Resultater for Wadköpingsdoppet 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 13:32 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Stefan Nystrand (1981) 45.83 2007-11-17 |
SR Juniorer: Jonas Tilly (1984) 48.74 2002-12-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriel Bertrand | 1992 | Skövde Simsällskap | 26.04 | 52.79 | |||||
2 | Simon Skoglund | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.07 | 53.03 | |||||
3 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 25.73 | 53.14 | |||||
4 | Teo Roslund | 1993 | S71 | 25.48 | 53.16 | |||||
5 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.78 | 53.85 | |||||
6 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.12 | 53.90 | |||||
7 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 25.95 | 54.01 | |||||
8 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 25.32 | 54.87 | |||||
9 | Victor Paulsson | 1990 | Göteborg Sim | 26.93 | 55.41 | |||||
10 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 26.93 | 55.49 | |||||
11 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 26.95 | 55.65 | |||||
12 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 26.72 | 55.99 | |||||
13 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.65 | 56.11 | |||||
14 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 27.30 | 56.50 | |||||
15 | Christian Slettebo | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.61 | 57.95 | |||||
16 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 28.16 | 58.10 | |||||
17 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.04 | 58.33 | |||||
18 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 27.91 | 58.35 | |||||
19 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 28.96 | 58.61 | |||||
20 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 27.90 | 58.83 | |||||
21 | Andreas Hemström | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.19 | 59.22 | |||||
21 | Oskar Holmgren | 1994 | Örebro Simallians | 27.87 | 59.22 | |||||
23 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.79 | 59.47 | |||||
24 | Oscar Leidefeldt | 1992 | Borlänge Simsällskap | 29.16 | 1:00.16 | |||||
25 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.12 | 1:00.18 | |||||
26 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.89 | 1:01.05 | |||||
27 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 29.76 | 1:01.18 | |||||
28 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 29.09 | 1:02.10 | |||||
29 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 30.07 | 1:02.20 | |||||
30 | Tony Grönfors | 1992 | Borlänge Simsällskap | 28.72 | 1:02.28 | |||||
31 | Erik Schmidt | 1992 | Ludvika Simsällskap | 28.52 | 1:02.33 | |||||
32 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 1:02.87 | 1:02.87 | |||||
33 | Marcus Olandersson | 1991 | S71 | 30.11 | 1:03.07 | |||||
33 | Marcus Fredriksson | 1992 | Ludvika Simsällskap | 29.87 | 1:03.07 | |||||
35 | Lukas Björnbom | 1994 | Borlänge Simsällskap | 30.34 | 1:03.42 | |||||
36 | Niclas Mauritzson | 1994 | Örebro Simallians | 29.88 | 1:03.61 | |||||
37 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 30.03 | 1:04.03 | |||||
38 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 30.71 | 1:04.42 | |||||
39 | Oscar Fredriksson | 1994 | Ludvika Simsällskap | 1:04.46 | 1:04.46 | |||||
40 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.59 | 1:04.94 | |||||
41 | Jonatan Niiranen | 1994 | Köpings Simsällskap | 1:16.48 | 1:16.48 | |||||
- | Rickard Berglund | 1987 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 13:32 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 13:32 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 2, 100m Frisim Flickor C+D, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 52.17 2000-03-17 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 53.45 2008-12-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 27.61 | 57.33 | |||||
2 | Vera Johansson | 1995 | Simklubben Nautilus | 28.86 | 1:00.72 | |||||
3 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.08 | 1:02.49 | |||||
4 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 30.86 | 1:03.05 | |||||
5 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 30.81 | 1:03.64 | |||||
6 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.98 | 1:03.84 | |||||
7 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.13 | 1:03.85 | |||||
8 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 30.03 | 1:03.98 | |||||
9 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 31.11 | 1:05.11 | |||||
10 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 31.60 | 1:05.39 | |||||
11 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.21 | 1:05.95 | |||||
12 | Ida Fahlborg | 1996 | Simsällskapet Kanalen | 31.38 | 1:05.97 | |||||
13 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 32.14 | 1:06.82 | |||||
14 | Ida Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 32.51 | 1:07.54 | |||||
15 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 31.72 | 1:07.57 | |||||
16 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.80 | 1:07.70 | |||||
17 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 33.45 | 1:08.37 | |||||
18 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 33.27 | 1:08.69 | |||||
19 | Frida Lundbergh | 1995 | Ljungby Simsällskap | 32.77 | 1:08.97 | |||||
20 | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | 32.26 | 1:09.79 | |||||
21 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 34.48 | 1:11.36 | |||||
22 | Julia Nygren | 1995 | Borlänge Simsällskap | 34.27 | 1:12.25 | |||||
23 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 35.28 | 1:12.76 | |||||
24 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.15 | 1:13.18 | |||||
25 | Linnea Lund | 1995 | Örebro Simallians | 35.34 | 1:14.45 | |||||
26 | Agnes Palm Fülep | 1996 | Örebro Simallians | 35.22 | 1:14.78 | |||||
27 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 36.82 | 1:17.21 | |||||
28 | Jennifer Ryrbo | 1995 | S77 Stenungsund | 36.81 | 1:17.66 | |||||
29 | Elin Hallerstedt | 1997 | S77 Stenungsund | 35.59 | 1:18.11 | |||||
30 | Sara Arvidsson | 1998 | Örebro Simallians | 38.68 | 1:19.71 | |||||
31 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 38.01 | 1:20.83 | |||||
32 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 36.73 | 1:21.34 | |||||
33 | Ella Blomé | 1996 | Örebro Simallians | 39.38 | 1:23.17 | |||||
34 | Emma Deleryd | 1996 | Sala Simsällskap | 39.38 | 1:24.27 | |||||
35 | Anna Eriksson | 1995 | Sala Simsällskap | 1:26.90 | ||||||
36 | Rebecca Cransenhed | 1998 | Örebro Simallians | 41.54 | 1:27.62 | |||||
- | Linnea Hallberg | 1996 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Matilda Lundberg | 1995 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 13:32 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 3, 200m Frisim Damer A+B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.36 | 1:00.86 | 1:33.02 | 2:05.68 | |||
2 | Josefin Lindkvist | 1993 | Ludvika Simsällskap | 30.34 | 1:02.74 | 1:35.71 | 2:06.93 | |||
3 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.92 | 1:02.19 | 1:35.22 | 2:07.05 | |||
4 | Erika Carlén | 1994 | Skövde Simsällskap | 30.37 | 1:03.23 | 1:36.82 | 2:08.96 | |||
5 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 29.56 | 1:01.52 | 1:35.04 | 2:09.24 | |||
6 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 31.21 | 1:04.13 | 1:37.47 | 2:09.75 | |||
7 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.51 | 1:03.40 | 1:36.66 | 2:09.90 | |||
8 | Malin Andersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.65 | 1:03.76 | 1:36.76 | 2:10.57 | |||
9 | Caroline Bornius | 1992 | Göteborg Sim | 30.78 | 1:03.59 | 1:36.98 | 2:10.59 | |||
10 | Elisabeta Nuber | 1993 | Göteborg Sim | 30.90 | 1:04.01 | 1:38.48 | 2:11.76 | |||
11 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 30.46 | 1:03.61 | 1:37.75 | 2:11.93 | |||
12 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.99 | 1:05.14 | 1:39.43 | 2:13.40 | |||
13 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.25 | 1:05.26 | 1:39.58 | 2:13.85 | |||
14 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 31.60 | 1:05.07 | 1:39.76 | 2:13.90 | |||
15 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 30.70 | 1:04.29 | 1:39.29 | 2:13.94 | |||
16 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.39 | 1:04.79 | 1:39.40 | 2:14.01 | |||
17 | Josephine Wiberg | 1990 | S71 | 32.06 | 1:07.08 | 1:41.52 | 2:14.11 | |||
18 | Sarah Nyman | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.22 | 1:04.65 | 1:40.46 | 2:15.92 | |||
19 | Kristina Lundberg | 1991 | Göteborg Sim | 31.13 | 1:04.63 | 1:39.84 | 2:16.15 | |||
20 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 31.45 | 1:06.09 | 1:41.61 | 2:16.32 | |||
21 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 31.38 | 1:05.91 | 1:41.31 | 2:16.60 | |||
22 | Hanne Otzen | 1993 | S71 | 31.36 | 1:05.67 | 1:41.48 | 2:16.62 | |||
23 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 31.54 | 1:06.04 | 1:41.58 | 2:16.77 | |||
24 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.17 | 1:05.77 | 1:41.26 | 2:16.87 | |||
25 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 31.39 | 1:06.47 | 1:42.48 | 2:17.67 | |||
26 | Frida Olander | 1992 | Göteborg Sim | 31.85 | 1:06.19 | 1:41.90 | 2:17.92 | |||
27 | Emma Waite | 1992 | Göteborg Sim | 31.91 | 1:06.99 | 1:42.93 | 2:18.06 | |||
27 | Jessica Lindkvist | 1990 | Ludvika Simsällskap | 31.68 | 1:06.47 | 1:42.12 | 2:18.06 | |||
29 | Sophie Almqvist-Andersson | 1993 | Fagersta Simklubb | 32.19 | 1:07.61 | 1:43.59 | 2:18.35 | |||
30 | Maria Andersson | 1991 | Nyköpings Simsällskap | 32.15 | 1:07.08 | 1:42.90 | 2:18.56 | |||
31 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 32.52 | 1:07.69 | 1:43.00 | 2:18.78 | |||
32 | Sotiria Vogli | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.62 | 1:07.06 | 1:43.09 | 2:18.80 | |||
33 | Emma Sandström | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.42 | 1:06.19 | 1:42.42 | 2:19.35 | |||
34 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.63 | 1:07.87 | 1:44.91 | 2:20.63 | |||
35 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.41 | 1:08.15 | 1:45.13 | 2:21.01 | |||
36 | Alice Rigbäck | 1994 | Örebro Simallians | 33.23 | 1:08.96 | 1:45.29 | 2:21.12 | |||
37 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.71 | 1:08.39 | 1:45.00 | 2:21.49 | |||
38 | Stina Lindberg | 1993 | Ljungby Simsällskap | 32.41 | 1:07.96 | 1:44.74 | 2:21.52 | |||
39 | Julia Wiberg | 1992 | S71 | 32.93 | 1:08.96 | 1:45.81 | 2:21.59 | |||
40 | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | 32.18 | 1:07.75 | 1:45.38 | 2:22.64 | |||
41 | Jacintha Bailey | 1991 | Göteborg Sim | 32.64 | 1:08.34 | 1:45.60 | 2:22.75 | |||
42 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.84 | 1:09.56 | 1:46.99 | 2:22.95 | |||
43 | Felicia Fredriksson | 1993 | Örebro Simallians | 33.17 | 1:10.25 | 1:47.92 | 2:23.25 | |||
44 | Malin Thunholm | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.28 | 1:08.50 | 1:46.68 | 2:24.31 | |||
45 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 32.46 | 1:08.87 | 1:46.81 | 2:24.34 | |||
46 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 33.61 | 1:10.85 | 1:48.46 | 2:24.56 | |||
47 | Ida Augustsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 33.77 | 1:11.50 | 1:50.44 | 2:28.46 | |||
48 | Emelie Axmar | 1993 | S71 | 33.01 | 1:10.25 | 1:49.85 | 2:28.68 | |||
49 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.52 | 1:11.26 | 1:50.60 | 2:29.84 | |||
50 | Johanna Vinefur | 1992 | Örebro Simallians | 34.71 | 1:12.61 | 1:51.40 | 2:30.27 | |||
51 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 33.24 | 1:11.74 | 1:52.80 | 2:34.66 | |||
- | Andrea Larsson | 1992 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 4, 200m Frisim Pojkar C+D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:03.87 | 1:39.03 | 2:13.24 | |||
2 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 31.49 | 1:05.27 | 1:40.05 | 2:13.98 | |||
3 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 31.40 | 1:05.95 | 1:40.62 | 2:14.75 | |||
4 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.13 | 1:07.28 | 1:42.41 | 2:17.04 | |||
5 | Jens Grundmark | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.93 | 1:06.60 | 1:43.90 | 2:18.98 | |||
6 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 32.12 | 1:08.54 | 1:44.39 | 2:19.71 | |||
7 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 31.74 | 1:07.26 | 1:43.93 | 2:20.49 | |||
8 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 31.67 | 1:07.02 | 1:44.53 | 2:22.42 | |||
9 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 31.65 | 1:08.12 | 1:46.51 | 2:23.66 | |||
10 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.61 | 1:08.12 | 1:46.82 | 2:24.03 | |||
11 | Kenan Olovcic | 1995 | Simklubben Nautilus | 33.15 | 1:10.61 | 1:48.93 | 2:26.05 | |||
12 | Gabriel Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 34.47 | 1:12.54 | 1:50.77 | 2:28.05 | |||
13 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 34.94 | 1:14.93 | 1:56.04 | 2:34.76 | |||
14 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 35.95 | 1:16.36 | 1:59.47 | 2:41.37 | |||
15 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.45 | 1:22.96 | 2:04.82 | 2:45.40 | |||
16 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 39.21 | 1:24.04 | 2:11.10 | 2:56.32 | |||
17 | Martin Sandberg | 1996 | Sala Simsällskap | 40.96 | 1:28.88 | 2:17.09 | 3:02.92 | |||
- | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar A+B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 29.94 | ||||||
2 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 30.90 | ||||||
3 | Oscar Vilsmyr | 1982 | Göteborg Sim | 30.99 | ||||||
4 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 31.21 | ||||||
5 | Niklas Jonsson | 1991 | S77 Stenungsund | 31.28 | ||||||
6 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.47 | ||||||
7 | Rickard Berglund | 1987 | Göteborg Sim | 31.91 | ||||||
8 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.38 | ||||||
9 | Oscar Leidefeldt | 1992 | Borlänge Simsällskap | 33.72 | ||||||
10 | Simon Skoglund | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.88 | ||||||
11 | Erik Schmidt | 1992 | Ludvika Simsällskap | 34.28 | ||||||
12 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 34.69 | ||||||
13 | Oskar Holmgren | 1994 | Örebro Simallians | 34.96 | ||||||
14 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 34.97 | ||||||
15 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.36 | ||||||
16 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 35.47 | ||||||
17 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 35.68 | ||||||
18 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 36.02 | ||||||
19 | Marcus Fredriksson | 1992 | Ludvika Simsällskap | 36.47 | ||||||
20 | Tony Grönfors | 1992 | Borlänge Simsällskap | 37.02 | ||||||
20 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 37.02 | ||||||
22 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.16 | ||||||
23 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 37.99 | ||||||
24 | Marcus Olandersson | 1991 | S71 | 38.05 | ||||||
25 | Lukas Björnbom | 1994 | Borlänge Simsällskap | 40.75 | ||||||
- | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 6, 100m Bröstsim Damer A+B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
2 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 31.50 | 1:06.83 | |||||
3 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 34.62 | 1:12.58 | |||||
4 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 34.84 | 1:13.13 | |||||
5 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 35.75 | 1:13.76 | |||||
6 | Erla Andersson | 1990 | Göteborg Sim | 36.02 | 1:15.97 | |||||
7 | Elin Andersson | 1988 | Västerås Simsällskap | 35.10 | 1:16.01 | |||||
8 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 36.20 | 1:16.78 | |||||
9 | Linnea Kling | 1993 | Simklubben Nautilus | 36.62 | 1:18.26 | |||||
10 | Moa Mikaelsson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 37.81 | 1:18.44 | |||||
11 | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | 37.85 | 1:19.15 | |||||
12 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 36.13 | 1:19.38 | |||||
13 | Jessica Lindkvist | 1990 | Ludvika Simsällskap | 37.23 | 1:20.04 | |||||
14 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 38.22 | 1:20.99 | |||||
15 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 38.52 | 1:21.04 | |||||
16 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 37.93 | 1:21.35 | |||||
17 | Sabina Halvarsson | 1985 | Filipstads Simklubb | 38.55 | 1:21.79 | |||||
18 | Hanna Hagström | 1991 | Örebro Simallians | 38.13 | 1:21.83 | |||||
19 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 38.79 | 1:22.37 | |||||
20 | Martina Ågren | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.52 | 1:22.76 | |||||
21 | Alice Rigbäck | 1994 | Örebro Simallians | 39.58 | 1:23.79 | |||||
22 | Emma Landén | 1992 | Ludvika Simsällskap | 39.11 | 1:24.53 | |||||
23 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 39.18 | 1:25.33 | |||||
24 | Emelie Axmar | 1993 | S71 | 40.40 | 1:26.47 | |||||
25 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 42.85 | 1:30.28 | |||||
26 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 42.93 | 1:30.98 | |||||
27 | Lovisa Nilsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 45.72 | 1:38.41 | |||||
- | Mirjam de Reuver | 1994 | Örebro Simallians | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar C+D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 33.60 | 1:11.95 | |||||
2 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.70 | 1:19.02 | |||||
3 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 38.57 | 1:21.79 | |||||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 41.44 | 1:27.86 | |||||
5 | Anton Jaensson | 1995 | Örebro Simallians | 41.87 | 1:28.57 | |||||
6 | Filiph Ek | 1995 | Sala Simsällskap | 44.59 | 1:37.25 | |||||
7 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 47.80 | 1:38.55 | |||||
8 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 47.46 | 1:39.32 | |||||
9 | Gustav Bjälevik | 1997 | Köpings Simsällskap | 47.67 | 1:41.66 | |||||
10 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 50.95 | 1:44.96 | |||||
11 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 49.23 | 1:48.88 | |||||
12 | Martin Sandberg | 1996 | Sala Simsällskap | 52.24 | 1:49.35 | |||||
- | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 8, 400m Medley Herrar A+B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:00.70 | 2:09.56 | 3:24.91 | 4:25.08 | |||
2 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 1:00.53 | 2:12.91 | 3:24.15 | 4:27.79 | |||
3 | Victor Paulsson | 1990 | Göteborg Sim | 1:03.56 | 2:13.56 | 3:35.27 | 4:40.66 | |||
4 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.79 | 2:15.62 | 3:42.26 | 4:48.21 | |||
5 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.05 | 2:19.38 | 3:47.78 | 4:52.82 | |||
6 | Gabriel Bertrand | 1992 | Skövde Simsällskap | 1:06.99 | 2:24.31 | 3:48.78 | 4:53.42 | |||
7 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:05.83 | 2:19.84 | 3:45.50 | 4:53.75 | |||
8 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:08.79 | 2:25.69 | 3:48.44 | 4:56.14 | |||
9 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:08.35 | 2:24.50 | 3:52.63 | 5:03.05 | |||
10 | Christian Slettebo | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:14.38 | 2:29.90 | 3:58.33 | 5:04.89 | |||
11 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 1:13.85 | 2:37.73 | 3:59.66 | 5:14.62 | |||
- | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 9, 400m Medley Flickor C+D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:14.40 | 2:35.83 | 3:55.25 | 5:03.73 | |||
2 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:07.86 | 2:29.50 | 3:58.81 | 5:12.62 | |||
3 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:15.66 | 2:39.91 | 4:13.50 | 5:28.27 | |||
4 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 1:16.51 | 2:41.99 | 4:21.86 | 5:39.00 | |||
5 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:25.07 | 2:52.82 | 4:26.05 | 5:40.98 | |||
6 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:21.32 | 2:48.92 | 4:25.11 | 5:42.17 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 10, 100m Fjärilsim Damer A+B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 29.11 | 1:01.67 | |||||
2 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 29.72 | 1:04.40 | |||||
3 | Evelina Karlsson | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.93 | 1:05.20 | |||||
4 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 30.38 | 1:05.49 | |||||
5 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.83 | 1:05.82 | |||||
6 | Anna Söderbergh | 1994 | Göteborg Sim | 30.95 | 1:06.10 | |||||
7 | Josefin Lindkvist | 1993 | Ludvika Simsällskap | 30.54 | 1:06.22 | |||||
8 | Linn Nordberg | 1991 | Göteborg Sim | 30.79 | 1:06.41 | |||||
9 | Johanna Pettersson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 30.96 | 1:07.40 | |||||
10 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 31.76 | 1:07.64 | |||||
11 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 31.68 | 1:08.06 | |||||
12 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 31.35 | 1:08.70 | |||||
13 | Erika Carlén | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.28 | 1:09.13 | |||||
14 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 32.61 | 1:09.21 | |||||
15 | Elisabeta Nuber | 1993 | Göteborg Sim | 32.48 | 1:09.41 | |||||
16 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 32.72 | 1:10.32 | |||||
17 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.94 | 1:10.35 | |||||
18 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.94 | 1:10.97 | |||||
19 | Sotiria Vogli | 1994 | Västerås Simsällskap | 33.03 | 1:11.00 | |||||
20 | Erla Andersson | 1990 | Göteborg Sim | 33.03 | 1:11.62 | |||||
21 | Josephine Wiberg | 1990 | S71 | 33.62 | 1:11.74 | |||||
21 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 33.54 | 1:11.74 | |||||
23 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 32.74 | 1:12.14 | |||||
24 | Emma Sandström | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.75 | 1:12.20 | |||||
25 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 34.15 | 1:12.73 | |||||
26 | Sarah Nyman | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.90 | 1:13.11 | |||||
27 | Jacintha Bailey | 1991 | Göteborg Sim | 33.47 | 1:13.34 | |||||
28 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 34.11 | 1:13.74 | |||||
29 | Julia Wiberg | 1992 | S71 | 34.83 | 1:14.31 | |||||
30 | Stina Lindberg | 1993 | Ljungby Simsällskap | 34.60 | 1:14.41 | |||||
31 | Hanne Otzen | 1993 | S71 | 35.60 | 1:15.38 | |||||
32 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 36.01 | 1:16.02 | |||||
33 | Emma Landén | 1992 | Ludvika Simsällskap | 36.18 | 1:17.98 | |||||
34 | Ida Augustsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 36.20 | 1:18.51 | |||||
35 | Elin Jansson | 1993 | S71 | 36.26 | 1:19.19 | |||||
36 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 36.86 | 1:21.77 | |||||
37 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 37.48 | 1:23.63 | |||||
38 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 38.00 | 1:25.90 | |||||
- | Mirjam de Reuver | 1994 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 11, 50m Frisim Herrar C+D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 27.57 | ||||||
2 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 27.59 | ||||||
3 | Jens Grundmark | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.00 | ||||||
4 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.57 | ||||||
5 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 28.78 | ||||||
6 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 29.63 | ||||||
7 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 29.80 | ||||||
8 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.01 | ||||||
9 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 30.10 | ||||||
10 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.12 | ||||||
11 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 30.24 | ||||||
12 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 30.64 | ||||||
13 | Kenan Olovcic | 1995 | Simklubben Nautilus | 31.32 | ||||||
14 | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | 31.54 | ||||||
15 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 32.01 | ||||||
16 | Gabriel Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 32.65 | ||||||
17 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 32.78 | ||||||
18 | Anton Jaensson | 1995 | Örebro Simallians | 33.30 | ||||||
19 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.47 | ||||||
20 | Filiph Ek | 1995 | Sala Simsällskap | 37.43 | ||||||
21 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 37.97 | ||||||
22 | Martin Sandberg | 1996 | Sala Simsällskap | 39.22 | ||||||
- | Gustav Bjälevik | 1997 | Köpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar A+B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joachim Wiking | 1987 | Linköpings Allmänna SS | 28.79 | 59.02 | |||||
2 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 30.24 | 1:01.02 | |||||
3 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 32.20 | 1:04.23 | |||||
4 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 32.58 | 1:06.13 | |||||
5 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 30.88 | 1:06.26 | |||||
6 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.12 | 1:06.89 | |||||
7 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 33.56 | 1:07.09 | |||||
8 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.59 | 1:07.19 | |||||
9 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 34.09 | 1:08.14 | |||||
10 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 33.61 | 1:08.30 | |||||
11 | Erik Schmidt | 1992 | Ludvika Simsällskap | 33.13 | 1:08.70 | |||||
12 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 33.48 | 1:09.23 | |||||
13 | Andreas Hemström | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.97 | 1:10.12 | |||||
14 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 35.24 | 1:11.38 | |||||
15 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 35.02 | 1:11.68 | |||||
16 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.60 | 1:12.55 | |||||
17 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.16 | 1:13.31 | |||||
18 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 35.84 | 1:14.51 | |||||
19 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 36.03 | 1:14.69 | |||||
20 | Tony Grönfors | 1992 | Borlänge Simsällskap | 36.34 | 1:15.43 | |||||
21 | Oscar Fredriksson | 1994 | Ludvika Simsällskap | 37.30 | 1:17.51 | |||||
22 | Marcus Fredriksson | 1992 | Ludvika Simsällskap | 40.49 | 1:23.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor C+D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 32.17 | 1:06.54 | |||||
2 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 33.40 | 1:10.05 | |||||
3 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.01 | 1:10.91 | |||||
4 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.48 | 1:11.23 | |||||
5 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 36.41 | 1:15.18 | |||||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 36.75 | 1:16.24 | |||||
7 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 36.70 | 1:16.99 | |||||
8 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.53 | 1:17.26 | |||||
9 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.52 | 1:18.44 | |||||
10 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 38.77 | 1:18.51 | |||||
11 | Frida Lundbergh | 1995 | Ljungby Simsällskap | 38.89 | 1:18.71 | |||||
12 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 39.47 | 1:19.33 | |||||
13 | Ida Fahlborg | 1996 | Simsällskapet Kanalen | 39.23 | 1:20.34 | |||||
14 | Matilda Lundberg | 1995 | Ludvika Simsällskap | 40.44 | 1:20.90 | |||||
15 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 38.96 | 1:21.20 | |||||
16 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 41.43 | 1:23.02 | |||||
17 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 41.27 | 1:25.02 | |||||
18 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 42.38 | 1:25.05 | |||||
19 | Jennifer Ryrbo | 1995 | S77 Stenungsund | 42.75 | 1:26.20 | |||||
20 | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | 41.36 | 1:26.50 | |||||
21 | Sara Arvidsson | 1998 | Örebro Simallians | 42.39 | 1:26.70 | |||||
22 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 43.82 | 1:27.99 | |||||
23 | Linnea Lund | 1995 | Örebro Simallians | 43.13 | 1:29.35 | |||||
24 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 44.18 | 1:29.62 | |||||
25 | Elin Hallerstedt | 1997 | S77 Stenungsund | 43.19 | 1:30.14 | |||||
26 | Julia Nygren | 1995 | Borlänge Simsällskap | 45.11 | 1:31.55 | |||||
27 | Agnes Palm Fülep | 1996 | Örebro Simallians | 45.17 | 1:34.00 | |||||
28 | Emma Deleryd | 1996 | Sala Simsällskap | 45.63 | 1:35.15 | |||||
29 | Ella Blomé | 1996 | Örebro Simallians | 46.03 | 1:36.11 | |||||
30 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 46.77 | 1:36.89 | |||||
31 | Rebecca Cransenhed | 1998 | Örebro Simallians | 49.25 | 1:40.40 | |||||
32 | Anna Eriksson | 1995 | Sala Simsällskap | 51.91 | 1:44.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 14, 50m Ryggsim Damer A+B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 30.84 | ||||||
2 | Johanna Pettersson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 31.53 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 32.12 | ||||||
4 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 32.36 | ||||||
5 | Erika Carlén | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.37 | ||||||
6 | Kristina Lundberg | 1991 | Göteborg Sim | 32.42 | ||||||
7 | Caroline Bornius | 1992 | Göteborg Sim | 32.59 | ||||||
8 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.83 | ||||||
9 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.87 | ||||||
10 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 33.12 | ||||||
11 | Emma Sandström | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.77 | ||||||
12 | Josefin Lindkvist | 1993 | Ludvika Simsällskap | 33.85 | ||||||
13 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 33.90 | ||||||
14 | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | 34.21 | ||||||
15 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.58 | ||||||
16 | Felicia Fredriksson | 1993 | Örebro Simallians | 34.73 | ||||||
17 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.86 | ||||||
18 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 35.17 | ||||||
19 | Martina Ågren | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.20 | ||||||
20 | Julia Andersson | 1992 | S71 | 35.34 | ||||||
21 | Linnea Kling | 1993 | Simklubben Nautilus | 35.54 | ||||||
22 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.27 | ||||||
23 | Sophie Almqvist-Andersson | 1993 | Fagersta Simklubb | 36.28 | ||||||
24 | Johanna Vinefur | 1992 | Örebro Simallians | 36.45 | ||||||
25 | Malin Thunholm | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.51 | ||||||
26 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 36.59 | ||||||
27 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 36.77 | ||||||
28 | Maria Andersson | 1991 | Nyköpings Simsällskap | 36.85 | ||||||
29 | Emelie Axmar | 1993 | S71 | 36.93 | ||||||
30 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 38.11 | ||||||
31 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 39.87 | ||||||
32 | Lovisa Nilsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 43.45 | ||||||
- | Elin Jansson | 1993 | S71 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 15, 200m Fjärilsim Herrar A+B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.56 | 1:04.22 | 1:39.79 | 2:15.10 | |||
2 | Teo Roslund | 1993 | S71 | 29.77 | 1:03.81 | 1:39.47 | 2:16.50 | |||
3 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.68 | 1:06.24 | 1:42.19 | 2:17.76 | |||
4 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 32.17 | 1:09.62 | 1:48.94 | 2:29.15 | |||
5 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.84 | 1:10.36 | 1:50.15 | 2:31.90 | |||
6 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.03 | 1:14.70 | 1:57.32 | 2:40.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 16, 200m Fjärilsim FlickorC+D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vera Johansson | 1995 | Simklubben Nautilus | 32.55 | 1:11.85 | 1:52.66 | 2:34.75 | |||
2 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 35.67 | 1:17.92 | 2:02.55 | 2:47.84 | |||
3 | Ida Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 36.75 | 1:19.42 | 2:04.90 | 2:49.99 | |||
4 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 43.60 | 1:35.58 | 2:29.75 | 3:22.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 17, 4X100m Medley HerrarÖppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Göteborg Lag1 | 1990 | Göteborg Sim | 4:00.80 | ||||||
Oscar Vilsmyr | 1982 | 28.93 | 1:01.67 | 1:01.67 | ||||||
Rickard Berglund | 1987 | 31.04 | 1:06.36 | 2:08.03 | ||||||
Anton Lagerqvist | 1991 | 26.94 | 57.85 | 3:05.88 | ||||||
Victor Paulsson | 1990 | 25.81 | 54.92 | 4:00.80 | ||||||
2 | Västerås SS Lag 1 | 1900 | Västerås Simsällskap | 4:17.78 | ||||||
David Hallberg | 1994 | 32.67 | 1:07.62 | 1:07.62 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 32.13 | 1:08.39 | 2:16.01 | ||||||
Marcus Aurén | 1994 | 29.24 | 1:03.07 | 3:19.08 | ||||||
Johan Nyström | 1994 | 28.12 | 58.70 | 4:17.78 | ||||||
3 | S 71 Lag 1 | 1990 | S71 | 4:23.20 | ||||||
Andreas Myhrberg | 1993 | 33.00 | 1:06.36 | 1:06.36 | ||||||
Victor Klügel | 1995 | 34.24 | 1:14.57 | 2:20.93 | ||||||
Teo Roslund | 1993 | 27.14 | 59.24 | 3:20.17 | ||||||
Marcus Olandersson | 1991 | 28.98 | 1:03.03 | 4:23.20 | ||||||
4 | Borlänge SS Herrlag 1 | 1987 | Borlänge Simsällskap | 4:27.94 | ||||||
Nisse Anttila | 1987 | 31.89 | 1:05.64 | 1:05.64 | ||||||
Joakim Anttila | 1991 | 35.27 | 1:16.20 | 2:21.84 | ||||||
Oscar Leidefeldt | 1992 | 29.24 | 1:03.66 | 3:25.50 | ||||||
Lukas Björnbom | 1994 | 29.23 | 1:02.44 | 4:27.94 | ||||||
5 | Ösa Lag 1 | 1990 | Örebro Simallians | 4:28.44 | ||||||
Jonathan Kling | 1993 | 32.21 | 1:07.64 | 1:07.64 | ||||||
Oskar Holmgren | 1994 | 34.46 | 1:16.09 | 2:23.73 | ||||||
Joakim Kling | 1991 | 28.26 | 1:01.11 | 3:24.84 | ||||||
Filip Tagesson | 1996 | 29.63 | 1:03.60 | 4:28.44 | ||||||
6 | Göteborg Lag2 | 1989 | Göteborg Sim | 4:28.52 | ||||||
Gustav Blomgren | 1993 | 32.46 | 1:06.79 | 1:06.79 | ||||||
Filip Alsterberg | 1994 | 35.55 | 1:15.36 | 2:22.15 | ||||||
Julian Cöster | 1995 | 32.12 | 1:10.69 | 3:32.84 | ||||||
Daniel Åslund | 1992 | 26.57 | 55.68 | 4:28.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 18, 200m Medley Damer A+B, Finaler |
SR: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 |
SR Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:11.23 2001-12-13 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Joline Höstman | 1988 | 29.06 | 1:05.55 | 1:42.11 | 2:16.69 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Frida Berggren | 1994 | 31.38 | 1:07.84 | 1:50.65 | 2:23.29 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Isabelle Höstman | 1990 | 30.02 | 1:07.40 | 1:51.03 | 2:24.99 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | 31.56 | 1:09.42 | 1:51.66 | 2:25.45 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Amanda Rutqvist | 1991 | 31.72 | 1:11.37 | 1:52.02 | 2:26.13 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Josefin Lindkvist | 1993 | 30.88 | 1:09.35 | 1:54.57 | 2:27.30 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
7 | Ida Nyman | 1993 | 33.45 | 1:11.66 | 1:54.41 | 2:27.48 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
8 | Erika Carlén | 1994 | 32.37 | 1:10.61 | 1:53.89 | 2:27.85 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Andrea Bengtsson | 1991 | 32.78 | 1:14.21 | 1:54.21 | 2:29.20 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Anna Söderbergh | 1994 | 32.31 | 1:11.16 | 1:55.87 | 2:29.65 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Sara Lundbergh | 1993 | 33.71 | 1:13.47 | 1:56.06 | 2:30.57 | ||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
12 | Veronika Fredholm | 1993 | 32.37 | 1:12.72 | 1:57.04 | 2:30.64 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
13 | Josephine Wiberg | 1990 | 33.06 | 1:12.38 | 1:57.42 | 2:31.37 | ||||
S71 | ||||||||||
14 | Frida Olander | 1992 | 34.07 | 1:14.05 | 1:58.08 | 2:33.13 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
15 | Johanna Pettersson | 1992 | 34.20 | 1:10.71 | 1:58.77 | 2:33.26 | ||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
16 | Alicia Lundqvist | 1992 | 33.77 | 1:14.84 | 2:00.08 | 2:33.32 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Sarah Nyman | 1991 | 34.54 | 1:15.75 | 1:59.87 | 2:33.55 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
18 | Stina Lindberg | 1993 | 33.30 | 1:13.32 | 1:59.14 | 2:34.46 | ||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
19 | Linn Nordberg | 1991 | 31.47 | 1:11.28 | 1:58.45 | 2:34.65 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
20 | Malvina Reinhold | 1992 | 34.90 | 1:18.34 | 2:01.16 | 2:35.70 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Lisethe Karlsson | 1991 | 34.21 | 1:16.09 | 2:00.72 | 2:35.76 | ||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
22 | Lina Anttila | 1987 | 33.64 | 1:14.94 | 2:00.42 | 2:36.35 | ||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
23 | Ulrika von Otter | 1993 | 33.68 | 1:16.13 | 2:00.14 | 2:36.46 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
24 | Emma Sandström | 1993 | 34.37 | 1:15.62 | 2:00.91 | 2:37.04 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
25 | Emma Anzén | 1993 | 34.38 | 1:14.02 | 2:01.97 | 2:38.08 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
26 | Anna Gustafsson | 1994 | 35.01 | 1:16.68 | 2:02.56 | 2:38.15 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
27 | Moa Mikaelsson | 1991 | 36.22 | 1:18.09 | 2:01.25 | 2:39.57 | ||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
28 | Rebecca Florinus | 1994 | 33.02 | 1:14.11 | 2:03.80 | 2:41.71 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
29 | Emma Landén | 1992 | 36.26 | 1:20.12 | 2:05.04 | 2:42.68 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
30 | Julia Wiberg | 1992 | 34.81 | 1:18.34 | 2:06.40 | 2:42.94 | ||||
S71 | ||||||||||
31 | Linnea Kling | 1993 | 35.86 | 1:19.63 | 2:04.88 | 2:43.79 | ||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
32 | Malin Pettersson | 1994 | 35.68 | 1:18.85 | 2:07.82 | 2:47.40 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
33 | Ida Augustsson | 1994 | 36.67 | 1:20.67 | 2:09.51 | 2:48.38 | ||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
34 | Elina Salomonsson | 1991 | 37.54 | 1:23.71 | 2:08.76 | 2:49.61 | ||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
35 | Mikaela Olofsson | 1992 | 36.75 | 1:24.72 | 2:12.82 | 2:51.97 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
36 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | 37.75 | 1:23.16 | 2:14.97 | 2:55.73 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
37 | Matilda Leidefeldt | 1990 | 37.40 | 1:25.30 | 2:15.16 | 2:58.36 | ||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
38 | Mirjam de Reuver | 1994 | 38.81 | 1:28.10 | 2:23.43 | 3:09.11 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Emelie Axmar | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
- | Alice Rigbäck | 1994 | DSQ | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 19, 200m Medley Pojkar C+D, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.53 2008-12-11 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:00.89 2009-01-31 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | David Westin | 1995 | 33.27 | 1:11.62 | 1:55.00 | 2:28.25 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
2 | Victor Klügel | 1995 | 36.15 | 1:17.23 | 1:58.13 | 2:32.56 | ||||
S71 | ||||||||||
3 | Filip Tagesson | 1996 | 33.98 | 1:13.71 | 1:58.75 | 2:34.31 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Max Östberg | 1996 | 33.56 | 1:13.73 | 1:59.69 | 2:35.07 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
5 | Christopher Jedel | 1995 | 34.65 | 1:15.19 | 2:03.38 | 2:37.56 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Jens Grundmark | 1995 | 34.56 | 1:16.92 | 2:04.97 | 2:40.62 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
7 | Kenan Olovcic | 1995 | 35.52 | 1:19.13 | 2:08.64 | 2:46.25 | ||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
8 | Erik Nyström | 1996 | 38.12 | 1:19.69 | 2:10.75 | 2:47.88 | ||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
9 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | 36.83 | 1:23.54 | 2:09.37 | 2:48.34 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
10 | Gunnar Granlund | 1996 | 37.52 | 1:21.87 | 2:11.64 | 2:50.54 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
11 | Simon Bergquist | 1996 | 37.81 | 1:23.94 | 2:18.43 | 2:57.07 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Anton Jaensson | 1995 | 42.08 | 1:30.53 | 2:21.13 | 3:01.17 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
13 | Alfred Lindén | 1997 | 43.96 | 1:28.94 | 2:26.12 | 3:05.48 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
14 | Gabriel Johansson | 1996 | 40.08 | 1:31.71 | 2:28.35 | 3:07.76 | ||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
15 | Emil Björk | 1996 | 44.71 | 1:38.47 | 2:34.76 | 3:15.85 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
16 | Filiph Ek | 1995 | 47.09 | 1:42.83 | 2:32.40 | 3:16.04 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
- | Simon Hallberg | 1996 | DSQ | |||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
- | Gustav Ejdersund | 1998 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Martin Sandberg | 1996 | DSQ | |||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 20, 400m Frisim Herrar A+B, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:40.81 1990-02-04 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:47.68 1986-01-24 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Gabriel Bertrand | 1992 | 56.85 | 1:57.60 | 2:58.34 | 3:57.35 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Linus Kanth | 1991 | 57.81 | 1:59.68 | 3:02.39 | 4:06.55 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Stefan Stojmenovic | 1993 | 58.01 | 2:01.82 | 3:06.80 | 4:10.78 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
4 | Anton Nieminen | 1992 | 1:00.20 | 2:04.42 | 3:09.29 | 4:14.12 | ||||
Motala Simsällskap | ||||||||||
5 | Fredrik Rosenberg | 1993 | 1:01.60 | 2:08.39 | 3:12.74 | 4:16.24 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
6 | Victor Paulsson | 1990 | 1:00.80 | 2:06.31 | 3:11.76 | 4:17.67 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Nisse Anttila | 1987 | 1:01.58 | 2:08.76 | 3:14.78 | 4:21.13 | ||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
8 | Christian Slettebo | 1991 | 1:02.34 | 2:08.75 | 3:15.95 | 4:22.44 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
9 | David Hallberg | 1994 | 1:02.15 | 2:08.80 | 3:16.88 | 4:23.30 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
10 | Sebastian Karlsson | 1992 | 1:02.56 | 2:09.51 | 3:16.74 | 4:23.73 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
11 | Joakim Kling | 1991 | 1:01.02 | 2:07.16 | 3:15.38 | 4:24.52 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Simon Skoglund | 1991 | 1:03.36 | 2:12.26 | 3:19.95 | 4:25.53 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
13 | Marcus Aurén | 1994 | 1:04.70 | 2:13.00 | 3:20.77 | 4:26.73 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
14 | Jonathan Kling | 1993 | 1:01.88 | 2:09.42 | 3:19.55 | 4:29.20 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
15 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | 1:05.20 | 2:14.02 | 3:23.26 | 4:31.89 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Daniel Åslund | 1992 | 1:03.91 | 2:13.82 | 3:23.52 | 4:31.91 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Oscar Leidefeldt | 1992 | 1:05.48 | 2:15.77 | 3:25.91 | 4:32.49 | ||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
18 | Anton Kjellqvist | 1991 | 1:03.99 | 2:13.86 | 3:21.56 | 4:34.23 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
19 | Viktor Doder | 1994 | 1:06.55 | 2:18.27 | 3:30.38 | 4:40.76 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
20 | John Nordberg | 1994 | 1:07.09 | 2:18.59 | 3:30.60 | 4:43.07 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Oscar Fredriksson | 1994 | 1:13.93 | 2:34.40 | 3:55.15 | 5:13.85 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
- | Oskar Holmgren | 1994 | DNS | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 21, 400m Frisim Flickor C+D, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 4:03.97 2007-11-23 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:05.50 2009-02-01 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | 1:06.78 | 2:16.21 | 3:24.43 | 4:31.95 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Céline Bertrand | 1995 | 1:06.07 | 2:16.37 | 3:27.03 | 4:36.73 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Josefine Rydberg | 1995 | 1:07.03 | 2:20.12 | 3:34.42 | 4:48.34 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
4 | Elin Podéus | 1997 | 1:08.36 | 2:22.33 | 3:36.27 | 4:48.85 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
5 | Johanna Andersson | 1996 | 1:09.69 | 2:22.77 | 3:36.87 | 4:50.62 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
6 | Vera Johansson | 1995 | 1:09.61 | 2:23.75 | 3:38.71 | 4:51.31 | ||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
7 | Nathalie Larsson | 1996 | 1:08.59 | 2:23.84 | 3:38.00 | 4:52.79 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
8 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | 1:09.34 | 2:23.94 | 3:39.40 | 4:54.58 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
9 | Malin Ejdersund | 1995 | 1:11.12 | 2:27.14 | 3:42.26 | 4:54.69 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
10 | Christina Ekstedt | 1996 | 1:09.64 | 2:24.14 | 3:39.52 | 4:55.69 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Elin Berggren | 1996 | 1:11.34 | 2:27.03 | 3:42.43 | 4:57.58 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
12 | Louise Hjalmarsson | 1997 | 1:11.14 | 2:29.94 | 3:49.45 | 5:05.35 | ||||
Mariestads Simsällskap | ||||||||||
13 | Ida Johansson | 1996 | 1:11.57 | 2:29.23 | 3:48.60 | 5:07.68 | ||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
14 | Ida Fahlborg | 1996 | 1:14.87 | 2:33.78 | 3:54.04 | 5:11.84 | ||||
Simsällskapet Kanalen | ||||||||||
15 | Frida Lundbergh | 1995 | 1:15.88 | 2:37.26 | 3:57.26 | 5:15.78 | ||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
16 | Johanna Nicklasson | 1996 | 1:15.21 | 2:36.12 | 3:57.63 | 5:16.03 | ||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
17 | Therese Karlsson | 1997 | 1:16.52 | 2:38.60 | 3:58.76 | 5:18.96 | ||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
18 | Matilda Lundberg | 1995 | 1:16.53 | 2:39.95 | 4:03.24 | 5:25.29 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
19 | Amanda Löfgren | 1997 | 1:18.74 | 2:42.25 | 4:06.13 | 5:29.52 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
20 | My Lundblad | 1995 | 1:20.64 | 2:49.25 | 4:19.90 | 5:41.31 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
21 | Agnes Palm Fülep | 1996 | 1:20.30 | 2:47.92 | 4:17.45 | 5:45.64 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
22 | Linnea Lund | 1995 | 1:21.36 | 2:52.94 | 4:25.97 | 5:54.44 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
23 | Carolina Vinefur | 1996 | 1:23.06 | 2:54.83 | 4:27.41 | 5:56.49 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
24 | Ella Blomé | 1996 | 1:27.13 | 3:04.94 | 4:45.22 | 6:21.91 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
25 | Emma Deleryd | 1996 | 1:29.60 | 3:08.75 | 4:49.05 | 6:28.19 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
26 | Anna Eriksson | 1995 | 1:31.98 | 3:11.22 | 4:52.76 | 6:31.59 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
- | Julia Nygren | 1995 | DNS | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 22, 50m Frisim Damer A+B, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 23.59 2000-03-18 |
SR Juniorer: Magdalena Kuras (1988) 24.90 2006-12-10 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | 26.19 | |||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
2 | Erika Carlén | 1994 | 26.76 | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
3 | Caroline Adolfsson | 1993 | 27.07 | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Frida Nilsson | 1992 | 27.32 | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Caroline Johansson | 1992 | 27.46 | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Isabelle Höstman | 1990 | 27.91 | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Joline Höstman | 1988 | 27.97 | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
8 | Linda Pettersson | 1991 | 28.03 | |||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
9 | Anna Söderbergh | 1994 | 28.71 | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
10 | Kristina Lundberg | 1991 | 28.90 | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
11 | Elin Andersson | 1988 | 29.11 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
12 | Johanna Hultberg | 1993 | 29.12 | |||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
13 | Linn Nordberg | 1991 | 29.14 | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Sarah Nyman | 1991 | 29.16 | |||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
15 | Helena Kumblad | 1987 | 29.20 | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Sara Lundbergh | 1993 | 29.25 | |||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
17 | Lisethe Karlsson | 1991 | 29.32 | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
18 | Hanne Otzen | 1993 | 29.43 | |||||||
S71 | ||||||||||
19 | Sophie Almqvist-Andersson | 1993 | 29.49 | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
20 | Emma Anzén | 1993 | 29.52 | |||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
21 | Ellen Lindefelt | 1994 | 29.54 | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
22 | Lina Anttila | 1987 | 29.72 | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
23 | Emma Sandström | 1993 | 29.73 | |||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
24 | Jessica Lindkvist | 1990 | 29.76 | |||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
24 | Sotiria Vogli | 1994 | 29.76 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
26 | Martina Ågren | 1992 | 29.81 | |||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
27 | Felicia Fredriksson | 1993 | 29.98 | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
28 | Mireille Magnusson | 1994 | 30.07 | |||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
29 | Alice Rigbäck | 1994 | 30.17 | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
30 | Hanna Hagström | 1991 | 30.53 | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
31 | Linnea Kling | 1993 | 30.54 | |||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
31 | Julia Andersson | 1992 | 30.54 | |||||||
S71 | ||||||||||
33 | Malin Pettersson | 1994 | 30.58 | |||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
34 | Lisen Andersson | 1994 | 30.93 | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
35 | Erla Andersson | 1990 | 30.97 | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
36 | Lovisa Holmberg | 1993 | 31.06 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
37 | Julia Wiberg | 1992 | 31.36 | |||||||
S71 | ||||||||||
38 | Matilda Leidefeldt | 1990 | 31.53 | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
39 | Ulrika von Otter | 1993 | 31.64 | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
40 | Sara Birgersson | 1993 | 31.74 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
41 | Louise Axdorff | 1992 | 31.76 | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
42 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | 32.04 | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
43 | Johanna Vinefur | 1992 | 32.13 | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
44 | Elina Salomonsson | 1991 | 32.22 | |||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
45 | Mirjam de Reuver | 1994 | 33.63 | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
46 | Mikaela Olofsson | 1992 | 33.70 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
47 | Lovisa Nilsson | 1994 | 33.98 | |||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
- | Emelie Axmar | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
- | Elin Jansson | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar A+B, Finaler |
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:07.66 2003-03-15 |
SR Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:11.15 2009-01-29 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Anton Lagerqvist | 1991 | 31.05 | 1:05.06 | 1:39.81 | 2:14.68 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
2 | Rickard Berglund | 1987 | 33.05 | 1:10.10 | 1:48.23 | 2:26.91 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Christian Johansson | 1988 | 34.82 | 1:14.03 | 1:52.85 | 2:31.15 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Johan Nyström | 1994 | 36.41 | 1:16.46 | 1:56.91 | 2:37.34 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
5 | Niklas Jonsson | 1991 | 35.31 | 1:15.62 | 1:56.95 | 2:38.39 | ||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
6 | Filip Alsterberg | 1994 | 36.61 | 1:18.32 | 1:59.42 | 2:40.95 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Marcus Aurén | 1994 | 38.31 | 1:22.14 | 2:05.13 | 2:47.07 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
8 | Joakim Anttila | 1991 | 38.56 | 1:22.82 | 2:06.75 | 2:48.16 | ||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
9 | Omid Janani | 1994 | 37.90 | 1:21.02 | 2:05.47 | 2:49.30 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
10 | Niclas Mauritzson | 1994 | 40.81 | 1:26.39 | 2:15.24 | 3:02.73 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Marco Ramos | 1993 | DSQ | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 24, 200m Bröstsim Flickor C+D, Finaler |
SR: Emma Igelström (1980) 2:19.64 2003-03-14 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | 37.38 | 1:17.73 | 1:57.76 | 2:37.97 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | 38.01 | 1:19.77 | 2:03.05 | 2:46.86 | ||||
Göteborg Sim | ||||||||||
3 | Céline Bertrand | 1995 | 39.27 | 1:23.96 | 2:09.57 | 2:53.24 | ||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Nathalie Larsson | 1996 | 39.81 | 1:24.79 | 2:11.10 | 2:55.63 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
5 | Frida Lundbergh | 1995 | 40.98 | 1:26.20 | 2:11.78 | 2:56.75 | ||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
6 | Malin Ejdersund | 1995 | 40.01 | 1:24.95 | 2:10.88 | 2:56.98 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
7 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | 41.04 | 1:26.30 | 2:11.79 | 2:58.07 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
8 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 38.96 | 1:24.62 | 2:11.91 | 2:58.78 | ||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
9 | Clara Wiman | 1996 | 41.35 | 1:27.72 | 2:13.98 | 2:59.36 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
10 | Angelica Damberg | 1996 | 40.66 | 1:27.77 | 2:14.79 | 3:01.71 | ||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
11 | Johanna Nicklasson | 1996 | 41.66 | 1:28.33 | 2:15.95 | 3:02.04 | ||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
12 | Sara Arvidsson | 1998 | 43.75 | 1:33.64 | 2:22.47 | 3:10.73 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
13 | Christin Heina | 1996 | 43.54 | 1:33.04 | 2:23.68 | 3:13.07 | ||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
14 | Amanda Löfgren | 1997 | 45.55 | 1:37.02 | 2:29.24 | 3:18.76 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
15 | Anna Oskar | 1995 | 45.13 | 1:35.49 | 2:27.87 | 3:19.87 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
16 | Elin Löwstedt | 1996 | 45.54 | 1:37.00 | 2:29.71 | 3:19.96 | ||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
17 | My Lundblad | 1995 | 48.42 | 1:41.77 | 2:35.21 | 3:27.00 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
18 | Rebecca Cransenhed | 1998 | 47.30 | 1:41.03 | 2:35.83 | 3:29.17 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
19 | Linn Gustafsson | 1998 | 48.83 | 1:45.85 | 2:44.47 | 3:39.28 | ||||
Örebro Simallians | ||||||||||
20 | Emma Deleryd | 1996 | 52.13 | 1:50.85 | 2:52.25 | 3:54.00 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
21 | Anna Eriksson | 1995 | 55.37 | 1:57.82 | 3:01.37 | 4:06.03 | ||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
- | Julia Nygren | 1995 | DNS | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 25, 800m Frisim Damer A+B, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 |
SR Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 1:08.18 | 2:17.91 | 3:27.93 | 4:35.80 | 9:10.70 | ||
5:44.08 | 6:52.98 | 8:01.93 | ||||||||
2 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 1:07.87 | 2:17.41 | 3:26.46 | 4:36.51 | 9:13.92 | ||
5:45.02 | 6:54.54 | 8:04.81 | ||||||||
3 | Elisabeta Nuber | 1993 | Göteborg Sim | 1:06.69 | 2:16.19 | 3:26.34 | 4:36.94 | 9:18.76 | ||
5:47.59 | 6:58.27 | 8:08.82 | ||||||||
4 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 1:07.47 | 2:18.13 | 3:29.42 | 4:41.40 | 9:29.11 | ||
5:52.65 | 7:04.80 | 8:17.21 | ||||||||
5 | Evelina Karlsson | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.23 | 2:21.24 | 3:33.79 | 4:46.18 | 9:29.79 | ||
5:58.77 | 7:10.28 | 8:20.60 | ||||||||
6 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:08.11 | 2:19.03 | 3:30.02 | 4:42.49 | 9:30.64 | ||
5:54.75 | 7:07.01 | 8:19.31 | ||||||||
7 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 1:07.26 | 2:18.55 | 3:31.46 | 4:44.54 | 9:37.15 | ||
5:58.34 | 7:12.19 | 8:25.47 | ||||||||
8 | Emma Waite | 1992 | Göteborg Sim | 1:08.64 | 2:20.89 | 3:33.14 | 4:45.88 | 9:37.74 | ||
5:58.97 | 7:11.94 | 8:25.16 | ||||||||
9 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.90 | 2:20.34 | 3:33.83 | 4:46.52 | 9:39.54 | ||
5:59.42 | 7:12.73 | 8:27.21 | ||||||||
10 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 1:07.46 | 2:18.97 | 3:31.72 | 4:46.51 | 9:41.72 | ||
6:01.43 | 7:16.56 | 8:29.51 | ||||||||
11 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.90 | 2:24.76 | 3:40.34 | 4:55.53 | 9:42.63 | ||
6:08.94 | 7:21.73 | 8:32.93 | ||||||||
12 | Frida Olander | 1992 | Göteborg Sim | 1:08.73 | 2:21.15 | 3:34.26 | 4:48.17 | 9:43.03 | ||
6:02.58 | 7:16.88 | 8:30.40 | ||||||||
13 | Malin Andersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.77 | 2:24.64 | 3:40.46 | 4:56.35 | 9:43.13 | ||
6:09.31 | 7:22.85 | 8:33.16 | ||||||||
14 | Jessica Lindkvist | 1990 | Ludvika Simsällskap | 1:10.41 | 2:24.35 | 3:38.64 | 4:52.92 | 9:45.09 | ||
6:06.79 | 7:19.76 | 8:32.86 | ||||||||
15 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 1:09.31 | 2:23.30 | 3:37.31 | 4:52.02 | 9:46.68 | ||
6:06.48 | 7:20.67 | 8:34.28 | ||||||||
16 | Hanne Otzen | 1993 | S71 | 1:08.62 | 2:22.68 | 3:37.16 | 4:52.34 | 9:49.63 | ||
6:07.46 | 7:21.93 | 8:36.61 | ||||||||
17 | Jacintha Bailey | 1991 | Göteborg Sim | 1:10.03 | 2:24.02 | 3:38.22 | 4:52.93 | 9:51.98 | ||
6:07.42 | 7:22.39 | 8:37.76 | ||||||||
18 | Maria Andersson | 1991 | Nyköpings Simsällskap | 1:09.99 | 2:24.62 | 3:39.47 | 4:54.12 | 9:53.82 | ||
6:08.99 | 7:24.28 | 8:39.66 | ||||||||
19 | Stina Lindberg | 1993 | Ljungby Simsällskap | 1:12.57 | 2:29.13 | 3:46.47 | 5:03.45 | 9:57.36 | ||
6:16.33 | 7:30.21 | 8:44.75 | ||||||||
20 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 1:12.29 | 2:28.63 | 3:44.79 | 5:00.71 | 9:58.92 | ||
6:16.84 | 7:32.53 | 8:46.84 | ||||||||
21 | Malin Thunholm | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.38 | 2:23.39 | 3:40.57 | 4:57.57 | 10:05.98 | ||
6:14.78 | 7:31.95 | 8:49.35 | ||||||||
22 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:11.91 | 2:27.43 | 3:43.89 | 5:00.14 | 10:07.39 | ||
6:17.63 | 7:35.26 | 8:52.71 | ||||||||
23 | Martina Ågren | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.36 | 2:27.69 | 3:46.00 | 5:04.63 | 10:16.38 | ||
6:24.56 | 7:43.06 | 9:01.40 | ||||||||
24 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:12.23 | 2:31.69 | 3:52.11 | 5:13.29 | 10:28.82 | ||
6:33.46 | 7:53.56 | 9:11.67 | ||||||||
25 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 1:17.18 | 2:41.40 | 4:06.51 | 5:32.16 | 11:12.15 | ||
6:58.09 | 8:22.83 | 9:48.57 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 26, 100m Fjärilsim Pojkar C+D, Finaler |
SR: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
SR Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 32.46 | 1:09.49 | |||||
2 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.76 | 1:11.20 | |||||
3 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 33.14 | 1:12.43 | |||||
4 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 34.48 | 1:14.12 | |||||
5 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 35.77 | 1:19.31 | |||||
6 | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | 36.16 | 1:19.58 | |||||
7 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 38.64 | 1:21.48 | |||||
8 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 43.14 | 1:33.50 | |||||
- | Kenan Olovcic | 1995 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 27, 100m Medley Herrar A+B, Finaler |
SR: Stefan Nystrand (1981) 53.97 2006-04-09 |
SR Juniorer: Erik Dorch (1983) 54.74 2001-12-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 28.11 | 58.89 | |||||
2 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.07 | 58.92 | |||||
3 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.71 | 59.37 | |||||
4 | Oscar Vilsmyr | 1982 | Göteborg Sim | 26.78 | 59.49 | |||||
5 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.82 | 1:01.87 | |||||
6 | Gabriel Bertrand | 1992 | Skövde Simsällskap | 29.53 | 1:02.21 | |||||
7 | Rickard Berglund | 1987 | Göteborg Sim | 29.66 | 1:02.44 | |||||
8 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 29.59 | 1:02.47 | |||||
9 | Victor Paulsson | 1990 | Göteborg Sim | 29.46 | 1:02.62 | |||||
10 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 28.39 | 1:02.72 | |||||
11 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.83 | 1:03.15 | |||||
12 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 30.14 | 1:03.84 | |||||
13 | Teo Roslund | 1993 | S71 | 29.10 | 1:04.50 | |||||
14 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 28.86 | 1:04.81 | |||||
15 | Simon Skoglund | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.85 | 1:05.03 | |||||
16 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 30.90 | 1:05.13 | |||||
17 | Oscar Leidefeldt | 1992 | Borlänge Simsällskap | 31.51 | 1:06.01 | |||||
18 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.56 | 1:06.15 | |||||
19 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 30.75 | 1:07.09 | |||||
20 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.73 | 1:07.10 | |||||
21 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 30.68 | 1:07.58 | |||||
22 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.90 | 1:07.66 | |||||
23 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.73 | 1:07.89 | |||||
24 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 31.20 | 1:07.99 | |||||
25 | Niklas Jonsson | 1991 | S77 Stenungsund | 32.20 | 1:08.13 | |||||
26 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.33 | 1:08.18 | |||||
27 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 32.39 | 1:08.30 | |||||
28 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 32.04 | 1:08.47 | |||||
29 | Andreas Hemström | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.29 | 1:08.60 | |||||
30 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.35 | 1:09.29 | |||||
30 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 31.63 | 1:09.29 | |||||
32 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 31.28 | 1:09.46 | |||||
33 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 30.95 | 1:09.59 | |||||
34 | Oskar Holmgren | 1994 | Örebro Simallians | 33.07 | 1:10.29 | |||||
35 | Tony Grönfors | 1992 | Borlänge Simsällskap | 32.16 | 1:11.43 | |||||
36 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.64 | 1:11.55 | |||||
37 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 33.28 | 1:11.97 | |||||
38 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 34.77 | 1:13.53 | |||||
39 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.93 | 1:13.57 | |||||
40 | Marcus Olandersson | 1991 | S71 | 35.55 | 1:14.06 | |||||
41 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 35.16 | 1:14.19 | |||||
42 | Niclas Mauritzson | 1994 | Örebro Simallians | 34.52 | 1:14.44 | |||||
43 | Oscar Fredriksson | 1994 | Ludvika Simsällskap | 35.73 | 1:15.70 | |||||
44 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:15.87 | |||||
45 | Marcus Fredriksson | 1992 | Ludvika Simsällskap | 37.23 | 1:17.43 | |||||
46 | Lukas Björnbom | 1994 | Borlänge Simsällskap | 37.36 | 1:18.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 28, 200m Ryggsim Damer A+B, Finaler |
SR: Therese Svendsen (1989) 2:08.92 2006-11-25 |
SR Juniorer: Therese Svendsen (1989) 2:08.92 2006-11-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Pettersson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 32.40 | 1:07.85 | 1:44.60 | 2:20.90 | |||
2 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 33.80 | 1:10.47 | 1:47.45 | 2:23.51 | |||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 34.80 | 1:11.47 | 1:48.63 | 2:25.18 | |||
4 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 34.62 | 1:11.17 | 1:48.56 | 2:25.63 | |||
5 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:12.03 | 1:49.82 | 2:27.09 | |||
6 | Caroline Bornius | 1992 | Göteborg Sim | 35.73 | 1:13.18 | 1:50.95 | 2:28.26 | |||
7 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 36.24 | 1:14.98 | 1:54.60 | 2:32.74 | |||
8 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 36.87 | 1:16.06 | 1:55.89 | 2:34.31 | |||
9 | Josephine Wiberg | 1990 | S71 | 36.82 | 1:16.75 | 1:56.11 | 2:34.67 | |||
10 | Kristina Lundberg | 1991 | Göteborg Sim | 36.37 | 1:15.59 | 1:55.97 | 2:36.03 | |||
11 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 36.95 | 1:17.16 | 1:57.63 | 2:36.72 | |||
12 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 38.17 | 1:18.57 | 2:00.28 | 2:41.68 | |||
13 | Sophie Almqvist-Andersson | 1993 | Fagersta Simklubb | 38.37 | 1:19.63 | 2:01.49 | 2:42.04 | |||
14 | Alice Rigbäck | 1994 | Örebro Simallians | 38.51 | 1:19.21 | 2:01.10 | 2:43.05 | |||
15 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 38.83 | 1:20.80 | 2:02.74 | 2:44.06 | |||
16 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 38.19 | 1:20.44 | 2:03.48 | 2:44.89 | |||
17 | Johanna Vinefur | 1992 | Örebro Simallians | 39.11 | 1:21.17 | 2:04.46 | 2:47.65 | |||
18 | Ida Augustsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 39.30 | 1:21.77 | 2:05.54 | 2:48.44 | |||
19 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 40.13 | 1:24.06 | 2:09.22 | 2:51.37 | |||
20 | Emma Landén | 1992 | Ludvika Simsällskap | 40.56 | 1:25.05 | 2:09.56 | 2:53.04 | |||
- | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:59 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 29, 200m Ryggsim Pojkar C+D, Finaler |
SR: Pontus Renholm (1986) 1:57.48 2004-03-12 |
SR Juniorer: Pontus Renholm (1986) 1:57.48 2004-03-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 33.82 | 1:11.01 | 1:47.42 | 2:22.72 | |||
2 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.82 | 1:14.56 | 1:54.15 | 2:32.31 | |||
3 | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | 37.94 | 1:18.05 | 1:58.46 | 2:38.05 | |||
4 | Jens Grundmark | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.78 | 1:19.84 | 2:00.15 | 2:40.24 | |||
5 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 38.02 | 1:19.46 | 2:02.08 | 2:43.08 | |||
6 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.94 | 1:26.45 | 2:12.30 | 2:58.13 | |||
7 | Gabriel Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 45.83 | 1:33.76 | 2:23.61 | 3:09.75 | |||
8 | Anton Jaensson | 1995 | Örebro Simallians | 44.69 | 1:33.82 | 2:24.83 | 3:14.25 | |||
9 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 49.81 | 1:41.67 | 2:32.79 | 3:23.74 | |||
10 | Filiph Ek | 1995 | Sala Simsällskap | 51.28 | 1:46.18 | 2:41.07 | 3:33.39 | |||
11 | Martin Sandberg | 1996 | Sala Simsällskap | 50.47 | 1:44.20 | 2:39.55 | 3:41.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar A+B, Finaler |
SR: Lars Frölander (1974) 22.97 2001-10-20 |
SR Juniorer: Henrik Lindau (1990) 23.91 2008-11-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.85 | ||||||
2 | Oscar Vilsmyr | 1982 | Göteborg Sim | 25.95 | ||||||
3 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 26.22 | ||||||
4 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 26.63 | ||||||
5 | Teo Roslund | 1993 | S71 | 27.08 | ||||||
6 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.22 | ||||||
7 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 27.35 | ||||||
8 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 27.37 | ||||||
9 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.56 | ||||||
10 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.28 | ||||||
11 | Gabriel Bertrand | 1992 | Skövde Simsällskap | 28.32 | ||||||
12 | Oscar Leidefeldt | 1992 | Borlänge Simsällskap | 28.92 | ||||||
13 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.29 | ||||||
14 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 29.46 | ||||||
15 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 29.62 | ||||||
16 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 29.66 | ||||||
17 | Erik Schmidt | 1992 | Ludvika Simsällskap | 29.82 | ||||||
18 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.23 | ||||||
19 | Andreas Hemström | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.27 | ||||||
20 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 30.28 | ||||||
21 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 30.44 | ||||||
22 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 30.72 | ||||||
23 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.05 | ||||||
24 | Oskar Holmgren | 1994 | Örebro Simallians | 31.13 | ||||||
25 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 31.36 | ||||||
26 | Tony Grönfors | 1992 | Borlänge Simsällskap | 31.38 | ||||||
27 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 31.53 | ||||||
28 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.81 | ||||||
29 | Marcus Olandersson | 1991 | S71 | 32.17 | ||||||
30 | Niclas Mauritzson | 1994 | Örebro Simallians | 32.62 | ||||||
31 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.79 | ||||||
32 | Marcus Fredriksson | 1992 | Ludvika Simsällskap | 33.02 | ||||||
33 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 33.79 | ||||||
34 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 34.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 31, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
SR: Väsby SS (1900) 3:36.92 2008-11-27 |
SR Juniorer: LASS (1900) 3:45.38 2009-01-31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skövde SS | 0 | Skövde Simsällskap | 3:57.78 | ||||||
Erika Carlén | 1994 | 28.47 | 58.45 | 58.45 | ||||||
Céline Bertrand | 1995 | 28.20 | 58.52 | 1:56.97 | ||||||
Caroline Johansson | 1992 | 29.23 | 1:01.14 | 2:58.11 | ||||||
Caroline Adolfsson | 1993 | 28.27 | 59.67 | 3:57.78 | ||||||
2 | Göteborg Lag1 | 1990 | Göteborg Sim | 3:58.87 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 28.36 | 58.94 | 58.94 | ||||||
Isabelle Höstman | 1990 | 27.92 | 59.03 | 1:57.97 | ||||||
Joline Höstman | 1988 | 28.23 | 59.40 | 2:57.37 | ||||||
Amanda Rutqvist | 1991 | 29.30 | 1:01.50 | 3:58.87 | ||||||
3 | Västerås SS Lag 1 | 1900 | Västerås Simsällskap | 4:07.45 | ||||||
Veronika Fredholm | 1993 | 29.34 | 1:00.56 | 1:00.56 | ||||||
Isabelle Lundin | 1991 | 29.56 | 1:01.66 | 2:02.22 | ||||||
Malin Hedberg | 1991 | 30.16 | 1:03.24 | 3:05.46 | ||||||
Sara Ottosson-Bixo | 1995 | 29.86 | 1:01.99 | 4:07.45 | ||||||
4 | Göteborg Lag2 | 1989 | Göteborg Sim | 4:09.52 | ||||||
Linn Nordberg | 1991 | 29.90 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Alicia Lundqvist | 1992 | 30.28 | 1:03.33 | 2:06.07 | ||||||
Anna Gustafsson | 1994 | 29.47 | 1:01.37 | 3:07.44 | ||||||
Malvina Reinhold | 1992 | 29.27 | 1:02.08 | 4:09.52 | ||||||
5 | Västerås SS Lag 2 | 1900 | Västerås Simsällskap | 4:19.76 | ||||||
Elin Andersson | 1988 | 31.12 | 1:04.38 | 1:04.38 | ||||||
Elin Ottosson-Bixo | 1995 | 31.16 | 1:05.61 | 2:09.99 | ||||||
Sotiria Vogli | 1994 | 30.42 | 1:03.68 | 3:13.67 | ||||||
Rebecca Florinus | 1994 | 31.72 | 1:06.09 | 4:19.76 | ||||||
6 | S 71 Lag 1 | 1991 | S71 | 4:21.35 | ||||||
Josephine Wiberg | 1990 | 30.12 | 1:02.14 | 1:02.14 | ||||||
Julia Wiberg | 1992 | 32.01 | 1:06.91 | 2:09.05 | ||||||
Emelie Axmar | 1993 | 31.65 | 1:09.85 | 3:18.90 | ||||||
Hanne Otzen | 1993 | 29.91 | 1:02.45 | 4:21.35 | ||||||
7 | Ösa Lag 1 | 1990 | Örebro Simallians | 4:22.10 | ||||||
Alice Rigbäck | 1994 | 31.03 | 1:05.09 | 1:05.09 | ||||||
Felicia Fredriksson | 1993 | 31.26 | 1:05.14 | 2:10.23 | ||||||
Hanna Hagström | 1991 | 31.71 | 1:06.36 | 3:16.59 | ||||||
Nathalie Larsson | 1996 | 30.13 | 1:05.51 | 4:22.10 | ||||||
8 | SK Nautilus | 1900 | Simklubben Nautilus | 4:25.56 | ||||||
Linnea Kling | 1993 | 31.15 | 1:06.08 | 1:06.08 | ||||||
Ida Johansson | 1996 | 33.07 | 1:09.64 | 2:15.72 | ||||||
Vera Johansson | 1995 | 29.43 | 1:02.17 | 3:17.89 | ||||||
Ida Augustsson | 1994 | 31.97 | 1:07.67 | 4:25.56 | ||||||
9 | Ljungby Simsällskap | 1992 | Ljungby Simsällskap | 4:29.97 | ||||||
Sara Lundbergh | 1993 | 30.05 | 1:02.84 | 1:02.84 | ||||||
Stina Lindberg | 1993 | 31.01 | 1:05.52 | 2:08.36 | ||||||
Frida Lundbergh | 1995 | 33.50 | 1:10.94 | 3:19.30 | ||||||
Elina Salomonsson | 1991 | 33.04 | 1:10.67 | 4:29.97 | ||||||
10 | Borlänge SS Dam Lag 1 | 1987 | Borlänge Simsällskap | 4:31.70 | ||||||
Ellen Lindefelt | 1994 | 31.00 | 1:04.74 | 1:04.74 | ||||||
Lina Anttila | 1987 | 30.25 | 1:04.15 | 2:08.89 | ||||||
Matilda Leidefeldt | 1990 | 32.51 | 1:10.50 | 3:19.39 | ||||||
Julia Nygren | 1995 | 34.42 | 1:12.31 | 4:31.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 26 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:47 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 32, 100m Frisim Damer A+B, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 52.17 2000-03-17 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 53.45 2008-12-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Ludvika Simsällskap | 27.69 | 57.73 | |||||
2 | Erika Carlén | 1994 | Skövde Simsällskap | 28.12 | 58.29 | |||||
3 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 28.22 | 59.04 | |||||
4 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.96 | 59.41 | |||||
5 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 28.69 | 59.45 | |||||
6 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 28.86 | 59.77 | |||||
7 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 28.32 | 59.82 | |||||
8 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 28.96 | 1:00.10 | |||||
9 | Anna Söderbergh | 1994 | Göteborg Sim | 29.15 | 1:00.14 | |||||
10 | Malin Andersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.43 | 1:00.24 | |||||
11 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 29.32 | 1:00.39 | |||||
12 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.12 | 1:01.82 | |||||
13 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 29.82 | 1:01.85 | |||||
14 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 30.43 | 1:02.23 | |||||
15 | Hanne Otzen | 1993 | S71 | 30.15 | 1:02.43 | |||||
16 | Sarah Nyman | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.75 | 1:02.52 | |||||
17 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.26 | 1:02.61 | |||||
18 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 30.32 | 1:02.67 | |||||
19 | Linn Nordberg | 1991 | Göteborg Sim | 29.98 | 1:02.70 | |||||
20 | Kristina Lundberg | 1991 | Göteborg Sim | 30.00 | 1:02.72 | |||||
21 | Johanna Pettersson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 1:02.75 | ||||||
22 | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | 30.15 | 1:02.77 | |||||
23 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 30.60 | 1:02.80 | |||||
24 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.49 | 1:03.10 | |||||
25 | Emma Sandström | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.31 | 1:03.39 | |||||
26 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 30.97 | 1:03.72 | |||||
27 | Martina Ågren | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:03.91 | ||||||
28 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.38 | 1:04.08 | |||||
29 | Maria Andersson | 1991 | Nyköpings Simsällskap | 30.63 | 1:04.11 | |||||
30 | Sotiria Vogli | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.30 | 1:04.17 | |||||
31 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.78 | 1:04.44 | |||||
32 | Emma Waite | 1992 | Göteborg Sim | 30.80 | 1:04.72 | |||||
33 | Jessica Lindkvist | 1990 | Ludvika Simsällskap | 30.63 | 1:04.74 | |||||
34 | Sophie Almqvist-Andersson | 1993 | Fagersta Simklubb | 31.18 | 1:04.92 | |||||
35 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.49 | 1:05.01 | |||||
36 | Felicia Fredriksson | 1993 | Örebro Simallians | 31.78 | 1:05.36 | |||||
37 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.18 | 1:05.65 | |||||
38 | Jessica Grund | 1993 | Västerås Simsällskap | 31.32 | 1:06.13 | |||||
39 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 32.21 | 1:06.21 | |||||
40 | Malin Thunholm | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.94 | 1:06.69 | |||||
41 | Alice Rigbäck | 1994 | Örebro Simallians | 31.93 | 1:06.85 | |||||
42 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.76 | 1:06.92 | |||||
43 | Julia Wiberg | 1992 | S71 | 32.48 | 1:07.04 | |||||
44 | Erla Andersson | 1990 | Göteborg Sim | 32.58 | 1:07.05 | |||||
45 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.87 | 1:07.12 | |||||
46 | Hanna Hagström | 1991 | Örebro Simallians | 32.50 | 1:08.02 | |||||
47 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 32.38 | 1:09.11 | |||||
48 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 33.54 | 1:09.54 | |||||
49 | Johanna Vinefur | 1992 | Örebro Simallians | 33.71 | 1:10.82 | |||||
50 | Ida Augustsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 33.32 | 1:10.84 | |||||
51 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 34.42 | 1:10.86 | |||||
52 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 33.41 | 1:11.14 | |||||
53 | Mirjam de Reuver | 1994 | Örebro Simallians | 34.69 | 1:13.79 | |||||
54 | Lovisa Nilsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 36.39 | 1:18.04 | |||||
- | Emelie Axmar | 1993 | S71 | DNS | ||||||
- | Elin Andersson | 1988 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 08:47 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 33, 100m Frisim Pojkar C+D, Finaler |
SR: Stefan Nystrand (1981) 45.83 2007-11-17 |
SR Juniorer: Jonas Tilly (1984) 48.74 2002-12-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 29.31 | 1:00.55 | |||||
2 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.69 | 1:01.74 | |||||
3 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 29.86 | 1:02.12 | |||||
4 | Jens Grundmark | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.78 | 1:02.90 | |||||
5 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 30.41 | 1:03.87 | |||||
6 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 30.50 | 1:04.00 | |||||
7 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 31.13 | 1:04.66 | |||||
8 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 31.53 | 1:04.87 | |||||
9 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 31.31 | 1:05.03 | |||||
10 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.57 | 1:05.32 | |||||
11 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.91 | 1:05.37 | |||||
12 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.51 | 1:05.51 | |||||
13 | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | 32.40 | 1:07.81 | |||||
14 | Kenan Olovcic | 1995 | Simklubben Nautilus | 32.28 | 1:07.89 | |||||
15 | Gabriel Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 33.65 | 1:10.46 | |||||
16 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 33.79 | 1:10.57 | |||||
17 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 33.53 | 1:10.65 | |||||
18 | Anton Jaensson | 1995 | Örebro Simallians | 35.42 | 1:14.27 | |||||
19 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.52 | 1:15.79 | |||||
20 | Lukas Steiner | 1998 | Simsällskapet Kanalen | 36.62 | 1:18.17 | |||||
21 | Filiph Ek | 1995 | Sala Simsällskap | 36.69 | 1:18.61 | |||||
22 | Gustav Bjälevik | 1997 | Köpings Simsällskap | 37.14 | 1:19.06 | |||||
23 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 37.93 | 1:19.89 | |||||
24 | Martin Sandberg | 1996 | Sala Simsällskap | 38.60 | 1:20.48 | |||||
25 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 39.99 | 1:25.47 | |||||
- | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 34, 200m Frisim Herrar A+B, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 1:44.69 1992-03-01 |
SR Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 26.37 | 54.49 | 1:23.31 | 1:52.08 | |||
2 | Gabriel Bertrand | 1992 | Skövde Simsällskap | 27.01 | 55.95 | 1:25.32 | 1:53.21 | |||
3 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.40 | 56.12 | 1:26.90 | 1:57.61 | |||
4 | Rickard Berglund | 1987 | Göteborg Sim | 27.21 | 56.94 | 1:26.97 | 1:57.62 | |||
5 | Teo Roslund | 1993 | S71 | 27.55 | 57.59 | 1:27.74 | 1:58.29 | |||
6 | Victor Paulsson | 1990 | Göteborg Sim | 27.75 | 57.86 | 1:28.08 | 1:58.79 | |||
7 | Simon Skoglund | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.56 | 56.33 | 1:27.68 | 1:59.25 | |||
8 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 28.31 | 59.06 | 1:29.56 | 2:00.24 | |||
9 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.25 | 57.72 | 1:29.49 | 2:00.40 | |||
10 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 27.75 | 57.49 | 1:28.97 | 2:00.56 | |||
11 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 27.83 | 58.57 | 1:29.68 | 2:00.86 | |||
12 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 28.77 | 59.77 | 1:31.44 | 2:01.50 | |||
13 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.17 | 57.91 | 1:29.61 | 2:01.73 | |||
14 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 28.10 | 58.94 | 1:30.50 | 2:02.07 | |||
15 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 27.72 | 58.42 | 1:30.94 | 2:03.63 | |||
16 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.10 | 1:00.06 | 1:32.06 | 2:04.45 | |||
17 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.69 | 1:02.14 | 1:34.78 | 2:06.50 | |||
18 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.27 | 1:00.24 | 1:33.58 | 2:06.71 | |||
19 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.05 | 1:01.06 | 1:33.98 | 2:07.35 | |||
20 | Christian Slettebo | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.67 | 1:01.21 | 1:35.25 | 2:08.36 | |||
21 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 31.47 | 1:05.18 | 1:39.04 | 2:11.95 | |||
22 | Oscar Leidefeldt | 1992 | Borlänge Simsällskap | 31.26 | 1:05.19 | 1:38.88 | 2:12.13 | |||
23 | Oskar Holmgren | 1994 | Örebro Simallians | 30.11 | 1:03.23 | 1:37.76 | 2:13.32 | |||
24 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.92 | 1:07.73 | 1:42.93 | 2:17.57 | |||
25 | Oscar Fredriksson | 1994 | Ludvika Simsällskap | 32.39 | 1:09.35 | 1:45.70 | 2:21.47 | |||
26 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 32.39 | 1:09.61 | 1:47.50 | 2:22.63 | |||
27 | Lukas Björnbom | 1994 | Borlänge Simsällskap | 32.27 | 1:09.78 | 1:49.74 | 2:28.20 | |||
28 | Niclas Mauritzson | 1994 | Örebro Simallians | 31.84 | 1:09.36 | 1:49.78 | 2:30.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 35, 200m Frisim Flickor C+D, Finaler |
SR: Josefin Lillhage (1980) 1:53.55 2007-12-16 |
SR Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:54.76 2007-11-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 29.84 | 1:02.64 | 1:36.06 | 2:08.95 | |||
2 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.04 | 1:05.03 | 1:39.80 | 2:14.37 | |||
3 | Vera Johansson | 1995 | Simklubben Nautilus | 30.92 | 1:05.56 | 1:40.67 | 2:15.54 | |||
4 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.03 | 1:06.32 | 1:41.97 | 2:16.40 | |||
5 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.08 | 1:05.97 | 1:42.18 | 2:16.49 | |||
6 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 30.99 | 1:05.47 | 1:42.51 | 2:20.09 | |||
7 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 32.68 | 1:07.79 | 1:44.71 | 2:21.06 | |||
8 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 33.60 | 1:09.05 | 1:45.74 | 2:21.31 | |||
9 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 32.79 | 1:09.49 | 1:46.65 | 2:22.78 | |||
10 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 33.32 | 1:09.55 | 1:47.36 | 2:23.83 | |||
11 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.40 | 1:10.65 | 1:48.68 | 2:25.07 | |||
12 | Ida Fahlborg | 1996 | Simsällskapet Kanalen | 34.15 | 1:11.89 | 1:50.25 | 2:25.80 | |||
13 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.81 | 1:11.54 | 1:49.82 | 2:27.20 | |||
14 | Ida Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 33.52 | 1:10.47 | 1:49.33 | 2:28.62 | |||
15 | Frida Lundbergh | 1995 | Ljungby Simsällskap | 33.99 | 1:12.58 | 1:52.30 | 2:30.79 | |||
16 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 35.50 | 1:13.47 | 1:53.33 | 2:31.62 | |||
17 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.15 | 1:15.17 | 1:54.28 | 2:31.73 | |||
18 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.88 | 1:15.94 | 1:55.89 | 2:32.92 | |||
19 | Matilda Lundberg | 1995 | Ludvika Simsällskap | 35.58 | 1:14.76 | 1:55.38 | 2:33.03 | |||
20 | Julia Nygren | 1995 | Borlänge Simsällskap | 35.68 | 1:14.83 | 1:54.72 | 2:33.78 | |||
21 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.98 | 1:15.35 | 1:56.33 | 2:35.56 | |||
22 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 35.67 | 1:15.51 | 1:57.80 | 2:36.46 | |||
23 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 36.92 | 1:17.62 | 1:59.66 | 2:38.91 | |||
24 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 38.37 | 1:21.39 | 2:03.80 | 2:41.78 | |||
25 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.25 | 1:19.05 | 2:03.45 | 2:45.42 | |||
26 | Jennifer Ryrbo | 1995 | S77 Stenungsund | 38.14 | 1:20.08 | 2:04.80 | 2:47.38 | |||
27 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 38.44 | 1:22.36 | 2:07.33 | 2:50.85 | |||
28 | Elin Hallerstedt | 1997 | S77 Stenungsund | 38.19 | 1:23.87 | 2:09.47 | 2:51.90 | |||
29 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 38.08 | 1:24.50 | 2:12.13 | 2:56.75 | |||
30 | Ella Blomé | 1996 | Örebro Simallians | 38.43 | 1:24.18 | 2:11.59 | 2:58.40 | |||
31 | Linnea Hallberg | 1996 | Örebro Simallians | 39.89 | 1:27.97 | 2:17.72 | 3:04.03 | |||
- | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 36, 50m Bröstsim Damer A+B, Finaler |
SR: Emma Igelström (1980) 29.96 2002-04-04 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 31.37 | ||||||
2 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 33.03 | ||||||
3 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 34.82 | ||||||
4 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 34.86 | ||||||
5 | Elin Andersson | 1988 | Västerås Simsällskap | 34.94 | ||||||
6 | Erla Andersson | 1990 | Göteborg Sim | 35.20 | ||||||
7 | Linnea Kling | 1993 | Simklubben Nautilus | 35.78 | ||||||
8 | Moa Mikaelsson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 35.80 | ||||||
9 | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | 36.38 | ||||||
10 | Jessica Lindkvist | 1990 | Ludvika Simsällskap | 36.39 | ||||||
11 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 36.53 | ||||||
12 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 36.55 | ||||||
13 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 37.56 | ||||||
14 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 37.61 | ||||||
15 | Hanna Hagström | 1991 | Örebro Simallians | 37.72 | ||||||
16 | Emma Sandström | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.73 | ||||||
17 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 37.96 | ||||||
18 | Martina Ågren | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.09 | ||||||
19 | Sabina Halvarsson | 1985 | Filipstads Simklubb | 38.13 | ||||||
20 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 38.22 | ||||||
21 | Julia Andersson | 1992 | S71 | 38.41 | ||||||
22 | Emma Landén | 1992 | Ludvika Simsällskap | 38.64 | ||||||
23 | Jessica Grund | 1993 | Västerås Simsällskap | 38.90 | ||||||
24 | Sarah Nyman | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.78 | ||||||
25 | Julia Wiberg | 1992 | S71 | 40.44 | ||||||
26 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 40.83 | ||||||
27 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 42.40 | ||||||
28 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.41 | ||||||
29 | Lovisa Nilsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 45.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 37, 100m Bröstsim Herrar A+B, Finaler |
SR: Martin Gustavsson (1980) 59.02 2006-11-24 |
SR Juniorer: Jakob Dorch (1985) 1:00.75 2004-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 30.05 | 1:02.93 | |||||
2 | Rickard Berglund | 1987 | Göteborg Sim | 32.02 | 1:07.12 | |||||
3 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 32.07 | 1:08.25 | |||||
4 | Victor Paulsson | 1990 | Göteborg Sim | 33.39 | 1:09.93 | |||||
5 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 33.83 | 1:10.24 | |||||
6 | Niklas Jonsson | 1991 | S77 Stenungsund | 32.70 | 1:10.43 | |||||
7 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.08 | 1:10.79 | |||||
8 | David Westerberg | 1991 | Katrineholms Simsällskap | 32.42 | 1:11.94 | |||||
9 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.98 | 1:13.07 | |||||
10 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 35.01 | 1:14.08 | |||||
11 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 35.71 | 1:14.90 | |||||
12 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 35.34 | 1:15.69 | |||||
13 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 35.97 | 1:17.12 | |||||
14 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.72 | 1:17.25 | |||||
15 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 36.90 | 1:18.98 | |||||
16 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 36.95 | 1:19.07 | |||||
17 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 37.76 | 1:20.36 | |||||
18 | Marcus Olandersson | 1991 | S71 | 37.87 | 1:21.93 | |||||
19 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.48 | 1:22.28 | |||||
20 | Marcus Fredriksson | 1992 | Ludvika Simsällskap | 39.95 | 1:24.64 | |||||
21 | Niclas Mauritzson | 1994 | Örebro Simallians | 41.34 | 1:25.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 38, 100m Bröstsim Flickor C+D, Finaler |
SR: Emma Igelström (1980) 1:05.11 2003-03-16 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 35.79 | 1:14.59 | |||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 36.25 | 1:16.13 | |||||
3 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 37.54 | 1:19.67 | |||||
4 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 38.32 | 1:19.84 | |||||
5 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.99 | 1:21.79 | |||||
6 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 38.38 | 1:22.03 | |||||
7 | Frida Lundbergh | 1995 | Ljungby Simsällskap | 39.42 | 1:23.46 | |||||
8 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 40.48 | 1:24.81 | |||||
9 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 40.74 | 1:25.03 | |||||
10 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 40.99 | 1:25.94 | |||||
11 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.69 | 1:28.02 | |||||
12 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 42.19 | 1:28.70 | |||||
13 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 42.51 | 1:29.00 | |||||
14 | Julia Nygren | 1995 | Borlänge Simsällskap | 42.75 | 1:30.60 | |||||
15 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.53 | 1:30.77 | |||||
16 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.77 | 1:31.67 | |||||
17 | Sara Arvidsson | 1998 | Örebro Simallians | 44.13 | 1:31.68 | |||||
18 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 44.77 | 1:34.61 | |||||
19 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 44.67 | 1:34.94 | |||||
20 | Rebecca Cransenhed | 1998 | Örebro Simallians | 45.72 | 1:36.44 | |||||
21 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 47.14 | 1:36.93 | |||||
22 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 47.55 | 1:37.98 | |||||
23 | Linnea Lund | 1995 | Örebro Simallians | 45.83 | 1:38.14 | |||||
24 | Agnes Palm Fülep | 1996 | Örebro Simallians | 46.41 | 1:38.75 | |||||
25 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 47.20 | 1:38.98 | |||||
26 | Amanda Göthlin | 1998 | Simklubben Nautilus | 48.96 | 1:40.10 | |||||
27 | Anna Eriksson | 1995 | Sala Simsällskap | 52.56 | 1:51.91 | |||||
28 | Emma Deleryd | 1996 | Sala Simsällskap | 52.72 | 1:52.12 | |||||
- | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 39, 400m Medley Damer A+B, Finaler |
SR: Stina Gardell (1990) 4:37.64 2009-01-31 |
SR Juniorer: Stina Gardell (1990) 4:37.64 2009-01-31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 1:05.50 | 2:22.76 | 3:40.18 | 4:52.17 | |||
2 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:10.40 | 2:26.30 | 3:55.26 | 5:02.50 | |||
3 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 1:10.18 | 2:32.39 | 3:55.85 | 5:05.51 | |||
4 | Evelina Karlsson | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.88 | 2:37.62 | 4:06.00 | 5:14.70 | |||
5 | Josephine Wiberg | 1990 | S71 | 1:13.39 | 2:34.12 | 4:05.05 | 5:15.58 | |||
6 | Elisabeta Nuber | 1993 | Göteborg Sim | 1:11.98 | 2:34.08 | 4:05.71 | 5:16.04 | |||
7 | Erika Carlén | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:15.80 | 2:35.42 | 4:05.66 | 5:17.79 | |||
8 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.22 | 2:40.34 | 4:12.01 | 5:22.13 | |||
9 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.48 | 2:34.43 | 4:08.73 | 5:23.40 | |||
10 | Stina Lindberg | 1993 | Ljungby Simsällskap | 1:14.47 | 2:40.00 | 4:13.71 | 5:26.18 | |||
11 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 1:15.22 | 2:41.59 | 4:15.24 | 5:28.46 | |||
12 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:19.91 | 2:48.74 | 4:29.15 | 5:42.61 | |||
13 | Emma Landén | 1992 | Ludvika Simsällskap | 1:22.12 | 2:54.04 | 4:25.76 | 5:44.10 | |||
- | Emelie Axmar | 1993 | S71 | DNS | ||||||
- | Moa Mikaelsson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 40, 400m Medley Pojkar C+D, Finaler |
SR: Jan Bidrman (1966) 4:12.97 1989-03-18 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 4:15.08 2008-11-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 1:18.23 | 2:45.58 | 4:18.77 | 5:34.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 41, 100m Fjärilsim Herrar A+B, Finaler |
SR: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
SR Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.12 | 56.48 | |||||
2 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 26.99 | 57.18 | |||||
3 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.80 | 59.14 | |||||
4 | Teo Roslund | 1993 | S71 | 27.27 | 59.72 | |||||
5 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 28.15 | 1:00.22 | |||||
6 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 28.53 | 1:01.35 | |||||
7 | Oscar Leidefeldt | 1992 | Borlänge Simsällskap | 29.61 | 1:04.12 | |||||
8 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 29.80 | 1:05.42 | |||||
9 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.72 | 1:05.88 | |||||
10 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 30.98 | 1:06.34 | |||||
11 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 31.01 | 1:06.40 | |||||
12 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.93 | 1:08.73 | |||||
13 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 32.18 | 1:08.79 | |||||
14 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 32.76 | 1:10.70 | |||||
15 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.74 | 1:17.72 | |||||
16 | Niclas Mauritzson | 1994 | Örebro Simallians | 33.92 | 1:18.02 | |||||
17 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 36.30 | 1:19.58 | |||||
- | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 42, 50m Frisim Flickor C+D, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 23.59 2000-03-18 |
SR Juniorer: Magdalena Kuras (1988) 24.90 2006-12-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 26.73 | ||||||
2 | Vera Johansson | 1995 | Simklubben Nautilus | 28.07 | ||||||
3 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 28.89 | ||||||
4 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 28.98 | ||||||
5 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.09 | ||||||
6 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 29.27 | ||||||
7 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.49 | ||||||
8 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 29.68 | ||||||
9 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 29.91 | ||||||
10 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 29.94 | ||||||
11 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 29.98 | ||||||
12 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 30.22 | ||||||
13 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.30 | ||||||
14 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 30.57 | ||||||
15 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 30.68 | ||||||
16 | Ida Fahlborg | 1996 | Simsällskapet Kanalen | 30.95 | ||||||
17 | Ida Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 31.30 | ||||||
18 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.66 | ||||||
19 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.81 | ||||||
20 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.82 | ||||||
21 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 32.00 | ||||||
22 | Frida Lundbergh | 1995 | Ljungby Simsällskap | 32.22 | ||||||
23 | Matilda Lundberg | 1995 | Ludvika Simsällskap | 32.99 | ||||||
24 | Julia Nygren | 1995 | Borlänge Simsällskap | 33.11 | ||||||
25 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 33.14 | ||||||
26 | Linnea Lund | 1995 | Örebro Simallians | 33.51 | ||||||
27 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.63 | ||||||
28 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 33.83 | ||||||
29 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.26 | ||||||
30 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.36 | ||||||
31 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 34.41 | ||||||
32 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.43 | ||||||
33 | Elin Hallerstedt | 1997 | S77 Stenungsund | 34.58 | ||||||
34 | Agnes Palm Fülep | 1996 | Örebro Simallians | 34.75 | ||||||
35 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 34.89 | ||||||
36 | Ella Blomé | 1996 | Örebro Simallians | 34.90 | ||||||
36 | Jennifer Ryrbo | 1995 | S77 Stenungsund | 34.90 | ||||||
38 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.44 | ||||||
39 | Sara Arvidsson | 1998 | Örebro Simallians | 35.77 | ||||||
40 | Linnea Hallberg | 1996 | Örebro Simallians | 37.23 | ||||||
41 | Anna Eriksson | 1995 | Sala Simsällskap | 39.41 | ||||||
42 | Rebecca Cransenhed | 1998 | Örebro Simallians | 39.97 | ||||||
43 | Emma Deleryd | 1996 | Sala Simsällskap | 45.54 | ||||||
- | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Angelica Damberg | 1996 | Ludvika Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 43, 100m Ryggsim Damer A+B, Finaler |
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.47 2009-02-01 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 59.47 2009-02-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Pettersson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 32.11 | 1:06.38 | |||||
2 | Caroline Bornius | 1992 | Göteborg Sim | 32.96 | 1:07.04 | |||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 32.73 | 1:07.37 | |||||
4 | Erika Carlén | 1994 | Skövde Simsällskap | 33.63 | 1:08.31 | |||||
5 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 33.55 | 1:08.76 | |||||
6 | Kristina Lundberg | 1991 | Göteborg Sim | 33.89 | 1:09.33 | |||||
7 | Anna Söderbergh | 1994 | Göteborg Sim | 33.66 | 1:10.04 | |||||
8 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.64 | 1:10.31 | |||||
9 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 34.53 | 1:10.46 | |||||
10 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 35.30 | 1:11.06 | |||||
11 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.71 | 1:12.05 | |||||
12 | Sotiria Vogli | 1994 | Västerås Simsällskap | 35.64 | 1:12.09 | |||||
13 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 35.25 | 1:12.44 | |||||
14 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 35.01 | 1:12.52 | |||||
15 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 35.31 | 1:12.62 | |||||
16 | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | 35.34 | 1:12.63 | |||||
17 | Stina Lindberg | 1993 | Ljungby Simsällskap | 35.03 | 1:12.88 | |||||
18 | Frida Olander | 1992 | Göteborg Sim | 35.49 | 1:13.38 | |||||
19 | Sophie Almqvist-Andersson | 1993 | Fagersta Simklubb | 35.80 | 1:13.61 | |||||
20 | Emma Waite | 1992 | Göteborg Sim | 36.46 | 1:14.63 | |||||
21 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 36.53 | 1:14.73 | |||||
22 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.77 | 1:14.93 | |||||
23 | Alice Rigbäck | 1994 | Örebro Simallians | 36.30 | 1:15.18 | |||||
24 | Malin Thunholm | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.47 | 1:16.60 | |||||
25 | Maria Andersson | 1991 | Nyköpings Simsällskap | 37.49 | 1:16.70 | |||||
26 | Elin Jansson | 1993 | S71 | 37.24 | 1:16.72 | |||||
27 | Johanna Vinefur | 1992 | Örebro Simallians | 38.25 | 1:17.93 | |||||
28 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.62 | 1:18.05 | |||||
29 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 38.37 | 1:18.67 | |||||
30 | Felicia Fredriksson | 1993 | Örebro Simallians | 38.22 | 1:18.83 | |||||
31 | Ida Augustsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 39.60 | 1:20.81 | |||||
32 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 39.11 | 1:21.11 | |||||
33 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 40.28 | 1:21.97 | |||||
34 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 40.79 | 1:24.88 | |||||
- | Mirjam de Reuver | 1994 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Emelie Axmar | 1993 | S71 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 44, 100m Ryggsim Pojkar C+D, Finaler |
SR: Mattias Ohlin (1978) 53.37 2002-04-03 |
SR Juniorer: Jens Petersson (1983) 54.18 2002-11-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 31.80 | 1:05.86 | |||||
2 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.17 | 1:11.06 | |||||
3 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 35.34 | 1:12.38 | |||||
4 | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | 36.81 | 1:14.07 | |||||
5 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.32 | 1:15.12 | |||||
6 | Jens Grundmark | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.36 | 1:16.64 | |||||
7 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 37.20 | 1:17.04 | |||||
8 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.99 | 1:17.81 | |||||
9 | Kenan Olovcic | 1995 | Simklubben Nautilus | 38.06 | 1:19.38 | |||||
10 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 39.93 | 1:21.59 | |||||
11 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.75 | 1:22.10 | |||||
12 | Lukas Steiner | 1998 | Simsällskapet Kanalen | 41.24 | 1:24.60 | |||||
13 | Anton Jaensson | 1995 | Örebro Simallians | 43.37 | 1:30.08 | |||||
14 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 45.39 | 1:30.50 | |||||
15 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 45.27 | 1:32.86 | |||||
16 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 45.55 | 1:34.04 | |||||
17 | Martin Sandberg | 1996 | Sala Simsällskap | 47.07 | 1:36.56 | |||||
- | Gabriel Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filiph Ek | 1995 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 45, 50m Ryggsim Herrar A+B, Finaler |
SR: Daniel Carlsson (1976) 24.53 1998-12-13 |
SR Juniorer: Pontus Renholm (1986) 25.08 2005-12-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.58 | ||||||
2 | Oscar Vilsmyr | 1982 | Göteborg Sim | 27.65 | ||||||
3 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.88 | ||||||
4 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 28.30 | ||||||
5 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.07 | ||||||
6 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 30.34 | ||||||
7 | Gabriel Bertrand | 1992 | Skövde Simsällskap | 30.54 | ||||||
8 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 30.89 | ||||||
9 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.21 | ||||||
10 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 31.41 | ||||||
11 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 31.58 | ||||||
12 | Erik Schmidt | 1992 | Ludvika Simsällskap | 31.96 | ||||||
13 | Andreas Hemström | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.21 | ||||||
14 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 32.31 | ||||||
15 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.41 | ||||||
16 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.73 | ||||||
17 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.92 | ||||||
18 | Tony Grönfors | 1992 | Borlänge Simsällskap | 33.30 | ||||||
19 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 33.68 | ||||||
20 | Oscar Fredriksson | 1994 | Ludvika Simsällskap | 35.49 | ||||||
21 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 35.67 | ||||||
22 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 37.09 | ||||||
23 | Marcus Olandersson | 1991 | S71 | 37.42 | ||||||
24 | Marcus Fredriksson | 1992 | Ludvika Simsällskap | 38.30 | ||||||
- | Lukas Björnbom | 1994 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 46, 200m Fjärilsim Damer A+B, Finaler |
SR: Petra Granlund (1987) 2:04.27 2008-12-11 |
SR Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:07.16 2007-11-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 31.27 | 1:06.51 | 1:42.08 | 2:17.72 | |||
2 | Linn Nordberg | 1991 | Göteborg Sim | 33.10 | 1:09.16 | 1:46.37 | 2:24.92 | |||
3 | Elisabeta Nuber | 1993 | Göteborg Sim | 33.61 | 1:11.44 | 1:50.17 | 2:29.01 | |||
4 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 33.63 | 1:10.92 | 1:49.99 | 2:29.05 | |||
5 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 32.99 | 1:10.95 | 1:49.96 | 2:30.57 | |||
6 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 33.25 | 1:10.75 | 1:50.69 | 2:30.63 | |||
7 | Julia Wiberg | 1992 | S71 | 34.69 | 1:14.11 | 1:53.94 | 2:34.18 | |||
8 | Jacintha Bailey | 1991 | Göteborg Sim | 34.31 | 1:14.10 | 1:54.30 | 2:36.53 | |||
9 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.03 | 1:15.71 | 1:56.01 | 2:36.97 | |||
10 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 34.53 | 1:14.91 | 1:57.36 | 2:38.28 | |||
11 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 34.55 | 1:14.79 | 1:57.03 | 2:41.05 | |||
12 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 36.93 | 1:20.63 | 2:05.25 | 2:48.14 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 47, 200m Fjärilsim Pojkar C+D, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:54.23 2008-12-13 |
SR Juniorer: Linus Junelfelt (1992) 1:57.88 2008-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 35.18 | 1:16.27 | 1:58.26 | 2:37.76 | |||
2 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 33.61 | 1:13.13 | 1:56.07 | 2:37.77 | |||
3 | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | 37.46 | 1:24.25 | 2:13.30 | 3:01.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 48, 4X100m Medley Damer, Finaler |
SR: Täby Sim (1900) 3:58.88 2008-11-28 |
SR Juniorer: Helsingborgs S (1900) 4:08.49 2009-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Göteborg Lag1 | 1990 | Göteborg Sim | 4:22.17 | ||||||
Isabelle Höstman | 1990 | 32.51 | 1:07.52 | 1:07.52 | ||||||
Joline Höstman | 1988 | 31.34 | 1:07.58 | 2:15.10 | ||||||
Linn Nordberg | 1991 | 31.04 | 1:07.53 | 3:22.63 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 28.13 | 59.54 | 4:22.17 | ||||||
2 | Skövde SS | 0 | Skövde Simsällskap | 4:29.98 | ||||||
Caroline Johansson | 1992 | 34.43 | 1:10.85 | 1:10.85 | ||||||
Erika Carlén | 1994 | 35.94 | 1:16.96 | 2:27.81 | ||||||
Céline Bertrand | 1995 | 28.51 | 1:03.21 | 3:31.02 | ||||||
Caroline Adolfsson | 1993 | 28.00 | 58.96 | 4:29.98 | ||||||
3 | Västerås SS Lag 1 | 1900 | Västerås Simsällskap | 4:32.21 | ||||||
Isabelle Lundin | 1991 | 34.02 | 1:09.49 | 1:09.49 | ||||||
Sara Ottosson-Bixo | 1995 | 35.54 | 1:15.37 | 2:24.86 | ||||||
Frida Berggren | 1994 | 30.52 | 1:06.72 | 3:31.58 | ||||||
Veronika Fredholm | 1993 | 28.43 | 1:00.63 | 4:32.21 | ||||||
4 | Göteborg Lag2 | 1989 | Göteborg Sim | 4:34.50 | ||||||
Anna Söderbergh | 1994 | 34.24 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Helena Kumblad | 1987 | 34.84 | 1:14.27 | 2:24.33 | ||||||
Alicia Lundqvist | 1992 | 32.18 | 1:08.56 | 3:32.89 | ||||||
Malvina Reinhold | 1992 | 28.98 | 1:01.61 | 4:34.50 | ||||||
5 | Västerås SS Lag 2 | 1900 | Västerås Simsällskap | 4:47.25 | ||||||
Rebecca Florinus | 1994 | 36.29 | 1:13.33 | 1:13.33 | ||||||
Elin Andersson | 1988 | 34.93 | 1:16.01 | 2:29.34 | ||||||
Sotiria Vogli | 1994 | 33.75 | 1:13.76 | 3:43.10 | ||||||
Malin Hedberg | 1991 | 30.63 | 1:04.15 | 4:47.25 | ||||||
6 | Ösa Lag 1 | 1990 | Örebro Simallians | 4:50.36 | ||||||
Nathalie Larsson | 1996 | 33.44 | 1:11.88 | 1:11.88 | ||||||
Hanna Hagström | 1991 | 37.75 | 1:20.63 | 2:32.51 | ||||||
Felicia Fredriksson | 1993 | 33.77 | 1:13.10 | 3:45.61 | ||||||
Alice Rigbäck | 1994 | 30.59 | 1:04.75 | 4:50.36 | ||||||
7 | S 71 Lag 1 | 1991 | S71 | 4:52.64 | ||||||
Josephine Wiberg | 1990 | 35.12 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Julia Andersson | 1992 | 38.89 | 1:24.34 | 2:37.07 | ||||||
Julia Wiberg | 1992 | 34.08 | 1:12.83 | 3:49.90 | ||||||
Hanne Otzen | 1993 | 29.73 | 1:02.74 | 4:52.64 | ||||||
8 | SK Nautilus | 1900 | Simklubben Nautilus | 4:55.43 | ||||||
Ida Augustsson | 1994 | 38.57 | 1:19.39 | 1:19.39 | ||||||
Linnea Kling | 1993 | 36.89 | 1:19.96 | 2:39.35 | ||||||
Vera Johansson | 1995 | 31.39 | 1:07.90 | 3:47.25 | ||||||
Ida Johansson | 1996 | 32.73 | 1:08.18 | 4:55.43 | ||||||
9 | Ljungby Simsällskap | 1992 | Ljungby Simsällskap | 4:57.35 | ||||||
Sara Lundbergh | 1993 | 34.83 | 1:12.06 | 1:12.06 | ||||||
Elina Salomonsson | 1991 | 37.70 | 1:22.15 | 2:34.21 | ||||||
Stina Lindberg | 1993 | 32.77 | 1:11.94 | 3:46.15 | ||||||
Frida Lundbergh | 1995 | 33.39 | 1:11.20 | 4:57.35 | ||||||
- | Borlänge SS Dam Lag 1 | 1987 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Ellen Lindefelt | 1994 | 36.87 | 1:16.42 | 1:16.42 | ||||||
Matilda Leidefeldt | 1990 | 2:43.36 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 49, 200m Medley Herrar A+B, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.53 2008-12-11 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:00.89 2009-01-31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 27.30 | 1:01.51 | 1:35.47 | 2:04.42 | |||
2 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.12 | 59.31 | 1:36.04 | 2:04.56 | |||
3 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.02 | 1:00.92 | 1:40.49 | 2:11.54 | |||
4 | Victor Paulsson | 1990 | Göteborg Sim | 29.06 | 1:02.52 | 1:41.52 | 2:12.32 | |||
5 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.05 | 1:00.31 | 1:41.48 | 2:13.56 | |||
6 | Rickard Berglund | 1987 | Göteborg Sim | 28.79 | 1:05.03 | 1:42.76 | 2:14.01 | |||
7 | Gabriel Bertrand | 1992 | Skövde Simsällskap | 29.33 | 1:04.89 | 1:44.65 | 2:14.84 | |||
8 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 29.20 | 1:02.98 | 1:45.40 | 2:17.71 | |||
9 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 29.67 | 1:06.55 | 1:46.03 | 2:19.94 | |||
10 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.05 | 1:07.98 | 1:47.86 | 2:20.16 | |||
11 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.46 | 1:07.04 | 1:48.65 | 2:20.25 | |||
12 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 32.12 | 1:12.20 | 1:50.69 | 2:22.49 | |||
13 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.05 | 1:09.59 | 1:52.98 | 2:27.65 | |||
14 | Oscar Leidefeldt | 1992 | Borlänge Simsällskap | 31.47 | 1:12.85 | 1:55.88 | 2:28.86 | |||
15 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.15 | 1:12.02 | 1:55.89 | 2:29.27 | |||
16 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.36 | 1:08.62 | 1:53.90 | 2:30.20 | |||
17 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.24 | 1:13.03 | 1:53.78 | 2:31.16 | |||
18 | Oskar Holmgren | 1994 | Örebro Simallians | 33.42 | 1:13.39 | 1:59.11 | 2:34.58 | |||
19 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 35.10 | 1:14.13 | 2:02.41 | 2:38.09 | |||
20 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 35.78 | 1:17.64 | 2:02.35 | 2:38.56 | |||
21 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 34.19 | 1:18.57 | 2:01.53 | 2:39.12 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 50, 200m Medley Flickor C+D, Finaler |
SR: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 |
SR Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:11.23 2001-12-13 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 30.14 | 1:07.84 | 1:50.69 | 2:25.72 | |||
2 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 34.81 | 1:14.98 | 1:54.82 | 2:29.50 | |||
3 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.45 | 1:11.11 | 1:56.79 | 2:32.94 | |||
4 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 34.42 | 1:14.94 | 2:00.43 | 2:35.97 | |||
5 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 34.13 | 1:14.44 | 2:01.45 | 2:36.50 | |||
6 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.42 | 1:13.35 | 2:01.54 | 2:37.20 | |||
7 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 34.55 | 1:14.84 | 2:00.95 | 2:37.65 | |||
8 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 34.13 | 1:15.60 | 2:02.24 | 2:39.37 | |||
9 | Vera Johansson | 1995 | Simklubben Nautilus | 31.92 | 1:14.50 | 2:05.11 | 2:40.32 | |||
10 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 34.84 | 1:20.42 | 2:03.49 | 2:40.35 | |||
11 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 36.36 | 1:17.10 | 2:04.56 | 2:41.43 | |||
12 | Frida Lundbergh | 1995 | Ljungby Simsällskap | 36.39 | 1:20.43 | 2:04.71 | 2:43.01 | |||
13 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 37.43 | 1:19.29 | 2:05.20 | 2:43.08 | |||
14 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.72 | 1:19.58 | 2:06.17 | 2:43.80 | |||
15 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.42 | 1:20.75 | 2:07.57 | 2:45.53 | |||
16 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.84 | 1:22.30 | 2:10.77 | 2:48.19 | |||
17 | Ida Fahlborg | 1996 | Simsällskapet Kanalen | 36.62 | 1:20.11 | 2:12.74 | 2:49.44 | |||
18 | Ida Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 36.36 | 1:23.12 | 2:12.69 | 2:52.80 | |||
19 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 39.91 | 1:24.51 | 2:15.32 | 2:53.94 | |||
20 | Matilda Lundberg | 1995 | Ludvika Simsällskap | 39.37 | 1:24.17 | 2:16.09 | 2:54.71 | |||
21 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.57 | 1:26.11 | 2:17.71 | 2:55.41 | |||
22 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 40.02 | 1:26.36 | 2:16.51 | 2:55.64 | |||
23 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 39.88 | 1:24.10 | 2:19.40 | 2:56.00 | |||
24 | Julia Nygren | 1995 | Borlänge Simsällskap | 38.93 | 1:26.56 | 2:15.49 | 2:56.65 | |||
25 | Sara Arvidsson | 1998 | Örebro Simallians | 42.04 | 1:30.10 | 2:18.65 | 3:01.18 | |||
26 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.56 | 1:30.19 | 2:19.60 | 3:02.69 | |||
27 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 45.88 | 1:34.16 | 2:26.31 | 3:06.89 | |||
28 | Agnes Palm Fülep | 1996 | Örebro Simallians | 46.50 | 1:37.83 | 2:32.02 | 3:15.39 | |||
29 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 43.44 | 1:36.30 | 2:32.43 | 3:15.86 | |||
30 | Ella Blomé | 1996 | Örebro Simallians | 39.02 | 1:30.10 | 2:33.76 | 3:18.60 | |||
31 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 48.36 | 1:38.58 | 2:38.21 | 3:21.78 | |||
32 | Emma Deleryd | 1996 | Sala Simsällskap | 49.09 | 1:41.15 | 2:42.47 | 3:26.75 | |||
33 | Rebecca Cransenhed | 1998 | Örebro Simallians | 53.80 | 1:46.92 | 2:41.05 | 3:29.17 | |||
34 | Linnea Hallberg | 1996 | Örebro Simallians | 48.19 | 1:43.43 | 2:43.83 | 3:29.32 | |||
- | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Eriksson | 1995 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 51, 400m Frisim Damer A+B, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 4:03.97 2007-11-23 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:05.50 2009-02-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 1:02.94 | 2:09.51 | 3:16.21 | 4:22.80 | |||
2 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:03.91 | 2:11.43 | 3:20.03 | 4:27.03 | |||
3 | Josefin Lindkvist | 1993 | Ludvika Simsällskap | 1:04.26 | 2:11.87 | 3:20.56 | 4:27.05 | |||
4 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 1:04.88 | 2:12.48 | 3:21.26 | 4:29.92 | |||
5 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 1:07.11 | 2:16.60 | 3:25.58 | 4:32.50 | |||
6 | Elisabeta Nuber | 1993 | Göteborg Sim | 1:04.98 | 2:14.16 | 3:23.76 | 4:32.76 | |||
7 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 1:05.64 | 2:15.20 | 3:26.68 | 4:38.46 | |||
8 | Josephine Wiberg | 1990 | S71 | 1:07.44 | 2:19.84 | 3:30.84 | 4:38.52 | |||
9 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 1:07.06 | 2:18.09 | 3:29.12 | 4:38.72 | |||
10 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:07.72 | 2:18.53 | 3:29.38 | 4:39.05 | |||
11 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 1:06.49 | 2:17.94 | 3:29.46 | 4:40.01 | |||
12 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 1:05.06 | 2:16.09 | 3:29.14 | 4:41.10 | |||
13 | Hanne Otzen | 1993 | S71 | 1:06.30 | 2:18.80 | 3:31.47 | 4:42.95 | |||
14 | Emma Waite | 1992 | Göteborg Sim | 1:07.91 | 2:19.90 | 3:32.03 | 4:42.96 | |||
15 | Frida Olander | 1992 | Göteborg Sim | 1:06.92 | 2:18.89 | 3:31.73 | 4:44.19 | |||
16 | Stina Lindberg | 1993 | Ljungby Simsällskap | 1:08.59 | 2:21.39 | 3:33.23 | 4:45.29 | |||
17 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.57 | 2:19.47 | 3:33.27 | 4:45.95 | |||
18 | Sarah Nyman | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.91 | 2:21.52 | 3:35.03 | 4:47.74 | |||
19 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 1:07.66 | 2:21.48 | 3:36.66 | 4:48.20 | |||
20 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.67 | 2:22.27 | 3:35.80 | 4:48.23 | |||
21 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 1:09.41 | 2:24.26 | 3:38.87 | 4:49.03 | |||
22 | Maria Andersson | 1991 | Nyköpings Simsällskap | 1:08.56 | 2:22.44 | 3:36.32 | 4:49.64 | |||
23 | Jacintha Bailey | 1991 | Göteborg Sim | 1:09.50 | 2:23.60 | 3:38.19 | 4:52.13 | |||
24 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:10.16 | 2:24.41 | 3:38.74 | 4:52.14 | |||
25 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.10 | 2:25.33 | 3:41.49 | 4:55.88 | |||
26 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 1:10.79 | 2:26.34 | 3:42.11 | 4:56.60 | |||
27 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:11.03 | 2:27.64 | 3:43.95 | 4:57.86 | |||
28 | Malin Thunholm | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:08.57 | 2:24.80 | 3:42.52 | 4:59.47 | |||
29 | Alice Rigbäck | 1994 | Örebro Simallians | 1:10.97 | 2:29.01 | 3:47.38 | 5:04.52 | |||
30 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 1:13.88 | 2:35.12 | 3:58.86 | 5:21.79 | |||
31 | Mirjam de Reuver | 1994 | Örebro Simallians | 1:20.38 | 2:49.76 | 4:19.77 | 5:48.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 52, 400m Frisim Pojkar C+D, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:40.81 1990-02-04 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:47.68 1986-01-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.85 | 2:18.46 | 3:29.66 | 4:38.33 | |||
2 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 1:06.99 | 2:18.47 | 3:29.51 | 4:38.38 | |||
3 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 1:07.57 | 2:20.15 | 3:32.09 | 4:43.27 | |||
4 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:08.12 | 2:19.79 | 3:31.94 | 4:43.33 | |||
5 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 1:08.34 | 2:21.05 | 3:34.90 | 4:47.47 | |||
6 | Jens Grundmark | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.10 | 2:22.59 | 3:38.14 | 4:50.73 | |||
7 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 1:08.87 | 2:24.56 | 3:40.32 | 4:53.67 | |||
8 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 1:09.46 | 2:26.01 | 3:44.93 | 5:01.00 | |||
9 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 1:10.13 | 2:28.32 | 3:47.86 | 5:05.97 | |||
10 | Simon Hallberg | 1996 | Ljungby Simsällskap | 1:13.49 | 2:31.39 | 3:51.82 | 5:10.09 | |||
11 | Kenan Olovcic | 1995 | Simklubben Nautilus | 1:13.10 | 2:32.03 | 3:52.81 | 5:10.64 | |||
12 | Gabriel Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 1:13.99 | 2:33.81 | 3:55.13 | 5:13.01 | |||
13 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 1:15.04 | 2:35.86 | 3:57.07 | 5:14.74 | |||
14 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:12.23 | 2:33.07 | 3:55.43 | 5:15.73 | |||
15 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 1:18.38 | 2:44.95 | 4:14.23 | 5:39.34 | |||
16 | Lukas Steiner | 1998 | Simsällskapet Kanalen | 1:20.39 | 2:52.91 | 4:25.59 | 5:55.86 | |||
17 | Martin Sandberg | 1996 | Sala Simsällskap | 1:27.49 | 3:05.68 | 4:46.91 | 6:20.92 | |||
18 | Filiph Ek | 1995 | Sala Simsällskap | 1:27.92 | 3:07.91 | 4:51.82 | 6:34.25 | |||
- | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 53, 50m Frisim Herrar A+B, Finaler |
SR: Stefan Nystrand (1981) 20.93 2007-11-18 |
SR Juniorer: Stefan Nystrand (1981) 22.01 1999-12-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Seidevall | 1980 | Ludvika Simsällskap | 23.82 | ||||||
2 | Teo Roslund | 1993 | S71 | 24.22 | ||||||
3 | Oscar Vilsmyr | 1982 | Göteborg Sim | 24.27 | ||||||
4 | Simon Skoglund | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.28 | ||||||
5 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.35 | ||||||
6 | Jonathan Kling | 1993 | Örebro Simallians | 24.57 | ||||||
7 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.70 | ||||||
8 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 24.81 | ||||||
9 | Anton Lagerqvist | 1991 | Göteborg Sim | 25.02 | ||||||
10 | David Westerberg | 1991 | Katrineholms Simsällskap | 25.17 | ||||||
11 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.32 | ||||||
12 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 25.73 | ||||||
13 | Rickard Berglund | 1987 | Göteborg Sim | 25.86 | ||||||
14 | Oskar Holmgren | 1994 | Örebro Simallians | 25.88 | ||||||
15 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 26.06 | ||||||
16 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 26.09 | ||||||
17 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.11 | ||||||
18 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.22 | ||||||
19 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 26.30 | ||||||
20 | Victor Paulsson | 1990 | Göteborg Sim | 26.34 | ||||||
21 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 26.48 | ||||||
22 | Tony Grönfors | 1992 | Borlänge Simsällskap | 26.59 | ||||||
23 | Andreas Hemström | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.23 | ||||||
24 | Erik Schmidt | 1992 | Ludvika Simsällskap | 27.32 | ||||||
25 | Niklas Jonsson | 1991 | S77 Stenungsund | 27.35 | ||||||
26 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 27.43 | ||||||
27 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 27.53 | ||||||
28 | Lukas Björnbom | 1994 | Borlänge Simsällskap | 27.74 | ||||||
29 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 27.91 | ||||||
30 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.10 | ||||||
31 | Marcus Fredriksson | 1992 | Ludvika Simsällskap | 28.11 | ||||||
32 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.34 | ||||||
33 | Niclas Mauritzson | 1994 | Örebro Simallians | 28.75 | ||||||
34 | Oscar Fredriksson | 1994 | Ludvika Simsällskap | 28.78 | ||||||
35 | Thomas Danielsson | 1993 | Västerås Simsällskap | 28.88 | ||||||
36 | Marcus Olandersson | 1991 | S71 | 29.11 | ||||||
37 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 29.50 | ||||||
38 | Jonatan Niiranen | 1994 | Köpings Simsällskap | 34.80 | ||||||
- | Oscar Leidefeldt | 1992 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 54, 200m Bröstsim Damer A+B, Finaler |
SR: Emma Igelström (1980) 2:19.64 2003-03-14 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 32.65 | 1:09.38 | 1:46.60 | 2:24.62 | |||
2 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 36.36 | 1:16.02 | 1:56.25 | 2:36.16 | |||
3 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 36.30 | 1:16.46 | 1:57.28 | 2:36.90 | |||
4 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 36.94 | 1:20.65 | 2:02.90 | 2:43.19 | |||
5 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 36.80 | 1:18.53 | 2:01.20 | 2:43.47 | |||
6 | Moa Mikaelsson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 38.84 | 1:21.49 | 2:03.52 | 2:44.59 | |||
7 | Erika Carlén | 1994 | Skövde Simsällskap | 37.02 | 1:18.61 | 2:01.54 | 2:44.62 | |||
8 | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | 38.91 | 1:22.65 | 2:05.87 | 2:47.15 | |||
9 | Hanna Hagström | 1991 | Örebro Simallians | 39.00 | 1:22.05 | 2:05.34 | 2:48.65 | |||
10 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 39.74 | 1:24.17 | 2:07.92 | 2:51.15 | |||
11 | Emma Sandström | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.91 | 1:22.55 | 2:07.07 | 2:51.73 | |||
12 | Linnea Kling | 1993 | Simklubben Nautilus | 38.69 | 1:22.90 | 2:08.08 | 2:52.96 | |||
13 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 37.57 | 1:20.51 | 2:06.46 | 2:53.68 | |||
14 | Frida Olander | 1992 | Göteborg Sim | 39.31 | 1:23.37 | 2:08.74 | 2:54.31 | |||
15 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 39.81 | 1:24.88 | 2:10.55 | 2:56.43 | |||
16 | Martina Ågren | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.58 | 1:24.41 | 2:11.03 | 2:58.83 | |||
17 | Emma Landén | 1992 | Ludvika Simsällskap | 40.00 | 1:25.32 | 2:11.64 | 2:58.96 | |||
18 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 41.08 | 1:28.23 | 2:17.18 | 3:05.38 | |||
19 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 43.26 | 1:32.97 | 2:23.09 | 3:11.35 | |||
20 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 43.88 | 1:34.12 | 2:22.97 | 3:11.92 | |||
- | Jessica Lindkvist | 1990 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 55, 200m Bröstsim Pojkar C+D, Finaler |
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:07.66 2003-03-15 |
SR Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:11.15 2009-01-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 36.27 | 1:17.12 | 1:57.87 | 2:37.63 | |||
2 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.79 | 1:22.07 | 2:09.45 | 2:55.53 | |||
3 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 40.46 | 1:24.49 | 2:10.76 | 2:56.02 | |||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 42.82 | 1:31.48 | 2:20.95 | 3:09.22 | |||
5 | Anton Jaensson | 1995 | Örebro Simallians | 42.98 | 1:31.23 | 2:22.13 | 3:09.65 | |||
6 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 43.14 | 1:32.88 | 2:22.77 | 3:11.19 | |||
7 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 44.36 | 1:35.10 | 2:27.37 | 3:16.13 | |||
8 | Lukas Steiner | 1998 | Simsällskapet Kanalen | 45.67 | 1:37.82 | 2:31.25 | 3:21.91 | |||
9 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 47.80 | 1:41.42 | 2:35.89 | 3:26.84 | |||
10 | Filiph Ek | 1995 | Sala Simsällskap | 46.50 | 1:40.40 | 2:36.54 | 3:29.95 | |||
11 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 48.95 | 1:44.80 | 2:41.62 | 3:35.31 | |||
12 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 51.25 | 1:46.81 | 2:43.72 | 3:36.18 | |||
13 | Martin Sandberg | 1996 | Sala Simsällskap | 53.85 | 1:55.19 | 2:59.25 | 4:00.53 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 56, 1500m Frisim Herrar A+B, Finaler |
SR: Stefan Persson (1967) 14:59.47 1987-04-12 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 15:06.96 1984-04-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Gabriel Bertrand | 1992 | Skövde Simsällskap | 59.17 | 2:02.83 | 3:07.22 | 4:11.95 | 15:54.64 | ||
5:16.62 | 6:20.89 | 7:25.88 | 8:30.55 | |||||||
9:35.67 | 10:39.73 | 11:43.19 | 12:46.74 | |||||||
13:50.38 | 14:53.95 | |||||||||
2 | Anton Nieminen | 1992 | Motala Simsällskap | 1:01.87 | 2:07.51 | 3:13.87 | 4:20.84 | 16:44.93 | ||
5:27.50 | 6:33.97 | 7:40.71 | 8:48.46 | |||||||
9:56.65 | 11:05.46 | 12:13.82 | 13:18.98 | |||||||
14:28.70 | 15:37.95 | |||||||||
3 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.66 | 2:13.82 | 3:23.19 | 4:32.28 | 17:01.24 | ||
5:41.62 | 6:49.72 | 7:58.56 | 9:07.56 | |||||||
10:16.66 | 11:26.02 | 12:33.74 | 13:41.42 | |||||||
14:49.62 | 15:56.84 | |||||||||
4 | Christian Slettebo | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.74 | 2:13.48 | 3:22.82 | 4:32.65 | 17:02.08 | ||
5:42.31 | 6:50.03 | 7:58.82 | 9:07.22 | |||||||
10:15.77 | 11:24.67 | 12:32.56 | 13:40.50 | |||||||
14:48.90 | 15:57.04 | |||||||||
5 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:04.34 | 2:13.15 | 3:22.47 | 4:31.26 | 17:02.52 | ||
5:40.02 | 6:48.26 | 7:56.30 | 9:04.17 | |||||||
10:12.86 | 11:21.21 | 12:31.18 | 13:39.66 | |||||||
14:48.62 | 15:56.40 | |||||||||
6 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:04.42 | 2:13.12 | 3:22.23 | 4:31.62 | 17:08.79 | ||
5:40.29 | 6:49.73 | 7:58.87 | 9:07.87 | |||||||
10:17.07 | 11:25.91 | 12:34.93 | 13:42.98 | |||||||
14:52.20 | 16:01.12 | |||||||||
7 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.50 | 2:13.52 | 3:22.68 | 4:31.86 | 17:19.15 | ||
5:41.57 | 6:51.09 | 8:00.63 | 9:11.11 | |||||||
10:21.51 | 11:31.93 | 12:41.78 | 13:51.65 | |||||||
15:01.06 | 16:10.69 | |||||||||
8 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 1:06.20 | 2:16.15 | 3:27.59 | 4:38.10 | 17:42.44 | ||
6:23.83 | 7:34.25 | 8:45.42 | 9:56.21 | |||||||
11:07.88 | 12:19.53 | 13:31.49 | 14:44.13 | |||||||
15:56.95 | 17:08.98 | |||||||||
9 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 1:05.58 | 2:14.84 | 3:25.60 | 4:36.44 | 17:50.00 | ||
5:47.99 | 6:59.64 | 8:10.91 | 9:23.23 | |||||||
10:35.20 | 11:48.07 | 13:01.34 | 14:13.96 | |||||||
15:26.75 | 16:39.40 | |||||||||
10 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 1:04.73 | 2:13.91 | 3:24.42 | 4:36.65 | 18:15.36 | ||
5:49.44 | 7:03.51 | 8:18.20 | 9:33.42 | |||||||
10:48.66 | 12:04.60 | 13:18.26 | 14:33.71 | |||||||
15:48.69 | 17:03.23 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 57, 100m Fjärilsim FlickorC+D, Finaler |
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.91 2008-11-28 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.91 2008-11-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 29.29 | 1:02.92 | |||||
2 | Vera Johansson | 1995 | Simklubben Nautilus | 29.91 | 1:04.68 | |||||
3 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.01 | 1:09.34 | |||||
4 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.58 | 1:11.15 | |||||
5 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 33.39 | 1:12.23 | |||||
6 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 33.87 | 1:14.20 | |||||
7 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 34.13 | 1:14.21 | |||||
8 | Ida Johansson | 1996 | Simklubben Nautilus | 34.87 | 1:15.50 | |||||
9 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 34.66 | 1:18.49 | |||||
10 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 38.17 | 1:18.87 | |||||
11 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.38 | 1:19.41 | |||||
12 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 36.67 | 1:20.07 | |||||
13 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.44 | 1:20.27 | |||||
14 | Ida Fahlborg | 1996 | Simsällskapet Kanalen | 38.69 | 1:21.20 | |||||
15 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.67 | 1:21.95 | |||||
16 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 41.05 | 1:25.74 | |||||
17 | Matilda Lundberg | 1995 | Ludvika Simsällskap | 39.69 | 1:27.52 | |||||
18 | Ella Blomé | 1996 | Örebro Simallians | 42.55 | 1:34.21 | |||||
19 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 43.82 | 1:37.80 | |||||
20 | Agnes Palm Fülep | 1996 | Örebro Simallians | 47.24 | 1:44.82 | |||||
21 | Emma Deleryd | 1996 | Sala Simsällskap | 47.87 | 1:47.13 | |||||
22 | Linnea Hallberg | 1996 | Örebro Simallians | 52.91 | 1:52.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 58, 100m Medley Damer A+B, Finaler |
SR: Josaefin Lillhage (1980) 59.84 2008-11-29 |
SR Juniorer: Lovisa Ericsson (1993) 1:01.55 2008-11-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 31.07 | 1:04.65 | |||||
2 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.98 | 1:06.51 | |||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 31.19 | 1:06.71 | |||||
4 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 30.39 | 1:07.05 | |||||
5 | Evelina Karlsson | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.07 | 1:07.54 | |||||
6 | Josefin Lindkvist | 1993 | Ludvika Simsällskap | 31.22 | 1:07.87 | |||||
7 | Erika Carlén | 1994 | Skövde Simsällskap | 31.69 | 1:07.93 | |||||
8 | Anna Söderbergh | 1994 | Göteborg Sim | 31.38 | 1:08.40 | |||||
9 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 33.23 | 1:08.93 | |||||
10 | Johanna Pettersson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 31.35 | 1:09.65 | |||||
11 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.08 | 1:09.84 | |||||
12 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 33.74 | 1:10.27 | |||||
13 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.42 | 1:10.32 | |||||
14 | Kristina Lundberg | 1991 | Göteborg Sim | 31.59 | 1:10.91 | |||||
15 | Sara Lundbergh | 1993 | Ljungby Simsällskap | 32.63 | 1:11.15 | |||||
16 | Erla Andersson | 1990 | Göteborg Sim | 33.78 | 1:11.25 | |||||
17 | Josephine Wiberg | 1990 | S71 | 33.43 | 1:12.33 | |||||
18 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 36.15 | 1:12.53 | |||||
19 | Linn Nordberg | 1991 | Göteborg Sim | 32.98 | 1:12.56 | |||||
20 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 35.71 | 1:12.68 | |||||
21 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 33.87 | 1:12.90 | |||||
22 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 34.12 | 1:13.14 | |||||
23 | Emma Anzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.54 | 1:13.30 | |||||
24 | Sarah Nyman | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.35 | 1:13.58 | |||||
25 | Emma Sandström | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.97 | 1:13.74 | |||||
26 | Stina Lindberg | 1993 | Ljungby Simsällskap | 34.35 | 1:14.14 | |||||
27 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 34.00 | 1:14.32 | |||||
28 | Sophie Almqvist-Andersson | 1993 | Fagersta Simklubb | 34.78 | 1:14.56 | |||||
29 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 35.44 | 1:14.89 | |||||
30 | Jessica Lindkvist | 1990 | Ludvika Simsällskap | 36.36 | 1:15.00 | |||||
31 | Linnea Kling | 1993 | Simklubben Nautilus | 35.53 | 1:15.08 | |||||
32 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 33.42 | 1:15.16 | |||||
33 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.54 | 1:16.03 | |||||
34 | Maria Andersson | 1991 | Nyköpings Simsällskap | 35.89 | 1:16.37 | |||||
35 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 35.12 | 1:16.52 | |||||
36 | Jessica Grund | 1993 | Västerås Simsällskap | 36.11 | 1:16.82 | |||||
37 | Julia Wiberg | 1992 | S71 | 36.84 | 1:17.35 | |||||
38 | Ida Augustsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 36.03 | 1:17.95 | |||||
39 | Julia Andersson | 1992 | S71 | 35.78 | 1:18.21 | |||||
40 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 37.60 | 1:18.66 | |||||
41 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 37.64 | 1:18.76 | |||||
42 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 38.67 | 1:19.33 | |||||
43 | Elin Jansson | 1993 | S71 | 35.70 | 1:19.38 | |||||
44 | Johanna Vinefur | 1992 | Örebro Simallians | 36.43 | 1:20.25 | |||||
45 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 38.07 | 1:22.11 | |||||
46 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 40.07 | 1:23.58 | |||||
47 | Lovisa Nilsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 42.07 | 1:28.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 59, 200m Ryggsim Herrar A+B, Finaler |
SR: Pontus Renholm (1986) 1:57.48 2004-03-12 |
SR Juniorer: Pontus Renholm (1986) 1:57.48 2004-03-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.42 | 1:02.05 | 1:34.26 | 2:06.16 | |||
2 | Joakim Kling | 1991 | Örebro Simallians | 32.12 | 1:06.08 | 1:41.08 | 2:15.46 | |||
3 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 34.91 | 1:11.65 | 1:48.28 | 2:23.84 | |||
4 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 35.64 | 1:14.55 | 1:50.65 | 2:25.36 | |||
5 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 33.04 | 1:09.00 | 1:47.42 | 2:25.52 | |||
6 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 34.75 | 1:13.47 | 1:52.22 | 2:30.87 | |||
7 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 36.95 | 1:16.97 | 1:58.02 | 2:38.76 | |||
- | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 60, 200m Ryggsim Flickor C+D, Finaler |
SR: Therese Svendsen (1989) 2:08.92 2006-11-25 |
SR Juniorer: Therese Svendsen (1989) 2:08.92 2006-11-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 35.37 | 1:13.57 | 1:51.59 | 2:28.12 | |||
2 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.45 | 1:13.22 | 1:52.20 | 2:29.91 | |||
3 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 35.30 | 1:14.25 | 1:54.41 | 2:33.57 | |||
4 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.34 | 1:18.53 | 1:57.95 | 2:37.11 | |||
5 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.48 | 1:17.53 | 1:58.56 | 2:39.25 | |||
6 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.44 | 1:19.57 | 2:01.54 | 2:42.44 | |||
7 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 38.60 | 1:19.62 | 2:01.95 | 2:43.05 | |||
8 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 40.40 | 1:22.27 | 2:04.16 | 2:43.92 | |||
9 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 39.59 | 1:22.36 | 2:06.07 | 2:48.97 | |||
10 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 39.03 | 1:22.04 | 2:05.71 | 2:49.04 | |||
11 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.41 | 1:24.08 | 2:09.48 | 2:53.18 | |||
12 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.64 | 1:31.04 | 2:17.90 | 3:02.90 | |||
13 | Sara Arvidsson | 1998 | Örebro Simallians | 44.95 | 1:34.12 | 2:22.55 | 3:10.02 | |||
14 | Julia Nygren | 1995 | Borlänge Simsällskap | 45.91 | 1:35.15 | 2:24.16 | 3:10.56 | |||
15 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 45.19 | 1:37.56 | 2:27.39 | 3:14.51 | |||
16 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 46.15 | 1:35.83 | 2:27.54 | 3:18.25 | |||
17 | Rebecca Cransenhed | 1998 | Örebro Simallians | 50.30 | 1:44.36 | 2:39.35 | 3:32.60 | |||
- | Anna Eriksson | 1995 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2009 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Örebro Simallians |
Gren 61, 50m Fjärilsim Damer A+B, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 25.13 2009-02-21 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 25.88 2008-11-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 28.43 | ||||||
2 | Josefin Lindkvist | 1993 | Ludvika Simsällskap | 29.08 | ||||||
3 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 29.21 | ||||||
4 | Malin Andersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.38 | ||||||
5 | Evelina Karlsson | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.60 | ||||||
6 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.69 | ||||||
7 | Kristina Lundberg | 1991 | Göteborg Sim | 29.79 | ||||||
8 | Anna Söderbergh | 1994 | Göteborg Sim | 29.80 | ||||||
9 | Johanna Pettersson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 29.81 | ||||||
10 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 29.83 | ||||||
11 | Linn Nordberg | 1991 | Göteborg Sim | 30.30 | ||||||
12 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.95 | ||||||
13 | Caroline Bornius | 1992 | Göteborg Sim | 31.28 | ||||||
14 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 31.32 | ||||||
15 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 31.42 | ||||||
16 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 31.69 | ||||||
17 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.86 | ||||||
18 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.87 | ||||||
19 | Erla Andersson | 1990 | Göteborg Sim | 31.88 | ||||||
20 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 32.31 | ||||||
20 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 32.31 | ||||||
22 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.33 | ||||||
23 | Sotiria Vogli | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.34 | ||||||
24 | Elin Jansson | 1993 | S71 | 32.76 | ||||||
25 | Martina Ågren | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.79 | ||||||
26 | Sophie Almqvist-Andersson | 1993 | Fagersta Simklubb | 33.01 | ||||||
27 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 33.16 | ||||||
28 | Julia Andersson | 1992 | S71 | 33.28 | ||||||
29 | Hanne Otzen | 1993 | S71 | 33.32 | ||||||
30 | Jessica Grund | 1993 | Västerås Simsällskap | 33.49 | ||||||
31 | Julia Wiberg | 1992 | S71 | 33.54 | ||||||
32 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 34.04 | ||||||
33 | Ida Augustsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 34.33 | ||||||
34 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.36 | ||||||
35 | Emma Landén | 1992 | Ludvika Simsällskap | 34.81 | ||||||
36 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 35.51 | ||||||
37 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 35.99 | ||||||
38 | Evelina Pettersson-Bååth | 1991 | Örebro Simallians | 36.74 | ||||||
39 | Lovisa Nilsson | 1994 | Simklubben Nautilus | 41.12 | ||||||
- | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 27 september 2009 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 18:06 |