Results for Bockstensdoppet/UGP3 2009
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:50 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.95 | 2:14.04 | |||||
2 | Johanna Linné | 1993 | Simsällskapet Iden | 31.32 | 2:14.68 | |||||
3 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.28 | 2:15.05 | |||||
4 | Simone Norman Petersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.10 | 2:15.28 | |||||
5 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.55 | 2:17.05 | |||||
6 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 31.92 | 2:19.28 | |||||
7 | Josefin Palm | 1991 | Osby Simsällskap | 33.34 | 2:20.90 | |||||
8 | Malene Westergaard | 1993 | GTI | 32.96 | 2:21.03 | |||||
9 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 32.78 | 2:23.84 | |||||
10 | Erica Eriksson | 1991 | Kungsbacka Simsällskap | 32.65 | 2:25.33 | |||||
11 | Maria Hedwall | 1991 | Karlstads Simsällskap | 33.20 | 2:27.69 | |||||
12 | Josefin Axberg | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 32.20 | 2:28.26 | |||||
13 | Sandra Maveus | 1992 | Eslövs Simsällskap | 34.64 | 2:29.05 | |||||
14 | Victoria Persson | 1992 | Simsällskapet Iden | 35.58 | 2:29.70 | |||||
15 | Maria Persson | 1993 | Simsällskapet Iden | 33.69 | 2:30.78 | |||||
16 | Alexandra Andersson | 1993 | Simklubben Elfsborg | 34.70 | 2:36.41 | |||||
17 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 34.73 | 2:36.79 | |||||
18 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.86 | 2:38.02 | |||||
19 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 35.20 | 2:38.32 | |||||
20 | My Lidenskog | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.24 | 2:50.19 | |||||
21 | Anna Svensson | 1991 | Uddevalla Sim | 38.00 | 2:56.96 | |||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 31.57 | 2:15.32 | |||||
2 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 31.85 | 2:19.53 | |||||
3 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 32.01 | 2:20.20 | |||||
4 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 32.95 | 2:20.66 | |||||
5 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 32.19 | 2:22.32 | |||||
6 | Rita Tóth | 1994 | Göteborg Sim | 31.88 | 2:23.12 | |||||
7 | Lovisa Linderholm | 1994 | Simklubben Elfsborg | 31.98 | 2:23.59 | |||||
8 | Johanne Appelsø | 1994 | GTI | 32.69 | 2:24.13 | |||||
9 | Emelie Larsson | 1994 | Uddevalla Sim | 33.69 | 2:25.11 | |||||
10 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 33.00 | 2:26.50 | |||||
11 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 33.90 | 2:27.63 | |||||
12 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.83 | 2:28.82 | |||||
13 | Sofia Jalnefjord | 1994 | Simklubben 1970 | 34.42 | 2:35.37 | |||||
14 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.73 | 2:37.17 | |||||
15 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.48 | 2:38.32 | |||||
16 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 37.31 | 2:41.81 | |||||
17 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.45 | 2:44.00 | |||||
18 | Sara Lundberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.57 | 2:51.47 | |||||
19 | Cecilia Baggesen-Gyllunge | 1994 | Simklubben 1970 | 37.08 | 2:53.49 | |||||
20 | Lea Whitmer-Jacobsson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 37.36 | 2:57.89 | |||||
21 | Emelie Bjurström | 1994 | Uddevalla Sim | 38.83 | 3:03.09 | |||||
- | Filippa Remvig | 1994 | Eslövs Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.95 | 2:14.31 | |||||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.04 | 2:16.58 | |||||
3 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.53 | 2:16.60 | |||||
4 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.58 | 2:20.06 | |||||
5 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 32.58 | 2:24.60 | |||||
6 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.70 | 2:25.02 | |||||
7 | Mette Mellbye Larsen | 1995 | Asker Svømmeklubb | 34.13 | 2:25.94 | |||||
8 | Marte K Bolstad | 1995 | Asker Svømmeklubb | 32.56 | 2:26.49 | |||||
9 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 33.23 | 2:27.23 | |||||
10 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 33.50 | 2:28.23 | |||||
11 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 33.61 | 2:30.60 | |||||
12 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.04 | 2:31.07 | |||||
13 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.86 | 2:31.55 | |||||
14 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.92 | 2:31.66 | |||||
15 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 35.73 | 2:37.30 | |||||
16 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.13 | 2:38.06 | |||||
17 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 35.21 | 2:38.89 | |||||
18 | Ebba Fridh | 1995 | Eslövs Simsällskap | 36.20 | 2:39.33 | |||||
19 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 35.38 | 2:39.76 | |||||
20 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.42 | 2:40.76 | |||||
21 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 37.39 | 2:43.38 | |||||
22 | Sofie Thomée | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.22 | 2:43.69 | |||||
23 | Filippa Hellström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.23 | 2:45.46 | |||||
24 | Emelie Milding | 1995 | Simsällskapet Tumlarna | 36.70 | 2:45.96 | |||||
25 | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | 37.62 | 2:52.32 | |||||
26 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 37.65 | 2:52.78 | |||||
27 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 38.06 | 2:55.12 | |||||
28 | Clara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.74 | 2:55.66 | |||||
29 | Frida Johansson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.32 | 3:05.78 | |||||
30 | Malin Gatzwiller | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.47 | 3:11.95 | |||||
31 | Annie Nilsson | 1995 | Åsundens Simsällskap | 43.38 | 3:13.90 | |||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 31.91 | 2:17.49 | |||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.41 | 2:21.23 | |||||
3 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 31.77 | 2:21.90 | |||||
4 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 32.28 | 2:23.76 | |||||
5 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.61 | 2:24.02 | |||||
6 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 33.11 | 2:24.74 | |||||
7 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 33.65 | 2:27.55 | |||||
8 | Ida Henriksson | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.86 | 2:28.48 | |||||
9 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.46 | 2:30.97 | |||||
10 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.48 | 2:31.15 | |||||
11 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 34.98 | 2:32.61 | |||||
12 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 36.11 | 2:33.31 | |||||
13 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 36.24 | 2:33.68 | |||||
14 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.22 | 2:33.72 | |||||
15 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 35.48 | 2:33.93 | |||||
16 | Sarah Turesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.65 | 2:34.78 | |||||
17 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.09 | 2:34.88 | |||||
18 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 36.15 | 2:36.11 | |||||
19 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.11 | 2:36.62 | |||||
20 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.20 | 2:37.66 | |||||
21 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.78 | 2:38.05 | |||||
22 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.43 | 2:38.10 | |||||
23 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.56 | 2:38.28 | |||||
24 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 36.79 | 2:39.17 | |||||
25 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 35.44 | 2:39.77 | |||||
26 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 34.55 | 2:41.37 | |||||
27 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 35.44 | 2:41.54 | |||||
28 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 35.02 | 2:41.55 | |||||
29 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 36.08 | 2:42.09 | |||||
30 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.80 | 2:42.11 | |||||
31 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.56 | 2:42.93 | |||||
32 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.51 | 2:43.32 | |||||
33 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.98 | 2:43.33 | |||||
34 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 37.15 | 2:45.02 | |||||
35 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 37.71 | 2:45.04 | |||||
36 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 37.49 | 2:45.13 | |||||
37 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 36.56 | 2:45.86 | |||||
38 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 36.57 | 2:46.36 | |||||
39 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.34 | 2:47.02 | |||||
40 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 37.30 | 2:48.61 | |||||
41 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.25 | 2:49.33 | |||||
42 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 37.97 | 2:49.47 | |||||
43 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 37.07 | 2:50.60 | |||||
44 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 37.87 | 2:50.79 | |||||
45 | Filippa Lundh | 1997 | Göteborg Sim | 40.18 | 2:51.29 | |||||
46 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 37.57 | 2:53.58 | |||||
47 | Elin Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 38.97 | 2:53.82 | |||||
48 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.62 | 2:53.83 | |||||
49 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 38.42 | 2:54.44 | |||||
50 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 38.04 | 2:54.65 | |||||
51 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.09 | 2:55.33 | |||||
52 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.93 | 2:55.40 | |||||
53 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.15 | 2:55.57 | |||||
54 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 38.89 | 2:55.79 | |||||
55 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 39.27 | 2:55.92 | |||||
56 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.49 | 2:56.29 | |||||
57 | Ellinor Maveus | 1996 | Eslövs Simsällskap | 37.12 | 2:56.37 | |||||
58 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 40.13 | 2:57.46 | |||||
59 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.87 | 2:57.55 | |||||
60 | Lina Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 39.99 | 2:58.63 | |||||
61 | Emilia Lidberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 39.38 | 2:59.13 | |||||
62 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 40.36 | 2:59.26 | |||||
63 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 39.46 | 2:59.64 | |||||
64 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.43 | 3:00.31 | |||||
65 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.91 | 3:03.24 | |||||
66 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.22 | 3:05.05 | |||||
67 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.43 | 3:05.17 | |||||
68 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.40 | 3:06.27 | |||||
69 | Sofia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 43.67 | 3:09.64 | |||||
70 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 38.55 | 3:10.25 | |||||
71 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 42.39 | 3:16.71 | |||||
72 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 45.52 | 3:18.32 | |||||
73 | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | 44.05 | 3:18.52 | |||||
74 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 46.31 | 3:20.17 | |||||
75 | Frida Ahlberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 44.28 | 3:20.22 | |||||
76 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.05 | 3:22.03 | |||||
77 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.95 | 3:23.24 | |||||
78 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.71 | 3:25.05 | |||||
79 | Fannie Wigren | 1997 | Simsällskapet Iden | 44.08 | 3:26.98 | |||||
80 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.49 | 3:29.62 | |||||
81 | Minnie Lind | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.66 | 3:33.18 | |||||
82 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.55 | 3:35.27 | |||||
83 | Amanda Rundberg Ekstedt | 1999 | Göteborg Sim | 47.40 | 3:38.81 | |||||
84 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 47.97 | 3:39.59 | |||||
85 | Malin Jönsson | 1997 | Simsällskapet Iden | 46.28 | 3:39.63 | |||||
86 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.04 | 3:39.97 | |||||
87 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 49.69 | 3:42.31 | |||||
88 | Celina Svensson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 50.00 | 3:54.59 | |||||
89 | Maria Pohjanvuori | 1998 | Göteborg Sim | 53.71 | 4:05.78 | |||||
- | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 27.93 | 59.26 | |||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | Simsällskapet Iden | 27.68 | 1:00.67 | |||||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.61 | 1:01.25 | |||||
4 | Jacob Larsson | 1992 | Simklubben Elfsborg | 28.93 | 1:01.85 | |||||
5 | Hugo Ingelhammar | 1991 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.50 | 1:02.56 | |||||
6 | Marcus Svensson | 1992 | Simsällskapet Iden | 29.12 | 1:03.08 | |||||
7 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.42 | 1:03.75 | |||||
8 | Robin Mårtensson | 1991 | Osby Simsällskap | 28.82 | 1:03.92 | |||||
9 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.84 | 1:04.18 | |||||
10 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.30 | 1:04.62 | |||||
11 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 30.03 | 1:05.29 | |||||
11 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.54 | 1:05.29 | |||||
13 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 30.76 | 1:05.36 | |||||
14 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 31.03 | 1:05.74 | |||||
15 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 30.44 | 1:06.35 | |||||
16 | Viktor Näsman | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.87 | 1:06.69 | |||||
17 | Tamas Katzer | 1992 | Simklubben Elfsborg | 29.59 | 1:06.90 | |||||
18 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 30.38 | 1:07.19 | |||||
19 | Fritiof Ingelhammar | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.91 | 1:07.51 | |||||
20 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.49 | 1:08.40 | |||||
21 | Zaid Mansur | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.29 | 1:10.03 | |||||
22 | Andreas Englund | 1992 | Simklubben Elfsborg | 30.79 | 1:10.31 | |||||
23 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.89 | 1:11.68 | |||||
24 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 36.89 | 1:21.38 | |||||
- | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Christian Svensson | 1991 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.03 | 1:03.70 | |||||
2 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 30.35 | 1:06.94 | |||||
3 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 32.25 | 1:10.11 | |||||
4 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 32.85 | 1:11.80 | |||||
5 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 32.11 | 1:12.29 | |||||
6 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 32.71 | 1:13.44 | |||||
7 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 33.91 | 1:14.44 | |||||
8 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.91 | 1:15.94 | |||||
9 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 34.50 | 1:16.27 | |||||
- | Jonathan Palade | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.62 | 1:03.15 | |||||
2 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 30.74 | 1:07.38 | |||||
3 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 30.65 | 1:07.82 | |||||
4 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.72 | 1:07.83 | |||||
5 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.96 | 1:09.78 | |||||
6 | Johann David Ørbeck | 1995 | Asker Svømmeklubb | 33.40 | 1:10.32 | |||||
7 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.55 | 1:10.44 | |||||
8 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 32.88 | 1:10.91 | |||||
9 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.16 | 1:11.93 | |||||
10 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 32.54 | 1:11.96 | |||||
11 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.20 | 1:13.81 | |||||
12 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 34.48 | 1:14.18 | |||||
13 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 35.10 | 1:14.56 | |||||
14 | Andreas Manum Hagby | 1995 | Asker Svømmeklubb | 35.05 | 1:16.19 | |||||
15 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 34.84 | 1:17.59 | |||||
16 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 36.13 | 1:18.55 | |||||
17 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.37 | 1:19.44 | |||||
18 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 38.61 | 1:21.47 | |||||
19 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.25 | 1:22.24 | |||||
20 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 37.87 | 1:24.87 | |||||
21 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.65 | 1:27.01 | |||||
22 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 40.95 | 1:28.35 | |||||
23 | Jacob Lundén | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.70 | 1:28.50 | |||||
24 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 41.95 | 1:35.48 | |||||
- | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.65 | 1:07.87 | |||||
2 | Simon Wanna | 1996 | Säffle Simsällskap | 35.33 | 1:15.91 | |||||
3 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 34.65 | 1:15.97 | |||||
4 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 35.78 | 1:19.12 | |||||
5 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 36.57 | 1:20.15 | |||||
6 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 36.57 | 1:20.35 | |||||
7 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 37.26 | 1:24.47 | |||||
8 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.38 | 1:25.34 | |||||
9 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 38.26 | 1:25.92 | |||||
10 | Isac Abraham | 1996 | Göteborg Sim | 37.96 | 1:27.71 | |||||
11 | Christian Manum Hagby | 1998 | Asker Svømmeklubb | 39.41 | 1:27.85 | |||||
12 | Casper Eriksson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 39.44 | 1:28.17 | |||||
13 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 41.68 | 1:28.88 | |||||
14 | Marcus Heggtveit Løvø | 1996 | Asker Svømmeklubb | 40.63 | 1:30.28 | |||||
15 | Viktor Nestvall | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.96 | 1:30.56 | |||||
16 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.32 | 1:35.24 | |||||
17 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.69 | 1:36.89 | |||||
18 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 45.01 | 1:45.94 | |||||
19 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.64 | 1:46.68 | |||||
20 | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.40 | 1:52.81 | |||||
- | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
- | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Johan Milding | 1997 | Simsällskapet Tumlarna | DSQ | ||||||
- | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.00 | 1:17.62 | |||||
2 | Silje Bergström-Tronsmoen | 1991 | Osby Simsällskap | 37.47 | 1:18.11 | |||||
3 | Jessica Ugander | 1992 | Järfälla Simsällskap | 36.76 | 1:18.76 | |||||
4 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.33 | 1:18.83 | |||||
5 | Johanna Linné | 1993 | Simsällskapet Iden | 38.72 | 1:21.71 | |||||
6 | Josefin Palm | 1991 | Osby Simsällskap | 38.61 | 1:21.98 | |||||
7 | Julie Damberg | 1992 | GTI | 39.34 | 1:23.09 | |||||
8 | Sofia Ek | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 39.19 | 1:23.66 | |||||
9 | Caroline Andrén | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 39.59 | 1:24.43 | |||||
10 | Natalie Mirsch | 1991 | Simklubben Elfsborg | 39.53 | 1:24.96 | |||||
11 | Hanna Schariot | 1993 | Simklubben S 02 | 40.12 | 1:24.99 | |||||
12 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.78 | 1:26.11 | |||||
13 | Sandra Maveus | 1992 | Eslövs Simsällskap | 42.85 | 1:32.70 | |||||
14 | Anna Svensson | 1991 | Uddevalla Sim | 44.31 | 1:33.05 | |||||
15 | Alexandra Andersson | 1993 | Simklubben Elfsborg | 44.09 | 1:33.12 | |||||
16 | Åsa Nilsson | 1993 | Eslövs Simsällskap | 47.61 | 1:40.67 | |||||
17 | Emelie Ekholm | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 2:07.88 | ||||||
- | Ninni Olsson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 37.56 | 1:18.82 | |||||
2 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 38.73 | 1:24.73 | |||||
3 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 40.69 | 1:25.21 | |||||
4 | Erica Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.18 | 1:26.21 | |||||
5 | Hanna Gustavsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 41.19 | 1:28.26 | |||||
6 | Agnes Duvander | 1994 | Billingens Simklubb | 41.42 | 1:28.83 | |||||
7 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 42.21 | 1:29.17 | |||||
8 | Lovisa Linderholm | 1994 | Simklubben Elfsborg | 42.58 | 1:29.34 | |||||
9 | Rita Tóth | 1994 | Göteborg Sim | 43.10 | 1:30.71 | |||||
10 | Linnéa Olsson | 1994 | Uddevalla Sim | 44.12 | 1:33.17 | |||||
11 | Emelie Bjurström | 1994 | Uddevalla Sim | 44.51 | 1:33.72 | |||||
12 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 45.29 | 1:33.74 | |||||
13 | Sofia Jalnefjord | 1994 | Simklubben 1970 | 43.94 | 1:34.94 | |||||
14 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.32 | 1:37.06 | |||||
15 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 45.63 | 1:39.62 | |||||
16 | Sara Lundberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.67 | 1:41.27 | |||||
17 | Cecilia Baggesen-Gyllunge | 1994 | Simklubben 1970 | 47.40 | 1:41.45 | |||||
18 | Kira Börgdal | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.87 | 1:44.07 | |||||
19 | Elin Vallbo | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.76 | 1:47.92 | |||||
- | Lea Whitmer-Jacobsson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.52 | 1:17.88 | |||||
2 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 38.67 | 1:21.29 | |||||
3 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 39.10 | 1:22.34 | |||||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.87 | 1:24.52 | |||||
5 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 41.50 | 1:27.25 | |||||
6 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 41.95 | 1:28.64 | |||||
7 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 42.26 | 1:28.96 | |||||
8 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.05 | 1:29.99 | |||||
9 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.96 | 1:33.22 | |||||
10 | Johanna Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 43.65 | 1:33.45 | |||||
11 | Ebba Fridh | 1995 | Eslövs Simsällskap | 44.01 | 1:34.06 | |||||
12 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 44.28 | 1:35.33 | |||||
13 | Hanna Larsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 44.31 | 1:35.65 | |||||
14 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 45.05 | 1:35.76 | |||||
15 | Clara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.59 | 1:39.02 | |||||
16 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 46.39 | 1:39.46 | |||||
17 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 47.77 | 1:40.18 | |||||
18 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 48.02 | 1:41.44 | |||||
19 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 48.73 | 1:43.49 | |||||
20 | Clara Lund | 1995 | Mariestads Simsällskap | 48.67 | 1:43.96 | |||||
21 | Sofie Thomée | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.12 | 1:45.10 | |||||
22 | Malin Gatzwiller | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.15 | 1:45.89 | |||||
23 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 50.06 | 1:50.08 | |||||
24 | Annie Nilsson | 1995 | Åsundens Simsällskap | 53.81 | 1:50.27 | |||||
25 | Frida Johansson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.99 | 1:51.57 | |||||
- | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.42 | 1:20.76 | |||||
2 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 39.41 | 1:22.55 | |||||
3 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 40.28 | 1:23.18 | |||||
4 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 39.89 | 1:25.09 | |||||
5 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 41.21 | 1:25.29 | |||||
6 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 42.37 | 1:28.29 | |||||
7 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 42.19 | 1:30.31 | |||||
8 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.11 | 1:30.56 | |||||
9 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.30 | 1:30.58 | |||||
10 | Elin Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 42.66 | 1:30.87 | |||||
11 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.46 | 1:31.17 | |||||
12 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.05 | 1:31.32 | |||||
13 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.27 | 1:31.82 | |||||
14 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 42.32 | 1:32.04 | |||||
15 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 43.80 | 1:32.06 | |||||
16 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 43.89 | 1:32.84 | |||||
17 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 45.94 | 1:32.89 | |||||
18 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 43.67 | 1:33.97 | |||||
19 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 44.72 | 1:34.50 | |||||
20 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 44.76 | 1:34.78 | |||||
21 | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | 44.83 | 1:35.03 | |||||
22 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 45.25 | 1:35.38 | |||||
23 | Ebba Engström | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.57 | 1:35.96 | |||||
24 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 44.91 | 1:36.43 | |||||
25 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 46.02 | 1:36.84 | |||||
26 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 46.11 | 1:36.92 | |||||
27 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 46.14 | 1:37.17 | |||||
28 | Filippa Lundh | 1997 | Göteborg Sim | 46.81 | 1:37.51 | |||||
29 | Lina Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 45.43 | 1:37.58 | |||||
30 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.36 | 1:38.62 | |||||
31 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 47.66 | 1:38.81 | |||||
32 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 46.33 | 1:39.59 | |||||
33 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 46.04 | 1:39.65 | |||||
34 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 46.01 | 1:39.66 | |||||
35 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 47.63 | 1:39.80 | |||||
36 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 47.51 | 1:40.27 | |||||
37 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.46 | 1:40.51 | |||||
38 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 47.01 | 1:41.11 | |||||
39 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 48.03 | 1:41.15 | |||||
40 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 47.28 | 1:41.20 | |||||
41 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 47.59 | 1:41.36 | |||||
42 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.20 | 1:41.90 | |||||
43 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 47.95 | 1:41.94 | |||||
44 | Amitis Samadi | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.54 | 1:41.99 | |||||
45 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 48.32 | 1:42.58 | |||||
46 | Olivia Utter | 1998 | Mariestads Simsällskap | 48.81 | 1:42.66 | |||||
47 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 48.33 | 1:42.73 | |||||
48 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.42 | 1:42.78 | |||||
49 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 47.98 | 1:42.81 | |||||
50 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.64 | 1:43.15 | |||||
51 | Sarah Turesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.60 | 1:43.34 | |||||
52 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.01 | 1:43.55 | |||||
53 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 48.13 | 1:43.58 | |||||
54 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 49.42 | 1:44.79 | |||||
55 | Ellinor Maveus | 1996 | Eslövs Simsällskap | 47.92 | 1:44.82 | |||||
56 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 48.69 | 1:44.90 | |||||
57 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.18 | 1:44.94 | |||||
58 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.85 | 1:45.21 | |||||
59 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 50.44 | 1:45.82 | |||||
60 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.58 | 1:46.25 | |||||
61 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 49.75 | 1:47.59 | |||||
62 | Daniela Bengtsson | 1998 | Simklubben Elfsborg | 51.79 | 1:48.92 | |||||
63 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 51.93 | 1:50.18 | |||||
64 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 52.97 | 1:50.69 | |||||
65 | Sandra Rzeszutko | 1997 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 50.59 | 1:51.55 | |||||
66 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:51.91 | ||||||
67 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 52.69 | 1:51.93 | |||||
68 | Emilia Lidberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 52.51 | 1:52.26 | |||||
69 | Maria Pohjanvuori | 1998 | Göteborg Sim | 53.05 | 1:52.59 | |||||
70 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 51.62 | 1:52.70 | |||||
71 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 53.67 | 1:52.73 | |||||
72 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.10 | 1:53.34 | |||||
73 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:53.67 | ||||||
74 | Anna Danielsson | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 52.05 | 1:53.71 | |||||
75 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 53.24 | 1:53.86 | |||||
76 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 53.62 | 1:54.18 | |||||
77 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:54.98 | ||||||
78 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 54.36 | 1:56.76 | |||||
79 | Elin Ydeskog | 1997 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 53.63 | 1:56.90 | |||||
80 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.30 | 1:57.61 | |||||
81 | Frida Ahlberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 56.70 | 1:57.99 | |||||
82 | Alice Palmqvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 53.19 | 1:58.52 | |||||
83 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:59.35 | ||||||
84 | Malin Jönsson | 1997 | Simsällskapet Iden | 2:00.60 | ||||||
85 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.91 | 2:00.91 | |||||
86 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 58.04 | 2:01.63 | |||||
87 | Fannie Wigren | 1997 | Simsällskapet Iden | 57.69 | 2:04.58 | |||||
88 | Sara Nilsson | 1996 | Åsundens Simsällskap | 2:04.94 | ||||||
89 | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | 2:07.76 | ||||||
90 | Amanda Rundberg Ekstedt | 1999 | Göteborg Sim | 1:00.64 | 2:07.86 | |||||
91 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 1:05.28 | 2:17.22 | |||||
- | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Sofia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Linnéa Hellberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | Simsällskapet Iden | 30.11 | 59.71 | |||||
2 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 30.97 | 1:03.27 | |||||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.56 | 1:03.70 | |||||
4 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.99 | 1:03.87 | |||||
5 | Magnus Mouritsen | 1992 | GTI | 31.86 | 1:06.47 | |||||
6 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.38 | 1:06.81 | |||||
7 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 32.89 | 1:07.67 | |||||
8 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 32.16 | 1:07.97 | |||||
9 | Marcus Svensson | 1992 | Simsällskapet Iden | 33.32 | 1:07.98 | |||||
10 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 33.88 | 1:09.22 | |||||
11 | Hugo Ingelhammar | 1991 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.64 | 1:10.27 | |||||
12 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 34.02 | 1:10.92 | |||||
13 | Robin Mårtensson | 1991 | Osby Simsällskap | 33.89 | 1:11.16 | |||||
14 | Tamas Katzer | 1992 | Simklubben Elfsborg | 33.61 | 1:11.97 | |||||
15 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 34.78 | 1:12.16 | |||||
16 | Rasmus Andersson | 1993 | Uddevalla Sim | 34.45 | 1:12.23 | |||||
17 | Andreas Englund | 1992 | Simklubben Elfsborg | 34.63 | 1:13.04 | |||||
18 | Daniel Lundell | 1991 | Eslövs Simsällskap | 35.42 | 1:13.49 | |||||
19 | Henric Amhliden | 1993 | Simklubben Laxen | 36.24 | 1:13.76 | |||||
20 | Henrik Christensson | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.66 | 1:14.00 | |||||
21 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.27 | 1:14.28 | |||||
22 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 36.69 | 1:15.14 | |||||
23 | Adam Linderholm | 1992 | Simklubben Elfsborg | 35.45 | 1:16.08 | |||||
24 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 36.65 | 1:17.55 | |||||
25 | Samuel Thomélius | 1993 | Uddevalla Sim | 38.98 | 1:18.59 | |||||
26 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 38.51 | 1:19.44 | |||||
27 | Kasper Bøtker | 1993 | Asker Svømmeklubb | 38.95 | 1:21.67 | |||||
28 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 40.33 | 1:25.30 | |||||
29 | Kim Jansson | 1993 | Billingens Simklubb | 42.83 | 1:29.72 | |||||
- | Andreas Bergman | 1993 | Asker Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 32.53 | 1:06.57 | |||||
2 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 34.12 | 1:10.89 | |||||
3 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 36.01 | 1:14.05 | |||||
4 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 36.48 | 1:16.13 | |||||
5 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 37.47 | 1:17.55 | |||||
6 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 38.45 | 1:19.18 | |||||
7 | Pontus Högberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.58 | 1:19.48 | |||||
8 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 37.89 | 1:20.17 | |||||
9 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 38.03 | 1:20.43 | |||||
10 | Jim Ljungqvist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.96 | 1:20.65 | |||||
11 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 41.51 | 1:23.55 | |||||
12 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.08 | 1:26.49 | |||||
13 | Jonathan Palade | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.50 | 1:37.21 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 34.61 | 1:10.34 | |||||
2 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.67 | 1:11.28 | |||||
3 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 34.96 | 1:11.45 | |||||
4 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 35.12 | 1:11.57 | |||||
5 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.52 | 1:13.02 | |||||
6 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 35.39 | 1:13.35 | |||||
7 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 35.00 | 1:14.23 | |||||
8 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.30 | 1:14.48 | |||||
9 | Andreas Manum Hagby | 1995 | Asker Svømmeklubb | 36.16 | 1:14.69 | |||||
10 | Johann David Ørbeck | 1995 | Asker Svømmeklubb | 37.03 | 1:14.78 | |||||
11 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 36.60 | 1:16.92 | |||||
12 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 36.81 | 1:17.06 | |||||
13 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.33 | 1:17.07 | |||||
14 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 37.93 | 1:18.36 | |||||
15 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 39.27 | 1:20.07 | |||||
16 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.99 | 1:20.21 | |||||
17 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 38.46 | 1:20.70 | |||||
18 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.62 | 1:21.75 | |||||
19 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 39.41 | 1:21.82 | |||||
20 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.69 | 1:22.72 | |||||
21 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 40.45 | 1:23.03 | |||||
22 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 39.94 | 1:23.43 | |||||
23 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 40.88 | 1:23.76 | |||||
24 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 40.58 | 1:24.50 | |||||
25 | Axel Lundgren | 1995 | Göteborg Sim | 41.67 | 1:24.76 | |||||
26 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.96 | 1:25.39 | |||||
27 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 40.81 | 1:25.43 | |||||
28 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 43.15 | 1:29.07 | |||||
29 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 43.26 | 1:29.22 | |||||
30 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 44.24 | 1:30.31 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 34.44 | 1:10.93 | |||||
2 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.92 | 1:11.68 | |||||
3 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 35.57 | 1:13.38 | |||||
4 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 37.00 | 1:15.34 | |||||
5 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.86 | 1:18.16 | |||||
6 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 38.86 | 1:19.98 | |||||
7 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 38.29 | 1:20.24 | |||||
8 | Isac Abraham | 1996 | Göteborg Sim | 39.73 | 1:22.14 | |||||
9 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 39.74 | 1:23.12 | |||||
10 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 40.48 | 1:23.79 | |||||
11 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 40.29 | 1:23.89 | |||||
12 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 40.80 | 1:24.12 | |||||
13 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 40.22 | 1:24.96 | |||||
14 | Marcus Heggtveit Løvø | 1996 | Asker Svømmeklubb | 42.27 | 1:26.47 | |||||
15 | Christian Manum Hagby | 1998 | Asker Svømmeklubb | 42.39 | 1:26.83 | |||||
16 | Erik Krappe | 1996 | Eslövs Simsällskap | 41.69 | 1:27.71 | |||||
17 | Alexander Wåhlin | 1996 | Eslövs Simsällskap | 42.53 | 1:27.97 | |||||
18 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.73 | 1:28.03 | |||||
19 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.54 | 1:28.36 | |||||
20 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.91 | 1:28.57 | |||||
21 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 45.01 | 1:30.39 | |||||
22 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.48 | 1:30.80 | |||||
23 | Sebastian Johansson | 1997 | Simklubben S 02 | 42.86 | 1:31.17 | |||||
24 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 45.35 | 1:31.67 | |||||
25 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.69 | 1:31.76 | |||||
26 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 45.48 | 1:32.60 | |||||
27 | Marcus Kindberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.92 | 1:32.65 | |||||
28 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.14 | 1:32.66 | |||||
29 | Viktor Nestvall | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.08 | 1:33.25 | |||||
30 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 44.81 | 1:33.83 | |||||
31 | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | 45.81 | 1:34.06 | |||||
32 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 45.09 | 1:35.35 | |||||
33 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 46.59 | 1:36.50 | |||||
34 | Johan Milding | 1997 | Simsällskapet Tumlarna | 47.39 | 1:36.58 | |||||
35 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 46.66 | 1:37.72 | |||||
36 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 48.26 | 1:38.58 | |||||
37 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 47.04 | 1:39.06 | |||||
38 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 47.51 | 1:39.50 | |||||
39 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 46.03 | 1:39.72 | |||||
40 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 49.31 | 1:41.11 | |||||
41 | Robert Sznajder Granat | 1996 | Simklubben S 02 | 48.94 | 1:41.48 | |||||
42 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 51.08 | 1:41.96 | |||||
43 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 50.62 | 1:42.34 | |||||
44 | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.30 | 1:42.77 | |||||
45 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.40 | 1:43.08 | |||||
46 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 50.01 | 1:43.58 | |||||
47 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 50.84 | 1:45.86 | |||||
48 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 52.41 | 1:47.74 | |||||
49 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 51.73 | 1:48.37 | |||||
50 | Filip Ilver | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.92 | 1:49.68 | |||||
51 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 53.64 | 1:49.92 | |||||
52 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 54.00 | 1:53.33 | |||||
53 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 55.57 | 1:55.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simone Norman Petersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:10.18 | 2:31.51 | 4:00.59 | 5:11.19 | |||
2 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.22 | 2:41.40 | 4:09.60 | 5:21.92 | |||
3 | Josefine Hansson | 1992 | Eslövs Simsällskap | 1:10.26 | 2:32.66 | 4:07.60 | 5:22.80 | |||
4 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:14.05 | 2:37.60 | 4:13.20 | 5:24.58 | |||
5 | Silje Bergström-Tronsmoen | 1991 | Osby Simsällskap | 1:16.87 | 2:43.69 | 4:13.81 | 5:26.08 | |||
6 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:16.21 | 2:43.97 | 4:19.22 | 5:35.28 | |||
7 | Josefin Palm | 1991 | Osby Simsällskap | 1:15.02 | 2:45.89 | 4:20.86 | 5:36.13 | |||
8 | Karin Jarenfors | 1993 | Simklubben S 02 | 1:19.39 | 2:48.28 | 4:27.64 | 5:43.78 | |||
9 | Alexandra Andersson | 1993 | Simklubben Elfsborg | 1:27.36 | 3:04.79 | 4:49.59 | 6:12.61 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 1:15.93 | 2:45.01 | 4:21.73 | 5:33.68 | |||
2 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 1:21.30 | 2:49.80 | 4:22.73 | 5:40.19 | |||
3 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 1:13.81 | 2:47.03 | 4:28.26 | 5:42.36 | |||
4 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:17.97 | 2:46.46 | 4:28.52 | 5:47.21 | |||
5 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:19.04 | 2:50.10 | 4:32.74 | 5:48.01 | |||
6 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:19.24 | 2:52.24 | 4:32.49 | 5:48.25 | |||
7 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:23.10 | 2:52.48 | 4:33.56 | 5:52.01 | |||
8 | Linnéa Olsson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:35.90 | 3:20.91 | 5:08.55 | 6:33.57 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:14.81 | 2:35.09 | 4:04.63 | 5:16.57 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.93 | 2:41.06 | 4:09.30 | 5:23.03 | |||
3 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 1:17.77 | 2:45.49 | 4:21.25 | 5:34.94 | |||
4 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 1:17.43 | 2:48.15 | 4:26.23 | 5:44.75 | |||
5 | Marte K Bolstad | 1995 | Asker Svømmeklubb | 1:13.97 | 2:49.06 | 4:28.60 | 5:46.92 | |||
6 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:29.42 | 3:09.74 | 4:53.32 | 6:14.16 | |||
7 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 1:31.72 | 3:12.76 | 5:05.78 | 6:28.79 | |||
8 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 1:33.46 | 3:09.88 | 5:04.56 | 6:34.93 | |||
9 | Cecilia Johansson | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:29.28 | 3:17.14 | 5:12.96 | 6:36.10 | |||
10 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:36.09 | 3:26.48 | 5:08.24 | 6:41.18 | |||
11 | Isabelle Hallgren | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:33.19 | 3:17.89 | 5:14.50 | 6:42.96 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.44 | 2:44.93 | 4:22.00 | 5:39.13 | |||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 1:24.04 | 2:56.79 | 4:31.98 | 5:49.27 | |||
3 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:21.57 | 2:55.67 | 4:39.44 | 5:53.32 | |||
4 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 1:26.20 | 2:57.11 | 4:46.04 | 6:06.31 | |||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:38.07 | 3:14.39 | 4:48.22 | 6:07.26 | |||
6 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:28.33 | 3:02.06 | 4:44.60 | 6:12.44 | |||
7 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:34.07 | 3:07.69 | 4:57.03 | 6:15.98 | |||
8 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:39.47 | 3:14.33 | 4:57.99 | 6:18.38 | |||
9 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 1:32.60 | 3:10.15 | 4:53.24 | 6:18.47 | |||
10 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 1:29.91 | 3:09.19 | 4:57.17 | 6:19.51 | |||
11 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:37.75 | 3:18.25 | 5:00.40 | 6:20.41 | |||
12 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:29.55 | 5:02.21 | 6:22.19 | ||||
13 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:33.95 | 3:08.93 | 5:03.39 | 6:22.29 | |||
14 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:27.56 | 3:07.54 | 4:57.51 | 6:25.32 | |||
15 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 1:33.50 | 3:10.67 | 5:01.90 | 6:27.54 | |||
16 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:36.02 | 3:13.79 | 5:03.79 | 6:27.59 | |||
17 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:33.84 | 3:10.43 | 5:03.34 | 6:27.66 | |||
18 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:37.32 | 3:17.97 | 5:07.93 | 6:27.96 | |||
19 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 1:32.95 | 3:12.69 | 5:07.94 | 6:28.02 | |||
20 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:30.82 | 3:13.03 | 5:05.21 | 6:28.50 | |||
21 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:34.38 | 3:16.28 | 5:07.38 | 6:31.17 | |||
22 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:32.11 | 3:22.52 | 5:06.09 | 6:31.81 | |||
23 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:44.01 | 3:22.04 | 5:11.74 | 6:44.09 | |||
24 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 1:39.33 | 3:22.29 | 5:24.16 | 6:56.46 | |||
- | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:05.39 | 2:12.63 | 3:23.44 | 4:32.78 | 17:18.38 | ||
5:44.22 | 6:53.22 | 8:02.63 | 9:12.33 | |||||||
10:21.99 | 11:32.62 | 12:41.80 | 13:52.27 | |||||||
15:02.81 | 16:11.38 | |||||||||
2 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 1:06.94 | 2:18.57 | 3:31.10 | 4:44.83 | 18:06.53 | ||
5:58.82 | 7:13.47 | 8:27.60 | 9:42.47 | |||||||
10:54.36 | 12:07.34 | 13:20.36 | 14:33.03 | |||||||
15:45.50 | 16:58.12 | |||||||||
3 | Daniel Lundell | 1991 | Eslövs Simsällskap | 1:05.92 | 2:17.08 | 3:28.97 | 4:40.86 | 18:07.13 | ||
5:53.56 | 7:06.75 | 8:19.29 | 9:32.47 | |||||||
10:46.66 | 12:00.92 | 13:14.76 | 14:28.28 | |||||||
15:42.56 | 16:55.69 | |||||||||
4 | Fritiof Ingelhammar | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.54 | 2:18.68 | 3:34.01 | 4:50.27 | 18:46.36 | ||
6:06.83 | 7:23.11 | 8:39.46 | 9:55.41 | |||||||
11:11.30 | 12:27.39 | 13:44.51 | 15:01.13 | |||||||
16:17.40 | 17:33.80 | |||||||||
5 | Christian Svensson | 1991 | Simklubben Elfsborg | 1:09.08 | 2:24.54 | 3:40.95 | 4:57.78 | 18:48.92 | ||
6:15.09 | 7:30.89 | 8:46.44 | 10:02.18 | |||||||
11:16.59 | 12:31.84 | 13:47.80 | 15:03.79 | |||||||
16:19.94 | 17:35.14 | |||||||||
6 | Viktor Näsman | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.66 | 2:19.10 | 3:31.55 | 4:45.88 | 19:09.11 | ||
6:01.81 | 7:18.62 | 8:36.78 | 9:55.60 | |||||||
11:14.91 | 12:33.65 | 13:53.15 | 15:12.38 | |||||||
16:31.70 | 17:50.83 | |||||||||
7 | Samuel Thomélius | 1993 | Uddevalla Sim | 1:11.39 | 2:28.69 | 3:48.57 | 5:08.86 | 19:56.82 | ||
6:29.41 | 7:50.60 | 9:12.79 | 10:34.52 | |||||||
11:56.46 | 13:19.26 | 14:40.60 | 16:01.36 | |||||||
17:22.17 | 18:42.01 | |||||||||
8 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 1:10.62 | 2:30.08 | 3:51.68 | 5:14.63 | 20:32.62 | ||
6:38.23 | 8:02.90 | 9:25.98 | 10:50.17 | |||||||
12:15.08 | 13:39.71 | 15:02.95 | 16:26.25 | |||||||
17:50.00 | 19:12.69 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:04.35 | 2:14.87 | 3:26.95 | 4:38.18 | 19:07.76 | ||
5:59.47 | 7:20.82 | 8:41.54 | 10:00.79 | |||||||
11:19.46 | 12:36.85 | 13:55.88 | 15:14.79 | |||||||
16:32.88 | 17:51.10 | |||||||||
2 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:10.75 | 2:26.77 | 3:45.55 | 5:05.38 | 19:31.89 | ||
6:25.48 | 7:44.10 | 9:03.19 | 10:23.57 | |||||||
11:42.76 | 13:02.07 | 14:20.88 | 15:40.19 | |||||||
16:57.87 | 18:17.21 | |||||||||
3 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:11.59 | 2:28.70 | 3:47.95 | 5:08.90 | 20:01.68 | ||
6:28.32 | 7:46.96 | 9:07.57 | 10:28.71 | |||||||
11:47.05 | 13:09.91 | 14:33.99 | 15:56.86 | |||||||
17:21.98 | 18:44.58 | |||||||||
4 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 1:14.62 | 2:34.85 | 3:54.50 | 5:15.59 | 20:10.03 | ||
6:36.29 | 7:57.78 | 9:17.73 | 10:38.74 | |||||||
12:00.90 | 13:22.48 | 14:44.62 | 16:05.87 | |||||||
17:27.80 | 18:50.26 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:05.46 | 2:14.30 | 3:22.86 | 4:33.51 | 17:19.25 | ||
5:43.08 | 6:51.00 | 8:00.79 | 9:11.22 | |||||||
10:21.69 | 11:32.62 | 12:42.57 | 13:53.08 | |||||||
15:03.34 | 16:11.05 | |||||||||
2 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:06.47 | 2:18.20 | 3:30.41 | 4:43.14 | 17:51.39 | ||
5:54.59 | 7:06.39 | 8:17.73 | 9:30.19 | |||||||
10:39.84 | 11:53.09 | 13:05.96 | 14:18.16 | |||||||
15:30.11 | 16:41.10 | |||||||||
3 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:05.74 | 2:18.74 | 3:31.71 | 4:44.60 | 18:07.48 | ||
5:56.72 | 7:09.06 | 8:21.84 | 9:34.82 | |||||||
10:47.91 | 12:01.15 | 13:15.32 | 14:29.27 | |||||||
15:43.82 | 16:56.17 | |||||||||
4 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:10.15 | 2:26.47 | 3:42.79 | 4:59.22 | 18:50.49 | ||
6:15.66 | 7:31.70 | 8:47.77 | 10:03.23 | |||||||
11:19.83 | 12:34.98 | 13:50.60 | 15:06.37 | |||||||
16:21.85 | 17:37.62 | |||||||||
5 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:11.23 | 2:27.58 | 3:44.54 | 5:01.92 | 19:22.95 | ||
6:19.72 | 7:37.40 | 8:56.46 | 10:13.90 | |||||||
11:32.25 | 12:50.67 | 14:10.15 | 15:29.96 | |||||||
16:49.58 | 18:07.28 | |||||||||
6 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 1:11.79 | 2:29.11 | 3:47.08 | 5:04.65 | 19:24.44 | ||
6:22.36 | 7:40.88 | 8:59.45 | 10:17.60 | |||||||
11:36.32 | 12:54.93 | 14:13.60 | 15:32.18 | |||||||
16:50.60 | 18:09.27 | |||||||||
7 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 1:12.81 | 2:33.32 | 3:53.57 | 5:13.53 | 20:13.19 | ||
6:34.49 | 7:56.82 | 9:18.38 | 10:40.44 | |||||||
12:01.70 | 13:23.11 | 14:45.10 | 16:07.61 | |||||||
17:30.38 | 18:52.50 | |||||||||
8 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 1:15.46 | 2:35.26 | 3:55.34 | 5:16.32 | 20:15.82 | ||
6:37.54 | 7:59.73 | 9:22.02 | 10:43.37 | |||||||
12:05.87 | 13:27.63 | 14:49.89 | 16:11.47 | |||||||
17:33.45 | 18:55.89 | |||||||||
9 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 1:14.83 | 2:36.26 | 3:58.72 | 5:21.57 | 20:33.46 | ||
6:44.46 | 8:06.82 | 9:30.35 | 10:52.86 | |||||||
12:17.34 | 13:40.85 | 15:03.34 | 16:27.31 | |||||||
17:50.88 | 19:12.64 | |||||||||
10 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 1:14.59 | 2:37.97 | 4:02.63 | 5:26.22 | 20:45.56 | ||
6:51.07 | 8:12.66 | 9:34.45 | 10:56.81 | |||||||
12:22.25 | 13:45.01 | 15:10.51 | 16:34.40 | |||||||
17:58.86 | 19:23.44 | |||||||||
11 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 1:12.59 | 2:35.32 | 3:58.30 | 5:22.77 | 20:47.89 | ||
6:47.53 | 8:54.47 | 11:42.53 | 15:54.12 | |||||||
12 | Carl Rothman | 1995 | Simklubben Laxen | 1:19.06 | 2:46.68 | 4:16.23 | 5:46.44 | 22:28.91 | ||
7:16.94 | 9:32.81 | 11:03.61 | 12:34.61 | |||||||
14:06.35 | 15:37.74 | 17:10.05 | ||||||||
13 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 1:32.81 | 3:16.80 | 5:02.01 | 6:47.05 | 26:33.29 | ||
8:32.59 | 10:18.31 | 12:02.93 | 13:50.29 | |||||||
15:37.49 | ||||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Simon Wanna | 1996 | Säffle Simsällskap | 1:09.92 | 2:25.26 | 3:41.73 | 4:57.48 | 18:44.77 | ||
6:13.71 | 7:29.31 | 8:45.10 | 10:00.10 | |||||||
11:15.46 | 12:30.97 | 13:46.32 | 15:00.94 | |||||||
16:16.34 | 17:31.96 | |||||||||
2 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:09.84 | 2:26.78 | 3:43.27 | 5:00.13 | 19:21.00 | ||
6:17.14 | 7:34.72 | 8:50.66 | 10:09.16 | |||||||
11:27.82 | 12:46.45 | 14:05.49 | 15:24.44 | |||||||
16:43.37 | 18:02.57 | |||||||||
3 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 1:12.88 | 2:32.50 | 3:52.65 | 5:13.54 | 19:49.48 | ||
6:34.71 | 7:54.50 | 9:14.73 | 10:34.95 | |||||||
11:55.20 | 13:15.21 | 14:35.21 | 15:54.98 | |||||||
17:14.71 | 18:33.54 | |||||||||
4 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:17.88 | 2:40.98 | 4:04.63 | 5:27.67 | 20:27.51 | ||
6:51.03 | 8:14.26 | 9:37.33 | 11:01.62 | |||||||
12:24.91 | 13:46.96 | 15:07.72 | 16:28.99 | |||||||
17:50.41 | 19:10.59 | |||||||||
5 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 1:16.22 | 2:37.87 | 4:00.96 | 5:24.46 | 20:29.61 | ||
6:48.56 | 8:12.13 | 9:35.57 | 10:58.43 | |||||||
12:21.58 | 13:43.37 | 15:05.25 | 16:26.86 | |||||||
17:50.29 | 19:10.99 | |||||||||
6 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 1:15.60 | 2:38.23 | 4:01.84 | 5:25.99 | 20:30.81 | ||
6:49.33 | 8:11.90 | 9:35.67 | 10:58.84 | |||||||
12:21.82 | 13:45.19 | 15:07.50 | 16:31.08 | |||||||
17:52.90 | 19:13.67 | |||||||||
7 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.30 | 2:31.27 | 3:54.22 | 5:16.95 | 20:44.68 | ||
6:39.81 | 8:04.53 | 9:28.49 | 10:52.42 | |||||||
12:17.64 | 13:43.01 | 15:07.10 | 16:34.40 | |||||||
20:07.17 | ||||||||||
8 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:11.17 | 2:30.45 | 3:52.87 | 5:16.67 | 20:52.41 | ||
6:40.42 | 8:05.51 | 9:30.99 | 10:55.38 | |||||||
12:19.89 | 13:43.12 | 15:06.76 | 16:34.57 | |||||||
18:01.08 | 19:27.97 | |||||||||
9 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 1:17.93 | 2:42.26 | 4:08.68 | 5:35.69 | 21:20.19 | ||
7:03.33 | 8:31.01 | 9:58.29 | 11:25.03 | |||||||
12:51.71 | 14:18.77 | 15:45.82 | 17:12.46 | |||||||
18:37.68 | 20:02.38 | |||||||||
10 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:21.72 | 2:49.82 | 4:19.00 | 5:46.87 | 21:55.54 | ||
7:14.51 | 9:26.79 | 10:55.46 | 12:24.03 | |||||||
14:40.87 | 16:08.75 | |||||||||
11 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:31.22 | 3:09.16 | 4:49.65 | 6:29.42 | 24:35.97 | ||
8:11.31 | 9:51.56 | 11:31.14 | 13:10.04 | |||||||
14:50.17 | 16:30.05 | |||||||||
12 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:36.40 | 3:20.97 | 5:05.14 | 6:47.43 | 25:50.19 | ||
8:29.79 | 10:14.70 | 11:56.59 | 13:39.44 | |||||||
15:22.06 | ||||||||||
13 | Albin Bäckström | 1997 | Simklubben Elfsborg | 1:41.53 | 3:37.53 | 5:37.09 | 7:37.90 | 29:53.31 | ||
9:40.84 | 11:43.82 | 13:49.16 | 15:55.87 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Eslövs Simsällskap | 33.42 | 1:10.98 | 1:48.94 | 2:27.51 | |||
2 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 34.46 | 1:12.21 | 1:53.43 | 2:35.24 | |||
3 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.33 | 1:12.94 | 1:54.78 | 2:36.63 | |||
4 | Amina Gummesson | 1993 | Osby Simsällskap | 32.69 | 1:11.44 | 1:54.12 | 2:36.83 | |||
5 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 34.95 | 1:16.45 | 1:58.07 | 2:40.48 | |||
6 | Natalie Mirsch | 1991 | Simklubben Elfsborg | 34.95 | 1:16.41 | 1:59.03 | 2:41.24 | |||
7 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 35.22 | 1:16.05 | 2:00.00 | 2:45.85 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 34.44 | 1:14.36 | 1:55.94 | 2:37.51 | |||
2 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 34.60 | 1:15.58 | 1:59.39 | 2:42.22 | |||
3 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 35.00 | 1:16.58 | 1:59.53 | 2:42.80 | |||
4 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 35.47 | 1:18.46 | 2:02.86 | 2:45.16 | |||
5 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.24 | 1:20.45 | 2:05.71 | 2:52.27 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.79 | 1:13.38 | 1:55.11 | 2:37.95 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.85 | 1:16.58 | 1:58.57 | 2:40.79 | |||
3 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 34.66 | 1:15.59 | 1:58.45 | 2:42.19 | |||
4 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.92 | 1:19.77 | 2:04.44 | 2:50.40 | |||
5 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 41.83 | 1:33.37 | 2:26.58 | 3:20.14 | |||
6 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 43.56 | 1:39.82 | 2:34.42 | 3:29.06 | |||
- | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | DNF | ||||||
- | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 34.80 | 1:16.55 | 2:00.36 | 2:44.49 | |||
2 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 34.47 | 1:17.37 | 2:02.27 | 2:48.86 | |||
3 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 38.99 | 1:25.80 | 2:13.49 | 3:02.32 | |||
4 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.55 | 1:30.61 | 2:19.41 | 3:05.50 | |||
5 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 41.19 | 1:27.72 | 2:18.19 | 3:07.26 | |||
6 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.42 | 1:28.66 | 2:18.63 | 3:09.44 | |||
7 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 42.07 | 1:31.51 | 2:23.44 | 3:12.82 | |||
8 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 40.34 | 1:30.02 | 2:21.75 | 3:13.09 | |||
9 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 41.73 | 1:32.55 | 2:24.59 | 3:14.00 | |||
10 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 44.94 | 1:39.43 | 2:37.19 | 3:34.02 | |||
11 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 45.86 | 1:44.69 | 2:41.93 | 3:36.09 | |||
12 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.35 | 1:41.93 | 2:38.70 | 3:36.57 | |||
- | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Mouritsen | 1992 | GTI | 28.37 | 1:05.33 | 1:44.12 | 2:14.55 | |||
2 | Marcus Svensson | 1992 | Simsällskapet Iden | 29.33 | 1:05.24 | 1:45.55 | 2:17.36 | |||
3 | Magnus Mouritsen | 1992 | GTI | 28.96 | 1:04.59 | 1:45.89 | 2:17.47 | |||
4 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.64 | 1:05.52 | 1:45.82 | 2:17.69 | |||
5 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 30.01 | 1:09.34 | 1:49.41 | 2:21.38 | |||
6 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 29.29 | 1:06.79 | 1:50.71 | 2:22.09 | |||
7 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 30.14 | 1:06.84 | 1:49.12 | 2:22.92 | |||
8 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 31.00 | 1:07.86 | 1:49.76 | 2:23.75 | |||
9 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 31.09 | 1:07.14 | 1:50.93 | 2:23.88 | |||
10 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.98 | 1:10.74 | 1:50.07 | 2:24.20 | |||
11 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.25 | 1:07.09 | 1:51.42 | 2:25.33 | |||
12 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.89 | 1:10.46 | 1:56.59 | 2:33.40 | |||
13 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.07 | 1:12.29 | 1:56.74 | 2:33.54 | |||
14 | Erik Ivarsson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.76 | 1:10.56 | 1:58.65 | 2:33.76 | |||
15 | Robin Mårtensson | 1991 | Osby Simsällskap | 29.72 | 1:10.65 | 1:57.02 | 2:34.74 | |||
16 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 32.06 | 1:14.42 | 2:03.35 | 2:36.14 | |||
17 | Rasmus Andersson | 1993 | Uddevalla Sim | 32.54 | 1:12.75 | 2:00.35 | 2:36.41 | |||
18 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 35.94 | 1:14.66 | 2:01.17 | 2:36.75 | |||
19 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 34.61 | 1:15.98 | 2:02.70 | 2:37.98 | |||
20 | Zaid Mansur | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.73 | 1:14.03 | 2:02.31 | 2:43.17 | |||
21 | Kasper Bøtker | 1993 | Asker Svømmeklubb | 34.49 | 1:21.67 | 2:08.27 | 2:46.01 | |||
22 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 37.76 | 1:26.89 | 2:18.19 | 2:54.85 | |||
23 | Kim Jansson | 1993 | Billingens Simklubb | 38.33 | 1:26.67 | 2:16.72 | 2:57.07 | |||
- | Henric Amhliden | 1993 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.85 | 1:11.59 | 1:55.70 | 2:30.67 | |||
2 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.36 | 1:16.92 | 1:57.35 | 2:32.00 | |||
3 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 32.66 | 1:12.93 | 1:59.63 | 2:35.40 | |||
4 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 33.59 | 1:14.80 | 1:58.87 | 2:36.02 | |||
5 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.61 | 1:08.42 | 1:59.56 | 2:37.68 | |||
6 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.84 | 1:16.01 | 2:03.79 | 2:38.63 | |||
7 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.76 | 1:17.15 | 1:59.99 | 2:39.18 | |||
8 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 33.38 | 1:15.32 | 2:05.24 | 2:40.70 | |||
9 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 33.99 | 1:17.91 | 2:09.23 | 2:42.66 | |||
10 | Jim Ljungqvist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.67 | 1:19.28 | 2:09.54 | 2:45.64 | |||
11 | Pontus Högberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.29 | 1:19.79 | 2:06.48 | 2:46.60 | |||
12 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 35.26 | 1:23.17 | 2:10.74 | 2:49.89 | |||
13 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 34.70 | 1:20.15 | 2:12.87 | 2:51.95 | |||
14 | Jonathan Palade | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.90 | 1:31.96 | 2:24.38 | 3:08.01 | |||
- | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 32.33 | 1:10.63 | 1:49.94 | 2:22.46 | |||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.32 | 1:09.76 | 1:52.28 | 2:24.55 | |||
3 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 31.51 | 1:11.51 | 1:53.56 | 2:28.66 | |||
4 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.68 | 1:11.55 | 1:56.69 | 2:31.33 | |||
5 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.04 | 1:16.01 | 1:59.46 | 2:32.92 | |||
6 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.41 | 1:14.97 | 2:00.52 | 2:34.09 | |||
7 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.32 | 1:16.68 | 2:02.70 | 2:34.34 | |||
8 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.97 | 1:14.71 | 1:59.76 | 2:34.68 | |||
9 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.38 | 1:16.28 | 2:02.53 | 2:37.99 | |||
10 | Johann David Ørbeck | 1995 | Asker Svømmeklubb | 33.18 | 1:16.05 | 2:03.59 | 2:38.36 | |||
11 | Andreas Manum Hagby | 1995 | Asker Svømmeklubb | 33.72 | 1:14.60 | 2:01.29 | 2:38.93 | |||
12 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 35.28 | 1:15.43 | 2:04.11 | 2:40.26 | |||
13 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.84 | 1:18.73 | 2:05.23 | 2:41.06 | |||
14 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 34.91 | 1:18.99 | 2:06.38 | 2:41.94 | |||
15 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 35.89 | 1:17.92 | 2:08.84 | 2:45.21 | |||
16 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 32.85 | 1:18.43 | 2:08.29 | 2:45.48 | |||
17 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 35.32 | 1:20.41 | 2:09.47 | 2:47.01 | |||
18 | Jacob Lundén | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.97 | 1:25.87 | 2:16.78 | 2:56.89 | |||
19 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 40.85 | 1:32.07 | 2:18.64 | 2:57.49 | |||
20 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.48 | 1:24.90 | 2:17.39 | 3:00.57 | |||
21 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 40.89 | 1:30.06 | 2:23.15 | 3:01.16 | |||
22 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 42.72 | 1:30.90 | 2:23.38 | 3:03.88 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.56 | 1:12.39 | 1:56.80 | 2:31.65 | |||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 34.73 | 1:15.93 | 1:58.36 | 2:34.52 | |||
3 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.39 | 1:16.40 | 2:06.11 | 2:41.63 | |||
4 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.57 | 1:20.49 | 2:09.49 | 2:47.12 | |||
5 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 37.81 | 1:19.54 | 2:12.07 | 2:49.45 | |||
6 | Isac Abraham | 1996 | Göteborg Sim | 38.69 | 1:23.51 | 2:14.14 | 2:50.78 | |||
7 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 38.14 | 1:24.91 | 2:15.03 | 2:51.76 | |||
8 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 35.29 | 1:21.11 | 2:14.13 | 2:52.50 | |||
9 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 37.42 | 1:26.27 | 2:15.32 | 2:54.71 | |||
10 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 41.95 | 1:26.56 | 2:19.49 | 2:57.27 | |||
11 | Christian Manum Hagby | 1998 | Asker Svømmeklubb | 38.98 | 1:25.91 | 2:19.10 | 2:59.43 | |||
12 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 39.89 | 1:27.42 | 2:21.04 | 3:00.02 | |||
13 | Erik Krappe | 1996 | Eslövs Simsällskap | 42.91 | 1:28.92 | 2:21.61 | 3:00.98 | |||
14 | Alexander Wåhlin | 1996 | Eslövs Simsällskap | 37.84 | 1:28.58 | 2:23.04 | 3:01.22 | |||
15 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 38.60 | 1:25.44 | 2:19.17 | 3:02.40 | |||
16 | Casper Eriksson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 39.00 | 1:26.85 | 2:22.65 | 3:03.06 | |||
17 | Marcus Heggtveit Løvø | 1996 | Asker Svømmeklubb | 42.74 | 1:29.74 | 2:22.80 | 3:04.11 | |||
18 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 40.82 | 1:27.20 | 2:24.25 | 3:05.07 | |||
19 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.82 | 1:29.32 | 2:25.37 | 3:06.55 | |||
20 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.70 | 1:32.43 | 2:27.14 | 3:08.18 | |||
21 | Robin Ulriksson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 40.28 | 1:29.97 | 2:24.33 | 3:08.45 | |||
22 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 40.07 | 1:31.47 | 2:26.15 | 3:09.89 | |||
23 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.32 | 1:32.05 | 2:28.03 | 3:13.10 | |||
24 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.61 | 1:33.58 | 2:29.61 | 3:13.22 | |||
25 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 42.28 | 1:31.15 | 2:30.62 | 3:16.90 | |||
26 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.13 | 1:39.80 | 2:35.42 | 3:18.75 | |||
27 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.89 | 1:38.99 | 2:37.44 | 3:19.46 | |||
28 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.50 | 1:34.50 | 2:43.09 | 3:27.77 | |||
29 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 47.06 | 1:42.24 | 2:43.77 | 3:28.10 | |||
30 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 51.91 | 1:44.70 | 2:46.79 | 3:32.23 | |||
31 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 46.21 | 1:40.33 | 2:41.02 | 3:32.24 | |||
32 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.21 | 1:43.57 | 2:48.29 | 3:36.49 | |||
33 | Johan Milding | 1997 | Simsällskapet Tumlarna | 49.72 | 1:44.40 | 2:54.73 | 3:42.69 | |||
34 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 53.41 | 1:49.71 | 2:57.51 | 3:51.34 | |||
35 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 52.60 | 1:48.30 | 2:53.87 | 3:54.10 | |||
36 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 52.22 | 1:52.58 | 3:06.07 | 3:57.20 | |||
- | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | Asker Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Nestvall | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Kindberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Linné | 1993 | Simsällskapet Iden | 1:06.86 | 2:18.90 | 3:31.14 | 4:41.90 | |||
2 | Josefine Hansson | 1992 | Eslövs Simsällskap | 1:08.72 | 2:19.69 | 3:31.92 | 4:42.88 | |||
3 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:07.10 | 2:18.98 | 3:32.37 | 4:44.60 | |||
4 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:08.04 | 2:21.35 | 3:35.18 | 4:48.24 | |||
5 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 1:07.81 | 2:20.51 | 3:34.90 | 4:49.13 | |||
6 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 1:07.52 | 2:21.06 | 3:36.62 | 4:50.86 | |||
7 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 1:08.97 | 2:22.59 | 3:37.47 | 4:51.49 | |||
8 | Julie Damberg | 1992 | GTI | 1:11.50 | 2:26.42 | 3:41.43 | 4:54.26 | |||
9 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:09.86 | 2:25.26 | 3:40.61 | 4:54.74 | |||
10 | Amina Gummesson | 1993 | Osby Simsällskap | 1:11.03 | 2:26.49 | 3:42.52 | 4:55.92 | |||
11 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 1:08.82 | 2:24.15 | 3:41.09 | 4:57.42 | |||
12 | Maria Hedwall | 1991 | Karlstads Simsällskap | 1:09.90 | 2:25.25 | 3:42.49 | 4:57.97 | |||
13 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 1:09.32 | 2:25.29 | 3:44.61 | 5:03.13 | |||
14 | Lisa Wintzell | 1992 | Karlstads Simsällskap | 1:11.20 | 2:28.44 | 3:47.03 | 5:05.04 | |||
15 | Erica Eriksson | 1991 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.35 | 2:28.82 | 3:48.80 | 5:07.95 | |||
16 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 1:11.11 | 2:28.69 | 3:48.98 | 5:09.15 | |||
17 | Sandra Maveus | 1992 | Eslövs Simsällskap | 1:12.78 | 2:31.66 | 3:52.94 | 5:12.91 | |||
18 | Jessica Ugander | 1992 | Järfälla Simsällskap | 1:12.13 | 2:31.26 | 3:52.39 | 5:14.01 | |||
19 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 1:14.14 | 2:35.67 | 3:59.15 | 5:20.43 | |||
20 | Charlotte Traumer | 1991 | Trollhättans Simsällskap | 1:15.79 | 2:39.48 | 4:03.55 | 5:27.45 | |||
21 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 1:16.48 | 2:40.92 | 4:05.75 | 5:28.04 | |||
22 | Erika Ivarsson | 1991 | Simklubben Laxen | 1:16.54 | 2:39.68 | 4:03.95 | 5:28.78 | |||
23 | Alexandra Andersson | 1993 | Simklubben Elfsborg | 1:16.26 | 2:41.35 | 4:06.61 | 5:29.40 | |||
24 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.59 | 2:41.18 | 4:07.06 | 5:32.24 | |||
25 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:14.10 | 2:38.99 | 4:06.61 | 5:34.08 | |||
26 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 1:14.46 | 2:42.47 | 4:12.93 | 5:42.13 | |||
27 | My Lidenskog | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.88 | 2:46.51 | 4:19.39 | 5:54.06 | |||
28 | Anna Svensson | 1991 | Uddevalla Sim | 1:21.52 | 2:53.36 | 4:27.20 | 5:59.45 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Idoffsson | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 1:07.60 | 2:20.50 | 3:33.01 | 4:41.57 | |||
2 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 1:09.58 | 2:22.54 | 3:36.08 | 4:48.69 | |||
3 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.30 | 2:25.12 | 3:40.12 | 4:51.06 | |||
4 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:10.94 | 2:27.32 | 3:43.37 | 4:55.52 | |||
5 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:08.72 | 2:23.79 | 3:41.06 | 4:58.36 | |||
6 | Mikaela Dahl | 1994 | Alingsås SLS | 1:08.49 | 2:24.92 | 3:42.26 | 5:00.47 | |||
7 | Emelie Larsson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:12.07 | 2:28.56 | 3:46.34 | 5:02.75 | |||
8 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:12.22 | 2:29.94 | 3:48.94 | 5:06.11 | |||
9 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:12.56 | 2:32.15 | 3:51.92 | 5:07.88 | |||
10 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 1:12.98 | 2:30.55 | 3:50.11 | 5:08.89 | |||
11 | Rita Tóth | 1994 | Göteborg Sim | 1:10.72 | 2:29.66 | 3:50.44 | 5:09.38 | |||
12 | Erica Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:09.84 | 2:27.24 | 3:47.79 | 5:10.72 | |||
13 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:13.71 | 2:33.23 | 3:52.92 | 5:11.49 | |||
14 | Lovisa Linderholm | 1994 | Simklubben Elfsborg | 1:12.33 | 2:32.72 | 3:53.68 | 5:12.09 | |||
15 | Lina Nestvall | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.39 | 2:33.03 | 3:57.91 | 5:19.30 | |||
16 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.50 | 2:35.61 | 3:59.31 | 5:20.38 | |||
17 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.20 | 2:36.53 | 4:01.24 | 5:25.81 | |||
18 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:17.98 | 2:43.02 | 4:07.34 | 5:28.44 | |||
19 | Sofia Jalnefjord | 1994 | Simklubben 1970 | 1:17.13 | 2:43.54 | 4:11.98 | 5:39.86 | |||
20 | Jennifer Karlsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:18.97 | 2:46.09 | 4:14.01 | 5:41.44 | |||
21 | Linnéa Olsson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:20.29 | 2:49.27 | 4:18.74 | 5:47.88 | |||
22 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 1:21.85 | 2:53.89 | 4:25.84 | 5:54.73 | |||
23 | Kira Börgdal | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:21.72 | 2:54.56 | 4:30.31 | 6:05.75 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:08.18 | 2:19.76 | 3:31.26 | 4:42.81 | |||
2 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:07.01 | 2:19.21 | 3:32.27 | 4:45.74 | |||
3 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.39 | 2:24.55 | 3:41.11 | 4:54.76 | |||
4 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:08.91 | 2:24.35 | 3:40.78 | 4:54.91 | |||
5 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 1:10.73 | 2:27.93 | 3:45.41 | 4:59.64 | |||
6 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:10.78 | 2:26.80 | 3:43.05 | 4:59.76 | |||
7 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:12.35 | 2:28.99 | 3:46.22 | 5:02.49 | |||
8 | Mette Mellbye Larsen | 1995 | Asker Svømmeklubb | 1:13.65 | 2:32.36 | 3:52.62 | 5:14.77 | |||
9 | Anne Kristin Mclaren Berg | 1995 | Asker Svømmeklubb | 1:14.07 | 2:34.90 | 3:56.16 | 5:16.52 | |||
10 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 1:13.47 | 2:33.88 | 3:55.84 | 5:16.77 | |||
11 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:14.36 | 2:36.74 | 3:58.14 | 5:18.06 | |||
12 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 1:14.24 | 2:36.93 | 3:59.93 | 5:21.08 | |||
13 | Mari Nerdrum | 1995 | Asker Svømmeklubb | 1:15.94 | 2:38.80 | 4:02.35 | 5:24.11 | |||
14 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:14.25 | 2:36.57 | 4:01.13 | 5:24.78 | |||
15 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:16.56 | 2:41.55 | 4:05.94 | 5:26.00 | |||
16 | Ebba Fridh | 1995 | Eslövs Simsällskap | 1:17.84 | 2:41.71 | 4:05.48 | 5:27.53 | |||
17 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:20.13 | 2:46.92 | 4:11.83 | 5:32.59 | |||
18 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.77 | 2:47.92 | 4:16.58 | 5:40.75 | |||
19 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:18.88 | 2:47.27 | 4:18.00 | 5:43.30 | |||
20 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 1:17.38 | 2:45.19 | 4:16.45 | 5:45.01 | |||
21 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 1:16.77 | 2:44.52 | 4:15.75 | 5:45.13 | |||
22 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.40 | 2:45.81 | 4:17.29 | 5:45.50 | |||
23 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 1:20.86 | 2:50.24 | 4:20.28 | 5:46.66 | |||
24 | Isabelle Hallgren | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:19.82 | 2:48.67 | 4:19.64 | 5:46.85 | |||
25 | Sofie Thomée | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:22.40 | 2:53.61 | 4:23.80 | 5:48.65 | |||
26 | Amilia Gummesson | 1995 | Osby Simsällskap | 1:18.77 | 2:49.34 | 4:21.13 | 5:49.67 | |||
27 | Jessica Ljungberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:20.58 | 2:50.99 | 4:25.19 | 5:55.27 | |||
28 | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | 1:21.35 | 2:54.44 | 4:29.32 | 6:02.93 | |||
29 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:22.17 | 2:58.16 | 4:33.36 | 6:06.09 | |||
30 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:28.85 | 3:05.06 | 3:55.65 | 6:19.16 | |||
31 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 1:26.90 | 3:04.75 | 4:44.68 | 6:19.41 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 1:09.60 | 2:23.96 | 3:39.21 | 4:50.76 | |||
2 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 1:09.48 | 2:24.95 | 3:41.44 | 4:57.21 | |||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:10.36 | 2:27.01 | 3:44.68 | 4:57.38 | |||
4 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 1:10.36 | 2:26.84 | 3:44.32 | 4:57.67 | |||
5 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 1:09.76 | 2:26.77 | 3:44.22 | 5:00.00 | |||
6 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:12.02 | 2:30.88 | 3:50.87 | 5:07.83 | |||
7 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:14.91 | 2:34.90 | 3:55.81 | 5:15.38 | |||
8 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 1:15.55 | 2:36.53 | 3:59.13 | 5:17.96 | |||
9 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:15.22 | 2:38.01 | 3:59.04 | 5:18.40 | |||
10 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:16.82 | 2:38.75 | 4:01.56 | 5:19.74 | |||
11 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:15.27 | 2:37.75 | 4:00.70 | 5:21.29 | |||
12 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:14.80 | 2:37.70 | 4:00.49 | 5:21.93 | |||
13 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:17.17 | 2:41.26 | 4:04.13 | 5:24.24 | |||
14 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 1:17.95 | 2:43.27 | 4:08.16 | 5:24.49 | |||
15 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:19.39 | 2:42.26 | 4:05.44 | 5:24.64 | |||
16 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 1:16.47 | 2:40.03 | 4:04.64 | 5:24.72 | |||
17 | Ida Henriksson | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:16.90 | 2:40.64 | 4:07.01 | 5:24.79 | |||
18 | Sarah Turesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.21 | 2:40.01 | 4:06.33 | 5:25.12 | |||
19 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:16.98 | 2:40.55 | 4:05.37 | 5:26.01 | |||
20 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 1:18.73 | 2:43.44 | 4:06.74 | 5:26.66 | |||
21 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:16.00 | 2:42.18 | 4:07.41 | 5:30.84 | |||
22 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 1:16.04 | 2:40.09 | 4:06.66 | 5:31.41 | |||
23 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:17.31 | 2:43.07 | 4:07.50 | 5:31.52 | |||
24 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:18.71 | 2:43.10 | 4:52.78 | 5:33.37 | |||
25 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 1:16.75 | 2:42.70 | 4:09.07 | 5:33.84 | |||
26 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:18.34 | 2:45.10 | 4:11.49 | 5:33.95 | |||
27 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 1:18.77 | 2:44.71 | 4:10.47 | 5:34.70 | |||
28 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:18.50 | 2:45.95 | 4:12.01 | 5:35.10 | |||
29 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 1:17.05 | 2:44.63 | 4:12.50 | 5:36.54 | |||
30 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 1:21.35 | 2:49.03 | 4:14.55 | 5:36.84 | |||
31 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:17.36 | 2:46.05 | 4:15.50 | 5:43.23 | |||
32 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.92 | 2:47.11 | 4:17.10 | 5:43.59 | |||
33 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:21.87 | 2:50.44 | 4:19.01 | 5:43.86 | |||
34 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:19.17 | 2:48.05 | 4:16.96 | 5:44.00 | |||
35 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:19.10 | 2:46.41 | 4:16.38 | 5:44.26 | |||
36 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 1:20.05 | 2:49.00 | 4:19.07 | 5:44.87 | |||
37 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.12 | 2:46.68 | 4:18.39 | 5:45.94 | |||
38 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.79 | 2:48.98 | 4:19.05 | 5:46.57 | |||
39 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.86 | 2:48.09 | 4:17.86 | 5:47.34 | |||
40 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 1:20.31 | 2:50.04 | 4:20.04 | 5:48.56 | |||
41 | Amanda Jönsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:23.63 | 2:55.80 | 4:25.06 | 5:48.59 | |||
42 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:22.02 | 2:52.55 | 4:23.25 | 5:48.83 | |||
43 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:18.60 | 2:48.88 | 4:23.84 | 5:50.16 | |||
44 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:22.25 | 2:53.91 | 4:24.89 | 5:51.22 | |||
45 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:19.60 | 2:51.08 | 4:22.59 | 5:51.61 | |||
46 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 1:22.26 | 2:53.64 | 4:26.11 | 5:52.19 | |||
47 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:25.40 | 2:56.88 | 4:26.95 | 5:52.30 | |||
48 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 1:20.96 | 2:51.32 | 4:24.01 | 5:53.93 | |||
49 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 1:25.12 | 2:58.91 | 4:31.30 | 6:01.95 | |||
50 | Elin Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:23.39 | 2:56.40 | 4:30.97 | 6:03.75 | |||
51 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:22.64 | 2:57.72 | 4:32.96 | 6:04.31 | |||
52 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:23.64 | 2:57.52 | 4:32.85 | 6:04.92 | |||
53 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:23.81 | 2:58.01 | 6:05.67 | 6:05.67 | |||
54 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 1:26.53 | 3:02.75 | 4:38.24 | 6:06.88 | |||
55 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:25.34 | 3:00.03 | 4:34.43 | 6:07.14 | |||
56 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 1:24.83 | 2:59.02 | 4:35.56 | 6:09.04 | |||
57 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:26.70 | 3:02.76 | 4:38.90 | 6:09.10 | |||
58 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:25.53 | 3:00.90 | 4:38.31 | 6:12.42 | |||
59 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 1:26.90 | 3:03.74 | 4:40.48 | 6:14.93 | |||
60 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 1:27.50 | 3:04.90 | 4:41.04 | 6:15.78 | |||
61 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:22.33 | 2:58.83 | 4:38.09 | 6:16.78 | |||
62 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 1:25.11 | 3:04.32 | 4:44.46 | 6:17.89 | |||
63 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:27.83 | 3:04.77 | 4:43.99 | 6:21.97 | |||
64 | Lina Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:30.63 | 3:09.35 | 4:47.87 | 6:24.65 | |||
65 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:27.79 | 3:07.01 | 4:47.18 | 6:25.19 | |||
66 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:28.95 | 3:12.35 | 5:00.63 | 6:49.00 | |||
67 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 1:35.20 | 3:20.72 | 5:07.71 | 6:52.65 | |||
68 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:36.26 | 3:23.58 | 5:13.85 | 6:59.80 | |||
69 | Emma Helgesson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 1:47.80 | 3:50.77 | 5:52.13 | 7:48.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 35.58 | 1:14.14 | 1:53.69 | 2:32.18 | |||
2 | Marcus Svensson | 1992 | Simsällskapet Iden | 34.24 | 1:13.47 | 1:54.44 | 2:36.74 | |||
3 | Filip Ladeborn | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.04 | 1:14.86 | 1:56.90 | 2:40.49 | |||
4 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 36.13 | 1:17.52 | 2:01.11 | 2:45.29 | |||
5 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 37.34 | 1:20.18 | 2:02.63 | 2:47.89 | |||
6 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 38.41 | 1:21.88 | 2:06.51 | 2:51.51 | |||
7 | Henric Amhliden | 1993 | Simklubben Laxen | 37.87 | 1:21.17 | 2:07.22 | 2:52.20 | |||
8 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 39.71 | 1:24.34 | 2:10.65 | 2:55.82 | |||
9 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 39.26 | 1:23.71 | 2:09.56 | 2:55.90 | |||
10 | Christian Svensson | 1991 | Simklubben Elfsborg | 40.18 | 1:26.52 | 2:13.86 | 3:01.71 | |||
11 | Kasper Bøtker | 1993 | Asker Svømmeklubb | 41.83 | 1:28.79 | 2:16.85 | 3:04.34 | |||
12 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 41.47 | 1:30.76 | 2:20.94 | 3:13.16 | |||
13 | Kim Jansson | 1993 | Billingens Simklubb | 42.49 | 1:32.40 | 2:23.71 | 3:13.72 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 35.41 | 1:16.07 | 1:58.63 | 2:41.66 | |||
2 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 38.00 | 1:21.65 | 2:05.61 | 2:49.68 | |||
3 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 37.97 | 1:21.00 | 2:05.58 | 2:50.71 | |||
4 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 38.70 | 1:22.91 | 2:07.86 | 2:53.10 | |||
5 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.70 | 1:21.81 | 2:07.20 | 2:53.13 | |||
6 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 39.52 | 1:23.40 | 2:09.45 | 2:54.06 | |||
7 | Tony Brkic | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 39.59 | 1:24.05 | 2:10.43 | 2:57.73 | |||
8 | Pontus Högberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.16 | 1:23.37 | 2:11.13 | 2:59.96 | |||
9 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 40.05 | 1:27.34 | 2:16.83 | 3:04.98 | |||
10 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 40.84 | 1:29.14 | 2:17.90 | 3:05.05 | |||
11 | Azhy Samal | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.49 | 1:29.99 | 2:18.68 | 3:07.18 | |||
12 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 42.13 | 1:30.97 | 2:20.35 | 3:09.64 | |||
13 | Jonathan Palade | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.00 | 1:32.27 | 2:22.12 | 3:10.29 | |||
14 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.48 | 1:31.67 | 2:22.31 | 3:14.56 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 36.58 | 1:18.37 | 1:59.78 | 2:41.22 | |||
2 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 35.31 | 1:16.17 | 1:58.47 | 2:42.06 | |||
3 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 36.03 | 1:18.22 | 2:02.37 | 2:47.70 | |||
4 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.24 | 1:18.59 | 2:03.31 | 2:47.84 | |||
5 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 38.72 | 1:22.59 | 2:06.25 | 2:49.34 | |||
6 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 38.62 | 1:22.66 | 2:06.40 | 2:49.38 | |||
7 | Andreas Manum Hagby | 1995 | Asker Svømmeklubb | 38.59 | 1:22.32 | 2:05.92 | 2:49.80 | |||
8 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.05 | 1:21.96 | 2:06.51 | 2:51.76 | |||
9 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 40.18 | 1:26.52 | 2:14.26 | 3:01.76 | |||
10 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 41.93 | 1:29.44 | 2:17.29 | 3:04.70 | |||
11 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 40.62 | 1:28.48 | 2:18.54 | 3:07.41 | |||
12 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 44.86 | 1:34.74 | 2:25.17 | 3:14.48 | |||
13 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 44.88 | 1:35.61 | 2:26.35 | 3:16.22 | |||
14 | Axel Lundgren | 1995 | Göteborg Sim | 47.24 | 1:40.08 | 2:34.87 | 3:27.68 | |||
15 | Patrik Andrén | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 49.30 | 1:48.33 | 2:47.42 | 3:46.02 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 39.80 | 1:24.59 | 2:11.10 | 2:54.58 | |||
2 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.62 | 1:23.21 | 2:09.11 | 2:56.10 | |||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.56 | 1:27.37 | 2:14.71 | 3:00.37 | |||
4 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 41.22 | 1:29.21 | 2:17.83 | 3:06.54 | |||
5 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 43.11 | 1:31.88 | 2:20.78 | 3:07.14 | |||
6 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 41.34 | 1:29.77 | 2:20.43 | 3:11.02 | |||
7 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 44.79 | 1:34.14 | 2:23.48 | 3:11.95 | |||
8 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 46.32 | 1:37.74 | 2:30.24 | 3:20.32 | |||
9 | Marcus Heggtveit Løvø | 1996 | Asker Svømmeklubb | 46.78 | 1:37.60 | 2:29.67 | 3:21.49 | |||
10 | Viktor Nestvall | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.12 | 1:38.53 | 2:31.14 | 3:23.01 | |||
11 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 45.93 | 1:38.57 | 2:31.77 | 3:24.87 | |||
12 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 47.90 | 1:42.19 | 2:37.47 | 3:25.07 | |||
13 | Robin Ulriksson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 45.98 | 1:38.79 | 2:33.94 | 3:25.99 | |||
14 | Alexander Wåhlin | 1996 | Eslövs Simsällskap | 46.32 | 1:39.35 | 2:33.90 | 3:26.98 | |||
15 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 48.78 | 1:43.27 | 2:37.24 | 3:28.38 | |||
16 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.44 | 1:42.25 | 2:35.47 | 3:28.51 | |||
17 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 50.84 | 1:44.75 | 2:37.68 | 3:29.06 | |||
18 | Christian Manum Hagby | 1998 | Asker Svømmeklubb | 49.18 | 1:44.18 | 2:40.43 | 3:33.48 | |||
18 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 46.19 | 1:41.81 | 2:37.75 | 3:33.48 | |||
20 | David Ibarra | 1996 | Eslövs Simsällskap | 44.94 | 1:38.94 | 2:36.50 | 3:33.92 | |||
21 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 49.09 | 1:44.53 | 2:39.35 | 3:34.27 | |||
22 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 49.83 | 1:45.30 | 2:41.33 | 3:36.87 | |||
23 | Marcus Kindberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.03 | 1:47.75 | 2:43.93 | 3:38.12 | |||
24 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 50.30 | 1:46.24 | 2:43.04 | 3:39.00 | |||
25 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 51.18 | 1:47.78 | 2:46.20 | 3:42.53 | |||
26 | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | 52.55 | 1:49.43 | 2:45.86 | 3:42.74 | |||
27 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 53.19 | 1:51.79 | 2:50.32 | 3:46.58 | |||
28 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 51.64 | 1:50.13 | 2:49.81 | 3:48.65 | |||
29 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 54.83 | 1:53.43 | 2:52.50 | 3:48.67 | |||
30 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 52.88 | 1:52.87 | 2:53.58 | 3:51.35 | |||
31 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 49.71 | 1:50.78 | 2:53.89 | 3:55.70 | |||
32 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 51.97 | 1:53.98 | 2:56.72 | 3:56.51 | |||
33 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 52.82 | 1:55.77 | 2:58.43 | 3:56.68 | |||
34 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 54.79 | 1:57.12 | 2:58.75 | 3:57.50 | |||
35 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 54.58 | 1:55.57 | 2:57.56 | 3:57.66 | |||
36 | Hannes Daveus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 54.72 | 1:58.71 | 3:01.99 | 3:59.24 | |||
37 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 55.11 | 1:57.54 | 3:00.97 | 4:01.83 | |||
38 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 57.13 | 1:58.33 | 3:01.06 | 4:02.44 | |||
39 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 53.77 | 1:57.75 | 3:02.53 | 4:04.81 | |||
40 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 59.75 | 2:03.32 | 3:08.22 | 4:12.21 | |||
41 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 58.56 | 2:02.94 | 3:06.52 | 4:12.94 | |||
42 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 54.35 | 2:01.21 | 3:09.68 | 4:17.51 | |||
43 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 1:07.05 | 2:27.11 | 3:47.96 | 5:02.39 | |||
- | Albin Lundell | 1997 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Anton Jern | 1997 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
- | Erik Krappe | 1996 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 34.42 | 1:12.12 | 1:50.19 | 2:28.29 | |||
2 | Malene Westergaard | 1993 | GTI | 35.74 | 1:12.71 | 1:52.11 | 2:30.55 | |||
3 | Simone Norman Petersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 36.09 | 1:14.79 | 1:53.55 | 2:32.14 | |||
4 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 35.08 | 1:13.88 | 1:53.77 | 2:32.78 | |||
5 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 35.35 | 1:14.58 | 1:54.04 | 2:32.86 | |||
6 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | GTI | 36.69 | 1:15.14 | 1:56.32 | 2:38.62 | |||
7 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 36.95 | 1:18.64 | 2:00.45 | 2:41.66 | |||
8 | Josefina Bergström | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.87 | 1:18.94 | 2:02.06 | 2:44.25 | |||
9 | Louise Nyhlén | 1993 | Simklubben Elfsborg | 36.51 | 1:17.77 | 2:02.19 | 2:44.94 | |||
10 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 38.77 | 1:20.32 | 2:02.80 | 2:45.72 | |||
11 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 38.89 | 1:21.78 | 2:04.36 | 2:46.40 | |||
12 | Josefin Axberg | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 38.12 | 1:20.89 | 2:05.38 | 2:49.28 | |||
13 | Amanda Eriksson | 1992 | Kungsbacka Simsällskap | 38.99 | 1:21.46 | 2:05.54 | 2:50.20 | |||
14 | Madeleine Larsson | 1992 | Uddevalla Sim | 39.52 | 1:22.99 | 2:08.24 | 2:53.34 | |||
15 | Lisa Wintzell | 1992 | Karlstads Simsällskap | 40.83 | 1:25.04 | 2:09.58 | 2:53.63 | |||
16 | Therese Sköld | 1993 | Uddevalla Sim | 40.76 | 1:25.53 | 2:10.40 | 2:55.13 | |||
17 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 40.17 | 1:25.58 | 2:11.66 | 2:56.63 | |||
18 | Maria Persson | 1993 | Simsällskapet Iden | 40.75 | 1:26.65 | 2:12.29 | 2:57.87 | |||
19 | Emelie Bengtsson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 40.21 | 1:25.57 | 2:13.02 | 3:00.50 | |||
20 | Felicia Svensson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.86 | 1:26.87 | 2:16.33 | 3:06.08 | |||
21 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 45.07 | 1:33.09 | 2:21.64 | 3:08.81 | |||
22 | Åsa Nilsson | 1993 | Eslövs Simsällskap | 44.43 | 1:33.09 | 2:24.09 | 3:13.50 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carolina Elvind | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 34.97 | 1:15.81 | 1:57.37 | 2:37.88 | |||
2 | Emelie Larsson | 1994 | Uddevalla Sim | 39.15 | 1:21.06 | 2:03.06 | 2:42.79 | |||
3 | Agnes Idoffsson | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 37.78 | 1:19.10 | 2:01.42 | 2:42.97 | |||
4 | Victoria Karlsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.77 | 1:21.32 | 2:03.77 | 2:43.56 | |||
5 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 38.76 | 1:20.09 | 2:02.00 | 2:43.67 | |||
6 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 39.25 | 1:21.22 | 2:03.53 | 2:44.31 | |||
7 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 39.58 | 1:21.14 | 2:04.85 | 2:46.98 | |||
8 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 38.79 | 1:21.88 | 2:05.57 | 2:48.36 | |||
9 | Erica Ydesand | 1994 | Osby Simsällskap | 38.51 | 1:21.93 | 2:07.28 | 2:49.38 | |||
10 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.26 | 1:23.74 | 2:08.15 | 2:50.86 | |||
11 | Agnes Dickér | 1994 | Simklubben Elfsborg | 40.10 | 1:24.62 | 2:10.20 | 2:53.90 | |||
12 | Agnes Duvander | 1994 | Billingens Simklubb | 41.05 | 1:26.56 | 2:13.60 | 2:59.49 | |||
13 | Astrid Martinsson | 1994 | Simklubben Laxen | 42.46 | 1:28.98 | 2:16.18 | 3:02.39 | |||
14 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.94 | 1:29.27 | 2:16.99 | 3:03.52 | |||
15 | Filippa Remvig | 1994 | Eslövs Simsällskap | 42.55 | 1:28.51 | 2:15.89 | 3:03.63 | |||
16 | Sofia Jalnefjord | 1994 | Simklubben 1970 | 41.55 | 1:27.74 | 2:15.64 | 3:04.54 | |||
17 | Emelie Bjurström | 1994 | Uddevalla Sim | 45.35 | 1:34.83 | 2:24.80 | 3:12.22 | |||
18 | Sara Lundberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.57 | 1:35.72 | 2:25.85 | 3:14.70 | |||
19 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 47.37 | 1:38.04 | 2:28.36 | 3:17.04 | |||
20 | Elin Vallbo | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.55 | 1:37.52 | 2:28.40 | 3:20.93 | |||
21 | Rebecka Bengtsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.20 | 1:42.53 | 2:38.37 | 3:31.49 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.47 | 1:11.73 | 1:50.36 | 2:29.13 | |||
2 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 35.56 | 1:15.33 | 1:56.44 | 2:37.42 | |||
3 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.28 | 1:19.21 | 2:01.52 | 2:42.35 | |||
4 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 37.22 | 1:18.95 | 2:01.19 | 2:43.24 | |||
5 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 39.06 | 1:21.92 | 2:05.26 | 2:47.96 | |||
6 | Anne Kristin Mclaren Berg | 1995 | Asker Svømmeklubb | 40.00 | 1:23.84 | 2:07.48 | 2:50.12 | |||
7 | Stine Bergan | 1995 | Asker Svømmeklubb | 40.93 | 1:23.95 | 2:07.96 | 2:51.61 | |||
8 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 39.72 | 1:24.36 | 2:09.13 | 2:53.99 | |||
9 | Olivia Lundgren | 1995 | S77 Stenungsund | 40.84 | 1:24.10 | 2:08.76 | 2:54.03 | |||
10 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 40.79 | 1:27.67 | 2:16.00 | 3:00.62 | |||
11 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 41.53 | 1:27.31 | 2:14.83 | 3:01.34 | |||
12 | Filippa Hellström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.27 | 1:27.93 | 2:16.25 | 3:04.30 | |||
13 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 43.41 | 1:30.18 | 2:18.74 | 3:04.83 | |||
14 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.87 | 1:31.22 | 2:19.18 | 3:05.22 | |||
15 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 44.80 | 1:33.80 | 2:23.37 | 3:11.41 | |||
16 | Emelie Milding | 1995 | Simsällskapet Tumlarna | 44.38 | 1:35.15 | 2:25.94 | 3:11.98 | |||
17 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 42.73 | 1:31.66 | 2:21.95 | 3:12.53 | |||
18 | Jessica Ljungberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 45.35 | 1:36.06 | 2:28.46 | 3:20.09 | |||
19 | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | 47.15 | 1:38.34 | 2:30.18 | 3:20.22 | |||
20 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 47.57 | 1:41.82 | 2:35.11 | 3:26.14 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 38.17 | 1:19.67 | 2:01.26 | 2:42.01 | |||
2 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 41.48 | 1:25.83 | 2:09.26 | 2:51.73 | |||
3 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 39.81 | 1:24.20 | 2:08.38 | 2:52.69 | |||
4 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 41.18 | 1:25.52 | 2:10.33 | 2:53.51 | |||
5 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 40.73 | 1:25.34 | 2:10.21 | 2:54.04 | |||
6 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.35 | 1:25.46 | 2:10.47 | 2:54.42 | |||
7 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.96 | 1:25.99 | 2:11.29 | 2:54.49 | |||
8 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 42.21 | 1:27.46 | 2:13.38 | 2:57.40 | |||
9 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 40.44 | 1:27.29 | 2:13.63 | 2:58.32 | |||
10 | Ebba Engström | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.91 | 1:25.31 | 2:13.39 | 2:58.37 | |||
11 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 41.73 | 1:26.90 | 2:12.98 | 2:58.58 | |||
12 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.90 | 1:27.45 | 2:13.28 | 2:58.61 | |||
13 | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | 41.62 | 1:26.94 | 2:13.31 | 2:59.31 | |||
14 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 41.72 | 1:27.08 | 2:14.28 | 2:59.38 | |||
15 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 42.39 | 1:29.39 | 2:15.79 | 3:00.61 | |||
16 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 41.50 | 1:27.49 | 2:14.59 | 3:01.15 | |||
17 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.69 | 1:28.62 | 2:15.12 | 3:02.18 | |||
18 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 42.53 | 1:29.17 | 2:15.80 | 3:02.19 | |||
19 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.30 | 1:31.39 | 2:18.06 | 3:02.99 | |||
20 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 43.49 | 1:30.43 | 2:17.65 | 3:03.14 | |||
21 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 43.33 | 1:30.68 | 2:18.53 | 3:04.30 | |||
22 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 45.72 | 1:33.36 | 2:20.35 | 3:04.86 | |||
23 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.18 | 1:29.66 | 2:18.65 | 3:06.22 | |||
24 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.86 | 1:32.18 | 2:20.91 | 3:07.35 | |||
25 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 41.59 | 1:29.57 | 2:19.67 | 3:07.45 | |||
26 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 43.75 | 1:33.62 | 2:21.90 | 3:07.81 | |||
27 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 46.09 | 1:34.03 | 2:21.54 | 3:07.84 | |||
28 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.55 | 1:32.24 | 2:21.02 | 3:08.41 | |||
29 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.72 | 1:32.91 | 2:21.58 | 3:08.92 | |||
30 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 44.57 | 1:33.72 | 2:21.74 | 3:09.34 | |||
31 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.44 | 1:34.07 | 2:22.18 | 3:09.63 | |||
32 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 45.15 | 1:34.29 | 2:23.18 | 3:10.29 | |||
33 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.17 | 1:33.93 | 2:23.45 | 3:10.52 | |||
34 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 45.43 | 1:33.74 | 2:23.17 | 3:11.79 | |||
35 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 44.34 | 1:31.92 | 2:24.72 | 3:13.43 | |||
36 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 45.56 | 1:35.80 | 2:27.04 | 3:13.95 | |||
37 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 45.74 | 1:37.38 | 2:26.54 | 3:14.13 | |||
38 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.84 | 1:35.69 | 2:25.32 | 3:14.76 | |||
39 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 45.82 | 1:35.43 | 2:25.95 | 3:15.49 | |||
40 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.71 | 1:35.36 | 2:26.12 | 3:15.55 | |||
41 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 46.43 | 1:37.13 | 2:28.53 | 3:16.41 | |||
42 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.94 | 1:36.30 | 2:27.83 | 3:16.67 | |||
43 | Ellinor Maveus | 1996 | Eslövs Simsällskap | 46.75 | 1:36.21 | 2:26.97 | 3:17.28 | |||
44 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 47.87 | 1:39.43 | 2:30.46 | 3:18.62 | |||
45 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.05 | 1:37.56 | 2:29.24 | 3:19.01 | |||
46 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 46.79 | 1:41.33 | 2:31.49 | 3:19.36 | |||
47 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 45.76 | 1:35.96 | 2:29.30 | 3:20.12 | |||
48 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 46.47 | 1:39.60 | 2:31.78 | 3:20.89 | |||
49 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.12 | 1:37.95 | 2:32.46 | 3:22.47 | |||
50 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.51 | 1:41.58 | 2:33.64 | 3:24.66 | |||
51 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 47.47 | 1:40.85 | 2:33.76 | 3:27.50 | |||
52 | Sofia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 48.97 | 1:43.54 | 2:37.66 | 3:30.29 | |||
53 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 48.44 | 1:42.63 | 2:36.79 | 3:30.60 | |||
54 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 48.37 | 1:43.93 | 2:41.70 | 3:31.93 | |||
55 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.82 | 1:44.46 | 2:40.22 | 3:33.65 | |||
56 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 49.31 | 1:43.82 | 2:40.48 | 3:35.26 | |||
57 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 54.57 | 1:53.67 | 2:52.61 | 3:47.30 | |||
58 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 55.33 | 2:52.40 | 3:50.47 | ||||
59 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 56.14 | 1:57.60 | 2:59.15 | 3:57.01 | |||
60 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 56.48 | 1:59.01 | 3:02.11 | 3:58.49 | |||
61 | Fannie Wigren | 1997 | Simsällskapet Iden | 55.42 | 1:58.13 | 3:01.62 | 3:59.96 | |||
62 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 59.02 | 2:02.42 | 3:04.29 | 4:03.40 | |||
63 | Maria Pohjanvuori | 1998 | Göteborg Sim | 56.50 | 2:00.91 | 3:06.23 | 4:06.35 | |||
64 | Malin Jönsson | 1997 | Simsällskapet Iden | 56.05 | 2:01.97 | 3:08.51 | 4:15.95 | |||
65 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 1:03.95 | 2:19.87 | 3:27.67 | 4:34.99 | |||
66 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 1:10.49 | 2:39.13 | 4:04.31 | 5:27.25 | |||
- | Amanda Rundberg Ekstedt | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | Simsällskapet Iden | 27.13 | 54.07 | |||||
2 | Pontus Palmqvist | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 26.15 | 55.42 | |||||
3 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 27.20 | 55.71 | |||||
4 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.76 | 55.72 | |||||
5 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 27.59 | 56.64 | |||||
6 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 27.18 | 56.87 | |||||
7 | Magnus Mouritsen | 1992 | GTI | 27.45 | 57.18 | |||||
8 | Hugo Ingelhammar | 1991 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.59 | 57.32 | |||||
9 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.78 | 57.48 | |||||
10 | Fritiof Ingelhammar | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.58 | 57.72 | |||||
11 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 28.17 | 57.86 | |||||
12 | Jonas Jonson | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 26.92 | 57.97 | |||||
13 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.20 | 58.05 | |||||
14 | Daniel Lundell | 1991 | Eslövs Simsällskap | 28.53 | 58.60 | |||||
15 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 28.03 | 58.79 | |||||
16 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 28.23 | 58.84 | |||||
17 | Viktor Näsman | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.50 | 59.63 | |||||
18 | Erik Ekdahl | 1991 | Alingsås SLS | 28.71 | 1:00.32 | |||||
19 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 28.39 | 1:00.39 | |||||
20 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.92 | 1:00.44 | |||||
21 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.57 | 1:00.68 | |||||
22 | Robin Mårtensson | 1991 | Osby Simsällskap | 28.69 | 1:00.83 | |||||
23 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.33 | 1:01.49 | |||||
24 | Zaid Mansur | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.38 | 1:01.51 | |||||
25 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 29.65 | 1:01.66 | |||||
26 | Andreas Bergman | 1993 | Asker Svømmeklubb | 29.50 | 1:02.08 | |||||
27 | Erik Ivarsson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.27 | 1:02.34 | |||||
28 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 28.96 | 1:02.55 | |||||
29 | Henric Amhliden | 1993 | Simklubben Laxen | 29.95 | 1:02.69 | |||||
30 | Ulrich Garde | 1991 | Helsinge Skytte & IF | 29.29 | 1:02.88 | |||||
31 | Rasmus Andersson | 1993 | Uddevalla Sim | 29.53 | 1:02.98 | |||||
32 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 30.13 | 1:03.04 | |||||
33 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 29.46 | 1:03.16 | |||||
34 | Henrik Christensson | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.89 | 1:04.22 | |||||
35 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 30.36 | 1:04.77 | |||||
36 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 31.42 | 1:07.09 | |||||
37 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.19 | 1:07.22 | |||||
38 | Samuel Thomélius | 1993 | Uddevalla Sim | 32.83 | 1:08.27 | |||||
39 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 32.89 | 1:08.31 | |||||
40 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 32.53 | 1:09.31 | |||||
41 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 33.81 | 1:10.15 | |||||
42 | Oscar Lindmark | 1993 | Alingsås SLS | 32.70 | 1:10.82 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 26.84 | 57.47 | |||||
2 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.56 | 58.37 | |||||
3 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.51 | 1:00.36 | |||||
4 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 28.90 | 1:00.39 | |||||
5 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 28.51 | 1:00.54 | |||||
6 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.32 | 1:00.57 | |||||
7 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 28.97 | 1:00.67 | |||||
8 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 28.88 | 1:00.96 | |||||
9 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.45 | 1:01.17 | |||||
10 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 29.88 | 1:01.93 | |||||
11 | Tony Brkic | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 29.56 | 1:02.11 | |||||
12 | Andreas Rotstam | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.68 | 1:02.32 | |||||
13 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 30.07 | 1:02.88 | |||||
14 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 30.58 | 1:02.94 | |||||
15 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 30.08 | 1:03.61 | |||||
16 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 30.47 | 1:04.05 | |||||
17 | Azhy Samal | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.45 | 1:04.42 | |||||
18 | Jim Ljungqvist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.06 | 1:04.83 | |||||
19 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.65 | 1:06.01 | |||||
20 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.87 | 1:06.34 | |||||
21 | Pontus Högberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.65 | 1:07.52 | |||||
22 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 32.60 | 1:08.16 | |||||
23 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 32.81 | 1:09.95 | |||||
24 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 33.16 | 1:10.42 | |||||
25 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.61 | 1:13.63 | |||||
26 | Jonathan Palade | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.08 | 1:15.46 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.13 | 58.12 | |||||
2 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 28.87 | 58.46 | |||||
3 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 29.12 | 59.56 | |||||
4 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 29.20 | 1:00.35 | |||||
5 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.29 | 1:01.34 | |||||
6 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 29.83 | 1:01.64 | |||||
7 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.54 | 1:01.75 | |||||
8 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.09 | 1:01.78 | |||||
9 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.17 | 1:02.75 | |||||
10 | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.08 | 1:03.50 | |||||
10 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.37 | 1:03.50 | |||||
12 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.01 | 1:03.51 | |||||
13 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.18 | 1:03.57 | |||||
14 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.95 | 1:03.64 | |||||
15 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.85 | 1:03.66 | |||||
16 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 30.59 | 1:03.69 | |||||
17 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 30.78 | 1:04.11 | |||||
18 | Andreas Manum Hagby | 1995 | Asker Svømmeklubb | 31.05 | 1:04.29 | |||||
19 | Johann David Ørbeck | 1995 | Asker Svømmeklubb | 30.98 | 1:04.44 | |||||
20 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 30.21 | 1:04.68 | |||||
21 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.94 | 1:04.72 | |||||
22 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.61 | 1:05.19 | |||||
23 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 30.80 | 1:05.54 | |||||
24 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 31.49 | 1:05.63 | |||||
25 | Jacob Lundén | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.54 | 1:06.01 | |||||
26 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 31.79 | 1:06.17 | |||||
27 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 31.14 | 1:06.60 | |||||
28 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.90 | 1:07.74 | |||||
29 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 32.67 | 1:07.88 | |||||
30 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.25 | 1:08.01 | |||||
31 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.00 | 1:08.29 | |||||
32 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 32.70 | 1:08.68 | |||||
33 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 32.21 | 1:08.74 | |||||
34 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.63 | 1:08.89 | |||||
35 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 34.13 | 1:11.16 | |||||
36 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 34.96 | 1:11.31 | |||||
37 | Carl Rothman | 1995 | Simklubben Laxen | 34.23 | 1:12.69 | |||||
38 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.57 | 1:13.36 | |||||
39 | Axel Lundgren | 1995 | Göteborg Sim | 36.46 | 1:15.44 | |||||
40 | Patrik Andrén | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 37.06 | 1:17.53 | |||||
41 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 39.01 | 1:20.36 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 29.74 | 1:01.71 | |||||
2 | Simon Wanna | 1996 | Säffle Simsällskap | 30.31 | 1:02.45 | |||||
3 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 30.42 | 1:02.83 | |||||
4 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 30.57 | 1:03.41 | |||||
5 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.50 | 1:03.58 | |||||
6 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 31.28 | 1:03.61 | |||||
7 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.71 | 1:05.67 | |||||
8 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 31.62 | 1:05.81 | |||||
9 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.64 | 1:05.94 | |||||
10 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 31.83 | 1:05.97 | |||||
11 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 32.44 | 1:07.95 | |||||
12 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 31.85 | 1:08.22 | |||||
13 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 32.83 | 1:08.83 | |||||
14 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 33.87 | 1:09.31 | |||||
15 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.48 | 1:09.56 | |||||
16 | Jacob Rosén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.27 | 1:09.66 | |||||
17 | Alexander Wåhlin | 1996 | Eslövs Simsällskap | 33.60 | 1:09.82 | |||||
18 | Isac Abraham | 1996 | Göteborg Sim | 33.64 | 1:10.23 | |||||
19 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.49 | 1:10.31 | |||||
20 | Ronni Mleczkovicz | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.67 | 1:11.01 | |||||
21 | Casper Eriksson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.98 | 1:11.65 | |||||
22 | Erik Krappe | 1996 | Eslövs Simsällskap | 34.50 | 1:11.71 | |||||
23 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 33.89 | 1:11.74 | |||||
24 | David Ibarra | 1996 | Eslövs Simsällskap | 34.39 | 1:12.07 | |||||
25 | Christian Manum Hagby | 1998 | Asker Svømmeklubb | 34.75 | 1:12.16 | |||||
26 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 35.53 | 1:12.55 | |||||
27 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 34.86 | 1:13.40 | |||||
28 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 35.08 | 1:13.73 | |||||
29 | Viktor Nestvall | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.19 | 1:14.25 | |||||
30 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.38 | 1:14.75 | |||||
31 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 36.16 | 1:15.02 | |||||
32 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.24 | 1:15.12 | |||||
33 | Robin Ulriksson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 35.66 | 1:15.28 | |||||
34 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.51 | 1:15.39 | |||||
35 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 36.43 | 1:15.87 | |||||
36 | Sebastian Johansson | 1997 | Simklubben S 02 | 35.24 | 1:15.93 | |||||
37 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 35.59 | 1:15.95 | |||||
38 | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | 36.40 | 1:17.03 | |||||
39 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.50 | 1:17.41 | |||||
40 | Edvin Ardö | 1997 | Simklubben Laxen | 37.99 | 1:17.43 | |||||
41 | Albin Lundell | 1997 | Simklubben Elfsborg | 37.87 | 1:18.40 | |||||
42 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 36.71 | 1:18.72 | |||||
43 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.97 | 1:18.73 | |||||
44 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.65 | 1:19.70 | |||||
45 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 38.35 | 1:20.13 | |||||
46 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.23 | 1:20.22 | |||||
47 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 38.00 | 1:20.25 | |||||
48 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 38.21 | 1:20.56 | |||||
49 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 37.32 | 1:20.72 | |||||
50 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 40.07 | 1:20.91 | |||||
51 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.40 | 1:21.50 | |||||
52 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 39.59 | 1:21.91 | |||||
53 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 39.62 | 1:22.13 | |||||
54 | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.32 | 1:22.57 | |||||
55 | Robert Sznajder Granat | 1996 | Simklubben S 02 | 39.32 | 1:23.70 | |||||
56 | Johan Milding | 1997 | Simsällskapet Tumlarna | 38.72 | 1:23.81 | |||||
57 | Marcus Kindberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.94 | 1:24.19 | |||||
58 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 39.76 | 1:24.52 | |||||
59 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 39.53 | 1:24.57 | |||||
60 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.64 | 1:27.42 | |||||
61 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 40.62 | 1:27.90 | |||||
62 | Hannes Daveus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 42.05 | 1:27.94 | |||||
63 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 39.34 | 1:28.24 | |||||
64 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.90 | 1:28.70 | |||||
65 | Filip Ilver | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.97 | 1:29.00 | |||||
66 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.98 | 1:29.92 | |||||
67 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 43.47 | 1:30.86 | |||||
68 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 41.29 | 1:31.16 | |||||
69 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 43.94 | 1:31.40 | |||||
70 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | Asker Svømmeklubb | 44.58 | 1:32.80 | |||||
71 | Albin Bäckström | 1997 | Simklubben Elfsborg | 44.12 | 1:33.44 | |||||
72 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 43.76 | 1:34.64 | |||||
73 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 45.00 | 1:34.97 | |||||
74 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 43.59 | 1:35.15 | |||||
75 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 42.46 | 1:35.29 | |||||
76 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 43.38 | 1:35.31 | |||||
77 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.23 | 1:36.84 | |||||
78 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 47.11 | 1:38.48 | |||||
79 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.64 | 1:40.60 | |||||
80 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.51 | 1:40.74 | |||||
81 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 48.82 | 1:43.51 | |||||
82 | Anton Jern | 1997 | Simklubben Götene | 49.83 | 1:47.96 | |||||
83 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 50.02 | 1:56.75 | |||||
84 | Julian Karlsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.23 | 2:11.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Måns Hjelm | 1992 | Simsällskapet Iden | 27.87 | 58.33 | 1:29.32 | 1:59.55 | |||
2 | Andreas Mouritsen | 1992 | GTI | 28.33 | 59.36 | 1:30.66 | 2:00.20 | |||
3 | Magnus Mouritsen | 1992 | GTI | 28.94 | 59.13 | 1:30.90 | 2:02.10 | |||
4 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 29.09 | 1:01.17 | 1:33.38 | 2:03.66 | |||
5 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 28.80 | 1:00.51 | 1:32.49 | 2:03.95 | |||
6 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 29.05 | 1:01.51 | 1:33.93 | 2:05.35 | |||
7 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 30.01 | 1:02.75 | 1:34.74 | 2:06.00 | |||
8 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 29.40 | 1:01.47 | 1:34.46 | 2:06.40 | |||
9 | Hugo Ingelhammar | 1991 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.93 | 1:00.54 | 1:33.18 | 2:06.42 | |||
10 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.33 | 1:00.89 | 1:33.33 | 2:06.54 | |||
11 | Fritiof Ingelhammar | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.10 | 1:01.58 | 1:34.92 | 2:07.65 | |||
12 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 29.34 | 1:03.12 | 1:36.06 | 2:08.63 | |||
13 | Daniel Lundell | 1991 | Eslövs Simsällskap | 30.61 | 1:03.36 | 1:36.38 | 2:09.12 | |||
14 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 29.83 | 1:02.40 | 1:35.14 | 2:09.24 | |||
15 | Jesper Mattsson | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.18 | 1:00.81 | 1:34.72 | 2:09.45 | |||
16 | Viktor Näsman | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.97 | 1:02.57 | 1:36.71 | 2:10.56 | |||
17 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 30.42 | 1:03.05 | 1:37.21 | 2:11.33 | |||
18 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 29.86 | 1:02.59 | 1:36.99 | 2:11.52 | |||
19 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.71 | 1:04.15 | 1:38.32 | 2:12.59 | |||
20 | Christian Svensson | 1991 | Simklubben Elfsborg | 29.75 | 1:03.24 | 1:38.67 | 2:13.32 | |||
21 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.29 | 1:03.69 | 1:38.84 | 2:13.33 | |||
22 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 31.25 | 1:05.33 | 1:39.93 | 2:14.08 | |||
23 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.37 | 1:03.93 | 1:39.54 | 2:14.12 | |||
24 | Erik Ivarsson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.26 | 1:04.65 | 1:40.57 | 2:16.39 | |||
25 | Erik Ekdahl | 1991 | Alingsås SLS | 30.82 | 1:04.31 | 1:40.52 | 2:16.50 | |||
26 | Mathias Petrusson | 1993 | S77 Stenungsund | 30.50 | 1:04.80 | 1:41.58 | 2:17.27 | |||
27 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 31.70 | 1:06.34 | 1:41.83 | 2:17.32 | |||
28 | Zaid Mansur | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.87 | 1:05.15 | 1:41.02 | 2:17.42 | |||
29 | Andreas Bergman | 1993 | Asker Svømmeklubb | 31.47 | 1:06.71 | 1:43.56 | 2:18.52 | |||
30 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 31.82 | 1:07.81 | 1:45.14 | 2:19.61 | |||
31 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 31.42 | 1:06.69 | 1:43.20 | 2:19.73 | |||
32 | Robin Mårtensson | 1991 | Osby Simsällskap | 31.90 | 1:07.49 | 1:44.46 | 2:20.54 | |||
33 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 31.45 | 1:06.66 | 1:44.62 | 2:21.90 | |||
34 | Ulrich Garde | 1991 | Helsinge Skytte & IF | 32.34 | 1:08.50 | 1:45.82 | 2:21.93 | |||
35 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 32.20 | 1:07.98 | 1:45.32 | 2:22.41 | |||
36 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.65 | 1:09.87 | 1:47.64 | 2:24.41 | |||
37 | Henrik Christensson | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.29 | 1:07.72 | 1:46.54 | 2:25.17 | |||
38 | Samuel Thomélius | 1993 | Uddevalla Sim | 33.27 | 1:09.50 | 1:48.53 | 2:26.54 | |||
39 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 33.97 | 1:11.84 | 1:51.68 | 2:30.70 | |||
40 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 39.72 | 1:24.36 | 2:09.13 | 2:31.29 | |||
41 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 33.07 | 1:12.23 | 1:54.05 | 2:34.28 | |||
42 | Kim Jansson | 1993 | Billingens Simklubb | 35.75 | 1:17.61 | 2:01.46 | 2:42.28 | |||
43 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 36.64 | 1:20.78 | 2:07.91 | 2:47.26 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 29.72 | 1:02.06 | 1:34.37 | 2:05.89 | |||
2 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.03 | 1:02.94 | 1:36.87 | 2:09.59 | |||
3 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 30.61 | 1:03.96 | 1:37.91 | 2:10.19 | |||
4 | Oscar Pettersson | 1994 | Simklubben S 02 | 30.46 | 1:04.41 | 1:39.94 | 2:14.80 | |||
5 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 31.61 | 1:06.21 | 1:41.39 | 2:15.36 | |||
6 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 30.45 | 1:05.43 | 1:40.87 | 2:15.76 | |||
7 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 30.85 | 1:05.99 | 1:41.76 | 2:16.55 | |||
8 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 31.81 | 1:06.78 | 1:43.10 | 2:16.93 | |||
9 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 30.66 | 1:06.32 | 1:43.51 | 2:18.21 | |||
10 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 31.53 | 1:06.57 | 1:42.53 | 2:18.24 | |||
11 | Tony Brkic | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 32.79 | 1:08.72 | 1:45.70 | 2:21.23 | |||
12 | Azhy Samal | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.66 | 1:08.19 | 1:45.14 | 2:21.30 | |||
13 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 32.76 | 1:08.97 | 1:47.49 | 2:23.98 | |||
14 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 32.88 | 1:09.73 | 1:49.17 | 2:24.82 | |||
15 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.51 | 1:10.42 | 1:48.78 | 2:25.45 | |||
16 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 32.73 | 1:09.56 | 1:47.50 | 2:25.51 | |||
17 | Jim Ljungqvist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.55 | 1:10.88 | 1:49.43 | 2:25.64 | |||
18 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.82 | 1:09.79 | 1:48.34 | 2:26.19 | |||
19 | Pontus Högberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.57 | 1:10.11 | 1:49.38 | 2:26.48 | |||
20 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.35 | 1:10.95 | 1:50.75 | 2:28.94 | |||
21 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 34.64 | 1:13.40 | 1:53.40 | 2:31.91 | |||
22 | Henrik Gingsjö | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 33.35 | 1:12.89 | 1:52.88 | 2:34.04 | |||
23 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.00 | 1:20.00 | 2:05.66 | 2:48.62 | |||
24 | Jonathan Palade | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.34 | 1:21.41 | 2:07.15 | 2:51.11 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 29.20 | 1:01.38 | 1:33.34 | 2:04.29 | |||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.00 | 1:01.20 | 1:33.66 | 2:05.05 | |||
3 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.84 | 1:03.72 | 1:37.21 | 2:10.39 | |||
4 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 29.94 | 1:03.25 | 1:38.49 | 2:12.08 | |||
5 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 30.37 | 1:04.91 | 1:38.45 | 2:12.32 | |||
6 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 32.07 | 1:06.34 | 1:40.87 | 2:14.92 | |||
7 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.46 | 1:05.32 | 1:41.56 | 2:16.25 | |||
8 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.98 | 1:05.66 | 1:42.25 | 2:16.58 | |||
9 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.04 | 1:07.38 | 1:43.36 | 2:17.53 | |||
10 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.55 | 1:01.14 | 1:39.86 | 2:18.05 | |||
11 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.12 | 1:07.68 | 1:43.70 | 2:18.16 | |||
12 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 32.41 | 1:07.75 | 1:43.96 | 2:18.82 | |||
13 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 31.32 | 1:07.74 | 1:45.27 | 2:19.98 | |||
14 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.63 | 1:08.44 | 1:44.78 | 2:20.33 | |||
15 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 31.97 | 1:07.10 | 1:43.48 | 2:20.34 | |||
16 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.78 | 1:08.85 | 1:46.11 | 2:20.51 | |||
17 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.69 | 1:08.33 | 1:45.83 | 2:20.63 | |||
18 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.68 | 1:07.32 | 1:44.84 | 2:20.81 | |||
19 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 32.01 | 1:08.10 | 1:45.44 | 2:21.96 | |||
20 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 33.26 | 1:09.31 | 1:46.39 | 2:22.01 | |||
21 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 32.46 | 1:09.56 | 1:46.43 | 2:23.12 | |||
22 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 32.52 | 1:09.36 | 1:47.98 | 2:25.82 | |||
23 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 32.49 | 1:08.99 | 1:48.28 | 2:28.07 | |||
24 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 33.03 | 1:10.94 | 1:49.87 | 2:28.28 | |||
25 | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.29 | 1:12.08 | 1:50.02 | 2:29.19 | |||
26 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 41.27 | 1:27.93 | 2:16.25 | 2:29.98 | |||
27 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.97 | 1:12.79 | 1:52.09 | 2:30.00 | |||
28 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.72 | 1:27.08 | 2:14.28 | 2:30.09 | |||
29 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.96 | 1:11.34 | 1:51.25 | 2:30.34 | |||
30 | Jacob Lundén | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.48 | 1:25.83 | 2:09.26 | 2:30.69 | |||
31 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 35.35 | 1:14.31 | 1:54.30 | 2:32.51 | |||
32 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 34.79 | 1:13.64 | 1:53.25 | 2:32.78 | |||
33 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.41 | 1:13.19 | 1:55.35 | 2:33.40 | |||
34 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 37.47 | 1:18.43 | 2:01.11 | 2:40.02 | |||
35 | Axel Lundgren | 1995 | Göteborg Sim | 37.44 | 1:19.87 | 2:03.66 | 2:42.41 | |||
36 | Carl Rothman | 1995 | Simklubben Laxen | 37.48 | 1:19.23 | 2:01.87 | 2:43.12 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.58 | 1:06.66 | 1:42.61 | 2:15.76 | |||
2 | Simon Wanna | 1996 | Säffle Simsällskap | 31.70 | 1:06.54 | 1:42.41 | 2:16.24 | |||
3 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 30.56 | 1:04.91 | 1:41.81 | 2:16.45 | |||
4 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 32.07 | 1:07.54 | 1:44.31 | 2:20.35 | |||
5 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 32.57 | 1:09.15 | 1:46.81 | 2:20.53 | |||
6 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.15 | 1:06.91 | 1:45.35 | 2:21.72 | |||
7 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 32.93 | 1:09.46 | 1:47.79 | 2:26.26 | |||
8 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 40.73 | 1:25.34 | 2:10.21 | 2:26.37 | |||
9 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.82 | 1:11.85 | 1:51.09 | 2:26.66 | |||
10 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 40.79 | 1:27.67 | 2:16.00 | 2:26.69 | |||
11 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 43.49 | 1:30.43 | 2:17.65 | 2:27.63 | |||
12 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 35.09 | 1:12.31 | 1:51.19 | 2:28.18 | |||
13 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.06 | 1:13.31 | 1:52.54 | 2:28.83 | |||
14 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 34.16 | 1:12.41 | 1:51.50 | 2:30.52 | |||
15 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 40.86 | 1:26.87 | 2:16.33 | 2:30.62 | |||
16 | Isac Abraham | 1996 | Göteborg Sim | 34.34 | 1:13.73 | 1:53.33 | 2:32.66 | |||
17 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 35.92 | 1:15.22 | 1:57.49 | 2:34.68 | |||
18 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 36.60 | 1:16.82 | 1:57.84 | 2:37.35 | |||
19 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 36.27 | 1:17.91 | 1:59.35 | 2:37.63 | |||
20 | Ronni Mleczkovicz | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.66 | 1:15.44 | 1:57.76 | 2:38.01 | |||
21 | Alexander Wåhlin | 1996 | Eslövs Simsällskap | 36.23 | 1:16.86 | 1:59.17 | 2:39.36 | |||
22 | Jacob Rosén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.49 | 1:15.69 | 1:58.45 | 2:40.11 | |||
23 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 36.50 | 1:18.07 | 2:00.58 | 2:42.04 | |||
24 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.45 | 1:19.72 | 2:02.90 | 2:44.08 | |||
25 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.97 | 1:20.90 | 2:05.46 | 2:45.09 | |||
26 | David Ibarra | 1996 | Eslövs Simsällskap | 36.83 | 1:19.21 | 2:04.29 | 2:45.63 | |||
27 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.28 | 1:21.19 | 2:06.09 | 2:46.34 | |||
28 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 38.17 | 1:21.40 | 2:05.52 | 2:46.43 | |||
29 | Erik Krappe | 1996 | Eslövs Simsällskap | 36.78 | 1:20.22 | 2:05.31 | 2:46.58 | |||
30 | Viktor Nestvall | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.91 | 1:19.69 | 2:03.05 | 2:46.59 | |||
31 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 39.40 | 1:23.48 | 2:08.17 | 2:48.05 | |||
32 | Robin Ulriksson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 36.69 | 1:20.06 | 2:05.83 | 2:48.19 | |||
33 | Sebastian Johansson | 1997 | Simklubben S 02 | 39.15 | 1:23.75 | 2:08.53 | 2:49.64 | |||
34 | Edvin Ardö | 1997 | Simklubben Laxen | 40.28 | 1:25.07 | 2:08.89 | 2:49.66 | |||
35 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 39.19 | 1:23.20 | 2:06.46 | 2:49.87 | |||
35 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 35.90 | 1:19.84 | 2:06.01 | 2:49.87 | |||
37 | Albin Lundell | 1997 | Simklubben Elfsborg | 40.12 | 1:24.17 | 2:08.06 | 2:51.03 | |||
38 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.05 | 1:22.24 | 2:08.49 | 2:51.86 | |||
39 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 36.90 | 1:20.18 | 2:06.43 | 2:52.07 | |||
40 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 40.43 | 1:25.27 | 2:11.25 | 2:53.25 | |||
41 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.11 | 1:22.89 | 2:09.36 | 2:55.93 | |||
42 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 40.10 | 1:25.21 | 2:12.21 | 2:56.50 | |||
43 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 41.29 | 1:28.17 | 2:15.66 | 2:58.24 | |||
44 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.59 | 1:26.56 | 2:14.48 | 2:58.68 | |||
45 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 40.11 | 1:27.22 | 2:14.86 | 2:58.71 | |||
46 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.72 | 1:27.86 | 2:15.96 | 3:00.06 | |||
47 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 42.84 | 1:31.23 | 2:19.00 | 3:04.80 | |||
48 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 42.01 | 1:30.39 | 2:19.13 | 3:05.27 | |||
49 | Marcus Kindberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.28 | 1:29.87 | 2:19.19 | 3:05.87 | |||
50 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 42.44 | 1:31.54 | 2:20.61 | 3:06.13 | |||
51 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 42.34 | 1:31.00 | 2:19.80 | 3:08.87 | |||
52 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 40.87 | 1:31.37 | 2:21.68 | 3:10.43 | |||
53 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.31 | 1:33.28 | 1:33.38 | 3:10.64 | |||
54 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | Asker Svømmeklubb | 44.07 | 1:34.15 | 2:25.78 | 3:15.40 | |||
55 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 43.71 | 1:33.76 | 2:24.90 | 3:16.51 | |||
56 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 44.78 | 1:35.21 | 2:29.75 | 3:16.76 | |||
57 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 44.73 | 1:37.51 | 1:37.72 | 3:16.97 | |||
58 | Filip Ilver | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.80 | 1:33.07 | 2:26.06 | 3:17.40 | |||
59 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 45.43 | 1:35.51 | 2:27.58 | 3:17.71 | |||
60 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.02 | 1:37.31 | 2:28.19 | 3:18.65 | |||
61 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 45.34 | 1:37.32 | 2:29.39 | 3:20.43 | |||
62 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 42.25 | 1:36.97 | 2:28.84 | 3:22.86 | |||
63 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 45.28 | 1:39.10 | 2:34.37 | 3:24.72 | |||
64 | Albin Bäckström | 1997 | Simklubben Elfsborg | 47.14 | 1:43.93 | 2:39.77 | 3:30.76 | |||
65 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 46.64 | 1:43.37 | 2:41.74 | 3:32.24 | |||
66 | Hannes Daveus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 48.35 | 1:41.70 | 2:39.68 | 3:33.37 | |||
67 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 46.10 | 1:42.12 | 2:39.59 | 3:34.03 | |||
68 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 47.93 | 1:44.45 | 2:42.15 | 3:34.86 | |||
69 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 47.09 | 1:43.70 | 2:41.74 | 3:37.65 | |||
70 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 50.25 | 1:50.91 | 2:49.16 | 3:48.00 | |||
71 | Anton Jern | 1997 | Simklubben Götene | 50.43 | 1:52.95 | 2:53.86 | 3:50.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amina Gummesson | 1993 | Osby Simsällskap | 31.26 | 1:06.08 | |||||
2 | Simone Norman Petersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 32.31 | 1:07.77 | |||||
3 | Josefin Palm | 1991 | Osby Simsällskap | 31.52 | 1:09.08 | |||||
4 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 32.65 | 1:09.56 | |||||
5 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 32.35 | 1:09.63 | |||||
6 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 32.36 | 1:09.91 | |||||
7 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 33.24 | 1:10.34 | |||||
8 | Natalie Mirsch | 1991 | Simklubben Elfsborg | 33.59 | 1:10.65 | |||||
9 | Linn Allert | 1992 | Simklubben S 02 | 33.62 | 1:12.13 | |||||
10 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 33.01 | 1:12.33 | |||||
11 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 32.95 | 1:12.54 | |||||
12 | Julie Damberg | 1992 | GTI | 33.30 | 1:13.21 | |||||
13 | Jessica Ugander | 1992 | Järfälla Simsällskap | 32.99 | 1:13.68 | |||||
14 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 34.43 | 1:14.23 | |||||
15 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 34.98 | 1:14.91 | |||||
16 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.49 | 1:15.22 | |||||
17 | Maria Hedwall | 1991 | Karlstads Simsällskap | 34.82 | 1:16.65 | |||||
18 | Josefina Bergström | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.16 | 1:17.02 | |||||
19 | Sofia Ek | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 35.41 | 1:17.13 | |||||
20 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 35.95 | 1:17.28 | |||||
21 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 35.60 | 1:17.42 | |||||
22 | Sandra Maveus | 1992 | Eslövs Simsällskap | 35.96 | 1:17.91 | |||||
23 | Louise Larsson | 1992 | Simklubben S 02 | 35.87 | 1:18.80 | |||||
24 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 36.63 | 1:18.81 | |||||
25 | Lisa Wintzell | 1992 | Karlstads Simsällskap | 36.56 | 1:19.64 | |||||
26 | Erica Eriksson | 1991 | Kungsbacka Simsällskap | 35.56 | 1:20.38 | |||||
27 | Victoria Persson | 1992 | Simsällskapet Iden | 36.86 | 1:20.46 | |||||
28 | Ninni Olsson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.09 | 1:22.34 | |||||
29 | My Lidenskog | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.70 | 1:22.93 | |||||
30 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 38.92 | 1:23.23 | |||||
31 | Alexandra Andersson | 1993 | Simklubben Elfsborg | 38.13 | 1:25.40 | |||||
32 | Lisa Karlsson | 1993 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.30 | 1:26.45 | |||||
33 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.10 | 1:30.21 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 32.63 | 1:10.62 | |||||
2 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 33.70 | 1:11.91 | |||||
3 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.27 | 1:12.38 | |||||
4 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 33.56 | 1:12.73 | |||||
5 | Hanna Gustavsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.35 | 1:13.11 | |||||
6 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 35.17 | 1:14.86 | |||||
7 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 35.75 | 1:17.45 | |||||
8 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.87 | 1:17.66 | |||||
9 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 36.35 | 1:18.41 | |||||
10 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 36.25 | 1:18.50 | |||||
11 | Lina Nestvall | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.65 | 1:21.57 | |||||
12 | Rita Tóth | 1994 | Göteborg Sim | 34.88 | 1:21.67 | |||||
13 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.28 | 1:21.85 | |||||
14 | Erica Ydesand | 1994 | Osby Simsällskap | 35.21 | 1:22.27 | |||||
15 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.23 | 1:25.59 | |||||
16 | Louise Ericson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 38.99 | 1:26.64 | |||||
17 | Linnéa Olsson | 1994 | Uddevalla Sim | 39.80 | 1:27.79 | |||||
18 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 40.54 | 1:28.85 | |||||
19 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.23 | 1:29.34 | |||||
20 | Kira Börgdal | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.79 | 1:40.65 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.64 | 1:10.63 | |||||
2 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.15 | 1:11.95 | |||||
3 | Marte K Bolstad | 1995 | Asker Svømmeklubb | 33.49 | 1:12.47 | |||||
4 | Mette Mellbye Larsen | 1995 | Asker Svømmeklubb | 33.54 | 1:13.08 | |||||
5 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.60 | 1:13.71 | |||||
6 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 33.59 | 1:13.72 | |||||
7 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 36.19 | 1:17.28 | |||||
8 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 35.87 | 1:19.99 | |||||
9 | Anne Kristin Mclaren Berg | 1995 | Asker Svømmeklubb | 36.56 | 1:20.56 | |||||
10 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.16 | 1:21.08 | |||||
11 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 37.48 | 1:22.63 | |||||
12 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 37.95 | 1:26.08 | |||||
13 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 39.01 | 1:26.51 | |||||
14 | Amilia Gummesson | 1995 | Osby Simsällskap | 38.23 | 1:26.69 | |||||
15 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 39.04 | 1:27.02 | |||||
16 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 39.16 | 1:27.07 | |||||
17 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 39.89 | 1:28.71 | |||||
18 | Stine Bergan | 1995 | Asker Svømmeklubb | 39.50 | 1:31.13 | |||||
19 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.67 | 1:31.35 | |||||
20 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 42.68 | 1:33.82 | |||||
21 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 42.23 | 1:33.95 | |||||
22 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 39.77 | 1:34.59 | |||||
23 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.16 | 1:36.68 | |||||
24 | Filippa Hellström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.08 | 1:37.15 | |||||
25 | Sofia Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 44.78 | 1:38.46 | |||||
26 | Emelie Milding | 1995 | Simsällskapet Tumlarna | 46.74 | 1:45.35 | |||||
27 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 47.84 | 1:48.46 | |||||
- | Ebba Fridh | 1995 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.11 | 1:16.80 | |||||
2 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 35.41 | 1:17.52 | |||||
3 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 36.25 | 1:18.59 | |||||
4 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.44 | 1:18.72 | |||||
5 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 36.11 | 1:21.20 | |||||
6 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.34 | 1:21.35 | |||||
7 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 38.74 | 1:23.56 | |||||
8 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.32 | 1:23.76 | |||||
9 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 38.91 | 1:24.16 | |||||
10 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 37.94 | 1:24.17 | |||||
11 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.65 | 1:24.22 | |||||
12 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.78 | 1:24.82 | |||||
13 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 37.14 | 1:25.11 | |||||
14 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.54 | 1:26.21 | |||||
15 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 39.89 | 1:27.27 | |||||
15 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 39.92 | 1:27.27 | |||||
17 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.47 | 1:27.34 | |||||
18 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 39.12 | 1:27.44 | |||||
19 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 40.09 | 1:27.49 | |||||
20 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 39.16 | 1:27.88 | |||||
21 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.67 | 1:28.11 | |||||
22 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.06 | 1:28.12 | |||||
23 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.45 | 1:28.61 | |||||
24 | Filippa Lundh | 1997 | Göteborg Sim | 40.42 | 1:28.68 | |||||
25 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 41.56 | 1:28.70 | |||||
26 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.00 | 1:29.15 | |||||
27 | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | 40.62 | 1:29.93 | |||||
28 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 40.99 | 1:30.44 | |||||
29 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 41.59 | 1:31.39 | |||||
30 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.72 | 1:31.42 | |||||
30 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.71 | 1:31.42 | |||||
32 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 38.58 | 1:31.73 | |||||
33 | Sarah Turesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.81 | 1:32.00 | |||||
34 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 39.00 | 1:32.01 | |||||
35 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 41.18 | 1:32.10 | |||||
36 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.83 | 1:32.75 | |||||
37 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 42.51 | 1:33.16 | |||||
37 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 42.19 | 1:33.16 | |||||
39 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 43.84 | 1:33.19 | |||||
40 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 39.49 | 1:33.40 | |||||
41 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.39 | 1:33.43 | |||||
42 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 43.37 | 1:33.74 | |||||
43 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 42.90 | 1:34.53 | |||||
44 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 41.69 | 1:35.02 | |||||
45 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.90 | 1:36.03 | |||||
46 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 43.60 | 1:36.15 | |||||
47 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.70 | 1:36.97 | |||||
48 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 43.96 | 1:37.24 | |||||
49 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 40.96 | 1:37.43 | |||||
50 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.17 | 1:37.74 | |||||
51 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.43 | 1:37.81 | |||||
52 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.35 | 1:41.27 | |||||
53 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 45.73 | 1:41.71 | |||||
54 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.26 | 1:42.50 | |||||
55 | Emilia Lidberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 47.79 | 1:44.83 | |||||
56 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 47.94 | 1:45.75 | |||||
57 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 48.66 | 1:46.75 | |||||
58 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.05 | 1:47.92 | |||||
59 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 49.34 | 1:47.95 | |||||
60 | Sara Nilsson | 1996 | Åsundens Simsällskap | 51.06 | 1:49.95 | |||||
61 | Sofia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 53.54 | 1:52.97 | |||||
62 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 47.32 | 1:54.34 | |||||
63 | Malin Jönsson | 1997 | Simsällskapet Iden | 54.43 | 2:01.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Svensson | 1992 | Simsällskapet Iden | 33.35 | 1:10.22 | |||||
2 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.37 | 1:10.26 | |||||
3 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 33.60 | 1:10.63 | |||||
4 | Filip Ladeborn | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.96 | 1:14.72 | |||||
5 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 35.15 | 1:15.86 | |||||
6 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 35.72 | 1:16.84 | |||||
7 | Robin Mårtensson | 1991 | Osby Simsällskap | 35.75 | 1:17.39 | |||||
8 | Henric Amhliden | 1993 | Simklubben Laxen | 36.70 | 1:18.32 | |||||
9 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 37.18 | 1:19.55 | |||||
10 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 38.06 | 1:19.87 | |||||
11 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 38.86 | 1:22.43 | |||||
12 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 39.12 | 1:22.44 | |||||
13 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 38.65 | 1:22.88 | |||||
14 | Rasmus Andersson | 1993 | Uddevalla Sim | 38.94 | 1:24.71 | |||||
15 | Kasper Bøtker | 1993 | Asker Svømmeklubb | 40.00 | 1:25.20 | |||||
16 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 40.27 | 1:26.22 | |||||
17 | Kim Jansson | 1993 | Billingens Simklubb | 40.65 | 1:28.96 | |||||
18 | Oscar Lindmark | 1993 | Alingsås SLS | 41.83 | 1:31.20 | |||||
19 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 43.41 | 1:33.20 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 35.24 | 1:15.02 | |||||
2 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 36.14 | 1:17.59 | |||||
3 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.16 | 1:19.02 | |||||
4 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 37.47 | 1:19.63 | |||||
5 | Tony Brkic | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 38.39 | 1:19.84 | |||||
6 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 37.33 | 1:20.66 | |||||
7 | Pontus Högberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.67 | 1:20.81 | |||||
8 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 38.49 | 1:21.24 | |||||
9 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 39.01 | 1:21.93 | |||||
10 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 39.07 | 1:23.74 | |||||
11 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 39.00 | 1:24.05 | |||||
12 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.02 | 1:24.15 | |||||
13 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 40.18 | 1:25.68 | |||||
14 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 40.90 | 1:27.57 | |||||
15 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.45 | 1:27.83 | |||||
16 | Jonathan Palade | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.08 | 1:27.87 | |||||
17 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.58 | 1:28.75 | |||||
18 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 42.51 | 1:32.46 | |||||
19 | Henrik Gingsjö | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 44.62 | 1:34.74 | |||||
20 | Jim Ljungqvist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.35 | 1:34.82 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 34.77 | 1:14.09 | |||||
2 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 35.26 | 1:15.33 | |||||
3 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 35.24 | 1:15.86 | |||||
4 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 35.57 | 1:16.34 | |||||
5 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.77 | 1:17.01 | |||||
6 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 37.19 | 1:18.58 | |||||
7 | Andreas Manum Hagby | 1995 | Asker Svømmeklubb | 38.37 | 1:20.36 | |||||
8 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.09 | 1:20.73 | |||||
9 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.96 | 1:22.39 | |||||
10 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 39.34 | 1:23.21 | |||||
11 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 40.66 | 1:25.58 | |||||
12 | Johann David Ørbeck | 1995 | Asker Svømmeklubb | 40.41 | 1:26.06 | |||||
13 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 40.12 | 1:26.27 | |||||
14 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 40.98 | 1:27.35 | |||||
15 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.13 | 1:27.58 | |||||
16 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 42.05 | 1:28.80 | |||||
17 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 41.63 | 1:29.37 | |||||
18 | Jacob Lundén | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.71 | 1:31.39 | |||||
18 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.37 | 1:31.39 | |||||
20 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 43.95 | 1:31.89 | |||||
21 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 43.83 | 1:32.26 | |||||
22 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 44.66 | 1:35.26 | |||||
23 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 46.66 | 1:38.86 | |||||
24 | Axel Lundgren | 1995 | Göteborg Sim | 48.40 | 1:42.86 | |||||
25 | Anton Björklund | 1995 | Åsundens Simsällskap | 57.35 | 1:56.94 | |||||
- | Timmie Petrusson | 1995 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 37.54 | 1:19.36 | |||||
2 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.40 | 1:24.88 | |||||
3 | Simon Wanna | 1996 | Säffle Simsällskap | 39.78 | 1:25.72 | |||||
4 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.40 | 1:25.95 | |||||
5 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 42.18 | 1:27.69 | |||||
6 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 42.64 | 1:28.69 | |||||
7 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 42.07 | 1:29.40 | |||||
8 | Isac Abraham | 1996 | Göteborg Sim | 43.85 | 1:32.20 | |||||
9 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 44.51 | 1:32.42 | |||||
10 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 43.63 | 1:32.86 | |||||
11 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 44.11 | 1:33.23 | |||||
12 | Viktor Nestvall | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.61 | 1:33.87 | |||||
13 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 44.04 | 1:33.88 | |||||
14 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 45.55 | 1:34.76 | |||||
15 | Jacob Rosén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.87 | 1:35.26 | |||||
16 | Ronni Mleczkovicz | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.26 | 1:35.44 | |||||
17 | Alexander Wåhlin | 1996 | Eslövs Simsällskap | 45.73 | 1:36.06 | |||||
18 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 45.77 | 1:36.32 | |||||
19 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 44.53 | 1:36.44 | |||||
20 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 45.64 | 1:36.80 | |||||
21 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 47.34 | 1:38.49 | |||||
22 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 46.60 | 1:38.85 | |||||
23 | Robin Ulriksson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 46.61 | 1:39.42 | |||||
24 | Erik Krappe | 1996 | Eslövs Simsällskap | 46.76 | 1:39.46 | |||||
25 | Christian Manum Hagby | 1998 | Asker Svømmeklubb | 46.96 | 1:39.57 | |||||
26 | David Ibarra | 1996 | Eslövs Simsällskap | 47.54 | 1:41.03 | |||||
27 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.89 | 1:41.34 | |||||
28 | Marcus Kindberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.42 | 1:41.35 | |||||
29 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 47.38 | 1:41.91 | |||||
30 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 47.89 | 1:42.76 | |||||
31 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 47.85 | 1:43.25 | |||||
32 | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | 49.74 | 1:43.81 | |||||
33 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.36 | 1:44.04 | |||||
34 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.45 | 1:44.11 | |||||
35 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 49.19 | 1:44.28 | |||||
36 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 49.54 | 1:44.75 | |||||
37 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.94 | 1:45.03 | |||||
38 | Albin Lundell | 1997 | Simklubben Elfsborg | 49.33 | 1:45.42 | |||||
39 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 51.68 | 1:46.89 | |||||
40 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 49.80 | 1:47.27 | |||||
41 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.50 | 1:47.41 | |||||
42 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 50.98 | 1:48.31 | |||||
43 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 51.68 | 1:49.13 | |||||
44 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 52.39 | 1:49.33 | |||||
45 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 51.95 | 1:49.71 | |||||
46 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 52.45 | 1:50.53 | |||||
47 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 53.19 | 1:51.25 | |||||
48 | Hannes Daveus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 52.80 | 1:51.53 | |||||
49 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 55.56 | 1:52.05 | |||||
50 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.57 | 1:52.07 | |||||
51 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 54.49 | 1:53.23 | |||||
52 | Anton Jern | 1997 | Simklubben Götene | 54.30 | 1:54.07 | |||||
53 | Sebastian Johansson | 1997 | Simklubben S 02 | 53.92 | 1:54.20 | |||||
54 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 54.95 | 1:54.40 | |||||
55 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 56.08 | 1:57.20 | |||||
56 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 56.00 | 1:57.33 | |||||
57 | Tobias Persson | 1996 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 54.24 | 1:57.48 | |||||
58 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 55.85 | 1:57.98 | |||||
59 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 55.07 | 1:58.19 | |||||
60 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 55.06 | 1:58.47 | |||||
61 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.49 | 1:58.48 | |||||
62 | Johan Milding | 1997 | Simsällskapet Tumlarna | 56.68 | 1:59.16 | |||||
63 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 57.05 | 1:59.40 | |||||
64 | Erik Gingsjö | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 56.13 | 2:01.81 | |||||
65 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 58.37 | 2:04.01 | |||||
66 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.01 | 2:06.11 | |||||
67 | Filip Ilver | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.84 | 2:06.57 | |||||
68 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:01.31 | 2:09.53 | |||||
69 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:01.57 | 2:12.18 | |||||
70 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:02.42 | 2:17.39 | |||||
71 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:05.70 | 2:19.37 | |||||
72 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 1:05.69 | 2:22.46 | |||||
- | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 33.54 | 1:09.54 | |||||
2 | Malene Westergaard | 1993 | GTI | 34.11 | 1:10.14 | |||||
3 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 34.09 | 1:10.27 | |||||
4 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 34.70 | 1:11.96 | |||||
5 | Johanna Linné | 1993 | Simsällskapet Iden | 34.94 | 1:13.00 | |||||
6 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | GTI | 34.58 | 1:13.10 | |||||
7 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 36.56 | 1:15.78 | |||||
8 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 36.99 | 1:15.90 | |||||
9 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.44 | 1:15.99 | |||||
10 | Josefina Bergström | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.93 | 1:16.29 | |||||
11 | Josefin Axberg | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 37.00 | 1:18.79 | |||||
12 | Amanda Eriksson | 1992 | Kungsbacka Simsällskap | 38.67 | 1:18.81 | |||||
13 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 36.99 | 1:18.90 | |||||
14 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 37.99 | 1:19.17 | |||||
15 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 38.79 | 1:20.31 | |||||
16 | Amina Gummesson | 1993 | Osby Simsällskap | 38.75 | 1:20.52 | |||||
17 | Maria Persson | 1993 | Simsällskapet Iden | 38.68 | 1:20.71 | |||||
18 | Lisa Wintzell | 1992 | Karlstads Simsällskap | 38.74 | 1:20.83 | |||||
19 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 39.83 | 1:21.01 | |||||
20 | Madeleine Larsson | 1992 | Uddevalla Sim | 39.21 | 1:22.26 | |||||
21 | Emelie Bengtsson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 39.33 | 1:22.53 | |||||
22 | Lisa Karlsson | 1993 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.66 | 1:22.83 | |||||
23 | Therese Sköld | 1993 | Uddevalla Sim | 40.81 | 1:23.52 | |||||
24 | Charlotte Traumer | 1991 | Trollhättans Simsällskap | 40.18 | 1:24.83 | |||||
25 | Erica Eriksson | 1991 | Kungsbacka Simsällskap | 41.91 | 1:25.98 | |||||
26 | Anna Svensson | 1991 | Uddevalla Sim | 41.80 | 1:27.68 | |||||
27 | Sandra Maveus | 1992 | Eslövs Simsällskap | 43.02 | 1:28.42 | |||||
28 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.76 | 1:28.67 | |||||
29 | Åsa Nilsson | 1993 | Eslövs Simsällskap | 42.67 | 1:29.59 | |||||
30 | Alexandra Andersson | 1993 | Simklubben Elfsborg | 42.71 | 1:29.79 | |||||
31 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 45.33 | 1:35.41 | |||||
- | Felicia Svensson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.33 | 1:12.43 | |||||
2 | Emelie Larsson | 1994 | Uddevalla Sim | 36.33 | 1:15.83 | |||||
3 | Agnes Idoffsson | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 36.48 | 1:15.85 | |||||
4 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 37.39 | 1:17.09 | |||||
5 | Victoria Karlsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.29 | 1:17.24 | |||||
6 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 37.56 | 1:17.38 | |||||
7 | Lovisa Linderholm | 1994 | Simklubben Elfsborg | 37.44 | 1:17.82 | |||||
8 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 38.02 | 1:17.97 | |||||
9 | Rita Tóth | 1994 | Göteborg Sim | 37.85 | 1:18.29 | |||||
10 | Erica Ydesand | 1994 | Osby Simsällskap | 37.62 | 1:18.68 | |||||
11 | Hanna Gustavsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 37.81 | 1:19.13 | |||||
12 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 38.48 | 1:19.87 | |||||
13 | Agnes Dickér | 1994 | Simklubben Elfsborg | 38.70 | 1:21.71 | |||||
14 | Sofia Jalnefjord | 1994 | Simklubben 1970 | 39.41 | 1:22.10 | |||||
15 | Filippa Remvig | 1994 | Eslövs Simsällskap | 40.33 | 1:22.27 | |||||
16 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 39.06 | 1:22.30 | |||||
17 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.88 | 1:22.57 | |||||
18 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 39.74 | 1:22.86 | |||||
19 | Johanne Appelsø | 1994 | GTI | 40.23 | 1:23.01 | |||||
20 | Agnes Duvander | 1994 | Billingens Simklubb | 39.93 | 1:23.65 | |||||
21 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 40.24 | 1:24.47 | |||||
22 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.12 | 1:26.84 | |||||
23 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 42.91 | 1:28.05 | |||||
24 | Sara Lundberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.47 | 1:30.10 | |||||
25 | Emelie Bjurström | 1994 | Uddevalla Sim | 43.73 | 1:30.77 | |||||
26 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 45.92 | 1:32.81 | |||||
27 | Astrid Martinsson | 1994 | Simklubben Laxen | 46.65 | 1:35.41 | |||||
28 | Elin Vallbo | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.73 | 1:37.41 | |||||
29 | Rebecka Bengtsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.65 | 1:39.13 | |||||
30 | Kira Börgdal | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.41 | 1:40.41 | |||||
- | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.39 | 1:09.25 | |||||
2 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 35.14 | 1:13.36 | |||||
3 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.84 | 1:14.39 | |||||
4 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.13 | 1:16.45 | |||||
5 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.47 | 1:17.08 | |||||
6 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.43 | 1:17.38 | |||||
7 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 37.50 | 1:17.96 | |||||
8 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.65 | 1:20.74 | |||||
9 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 39.48 | 1:21.11 | |||||
10 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 39.40 | 1:21.88 | |||||
11 | Mari Nerdrum | 1995 | Asker Svømmeklubb | 39.55 | 1:22.12 | |||||
12 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 40.24 | 1:22.20 | |||||
13 | Olivia Lundgren | 1995 | S77 Stenungsund | 39.97 | 1:22.81 | |||||
14 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 40.69 | 1:24.58 | |||||
15 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 40.15 | 1:24.63 | |||||
16 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 40.60 | 1:24.84 | |||||
17 | Filippa Hellström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.02 | 1:25.86 | |||||
18 | Isabelle Hallgren | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.15 | 1:25.96 | |||||
19 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 41.03 | 1:27.24 | |||||
20 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 42.01 | 1:27.60 | |||||
21 | Johanna Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 42.29 | 1:27.62 | |||||
22 | Clara Lund | 1995 | Mariestads Simsällskap | 42.25 | 1:27.77 | |||||
23 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 42.69 | 1:27.99 | |||||
24 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 41.66 | 1:28.12 | |||||
25 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 42.89 | 1:28.50 | |||||
26 | Sofie Thomée | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.72 | 1:28.78 | |||||
27 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.08 | 1:29.24 | |||||
28 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 41.83 | 1:29.36 | |||||
29 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.26 | 1:29.93 | |||||
30 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 44.42 | 1:30.70 | |||||
31 | Clara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.96 | 1:31.86 | |||||
32 | Emelie Milding | 1995 | Simsällskapet Tumlarna | 45.67 | 1:31.98 | |||||
33 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 44.77 | 1:32.11 | |||||
34 | Jessica Ljungberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 45.03 | 1:32.33 | |||||
35 | Jennifer Ryrbo | 1995 | S77 Stenungsund | 42.83 | 1:32.53 | |||||
36 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 44.54 | 1:33.72 | |||||
37 | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | 46.50 | 1:34.14 | |||||
38 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 46.50 | 1:36.25 | |||||
39 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 44.99 | 1:36.77 | |||||
40 | Ebba Fridh | 1995 | Eslövs Simsällskap | 47.59 | 1:37.20 | |||||
41 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 46.95 | 1:37.81 | |||||
42 | Sofia Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 48.80 | 1:39.24 | |||||
43 | Emmely Flaxhage | 1995 | Simklubben S 02 | 47.46 | 1:41.06 | |||||
44 | Annie Nilsson | 1995 | Åsundens Simsällskap | 53.26 | 1:46.71 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.00 | 1:16.14 | |||||
2 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 37.71 | 1:18.63 | |||||
3 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.27 | 1:18.78 | |||||
4 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 39.04 | 1:19.83 | |||||
5 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 38.74 | 1:20.40 | |||||
6 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.54 | 1:21.41 | |||||
7 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.86 | 1:21.81 | |||||
8 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 40.17 | 1:22.50 | |||||
9 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 40.12 | 1:23.32 | |||||
10 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 39.23 | 1:23.45 | |||||
11 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 41.77 | 1:23.50 | |||||
12 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 40.99 | 1:23.57 | |||||
13 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 40.35 | 1:23.99 | |||||
14 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.68 | 1:24.23 | |||||
15 | Ebba Engström | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.64 | 1:24.37 | |||||
16 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 41.47 | 1:24.39 | |||||
17 | Ida Henriksson | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.90 | 1:24.51 | |||||
18 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 40.98 | 1:24.58 | |||||
19 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 42.53 | 1:24.80 | |||||
20 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 41.30 | 1:25.04 | |||||
21 | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | 41.62 | 1:25.15 | |||||
22 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.51 | 1:25.41 | |||||
23 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.09 | 1:25.53 | |||||
24 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 41.29 | 1:25.85 | |||||
25 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 41.75 | 1:25.90 | |||||
26 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.13 | 1:25.96 | |||||
27 | Angelica Yngvesson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 40.81 | 1:26.01 | |||||
28 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 42.13 | 1:26.36 | |||||
29 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 42.43 | 1:26.54 | |||||
30 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.99 | 1:26.72 | |||||
31 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 42.29 | 1:27.52 | |||||
32 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 42.91 | 1:27.92 | |||||
33 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.63 | 1:27.93 | |||||
34 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 41.98 | 1:27.96 | |||||
35 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 42.69 | 1:28.00 | |||||
36 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 42.88 | 1:28.09 | |||||
37 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.18 | 1:28.12 | |||||
38 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.71 | 1:28.71 | |||||
39 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 43.12 | 1:29.00 | |||||
40 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.27 | 1:29.01 | |||||
41 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 42.77 | 1:29.06 | |||||
42 | Sarah Turesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.27 | 1:29.57 | |||||
43 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 43.20 | 1:29.65 | |||||
44 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.51 | 1:29.70 | |||||
45 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.01 | 1:30.09 | |||||
46 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 43.68 | 1:30.24 | |||||
47 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.66 | 1:30.37 | |||||
48 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.19 | 1:30.40 | |||||
49 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 42.92 | 1:30.44 | |||||
50 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 43.54 | 1:30.60 | |||||
51 | Elin Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 43.71 | 1:30.88 | |||||
52 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 45.10 | 1:31.17 | |||||
53 | Amanda Jönsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 44.92 | 1:31.50 | |||||
54 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 45.23 | 1:31.53 | |||||
55 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.14 | 1:31.67 | |||||
56 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 46.14 | 1:32.88 | |||||
57 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 45.29 | 1:32.95 | |||||
58 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.09 | 1:32.98 | |||||
59 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 44.63 | 1:33.03 | |||||
60 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.15 | 1:33.21 | |||||
61 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 45.22 | 1:34.00 | |||||
62 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 46.07 | 1:34.15 | |||||
63 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 45.08 | 1:34.59 | |||||
64 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.47 | 1:34.61 | |||||
65 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 46.86 | 1:35.19 | |||||
66 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 45.70 | 1:35.23 | |||||
67 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 47.00 | 1:35.37 | |||||
68 | Olivia Utter | 1998 | Mariestads Simsällskap | 45.89 | 1:35.53 | |||||
69 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 46.59 | 1:35.89 | |||||
70 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 47.22 | 1:37.41 | |||||
71 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 46.44 | 1:37.69 | |||||
72 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 47.94 | 1:38.09 | |||||
73 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 48.51 | 1:39.07 | |||||
74 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 47.95 | 1:39.12 | |||||
75 | Amitis Samadi | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.73 | 1:39.18 | |||||
76 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.28 | 1:39.47 | |||||
77 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 49.13 | 1:39.65 | |||||
78 | Anna Danielsson | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.25 | 1:40.13 | |||||
79 | Sofia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 48.72 | 1:40.45 | |||||
80 | Filippa Lundh | 1997 | Göteborg Sim | 49.29 | 1:41.11 | |||||
81 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.09 | 1:42.19 | |||||
82 | Emilia Lidberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 48.60 | 1:42.91 | |||||
83 | Erica Ivansson | 1997 | Simklubben Laxen | 49.74 | 1:44.28 | |||||
84 | Olivia Johnson-Engström | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 49.80 | 1:44.55 | |||||
85 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 51.01 | 1:44.85 | |||||
86 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 51.33 | 1:45.98 | |||||
87 | Frida Ahlberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 51.07 | 1:46.01 | |||||
88 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.85 | 1:47.12 | |||||
89 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 53.88 | 1:49.25 | |||||
90 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 52.45 | 1:49.74 | |||||
91 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 55.20 | 1:50.37 | |||||
92 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 52.47 | 1:50.81 | |||||
93 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 55.61 | 1:51.41 | |||||
94 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 55.27 | 1:52.39 | |||||
95 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 54.12 | 1:52.76 | |||||
96 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 55.84 | 1:52.79 | |||||
97 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 55.47 | 1:53.02 | |||||
98 | Andrea Turesson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.76 | 1:53.25 | |||||
99 | Maria Pohjanvuori | 1998 | Göteborg Sim | 52.68 | 1:53.84 | |||||
100 | Celina Svensson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.66 | 1:54.11 | |||||
101 | Fannie Wigren | 1997 | Simsällskapet Iden | 55.13 | 1:55.00 | |||||
102 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.98 | 1:56.52 | |||||
103 | Sara Nilsson | 1996 | Åsundens Simsällskap | 57.77 | 1:56.67 | |||||
104 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.54 | 1:57.15 | |||||
105 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.78 | 1:57.26 | |||||
106 | Amanda Rundberg Ekstedt | 1999 | Göteborg Sim | 57.64 | 1:58.60 | |||||
107 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 59.85 | 2:00.72 | |||||
108 | Malin Jönsson | 1997 | Simsällskapet Iden | 54.55 | 2:00.96 | |||||
109 | Minnie Lind | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 59.76 | 2:02.94 | |||||
110 | Emma Helgesson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 1:00.27 | 2:04.17 | |||||
111 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 1:01.54 | 2:08.93 | |||||
112 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 1:12.32 | 2:29.90 | |||||
- | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Mouritsen | 1992 | GTI | 1:04.02 | 2:19.39 | 3:40.12 | 4:42.98 | |||
2 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:04.14 | 2:20.41 | 3:43.61 | 4:51.36 | |||
3 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:04.42 | 2:22.10 | 3:51.82 | 4:58.71 | |||
4 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 1:08.86 | 2:22.38 | 3:53.08 | 5:02.68 | |||
5 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:10.50 | 2:33.72 | 3:54.80 | 5:04.61 | |||
6 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 1:10.71 | 2:36.75 | 3:58.16 | 5:07.37 | |||
7 | Robin Eskilsson | 1993 | Uddevalla Sim | 1:05.84 | 2:25.29 | 4:00.39 | 5:09.70 | |||
8 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:08.98 | 2:28.76 | 4:00.64 | 5:12.47 | |||
9 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 1:08.92 | 2:33.94 | 4:06.05 | 5:16.15 | |||
10 | Hugo Ingelhammar | 1991 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.26 | 2:33.37 | 4:10.49 | 5:17.50 | |||
11 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 1:13.53 | 2:34.08 | 4:09.38 | 5:21.45 | |||
12 | Rasmus Andersson | 1993 | Uddevalla Sim | 1:15.14 | 2:39.72 | 4:20.03 | 5:35.70 | |||
13 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 1:16.12 | 2:46.34 | 4:22.53 | 5:39.23 | |||
14 | Christian Svensson | 1991 | Simklubben Elfsborg | 1:18.91 | 2:49.52 | 4:23.38 | 5:39.37 | |||
15 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 1:26.17 | 2:56.72 | 4:36.99 | 5:53.81 | |||
16 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:25.05 | 3:00.56 | 3:55.50 | 6:15.15 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:13.23 | 2:31.56 | 4:03.94 | 5:13.55 | |||
2 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 1:16.07 | 2:45.99 | 4:12.08 | 5:24.93 | |||
3 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 1:13.36 | 2:37.21 | 4:20.55 | 5:34.45 | |||
4 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:09.93 | 2:40.07 | 4:16.86 | 5:35.28 | |||
5 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 1:20.23 | 2:49.68 | 4:30.19 | 5:44.09 | |||
6 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:20.17 | 2:49.37 | 4:34.47 | 5:44.65 | |||
7 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:25.49 | 2:48.33 | 4:30.09 | 5:44.85 | |||
8 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:25.79 | 2:57.39 | 4:30.77 | 5:48.14 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:12.07 | 2:30.02 | 3:55.77 | 5:04.06 | |||
2 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 1:11.53 | 2:37.05 | 4:04.01 | 5:18.42 | |||
3 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:11.61 | 2:36.11 | 4:11.76 | 5:22.74 | |||
4 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.91 | 2:38.03 | 4:11.83 | 5:24.71 | |||
5 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:11.58 | 2:34.00 | 4:12.36 | 5:26.11 | |||
6 | Andreas Manum Hagby | 1995 | Asker Svømmeklubb | 1:14.87 | 2:40.14 | 4:10.94 | 5:26.29 | |||
7 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:15.39 | 2:43.24 | 4:13.49 | 5:27.00 | |||
8 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 1:16.64 | 2:46.41 | 4:21.77 | 5:38.78 | |||
9 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.01 | 2:46.83 | 4:22.12 | 5:39.22 | |||
10 | Johann David Ørbeck | 1995 | Asker Svømmeklubb | 1:13.70 | 2:45.39 | 4:24.85 | 5:39.81 | |||
11 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 1:18.58 | 2:48.18 | 4:26.90 | 5:43.34 | |||
12 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:21.75 | 2:45.68 | 4:28.16 | 5:45.67 | |||
13 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 1:20.30 | 2:48.08 | 4:35.82 | 5:56.00 | |||
14 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 1:25.55 | 2:56.30 | 4:44.81 | 6:08.45 | |||
15 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 1:22.41 | 2:58.03 | 4:54.83 | 6:12.85 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:24.20 | 2:51.15 | 4:32.92 | 5:48.64 | |||
2 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:21.50 | 2:55.42 | 4:35.68 | 5:58.15 | |||
3 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:26.28 | 2:59.96 | 4:50.23 | 6:12.03 | |||
4 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 1:28.78 | 3:05.59 | 4:55.11 | 6:23.65 | |||
5 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 1:33.14 | 3:16.44 | 5:11.40 | 6:37.17 | |||
- | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Eslövs Simsällskap | 1:09.40 | 2:21.03 | 3:32.75 | 4:45.28 | 9:39.52 | ||
5:58.43 | 7:12.47 | 8:26.96 | ||||||||
2 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 1:08.09 | 2:21.19 | 3:35.97 | 4:51.05 | 9:53.53 | ||
6:07.10 | 7:23.54 | 8:39.95 | ||||||||
3 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:09.52 | 2:22.43 | 3:37.01 | 4:52.05 | 9:54.57 | ||
6:07.49 | 7:23.22 | 8:39.63 | ||||||||
4 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:11.35 | 2:26.50 | 3:43.13 | 4:58.93 | 10:00.32 | ||
6:15.41 | 7:31.70 | 8:47.59 | ||||||||
5 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 1:09.27 | 2:24.30 | 3:40.52 | 4:58.14 | 10:06.17 | ||
6:15.53 | 7:33.13 | 8:51.30 | ||||||||
6 | Maria Hedwall | 1991 | Karlstads Simsällskap | 1:11.39 | 2:27.09 | 3:43.50 | 5:01.40 | 10:08.55 | ||
6:19.01 | 7:36.89 | 8:53.79 | ||||||||
7 | Filippa Hammerin | 1992 | Simklubben S 02 | 1:11.36 | 2:27.51 | 3:44.34 | 5:01.44 | 10:11.15 | ||
6:19.06 | 7:36.96 | 8:54.93 | ||||||||
8 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:11.62 | 2:28.52 | 3:46.09 | 5:04.00 | 10:11.40 | ||
6:22.21 | 7:40.38 | 8:58.18 | ||||||||
9 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 1:13.57 | 2:30.00 | 3:47.46 | 5:06.62 | 10:23.61 | ||
6:26.05 | 7:46.38 | 9:05.89 | ||||||||
10 | Alexandra Andersson | 1993 | Simklubben Elfsborg | 1:16.19 | 2:40.01 | 4:03.96 | 5:28.31 | 11:07.02 | ||
6:53.20 | 8:19.12 | 9:44.50 | ||||||||
11 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 1:19.33 | 2:44.96 | 4:11.08 | 5:37.26 | 11:19.39 | ||
7:04.16 | 8:30.37 | 9:56.58 | ||||||||
12 | Charlotte Traumer | 1991 | Trollhättans Simsällskap | 1:18.40 | 2:44.33 | 4:11.34 | 5:39.62 | 11:24.65 | ||
8:34.15 | 11:24.65 | |||||||||
13 | Therese Sköld | 1993 | Uddevalla Sim | 1:19.20 | 2:46.72 | 4:16.05 | 5:45.82 | 11:32.52 | ||
7:13.75 | 8:40.95 | 10:09.23 | ||||||||
14 | My Lidenskog | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:19.93 | 2:50.08 | 4:23.85 | 5:59.85 | 12:19.41 | ||
7:35.70 | 9:11.98 | 10:48.21 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 1:09.80 | 2:23.16 | 3:37.06 | 4:51.02 | 9:45.80 | ||
6:05.17 | 7:19.17 | 8:33.19 | ||||||||
2 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 1:08.52 | 2:25.01 | 3:42.29 | 4:59.87 | 10:07.52 | ||
6:17.63 | 7:35.18 | 8:52.95 | ||||||||
3 | Emelie Larsson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:11.92 | 2:28.77 | 3:46.01 | 5:02.74 | 10:10.35 | ||
6:20.31 | 7:38.64 | 8:56.79 | ||||||||
4 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:10.27 | 2:27.61 | 3:46.65 | 5:06.37 | 10:24.85 | ||
6:26.91 | 7:46.11 | 9:06.51 | ||||||||
5 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:10.99 | 2:28.16 | 3:47.11 | 5:07.23 | 10:29.82 | ||
6:28.13 | 7:49.00 | 9:10.78 | ||||||||
6 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:12.36 | 2:31.38 | 3:52.34 | 5:13.79 | 10:35.43 | ||
6:35.31 | 7:56.57 | 9:17.89 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:09.38 | 2:23.05 | 3:36.54 | 4:49.81 | 9:43.54 | ||
6:03.29 | 7:17.19 | 8:31.32 | ||||||||
2 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:07.47 | 2:20.67 | 3:34.86 | 4:49.41 | 9:47.12 | ||
6:03.56 | 7:18.37 | 8:33.54 | ||||||||
3 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 1:10.02 | 2:28.39 | 3:46.98 | 5:04.78 | 10:14.46 | ||
6:22.94 | 7:40.57 | 8:58.04 | ||||||||
4 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:11.19 | 2:28.90 | 3:46.92 | 5:05.63 | 10:19.58 | ||
6:25.83 | 7:46.01 | 9:04.99 | ||||||||
5 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:12.48 | 2:30.72 | 3:49.76 | 5:09.11 | 10:26.85 | ||
6:27.80 | 7:47.53 | 9:07.36 | ||||||||
6 | Mari Nerdrum | 1995 | Asker Svømmeklubb | 1:15.84 | 2:37.78 | 4:00.39 | 5:22.87 | 10:51.33 | ||
6:45.41 | 8:08.99 | 9:31.64 | ||||||||
7 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:14.17 | 2:37.08 | 4:01.31 | 5:25.64 | 10:54.66 | ||
6:48.61 | 8:12.30 | 9:33.97 | ||||||||
8 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 1:15.43 | 2:37.86 | 4:01.41 | 5:25.59 | 10:57.58 | ||
6:48.95 | 8:13.27 | 9:36.89 | ||||||||
9 | Ebba Fridh | 1995 | Eslövs Simsällskap | 1:16.12 | 2:38.79 | 4:03.06 | 5:27.26 | 11:04.37 | ||
6:51.76 | 8:16.02 | 9:40.77 | ||||||||
10 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 1:16.31 | 2:40.37 | 4:04.95 | 5:29.60 | 11:05.39 | ||
6:55.60 | 8:20.09 | 9:44.79 | ||||||||
11 | Cecilia Johansson | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:17.40 | 2:40.60 | 4:06.06 | 5:32.18 | 11:07.64 | ||
6:57.74 | 8:23.49 | 9:47.92 | ||||||||
12 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 1:15.48 | 2:37.80 | 4:03.48 | 5:29.17 | 11:09.54 | ||
6:55.05 | 8:22.41 | 9:48.55 | ||||||||
13 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:17.03 | 2:41.07 | 4:06.50 | 5:32.18 | 11:14.45 | ||
6:58.03 | 8:23.91 | 9:49.44 | ||||||||
14 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 1:17.76 | 2:44.58 | 4:12.12 | 5:42.27 | 11:36.94 | ||
7:12.03 | 8:41.47 | 10:09.96 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 1:08.77 | 2:25.85 | 3:44.59 | 5:03.21 | 10:13.92 | ||
6:21.71 | 7:40.51 | 8:58.34 | ||||||||
2 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 1:11.70 | 2:29.43 | 3:47.04 | 5:04.77 | 10:19.15 | ||
6:23.33 | 7:42.71 | 9:02.71 | ||||||||
3 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:11.21 | 2:32.30 | 3:53.48 | 5:15.21 | 10:34.59 | ||
6:36.96 | 7:56.99 | 9:17.19 | ||||||||
4 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:13.17 | 2:34.83 | 3:56.36 | 5:17.67 | 10:39.94 | ||
6:38.35 | 7:58.95 | 9:19.96 | ||||||||
5 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:15.47 | 2:36.03 | 3:57.76 | 5:20.08 | 10:48.68 | ||
6:42.64 | 8:05.60 | 9:27.65 | ||||||||
6 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 1:16.70 | 2:38.35 | 4:00.34 | 5:23.52 | 10:49.47 | ||
6:46.36 | 8:09.04 | 9:31.01 | ||||||||
7 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:15.29 | 2:36.06 | 3:57.34 | 5:19.04 | 10:49.68 | ||
6:41.76 | 8:05.29 | 9:29.14 | ||||||||
8 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:16.95 | 2:39.47 | 4:01.87 | 5:24.45 | 10:50.90 | ||
6:46.80 | 8:10.03 | 9:32.75 | ||||||||
9 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 10:58.84 | ||||||
10 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 1:17.28 | 2:41.87 | 4:08.03 | 5:33.91 | 11:12.81 | ||
7:00.24 | 8:26.86 | 9:51.74 | ||||||||
11 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:19.69 | 2:44.80 | 4:10.10 | 5:35.61 | 11:14.35 | ||
7:00.70 | 8:25.65 | 9:50.80 | ||||||||
12 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:18.68 | 2:44.96 | 4:10.86 | 5:37.01 | 11:20.00 | ||
7:04.03 | 8:30.71 | 9:57.93 | ||||||||
13 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:21.51 | 2:48.70 | 4:16.55 | 5:43.14 | 11:27.04 | ||
7:09.51 | 8:36.70 | 10:03.12 | ||||||||
14 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:19.37 | 2:45.74 | 4:12.95 | 5:41.15 | 11:28.34 | ||
8:37.23 | 11:28.34 | |||||||||
15 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.39 | 2:41.83 | 4:09.23 | 5:36.68 | 11:30.19 | ||
7:05.68 | 8:35.05 | 10:02.71 | ||||||||
16 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:19.75 | 2:47.17 | 4:15.32 | 5:44.06 | 11:32.33 | ||
7:11.99 | 8:39.92 | 10:07.55 | ||||||||
17 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:20.40 | 2:48.43 | 4:17.29 | 5:45.89 | 11:33.02 | ||
7:14.54 | 8:42.27 | 10:09.83 | ||||||||
18 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:22.83 | 2:51.96 | 4:21.26 | 7:19.72 | 11:41.07 | ||
8:49.16 | 10:16.85 | 11:41.07 | ||||||||
19 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 1:23.46 | 2:53.67 | 4:23.52 | 7:22.42 | 11:45.76 | ||
8:51.85 | 10:20.32 | 11:45.76 | ||||||||
20 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:20.21 | 2:49.26 | 4:19.24 | 5:49.62 | 11:51.49 | ||
7:21.19 | 8:51.59 | 10:23.06 | ||||||||
21 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:26.44 | 2:58.77 | 4:31.68 | 6:03.91 | 12:08.55 | ||
7:34.82 | 9:09.67 | 10:42.71 | ||||||||
22 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 1:27.20 | 3:02.94 | 4:39.34 | 7:51.90 | 12:39.50 | ||
11:05.43 | ||||||||||
23 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 1:25.55 | 3:00.17 | 4:36.05 | 7:03.80 | 12:41.67 | ||
8:41.69 | 10:18.09 | 11:54.68 | ||||||||
24 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:24.77 | 3:01.62 | 4:39.28 | 6:17.81 | 12:42.58 | ||
7:55.28 | 9:31.30 | 11:09.22 | ||||||||
25 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:26.03 | 3:01.81 | 6:17.51 | 7:54.64 | 12:43.33 | ||
10:21.75 | ||||||||||
26 | Lina Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:30.96 | 3:10.48 | 6:30.66 | 8:10.80 | 13:09.65 | ||
9:51.90 | 11:33.12 | 13:09.65 | ||||||||
- | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 29.18 | 1:02.12 | 1:37.05 | 2:12.86 | |||
2 | Andreas Mouritsen | 1992 | GTI | 28.97 | 1:03.98 | 1:41.52 | 2:19.35 | |||
3 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 31.63 | 1:07.00 | 1:44.13 | 2:22.20 | |||
4 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.59 | 1:08.29 | 1:46.68 | 2:23.78 | |||
5 | Robin Mårtensson | 1991 | Osby Simsällskap | 31.13 | 1:07.70 | 1:46.74 | 2:27.05 | |||
6 | Hugo Ingelhammar | 1991 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.38 | 1:06.96 | 1:46.45 | 2:27.41 | |||
7 | Marcus Svensson | 1992 | Simsällskapet Iden | 31.78 | 1:08.87 | 1:47.68 | 2:29.75 | |||
8 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.36 | 1:08.70 | 1:49.54 | 2:31.03 | |||
9 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 33.15 | 1:12.58 | 1:52.35 | 2:33.94 | |||
10 | Fritiof Ingelhammar | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.26 | 1:10.77 | 1:52.36 | 2:37.50 | |||
11 | Ulrich Garde | 1991 | Helsinge Skytte & IF | 34.73 | 1:18.10 | 2:04.69 | 2:51.82 | |||
12 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 33.79 | 1:17.89 | 2:05.48 | 2:53.58 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 31.65 | 1:09.38 | 1:48.67 | 2:28.92 | |||
2 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 33.98 | 1:14.27 | 1:57.06 | 2:42.05 | |||
3 | John Nordberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.76 | 1:18.64 | 2:00.58 | 2:42.58 | |||
4 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.34 | 1:17.74 | 2:04.03 | 2:47.97 | |||
5 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 35.75 | 1:18.87 | 2:04.97 | 2:50.50 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.52 | 1:11.44 | 1:51.33 | 2:31.56 | |||
2 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.25 | 1:11.06 | 1:51.36 | 2:33.58 | |||
3 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 35.64 | 1:16.65 | 1:58.26 | 2:39.15 | |||
4 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 35.56 | 1:16.35 | 1:59.00 | 2:41.06 | |||
5 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 34.35 | 1:16.87 | 2:00.02 | 2:45.76 | |||
6 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 37.25 | 1:22.66 | 2:10.81 | 2:57.58 | |||
7 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 37.96 | 1:23.56 | 2:12.72 | 3:01.87 | |||
- | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 37.67 | 1:22.62 | 2:09.71 | 2:55.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simone Norman Petersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.64 | 1:09.50 | 1:53.37 | 2:27.30 | |||
2 | Malene Westergaard | 1993 | GTI | 32.49 | 1:11.17 | 1:56.59 | 2:32.38 | |||
3 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 32.52 | 1:13.08 | 1:57.43 | 2:32.75 | |||
4 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 32.95 | 1:13.39 | 1:58.70 | 2:33.27 | |||
5 | Josefin Palm | 1991 | Osby Simsällskap | 32.51 | 1:11.69 | 1:56.27 | 2:33.29 | |||
6 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.67 | 1:10.65 | 1:58.75 | 2:33.96 | |||
7 | Johanna Linné | 1993 | Simsällskapet Iden | 33.14 | 1:12.80 | 1:59.08 | 2:35.45 | |||
8 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 33.14 | 1:12.21 | 1:59.43 | 2:36.94 | |||
9 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 33.57 | 1:12.45 | 2:01.23 | 2:37.66 | |||
10 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 33.29 | 1:16.39 | 2:03.20 | 2:39.00 | |||
11 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.79 | 1:18.36 | 2:01.75 | 2:39.15 | |||
12 | Julie Damberg | 1992 | GTI | 34.46 | 1:18.66 | 2:03.44 | 2:39.33 | |||
13 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | GTI | 35.28 | 1:13.97 | 2:02.56 | 2:39.54 | |||
14 | Amina Gummesson | 1993 | Osby Simsällskap | 32.74 | 1:15.60 | 2:03.86 | 2:40.52 | |||
15 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 34.65 | 1:17.33 | 2:04.34 | 2:42.92 | |||
16 | Josefina Bergström | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.27 | 1:16.59 | 2:04.27 | 2:43.89 | |||
17 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.95 | 1:17.21 | 2:06.58 | 2:44.94 | |||
18 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 39.28 | 1:22.87 | 2:08.59 | 2:46.13 | |||
19 | Hanna Schariot | 1993 | Simklubben S 02 | 35.36 | 1:20.51 | 2:05.84 | 2:46.61 | |||
20 | Jessica Ugander | 1992 | Järfälla Simsällskap | 33.90 | 1:21.15 | 2:07.58 | 2:48.12 | |||
21 | Sofia Ek | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 34.54 | 1:20.88 | 2:08.68 | 2:48.26 | |||
22 | Maria Persson | 1993 | Simsällskapet Iden | 36.35 | 1:20.23 | 2:12.31 | 2:51.26 | |||
23 | Josefin Axberg | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 36.57 | 1:21.66 | 2:11.47 | 2:51.73 | |||
24 | Marielle Aurén | 1991 | Alingsås SLS | 36.73 | 1:21.19 | 2:12.57 | 2:54.01 | |||
25 | Sandra Maveus | 1992 | Eslövs Simsällskap | 35.89 | 1:22.98 | 2:13.62 | 2:54.79 | |||
26 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 35.63 | 1:23.01 | 2:15.02 | 2:55.61 | |||
27 | Victoria Persson | 1992 | Simsällskapet Iden | 36.49 | 1:24.43 | 2:19.89 | 2:57.31 | |||
28 | Lisa Karlsson | 1993 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.36 | 1:23.35 | 2:17.47 | 3:00.16 | |||
29 | Charlotte Traumer | 1991 | Trollhättans Simsällskap | 39.64 | 1:26.97 | 2:20.64 | 3:01.80 | |||
30 | Madeleine Larsson | 1992 | Uddevalla Sim | 39.47 | 1:25.55 | 2:20.19 | 3:03.36 | |||
31 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 39.76 | 1:25.16 | 2:25.23 | 3:06.35 | |||
32 | Åsa Nilsson | 1993 | Eslövs Simsällskap | 37.93 | 1:28.20 | 2:23.78 | 3:07.94 | |||
33 | Anna Svensson | 1991 | Uddevalla Sim | 40.94 | 1:28.28 | 2:23.51 | 3:09.12 | |||
- | My Lidenskog | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.38 | 1:15.10 | 2:01.36 | 2:34.41 | |||
2 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 32.48 | 1:16.62 | 2:01.07 | 2:37.35 | |||
3 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 34.58 | 1:17.31 | 2:03.47 | 2:38.01 | |||
4 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 33.50 | 1:16.60 | 2:04.65 | 2:39.58 | |||
5 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 36.15 | 1:19.30 | 2:05.28 | 2:41.53 | |||
6 | Lovisa Linderholm | 1994 | Simklubben Elfsborg | 35.15 | 1:17.81 | 2:06.51 | 2:42.68 | |||
7 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.83 | 1:17.75 | 2:06.99 | 2:43.74 | |||
8 | Hanna Gustavsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.27 | 1:15.71 | 2:04.81 | 2:44.26 | |||
9 | Rita Tóth | 1994 | Göteborg Sim | 34.36 | 1:17.82 | 2:10.64 | 2:47.62 | |||
10 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 36.14 | 1:21.87 | 2:12.93 | 2:49.43 | |||
11 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.51 | 1:20.60 | 2:10.33 | 2:51.03 | |||
12 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 36.91 | 1:24.08 | 2:12.22 | 2:52.44 | |||
13 | Victoria Karlsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.60 | 1:18.69 | 2:12.43 | 2:52.63 | |||
14 | Johanne Appelsø | 1994 | GTI | 35.60 | 1:23.25 | 2:15.63 | 2:52.95 | |||
15 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 38.63 | 1:25.11 | 2:14.13 | 2:54.53 | |||
16 | Agnes Duvander | 1994 | Billingens Simklubb | 37.44 | 1:22.13 | 2:12.98 | 2:56.60 | |||
17 | Agnes Dickér | 1994 | Simklubben Elfsborg | 38.63 | 1:23.84 | 2:17.27 | 2:57.40 | |||
18 | Lina Nestvall | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.85 | 1:23.38 | 2:19.01 | 2:57.68 | |||
19 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 41.08 | 1:24.29 | 2:19.89 | 2:57.90 | |||
20 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 41.79 | 1:31.32 | 2:20.07 | 3:03.01 | |||
21 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.92 | 1:26.67 | 2:20.45 | 3:04.84 | |||
22 | Linnéa Olsson | 1994 | Uddevalla Sim | 39.92 | 1:31.13 | 2:22.34 | 3:05.63 | |||
23 | Louise Ericson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 37.70 | 1:29.79 | 2:21.64 | 3:05.76 | |||
24 | Kira Börgdal | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.24 | 1:32.46 | 2:29.82 | 3:14.86 | |||
- | Rebecka Bengtsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.96 | 1:10.44 | 1:54.06 | 2:29.24 | |||
2 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.20 | 1:12.53 | 2:02.36 | 2:37.99 | |||
3 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 35.60 | 1:18.42 | 2:05.94 | 2:42.11 | |||
4 | Marte K Bolstad | 1995 | Asker Svømmeklubb | 33.48 | 1:18.75 | 2:06.54 | 2:43.95 | |||
5 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.17 | 1:14.76 | 2:07.47 | 2:47.13 | |||
6 | Mette Mellbye Larsen | 1995 | Asker Svømmeklubb | 35.26 | 1:19.82 | 2:08.17 | 2:48.52 | |||
7 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.38 | 1:23.47 | 2:11.87 | 2:49.04 | |||
8 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.86 | 1:22.22 | 2:12.95 | 2:49.83 | |||
9 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.84 | 1:21.92 | 2:09.86 | 2:49.94 | |||
10 | Anne Kristin Mclaren Berg | 1995 | Asker Svømmeklubb | 36.86 | 1:21.15 | 2:13.91 | 2:52.84 | |||
11 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 37.15 | 1:21.79 | 2:14.53 | 2:53.08 | |||
12 | Stine Bergan | 1995 | Asker Svømmeklubb | 39.16 | 1:22.95 | 2:14.40 | 2:54.68 | |||
13 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 38.83 | 1:25.31 | 2:17.04 | 2:56.66 | |||
14 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.11 | 1:27.59 | 2:17.70 | 2:57.89 | |||
15 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 36.21 | 1:25.97 | 2:20.88 | 3:02.98 | |||
16 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 39.08 | 1:25.02 | 2:20.24 | 3:03.12 | |||
17 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 38.70 | 1:28.63 | 2:23.26 | 3:03.38 | |||
18 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 39.67 | 1:27.21 | 2:22.48 | 3:03.46 | |||
19 | Sofie Thomée | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.33 | 1:28.59 | 2:24.48 | 3:05.35 | |||
20 | Johanna Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 40.69 | 1:29.31 | 2:22.88 | 3:06.01 | |||
21 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 39.82 | 1:32.87 | 2:23.52 | 3:07.92 | |||
22 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 36.10 | 1:28.81 | 2:25.28 | 3:08.25 | |||
23 | Filippa Hellström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.86 | 1:29.27 | 2:24.53 | 3:08.34 | |||
24 | Isabelle Hallgren | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.87 | 1:29.71 | 2:26.63 | 3:09.16 | |||
25 | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | 41.83 | 1:37.96 | 2:26.91 | 3:12.56 | |||
26 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 45.74 | 1:37.08 | 2:34.37 | 3:17.71 | |||
27 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 48.31 | 1:47.11 | 2:44.74 | 3:29.08 | |||
28 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 48.06 | 1:42.46 | 2:41.53 | 3:30.02 | |||
29 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 50.32 | 1:45.22 | 2:44.90 | 3:33.13 | |||
- | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Clara Lund | 1995 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Annie Nilsson | 1995 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 34.47 | 1:17.47 | 2:05.93 | 2:39.67 | |||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.40 | 1:15.39 | 2:03.67 | 2:39.72 | |||
3 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 34.20 | 1:16.75 | 2:04.43 | 2:41.05 | |||
4 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 35.09 | 1:20.21 | 2:07.82 | 2:44.39 | |||
5 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.65 | 1:17.13 | 2:09.76 | 2:48.77 | |||
6 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 37.71 | 1:22.82 | 2:10.43 | 2:49.01 | |||
7 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 36.73 | 1:23.23 | 2:14.49 | 2:51.37 | |||
8 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 41.62 | 1:26.22 | 2:12.91 | 2:51.85 | |||
9 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 39.01 | 1:25.51 | 2:14.75 | 2:52.26 | |||
10 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 37.64 | 1:22.35 | 2:14.75 | 2:53.16 | |||
11 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 35.86 | 1:22.76 | 2:11.84 | 2:54.22 | |||
12 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 42.38 | 1:29.37 | 2:14.76 | 2:54.33 | |||
13 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.26 | 1:24.35 | 2:19.90 | 2:58.21 | |||
14 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.79 | 1:27.38 | 2:18.36 | 2:58.42 | |||
15 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 39.85 | 1:27.23 | 2:19.96 | 2:58.70 | |||
16 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.90 | 1:24.35 | 2:19.76 | 2:58.80 | |||
17 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.23 | 1:30.35 | 2:20.48 | 2:59.01 | |||
18 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 39.90 | 1:28.82 | 2:16.46 | 2:59.09 | |||
19 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 39.55 | 1:24.93 | 2:20.80 | 2:59.57 | |||
20 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 38.82 | 1:25.97 | 2:19.05 | 2:59.88 | |||
21 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 41.57 | 1:28.87 | 2:20.97 | 3:00.48 | |||
22 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 41.85 | 1:31.99 | 2:22.75 | 3:00.63 | |||
23 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.33 | 1:23.47 | 2:20.00 | 3:00.87 | |||
24 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 40.27 | 1:28.55 | 2:20.02 | 3:01.01 | |||
25 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.86 | 1:25.87 | 2:21.31 | 3:01.21 | |||
26 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 41.93 | 1:30.69 | 2:21.36 | 3:01.36 | |||
27 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.21 | 1:28.99 | 2:23.16 | 3:02.12 | |||
28 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 40.38 | 1:29.11 | 2:26.10 | 3:03.12 | |||
29 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 42.05 | 1:29.09 | 2:22.19 | 3:04.16 | |||
30 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.76 | 1:29.18 | 2:23.19 | 3:04.24 | |||
31 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.08 | 1:29.79 | 2:25.01 | 3:04.29 | |||
32 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 42.49 | 1:30.81 | 2:24.39 | 3:04.59 | |||
33 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 41.93 | 1:31.60 | 2:23.56 | 3:04.60 | |||
34 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.96 | 1:27.76 | 2:19.24 | 3:04.68 | |||
35 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.12 | 1:29.12 | 2:23.35 | 3:05.21 | |||
36 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 42.31 | 1:30.65 | 2:26.57 | 3:06.01 | |||
37 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 40.95 | 1:30.51 | 2:24.38 | 3:06.04 | |||
38 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 39.83 | 1:27.01 | 2:23.96 | 3:06.51 | |||
39 | Amanda Jönsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 44.45 | 1:34.85 | 2:25.89 | 3:06.65 | |||
40 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 39.97 | 1:26.72 | 2:24.49 | 3:07.49 | |||
41 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 38.86 | 1:34.46 | 2:26.42 | 3:07.67 | |||
42 | Elin Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 42.84 | 1:31.97 | 2:24.57 | 3:08.33 | |||
43 | Ebba Engström | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.48 | 1:29.93 | 2:25.54 | 3:08.91 | |||
44 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 42.30 | 1:32.31 | 2:26.51 | 3:10.17 | |||
45 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 41.78 | 1:34.64 | 2:30.54 | 3:12.04 | |||
46 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 45.89 | 1:34.61 | 2:31.26 | 3:13.17 | |||
47 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.70 | 1:39.40 | 2:29.26 | 3:13.62 | |||
48 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.17 | 1:35.26 | 2:30.33 | 3:13.82 | |||
49 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 44.49 | 1:39.25 | 2:32.35 | 3:14.23 | |||
50 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 41.96 | 1:32.30 | 2:30.67 | 3:14.50 | |||
51 | Filippa Lundh | 1997 | Göteborg Sim | 42.99 | 1:35.57 | 2:29.62 | 3:14.60 | |||
52 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 42.52 | 1:32.63 | 2:34.20 | 3:15.47 | |||
53 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.35 | 1:36.69 | 2:33.50 | 3:17.70 | |||
54 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 43.73 | 1:37.20 | 2:33.68 | 3:18.20 | |||
55 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 45.30 | 1:36.24 | 2:35.32 | 3:18.41 | |||
56 | Lina Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 46.02 | 1:39.95 | 2:35.52 | 3:18.53 | |||
57 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 46.49 | 1:39.89 | 2:39.40 | 3:21.35 | |||
58 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 45.81 | 1:39.21 | 2:39.63 | 3:23.26 | |||
59 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.25 | 1:37.44 | 2:35.85 | 3:24.26 | |||
60 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 46.10 | 1:38.01 | 2:42.32 | 3:25.14 | |||
61 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 45.86 | 1:40.57 | 2:37.73 | 3:25.97 | |||
62 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 46.62 | 1:40.14 | 2:40.50 | 3:26.36 | |||
63 | Sofia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 53.31 | 1:45.83 | 2:41.48 | 3:26.56 | |||
64 | Emilia Lidberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 48.69 | 1:43.28 | 2:45.11 | 3:27.97 | |||
65 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 49.17 | 1:47.56 | 2:46.73 | 3:33.48 | |||
66 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 44.23 | 1:43.96 | 2:48.46 | 3:40.43 | |||
67 | Erica Ivansson | 1997 | Simklubben Laxen | 47.93 | 1:48.46 | 2:50.73 | 3:40.58 | |||
68 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 55.61 | 1:51.44 | 2:57.79 | 3:44.81 | |||
69 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 53.87 | 1:56.39 | 2:57.08 | 3:48.29 | |||
70 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.13 | 1:58.20 | 3:00.61 | 3:52.04 | |||
71 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 56.10 | 1:57.10 | 3:01.71 | 3:54.23 | |||
72 | Emma Helgesson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 1:06.34 | 2:13.98 | 3:17.64 | 4:11.68 | |||
- | Sara Nilsson | 1996 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Jönsson | 1997 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
- | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:01.94 | 2:07.76 | 3:12.95 | 4:14.61 | |||
2 | Magnus Mouritsen | 1992 | GTI | 1:01.52 | 2:06.45 | 3:11.50 | 4:15.23 | |||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:02.07 | 2:08.05 | 3:14.85 | 4:20.49 | |||
4 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.31 | 2:11.15 | 3:20.90 | 4:28.65 | |||
5 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 1:02.29 | 2:12.24 | 3:22.38 | 4:32.92 | |||
6 | Daniel Lundell | 1991 | Eslövs Simsällskap | 1:04.64 | 2:14.35 | 3:25.64 | 4:35.51 | |||
7 | Jesper Mattsson | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:04.37 | 2:15.91 | 3:26.02 | 4:36.53 | |||
8 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 1:06.49 | 2:16.91 | 3:26.96 | 4:38.67 | |||
9 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:05.79 | 2:16.27 | 3:27.96 | 4:38.72 | |||
10 | Ulrich Garde | 1991 | Helsinge Skytte & IF | 4:42.60 | ||||||
11 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.63 | 2:19.38 | 3:34.21 | 4:45.33 | |||
12 | Kim Seierø | 1992 | GTI | 1:08.94 | 2:22.47 | 3:35.14 | 4:47.46 | |||
13 | Christian Svensson | 1991 | Simklubben Elfsborg | 1:06.29 | 2:20.93 | 3:35.71 | 4:47.95 | |||
14 | Henric Amhliden | 1993 | Simklubben Laxen | 1:05.99 | 2:19.25 | 3:34.45 | 4:47.99 | |||
15 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 1:08.11 | 2:22.85 | 3:39.14 | 4:56.81 | |||
16 | Samuel Thomélius | 1993 | Uddevalla Sim | 1:09.88 | 2:26.78 | 3:45.95 | 5:03.08 | |||
17 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 1:08.96 | 2:26.44 | 3:47.60 | 5:06.96 | |||
18 | Kasper Bøtker | 1993 | Asker Svømmeklubb | 1:09.55 | 2:29.24 | 3:49.23 | 5:08.47 | |||
19 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:15.94 | 2:37.19 | 3:58.77 | 5:17.89 | |||
20 | Kim Jansson | 1993 | Billingens Simklubb | 1:15.90 | 2:42.33 | 4:11.76 | 5:38.47 | |||
- | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ||||||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:05.82 | 2:18.60 | 3:31.37 | 4:43.12 | |||
2 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 1:05.42 | 2:18.74 | 3:32.91 | 4:44.61 | |||
3 | Oscar Pettersson | 1994 | Simklubben S 02 | 1:07.06 | 2:19.84 | 3:33.60 | 4:45.80 | |||
4 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:03.20 | 2:11.21 | 3:31.34 | 4:46.89 | |||
5 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 1:05.01 | 2:18.92 | 3:34.56 | 4:49.07 | |||
6 | Andreas Rotstam | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:07.71 | 2:23.02 | 3:38.07 | 4:53.03 | |||
7 | Azhy Samal | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.89 | 2:21.63 | 3:36.56 | 4:57.23 | |||
8 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:11.16 | 2:27.95 | 3:43.91 | 4:57.46 | |||
9 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:10.50 | 2:29.33 | 3:47.59 | 5:02.93 | |||
10 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:13.54 | 2:32.45 | 3:49.84 | 5:03.46 | |||
11 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 1:11.11 | 2:29.34 | 3:47.62 | 5:04.21 | |||
12 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 1:08.75 | 2:28.74 | 3:49.74 | 5:09.28 | |||
13 | Jim Ljungqvist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.70 | 2:29.79 | 3:52.83 | 5:11.82 | |||
14 | Sven Andersson | 1994 | Göteborg Sim | 1:13.24 | 2:34.61 | 3:56.63 | 5:16.28 | |||
15 | Pontus Högberg | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.60 | 2:35.69 | 4:00.81 | 5:26.31 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:03.21 | 2:08.78 | 3:13.94 | 4:19.96 | |||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:02.32 | 2:10.06 | 3:18.90 | 4:24.94 | |||
3 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 1:06.21 | 2:16.51 | 3:26.30 | 4:33.52 | |||
4 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:02.59 | 2:10.34 | 3:26.01 | 4:34.05 | |||
5 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:06.16 | 2:16.23 | 3:26.05 | 4:34.26 | |||
6 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 1:05.95 | 2:17.63 | 3:30.46 | 4:42.55 | |||
7 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:07.34 | 2:20.13 | 3:32.60 | 4:43.08 | |||
8 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.67 | 2:16.75 | 3:31.05 | 4:45.64 | |||
9 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:08.35 | 2:21.22 | 3:34.98 | 4:46.91 | |||
10 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.98 | 2:20.14 | 3:35.69 | 4:48.75 | |||
11 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.47 | 2:19.19 | 3:34.28 | 4:49.67 | |||
12 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:03.75 | 2:10.75 | 3:34.50 | 4:54.56 | |||
13 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:09.80 | 2:24.35 | 3:40.63 | 4:54.61 | |||
14 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.19 | 2:25.86 | 3:42.25 | 4:56.56 | |||
15 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 1:09.12 | 2:24.63 | 3:41.08 | 4:56.69 | |||
16 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 1:10.72 | 2:26.51 | 3:43.08 | 4:58.81 | |||
17 | Julian Cöster | 1995 | Göteborg Sim | 1:09.10 | 2:27.08 | 3:44.75 | 5:01.45 | |||
18 | Johann David Ørbeck | 1995 | Asker Svømmeklubb | 1:07.96 | 2:25.28 | 3:44.61 | 5:02.47 | |||
19 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 1:08.81 | 2:27.33 | 3:46.14 | 5:02.87 | |||
20 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 1:12.24 | 2:31.75 | 3:49.03 | 5:05.75 | |||
21 | Victor Platenik | 1995 | Simklubben 1970 | 1:11.00 | 2:31.21 | 3:51.83 | 5:10.71 | |||
22 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 1:13.68 | 2:34.17 | 3:55.41 | 5:13.85 | |||
23 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 1:12.72 | 2:34.53 | 3:56.65 | 5:17.26 | |||
24 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 1:14.43 | 2:36.58 | 3:58.81 | 5:19.61 | |||
25 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.07 | 2:35.57 | 4:00.66 | 5:20.99 | |||
26 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 1:15.43 | 2:39.37 | 4:04.79 | 5:27.33 | |||
27 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.22 | 2:38.58 | 5:28.14 | ||||
28 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.50 | 2:39.43 | 4:07.03 | 5:32.68 | |||
29 | Axel Lundgren | 1995 | Göteborg Sim | 5:32.99 | ||||||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Wanna | 1996 | Säffle Simsällskap | 1:06.67 | 2:18.75 | 3:30.83 | 4:41.26 | |||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:06.26 | 2:21.50 | 3:38.51 | 4:51.47 | |||
3 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 1:08.30 | 2:24.44 | 3:41.41 | 4:57.30 | |||
4 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:06.42 | 2:23.90 | 3:42.50 | 5:01.25 | |||
5 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 1:10.73 | 2:27.75 | 3:46.70 | 5:03.15 | |||
6 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 1:12.15 | 2:31.81 | 3:51.82 | 5:08.21 | |||
7 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 1:10.82 | 2:30.10 | 3:51.33 | 5:09.30 | |||
8 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 1:13.69 | 2:32.98 | 3:52.37 | 5:10.14 | |||
9 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.81 | 2:32.71 | 3:53.94 | 5:10.67 | |||
10 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:12.48 | 2:31.78 | 3:52.41 | 5:10.96 | |||
11 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 1:14.67 | 2:34.98 | 3:54.92 | 5:13.18 | |||
12 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:16.31 | 2:37.76 | 4:00.30 | 5:20.13 | |||
13 | Isac Abraham | 1996 | Göteborg Sim | 1:14.47 | 2:36.87 | 4:00.11 | 5:20.49 | |||
14 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.51 | 2:34.58 | 3:54.64 | 5:22.33 | |||
15 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 1:27.18 | 3:49.88 | 5:26.70 | ||||
16 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 1:16.34 | 2:42.00 | 4:03.45 | 5:35.65 | |||
17 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:19.58 | 2:45.61 | 4:12.30 | 5:37.28 | |||
18 | Alexander Wåhlin | 1996 | Eslövs Simsällskap | 1:16.95 | 2:42.37 | 4:10.87 | 5:38.41 | |||
19 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 1:20.72 | 2:47.18 | 4:15.64 | 5:40.54 | |||
20 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 1:21.30 | 2:49.14 | 4:18.97 | 5:42.95 | |||
21 | Erik Krappe | 1996 | Eslövs Simsällskap | 1:18.05 | 2:47.18 | 4:17.22 | 5:45.94 | |||
22 | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | 1:20.92 | 2:49.91 | 4:19.67 | 5:46.60 | |||
23 | Edvin Ardö | 1997 | Simklubben Laxen | 1:25.41 | 2:55.32 | 4:24.11 | 5:47.21 | |||
24 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 1:31.69 | 3:14.78 | 4:56.79 | 5:49.17 | |||
25 | Robin Ulriksson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 1:19.62 | 2:49.50 | 4:22.72 | 5:52.49 | |||
26 | David Ibarra | 1996 | Eslövs Simsällskap | 5:54.32 | ||||||
27 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 1:23.98 | 2:55.05 | 4:27.43 | 5:54.64 | |||
28 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 1:24.38 | 4:27.83 | 5:55.04 | ||||
29 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:25.13 | 2:55.09 | 4:27.08 | 5:57.22 | |||
30 | Sebastian Johansson | 1997 | Simklubben S 02 | 1:22.31 | 2:54.35 | 4:28.37 | 5:58.30 | |||
31 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 1:25.07 | 2:57.74 | 4:29.49 | 5:59.76 | |||
32 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:24.29 | 2:58.02 | 4:34.15 | 6:03.82 | |||
33 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 2:11.27 | 4:34.04 | 6:05.07 | 6:05.07 | |||
34 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | Asker Svømmeklubb | 1:31.22 | 3:11.87 | 4:52.61 | 6:30.87 | |||
35 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 1:32.51 | 3:16.23 | 5:00.30 | 6:41.91 | |||
36 | Albin Bäckström | 1997 | Simklubben Elfsborg | 1:45.80 | 3:44.54 | 5:42.57 | 7:30.20 | |||
- | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.95 | 1:21.25 | 2:04.76 | 2:48.97 | |||
2 | Josefin Palm | 1991 | Osby Simsällskap | 40.58 | 1:25.35 | 2:10.21 | 2:54.66 | |||
3 | Jessica Ugander | 1992 | Järfälla Simsällskap | 39.19 | 1:23.37 | 2:08.64 | 2:55.39 | |||
4 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 41.09 | 1:25.93 | 2:11.13 | 2:55.80 | |||
5 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 39.84 | 1:25.00 | 2:10.72 | 2:56.55 | |||
6 | Filippa Hammerin | 1992 | Simklubben S 02 | 40.97 | 1:26.22 | 2:12.01 | 2:57.81 | |||
7 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 40.97 | 1:27.24 | 2:13.99 | 3:00.96 | |||
8 | Sofia Ek | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 40.72 | 1:27.15 | 2:15.12 | 3:01.49 | |||
9 | Hanna Schariot | 1993 | Simklubben S 02 | 40.63 | 1:26.36 | 2:14.01 | 3:02.18 | |||
10 | Caroline Andrén | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 40.84 | 1:27.11 | 2:14.21 | 3:02.58 | |||
11 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.72 | 1:29.39 | 2:18.78 | 3:08.36 | |||
12 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 43.11 | 1:31.50 | 2:21.26 | 3:10.04 | |||
13 | Anna Svensson | 1991 | Uddevalla Sim | 44.84 | 1:34.72 | 2:28.00 | 3:21.09 | |||
14 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 46.59 | 1:38.04 | 2:31.76 | 3:24.37 | |||
- | Ninni Olsson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 39.47 | 1:23.74 | 2:09.01 | 2:52.52 | |||
2 | Lykke Koch | 1994 | Uddevalla Sim | 40.73 | 1:25.20 | 2:10.94 | 2:56.39 | |||
3 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 42.29 | 1:30.58 | 2:19.40 | 3:07.73 | |||
4 | Agnes Duvander | 1994 | Billingens Simklubb | 42.85 | 1:30.03 | 2:18.81 | 3:08.52 | |||
5 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 42.45 | 1:31.59 | 2:19.37 | 3:09.07 | |||
6 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.07 | 1:32.97 | 2:23.24 | 3:13.69 | |||
7 | Emelie Bjurström | 1994 | Uddevalla Sim | 44.91 | 1:35.00 | 2:26.80 | 3:17.38 | |||
8 | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | 45.44 | 1:36.26 | 2:27.96 | 3:18.39 | |||
9 | Linnéa Olsson | 1994 | Uddevalla Sim | 44.74 | 1:35.19 | 2:26.44 | 3:18.62 | |||
10 | Astrid Martinsson | 1994 | Simklubben Laxen | 44.09 | 1:34.09 | 2:28.28 | 3:21.29 | |||
11 | Jennifer Karlsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.84 | 1:34.84 | 2:28.34 | 3:22.84 | |||
12 | Cecilia Baggesen-Gyllunge | 1994 | Simklubben 1970 | 49.26 | 1:42.98 | 2:39.10 | 3:34.35 | |||
13 | Rebecka Bengtsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 53.76 | 1:53.87 | 2:54.37 | 3:53.71 | |||
- | Kira Börgdal | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 39.99 | 1:23.02 | 2:07.53 | 2:52.29 | |||
2 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 38.43 | 1:24.26 | 2:10.47 | 2:57.60 | |||
3 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.84 | 1:26.04 | 2:11.91 | 2:58.00 | |||
4 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 43.10 | 1:30.09 | 2:17.41 | 3:04.51 | |||
5 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.07 | 1:29.47 | 2:18.43 | 3:06.69 | |||
6 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.25 | 1:28.86 | 2:18.04 | 3:06.97 | |||
7 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 41.67 | 1:29.27 | 2:18.13 | 3:07.33 | |||
8 | Mari Nerdrum | 1995 | Asker Svømmeklubb | 41.51 | 1:28.99 | 2:19.49 | 3:09.36 | |||
9 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.03 | 1:35.70 | 2:27.26 | 3:18.62 | |||
10 | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | 44.87 | 1:36.32 | 2:29.18 | 3:21.98 | |||
11 | Stine Bergan | 1995 | Asker Svømmeklubb | 46.03 | 1:37.80 | 2:30.98 | 3:22.25 | |||
12 | Ebba Fridh | 1995 | Eslövs Simsällskap | 45.00 | 1:37.29 | 2:30.97 | 3:24.11 | |||
13 | Johanna Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 45.20 | 1:37.13 | 2:31.08 | 3:25.69 | |||
14 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 48.89 | 1:42.17 | 2:37.18 | 3:29.24 | |||
15 | Anne Kristin Mclaren Berg | 1995 | Asker Svømmeklubb | 46.26 | 1:38.99 | 2:35.28 | 3:30.46 | |||
16 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 47.88 | 1:41.10 | 2:36.74 | 3:33.07 | |||
17 | Cecilia Johansson | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.10 | 1:44.63 | 2:41.62 | 3:35.23 | |||
18 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.24 | 1:50.54 | 2:49.26 | 3:48.61 | |||
19 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 51.23 | 1:49.42 | 2:50.54 | 3:49.79 | |||
20 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 52.91 | 1:53.60 | 2:54.36 | 3:54.92 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 40.04 | 1:25.42 | 2:09.74 | 2:53.35 | |||
2 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 39.70 | 1:26.21 | 2:11.88 | 2:59.88 | |||
3 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 42.97 | 1:29.66 | 2:17.15 | 3:03.20 | |||
4 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 42.23 | 1:29.43 | 2:17.78 | 3:04.34 | |||
5 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.36 | 1:32.35 | 2:22.85 | 3:14.23 | |||
6 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.47 | 1:35.88 | 2:27.23 | 3:16.03 | |||
7 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 46.04 | 1:37.83 | 2:29.09 | 3:16.23 | |||
8 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.25 | 1:33.38 | 2:25.28 | 3:16.44 | |||
9 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 44.41 | 1:35.04 | 2:27.08 | 3:16.87 | |||
10 | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | 46.12 | 1:36.49 | 2:27.46 | 3:18.22 | |||
11 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 45.23 | 1:35.45 | 2:26.81 | 3:18.72 | |||
12 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 44.83 | 1:36.54 | 2:29.88 | 3:19.81 | |||
13 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 45.96 | 1:38.48 | 2:30.80 | 3:21.46 | |||
14 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.92 | 1:37.22 | 2:31.26 | 3:22.48 | |||
15 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 44.81 | 1:37.59 | 2:30.45 | 3:23.01 | |||
16 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 46.71 | 1:39.25 | 2:31.74 | 3:23.14 | |||
17 | Amanda Jönsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 46.53 | 1:40.06 | 2:33.22 | 3:23.33 | |||
18 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 46.53 | 1:38.65 | 2:32.24 | 3:24.08 | |||
19 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 46.85 | 1:39.75 | 2:32.74 | 3:24.35 | |||
20 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 45.61 | 1:38.66 | 2:32.65 | 3:24.43 | |||
21 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 47.66 | 1:41.06 | 2:34.48 | 3:26.44 | |||
22 | Lina Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 48.26 | 1:41.01 | 2:35.54 | 3:27.69 | |||
23 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 46.30 | 1:41.54 | 2:35.87 | 3:29.30 | |||
24 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 47.23 | 1:41.13 | 2:35.52 | 3:29.90 | |||
25 | Ebba Engström | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.18 | 1:42.66 | 2:37.68 | 3:29.92 | |||
26 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.14 | 1:42.10 | 2:36.64 | 3:30.26 | |||
27 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 45.57 | 1:39.38 | 2:35.38 | 3:30.96 | |||
28 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 49.00 | 1:42.76 | 2:38.14 | 3:31.67 | |||
29 | Filippa Lundh | 1997 | Göteborg Sim | 48.96 | 1:43.92 | 2:38.85 | 3:33.73 | |||
30 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 49.60 | 1:45.77 | 2:40.83 | 3:35.37 | |||
31 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 49.43 | 1:45.10 | 2:41.14 | 3:36.03 | |||
32 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 50.62 | 1:46.14 | 2:43.19 | 3:36.61 | |||
33 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 48.07 | 1:46.52 | 2:41.15 | 3:37.32 | |||
34 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 48.89 | 1:46.24 | 2:43.91 | 3:37.39 | |||
35 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 48.29 | 1:44.80 | 2:41.92 | 3:38.33 | |||
36 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 48.70 | 1:46.14 | 2:41.98 | 3:38.40 | |||
37 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 50.12 | 1:46.58 | 2:43.48 | 3:39.81 | |||
38 | Sofia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 51.36 | 1:47.77 | 2:44.84 | 3:40.28 | |||
39 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.12 | 1:46.96 | 2:45.18 | 3:41.97 | |||
40 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 49.72 | 1:47.08 | 2:46.81 | 3:42.70 | |||
41 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 50.56 | 1:47.67 | 2:45.78 | 3:43.08 | |||
42 | Daniela Bengtsson | 1998 | Simklubben Elfsborg | 50.67 | 1:48.30 | 2:47.18 | 3:45.64 | |||
43 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 50.66 | 1:48.87 | 2:47.83 | 3:45.65 | |||
44 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 52.68 | 1:51.82 | 2:51.73 | 3:50.63 | |||
45 | Maria Pohjanvuori | 1998 | Göteborg Sim | 51.27 | 1:51.44 | 2:51.24 | 3:51.19 | |||
46 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 53.10 | 1:52.76 | 2:53.87 | 3:53.39 | |||
47 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 52.51 | 1:56.49 | 2:53.20 | 3:54.75 | |||
48 | Emilia Lidberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 54.17 | 1:55.53 | 2:57.75 | 3:57.36 | |||
49 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 54.09 | 1:56.38 | 2:57.71 | 3:57.84 | |||
50 | Frida Ahlberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 55.53 | 1:58.09 | 2:57.93 | 3:58.71 | |||
51 | Emma Helgesson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 56.10 | 2:00.31 | 3:04.81 | 4:06.72 | |||
52 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 55.94 | 2:00.31 | 3:03.86 | 4:07.25 | |||
53 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 58.59 | 2:03.97 | 3:08.75 | 4:13.12 | |||
54 | Amanda Rundberg Ekstedt | 1999 | Göteborg Sim | 58.72 | 2:03.90 | 3:09.84 | 4:14.91 | |||
55 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 1:00.15 | 2:07.23 | 3:18.30 | 4:27.28 | |||
56 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 1:02.88 | 2:15.83 | 3:26.33 | 4:35.50 | |||
- | Elin Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil K. Mortensen | 1993 | GTI | 32.06 | 1:05.34 | 1:39.98 | 2:14.56 | |||
2 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.26 | 1:09.24 | 1:45.35 | 2:20.66 | |||
3 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.37 | 1:09.45 | 1:46.58 | 2:23.75 | |||
4 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.80 | 1:10.46 | 1:47.84 | 2:23.81 | |||
5 | Marcus Svensson | 1992 | Simsällskapet Iden | 33.57 | 1:10.24 | 1:47.48 | 2:24.41 | |||
6 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 34.30 | 1:12.08 | 1:51.06 | 2:28.92 | |||
7 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 34.69 | 1:12.64 | 1:51.47 | 2:29.60 | |||
8 | Andreas Bergman | 1993 | Asker Svømmeklubb | 35.32 | 1:13.12 | 1:51.75 | 2:29.90 | |||
9 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 32.58 | 1:08.25 | 1:50.23 | 2:30.58 | |||
10 | Rasmus Andersson | 1993 | Uddevalla Sim | 35.80 | 1:14.89 | 1:56.16 | 2:34.73 | |||
11 | Erik Ivarsson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.85 | 1:15.01 | 1:55.25 | 2:35.62 | |||
12 | Robin Mårtensson | 1991 | Osby Simsällskap | 35.60 | 1:14.89 | 1:56.66 | 2:36.84 | |||
13 | Henrik Christensson | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.45 | 1:16.49 | 1:57.71 | 2:38.75 | |||
14 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 38.09 | 1:19.40 | 2:03.18 | 2:46.27 | |||
15 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 39.68 | 1:23.08 | 2:08.93 | 2:54.23 | |||
16 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 44.68 | 1:34.63 | 2:24.16 | 3:09.39 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 33.34 | 1:09.54 | 1:46.48 | 2:22.57 | |||
2 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 34.23 | 1:11.42 | 1:50.62 | 2:30.18 | |||
3 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.13 | 1:13.04 | 1:53.03 | 2:34.00 | |||
4 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.14 | 1:15.86 | 1:55.66 | 2:34.03 | |||
5 | Oscar Swartz-Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 37.03 | 1:16.63 | 1:56.90 | 2:36.30 | |||
6 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 38.94 | 1:20.99 | 2:04.52 | 2:45.18 | |||
7 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.00 | 1:23.03 | 2:07.44 | 2:50.29 | |||
8 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.06 | 1:31.26 | 2:20.03 | 3:06.25 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 36.04 | 1:14.45 | 1:53.07 | 2:30.55 | |||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 36.05 | 1:15.08 | 1:55.48 | 2:33.97 | |||
3 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.16 | 1:15.73 | 1:55.74 | 2:34.49 | |||
4 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.73 | 1:18.15 | 1:58.67 | 2:37.95 | |||
5 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 36.45 | 1:18.16 | 1:59.94 | 2:39.06 | |||
6 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 39.13 | 1:21.06 | 2:01.74 | 2:41.88 | |||
7 | Joakim Fleminggård | 1995 | Järfälla Simsällskap | 37.26 | 1:19.09 | 2:00.68 | 2:41.91 | |||
8 | Andreas Manum Hagby | 1995 | Asker Svømmeklubb | 38.67 | 1:21.35 | 2:05.03 | 2:44.50 | |||
9 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 37.51 | 1:18.98 | 2:02.40 | 2:44.96 | |||
10 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 38.36 | 1:20.84 | 2:04.78 | 2:48.44 | |||
11 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.17 | 1:24.76 | 2:11.56 | 2:54.75 | |||
12 | Emil Elton | 1995 | Göteborg Sim | 40.76 | 1:25.32 | 2:10.79 | 2:54.83 | |||
13 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.56 | 1:26.81 | 2:12.56 | 2:55.51 | |||
14 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 41.63 | 1:28.33 | 2:15.13 | 2:59.88 | |||
15 | Axel Lundgren | 1995 | Göteborg Sim | 42.76 | 1:30.52 | 2:17.27 | 3:01.18 | |||
16 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 42.89 | 1:29.17 | 2:16.23 | 3:01.73 | |||
17 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 42.42 | 1:29.29 | 2:17.52 | 3:02.94 | |||
18 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 42.63 | 1:29.89 | 2:18.37 | 3:06.24 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.56 | 1:13.86 | 1:53.90 | 2:33.02 | |||
2 | Simon Rouf | 1996 | Järfälla Simsällskap | 37.10 | 1:17.77 | 2:00.05 | 2:39.73 | |||
3 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.58 | 1:19.76 | 2:01.46 | 2:41.45 | |||
4 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.87 | 1:18.99 | 2:02.45 | 2:42.54 | |||
5 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 38.32 | 1:19.39 | 2:01.74 | 2:43.17 | |||
6 | Simon Wanna | 1996 | Säffle Simsällskap | 38.23 | 1:21.31 | 2:04.79 | 2:45.53 | |||
7 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 40.21 | 1:22.86 | 2:06.89 | 2:50.14 | |||
8 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 41.63 | 1:25.05 | 2:09.92 | 2:53.25 | |||
9 | Isac Abraham | 1996 | Göteborg Sim | 41.63 | 1:26.90 | 2:10.64 | 2:54.10 | |||
10 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 42.90 | 1:28.36 | 2:15.19 | 3:00.53 | |||
11 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 41.57 | 1:28.45 | 2:16.05 | 3:00.85 | |||
12 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 43.78 | 1:31.74 | 2:20.21 | 3:04.78 | |||
13 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 43.75 | 1:30.21 | 2:18.52 | 3:05.59 | |||
14 | Christian Manum Hagby | 1998 | Asker Svømmeklubb | 44.00 | 1:31.18 | 2:19.94 | 3:05.94 | |||
15 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 45.36 | 1:34.47 | 2:23.13 | 3:12.21 | |||
16 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 44.58 | 1:33.48 | 2:23.49 | 3:12.46 | |||
17 | Edvin Ardö | 1997 | Simklubben Laxen | 47.86 | 1:38.55 | 2:26.51 | 3:13.12 | |||
18 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 47.81 | 1:38.17 | 2:28.24 | 3:17.59 | |||
19 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 44.99 | 1:37.02 | 2:28.27 | 3:19.79 | |||
20 | Sebastian Johansson | 1997 | Simklubben S 02 | 46.01 | 1:38.33 | 2:31.12 | 3:21.02 | |||
21 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 2:32.78 | 3:21.55 | 3:21.55 | ||||
22 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 46.85 | 1:39.48 | 2:33.45 | 3:24.04 | |||
23 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 2:37.99 | 3:26.80 | 3:26.80 | ||||
24 | Carl-Fredrik Bengtsson | 1998 | Asker Svømmeklubb | 2:38.23 | 3:31.47 | 3:31.47 | ||||
25 | August Norkko | 1998 | Järfälla Simsällskap | 2:41.01 | 3:33.22 | 3:33.22 | ||||
26 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 51.38 | 1:46.99 | 2:42.05 | 3:34.69 | |||
27 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 50.87 | 1:45.86 | 2:41.08 | 3:35.13 | |||
28 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 49.47 | 1:45.25 | 2:40.89 | 3:35.96 | |||
29 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 52.25 | 1:48.18 | 2:44.73 | 3:36.94 | |||
30 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 52.85 | 1:48.51 | 2:45.18 | 3:37.70 | |||
31 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 2:46.91 | 3:43.66 | 3:43.66 | ||||
32 | Johannes Hou Gustafsson | 1997 | Simklubben Götene | 2:51.09 | 3:44.61 | 3:44.61 | ||||
33 | Anton Jern | 1997 | Simklubben Götene | 1:00.04 | 2:03.80 | 3:08.68 | 4:10.28 | |||
34 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 3:08.09 | 4:12.14 | 4:12.14 | ||||
- | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3/Bockstensdoppet | Utskriftsdatum | 30 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Varberg-Falkenberg Sim |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 29.39 | 1:00.92 | |||||
2 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 29.83 | 1:01.52 | |||||
3 | Josefin Palm | 1991 | Osby Simsällskap | 30.37 | 1:02.20 | |||||
4 | Simone Norman Petersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.46 | 1:02.71 | |||||
5 | Elin Svensson | 1991 | Simklubben Götene | 30.52 | 1:02.85 | |||||
6 | Johanna Linné | 1993 | Simsällskapet Iden | 30.51 | 1:03.04 | |||||
7 | Julie Damberg | 1992 | GTI | 31.17 | 1:03.30 | |||||
8 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 30.83 | 1:03.64 | |||||
9 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.88 | 1:03.72 | |||||
10 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 31.35 | 1:05.22 | |||||
11 | Sofia Svensson | 1993 | Simklubben Götene | 31.86 | 1:05.63 | |||||
12 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 31.76 | 1:05.75 | |||||
13 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.01 | 1:06.22 | |||||
14 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | GTI | 32.11 | 1:06.57 | |||||
15 | Jessica Ugander | 1992 | Järfälla Simsällskap | 32.18 | 1:07.10 | |||||
16 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 32.56 | 1:07.46 | |||||
17 | Maria Persson | 1993 | Simsällskapet Iden | 31.94 | 1:07.47 | |||||
17 | Sofia Ek | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 32.55 | 1:07.47 | |||||
19 | Erica Eriksson | 1991 | Kungsbacka Simsällskap | 32.22 | 1:07.52 | |||||
20 | Josefin Axberg | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 31.68 | 1:07.89 | |||||
21 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 31.97 | 1:08.75 | |||||
22 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 32.72 | 1:08.89 | |||||
23 | Ninni Olsson | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.64 | 1:09.00 | |||||
24 | Caroline Andrén | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 32.59 | 1:09.40 | |||||
25 | Victoria Persson | 1992 | Simsällskapet Iden | 34.31 | 1:09.72 | |||||
26 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.45 | 1:10.45 | |||||
27 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.72 | 1:11.15 | |||||
28 | Marielle Aurén | 1991 | Alingsås SLS | 34.27 | 1:11.63 | |||||
29 | Alexandra Andersson | 1993 | Simklubben Elfsborg | 1:12.12 | 1:12.12 | |||||
30 | Charlotte Traumer | 1991 | Trollhättans Simsällskap | 33.48 | 1:12.16 | |||||
31 | My Lidenskog | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.56 | 1:12.44 | |||||
32 | Felicia Baaz | 1993 | Simklubben Laxen | 34.75 | 1:13.25 | |||||
33 | Sara Johansson | 1993 | Simklubben Götene | 35.16 | 1:13.28 | |||||
34 | Therese Sköld | 1993 | Uddevalla Sim | 35.18 | 1:13.90 | |||||
35 | Madeleine Larsson | 1992 | Uddevalla Sim | 35.51 | 1:15.29 | |||||
36 | Åsa Nilsson | 1993 | Eslövs Simsällskap | 36.52 | 1:16.03 | |||||
37 | Emelie Ekholm | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 46.37 | 1:37.32 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.09 | 59.60 | |||||
2 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 31.31 | 1:03.54 | |||||
3 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 31.02 | 1:03.88 | |||||
4 | Johanne Appelsø | 1994 | GTI | 30.95 | 1:04.27 | |||||
5 | Lovisa Linderholm | 1994 | Simklubben Elfsborg | 31.04 | 1:04.64 | |||||
6 | Rita Tóth | 1994 | Göteborg Sim | 30.92 | 1:04.83 | |||||
7 | Hanna Gustavsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 30.85 | 1:05.28 | |||||
8 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 31.94 | 1:05.95 | |||||
9 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 31.52 | 1:06.26 | |||||
10 | Märta Johansson | 1994 | Uddevalla Sim | 32.27 | 1:06.92 | |||||
11 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 32.13 | 1:07.57 | |||||
12 | Emelie Larsson | 1994 | Uddevalla Sim | 32.77 | 1:07.83 | |||||
13 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.64 | 1:07.90 | |||||
14 | Rebecca Segerstedt | 1994 | Mariestads Simsällskap | 32.89 | 1:09.02 | |||||
15 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.85 | 1:10.42 | |||||
16 | Lina Nestvall | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.41 | 1:10.75 | |||||
17 | Sofia Jalnefjord | 1994 | Simklubben 1970 | 33.38 | 1:11.02 | |||||
18 | Victoria Karlsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.49 | 1:11.49 | |||||
19 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.75 | 1:11.99 | |||||
20 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.38 | 1:12.21 | |||||
21 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 34.72 | 1:13.08 | |||||
22 | Cecilia Baggesen-Gyllunge | 1994 | Simklubben 1970 | 34.59 | 1:13.16 | |||||
23 | Agnes Dickér | 1994 | Simklubben Elfsborg | 34.63 | 1:13.41 | |||||
24 | Jennifer Karlsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.73 | 1:13.72 | |||||
25 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 35.21 | 1:13.89 | |||||
26 | Astrid Martinsson | 1994 | Simklubben Laxen | 35.74 | 1:14.47 | |||||
27 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.12 | 1:14.63 | |||||
28 | Louise Ericson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 35.98 | 1:15.71 | |||||
29 | Lea Whitmer-Jacobsson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 35.90 | 1:17.53 | |||||
30 | Elin Vallbo | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.24 | 1:21.11 | |||||
31 | Emelie Bjurström | 1994 | Uddevalla Sim | 38.52 | 1:22.25 | |||||
32 | Rebecka Bengtsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.96 | 1:34.23 | |||||
- | Linnéa Rölander | 1994 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Kira Börgdal | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.29 | 1:02.78 | |||||
2 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 30.30 | 1:03.07 | |||||
3 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.85 | 1:03.22 | |||||
4 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.83 | 1:05.51 | |||||
5 | Mette Mellbye Larsen | 1995 | Asker Svømmeklubb | 32.53 | 1:06.36 | |||||
6 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.51 | 1:06.39 | |||||
6 | Marte K Bolstad | 1995 | Asker Svømmeklubb | 31.79 | 1:06.39 | |||||
8 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 1:06.62 | 1:06.62 | |||||
9 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.58 | 1:07.30 | |||||
10 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:07.52 | 1:07.52 | |||||
11 | Sanna Andersson | 1995 | Simklubben 1970 | 32.70 | 1:07.74 | |||||
12 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 32.75 | 1:08.42 | |||||
13 | Olivia Lundgren | 1995 | S77 Stenungsund | 32.64 | 1:08.54 | |||||
14 | Johanna André | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 32.91 | 1:08.76 | |||||
15 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.36 | 1:08.79 | |||||
16 | Cecilia Johansson | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.03 | 1:09.60 | |||||
17 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.17 | 1:10.60 | |||||
18 | Clara Lund | 1995 | Mariestads Simsällskap | 34.45 | 1:10.77 | |||||
19 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.14 | 1:11.74 | |||||
20 | Linn Karlsson | 1995 | Uddevalla Sim | 34.50 | 1:12.24 | |||||
21 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 34.37 | 1:12.26 | |||||
22 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 34.71 | 1:12.42 | |||||
23 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.25 | 1:12.71 | |||||
24 | Isabelle Hallgren | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.82 | 1:13.99 | |||||
25 | Anna Lissner | 1995 | Osby Simsällskap | 36.34 | 1:15.20 | |||||
26 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.11 | 1:15.49 | |||||
27 | Felicia Haraldsson | 1995 | Osby Simsällskap | 36.28 | 1:15.53 | |||||
28 | Filippa Hellström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.66 | 1:15.75 | |||||
29 | Ebba Fridh | 1995 | Eslövs Simsällskap | 36.40 | 1:16.41 | |||||
30 | Elvira Mellqvist | 1995 | Billingens Simklubb | 36.54 | 1:16.49 | |||||
31 | Sofie Thomée | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.62 | 1:17.29 | |||||
32 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 36.45 | 1:17.85 | |||||
33 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 37.23 | 1:19.07 | |||||
34 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 37.40 | 1:21.41 | |||||
35 | Meron Abraham | 1995 | Göteborg Sim | 39.44 | 1:22.08 | |||||
36 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 40.33 | 1:24.96 | |||||
37 | Emmely Flaxhage | 1995 | Simklubben S 02 | 40.32 | 1:27.43 | |||||
38 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.92 | 1:30.34 | |||||
39 | Annie Nilsson | 1995 | Åsundens Simsällskap | 43.47 | 1:31.24 | |||||
40 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 42.33 | 1:33.77 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 30.05 | 1:03.07 | |||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 31.18 | 1:05.05 | |||||
3 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 31.76 | 1:05.15 | |||||
4 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 31.52 | 1:05.31 | |||||
5 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Mariestads Simsällskap | 31.25 | 1:05.76 | |||||
6 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 31.65 | 1:05.98 | |||||
7 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.73 | 1:06.01 | |||||
8 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 32.32 | 1:07.41 | |||||
9 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 33.24 | 1:07.90 | |||||
10 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.87 | 1:08.14 | |||||
11 | Emma Strandberg | 1997 | Uddevalla Sim | 33.14 | 1:09.13 | |||||
12 | Ida Henriksson | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.68 | 1:09.39 | |||||
13 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:10.28 | 1:10.28 | |||||
14 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.33 | 1:10.49 | |||||
15 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 33.69 | 1:10.60 | |||||
16 | Johanna Nicklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 1:10.81 | 1:10.81 | |||||
17 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.00 | 1:11.00 | |||||
18 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.61 | 1:11.19 | |||||
19 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.25 | 1:11.35 | |||||
20 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.83 | 1:12.05 | |||||
21 | Hanna Fridh | 1997 | Eslövs Simsällskap | 35.27 | 1:12.27 | |||||
22 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.84 | 1:12.35 | |||||
23 | Sarah Turesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.30 | 1:12.36 | |||||
24 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.77 | 1:12.55 | |||||
25 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 34.73 | 1:12.57 | |||||
26 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.27 | 1:12.65 | |||||
27 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 35.35 | 1:12.93 | |||||
28 | Angelica Yngvesson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 1:13.02 | 1:13.02 | |||||
29 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.93 | 1:13.11 | |||||
30 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 34.42 | 1:13.44 | |||||
31 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.00 | 1:13.54 | |||||
32 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 35.29 | 1:13.58 | |||||
33 | Christin Heina | 1996 | S77 Stenungsund | 35.62 | 1:13.59 | |||||
34 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 35.16 | 1:14.01 | |||||
35 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.45 | 1:14.02 | |||||
36 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.74 | 1:14.28 | |||||
37 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 35.27 | 1:14.30 | |||||
38 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.59 | 1:14.34 | |||||
39 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 34.96 | 1:14.49 | |||||
40 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 35.65 | 1:14.77 | |||||
41 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.33 | 1:15.22 | |||||
42 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 35.92 | 1:15.23 | |||||
43 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 35.28 | 1:15.69 | |||||
44 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 36.37 | 1:15.75 | |||||
45 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.20 | 1:16.62 | |||||
46 | Ebba Engström | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.10 | 1:16.79 | |||||
47 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.89 | 1:16.99 | |||||
47 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 37.64 | 1:16.99 | |||||
49 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.91 | 1:17.00 | |||||
50 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 36.17 | 1:17.17 | |||||
51 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 37.04 | 1:17.38 | |||||
52 | Isabelle Hansson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.54 | 1:17.44 | |||||
53 | Elin Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 37.67 | 1:17.91 | |||||
54 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.53 | 1:18.19 | |||||
55 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 37.26 | 1:18.31 | |||||
56 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 36.90 | 1:18.36 | |||||
57 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 37.48 | 1:18.47 | |||||
58 | Emilia Lidberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.06 | 1:18.95 | |||||
59 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 38.14 | 1:19.10 | |||||
60 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.05 | 1:19.29 | |||||
61 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.86 | 1:20.15 | |||||
62 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.28 | 1:20.32 | |||||
63 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 37.98 | 1:20.41 | |||||
64 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 37.65 | 1:20.79 | |||||
65 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 38.71 | 1:21.11 | |||||
66 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.40 | 1:21.30 | |||||
67 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.97 | 1:21.65 | |||||
68 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.86 | 1:21.69 | |||||
69 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 39.15 | 1:22.28 | |||||
70 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 39.08 | 1:22.77 | |||||
71 | Lina Johansson | 1996 | Uddevalla Sim | 39.21 | 1:23.00 | |||||
72 | Madeleine Bergqvist | 1996 | Simklubben 1970 | 38.09 | 1:23.64 | |||||
73 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.75 | 1:23.69 | |||||
74 | Olivia Utter | 1998 | Mariestads Simsällskap | 37.35 | 1:23.84 | |||||
74 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 40.54 | 1:23.84 | |||||
76 | Filippa Lundh | 1997 | Göteborg Sim | 40.03 | 1:24.03 | |||||
77 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.03 | 1:24.05 | |||||
78 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.21 | 1:24.59 | |||||
79 | Sofia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 40.88 | 1:24.98 | |||||
80 | Daniela Bengtsson | 1998 | Simklubben Elfsborg | 40.37 | 1:26.07 | |||||
81 | Sandra Rzeszutko | 1997 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.69 | 1:26.18 | |||||
82 | Anna Danielsson | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.70 | 1:26.32 | |||||
83 | Frida Ahlberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 41.74 | 1:28.14 | |||||
84 | Erica Ivansson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.96 | 1:28.73 | |||||
85 | Alice Palmqvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 42.66 | 1:30.34 | |||||
86 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.74 | 1:30.38 | |||||
87 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 43.25 | 1:31.51 | |||||
88 | Fannie Wigren | 1997 | Simsällskapet Iden | 42.92 | 1:31.98 | |||||
89 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 42.39 | 1:32.21 | |||||
90 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 41.90 | 1:32.42 | |||||
91 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.95 | 1:32.99 | |||||
92 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 43.25 | 1:33.57 | |||||
93 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 45.20 | 1:33.78 | |||||
94 | Malin Jönsson | 1997 | Simsällskapet Iden | 43.95 | 1:33.79 | |||||
95 | Andrea Turesson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.42 | 1:34.85 | |||||
96 | Emma Helgesson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 45.36 | 1:35.46 | |||||
97 | Minnie Lind | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.91 | 1:36.20 | |||||
98 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 45.56 | 1:36.49 | |||||
99 | Sara Nilsson | 1996 | Åsundens Simsällskap | 46.30 | 1:36.74 | |||||
100 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.56 | 1:37.40 | |||||
101 | Louise Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 46.64 | 1:37.56 | |||||
102 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.16 | 1:38.02 | |||||
103 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.06 | 1:39.55 | |||||
104 | Celina Svensson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.28 | 1:40.25 | |||||
105 | Linnéa Hellberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 45.89 | 1:43.77 | |||||
106 | Amanda Rundberg Ekstedt | 1999 | Göteborg Sim | 50.90 | 1:45.23 | |||||
107 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 50.02 | 1:45.95 | |||||
108 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 49.87 | 1:48.54 | |||||
109 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.18 | 1:48.77 | |||||
110 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 55.63 | 1:55.20 | |||||
- | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maria Pohjanvuori | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |