Tulokset Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:50 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gergely Besenyi |
2007 |
|
320 |
34.15 |
|
|
|
1:13.47 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Storm Jensen |
2007 |
|
258 |
37.24 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
|
254 |
35.75 |
|
|
|
1:19.31 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Eriksen |
2007 |
|
232 |
36.60 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik N Jensen |
2007 |
|
216 |
41.60 |
|
|
|
1:23.68 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Angus Halle |
2007 |
|
203 |
39.33 |
|
|
|
1:25.48 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
|
199 |
41.71 |
|
|
|
1:25.98 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Norup |
2007 |
|
192 |
39.68 |
|
|
|
1:27.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noah Kristensen |
2007 |
|
188 |
41.87 |
|
|
|
1:27.64 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noah Jonasen |
2007 |
|
181 |
40.79 |
|
|
|
1:28.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Albert Olesen |
2008 |
|
173 |
42.27 |
|
|
|
1:30.18 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
169 |
40.47 |
|
|
|
1:30.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
|
155 |
41.71 |
|
|
|
1:33.54 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ivan Pedersen |
2008 |
|
151 |
44.24 |
|
|
|
1:34.20 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
|
145 |
42.13 |
|
|
|
1:35.52 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Magnus Kjær Holm |
2008 |
|
131 |
45.13 |
|
|
|
1:38.75 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik Vesterby |
2008 |
|
130 |
44.98 |
|
|
|
1:39.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lucas Nilsen Hostvedt |
2007 |
|
129 |
48.04 |
|
|
|
1:39.41 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tobias Schwab |
2009 |
|
124 |
46.85 |
|
|
|
1:40.61 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karl Emil Malle |
2008 |
|
121 |
49.79 |
|
|
|
1:41.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Patrick Gadeberg |
2007 |
|
118 |
45.87 |
|
|
|
1:42.23 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maciej Dworzanski |
2008 |
|
115 |
48.54 |
|
|
|
1:43.25 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Casper Natvig |
2007 |
|
73 |
57.83 |
|
|
|
2:00.02 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Stian Valvik |
2008 |
|
48 |
1:07.59 |
|
|
|
2:17.81 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Lisberg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Odder Svømmeklub |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar Theisen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende 50m |
|
Ikast Svømmeklub |
1:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Bundgaard |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende 50m |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
|
355 |
33.43 |
|
|
|
1:10.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
|
350 |
32.89 |
|
|
|
1:11.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
|
343 |
34.82 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
|
331 |
34.38 |
|
|
|
1:12.64 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Hansen |
2006 |
|
330 |
32.53 |
|
|
|
1:12.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
|
316 |
34.80 |
|
|
|
1:13.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
|
311 |
34.73 |
|
|
|
1:14.15 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
|
295 |
36.40 |
|
|
|
1:15.49 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christian Stilling |
2006 |
|
287 |
35.14 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
|
287 |
35.97 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
284 |
34.80 |
|
|
|
1:16.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
|
277 |
36.17 |
|
|
|
1:17.01 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
|
273 |
34.68 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christian Andersen |
2006 |
|
273 |
36.23 |
|
|
|
1:17.46 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
|
271 |
35.04 |
|
|
|
1:17.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
|
270 |
33.87 |
|
|
|
1:17.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
|
249 |
36.05 |
|
|
|
1:19.87 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christian Bakke |
2006 |
|
234 |
37.10 |
|
|
|
1:21.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Andreas Laursen |
2006 |
|
229 |
38.13 |
|
|
|
1:22.07 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
216 |
38.97 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Vlad Nazarov |
2006 |
|
205 |
36.75 |
|
|
|
1:25.18 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Dan Skov |
2006 |
|
144 |
45.14 |
|
|
|
1:35.70 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Gustav Visby |
2006 |
|
85 |
52.52 |
|
|
|
1:54.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
August Heltborg |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wiktor G. Maagaard |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende 50m |
|
Holstebro Svømme Club |
1:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inas Ilic |
2005 |
|
461 |
30.81 |
|
|
|
1:05.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
|
446 |
30.73 |
|
|
|
1:05.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian Kjær |
2005 |
|
421 |
31.72 |
|
|
|
1:07.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
397 |
31.48 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
|
371 |
31.10 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
|
350 |
32.29 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Nilsen Hostvedt |
2005 |
|
341 |
33.28 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
333 |
33.31 |
|
|
|
1:12.45 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
|
310 |
33.03 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucas Mogensen |
2005 |
|
303 |
33.32 |
|
|
|
1:14.79 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
302 |
36.48 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
291 |
33.52 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
290 |
35.43 |
|
|
|
1:15.88 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Laursen |
2005 |
|
288 |
34.69 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
David Ommundsen |
2005 |
|
286 |
36.36 |
|
|
|
1:16.28 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Rager Larsen |
2005 |
|
284 |
35.32 |
|
|
|
1:16.43 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
|
281 |
36.16 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
|
253 |
36.32 |
|
|
|
1:19.40 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Jensen |
2005 |
|
247 |
39.49 |
|
|
|
1:20.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Simon Bjørkmann Dahl |
2005 |
|
149 |
44.13 |
|
|
|
1:34.63 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anton Møller Olesen |
2005 |
|
141 |
46.80 |
|
|
|
1:36.44 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende 50m |
|
Herning Svømmeklub |
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
|
486 |
29.62 |
|
|
|
1:03.91 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
468 |
29.22 |
|
|
|
1:04.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Hansen |
2004 |
|
449 |
28.96 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
|
448 |
30.80 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Glitre SK |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julian Rennesund |
2004 |
|
423 |
30.82 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
SK Poseidon |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
408 |
32.60 |
|
|
|
1:07.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Neo Elias Maudal |
2004 |
|
408 |
31.92 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
Glitre SK |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
406 |
31.21 |
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
400 |
31.06 |
|
|
|
1:08.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
392 |
30.96 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Mortensen |
2004 |
|
373 |
33.34 |
|
|
|
1:09.78 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
|
352 |
33.60 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Jaworski |
2004 |
|
348 |
32.79 |
|
|
|
1:11.44 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
340 |
33.86 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
|
320 |
32.88 |
|
|
|
1:13.43 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christoffer Johannes Bamr |
2004 |
|
320 |
33.07 |
|
|
|
1:13.48 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Danilo Møller |
2004 |
|
312 |
33.77 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
312 |
34.91 |
|
|
|
1:14.06 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oskar Wiwe Brøste |
2004 |
|
277 |
37.62 |
|
|
|
1:17.08 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Eirik Karlsen |
2004 |
|
265 |
35.22 |
|
|
|
1:18.18 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
209 |
38.73 |
|
|
|
1:24.56 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Stian Brunborg Ihle |
2004 |
|
207 |
39.62 |
|
|
|
1:24.89 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
|
202 |
39.19 |
|
|
|
1:25.60 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
William Mikkelsen |
2004 |
|
186 |
42.21 |
|
|
|
1:27.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
3 |
626 |
25.58 |
|
|
|
58.75 |
|
|
Herlev Svømning |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
1 |
593 |
27.62 |
|
|
|
59.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
580 |
28.49 |
|
|
|
1:00.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
565 |
27.44 |
|
|
|
1:00.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
|
530 |
29.84 |
|
|
|
1:02.08 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
528 |
28.62 |
|
|
|
1:02.16 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
525 |
28.60 |
|
|
|
1:02.27 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
|
514 |
27.97 |
|
|
|
1:02.73 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
|
512 |
28.77 |
|
|
|
1:02.79 |
|
|
Randaberg IL |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucas Rennesund |
2002 |
|
494 |
28.85 |
|
|
|
1:03.57 |
|
|
SK Poseidon |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
493 |
28.53 |
|
|
|
1:03.58 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
490 |
28.75 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
|
486 |
29.36 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
Glitre SK |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
453 |
29.61 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
|
435 |
30.91 |
|
|
|
1:06.32 |
|
|
SK Poseidon |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
|
434 |
31.07 |
|
|
|
1:06.37 |
|
|
SK Poseidon |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Titus Victor Phillipson |
2002 |
|
426 |
29.59 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
408 |
30.39 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
398 |
30.71 |
|
|
|
1:08.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Theo Munz-Kløve |
2003 |
|
385 |
32.24 |
|
|
|
1:09.04 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
381 |
31.63 |
|
|
|
1:09.28 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
359 |
31.99 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kasper Morseth Hallerud |
2003 |
|
351 |
|
|
|
|
1:11.19 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Luka Krstic |
2003 |
|
251 |
35.84 |
|
|
|
1:19.58 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9 |
733 |
26.24 |
|
|
|
55.74 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
7 |
726 |
26.13 |
|
|
|
55.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
6 |
658 |
26.45 |
|
|
|
57.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
5 |
656 |
26.35 |
|
|
|
57.82 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
4 |
638 |
26.99 |
|
|
|
58.37 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johannes Hope |
1999 |
2 |
597 |
27.18 |
|
|
|
59.68 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
582 |
27.99 |
|
|
|
1:00.18 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
581 |
28.88 |
|
|
|
1:00.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
536 |
27.46 |
|
|
|
1:01.85 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janus Meinert |
1995 |
|
520 |
28.84 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Mose |
2000 |
|
520 |
28.55 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
512 |
29.56 |
|
|
|
1:02.82 |
|
|
Glitre SK |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
503 |
28.92 |
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Lyseng IF |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
503 |
28.59 |
|
|
|
1:03.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rick Sol |
2001 |
|
478 |
29.22 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Elverum Svømming |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:50 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Jørgensen |
2008 |
9 |
310 |
38.08 |
|
|
|
1:23.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nadia Bager |
2008 |
7 |
283 |
38.81 |
|
|
|
1:26.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
6 |
248 |
41.78 |
|
|
|
1:29.88 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
5 |
248 |
41.90 |
|
|
|
1:29.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Utvaag |
2008 |
4 |
244 |
40.69 |
|
|
|
1:30.33 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stine Sembsmoen-Schleis |
2008 |
3 |
243 |
40.77 |
|
|
|
1:30.50 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
2 |
239 |
42.98 |
|
|
|
1:30.95 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
1 |
225 |
42.92 |
|
|
|
1:32.84 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Louise Jeppesen |
2008 |
|
216 |
44.49 |
|
|
|
1:34.07 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
|
208 |
49.08 |
|
|
|
1:35.35 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
207 |
44.86 |
|
|
|
1:35.38 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
|
206 |
46.30 |
|
|
|
1:35.59 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johanne Ishøi |
2008 |
|
203 |
44.88 |
|
|
|
1:36.15 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Reka Szephalmi |
2009 |
|
201 |
44.91 |
|
|
|
1:36.40 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gabriella Rennesund |
2008 |
|
197 |
45.35 |
|
|
|
1:37.08 |
|
|
SK Poseidon |
1:51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
196 |
43.12 |
|
|
|
1:37.20 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
188 |
45.38 |
|
|
|
1:38.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
174 |
44.75 |
|
|
|
1:41.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
139 |
50.75 |
|
|
|
1:48.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carlijn Loeven |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Herning Svømmeklub |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
477 |
32.65 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella Pedersen |
2007 |
7 |
458 |
34.58 |
|
|
|
1:13.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
6 |
426 |
35.05 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
5 |
425 |
35.29 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
4 |
417 |
35.26 |
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Møller |
2007 |
3 |
401 |
35.19 |
|
|
|
1:16.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Pedersen |
2007 |
2 |
379 |
35.94 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilde Engene |
2007 |
1 |
359 |
36.50 |
|
|
|
1:19.47 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
|
352 |
36.68 |
|
|
|
1:19.96 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karen Sørensen |
2007 |
|
336 |
37.20 |
|
|
|
1:21.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Therese Baird |
2007 |
|
333 |
37.44 |
|
|
|
1:21.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
333 |
36.68 |
|
|
|
1:21.50 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
|
324 |
38.86 |
|
|
|
1:22.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
314 |
37.93 |
|
|
|
1:23.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
|
309 |
39.63 |
|
|
|
1:23.56 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frida Damm Thorsell |
2007 |
|
309 |
39.41 |
|
|
|
1:23.58 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
304 |
37.71 |
|
|
|
1:23.99 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
299 |
39.81 |
|
|
|
1:24.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
294 |
38.53 |
|
|
|
1:24.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
|
292 |
38.61 |
|
|
|
1:25.11 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Mathea Kulmala |
2007 |
|
288 |
41.16 |
|
|
|
1:25.49 |
|
|
Elverum Svømming |
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
|
281 |
37.28 |
|
|
|
1:26.27 |
|
|
Lyseng IF |
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
|
274 |
41.93 |
|
|
|
1:26.92 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
265 |
40.63 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofia Gad |
2007 |
|
263 |
40.60 |
|
|
|
1:28.10 |
|
|
Lyseng IF |
1:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Amalie Moeskjær |
2007 |
|
244 |
42.72 |
|
|
|
1:30.32 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
243 |
43.19 |
|
|
|
1:30.48 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
228 |
43.29 |
|
|
|
1:32.42 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ingeborg Foged Have |
2007 |
|
223 |
42.75 |
|
|
|
1:33.12 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Klara Buur Ovesen |
2007 |
|
223 |
43.42 |
|
|
|
1:33.15 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Silje Drechsler |
2007 |
|
221 |
45.41 |
|
|
|
1:33.37 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Maja Broholm Brixen |
2007 |
|
212 |
44.25 |
|
|
|
1:34.71 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
197 |
46.62 |
|
|
|
1:37.08 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Christine Stumpf |
2007 |
|
191 |
44.77 |
|
|
|
1:38.01 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
168 |
48.86 |
|
|
|
1:42.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Andersen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berøring 50m |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende 50m |
|
Herning Svømmeklub |
1:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
9 |
601 |
31.79 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Live Korstadhagen |
2006 |
7 |
484 |
32.43 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Obert |
2006 |
6 |
449 |
33.30 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
5 |
438 |
33.97 |
|
|
|
1:14.41 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
4 |
433 |
35.05 |
|
|
|
1:14.66 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Bach |
2006 |
3 |
423 |
35.35 |
|
|
|
1:15.27 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
2 |
412 |
36.05 |
|
|
|
1:15.94 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
1 |
408 |
34.81 |
|
|
|
1:16.17 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Askland Raanes |
2006 |
|
405 |
34.83 |
|
|
|
1:16.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
402 |
36.74 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Luanna Russo |
2006 |
|
399 |
35.55 |
|
|
|
1:16.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nora Handegaard |
2006 |
|
392 |
36.88 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katrine Bager |
2006 |
|
376 |
35.83 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
371 |
36.31 |
|
|
|
1:18.61 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
359 |
37.35 |
|
|
|
1:19.51 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
356 |
36.37 |
|
|
|
1:19.69 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
336 |
38.07 |
|
|
|
1:21.25 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
334 |
36.32 |
|
|
|
1:21.40 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ane Vinje Olsen |
2006 |
|
316 |
39.14 |
|
|
|
1:22.94 |
|
|
SK Poseidon |
1:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
302 |
37.50 |
|
|
|
1:24.19 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
298 |
39.14 |
|
|
|
1:24.55 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karine Morseth Hallerud |
2006 |
|
295 |
37.31 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
|
285 |
41.38 |
|
|
|
1:25.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
|
270 |
40.64 |
|
|
|
1:27.33 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
|
259 |
40.20 |
|
|
|
1:28.65 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Silje Valvik |
2006 |
|
258 |
41.13 |
|
|
|
1:28.66 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
241 |
41.26 |
|
|
|
1:30.75 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
|
234 |
42.32 |
|
|
|
1:31.58 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sofie Hedegaard Buhl |
2006 |
|
225 |
44.31 |
|
|
|
1:32.80 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
|
217 |
43.53 |
|
|
|
1:33.98 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ida Jensen |
2006 |
|
215 |
43.93 |
|
|
|
1:34.25 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
176 |
46.61 |
|
|
|
1:40.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
174 |
48.02 |
|
|
|
1:41.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
|
111 |
56.70 |
|
|
|
1:57.42 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Sangvik |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Vågsbygd SLK |
1:42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Bertram |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Lyseng IF |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
9 |
636 |
30.15 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Bager |
2005 |
7 |
536 |
32.25 |
|
|
|
1:09.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
6 |
520 |
30.90 |
|
|
|
1:10.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
5 |
508 |
31.50 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
4 |
497 |
32.31 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
SK Poseidon |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
3 |
495 |
32.85 |
|
|
|
1:11.40 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
2 |
494 |
32.50 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jazmin Jensen |
2005 |
1 |
483 |
33.21 |
|
|
|
1:11.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
472 |
34.56 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
471 |
34.09 |
|
|
|
1:12.61 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
462 |
33.74 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
460 |
32.37 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
|
431 |
35.49 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
431 |
33.70 |
|
|
|
1:14.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
|
416 |
35.58 |
|
|
|
1:15.65 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Iversen |
2005 |
|
389 |
34.79 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
381 |
37.18 |
|
|
|
1:17.93 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
369 |
35.96 |
|
|
|
1:18.78 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Louise Lauridsen |
2005 |
|
366 |
35.92 |
|
|
|
1:19.00 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
364 |
36.10 |
|
|
|
1:19.13 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Caden Halle |
2005 |
|
345 |
36.65 |
|
|
|
1:20.52 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Freya Mikkelsen |
2005 |
|
327 |
38.42 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
322 |
38.31 |
|
|
|
1:22.39 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
320 |
36.87 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Elverum Svømming |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
|
303 |
37.12 |
|
|
|
1:24.09 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
287 |
40.05 |
|
|
|
1:25.61 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
273 |
37.85 |
|
|
|
1:27.02 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
238 |
42.96 |
|
|
|
1:31.17 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Vinther Fenger |
2005 |
|
215 |
44.60 |
|
|
|
1:34.26 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
9 |
601 |
30.68 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
7 |
566 |
31.66 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
Randaberg IL |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martha Bjerg |
2004 |
6 |
565 |
32.26 |
|
|
|
1:08.32 |
|
|
Lyseng IF |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
5 |
561 |
31.75 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Marie Dige |
2004 |
4 |
553 |
32.18 |
|
|
|
1:08.83 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
3 |
548 |
31.26 |
|
|
|
1:09.04 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja Romanski |
2003 |
2 |
536 |
33.99 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
1 |
520 |
31.48 |
|
|
|
1:10.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
520 |
32.51 |
|
|
|
1:10.26 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
519 |
33.26 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Fogh |
2003 |
|
514 |
33.90 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
|
505 |
32.53 |
|
|
|
1:10.96 |
|
|
Glitre SK |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
503 |
33.50 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Lyseng IF |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
496 |
32.90 |
|
|
|
1:11.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
459 |
34.19 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
453 |
33.11 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maja Arndal |
2003 |
|
448 |
35.06 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Glitre SK |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
445 |
34.90 |
|
|
|
1:14.01 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
429 |
35.57 |
|
|
|
1:14.87 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ronja Wikheim |
2003 |
|
429 |
34.89 |
|
|
|
1:14.87 |
|
|
Glitre SK |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
428 |
35.82 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
Elverum Svømming |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Vibeke Røseid |
2003 |
|
418 |
34.43 |
|
|
|
1:15.54 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
414 |
34.35 |
|
|
|
1:15.82 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
408 |
34.18 |
|
|
|
1:16.14 |
|
|
SK Poseidon |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mille Winther |
2003 |
|
405 |
35.34 |
|
|
|
1:16.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
401 |
34.52 |
|
|
|
1:16.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Dicte Lund |
2004 |
|
395 |
34.92 |
|
|
|
1:17.00 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
393 |
35.68 |
|
|
|
1:17.10 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
389 |
34.71 |
|
|
|
1:17.41 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
387 |
34.62 |
|
|
|
1:17.51 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Maiken Rinnan Pedersen |
2004 |
|
372 |
|
|
|
|
1:18.56 |
|
|
Glitre SK |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Liva Ginnerup |
2004 |
|
371 |
35.53 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
371 |
35.71 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
362 |
37.83 |
|
|
|
1:19.23 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
352 |
38.53 |
|
|
|
1:19.97 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
345 |
36.17 |
|
|
|
1:20.54 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
|
339 |
37.44 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
333 |
35.50 |
|
|
|
1:21.46 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
330 |
37.14 |
|
|
|
1:21.74 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
325 |
37.87 |
|
|
|
1:22.17 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
317 |
36.57 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
306 |
37.08 |
|
|
|
1:23.79 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Josefine Wohlfeld Hornbæk |
2004 |
|
302 |
37.98 |
|
|
|
1:24.17 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
|
290 |
40.70 |
|
|
|
1:25.32 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Frida Bolesen |
2004 |
|
201 |
44.58 |
|
|
|
1:36.37 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Møller |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Swim Team Neptun |
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Pflug |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende 50m |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende 50m |
|
Holstebro Svømme Club |
1:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Beckmann |
1997 |
9 |
810 |
27.62 |
|
|
|
1:00.61 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
7 |
802 |
26.94 |
|
|
|
1:00.81 |
|
|
JGI Svømning |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
6 |
777 |
27.41 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emily Gantriis |
1999 |
5 |
701 |
28.81 |
|
|
|
1:03.59 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victoria Bierre |
2000 |
4 |
669 |
28.76 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
Herlev Svømning |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
3 |
627 |
30.03 |
|
|
|
1:06.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oda Kristine Borgstrøm |
1999 |
2 |
623 |
31.47 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Randaberg IL |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Sørensen |
2002 |
1 |
620 |
29.20 |
|
|
|
1:06.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
591 |
30.83 |
|
|
|
1:07.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
532 |
31.53 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
SK Poseidon |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
525 |
33.09 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
518 |
31.99 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
518 |
32.21 |
|
|
|
1:10.33 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
466 |
33.24 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lina Maria Gundersen |
2001 |
|
462 |
35.92 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
Glitre SK |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alexandra Peter |
2002 |
|
459 |
34.72 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Randaberg IL |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
458 |
33.15 |
|
|
|
1:13.27 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
285 |
37.75 |
|
|
|
1:25.79 |
|
|
Elverum Svømming |
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende 50m |
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik N Jensen |
2007 |
9 |
230 |
|
|
|
|
41.20 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ib Fang Wang |
2007 |
7 |
226 |
|
|
|
|
41.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Bergmann |
2008 |
6 |
225 |
|
|
|
|
41.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gergely Besenyi |
2007 |
5 |
220 |
|
|
|
|
41.80 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
4 |
219 |
|
|
|
|
41.86 |
|
|
Vågsbygd SLK |
45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Lisberg |
2007 |
3 |
206 |
|
|
|
|
42.69 |
|
|
Odder Svømmeklub |
47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Konradas Juska |
2007 |
2 |
204 |
|
|
|
|
42.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Felix Piontkowitz |
2007 |
1 |
195 |
|
|
|
|
43.50 |
|
|
Struer Svømmeklub |
46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon Voldmester |
2007 |
1 |
195 |
|
|
|
|
43.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
|
189 |
|
|
|
|
43.97 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicklas Lorentzen |
2007 |
|
187 |
|
|
|
|
44.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
|
170 |
|
|
|
|
45.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ericbirkeland Le-Viet |
2007 |
|
170 |
|
|
|
|
45.56 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Noah Jonasen |
2007 |
|
157 |
|
|
|
|
46.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Casper Eriksen |
2007 |
|
157 |
|
|
|
|
46.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valdemar Theisen |
2007 |
|
152 |
|
|
|
|
47.26 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Albert Olesen |
2008 |
|
151 |
|
|
|
|
47.33 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karl Emil Malle |
2008 |
|
138 |
|
|
|
|
48.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anton Wiuf |
2008 |
|
137 |
|
|
|
|
48.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Buster Watkin |
2008 |
|
129 |
|
|
|
|
49.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Villum Alstrøm |
2008 |
|
117 |
|
|
|
|
51.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofian Isaksen-Khalloul |
2007 |
|
115 |
|
|
|
|
51.80 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rahzan Feraz |
2007 |
|
113 |
|
|
|
|
52.20 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederik Billing |
2008 |
|
112 |
|
|
|
|
52.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Frederik Vesterby |
2008 |
|
99 |
|
|
|
|
54.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Albert Singer |
2008 |
|
90 |
|
|
|
|
56.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Tobias Schwab |
2009 |
|
84 |
|
|
|
|
57.51 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Stian Valvik |
2008 |
|
49 |
|
|
|
|
1:08.92 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ivan Pedersen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Hamre |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
9 |
354 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
7 |
350 |
|
|
|
|
35.80 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Jeppesen |
2006 |
6 |
326 |
|
|
|
|
36.67 |
|
|
Herning Svømmeklub |
38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tristan Jensen |
2006 |
5 |
288 |
|
|
|
|
38.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Hansen |
2006 |
4 |
288 |
|
|
|
|
38.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Stilling |
2006 |
3 |
281 |
|
|
|
|
38.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
2 |
280 |
|
|
|
|
38.56 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
1 |
266 |
|
|
|
|
39.22 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
|
251 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
|
233 |
|
|
|
|
41.03 |
|
|
Herning Svømmeklub |
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
|
231 |
|
|
|
|
41.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
217 |
|
|
|
|
42.01 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Bakke |
2006 |
|
195 |
|
|
|
|
43.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Daniel Kristensen |
2006 |
|
175 |
|
|
|
|
45.14 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Asbjørn Ottow Toftdal |
2006 |
|
114 |
|
|
|
|
52.00 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
|
92 |
|
|
|
|
55.92 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Silas Zinther |
2006 |
|
84 |
|
|
|
|
57.57 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Gustav Visby |
2006 |
|
68 |
|
|
|
|
1:01.83 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pragan Saravanan |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Drechsler |
2005 |
9 |
485 |
|
|
|
|
32.13 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Vesterby |
2005 |
7 |
358 |
|
|
|
|
35.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
6 |
354 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Herning Svømmeklub |
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
5 |
304 |
|
|
|
|
37.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
4 |
288 |
|
|
|
|
38.21 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markus Halvorsen |
2005 |
3 |
288 |
|
|
|
|
38.22 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
2 |
264 |
|
|
|
|
39.36 |
|
|
Herning Svømmeklub |
39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Ommundsen |
2005 |
1 |
256 |
|
|
|
|
39.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
247 |
|
|
|
|
40.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
William Jensen |
2005 |
|
205 |
|
|
|
|
42.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oscar Skjoldhorne |
2005 |
|
194 |
|
|
|
|
43.58 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anton Møller Olesen |
2005 |
|
121 |
|
|
|
|
50.97 |
|
|
Struer Svømmeklub |
51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
9 |
518 |
|
|
|
|
31.43 |
|
|
Lyseng IF |
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
7 |
495 |
|
|
|
|
31.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asger Mathiasen |
2004 |
6 |
424 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Torp |
2004 |
5 |
397 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
4 |
391 |
|
|
|
|
34.51 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
3 |
386 |
|
|
|
|
34.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
2 |
385 |
|
|
|
|
34.68 |
|
|
Glitre SK |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Hansen |
2004 |
1 |
376 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Istvan Besenyi |
2004 |
|
374 |
|
|
|
|
35.04 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
368 |
|
|
|
|
35.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Neo Elias Maudal |
2004 |
|
342 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
Glitre SK |
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
309 |
|
|
|
|
37.32 |
|
|
Vågsbygd SLK |
38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
William Mikkelsen |
2004 |
|
189 |
|
|
|
|
43.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stian Brunborg Ihle |
2004 |
|
185 |
|
|
|
|
44.28 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
131 |
|
|
|
|
49.60 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
9 |
544 |
|
|
|
|
30.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
7 |
537 |
|
|
|
|
31.05 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
6 |
460 |
|
|
|
|
32.69 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
5 |
448 |
|
|
|
|
32.99 |
|
|
Glitre SK |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William Sloth |
2003 |
5 |
448 |
|
|
|
|
32.99 |
|
|
Lyseng IF |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
3 |
418 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
Lyseng IF |
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
2 |
398 |
|
|
|
|
34.30 |
|
|
SK Poseidon |
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Jørgensen |
2002 |
1 |
361 |
|
|
|
|
35.44 |
|
|
Struer Svømmeklub |
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Morseth Hallerud |
2003 |
|
295 |
|
|
|
|
37.90 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Luka Krstic |
2003 |
|
220 |
|
|
|
|
41.81 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9 |
774 |
|
|
|
|
27.50 |
Stævnerekord |
|
Agfs Svømmeafdeling |
25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
7 |
626 |
|
|
|
|
29.51 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
6 |
616 |
|
|
|
|
29.66 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janus Meinert |
1995 |
5 |
615 |
|
|
|
|
29.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
4 |
608 |
|
|
|
|
29.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Schultz |
1995 |
3 |
592 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lawrence Langley |
2001 |
2 |
586 |
|
|
|
|
30.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
1 |
579 |
|
|
|
|
30.29 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
530 |
|
|
|
|
31.19 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julian S. Solås Klok |
1999 |
|
512 |
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rick Sol |
2001 |
|
492 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
Elverum Svømming |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
483 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
Glitre SK |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
483 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
459 |
|
|
|
|
32.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
|
362 |
|
|
|
|
40.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
9 |
314 |
|
|
|
|
41.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Stensgaard |
2008 |
7 |
281 |
|
|
|
|
43.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
6 |
258 |
|
|
|
|
44.82 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
5 |
256 |
|
|
|
|
44.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Krabbe |
2008 |
4 |
238 |
|
|
|
|
46.07 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
3 |
235 |
|
|
|
|
46.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Jørgensen |
2008 |
2 |
233 |
|
|
|
|
46.40 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nadia Bager |
2008 |
1 |
230 |
|
|
|
|
46.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
|
225 |
|
|
|
|
46.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne Ishøi |
2008 |
|
223 |
|
|
|
|
47.07 |
|
|
Struer Svømmeklub |
48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
|
215 |
|
|
|
|
47.67 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
|
205 |
|
|
|
|
48.41 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
|
202 |
|
|
|
|
48.61 |
|
|
Struer Svømmeklub |
53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Bettina Gundersen |
2009 |
|
202 |
|
|
|
|
48.66 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Linnea Utvaag |
2008 |
|
201 |
|
|
|
|
48.71 |
|
|
Vågsbygd SLK |
47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
|
201 |
|
|
|
|
48.72 |
|
|
Vågsbygd SLK |
46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Reka Szephalmi |
2009 |
|
200 |
|
|
|
|
48.83 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
189 |
|
|
|
|
49.71 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
|
187 |
|
|
|
|
49.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
174 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frida Olesen |
2008 |
|
172 |
|
|
|
|
51.33 |
|
|
Struer Svømmeklub |
52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
154 |
|
|
|
|
53.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marita T. Sandø |
2008 |
|
151 |
|
|
|
|
53.54 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
151 |
|
|
|
|
53.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Andrea Lage |
2009 |
|
133 |
|
|
|
|
55.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
|
129 |
|
|
|
|
56.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
118 |
|
|
|
|
58.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Liva Jensen |
2008 |
|
109 |
|
|
|
|
59.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
97 |
|
|
|
|
1:01.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Struer Svømmeklub |
49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gabriella Rennesund |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag u/ vand 5m |
|
SK Poseidon |
51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lone T. Nygård |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere flyben 25m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Vågsbygd SLK |
52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Philip |
2007 |
|
430 |
|
|
|
|
37.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
9 |
429 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
7 |
377 |
|
|
|
|
39.52 |
|
|
Herning Svømmeklub |
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
6 |
341 |
|
|
|
|
40.87 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
5 |
320 |
|
|
|
|
41.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
4 |
291 |
|
|
|
|
43.08 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Tjønsø Olsen |
2007 |
3 |
282 |
|
|
|
|
43.53 |
|
|
Vågsbygd SLK |
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Buur Ovesen |
2007 |
2 |
277 |
|
|
|
|
43.77 |
|
|
Herning Svømmeklub |
45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
1 |
265 |
|
|
|
|
44.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mia Plougman |
2007 |
|
253 |
|
|
|
|
45.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
248 |
|
|
|
|
45.45 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amalie Moeskjær |
2007 |
|
244 |
|
|
|
|
45.68 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
|
236 |
|
|
|
|
46.16 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
223 |
|
|
|
|
47.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Therese Baird |
2007 |
|
221 |
|
|
|
|
47.17 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Silje Drechsler |
2007 |
|
217 |
|
|
|
|
47.48 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Gad |
2007 |
|
201 |
|
|
|
|
48.71 |
|
|
Lyseng IF |
51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
|
195 |
|
|
|
|
49.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Karla Solvang Lauknes |
2007 |
|
184 |
|
|
|
|
50.21 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
|
183 |
|
|
|
|
50.30 |
|
|
Herning Svømmeklub |
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
173 |
|
|
|
|
51.25 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christine Stumpf |
2007 |
|
151 |
|
|
|
|
53.53 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Zara Cecilie Stork Githmark |
2007 |
|
142 |
|
|
|
|
54.72 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
424 |
|
|
|
|
38.01 |
|
|
Vågsbygd SLK |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuva Arndal |
2006 |
|
407 |
|
|
|
|
38.52 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Håkonsson |
2006 |
|
407 |
|
|
|
|
38.53 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
9 |
403 |
|
|
|
|
38.66 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
382 |
|
|
|
|
39.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
372 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
370 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Gjelstrup |
2006 |
7 |
354 |
|
|
|
|
40.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Handegaard |
2006 |
6 |
353 |
|
|
|
|
40.39 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
5 |
327 |
|
|
|
|
41.42 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
4 |
316 |
|
|
|
|
41.90 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helene Vestberg |
2006 |
3 |
303 |
|
|
|
|
42.48 |
|
|
Vågsbygd SLK |
44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
2 |
296 |
|
|
|
|
42.85 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
1 |
295 |
|
|
|
|
42.86 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ane Vinje Olsen |
2006 |
|
280 |
|
|
|
|
43.65 |
|
|
SK Poseidon |
45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katrine Bager |
2006 |
|
278 |
|
|
|
|
43.74 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
270 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
174 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
|
153 |
|
|
|
|
53.38 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
|
123 |
|
|
|
|
57.28 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
489 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna Langvad |
2005 |
|
489 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
Lyseng IF |
37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
485 |
|
|
|
|
36.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
462 |
|
|
|
|
36.93 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
433 |
|
|
|
|
37.75 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
|
413 |
|
|
|
|
38.32 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Horverak |
2005 |
|
412 |
|
|
|
|
38.38 |
|
|
Vågsbygd SLK |
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
411 |
|
|
|
|
38.39 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
|
393 |
|
|
|
|
38.96 |
|
|
SK Poseidon |
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
|
387 |
|
|
|
|
39.18 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Lauridsen |
2005 |
|
378 |
|
|
|
|
39.48 |
|
|
Herning Svømmeklub |
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Løh |
2005 |
9 |
322 |
|
|
|
|
41.63 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
7 |
296 |
|
|
|
|
42.82 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mie Asmussen |
2005 |
6 |
288 |
|
|
|
|
43.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Zenia Christensen |
2005 |
5 |
280 |
|
|
|
|
43.65 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kaja Sandvik |
2005 |
4 |
265 |
|
|
|
|
44.46 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
3 |
218 |
|
|
|
|
47.39 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Josefine Høgh |
2005 |
2 |
199 |
|
|
|
|
48.91 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Fogh |
2003 |
|
589 |
|
|
|
|
34.06 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eva Hjort |
2004 |
|
534 |
|
|
|
|
35.19 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
517 |
|
|
|
|
35.58 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Kildahl |
2004 |
|
515 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
Lyseng IF |
34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
512 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
Lyseng IF |
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Freja Romanski |
2003 |
|
509 |
|
|
|
|
35.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
|
485 |
|
|
|
|
36.35 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Solveig Bratland |
2003 |
|
479 |
|
|
|
|
36.50 |
|
|
Vågsbygd SLK |
38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Arndal |
2003 |
|
449 |
|
|
|
|
37.29 |
|
|
Glitre SK |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
406 |
|
|
|
|
38.55 |
|
|
Struer Svømmeklub |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristine Refstie |
2003 |
|
401 |
|
|
|
|
38.71 |
|
|
Vågsbygd SLK |
37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vibeke Røseid |
2003 |
|
389 |
|
|
|
|
39.10 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
385 |
|
|
|
|
39.25 |
|
|
Vågsbygd SLK |
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
9 |
380 |
|
|
|
|
39.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
7 |
362 |
|
|
|
|
40.05 |
|
|
Vågsbygd SLK |
40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
6 |
339 |
|
|
|
|
40.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thea Brøndum |
2004 |
5 |
332 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
Swim Team Neptun |
40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alice Fossen |
2004 |
4 |
311 |
|
|
|
|
42.12 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
3 |
303 |
|
|
|
|
42.49 |
|
|
Odder Svømmeklub |
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Pflug |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
724 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Berns Swim Team |
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
644 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juni Helene Iversen Refst |
2001 |
|
588 |
|
|
|
|
34.09 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
525 |
|
|
|
|
35.39 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lina Maria Gundersen |
2001 |
|
487 |
|
|
|
|
36.30 |
|
|
Glitre SK |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edle Vidnes |
2001 |
|
429 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
SK Poseidon |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
425 |
|
|
|
|
37.98 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexandra Peter |
2002 |
|
403 |
|
|
|
|
38.66 |
|
|
Randaberg IL |
37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mie Trothe |
1998 |
9 |
233 |
|
|
|
|
46.40 |
|
|
Lyseng IF |
48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Mikkel Gadgaard, 8.04.01, Esbjerg, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
9 |
601 |
1:01.42 |
2:07.07 |
3:13.40 |
4:20.63 |
8:45.30 |
|
|
Lyseng IF |
9:03.76 |
|
|
5:28.30 |
6:35.82 |
7:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
7 |
575 |
1:01.53 |
2:07.12 |
3:13.98 |
4:20.95 |
8:53.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
8:52.99 |
|
|
5:28.60 |
6:36.86 |
7:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
6 |
569 |
1:03.34 |
2:10.57 |
|
4:26.50 |
8:54.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
9:17.69 |
|
|
5:34.03 |
6:41.50 |
7:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Inas Ilic |
2005 |
5 |
541 |
1:05.13 |
2:14.10 |
3:23.48 |
4:32.82 |
9:04.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:24.58 |
|
|
5:41.07 |
6:49.27 |
7:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
4 |
535 |
1:03.72 |
2:12.46 |
3:21.66 |
4:31.04 |
9:06.02 |
|
|
Lyseng IF |
9:29.92 |
|
|
5:40.83 |
6:49.95 |
7:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Casper Johannesen |
2004 |
3 |
533 |
1:05.28 |
2:14.00 |
3:23.49 |
4:33.13 |
9:06.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:24.01 |
|
|
5:41.72 |
6:50.56 |
8:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asger Mathiasen |
2004 |
2 |
529 |
1:04.55 |
2:13.31 |
3:22.18 |
4:31.57 |
9:08.09 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
9:19.43 |
|
|
5:41.32 |
6:51.18 |
8:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskar Erklev |
2005 |
1 |
516 |
1:05.14 |
2:15.39 |
3:25.30 |
4:35.97 |
9:12.51 |
|
|
Vågsbygd SLK |
9:36.09 |
|
|
5:44.97 |
6:55.30 |
8:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristian Kjær |
2005 |
|
508 |
1:03.85 |
2:12.14 |
3:21.86 |
4:31.96 |
9:15.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
9:37.24 |
|
|
5:42.17 |
6:53.78 |
8:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Istvan Besenyi |
2004 |
|
504 |
1:04.63 |
2:14.03 |
3:24.38 |
4:34.89 |
9:16.87 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
9:54.31 |
|
|
5:45.30 |
6:56.20 |
8:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erik Magnus Evensrud |
2005 |
|
481 |
1:08.18 |
2:18.86 |
3:29.86 |
4:40.46 |
9:25.84 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
9:03.34 |
|
|
5:51.84 |
7:04.15 |
8:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Michael Jansen |
2005 |
|
467 |
1:06.45 |
2:17.16 |
3:28.98 |
4:40.97 |
9:31.29 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
10:20.84 |
|
|
5:53.38 |
7:06.77 |
8:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Mikkel Gadgaard, 8.04.01, Esbjerg, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9 |
775 |
58.13 |
1:58.95 |
2:58.67 |
3:58.98 |
8:02.54 |
Stævnerekord |
|
Esbjerg Svømmeklub |
7:52.08 |
|
|
4:59.36 |
6:00.62 |
7:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskar Lindholm |
2001 |
7 |
739 |
58.18 |
1:59.51 |
3:00.66 |
4:02.68 |
8:10.42 |
|
|
Lyseng IF |
7:56.14 |
|
|
5:04.62 |
6:06.94 |
7:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
6 |
702 |
58.44 |
2:01.98 |
3:06.16 |
4:09.73 |
8:18.85 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
7:58.13 |
|
|
5:11.12 |
6:13.27 |
7:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Holm |
1998 |
5 |
694 |
58.93 |
2:01.07 |
3:04.02 |
4:07.47 |
8:20.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
7:59.76 |
|
|
5:10.75 |
6:14.26 |
7:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
4 |
687 |
58.10 |
2:00.48 |
3:03.30 |
4:07.10 |
8:22.30 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
8:49.17 |
|
|
5:10.91 |
6:15.00 |
7:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicolas Blanch |
1997 |
3 |
666 |
57.87 |
2:00.08 |
3:02.86 |
4:06.67 |
8:27.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
8:10.16 |
|
|
5:10.44 |
6:15.24 |
7:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anders Valdar |
2000 |
2 |
624 |
1:00.17 |
2:03.72 |
3:08.25 |
4:13.03 |
8:38.71 |
|
|
SK Poseidon |
8:29.03 |
|
|
5:18.89 |
6:25.70 |
7:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valdemar Brøns |
2003 |
1 |
601 |
1:02.91 |
2:07.18 |
3:11.83 |
4:17.40 |
8:45.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:15.32 |
|
|
5:23.89 |
6:31.49 |
7:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
569 |
1:04.77 |
2:12.54 |
3:19.48 |
4:26.62 |
8:54.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:01.80 |
|
|
5:33.68 |
6:42.06 |
7:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
|
529 |
1:04.59 |
2:13.40 |
3:22.42 |
4:31.94 |
9:07.98 |
|
|
SK Poseidon |
9:17.49 |
|
|
5:41.92 |
6:51.73 |
8:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
|
526 |
1:08.69 |
2:18.90 |
3:43.32 |
4:39.04 |
9:08.97 |
|
|
Randaberg IL |
8:56.98 |
|
|
5:48.07 |
6:57.88 |
8:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
|
462 |
1:06.01 |
2:16.47 |
3:28.42 |
4:40.59 |
9:33.37 |
|
|
Lyseng IF |
9:49.15 |
|
|
5:52.75 |
7:06.73 |
8:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:14 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 8.34.56, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
9 |
625 |
1:07.59 |
2:20.14 |
3:30.67 |
4:42.02 |
9:20.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:47.60 |
|
|
5:53.35 |
7:02.90 |
8:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
7 |
527 |
1:09.36 |
2:24.26 |
3:38.86 |
4:53.78 |
9:53.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:54.80 |
|
|
6:08.84 |
7:24.03 |
8:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nanna Langvad |
2005 |
6 |
501 |
1:08.45 |
2:23.58 |
3:39.92 |
4:58.25 |
10:03.46 |
|
|
Lyseng IF |
10:21.11 |
|
|
6:16.44 |
7:34.48 |
8:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
5 |
500 |
1:09.95 |
2:25.98 |
3:43.53 |
5:00.73 |
10:03.78 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
10:10.78 |
|
|
6:17.82 |
7:34.64 |
8:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Falka Tind |
2006 |
4 |
499 |
1:11.14 |
2:27.39 |
3:43.34 |
4:59.42 |
10:04.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:51.16 |
|
|
6:16.37 |
7:32.94 |
8:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
3 |
492 |
1:10.78 |
2:27.46 |
3:43.83 |
5:00.94 |
10:06.96 |
|
|
Odder Svømmeklub |
10:03.90 |
|
|
6:17.40 |
7:34.05 |
8:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
2 |
484 |
1:11.09 |
2:28.30 |
3:45.93 |
5:03.99 |
10:10.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
10:04.87 |
|
|
6:22.19 |
7:38.96 |
8:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
1 |
449 |
1:11.51 |
2:29.60 |
3:49.05 |
5:08.79 |
10:25.69 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
10:41.28 |
|
|
6:28.54 |
7:48.26 |
9:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
438 |
1:14.73 |
2:33.55 |
3:53.91 |
5:13.92 |
10:31.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
10:34.77 |
|
|
6:34.08 |
7:53.92 |
9:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
399 |
1:16.78 |
2:39.04 |
4:01.89 |
5:25.15 |
10:50.87 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
10:47.91 |
|
|
6:48.48 |
8:11.09 |
9:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 8.34.56, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9 |
755 |
1:02.40 |
2:08.70 |
3:14.79 |
4:21.27 |
8:46.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
8:30.93 |
|
|
5:27.52 |
6:34.22 |
7:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
7 |
712 |
1:04.29 |
2:11.64 |
3:19.35 |
4:26.78 |
8:56.70 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
8:46.86 |
|
|
5:34.18 |
6:41.98 |
7:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jackie Gade |
1998 |
6 |
690 |
1:04.74 |
2:12.73 |
3:20.37 |
4:28.69 |
9:02.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
8:50.95 |
|
|
5:36.53 |
6:44.74 |
7:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
5 |
676 |
1:05.37 |
2:14.08 |
3:22.07 |
4:30.77 |
9:05.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
8:59.54 |
|
|
5:39.15 |
6:48.62 |
7:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Søe Bach |
2002 |
4 |
668 |
1:04.26 |
2:11.75 |
3:20.06 |
4:29.11 |
9:08.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
8:56.86 |
|
|
5:38.64 |
6:48.99 |
7:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
3 |
622 |
1:07.77 |
2:19.60 |
3:30.57 |
4:41.94 |
9:21.25 |
|
|
Randaberg IL |
9:27.49 |
|
|
5:52.24 |
7:02.25 |
8:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
2 |
612 |
1:05.84 |
2:16.76 |
3:28.18 |
4:39.57 |
9:24.58 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
9:22.59 |
|
|
5:50.84 |
7:02.32 |
8:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Maagøe |
2003 |
1 |
611 |
1:05.79 |
2:14.61 |
3:24.44 |
4:36.15 |
9:24.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:20.86 |
|
|
5:48.41 |
7:01.09 |
8:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
604 |
1:07.86 |
2:19.55 |
3:30.61 |
4:42.07 |
9:26.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:29.56 |
|
|
5:53.17 |
7:03.80 |
8:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
591 |
1:08.23 |
2:20.51 |
3:32.19 |
4:44.25 |
9:31.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:20.55 |
|
|
5:56.17 |
7:08.36 |
8:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Leirvik |
2004 |
|
546 |
1:10.60 |
2:24.19 |
3:38.44 |
4:52.90 |
9:46.18 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
10:01.68 |
|
|
6:05.98 |
7:19.94 |
8:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
454 |
1:11.38 |
2:28.70 |
3:47.37 |
5:06.39 |
10:23.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
10:41.83 |
|
|
6:25.91 |
7:44.93 |
9:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Line Lindhardt Nielsen |
2004 |
|
340 |
1:19.83 |
2:44.67 |
4:11.52 |
5:39.70 |
11:26.35 |
|
|
Herning Svømmeklub |
11:46.70 |
|
|
7:07.48 |
8:35.19 |
10:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Svømmeklubben Nord |
10:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:14 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:34 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gergely Besenyi |
2007 |
9 |
269 |
|
|
|
|
34.38 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
7 |
266 |
|
|
|
|
34.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Bergmann |
2008 |
6 |
238 |
|
|
|
|
35.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ib Fang Wang |
2007 |
5 |
187 |
|
|
|
|
38.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Voldmester |
2007 |
4 |
179 |
|
|
|
|
39.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
3 |
178 |
|
|
|
|
39.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Eriksen |
2007 |
2 |
171 |
|
|
|
|
39.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
1 |
154 |
|
|
|
|
41.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ericbirkeland Le-Viet |
2007 |
|
152 |
|
|
|
|
41.60 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
|
149 |
|
|
|
|
41.86 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ivan Pedersen |
2008 |
|
147 |
|
|
|
|
42.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noah Kristensen |
2007 |
|
146 |
|
|
|
|
42.11 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
|
144 |
|
|
|
|
42.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Noah Jonasen |
2007 |
|
144 |
|
|
|
|
42.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
|
139 |
|
|
|
|
42.81 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Patrick Gadeberg |
2007 |
|
136 |
|
|
|
|
43.15 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anton Wiuf |
2008 |
|
134 |
|
|
|
|
43.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofian Isaksen-Khalloul |
2007 |
|
129 |
|
|
|
|
43.96 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederik Vesterby |
2008 |
|
113 |
|
|
|
|
45.83 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Villum Alstrøm |
2008 |
|
113 |
|
|
|
|
45.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maciej Dworzanski |
2008 |
|
113 |
|
|
|
|
45.96 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Buster Watkin |
2008 |
|
112 |
|
|
|
|
46.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Magnus Kjær Holm |
2008 |
|
106 |
|
|
|
|
46.87 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederik Billing |
2008 |
|
101 |
|
|
|
|
47.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Rahzan Feraz |
2007 |
|
99 |
|
|
|
|
47.96 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lucas Nilsen Hostvedt |
2007 |
|
95 |
|
|
|
|
48.60 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Albert Singer |
2008 |
|
90 |
|
|
|
|
49.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Stian Valvik |
2008 |
|
37 |
|
|
|
|
1:06.22 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
342 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
7 |
306 |
|
|
|
|
32.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
6 |
291 |
|
|
|
|
33.50 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan H Brorson |
2006 |
5 |
275 |
|
|
|
|
34.13 |
|
|
Swim Team Neptun |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
4 |
274 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Hansen |
2006 |
3 |
270 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
2 |
257 |
|
|
|
|
34.91 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
1 |
245 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
|
236 |
|
|
|
|
35.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
235 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
|
232 |
|
|
|
|
36.16 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
|
224 |
|
|
|
|
36.58 |
|
|
Struer Svømmeklub |
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
|
218 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christian Bakke |
2006 |
|
217 |
|
|
|
|
36.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Stilling |
2006 |
|
216 |
|
|
|
|
37.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vlad Nazarov |
2006 |
|
189 |
|
|
|
|
38.67 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christian Andersen |
2006 |
|
188 |
|
|
|
|
38.76 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mads Jeppesen |
2006 |
|
163 |
|
|
|
|
40.67 |
|
|
Herning Svømmeklub |
49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Dan Skov |
2006 |
|
138 |
|
|
|
|
42.98 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
|
125 |
|
|
|
|
44.35 |
|
|
Struer Svømmeklub |
44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
August Heltborg |
2006 |
|
123 |
|
|
|
|
44.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Asbjørn Ottow Toftdal |
2006 |
|
118 |
|
|
|
|
45.24 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Daniel Kristensen |
2006 |
|
111 |
|
|
|
|
46.12 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Wiktor G. Maagaard |
2006 |
|
108 |
|
|
|
|
46.65 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Silas Zinther |
2006 |
|
93 |
|
|
|
|
48.99 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Gustav Visby |
2006 |
|
47 |
|
|
|
|
1:01.15 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
9 |
454 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
7 |
380 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Casper Boest |
2005 |
6 |
368 |
|
|
|
|
31.00 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Andersen |
2005 |
5 |
354 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sivert Grov Hanssen |
2005 |
4 |
350 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michael Jansen |
2005 |
3 |
326 |
|
|
|
|
32.28 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
2 |
317 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
1 |
275 |
|
|
|
|
34.14 |
|
|
Herning Svømmeklub |
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
273 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Markus Halvorsen |
2005 |
|
230 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
|
216 |
|
|
|
|
37.00 |
|
|
Herning Svømmeklub |
37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
|
215 |
|
|
|
|
37.05 |
|
|
Herning Svømmeklub |
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
212 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mads Rager Larsen |
2005 |
|
209 |
|
|
|
|
37.42 |
|
|
Swim Team Neptun |
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Møller Olesen |
2005 |
|
100 |
|
|
|
|
47.87 |
|
|
Struer Svømmeklub |
46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Hansen |
2004 |
9 |
445 |
|
|
|
|
29.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
7 |
413 |
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
6 |
402 |
|
|
|
|
30.10 |
|
|
Lyseng IF |
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christoffer Johannes Bamr |
2004 |
5 |
375 |
|
|
|
|
30.79 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Johannesen |
2004 |
4 |
359 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
3 |
357 |
|
|
|
|
31.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
2 |
350 |
|
|
|
|
31.50 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
1 |
341 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Istvan Besenyi |
2004 |
|
338 |
|
|
|
|
31.89 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
|
317 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Mortensen |
2004 |
|
296 |
|
|
|
|
33.32 |
|
|
Herning Svømmeklub |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Danilo Møller |
2004 |
|
269 |
|
|
|
|
34.39 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oskar Wiwe Brøste |
2004 |
|
202 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
Herning Svømmeklub |
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stian Brunborg Ihle |
2004 |
|
159 |
|
|
|
|
40.93 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Kloster |
2002 |
9 |
564 |
|
|
|
|
26.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
7 |
558 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
6 |
318 |
|
|
|
|
32.54 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Bager |
2003 |
5 |
318 |
|
|
|
|
32.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Morseth Hallerud |
2003 |
4 |
317 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
3 |
289 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
SK Poseidon |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9 |
624 |
|
|
|
|
26.00 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
9 |
624 |
|
|
|
|
26.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Schultz |
1995 |
6 |
577 |
|
|
|
|
26.68 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
5 |
533 |
|
|
|
|
27.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Hope |
1999 |
4 |
532 |
|
|
|
|
27.42 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
3 |
513 |
|
|
|
|
27.74 |
|
|
Lyseng IF |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin H. Abel |
2001 |
2 |
511 |
|
|
|
|
27.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
1 |
508 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
Lyseng IF |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rick Sol |
2001 |
|
382 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
Elverum Svømming |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
|
232 |
|
|
|
|
36.11 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:34 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Julie Kepp Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
9 |
345 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
7 |
284 |
|
|
|
|
39.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Jørgensen |
2008 |
6 |
274 |
|
|
|
|
39.50 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stine Sembsmoen-Schleis |
2008 |
5 |
271 |
|
|
|
|
39.65 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
4 |
264 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nadia Bager |
2008 |
3 |
255 |
|
|
|
|
40.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
2 |
249 |
|
|
|
|
40.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
1 |
241 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
|
241 |
|
|
|
|
41.24 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
|
240 |
|
|
|
|
41.30 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Utvaag |
2008 |
|
239 |
|
|
|
|
41.35 |
|
|
Vågsbygd SLK |
42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
235 |
|
|
|
|
41.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Stensgaard |
2008 |
|
231 |
|
|
|
|
41.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victoria Krabbe |
2008 |
|
214 |
|
|
|
|
42.86 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Andrea Lage |
2009 |
|
191 |
|
|
|
|
44.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frida Olesen |
2008 |
|
191 |
|
|
|
|
44.54 |
|
|
Struer Svømmeklub |
45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
|
187 |
|
|
|
|
44.87 |
|
|
Struer Svømmeklub |
50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
|
187 |
|
|
|
|
44.87 |
|
|
Vågsbygd SLK |
47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
184 |
|
|
|
|
45.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Reka Szephalmi |
2009 |
|
184 |
|
|
|
|
45.12 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
|
175 |
|
|
|
|
45.84 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
|
172 |
|
|
|
|
46.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
169 |
|
|
|
|
46.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
|
169 |
|
|
|
|
46.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
160 |
|
|
|
|
47.28 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
158 |
|
|
|
|
47.44 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
|
157 |
|
|
|
|
47.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
147 |
|
|
|
|
48.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
|
137 |
|
|
|
|
49.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lone T. Nygård |
2008 |
|
136 |
|
|
|
|
49.91 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Marita T. Sandø |
2008 |
|
135 |
|
|
|
|
50.02 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Struer Svømmeklub |
45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Julie Kepp Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
431 |
|
|
|
|
33.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
7 |
399 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella Pedersen |
2007 |
6 |
381 |
|
|
|
|
35.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Pedersen |
2007 |
5 |
374 |
|
|
|
|
35.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Møller |
2007 |
4 |
350 |
|
|
|
|
36.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
3 |
346 |
|
|
|
|
36.54 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
2 |
326 |
|
|
|
|
37.28 |
|
|
Lyseng IF |
37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
1 |
318 |
|
|
|
|
37.57 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
|
316 |
|
|
|
|
37.67 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karen Sørensen |
2007 |
|
313 |
|
|
|
|
37.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frida Damm Thorsell |
2007 |
|
295 |
|
|
|
|
38.54 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
278 |
|
|
|
|
39.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
|
266 |
|
|
|
|
39.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Buur Ovesen |
2007 |
|
264 |
|
|
|
|
39.98 |
|
|
Herning Svømmeklub |
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
|
262 |
|
|
|
|
40.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
262 |
|
|
|
|
40.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ella Tjønsø Olsen |
2007 |
|
256 |
|
|
|
|
40.39 |
|
|
Vågsbygd SLK |
41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
251 |
|
|
|
|
40.65 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Therese Baird |
2007 |
|
251 |
|
|
|
|
40.65 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Andersen |
2007 |
|
244 |
|
|
|
|
41.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Klara Buur Ovesen |
2007 |
|
231 |
|
|
|
|
41.83 |
|
|
Herning Svømmeklub |
45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
230 |
|
|
|
|
41.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
214 |
|
|
|
|
42.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Maja Broholm Brixen |
2007 |
|
210 |
|
|
|
|
43.13 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
191 |
|
|
|
|
44.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ingeborg Foged Have |
2007 |
|
189 |
|
|
|
|
44.67 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Zara Cecilie Stork Githmark |
2007 |
|
168 |
|
|
|
|
46.47 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christine Stumpf |
2007 |
|
160 |
|
|
|
|
47.25 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Karla Solvang Lauknes |
2007 |
|
129 |
|
|
|
|
50.74 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Julie Kepp Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Live Korstadhagen |
2006 |
9 |
481 |
|
|
|
|
32.76 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freja Obert |
2006 |
7 |
448 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
Odder Svømmeklub |
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Håkonsson |
2006 |
6 |
423 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Bach |
2006 |
5 |
401 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
4 |
399 |
|
|
|
|
34.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luanna Russo |
2006 |
3 |
383 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marie Bertram |
2006 |
3 |
383 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
Lyseng IF |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Askland Raanes |
2006 |
1 |
368 |
|
|
|
|
35.82 |
|
|
Vågsbygd SLK |
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karine Morseth Hallerud |
2006 |
|
356 |
|
|
|
|
36.21 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
355 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
Odder Svømmeklub |
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
352 |
|
|
|
|
36.33 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
|
352 |
|
|
|
|
36.34 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katrine Bager |
2006 |
|
337 |
|
|
|
|
36.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
334 |
|
|
|
|
36.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
330 |
|
|
|
|
37.11 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
326 |
|
|
|
|
37.27 |
|
|
Lyseng IF |
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
322 |
|
|
|
|
37.44 |
|
|
Vågsbygd SLK |
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Dagmar Keller |
2006 |
|
302 |
|
|
|
|
38.24 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
301 |
|
|
|
|
38.28 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
294 |
|
|
|
|
38.59 |
|
|
Herning Svømmeklub |
38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
287 |
|
|
|
|
38.90 |
|
|
Vågsbygd SLK |
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
|
278 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
274 |
|
|
|
|
39.51 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
256 |
|
|
|
|
40.41 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tuva Arndal |
2006 |
|
253 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
|
244 |
|
|
|
|
41.05 |
|
|
Struer Svømmeklub |
41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
243 |
|
|
|
|
41.13 |
|
|
Herning Svømmeklub |
43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
|
228 |
|
|
|
|
42.01 |
|
|
Herning Svømmeklub |
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
|
176 |
|
|
|
|
45.73 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
|
122 |
|
|
|
|
51.68 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Jensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 25m |
|
Grimstad Svømmeklubb |
44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Julie Kepp Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
9 |
538 |
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
7 |
515 |
|
|
|
|
32.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jazmin Jensen |
2005 |
6 |
460 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
5 |
460 |
|
|
|
|
33.25 |
|
|
SK Poseidon |
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stine Mejdahl |
2005 |
4 |
448 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
3 |
439 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karoline Iversen |
2005 |
2 |
403 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
1 |
382 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
|
340 |
|
|
|
|
36.76 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
336 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
331 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
330 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
326 |
|
|
|
|
37.28 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Freya Mikkelsen |
2005 |
|
294 |
|
|
|
|
38.60 |
|
|
Swim Team Neptun |
47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
276 |
|
|
|
|
39.40 |
|
|
Vågsbygd SLK |
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
273 |
|
|
|
|
39.57 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Zenia Christensen |
2005 |
|
271 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofie Horverak |
2005 |
|
256 |
|
|
|
|
40.38 |
|
|
Vågsbygd SLK |
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
237 |
|
|
|
|
41.46 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Vinther Fenger |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 25m |
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Julie Kepp Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
9 |
564 |
|
|
|
|
31.06 |
|
|
Randaberg IL |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
7 |
524 |
|
|
|
|
31.84 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
6 |
519 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
Glitre SK |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Vie |
2003 |
5 |
501 |
|
|
|
|
32.31 |
|
|
Elverum Svømming |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martha Bjerg |
2004 |
4 |
478 |
|
|
|
|
32.83 |
|
|
Lyseng IF |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
3 |
470 |
|
|
|
|
33.00 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
2 |
460 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Marie Dige |
2004 |
1 |
437 |
|
|
|
|
33.82 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
431 |
|
|
|
|
33.98 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maiken Rinnan Pedersen |
2004 |
|
422 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
Glitre SK |
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
419 |
|
|
|
|
34.29 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
401 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
Vågsbygd SLK |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
400 |
|
|
|
|
34.83 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
387 |
|
|
|
|
35.22 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Thea Brøndum |
2004 |
|
385 |
|
|
|
|
35.26 |
|
|
Swim Team Neptun |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
379 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kristine Refstie |
2003 |
|
379 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Vågsbygd SLK |
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
377 |
|
|
|
|
35.53 |
|
|
SK Poseidon |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
375 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
Struer Svømmeklub |
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mille Winther |
2003 |
|
358 |
|
|
|
|
36.13 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
352 |
|
|
|
|
36.33 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
351 |
|
|
|
|
36.37 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
|
336 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
Swim Team Neptun |
39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
335 |
|
|
|
|
36.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
328 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
323 |
|
|
|
|
37.39 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
317 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
316 |
|
|
|
|
37.68 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
314 |
|
|
|
|
37.75 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Josefine Wohlfeld Hornbæk |
2004 |
|
298 |
|
|
|
|
38.43 |
|
|
Swim Team Neptun |
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
266 |
|
|
|
|
39.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herning Svømmeklub |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Møller |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Swim Team Neptun |
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Pflug |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Julie Kepp Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
9 |
856 |
|
|
|
|
27.03 |
|
|
JGI Svømning |
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
7 |
783 |
|
|
|
|
27.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Bierre |
2000 |
6 |
736 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
Herlev Svømning |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
5 |
650 |
|
|
|
|
29.63 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Sørensen |
2002 |
4 |
641 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
3 |
635 |
|
|
|
|
29.85 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matilde Schrøder |
1996 |
2 |
574 |
|
|
|
|
30.88 |
|
|
Berns Swim Team |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
1 |
559 |
|
|
|
|
31.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
553 |
|
|
|
|
31.27 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
536 |
|
|
|
|
31.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
497 |
|
|
|
|
32.39 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
492 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
Vågsbygd SLK |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Edle Vidnes |
2001 |
|
464 |
|
|
|
|
33.15 |
|
|
SK Poseidon |
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
416 |
|
|
|
|
34.36 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexandra Peter |
2002 |
|
336 |
|
|
|
|
36.91 |
|
|
Randaberg IL |
36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
314 |
|
|
|
|
37.76 |
|
|
Elverum Svømming |
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:50 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Bundgaard |
2007 |
9 |
213 |
36.99 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
7 |
202 |
38.81 |
|
|
|
1:21.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
6 |
185 |
36.58 |
|
|
|
1:24.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Angus Halle |
2007 |
5 |
170 |
39.38 |
|
|
|
1:26.67 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Lisberg |
2007 |
4 |
158 |
39.29 |
|
|
|
1:28.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
3 |
153 |
42.24 |
|
|
|
1:29.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Konradas Juska |
2007 |
2 |
147 |
40.38 |
|
|
|
1:30.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Storm Jensen |
2007 |
1 |
141 |
42.49 |
|
|
|
1:32.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
139 |
42.63 |
|
|
|
1:32.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicklas Lorentzen |
2007 |
|
128 |
43.08 |
|
|
|
1:35.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Norup |
2007 |
|
119 |
44.02 |
|
|
|
1:37.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noah Kristensen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hansen |
2006 |
9 |
351 |
31.55 |
|
|
|
1:08.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tristan Jensen |
2006 |
7 |
268 |
33.54 |
|
|
|
1:14.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
6 |
265 |
35.25 |
|
|
|
1:14.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Laursen |
2006 |
5 |
196 |
38.35 |
|
|
|
1:22.67 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
4 |
177 |
38.83 |
|
|
|
1:25.58 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
9 |
457 |
28.84 |
|
|
|
1:02.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskar Erklev |
2005 |
7 |
411 |
30.41 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian Kjær |
2005 |
6 |
407 |
29.51 |
|
|
|
1:04.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
5 |
391 |
29.52 |
|
|
|
1:05.71 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
4 |
328 |
31.18 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Casper Boest |
2005 |
3 |
322 |
30.87 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Drechsler |
2005 |
2 |
320 |
32.51 |
|
|
|
1:10.23 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Winsnes |
2005 |
1 |
298 |
33.31 |
|
|
|
1:11.93 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
291 |
33.80 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oscar Nilsen Hostvedt |
2005 |
|
289 |
34.02 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
|
289 |
34.07 |
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Laursen |
2005 |
|
267 |
34.40 |
|
|
|
1:14.58 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
257 |
33.97 |
|
|
|
1:15.56 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
|
239 |
35.95 |
|
|
|
1:17.42 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Michael Jansen |
2005 |
|
236 |
35.84 |
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
235 |
36.33 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Simon Gallacher |
2005 |
|
225 |
34.68 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
|
225 |
34.46 |
|
|
|
1:18.96 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
David Ommundsen |
2005 |
|
205 |
37.23 |
|
|
|
1:21.51 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
|
103 |
43.78 |
|
|
|
1:42.50 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Simon Bjørkmann Dahl |
2005 |
|
95 |
46.19 |
|
|
|
1:45.01 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
517 |
27.77 |
|
|
|
59.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
7 |
442 |
29.65 |
|
|
|
1:03.08 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asger Mathiasen |
2004 |
6 |
411 |
29.58 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
5 |
401 |
30.05 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
4 |
400 |
30.77 |
|
|
|
1:05.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian Rennesund |
2004 |
3 |
397 |
30.04 |
|
|
|
1:05.38 |
|
|
SK Poseidon |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Hansen |
2004 |
2 |
385 |
30.18 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Torp |
2004 |
1 |
385 |
30.15 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
|
325 |
31.56 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Jaworski |
2004 |
|
323 |
31.95 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
293 |
33.50 |
|
|
|
1:12.33 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eirik Karlsen |
2004 |
|
247 |
34.65 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
211 |
37.81 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
|
169 |
38.73 |
|
|
|
1:26.84 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
|
123 |
42.28 |
|
|
|
1:36.55 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Glitre SK |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
9 |
735 |
24.39 |
|
|
|
53.26 |
|
|
Herlev Svømning |
51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valdemar Brøns |
2003 |
7 |
580 |
27.10 |
|
|
|
57.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
6 |
572 |
27.07 |
|
|
|
57.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
5 |
561 |
26.96 |
|
|
|
58.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
4 |
554 |
27.62 |
|
|
|
58.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
3 |
554 |
27.31 |
|
|
|
58.52 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Kloster |
2002 |
2 |
533 |
27.64 |
|
|
|
59.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
1 |
501 |
28.09 |
|
|
|
1:00.50 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Titus Victor Phillipson |
2002 |
|
495 |
27.60 |
|
|
|
1:00.76 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
|
490 |
28.77 |
|
|
|
1:00.96 |
|
|
Glitre SK |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lucas Rennesund |
2002 |
|
469 |
29.16 |
|
|
|
1:01.86 |
|
|
SK Poseidon |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
|
442 |
29.16 |
|
|
|
1:03.08 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
441 |
29.05 |
|
|
|
1:03.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
William Sloth |
2003 |
|
426 |
29.78 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Lyseng IF |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
426 |
29.88 |
|
|
|
1:03.88 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
411 |
30.14 |
|
|
|
1:04.62 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
403 |
29.93 |
|
|
|
1:05.06 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
|
394 |
30.49 |
|
|
|
1:05.57 |
|
|
SK Poseidon |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Theo Munz-Kløve |
2003 |
|
390 |
30.60 |
|
|
|
1:05.80 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Haakon Handegaard |
2003 |
|
387 |
31.24 |
|
|
|
1:05.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Axel Hvam |
2003 |
|
364 |
31.51 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
349 |
31.19 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
308 |
32.20 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
297 |
32.42 |
|
|
|
1:11.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9 |
645 |
25.87 |
|
|
|
55.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
7 |
608 |
26.30 |
|
|
|
56.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
6 |
592 |
26.91 |
|
|
|
57.25 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
5 |
588 |
26.77 |
|
|
|
57.38 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Mose |
2000 |
4 |
576 |
27.21 |
|
|
|
57.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
3 |
562 |
27.05 |
|
|
|
58.26 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
2 |
555 |
27.20 |
|
|
|
58.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
1 |
514 |
28.01 |
|
|
|
1:00.01 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
499 |
28.24 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Glitre SK |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julian S. Solås Klok |
1999 |
|
498 |
27.66 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
489 |
28.43 |
|
|
|
1:01.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
471 |
28.54 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
447 |
29.73 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
422 |
29.11 |
|
|
|
1:04.07 |
|
|
Lyseng IF |
59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:50 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
20:50 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
9 |
239 |
39.18 |
|
|
|
1:27.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Utvaag |
2008 |
7 |
218 |
41.07 |
|
|
|
1:30.69 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
6 |
197 |
40.91 |
|
|
|
1:33.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
5 |
195 |
43.80 |
|
|
|
1:34.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carlijn Loeven |
2008 |
4 |
152 |
46.64 |
|
|
|
1:42.17 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Louise Jeppesen |
2008 |
3 |
151 |
47.05 |
|
|
|
1:42.52 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
2 |
150 |
47.60 |
|
|
|
1:42.56 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
9 |
412 |
33.78 |
|
|
|
1:13.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilde Engene |
2007 |
7 |
407 |
34.58 |
|
|
|
1:13.66 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Philip |
2007 |
6 |
350 |
36.06 |
|
|
|
1:17.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
5 |
333 |
35.48 |
|
|
|
1:18.71 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
4 |
304 |
36.77 |
|
|
|
1:21.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Therese Baird |
2007 |
3 |
291 |
37.03 |
|
|
|
1:22.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
2 |
227 |
41.12 |
|
|
|
1:29.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Mathea Kulmala |
2007 |
1 |
221 |
41.74 |
|
|
|
1:30.24 |
|
|
Elverum Svømming |
1:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
176 |
44.85 |
|
|
|
1:37.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mia Plougman |
2007 |
|
175 |
43.74 |
|
|
|
1:37.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
119 |
51.03 |
|
|
|
1:50.78 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Live Korstadhagen |
2006 |
9 |
452 |
32.75 |
|
|
|
1:11.14 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
7 |
423 |
34.78 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
6 |
417 |
33.90 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
5 |
395 |
34.30 |
|
|
|
1:14.41 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikoline Sejr |
2006 |
4 |
343 |
36.22 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Lyseng IF |
1:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
3 |
341 |
36.49 |
|
|
|
1:18.10 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Gjelstrup |
2006 |
2 |
328 |
36.10 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nora Handegaard |
2006 |
1 |
297 |
37.54 |
|
|
|
1:21.84 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
295 |
37.49 |
|
|
|
1:22.03 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
287 |
38.87 |
|
|
|
1:22.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
251 |
38.90 |
|
|
|
1:26.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Dagmar Keller |
2006 |
|
177 |
44.24 |
|
|
|
1:37.10 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Linnea Sangvik |
2006 |
|
120 |
49.98 |
|
|
|
1:50.70 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
9 |
557 |
31.05 |
|
|
|
1:06.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
7 |
463 |
32.30 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
SK Poseidon |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Hovmark |
2005 |
6 |
451 |
33.31 |
|
|
|
1:11.20 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
5 |
435 |
34.38 |
|
|
|
1:12.07 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
4 |
420 |
33.49 |
|
|
|
1:12.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stina Kletvang |
2005 |
3 |
406 |
34.42 |
|
|
|
1:13.69 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
2 |
384 |
34.45 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilde Olaussen |
2005 |
1 |
322 |
36.20 |
|
|
|
1:19.61 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
315 |
36.97 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
298 |
37.70 |
|
|
|
1:21.74 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Løh |
2005 |
|
291 |
39.23 |
|
|
|
1:22.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
283 |
37.27 |
|
|
|
1:23.12 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caden Halle |
2005 |
|
276 |
36.48 |
|
|
|
1:23.87 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
245 |
37.55 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Elverum Svømming |
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
|
219 |
40.13 |
|
|
|
1:30.57 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
217 |
41.05 |
|
|
|
1:30.86 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
214 |
40.47 |
|
|
|
1:31.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Horverak |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
9 |
594 |
30.70 |
|
|
|
1:04.93 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
7 |
560 |
31.22 |
|
|
|
1:06.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
6 |
550 |
30.80 |
|
|
|
1:06.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eva Hjort |
2004 |
5 |
538 |
31.81 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
4 |
511 |
32.03 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Solveig Bratland |
2003 |
3 |
500 |
32.47 |
|
|
|
1:08.78 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
2 |
452 |
33.35 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Kjær |
2003 |
1 |
447 |
33.54 |
|
|
|
1:11.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
|
443 |
33.55 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sarah Kildahl |
2004 |
|
434 |
33.27 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Lyseng IF |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vibeke Røseid |
2003 |
|
422 |
34.60 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
|
420 |
33.72 |
|
|
|
1:12.89 |
|
|
Glitre SK |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
407 |
33.97 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
406 |
33.85 |
|
|
|
1:13.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ronja Wikheim |
2003 |
|
378 |
34.06 |
|
|
|
1:15.52 |
|
|
Glitre SK |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
339 |
34.64 |
|
|
|
1:18.29 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
331 |
36.71 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
281 |
38.88 |
|
|
|
1:23.34 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
265 |
37.94 |
|
|
|
1:24.97 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Beckmann |
1997 |
9 |
827 |
26.90 |
|
|
|
58.17 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
7 |
762 |
27.31 |
|
|
|
59.78 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe Villumsen |
2001 |
6 |
618 |
30.14 |
|
|
|
1:04.09 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jackie Gade |
1998 |
5 |
584 |
30.44 |
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
4 |
551 |
30.67 |
|
|
|
1:06.59 |
|
|
SK Poseidon |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oda Kristine Borgstrøm |
1999 |
3 |
549 |
31.67 |
|
|
|
1:06.67 |
|
|
Randaberg IL |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Astrid Nielsen |
2002 |
2 |
539 |
31.54 |
|
|
|
1:07.09 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
1 |
528 |
31.50 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mie Trothe |
1998 |
|
358 |
35.40 |
|
|
|
1:16.89 |
Dansk rekord S10 |
|
Lyseng IF |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:50 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:34 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
9 |
321 |
31.47 |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Bergmann |
2008 |
7 |
305 |
31.89 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicklas Lorentzen |
2007 |
6 |
293 |
32.06 |
|
|
|
1:07.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Eriksen |
2007 |
5 |
253 |
34.47 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Konradas Juska |
2007 |
4 |
249 |
34.11 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noah Kristensen |
2007 |
3 |
249 |
34.45 |
|
|
|
1:11.42 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
2 |
235 |
34.57 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ib Fang Wang |
2007 |
1 |
221 |
35.40 |
|
|
|
1:14.27 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
|
217 |
35.26 |
|
|
|
1:14.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Angus Halle |
2007 |
|
217 |
35.43 |
|
|
|
1:14.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik N Jensen |
2007 |
|
211 |
36.82 |
|
|
|
1:15.43 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Theisen |
2007 |
|
207 |
36.49 |
|
|
|
1:15.96 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noah Jonasen |
2007 |
|
195 |
37.12 |
|
|
|
1:17.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Albert Olesen |
2008 |
|
186 |
37.42 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Buster Watkin |
2008 |
|
179 |
37.98 |
|
|
|
1:19.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anton Wiuf |
2008 |
|
178 |
38.09 |
|
|
|
1:19.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ivan Pedersen |
2008 |
|
168 |
38.81 |
|
|
|
1:21.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
|
165 |
39.24 |
|
|
|
1:21.80 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
|
165 |
38.91 |
|
|
|
1:21.90 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Magnus Kjær Holm |
2008 |
|
157 |
40.76 |
|
|
|
1:23.26 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
156 |
39.74 |
|
|
|
1:23.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tobias Schwab |
2009 |
|
138 |
40.94 |
|
|
|
1:26.96 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederik Vesterby |
2008 |
|
134 |
40.23 |
|
|
|
1:27.66 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Patrick Gadeberg |
2007 |
|
129 |
42.25 |
|
|
|
1:28.91 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Frederik Billing |
2008 |
|
127 |
42.51 |
|
|
|
1:29.40 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Karl Emil Malle |
2008 |
|
126 |
42.00 |
|
|
|
1:29.44 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Villum Alstrøm |
2008 |
|
125 |
41.91 |
|
|
|
1:29.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lucas Nilsen Hostvedt |
2007 |
|
125 |
41.45 |
|
|
|
1:29.76 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Albert Singer |
2008 |
|
112 |
44.67 |
|
|
|
1:32.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Maciej Dworzanski |
2008 |
|
110 |
44.14 |
|
|
|
1:33.77 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christopher Andre Meyer |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stian Valvik |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Vågsbygd SLK |
1:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
9 |
371 |
30.17 |
|
|
|
1:02.51 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Andersen |
2006 |
7 |
318 |
31.92 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
6 |
310 |
32.01 |
|
|
|
1:06.37 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Olsen |
2006 |
5 |
305 |
31.48 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Stilling |
2006 |
4 |
290 |
32.07 |
|
|
|
1:07.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
3 |
272 |
32.71 |
|
|
|
1:09.32 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Bakke |
2006 |
2 |
251 |
33.75 |
|
|
|
1:11.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Laursen |
2006 |
1 |
247 |
34.89 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
|
193 |
38.38 |
|
|
|
1:17.73 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Asbjørn Ottow Toftdal |
2006 |
|
169 |
39.55 |
|
|
|
1:21.17 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Dan Skov |
2006 |
|
161 |
38.90 |
|
|
|
1:22.44 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wiktor G. Maagaard |
2006 |
|
158 |
40.14 |
|
|
|
1:22.98 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Daniel Kristensen |
2006 |
|
149 |
38.14 |
|
|
|
1:24.63 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Silas Zinther |
2006 |
|
111 |
42.32 |
|
|
|
1:33.25 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
August Heltborg |
2006 |
|
104 |
44.42 |
|
|
|
1:35.44 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Gustav Visby |
2006 |
|
80 |
48.05 |
|
|
|
1:44.09 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
9 |
526 |
26.98 |
|
|
|
55.65 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskar Erklev |
2005 |
7 |
462 |
28.27 |
|
|
|
58.10 |
|
|
Vågsbygd SLK |
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inas Ilic |
2005 |
6 |
447 |
28.62 |
|
|
|
58.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristian Kjær |
2005 |
5 |
441 |
28.00 |
|
|
|
59.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
4 |
437 |
28.26 |
|
|
|
59.22 |
|
|
Swim Team Neptun |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Nilsen Hostvedt |
2005 |
3 |
407 |
29.53 |
|
|
|
1:00.63 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Andersen |
2005 |
2 |
382 |
29.97 |
|
|
|
1:01.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
1 |
380 |
29.45 |
|
|
|
1:02.01 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
|
380 |
30.20 |
|
|
|
1:02.02 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucas Mogensen |
2005 |
|
343 |
30.98 |
|
|
|
1:04.15 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
332 |
31.69 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
322 |
30.95 |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederik Laursen |
2005 |
|
314 |
31.92 |
|
|
|
1:06.11 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
296 |
32.85 |
|
|
|
1:07.42 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oscar Skjoldhorne |
2005 |
|
285 |
32.08 |
|
|
|
1:08.21 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
|
285 |
33.16 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
William Jensen |
2005 |
|
281 |
32.05 |
|
|
|
1:08.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
David Ommundsen |
2005 |
|
278 |
33.25 |
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
|
265 |
32.09 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
|
253 |
34.50 |
|
|
|
1:11.04 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anton Møller Olesen |
2005 |
|
180 |
38.49 |
|
|
|
1:19.51 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Simon Bjørkmann Dahl |
2005 |
|
168 |
41.72 |
|
|
|
1:21.36 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
594 |
25.55 |
|
|
|
53.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
7 |
517 |
26.81 |
|
|
|
55.99 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
6 |
483 |
27.51 |
|
|
|
57.26 |
|
|
Glitre SK |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
5 |
477 |
27.43 |
|
|
|
57.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Johannesen |
2004 |
4 |
476 |
27.71 |
|
|
|
57.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
3 |
470 |
27.83 |
|
|
|
57.79 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julian Rennesund |
2004 |
2 |
448 |
28.72 |
|
|
|
58.72 |
|
|
SK Poseidon |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Hansen |
2004 |
1 |
446 |
27.47 |
|
|
|
58.81 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Neo Elias Maudal |
2004 |
|
444 |
27.92 |
|
|
|
58.88 |
|
|
Glitre SK |
58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Mortensen |
2004 |
|
432 |
28.61 |
|
|
|
59.41 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Jaworski |
2004 |
|
427 |
28.31 |
|
|
|
59.66 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
423 |
28.55 |
|
|
|
59.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
423 |
28.34 |
|
|
|
59.85 |
|
|
Lyseng IF |
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
388 |
29.60 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Danilo Møller |
2004 |
|
378 |
29.50 |
|
|
|
1:02.10 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
372 |
30.34 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christoffer Johannes Bamr |
2004 |
|
343 |
29.83 |
|
|
|
1:04.20 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
|
335 |
31.04 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oskar Wiwe Brøste |
2004 |
|
335 |
30.78 |
|
|
|
1:04.66 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
332 |
31.30 |
|
|
|
1:04.84 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
302 |
31.72 |
|
|
|
1:06.96 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eirik Karlsen |
2004 |
|
272 |
32.22 |
|
|
|
1:09.28 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
|
245 |
34.07 |
|
|
|
1:11.77 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
William Mikkelsen |
2004 |
|
161 |
38.05 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
9 |
687 |
24.41 |
|
|
|
50.91 |
|
|
Herlev Svømning |
48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valdemar Brøns |
2003 |
7 |
605 |
25.70 |
|
|
|
53.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Kloster |
2002 |
6 |
551 |
26.20 |
|
|
|
54.81 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
5 |
547 |
26.42 |
|
|
|
54.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Gallacher |
2002 |
4 |
529 |
26.75 |
|
|
|
55.54 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Knudsen |
2003 |
3 |
519 |
26.99 |
|
|
|
55.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
2 |
516 |
26.98 |
|
|
|
56.01 |
|
|
Randaberg IL |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
1 |
510 |
27.06 |
|
|
|
56.24 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
499 |
27.36 |
|
|
|
56.65 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Haakon Handegaard |
2003 |
|
482 |
27.97 |
|
|
|
57.28 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Theo Munz-Kløve |
2003 |
|
460 |
28.50 |
|
|
|
58.18 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
451 |
28.40 |
|
|
|
58.58 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
|
447 |
28.34 |
|
|
|
58.74 |
|
|
SK Poseidon |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christian Jørgensen |
2002 |
|
378 |
29.64 |
|
|
|
1:02.14 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kasper Morseth Hallerud |
2003 |
|
368 |
29.63 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9 |
760 |
23.63 |
|
|
|
49.24 |
Stævnerekord |
|
Hørsholm Svømmeforening |
47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
7 |
690 |
24.36 |
|
|
|
50.84 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
6 |
655 |
24.92 |
|
|
|
51.74 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin H. Abel |
2001 |
5 |
632 |
25.38 |
|
|
|
52.35 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskar Lindholm |
2001 |
4 |
618 |
25.61 |
|
|
|
52.74 |
|
|
Lyseng IF |
50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicolas Blanch |
1997 |
3 |
609 |
25.47 |
|
|
|
52.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Schultz |
1995 |
2 |
607 |
25.51 |
|
|
|
53.06 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lawrence Langley |
2001 |
1 |
597 |
25.85 |
|
|
|
53.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
596 |
25.68 |
|
|
|
53.40 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Mose |
2000 |
|
548 |
26.83 |
|
|
|
54.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Holm |
1998 |
|
547 |
26.52 |
|
|
|
54.94 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
547 |
26.41 |
|
|
|
54.94 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
543 |
26.56 |
|
|
|
55.06 |
|
|
Glitre SK |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
524 |
27.03 |
|
|
|
55.72 |
|
|
Lyseng IF |
52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
459 |
28.82 |
|
|
|
58.24 |
|
|
Lyseng IF |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Valdar |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:34 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Julie Kepp Jensen, 0.54.06, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Utvaag |
2008 |
9 |
353 |
34.00 |
|
|
|
1:11.09 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
7 |
344 |
34.95 |
|
|
|
1:11.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Jørgensen |
2008 |
6 |
323 |
35.19 |
|
|
|
1:13.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nadia Bager |
2008 |
5 |
275 |
36.17 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
4 |
264 |
37.21 |
|
|
|
1:18.27 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
3 |
262 |
37.11 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
2 |
244 |
37.73 |
|
|
|
1:20.34 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
1 |
240 |
38.16 |
|
|
|
1:20.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andrea Lage |
2009 |
|
213 |
40.11 |
|
|
|
1:24.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
204 |
40.40 |
|
|
|
1:25.32 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
|
202 |
40.19 |
|
|
|
1:25.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gabriella Rennesund |
2008 |
|
197 |
40.74 |
|
|
|
1:26.24 |
|
|
SK Poseidon |
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
195 |
41.02 |
|
|
|
1:26.52 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
195 |
38.38 |
|
|
|
1:26.61 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Victoria Krabbe |
2008 |
|
194 |
40.35 |
|
|
|
1:26.73 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Reka Szephalmi |
2009 |
|
191 |
40.53 |
|
|
|
1:27.12 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
186 |
41.69 |
|
|
|
1:27.91 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
|
172 |
42.38 |
|
|
|
1:30.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
|
160 |
42.41 |
|
|
|
1:32.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
123 |
47.95 |
|
|
|
1:41.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Liva Jensen |
2008 |
|
113 |
47.35 |
|
|
|
1:43.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Julie Kepp Jensen, 0.54.06, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Pedersen |
2007 |
9 |
540 |
29.71 |
|
|
|
1:01.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilde Maagøe |
2007 |
7 |
529 |
29.43 |
|
|
|
1:02.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
6 |
440 |
32.28 |
|
|
|
1:06.05 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Philip |
2007 |
5 |
422 |
32.56 |
|
|
|
1:06.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Therese Baird |
2007 |
4 |
394 |
32.50 |
|
|
|
1:08.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilde Engene |
2007 |
3 |
385 |
32.83 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
2 |
341 |
33.98 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Lyseng IF |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karen Sørensen |
2007 |
1 |
333 |
33.90 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
333 |
34.07 |
|
|
|
1:12.45 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frida Damm Thorsell |
2007 |
|
329 |
35.48 |
|
|
|
1:12.73 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
|
310 |
34.89 |
|
|
|
1:14.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Tjønsø Olsen |
2007 |
|
310 |
35.51 |
|
|
|
1:14.18 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Andersen |
2007 |
|
302 |
35.91 |
|
|
|
1:14.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
294 |
36.23 |
|
|
|
1:15.52 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Mathea Kulmala |
2007 |
|
290 |
37.03 |
|
|
|
1:15.85 |
|
|
Elverum Svømming |
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
|
282 |
36.58 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
276 |
36.56 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amalie Moeskjær |
2007 |
|
273 |
36.77 |
|
|
|
1:17.43 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Buur Ovesen |
2007 |
|
266 |
37.83 |
|
|
|
1:18.10 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
265 |
37.30 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
|
238 |
38.18 |
|
|
|
1:21.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ingeborg Foged Have |
2007 |
|
237 |
37.20 |
|
|
|
1:21.11 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
237 |
39.21 |
|
|
|
1:21.19 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Silje Drechsler |
2007 |
|
226 |
39.15 |
|
|
|
1:22.41 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
225 |
40.37 |
|
|
|
1:22.58 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
|
221 |
38.97 |
|
|
|
1:23.00 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Klara Buur Ovesen |
2007 |
|
199 |
40.12 |
|
|
|
1:25.94 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Zara Cecilie Stork Githmark |
2007 |
|
161 |
43.79 |
|
|
|
1:32.23 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Julie Kepp Jensen, 0.54.06, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
9 |
560 |
29.83 |
|
|
|
1:00.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Falka Tind |
2006 |
7 |
544 |
30.01 |
|
|
|
1:01.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
6 |
524 |
30.31 |
|
|
|
1:02.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Live Korstadhagen |
2006 |
5 |
521 |
30.10 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
4 |
470 |
30.93 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
3 |
459 |
31.68 |
|
|
|
1:05.12 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
2 |
443 |
31.75 |
|
|
|
1:05.90 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Håkonsson |
2006 |
1 |
432 |
31.71 |
|
|
|
1:06.45 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Obert |
2006 |
|
432 |
31.92 |
|
|
|
1:06.46 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
430 |
32.77 |
|
|
|
1:06.53 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
425 |
33.00 |
|
|
|
1:06.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Luanna Russo |
2006 |
|
379 |
32.21 |
|
|
|
1:09.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
372 |
33.21 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Line Gjelstrup |
2006 |
|
371 |
33.60 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
370 |
33.40 |
|
|
|
1:09.96 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
362 |
33.57 |
|
|
|
1:10.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katrine Bager |
2006 |
|
359 |
33.51 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuva Arndal |
2006 |
|
358 |
33.95 |
|
|
|
1:10.76 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
348 |
34.08 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ane Vinje Olsen |
2006 |
|
344 |
34.50 |
|
|
|
1:11.70 |
|
|
SK Poseidon |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
341 |
34.43 |
|
|
|
1:11.88 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karine Morseth Hallerud |
2006 |
|
328 |
34.14 |
|
|
|
1:12.81 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
|
317 |
34.80 |
|
|
|
1:13.69 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
|
294 |
36.55 |
|
|
|
1:15.54 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
|
280 |
36.88 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ida Jensen |
2006 |
|
278 |
36.94 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
278 |
36.91 |
|
|
|
1:16.98 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
242 |
38.72 |
|
|
|
1:20.57 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sofie Hedegaard Buhl |
2006 |
|
238 |
39.58 |
|
|
|
1:21.02 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
227 |
37.98 |
|
|
|
1:22.31 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
219 |
40.20 |
|
|
|
1:23.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
|
150 |
44.23 |
|
|
|
1:34.49 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
|
137 |
45.74 |
|
|
|
1:37.43 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Sangvik |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Struer Svømmeklub |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Herning Svømmeklub |
1:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Julie Kepp Jensen, 0.54.06, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
9 |
635 |
28.05 |
|
|
|
58.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nanna Langvad |
2005 |
7 |
549 |
29.96 |
|
|
|
1:01.36 |
|
|
Lyseng IF |
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
6 |
523 |
29.83 |
|
|
|
1:02.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
5 |
510 |
30.63 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
4 |
488 |
30.70 |
|
|
|
1:03.82 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
3 |
468 |
30.88 |
|
|
|
1:04.70 |
|
|
SK Poseidon |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
2 |
459 |
30.91 |
|
|
|
1:05.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
1 |
445 |
31.48 |
|
|
|
1:05.81 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Løh |
2005 |
|
436 |
31.95 |
|
|
|
1:06.26 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jazmin Jensen |
2005 |
|
435 |
31.07 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
418 |
32.04 |
|
|
|
1:07.16 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caden Halle |
2005 |
|
414 |
31.56 |
|
|
|
1:07.39 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Astrid Jensen |
2005 |
|
408 |
32.12 |
|
|
|
1:07.70 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
407 |
32.12 |
|
|
|
1:07.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
|
399 |
32.96 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
382 |
33.21 |
|
|
|
1:09.21 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
373 |
33.46 |
|
|
|
1:09.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
|
369 |
33.15 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Karoline Iversen |
2005 |
|
363 |
33.70 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Louise Lauridsen |
2005 |
|
357 |
33.17 |
|
|
|
1:10.78 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
346 |
34.84 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
328 |
34.35 |
|
|
|
1:12.80 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
|
308 |
35.00 |
|
|
|
1:14.33 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
296 |
35.59 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
238 |
38.28 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Julie Kepp Jensen, 0.54.06, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Romanski |
2003 |
9 |
589 |
28.66 |
|
|
|
59.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
7 |
547 |
29.44 |
|
|
|
1:01.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
6 |
520 |
30.19 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
5 |
514 |
30.26 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Randaberg IL |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
4 |
513 |
30.38 |
|
|
|
1:02.77 |
|
|
Glitre SK |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Arndal |
2003 |
3 |
510 |
30.50 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
Glitre SK |
1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vibeke Røseid |
2003 |
2 |
509 |
29.94 |
|
|
|
1:02.91 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
1 |
504 |
30.69 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
503 |
30.48 |
|
|
|
1:03.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
503 |
30.15 |
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
499 |
30.33 |
|
|
|
1:03.32 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
499 |
30.83 |
|
|
|
1:03.34 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
498 |
30.28 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
Elverum Svømming |
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
488 |
30.43 |
|
|
|
1:03.81 |
|
|
SK Poseidon |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Solveig Bratland |
2003 |
|
480 |
31.04 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Leirvik |
2004 |
|
474 |
30.53 |
|
|
|
1:04.44 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ronja Wikheim |
2003 |
|
465 |
31.38 |
|
|
|
1:04.83 |
|
|
Glitre SK |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mille Winther |
2003 |
|
452 |
31.63 |
|
|
|
1:05.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
450 |
31.33 |
|
|
|
1:05.53 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
425 |
32.42 |
|
|
|
1:06.81 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
424 |
32.03 |
|
|
|
1:06.88 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
419 |
31.42 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Thea Brøndum |
2004 |
|
415 |
32.61 |
|
|
|
1:07.34 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Maiken Rinnan Pedersen |
2004 |
|
406 |
32.49 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Glitre SK |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Liva Ginnerup |
2004 |
|
403 |
31.65 |
|
|
|
1:08.00 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
399 |
32.33 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mathilde Møller |
2004 |
|
373 |
32.65 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
367 |
33.42 |
|
|
|
1:10.13 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
359 |
33.74 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
356 |
34.22 |
|
|
|
1:10.85 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
343 |
33.79 |
|
|
|
1:11.73 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
302 |
34.30 |
|
|
|
1:14.88 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
|
280 |
36.03 |
|
|
|
1:16.75 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Lena Somdalen Witzøe |
2004 |
|
257 |
38.34 |
|
|
|
1:18.99 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Frida Bolesen |
2004 |
|
256 |
37.84 |
|
|
|
1:19.13 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
206 |
39.89 |
|
|
|
1:25.02 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Lindhardt Nielsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Pflug |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Julie Kepp Jensen, 0.54.06, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
9 |
777 |
26.29 |
|
|
|
54.64 |
|
|
JGI Svømning |
53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
7 |
745 |
26.69 |
|
|
|
55.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
6 |
741 |
26.67 |
|
|
|
55.51 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
5 |
665 |
27.87 |
|
|
|
57.55 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victoria Bierre |
2000 |
4 |
654 |
27.98 |
|
|
|
57.89 |
|
|
Herlev Svømning |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Ottesen |
2000 |
3 |
638 |
28.02 |
|
|
|
58.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
2 |
614 |
28.41 |
|
|
|
59.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
1 |
601 |
28.60 |
|
|
|
59.53 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jackie Gade |
1998 |
|
587 |
29.73 |
|
|
|
1:00.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oda Kristine Borgstrøm |
1999 |
|
584 |
29.74 |
|
|
|
1:00.11 |
|
|
Randaberg IL |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
564 |
29.73 |
|
|
|
1:00.80 |
|
|
SK Poseidon |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexandra Peter |
2002 |
|
538 |
29.66 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Randaberg IL |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
526 |
30.15 |
|
|
|
1:02.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Edle Vidnes |
2001 |
|
518 |
30.25 |
|
|
|
1:02.55 |
|
|
SK Poseidon |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
453 |
31.19 |
|
|
|
1:05.42 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Signe Lauridsen Vorgod |
2002 |
|
416 |
32.29 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anne Rasmussen Sand |
2000 |
|
406 |
32.41 |
|
|
|
1:07.83 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mie Trothe |
1998 |
|
379 |
33.31 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
Lyseng IF |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
361 |
34.31 |
|
|
|
1:10.55 |
|
|
Lyseng IF |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
357 |
33.45 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
311 |
34.53 |
|
|
|
1:14.11 |
|
|
Elverum Svømming |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Chris Christensen, 2.11.44, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Storm Jensen |
2007 |
9 |
257 |
42.27 |
1:30.41 |
2:20.18 |
|
3:08.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Bundgaard |
2007 |
7 |
222 |
45.34 |
1:35.84 |
2:27.15 |
|
3:18.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Voldmester |
2007 |
6 |
222 |
43.97 |
1:35.40 |
2:26.40 |
|
3:18.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Norup |
2007 |
5 |
179 |
48.83 |
1:44.57 |
2:39.59 |
|
3:33.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ericbirkeland Le-Viet |
2007 |
4 |
176 |
47.41 |
1:41.06 |
2:37.93 |
|
3:34.31 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
3:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofian Isaksen-Khalloul |
2007 |
3 |
133 |
52.65 |
1:52.32 |
2:53.61 |
|
3:55.22 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maciej Dworzanski |
2008 |
2 |
90 |
59.32 |
2:09.74 |
3:19.51 |
|
4:27.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Natvig |
2007 |
1 |
82 |
1:00.44 |
2:10.25 |
3:24.35 |
|
4:36.19 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Hamre |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Felix Piontkowitz |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawlben eft. 75m |
|
Struer Svømmeklub |
3:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Lisberg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag u/ vand 25m |
|
Odder Svømmeklub |
3:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Chris Christensen, 2.11.44, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
423 |
35.17 |
1:16.58 |
1:58.53 |
|
2:39.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
7 |
402 |
37.10 |
1:19.57 |
2:01.71 |
|
2:42.80 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan H Brorson |
2006 |
6 |
335 |
38.75 |
1:23.18 |
2:08.20 |
|
2:52.92 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
5 |
326 |
39.53 |
1:23.89 |
2:09.40 |
|
2:54.45 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Jeppesen |
2006 |
4 |
324 |
38.97 |
1:23.10 |
2:09.16 |
|
2:54.78 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
3 |
256 |
42.50 |
1:30.81 |
2:20.31 |
|
3:09.17 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
2 |
252 |
40.98 |
1:29.53 |
2:19.72 |
|
3:10.21 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
3:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pragan Saravanan |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Chris Christensen, 2.11.44, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Drechsler |
2005 |
9 |
438 |
35.40 |
1:15.57 |
1:56.84 |
|
2:38.20 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Magnus Evensrud |
2005 |
7 |
436 |
35.55 |
1:16.51 |
1:57.48 |
|
2:38.41 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inas Ilic |
2005 |
6 |
423 |
37.02 |
1:17.76 |
1:58.63 |
|
2:39.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
5 |
420 |
37.02 |
1:18.08 |
1:59.57 |
|
2:40.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
4 |
385 |
37.30 |
1:19.93 |
2:02.94 |
|
2:45.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Philip Vesterby |
2005 |
3 |
332 |
38.26 |
1:23.91 |
2:09.64 |
|
2:53.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Winsnes |
2005 |
2 |
324 |
40.10 |
1:25.13 |
2:09.97 |
|
2:54.86 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
1 |
314 |
39.18 |
1:24.06 |
2:10.38 |
|
2:56.60 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Halvorsen |
2005 |
|
295 |
41.09 |
1:27.39 |
2:13.97 |
|
3:00.41 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
3:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
David Ommundsen |
2005 |
|
286 |
41.32 |
1:28.05 |
2:15.38 |
|
3:02.32 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sivert Grov Hanssen |
2005 |
|
268 |
41.36 |
1:28.71 |
2:18.10 |
|
3:06.37 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
3:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
|
161 |
47.45 |
1:44.74 |
2:43.54 |
|
3:40.53 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Chris Christensen, 2.11.44, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
9 |
466 |
35.11 |
1:14.79 |
1:54.83 |
|
2:34.96 |
|
|
Lyseng IF |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asger Mathiasen |
2004 |
7 |
444 |
34.48 |
1:13.61 |
1:54.89 |
|
2:37.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Torp |
2004 |
6 |
423 |
36.42 |
1:17.25 |
1:58.95 |
|
2:39.98 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
5 |
390 |
36.89 |
1:18.74 |
2:01.66 |
|
2:44.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
4 |
376 |
37.94 |
1:20.05 |
2:03.26 |
|
2:46.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
3 |
353 |
37.17 |
1:19.81 |
2:04.50 |
|
2:49.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stian Brunborg Ihle |
2004 |
2 |
219 |
45.56 |
1:36.54 |
2:28.04 |
|
3:19.31 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
3:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
William Mikkelsen |
2004 |
1 |
187 |
45.76 |
1:39.65 |
2:35.47 |
|
3:29.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Istvan Besenyi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Ullensakersvømmerne |
2:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Chris Christensen, 2.11.44, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
9 |
557 |
33.56 |
1:10.77 |
1:48.20 |
|
2:26.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
7 |
510 |
33.77 |
1:11.90 |
1:50.84 |
|
2:30.37 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
6 |
504 |
34.17 |
1:11.62 |
1:50.36 |
|
2:30.99 |
|
|
SK Poseidon |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
5 |
473 |
34.78 |
1:13.98 |
1:54.38 |
|
2:34.12 |
|
|
Glitre SK |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
4 |
456 |
35.62 |
1:15.55 |
1:55.80 |
|
2:36.08 |
|
|
Lyseng IF |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
3 |
411 |
36.00 |
1:17.37 |
2:00.31 |
|
2:41.59 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Chris Christensen, 2.11.44, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
9 |
624 |
32.24 |
1:08.27 |
1:43.86 |
|
2:20.56 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
7 |
595 |
32.33 |
1:09.04 |
1:45.93 |
|
2:22.82 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
6 |
577 |
32.52 |
1:09.82 |
1:47.59 |
|
2:24.28 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
5 |
568 |
32.46 |
1:09.64 |
1:47.83 |
|
2:25.01 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julian S. Solås Klok |
1999 |
4 |
509 |
32.29 |
1:10.59 |
1:50.30 |
|
2:30.42 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rick Sol |
2001 |
3 |
434 |
34.88 |
1:16.36 |
1:58.00 |
|
2:38.59 |
|
|
Elverum Svømming |
2:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dennis Aateigen |
2001 |
2 |
419 |
32.28 |
1:10.25 |
1:54.94 |
|
2:40.54 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Hovmark |
2001 |
1 |
409 |
35.19 |
1:15.87 |
1:58.82 |
|
2:41.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:19 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
9 |
369 |
43.45 |
1:31.52 |
2:19.91 |
|
3:07.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
7 |
289 |
48.45 |
1:40.12 |
2:33.32 |
|
3:23.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
6 |
273 |
45.44 |
1:39.27 |
2:34.15 |
|
3:27.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
5 |
267 |
46.92 |
1:40.57 |
2:35.83 |
|
3:28.80 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
4 |
255 |
48.95 |
1:42.79 |
2:37.55 |
|
3:31.98 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nadia Bager |
2008 |
3 |
253 |
47.42 |
1:41.69 |
2:37.61 |
|
3:32.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
2 |
239 |
49.30 |
1:45.53 |
2:42.94 |
|
3:36.78 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
3:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
1 |
235 |
49.96 |
1:45.66 |
2:41.55 |
|
3:38.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
230 |
50.27 |
1:46.88 |
2:44.49 |
|
3:39.55 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanne Ishøi |
2008 |
|
210 |
52.98 |
1:51.00 |
2:50.20 |
|
3:46.26 |
|
|
Struer Svømmeklub |
3:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
|
198 |
50.14 |
1:47.82 |
2:48.98 |
|
3:50.76 |
|
|
Struer Svømmeklub |
4:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Louise Jeppesen |
2008 |
|
195 |
52.84 |
1:53.42 |
2:52.91 |
|
3:51.99 |
|
|
Herning Svømmeklub |
4:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
|
192 |
51.82 |
1:52.43 |
2:53.20 |
|
3:53.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
|
186 |
53.75 |
1:55.13 |
2:57.21 |
|
3:55.64 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frida Olesen |
2008 |
|
177 |
53.55 |
1:54.55 |
2:57.83 |
|
3:59.63 |
|
|
Struer Svømmeklub |
4:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marita T. Sandø |
2008 |
|
162 |
54.66 |
1:57.14 |
3:02.49 |
|
4:06.45 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
146 |
55.44 |
2:02.21 |
3:11.61 |
|
4:15.05 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
4:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lone T. Nygård |
2008 |
|
113 |
1:02.49 |
2:13.38 |
3:25.71 |
|
4:37.98 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Stensgaard |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
3:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
9 |
447 |
39.78 |
1:24.63 |
2:10.58 |
|
2:55.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
7 |
366 |
44.13 |
1:33.29 |
2:21.86 |
|
3:08.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
6 |
300 |
46.00 |
1:37.61 |
2:30.28 |
|
3:20.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Tjønsø Olsen |
2007 |
5 |
295 |
46.52 |
1:38.15 |
2:31.37 |
|
3:22.11 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
4 |
286 |
47.10 |
1:38.98 |
2:32.18 |
|
3:24.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Mathea Kulmala |
2007 |
3 |
271 |
48.86 |
1:42.94 |
2:36.35 |
|
3:27.82 |
|
|
Elverum Svømming |
3:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
2 |
260 |
48.79 |
1:43.31 |
2:37.62 |
|
3:30.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
1 |
216 |
51.10 |
1:47.97 |
2:46.09 |
|
3:44.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christine Stumpf |
2007 |
|
171 |
54.56 |
1:57.05 |
3:00.63 |
|
4:02.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
4:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zara Cecilie Stork Githmark |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
En hånd vending 175m |
|
Grimstad Svømmeklubb |
4:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
9 |
486 |
39.95 |
1:23.35 |
2:07.28 |
|
2:51.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
7 |
432 |
42.80 |
1:28.81 |
2:14.19 |
|
2:57.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Bertram |
2006 |
6 |
420 |
39.84 |
1:25.73 |
2:12.93 |
|
2:59.64 |
|
|
Lyseng IF |
2:59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
5 |
412 |
40.45 |
1:26.01 |
2:13.14 |
|
3:00.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nora Handegaard |
2006 |
4 |
410 |
41.87 |
1:28.33 |
2:15.15 |
|
3:01.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuva Arndal |
2006 |
3 |
403 |
41.51 |
1:26.90 |
2:13.71 |
|
3:02.17 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
3:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
2 |
392 |
42.18 |
1:29.21 |
2:16.83 |
|
3:03.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
1 |
386 |
41.17 |
1:28.32 |
2:16.49 |
|
3:04.69 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
386 |
42.57 |
1:30.58 |
2:18.25 |
|
3:04.70 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Bach |
2006 |
|
379 |
41.96 |
1:29.12 |
2:17.64 |
|
3:05.80 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Dagmar Keller |
2006 |
|
362 |
43.23 |
1:31.18 |
2:22.18 |
|
3:08.78 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
3:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katrine Bager |
2006 |
|
324 |
44.32 |
1:34.83 |
2:25.15 |
|
3:15.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ane Vinje Olsen |
2006 |
|
281 |
45.79 |
1:37.95 |
2:32.08 |
|
3:25.43 |
|
|
SK Poseidon |
3:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
|
270 |
47.97 |
1:41.58 |
2:36.07 |
|
3:28.08 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Silje Valvik |
2006 |
|
228 |
50.13 |
1:46.56 |
2:43.90 |
|
3:40.22 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
171 |
53.76 |
1:56.08 |
3:00.47 |
|
4:02.00 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. arme 98m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Bager |
2005 |
9 |
539 |
36.81 |
1:18.84 |
2:01.95 |
|
2:45.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stina Kletvang |
2005 |
7 |
490 |
39.32 |
1:22.45 |
2:06.77 |
|
2:50.63 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
6 |
450 |
40.24 |
1:24.97 |
2:10.72 |
|
2:55.53 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Hovmark |
2005 |
5 |
441 |
39.43 |
1:25.32 |
2:11.61 |
|
2:56.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
4 |
435 |
40.17 |
1:25.49 |
2:11.73 |
|
2:57.48 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
3:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
3 |
379 |
40.62 |
1:27.49 |
2:15.44 |
|
3:05.81 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
2 |
358 |
41.55 |
1:29.40 |
2:19.30 |
|
3:09.35 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
3:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Horverak |
2005 |
1 |
357 |
46.63 |
1:34.66 |
2:22.55 |
|
3:09.65 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
311 |
45.74 |
1:36.73 |
2:28.42 |
|
3:18.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
259 |
45.78 |
1:38.49 |
2:34.65 |
|
3:31.11 |
|
|
Elverum Svømming |
3:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Fogh |
2003 |
9 |
581 |
36.89 |
1:17.86 |
1:59.25 |
|
2:41.20 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eva Hjort |
2004 |
7 |
578 |
37.46 |
1:18.31 |
2:00.22 |
|
2:41.52 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
6 |
565 |
37.88 |
1:19.55 |
2:00.95 |
|
2:42.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
5 |
548 |
37.47 |
1:19.27 |
2:01.48 |
|
2:44.35 |
|
|
Lyseng IF |
2:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Kildahl |
2004 |
4 |
522 |
37.59 |
1:19.59 |
2:02.80 |
|
2:47.12 |
|
|
Lyseng IF |
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Marie Dige |
2004 |
3 |
521 |
38.81 |
1:20.82 |
2:04.16 |
|
2:47.15 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
2 |
459 |
39.77 |
1:23.94 |
2:08.58 |
|
2:54.45 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Bundgaard |
2003 |
1 |
446 |
39.34 |
1:24.52 |
2:10.14 |
|
2:56.07 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
405 |
41.15 |
1:27.31 |
2:14.89 |
|
3:01.78 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
383 |
42.50 |
1:29.86 |
2:17.97 |
|
3:05.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
369 |
42.72 |
1:31.02 |
2:19.16 |
|
3:07.61 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
|
318 |
44.45 |
1:34.85 |
2:26.08 |
|
3:16.97 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alice Fossen |
2004 |
|
241 |
46.51 |
1:40.45 |
2:39.04 |
|
3:36.09 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lena Somdalen Witzøe |
2004 |
|
206 |
52.24 |
1:50.89 |
2:49.40 |
|
3:47.58 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
3:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Pflug |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
3:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9 |
668 |
35.10 |
1:14.75 |
1:54.99 |
|
2:33.88 |
|
|
Berns Swim Team |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Nielsen |
2002 |
7 |
640 |
35.35 |
1:15.35 |
1:55.56 |
|
2:36.10 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juni Helene Iversen Refst |
2001 |
6 |
565 |
36.04 |
1:17.45 |
2:00.37 |
|
2:42.70 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edle Vidnes |
2001 |
5 |
474 |
39.55 |
1:22.97 |
2:07.31 |
|
2:52.50 |
|
|
SK Poseidon |
2:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lina Maria Gundersen |
2001 |
4 |
427 |
39.69 |
1:24.90 |
2:10.59 |
|
2:58.66 |
|
|
Glitre SK |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:19 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:36 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gergely Besenyi |
2007 |
9 |
275 |
|
|
|
|
33.41 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
7 |
271 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
6 |
254 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Bergmann |
2008 |
5 |
230 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Voldmester |
2007 |
4 |
213 |
|
|
|
|
36.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konradas Juska |
2007 |
3 |
195 |
|
|
|
|
37.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik N Jensen |
2007 |
2 |
182 |
|
|
|
|
38.37 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Noah Jonasen |
2007 |
1 |
175 |
|
|
|
|
38.83 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ib Fang Wang |
2007 |
|
175 |
|
|
|
|
38.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
|
173 |
|
|
|
|
38.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Angus Halle |
2007 |
|
169 |
|
|
|
|
39.32 |
|
|
Odder Svømmeklub |
39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
|
153 |
|
|
|
|
40.61 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noah Kristensen |
2007 |
|
146 |
|
|
|
|
41.25 |
|
|
Vågsbygd SLK |
41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ericbirkeland Le-Viet |
2007 |
|
145 |
|
|
|
|
41.32 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
|
143 |
|
|
|
|
41.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rahzan Feraz |
2007 |
|
131 |
|
|
|
|
42.82 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Albert Olesen |
2008 |
|
120 |
|
|
|
|
44.07 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Buster Watkin |
2008 |
|
113 |
|
|
|
|
44.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anton Wiuf |
2008 |
|
104 |
|
|
|
|
46.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ivan Pedersen |
2008 |
|
103 |
|
|
|
|
46.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Valdemar Theisen |
2007 |
|
100 |
|
|
|
|
46.73 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
|
100 |
|
|
|
|
46.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Villum Alstrøm |
2008 |
|
97 |
|
|
|
|
47.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karl Emil Malle |
2008 |
|
86 |
|
|
|
|
49.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tobias Schwab |
2009 |
|
80 |
|
|
|
|
50.39 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Frederik Vesterby |
2008 |
|
78 |
|
|
|
|
50.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Frederik Billing |
2008 |
|
77 |
|
|
|
|
51.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lucas Nilsen Hostvedt |
2007 |
|
69 |
|
|
|
|
52.89 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Albert Singer |
2008 |
|
58 |
|
|
|
|
55.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christopher Andre Meyer |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Hamre |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stian Valvik |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hansen |
2006 |
9 |
366 |
|
|
|
|
30.40 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
7 |
349 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
6 |
334 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tristan Jensen |
2006 |
5 |
320 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
4 |
309 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Andersen |
2006 |
3 |
265 |
|
|
|
|
33.83 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Olsen |
2006 |
2 |
262 |
|
|
|
|
33.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
1 |
247 |
|
|
|
|
34.64 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
|
243 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Stilling |
2006 |
|
235 |
|
|
|
|
35.24 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
|
229 |
|
|
|
|
35.55 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
|
213 |
|
|
|
|
36.37 |
|
|
Herning Svømmeklub |
36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Bakke |
2006 |
|
189 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Asbjørn Ottow Toftdal |
2006 |
|
99 |
|
|
|
|
46.98 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gustav Visby |
2006 |
|
85 |
|
|
|
|
49.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Dan Skov |
2006 |
|
81 |
|
|
|
|
50.24 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
9 |
467 |
|
|
|
|
28.03 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
7 |
438 |
|
|
|
|
28.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian Kjær |
2005 |
6 |
431 |
|
|
|
|
28.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Erklev |
2005 |
5 |
404 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
Vågsbygd SLK |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Boest |
2005 |
4 |
384 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sivert Grov Hanssen |
2005 |
3 |
370 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
2 |
361 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
1 |
337 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
Herning Svømmeklub |
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
322 |
|
|
|
|
31.70 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oscar Nilsen Hostvedt |
2005 |
|
319 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simon Gallacher |
2005 |
|
311 |
|
|
|
|
32.09 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
289 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
Struer Svømmeklub |
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederik Laursen |
2005 |
|
281 |
|
|
|
|
33.17 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
277 |
|
|
|
|
33.35 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Rager Larsen |
2005 |
|
275 |
|
|
|
|
33.42 |
|
|
Swim Team Neptun |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
|
266 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
William Jensen |
2005 |
|
247 |
|
|
|
|
34.62 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oscar Skjoldhorne |
2005 |
|
243 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
|
215 |
|
|
|
|
36.30 |
|
|
Herning Svømmeklub |
39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Simon Bjørkmann Dahl |
2005 |
|
98 |
|
|
|
|
47.06 |
|
|
Struer Svømmeklub |
52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Magnus Evensrud |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
9 |
504 |
|
|
|
|
27.33 |
|
|
Lyseng IF |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
7 |
483 |
|
|
|
|
27.72 |
|
|
Glitre SK |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
6 |
455 |
|
|
|
|
28.26 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Hansen |
2004 |
5 |
449 |
|
|
|
|
28.40 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
4 |
447 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Neo Elias Maudal |
2004 |
3 |
414 |
|
|
|
|
29.18 |
|
|
Glitre SK |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Torp |
2004 |
2 |
388 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Jaworski |
2004 |
1 |
384 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christoffer Johannes Bamr |
2004 |
|
362 |
|
|
|
|
30.51 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
337 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eirik Karlsen |
2004 |
|
328 |
|
|
|
|
31.53 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Danilo Møller |
2004 |
|
291 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
|
261 |
|
|
|
|
34.00 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
245 |
|
|
|
|
34.72 |
|
|
Vågsbygd SLK |
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
233 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
William Mikkelsen |
2004 |
|
155 |
|
|
|
|
40.45 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Stian Brunborg Ihle |
2004 |
|
141 |
|
|
|
|
41.70 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
9 |
572 |
|
|
|
|
26.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
7 |
570 |
|
|
|
|
26.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
6 |
567 |
|
|
|
|
26.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valdemar Brøns |
2003 |
5 |
557 |
|
|
|
|
26.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Kloster |
2002 |
4 |
516 |
|
|
|
|
27.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Titus Victor Phillipson |
2002 |
3 |
506 |
|
|
|
|
27.28 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Rennesund |
2002 |
2 |
490 |
|
|
|
|
27.58 |
|
|
SK Poseidon |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
1 |
484 |
|
|
|
|
27.70 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
474 |
|
|
|
|
27.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
|
451 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Glitre SK |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
William Sloth |
2003 |
|
446 |
|
|
|
|
28.45 |
|
|
Lyseng IF |
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Haakon Handegaard |
2003 |
|
423 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
413 |
|
|
|
|
29.19 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Theo Munz-Kløve |
2003 |
|
391 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Jørgensen |
2002 |
|
369 |
|
|
|
|
30.32 |
|
|
Struer Svømmeklub |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
367 |
|
|
|
|
30.36 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Luka Krstic |
2003 |
|
349 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
343 |
|
|
|
|
31.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
9 |
686 |
|
|
|
|
24.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
7 |
612 |
|
|
|
|
25.61 |
Deltager ej i finale |
|
Esbjerg Svømmeklub |
24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johannes Hope |
1999 |
6 |
597 |
|
|
|
|
25.82 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolas Blanch |
1997 |
5 |
590 |
|
|
|
|
25.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frans Johannessen |
1992 |
4 |
564 |
|
|
|
|
26.31 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
3 |
559 |
|
|
|
|
26.40 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Mose |
2000 |
2 |
532 |
|
|
|
|
26.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
1 |
522 |
|
|
|
|
27.00 |
|
|
Lyseng IF |
26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janus Meinert |
1995 |
|
504 |
|
|
|
|
27.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rick Sol |
2001 |
|
473 |
|
|
|
|
27.90 |
|
|
Elverum Svømming |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
469 |
|
|
|
|
27.99 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
386 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:36 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Jørgensen |
2008 |
9 |
304 |
|
|
|
|
36.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Stensgaard |
2008 |
7 |
303 |
|
|
|
|
36.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
6 |
299 |
|
|
|
|
36.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
5 |
281 |
|
|
|
|
37.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
4 |
267 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stine Sembsmoen-Schleis |
2008 |
3 |
263 |
|
|
|
|
38.03 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
2 |
259 |
|
|
|
|
38.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nadia Bager |
2008 |
1 |
234 |
|
|
|
|
39.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Carlijn Loeven |
2008 |
|
225 |
|
|
|
|
40.07 |
|
|
Herning Svømmeklub |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linnea Utvaag |
2008 |
|
222 |
|
|
|
|
40.21 |
|
|
Vågsbygd SLK |
40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
|
216 |
|
|
|
|
40.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
183 |
|
|
|
|
42.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
|
179 |
|
|
|
|
43.25 |
|
|
Vågsbygd SLK |
48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johanne Ishøi |
2008 |
|
177 |
|
|
|
|
43.39 |
|
|
Struer Svømmeklub |
42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
|
174 |
|
|
|
|
43.65 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
167 |
|
|
|
|
44.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
159 |
|
|
|
|
44.94 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
|
158 |
|
|
|
|
45.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Gabriella Rennesund |
2008 |
|
157 |
|
|
|
|
45.18 |
|
|
SK Poseidon |
47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elise Grov Hanssen |
2009 |
|
156 |
|
|
|
|
45.20 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Andrea Lage |
2009 |
|
152 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Victoria Krabbe |
2008 |
|
148 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frida Olesen |
2008 |
|
144 |
|
|
|
|
46.41 |
|
|
Struer Svømmeklub |
50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
138 |
|
|
|
|
47.12 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
|
127 |
|
|
|
|
48.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
|
124 |
|
|
|
|
48.82 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
|
103 |
|
|
|
|
51.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
94 |
|
|
|
|
53.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bettina Gundersen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawl 25m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
440 |
|
|
|
|
32.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
7 |
439 |
|
|
|
|
32.06 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella Pedersen |
2007 |
6 |
424 |
|
|
|
|
32.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Møller |
2007 |
5 |
399 |
|
|
|
|
33.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilde Engene |
2007 |
4 |
385 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Pedersen |
2007 |
3 |
376 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
2 |
368 |
|
|
|
|
34.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
1 |
353 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Therese Baird |
2007 |
|
329 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
|
321 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karen Sørensen |
2007 |
|
302 |
|
|
|
|
36.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
288 |
|
|
|
|
36.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
287 |
|
|
|
|
36.95 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
249 |
|
|
|
|
38.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
231 |
|
|
|
|
39.70 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ella Tjønsø Olsen |
2007 |
|
228 |
|
|
|
|
39.87 |
|
|
Vågsbygd SLK |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Gad |
2007 |
|
219 |
|
|
|
|
40.43 |
|
|
Lyseng IF |
42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mia Plougman |
2007 |
|
213 |
|
|
|
|
40.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
|
212 |
|
|
|
|
40.88 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
|
211 |
|
|
|
|
40.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maja Broholm Brixen |
2007 |
|
205 |
|
|
|
|
41.29 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
194 |
|
|
|
|
42.10 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
|
172 |
|
|
|
|
43.80 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
166 |
|
|
|
|
44.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Silje Drechsler |
2007 |
|
157 |
|
|
|
|
45.18 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Karla Solvang Lauknes |
2007 |
|
131 |
|
|
|
|
47.94 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
95 |
|
|
|
|
53.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Lyseng IF |
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingeborg Foged Have |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
En hånd i mål |
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
9 |
537 |
|
|
|
|
29.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
7 |
487 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Obert |
2006 |
6 |
463 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
Odder Svømmeklub |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Bertram |
2006 |
5 |
462 |
|
|
|
|
31.53 |
|
|
Lyseng IF |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Live Korstadhagen |
2006 |
4 |
448 |
|
|
|
|
31.84 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Falka Tind |
2006 |
3 |
443 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
2 |
440 |
|
|
|
|
32.04 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
1 |
410 |
|
|
|
|
32.81 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
402 |
|
|
|
|
33.02 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Askland Raanes |
2006 |
|
394 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
Vågsbygd SLK |
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Håkonsson |
2006 |
|
385 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
|
377 |
|
|
|
|
33.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
366 |
|
|
|
|
34.06 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
363 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
Lyseng IF |
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
342 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
332 |
|
|
|
|
35.19 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
327 |
|
|
|
|
35.38 |
|
|
Vågsbygd SLK |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nora Handegaard |
2006 |
|
323 |
|
|
|
|
35.53 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
318 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
308 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Katrine Bager |
2006 |
|
298 |
|
|
|
|
36.50 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
|
271 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
262 |
|
|
|
|
38.09 |
|
|
Odder Svømmeklub |
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ane Vinje Olsen |
2006 |
|
252 |
|
|
|
|
38.55 |
|
|
SK Poseidon |
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
|
225 |
|
|
|
|
40.06 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
|
219 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
Herning Svømmeklub |
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
|
188 |
|
|
|
|
42.53 |
|
|
Struer Svømmeklub |
41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Hedegaard Buhl |
2006 |
|
155 |
|
|
|
|
45.33 |
|
|
Herning Svømmeklub |
43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
|
98 |
|
|
|
|
52.87 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
|
48 |
|
|
|
|
1:07.07 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
9 |
532 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
7 |
508 |
|
|
|
|
30.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
6 |
497 |
|
|
|
|
30.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
5 |
465 |
|
|
|
|
31.45 |
|
|
SK Poseidon |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
4 |
433 |
|
|
|
|
32.22 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Hovmark |
2005 |
3 |
421 |
|
|
|
|
32.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
2 |
413 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
Odder Svømmeklub |
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura S. Olesen |
2005 |
1 |
392 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
376 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
|
367 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
355 |
|
|
|
|
34.42 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
345 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Astrid Jensen |
2005 |
|
323 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
308 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
Vågsbygd SLK |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freya Mikkelsen |
2005 |
|
305 |
|
|
|
|
36.19 |
|
|
Swim Team Neptun |
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
295 |
|
|
|
|
36.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
289 |
|
|
|
|
36.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
277 |
|
|
|
|
37.39 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
|
276 |
|
|
|
|
37.41 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
263 |
|
|
|
|
38.01 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
251 |
|
|
|
|
38.62 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Zenia Christensen |
2005 |
|
226 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
9 |
559 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
7 |
530 |
|
|
|
|
30.11 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
6 |
530 |
|
|
|
|
30.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eva Hjort |
2004 |
5 |
519 |
|
|
|
|
30.33 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
4 |
491 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
Randaberg IL |
30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
3 |
487 |
|
|
|
|
30.98 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Solveig Bratland |
2003 |
2 |
475 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
Vågsbygd SLK |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronja Wikheim |
2003 |
1 |
468 |
|
|
|
|
31.39 |
|
|
Glitre SK |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
452 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Dicte Lund |
2004 |
|
436 |
|
|
|
|
32.14 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
|
432 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
Glitre SK |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
423 |
|
|
|
|
32.47 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
422 |
|
|
|
|
32.50 |
|
|
SK Poseidon |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
|
421 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
415 |
|
|
|
|
32.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kristine Refstie |
2003 |
|
413 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Vibeke Røseid |
2003 |
|
411 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
382 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
Struer Svømmeklub |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
369 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
369 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mille Winther |
2003 |
|
364 |
|
|
|
|
34.12 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
335 |
|
|
|
|
35.09 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
321 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
|
302 |
|
|
|
|
36.33 |
|
|
Swim Team Neptun |
34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Josefine Wohlfeld Hornbæk |
2004 |
|
296 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Swim Team Neptun |
36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
287 |
|
|
|
|
36.95 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
259 |
|
|
|
|
38.22 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
|
252 |
|
|
|
|
38.55 |
|
|
Odder Svømmeklub |
41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Frida Bolesen |
2004 |
|
166 |
|
|
|
|
44.30 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lena Somdalen Witzøe |
2004 |
|
154 |
|
|
|
|
45.48 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9 |
727 |
|
|
|
|
27.11 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
7 |
623 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
6 |
578 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
5 |
569 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
SK Poseidon |
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
5 |
569 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Villumsen |
2001 |
3 |
564 |
|
|
|
|
29.50 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
2 |
550 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Sørensen |
2002 |
1 |
544 |
|
|
|
|
29.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
496 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Vågsbygd SLK |
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexandra Peter |
2002 |
|
451 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
Randaberg IL |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
420 |
|
|
|
|
32.53 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:15 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Frans Johannesen, 3.51.98, West Swim, 2011 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
9 |
366 |
1:10.54 |
2:24.83 |
3:40.08 |
|
4:56.57 |
|
|
Struer Svømmeklub |
5:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
7 |
354 |
1:09.56 |
2:24.96 |
3:41.59 |
|
4:59.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
6 |
304 |
1:13.67 |
2:35.43 |
3:56.76 |
|
5:15.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
5 |
263 |
1:13.67 |
2:40.11 |
4:09.46 |
|
5:31.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noah Kristensen |
2007 |
4 |
238 |
1:20.61 |
2:48.88 |
4:17.43 |
|
5:42.29 |
|
|
Vågsbygd SLK |
5:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofian Isaksen-Khalloul |
2007 |
3 |
195 |
1:24.94 |
2:58.26 |
4:32.57 |
|
6:05.44 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
6:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Frans Johannesen, 3.51.98, West Swim, 2011 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
543 |
1:02.41 |
2:08.97 |
3:15.89 |
|
4:20.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
7 |
530 |
1:01.48 |
2:08.98 |
3:16.79 |
|
4:22.24 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Casper Johannesen |
2004 |
6 |
521 |
1:02.82 |
2:10.15 |
3:17.29 |
|
4:23.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
5 |
461 |
1:05.39 |
2:15.23 |
3:25.49 |
|
4:34.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michael Jansen |
2005 |
4 |
420 |
1:06.19 |
2:19.02 |
3:32.13 |
|
4:43.23 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
4:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel Andersen |
2005 |
3 |
415 |
1:07.92 |
2:20.46 |
3:32.71 |
|
4:44.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
2 |
408 |
1:09.61 |
2:22.50 |
3:34.83 |
|
4:46.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
6:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Drechsler |
2005 |
1 |
401 |
1:09.42 |
2:22.84 |
3:35.30 |
|
4:47.60 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
399 |
1:09.31 |
2:23.45 |
3:35.98 |
|
4:48.19 |
|
|
Vågsbygd SLK |
4:52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
|
306 |
1:14.64 |
2:35.78 |
3:56.27 |
|
5:14.77 |
|
|
Herning Svømmeklub |
5:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
|
190 |
1:26.35 |
3:01.72 |
4:37.97 |
|
6:08.60 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
6:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Frans Johannesen, 3.51.98, West Swim, 2011 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9 |
733 |
57.24 |
1:57.25 |
2:56.26 |
|
3:55.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskar Lindholm |
2001 |
7 |
713 |
57.66 |
1:58.45 |
2:58.89 |
|
3:57.48 |
|
|
Lyseng IF |
3:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Holm |
1998 |
6 |
691 |
57.10 |
1:58.75 |
2:59.80 |
|
3:59.97 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
5 |
691 |
56.79 |
1:57.23 |
2:58.93 |
|
4:00.00 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
4 |
669 |
57.85 |
1:59.98 |
3:01.92 |
|
4:02.66 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
3 |
668 |
57.82 |
2:00.06 |
3:02.01 |
|
4:02.75 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Mose |
2000 |
2 |
633 |
59.36 |
2:01.75 |
3:04.94 |
|
4:07.07 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
1 |
607 |
58.49 |
2:01.86 |
3:06.32 |
|
4:10.64 |
|
|
Glitre SK |
4:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anders Valdar |
2000 |
|
597 |
59.66 |
2:04.00 |
3:07.97 |
|
4:11.96 |
|
|
SK Poseidon |
4:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
587 |
58.92 |
2:03.25 |
3:08.43 |
|
4:13.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
560 |
1:00.63 |
2:04.96 |
3:10.76 |
|
4:17.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
|
559 |
1:01.25 |
2:07.05 |
3:13.01 |
|
4:17.60 |
|
|
Randaberg IL |
4:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
556 |
1:00.11 |
2:06.05 |
3:12.60 |
|
4:18.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
|
544 |
1:01.52 |
2:07.48 |
3:13.72 |
|
4:19.95 |
|
|
SK Poseidon |
4:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
525 |
1:02.78 |
2:09.41 |
3:17.34 |
|
4:23.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
|
503 |
1:03.03 |
2:09.81 |
3:17.72 |
|
4:26.79 |
|
|
SK Poseidon |
4:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
|
451 |
1:06.22 |
2:15.86 |
3:25.79 |
|
4:36.64 |
|
|
Lyseng IF |
4:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Axel Hvam |
2003 |
|
384 |
1:09.47 |
2:23.36 |
3:38.45 |
|
4:51.88 |
|
|
Swim Team Neptun |
4:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
358 |
1:10.20 |
2:25.73 |
3:41.96 |
|
4:58.74 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frans Johannessen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:15 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:15 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Mie Ø. Nielsen, 4.11.37, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
9 |
343 |
1:19.85 |
2:47.98 |
4:14.95 |
|
5:33.88 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
5:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
7 |
295 |
1:23.97 |
2:53.44 |
4:22.96 |
|
5:51.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 4.11.37, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Gonzalez |
2005 |
9 |
511 |
1:08.89 |
2:22.90 |
3:37.48 |
|
4:52.45 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
4:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
7 |
506 |
1:08.86 |
2:23.95 |
3:39.20 |
|
4:53.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
6 |
491 |
1:11.00 |
2:26.83 |
3:41.76 |
|
4:56.40 |
|
|
Odder Svømmeklub |
4:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helene Vestberg |
2006 |
5 |
446 |
1:14.54 |
2:31.95 |
3:49.75 |
|
5:06.12 |
|
|
Vågsbygd SLK |
5:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Løh |
2005 |
4 |
430 |
1:13.50 |
2:32.16 |
3:52.13 |
|
5:09.78 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
3 |
415 |
1:13.79 |
2:33.96 |
3:54.59 |
|
5:13.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
2 |
390 |
1:16.18 |
2:39.26 |
4:01.20 |
|
5:20.08 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Horverak |
2005 |
1 |
369 |
1:18.20 |
2:40.59 |
4:03.19 |
|
5:26.00 |
|
|
Vågsbygd SLK |
5:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
361 |
1:16.53 |
2:39.63 |
4:04.41 |
|
5:28.35 |
|
|
Elverum Svømming |
5:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
323 |
1:20.80 |
2:47.66 |
4:14.39 |
|
5:40.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Jensen |
2006 |
|
271 |
1:25.57 |
2:58.48 |
4:30.22 |
|
6:01.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
6:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
|
252 |
1:22.52 |
2:56.59 |
4:33.18 |
|
6:10.14 |
|
|
Herning Svømmeklub |
5:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 4.11.37, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9 |
771 |
1:02.40 |
2:08.33 |
3:13.30 |
|
4:15.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
7 |
762 |
1:03.49 |
2:09.10 |
3:14.05 |
|
4:16.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
6 |
760 |
1:03.61 |
2:09.34 |
3:13.63 |
|
4:16.30 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jackie Gade |
1998 |
5 |
686 |
1:04.03 |
2:11.77 |
3:18.78 |
|
4:25.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oda Kristine Borgstrøm |
1999 |
4 |
680 |
1:04.70 |
2:12.23 |
3:19.73 |
|
4:25.98 |
|
|
Randaberg IL |
4:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Søe Bach |
2002 |
3 |
671 |
1:04.33 |
2:11.90 |
3:19.83 |
|
4:27.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Ottesen |
2000 |
2 |
652 |
1:05.65 |
2:14.05 |
3:22.04 |
|
4:29.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martha Bjerg |
2004 |
1 |
626 |
1:07.40 |
2:16.63 |
3:25.59 |
|
4:33.33 |
|
|
Lyseng IF |
4:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
615 |
1:05.29 |
2:14.64 |
3:24.52 |
|
4:35.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
602 |
1:06.69 |
2:16.53 |
3:26.78 |
|
4:37.02 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
4:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juni Helene Iversen Refst |
2001 |
|
601 |
1:06.89 |
2:17.51 |
3:28.24 |
|
4:37.09 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
590 |
1:08.65 |
2:19.69 |
3:29.53 |
|
4:38.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Leirvik |
2004 |
|
572 |
1:07.52 |
2:17.88 |
3:29.28 |
|
4:41.76 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
4:48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
484 |
1:11.31 |
2:26.57 |
3:41.92 |
|
4:57.90 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
445 |
1:11.78 |
2:29.28 |
3:48.06 |
|
5:06.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
338 |
1:19.49 |
2:45.89 |
4:11.82 |
|
5:35.69 |
|
|
Elverum Svømming |
5:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Lindhardt Nielsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herning Svømmeklub |
5:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Pflug |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
5:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:15 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:28 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gergely Besenyi |
2007 |
9 |
309 |
35.16 |
1:15.13 |
2:05.64 |
|
2:42.01 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Storm Jensen |
2007 |
7 |
250 |
39.85 |
1:24.07 |
2:14.12 |
|
2:53.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Lisberg |
2007 |
6 |
238 |
39.72 |
1:23.92 |
2:16.29 |
|
2:56.74 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik N Jensen |
2007 |
5 |
210 |
40.13 |
1:31.15 |
2:22.87 |
|
3:04.36 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noah Kristensen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
445 |
31.67 |
1:08.93 |
1:49.44 |
|
2:23.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan H Brorson |
2006 |
7 |
349 |
35.52 |
1:15.96 |
2:00.45 |
|
2:35.59 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tristan Jensen |
2006 |
6 |
349 |
33.34 |
1:13.53 |
1:58.55 |
|
2:35.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
5 |
337 |
34.64 |
1:15.62 |
2:03.22 |
|
2:37.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
4 |
299 |
36.47 |
1:18.48 |
2:06.78 |
|
2:43.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
3 |
292 |
39.30 |
1:24.16 |
2:09.10 |
|
2:45.08 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
2 |
292 |
32.99 |
1:16.41 |
2:06.20 |
|
2:45.18 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Stilling |
2006 |
1 |
280 |
36.39 |
1:20.34 |
2:08.36 |
|
2:47.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
|
265 |
39.25 |
1:22.98 |
2:11.27 |
|
2:50.63 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Laursen |
2006 |
|
226 |
37.51 |
1:23.33 |
2:18.05 |
|
2:59.83 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
211 |
44.16 |
1:31.98 |
2:22.27 |
|
3:04.04 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Kristensen |
2006 |
|
143 |
48.08 |
1:41.86 |
2:38.27 |
|
3:29.24 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
3:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Kjær |
2005 |
9 |
445 |
30.94 |
1:07.87 |
1:51.15 |
|
2:23.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
7 |
429 |
30.07 |
1:07.73 |
1:51.30 |
|
2:25.26 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
6 |
383 |
30.79 |
1:10.01 |
1:54.25 |
|
2:30.96 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
5 |
378 |
32.89 |
1:14.41 |
1:56.00 |
|
2:31.58 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Boest |
2005 |
4 |
377 |
31.78 |
1:10.18 |
1:56.62 |
|
2:31.71 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
3 |
347 |
33.02 |
1:13.68 |
2:00.07 |
|
2:35.91 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
2 |
339 |
31.68 |
1:11.22 |
2:00.79 |
|
2:37.15 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Laursen |
2005 |
1 |
313 |
34.18 |
1:15.91 |
2:05.20 |
|
2:41.45 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
|
309 |
33.96 |
1:16.55 |
2:04.07 |
|
2:42.11 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
298 |
35.00 |
1:20.66 |
2:09.57 |
|
2:44.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
295 |
39.60 |
1:22.50 |
2:07.68 |
|
2:44.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
|
294 |
35.27 |
1:19.34 |
2:07.48 |
|
2:44.76 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Simon Gallacher |
2005 |
|
284 |
34.69 |
1:19.54 |
2:10.39 |
|
2:46.73 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
David Ommundsen |
2005 |
|
273 |
38.32 |
1:22.70 |
2:09.87 |
|
2:48.80 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
9 |
494 |
30.11 |
1:05.01 |
1:46.65 |
|
2:18.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
7 |
482 |
31.09 |
1:08.05 |
1:48.68 |
|
2:19.80 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Istvan Besenyi |
2004 |
6 |
480 |
31.94 |
1:07.04 |
1:47.09 |
|
2:19.97 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asger Mathiasen |
2004 |
5 |
471 |
29.93 |
1:06.45 |
1:46.69 |
|
2:20.81 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
4 |
455 |
30.31 |
1:07.31 |
1:50.12 |
|
2:22.47 |
|
|
Lyseng IF |
2:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Torp |
2004 |
3 |
367 |
30.93 |
1:11.60 |
1:53.50 |
|
2:33.04 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
2 |
217 |
44.42 |
1:27.41 |
2:23.09 |
|
3:02.21 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Kruse Holm |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Maveliggende v/50m |
|
Odder Svømmeklub |
2:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Thisted Svømmeklub |
2:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valdemar Brøns |
2003 |
9 |
596 |
27.89 |
1:00.70 |
1:40.29 |
|
2:10.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
7 |
512 |
28.25 |
1:03.71 |
1:45.62 |
|
2:17.03 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Rennesund |
2002 |
6 |
504 |
28.56 |
1:04.17 |
1:45.65 |
|
2:17.72 |
|
|
SK Poseidon |
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William Sloth |
2003 |
5 |
464 |
30.19 |
1:07.90 |
1:48.16 |
|
2:21.60 |
|
|
Lyseng IF |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Haakon Handegaard |
2003 |
4 |
420 |
33.02 |
1:10.84 |
1:53.34 |
|
2:26.34 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
3 |
356 |
32.00 |
1:18.95 |
1:59.56 |
|
2:34.65 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Chris Christensen, 1.59.80, Holstebro, 2013 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9 |
671 |
27.28 |
1:00.89 |
1:36.39 |
|
2:05.19 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
7 |
615 |
27.94 |
1:01.44 |
1:38.82 |
|
2:08.87 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
6 |
605 |
28.38 |
1:02.59 |
1:39.91 |
|
2:09.58 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
5 |
604 |
29.56 |
1:04.62 |
1:39.74 |
|
2:09.63 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
4 |
509 |
30.30 |
1:04.15 |
1:46.19 |
|
2:17.26 |
|
|
Lyseng IF |
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janus Meinert |
1995 |
3 |
478 |
29.58 |
1:07.84 |
1:45.41 |
|
2:20.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julian S. Solås Klok |
1999 |
2 |
463 |
29.19 |
1:06.11 |
1:47.00 |
|
2:21.62 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:28 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:14 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Utvaag |
2008 |
9 |
263 |
41.75 |
1:29.54 |
2:28.71 |
|
3:10.04 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
7 |
261 |
42.96 |
1:29.77 |
2:28.87 |
|
3:10.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
6 |
235 |
46.22 |
1:38.74 |
2:32.97 |
|
3:17.37 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
5 |
216 |
47.99 |
1:38.62 |
2:34.38 |
|
3:23.05 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
4 |
215 |
48.37 |
1:36.38 |
2:39.38 |
|
3:23.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elise Grov Hanssen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 75m |
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Jeppesen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Herning Svømmeklub |
3:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 73m |
|
Grimstad Svømmeklubb |
3:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
488 |
33.75 |
1:12.40 |
1:59.71 |
|
2:34.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
7 |
435 |
35.56 |
1:16.82 |
2:02.41 |
|
2:40.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella Pedersen |
2007 |
6 |
431 |
35.56 |
1:17.95 |
2:05.00 |
|
2:41.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
5 |
422 |
38.38 |
1:19.22 |
2:06.33 |
|
2:42.45 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Philip |
2007 |
4 |
406 |
36.57 |
1:21.50 |
2:07.75 |
|
2:44.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Møller |
2007 |
3 |
399 |
35.89 |
1:17.73 |
2:05.31 |
|
2:45.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karen Sørensen |
2007 |
2 |
342 |
39.19 |
1:23.32 |
2:15.93 |
|
2:54.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
1 |
327 |
37.13 |
1:24.06 |
2:16.75 |
|
2:56.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
|
314 |
41.15 |
1:27.93 |
2:17.72 |
|
2:59.25 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
3:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frida Damm Thorsell |
2007 |
|
313 |
39.68 |
1:27.66 |
2:19.13 |
|
2:59.29 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
3:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Therese Baird |
2007 |
|
306 |
37.84 |
1:25.96 |
2:24.07 |
|
3:00.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
296 |
42.21 |
1:28.87 |
2:22.19 |
|
3:02.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Andersen |
2007 |
|
292 |
42.67 |
1:27.24 |
2:21.62 |
|
3:03.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Mathea Kulmala |
2007 |
|
280 |
42.77 |
1:30.63 |
2:25.81 |
|
3:06.23 |
|
|
Elverum Svømming |
3:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
|
273 |
38.56 |
1:24.54 |
2:27.50 |
|
3:07.83 |
|
|
Lyseng IF |
3:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
|
260 |
44.33 |
1:32.14 |
2:26.75 |
|
3:10.69 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
3:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Gad |
2007 |
|
260 |
42.27 |
1:30.45 |
2:27.50 |
|
3:10.88 |
|
|
Lyseng IF |
3:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mia Plougman |
2007 |
|
256 |
44.36 |
1:34.54 |
2:27.14 |
|
3:11.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
|
229 |
46.33 |
1:32.51 |
2:34.23 |
|
3:19.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
|
223 |
46.53 |
1:34.54 |
2:31.88 |
|
3:20.68 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maja Broholm Brixen |
2007 |
|
216 |
44.47 |
1:36.83 |
2:35.21 |
|
3:22.85 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Silje Drechsler |
2007 |
|
211 |
48.13 |
1:39.46 |
2:38.21 |
|
3:24.44 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
202 |
45.16 |
1:40.49 |
2:41.53 |
|
3:27.59 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
201 |
49.07 |
1:43.10 |
2:39.84 |
|
3:27.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Christine Stumpf |
2007 |
|
176 |
50.90 |
1:47.06 |
2:49.22 |
|
3:37.13 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej afslut ryg 100m |
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
3:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
9 |
510 |
34.82 |
1:13.65 |
1:57.94 |
|
2:32.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
7 |
455 |
33.45 |
1:12.52 |
2:02.03 |
|
2:38.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
6 |
451 |
34.25 |
1:13.78 |
2:02.24 |
|
2:38.84 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Bertram |
2006 |
5 |
447 |
34.03 |
1:16.42 |
2:02.11 |
|
2:39.36 |
|
|
Lyseng IF |
2:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
4 |
446 |
35.29 |
1:16.04 |
2:03.06 |
|
2:39.38 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
3 |
425 |
34.82 |
1:18.05 |
2:06.15 |
|
2:41.96 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Gjelstrup |
2006 |
2 |
409 |
36.58 |
1:20.12 |
2:05.53 |
|
2:44.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katrine Bager |
2006 |
1 |
399 |
37.15 |
1:18.12 |
2:07.22 |
|
2:45.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Handegaard |
2006 |
|
396 |
37.52 |
1:23.14 |
2:10.16 |
|
2:45.86 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Bach |
2006 |
|
390 |
37.69 |
1:17.56 |
2:07.43 |
|
2:46.65 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
|
380 |
39.00 |
1:20.70 |
2:09.14 |
|
2:48.12 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
355 |
38.07 |
1:23.76 |
2:12.43 |
|
2:52.06 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
323 |
38.34 |
1:25.36 |
2:18.95 |
|
2:57.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
320 |
40.27 |
1:22.70 |
2:19.85 |
|
2:57.98 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
320 |
36.66 |
1:25.02 |
2:16.48 |
|
2:58.12 |
|
|
Lyseng IF |
2:58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Dagmar Keller |
2006 |
|
301 |
42.99 |
1:30.28 |
2:20.56 |
|
3:01.69 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
3:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
|
294 |
41.86 |
1:28.80 |
2:21.50 |
|
3:03.19 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
169 |
50.26 |
1:42.22 |
2:52.34 |
|
3:39.99 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Sangvik |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på mave 100m |
|
Svømmeklubben S 68 |
2:59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silje Valvik |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø 125m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
9 |
574 |
33.44 |
1:08.79 |
1:52.92 |
|
2:26.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nanna Langvad |
2005 |
7 |
526 |
32.73 |
1:11.13 |
1:56.22 |
|
2:30.89 |
|
|
Lyseng IF |
2:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
6 |
514 |
33.34 |
1:11.60 |
1:56.68 |
|
2:32.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
5 |
508 |
32.41 |
1:10.05 |
1:55.65 |
|
2:32.67 |
|
|
SK Poseidon |
2:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stina Kletvang |
2005 |
4 |
485 |
34.94 |
1:14.79 |
1:58.78 |
|
2:35.04 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
3 |
476 |
35.13 |
1:13.92 |
2:00.35 |
|
2:35.97 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jazmin Jensen |
2005 |
2 |
459 |
35.58 |
1:15.30 |
2:00.42 |
|
2:37.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
1 |
426 |
35.92 |
1:18.61 |
2:03.29 |
|
2:41.88 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
|
347 |
38.43 |
1:22.56 |
2:13.50 |
|
2:53.34 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
3:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caden Halle |
2005 |
|
331 |
38.28 |
1:22.67 |
2:15.77 |
|
2:56.02 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
323 |
41.43 |
1:24.82 |
2:18.38 |
|
2:57.45 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på mave 73m |
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katrine Krogh |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 75m |
|
Ikast Svømmeklub |
2:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
9 |
649 |
30.81 |
1:06.85 |
1:48.26 |
|
2:20.71 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Marie Dige |
2004 |
7 |
553 |
33.78 |
1:10.56 |
1:54.28 |
|
2:28.38 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
6 |
513 |
34.69 |
1:12.43 |
1:57.96 |
|
2:32.16 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
5 |
507 |
33.58 |
1:13.14 |
1:59.01 |
|
2:32.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
4 |
497 |
31.94 |
1:10.69 |
1:57.87 |
|
2:33.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sarah Kildahl |
2004 |
3 |
478 |
34.02 |
1:14.57 |
1:58.16 |
|
2:35.82 |
|
|
Lyseng IF |
2:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
2 |
462 |
34.17 |
1:13.76 |
2:02.37 |
|
2:37.59 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
1 |
420 |
35.85 |
1:17.22 |
2:06.27 |
|
2:42.72 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
395 |
35.59 |
1:17.44 |
2:07.90 |
|
2:45.96 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
392 |
34.17 |
1:17.91 |
2:06.82 |
|
2:46.37 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
391 |
33.36 |
1:15.66 |
2:07.60 |
|
2:46.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Dicte Lund |
2004 |
|
364 |
35.31 |
1:19.84 |
2:09.04 |
|
2:50.52 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
306 |
40.70 |
1:26.07 |
2:17.46 |
|
3:00.77 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
|
291 |
41.01 |
1:28.34 |
2:21.07 |
|
3:03.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lena Somdalen Witzøe |
2004 |
|
216 |
49.55 |
1:40.90 |
2:38.98 |
|
3:23.09 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
9 |
659 |
29.84 |
1:07.55 |
1:48.24 |
|
2:20.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
7 |
627 |
30.91 |
1:06.66 |
1:49.86 |
|
2:22.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe Villumsen |
2001 |
6 |
545 |
31.21 |
1:09.72 |
1:54.91 |
|
2:29.18 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
5 |
541 |
32.33 |
1:09.89 |
1:53.55 |
|
2:29.52 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Vinther |
1995 |
4 |
278 |
39.69 |
1:29.50 |
2:27.22 |
|
3:06.64 |
|
|
Lyseng IF |
3:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:14 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:31 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gergely Besenyi |
2007 |
9 |
328 |
|
|
|
|
29.35 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
7 |
312 |
|
|
|
|
29.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Bergmann |
2008 |
6 |
311 |
|
|
|
|
29.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
5 |
306 |
|
|
|
|
30.05 |
|
|
Vågsbygd SLK |
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Bundgaard |
2007 |
4 |
260 |
|
|
|
|
31.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konradas Juska |
2007 |
3 |
250 |
|
|
|
|
32.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Lisberg |
2007 |
2 |
242 |
|
|
|
|
32.49 |
|
|
Odder Svømmeklub |
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Eriksen |
2007 |
1 |
237 |
|
|
|
|
32.71 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ib Fang Wang |
2007 |
|
232 |
|
|
|
|
32.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
|
231 |
|
|
|
|
32.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Angus Halle |
2007 |
|
230 |
|
|
|
|
33.02 |
|
|
Odder Svømmeklub |
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon Voldmester |
2007 |
|
217 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Norup |
2007 |
|
213 |
|
|
|
|
33.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
|
210 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
|
207 |
|
|
|
|
34.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Felix Piontkowitz |
2007 |
|
205 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
Struer Svømmeklub |
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Noah Jonasen |
2007 |
|
194 |
|
|
|
|
34.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Valdemar Theisen |
2007 |
|
185 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anton Wiuf |
2008 |
|
184 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rahzan Feraz |
2007 |
|
180 |
|
|
|
|
35.88 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
|
176 |
|
|
|
|
36.14 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
|
170 |
|
|
|
|
36.54 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ivan Pedersen |
2008 |
|
170 |
|
|
|
|
36.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Albert Olesen |
2008 |
|
167 |
|
|
|
|
36.72 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Buster Watkin |
2008 |
|
159 |
|
|
|
|
37.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Patrick Gadeberg |
2007 |
|
155 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Villum Alstrøm |
2008 |
|
152 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Magnus Kjær Holm |
2008 |
|
152 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Tobias Schwab |
2009 |
|
147 |
|
|
|
|
38.33 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Karl Emil Malle |
2008 |
|
145 |
|
|
|
|
38.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Frederik Vesterby |
2008 |
|
144 |
|
|
|
|
38.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Lucas Nilsen Hostvedt |
2007 |
|
137 |
|
|
|
|
39.24 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Frederik Billing |
2008 |
|
125 |
|
|
|
|
40.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Albert Singer |
2008 |
|
123 |
|
|
|
|
40.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Casper Natvig |
2007 |
|
99 |
|
|
|
|
43.77 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Stian Valvik |
2008 |
|
63 |
|
|
|
|
50.81 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christopher Andre Meyer |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noah Kristensen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maciej Dworzanski |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
9 |
364 |
|
|
|
|
28.37 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
7 |
344 |
|
|
|
|
28.89 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
6 |
339 |
|
|
|
|
29.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
5 |
327 |
|
|
|
|
29.38 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tristan Jensen |
2006 |
4 |
315 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Andersen |
2006 |
3 |
305 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Olsen |
2006 |
2 |
304 |
|
|
|
|
30.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
William Hansen |
2006 |
1 |
285 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christian Stilling |
2006 |
|
283 |
|
|
|
|
30.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
|
281 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
Struer Svømmeklub |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
|
276 |
|
|
|
|
31.08 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
|
271 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
|
263 |
|
|
|
|
31.62 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Wiktor G. Maagaard |
2006 |
|
194 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Dan Skov |
2006 |
|
193 |
|
|
|
|
35.03 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Asbjørn Ottow Toftdal |
2006 |
|
182 |
|
|
|
|
35.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Kristensen |
2006 |
|
156 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Silas Zinther |
2006 |
|
155 |
|
|
|
|
37.64 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
August Heltborg |
2006 |
|
107 |
|
|
|
|
42.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Gustav Visby |
2006 |
|
85 |
|
|
|
|
45.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Bakke |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Thisted Svømmeklub |
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Struer Svømmeklub |
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
9 |
495 |
|
|
|
|
25.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
7 |
449 |
|
|
|
|
26.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
6 |
424 |
|
|
|
|
26.95 |
|
|
Swim Team Neptun |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Erklev |
2005 |
5 |
412 |
|
|
|
|
27.22 |
|
|
Vågsbygd SLK |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Drechsler |
2005 |
4 |
390 |
|
|
|
|
27.71 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sivert Grov Hanssen |
2005 |
3 |
376 |
|
|
|
|
28.05 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Nilsen Hostvedt |
2005 |
2 |
360 |
|
|
|
|
28.47 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lucas Mogensen |
2005 |
1 |
358 |
|
|
|
|
28.53 |
|
|
Swim Team Neptun |
29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
|
348 |
|
|
|
|
28.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
345 |
|
|
|
|
28.86 |
|
|
Struer Svømmeklub |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
335 |
|
|
|
|
29.17 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Harbo |
2005 |
|
332 |
|
|
|
|
29.24 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oscar Skjoldhorne |
2005 |
|
319 |
|
|
|
|
29.63 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
|
309 |
|
|
|
|
29.95 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Rager Larsen |
2005 |
|
306 |
|
|
|
|
30.05 |
|
|
Swim Team Neptun |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simon Gallacher |
2005 |
|
298 |
|
|
|
|
30.32 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
|
296 |
|
|
|
|
30.38 |
|
|
Herning Svømmeklub |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
|
287 |
|
|
|
|
30.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Jensen |
2005 |
|
276 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
275 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
|
268 |
|
|
|
|
31.39 |
|
|
Herning Svømmeklub |
31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Simon Bjørkmann Dahl |
2005 |
|
194 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
Struer Svømmeklub |
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
|
162 |
|
|
|
|
37.11 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Møller Olesen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Struer Svømmeklub |
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
546 |
|
|
|
|
24.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
7 |
514 |
|
|
|
|
25.28 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Lindholm |
2004 |
6 |
484 |
|
|
|
|
25.79 |
|
|
Lyseng IF |
24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
5 |
464 |
|
|
|
|
26.16 |
|
|
Glitre SK |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Hansen |
2004 |
4 |
458 |
|
|
|
|
26.28 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
3 |
450 |
|
|
|
|
26.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Neo Elias Maudal |
2004 |
2 |
442 |
|
|
|
|
26.59 |
|
|
Glitre SK |
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
1 |
438 |
|
|
|
|
26.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Casper Johannesen |
2004 |
|
435 |
|
|
|
|
26.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Jaworski |
2004 |
|
427 |
|
|
|
|
26.89 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christoffer Johannes Bamr |
2004 |
|
368 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Istvan Besenyi |
2004 |
|
363 |
|
|
|
|
28.39 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Danilo Møller |
2004 |
|
357 |
|
|
|
|
28.55 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eirik Karlsen |
2004 |
|
331 |
|
|
|
|
29.27 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
328 |
|
|
|
|
29.35 |
|
|
Vågsbygd SLK |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
|
328 |
|
|
|
|
29.35 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
303 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oskar Wiwe Brøste |
2004 |
|
289 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
Herning Svømmeklub |
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Mikkelsen |
2004 |
|
182 |
|
|
|
|
35.70 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
9 |
600 |
|
|
|
|
24.02 |
|
|
Herlev Svømning |
22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
7 |
522 |
|
|
|
|
25.15 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
6 |
521 |
|
|
|
|
25.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Kloster |
2002 |
5 |
506 |
|
|
|
|
25.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
4 |
504 |
|
|
|
|
25.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
3 |
484 |
|
|
|
|
25.80 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Haakon Handegaard |
2003 |
2 |
479 |
|
|
|
|
25.89 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Titus Victor Phillipson |
2002 |
1 |
473 |
|
|
|
|
26.00 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
|
466 |
|
|
|
|
26.13 |
|
|
Randaberg IL |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
441 |
|
|
|
|
26.61 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
|
431 |
|
|
|
|
26.81 |
|
|
Glitre SK |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
422 |
|
|
|
|
27.00 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Theo Munz-Kløve |
2003 |
|
407 |
|
|
|
|
27.32 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Luka Krstic |
2003 |
|
399 |
|
|
|
|
27.51 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
|
389 |
|
|
|
|
27.75 |
|
|
SK Poseidon |
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kasper Morseth Hallerud |
2003 |
|
385 |
|
|
|
|
27.84 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
|
376 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
Lyseng IF |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Axel Hvam |
2003 |
|
369 |
|
|
|
|
28.24 |
|
|
Swim Team Neptun |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
326 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9 |
697 |
|
|
|
|
22.84 |
Stævnerekord |
|
Hørsholm Svømmeforening |
22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
7 |
613 |
|
|
|
|
23.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Schultz |
1995 |
6 |
600 |
|
|
|
|
24.01 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
5 |
584 |
|
|
|
|
24.23 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskar Lindholm |
2001 |
4 |
583 |
|
|
|
|
24.25 |
|
|
Lyseng IF |
23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
3 |
574 |
|
|
|
|
24.37 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johannes Hope |
1999 |
2 |
561 |
|
|
|
|
24.56 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frans Johannessen |
1992 |
1 |
556 |
|
|
|
|
24.63 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
503 |
|
|
|
|
25.46 |
|
|
Lyseng IF |
23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
501 |
|
|
|
|
25.50 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Holm |
1998 |
|
487 |
|
|
|
|
25.74 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
480 |
|
|
|
|
25.86 |
|
|
Glitre SK |
26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rick Sol |
2001 |
|
463 |
|
|
|
|
26.18 |
|
|
Elverum Svømming |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
462 |
|
|
|
|
26.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
457 |
|
|
|
|
26.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
407 |
|
|
|
|
27.32 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:31 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:03 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
9 |
411 |
|
|
|
|
30.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
7 |
366 |
|
|
|
|
32.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnea Utvaag |
2008 |
6 |
358 |
|
|
|
|
32.29 |
|
|
Vågsbygd SLK |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Freja Jørgensen |
2008 |
5 |
339 |
|
|
|
|
32.88 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Stensgaard |
2008 |
4 |
319 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nadia Bager |
2008 |
3 |
308 |
|
|
|
|
33.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
2 |
299 |
|
|
|
|
34.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
1 |
295 |
|
|
|
|
34.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
|
290 |
|
|
|
|
34.64 |
|
|
Vågsbygd SLK |
37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
|
260 |
|
|
|
|
35.89 |
|
|
Struer Svømmeklub |
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
|
259 |
|
|
|
|
35.95 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
|
249 |
|
|
|
|
36.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
240 |
|
|
|
|
36.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
240 |
|
|
|
|
36.89 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Carlijn Loeven |
2008 |
|
237 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
Herning Svømmeklub |
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
|
229 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andrea Lage |
2009 |
|
229 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victoria Krabbe |
2008 |
|
222 |
|
|
|
|
37.82 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Reka Szephalmi |
2009 |
|
222 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
|
218 |
|
|
|
|
38.06 |
|
|
Vågsbygd SLK |
38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
209 |
|
|
|
|
38.62 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Johanne Ishøi |
2008 |
|
208 |
|
|
|
|
38.70 |
|
|
Struer Svømmeklub |
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
199 |
|
|
|
|
39.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frida Olesen |
2008 |
|
198 |
|
|
|
|
39.28 |
|
|
Struer Svømmeklub |
46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
|
198 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
|
195 |
|
|
|
|
39.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Marita T. Sandø |
2008 |
|
193 |
|
|
|
|
39.61 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
193 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
Struer Svømmeklub |
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
152 |
|
|
|
|
42.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
147 |
|
|
|
|
43.41 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Elise Grov Hanssen |
2009 |
|
142 |
|
|
|
|
43.85 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Lone T. Nygård |
2008 |
|
139 |
|
|
|
|
44.17 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
|
139 |
|
|
|
|
44.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Liva Jensen |
2008 |
|
121 |
|
|
|
|
46.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Philip |
2007 |
9 |
403 |
|
|
|
|
31.02 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
7 |
398 |
|
|
|
|
31.17 |
|
|
Herning Svømmeklub |
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karen Sørensen |
2007 |
6 |
379 |
|
|
|
|
31.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Therese Baird |
2007 |
5 |
377 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilde Engene |
2007 |
4 |
370 |
|
|
|
|
31.92 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Tjønsø Olsen |
2007 |
3 |
337 |
|
|
|
|
32.93 |
|
|
Vågsbygd SLK |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
2 |
333 |
|
|
|
|
33.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
1 |
325 |
|
|
|
|
33.35 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Moeskjær |
2007 |
|
319 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
308 |
|
|
|
|
33.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
304 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
|
301 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Buur Ovesen |
2007 |
|
282 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
Herning Svømmeklub |
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
267 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
265 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
262 |
|
|
|
|
35.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ingeborg Foged Have |
2007 |
|
245 |
|
|
|
|
36.60 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
242 |
|
|
|
|
36.78 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maja Broholm Brixen |
2007 |
|
240 |
|
|
|
|
36.89 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Klara Buur Ovesen |
2007 |
|
232 |
|
|
|
|
37.28 |
|
|
Herning Svømmeklub |
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christine Stumpf |
2007 |
|
214 |
|
|
|
|
38.32 |
|
|
Vågsbygd SLK |
47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
|
203 |
|
|
|
|
38.99 |
|
|
Herning Svømmeklub |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Karla Solvang Lauknes |
2007 |
|
181 |
|
|
|
|
40.49 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Zara Cecilie Stork Githmark |
2007 |
|
174 |
|
|
|
|
41.07 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Live Korstadhagen |
2006 |
9 |
505 |
|
|
|
|
28.79 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
7 |
496 |
|
|
|
|
28.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Obert |
2006 |
6 |
468 |
|
|
|
|
29.52 |
|
|
Odder Svømmeklub |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nora Handegaard |
2006 |
5 |
436 |
|
|
|
|
30.22 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
4 |
431 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
3 |
413 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
2 |
411 |
|
|
|
|
30.82 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Askland Raanes |
2006 |
1 |
409 |
|
|
|
|
30.88 |
|
|
Vågsbygd SLK |
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
408 |
|
|
|
|
30.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
379 |
|
|
|
|
31.66 |
|
|
Vågsbygd SLK |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
375 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuva Arndal |
2006 |
|
372 |
|
|
|
|
31.87 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
369 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
Vågsbygd SLK |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
369 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
365 |
|
|
|
|
32.06 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karine Morseth Hallerud |
2006 |
|
362 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
359 |
|
|
|
|
32.26 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
338 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
335 |
|
|
|
|
32.99 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
|
324 |
|
|
|
|
33.37 |
|
|
Herning Svømmeklub |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Dagmar Keller |
2006 |
|
300 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
|
280 |
|
|
|
|
35.02 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
|
279 |
|
|
|
|
35.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Jensen |
2006 |
|
276 |
|
|
|
|
35.18 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
|
262 |
|
|
|
|
35.80 |
|
|
Herning Svømmeklub |
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
262 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
|
241 |
|
|
|
|
36.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Hedegaard Buhl |
2006 |
|
231 |
|
|
|
|
37.34 |
|
|
Herning Svømmeklub |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
|
172 |
|
|
|
|
41.19 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
|
168 |
|
|
|
|
41.51 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Sangvik |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Struer Svømmeklub |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
9 |
577 |
|
|
|
|
27.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nanna Langvad |
2005 |
7 |
561 |
|
|
|
|
27.79 |
|
|
Lyseng IF |
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Bager |
2005 |
6 |
504 |
|
|
|
|
28.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
5 |
490 |
|
|
|
|
29.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
4 |
468 |
|
|
|
|
29.53 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helene Gonzalez |
2005 |
3 |
449 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
2 |
436 |
|
|
|
|
30.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Hovmark |
2005 |
1 |
432 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Astrid Jensen |
2005 |
|
431 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
407 |
|
|
|
|
30.93 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Løh |
2005 |
|
391 |
|
|
|
|
31.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
376 |
|
|
|
|
31.75 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
|
361 |
|
|
|
|
32.18 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
354 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freya Mikkelsen |
2005 |
|
346 |
|
|
|
|
32.65 |
|
|
Swim Team Neptun |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
345 |
|
|
|
|
32.69 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
340 |
|
|
|
|
32.83 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zenia Christensen |
2005 |
|
309 |
|
|
|
|
33.89 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
307 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
Elverum Svømming |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
276 |
|
|
|
|
35.20 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Romanski |
2003 |
9 |
590 |
|
|
|
|
27.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
7 |
543 |
|
|
|
|
28.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Arndal |
2003 |
6 |
534 |
|
|
|
|
28.26 |
|
|
Glitre SK |
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Wikheim |
2003 |
5 |
530 |
|
|
|
|
28.33 |
|
|
Glitre SK |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vibeke Røseid |
2003 |
4 |
511 |
|
|
|
|
28.67 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
3 |
508 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
Glitre SK |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
2 |
503 |
|
|
|
|
28.82 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
1 |
501 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Solveig Bratland |
2003 |
|
497 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
Vågsbygd SLK |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
494 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
Elverum Svømming |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
492 |
|
|
|
|
29.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Fogh |
2003 |
|
481 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
479 |
|
|
|
|
29.29 |
|
|
Struer Svømmeklub |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
474 |
|
|
|
|
29.40 |
|
|
Vågsbygd SLK |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
465 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
462 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
SK Poseidon |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Leirvik |
2004 |
|
458 |
|
|
|
|
29.73 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mille Winther |
2003 |
|
439 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
430 |
|
|
|
|
30.37 |
|
|
Vågsbygd SLK |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
425 |
|
|
|
|
30.49 |
|
|
Lyseng IF |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kristine Refstie |
2003 |
|
420 |
|
|
|
|
30.61 |
|
|
Vågsbygd SLK |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
|
410 |
|
|
|
|
30.85 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maiken Rinnan Pedersen |
2004 |
|
405 |
|
|
|
|
30.98 |
|
|
Glitre SK |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
396 |
|
|
|
|
31.22 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
394 |
|
|
|
|
31.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Dicte Lund |
2004 |
|
393 |
|
|
|
|
31.28 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
|
393 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
Swim Team Neptun |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Thea Brøndum |
2004 |
|
391 |
|
|
|
|
31.35 |
|
|
Swim Team Neptun |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
381 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
378 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Liva Ginnerup |
2004 |
|
376 |
|
|
|
|
31.75 |
|
|
Swim Team Neptun |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
374 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
369 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mathilde Møller |
2004 |
|
365 |
|
|
|
|
32.06 |
|
|
Swim Team Neptun |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
361 |
|
|
|
|
32.19 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
352 |
|
|
|
|
32.46 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
345 |
|
|
|
|
32.68 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Josefine Wohlfeld Hornbæk |
2004 |
|
329 |
|
|
|
|
33.19 |
|
|
Swim Team Neptun |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Frida Bolesen |
2004 |
|
266 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
228 |
|
|
|
|
37.48 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Lindhardt Nielsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herning Svømmeklub |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Pflug |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
9 |
771 |
|
|
|
|
25.00 |
|
|
JGI Svømning |
24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
7 |
731 |
|
|
|
|
25.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emily Gantriis |
1999 |
6 |
711 |
|
|
|
|
25.68 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
5 |
609 |
|
|
|
|
27.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Sørensen |
2002 |
4 |
602 |
|
|
|
|
27.15 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
3 |
595 |
|
|
|
|
27.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Ottesen |
2000 |
2 |
588 |
|
|
|
|
27.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Astrid Nielsen |
2002 |
1 |
575 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
569 |
|
|
|
|
27.66 |
|
|
Berns Swim Team |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexandra Peter |
2002 |
|
561 |
|
|
|
|
27.80 |
|
|
Randaberg IL |
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juni Helene Iversen Refst |
2001 |
|
533 |
|
|
|
|
28.27 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
524 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
SK Poseidon |
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jackie Gade |
1998 |
|
513 |
|
|
|
|
28.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
501 |
|
|
|
|
28.86 |
|
|
Vågsbygd SLK |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
497 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
477 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Edle Vidnes |
2001 |
|
471 |
|
|
|
|
29.46 |
|
|
SK Poseidon |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
471 |
|
|
|
|
29.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Signe Lauridsen Vorgod |
2002 |
|
435 |
|
|
|
|
30.26 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lina Maria Gundersen |
2001 |
|
431 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Glitre SK |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anne Rasmussen Sand |
2000 |
|
425 |
|
|
|
|
30.49 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
377 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mie Trothe |
1998 |
|
345 |
|
|
|
|
32.67 |
|
|
Lyseng IF |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
334 |
|
|
|
|
33.04 |
|
|
Elverum Svømming |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:03 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:34 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Victor B. Bromer, 1.59.89, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gergely Besenyi |
2007 |
9 |
332 |
36.76 |
1:15.07 |
1:54.35 |
|
2:32.45 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Lisberg |
2007 |
7 |
247 |
39.95 |
1:23.10 |
2:07.20 |
|
2:48.35 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Casper Eriksen |
2007 |
6 |
211 |
41.85 |
1:27.16 |
2:13.49 |
|
2:57.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Lorentzen |
2007 |
5 |
182 |
44.73 |
1:32.51 |
2:20.55 |
|
3:06.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
4 |
167 |
46.31 |
1:35.55 |
2:25.50 |
|
3:11.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Victor B. Bromer, 1.59.89, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
373 |
35.11 |
1:12.60 |
1:50.47 |
|
2:26.66 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
7 |
366 |
35.49 |
1:12.85 |
1:50.64 |
|
2:27.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
6 |
308 |
37.64 |
1:17.16 |
1:57.51 |
|
2:36.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan H Brorson |
2006 |
5 |
296 |
37.54 |
1:18.31 |
1:59.31 |
|
2:38.41 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
4 |
287 |
37.05 |
1:17.76 |
1:59.61 |
|
2:40.12 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
3 |
286 |
38.23 |
1:19.18 |
1:59.57 |
|
2:40.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
2 |
266 |
39.59 |
1:21.92 |
2:04.36 |
|
2:44.20 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
1 |
265 |
38.34 |
1:20.48 |
2:03.38 |
|
2:44.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
|
236 |
40.39 |
1:24.81 |
2:10.49 |
|
2:50.75 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Jeppesen |
2006 |
|
159 |
45.04 |
1:34.51 |
2:25.94 |
|
3:14.70 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Victor B. Bromer, 1.59.89, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Magnus Evensrud |
2005 |
9 |
442 |
32.80 |
1:08.02 |
1:44.06 |
|
2:18.61 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Kjær |
2005 |
7 |
423 |
32.80 |
1:08.26 |
1:44.79 |
|
2:20.66 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Andersen |
2005 |
6 |
404 |
33.53 |
1:09.74 |
1:46.39 |
|
2:22.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
5 |
394 |
34.90 |
1:11.11 |
1:48.03 |
|
2:24.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
4 |
382 |
33.09 |
1:10.79 |
1:49.33 |
|
2:25.48 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michael Jansen |
2005 |
3 |
378 |
33.84 |
1:10.69 |
1:48.70 |
|
2:26.07 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
2 |
374 |
34.63 |
1:12.99 |
1:50.51 |
|
2:26.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
1 |
300 |
36.34 |
1:16.47 |
1:57.92 |
|
2:37.78 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Winsnes |
2005 |
|
293 |
37.41 |
1:17.73 |
1:58.58 |
|
2:38.94 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Markus Halvorsen |
2005 |
|
272 |
40.08 |
1:22.07 |
2:03.38 |
|
2:42.86 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
David Ommundsen |
2005 |
|
247 |
40.46 |
1:23.34 |
2:06.19 |
|
2:48.31 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Victor B. Bromer, 1.59.89, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asger Mathiasen |
2004 |
9 |
447 |
32.17 |
1:07.08 |
1:42.24 |
|
2:18.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julian Rennesund |
2004 |
7 |
430 |
33.33 |
1:08.74 |
1:44.41 |
|
2:19.86 |
|
|
SK Poseidon |
2:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
6 |
386 |
33.76 |
1:09.88 |
1:47.31 |
|
2:25.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
5 |
358 |
34.39 |
1:12.19 |
1:50.63 |
|
2:28.71 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Mortensen |
2004 |
4 |
355 |
35.62 |
1:12.97 |
1:51.27 |
|
2:29.08 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
3 |
337 |
34.07 |
1:12.73 |
1:52.75 |
|
2:31.65 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
2 |
324 |
38.48 |
1:18.95 |
1:57.08 |
|
2:33.76 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
1 |
309 |
36.52 |
1:16.87 |
1:57.58 |
|
2:36.09 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christoffer Johannes Bamr |
2004 |
|
297 |
33.29 |
1:11.35 |
1:56.34 |
|
2:38.27 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stian Brunborg Ihle |
2004 |
|
214 |
43.34 |
1:28.26 |
2:12.38 |
|
2:56.34 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Victor B. Bromer, 1.59.89, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valdemar Brøns |
2003 |
9 |
575 |
30.03 |
1:02.30 |
1:34.69 |
|
2:07.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Kloster |
2002 |
7 |
517 |
29.16 |
1:01.51 |
1:36.16 |
|
2:11.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
6 |
504 |
32.45 |
1:07.05 |
1:40.15 |
|
2:12.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
5 |
483 |
31.55 |
1:05.38 |
1:39.68 |
|
2:14.62 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
4 |
460 |
32.15 |
1:07.08 |
1:42.46 |
|
2:16.76 |
|
|
Randaberg IL |
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Gallacher |
2002 |
3 |
459 |
31.12 |
1:05.11 |
1:40.79 |
|
2:16.87 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
2 |
431 |
33.44 |
1:08.81 |
1:44.44 |
|
2:19.82 |
|
|
SK Poseidon |
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicklas Bager |
2003 |
1 |
327 |
34.86 |
1:13.82 |
1:53.76 |
|
2:33.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Morseth Hallerud |
2003 |
|
315 |
34.62 |
1:12.97 |
1:54.06 |
|
2:35.15 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Victor B. Bromer, 1.59.89, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Schultz |
1995 |
9 |
628 |
28.64 |
59.72 |
1:31.24 |
|
2:03.31 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
7 |
533 |
31.50 |
1:05.72 |
1:38.99 |
|
2:10.26 |
|
|
Lyseng IF |
2:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
6 |
511 |
30.91 |
1:04.41 |
1:38.23 |
|
2:12.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Valdar |
2000 |
5 |
483 |
32.00 |
1:05.91 |
1:40.38 |
|
2:14.54 |
|
|
SK Poseidon |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:34 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:00 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
9 |
281 |
42.54 |
1:29.76 |
2:16.88 |
|
3:01.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stine Sembsmoen-Schleis |
2008 |
7 |
254 |
41.17 |
1:28.97 |
2:19.55 |
|
3:08.10 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
3:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
6 |
212 |
47.81 |
1:39.23 |
2:31.86 |
|
3:19.93 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
5 |
208 |
47.19 |
1:39.75 |
2:32.32 |
|
3:21.23 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
447 |
36.06 |
1:15.44 |
1:56.35 |
|
2:35.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
7 |
418 |
39.28 |
1:19.99 |
2:00.90 |
|
2:39.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Møller |
2007 |
6 |
363 |
38.19 |
1:21.29 |
2:04.62 |
|
2:47.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
5 |
355 |
39.64 |
1:22.24 |
2:06.00 |
|
2:48.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Pedersen |
2007 |
4 |
339 |
40.39 |
1:24.49 |
2:10.55 |
|
2:50.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
3 |
236 |
46.35 |
1:36.90 |
2:26.59 |
|
3:12.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Falka Tind |
2006 |
9 |
493 |
36.36 |
1:15.59 |
1:54.23 |
|
2:30.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
7 |
486 |
34.38 |
1:11.85 |
1:51.26 |
|
2:31.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
6 |
479 |
37.30 |
1:16.99 |
1:55.30 |
|
2:32.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Live Korstadhagen |
2006 |
5 |
453 |
35.93 |
1:15.65 |
1:56.00 |
|
2:35.16 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Bach |
2006 |
4 |
443 |
38.21 |
1:17.24 |
1:56.87 |
|
2:36.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
3 |
427 |
37.12 |
1:16.90 |
1:58.05 |
|
2:38.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Håkonsson |
2006 |
2 |
409 |
37.27 |
1:17.81 |
2:00.26 |
|
2:40.60 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Luanna Russo |
2006 |
1 |
375 |
38.23 |
1:21.07 |
2:04.14 |
|
2:45.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
351 |
40.82 |
1:23.89 |
2:07.14 |
|
2:48.88 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
338 |
39.86 |
1:23.55 |
2:08.00 |
|
2:51.12 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
323 |
41.37 |
1:25.54 |
2:10.41 |
|
2:53.64 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
309 |
41.18 |
1:25.78 |
2:11.87 |
|
2:56.25 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
251 |
44.76 |
1:32.53 |
2:21.14 |
|
3:09.01 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
|
224 |
46.32 |
1:37.32 |
2:28.11 |
|
3:16.24 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
190 |
50.05 |
1:43.02 |
2:36.01 |
|
3:27.34 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 50m |
|
Vågsbygd SLK |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
9 |
542 |
34.54 |
1:11.04 |
1:48.88 |
|
2:26.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
7 |
538 |
33.99 |
1:11.34 |
1:49.38 |
|
2:26.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
6 |
522 |
34.89 |
1:12.25 |
1:50.70 |
|
2:28.06 |
|
|
SK Poseidon |
2:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
5 |
517 |
33.85 |
1:11.23 |
1:50.17 |
|
2:28.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stine Mejdahl |
2005 |
4 |
509 |
35.23 |
1:13.18 |
1:51.82 |
|
2:29.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Iversen |
2005 |
3 |
467 |
35.93 |
1:14.82 |
1:54.81 |
|
2:33.66 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Gonzalez |
2005 |
2 |
365 |
39.25 |
1:22.47 |
2:05.75 |
|
2:46.76 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louise Lauridsen |
2005 |
1 |
352 |
38.98 |
1:22.02 |
2:05.68 |
|
2:48.74 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
351 |
39.97 |
1:22.39 |
2:06.15 |
|
2:48.92 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
346 |
40.68 |
1:23.42 |
2:06.65 |
|
2:49.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
286 |
41.05 |
1:26.43 |
2:14.14 |
|
3:00.78 |
|
|
Elverum Svømming |
2:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
|
284 |
40.55 |
1:26.83 |
2:14.21 |
|
3:01.18 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
9 |
602 |
33.27 |
1:08.58 |
1:44.65 |
|
2:21.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
7 |
588 |
33.47 |
1:09.00 |
1:46.12 |
|
2:22.26 |
|
|
Randaberg IL |
2:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martha Bjerg |
2004 |
6 |
542 |
35.40 |
1:12.92 |
1:50.39 |
|
2:26.19 |
|
|
Lyseng IF |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
5 |
536 |
34.47 |
1:11.04 |
1:48.88 |
|
2:26.77 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
4 |
511 |
35.32 |
1:12.67 |
1:51.12 |
|
2:29.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Maagøe |
2003 |
3 |
491 |
35.88 |
1:13.75 |
1:52.49 |
|
2:31.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
2 |
468 |
36.04 |
1:15.00 |
1:54.89 |
|
2:33.48 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maiken Rinnan Pedersen |
2004 |
1 |
452 |
35.63 |
1:14.41 |
1:55.04 |
|
2:35.36 |
|
|
Glitre SK |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
423 |
36.75 |
1:16.28 |
1:57.86 |
|
2:38.80 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
408 |
37.93 |
1:17.81 |
1:59.03 |
|
2:40.74 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
397 |
38.21 |
1:19.54 |
2:01.54 |
|
2:42.15 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
389 |
38.44 |
1:19.31 |
2:02.45 |
|
2:43.24 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
387 |
38.75 |
1:19.36 |
2:01.72 |
|
2:43.54 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
382 |
38.68 |
1:19.83 |
2:02.26 |
|
2:44.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
321 |
41.85 |
1:26.05 |
2:10.59 |
|
2:54.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alice Fossen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 75m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
9 |
720 |
32.00 |
1:05.32 |
1:39.23 |
|
2:12.97 |
|
|
Herlev Svømning |
2:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
7 |
697 |
32.45 |
1:07.00 |
1:42.24 |
|
2:14.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
6 |
658 |
32.10 |
1:06.22 |
1:41.26 |
|
2:17.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
5 |
626 |
32.52 |
1:07.29 |
1:42.77 |
|
2:19.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
4 |
607 |
32.78 |
1:08.72 |
1:44.35 |
|
2:20.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oda Kristine Borgstrøm |
1999 |
3 |
577 |
33.91 |
1:09.90 |
1:46.53 |
|
2:23.20 |
|
|
Randaberg IL |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
2 |
575 |
33.39 |
1:09.73 |
1:46.58 |
|
2:23.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Rasmussen Sand |
2000 |
1 |
389 |
38.49 |
1:19.55 |
2:01.86 |
|
2:43.27 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
377 |
36.40 |
1:18.85 |
2:02.94 |
|
2:44.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
233 |
47.25 |
1:36.00 |
2:25.35 |
|
3:13.71 |
|
|
Lyseng IF |
3:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:00 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Esbjerg, 1.41.83, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thisted Drenge 3 |
2006 |
18 |
305 |
|
|
|
|
2:14.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dyrbye |
2006 |
|
|
36.27 |
|
|
|
36.27 |
|
|
Christian Stilling |
2006 |
|
|
38.15 |
|
|
|
1:14.42 |
|
|
William Hansen |
2006 |
|
|
30.41 |
|
|
|
1:44.83 |
|
|
Rasmus Olsen |
2006 |
|
|
29.46 |
|
|
|
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hovedstadens T1 Drenge 1 |
2006 |
14 |
284 |
|
|
|
|
2:17.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
|
|
32.47 |
|
|
|
32.47 |
|
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
|
|
40.87 |
|
|
|
1:13.34 |
|
|
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
|
|
34.62 |
|
|
|
1:47.96 |
|
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
|
|
29.58 |
|
|
|
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aalborg Drenge 3 |
2006 |
12 |
255 |
|
|
|
|
2:22.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
|
|
34.98 |
|
|
|
34.98 |
|
|
Storm Jensen |
2007 |
|
|
39.96 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
William Bundgaard |
2007 |
|
|
35.76 |
|
|
|
1:50.70 |
|
|
Nicklas Lorentzen |
2007 |
|
|
31.87 |
|
|
|
2:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thisted Drenge 4 |
2006 |
10 |
169 |
|
|
|
|
2:43.50 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Eriksen |
2007 |
|
|
38.92 |
|
|
|
38.92 |
|
|
Christian Bakke |
2006 |
|
|
43.60 |
|
|
|
1:22.52 |
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
|
|
46.70 |
|
|
|
2:09.22 |
|
|
Noah Jonasen |
2007 |
|
|
34.28 |
|
|
|
2:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hsc Drenge |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej rygliggende 23m |
|
Holstebro Svømme Club |
3:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Esbjerg, 1.41.83, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aarhus Swim Drenge 2A |
2004 |
18 |
488 |
|
|
|
|
1:54.86 |
|
|
Aarhus Swim |
1:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
|
30.15 |
|
|
|
30.15 |
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
|
|
31.43 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
|
|
27.99 |
|
|
|
1:29.57 |
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
|
|
25.29 |
|
|
|
1:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thisted Drenge 1 |
2004 |
14 |
473 |
|
|
|
|
1:56.05 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2004 |
|
|
28.95 |
|
|
|
28.95 |
|
|
Asger Mathiasen |
2004 |
|
|
33.30 |
|
|
|
1:02.25 |
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
|
|
28.75 |
|
|
|
1:31.00 |
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
|
|
25.05 |
|
|
|
1:56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aalborg Drenge 1 |
2004 |
12 |
459 |
|
|
|
|
1:57.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
|
29.61 |
|
|
|
29.61 |
|
|
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
|
33.82 |
|
|
|
1:03.43 |
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
|
|
27.93 |
|
|
|
1:31.36 |
|
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
|
|
25.85 |
|
|
|
1:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aalborg Drenge 2 |
2004 |
10 |
386 |
|
|
|
|
2:04.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
|
|
33.61 |
|
|
|
33.61 |
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
|
|
33.37 |
|
|
|
1:06.98 |
|
|
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
|
31.23 |
|
|
|
1:38.21 |
|
|
Casper Johannesen |
2004 |
|
|
26.00 |
|
|
|
2:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aarhus Swim Drenge 2B |
2005 |
8 |
365 |
|
|
|
|
2:06.53 |
|
|
Aarhus Swim |
2:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Boest |
2005 |
|
|
31.25 |
|
|
|
31.25 |
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
|
|
33.65 |
|
|
|
1:04.90 |
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
|
|
32.26 |
|
|
|
1:37.16 |
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
|
|
29.37 |
|
|
|
2:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thisted Drenge 2 |
2004 |
6 |
350 |
|
|
|
|
2:08.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
|
32.39 |
|
|
|
32.39 |
|
|
Philip Vesterby |
2005 |
|
|
37.09 |
|
|
|
1:09.48 |
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
|
29.30 |
|
|
|
1:38.78 |
|
|
Frederik Harbo |
2005 |
|
|
29.54 |
|
|
|
2:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Neptun Super Boys |
2005 |
4 |
323 |
|
|
|
|
2:11.72 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Rager Larsen |
2005 |
|
|
37.14 |
|
|
|
37.14 |
|
|
Johan H Brorson |
2006 |
|
|
37.62 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
|
|
28.33 |
|
|
|
1:43.09 |
|
|
Lucas Mogensen |
2005 |
|
|
28.63 |
|
|
|
2:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Grimstad |
2005 |
2 |
289 |
|
|
|
|
2:16.70 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
|
|
33.91 |
|
|
|
33.91 |
|
|
Markus Halvorsen |
2005 |
|
|
40.66 |
|
|
|
1:14.57 |
|
|
Sivert Grov Hanssen |
2005 |
|
|
29.93 |
|
|
|
1:44.50 |
|
|
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
|
|
32.20 |
|
|
|
2:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vågsb.slk H1 Sr |
2004 |
|
288 |
|
|
|
|
2:16.89 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
|
|
37.24 |
|
|
|
37.24 |
|
|
David Ommundsen |
2005 |
|
|
40.25 |
|
|
|
1:17.49 |
|
|
Oskar Erklev |
2005 |
|
|
29.59 |
|
|
|
1:47.08 |
|
|
Aleksander Hille |
2004 |
|
|
29.81 |
|
|
|
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Herning Drenge |
2005 |
|
257 |
|
|
|
|
2:22.19 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
|
|
37.84 |
|
|
|
37.84 |
|
|
Mads Jeppesen |
2006 |
|
|
37.23 |
|
|
|
1:15.07 |
|
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
|
|
36.63 |
|
|
|
1:51.70 |
|
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
|
|
30.49 |
|
|
|
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristiansand Sa G1 Yj |
2005 |
|
92 |
|
|
|
|
3:19.74 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofian Isaksen-Khalloul |
2007 |
|
|
44.64 |
|
|
|
44.64 |
|
|
Casper Natvig |
2007 |
|
|
1:44.65 |
|
|
|
2:29.29 |
|
|
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
|
|
50.45 |
|
|
|
3:19.74 |
|
|
Stian Valvik |
2008 |
|
|
|
|
|
|
3:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nord Boys 2 |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Laursen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Esbjerg, 1.41.83, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Herrer 1 |
1995 |
18 |
651 |
|
|
|
|
1:44.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
|
26.33 |
|
|
|
26.33 |
|
|
Janus Meinert |
1995 |
|
|
28.62 |
|
|
|
54.95 |
|
|
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
|
25.92 |
|
|
|
1:20.87 |
|
|
Nicolas Blanch |
1997 |
|
|
23.47 |
|
|
|
1:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4X50 Medley |
1999 |
14 |
646 |
|
|
|
|
1:44.58 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
|
|
27.52 |
|
|
|
27.52 |
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
|
|
28.80 |
|
|
|
56.32 |
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
|
|
25.16 |
|
|
|
1:21.48 |
|
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
|
23.10 |
|
|
|
1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarhus Swim Herre 1 |
2000 |
12 |
586 |
|
|
|
|
1:48.04 |
|
|
Aarhus Swim |
1:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
|
27.64 |
|
|
|
27.64 |
|
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
|
29.30 |
|
|
|
56.94 |
|
|
Oskar Lindholm |
2001 |
|
|
26.03 |
|
|
|
1:22.97 |
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
|
|
25.07 |
|
|
|
1:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
SK Team Sør G1 Sr. |
1999 |
10 |
555 |
|
|
|
|
1:50.05 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Hope |
1999 |
|
|
27.33 |
|
|
|
27.33 |
|
|
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
|
30.41 |
|
|
|
57.74 |
|
|
Titus Victor Phillipson |
2002 |
|
|
27.49 |
|
|
|
1:25.23 |
|
|
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
|
24.82 |
|
|
|
1:50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aalborg Herrer 2 |
2000 |
8 |
536 |
|
|
|
|
1:51.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
|
28.82 |
|
|
|
28.82 |
|
|
Lawrence Langley |
2001 |
|
|
29.80 |
|
|
|
58.62 |
|
|
Rune Nørgaard |
2000 |
|
|
27.09 |
|
|
|
1:25.71 |
|
|
Mathias Knudsen |
2003 |
|
|
25.58 |
|
|
|
1:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
SK Poseidon Lag 1 |
2002 |
6 |
422 |
|
|
|
|
2:00.50 |
|
|
SK Poseidon |
1:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Rennesund |
2002 |
|
|
29.60 |
|
|
|
29.60 |
|
|
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
|
|
34.41 |
|
|
|
1:04.01 |
|
|
Julian Rennesund |
2004 |
|
|
30.12 |
|
|
|
1:34.13 |
|
|
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
|
|
26.37 |
|
|
|
2:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ullensaker Gruppe 2 G |
2003 |
4 |
387 |
|
|
|
|
2:04.00 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Jansen |
2005 |
|
|
32.02 |
|
|
|
32.02 |
|
|
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
|
|
32.40 |
|
|
|
1:04.42 |
|
|
Istvan Besenyi |
2004 |
|
|
30.54 |
|
|
|
1:34.96 |
|
|
Gergely Besenyi |
2007 |
|
|
29.04 |
|
|
|
2:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nord Boys 1 |
2003 |
2 |
383 |
|
|
|
|
2:04.47 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Torp |
2004 |
|
|
32.17 |
|
|
|
32.17 |
|
|
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
|
32.64 |
|
|
|
1:04.81 |
|
|
Emil Jaworski |
2004 |
|
|
31.83 |
|
|
|
1:36.64 |
|
|
Danilo Møller |
2004 |
|
|
27.83 |
|
|
|
2:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
S68 Drenge 1 |
2002 |
|
181 |
|
|
|
|
2:39.67 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Heltborg |
2006 |
|
|
48.16 |
|
|
|
48.16 |
|
|
Laszlo Szephalmi |
2007 |
|
|
44.77 |
|
|
|
1:32.93 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
|
25.91 |
|
|
|
1:58.84 |
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
|
|
40.83 |
|
|
|
2:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SK Poseidon Lag 2 |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
2:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SK Team Sør G2 Sr. |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart 2. svømmer |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
|
30.52 |
|
|
|
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
A6, 1.55.61, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hovedstadens T1 Piger 1 |
2007 |
18 |
437 |
|
|
|
|
2:14.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
|
|
34.59 |
|
|
|
34.59 |
|
|
Julie Philip |
2007 |
|
|
37.84 |
|
|
|
1:12.43 |
|
|
Mathilde Møller |
2007 |
|
|
33.57 |
|
|
|
1:46.00 |
|
|
Isabella Pedersen |
2007 |
|
|
28.91 |
|
|
|
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Piger 4 |
2007 |
14 |
405 |
|
|
|
|
2:18.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
|
37.64 |
|
|
|
37.64 |
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
|
|
38.76 |
|
|
|
1:16.40 |
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
|
|
31.92 |
|
|
|
1:48.32 |
|
|
Emilie Pedersen |
2007 |
|
|
30.05 |
|
|
|
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarhus Swim Piger 3 |
2007 |
12 |
334 |
|
|
|
|
2:27.42 |
|
|
Aarhus Swim |
2:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
|
|
36.81 |
|
|
|
36.81 |
|
|
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
|
|
43.75 |
|
|
|
1:20.56 |
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
|
|
35.41 |
|
|
|
1:55.97 |
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
|
|
31.45 |
|
|
|
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thisted Piger 3 |
2007 |
10 |
290 |
|
|
|
|
2:34.64 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Sørensen |
2007 |
|
|
37.76 |
|
|
|
37.76 |
|
|
Nadia Bager |
2008 |
|
|
45.92 |
|
|
|
1:23.68 |
|
|
Therese Baird |
2007 |
|
|
36.37 |
|
|
|
2:00.05 |
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
|
|
34.59 |
|
|
|
2:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aalborg Piger 5 |
2007 |
8 |
273 |
|
|
|
|
2:37.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
|
40.50 |
|
|
|
40.50 |
|
|
Mia Plougman |
2007 |
|
|
45.36 |
|
|
|
1:25.86 |
|
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
|
|
35.35 |
|
|
|
2:01.21 |
|
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
|
36.46 |
|
|
|
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
S68 Piger 3 |
2007 |
6 |
252 |
|
|
|
|
2:42.05 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
|
36.92 |
|
|
|
36.92 |
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
|
|
44.15 |
|
|
|
1:21.07 |
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
|
43.30 |
|
|
|
2:04.37 |
|
|
Reka Szephalmi |
2009 |
|
|
37.68 |
|
|
|
2:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Herning Piger 2 |
2007 |
4 |
242 |
|
|
|
|
2:44.12 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
|
|
41.77 |
|
|
|
41.77 |
|
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
|
|
43.76 |
|
|
|
1:25.53 |
|
|
Louise Jeppesen |
2008 |
|
|
43.69 |
|
|
|
2:09.22 |
|
|
Carlijn Loeven |
2008 |
|
|
34.90 |
|
|
|
2:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hsc Piger 1 |
2007 |
2 |
233 |
|
|
|
|
2:46.32 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
|
|
40.28 |
|
|
|
40.28 |
|
|
Silje Drechsler |
2007 |
|
|
47.78 |
|
|
|
1:28.06 |
|
|
Maja Broholm Brixen |
2007 |
|
|
42.27 |
|
|
|
2:10.33 |
|
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
|
35.99 |
|
|
|
2:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thisted Piger 4 |
2007 |
|
183 |
|
|
|
|
3:00.24 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
|
41.95 |
|
|
|
41.95 |
|
|
Amanda Pedersen |
2009 |
|
|
1:01.62 |
|
|
|
1:43.57 |
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
|
|
40.28 |
|
|
|
2:23.85 |
|
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
|
36.39 |
|
|
|
3:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
A6, 1.55.61, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Piger 1 |
2005 |
18 |
568 |
|
|
|
|
2:03.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
|
|
31.96 |
|
|
|
31.96 |
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
|
34.57 |
|
|
|
1:06.53 |
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
|
29.96 |
|
|
|
1:36.49 |
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
|
|
27.08 |
|
|
|
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarhus Swim Piger 2 |
2005 |
14 |
497 |
|
|
|
|
2:09.22 |
|
|
Aarhus Swim |
2:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
|
|
32.40 |
|
|
|
32.40 |
|
|
Marie Bertram |
2006 |
|
|
37.52 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
|
32.39 |
|
|
|
1:42.31 |
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
|
|
26.91 |
|
|
|
2:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aalborg Piger 2 |
2005 |
12 |
476 |
|
|
|
|
2:11.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
|
|
34.49 |
|
|
|
34.49 |
|
|
Mathilde Bager |
2005 |
|
|
36.45 |
|
|
|
1:10.94 |
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
|
30.33 |
|
|
|
1:41.27 |
|
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
|
29.78 |
|
|
|
2:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ullensaker Gruppe2 J |
2005 |
10 |
473 |
|
|
|
|
2:11.36 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Live Korstadhagen |
2006 |
|
|
32.43 |
|
|
|
32.43 |
|
|
Stina Kletvang |
2005 |
|
|
36.42 |
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
|
32.66 |
|
|
|
1:41.51 |
|
|
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
|
29.85 |
|
|
|
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tøseholdet |
2005 |
8 |
410 |
|
|
|
|
2:17.77 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bach |
2006 |
|
|
35.86 |
|
|
|
35.86 |
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
|
37.78 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
|
|
33.49 |
|
|
|
1:47.13 |
|
|
Laura Løh |
2005 |
|
|
30.64 |
|
|
|
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aalborg Piger 3 |
2005 |
6 |
406 |
|
|
|
|
2:18.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura S. Olesen |
2005 |
|
|
33.35 |
|
|
|
33.35 |
|
|
Luanna Russo |
2006 |
|
|
39.22 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
Jazmin Jensen |
2005 |
|
|
33.27 |
|
|
|
1:45.84 |
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
|
|
32.31 |
|
|
|
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Odder Smileys |
2005 |
4 |
378 |
|
|
|
|
2:21.54 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caden Halle |
2005 |
|
|
37.49 |
|
|
|
37.49 |
|
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
|
40.88 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Freja Obert |
2006 |
|
|
31.06 |
|
|
|
1:49.43 |
|
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
|
32.11 |
|
|
|
2:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Herning Piger 1 |
2005 |
2 |
241 |
|
|
|
|
2:44.45 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
|
42.40 |
|
|
|
42.40 |
|
|
Louise Lauridsen |
2005 |
|
|
39.76 |
|
|
|
1:22.16 |
|
|
Sofie Hedegaard Buhl |
2006 |
|
|
46.85 |
|
|
|
2:09.01 |
|
|
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
|
|
35.44 |
|
|
|
2:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
S68 Piger 4 |
2006 |
|
195 |
|
|
|
|
2:56.37 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
|
|
45.80 |
|
|
|
45.80 |
|
|
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
|
50.68 |
|
|
|
1:36.48 |
|
|
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
|
44.37 |
|
|
|
2:20.85 |
|
|
Ida Jensen |
2006 |
|
|
35.52 |
|
|
|
2:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nord Girls 1 |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Iversen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thisted Piger 2 |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart 4. svømmer |
|
Thisted Svømmeklub |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
|
36.03 |
|
|
|
36.03 |
|
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
|
37.38 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Ida Hovmark |
2005 |
|
|
31.82 |
|
|
|
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
A6, 1.55.61, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esbjerg Damer 1 |
1998 |
18 |
688 |
|
|
|
|
1:55.97 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
|
29.48 |
|
|
|
29.48 |
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
|
|
32.26 |
|
|
|
1:01.74 |
|
|
Ellen Nielsen |
2001 |
|
|
28.37 |
|
|
|
1:30.11 |
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
|
25.86 |
|
|
|
1:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Damer 1 |
1995 |
14 |
684 |
|
|
|
|
1:56.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
|
28.03 |
|
|
|
28.03 |
|
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
|
33.82 |
|
|
|
1:01.85 |
|
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
|
28.16 |
|
|
|
1:30.01 |
|
|
Camilla Ottesen |
2000 |
|
|
26.17 |
|
|
|
1:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aalborg Damer 2 |
1998 |
12 |
579 |
|
|
|
|
2:02.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
|
31.55 |
|
|
|
31.55 |
|
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
|
35.00 |
|
|
|
1:06.55 |
|
|
Jackie Gade |
1998 |
|
|
29.25 |
|
|
|
1:35.80 |
|
|
Freja Romanski |
2003 |
|
|
26.97 |
|
|
|
2:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aarhus Swim Damer 1A |
2003 |
10 |
552 |
|
|
|
|
2:04.77 |
|
|
Aarhus Swim |
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
|
32.15 |
|
|
|
32.15 |
|
|
Laura Fogh |
2003 |
|
|
34.29 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Eva Hjort |
2004 |
|
|
29.92 |
|
|
|
1:36.36 |
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
|
|
28.41 |
|
|
|
2:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aalborg Damer 3 |
2001 |
8 |
520 |
|
|
|
|
2:07.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
|
31.30 |
|
|
|
31.30 |
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
|
37.62 |
|
|
|
1:08.92 |
|
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
|
29.36 |
|
|
|
1:38.28 |
|
|
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
|
28.96 |
|
|
|
2:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aarhus Swim Damer 1B |
2003 |
6 |
474 |
|
|
|
|
2:11.24 |
|
|
Aarhus Swim |
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
|
33.53 |
|
|
|
33.53 |
|
|
Sarah Kildahl |
2004 |
|
|
36.35 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
|
|
31.71 |
|
|
|
1:41.59 |
|
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
|
29.65 |
|
|
|
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
SK Poseidon Lag 1 |
2000 |
4 |
464 |
|
|
|
|
2:12.15 |
|
|
SK Poseidon |
2:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samantha Pepevnik |
2005 |
|
|
33.08 |
|
|
|
33.08 |
|
|
Edle Vidnes |
2001 |
|
|
38.70 |
|
|
|
1:11.78 |
|
|
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
|
32.36 |
|
|
|
1:44.14 |
|
|
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
|
28.01 |
|
|
|
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ullensakersvømmer J1 Sr. |
2003 |
2 |
460 |
|
|
|
|
2:12.56 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
|
33.13 |
|
|
|
33.13 |
|
|
Vibeke Røseid |
2003 |
|
|
37.62 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
|
30.97 |
|
|
|
1:41.72 |
|
|
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
|
30.84 |
|
|
|
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vågsb.slk D1Sr |
2003 |
|
451 |
|
|
|
|
2:13.44 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Refstie |
2003 |
|
|
34.32 |
|
|
|
34.32 |
|
|
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
|
38.37 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
Solveig Bratland |
2003 |
|
|
30.93 |
|
|
|
1:43.62 |
|
|
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
|
29.82 |
|
|
|
2:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
S68 Piger 1 |
2003 |
|
449 |
|
|
|
|
2:13.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
|
35.03 |
|
|
|
35.03 |
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
|
|
35.41 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
|
33.56 |
|
|
|
1:44.00 |
|
|
Mille Winther |
2003 |
|
|
29.63 |
|
|
|
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thisted Piger 1 |
2002 |
|
448 |
|
|
|
|
2:13.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
|
|
30.65 |
|
|
|
30.65 |
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
|
|
39.08 |
|
|
|
1:09.73 |
|
|
Camilla Kjær |
2003 |
|
|
33.15 |
|
|
|
1:42.88 |
|
|
Ida Kristensen |
2004 |
|
|
30.88 |
|
|
|
2:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nord Girls 2 |
2003 |
|
431 |
|
|
|
|
2:15.52 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
|
35.87 |
|
|
|
35.87 |
|
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
|
38.77 |
|
|
|
1:14.64 |
|
|
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
|
32.00 |
|
|
|
1:46.64 |
|
|
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
|
28.88 |
|
|
|
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vågsb.slk D2Sr |
2004 |
|
410 |
|
|
|
|
2:17.77 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Askland Raanes |
2006 |
|
|
36.42 |
|
|
|
36.42 |
|
|
Sofie Horverak |
2005 |
|
|
37.58 |
|
|
|
1:14.00 |
|
|
Emilie Furuborg |
2004 |
|
|
32.24 |
|
|
|
1:46.24 |
|
|
Helene Vestberg |
2006 |
|
|
31.53 |
|
|
|
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ullensaker Gruppe 2 Lag 2 |
2003 |
|
374 |
|
|
|
|
2:22.04 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
|
35.79 |
|
|
|
35.79 |
|
|
Nora Handegaard |
2006 |
|
|
41.04 |
|
|
|
1:16.83 |
|
|
Tomine Aamodt |
2004 |
|
|
35.81 |
|
|
|
1:52.64 |
|
|
Helene Gonzalez |
2005 |
|
|
29.40 |
|
|
|
2:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Neptun Super Girls |
2004 |
|
339 |
|
|
|
|
2:26.82 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Brøndum |
2004 |
|
|
36.13 |
|
|
|
36.13 |
|
|
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
|
|
41.87 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Freya Mikkelsen |
2005 |
|
|
37.46 |
|
|
|
1:55.46 |
|
|
Mathilde Møller |
2004 |
|
|
31.36 |
|
|
|
2:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kristiansand Sa J1 Yj |
2004 |
|
332 |
|
|
|
|
2:27.71 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
|
|
36.54 |
|
|
|
36.54 |
|
|
Alice Fossen |
2004 |
|
|
41.77 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Camilla Lohne |
2004 |
|
|
35.16 |
|
|
|
1:53.47 |
|
|
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
|
|
34.24 |
|
|
|
2:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Grimstad |
2004 |
|
224 |
|
|
|
|
2:48.41 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
|
|
41.43 |
|
|
|
41.43 |
|
|
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
|
52.59 |
|
|
|
1:34.02 |
|
|
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
|
37.32 |
|
|
|
2:11.34 |
|
|
Lena Somdalen Witzøe |
2004 |
|
|
37.07 |
|
|
|
2:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SK Poseidon Lag 2 |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SK Team Sør J1 Sr. |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:45 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Frans Johannesen, 1.47.42, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
9 |
296 |
33.71 |
1:13.04 |
1:53.29 |
|
2:28.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Bundgaard |
2007 |
7 |
284 |
33.82 |
1:13.10 |
1:53.37 |
|
2:31.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
6 |
282 |
34.77 |
1:13.81 |
1:53.92 |
|
2:31.52 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Eriksen |
2007 |
5 |
278 |
35.68 |
1:14.99 |
1:55.46 |
|
2:32.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Lorentzen |
2007 |
4 |
270 |
35.21 |
1:14.44 |
1:55.39 |
|
2:33.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
3 |
262 |
35.38 |
1:15.92 |
1:57.15 |
|
2:35.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Angus Halle |
2007 |
2 |
228 |
36.25 |
1:19.41 |
2:02.17 |
|
2:42.63 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ib Fang Wang |
2007 |
1 |
225 |
36.79 |
1:19.94 |
2:03.57 |
|
2:43.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noah Kristensen |
2007 |
|
219 |
37.00 |
1:19.45 |
2:02.73 |
|
2:44.64 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
|
209 |
37.05 |
1:20.57 |
2:05.36 |
|
2:47.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Norup |
2007 |
|
203 |
37.80 |
1:20.42 |
2:05.43 |
|
2:48.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noah Jonasen |
2007 |
|
203 |
37.12 |
1:19.13 |
2:04.15 |
|
2:48.91 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rahzan Feraz |
2007 |
|
197 |
38.89 |
1:22.34 |
2:07.35 |
|
2:50.60 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ericbirkeland Le-Viet |
2007 |
|
197 |
37.88 |
1:20.45 |
2:05.86 |
|
2:50.65 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Nilsen Hostvedt |
2007 |
|
124 |
43.11 |
1:34.47 |
2:27.97 |
|
3:19.15 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
3:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gergely Besenyi |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Ullensakersvømmerne |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Storm Jensen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Frans Johannesen, 1.47.42, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
397 |
31.02 |
1:05.70 |
1:41.12 |
|
2:15.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
7 |
389 |
31.78 |
1:06.42 |
1:42.19 |
|
2:16.06 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
6 |
384 |
31.30 |
1:05.92 |
1:41.19 |
|
2:16.62 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
5 |
376 |
31.04 |
1:06.18 |
1:43.08 |
|
2:17.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
4 |
348 |
32.74 |
1:08.61 |
1:45.29 |
|
2:21.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
3 |
338 |
33.08 |
1:09.79 |
1:46.84 |
|
2:22.59 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
2 |
331 |
33.25 |
1:09.81 |
1:47.01 |
|
2:23.58 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
1 |
312 |
32.81 |
1:10.21 |
1:48.57 |
|
2:26.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christian Andersen |
2006 |
|
309 |
33.57 |
1:11.14 |
1:50.58 |
|
2:26.87 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
|
290 |
34.53 |
1:13.50 |
1:52.86 |
|
2:29.96 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
290 |
33.83 |
1:12.02 |
1:51.03 |
|
2:30.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Stilling |
2006 |
|
280 |
33.23 |
1:11.68 |
1:51.90 |
|
2:31.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
|
276 |
32.70 |
1:10.44 |
1:50.92 |
|
2:32.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Laursen |
2006 |
|
264 |
37.28 |
1:16.73 |
1:57.22 |
|
2:34.87 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
207 |
37.95 |
1:20.45 |
2:04.23 |
|
2:47.77 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Dan Skov |
2006 |
|
154 |
40.83 |
1:29.52 |
2:18.82 |
|
3:05.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Wiktor G. Maagaard |
2006 |
|
153 |
41.73 |
1:30.39 |
2:20.07 |
|
3:05.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
August Heltborg |
2006 |
|
98 |
47.64 |
1:41.30 |
2:39.50 |
|
3:35.09 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vlad Nazarov |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Jeppesen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Herning Svømmeklub |
2:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Frans Johannesen, 1.47.42, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
9 |
542 |
28.79 |
1:00.29 |
1:31.63 |
|
2:01.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
7 |
527 |
27.87 |
59.29 |
1:31.82 |
|
2:02.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskar Erklev |
2005 |
6 |
502 |
28.30 |
1:00.22 |
1:33.15 |
|
2:04.95 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Inas Ilic |
2005 |
5 |
454 |
29.52 |
1:01.68 |
1:35.21 |
|
2:09.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian Kjær |
2005 |
4 |
443 |
29.67 |
1:02.44 |
1:36.47 |
|
2:10.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
3 |
405 |
30.54 |
1:04.80 |
1:39.80 |
|
2:14.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Nilsen Hostvedt |
2005 |
2 |
404 |
30.42 |
1:04.58 |
1:39.86 |
|
2:14.39 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Michael Jansen |
2005 |
1 |
389 |
32.80 |
1:07.83 |
1:42.97 |
|
2:16.03 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
|
387 |
30.78 |
1:05.02 |
1:40.82 |
|
2:16.26 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
374 |
31.72 |
1:06.00 |
1:42.33 |
|
2:17.85 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
|
368 |
30.42 |
1:06.51 |
1:43.69 |
|
2:18.65 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
362 |
32.38 |
1:08.06 |
1:44.55 |
|
2:19.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
339 |
32.67 |
1:09.40 |
1:47.11 |
|
2:22.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Winsnes |
2005 |
|
330 |
32.48 |
1:09.99 |
1:47.40 |
|
2:23.73 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
David Ommundsen |
2005 |
|
318 |
33.16 |
1:10.07 |
1:47.87 |
|
2:25.44 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lucas Mogensen |
2005 |
|
307 |
33.64 |
1:11.73 |
1:50.14 |
|
2:27.19 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Rager Larsen |
2005 |
|
302 |
33.26 |
1:11.90 |
1:50.92 |
|
2:28.06 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Jensen |
2005 |
|
276 |
32.99 |
1:10.39 |
1:50.32 |
|
2:32.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
|
272 |
34.63 |
1:14.61 |
1:55.08 |
|
2:33.23 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
270 |
34.66 |
1:14.39 |
1:54.42 |
|
2:33.69 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
|
243 |
35.11 |
1:17.70 |
2:01.72 |
|
2:39.16 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Simon Bjørkmann Dahl |
2005 |
|
153 |
42.97 |
1:31.87 |
2:22.05 |
|
3:05.66 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Frans Johannesen, 1.47.42, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
607 |
26.80 |
56.80 |
1:26.87 |
|
1:57.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
7 |
547 |
27.53 |
58.40 |
1:30.43 |
|
2:01.45 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Lindholm |
2004 |
6 |
541 |
27.93 |
59.09 |
1:30.98 |
|
2:01.94 |
|
|
Lyseng IF |
1:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
5 |
499 |
29.04 |
1:00.42 |
1:32.95 |
|
2:05.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Johannesen |
2004 |
4 |
493 |
28.92 |
59.83 |
1:32.09 |
|
2:05.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
3 |
483 |
29.06 |
1:00.88 |
1:33.74 |
|
2:06.59 |
|
|
Lyseng IF |
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asger Mathiasen |
2004 |
2 |
473 |
29.86 |
1:02.26 |
1:34.90 |
|
2:07.45 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
1 |
469 |
28.81 |
1:01.00 |
1:33.68 |
|
2:07.85 |
|
|
Glitre SK |
2:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
458 |
29.76 |
1:02.26 |
1:35.51 |
|
2:08.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julian Rennesund |
2004 |
|
453 |
29.79 |
1:02.01 |
1:35.51 |
|
2:09.32 |
|
|
SK Poseidon |
2:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Mortensen |
2004 |
|
438 |
30.31 |
1:02.72 |
1:36.83 |
|
2:10.81 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
426 |
28.91 |
1:03.25 |
1:38.15 |
|
2:12.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Danilo Møller |
2004 |
|
408 |
30.45 |
1:04.47 |
1:39.54 |
|
2:13.93 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
369 |
30.46 |
1:05.37 |
1:41.85 |
|
2:18.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Jaworski |
2004 |
|
369 |
30.09 |
1:04.06 |
1:41.22 |
|
2:18.49 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
364 |
32.17 |
1:07.88 |
1:44.86 |
|
2:19.08 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
|
351 |
32.33 |
1:08.47 |
1:45.38 |
|
2:20.79 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
270 |
32.98 |
1:11.36 |
1:52.79 |
|
2:33.56 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Mikkelsen |
2004 |
|
174 |
38.52 |
1:24.00 |
2:11.03 |
|
2:57.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Frans Johannesen, 1.47.42, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
9 |
712 |
25.31 |
53.64 |
1:22.45 |
|
1:51.25 |
|
|
Herlev Svømning |
1:48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valdemar Brøns |
2003 |
7 |
606 |
27.73 |
57.03 |
1:27.17 |
|
1:57.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Frydenholm |
2002 |
6 |
553 |
28.19 |
59.12 |
1:30.41 |
|
2:01.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Kloster |
2002 |
5 |
550 |
27.27 |
57.58 |
1:29.35 |
|
2:01.27 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Gallacher |
2002 |
4 |
550 |
28.12 |
58.52 |
1:29.92 |
|
2:01.28 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Rennesund |
2002 |
3 |
526 |
28.51 |
59.90 |
1:31.71 |
|
2:03.05 |
|
|
SK Poseidon |
2:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Knudsen |
2003 |
2 |
519 |
29.01 |
1:00.67 |
1:32.32 |
|
2:03.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eirik Vinje Olsen |
2003 |
1 |
519 |
28.40 |
59.01 |
1:30.92 |
|
2:03.65 |
|
|
SK Poseidon |
2:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Theo Munz-Kløve |
2003 |
|
495 |
28.69 |
1:01.14 |
1:33.84 |
|
2:05.61 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
|
493 |
29.89 |
1:01.89 |
1:34.36 |
|
2:05.71 |
|
|
SK Poseidon |
2:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
|
490 |
28.84 |
1:00.43 |
1:33.45 |
|
2:06.01 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
488 |
28.82 |
1:01.09 |
1:33.83 |
|
2:06.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
William Sloth |
2003 |
|
487 |
28.68 |
1:00.63 |
1:33.62 |
|
2:06.24 |
|
|
Lyseng IF |
2:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
485 |
28.47 |
1:00.52 |
1:33.81 |
|
2:06.42 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Haakon Handegaard |
2003 |
|
475 |
29.48 |
1:01.39 |
1:34.25 |
|
2:07.34 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
357 |
32.29 |
1:08.24 |
1:44.86 |
|
2:19.95 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Luka Krstic |
2003 |
|
337 |
32.16 |
1:08.49 |
1:46.53 |
|
2:22.72 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Frans Johannesen, 1.47.42, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9 |
767 |
24.66 |
51.40 |
1:19.16 |
|
1:48.54 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
7 |
741 |
25.39 |
52.77 |
1:21.22 |
|
1:49.81 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
6 |
739 |
25.30 |
52.51 |
1:20.77 |
|
1:49.87 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
5 |
674 |
26.54 |
55.41 |
1:24.32 |
|
1:53.31 |
|
|
Lyseng IF |
1:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frans Johannessen |
1992 |
4 |
613 |
25.82 |
55.35 |
1:25.91 |
|
1:56.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
3 |
612 |
26.89 |
57.19 |
1:27.31 |
|
1:57.01 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anders Valdar |
2000 |
2 |
605 |
27.19 |
56.94 |
1:27.55 |
|
1:57.44 |
|
|
SK Poseidon |
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Holm |
1998 |
1 |
596 |
26.98 |
56.20 |
1:26.93 |
|
1:58.06 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
538 |
27.35 |
57.75 |
1:29.48 |
|
2:02.11 |
|
|
Glitre SK |
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
537 |
27.85 |
58.69 |
1:30.74 |
|
2:02.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
515 |
29.94 |
1:01.37 |
1:33.09 |
|
2:03.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
416 |
29.55 |
1:02.91 |
1:38.37 |
|
2:13.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:45 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Utvaag |
2008 |
9 |
346 |
36.08 |
1:17.05 |
1:58.25 |
|
2:37.29 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
7 |
345 |
36.13 |
1:16.10 |
1:56.98 |
|
2:37.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Jørgensen |
2008 |
6 |
324 |
36.25 |
1:17.86 |
2:00.32 |
|
2:40.74 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Stensgaard |
2008 |
5 |
297 |
37.75 |
1:19.62 |
2:03.40 |
|
2:45.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
4 |
281 |
38.05 |
1:22.09 |
2:06.97 |
|
2:48.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
3 |
277 |
38.34 |
1:21.64 |
2:06.87 |
|
2:49.35 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carlijn Loeven |
2008 |
2 |
259 |
40.15 |
1:23.94 |
2:08.98 |
|
2:53.03 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
1 |
259 |
37.61 |
1:22.56 |
2:08.94 |
|
2:53.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
|
246 |
40.58 |
1:26.82 |
2:13.81 |
|
2:56.18 |
|
|
Struer Svømmeklub |
3:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
|
240 |
41.11 |
1:26.92 |
2:12.52 |
|
2:57.53 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
|
234 |
40.19 |
1:28.26 |
2:14.70 |
|
2:58.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andrea Lage |
2009 |
|
219 |
43.24 |
1:31.46 |
2:20.66 |
|
3:03.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gabriella Rennesund |
2008 |
|
205 |
41.03 |
1:29.56 |
2:19.35 |
|
3:07.15 |
|
|
SK Poseidon |
3:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
|
185 |
44.44 |
1:36.28 |
2:27.42 |
|
3:13.46 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
3:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanne Ishøi |
2008 |
|
181 |
43.12 |
1:34.82 |
2:25.98 |
|
3:14.94 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
180 |
44.06 |
1:36.68 |
2:30.25 |
|
3:15.44 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marita T. Sandø |
2008 |
|
179 |
43.70 |
1:33.43 |
2:26.70 |
|
3:15.60 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
9 |
487 |
33.42 |
1:10.01 |
1:46.52 |
|
2:20.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
7 |
408 |
33.79 |
1:11.21 |
1:50.29 |
|
2:28.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilde Engene |
2007 |
6 |
377 |
33.81 |
1:11.33 |
1:51.54 |
|
2:32.75 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karen Sørensen |
2007 |
5 |
371 |
34.02 |
1:14.11 |
1:55.33 |
|
2:33.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Therese Baird |
2007 |
4 |
330 |
36.70 |
1:18.76 |
2:00.52 |
|
2:39.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Pedersen |
2007 |
3 |
330 |
34.32 |
1:15.06 |
1:57.69 |
|
2:39.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
2 |
320 |
35.72 |
1:16.28 |
1:58.88 |
|
2:41.30 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
1 |
315 |
36.73 |
1:17.00 |
1:59.59 |
|
2:42.19 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
|
315 |
36.44 |
1:19.11 |
2:03.12 |
|
2:42.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
314 |
37.24 |
1:19.19 |
2:02.23 |
|
2:42.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
|
313 |
36.20 |
1:18.36 |
2:02.47 |
|
2:42.59 |
|
|
Lyseng IF |
2:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Mathea Kulmala |
2007 |
|
302 |
39.00 |
1:22.21 |
2:05.64 |
|
2:44.59 |
|
|
Elverum Svømming |
2:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Tjønsø Olsen |
2007 |
|
298 |
38.42 |
1:20.38 |
2:03.45 |
|
2:45.27 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Andersen |
2007 |
|
289 |
37.57 |
1:21.72 |
2:06.17 |
|
2:46.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
280 |
38.26 |
1:22.57 |
2:06.44 |
|
2:48.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
272 |
38.50 |
1:22.09 |
2:07.61 |
|
2:50.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
|
271 |
39.91 |
1:23.44 |
2:07.62 |
|
2:50.53 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
|
271 |
37.69 |
1:20.25 |
2:06.35 |
|
2:50.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofia Gad |
2007 |
|
270 |
37.47 |
1:20.67 |
2:06.36 |
|
2:50.69 |
|
|
Lyseng IF |
2:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
266 |
37.61 |
1:21.79 |
2:07.56 |
|
2:51.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ingeborg Foged Have |
2007 |
|
255 |
38.12 |
1:22.63 |
2:09.01 |
|
2:53.94 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
|
254 |
38.79 |
1:24.25 |
2:10.62 |
|
2:54.24 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
|
254 |
39.94 |
1:24.89 |
2:11.42 |
|
2:54.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Buur Ovesen |
2007 |
|
238 |
40.33 |
1:27.08 |
2:13.64 |
|
2:58.17 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mia Plougman |
2007 |
|
237 |
40.57 |
1:26.98 |
2:13.41 |
|
2:58.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Christine Stumpf |
2007 |
|
213 |
43.05 |
1:31.03 |
2:20.22 |
|
3:04.71 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
195 |
41.95 |
1:30.77 |
2:22.53 |
|
3:10.40 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Live Korstadhagen |
2006 |
9 |
530 |
30.97 |
1:05.96 |
1:41.47 |
|
2:16.38 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
7 |
516 |
31.92 |
1:07.71 |
1:43.40 |
|
2:17.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Falka Tind |
2006 |
6 |
483 |
33.05 |
1:09.50 |
1:46.04 |
|
2:20.66 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
5 |
461 |
32.54 |
1:08.73 |
1:46.70 |
|
2:22.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
4 |
445 |
33.07 |
1:09.36 |
1:46.93 |
|
2:24.63 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nora Handegaard |
2006 |
3 |
442 |
34.62 |
1:12.45 |
1:50.03 |
|
2:24.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
2 |
440 |
33.87 |
1:11.55 |
1:49.23 |
|
2:25.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
1 |
433 |
32.20 |
1:08.53 |
1:47.17 |
|
2:25.94 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
428 |
34.85 |
1:12.13 |
1:50.83 |
|
2:26.45 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Askland Raanes |
2006 |
|
428 |
34.61 |
1:12.44 |
1:50.44 |
|
2:26.49 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
416 |
34.21 |
1:12.01 |
1:50.36 |
|
2:27.89 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
362 |
35.91 |
1:16.10 |
1:57.03 |
|
2:34.94 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuva Arndal |
2006 |
|
361 |
36.29 |
1:15.77 |
1:55.91 |
|
2:35.00 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
356 |
35.36 |
1:14.56 |
1:55.53 |
|
2:35.74 |
|
|
Lyseng IF |
2:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ane Vinje Olsen |
2006 |
|
340 |
35.96 |
1:15.59 |
1:59.36 |
|
2:38.09 |
|
|
SK Poseidon |
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
332 |
36.21 |
1:17.20 |
1:59.08 |
|
2:39.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Dagmar Keller |
2006 |
|
327 |
35.55 |
1:17.85 |
2:00.32 |
|
2:40.23 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
286 |
39.23 |
1:22.75 |
2:06.45 |
|
2:47.45 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
|
285 |
39.00 |
1:20.97 |
2:05.72 |
|
2:47.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
|
283 |
37.64 |
1:20.42 |
2:04.93 |
|
2:48.09 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
|
263 |
37.82 |
1:21.45 |
2:07.10 |
|
2:52.23 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ida Jensen |
2006 |
|
257 |
39.06 |
1:22.86 |
2:09.11 |
|
2:53.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Silje Valvik |
2006 |
|
255 |
40.05 |
1:25.09 |
2:11.13 |
|
2:53.93 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
245 |
37.19 |
1:20.29 |
2:08.87 |
|
2:56.45 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Linnea Sangvik |
2006 |
|
237 |
41.34 |
1:27.94 |
2:14.57 |
|
2:58.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
234 |
40.76 |
1:26.40 |
2:13.34 |
|
2:59.04 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
|
225 |
41.38 |
1:28.23 |
2:15.26 |
|
3:01.51 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
215 |
41.02 |
1:28.81 |
2:18.20 |
|
3:04.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
9 |
549 |
31.29 |
1:05.66 |
1:40.65 |
|
2:14.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
7 |
534 |
32.72 |
1:07.50 |
1:42.19 |
|
2:16.04 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
6 |
513 |
32.45 |
1:07.99 |
1:44.06 |
|
2:17.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
5 |
506 |
32.05 |
1:06.62 |
1:42.55 |
|
2:18.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
4 |
493 |
31.64 |
1:06.89 |
1:43.25 |
|
2:19.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helene Gonzalez |
2005 |
3 |
489 |
32.31 |
1:07.59 |
1:44.15 |
|
2:20.16 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stina Kletvang |
2005 |
2 |
473 |
33.56 |
1:09.88 |
1:46.50 |
|
2:21.73 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jazmin Jensen |
2005 |
1 |
466 |
31.79 |
1:07.72 |
1:45.23 |
|
2:22.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
456 |
32.57 |
1:09.03 |
1:46.37 |
|
2:23.43 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Løh |
2005 |
|
437 |
33.91 |
1:10.58 |
1:47.89 |
|
2:25.46 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
396 |
34.31 |
1:12.65 |
1:51.64 |
|
2:30.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline Iversen |
2005 |
|
392 |
33.60 |
1:11.18 |
1:51.27 |
|
2:30.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
|
376 |
36.45 |
1:16.24 |
1:56.25 |
|
2:32.90 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
|
372 |
35.93 |
1:15.24 |
1:56.13 |
|
2:33.53 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Astrid Jensen |
2005 |
|
371 |
33.71 |
1:13.78 |
1:53.75 |
|
2:33.66 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
368 |
35.11 |
1:14.77 |
1:55.37 |
|
2:34.03 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
357 |
35.42 |
1:15.40 |
1:56.69 |
|
2:35.61 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caden Halle |
2005 |
|
346 |
34.40 |
1:14.17 |
1:55.51 |
|
2:37.15 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
|
311 |
35.97 |
1:17.98 |
2:01.93 |
|
2:42.90 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Freya Mikkelsen |
2005 |
|
309 |
35.85 |
1:16.70 |
1:55.72 |
|
2:43.21 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
305 |
36.42 |
1:18.43 |
2:02.05 |
|
2:43.96 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
272 |
37.04 |
1:21.56 |
2:07.06 |
|
2:50.26 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
212 |
39.80 |
1:27.11 |
2:16.96 |
|
3:04.97 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
9 |
633 |
30.58 |
1:03.37 |
1:36.14 |
|
2:08.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
7 |
598 |
30.60 |
1:03.67 |
1:37.47 |
|
2:11.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
6 |
591 |
31.12 |
1:04.42 |
1:38.18 |
|
2:11.57 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martha Bjerg |
2004 |
5 |
580 |
31.44 |
1:05.20 |
1:39.20 |
|
2:12.37 |
|
|
Lyseng IF |
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
4 |
570 |
31.02 |
1:04.74 |
1:39.18 |
|
2:13.16 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eva Hjort |
2004 |
3 |
569 |
31.73 |
1:05.49 |
1:39.60 |
|
2:13.26 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
2 |
560 |
31.47 |
1:05.03 |
1:39.49 |
|
2:13.94 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
1 |
556 |
31.91 |
1:05.20 |
1:39.54 |
|
2:14.23 |
|
|
Glitre SK |
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
553 |
31.30 |
1:05.60 |
1:40.53 |
|
2:14.53 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Fogh |
2003 |
|
541 |
31.97 |
1:05.89 |
1:40.52 |
|
2:15.49 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Freja Romanski |
2003 |
|
534 |
31.44 |
1:06.02 |
1:41.05 |
|
2:16.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Leirvik |
2004 |
|
531 |
32.86 |
1:05.73 |
1:40.49 |
|
2:16.29 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maja Arndal |
2003 |
|
530 |
32.12 |
1:06.88 |
1:42.44 |
|
2:16.40 |
|
|
Glitre SK |
2:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sarah Kildahl |
2004 |
|
499 |
32.05 |
1:06.98 |
1:42.57 |
|
2:19.14 |
|
|
Lyseng IF |
2:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
497 |
31.82 |
1:07.32 |
1:44.35 |
|
2:19.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
496 |
31.45 |
1:06.38 |
1:42.95 |
|
2:19.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Vibeke Røseid |
2003 |
|
488 |
31.14 |
1:06.64 |
1:44.19 |
|
2:20.20 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
484 |
32.26 |
1:07.81 |
1:44.37 |
|
2:20.56 |
|
|
Lyseng IF |
2:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
480 |
31.95 |
1:07.56 |
1:44.94 |
|
2:21.03 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
471 |
32.27 |
1:07.69 |
1:44.84 |
|
2:21.90 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
466 |
32.97 |
1:10.00 |
1:47.13 |
|
2:22.37 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
449 |
33.25 |
1:10.96 |
1:49.72 |
|
2:24.21 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
444 |
33.84 |
1:11.20 |
1:48.67 |
|
2:24.75 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
|
443 |
33.18 |
1:09.69 |
1:47.08 |
|
2:24.81 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mille Winther |
2003 |
|
438 |
32.43 |
1:09.41 |
1:47.40 |
|
2:25.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
437 |
31.51 |
1:07.72 |
1:46.19 |
|
2:25.46 |
|
|
SK Poseidon |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
436 |
33.43 |
1:10.62 |
1:48.48 |
|
2:25.54 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
435 |
33.70 |
1:10.61 |
1:48.19 |
|
2:25.73 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
427 |
33.08 |
1:10.00 |
1:48.42 |
|
2:26.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
422 |
32.96 |
1:09.25 |
1:47.98 |
|
2:27.11 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
415 |
33.77 |
1:10.83 |
1:49.02 |
|
2:28.01 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Mathilde Møller |
2004 |
|
383 |
34.76 |
1:13.97 |
1:52.96 |
|
2:32.02 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Liva Ginnerup |
2004 |
|
377 |
32.20 |
1:10.24 |
1:51.16 |
|
2:32.73 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
368 |
35.71 |
1:15.26 |
1:55.41 |
|
2:34.04 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
350 |
35.73 |
1:15.28 |
1:56.66 |
|
2:36.62 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
|
306 |
37.55 |
1:19.08 |
2:02.35 |
|
2:43.81 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
237 |
41.60 |
1:26.59 |
2:12.49 |
|
2:58.22 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Mie Ø. Nielsen 1.57.02, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9 |
748 |
29.69 |
1:00.59 |
1:31.34 |
|
2:01.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emily Gantriis |
1999 |
7 |
745 |
28.75 |
58.89 |
1:30.04 |
|
2:01.80 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
6 |
736 |
29.10 |
1:00.57 |
1:31.62 |
|
2:02.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oda Kristine Borgstrøm |
1999 |
5 |
663 |
30.09 |
1:02.21 |
1:34.31 |
|
2:06.60 |
|
|
Randaberg IL |
2:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jackie Gade |
1998 |
4 |
646 |
29.36 |
1:01.41 |
1:34.26 |
|
2:07.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Søe Bach |
2002 |
3 |
633 |
29.83 |
1:02.33 |
1:35.87 |
|
2:08.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
2 |
630 |
30.51 |
1:03.28 |
1:36.36 |
|
2:08.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Sørensen |
2002 |
1 |
601 |
30.80 |
1:03.77 |
1:37.35 |
|
2:10.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
593 |
30.84 |
1:04.35 |
1:38.11 |
|
2:11.43 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
581 |
30.85 |
1:04.35 |
1:38.44 |
|
2:12.30 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
579 |
31.35 |
1:05.06 |
1:38.98 |
|
2:12.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
563 |
31.19 |
1:05.21 |
1:39.81 |
|
2:13.66 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
560 |
31.00 |
1:04.55 |
1:39.53 |
|
2:13.97 |
|
|
SK Poseidon |
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mie Trothe |
1998 |
|
450 |
34.38 |
1:10.74 |
1:47.62 |
|
2:24.00 |
Dansk Rekord S10 |
|
Lyseng IF |
2:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lina Maria Gundersen |
2001 |
|
450 |
33.05 |
1:09.97 |
1:47.36 |
|
2:24.02 |
|
|
Glitre SK |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
341 |
36.86 |
1:18.32 |
1:59.89 |
|
2:38.03 |
|
|
Elverum Svømming |
2:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Chris Christensen, 4.18.56, Herning, 2015 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
9 |
366 |
1:17.50 |
2:39.75 |
4:17.93 |
|
5:29.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tristan Jensen |
2006 |
7 |
346 |
1:15.37 |
2:41.30 |
4:15.43 |
|
5:35.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Chris Christensen, 4.18.56, Herning, 2015 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Istvan Besenyi |
2004 |
9 |
499 |
1:10.61 |
2:23.76 |
3:46.71 |
|
4:56.79 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
5:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
7 |
472 |
1:11.49 |
2:29.08 |
3:54.41 |
|
5:02.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
6 |
374 |
1:09.94 |
2:34.34 |
4:12.24 |
|
5:26.79 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
5 |
359 |
1:14.99 |
2:42.83 |
4:11.37 |
|
5:31.24 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Laursen |
2005 |
4 |
300 |
1:17.05 |
2:48.27 |
4:34.00 |
|
5:51.56 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
6:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Harbo |
2005 |
3 |
291 |
1:20.56 |
2:56.18 |
4:38.85 |
|
5:55.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
6:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
2 |
286 |
1:25.25 |
2:57.07 |
4:33.77 |
|
5:57.22 |
|
|
Herning Svømmeklub |
6:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
1 |
278 |
1:22.54 |
2:55.45 |
4:38.81 |
|
6:00.62 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
|
227 |
1:39.94 |
3:12.42 |
5:03.70 |
|
6:25.77 |
|
|
Herning Svømmeklub |
6:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Boest |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Gallacher |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere fly ben e.200m |
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
6:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Chris Christensen, 4.18.56, Herning, 2015 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
9 |
652 |
1:02.15 |
2:12.87 |
3:27.89 |
|
4:31.58 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
7 |
626 |
1:00.61 |
2:11.74 |
3:32.36 |
|
4:35.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
6 |
613 |
1:00.05 |
2:13.34 |
3:33.03 |
|
4:37.22 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
5 |
600 |
1:04.32 |
2:17.45 |
3:36.97 |
|
4:39.10 |
|
|
Lyseng IF |
4:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
4 |
572 |
1:07.76 |
2:21.19 |
3:36.95 |
|
4:43.55 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
4:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
3 |
571 |
1:03.52 |
2:16.13 |
3:39.57 |
|
4:43.83 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
5:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
2 |
519 |
1:05.77 |
2:19.75 |
3:45.67 |
|
4:52.90 |
|
|
Randaberg IL |
4:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
1 |
496 |
1:02.76 |
2:20.77 |
3:48.91 |
|
4:57.44 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
|
445 |
1:12.25 |
2:31.81 |
3:56.61 |
|
5:08.43 |
|
|
Lyseng IF |
5:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Jørgensen |
2002 |
|
380 |
1:15.27 |
2:37.79 |
4:09.97 |
|
5:24.94 |
|
|
Struer Svømmeklub |
5:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Katrine Holm Sørensen, 4.46.67, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Pedersen |
2007 |
9 |
461 |
1:17.07 |
2:47.99 |
4:22.25 |
|
5:35.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
7 |
440 |
1:20.05 |
2:46.57 |
4:22.50 |
|
5:40.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Møller |
2007 |
6 |
415 |
1:20.53 |
2:49.33 |
4:25.82 |
|
5:47.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
5 |
394 |
1:27.61 |
2:54.35 |
4:35.93 |
|
5:53.08 |
|
|
Herning Svømmeklub |
5:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Philip |
2007 |
4 |
392 |
1:22.29 |
2:57.73 |
4:32.84 |
|
5:53.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frida Damm Thorsell |
2007 |
3 |
285 |
1:37.47 |
3:14.81 |
5:07.13 |
|
6:33.10 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
6:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Katrine Holm Sørensen, 4.46.67, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
9 |
612 |
1:12.82 |
2:33.78 |
3:56.10 |
|
5:04.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
7 |
596 |
1:14.39 |
2:28.34 |
3:57.68 |
|
5:07.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
6 |
507 |
1:13.31 |
2:33.96 |
4:08.29 |
|
5:24.56 |
|
|
SK Poseidon |
5:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nanna Langvad |
2005 |
5 |
475 |
1:17.70 |
2:40.98 |
4:15.82 |
|
5:31.82 |
|
|
Lyseng IF |
5:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Bertram |
2006 |
4 |
454 |
1:16.30 |
2:43.92 |
4:19.76 |
|
5:36.85 |
|
|
Lyseng IF |
5:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
3 |
450 |
1:18.46 |
2:45.33 |
4:19.28 |
|
5:37.68 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
2 |
445 |
1:18.22 |
2:42.64 |
4:23.76 |
|
5:39.02 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
1 |
441 |
1:17.15 |
2:41.46 |
4:21.71 |
|
5:40.16 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
340 |
1:28.72 |
2:56.79 |
4:48.96 |
|
6:10.64 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
6:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
321 |
1:28.04 |
3:05.51 |
4:52.72 |
|
6:17.88 |
|
|
Lyseng IF |
6:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
285 |
1:29.29 |
3:10.73 |
5:03.23 |
|
6:33.34 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
6:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Katrine Holm Sørensen, 4.46.67, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
9 |
650 |
1:06.70 |
2:23.09 |
3:49.27 |
|
4:58.78 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
7 |
624 |
1:08.52 |
2:24.40 |
3:55.53 |
|
5:02.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
6 |
592 |
1:13.29 |
2:29.55 |
3:56.91 |
|
5:08.27 |
|
|
Randaberg IL |
5:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
5 |
422 |
1:24.89 |
2:52.64 |
4:28.24 |
|
5:45.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ingrid Vie |
2003 |
4 |
415 |
1:25.66 |
2:51.41 |
4:36.73 |
|
5:47.10 |
|
|
Elverum Svømming |
5:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Dicte Lund |
2004 |
3 |
295 |
1:22.20 |
3:01.21 |
4:54.67 |
|
6:28.63 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
6:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:07 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gergely Besenyi |
2007 |
9 |
308 |
35.86 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
7 |
277 |
35.90 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Bergmann |
2008 |
6 |
248 |
36.85 |
|
|
|
1:17.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Storm Jensen |
2007 |
5 |
234 |
38.66 |
|
|
|
1:19.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Lisberg |
2007 |
4 |
221 |
39.40 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konradas Juska |
2007 |
3 |
217 |
38.74 |
|
|
|
1:21.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon Voldmester |
2007 |
2 |
205 |
39.87 |
|
|
|
1:22.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Angus Halle |
2007 |
1 |
197 |
41.22 |
|
|
|
1:23.93 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Norup |
2007 |
|
190 |
40.82 |
|
|
|
1:24.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicklas Lorentzen |
2007 |
|
183 |
42.13 |
|
|
|
1:25.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Wiuf |
2008 |
|
175 |
42.49 |
|
|
|
1:27.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
|
171 |
42.21 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Albert Olesen |
2008 |
|
166 |
43.16 |
|
|
|
1:28.91 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ivan Pedersen |
2008 |
|
159 |
43.67 |
|
|
|
1:30.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
|
157 |
45.31 |
|
|
|
1:30.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noah Jonasen |
2007 |
|
157 |
|
|
|
|
1:30.56 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
|
156 |
|
|
|
|
1:30.61 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
|
153 |
44.18 |
|
|
|
1:31.30 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
153 |
45.04 |
|
|
|
1:31.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofian Isaksen-Khalloul |
2007 |
|
147 |
44.48 |
|
|
|
1:32.49 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Patrick Gadeberg |
2007 |
|
142 |
45.89 |
|
|
|
1:33.63 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frederik Billing |
2008 |
|
139 |
46.44 |
|
|
|
1:34.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Albert Singer |
2008 |
|
128 |
46.74 |
|
|
|
1:36.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Buster Watkin |
2008 |
|
125 |
48.74 |
|
|
|
1:37.69 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Villum Alstrøm |
2008 |
|
123 |
47.46 |
|
|
|
1:38.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Frederik Vesterby |
2008 |
|
120 |
47.55 |
|
|
|
1:39.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Tobias Schwab |
2009 |
|
119 |
47.87 |
|
|
|
1:39.12 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Magnus Kjær Holm |
2008 |
|
106 |
50.76 |
|
|
|
1:43.09 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maciej Dworzanski |
2008 |
|
87 |
51.99 |
|
|
|
1:50.08 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Stian Valvik |
2008 |
|
53 |
1:04.89 |
|
|
|
2:10.01 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christopher Andre Meyer |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Eriksen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/25 m |
|
Thisted Svømmeklub |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
367 |
33.18 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
7 |
297 |
35.50 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
6 |
294 |
35.67 |
|
|
|
1:13.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
5 |
291 |
36.30 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
4 |
286 |
36.78 |
|
|
|
1:14.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
3 |
276 |
36.07 |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
2 |
254 |
37.13 |
|
|
|
1:17.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
1 |
244 |
37.86 |
|
|
|
1:18.14 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
235 |
38.41 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
|
231 |
38.38 |
|
|
|
1:19.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Bakke |
2006 |
|
223 |
38.72 |
|
|
|
1:20.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
|
222 |
39.35 |
|
|
|
1:20.68 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Andersen |
2006 |
|
204 |
40.10 |
|
|
|
1:23.03 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Laursen |
2006 |
|
194 |
41.76 |
|
|
|
1:24.39 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
|
152 |
44.83 |
|
|
|
1:31.53 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Asbjørn Ottow Toftdal |
2006 |
|
135 |
45.94 |
|
|
|
1:35.27 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Kristensen |
2006 |
|
134 |
45.92 |
|
|
|
1:35.46 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Wiktor G. Maagaard |
2006 |
|
109 |
50.70 |
|
|
|
1:42.12 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
August Heltborg |
2006 |
|
101 |
50.65 |
|
|
|
1:44.83 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Gustav Visby |
2006 |
|
67 |
55.24 |
|
|
|
1:59.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silas Zinther |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vlad Nazarov |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Magnus Evensrud |
2005 |
9 |
444 |
31.04 |
|
|
|
1:04.07 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Kjær |
2005 |
7 |
433 |
31.35 |
|
|
|
1:04.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
6 |
424 |
31.16 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Andersen |
2005 |
5 |
394 |
32.70 |
|
|
|
1:06.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskar Erklev |
2005 |
4 |
383 |
32.87 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Drechsler |
2005 |
3 |
372 |
33.12 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
2 |
362 |
32.91 |
|
|
|
1:08.54 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Inas Ilic |
2005 |
1 |
334 |
33.52 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
|
316 |
34.64 |
|
|
|
1:11.71 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Winsnes |
2005 |
|
294 |
35.57 |
|
|
|
1:13.48 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oscar Nilsen Hostvedt |
2005 |
|
292 |
35.91 |
|
|
|
1:13.65 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sivert Hammerstad |
2005 |
|
256 |
36.94 |
|
|
|
1:16.98 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Markus Halvorsen |
2005 |
|
248 |
38.62 |
|
|
|
1:17.77 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
227 |
39.78 |
|
|
|
1:20.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oscar Skjoldhorne |
2005 |
|
210 |
39.65 |
|
|
|
1:22.17 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
|
198 |
39.95 |
|
|
|
1:23.81 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Boest |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
503 |
29.29 |
|
|
|
1:01.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
7 |
479 |
30.07 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
6 |
446 |
30.68 |
|
|
|
1:03.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Hansen |
2004 |
5 |
441 |
30.20 |
|
|
|
1:04.17 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
4 |
424 |
31.32 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
Lyseng IF |
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Asger Mathiasen |
2004 |
3 |
402 |
31.50 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
2 |
381 |
32.70 |
|
|
|
1:07.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Neo Elias Maudal |
2004 |
1 |
368 |
33.30 |
|
|
|
1:08.18 |
|
|
Glitre SK |
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
|
363 |
32.90 |
|
|
|
1:08.47 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Mortensen |
2004 |
|
359 |
33.90 |
|
|
|
1:08.72 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christoffer Johannes Bamr |
2004 |
|
359 |
32.74 |
|
|
|
1:08.76 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
|
347 |
33.42 |
|
|
|
1:09.55 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
344 |
32.99 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
|
320 |
35.54 |
|
|
|
1:11.44 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Andreas Torp |
2004 |
|
318 |
33.69 |
|
|
|
1:11.60 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Danilo Møller |
2004 |
|
297 |
35.65 |
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Stian Brunborg Ihle |
2004 |
|
195 |
41.05 |
|
|
|
1:24.19 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Mikkelsen |
2004 |
|
151 |
45.62 |
|
|
|
1:31.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eirik Karlsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Bergkameratene-Svømming |
1:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Kloster |
2002 |
9 |
601 |
27.58 |
|
|
|
57.90 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valdemar Brøns |
2003 |
7 |
570 |
28.72 |
|
|
|
58.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
6 |
461 |
30.71 |
|
|
|
1:03.23 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Frydenholm |
2002 |
5 |
436 |
31.50 |
|
|
|
1:04.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Imislund Aamodt |
2003 |
4 |
411 |
32.51 |
|
|
|
1:05.71 |
|
|
SK Poseidon |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Knudsen |
2003 |
3 |
404 |
32.12 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
2 |
360 |
33.97 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Morseth Hallerud |
2003 |
1 |
337 |
33.17 |
|
|
|
1:10.20 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
317 |
33.82 |
|
|
|
1:11.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9 |
590 |
28.04 |
|
|
|
58.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin H. Abel |
2001 |
7 |
549 |
28.41 |
|
|
|
59.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
6 |
539 |
29.04 |
|
|
|
1:00.03 |
|
|
Lyseng IF |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
5 |
521 |
28.27 |
|
|
|
1:00.73 |
|
|
Lyseng IF |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
4 |
478 |
30.04 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Holm |
1998 |
3 |
476 |
30.46 |
|
|
|
1:02.60 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lawrence Langley |
2001 |
2 |
475 |
30.15 |
|
|
|
1:02.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Schiby |
2001 |
1 |
474 |
31.30 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:07 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:58 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Sembsmoen-Schleis |
2008 |
9 |
264 |
41.48 |
|
|
|
1:25.73 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nadia Bager |
2008 |
7 |
264 |
42.42 |
|
|
|
1:25.75 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
6 |
259 |
42.22 |
|
|
|
1:26.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
5 |
258 |
41.91 |
|
|
|
1:26.39 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Jørgensen |
2008 |
4 |
249 |
44.10 |
|
|
|
1:27.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
3 |
245 |
43.82 |
|
|
|
1:27.84 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carlijn Loeven |
2008 |
2 |
238 |
43.55 |
|
|
|
1:28.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
1 |
230 |
42.96 |
|
|
|
1:29.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
226 |
44.07 |
|
|
|
1:30.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
|
213 |
44.50 |
|
|
|
1:32.14 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
|
212 |
44.46 |
|
|
|
1:32.23 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
192 |
47.23 |
|
|
|
1:35.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
|
188 |
45.87 |
|
|
|
1:35.94 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andrea Lage |
2009 |
|
182 |
47.79 |
|
|
|
1:36.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Reka Szephalmi |
2009 |
|
179 |
47.45 |
|
|
|
1:37.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
176 |
48.17 |
|
|
|
1:38.05 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
|
174 |
47.50 |
|
|
|
1:38.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victoria Krabbe |
2008 |
|
174 |
48.85 |
|
|
|
1:38.53 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frida Olesen |
2008 |
|
171 |
48.78 |
|
|
|
1:38.97 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
|
171 |
47.50 |
|
|
|
1:39.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
|
171 |
48.39 |
|
|
|
1:39.13 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
163 |
48.47 |
|
|
|
1:40.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
159 |
48.69 |
|
|
|
1:41.38 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
157 |
48.86 |
|
|
|
1:41.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
|
150 |
50.55 |
|
|
|
1:43.35 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
147 |
52.20 |
|
|
|
1:44.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
|
142 |
50.27 |
|
|
|
1:45.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Bettina Gundersen |
2009 |
|
140 |
|
|
|
|
1:45.81 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
130 |
52.94 |
|
|
|
1:48.46 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lone T. Nygård |
2008 |
|
126 |
52.17 |
|
|
|
1:49.65 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/25m |
|
Thisted Svømmeklub |
1:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marita T. Sandø |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/75m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
509 |
33.36 |
|
|
|
1:08.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
7 |
354 |
38.71 |
|
|
|
1:17.78 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Pedersen |
2007 |
6 |
353 |
38.06 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
5 |
316 |
39.15 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karen Sørensen |
2007 |
4 |
302 |
39.69 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vigga Jacoby |
2007 |
3 |
300 |
40.15 |
|
|
|
1:22.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
2 |
286 |
40.49 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
1 |
284 |
41.30 |
|
|
|
1:23.71 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
264 |
41.55 |
|
|
|
1:25.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
|
260 |
42.01 |
|
|
|
1:26.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
256 |
42.33 |
|
|
|
1:26.57 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
|
242 |
41.71 |
|
|
|
1:28.29 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Klara Buur Ovesen |
2007 |
|
236 |
43.81 |
|
|
|
1:28.97 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie Moeskjær |
2007 |
|
224 |
|
|
|
|
1:30.50 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
224 |
44.19 |
|
|
|
1:30.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
213 |
45.28 |
|
|
|
1:32.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ingeborg Foged Have |
2007 |
|
200 |
45.43 |
|
|
|
1:34.09 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
178 |
48.06 |
|
|
|
1:37.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Zara Cecilie Stork Githmark |
2007 |
|
177 |
47.64 |
|
|
|
1:38.00 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
152 |
52.23 |
|
|
|
1:43.08 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
9 |
499 |
34.03 |
|
|
|
1:09.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Live Korstadhagen |
2006 |
7 |
471 |
34.19 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Falka Tind |
2006 |
6 |
471 |
35.22 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
5 |
450 |
34.91 |
|
|
|
1:11.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
4 |
432 |
35.27 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Bach |
2006 |
3 |
428 |
36.24 |
|
|
|
1:12.97 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Håkonsson |
2006 |
2 |
415 |
36.11 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
1 |
392 |
37.02 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
|
384 |
37.27 |
|
|
|
1:15.67 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Askland Raanes |
2006 |
|
374 |
37.48 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
374 |
37.56 |
|
|
|
1:16.37 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
368 |
37.00 |
|
|
|
1:16.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
364 |
36.61 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Line Gjelstrup |
2006 |
|
360 |
37.60 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Luanna Russo |
2006 |
|
358 |
36.88 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
|
357 |
37.47 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karine Morseth Hallerud |
2006 |
|
351 |
38.52 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
|
344 |
38.54 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
342 |
38.23 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katrine Bager |
2006 |
|
334 |
38.19 |
|
|
|
1:19.28 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
329 |
38.68 |
|
|
|
1:19.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
328 |
38.76 |
|
|
|
1:19.77 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
314 |
39.12 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
297 |
40.20 |
|
|
|
1:22.47 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
296 |
41.47 |
|
|
|
1:22.56 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
271 |
41.59 |
|
|
|
1:25.01 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
|
266 |
41.28 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
264 |
43.48 |
|
|
|
1:25.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Silje Valvik |
2006 |
|
259 |
43.01 |
|
|
|
1:26.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
|
251 |
42.12 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
|
249 |
42.35 |
|
|
|
1:27.45 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
227 |
43.07 |
|
|
|
1:30.18 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
189 |
47.48 |
|
|
|
1:35.85 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
|
142 |
50.76 |
|
|
|
1:45.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
|
128 |
52.89 |
|
|
|
1:49.01 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/25m |
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
9 |
545 |
32.64 |
|
|
|
1:07.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
7 |
536 |
33.00 |
|
|
|
1:07.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
6 |
471 |
34.33 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
SK Poseidon |
1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
5 |
468 |
34.18 |
|
|
|
1:10.87 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura S. Olesen |
2005 |
4 |
454 |
34.66 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stine Mejdahl |
2005 |
3 |
451 |
34.63 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karoline Iversen |
2005 |
2 |
432 |
35.69 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
1 |
431 |
35.32 |
|
|
|
1:12.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
422 |
36.35 |
|
|
|
1:13.34 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
367 |
37.20 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
365 |
37.25 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
360 |
37.45 |
|
|
|
1:17.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Louise Lauridsen |
2005 |
|
351 |
37.26 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
341 |
38.72 |
|
|
|
1:18.72 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Astrid Jensen |
2005 |
|
328 |
38.16 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
310 |
40.05 |
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
309 |
39.03 |
|
|
|
1:21.38 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caden Halle |
2005 |
|
306 |
38.84 |
|
|
|
1:21.61 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
299 |
38.99 |
|
|
|
1:22.29 |
|
|
Elverum Svømming |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
|
298 |
39.17 |
|
|
|
1:22.34 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
294 |
39.67 |
|
|
|
1:22.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Horverak |
2005 |
|
242 |
43.28 |
|
|
|
1:28.29 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
181 |
46.76 |
|
|
|
1:37.27 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/50m |
|
Holstebro Svømme Club |
1:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
9 |
543 |
32.98 |
|
|
|
1:07.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
7 |
514 |
33.75 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
Glitre SK |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martha Bjerg |
2004 |
6 |
513 |
33.67 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Lyseng IF |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
5 |
508 |
33.53 |
|
|
|
1:08.93 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
4 |
501 |
33.48 |
|
|
|
1:09.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
3 |
481 |
34.38 |
|
|
|
1:10.19 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
2 |
480 |
34.43 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ingrid Vie |
2003 |
1 |
470 |
35.01 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Elverum Svømming |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Leirvik |
2004 |
|
453 |
35.03 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maiken Rinnan Pedersen |
2004 |
|
435 |
35.27 |
|
|
|
1:12.61 |
|
|
Glitre SK |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
423 |
36.40 |
|
|
|
1:13.30 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
419 |
35.46 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
409 |
36.29 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
409 |
36.64 |
|
|
|
1:14.13 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
407 |
35.35 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ronja Wikheim |
2003 |
|
401 |
36.31 |
|
|
|
1:14.61 |
|
|
Glitre SK |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Freja Romanski |
2003 |
|
400 |
35.69 |
|
|
|
1:14.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
398 |
36.83 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kristine Refstie |
2003 |
|
396 |
36.08 |
|
|
|
1:14.89 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
395 |
35.98 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
392 |
36.76 |
|
|
|
1:15.17 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
363 |
38.06 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
361 |
37.64 |
|
|
|
1:17.27 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
355 |
37.93 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Thea Brøndum |
2004 |
|
353 |
38.07 |
|
|
|
1:17.82 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
334 |
37.93 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
326 |
39.13 |
|
|
|
1:19.90 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
317 |
39.22 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
300 |
39.48 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
291 |
39.22 |
|
|
|
1:22.97 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mathilde Møller |
2004 |
|
291 |
39.87 |
|
|
|
1:23.00 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Josefine Wohlfeld Hornbæk |
2004 |
|
289 |
40.02 |
|
|
|
1:23.16 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
276 |
41.31 |
|
|
|
1:24.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Frida Bolesen |
2004 |
|
177 |
46.03 |
|
|
|
1:37.93 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFV v/25m |
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
9 |
811 |
28.10 |
|
|
|
58.99 |
|
|
JGI Svømning |
58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Bierre |
2000 |
7 |
720 |
29.21 |
|
|
|
1:01.37 |
|
|
Herlev Svømning |
58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
6 |
665 |
30.44 |
|
|
|
1:03.04 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
5 |
652 |
30.76 |
|
|
|
1:03.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Sørensen |
2002 |
4 |
642 |
30.54 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
3 |
579 |
32.16 |
|
|
|
1:06.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
2 |
519 |
32.96 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
1 |
486 |
34.11 |
|
|
|
1:09.95 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Edle Vidnes |
2001 |
|
479 |
34.21 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
SK Poseidon |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
475 |
34.48 |
|
|
|
1:10.50 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
435 |
35.70 |
|
|
|
1:12.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
380 |
36.04 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mie Trothe |
1998 |
|
338 |
39.38 |
|
|
|
1:18.97 |
Dansk rekord S10 |
|
Lyseng IF |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
303 |
39.55 |
|
|
|
1:21.86 |
|
|
Elverum Svømming |
1:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
194 |
46.97 |
|
|
|
1:34.95 |
|
|
Lyseng IF |
1:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:58 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:18 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Victor B. Bromer, 1.54.47, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Bundgaard |
2007 |
9 |
214 |
39.87 |
1:25.38 |
2:12.95 |
|
3:00.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Victor B. Bromer, 1.54.47, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hansen |
2006 |
9 |
296 |
34.19 |
1:15.13 |
1:58.66 |
|
2:42.41 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
7 |
181 |
38.57 |
1:26.44 |
2:18.43 |
|
3:11.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Stilling |
2006 |
6 |
174 |
39.94 |
1:27.22 |
2:20.20 |
|
3:13.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
5 |
173 |
40.90 |
1:29.88 |
2:23.81 |
|
3:13.90 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Victor B. Bromer, 1.54.47, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
9 |
308 |
33.47 |
1:14.43 |
1:57.75 |
|
2:40.23 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Søren Winther Hald |
2005 |
7 |
280 |
34.60 |
1:15.27 |
2:00.64 |
|
2:45.37 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Jansen |
2005 |
6 |
254 |
36.17 |
1:19.58 |
2:05.56 |
|
2:50.74 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Laursen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Victor B. Bromer, 1.54.47, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
9 |
461 |
30.61 |
1:07.25 |
1:43.97 |
|
2:20.11 |
|
|
Lyseng IF |
2:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Thisted Svømmeklub |
2:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Victor B. Bromer, 1.54.47, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
9 |
589 |
28.87 |
1:01.06 |
1:34.38 |
|
2:09.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
7 |
583 |
28.84 |
1:01.44 |
1:35.05 |
|
2:09.55 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ivar Mosqueira Forbord |
2003 |
6 |
508 |
29.97 |
1:04.79 |
1:40.58 |
|
2:15.61 |
|
|
Glitre SK |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Titus Victor Phillipson |
2002 |
5 |
491 |
29.71 |
1:03.94 |
1:39.44 |
|
2:17.18 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
4 |
481 |
28.91 |
1:03.83 |
1:41.22 |
|
2:18.11 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
3 |
478 |
30.15 |
1:05.57 |
1:42.00 |
|
2:18.36 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
2 |
477 |
30.38 |
1:05.65 |
1:41.89 |
|
2:18.50 |
|
|
Randaberg IL |
2:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
1 |
334 |
32.51 |
1:13.09 |
1:54.98 |
|
2:35.95 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Axel Hvam |
2003 |
|
323 |
33.75 |
1:13.38 |
1:54.42 |
|
2:37.65 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Victor B. Bromer, 1.54.47, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
9 |
787 |
26.52 |
56.43 |
1:26.98 |
|
1:57.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
7 |
637 |
27.78 |
58.91 |
1:32.07 |
|
2:05.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
6 |
523 |
29.68 |
1:04.33 |
1:39.58 |
|
2:14.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
5 |
497 |
30.47 |
1:04.95 |
1:40.77 |
|
2:16.61 |
|
|
Lyseng IF |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rick Sol |
2001 |
4 |
494 |
31.15 |
1:07.01 |
1:42.56 |
|
2:16.89 |
|
|
Elverum Svømming |
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johannes Hope |
1999 |
3 |
406 |
28.58 |
1:02.29 |
1:40.74 |
|
2:26.17 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:18 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:30 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Katrine Holm Sørensen, 2.12.72, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
9 |
193 |
41.45 |
1:31.14 |
2:26.83 |
|
3:26.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Jeppesen |
2008 |
7 |
140 |
49.22 |
1:47.26 |
2:49.69 |
|
3:50.29 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Katrine Holm Sørensen, 2.12.72, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
9 |
262 |
38.23 |
1:25.98 |
2:16.65 |
|
3:06.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Katrine Holm Sørensen, 2.12.72, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Bager |
2005 |
9 |
489 |
33.40 |
1:11.97 |
1:51.70 |
|
2:31.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Hovmark |
2005 |
7 |
399 |
34.34 |
1:15.04 |
1:58.96 |
|
2:42.36 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
6 |
390 |
35.58 |
1:18.61 |
2:00.91 |
|
2:43.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stina Kletvang |
2005 |
5 |
381 |
36.35 |
1:18.82 |
2:02.16 |
|
2:44.91 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
4 |
340 |
36.14 |
1:20.16 |
2:05.63 |
|
2:51.23 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josefine Høgh |
2005 |
3 |
224 |
42.90 |
1:33.68 |
2:25.42 |
|
3:16.94 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Astrid Jensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Katrine Holm Sørensen, 2.12.72, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
9 |
615 |
31.62 |
1:07.00 |
1:43.53 |
|
2:20.60 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
7 |
545 |
32.91 |
1:09.97 |
1:47.35 |
|
2:26.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Kjær |
2003 |
6 |
442 |
34.69 |
1:14.66 |
1:55.84 |
|
2:36.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
5 |
427 |
35.03 |
1:15.31 |
1:57.65 |
|
2:38.73 |
|
|
Randaberg IL |
2:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Katrine Holm Sørensen, 2.12.72, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Søe Bach |
2002 |
9 |
578 |
31.69 |
1:08.36 |
1:45.61 |
|
2:23.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
7 |
540 |
28.58 |
1:02.04 |
1:39.62 |
|
2:26.86 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Kristine Borgstrøm |
1999 |
6 |
516 |
32.10 |
1:09.91 |
1:49.24 |
|
2:29.03 |
|
|
Randaberg IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:30 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:59 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Chris Christensen, 1.00.52, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Bergmann |
2008 |
9 |
254 |
41.29 |
|
|
|
1:27.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Voldmester |
2007 |
7 |
232 |
43.27 |
|
|
|
1:30.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ib Fang Wang |
2007 |
6 |
229 |
42.28 |
|
|
|
1:30.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Lisberg |
2007 |
5 |
208 |
44.67 |
|
|
|
1:33.73 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Felix Piontkowitz |
2007 |
4 |
200 |
45.64 |
|
|
|
1:34.97 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konradas Juska |
2007 |
3 |
200 |
45.19 |
|
|
|
1:35.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
2 |
191 |
45.80 |
|
|
|
1:36.49 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ericbirkeland Le-Viet |
2007 |
1 |
183 |
46.17 |
|
|
|
1:37.90 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
|
175 |
46.89 |
|
|
|
1:39.40 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christopher Andre Meyer |
2007 |
|
164 |
48.56 |
|
|
|
1:41.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Casper Eriksen |
2007 |
|
155 |
49.60 |
|
|
|
1:43.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Albert Olesen |
2008 |
|
147 |
49.33 |
|
|
|
1:45.19 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Villum Alstrøm |
2008 |
|
144 |
50.50 |
|
|
|
1:45.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
142 |
51.64 |
|
|
|
1:46.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Wiuf |
2008 |
|
136 |
50.51 |
|
|
|
1:47.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Buster Watkin |
2008 |
|
135 |
51.52 |
|
|
|
1:48.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik Billing |
2008 |
|
132 |
52.30 |
|
|
|
1:49.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
|
119 |
54.26 |
|
|
|
1:52.75 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lucas Nilsen Hostvedt |
2007 |
|
116 |
54.14 |
|
|
|
1:53.84 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Martin Hamre |
2008 |
|
107 |
56.54 |
|
|
|
1:57.00 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
|
105 |
55.27 |
|
|
|
1:57.78 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frederik Vesterby |
2008 |
|
104 |
56.31 |
|
|
|
1:58.20 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Magnus Kjær Holm |
2008 |
|
99 |
56.21 |
|
|
|
1:59.91 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Patrick Gadeberg |
2007 |
|
82 |
1:00.42 |
|
|
|
2:07.85 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Stian Valvik |
2008 |
|
56 |
1:08.63 |
|
|
|
2:24.81 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karl Emil Malle |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maciej Dworzanski |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Albert Singer |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i ven. 50m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Natvig |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Chris Christensen, 1.00.52, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
403 |
35.25 |
|
|
|
1:15.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
7 |
389 |
36.41 |
|
|
|
1:16.16 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
6 |
375 |
36.55 |
|
|
|
1:17.07 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan H Brorson |
2006 |
5 |
334 |
37.79 |
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
4 |
303 |
38.94 |
|
|
|
1:22.72 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Jeppesen |
2006 |
3 |
301 |
38.41 |
|
|
|
1:22.90 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tristan Jensen |
2006 |
2 |
298 |
39.10 |
|
|
|
1:23.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
1 |
261 |
41.51 |
|
|
|
1:26.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Hansen |
2006 |
|
257 |
40.98 |
|
|
|
1:27.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
|
235 |
41.82 |
|
|
|
1:29.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
|
234 |
42.62 |
|
|
|
1:30.19 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
224 |
42.91 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gustav Dyrbye |
2006 |
|
220 |
42.97 |
|
|
|
1:32.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
218 |
42.97 |
|
|
|
1:32.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
|
203 |
44.71 |
|
|
|
1:34.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christian Bakke |
2006 |
|
182 |
44.93 |
|
|
|
1:38.05 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Kristensen |
2006 |
|
179 |
46.02 |
|
|
|
1:38.54 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Gustav Visby |
2006 |
|
71 |
1:01.73 |
|
|
|
2:14.15 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asbjørn Ottow Toftdal |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pragan Saravanan |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dan Skov |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silas Zinther |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i ven. v75m |
|
Svømmeklubben Nord |
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Chris Christensen, 1.00.52, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Drechsler |
2005 |
9 |
458 |
33.74 |
|
|
|
1:12.12 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Magnus Evensrud |
2005 |
7 |
417 |
34.83 |
|
|
|
1:14.43 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
6 |
409 |
35.37 |
|
|
|
1:14.88 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
5 |
401 |
35.29 |
|
|
|
1:15.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
4 |
399 |
35.35 |
|
|
|
1:15.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
3 |
386 |
35.62 |
|
|
|
1:16.37 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristian Kjær |
2005 |
2 |
353 |
36.62 |
|
|
|
1:18.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
1 |
345 |
36.52 |
|
|
|
1:19.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
336 |
37.56 |
|
|
|
1:19.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Winsnes |
2005 |
|
318 |
38.42 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
|
310 |
38.89 |
|
|
|
1:22.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anton Karl Mårtensson |
2005 |
|
304 |
39.15 |
|
|
|
1:22.68 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
|
287 |
39.79 |
|
|
|
1:24.21 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Markus Halvorsen |
2005 |
|
272 |
40.63 |
|
|
|
1:25.81 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
David Ommundsen |
2005 |
|
270 |
40.34 |
|
|
|
1:25.94 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simon Gallacher |
2005 |
|
261 |
41.87 |
|
|
|
1:26.95 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Søren Winther Hald |
2005 |
|
250 |
42.00 |
|
|
|
1:28.19 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
William Jensen |
2005 |
|
218 |
42.57 |
|
|
|
1:32.39 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
|
216 |
43.19 |
|
|
|
1:32.63 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Morten Håbesland Klausen |
2005 |
|
165 |
47.53 |
|
|
|
1:41.36 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Simon Bjørkmann Dahl |
2005 |
|
133 |
49.89 |
|
|
|
1:48.70 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskar Erklev |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere flyben v/start |
|
Vågsbygd SLK |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Chris Christensen, 1.00.52, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
516 |
31.91 |
|
|
|
1:09.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asger Mathiasen |
2004 |
7 |
450 |
34.30 |
|
|
|
1:12.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Istvan Besenyi |
2004 |
6 |
434 |
34.97 |
|
|
|
1:13.43 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
5 |
431 |
34.27 |
|
|
|
1:13.59 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
4 |
419 |
34.87 |
|
|
|
1:14.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Torp |
2004 |
3 |
417 |
35.21 |
|
|
|
1:14.43 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
2 |
394 |
35.76 |
|
|
|
1:15.82 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
1 |
393 |
36.52 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav Hansen |
2004 |
|
375 |
35.68 |
|
|
|
1:17.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
362 |
36.38 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Neo Elias Maudal |
2004 |
|
360 |
36.05 |
|
|
|
1:18.11 |
|
|
Glitre SK |
1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
|
346 |
36.63 |
|
|
|
1:19.21 |
|
|
Glitre SK |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
|
332 |
38.27 |
|
|
|
1:20.28 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
323 |
37.54 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
308 |
38.45 |
|
|
|
1:22.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sondre Marki Jensen |
2004 |
|
298 |
38.93 |
|
|
|
1:23.20 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Danilo Møller |
2004 |
|
289 |
38.27 |
|
|
|
1:24.04 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Stian Brunborg Ihle |
2004 |
|
215 |
43.69 |
|
|
|
1:32.81 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Mikkelsen |
2004 |
|
198 |
45.42 |
|
|
|
1:35.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
|
153 |
48.58 |
|
|
|
1:43.85 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
141 |
49.32 |
|
|
|
1:46.73 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Jaworski |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben Nord |
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Chris Christensen, 1.00.52, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
9 |
554 |
32.50 |
|
|
|
1:07.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
7 |
554 |
31.67 |
|
|
|
1:07.69 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Sloth |
2003 |
6 |
469 |
33.50 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
Lyseng IF |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
5 |
466 |
34.22 |
|
|
|
1:11.70 |
|
|
Lyseng IF |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
4 |
444 |
33.55 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Haakon Handegaard |
2003 |
3 |
400 |
35.87 |
|
|
|
1:15.45 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Gallacher |
2002 |
2 |
393 |
35.44 |
|
|
|
1:15.88 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Jørgensen |
2002 |
1 |
348 |
36.46 |
|
|
|
1:19.04 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
323 |
37.39 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Morseth Hallerud |
2003 |
|
264 |
39.30 |
|
|
|
1:26.59 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Luka Krstic |
2003 |
|
231 |
41.45 |
|
|
|
1:30.51 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Chris Christensen, 1.00.52, Holstebro, 2012 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9 |
823 |
27.78 |
|
|
|
59.34 |
Stævnerekord |
|
Agfs Svømmeafdeling |
57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lawrence Langley |
2001 |
7 |
631 |
30.51 |
|
|
|
1:04.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
6 |
629 |
30.95 |
|
|
|
1:04.88 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janus Meinert |
1995 |
5 |
622 |
30.66 |
|
|
|
1:05.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
4 |
619 |
30.73 |
|
|
|
1:05.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frans Johannessen |
1992 |
3 |
614 |
30.38 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julian S. Solås Klok |
1999 |
2 |
559 |
31.62 |
|
|
|
1:07.50 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Dennis Aateigen |
2001 |
1 |
512 |
32.46 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Trym Vejlgaard Sørensen |
2001 |
|
505 |
32.79 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Glitre SK |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rick Sol |
2001 |
|
472 |
33.90 |
|
|
|
1:11.39 |
|
|
Elverum Svømming |
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
458 |
33.50 |
|
|
|
1:12.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
406 |
35.45 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Lyseng IF |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
324 |
38.66 |
|
|
|
1:20.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:59 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:50 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
9 |
264 |
46.33 |
|
|
|
1:37.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nadia Bager |
2008 |
7 |
250 |
47.28 |
|
|
|
1:38.95 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
6 |
248 |
47.32 |
|
|
|
1:39.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
5 |
244 |
46.73 |
|
|
|
1:39.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
4 |
239 |
48.01 |
|
|
|
1:40.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
3 |
237 |
46.79 |
|
|
|
1:40.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
2 |
236 |
48.73 |
|
|
|
1:40.77 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Jørgensen |
2008 |
1 |
233 |
48.56 |
|
|
|
1:41.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Krabbe |
2008 |
|
232 |
48.64 |
|
|
|
1:41.40 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
|
222 |
49.48 |
|
|
|
1:42.85 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stine Sembsmoen-Schleis |
2008 |
|
213 |
50.35 |
|
|
|
1:44.41 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
209 |
50.04 |
|
|
|
1:44.93 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
|
203 |
51.10 |
|
|
|
1:45.95 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Reka Szephalmi |
2009 |
|
201 |
49.06 |
|
|
|
1:46.33 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
|
194 |
49.87 |
|
|
|
1:47.57 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
|
188 |
50.74 |
|
|
|
1:48.75 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
|
186 |
51.25 |
|
|
|
1:49.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johanne Ishøi |
2008 |
|
182 |
51.30 |
|
|
|
1:49.95 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
178 |
50.83 |
|
|
|
1:50.71 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Louise Jeppesen |
2008 |
|
173 |
53.15 |
|
|
|
1:51.87 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
|
170 |
52.05 |
|
|
|
1:52.44 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frida Olesen |
2008 |
|
160 |
53.70 |
|
|
|
1:54.65 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
153 |
55.41 |
|
|
|
1:56.36 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
127 |
57.96 |
|
|
|
2:04.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
|
126 |
59.15 |
|
|
|
2:04.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Elise Grov Hanssen |
2009 |
|
95 |
1:04.72 |
|
|
|
2:16.60 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Stensgaard |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liva Jensen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ben ej samtidig v/25 |
|
Thisted Svømmeklub |
1:53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vigga Jørgensen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Philip |
2007 |
9 |
473 |
38.02 |
|
|
|
1:19.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
7 |
421 |
39.81 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella Pedersen |
2007 |
6 |
416 |
39.93 |
|
|
|
1:23.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Møller |
2007 |
5 |
407 |
40.16 |
|
|
|
1:24.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
4 |
402 |
39.59 |
|
|
|
1:24.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matilde Maagøe |
2007 |
3 |
387 |
40.76 |
|
|
|
1:25.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
2 |
344 |
42.59 |
|
|
|
1:28.92 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
1 |
299 |
44.91 |
|
|
|
1:33.22 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Tjønsø Olsen |
2007 |
|
298 |
44.48 |
|
|
|
1:33.34 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
|
296 |
45.10 |
|
|
|
1:33.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frida Damm Thorsell |
2007 |
|
289 |
44.77 |
|
|
|
1:34.28 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
|
287 |
43.85 |
|
|
|
1:34.53 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
283 |
44.90 |
|
|
|
1:34.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Buur Ovesen |
2007 |
|
283 |
45.06 |
|
|
|
1:34.90 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mia Plougman |
2007 |
|
277 |
45.61 |
|
|
|
1:35.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
275 |
46.38 |
|
|
|
1:35.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
|
263 |
44.48 |
|
|
|
1:37.23 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amalie Moeskjær |
2007 |
|
253 |
46.19 |
|
|
|
1:38.55 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
250 |
46.10 |
|
|
|
1:38.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karen Sørensen |
2007 |
|
249 |
46.74 |
|
|
|
1:39.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
242 |
46.70 |
|
|
|
1:39.98 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
238 |
48.30 |
|
|
|
1:40.59 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
237 |
48.03 |
|
|
|
1:40.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofia Gad |
2007 |
|
234 |
48.35 |
|
|
|
1:41.10 |
|
|
Lyseng IF |
1:55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Andersen |
2007 |
|
222 |
48.97 |
|
|
|
1:42.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
210 |
49.65 |
|
|
|
1:44.90 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
|
200 |
49.89 |
|
|
|
1:46.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Klara Buur Ovesen |
2007 |
|
193 |
51.66 |
|
|
|
1:47.82 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
179 |
51.77 |
|
|
|
1:50.58 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Christine Stumpf |
2007 |
|
161 |
54.43 |
|
|
|
1:54.59 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Karla Solvang Lauknes |
2007 |
|
154 |
51.78 |
|
|
|
1:56.27 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Zara Cecilie Stork Githmark |
2007 |
|
135 |
57.09 |
|
|
|
2:01.54 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
133 |
56.95 |
|
|
|
2:01.90 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
9 |
586 |
35.37 |
|
|
|
1:14.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
7 |
438 |
38.78 |
|
|
|
1:22.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
6 |
426 |
40.33 |
|
|
|
1:22.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
5 |
423 |
39.33 |
|
|
|
1:23.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nora Handegaard |
2006 |
4 |
420 |
40.33 |
|
|
|
1:23.21 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Håkonsson |
2006 |
3 |
409 |
39.88 |
|
|
|
1:24.00 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuva Arndal |
2006 |
2 |
397 |
41.23 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
1 |
390 |
40.62 |
|
|
|
1:25.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
382 |
40.74 |
|
|
|
1:25.90 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
381 |
41.44 |
|
|
|
1:25.98 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Bach |
2006 |
|
377 |
41.37 |
|
|
|
1:26.31 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Line Gjelstrup |
2006 |
|
364 |
41.93 |
|
|
|
1:27.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Falka Tind |
2006 |
|
356 |
42.39 |
|
|
|
1:27.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
350 |
41.67 |
|
|
|
1:28.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
343 |
42.68 |
|
|
|
1:29.07 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
337 |
41.47 |
|
|
|
1:29.56 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
328 |
42.51 |
|
|
|
1:30.42 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katrine Bager |
2006 |
|
320 |
43.03 |
|
|
|
1:31.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
298 |
43.62 |
|
|
|
1:33.27 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
292 |
43.66 |
|
|
|
1:33.98 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
258 |
46.57 |
|
|
|
1:37.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
|
249 |
47.04 |
|
|
|
1:39.12 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Karine Morseth Hallerud |
2006 |
|
227 |
47.59 |
|
|
|
1:42.16 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
|
221 |
49.02 |
|
|
|
1:43.00 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
165 |
53.60 |
|
|
|
1:53.52 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
|
112 |
59.72 |
|
|
|
2:09.02 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
|
100 |
59.83 |
|
|
|
2:14.30 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i ven v/75m |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luanna Russo |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Bager |
2005 |
9 |
510 |
36.42 |
|
|
|
1:18.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stina Kletvang |
2005 |
7 |
463 |
38.80 |
|
|
|
1:20.58 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
6 |
451 |
38.12 |
|
|
|
1:21.30 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Hovmark |
2005 |
5 |
446 |
37.79 |
|
|
|
1:21.57 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jazmin Jensen |
2005 |
4 |
428 |
39.53 |
|
|
|
1:22.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
3 |
405 |
39.85 |
|
|
|
1:24.23 |
|
|
SK Poseidon |
1:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Horverak |
2005 |
2 |
403 |
40.80 |
|
|
|
1:24.42 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura S. Olesen |
2005 |
1 |
391 |
40.54 |
|
|
|
1:25.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
|
389 |
39.69 |
|
|
|
1:25.39 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Louise Lauridsen |
2005 |
|
376 |
39.80 |
|
|
|
1:26.33 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
|
361 |
41.19 |
|
|
|
1:27.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
358 |
41.58 |
|
|
|
1:27.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
315 |
43.67 |
|
|
|
1:31.56 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Løh |
2005 |
|
315 |
43.14 |
|
|
|
1:31.58 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
287 |
45.77 |
|
|
|
1:34.53 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Zenia Christensen |
2005 |
|
274 |
44.77 |
|
|
|
1:35.95 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
|
265 |
46.20 |
|
|
|
1:36.97 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
210 |
49.70 |
|
|
|
1:44.81 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Holstebro Svømme Club |
1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Fogh |
2003 |
9 |
601 |
34.45 |
|
|
|
1:13.86 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
7 |
567 |
36.03 |
|
|
|
1:15.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
6 |
566 |
35.86 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Lyseng IF |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eva Hjort |
2004 |
5 |
558 |
35.83 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Kildahl |
2004 |
4 |
530 |
35.98 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Lyseng IF |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Marie Dige |
2004 |
3 |
501 |
37.83 |
|
|
|
1:18.48 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Solveig Bratland |
2003 |
2 |
497 |
37.45 |
|
|
|
1:18.72 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elin Birkeland Le-Viet |
2004 |
1 |
492 |
36.96 |
|
|
|
1:18.98 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
472 |
38.28 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
450 |
38.39 |
|
|
|
1:21.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
449 |
39.32 |
|
|
|
1:21.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
428 |
39.49 |
|
|
|
1:22.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maja Arndal |
2003 |
|
420 |
39.61 |
|
|
|
1:23.22 |
|
|
Glitre SK |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vibeke Røseid |
2003 |
|
409 |
39.68 |
|
|
|
1:23.96 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Dicte Lund |
2004 |
|
391 |
39.81 |
|
|
|
1:25.21 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
364 |
41.84 |
|
|
|
1:27.27 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thea Brøndum |
2004 |
|
323 |
43.28 |
|
|
|
1:30.83 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Leonora Holst Jensen |
2004 |
|
305 |
43.28 |
|
|
|
1:32.64 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
302 |
44.08 |
|
|
|
1:32.88 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alice Fossen |
2004 |
|
282 |
43.23 |
|
|
|
1:35.01 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lena Somdalen Witzøe |
2004 |
|
202 |
50.39 |
|
|
|
1:46.11 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frida Bolesen |
2004 |
|
163 |
51.96 |
|
|
|
1:53.99 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Pflug |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
1:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9 |
770 |
32.07 |
|
|
|
1:08.01 |
|
|
Berns Swim Team |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Nielsen |
2002 |
7 |
668 |
33.57 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juni Helene Iversen Refst |
2001 |
6 |
566 |
34.38 |
|
|
|
1:15.38 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lina Maria Gundersen |
2001 |
5 |
446 |
38.32 |
|
|
|
1:21.61 |
|
|
Glitre SK |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexandra Peter |
2002 |
4 |
412 |
39.14 |
|
|
|
1:23.78 |
|
|
Randaberg IL |
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Vinther |
1995 |
3 |
192 |
52.45 |
|
|
|
1:48.03 |
|
|
Lyseng IF |
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:50 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:26 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Esbjerg, 3.48.09, 2012 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thisted Drenge 3 |
2006 |
18 |
298 |
|
|
|
|
4:57.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dyrbye |
2006 |
|
|
37.26 |
1:18.04 |
|
|
1:18.04 |
|
|
Christian Stilling |
2006 |
|
|
38.62 |
1:23.12 |
|
|
2:41.16 |
|
|
William Hansen |
2006 |
|
|
32.34 |
1:09.72 |
|
|
3:50.88 |
|
|
Rasmus Olsen |
2006 |
|
|
31.47 |
1:07.05 |
|
|
4:57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Drenge 3 |
2006 |
14 |
255 |
|
|
|
|
5:13.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
|
|
37.23 |
1:15.10 |
|
|
1:15.10 |
|
|
Storm Jensen |
2007 |
|
|
40.09 |
1:25.62 |
|
|
2:40.72 |
|
|
William Bundgaard |
2007 |
|
|
36.72 |
1:22.03 |
|
|
4:02.75 |
|
|
Nicklas Lorentzen |
2007 |
|
|
33.66 |
1:11.12 |
|
|
5:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hovedstadens T1 Drenge 1 |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
flere flyben v/125m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Jensen |
2006 |
|
|
35.02 |
1:12.31 |
|
|
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Esbjerg, 3.48.09, 2012 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aarhus Swim Drenge 2A |
2004 |
18 |
473 |
|
|
|
|
4:15.52 |
|
|
Aarhus Swim |
4:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
|
31.27 |
1:04.94 |
|
|
1:04.94 |
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
|
|
32.88 |
1:11.79 |
|
|
2:16.73 |
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
|
|
29.46 |
1:03.62 |
|
|
3:20.35 |
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
|
|
26.11 |
55.17 |
|
|
4:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Drenge 1 |
2004 |
14 |
462 |
|
|
|
|
4:17.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
|
31.36 |
1:04.02 |
|
|
1:04.02 |
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
|
|
34.04 |
1:13.91 |
|
|
2:17.93 |
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
|
|
28.88 |
1:02.53 |
|
|
3:20.46 |
|
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
|
|
27.21 |
57.13 |
|
|
4:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thisted Drenge 1 |
2004 |
12 |
448 |
|
|
|
|
4:20.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2004 |
|
|
30.33 |
1:04.37 |
|
|
1:04.37 |
|
|
Asger Mathiasen |
2004 |
|
|
34.30 |
1:13.43 |
|
|
2:17.80 |
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
|
|
29.87 |
1:05.13 |
|
|
3:22.93 |
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
|
|
26.85 |
57.25 |
|
|
4:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aalborg Drenge 2 |
2004 |
10 |
411 |
|
|
|
|
4:27.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
|
33.61 |
1:09.26 |
|
|
1:09.26 |
|
|
Inas Ilic |
2005 |
|
|
33.98 |
1:13.43 |
|
|
2:22.69 |
|
|
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
|
31.02 |
1:08.38 |
|
|
3:31.07 |
|
|
Casper Johannesen |
2004 |
|
|
27.02 |
56.76 |
|
|
4:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thisted Drenge 2 |
2004 |
8 |
341 |
|
|
|
|
4:44.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
|
33.76 |
1:10.78 |
|
|
1:10.78 |
|
|
Philip Vesterby |
2005 |
|
|
37.19 |
1:21.06 |
|
|
2:31.84 |
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
|
30.95 |
1:07.77 |
|
|
3:39.61 |
|
|
Frederik Harbo |
2005 |
|
|
30.29 |
1:05.28 |
|
|
4:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Neptun Super Boys |
2005 |
6 |
306 |
|
|
|
|
4:55.35 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Nybro Laursen |
2005 |
|
|
34.22 |
1:10.31 |
|
|
1:10.31 |
|
|
Johan H Brorson |
2006 |
|
|
38.18 |
1:21.67 |
|
|
2:31.98 |
|
|
Andreas Laursen |
2006 |
|
|
36.33 |
1:19.98 |
|
|
3:51.96 |
|
|
Lucas Mogensen |
2005 |
|
|
30.44 |
1:03.39 |
|
|
4:55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aarhus Swim Drenge 2B |
2005 |
4 |
298 |
|
|
|
|
4:58.16 |
|
|
Aarhus Swim |
4:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
|
|
37.35 |
1:17.58 |
|
|
1:17.58 |
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
|
|
34.49 |
1:14.18 |
|
|
2:31.76 |
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
|
|
38.09 |
1:20.19 |
|
|
3:51.95 |
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
|
|
30.87 |
1:06.21 |
|
|
4:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Herning Drenge |
2004 |
2 |
291 |
|
|
|
|
5:00.27 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian D. Rasmussen |
2005 |
|
|
38.77 |
1:19.33 |
|
|
1:19.33 |
|
|
Sigurd Wemmelund |
2005 |
|
|
38.69 |
1:22.93 |
|
|
2:42.26 |
|
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
|
|
34.86 |
1:17.69 |
|
|
3:59.95 |
|
|
Alexander Mortensen |
2004 |
|
|
28.65 |
1:00.32 |
|
|
5:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nord Boys 2 |
2004 |
|
256 |
|
|
|
|
5:13.55 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
4:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Laursen |
2005 |
|
|
37.06 |
1:15.48 |
|
|
1:15.48 |
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
|
43.22 |
1:33.00 |
|
|
2:48.48 |
|
|
Christian Andersen |
2006 |
|
|
34.50 |
1:17.12 |
|
|
4:05.60 |
|
|
Malthe Sæderup Nielsen |
2004 |
|
|
31.39 |
1:07.95 |
|
|
5:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vågsb.slk H1 Sr |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
esb v/175m |
|
Vågsbygd SLK |
4:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kristensen |
2007 |
|
|
42.24 |
1:28.94 |
|
|
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Esbjerg, 3.48.09, 2012 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Herrer 1 |
1995 |
18 |
634 |
|
|
|
|
3:51.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
|
29.21 |
1:01.06 |
|
|
1:01.06 |
|
|
Janus Meinert |
1995 |
|
|
29.72 |
1:04.48 |
|
|
2:05.54 |
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
|
24.63 |
52.89 |
|
|
2:58.43 |
|
|
Lawrence Langley |
2001 |
|
|
25.75 |
53.40 |
|
|
3:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarhus Swim Herre 1 |
2000 |
14 |
594 |
|
|
|
|
3:56.86 |
|
|
Aarhus Swim |
3:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
|
29.50 |
59.93 |
|
|
59.93 |
|
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
|
29.86 |
1:03.58 |
|
|
2:03.51 |
|
|
Oskar Lindholm |
2001 |
|
|
26.91 |
59.32 |
|
|
3:02.83 |
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
|
25.27 |
54.03 |
|
|
3:56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
SK Team Sør G1 Sr. |
1999 |
12 |
563 |
|
|
|
|
4:01.11 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Hope |
1999 |
|
|
29.34 |
59.53 |
|
|
59.53 |
|
|
Julian S. Solås Klok |
1999 |
|
|
30.52 |
1:07.36 |
|
|
2:06.89 |
|
|
Titus Victor Phillipson |
2002 |
|
|
27.49 |
1:00.95 |
|
|
3:07.84 |
|
|
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
|
24.94 |
53.27 |
|
|
4:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ullensakersvømmer G1 Sr. |
2003 |
10 |
462 |
|
|
|
|
4:17.55 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
4:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Jansen |
2005 |
|
|
32.87 |
1:07.20 |
|
|
1:07.20 |
|
|
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
|
|
32.05 |
1:08.83 |
|
|
2:16.03 |
|
|
Haakon Handegaard |
2003 |
|
|
29.51 |
1:04.13 |
|
|
3:20.16 |
|
|
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
|
26.83 |
57.39 |
|
|
4:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nord Boys 1 |
2003 |
8 |
345 |
|
|
|
|
4:43.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
4:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Torp |
2004 |
|
|
33.70 |
1:12.06 |
|
|
1:12.06 |
|
|
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
|
34.88 |
1:17.36 |
|
|
2:29.42 |
|
|
Emil Jaworski |
2004 |
|
|
32.33 |
1:12.37 |
|
|
3:41.79 |
|
|
Danilo Møller |
2004 |
|
|
29.33 |
1:02.00 |
|
|
4:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
S68 Drenge 1 |
2002 |
6 |
176 |
|
|
|
|
5:55.33 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Heltborg |
2006 |
|
|
52.01 |
1:47.12 |
|
|
1:47.12 |
|
|
Laszlo Szephalmi |
2007 |
|
|
46.99 |
1:40.73 |
|
|
3:27.85 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
|
27.75 |
59.67 |
|
|
4:27.52 |
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
|
|
41.81 |
1:27.81 |
|
|
5:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SK Poseidon Lag 1 |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
4:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SK Team Sør G2 Sr. |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:26 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Aalborg, 4.06.34, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hovedstadens T1 Piger 1 |
2007 |
18 |
482 |
|
|
|
|
4:47.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
|
|
35.44 |
1:13.66 |
|
|
1:13.66 |
|
|
Julie Philip |
2007 |
|
|
37.42 |
1:20.40 |
|
|
2:34.06 |
|
|
Matilde Maagøe |
2007 |
|
|
31.90 |
1:10.25 |
|
|
3:44.31 |
|
|
Isabella Pedersen |
2007 |
|
|
30.69 |
1:02.84 |
|
|
4:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Piger 4 |
2007 |
14 |
370 |
|
|
|
|
5:13.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
|
|
39.30 |
1:22.24 |
|
|
1:22.24 |
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
|
|
40.12 |
1:26.70 |
|
|
2:48.94 |
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
|
|
33.22 |
1:14.84 |
|
|
4:03.78 |
|
|
Emilie Pedersen |
2007 |
|
|
31.86 |
1:09.64 |
|
|
5:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarhus Swim Piger 3 |
2007 |
12 |
293 |
|
|
|
|
5:38.78 |
|
|
Aarhus Swim |
5:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
|
|
38.92 |
1:20.72 |
|
|
1:20.72 |
|
|
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
|
|
44.63 |
1:37.40 |
|
|
2:58.12 |
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
|
|
39.08 |
1:24.71 |
|
|
4:22.83 |
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
|
|
36.80 |
1:15.95 |
|
|
5:38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thisted Piger 3 |
2007 |
10 |
282 |
|
|
|
|
5:43.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Sørensen |
2007 |
|
|
40.30 |
1:23.63 |
|
|
1:23.63 |
|
|
Nadia Bager |
2008 |
|
|
47.73 |
1:40.29 |
|
|
3:03.92 |
|
|
Therese Baird |
2007 |
|
|
37.77 |
1:22.45 |
|
|
4:26.37 |
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
|
|
36.88 |
1:16.76 |
|
|
5:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aalborg Piger 5 |
2007 |
8 |
266 |
|
|
|
|
5:50.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
|
39.39 |
1:20.01 |
|
|
1:20.01 |
|
|
Mia Plougman |
2007 |
|
|
45.44 |
1:36.46 |
|
|
2:56.47 |
|
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
|
43.28 |
1:33.79 |
|
|
4:30.26 |
|
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
|
37.24 |
1:19.81 |
|
|
5:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Aalborg, 4.06.34, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Piger 2 |
2005 |
18 |
554 |
|
|
|
|
4:34.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
|
|
33.45 |
1:09.14 |
|
|
1:09.14 |
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
|
34.52 |
1:13.43 |
|
|
2:22.57 |
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
|
31.00 |
1:06.77 |
|
|
3:29.34 |
|
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
|
30.92 |
1:04.82 |
|
|
4:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Piger 1 |
2005 |
14 |
544 |
|
|
|
|
4:35.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jazmin Jensen |
2005 |
|
|
33.92 |
1:11.47 |
|
|
1:11.47 |
|
|
Mathilde Bager |
2005 |
|
|
36.85 |
1:19.40 |
|
|
2:30.87 |
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
|
30.62 |
1:06.08 |
|
|
3:36.95 |
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
|
|
27.92 |
58.81 |
|
|
4:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarhus Swim Piger 2 |
2005 |
12 |
489 |
|
|
|
|
4:45.80 |
|
|
Aarhus Swim |
4:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
|
|
33.33 |
1:09.79 |
|
|
1:09.79 |
|
|
Marie Bertram |
2006 |
|
|
38.33 |
1:21.56 |
|
|
2:31.35 |
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
|
34.01 |
1:14.23 |
|
|
3:45.58 |
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
|
|
29.38 |
1:00.22 |
|
|
4:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ullensaker Gruppe2 J |
2005 |
10 |
476 |
|
|
|
|
4:48.38 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
4:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Live Korstadhagen |
2006 |
|
|
34.47 |
1:11.30 |
|
|
1:11.30 |
|
|
Stina Kletvang |
2005 |
|
|
37.79 |
1:20.15 |
|
|
2:31.45 |
|
|
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
|
33.89 |
1:11.47 |
|
|
3:42.92 |
|
|
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
|
32.01 |
1:05.46 |
|
|
4:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tøseholdet |
2005 |
8 |
409 |
|
|
|
|
5:03.29 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bach |
2006 |
|
|
36.61 |
1:14.36 |
|
|
1:14.36 |
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
|
39.62 |
1:24.17 |
|
|
2:38.53 |
|
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
|
|
35.57 |
1:19.03 |
|
|
3:57.56 |
|
|
Laura Løh |
2005 |
|
|
31.83 |
1:05.73 |
|
|
5:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thisted Piger 2 |
2005 |
6 |
405 |
|
|
|
|
5:04.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
|
38.04 |
1:19.79 |
|
|
1:19.79 |
|
|
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
|
36.21 |
1:21.20 |
|
|
2:40.99 |
|
|
Ida Hovmark |
2005 |
|
|
33.21 |
1:13.77 |
|
|
3:54.76 |
|
|
Katrine Bager |
2006 |
|
|
33.14 |
1:09.62 |
|
|
5:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aalborg Piger 3 |
2005 |
4 |
399 |
|
|
|
|
5:05.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
|
|
34.46 |
1:11.33 |
|
|
1:11.33 |
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
|
|
41.93 |
1:27.86 |
|
|
2:39.19 |
|
|
Laura S. Olesen |
2005 |
|
|
34.25 |
1:15.71 |
|
|
3:54.90 |
|
|
Luanna Russo |
2006 |
|
|
32.79 |
1:10.94 |
|
|
5:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nord Girls 1 |
2005 |
2 |
305 |
|
|
|
|
5:34.37 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Iversen |
2005 |
|
|
36.26 |
1:14.84 |
|
|
1:14.84 |
|
|
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
|
48.97 |
1:44.23 |
|
|
2:59.07 |
|
|
Astrid Jensen |
2005 |
|
|
37.87 |
1:23.73 |
|
|
4:22.80 |
|
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
|
34.29 |
1:11.57 |
|
|
5:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Herning Piger 1 |
2006 |
|
267 |
|
|
|
|
5:49.47 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
|
|
43.76 |
1:30.26 |
|
|
1:30.26 |
|
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
|
43.59 |
1:34.93 |
|
|
3:05.19 |
|
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
|
|
42.40 |
1:35.95 |
|
|
4:41.14 |
|
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
|
|
33.20 |
1:08.33 |
|
|
5:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
S68 Piger 3 |
2005 |
|
201 |
|
|
|
|
6:24.11 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
6:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
|
|
41.58 |
1:25.98 |
|
|
1:25.98 |
|
|
Mie Asmussen |
2005 |
|
|
44.69 |
1:37.35 |
|
|
3:03.33 |
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
|
49.20 |
1:53.51 |
|
|
4:56.84 |
|
|
Reka Szephalmi |
2009 |
|
|
40.67 |
1:27.27 |
|
|
6:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
S68 Piger 4 |
2006 |
|
170 |
|
|
|
|
6:46.00 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
|
|
48.33 |
1:39.41 |
|
|
1:39.41 |
|
|
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
|
54.09 |
1:55.23 |
|
|
3:34.64 |
|
|
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
|
52.06 |
1:52.05 |
|
|
5:26.69 |
|
|
Ida Jensen |
2006 |
|
|
37.13 |
1:19.31 |
|
|
6:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Aalborg, 4.06.34, 2013 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Damer 1 |
1995 |
18 |
610 |
|
|
|
|
4:25.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
|
32.77 |
1:07.38 |
|
|
1:07.38 |
|
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
|
33.78 |
1:12.84 |
|
|
2:20.22 |
|
|
Jackie Gade |
1998 |
|
|
29.58 |
1:04.63 |
|
|
3:24.85 |
|
|
Freja Romanski |
2003 |
|
|
27.94 |
1:00.64 |
|
|
4:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarhus Swim Damer 1A |
2003 |
14 |
587 |
|
|
|
|
4:28.96 |
|
|
Aarhus Swim |
4:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
|
33.74 |
1:08.47 |
|
|
1:08.47 |
|
|
Laura Fogh |
2003 |
|
|
33.74 |
1:13.77 |
|
|
2:22.24 |
|
|
Eva Hjort |
2004 |
|
|
30.72 |
1:06.43 |
|
|
3:28.67 |
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
|
|
28.80 |
1:00.29 |
|
|
4:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aalborg Damer 2 |
2001 |
12 |
556 |
|
|
|
|
4:33.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
|
32.81 |
1:07.18 |
|
|
1:07.18 |
|
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
|
35.85 |
1:17.83 |
|
|
2:25.01 |
|
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
|
30.62 |
1:06.37 |
|
|
3:31.38 |
|
|
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
|
30.09 |
1:02.36 |
|
|
4:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aarhus Swim Damer 1B |
2003 |
10 |
504 |
|
|
|
|
4:42.98 |
|
|
Aarhus Swim |
4:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
|
34.23 |
1:10.39 |
|
|
1:10.39 |
|
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
|
36.43 |
1:18.02 |
|
|
2:28.41 |
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
|
|
32.67 |
1:10.60 |
|
|
3:39.01 |
|
|
Sarah Kildahl |
2004 |
|
|
30.05 |
1:03.97 |
|
|
4:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thisted Piger 1 |
2002 |
8 |
491 |
|
|
|
|
4:45.36 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
|
|
32.42 |
1:07.66 |
|
|
1:07.66 |
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
|
|
34.81 |
1:17.36 |
|
|
2:25.02 |
|
|
Camilla Kjær |
2003 |
|
|
33.51 |
1:13.12 |
|
|
3:38.14 |
|
|
Ida Kristensen |
2004 |
|
|
31.83 |
1:07.22 |
|
|
4:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ullensakersvømmer J1 Sr. |
2003 |
6 |
470 |
|
|
|
|
4:49.47 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
4:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
|
34.56 |
1:10.08 |
|
|
1:10.08 |
|
|
Vibeke Røseid |
2003 |
|
|
39.08 |
1:24.47 |
|
|
2:34.55 |
|
|
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
|
33.33 |
1:11.36 |
|
|
3:45.91 |
|
|
Helene Gonzalez |
2005 |
|
|
30.99 |
1:03.56 |
|
|
4:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vågsb.slk D1Sr |
2003 |
4 |
416 |
|
|
|
|
5:01.48 |
|
|
Vågsbygd SLK |
4:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Refstie |
2003 |
|
|
36.08 |
1:16.01 |
|
|
1:16.01 |
|
|
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
|
41.03 |
1:28.93 |
|
|
2:44.94 |
|
|
Solveig Bratland |
2003 |
|
|
31.82 |
1:10.85 |
|
|
3:55.79 |
|
|
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
|
30.52 |
1:05.69 |
|
|
5:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vågsb.slk D2Sr |
2004 |
2 |
414 |
|
|
|
|
5:02.00 |
|
|
Vågsbygd SLK |
5:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Askland Raanes |
2006 |
|
|
36.13 |
1:14.50 |
|
|
1:14.50 |
|
|
Sofie Horverak |
2005 |
|
|
40.21 |
1:25.72 |
|
|
2:40.22 |
|
|
Emilie Furuborg |
2004 |
|
|
33.76 |
1:14.13 |
|
|
3:54.35 |
|
|
Helene Vestberg |
2006 |
|
|
31.86 |
1:07.65 |
|
|
5:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nord Girls 2 |
2003 |
|
392 |
|
|
|
|
5:07.57 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
|
36.03 |
1:13.39 |
|
|
1:13.39 |
|
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
|
41.62 |
1:27.15 |
|
|
2:40.54 |
|
|
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
|
35.42 |
1:21.45 |
|
|
4:01.99 |
|
|
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
|
30.91 |
1:05.58 |
|
|
5:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
S68 Piger 1 |
2003 |
|
383 |
|
|
|
|
5:09.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
|
36.46 |
1:15.82 |
|
|
1:15.82 |
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
|
|
38.27 |
1:20.40 |
|
|
2:36.22 |
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
|
39.73 |
1:26.99 |
|
|
4:03.21 |
|
|
Mille Winther |
2003 |
|
|
32.33 |
1:06.63 |
|
|
5:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristiansand Sa J1 Yj |
2001 |
|
363 |
|
|
|
|
5:15.49 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
5:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Lohne |
2004 |
|
|
35.82 |
1:14.66 |
|
|
1:14.66 |
|
|
Juni Helene Iversen Refst |
2001 |
|
|
40.32 |
1:25.75 |
|
|
2:40.41 |
|
|
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
|
|
33.57 |
1:20.60 |
|
|
4:01.01 |
|
|
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
|
|
35.15 |
1:14.48 |
|
|
5:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ullensaker Gruppe 2 Lag 2 |
2003 |
|
344 |
|
|
|
|
5:21.33 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
5:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
|
37.61 |
1:17.07 |
|
|
1:17.07 |
|
|
Nora Handegaard |
2006 |
|
|
43.41 |
1:31.72 |
|
|
2:48.79 |
|
|
Tomine Aamodt |
2004 |
|
|
35.75 |
1:20.83 |
|
|
4:09.62 |
|
|
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
|
34.25 |
1:11.71 |
|
|
5:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Odder Smileys |
2004 |
|
340 |
|
|
|
|
5:22.53 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
|
34.73 |
1:10.82 |
|
|
1:10.82 |
|
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
|
41.55 |
1:31.78 |
|
|
2:42.60 |
|
|
Caden Halle |
2005 |
|
|
37.44 |
1:23.07 |
|
|
4:05.67 |
|
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
|
|
35.70 |
1:16.86 |
|
|
5:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Neptun Super Girls |
2004 |
|
307 |
|
|
|
|
5:33.68 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Brøndum |
2004 |
|
|
39.02 |
1:20.04 |
|
|
1:20.04 |
|
|
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
|
|
43.07 |
1:34.55 |
|
|
2:54.59 |
|
|
Freya Mikkelsen |
2005 |
|
|
37.11 |
1:29.77 |
|
|
4:24.36 |
|
|
Mathilde Møller |
2004 |
|
|
31.94 |
1:09.32 |
|
|
5:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SK Poseidon Lag 1 |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon |
4:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SK Team Sør J1 Sr. |
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:10 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Tobis B. Bjerg, 0.27.50, AGF, 2019 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
9 |
382 |
|
|
|
|
34.77 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Bauer Skymoen |
2006 |
7 |
354 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Jeppesen |
2006 |
6 |
346 |
|
|
|
|
35.96 |
|
|
Herning Svømmeklub |
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tristan Jensen |
2006 |
5 |
302 |
|
|
|
|
37.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Hansen |
2006 |
4 |
292 |
|
|
|
|
38.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Stilling |
2006 |
3 |
285 |
|
|
|
|
38.36 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Emil Andreassen |
2006 |
2 |
266 |
|
|
|
|
39.23 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
1 |
250 |
|
|
|
|
40.05 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Tobis B. Bjerg, 0.27.50, AGF, 2019 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
9 |
544 |
|
|
|
|
30.92 |
|
|
Lyseng IF |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
7 |
527 |
|
|
|
|
31.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Drechsler |
2005 |
6 |
471 |
|
|
|
|
32.45 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
5 |
430 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
Glitre SK |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asger Mathiasen |
2004 |
4 |
429 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mats-Andre Andreassen |
2004 |
3 |
426 |
|
|
|
|
33.55 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Torp |
2004 |
2 |
415 |
|
|
|
|
33.84 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
1 |
386 |
|
|
|
|
34.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Tobis B. Bjerg, 0.27.50, AGF, 2019 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9 |
807 |
|
|
|
|
27.11 |
Stævnerekord |
|
Agfs Svømmeafdeling |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janus Meinert |
1995 |
7 |
644 |
|
|
|
|
29.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
6 |
640 |
|
|
|
|
29.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
5 |
631 |
|
|
|
|
29.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frans Johannessen |
1992 |
4 |
627 |
|
|
|
|
29.50 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lawrence Langley |
2001 |
3 |
587 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
2 |
579 |
|
|
|
|
30.29 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
1 |
528 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:10 |
|
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Louise B. Dahlgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Philip |
2007 |
9 |
476 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
7 |
452 |
|
|
|
|
37.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
6 |
404 |
|
|
|
|
38.61 |
|
|
Herning Svømmeklub |
39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
5 |
360 |
|
|
|
|
40.14 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
4 |
349 |
|
|
|
|
40.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
3 |
334 |
|
|
|
|
41.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
2 |
332 |
|
|
|
|
41.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
1 |
315 |
|
|
|
|
41.96 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Louise B. Dahlgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Bager |
2005 |
9 |
528 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Hovmark |
2005 |
7 |
527 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nanna Langvad |
2005 |
6 |
512 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Lyseng IF |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stina Kletvang |
2005 |
5 |
479 |
|
|
|
|
36.49 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
4 |
462 |
|
|
|
|
36.92 |
|
|
Vågsbygd SLK |
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
3 |
457 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Horverak |
2005 |
2 |
445 |
|
|
|
|
37.39 |
|
|
Vågsbygd SLK |
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
1 |
439 |
|
|
|
|
37.56 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Louise B. Dahlgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: HH Totalrengøring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9 |
729 |
|
|
|
|
31.73 |
|
|
Berns Swim Team |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Nielsen |
2002 |
7 |
676 |
|
|
|
|
32.53 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juni Helene Iversen Refst |
2001 |
6 |
615 |
|
|
|
|
33.57 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Fogh |
2003 |
5 |
609 |
|
|
|
|
33.69 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Sørensen |
2002 |
4 |
545 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eva Hjort |
2004 |
3 |
524 |
|
|
|
|
35.41 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Bundgaard |
2003 |
2 |
517 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sarah Kildahl |
2004 |
1 |
487 |
|
|
|
|
36.30 |
|
|
Lyseng IF |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
372 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
7 |
307 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
6 |
304 |
|
|
|
|
33.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan H Brorson |
2006 |
5 |
282 |
|
|
|
|
33.85 |
|
|
Swim Team Neptun |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
4 |
282 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Hansen |
2006 |
3 |
278 |
|
|
|
|
34.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gergely Besenyi |
2007 |
2 |
276 |
|
|
|
|
34.12 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
1 |
256 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Hansen |
2004 |
9 |
459 |
|
|
|
|
28.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
7 |
457 |
|
|
|
|
28.84 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
6 |
417 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
5 |
407 |
|
|
|
|
29.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Boest |
2005 |
4 |
400 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
3 |
399 |
|
|
|
|
30.18 |
|
|
Lyseng IF |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer Johannes Bamr |
2004 |
2 |
373 |
|
|
|
|
30.86 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Johannesen |
2004 |
1 |
357 |
|
|
|
|
31.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9 |
639 |
|
|
|
|
25.79 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
7 |
632 |
|
|
|
|
25.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Schultz |
1995 |
6 |
617 |
|
|
|
|
26.10 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
5 |
610 |
|
|
|
|
26.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Kloster |
2002 |
4 |
574 |
|
|
|
|
26.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frans Johannessen |
1992 |
3 |
540 |
|
|
|
|
27.27 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
2 |
522 |
|
|
|
|
27.58 |
|
|
Lyseng IF |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johannes Hope |
1999 |
1 |
465 |
|
|
|
|
28.67 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:46 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Julie Keep Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
502 |
|
|
|
|
32.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
7 |
452 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella Pedersen |
2007 |
6 |
435 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Møller |
2007 |
5 |
405 |
|
|
|
|
34.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Pedersen |
2007 |
4 |
403 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
3 |
368 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
2 |
360 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
1 |
346 |
|
|
|
|
36.54 |
|
|
Lyseng IF |
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Julie Keep Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
9 |
553 |
|
|
|
|
31.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
7 |
544 |
|
|
|
|
31.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Live Korstadhagen |
2006 |
6 |
499 |
|
|
|
|
32.36 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jazmin Jensen |
2005 |
5 |
485 |
|
|
|
|
32.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
4 |
479 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
SK Poseidon |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Freja Obert |
2006 |
3 |
463 |
|
|
|
|
33.17 |
|
|
Odder Svømmeklub |
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
2 |
458 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stine Mejdahl |
2005 |
1 |
428 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Julie Keep Jensen, 0.26.78, A6, 2018 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
9 |
871 |
|
|
|
|
26.87 |
|
|
JGI Svømning |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
7 |
808 |
|
|
|
|
27.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Bierre |
2000 |
6 |
759 |
|
|
|
|
28.14 |
|
|
Herlev Svømning |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
5 |
653 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
4 |
639 |
|
|
|
|
29.80 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Sørensen |
2002 |
3 |
630 |
|
|
|
|
29.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
2 |
577 |
|
|
|
|
30.83 |
|
|
Randaberg IL |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilde Schrøder |
1996 |
1 |
568 |
|
|
|
|
30.98 |
|
|
Berns Swim Team |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:46 |
|
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:58 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
9 |
385 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
7 |
381 |
|
|
|
|
29.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Hansen |
2006 |
6 |
365 |
|
|
|
|
30.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Andersen |
2006 |
5 |
310 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
4 |
309 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tristan Jensen |
2006 |
3 |
305 |
|
|
|
|
32.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gergely Besenyi |
2007 |
2 |
299 |
|
|
|
|
32.52 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
1 |
270 |
|
|
|
|
33.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
9 |
537 |
|
|
|
|
26.75 |
|
|
Lyseng IF |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
7 |
486 |
|
|
|
|
27.66 |
|
|
Glitre SK |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
6 |
484 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
5 |
467 |
|
|
|
|
28.02 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
4 |
454 |
|
|
|
|
28.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
3 |
451 |
|
|
|
|
28.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Hansen |
2004 |
2 |
438 |
|
|
|
|
28.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Kjær |
2005 |
1 |
435 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
9 |
678 |
|
|
|
|
24.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johannes Hope |
1999 |
7 |
606 |
|
|
|
|
25.69 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin H. Abel |
2001 |
7 |
606 |
|
|
|
|
25.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolas Blanch |
1997 |
5 |
589 |
|
|
|
|
25.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
4 |
588 |
|
|
|
|
25.96 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
3 |
578 |
|
|
|
|
26.10 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frans Johannessen |
1992 |
2 |
577 |
|
|
|
|
26.12 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
1 |
563 |
|
|
|
|
26.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:58 |
|
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:09 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
477 |
|
|
|
|
31.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella Pedersen |
2007 |
7 |
473 |
|
|
|
|
31.27 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
6 |
433 |
|
|
|
|
32.21 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Møller |
2007 |
5 |
419 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
4 |
402 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilde Engene |
2007 |
3 |
397 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
2 |
350 |
|
|
|
|
34.58 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilie Pedersen |
2007 |
1 |
340 |
|
|
|
|
34.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
9 |
583 |
|
|
|
|
29.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
7 |
549 |
|
|
|
|
29.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
6 |
529 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
5 |
528 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
4 |
515 |
|
|
|
|
30.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Freja Obert |
2006 |
3 |
464 |
|
|
|
|
31.47 |
|
|
Odder Svømmeklub |
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Bertram |
2006 |
2 |
460 |
|
|
|
|
31.58 |
|
|
Lyseng IF |
31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
1 |
456 |
|
|
|
|
31.66 |
|
|
SK Poseidon |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9 |
748 |
|
|
|
|
26.85 |
Stævnerekord |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
7 |
642 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe Villumsen |
2001 |
6 |
577 |
|
|
|
|
29.27 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
5 |
566 |
|
|
|
|
29.47 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
4 |
559 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
SK Poseidon |
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
4 |
559 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
2 |
547 |
|
|
|
|
29.80 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
1 |
529 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:09 |
|
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:21 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Mathias Rysgård, 0.22.84, Hørsholm, 2019 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Knut Zachrisson Prestegar |
2006 |
9 |
378 |
|
|
|
|
28.02 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
7 |
361 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
6 |
350 |
|
|
|
|
28.74 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gergely Besenyi |
2007 |
5 |
341 |
|
|
|
|
28.99 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tristan Jensen |
2006 |
4 |
325 |
|
|
|
|
29.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tobais Slotta Sunde |
2007 |
3 |
319 |
|
|
|
|
29.63 |
|
|
Vågsbygd SLK |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
2 |
310 |
|
|
|
|
29.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Bergmann |
2008 |
1 |
300 |
|
|
|
|
30.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Mathias Rysgård, 0.22.84, Hørsholm, 2019 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
9 |
597 |
|
|
|
|
24.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
7 |
533 |
|
|
|
|
24.98 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Lindholm |
2004 |
6 |
526 |
|
|
|
|
25.09 |
|
|
Lyseng IF |
25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
5 |
505 |
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Håkon Walsø Finnøen |
2004 |
4 |
470 |
|
|
|
|
26.04 |
|
|
Glitre SK |
26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
3 |
456 |
|
|
|
|
26.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
2 |
455 |
|
|
|
|
26.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Hansen |
2004 |
1 |
431 |
|
|
|
|
26.82 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Mathias Rysgård, 0.22.84, Hørsholm, 2019 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9 |
691 |
|
|
|
|
22.91 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
7 |
649 |
|
|
|
|
23.40 |
|
|
Herlev Svømning |
24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskar Lindholm |
2001 |
6 |
633 |
|
|
|
|
23.59 |
|
|
Lyseng IF |
24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
5 |
630 |
|
|
|
|
23.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Schultz |
1995 |
4 |
629 |
|
|
|
|
23.64 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johannes Hope |
1999 |
3 |
594 |
|
|
|
|
24.09 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin H. Abel |
2001 |
2 |
568 |
|
|
|
|
24.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:21 |
|
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Philip |
2007 |
9 |
438 |
|
|
|
|
30.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
7 |
422 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Herning Svømmeklub |
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
6 |
405 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Therese Baird |
2007 |
5 |
402 |
|
|
|
|
31.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Utvaag |
2008 |
4 |
373 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
Vågsbygd SLK |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilde Engene |
2007 |
3 |
372 |
|
|
|
|
31.87 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
2 |
371 |
|
|
|
|
31.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karen Sørensen |
2007 |
1 |
359 |
|
|
|
|
32.24 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
9 |
644 |
|
|
|
|
26.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nanna Langvad |
2005 |
7 |
564 |
|
|
|
|
27.74 |
|
|
Lyseng IF |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
6 |
548 |
|
|
|
|
28.02 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Live Korstadhagen |
2006 |
5 |
531 |
|
|
|
|
28.30 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
4 |
525 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Bager |
2005 |
4 |
525 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
2 |
488 |
|
|
|
|
29.11 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Obert |
2006 |
1 |
457 |
|
|
|
|
29.75 |
|
|
Odder Svømmeklub |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Julie Kepp Jensen, 0.24.52, A6, 2018 |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
9 |
793 |
|
|
|
|
24.77 |
|
|
JGI Svømning |
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emily Gantriis |
1999 |
7 |
722 |
|
|
|
|
25.55 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
6 |
718 |
|
|
|
|
25.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
5 |
653 |
|
|
|
|
26.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Ottesen |
2000 |
4 |
631 |
|
|
|
|
26.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
3 |
606 |
|
|
|
|
27.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Sørensen |
2002 |
3 |
606 |
|
|
|
|
27.09 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Romanski |
2003 |
1 |
590 |
|
|
|
|
27.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:33 |
|