Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Reddovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
254 |
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
181 |
38.48 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
178 |
38.69 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
169 |
39.36 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
163 |
39.84 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
143 |
41.61 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
131 |
42.86 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
122 |
43.89 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
75 |
51.54 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrej Antonuk |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
46 |
1:00.44 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Reddovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
294 |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
268 |
33.78 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
218 |
36.20 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
216 |
36.29 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Sundman |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
202 |
37.15 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
192 |
37.78 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
180 |
38.59 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
179 |
38.61 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
152 |
40.81 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Reddovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
399 |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
352 |
30.86 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
310 |
32.20 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
299 |
32.57 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
298 |
32.63 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Billy Appelgren |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
192 |
37.75 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Reddovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
129 |
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
57 |
56.35 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 10:27:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamns Kommun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
373 |
33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
363 |
34.16 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
304 |
36.23 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
273 |
37.57 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
273 |
37.57 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
250 |
38.65 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
229 |
39.83 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
222 |
40.23 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
221 |
40.28 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
212 |
40.87 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
174 |
43.61 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
165 |
44.41 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
136 |
47.37 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
132 |
47.83 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
114 |
50.28 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
112 |
50.43 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
106 |
51.49 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
104 |
51.84 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
76 |
57.52 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:21:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamns Kommun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
453 |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
440 |
32.05 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
414 |
32.69 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
381 |
33.62 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
354 |
34.45 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
353 |
34.47 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
329 |
35.31 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Herthelius |
2005 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
324 |
35.47 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
320 |
35.64 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
302 |
36.33 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
291 |
36.79 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
281 |
37.20 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moa Öhlund |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
255 |
38.44 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
247 |
38.81 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
243 |
39.03 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
240 |
39.19 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
230 |
39.77 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
221 |
40.27 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elin Clarin |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
221 |
40.31 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
218 |
40.47 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
202 |
41.50 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Biller |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
199 |
41.71 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
184 |
42.80 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carolin Zetterberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
172 |
43.79 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
161 |
44.76 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:21:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamns Kommun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
428 |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
414 |
32.69 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
413 |
32.72 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
383 |
33.56 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
368 |
34.01 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
358 |
34.32 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
356 |
34.39 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
295 |
36.61 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
250 |
38.68 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
245 |
38.94 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:21:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-E 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamns Kommun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
421 |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
385 |
33.51 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
327 |
35.38 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
244 |
39.00 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:21:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamns Kommun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
149 |
45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
129 |
48.14 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
115 |
50.00 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
115 |
50.10 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
77 |
57.28 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:21:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 10:28:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
133 |
1:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
-.-- |
82 |
1:55.36 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:34:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
228 |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
196 |
1:26.52 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
194 |
1:26.77 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
189 |
1:27.54 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
181 |
1:28.77 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
153 |
1:34.01 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
141 |
1:36.42 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
133 |
1:38.46 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
132 |
1:38.63 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:34:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
311 |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
286 |
1:16.28 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
270 |
1:17.80 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
257 |
1:19.08 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Sundman |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
255 |
1:19.24 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
236 |
1:21.34 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
232 |
1:21.81 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
213 |
1:24.17 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
190 |
1:27.41 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
169 |
1:30.96 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
158 |
1:32.90 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
158 |
1:33.01 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Andersson |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:34:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
331 |
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
329 |
1:12.81 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
275 |
1:17.26 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:34:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 10:59:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
190 |
1:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
172 |
1:41.46 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
157 |
1:44.74 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
145 |
1:47.35 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
-.-- |
131 |
1:51.16 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:58:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
333 |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
327 |
1:21.99 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
325 |
1:22.16 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
321 |
1:22.50 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
320 |
1:22.55 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
288 |
1:25.54 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
259 |
1:28.56 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
246 |
1:30.09 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
240 |
1:30.93 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
239 |
1:31.00 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
206 |
1:35.67 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
205 |
1:35.78 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
185 |
1:39.00 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
176 |
1:40.71 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
168 |
1:42.33 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
164 |
1:43.21 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
150 |
1:46.20 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
143 |
1:47.86 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
136 |
1:49.81 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Olsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
134 |
1:50.34 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Klara Runarsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
107 |
1:58.68 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
88 |
2:06.88 |
+45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:58:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
469 |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
449 |
1:13.79 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
379 |
1:18.06 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
369 |
1:18.78 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
364 |
1:19.12 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
327 |
1:21.99 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
322 |
1:22.39 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
292 |
1:25.14 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Clarin |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
272 |
1:27.14 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
-.-- |
268 |
1:27.60 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
266 |
1:27.77 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
257 |
1:28.85 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
254 |
1:29.19 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
253 |
1:29.29 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
242 |
1:30.65 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Moa Öhlund |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
241 |
1:30.72 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
239 |
1:30.95 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
238 |
1:31.11 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
234 |
1:31.58 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
198 |
1:36.86 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
156 |
1:44.87 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:58:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
517 |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
447 |
1:13.87 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
442 |
1:14.13 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
370 |
1:18.69 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
364 |
1:19.08 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lindblad |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
361 |
1:19.35 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
338 |
1:21.11 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
313 |
1:23.18 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
255 |
1:29.08 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:58:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Flickor A-E 17-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
516 |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
302 |
1:24.15 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 10:58:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 10:59:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.77 |
113 |
45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
76 |
52.28 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.68 |
59 |
57.07 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.90 |
56 |
57.93 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
56 |
58.05 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
36 |
1:06.99 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:08:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
212 |
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.76 |
189 |
38.66 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.83 |
144 |
42.33 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
134 |
43.41 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
132 |
43.55 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
120 |
45.02 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
117 |
45.41 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
98 |
48.17 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.95 |
96 |
48.48 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.70 |
96 |
48.49 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrej Antonuk |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.79 |
62 |
56.12 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.86 |
54 |
58.66 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:08:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.87 |
223 |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.46 |
219 |
36.85 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Sundman |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.92 |
209 |
37.40 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.71 |
183 |
39.08 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.81 |
170 |
40.04 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.91 |
163 |
40.61 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.84 |
159 |
40.94 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Andersson |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.87 |
154 |
41.45 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.76 |
152 |
41.62 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
123 |
44.59 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.84 |
122 |
44.77 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+1.12 |
119 |
45.13 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:08:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.65 |
275 |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+1.02 |
254 |
35.04 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.78 |
232 |
36.16 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.93 |
210 |
37.37 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
209 |
37.39 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Billy Appelgren |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.70 |
128 |
44.05 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:08:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E 17-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Abdulhamid Orabi |
2000 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
58 |
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:08:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 11:08:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.85 |
158 |
47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
137 |
49.78 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
128 |
50.90 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.85 |
127 |
50.95 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.87 |
106 |
54.10 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.84 |
93 |
56.60 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.88 |
81 |
59.26 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.77 |
76 |
1:00.43 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
65 |
1:03.64 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.91 |
354 |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
346 |
36.54 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
312 |
37.82 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
300 |
38.32 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
245 |
41.01 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.78 |
236 |
41.50 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
207 |
43.36 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.73 |
204 |
43.56 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.82 |
198 |
44.01 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.69 |
186 |
44.93 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
184 |
45.06 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+1.01 |
169 |
46.41 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
162 |
47.02 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.74 |
162 |
47.03 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.88 |
153 |
47.90 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
149 |
48.42 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
146 |
48.71 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.64 |
140 |
49.35 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+1.16 |
133 |
50.24 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Angelina Nilsson |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
129 |
50.80 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
128 |
50.82 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
104 |
54.45 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabel Olsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.85 |
101 |
55.06 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Klara Runarsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.11 |
88 |
57.64 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.10 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ayaa Orabi |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Koij |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.76 |
503 |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.85 |
369 |
35.76 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Herthelius |
2005 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.61 |
329 |
37.17 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
312 |
37.82 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
304 |
38.14 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.79 |
298 |
38.39 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
297 |
38.44 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
294 |
38.59 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.83 |
293 |
38.61 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
+0.84 |
268 |
39.81 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linn Biller |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.79 |
263 |
40.02 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.98 |
260 |
40.18 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
253 |
40.57 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.57 |
250 |
40.72 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.92 |
247 |
40.89 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.82 |
245 |
40.99 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thea Klingberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.78 |
207 |
43.38 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.82 |
203 |
43.63 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
195 |
44.21 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carolin Zetterberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
172 |
46.12 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.91 |
172 |
46.14 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
169 |
46.41 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
165 |
46.80 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Felicia Hartelius |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
149 |
48.35 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Norgren |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.82 |
79 |
59.71 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.73 |
425 |
34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.55 |
397 |
34.92 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
354 |
36.28 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
331 |
37.08 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindblad |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.52 |
309 |
37.96 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
300 |
38.33 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
297 |
38.45 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.94 |
270 |
39.71 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
216 |
42.72 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E 17-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.96 |
431 |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.87 |
328 |
37.20 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 11:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 11:25:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Flickor A-C 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
415 |
5:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
409 |
5:15.70 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
409 |
5:15.80 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
375 |
5:25.00 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
374 |
5:25.31 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
350 |
5:32.54 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
342 |
5:35.10 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
324 |
5:41.38 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
316 |
5:44.06 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
309 |
5:46.84 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Clarin |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
298 |
5:50.82 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
297 |
5:51.23 |
+36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
296 |
5:51.77 |
+37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linn Biller |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
276 |
6:00.04 |
+45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
274 |
6:01.06 |
+46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 12:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Flickor A-C 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
514 |
4:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
436 |
5:09.11 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
376 |
5:24.87 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 12:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Flickor A-C 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
513 |
4:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
359 |
5:29.85 |
+36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
226 |
6:24.91 |
+1:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 12:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 12:34:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.84 |
180 |
1:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.79 |
159 |
1:30.21 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
140 |
1:34.04 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.86 |
123 |
1:38.09 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
93 |
1:47.82 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
88 |
1:49.73 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 15:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+1.15 |
255 |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.74 |
237 |
1:18.95 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
223 |
1:20.58 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.86 |
218 |
1:21.13 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
201 |
1:23.40 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.80 |
195 |
1:24.28 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+1.02 |
149 |
1:32.08 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.62 |
130 |
1:36.32 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 15:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.79 |
291 |
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Billy Appelgren |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.71 |
133 |
1:35.61 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 15:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+1.01 |
76 |
1:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
68 |
1:59.45 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 15:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 15:47:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
326 |
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
309 |
1:21.37 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.88 |
267 |
1:25.40 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
260 |
1:26.12 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.96 |
215 |
1:31.74 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
199 |
1:34.21 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.90 |
179 |
1:37.50 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.80 |
179 |
1:37.53 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.87 |
155 |
1:42.29 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.90 |
133 |
1:47.71 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
130 |
1:48.57 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Runarsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.81 |
472 |
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
344 |
1:18.49 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+1.23 |
340 |
1:18.80 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.93 |
329 |
1:19.67 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.86 |
316 |
1:20.71 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.82 |
309 |
1:21.32 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.86 |
296 |
1:22.56 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
+0.62 |
284 |
1:23.68 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
257 |
1:26.51 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.91 |
248 |
1:27.50 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
248 |
1:27.58 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
242 |
1:28.30 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Clarin |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
240 |
1:28.49 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
237 |
1:28.87 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.88 |
218 |
1:31.39 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
212 |
1:32.21 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linn Biller |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.80 |
204 |
1:33.39 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+1.05 |
182 |
1:37.06 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
157 |
1:41.86 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.90 |
412 |
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
346 |
1:18.36 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lindblad |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.48 |
303 |
1:21.90 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
295 |
1:22.66 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
236 |
1:29.04 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.76 |
|
1:21.96 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.86 |
288 |
1:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
+1.11 |
247 |
1:27.65 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.90 |
159 |
1:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
104 |
1:56.97 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 16:00:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
89 |
56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
84 |
57.55 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
72 |
1:00.45 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
69 |
1:01.48 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
-.-- |
67 |
1:02.01 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
28 |
1:22.36 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
186 |
44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
167 |
45.77 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
161 |
46.38 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
155 |
46.99 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
130 |
49.73 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
128 |
50.02 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
122 |
50.89 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
117 |
51.60 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
97 |
54.81 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
79 |
58.73 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
78 |
58.85 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrej Antonuk |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
53 |
1:07.11 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
|
39.84 |
-4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
313 |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
265 |
39.30 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Sundman |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
259 |
39.58 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
240 |
40.63 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
227 |
41.38 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
162 |
46.31 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
142 |
48.32 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
139 |
48.66 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
132 |
49.55 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Andersson |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
131 |
49.61 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
128 |
50.08 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
409 |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
254 |
39.82 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
233 |
40.99 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
232 |
41.09 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 16:09:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
201 |
48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
157 |
53.03 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
148 |
54.08 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
148 |
54.14 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
136 |
55.68 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
-.-- |
125 |
57.13 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
120 |
58.03 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
93 |
1:02.99 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
56 |
1:14.47 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:25:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
322 |
41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
297 |
42.90 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
261 |
44.80 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
249 |
45.48 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
241 |
46.01 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
228 |
46.88 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
213 |
47.91 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Olsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
202 |
48.80 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
196 |
49.30 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
195 |
49.32 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
185 |
50.19 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
182 |
50.47 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
182 |
50.48 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
175 |
51.14 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
173 |
51.37 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
168 |
51.84 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
164 |
52.31 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
162 |
52.44 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
155 |
53.28 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
149 |
53.94 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elina Skogsmark |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
127 |
56.92 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Angelina Nilsson |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
125 |
57.28 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
96 |
1:02.46 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
88 |
1:04.32 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Livia Blom |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
78 |
1:06.83 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
76 |
1:07.50 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Runarsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Koij |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:25:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
396 |
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
384 |
39.38 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
378 |
39.59 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Herthelius |
2005 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
335 |
41.20 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
329 |
41.45 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
323 |
41.71 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
294 |
43.04 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
293 |
43.08 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
290 |
43.22 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Öhlund |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
250 |
45.45 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Klingberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
249 |
45.48 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
248 |
45.54 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tekle Batsikadze |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
237 |
46.22 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
236 |
46.31 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
233 |
46.54 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
|
47.22 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
204 |
48.61 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
183 |
50.40 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carolin Zetterberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
182 |
50.49 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
180 |
50.71 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
161 |
52.61 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ronja Norgren |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
140 |
55.04 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Felicia Hartelius |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
140 |
55.09 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:25:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
540 |
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
474 |
36.71 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
426 |
38.06 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
370 |
39.88 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
369 |
39.90 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
357 |
40.37 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
319 |
41.89 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Lindblad |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
305 |
42.53 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
288 |
43.32 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
249 |
45.49 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:25:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
528 |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
281 |
43.69 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:25:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 16:27:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Flickor A-C 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
316 |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
316 |
1:20.15 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
265 |
1:25.02 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
241 |
1:27.75 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
177 |
1:37.17 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
170 |
1:38.39 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
|
1:24.76 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:45:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Flickor A-C 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
385 |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
187 |
1:35.46 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:45:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Flickor A-C 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
430 |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
317 |
1:20.01 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:45:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 16:46:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
99 |
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
76 |
1:45.76 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
-.-- |
69 |
1:49.38 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:58:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
227 |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
216 |
1:14.79 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
213 |
1:15.17 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
184 |
1:18.97 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
178 |
1:19.82 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
165 |
1:21.90 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
158 |
1:23.09 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
156 |
1:23.36 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
143 |
1:25.87 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
141 |
1:26.23 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
126 |
1:29.47 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
119 |
1:31.36 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
94 |
1:38.57 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:58:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
324 |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
278 |
1:08.85 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
276 |
1:08.98 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Sundman |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
266 |
1:09.86 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
258 |
1:10.53 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
256 |
1:10.77 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
252 |
1:11.08 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
210 |
1:15.58 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
207 |
1:15.90 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Andersson |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
202 |
1:16.50 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
192 |
1:17.80 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
169 |
1:21.25 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
156 |
1:23.36 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
120 |
1:31.05 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:58:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
405 |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
389 |
1:01.55 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
328 |
1:05.13 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
318 |
1:05.80 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Billy Appelgren |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
189 |
1:18.29 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:58:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 16:59:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Flickor A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
189 |
1:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
160 |
1:32.50 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
136 |
1:37.69 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
-.-- |
110 |
1:44.73 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
90 |
1:51.96 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
88 |
1:52.97 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
77 |
1:57.76 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 17:23:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Flickor A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
379 |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
337 |
1:12.16 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
333 |
1:12.43 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
297 |
1:15.28 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
287 |
1:16.17 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
264 |
1:18.30 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
239 |
1:20.96 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
234 |
1:21.43 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
230 |
1:21.96 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
218 |
1:23.41 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
214 |
1:23.98 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
204 |
1:25.30 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
198 |
1:26.07 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
174 |
1:29.98 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
167 |
1:31.08 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Dotzauer |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
165 |
1:31.57 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
159 |
1:32.72 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
154 |
1:33.58 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
154 |
1:33.72 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
152 |
1:33.97 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
152 |
1:34.08 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
151 |
1:34.26 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
149 |
1:34.76 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
149 |
1:34.78 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
148 |
1:34.85 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Klara Runarsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
118 |
1:42.32 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabel Olsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
110 |
1:44.61 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
89 |
1:52.39 |
+43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Angelina Nilsson |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 17:23:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Flickor A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
473 |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
449 |
1:05.61 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
405 |
1:07.91 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
384 |
1:09.11 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
370 |
1:09.99 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
366 |
1:10.23 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Herthelius |
2005 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
364 |
1:10.34 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
355 |
1:10.94 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
350 |
1:11.30 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Gimo Simsällskap |
-.-- |
340 |
1:11.99 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
339 |
1:12.01 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
330 |
1:12.68 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
323 |
1:13.20 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Clarin |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
317 |
1:13.64 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
300 |
1:15.02 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
299 |
1:15.13 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linn Biller |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
296 |
1:15.35 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
287 |
1:16.11 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
271 |
1:17.58 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
267 |
1:17.95 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
265 |
1:18.23 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebecca Öhman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
237 |
1:21.16 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
228 |
1:22.24 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Moa Öhlund |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
228 |
1:22.25 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Thea Klingberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
226 |
1:22.40 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Carolin Zetterberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
220 |
1:23.18 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
217 |
1:23.51 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
212 |
1:24.18 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
188 |
1:27.71 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
160 |
1:32.51 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Felicia Hartelius |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
130 |
1:39.09 |
+34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 17:23:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Flickor A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
539 |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
472 |
1:04.53 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
470 |
1:04.61 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
429 |
1:06.58 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindblad |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
412 |
1:07.51 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
400 |
1:08.19 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
357 |
1:10.80 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
350 |
1:11.24 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
321 |
1:13.32 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
320 |
1:13.41 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
315 |
1:13.81 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 17:23:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Flickor A-E 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
473 |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
471 |
1:04.58 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
398 |
1:08.27 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
299 |
1:15.08 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
280 |
1:16.74 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 17:23:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 17:24:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Flickor A-C 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
451 |
2:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
435 |
2:40.77 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
366 |
2:50.30 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
357 |
2:51.70 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
351 |
2:52.73 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
337 |
2:54.98 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
327 |
2:56.73 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
319 |
2:58.17 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
297 |
3:02.52 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
273 |
3:07.66 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
259 |
3:11.15 |
+32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
226 |
3:19.90 |
+41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Biller |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:22:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Flickor A-C 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
503 |
2:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
416 |
2:43.12 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
394 |
2:46.20 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
343 |
2:54.04 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
315 |
2:59.00 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
298 |
3:02.31 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
260 |
3:10.69 |
+37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:22:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Flickor A-C 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
445 |
2:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
436 |
2:40.70 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
335 |
2:55.46 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
317 |
2:58.65 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
279 |
3:06.46 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:22:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 10:22:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Bröstsim Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
122 |
1:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
98 |
2:00.40 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:28:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Bröstsim Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
192 |
1:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
168 |
1:40.64 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
163 |
1:41.72 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
137 |
1:47.70 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:28:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Bröstsim Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
315 |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
259 |
1:27.22 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
198 |
1:35.27 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
153 |
1:43.88 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
123 |
1:51.61 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:28:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Bröstsim Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
369 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:28:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 10:29:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
173 |
1:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
156 |
1:55.82 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
155 |
1:56.02 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
139 |
2:00.12 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
351 |
1:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
321 |
1:31.07 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
304 |
1:32.72 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
273 |
1:36.08 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
254 |
1:38.40 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
246 |
1:39.39 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
212 |
1:44.58 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
183 |
1:49.81 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
174 |
1:51.64 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
174 |
1:51.68 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
167 |
1:53.08 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
145 |
1:58.61 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
137 |
2:00.80 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Skogsmark |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
388 |
1:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
344 |
1:28.93 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
314 |
1:31.67 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
299 |
1:33.18 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
284 |
1:34.76 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
254 |
1:38.41 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Klingberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
248 |
1:39.20 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Öhlund |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
224 |
1:42.55 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
223 |
1:42.69 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
223 |
1:42.82 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
196 |
1:47.20 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:57.82 |
+32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
147 |
1:57.92 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
536 |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
348 |
1:28.59 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
332 |
1:29.97 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
322 |
1:30.91 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
238 |
1:40.54 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Flickor A-E 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
497 |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 10:44:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
127 |
40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
123 |
40.68 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
110 |
42.18 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
60 |
51.72 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
41 |
58.29 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
24 |
1:09.64 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:06:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
226 |
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
213 |
33.88 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
191 |
35.17 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
185 |
35.55 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
166 |
36.80 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
150 |
38.07 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
148 |
38.22 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrej Antonuk |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
78 |
47.36 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:06:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
330 |
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Sundman |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
286 |
30.74 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
278 |
31.03 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
265 |
31.53 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
263 |
31.59 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
240 |
32.59 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
238 |
32.67 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
221 |
33.47 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Andersson |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
221 |
33.50 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
218 |
33.64 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
188 |
35.36 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
154 |
37.75 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
133 |
39.67 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Abdulhamid Orabi |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
76 |
47.65 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:06:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JOPE Redovisning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
364 |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
361 |
28.44 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
356 |
28.58 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Billy Appelgren |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
213 |
33.91 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:06:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 11:06:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
219 |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
167 |
41.57 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
165 |
41.76 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
153 |
42.85 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
125 |
45.86 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
108 |
48.08 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
88 |
51.45 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
66 |
56.57 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:20:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
405 |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
347 |
32.61 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
340 |
32.83 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
329 |
33.20 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
302 |
34.15 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
286 |
34.78 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
269 |
35.50 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
252 |
36.29 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
219 |
38.04 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
218 |
38.08 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
206 |
38.77 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
186 |
40.14 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
177 |
40.81 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Byström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
175 |
40.94 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
171 |
41.31 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
167 |
41.61 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Runarsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
145 |
43.64 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Koij |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
125 |
45.76 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
94 |
50.40 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Livia Blom |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
77 |
53.78 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ayaa Orabi |
2008 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
76 |
54.07 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Appelgren |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:20:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
451 |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
446 |
30.01 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
423 |
30.54 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
395 |
31.23 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Herthelius |
2005 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
383 |
31.57 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
371 |
31.89 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
370 |
31.93 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
346 |
32.66 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
339 |
32.86 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
337 |
32.93 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
332 |
33.09 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
322 |
33.42 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
302 |
34.16 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
292 |
34.56 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
287 |
34.76 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
284 |
34.85 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carolin Zetterberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
276 |
35.21 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Moa Öhlund |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
264 |
35.73 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
259 |
35.94 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
249 |
36.41 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thea Klingberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
239 |
36.90 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maija Andersson |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
225 |
37.69 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
204 |
38.90 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Domeij |
2005 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
172 |
41.22 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Norgren |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
72 |
54.99 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Biller |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:20:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
500 |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
481 |
29.26 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
408 |
30.90 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
404 |
31.00 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Olsson |
2003 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
359 |
32.26 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
352 |
32.46 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
346 |
32.64 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Engström |
2004 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
338 |
32.89 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
330 |
33.15 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:20:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
483 |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
445 |
30.02 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
402 |
31.06 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
346 |
32.65 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
326 |
33.30 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-31 11:20:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 11:24:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|