Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 2005 | 2:01.94 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:08.27 | |||||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 31.23 | 59.45 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 31.27 | 1:30.72 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 31.22 | 2:01.94 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger A | 2005 | 2:03.51 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.80 | |||||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 30.09 | 1:01.12 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 30.65 | 1:31.77 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 31.74 | 2:03.51 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 2005 | 2:09.02 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:08.00 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 32.79 | 1:04.36 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 33.77 | 1:38.13 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.89 | 2:09.02 | |||||||
4 | Gti Piger | 2005 | 2:09.31 | |||||||
GTI | 2:10.97 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 32.42 | 1:03.89 | |||||||
Emilia Gotfredsen | 2005 | 32.59 | 1:36.48 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 32.83 | 2:09.31 | |||||||
5 | Vg17 Piger | 2005 | 2:10.82 | |||||||
VG 17 | 2:10.00 | |||||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 33.57 | 1:04.52 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.02 | 1:38.54 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 32.28 | 2:10.82 | |||||||
6 | Vat 2 | 2005 | 2:11.22 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:14.74 | |||||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 32.00 | 1:04.86 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 33.20 | 1:38.06 | |||||||
Filippa Eiler | 2005 | 33.16 | 2:11.22 | |||||||
7 | Hovedstadens Piger B | 2005 | 2:11.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.90 | |||||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 31.49 | 1:05.02 | |||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 32.74 | 1:37.76 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 33.60 | 2:11.36 | |||||||
8 | Hg 1 Piger | 2005 | 2:14.53 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Fanta O. Petersen | 2005 | 35.23 | 1:08.20 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 33.28 | 1:41.48 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 33.05 | 2:14.53 | |||||||
9 | Kvik K2 Piger 1 | 2005 | 2:16.28 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.30 | |||||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 33.46 | 1:08.32 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 33.75 | 1:42.07 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 34.21 | 2:16.28 | |||||||
10 | Rikkes Rollinger | 2005 | 2:17.20 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:16.49 | |||||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 33.98 | 1:10.58 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 34.67 | 1:45.25 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 31.95 | 2:17.20 | |||||||
11 | Haslev | 2005 | 2:17.48 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 34.40 | 1:13.70 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 31.79 | 1:45.49 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 31.99 | 2:17.48 | |||||||
12 | Køge Piger 2 | 2005 | 2:17.69 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:17.00 | |||||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 33.35 | 1:06.24 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 35.07 | 1:41.31 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 36.38 | 2:17.69 | |||||||
13 | Vg17 Piger 2 | 2006 | 2:18.32 | |||||||
VG 17 | 2:18.00 | |||||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 34.19 | 1:06.77 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 36.04 | 1:42.81 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 35.51 | 2:18.32 | |||||||
14 | Kvik K2 Piger 2 | 2005 | 2:25.05 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.80 | |||||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | |||||||||
Lara Smerdal | 2006 | |||||||||
Filippa Walløe | 2005 | 2:25.05 | 2:25.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti Drenge | 2004 | 1:53.57 | |||||||
GTI | 1:56.32 | |||||||||
Nicklas Plank | 2004 | 27.64 | 27.64 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 28.38 | 56.02 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 28.17 | 1:24.19 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 29.38 | 1:53.57 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge | 2004 | 1:55.78 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.80 | |||||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 26.90 | 57.16 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 29.81 | 1:26.97 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 28.81 | 1:55.78 | |||||||
3 | Vat 1 | 2004 | 2:00.26 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:02.79 | |||||||||
Matias Munkholm | 2004 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 30.00 | 59.16 | |||||||
Nicholas Simson | 2005 | 31.46 | 1:30.62 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 29.64 | 2:00.26 | |||||||
4 | Vg17 Drenge | 2004 | 2:01.55 | |||||||
VG 17 | 1:55.00 | |||||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 29.58 | 1:01.71 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 28.85 | 1:30.56 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 30.99 | 2:01.55 | |||||||
5 | Fire Fjollede Fyre | 2004 | 2:03.67 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:08.12 | |||||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 29.87 | 1:02.97 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 30.80 | 1:33.77 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 29.90 | 2:03.67 | |||||||
6 | Kvik K2 Drenge 2 | 2004 | 2:07.78 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.10 | |||||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 31.31 | 1:03.00 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 32.37 | 1:35.37 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 32.41 | 2:07.78 | |||||||
7 | Korsør Drenge | 2004 | 2:09.24 | |||||||
SVØM Korsør | 2:09.00 | |||||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 29.76 | 1:00.64 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 33.41 | 1:34.05 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 35.19 | 2:09.24 | |||||||
8 | Lf Drenge 1 :-) | 2004 | 2:09.34 | |||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:07.00 | |||||||||
Alexander Slente | 2004 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 32.72 | 1:03.11 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 33.07 | 1:36.18 | |||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 33.16 | 2:09.34 | |||||||
9 | Vat 2 | 2004 | 2:09.85 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:12.32 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 32.38 | 1:03.26 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 33.30 | 1:36.56 | |||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 33.29 | 2:09.85 | |||||||
10 | Lf Drenge 2 :-) | 2004 | 2:22.86 | |||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:15.00 | |||||||||
August K Madsen | 2004 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 33.18 | 1:08.32 | |||||||
Mikkel Christiansen | 2004 | 33.98 | 1:42.30 | |||||||
Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 40.56 | 2:22.86 | |||||||
- | Kvik K2 Drenge 1 | 2004 | DSQ | SW10.11 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.20 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.22 | 1:06.95 | 1:41.64 | 2:14.57 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.70 | 1:06.50 | 1:42.06 | 2:16.23 | |||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.50 | 1:07.68 | 1:42.81 | 2:16.92 | |||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.29 | 1:07.93 | 1:43.90 | 2:18.47 | |||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.15 | 1:08.67 | 1:44.86 | 2:18.81 | |||
6 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.93 | 1:08.52 | 1:44.75 | 2:18.91 | |||
7 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.92 | 1:07.17 | 1:43.23 | 2:20.30 | |||
8 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.15 | 1:11.79 | 1:47.96 | 2:22.67 | |||
9 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.55 | 1:08.74 | 1:45.97 | 2:22.91 | |||
10 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 33.02 | 1:09.86 | 1:47.41 | 2:23.51 | |||
11 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.23 | 1:09.83 | 1:47.78 | 2:23.65 | |||
12 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.72 | 1:10.51 | 1:46.75 | 2:23.82 | |||
13 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.97 | 1:09.77 | 1:48.12 | 2:24.45 | |||
14 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.61 | 1:09.76 | 1:47.50 | 2:24.89 | |||
15 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.69 | 1:09.59 | 1:47.55 | 2:24.95 | |||
16 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | 1:10.55 | 1:48.66 | 2:27.02 | |||
17 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.91 | 1:12.96 | 1:51.32 | 2:28.22 | |||
18 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.55 | 1:10.94 | 1:49.98 | 2:28.61 | |||
19 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.88 | 1:09.63 | 1:48.70 | 2:28.63 | |||
20 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.40 | 1:11.42 | 1:51.26 | 2:30.66 | |||
21 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 36.11 | 1:16.75 | 1:55.06 | 2:31.76 | |||
22 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 36.04 | 1:14.54 | 1:54.01 | 2:31.93 | |||
23 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.16 | 1:13.33 | 1:54.05 | 2:32.27 | |||
24 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.55 | 1:12.81 | 1:52.36 | 2:33.11 | |||
25 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 34.34 | 1:13.52 | 1:55.10 | 2:35.56 | |||
26 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 36.72 | 1:16.87 | 1:58.39 | 2:37.75 | |||
27 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.09 | 1:19.14 | 2:01.19 | 2:40.42 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.92 | 1:08.22 | 1:44.40 | 2:20.26 | |||
2 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.72 | 1:09.03 | 1:45.96 | 2:23.62 | |||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.24 | 1:10.01 | 1:47.18 | 2:23.87 | |||
4 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.79 | 1:11.45 | 1:51.18 | 2:26.71 | |||
5 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | 1:11.10 | 1:49.74 | 2:27.34 | |||
6 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.15 | 1:12.55 | 1:51.69 | 2:28.48 | |||
7 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.00 | 1:12.94 | 1:51.92 | 2:29.20 | |||
8 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | 1:13.72 | 1:52.63 | 2:29.91 | |||
9 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 32.52 | 1:10.07 | 1:50.32 | 2:30.03 | |||
10 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.75 | 1:13.18 | 1:52.66 | 2:30.92 | |||
11 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.13 | 1:12.77 | 1:52.64 | 2:31.34 | |||
12 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.14 | 1:12.95 | 1:53.34 | 2:32.62 | |||
13 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 35.45 | 1:14.32 | 1:53.76 | 2:33.36 | |||
14 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.45 | 1:17.04 | 1:57.64 | 2:34.63 | |||
15 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.43 | 1:14.56 | 1:55.04 | 2:34.73 | |||
16 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.60 | 1:15.84 | 1:56.97 | 2:37.20 | |||
17 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.55 | 1:17.13 | 1:58.85 | 2:37.53 | |||
18 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.60 | 1:15.23 | 1:56.50 | 2:37.58 | |||
19 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.72 | 1:16.34 | 1:57.40 | 2:38.02 | |||
20 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.20 | 1:15.51 | 1:57.29 | 2:38.23 | |||
21 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.65 | 1:16.94 | 1:59.27 | 2:38.90 | |||
22 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.70 | 1:16.20 | 1:58.54 | 2:40.22 | |||
23 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.12 | 1:16.68 | 1:59.45 | 2:41.34 | |||
24 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.79 | 1:13.47 | 1:57.87 | 2:42.50 | |||
25 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.16 | 1:18.20 | 2:01.49 | 2:46.33 | |||
26 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 37.27 | 1:19.20 | 2:04.03 | 2:46.78 | |||
27 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.97 | 1:19.40 | 2:05.17 | 2:46.86 | |||
28 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.03 | 1:18.87 | 2:03.62 | 2:47.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.88 | 59.52 | 1:29.67 | 2:00.94 | |||
2 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.92 | 1:00.91 | 1:33.48 | 2:04.95 | |||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.88 | 1:00.57 | 1:33.24 | 2:05.26 | |||
4 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.36 | 1:01.93 | 1:34.62 | 2:06.07 | |||
5 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.94 | 1:01.88 | 1:35.49 | 2:07.88 | |||
6 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.03 | 1:01.47 | 1:35.28 | 2:08.71 | |||
7 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 29.35 | 1:01.73 | 1:35.14 | 2:08.96 | |||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.58 | 1:04.78 | 1:38.18 | 2:10.92 | |||
9 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.07 | 1:03.28 | 1:37.21 | 2:11.45 | |||
10 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.41 | 1:06.27 | 1:39.64 | 2:11.98 | |||
11 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 30.49 | 1:04.79 | 1:39.77 | 2:13.03 | |||
12 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.88 | 1:06.39 | 1:40.49 | 2:14.09 | |||
13 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.92 | 1:05.45 | 1:40.26 | 2:14.10 | |||
14 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.01 | 1:05.49 | 1:40.50 | 2:14.48 | |||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.48 | 1:06.80 | 1:41.90 | 2:14.70 | |||
16 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.64 | 1:04.77 | 1:40.50 | 2:14.85 | |||
17 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.78 | 1:06.51 | 1:41.10 | 2:15.18 | |||
18 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 32.10 | 1:07.24 | 1:42.30 | 2:15.89 | |||
19 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 31.02 | 1:05.88 | 1:40.85 | 2:16.11 | |||
20 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.29 | 1:07.94 | 1:42.42 | 2:16.60 | |||
21 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 31.35 | 1:06.40 | 1:42.19 | 2:18.25 | |||
22 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.92 | 1:07.17 | 1:43.04 | 2:18.88 | |||
23 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.62 | 1:07.94 | 1:43.97 | 2:19.21 | |||
24 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 31.49 | 1:06.66 | 1:43.89 | 2:19.89 | |||
25 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.38 | 1:08.20 | 1:45.07 | 2:21.49 | |||
26 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 30.96 | 1:06.72 | 1:44.94 | 2:22.25 | |||
27 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.14 | 1:08.82 | 1:47.57 | 2:25.70 | |||
- | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 30.21 | 1:02.53 | 1:35.24 | 2:07.65 | |||
2 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 31.11 | 1:04.29 | 1:38.52 | 2:12.18 | |||
3 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.00 | 1:04.86 | 1:39.56 | 2:12.57 | |||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 30.70 | 1:05.09 | 1:40.27 | 2:15.48 | |||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 31.51 | 1:05.44 | 1:40.87 | 2:15.84 | |||
6 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 33.24 | 1:09.76 | 1:44.49 | 2:19.00 | |||
7 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.94 | 1:07.67 | 1:44.31 | 2:19.16 | |||
8 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 32.87 | 1:08.75 | 1:45.14 | 2:20.32 | |||
9 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.68 | 1:10.92 | 1:48.55 | 2:24.99 | |||
10 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 31.91 | 1:08.60 | 1:47.13 | 2:25.01 | |||
11 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.05 | 1:11.85 | 1:50.08 | 2:26.35 | |||
12 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 33.91 | 1:10.63 | 1:48.79 | 2:26.50 | |||
13 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.70 | 1:11.35 | 1:51.00 | 2:27.58 | |||
14 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 34.31 | 1:12.70 | 1:50.80 | 2:28.54 | |||
15 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.14 | 1:13.66 | 1:52.37 | 2:29.57 | |||
16 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 31.59 | 1:07.60 | 1:49.26 | 2:30.33 | |||
17 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.42 | 1:15.64 | 1:55.58 | 2:33.37 | |||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.81 | 1:12.75 | 1:50.56 | 2:26.46 | |||
2 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.25 | 1:14.76 | 1:53.71 | 2:32.30 | |||
3 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.18 | 1:19.22 | 1:59.58 | 2:39.10 | |||
4 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.61 | 1:18.25 | 1:59.84 | 2:39.62 | |||
5 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 36.93 | 1:19.08 | 2:00.61 | 2:40.71 | |||
6 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.75 | 1:17.92 | 2:01.02 | 2:41.70 | |||
7 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 39.76 | 1:21.38 | 2:03.40 | 2:42.93 | |||
8 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.91 | 1:19.17 | 2:01.17 | 2:43.59 | |||
9 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.58 | 1:24.83 | 2:07.76 | 2:48.02 | |||
10 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.27 | 1:20.10 | 2:04.94 | 2:48.19 | |||
11 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.27 | 1:23.33 | 2:06.53 | 2:49.14 | |||
12 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.53 | 1:22.34 | 2:06.28 | 2:49.90 | |||
13 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.60 | 1:23.92 | 2:08.79 | 2:52.03 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.16 | 1:16.50 | 1:55.17 | 2:32.01 | |||
2 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.32 | 1:17.67 | 1:57.85 | 2:33.78 | |||
3 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.48 | 1:19.10 | 2:01.21 | 2:42.37 | |||
4 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.84 | 1:21.55 | 2:03.32 | 2:43.83 | |||
5 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 38.34 | 1:20.13 | 2:03.75 | 2:45.89 | |||
6 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.88 | 1:20.53 | 2:03.68 | 2:46.45 | |||
7 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 39.06 | 1:22.16 | 2:06.37 | 2:49.20 | |||
8 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.80 | 1:24.27 | 2:08.77 | 2:50.17 | |||
9 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.94 | 1:26.87 | 2:11.70 | 2:52.09 | |||
10 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.81 | 1:25.12 | 2:09.65 | 2:54.15 | |||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.51 | 1:26.83 | 2:14.95 | 2:56.96 | |||
12 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.19 | 1:29.29 | 2:15.87 | 3:00.34 | |||
13 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.66 | 1:28.83 | 2:16.74 | 3:02.93 | |||
14 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.58 | 1:29.54 | 2:17.71 | 3:03.27 | |||
15 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 43.02 | 1:31.12 | 2:18.52 | 3:05.36 | |||
16 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 41.90 | 1:28.86 | 2:17.49 | 3:05.47 | |||
17 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 43.57 | 1:31.30 | 2:20.80 | 3:08.95 | |||
- | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.4 EFB V.175m | |||||
- | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.2 svøm på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 748 | 29.90 | 1:02.86 | 1:36.82 | 2:11.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.56 | |||||||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | 579 | 34.49 | 1:10.94 | 1:47.64 | 2:22.83 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:20.85 | |||||||||
3 | Viggo Prehn | 2004 | 559 | 34.53 | 1:11.45 | 1:48.26 | 2:24.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.64 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 520 | 34.97 | 1:12.84 | 1:50.73 | 2:28.07 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:26.82 | |||||||||
5 | Hjalte Petersen | 2004 | 476 | 35.37 | 1:14.09 | 1:53.22 | 2:32.47 | |||
Næstved IF | 2:46.25 | |||||||||
6 | Anton Skov Grell | 2004 | 467 | 37.06 | 1:16.13 | 1:54.98 | 2:33.39 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.41 | |||||||||
7 | Troels Fode | 2004 | 422 | 38.15 | 1:18.40 | 1:58.97 | 2:38.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.46 | |||||||||
8 | Mathias Ankersen | 2004 | 410 | 37.64 | 1:18.00 | 1:59.46 | 2:40.19 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.87 | |||||||||
- | Valdemar Jensen | 2004 | DSQ | SW 6.5 afsl på maven | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:43.09 | |||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 656 | 31.61 | 1:06.45 | 1:41.84 | 2:16.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.70 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 495 | 37.61 | 1:16.55 | 1:53.70 | 2:30.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.13 | |||||||||
3 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 423 | 36.92 | 1:16.79 | 1:57.54 | 2:38.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.19 | |||||||||
4 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 406 | 37.85 | 1:18.75 | 2:00.44 | 2:40.73 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:46.21 | |||||||||
5 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 389 | 38.88 | 1:20.39 | 2:01.94 | 2:43.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.26 | |||||||||
6 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 379 | 36.89 | 1:18.29 | 2:01.25 | 2:44.43 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:47.51 | |||||||||
- | Mads Møller | 2005 | DSQ | SW 6.4 EFB V. 125m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.20 | |||||||||
- | Mathias W. Rasmussen | 2005 | DSQ | SW 6.4 EFB V. 75m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:47.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filippa Eiler | 2005 | 607 | 1:09.83 | 2:23.98 | 3:38.01 | 4:51.81 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:01.14 | |||||||||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 595 | 1:09.24 | 2:23.44 | 3:38.85 | 4:53.89 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:01.48 | |||||||||
3 | Caroline Koch | 2005 | 579 | 1:09.91 | 2:25.16 | 3:40.82 | 4:56.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:03.15 | |||||||||
4 | Lise Refsgaard | 2005 | 547 | 1:10.31 | 2:27.68 | 3:45.68 | 5:02.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.47 | |||||||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | 546 | 1:12.37 | 2:30.62 | 3:48.06 | 5:02.35 | |||
SVØM Korsør | 5:00.51 | |||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 545 | 1:12.69 | 2:29.49 | 3:46.99 | 5:02.49 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:12.59 | |||||||||
7 | Natacha Munch | 2005 | 544 | 1:10.03 | 2:27.90 | 3:46.63 | 5:02.76 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:04.93 | |||||||||
8 | Annika Køhn | 2005 | 524 | 1:17.96 | 2:36.21 | 3:52.36 | 5:06.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:16.28 | |||||||||
9 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 504 | 1:16.12 | 2:36.02 | 3:54.38 | 5:10.62 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:25.68 | |||||||||
10 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 499 | 1:17.62 | 2:37.12 | 3:55.09 | 5:11.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.55 | |||||||||
11 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 496 | 1:16.56 | 2:38.77 | 3:56.98 | 5:12.28 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:27.87 | |||||||||
12 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 476 | 1:17.34 | 2:38.14 | 3:57.87 | 5:16.57 | |||
Køge Svømmeklub | 5:28.10 | |||||||||
13 | Victoria W. Stahl | 2005 | 472 | 1:14.27 | 2:34.82 | 3:55.85 | 5:17.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:17.74 | |||||||||
14 | Emilie Larsen | 2005 | 448 | 1:17.76 | 2:41.00 | 4:04.33 | 5:22.86 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:39.21 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 604 | 1:10.72 | 2:26.31 | 3:40.65 | 4:52.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.48 | |||||||||
2 | Molly Namensen | 2006 | 541 | 1:12.39 | 2:29.79 | 3:47.69 | 5:03.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.45 | |||||||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | 524 | 1:13.99 | 2:30.76 | 3:49.12 | 5:06.53 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:18.39 | |||||||||
4 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 517 | 1:13.75 | 2:32.98 | 3:52.01 | 5:07.95 | |||
Greve Svømmeklub | 5:16.69 | |||||||||
5 | Mie Visler | 2006 | 377 | 1:16.98 | 2:46.11 | 4:17.14 | 5:42.00 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:37.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Madsen | 2004 | 684 | 1:01.88 | 2:08.07 | 3:14.92 | 4:20.20 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:21.73 | |||||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | 657 | 1:03.38 | 2:10.27 | 3:18.10 | 4:23.72 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:23.70 | |||||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | 645 | 1:04.14 | 2:11.79 | 3:19.74 | 4:25.33 | |||
Køge Svømmeklub | 4:31.85 | |||||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | 610 | 1:04.14 | 2:12.56 | 3:21.74 | 4:30.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.09 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 606 | 1:05.48 | 2:14.45 | 3:21.98 | 4:30.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.44 | |||||||||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 579 | 1:05.46 | 2:15.07 | 3:25.50 | 4:34.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:40.36 | |||||||||
7 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 576 | 1:06.04 | 2:15.78 | 3:26.04 | 4:35.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.71 | |||||||||
8 | Stefan Rasmussen | 2004 | 567 | 1:06.99 | 2:17.85 | 3:27.54 | 4:37.01 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:43.25 | |||||||||
9 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 545 | 1:06.87 | 2:18.39 | 3:30.50 | 4:40.68 | |||
Greve Svømmeklub | 4:37.03 | |||||||||
10 | Louie Hermansen | 2004 | 532 | 1:08.06 | 2:20.15 | 3:32.49 | 4:42.94 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:49.35 | |||||||||
11 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 519 | 1:08.43 | 2:21.37 | 3:33.71 | 4:45.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.83 | |||||||||
12 | Alex Baes Maidens | 2004 | 466 | 1:11.76 | 2:27.04 | 3:41.76 | 4:55.72 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:04.44 | |||||||||
13 | Philip H. Christensen | 2004 | 455 | 1:13.73 | 2:30.01 | 3:45.38 | 4:58.11 | |||
Køge Svømmeklub | 5:03.78 | |||||||||
14 | August K Madsen | 2004 | 391 | 1:14.17 | 2:35.01 | 3:55.60 | 5:13.44 | |||
Nakskov Svømme Klub | 5:09.44 | |||||||||
15 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 379 | 1:13.33 | 2:23.12 | 3:56.81 | 5:16.81 | |||
SVØM Korsør | 4:54.81 | |||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 655 | 1:05.27 | 2:12.42 | 3:18.47 | 4:23.91 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:33.11 | |||||||||
2 | Malthe Foged | 2005 | 537 | 1:06.61 | 2:18.83 | 3:30.84 | 4:42.03 | |||
Næstved IF | 4:49.57 | |||||||||
3 | Konrad Clausen | 2005 | 529 | 1:08.38 | 2:20.35 | 3:32.66 | 4:43.38 | |||
SVØM Korsør | 4:54.59 | |||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 527 | 1:09.32 | 2:21.93 | 3:33.47 | 4:43.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:59.09 | |||||||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | 498 | 1:07.78 | 2:21.66 | 3:36.40 | 4:49.25 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:54.70 | |||||||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | 452 | 1:10.64 | 2:27.15 | 3:43.82 | 4:58.67 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:17.89 | |||||||||
7 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 423 | 1:14.11 | 2:32.33 | 3:49.01 | 5:05.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:11.50 | |||||||||
8 | Daniel Bastholm | 2005 | 420 | 1:11.33 | 2:29.89 | 3:48.90 | 5:05.98 | |||
Greve Svømmeklub | 5:09.69 | |||||||||
9 | Jakob Stærmose | 2005 | 391 | 1:15.40 | 2:35.86 | 4:36.94 | 5:13.55 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:24.01 | |||||||||
10 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 382 | 1:16.23 | 2:36.26 | 3:57.29 | 5:15.94 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:16.18 | |||||||||
11 | Cilas Madsen | 2005 | 377 | 1:16.04 | 2:38.59 | 3:57.81 | 5:17.37 | |||
Greve Svømmeklub | 5:11.97 | |||||||||
11 | Mathias Olsen | 2005 | 377 | 1:16.46 | 2:38.66 | 4:00.26 | 5:17.37 | |||
Greve Svømmeklub | 5:24.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.10 | 1:07.80 | 1:49.13 | 2:21.53 | |||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.50 | 1:11.17 | 1:56.35 | 2:31.29 | |||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.98 | 1:15.85 | 2:03.11 | 2:38.78 | |||
4 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.16 | 1:14.55 | 2:04.06 | 2:38.80 | |||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.24 | 1:18.57 | 2:02.67 | 2:39.54 | |||
6 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.57 | 1:15.98 | 2:01.97 | 2:40.39 | |||
7 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.64 | 1:15.43 | 2:04.80 | 2:40.83 | |||
8 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.42 | 1:15.17 | 2:04.07 | 2:41.68 | |||
9 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.31 | 1:15.16 | 2:05.19 | 2:42.57 | |||
10 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.31 | 1:20.82 | 2:05.58 | 2:42.88 | |||
11 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 36.89 | 1:20.65 | 2:05.34 | 2:43.16 | |||
12 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.07 | 1:16.87 | 2:07.24 | 2:43.22 | |||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 36.59 | 1:21.11 | 2:06.68 | 2:43.88 | |||
14 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.61 | 1:16.21 | 2:05.84 | 2:43.93 | |||
15 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.83 | 1:16.58 | 2:08.41 | 2:45.04 | |||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.57 | 1:22.06 | 2:10.90 | 2:47.55 | |||
17 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.95 | 1:20.27 | 2:10.21 | 2:48.16 | |||
18 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.58 | 1:19.94 | 2:10.20 | 2:48.28 | |||
19 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.16 | 1:19.07 | 2:10.55 | 2:48.60 | |||
20 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.59 | 1:21.17 | 2:11.91 | 2:49.26 | |||
21 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.68 | 1:18.67 | 2:08.66 | 2:49.56 | |||
22 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.41 | 1:22.93 | 2:13.01 | 2:49.72 | |||
23 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.33 | 1:20.95 | 2:13.54 | 2:52.12 | |||
24 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.06 | 1:26.48 | 2:14.20 | 2:52.25 | |||
25 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.70 | 1:21.27 | 2:14.84 | 2:53.63 | |||
26 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 36.13 | 1:20.39 | 2:15.98 | 2:56.22 | |||
27 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.88 | 1:22.63 | 2:17.93 | 2:56.68 | |||
- | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | Akut Syg | ||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.29 | 1:16.02 | 1:59.39 | 2:38.62 | |||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.50 | 1:14.77 | 2:01.53 | 2:39.25 | |||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.49 | 1:15.42 | 2:03.63 | 2:40.51 | |||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.75 | 1:16.68 | 2:04.44 | 2:41.15 | |||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.56 | 1:19.09 | 2:05.26 | 2:42.40 | |||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.54 | 1:16.79 | 2:04.52 | 2:43.55 | |||
7 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.53 | 1:18.19 | 2:08.79 | 2:44.32 | |||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.77 | 1:18.24 | 2:08.22 | 2:45.25 | |||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.83 | 1:19.99 | 2:07.80 | 2:45.95 | |||
10 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.72 | 1:21.88 | 2:09.99 | 2:48.28 | |||
11 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.77 | 1:21.89 | 2:11.00 | 2:50.01 | |||
12 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.32 | 1:23.40 | 2:12.21 | 2:50.96 | |||
13 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.39 | 1:23.07 | 2:14.45 | 2:51.12 | |||
14 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.04 | 1:21.17 | 2:13.19 | 2:51.28 | |||
15 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 38.40 | 1:22.92 | 2:11.12 | 2:51.87 | |||
16 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.58 | 1:23.64 | 2:14.48 | 2:51.88 | |||
17 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.32 | 1:24.85 | 2:12.74 | 2:52.50 | |||
18 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 38.96 | 1:25.65 | 2:14.89 | 2:53.89 | |||
19 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.61 | 1:25.46 | 2:12.19 | 2:54.53 | |||
20 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.80 | 1:23.52 | 2:16.39 | 2:55.65 | |||
21 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.84 | 1:20.69 | 2:15.82 | 2:55.90 | |||
22 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 36.74 | 1:23.08 | 2:16.76 | 2:56.43 | |||
23 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.83 | 1:22.55 | 2:16.82 | 2:56.86 | |||
24 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.71 | 1:28.55 | 2:16.59 | 2:57.02 | |||
25 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.94 | 1:26.90 | 2:17.26 | 2:58.07 | |||
26 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.11 | 1:26.39 | 2:19.43 | 2:58.60 | |||
27 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.95 | 1:27.17 | 2:19.70 | 3:00.64 | |||
28 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.61 | 1:27.36 | 2:21.57 | 3:00.71 | |||
29 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.22 | 1:30.24 | 2:19.49 | 3:01.99 | |||
30 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.64 | 1:26.52 | 2:19.88 | 3:02.68 | |||
31 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.39 | 1:30.09 | 2:24.92 | 3:05.25 | |||
32 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.69 | 1:30.18 | 2:23.13 | 3:06.92 | |||
33 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 44.10 | 1:32.66 | 2:27.03 | 3:07.52 | |||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 7.1 2flyben V.100 | |||||
- | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.4 EFB V.75m | |||||
- | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 6.4 EFB V. 75m | |||||
- | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.5 og 9.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.28 | 1:09.47 | 1:52.14 | 2:25.28 | |||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.45 | 1:06.93 | 1:52.78 | 2:25.47 | |||
3 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.18 | 1:12.17 | 1:52.52 | 2:26.07 | |||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.84 | 1:11.22 | 1:53.27 | 2:26.18 | |||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.74 | 1:12.37 | 1:53.63 | 2:28.55 | |||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.11 | 1:12.31 | 1:54.46 | 2:29.11 | |||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.35 | 1:08.73 | 1:54.60 | 2:29.44 | |||
8 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.85 | 1:12.38 | 1:56.58 | 2:29.78 | |||
9 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.18 | 1:12.07 | 1:56.41 | 2:30.95 | |||
10 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.39 | 1:11.72 | 1:59.43 | 2:31.67 | |||
11 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.54 | 1:11.19 | 1:58.58 | 2:32.96 | |||
12 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.67 | 1:13.61 | 2:00.20 | 2:33.51 | |||
13 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.93 | 1:14.92 | 1:58.45 | 2:34.02 | |||
14 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.00 | 1:15.41 | 1:59.54 | 2:36.30 | |||
15 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 34.18 | 1:16.60 | 1:59.93 | 2:37.61 | |||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.48 | 1:15.01 | 1:58.78 | 2:37.70 | |||
17 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.86 | 1:15.67 | 2:02.86 | 2:38.04 | |||
18 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.20 | 1:15.00 | 2:03.17 | 2:38.29 | |||
19 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.93 | 1:15.79 | 2:02.71 | 2:38.72 | |||
20 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.12 | 1:16.40 | 2:03.74 | 2:38.96 | |||
21 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.46 | 1:16.00 | 2:04.25 | 2:39.15 | |||
22 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.60 | 1:18.02 | 2:04.85 | 2:39.44 | |||
23 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.99 | 1:19.99 | 2:04.57 | 2:41.72 | |||
24 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.71 | 1:19.49 | 2:05.16 | 2:45.70 | |||
25 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.52 | 1:21.09 | 2:08.82 | 2:47.79 | |||
- | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 6.4 EFB V. 75m | |||||
- | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 9.4 ryg afs p mav | |||||
- | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SW 9.4 ryg afs p mav | |||||
- | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | 1:11.03 | 1:54.20 | 2:28.14 | |||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.52 | 1:10.65 | 1:53.95 | 2:28.44 | |||
3 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.84 | 1:13.39 | 1:57.75 | 2:31.46 | |||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 34.86 | 1:15.31 | 2:01.05 | 2:37.94 | |||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.09 | 1:16.01 | 2:05.43 | 2:39.50 | |||
6 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.33 | 1:17.17 | 2:05.12 | 2:40.96 | |||
7 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.64 | 1:21.05 | 2:06.74 | 2:43.83 | |||
8 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.60 | 1:20.74 | 2:09.10 | 2:46.88 | |||
9 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.11 | 1:20.54 | 2:12.02 | 2:48.48 | |||
10 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 37.64 | 1:24.97 | 2:11.80 | 2:50.02 | |||
11 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.98 | 1:23.41 | 2:12.50 | 2:50.84 | |||
12 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 37.33 | 1:21.13 | 2:10.97 | 2:51.13 | |||
13 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.63 | 1:25.27 | 2:13.55 | 2:51.53 | |||
14 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.25 | 1:27.99 | 2:17.80 | 2:56.02 | |||
- | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 7.2 bry sta p ryg | |||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | DSQ | SW 9.4 ryg afs p mav | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 15, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 | 2005 | 2:13.11 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:17.22 | |||||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 34.92 | 1:08.86 | |||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 34.99 | 1:43.85 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 29.26 | 2:13.11 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger A | 2005 | 2:13.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.90 | |||||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 33.45 | 1:06.85 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 33.69 | 1:40.54 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 32.79 | 2:13.33 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 2005 | 2:17.24 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 37.29 | 1:10.30 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 32.92 | 1:43.22 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 34.02 | 2:17.24 | |||||||
4 | Kvik K2 Piger 1 | 2005 | 2:21.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.50 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 36.46 | 1:11.96 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 35.06 | 1:47.02 | |||||||
Lara Smerdal | 2006 | 34.51 | 2:21.53 | |||||||
5 | Hovedstadens Piger B | 2005 | 2:22.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.30 | |||||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 36.50 | 1:14.31 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 35.36 | 1:49.67 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 32.77 | 2:22.44 | |||||||
6 | Gti Piger | 2005 | 2:22.79 | |||||||
GTI | 2:20.41 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 34.73 | 1:09.32 | |||||||
Julie Segato | 2005 | 36.90 | 1:46.22 | |||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 36.57 | 2:22.79 | |||||||
7 | Hg 2 Piger | 2005 | 2:22.81 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Fanta O. Petersen | 2005 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 34.35 | 1:10.16 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 37.67 | 1:47.83 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 34.98 | 2:22.81 | |||||||
8 | Vg17 Piger | 2005 | 2:25.90 | |||||||
VG 17 | 2:18.00 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 37.66 | 1:13.38 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 34.13 | 1:47.51 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 38.39 | 2:25.90 | |||||||
9 | Haslev | 2005 | 2:27.60 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 2:28.00 | |||||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 40.54 | 1:15.62 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 35.09 | 1:50.71 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 36.89 | 2:27.60 | |||||||
10 | Vat 2 | 2005 | 2:27.84 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:28.42 | |||||||||
Filippa Eiler | 2005 | 38.60 | 38.60 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 37.07 | 1:15.67 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 35.32 | 1:50.99 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 36.85 | 2:27.84 | |||||||
11 | Kvik K2 Piger 2 | 2005 | 2:27.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.90 | |||||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 38.01 | 1:14.49 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 36.07 | 1:50.56 | |||||||
Katja Poulsen | 2006 | 37.41 | 2:27.97 | |||||||
12 | Young Sunswim 1 | 2005 | 2:29.70 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:31.29 | |||||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 38.57 | 1:16.26 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 37.06 | 1:53.32 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 36.38 | 2:29.70 | |||||||
13 | Køge Piger 2 | 2005 | 2:31.07 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 36.55 | 1:13.87 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 39.09 | 1:52.96 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 38.11 | 2:31.07 | |||||||
14 | Vg17 Piger 2 | 2006 | 2:32.64 | |||||||
VG 17 | 2:36.00 | |||||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 39.53 | 1:18.11 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 36.98 | 1:55.09 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 37.55 | 2:32.64 | |||||||
15 | Hg 3 Piger | 2005 | 2:32.71 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ankersen | 2006 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Mie Visler | 2006 | 39.87 | 1:18.73 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 36.85 | 1:55.58 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 37.13 | 2:32.71 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 16, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K2 Drenge 1 | 2004 | 2:02.93 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.10 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 29.74 | 59.38 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 31.47 | 1:30.85 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 32.08 | 2:02.93 | |||||||
2 | Gti Drenge | 2004 | 2:04.94 | |||||||
GTI | 2:06.43 | |||||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Emil Søby | 2004 | 31.48 | 1:02.56 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 31.47 | 1:34.03 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 30.91 | 2:04.94 | |||||||
3 | Hovedstadens Drenge | 2004 | 2:07.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.50 | |||||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 32.72 | 1:05.35 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 31.96 | 1:37.31 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 30.13 | 2:07.44 | |||||||
4 | Vat 1 | 2004 | 2:10.71 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:12.79 | |||||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 32.33 | 1:06.33 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 31.87 | 1:38.20 | |||||||
Nicholas Simson | 2005 | 32.51 | 2:10.71 | |||||||
5 | Vg17 Drenge | 2004 | 2:17.37 | |||||||
VG 17 | 2:17.00 | |||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 34.25 | 1:06.60 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 36.18 | 1:42.78 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 34.59 | 2:17.37 | |||||||
6 | Vat 2 | 2004 | 2:19.24 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:23.66 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 34.82 | 1:09.06 | |||||||
Alex Baes Maidens | 2004 | 34.98 | 1:44.04 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 35.20 | 2:19.24 | |||||||
7 | Korsør Drenge | 2004 | 2:20.97 | |||||||
SVØM Korsør | 2:20.00 | |||||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 36.45 | 1:11.15 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 34.38 | 1:45.53 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 35.44 | 2:20.97 | |||||||
8 | Kvik K2 Drenge 2 | 2004 | 2:21.47 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.90 | |||||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 34.65 | 1:09.81 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 35.01 | 1:44.82 | |||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 36.65 | 2:21.47 | |||||||
9 | Lf Drenge 2 :-) | 2004 | 2:38.10 | |||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:26.00 | |||||||||
August K Madsen | 2004 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 35.94 | 1:13.36 | |||||||
Mikkel Christiansen | 2004 | 38.94 | 1:52.30 | |||||||
Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 45.80 | 2:38.10 | |||||||
- | Lf Drenge 1 :-) | 2004 | DSQ | SW 6.4 EFB | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:18.00 | |||||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 34.36 | 1:09.29 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 34.08 | 1:43.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 17, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat 1 | 2005 | VAT Copenhagen | 2:19.68 | ||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 36.19 | 1:08.60 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 36.61 | 1:45.21 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 34.47 | 2:19.68 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger A | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.55 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 37.57 | 1:13.78 | |||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 36.85 | 1:50.63 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 35.92 | 2:26.55 | |||||||
3 | Vg17 Piger | 2005 | VG 17 | 2:29.09 | ||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 37.08 | 1:14.40 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 36.16 | 1:50.56 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 38.53 | 2:29.09 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger B | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.72 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 37.93 | 1:17.20 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 36.63 | 1:53.83 | |||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 39.89 | 2:33.72 | |||||||
5 | Køge Piger 1 | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:35.84 | ||||||
Annette Toft | 2006 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 39.46 | 1:19.94 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 38.74 | 1:58.68 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 37.16 | 2:35.84 | |||||||
6 | Hg 4 Piger | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.11 | ||||||
Laura Meyer | 2006 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 35.76 | 1:15.92 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 40.28 | 1:56.20 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 39.91 | 2:36.11 | |||||||
7 | Vat 2 | 2005 | VAT Copenhagen | 2:37.37 | ||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 38.90 | 38.90 | |||||||
Johanna Rasmussen | 2006 | 39.91 | 1:18.81 | |||||||
Mille Hansen | 2005 | 40.52 | 1:59.33 | |||||||
Luna Luminari | 2005 | 38.04 | 2:37.37 | |||||||
8 | Kvik K2 Piger 1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.52 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 38.97 | 1:16.35 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 38.87 | 1:55.22 | |||||||
Filippa Walløe | 2005 | 42.30 | 2:37.52 | |||||||
9 | Vg17 Piger 2 | 2006 | VG 17 | 2:39.56 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 40.17 | 1:19.56 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 39.70 | 1:59.26 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 40.30 | 2:39.56 | |||||||
10 | Gti Piger | 2005 | GTI | 2:39.73 | ||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 40.36 | 1:19.42 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 39.40 | 1:58.82 | |||||||
Lærke Marie Clausen | 2005 | 40.91 | 2:39.73 | |||||||
11 | Young Sunswim 1 | 2005 | Solrød Svømmeklub | 2:41.18 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 39.62 | 39.62 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 40.05 | 1:19.67 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 41.58 | 2:01.25 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 39.93 | 2:41.18 | |||||||
12 | Haslev | 2005 | Haslev Svømmeklub | 2:42.05 | ||||||
Lærke Møller | 2005 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 41.61 | 1:19.51 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 44.21 | 2:03.72 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 38.33 | 2:42.05 | |||||||
13 | Køge Piger 2 | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:43.23 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 39.71 | 1:20.62 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 40.54 | 2:01.16 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 42.07 | 2:43.23 | |||||||
14 | Hg 5 Piger | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:57.86 | ||||||
Mie Visler | 2006 | 52.18 | 52.18 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 41.81 | 1:33.99 | |||||||
Fanta O. Petersen | 2005 | 41.90 | 2:15.89 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 41.97 | 2:57.86 | |||||||
- | Kvik K2 Piger 2 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | |||||
Lise Refsgaard | 2005 | 43.58 | 43.58 | |||||||
Lara Smerdal | 2006 | 40.91 | 1:24.49 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 41.52 | 2:06.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 18, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik K2 Drenge 1 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.86 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 34.77 | 1:09.27 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 33.02 | 1:42.29 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 33.57 | 2:15.86 | |||||||
2 | Vat 1 | 2004 | VAT Copenhagen | 2:16.27 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 35.83 | 1:09.49 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 33.86 | 1:43.35 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 32.92 | 2:16.27 | |||||||
3 | Gti Drenge | 2004 | GTI | 2:16.31 | ||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 33.11 | 1:05.24 | |||||||
Emil Søby | 2004 | 35.56 | 1:40.80 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 35.51 | 2:16.31 | |||||||
4 | Hovedstadens Drenge | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.13 | ||||||
Ettore Pesci | 2004 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 34.68 | 1:10.53 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 31.86 | 1:42.39 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 36.74 | 2:19.13 | |||||||
5 | Vg17 Drenge | 2004 | VG 17 | 2:30.62 | ||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 39.09 | 1:14.28 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 36.03 | 1:50.31 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 40.31 | 2:30.62 | |||||||
6 | Lf Drenge 1 :-) | 2004 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:31.05 | ||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 36.06 | 1:10.84 | |||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 37.21 | 1:48.05 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 43.00 | 2:31.05 | |||||||
7 | Kvik K2 Drenge 2 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.35 | ||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 38.03 | 38.03 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 37.93 | 1:15.96 | |||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 39.23 | 1:55.19 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 36.16 | 2:31.35 | |||||||
8 | Vat 2 | 2004 | VAT Copenhagen | 2:34.40 | ||||||
Sune Vergmann | 2005 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Nicholas Simson | 2005 | 37.92 | 1:20.29 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 36.46 | 1:56.75 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 37.65 | 2:34.40 | |||||||
9 | Køge Drenge | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:39.48 | ||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 38.88 | 1:22.15 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 38.79 | 2:00.94 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 38.54 | 2:39.48 | |||||||
- | Korsør Drenge | 2004 | SVØM Korsør | DSQ | SW 7.5 flyben i br | |||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 39.17 | 39.17 | |||||||
- | Lf Drenge 2 :-) | 2004 | Startfællesskabet LF-SWIM | DSQ | SW7.1 fl arm uv | |||||
August K Madsen | 2004 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 40.32 | 1:23.06 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 31.82 | ||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.08 | ||||||
3 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 32.40 | ||||||
4 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.83 | ||||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.55 | ||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.77 | ||||||
7 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.97 | ||||||
8 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.09 | ||||||
9 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 34.22 | ||||||
10 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 34.39 | ||||||
11 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.61 | ||||||
12 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.70 | ||||||
13 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 35.73 | ||||||
14 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.05 | ||||||
15 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.08 | ||||||
16 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.14 | ||||||
17 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.33 | ||||||
18 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.50 | ||||||
19 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 36.65 | ||||||
20 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.69 | ||||||
21 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.80 | ||||||
22 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.94 | ||||||
23 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.11 | ||||||
24 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 37.13 | ||||||
25 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.20 | ||||||
26 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.04 | ||||||
27 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 39.52 | ||||||
28 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 40.18 | ||||||
29 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.33 | ||||||
30 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 40.76 | ||||||
31 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.61 | ||||||
32 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 42.32 | ||||||
33 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 46.30 | ||||||
- | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 8.3asynben V. as | |||||
- | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 27.36 | ||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.71 | ||||||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 29.76 | ||||||
4 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 30.22 | ||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.76 | ||||||
6 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 31.65 | ||||||
7 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.19 | ||||||
8 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.25 | ||||||
9 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.85 | ||||||
10 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.97 | ||||||
11 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.90 | ||||||
12 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.20 | ||||||
13 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.30 | ||||||
14 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.34 | ||||||
15 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.77 | ||||||
16 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.79 | ||||||
17 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.87 | ||||||
18 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.43 | ||||||
19 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 35.47 | ||||||
20 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 35.83 | ||||||
21 | Martin Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.97 | ||||||
22 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.15 | ||||||
23 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.38 | ||||||
- | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.75 | 1:12.06 | 1:52.58 | 2:35.49 | |||
2 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.85 | 1:13.31 | 1:53.21 | 2:36.03 | |||
3 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.86 | 1:12.13 | 1:53.68 | 2:38.89 | |||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 35.58 | 1:16.97 | 2:00.41 | 2:43.94 | |||
5 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.71 | 1:19.38 | 2:04.66 | 2:50.28 | |||
6 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.87 | 1:21.97 | 2:08.09 | 2:53.30 | |||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.68 | 1:22.42 | 2:10.15 | 2:56.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.19 | 1:06.92 | 1:43.02 | 2:19.57 | |||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 31.62 | 1:08.16 | 1:45.62 | 2:23.49 | |||
3 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.94 | 1:12.26 | 1:52.55 | 2:31.87 | |||
4 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.82 | 1:12.38 | 1:52.57 | 2:32.31 | |||
5 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.40 | 1:14.02 | 1:58.14 | 2:42.87 | |||
6 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.12 | 1:17.81 | 2:02.36 | 2:45.25 | |||
7 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.26 | 1:19.02 | 2:01.80 | 2:45.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 1:14.36 | 2:37.83 | 4:14.81 | 5:31.75 | |||
2 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.89 | 2:56.06 | 4:28.80 | 5:43.42 | |||
3 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 1:28.21 | 2:54.16 | 4:28.80 | 5:47.56 | |||
4 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.95 | 2:54.78 | 4:38.58 | 5:53.10 | |||
5 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 1:30.62 | 2:57.01 | 4:42.83 | 6:07.63 | |||
6 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.82 | 3:00.57 | 4:47.86 | 6:09.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.86 | 2:25.10 | 3:50.19 | 4:57.87 | |||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:14.26 | 2:35.05 | 4:05.31 | 5:17.72 | |||
3 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:19.90 | 2:43.29 | 4:16.16 | 5:26.38 | |||
4 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.89 | 2:50.73 | 4:27.69 | 5:43.32 | |||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 1:25.58 | 2:56.70 | 4:37.25 | 5:56.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.54 | 1:11.90 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.82 | 1:12.44 | |||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.78 | 1:14.85 | |||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.00 | 1:15.48 | |||||
5 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 35.81 | 1:17.35 | |||||
6 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.13 | 1:17.51 | |||||
7 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.06 | 1:17.83 | |||||
8 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.75 | 1:17.90 | |||||
9 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.94 | 1:18.09 | |||||
10 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.21 | 1:18.37 | |||||
11 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.79 | 1:18.43 | |||||
12 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.33 | 1:18.55 | |||||
13 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.01 | 1:18.90 | |||||
14 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 37.77 | 1:19.02 | |||||
15 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | 1:19.09 | |||||
16 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.75 | 1:19.23 | |||||
17 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.09 | 1:19.28 | |||||
18 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 37.57 | 1:19.41 | |||||
19 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.51 | 1:19.63 | |||||
20 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | 1:20.54 | |||||
21 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.78 | 1:21.22 | |||||
22 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.92 | 1:21.28 | |||||
23 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.28 | 1:21.52 | |||||
24 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 37.69 | 1:22.21 | |||||
25 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 36.88 | 1:22.73 | |||||
26 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.86 | 1:22.97 | |||||
27 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.27 | 1:23.05 | |||||
28 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.21 | 1:23.20 | |||||
29 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.30 | 1:23.32 | |||||
30 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.91 | 1:23.52 | |||||
31 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.74 | 1:23.59 | |||||
32 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.27 | 1:23.87 | |||||
33 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 37.09 | 1:24.01 | |||||
34 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.51 | 1:24.47 | |||||
35 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 38.23 | 1:24.60 | |||||
36 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 41.50 | 1:25.99 | |||||
37 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.62 | 1:26.32 | |||||
38 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.61 | 1:26.33 | |||||
39 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 41.80 | 1:27.34 | |||||
40 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.31 | 1:27.39 | |||||
41 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.26 | 1:27.52 | |||||
42 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 41.35 | 1:28.31 | |||||
43 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.64 | 1:28.32 | |||||
44 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 42.93 | 1:28.39 | |||||
45 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.66 | 1:28.67 | |||||
46 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 44.65 | 1:32.23 | |||||
47 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 44.52 | 1:34.64 | |||||
- | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 9.4 ryg afs p mav | |||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.5 flyben V. 70m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.26 | 1:05.67 | |||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 29.96 | 1:05.88 | |||||
3 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 33.30 | 1:10.71 | |||||
4 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 33.68 | 1:10.94 | |||||
5 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.88 | 1:11.11 | |||||
6 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.32 | 1:11.47 | |||||
7 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.58 | 1:12.36 | |||||
8 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.45 | 1:13.43 | |||||
9 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.02 | 1:14.28 | |||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.57 | 1:15.10 | |||||
11 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.71 | 1:16.25 | |||||
12 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.58 | 1:16.39 | |||||
13 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 36.76 | 1:16.41 | |||||
14 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.61 | 1:16.99 | |||||
15 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 34.23 | 1:17.30 | |||||
16 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 36.77 | 1:17.55 | |||||
17 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.90 | 1:17.98 | |||||
18 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 39.23 | 1:19.32 | |||||
19 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 36.97 | 1:19.68 | |||||
20 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 38.22 | 1:20.07 | |||||
21 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.91 | 1:20.34 | |||||
22 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.53 | 1:20.43 | |||||
23 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.51 | 1:20.51 | |||||
24 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.96 | 1:20.93 | |||||
25 | Martin Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.15 | 1:21.27 | |||||
- | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.76 | 1:15.61 | 1:56.00 | 2:35.07 | |||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.30 | 1:19.53 | 2:02.68 | 2:45.84 | |||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.26 | 1:23.34 | 2:07.87 | 2:50.55 | |||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.58 | 1:23.90 | 2:08.21 | 2:51.55 | |||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.17 | 1:24.37 | 2:10.54 | 2:54.20 | |||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.78 | 1:25.39 | 2:10.95 | 2:56.11 | |||
7 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 39.24 | 1:24.80 | 2:10.82 | 2:56.16 | |||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.52 | 1:25.64 | 2:12.76 | 2:58.86 | |||
9 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.80 | 1:24.99 | 2:12.01 | 2:59.05 | |||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.89 | 1:28.41 | 2:15.31 | 3:02.46 | |||
11 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.73 | 1:27.51 | 2:15.64 | 3:03.38 | |||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.07 | 1:29.46 | 2:17.32 | 3:06.04 | |||
13 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 44.57 | 1:32.60 | 2:20.52 | 3:07.74 | |||
14 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.82 | 1:30.96 | 2:19.68 | 3:07.81 | |||
15 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.09 | 1:29.73 | 2:18.71 | 3:08.30 | |||
16 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 41.09 | 1:28.28 | 2:18.01 | 3:08.34 | |||
17 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 43.57 | 1:31.95 | 2:21.34 | 3:10.33 | |||
18 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 42.52 | 1:31.53 | 2:20.72 | 3:10.38 | |||
19 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.22 | 1:35.53 | 2:25.44 | 3:14.95 | |||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.23 | 1:22.02 | 2:06.29 | 2:50.73 | |||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.74 | 1:24.38 | 2:09.37 | 2:54.18 | |||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.72 | 1:26.47 | 2:12.46 | 2:56.13 | |||
4 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.93 | 1:25.84 | 2:11.77 | 2:56.92 | |||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.31 | 1:26.16 | 2:12.26 | 2:57.06 | |||
6 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.39 | 1:26.24 | 2:13.56 | 2:59.29 | |||
7 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.44 | 1:27.92 | 2:15.17 | 3:02.28 | |||
8 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 41.45 | 1:28.26 | 2:15.86 | 3:02.67 | |||
9 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.48 | 1:27.71 | 2:16.75 | 3:02.69 | |||
10 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.14 | 1:29.97 | 2:15.65 | 3:03.28 | |||
11 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.54 | 1:30.79 | 2:17.91 | 3:03.89 | |||
12 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.10 | 1:27.92 | 2:16.22 | 3:04.06 | |||
13 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.07 | 1:31.31 | 2:21.04 | 3:09.89 | |||
14 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.70 | 1:32.92 | 2:22.85 | 3:10.62 | |||
15 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 43.03 | 1:31.88 | 2:21.24 | 3:10.73 | |||
16 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 44.70 | 1:32.97 | 2:22.16 | 3:10.86 | |||
17 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 43.34 | 1:32.63 | 2:22.52 | 3:13.00 | |||
18 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 46.07 | 1:35.58 | 2:25.47 | 3:13.01 | |||
19 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.10 | 1:32.59 | 2:23.33 | 3:13.36 | |||
20 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.64 | 1:32.37 | 2:24.87 | 3:17.18 | |||
21 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.85 | 1:35.77 | 2:26.14 | 3:18.64 | |||
22 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.07 | 1:37.98 | 2:31.26 | 3:23.14 | |||
23 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 48.47 | 1:42.99 | 2:37.86 | 3:28.81 | |||
24 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 47.18 | 1:42.01 | 2:37.70 | 3:29.20 | |||
25 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 49.14 | 1:44.66 | 2:41.75 | 3:38.38 | |||
- | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | DSQ | SW 7.6 ESB V.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.26 | 1:16.01 | 1:55.07 | 2:33.52 | |||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | 1:17.60 | 1:57.67 | 2:36.92 | |||
3 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.10 | 1:15.16 | 1:56.14 | 2:37.20 | |||
4 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.84 | 1:16.48 | 1:57.98 | 2:37.45 | |||
5 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.33 | 1:18.42 | 1:59.15 | 2:39.08 | |||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.05 | 1:17.77 | 1:59.18 | 2:40.63 | |||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.01 | 1:18.71 | 2:01.07 | 2:42.78 | |||
8 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.88 | 1:18.17 | 2:00.51 | 2:43.32 | |||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.42 | 1:21.56 | 2:05.12 | 2:47.78 | |||
10 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.19 | 1:21.31 | 2:05.55 | 2:48.81 | |||
11 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.88 | 1:21.10 | 2:05.79 | 2:48.91 | |||
12 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 38.53 | 1:22.97 | 2:08.89 | 2:50.99 | |||
13 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 39.26 | 1:22.89 | 2:07.30 | 2:51.80 | |||
14 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 37.89 | 1:22.23 | 2:07.65 | 2:53.50 | |||
15 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.09 | 1:25.53 | 2:10.77 | 2:55.51 | |||
16 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 39.25 | 1:25.06 | 2:11.31 | 2:55.70 | |||
17 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 40.62 | 1:25.67 | 2:12.06 | 2:58.06 | |||
18 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.03 | 1:28.00 | 2:14.18 | 3:00.16 | |||
19 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 41.76 | 1:28.90 | 2:15.77 | 3:01.63 | |||
20 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 40.14 | 1:27.26 | 2:16.20 | 3:07.28 | |||
- | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 7.5 cr ben V. 50 | |||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.68 | 1:22.18 | 2:07.04 | 2:48.23 | |||
2 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 37.29 | 1:21.26 | 2:06.32 | 2:50.25 | |||
3 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.37 | 1:22.72 | 2:07.80 | 2:51.78 | |||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.84 | 1:26.40 | 2:10.12 | 2:53.36 | |||
5 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 39.78 | 1:23.69 | 2:08.98 | 2:54.03 | |||
6 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.43 | 1:23.03 | 2:09.35 | 2:55.36 | |||
7 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 41.49 | 1:27.92 | 2:14.78 | 3:00.76 | |||
8 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 42.08 | 1:28.53 | 2:15.45 | 3:01.00 | |||
9 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.24 | 1:27.48 | 2:14.38 | 3:01.28 | |||
10 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 42.01 | 1:28.99 | 2:17.27 | 3:03.55 | |||
11 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 41.83 | 1:28.89 | 2:17.46 | 3:04.99 | |||
12 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.20 | 1:31.50 | 2:19.16 | 3:05.23 | |||
13 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.73 | 1:31.52 | 2:21.08 | 3:10.20 | |||
14 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.16 | 1:31.92 | 2:21.46 | 3:10.95 | |||
15 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.64 | 1:32.81 | 2:22.40 | 3:11.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat 1 | 2005 | VAT Copenhagen | 1:53.26 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 29.49 | 57.85 | |||||||
Filippa Eiler | 2005 | 28.85 | 1:26.70 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 26.56 | 1:53.26 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger A | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.63 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 28.69 | 58.53 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 28.20 | 1:26.73 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 28.90 | 1:55.63 | |||||||
3 | Hovedstadens Piger B | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.92 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 29.19 | 59.58 | |||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 29.02 | 1:28.60 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 29.32 | 1:57.92 | |||||||
4 | Køge Piger 1 | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:58.27 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 28.95 | 58.51 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 29.69 | 1:28.20 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 30.07 | 1:58.27 | |||||||
5 | Vat 2 | 2005 | VAT Copenhagen | 2:00.48 | ||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 30.83 | 1:00.80 | |||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 29.69 | 1:30.49 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 29.99 | 2:00.48 | |||||||
6 | Gti Piger | 2005 | GTI | 2:01.00 | ||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 30.41 | 59.52 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 30.72 | 1:30.24 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 30.76 | 2:01.00 | |||||||
7 | Kvik K2 Piger 1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.20 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 29.55 | 59.87 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 30.31 | 1:30.18 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 31.02 | 2:01.20 | |||||||
8 | Haslev | 2005 | Haslev Svømmeklub | 2:01.93 | ||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 29.12 | 58.93 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 30.89 | 1:29.82 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 32.11 | 2:01.93 | |||||||
9 | Vg17 Piger | 2005 | VG 17 | 2:02.43 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 29.72 | 59.92 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 32.16 | 1:32.08 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 30.35 | 2:02.43 | |||||||
10 | Hg 6 Piger | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:02.48 | ||||||
Fanta O. Petersen | 2005 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 30.67 | 1:02.37 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 30.30 | 1:32.67 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 29.81 | 2:02.48 | |||||||
11 | Kvik K2 Piger 2 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.94 | ||||||
Molly Namensen | 2006 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 31.71 | 1:03.54 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 31.04 | 1:34.58 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 31.36 | 2:05.94 | |||||||
12 | Køge Piger 2 | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:07.26 | ||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 31.75 | 1:03.75 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 32.30 | 1:36.05 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 31.21 | 2:07.26 | |||||||
13 | Vg17 Piger 2 | 2006 | VG 17 | 2:09.12 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 32.57 | 1:05.49 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 31.32 | 1:36.81 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 32.31 | 2:09.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gti Drenge | 2004 | GTI | 1:45.82 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 26.60 | 26.60 | |||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 26.43 | 53.03 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 25.86 | 1:18.89 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 26.93 | 1:45.82 | |||||||
2 | Kvik K2 Drenge 1 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.99 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 26.16 | 53.21 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 27.45 | 1:20.66 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 27.33 | 1:47.99 | |||||||
3 | Hovedstadens Drenge | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.24 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 26.87 | 54.95 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 25.37 | 1:20.32 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 27.92 | 1:48.24 | |||||||
4 | Vat 1 | 2004 | VAT Copenhagen | 1:49.88 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 27.37 | 54.81 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 27.48 | 1:22.29 | |||||||
Nicholas Simson | 2005 | 27.59 | 1:49.88 | |||||||
5 | Korsør Drenge | 2004 | SVØM Korsør | 1:52.07 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 27.88 | 55.32 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 28.20 | 1:23.52 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 28.55 | 1:52.07 | |||||||
6 | Vg17 Drenge | 2004 | VG 17 | 1:52.14 | ||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 26.94 | 56.02 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 26.64 | 1:22.66 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 29.48 | 1:52.14 | |||||||
7 | Lf Drenge 1 :-) | 2004 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:53.88 | ||||||
Alexander Slente | 2004 | 26.69 | 26.69 | |||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 28.60 | 55.29 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 29.20 | 1:24.49 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 29.39 | 1:53.88 | |||||||
8 | Kvik K2 Drenge 2 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.24 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 27.98 | 56.45 | |||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 28.70 | 1:25.15 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 30.09 | 1:55.24 | |||||||
9 | Vat 2 | 2004 | VAT Copenhagen | 1:57.94 | ||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 28.39 | 56.64 | |||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 28.84 | 1:25.48 | |||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 32.46 | 1:57.94 | |||||||
10 | Køge Drenge | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:59.31 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 30.77 | 58.72 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 30.17 | 1:28.89 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 30.42 | 1:59.31 | |||||||
11 | Lf Drenge 2 :-) | 2004 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:03.75 | ||||||
August K Madsen | 2004 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 29.48 | 1:00.08 | |||||||
Mikkel Christiansen | 2004 | 31.14 | 1:31.22 | |||||||
Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 32.53 | 2:03.75 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.49 | 1:02.94 | |||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.06 | 1:08.82 | |||||
3 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.24 | 1:10.15 | |||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 32.77 | 1:10.44 | |||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.97 | 1:10.58 | |||||
6 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.05 | 1:11.23 | |||||
7 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.74 | 1:11.91 | |||||
8 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.00 | 1:11.93 | |||||
9 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.49 | 1:12.02 | |||||
10 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.45 | 1:13.37 | |||||
11 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.75 | 1:13.76 | |||||
12 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.95 | 1:13.92 | |||||
13 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.40 | 1:14.20 | |||||
14 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.49 | 1:14.74 | |||||
15 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.95 | 1:14.99 | |||||
16 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.74 | 1:16.09 | |||||
17 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 34.78 | 1:16.48 | |||||
18 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.80 | 1:16.76 | |||||
19 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.10 | 1:16.79 | |||||
20 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.22 | 1:17.01 | |||||
21 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.83 | 1:17.86 | |||||
22 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.93 | 1:18.59 | |||||
23 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.10 | 1:18.60 | |||||
24 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 36.24 | 1:18.66 | |||||
25 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 36.40 | 1:19.18 | |||||
26 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.37 | 1:19.29 | |||||
27 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 36.56 | 1:20.35 | |||||
28 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.10 | 1:22.71 | |||||
29 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 37.80 | 1:23.35 | |||||
30 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.98 | 1:23.95 | |||||
31 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.50 | 1:25.54 | |||||
32 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.79 | 1:34.35 | |||||
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.58 | 1:09.52 | |||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.42 | 1:10.67 | |||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.23 | 1:10.78 | |||||
4 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.92 | 1:10.80 | |||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.39 | 1:13.39 | |||||
6 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.06 | 1:13.68 | |||||
7 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.28 | 1:13.75 | |||||
8 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.61 | 1:13.94 | |||||
9 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.24 | 1:14.60 | |||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.65 | 1:15.90 | |||||
11 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.29 | 1:15.93 | |||||
12 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.17 | 1:16.35 | |||||
13 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.00 | 1:16.47 | |||||
14 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 35.03 | 1:18.01 | |||||
15 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.51 | 1:18.03 | |||||
16 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.69 | 1:18.98 | |||||
17 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.60 | 1:19.09 | |||||
18 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 37.06 | 1:19.88 | |||||
19 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.94 | 1:19.99 | |||||
20 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.61 | 1:20.03 | |||||
21 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.62 | 1:20.06 | |||||
22 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.44 | 1:20.63 | |||||
23 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.01 | 1:21.27 | |||||
24 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 37.14 | 1:21.81 | |||||
25 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 38.67 | 1:23.45 | |||||
26 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.35 | 1:23.82 | |||||
27 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.70 | 1:23.93 | |||||
28 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.90 | 1:24.96 | |||||
29 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.73 | 1:25.43 | |||||
30 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.00 | 1:26.27 | |||||
31 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.58 | 1:26.44 | |||||
32 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.47 | 1:26.72 | |||||
33 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.97 | 1:27.32 | |||||
34 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 39.43 | 1:28.14 | |||||
35 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.35 | 1:28.53 | |||||
36 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.64 | 1:29.56 | |||||
37 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.81 | 1:34.70 | |||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.87 | 1:02.47 | |||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.85 | 1:03.26 | |||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.46 | 1:03.78 | |||||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.30 | 1:04.32 | |||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.70 | 1:04.85 | |||||
6 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 30.19 | 1:05.26 | |||||
7 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.38 | 1:05.60 | |||||
8 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.65 | 1:05.69 | |||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.87 | 1:07.78 | |||||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.41 | 1:07.82 | |||||
11 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.22 | 1:08.03 | |||||
12 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.28 | 1:08.53 | |||||
13 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.54 | 1:08.80 | |||||
14 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.77 | 1:09.66 | |||||
15 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.62 | 1:10.07 | |||||
16 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 32.08 | 1:11.19 | |||||
17 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 32.64 | 1:11.23 | |||||
18 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.16 | 1:11.27 | |||||
19 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 33.84 | 1:11.90 | |||||
19 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.85 | 1:11.90 | |||||
19 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.91 | 1:11.90 | |||||
22 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.56 | 1:11.95 | |||||
23 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 33.34 | 1:12.90 | |||||
24 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.21 | 1:14.76 | |||||
25 | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.20 | 1:16.37 | |||||
26 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | 1:16.73 | |||||
27 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.17 | 1:19.77 | |||||
28 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.62 | 1:20.34 | |||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 29.97 | 1:03.28 | |||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.32 | 1:04.92 | |||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.97 | 1:06.03 | |||||
4 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 32.40 | 1:08.58 | |||||
5 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.08 | 1:08.69 | |||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.76 | 1:09.42 | |||||
7 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.65 | 1:09.79 | |||||
8 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 32.58 | 1:10.13 | |||||
9 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 32.75 | 1:10.35 | |||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.59 | 1:11.98 | |||||
11 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 34.19 | 1:12.58 | |||||
12 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | 1:13.11 | |||||
13 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.34 | 1:13.38 | |||||
14 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 34.28 | 1:14.12 | |||||
15 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.32 | 1:15.64 | |||||
16 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.01 | 1:15.94 | |||||
17 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.71 | 1:19.59 | |||||
18 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.32 | 1:19.95 | |||||
19 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 38.97 | 1:25.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.69 | 1:10.14 | |||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.38 | 1:16.41 | |||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.73 | 1:19.17 | |||||
4 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 37.76 | 1:20.75 | |||||
5 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 37.81 | 1:21.76 | |||||
6 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.36 | 1:22.05 | |||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.63 | 1:22.35 | |||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 39.68 | 1:22.54 | |||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.58 | 1:22.60 | |||||
10 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.95 | 1:23.26 | |||||
11 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.14 | 1:23.37 | |||||
12 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.81 | 1:23.77 | |||||
13 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.06 | 1:24.09 | |||||
14 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.01 | 1:24.64 | |||||
15 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.48 | 1:25.65 | |||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:25.82 | |||||
17 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 40.80 | 1:25.85 | |||||
18 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.59 | 1:26.51 | |||||
19 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.05 | 1:26.52 | |||||
20 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.82 | 1:26.63 | |||||
21 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.67 | 1:26.81 | |||||
22 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 41.01 | 1:26.84 | |||||
23 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.00 | 1:28.20 | |||||
24 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.60 | 1:28.25 | |||||
25 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.28 | 1:28.30 | |||||
26 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.14 | 1:28.37 | |||||
27 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 41.65 | 1:28.67 | |||||
28 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.70 | 1:29.03 | |||||
29 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.96 | 1:29.20 | |||||
30 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 42.00 | 1:29.38 | |||||
31 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 42.15 | 1:29.51 | |||||
32 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 43.28 | 1:29.68 | |||||
33 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.83 | 1:31.26 | |||||
34 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.63 | 1:31.36 | |||||
35 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 42.26 | 1:31.39 | |||||
36 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.01 | 1:34.03 | |||||
37 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.34 | 1:34.94 | |||||
38 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 46.07 | 1:37.98 | |||||
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.08 | 1:18.70 | |||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | 1:21.74 | |||||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.98 | 1:22.21 | |||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.80 | 1:22.65 | |||||
5 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.47 | 1:23.37 | |||||
6 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.11 | 1:23.38 | |||||
7 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.53 | 1:23.72 | |||||
8 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.11 | 1:24.19 | |||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.93 | 1:24.21 | |||||
10 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 39.92 | 1:24.83 | |||||
11 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.77 | 1:24.88 | |||||
12 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 39.98 | 1:25.23 | |||||
13 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.53 | 1:26.07 | |||||
14 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.63 | 1:26.15 | |||||
15 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.90 | 1:27.44 | |||||
16 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.34 | 1:27.89 | |||||
17 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.82 | 1:28.05 | |||||
18 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 42.31 | 1:28.30 | |||||
19 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.71 | 1:28.38 | |||||
20 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.34 | 1:28.51 | |||||
21 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.08 | 1:28.91 | |||||
22 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 41.69 | 1:29.01 | |||||
23 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.64 | 1:29.12 | |||||
24 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.86 | 1:29.26 | |||||
25 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.55 | 1:29.29 | |||||
25 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 41.60 | 1:29.29 | |||||
27 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.82 | 1:29.61 | |||||
28 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.52 | 1:29.68 | |||||
29 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.45 | 1:30.11 | |||||
30 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.67 | 1:30.35 | |||||
30 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.27 | 1:30.35 | |||||
32 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 43.49 | 1:30.67 | |||||
33 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 43.29 | 1:31.75 | |||||
34 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 42.17 | 1:31.88 | |||||
35 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 43.67 | 1:32.48 | |||||
36 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.82 | 1:32.51 | |||||
37 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 45.34 | 1:32.88 | |||||
38 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.65 | 1:33.12 | |||||
39 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.45 | 1:34.43 | |||||
40 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.04 | 1:34.66 | |||||
41 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.72 | 1:37.19 | |||||
- | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v 75m sw7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.68 | 1:11.28 | |||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.48 | 1:12.34 | |||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.46 | 1:12.79 | |||||
3 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.23 | 1:12.79 | |||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.14 | 1:13.20 | |||||
6 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.84 | 1:14.24 | |||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.13 | 1:14.52 | |||||
8 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.05 | 1:15.69 | |||||
9 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.67 | 1:15.85 | |||||
10 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.20 | 1:16.10 | |||||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.61 | 1:16.46 | |||||
12 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.47 | 1:16.59 | |||||
13 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 34.93 | 1:16.60 | |||||
14 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.66 | 1:17.66 | |||||
15 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.05 | 1:18.27 | |||||
16 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.49 | 1:18.44 | |||||
17 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.22 | 1:18.59 | |||||
18 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.27 | 1:18.65 | |||||
19 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.09 | 1:18.98 | |||||
20 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.89 | 1:18.99 | |||||
21 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.85 | 1:19.62 | |||||
22 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.16 | 1:19.96 | |||||
23 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.27 | 1:20.17 | |||||
24 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.74 | 1:20.50 | |||||
25 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.58 | 1:21.02 | |||||
26 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.92 | 1:23.51 | |||||
27 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.44 | 1:24.60 | |||||
28 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 41.46 | 1:26.07 | |||||
29 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 41.38 | 1:26.68 | |||||
30 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.01 | 1:28.90 | |||||
- | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | DSQ | SW 7.1 fl flyben 75m | |||||
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.68 | 1:16.92 | |||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 36.22 | 1:17.81 | |||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.06 | 1:18.57 | |||||
4 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.21 | 1:18.69 | |||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.73 | 1:19.05 | |||||
6 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.71 | 1:19.57 | |||||
7 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.83 | 1:21.10 | |||||
8 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.98 | 1:21.32 | |||||
9 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.42 | 1:21.84 | |||||
10 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 40.88 | 1:24.55 | |||||
11 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 41.46 | 1:25.29 | |||||
12 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.69 | 1:25.34 | |||||
13 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.63 | 1:25.59 | |||||
14 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 39.84 | 1:26.10 | |||||
15 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 40.96 | 1:26.40 | |||||
16 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 40.26 | 1:26.64 | |||||
17 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.34 | 1:26.67 | |||||
18 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 41.36 | 1:26.79 | |||||
19 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.37 | 1:27.86 | |||||
20 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.05 | 1:28.53 | |||||
21 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.35 | 1:29.47 | |||||
22 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.88 | 1:29.84 | |||||
23 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 43.20 | 1:31.89 | |||||
- | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 123, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.77 | 1:04.35 | |||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.78 | 1:07.05 | |||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.63 | 1:07.72 | |||||
4 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.59 | 1:10.21 | |||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.68 | 1:10.22 | |||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.01 | 1:10.88 | |||||
7 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.08 | 1:11.12 | |||||
8 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.65 | 1:11.22 | |||||
9 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.18 | 1:12.12 | |||||
10 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.20 | 1:12.45 | |||||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.87 | 1:13.28 | |||||
12 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.70 | 1:13.56 | |||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.84 | 1:13.61 | |||||
14 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 35.93 | 1:13.72 | |||||
15 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.03 | 1:14.11 | |||||
16 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 35.69 | 1:14.42 | |||||
17 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.22 | 1:14.96 | |||||
18 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.13 | 1:15.25 | |||||
19 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.59 | 1:15.29 | |||||
20 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.28 | 1:15.54 | |||||
21 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.26 | 1:15.92 | |||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.69 | 1:16.31 | |||||
23 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.93 | 1:16.53 | |||||
24 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.95 | 1:16.70 | |||||
25 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.74 | 1:16.80 | |||||
26 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.35 | 1:16.94 | |||||
27 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.38 | 1:16.96 | |||||
28 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.10 | 1:17.05 | |||||
29 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | 1:17.19 | |||||
30 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.89 | 1:17.45 | |||||
31 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 37.79 | 1:17.47 | |||||
32 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.36 | 1:17.60 | |||||
33 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.38 | 1:18.18 | |||||
34 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.16 | 1:18.45 | |||||
35 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.48 | 1:18.65 | |||||
36 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.52 | 1:18.82 | |||||
37 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.42 | 1:18.85 | |||||
38 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.36 | 1:19.34 | |||||
39 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 39.17 | 1:20.14 | |||||
40 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.01 | 1:21.31 | |||||
41 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.55 | 1:21.70 | |||||
41 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.92 | 1:21.70 | |||||
43 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.82 | 1:22.79 | |||||
44 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.11 | 1:22.85 | |||||
45 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 40.25 | 1:23.41 | |||||
46 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.47 | 1:28.11 | |||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 EFB V.75m | |||||
Løb 123, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.65 | 1:09.38 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.27 | 1:11.34 | |||||
3 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.17 | 1:11.54 | |||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.04 | 1:12.10 | |||||
5 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.98 | 1:12.92 | |||||
6 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.68 | 1:13.86 | |||||
7 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | 1:14.11 | |||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.80 | 1:15.04 | |||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 36.68 | 1:15.16 | |||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.04 | 1:15.29 | |||||
11 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.48 | 1:16.78 | |||||
12 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.88 | 1:16.83 | |||||
13 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.31 | 1:17.26 | |||||
14 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | 1:17.65 | |||||
15 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.27 | 1:17.67 | |||||
16 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 37.79 | 1:17.71 | |||||
17 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.09 | 1:17.90 | |||||
18 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.64 | 1:18.27 | |||||
19 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 37.63 | 1:18.38 | |||||
20 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 38.35 | 1:18.65 | |||||
21 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.16 | 1:19.11 | |||||
22 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.80 | 1:19.18 | |||||
23 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.46 | 1:19.61 | |||||
24 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.58 | 1:19.66 | |||||
25 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.49 | 1:19.83 | |||||
26 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.55 | 1:19.87 | |||||
27 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.32 | 1:19.88 | |||||
28 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.67 | 1:19.93 | |||||
29 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.74 | 1:20.55 | |||||
30 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.03 | 1:20.60 | |||||
31 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.05 | 1:20.82 | |||||
32 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.24 | 1:21.06 | |||||
33 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.48 | 1:21.16 | |||||
34 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 39.83 | 1:21.43 | |||||
35 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.82 | 1:22.04 | |||||
36 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.82 | 1:22.33 | |||||
37 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.01 | 1:22.81 | |||||
38 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 39.21 | 1:22.90 | |||||
39 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.22 | 1:23.26 | |||||
40 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.71 | 1:24.17 | |||||
41 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.54 | 1:24.95 | |||||
42 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 41.65 | 1:24.98 | |||||
43 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.83 | 1:24.99 | |||||
44 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 42.29 | 1:25.42 | |||||
45 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.05 | 1:26.57 | |||||
46 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.37 | 1:26.83 | |||||
47 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 44.21 | 1:29.57 | |||||
48 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.75 | 1:30.45 | |||||
49 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.40 | 1:31.25 | |||||
50 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 44.75 | 1:32.58 | |||||
51 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 45.80 | 1:33.30 | |||||
- | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 EFB V.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 124, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.50 | 1:00.53 | |||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.18 | 1:04.40 | |||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 31.77 | 1:05.43 | |||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.06 | 1:05.53 | |||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.79 | 1:05.92 | |||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.73 | 1:06.21 | |||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.77 | 1:06.78 | |||||
8 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.66 | 1:06.88 | |||||
9 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.71 | 1:07.39 | |||||
10 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.39 | 1:07.43 | |||||
11 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.63 | 1:07.75 | |||||
12 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.83 | 1:07.90 | |||||
13 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.45 | 1:08.76 | |||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.73 | 1:08.86 | |||||
15 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.61 | 1:09.07 | |||||
16 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.72 | 1:09.44 | |||||
17 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.58 | 1:09.66 | |||||
18 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.92 | 1:09.78 | |||||
19 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 34.13 | 1:10.46 | |||||
20 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.05 | 1:10.47 | |||||
21 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.92 | 1:10.54 | |||||
22 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.79 | 1:11.12 | |||||
23 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.81 | 1:12.11 | |||||
24 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.28 | 1:12.15 | |||||
25 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.54 | 1:12.41 | |||||
26 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.16 | 1:13.17 | |||||
27 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 35.35 | 1:14.31 | |||||
28 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.05 | 1:14.79 | |||||
29 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.38 | 1:15.97 | |||||
30 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 37.41 | 1:16.68 | |||||
31 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 37.21 | 1:16.78 | |||||
32 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.78 | 1:17.07 | |||||
33 | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.86 | 1:21.41 | |||||
- | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 EFB V.25m | |||||
Løb 124, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.44 | 1:02.91 | |||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 32.39 | 1:06.58 | |||||
3 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.52 | 1:07.93 | |||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.11 | 1:09.31 | |||||
5 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.27 | 1:09.47 | |||||
6 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.86 | 1:10.51 | |||||
7 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.61 | 1:10.71 | |||||
8 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.02 | 1:10.91 | |||||
9 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.16 | 1:11.86 | |||||
10 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.85 | 1:12.48 | |||||
11 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 34.68 | 1:12.63 | |||||
12 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 35.69 | 1:12.74 | |||||
13 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.18 | 1:13.45 | |||||
14 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 36.24 | 1:13.90 | |||||
15 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 36.94 | 1:14.82 | |||||
16 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.07 | 1:15.67 | |||||
17 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 37.33 | 1:15.72 | |||||
18 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 36.14 | 1:15.82 | |||||
19 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.00 | 1:17.19 | |||||
20 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.46 | 1:17.26 | |||||
21 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.61 | 1:17.36 | |||||
22 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.38 | 1:18.16 | |||||
22 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.07 | 1:18.16 | |||||
24 | Martin Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.36 | 1:18.78 | |||||
- | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.4 EFB V.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 129 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 129, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.35 | 57.96 | |||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.57 | 1:01.54 | |||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.17 | 1:02.29 | |||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.01 | 1:02.50 | |||||
5 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.53 | 1:02.77 | |||||
6 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 30.53 | 1:03.28 | |||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.02 | 1:03.53 | |||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.77 | 1:03.59 | |||||
9 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.62 | 1:03.79 | |||||
10 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.77 | 1:03.89 | |||||
11 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.62 | 1:04.03 | |||||
12 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.29 | 1:04.11 | |||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.15 | 1:04.66 | |||||
14 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.10 | 1:04.82 | |||||
15 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 31.54 | 1:05.26 | |||||
16 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.66 | 1:05.40 | |||||
17 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.12 | 1:05.54 | |||||
18 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.51 | 1:05.88 | |||||
18 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 32.24 | 1:05.88 | |||||
20 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.52 | 1:06.05 | |||||
21 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.07 | 1:06.06 | |||||
22 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.14 | 1:06.09 | |||||
23 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.41 | 1:06.19 | |||||
23 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.15 | 1:06.19 | |||||
25 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 32.51 | 1:06.23 | |||||
26 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 32.00 | 1:06.36 | |||||
27 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.01 | 1:06.39 | |||||
27 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.44 | 1:06.39 | |||||
29 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.76 | 1:06.40 | |||||
30 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.21 | 1:06.50 | |||||
31 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.39 | 1:06.72 | |||||
32 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.31 | 1:07.38 | |||||
33 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.12 | 1:07.90 | |||||
34 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.29 | 1:07.91 | |||||
35 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 33.00 | 1:07.93 | |||||
36 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.87 | 1:08.43 | |||||
37 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.66 | 1:09.09 | |||||
38 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.61 | 1:09.28 | |||||
39 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.58 | 1:09.31 | |||||
40 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 33.28 | 1:09.65 | |||||
41 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 33.94 | 1:10.41 | |||||
42 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.08 | 1:10.44 | |||||
43 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.16 | 1:10.59 | |||||
44 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 33.84 | 1:11.04 | |||||
45 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 33.76 | 1:11.57 | |||||
46 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.46 | 1:12.08 | |||||
47 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.19 | 1:12.30 | |||||
Løb 129, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.77 | 1:02.78 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.54 | 1:04.28 | |||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.15 | 1:04.51 | |||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 31.67 | 1:05.14 | |||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 32.28 | 1:06.12 | |||||
6 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.32 | 1:06.87 | |||||
7 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 32.15 | 1:06.95 | |||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.33 | 1:07.91 | |||||
9 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.78 | 1:08.00 | |||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.17 | 1:08.01 | |||||
11 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 32.98 | 1:08.29 | |||||
12 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.11 | 1:08.36 | |||||
13 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.97 | 1:08.46 | |||||
13 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.85 | 1:08.46 | |||||
15 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.26 | 1:08.94 | |||||
16 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.69 | 1:09.25 | |||||
17 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.00 | 1:09.38 | |||||
18 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.05 | 1:09.49 | |||||
19 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | 1:09.72 | |||||
20 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.60 | 1:09.99 | |||||
21 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 33.66 | 1:10.03 | |||||
22 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.15 | 1:10.07 | |||||
23 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.00 | 1:10.14 | |||||
24 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.28 | 1:10.18 | |||||
25 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 33.96 | 1:10.22 | |||||
26 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.86 | 1:10.49 | |||||
27 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.81 | 1:10.52 | |||||
28 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 34.32 | 1:10.71 | |||||
29 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.52 | 1:10.83 | |||||
30 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.93 | 1:10.90 | |||||
31 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.75 | 1:11.25 | |||||
32 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 34.81 | 1:11.34 | |||||
33 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.86 | 1:11.44 | |||||
34 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 33.96 | 1:11.64 | |||||
35 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.51 | 1:11.78 | |||||
36 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.91 | 1:12.46 | |||||
37 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.01 | 1:12.59 | |||||
37 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 34.74 | 1:12.59 | |||||
39 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.07 | 1:13.01 | |||||
40 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.50 | 1:13.03 | |||||
41 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.90 | 1:13.31 | |||||
42 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:13.39 | |||||
43 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 34.60 | 1:13.67 | |||||
44 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.73 | 1:13.90 | |||||
45 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.46 | 1:14.11 | |||||
46 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.55 | 1:14.13 | |||||
47 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.67 | 1:14.50 | |||||
48 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 35.29 | 1:15.27 | |||||
49 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.27 | 1:15.45 | |||||
50 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 36.30 | 1:17.13 | |||||
51 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 37.50 | 1:17.23 | |||||
52 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.47 | 1:17.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 130, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.03 | 54.00 | |||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.59 | 57.61 | |||||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.08 | 57.79 | |||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.18 | 57.97 | |||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.12 | 58.04 | |||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.18 | 58.18 | |||||
7 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 28.47 | 58.33 | |||||
8 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.46 | 58.75 | |||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.47 | 58.77 | |||||
10 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 28.53 | 58.93 | |||||
11 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.08 | 59.46 | |||||
11 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 28.41 | 59.46 | |||||
13 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.69 | 59.54 | |||||
14 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.79 | 59.55 | |||||
15 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.68 | 59.65 | |||||
16 | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.72 | 59.70 | |||||
17 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.76 | 59.78 | |||||
18 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.22 | 59.89 | |||||
19 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.01 | 1:00.04 | |||||
20 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.96 | 1:00.11 | |||||
21 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 28.50 | 1:00.13 | |||||
22 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.53 | 1:00.48 | |||||
23 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 28.86 | 1:00.60 | |||||
24 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.51 | 1:00.75 | |||||
25 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.30 | 1:00.77 | |||||
26 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 29.72 | 1:01.28 | |||||
27 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 29.84 | 1:01.31 | |||||
28 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:01.39 | |||||
29 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.61 | 1:01.82 | |||||
30 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.95 | 1:01.96 | |||||
31 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.17 | 1:02.00 | |||||
32 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.15 | 1:02.25 | |||||
33 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.49 | 1:02.36 | |||||
34 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:02.59 | |||||
35 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 31.20 | 1:04.12 | |||||
36 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 30.45 | 1:04.53 | |||||
37 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 30.70 | 1:04.80 | |||||
38 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.04 | 1:04.81 | |||||
39 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 31.46 | 1:05.46 | |||||
40 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.84 | 1:07.69 | |||||
41 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 31.83 | 1:08.20 | |||||
- | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
- | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 130, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 28.75 | 57.88 | |||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | 58.64 | |||||
3 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.34 | 1:00.06 | |||||
4 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.60 | 1:00.73 | |||||
5 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 29.62 | 1:00.79 | |||||
6 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 29.20 | 1:00.85 | |||||
7 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.49 | 1:01.26 | |||||
8 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.62 | 1:02.22 | |||||
9 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.53 | 1:02.64 | |||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.37 | 1:03.00 | |||||
11 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 30.79 | 1:03.10 | |||||
12 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.56 | 1:03.80 | |||||
13 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.46 | 1:04.66 | |||||
14 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 31.85 | 1:05.43 | |||||
15 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 31.66 | 1:05.56 | |||||
16 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.77 | 1:05.95 | |||||
17 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 31.52 | 1:06.00 | |||||
18 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 32.04 | 1:06.17 | |||||
19 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.52 | 1:07.56 | |||||
20 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 32.58 | 1:07.82 | |||||
21 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.63 | 1:08.22 | |||||
22 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.31 | 1:08.89 | |||||
23 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 33.41 | 1:10.08 | |||||
24 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.33 | 1:11.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:26 |