Results for Vest Ã…rgang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 781 | 37.53 | 1:18.53 | 1:59.56 | 2:39.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.05 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 756 | 37.19 | 1:17.70 | 1:58.76 | 2:41.57 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:40.84 | |||||||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 751 | 37.74 | 1:19.07 | 2:00.90 | 2:41.97 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.70 | |||||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | 678 | 39.15 | 1:22.40 | 2:04.91 | 2:47.54 | |||
Herning Svømmeklub | 2:59.39 | |||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 672 | 38.47 | 1:21.41 | 2:04.80 | 2:48.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:59.68 | |||||||||
6 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 638 | 38.91 | 1:21.88 | 2:06.21 | 2:50.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.89 | |||||||||
7 | Karoline Sørensen | 2002 | 625 | 38.14 | 1:22.53 | 2:08.00 | 2:52.15 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:09.84 | |||||||||
8 | Astrid Nielsen | 2002 | 623 | 38.06 | 1:20.89 | 2:06.12 | 2:52.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.71 | |||||||||
9 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 622 | 39.05 | 1:23.45 | 2:08.41 | 2:52.40 | |||
Herning Svømmeklub | 2:52.67 | |||||||||
10 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 622 | 39.11 | 1:23.89 | 2:08.53 | 2:52.42 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:51.38 | |||||||||
11 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 605 | 40.84 | 1:25.64 | 2:09.85 | 2:54.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.38 | |||||||||
12 | Emilie Krog | 2002 | 596 | 39.55 | 1:23.82 | 2:09.14 | 2:54.94 | |||
Durup IF | 3:01.18 | |||||||||
13 | Marie Christensen | 2002 | 595 | 39.85 | 1:24.30 | 2:09.52 | 2:55.01 | |||
Odder Svømmeklub | 3:31.79 | |||||||||
14 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 591 | 39.31 | 1:23.49 | 2:08.86 | 2:55.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.47 | |||||||||
15 | Thea Søe Bach | 2002 | 580 | 40.48 | 1:25.48 | 2:11.05 | 2:56.50 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:08.38 | |||||||||
16 | Maiken Hougaard | 2002 | 556 | 40.75 | 1:26.33 | 2:13.01 | 2:59.00 | |||
Auning Svømmeklub | 2:53.04 | |||||||||
17 | Isabella Bach | 2002 | 535 | 41.69 | 1:27.65 | 2:13.92 | 3:01.25 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:07.52 | |||||||||
18 | Julie B. Andersen | 2002 | 519 | 41.23 | 1:27.16 | 2:14.97 | 3:03.17 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:07.66 | |||||||||
19 | Caroline Liboriussen | 2002 | 507 | 42.51 | 1:30.43 | 2:18.06 | 3:04.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:31.62 | |||||||||
20 | Jasmin Jespersen | 2002 | 503 | 42.94 | 1:29.68 | 2:17.34 | 3:05.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:12.57 | |||||||||
21 | Heidi Glintborg | 2002 | 493 | 41.92 | 1:29.46 | 2:18.34 | 3:06.35 | |||
O.S.L.F. | 3:28.27 | |||||||||
22 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 490 | 42.29 | 1:29.19 | 2:18.65 | 3:06.63 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:19.90 | |||||||||
23 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 488 | 43.56 | 1:31.95 | 2:20.56 | 3:06.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:21.96 | |||||||||
24 | Karoline Bauer | 2002 | 487 | 41.96 | 1:29.32 | 2:18.44 | 3:07.01 | |||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 486 | 42.48 | 1:29.50 | 2:17.99 | 3:07.17 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:18.92 | |||||||||
26 | Lærke Als | 2002 | 479 | 43.58 | 1:31.16 | 2:19.53 | 3:08.08 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:13.66 | |||||||||
27 | Katrine B. Hansen | 2002 | 476 | 41.48 | 1:29.49 | 2:19.17 | 3:08.54 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 472 | 41.83 | 1:30.64 | 2:20.12 | 3:08.99 | |||
Odder Svømmeklub | 3:18.07 | |||||||||
29 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 462 | 44.18 | 1:32.77 | 2:21.83 | 3:10.41 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:12.63 | |||||||||
30 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 461 | 44.19 | 1:33.00 | 2:21.83 | 3:10.51 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:12.26 | |||||||||
31 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 449 | 45.19 | 1:33.79 | 2:22.60 | 3:12.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 448 | 43.00 | 1:32.17 | 2:22.11 | 3:12.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Karen Hazell Brink | 2002 | 448 | 42.70 | 1:31.89 | 2:22.29 | 3:12.41 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
34 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 447 | 42.75 | 1:31.62 | 2:21.77 | 3:12.46 | |||
DeltaSwim | 3:27.27 | |||||||||
35 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 447 | 41.83 | 1:30.64 | 2:21.33 | 3:12.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:12.19 | |||||||||
36 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 445 | 44.76 | 1:33.88 | 2:23.11 | 3:12.77 | |||
Struer Svømmeklub | 3:30.54 | |||||||||
37 | Caroline Mogensen | 2002 | 433 | 43.27 | 1:32.40 | 2:23.92 | 3:14.49 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Maja Johansen | 2002 | 419 | 44.22 | 1:33.65 | 2:25.13 | 3:16.70 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:17.72 | |||||||||
39 | Anna Broe | 2002 | 401 | 44.36 | 1:34.62 | 2:28.21 | 3:19.60 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
40 | Natasja Muncrief | 2002 | 359 | 43.82 | 1:35.47 | 2:30.88 | 3:27.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:24.37 | |||||||||
- | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | DNF | |||||||
Thisted Svømmeklub | 3:26.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 854 | 32.20 | 1:08.69 | 1:43.99 | 2:19.41 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:18.22 | |||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 784 | 33.01 | 1:09.78 | 1:46.93 | 2:23.40 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.00 | |||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 654 | 34.45 | 1:13.13 | 1:52.50 | 2:32.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 654 | 34.93 | 1:14.41 | 1:53.51 | 2:32.33 | |||
Lyseng IF | 2:54.25 | |||||||||
5 | Lawrence Langley | 2001 | 653 | 33.44 | 1:12.35 | 1:52.18 | 2:32.45 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.71 | |||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 640 | 35.35 | 1:15.72 | 1:54.75 | 2:33.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.48 | |||||||||
7 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 640 | 34.55 | 1:13.55 | 1:54.02 | 2:33.46 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.20 | |||||||||
8 | Mads Sørensen | 2001 | 633 | 34.78 | 1:14.17 | 1:54.19 | 2:34.04 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.98 | |||||||||
9 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 620 | 34.60 | 1:14.19 | 1:54.78 | 2:35.08 | |||
Herning Svømmeklub | 2:36.04 | |||||||||
10 | Magnus V. Ancker | 2001 | 619 | 34.26 | 1:13.45 | 1:54.16 | 2:35.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.11 | |||||||||
11 | Oliver Frølund | 2001 | 588 | 35.93 | 1:15.71 | 1:57.06 | 2:37.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.00 | |||||||||
12 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 571 | 36.36 | 1:17.43 | 1:58.32 | 2:39.35 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:51.12 | |||||||||
12 | Jens Sørensen | 2001 | 571 | 35.46 | 1:15.73 | 1:57.02 | 2:39.35 | |||
Herning Svømmeklub | 2:35.48 | |||||||||
14 | Johan Nielsen | 2001 | 563 | 36.47 | 1:17.51 | 1:58.84 | 2:40.12 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.18 | |||||||||
15 | Anders Rasmussen | 2001 | 560 | 36.26 | 1:17.70 | 1:59.30 | 2:40.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:45.50 | |||||||||
16 | Thomas Schiby | 2001 | 548 | 36.23 | 1:17.84 | 1:59.51 | 2:41.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.41 | |||||||||
17 | Rasmus Hald | 2001 | 548 | 36.68 | 1:18.63 | 2:00.64 | 2:41.62 | |||
Kolding SK | 2:48.48 | |||||||||
18 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 545 | 37.52 | 1:18.37 | 2:00.30 | 2:41.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.09 | |||||||||
19 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 543 | 37.84 | 1:19.74 | 2:01.33 | 2:42.06 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 534 | 36.58 | 1:18.42 | 2:00.57 | 2:42.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.83 | |||||||||
21 | Alexander Stær | 2001 | 533 | 36.42 | 1:17.89 | 2:00.93 | 2:43.10 | |||
Swim Team Neptun | 2:44.20 | |||||||||
22 | Christian Hovmark | 2001 | 523 | 37.18 | 1:19.48 | 2:01.75 | 2:44.07 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:49.98 | |||||||||
23 | Christian Bonde | 2001 | 519 | 37.12 | 1:18.60 | 2:01.10 | 2:44.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.75 | |||||||||
24 | Daniel Jensen | 2001 | 518 | 36.40 | 1:18.67 | 2:03.20 | 2:44.69 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
25 | Mathias Rasmussen | 2001 | 515 | 38.12 | 1:19.90 | 2:02.73 | 2:44.92 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.88 | |||||||||
26 | Benjamin Peruchon | 2001 | 509 | 37.24 | 1:18.96 | 2:02.74 | 2:45.59 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 505 | 37.19 | 1:19.24 | 2:02.26 | 2:46.07 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.12 | |||||||||
28 | Magnus Funder | 2001 | 503 | 37.47 | 1:21.01 | 2:04.46 | 2:46.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.17 | |||||||||
29 | Anders Vestergaard | 2001 | 493 | 39.15 | 1:22.91 | 2:06.41 | 2:47.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.83 | |||||||||
30 | Martin H. Abel | 2001 | 487 | 37.13 | 1:19.97 | 2:04.37 | 2:48.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
31 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 484 | 37.48 | 1:20.25 | 2:04.87 | 2:48.42 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:57.47 | |||||||||
32 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 482 | 38.53 | 1:21.82 | 2:05.12 | 2:48.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.97 | |||||||||
33 | Carl M Gadegaard | 2001 | 469 | 39.43 | 1:24.26 | 2:08.53 | 2:50.21 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.79 | |||||||||
34 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 468 | 39.33 | 1:22.04 | 2:06.85 | 2:50.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.69 | |||||||||
35 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 465 | 38.87 | 1:22.68 | 2:06.64 | 2:50.68 | |||
Odder Svømmeklub | 2:51.56 | |||||||||
36 | Oliver Mølby | 2001 | 459 | 38.36 | 1:21.70 | 2:06.86 | 2:51.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.93 | |||||||||
37 | Marius Nørgaard | 2001 | 452 | 39.26 | 1:23.99 | 2:09.34 | 2:52.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:59.16 | |||||||||
38 | Luis Velasquez | 2001 | 448 | 39.80 | 1:24.13 | 2:08.59 | 2:52.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:37.40 | |||||||||
39 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 435 | 38.49 | 1:22.37 | 2:08.10 | 2:54.46 | |||
Odder Svømmeklub | 3:19.09 | |||||||||
40 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 430 | 38.68 | 1:23.25 | 2:09.48 | 2:55.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:04.48 | |||||||||
41 | Johann Kristian Møller | 2001 | 424 | 38.82 | 1:24.57 | 2:08.95 | 2:55.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Mads Frydenholm | 2001 | 403 | 39.92 | 1:25.38 | 2:12.11 | 2:58.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
43 | Magnus A H Christensen | 2001 | 397 | 41.10 | 1:26.62 | 2:13.36 | 2:59.89 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
44 | Victor Bjerre | 2001 | 389 | 39.70 | 1:27.56 | 2:14.35 | 3:01.14 | |||
Herning Svømmeklub | 3:11.89 | |||||||||
45 | Oliver Veile | 2001 | 282 | 43.81 | 1:34.80 | 2:27.85 | 3:21.64 | |||
Durup IF | ||||||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | DSQ | Ej samt. berø. 175m | ||||||
Odense Svømme Klub | 2:51.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 704 | 35.92 | 1:16.48 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 636 | 38.19 | 1:19.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.41 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 609 | 37.65 | 1:20.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.76 | |||||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | 603 | 38.46 | 1:20.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.06 | |||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 599 | 37.92 | 1:20.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
6 | Cecilie Batz | 2003 | 581 | 38.29 | 1:21.52 | |||||
Kolding SK | 1:23.30 | |||||||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 568 | 39.26 | 1:22.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.53 | |||||||||
8 | Emilie Egerup | 2003 | 560 | 39.16 | 1:22.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.90 | |||||||||
9 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 559 | 39.31 | 1:22.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 551 | 38.85 | 1:23.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.85 | |||||||||
11 | Caroline Broholm | 2003 | 549 | 38.83 | 1:23.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.74 | |||||||||
12 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 542 | 40.03 | 1:23.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.83 | |||||||||
13 | Caroline Lysgaard | 2003 | 537 | 39.63 | 1:23.72 | |||||
Lyseng IF | 1:24.09 | |||||||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | 536 | 39.27 | 1:23.75 | |||||
Frem Odense | 1:24.44 | |||||||||
15 | Christine Krogh | 2003 | 531 | 39.52 | 1:24.03 | |||||
O.S.L.F. | 1:23.98 | |||||||||
16 | Ella Christiansen | 2003 | 523 | 39.93 | 1:24.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.62 | |||||||||
17 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 508 | 40.29 | 1:25.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.22 | |||||||||
18 | Lærke Høgsted | 2003 | 493 | 40.82 | 1:26.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.96 | |||||||||
19 | Amalie Kristensen | 2003 | 488 | 41.45 | 1:26.39 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:28.96 | |||||||||
20 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 486 | 40.72 | 1:26.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:31.60 | |||||||||
21 | My Phuong Bui | 2003 | 486 | 41.14 | 1:26.52 | |||||
O.S.L.F. | 1:32.07 | |||||||||
22 | Anna Bull Kramer | 2003 | 479 | 41.06 | 1:26.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.77 | |||||||||
23 | Cecilie Christiansen | 2003 | 476 | 41.55 | 1:27.16 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:35.01 | |||||||||
24 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 457 | 42.09 | 1:28.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.34 | |||||||||
25 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 452 | 41.97 | 1:28.65 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.46 | |||||||||
26 | Signe Thomsen | 2003 | 452 | 41.67 | 1:28.67 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:29.74 | |||||||||
27 | Selma Pruzljanin | 2003 | 448 | 42.39 | 1:28.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
28 | Line Lyskjær | 2003 | 442 | 42.71 | 1:29.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:34.29 | |||||||||
29 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 440 | 42.83 | 1:29.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.42 | |||||||||
30 | Sarah Bundgaard | 2003 | 439 | 42.51 | 1:29.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.73 | |||||||||
31 | Freja Romanski | 2003 | 436 | 42.10 | 1:29.75 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:31.31 | |||||||||
32 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 431 | 43.41 | 1:30.06 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:33.64 | |||||||||
33 | Holly Lønne Turner | 2003 | 401 | 43.47 | 1:32.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:45.59 | |||||||||
34 | Mia Borgensgaard | 2003 | 387 | 44.45 | 1:33.35 | |||||
TST Svømning | 1:38.30 | |||||||||
35 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 384 | 44.10 | 1:33.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:34.95 | |||||||||
36 | Michelle Philipsen | 2003 | 383 | 43.67 | 1:33.66 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:39.83 | |||||||||
37 | Maibritt Christensen | 2003 | 382 | 44.19 | 1:33.77 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:38.38 | |||||||||
38 | Josefine Heuer | 2003 | 374 | 45.50 | 1:34.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.03 | |||||||||
39 | Camilla Kjær | 2003 | 372 | 45.25 | 1:34.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:48.92 | |||||||||
40 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 372 | 44.49 | 1:34.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.24 | |||||||||
41 | Alma Burgaard | 2003 | 370 | 44.76 | 1:34.76 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:37.70 | |||||||||
42 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 308 | 47.49 | 1:40.68 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:40.99 | |||||||||
- | Jenny Cao | 2003 | Akut syg | |||||||
Frem Odense | 1:27.87 | |||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend. 75m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:38.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 632 | 33.75 | 1:11.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:14.13 | |||||||||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | 613 | 33.32 | 1:11.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.41 | |||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 589 | 34.38 | 1:12.78 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:16.76 | |||||||||
4 | Filip Cederstrøm | 2002 | 570 | 33.72 | 1:13.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.24 | |||||||||
5 | Simon Perzynski | 2002 | 567 | 34.83 | 1:13.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.94 | |||||||||
6 | Anton Leth | 2002 | 559 | 35.61 | 1:14.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.42 | |||||||||
7 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 556 | 35.63 | 1:14.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.15 | |||||||||
8 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 542 | 34.99 | 1:14.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.55 | |||||||||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 513 | 35.44 | 1:16.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
10 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 512 | 36.96 | 1:16.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.23 | |||||||||
11 | Oliver Hallenborg | 2002 | 500 | 36.19 | 1:16.83 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:18.10 | |||||||||
12 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 498 | 36.16 | 1:16.94 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.40 | |||||||||
13 | William Ohrt | 2002 | 472 | 37.05 | 1:18.34 | |||||
Kolding SK | 1:21.71 | |||||||||
14 | Christian Ottosen | 2002 | 452 | 37.27 | 1:19.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.28 | |||||||||
15 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 452 | 37.26 | 1:19.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
16 | Mathias Pedersen | 2002 | 451 | 37.63 | 1:19.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.61 | |||||||||
17 | William Svarer | 2002 | 438 | 37.35 | 1:20.28 | |||||
Kolding SK | 1:26.74 | |||||||||
18 | Joshua Dannevang | 2002 | 433 | 37.48 | 1:20.61 | |||||
Kolding SK | 1:22.92 | |||||||||
19 | Mads Kloster | 2002 | 431 | 39.02 | 1:20.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:33.04 | |||||||||
20 | Casper Brinch | 2002 | 430 | 38.16 | 1:20.83 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:22.67 | |||||||||
21 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 423 | 38.29 | 1:21.26 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:22.76 | |||||||||
22 | Joachim Hjertmann | 2002 | 421 | 37.83 | 1:21.40 | |||||
Lyseng IF | 1:24.97 | |||||||||
23 | Oliver L Nelander | 2002 | 420 | 38.45 | 1:21.42 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:22.50 | |||||||||
24 | Jakob Tietgen | 2002 | 418 | 38.60 | 1:21.56 | |||||
Frem Odense | 1:27.32 | |||||||||
25 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 398 | 38.01 | 1:22.94 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:26.48 | |||||||||
26 | William Vig Stærmose | 2002 | 389 | 39.89 | 1:23.53 | |||||
Frem Odense | 1:27.03 | |||||||||
27 | Julius Henriksen | 2002 | 386 | 39.48 | 1:23.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:28.61 | |||||||||
28 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 385 | 40.18 | 1:23.82 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.51 | |||||||||
29 | Artúr Jegesi | 2002 | 385 | 39.38 | 1:23.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.23 | |||||||||
30 | Ruben Nørgaard | 2002 | 381 | 40.21 | 1:24.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
31 | Andreas Blaaberg | 2002 | 381 | 39.55 | 1:24.11 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.78 | |||||||||
32 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 357 | 40.38 | 1:26.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 347 | 41.11 | 1:26.74 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:30.70 | |||||||||
34 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 342 | 41.12 | 1:27.21 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:28.37 | |||||||||
35 | Sander Linde | 2002 | 333 | 40.74 | 1:27.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.53 | |||||||||
36 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 331 | 41.70 | 1:28.15 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:27.32 | |||||||||
37 | Emil Frydenholm | 2002 | 314 | 42.07 | 1:29.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.96 | |||||||||
38 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 312 | 42.29 | 1:29.86 | |||||
Frem Odense | 1:40.69 | |||||||||
39 | Tobias Boström | 2002 | 305 | 41.98 | 1:30.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.86 | |||||||||
40 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 305 | 41.96 | 1:30.58 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.85 | |||||||||
41 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 300 | 42.65 | 1:31.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.71 | |||||||||
- | Benjamin Friis | 2002 | DSQ | 2 armtag u/vand 75m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.49 | |||||||||
- | Mathias Lund Hansen | 2002 | DSQ | Ej samt. berø. 75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.01 | |||||||||
- | Oskar Allerslev | 2002 | DSQ | 2 flyben udsvøm 75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:33.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 595 | 36.75 | ||||||
Kolding SK | 40.44 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 573 | 37.22 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.68 | |||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 557 | 37.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.79 | |||||||||
4 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 534 | 38.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.29 | |||||||||
5 | Nicoline Dyrman | 2004 | 520 | 38.43 | ||||||
Aars Svømmeklub | 40.02 | |||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 499 | 38.97 | ||||||
Kolding SK | 42.78 | |||||||||
7 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 482 | 39.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.16 | |||||||||
8 | Mathilde Møller | 2004 | 478 | 39.52 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.55 | |||||||||
8 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 478 | 39.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.45 | |||||||||
10 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 462 | 39.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.04 | |||||||||
11 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 456 | 40.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.25 | |||||||||
12 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 449 | 40.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 43.78 | |||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 442 | 40.58 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.27 | |||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 440 | 40.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.19 | |||||||||
15 | Eva Hjort | 2004 | 424 | 41.15 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.16 | |||||||||
16 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 423 | 41.18 | ||||||
O.S.L.F. | 41.70 | |||||||||
17 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 410 | 41.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.73 | |||||||||
18 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 410 | 41.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.81 | |||||||||
19 | Christina M. Glargaard | 2004 | 401 | 41.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.22 | |||||||||
20 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 389 | 42.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | 49.26 | |||||||||
21 | Sarah Carugati | 2004 | 388 | 42.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.24 | |||||||||
22 | Kathrine Weide | 2004 | 381 | 42.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.47 | |||||||||
23 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 375 | 42.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
24 | Victoria Underbjerg | 2004 | 371 | 43.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
25 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 369 | 43.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.25 | |||||||||
26 | Freja Friborg | 2004 | 360 | 43.44 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.76 | |||||||||
27 | Ida Kristensen | 2004 | 343 | 44.15 | ||||||
Frem Odense | 43.28 | |||||||||
28 | Astrid Hassing | 2004 | 342 | 44.18 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 48.60 | |||||||||
29 | Mia Hvarre | 2004 | 338 | 44.38 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.35 | |||||||||
30 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 337 | 44.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
31 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 336 | 44.46 | ||||||
Odense Svømme Klub | 45.66 | |||||||||
32 | Aurelia Pedersen | 2004 | 327 | 44.85 | ||||||
Odense Svømme Klub | 45.35 | |||||||||
33 | Martha Bjerg | 2004 | 314 | 45.45 | ||||||
Lyseng IF | 49.04 | |||||||||
34 | Clara Skrydstrup | 2004 | 314 | 45.46 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.41 | |||||||||
35 | Ida Juul Grønning | 2004 | 295 | 46.41 | ||||||
Odense Svømme Klub | 53.19 | |||||||||
36 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 294 | 46.49 | ||||||
Swim Team Neptun | 49.90 | |||||||||
37 | Helga Bak | 2004 | 286 | 46.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.44 | |||||||||
38 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 276 | 47.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | 48.67 | |||||||||
39 | Frida Saks Justesen | 2004 | 265 | 48.09 | ||||||
Lyseng IF | 49.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 497 | 34.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.26 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 468 | 35.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.27 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 468 | 35.54 | ||||||
O.S.L.F. | 35.79 | |||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 434 | 36.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 430 | 36.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.56 | |||||||||
6 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 406 | 37.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.11 | |||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 396 | 37.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.12 | |||||||||
8 | Markus Toft | 2003 | 390 | 37.76 | ||||||
TST Svømning | 38.79 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 375 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 38.31 | |||||||||
10 | Christian Johannesen | 2003 | 369 | 38.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.92 | |||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 365 | 38.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.09 | |||||||||
12 | Marius Gystad | 2003 | 365 | 38.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.97 | |||||||||
13 | Victor Abel Brandi | 2003 | 362 | 38.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.75 | |||||||||
14 | Oliver Fenger | 2003 | 353 | 39.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
15 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 335 | 39.72 | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.49 | |||||||||
16 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 334 | 39.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sune Schaarup | 2003 | 325 | 40.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.05 | |||||||||
18 | Alex Søndergaard | 2003 | 323 | 40.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Stamholt | 2003 | 320 | 40.34 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.82 | |||||||||
20 | Emil Lykke Grann | 2003 | 319 | 40.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.94 | |||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 313 | 40.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.71 | |||||||||
22 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 304 | 41.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 52.50 | |||||||||
23 | Thor Brunsgaard | 2003 | 304 | 41.03 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
24 | Tobias Svenningsen | 2003 | 297 | 41.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.37 | |||||||||
25 | Daniel Damsbo | 2003 | 295 | 41.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.57 | |||||||||
26 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 294 | 41.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.65 | |||||||||
27 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 292 | 41.58 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 46.31 | |||||||||
28 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 287 | 41.82 | ||||||
O.S.L.F. | 45.23 | |||||||||
29 | Christopher Z. Christense | 2003 | 284 | 41.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.94 | |||||||||
30 | Frederik Venø Elling | 2003 | 280 | 42.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
31 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 276 | 42.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.15 | |||||||||
32 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 266 | 42.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.32 | |||||||||
33 | Jakob Riisgaard | 2003 | 258 | 43.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.17 | |||||||||
34 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 251 | 43.74 | ||||||
Odense Svømme Klub | 59.21 | |||||||||
35 | Mathias Knudsen | 2003 | 249 | 43.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Kasper Johnsen | 2003 | 230 | 45.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | 54.45 | |||||||||
- | Nikolai Sander | 2003 | DNF | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 682 | 31.27 | 1:06.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 606 | 32.47 | 1:09.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 597 | 31.53 | 1:09.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.52 | |||||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 567 | 33.41 | 1:10.94 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 530 | 32.80 | 1:12.55 | |||||
O.S.L.F. | 1:12.95 | |||||||||
6 | Cecilie Christiansen | 2003 | 520 | 34.32 | 1:13.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.82 | |||||||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 509 | 33.74 | 1:13.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.97 | |||||||||
8 | Louise Houe Andersen | 2003 | 504 | 34.07 | 1:13.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.30 | |||||||||
9 | Ida S Olesen | 2003 | 483 | 34.41 | 1:14.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.39 | |||||||||
10 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 481 | 35.40 | 1:14.91 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.53 | |||||||||
11 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 467 | 35.40 | 1:15.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Bull Kramer | 2003 | 466 | 34.98 | 1:15.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
13 | Josefine Heuer | 2003 | 461 | 34.76 | 1:16.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.00 | |||||||||
13 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 461 | 35.46 | 1:16.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
15 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 461 | 36.19 | 1:16.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.96 | |||||||||
16 | Karoline Lagoni | 2003 | 458 | 35.11 | 1:16.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
17 | Sarah Bundgaard | 2003 | 452 | 35.02 | 1:16.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.96 | |||||||||
18 | Camilla Kjær | 2003 | 449 | 35.80 | 1:16.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.68 | |||||||||
19 | Ella Christiansen | 2003 | 447 | 34.74 | 1:16.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.59 | |||||||||
20 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 446 | 35.57 | 1:16.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.24 | |||||||||
21 | Lærke Høgsted | 2003 | 445 | 35.92 | 1:16.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.03 | |||||||||
22 | Mia Borgensgaard | 2003 | 445 | 36.26 | 1:16.91 | |||||
TST Svømning | 1:17.62 | |||||||||
23 | Alma Burgaard | 2003 | 438 | 35.36 | 1:17.29 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
24 | Caroline Broholm | 2003 | 416 | 35.80 | 1:18.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.05 | |||||||||
25 | Line Lyskjær | 2003 | 387 | 37.51 | 1:20.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.37 | |||||||||
26 | Christine Krogh | 2003 | 386 | 37.26 | 1:20.66 | |||||
O.S.L.F. | 1:22.35 | |||||||||
27 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 368 | 36.75 | 1:21.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.80 | |||||||||
28 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 367 | 37.77 | 1:21.96 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.25 | |||||||||
29 | Selma Pruzljanin | 2003 | 367 | 37.94 | 1:21.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
30 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 367 | 38.98 | 1:22.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.47 | |||||||||
31 | Maibritt Christensen | 2003 | 365 | 38.79 | 1:22.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:24.55 | |||||||||
32 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 362 | 39.15 | 1:22.34 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.21 | |||||||||
33 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 360 | 36.52 | 1:22.52 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:36.76 | |||||||||
34 | Holly Lønne Turner | 2003 | 358 | 36.91 | 1:22.71 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:26.79 | |||||||||
35 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 348 | 38.74 | 1:23.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.76 | |||||||||
36 | Signe Thomsen | 2003 | 341 | 38.36 | 1:23.99 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:29.55 | |||||||||
37 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 341 | 37.92 | 1:24.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.93 | |||||||||
38 | Cecilie Batz | 2003 | 312 | 38.67 | 1:26.53 | |||||
Kolding SK | 1:40.00 | |||||||||
39 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 310 | 40.03 | 1:26.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:29.42 | |||||||||
40 | Emilie Egerup | 2003 | 303 | 40.67 | 1:27.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.99 | |||||||||
41 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 300 | 39.54 | 1:27.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:32.58 | |||||||||
42 | Freja Romanski | 2003 | 294 | 39.46 | 1:28.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:34.91 | |||||||||
43 | Johanne A Andersson | 2003 | 291 | 39.85 | 1:28.57 | |||||
Frem Odense | 1:27.99 | |||||||||
44 | Amalie Kristensen | 2003 | 284 | 41.78 | 1:29.33 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
45 | Michelle Philipsen | 2003 | 268 | 41.18 | 1:31.05 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:30.35 | |||||||||
46 | Caroline Lysgaard | 2003 | 225 | 43.69 | 1:36.46 | |||||
Lyseng IF | 1:56.38 | |||||||||
- | Jenny Cao | 2003 | Akut syg | |||||||
Frem Odense | 1:37.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 700 | 28.30 | 59.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 589 | 29.09 | 1:03.27 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:04.89 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 551 | 30.27 | 1:04.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | 511 | 30.44 | 1:06.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.27 | |||||||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | 484 | 31.47 | 1:07.56 | |||||
Frem Odense | 1:08.00 | |||||||||
6 | Gustav Stahl | 2002 | 474 | 31.30 | 1:08.01 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:10.98 | |||||||||
7 | Simon Perzynski | 2002 | 469 | 31.37 | 1:08.26 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.18 | |||||||||
8 | Joachim Hjertmann | 2002 | 460 | 31.70 | 1:08.70 | |||||
Lyseng IF | 1:12.87 | |||||||||
9 | Ruben Nørgaard | 2002 | 430 | 32.34 | 1:10.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
10 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 421 | 32.72 | 1:10.76 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:11.54 | |||||||||
11 | Artúr Jegesi | 2002 | 421 | 32.17 | 1:10.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.79 | |||||||||
12 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 416 | 32.40 | 1:11.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.33 | |||||||||
13 | William Svarer | 2002 | 414 | 32.54 | 1:11.15 | |||||
Kolding SK | 1:11.26 | |||||||||
14 | Joshua Dannevang | 2002 | 412 | 33.56 | 1:11.30 | |||||
Kolding SK | 1:11.82 | |||||||||
15 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 406 | 34.01 | 1:11.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.87 | |||||||||
16 | Asbjørn Guldager | 2002 | 405 | 33.55 | 1:11.66 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.56 | |||||||||
17 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 403 | 33.35 | 1:11.83 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.67 | |||||||||
18 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 394 | 33.84 | 1:12.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.23 | |||||||||
19 | Casper Brinch | 2002 | 388 | 35.09 | 1:12.69 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:14.25 | |||||||||
20 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 379 | 33.95 | 1:13.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.29 | |||||||||
21 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 378 | 33.73 | 1:13.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.05 | |||||||||
22 | Tobias Boström | 2002 | 374 | 34.09 | 1:13.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
23 | Andreas Blaaberg | 2002 | 369 | 34.12 | 1:13.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.04 | |||||||||
24 | Filip Cederstrøm | 2002 | 368 | 33.82 | 1:14.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.34 | |||||||||
25 | Mingus Okkerholm | 2002 | 363 | 34.17 | 1:14.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.06 | |||||||||
26 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 360 | 33.64 | 1:14.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:24.57 | |||||||||
27 | Emil Frydenholm | 2002 | 355 | 35.43 | 1:14.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.60 | |||||||||
28 | Oliver L Nelander | 2002 | 349 | 34.80 | 1:15.36 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
29 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 343 | 34.30 | 1:15.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
30 | William Vig Stærmose | 2002 | 338 | 35.94 | 1:16.16 | |||||
Frem Odense | 1:25.18 | |||||||||
31 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 336 | 35.20 | 1:16.26 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.95 | |||||||||
32 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 334 | 36.08 | 1:16.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.42 | |||||||||
33 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 333 | 34.04 | 1:16.51 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.74 | |||||||||
34 | William Ohrt | 2002 | 329 | 35.63 | 1:16.84 | |||||
Kolding SK | 1:20.22 | |||||||||
35 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 321 | 35.24 | 1:17.45 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:17.24 | |||||||||
36 | Christian Ottosen | 2002 | 308 | 36.18 | 1:18.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.32 | |||||||||
37 | Oskar Allerslev | 2002 | 287 | 36.70 | 1:20.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:33.62 | |||||||||
38 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 276 | 36.84 | 1:21.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.07 | |||||||||
39 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 270 | 38.58 | 1:22.06 | |||||
Frem Odense | 1:23.05 | |||||||||
40 | Sander Linde | 2002 | 268 | 35.73 | 1:22.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
41 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 247 | 38.92 | 1:24.47 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
42 | Benjamin Friis | 2002 | 241 | 38.61 | 1:25.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:34.52 | |||||||||
43 | Oliver Hallenborg | 2002 | 229 | 39.71 | 1:26.62 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:23.62 | |||||||||
44 | Anton Leth | 2002 | 201 | 42.47 | 1:30.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 677 | 34.62 | 1:12.65 | 1:50.83 | 2:28.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.17 | |||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 660 | 34.53 | 1:11.96 | 1:50.20 | 2:29.69 | |||
Herning Svømmeklub | 2:30.19 | |||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 651 | 34.00 | 1:13.55 | 1:52.69 | 2:30.34 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.53 | |||||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 586 | 35.55 | 1:15.38 | 1:55.89 | 2:35.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 584 | 35.76 | 1:15.55 | 1:56.19 | 2:35.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.25 | |||||||||
6 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 555 | 35.88 | 1:16.67 | 1:57.65 | 2:38.60 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.91 | |||||||||
7 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 553 | 35.68 | 1:16.43 | 1:58.16 | 2:38.77 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:41.29 | |||||||||
8 | Astrid Nielsen | 2002 | 551 | 35.36 | 1:15.47 | 1:57.28 | 2:38.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.69 | |||||||||
9 | Emilie Krog | 2002 | 548 | 35.18 | 1:15.52 | 1:57.53 | 2:39.24 | |||
Durup IF | 2:53.91 | |||||||||
10 | Karoline Sørensen | 2002 | 529 | 34.57 | 1:14.96 | 1:58.01 | 2:41.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marie Christensen | 2002 | 515 | 36.74 | 1:18.48 | 2:00.93 | 2:42.62 | |||
Odder Svømmeklub | 3:28.33 | |||||||||
12 | Thilde Timmermand | 2002 | 511 | 33.35 | 1:13.28 | 1:57.54 | 2:42.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.66 | |||||||||
13 | Cecilie Grøndal | 2002 | 509 | 33.52 | 1:12.89 | 1:57.41 | 2:43.21 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:01.57 | |||||||||
14 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 509 | 35.29 | 1:16.30 | 1:59.31 | 2:43.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Liboriussen | 2002 | 480 | 36.43 | 1:19.15 | 2:03.93 | 2:46.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:05.01 | |||||||||
16 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 462 | 35.85 | 1:17.72 | 2:01.52 | 2:48.52 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Isabella Bach | 2002 | 447 | 37.47 | 1:21.32 | 2:05.68 | 2:50.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 444 | 35.72 | 1:18.06 | 2:03.56 | 2:50.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:49.37 | |||||||||
19 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 439 | 36.51 | 1:19.72 | 2:05.93 | 2:51.41 | |||
Herning Svømmeklub | 2:59.28 | |||||||||
20 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 434 | 37.92 | 1:21.02 | 2:05.83 | 2:52.10 | |||
Struer Svømmeklub | 2:57.70 | |||||||||
21 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 432 | 37.60 | 1:21.62 | 2:07.31 | 2:52.40 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 431 | 38.42 | 1:22.66 | 2:07.82 | 2:52.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Broe | 2002 | 411 | 38.00 | 1:23.44 | 2:11.14 | 2:55.26 | |||
O.S.L.F. | 3:20.09 | |||||||||
24 | Karen Hazell Brink | 2002 | 398 | 36.87 | 1:21.06 | 2:08.83 | 2:57.13 | |||
O.S.L.F. | 2:51.68 | |||||||||
25 | Julie B. Andersen | 2002 | 394 | 38.13 | 1:22.80 | 2:09.77 | 2:57.80 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 393 | 35.98 | 1:20.73 | 2:09.93 | 2:57.84 | |||
DeltaSwim | 2:59.46 | |||||||||
27 | Maja Johansen | 2002 | 381 | 39.37 | 1:24.05 | 2:10.51 | 2:59.74 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:00.00 | |||||||||
28 | Frederikke Kruse | 2002 | 361 | 39.43 | 1:26.73 | 2:14.80 | 3:03.05 | |||
Herning Svømmeklub | 3:13.25 | |||||||||
29 | Caroline Mogensen | 2002 | 357 | 38.39 | 1:24.07 | 2:13.68 | 3:03.64 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Natasja Muncrief | 2002 | 357 | 38.67 | 1:24.91 | 2:14.42 | 3:03.69 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 351 | 38.55 | 1:25.66 | 2:15.42 | 3:04.74 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:19.66 | |||||||||
32 | Maiken Hougaard | 2002 | 340 | 41.03 | 1:28.09 | 2:17.49 | 3:06.73 | |||
Auning Svømmeklub | 3:02.02 | |||||||||
33 | Lærke Als | 2002 | 331 | 39.60 | 1:27.87 | 2:17.85 | 3:08.44 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Katrine B. Hansen | 2002 | 326 | 38.73 | 1:26.24 | 2:19.21 | 3:09.26 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Jasmin Jespersen | 2002 | 324 | 41.22 | 1:29.25 | 2:19.24 | 3:09.61 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:11.18 | |||||||||
36 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 311 | 40.67 | 1:29.61 | 2:20.29 | 3:12.27 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
37 | Heidi Glintborg | 2002 | 292 | 41.27 | 1:33.07 | 2:25.52 | 3:16.29 | |||
O.S.L.F. | 3:35.52 | |||||||||
- | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | Akut syg | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 08 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 731 | 29.26 | 1:02.76 | 1:37.03 | 2:11.66 | |||
Herning Svømmeklub | 2:11.39 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 716 | 27.87 | 1:01.61 | 1:37.25 | 2:12.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.37 | |||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 637 | 30.21 | 1:05.01 | 1:41.19 | 2:17.82 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.79 | |||||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | 615 | 29.23 | 1:04.27 | 1:41.82 | 2:19.44 | |||
DeltaSwim | 2:40.33 | |||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 605 | 30.95 | 1:06.86 | 1:43.70 | 2:20.27 | |||
Lyseng IF | 2:29.07 | |||||||||
6 | Rasmus Hald | 2001 | 595 | 31.23 | 1:07.81 | 1:44.63 | 2:20.99 | |||
Kolding SK | 2:26.26 | |||||||||
7 | Emil Kragh | 2001 | 576 | 31.51 | 1:08.04 | 1:45.70 | 2:22.56 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:25.02 | |||||||||
8 | Anders Rasmussen | 2001 | 552 | 33.44 | 1:11.91 | 1:48.32 | 2:24.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Magnus A H Christensen | 2001 | 543 | 31.63 | 1:08.84 | 1:46.59 | 2:25.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 531 | 32.47 | 1:10.20 | 1:48.82 | 2:26.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.58 | |||||||||
11 | Magnus Funder | 2001 | 530 | 32.55 | 1:09.87 | 1:49.32 | 2:26.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:30.62 | |||||||||
12 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 515 | 32.65 | 1:10.26 | 1:49.35 | 2:28.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.32 | |||||||||
13 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 508 | 31.15 | 1:08.66 | 1:48.59 | 2:28.67 | |||
Odense Svømme Klub | 2:27.36 | |||||||||
14 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 501 | 32.28 | 1:10.40 | 1:49.35 | 2:29.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:56.12 | |||||||||
15 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 500 | 32.80 | 1:10.77 | 1:49.28 | 2:29.42 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:29.74 | |||||||||
16 | Marius Nørgaard | 2001 | 498 | 32.24 | 1:09.89 | 1:49.92 | 2:29.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Benjamin Peruchon | 2001 | 492 | 32.26 | 1:10.65 | 1:50.92 | 2:30.24 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:49.38 | |||||||||
18 | Jakob Grene | 2001 | 487 | 32.25 | 1:10.51 | 1:50.72 | 2:30.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
19 | Luis Velasquez | 2001 | 483 | 33.18 | 1:11.16 | 1:50.69 | 2:31.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.57 | |||||||||
20 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 474 | 32.43 | 1:10.24 | 1:50.34 | 2:32.14 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:28.49 | |||||||||
21 | Lawrence Langley | 2001 | 464 | 32.48 | 1:11.31 | 1:52.40 | 2:33.14 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.11 | |||||||||
22 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 457 | 33.41 | 1:12.01 | 1:51.86 | 2:34.02 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:43.32 | |||||||||
23 | Thomas Schiby | 2001 | 453 | 33.29 | 1:12.04 | 1:52.58 | 2:34.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 453 | 32.58 | 1:11.00 | 1:52.22 | 2:34.47 | |||
Herning Svømmeklub | 2:33.11 | |||||||||
25 | Mathias Rasmussen | 2001 | 436 | 34.45 | 1:15.34 | 1:56.06 | 2:36.35 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:44.03 | |||||||||
26 | Christian Bonde | 2001 | 433 | 32.79 | 1:11.78 | 1:54.31 | 2:36.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:08.99 | |||||||||
27 | Anders Vestergaard | 2001 | 433 | 34.69 | 1:15.03 | 1:56.83 | 2:36.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 409 | 33.77 | 1:14.75 | 1:57.75 | 2:39.78 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:53.99 | |||||||||
29 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 400 | 36.64 | 1:18.99 | 2:00.64 | 2:41.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
30 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 374 | 36.53 | 1:17.08 | 1:59.59 | 2:44.56 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Oliver Mølby | 2001 | 372 | 34.25 | 1:17.24 | 2:02.32 | 2:44.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
32 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 357 | 34.94 | 1:16.59 | 2:01.85 | 2:47.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:04.60 | |||||||||
33 | Mads Frydenholm | 2001 | 344 | 36.18 | 1:19.56 | 2:04.16 | 2:49.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
34 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 333 | 34.56 | 1:16.56 | 2:02.87 | 2:51.05 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Victor Bjerre | 2001 | 331 | 36.34 | 1:19.63 | 2:05.65 | 2:51.46 | |||
Herning Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
36 | Johann Kristian Møller | 2001 | 323 | 35.36 | 1:19.50 | 2:06.13 | 2:52.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 322 | 35.39 | 1:18.29 | 2:04.97 | 2:53.05 | |||
Odder Svømmeklub | 3:36.88 | |||||||||
38 | Christian Hovmark | 2001 | 313 | 36.76 | 1:21.24 | 2:08.82 | 2:54.56 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Carl M Gadegaard | 2001 | 306 | 37.31 | 1:22.16 | 2:08.80 | 2:55.93 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:19.07 | |||||||||
40 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 295 | 37.61 | 1:23.15 | 2:10.88 | 2:58.02 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:05.12 | |||||||||
41 | Oliver Veile | 2001 | 257 | 39.80 | 1:26.53 | 2:19.24 | 3:06.40 | |||
Durup IF | ||||||||||
- | Mads Sørensen | 2001 | DSQ | Ej samt. berø 150m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Oliver Frølund | 2001 | DSQ | Plaster på v. ben | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:56.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 08 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2002 | 597 | 4:07.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:10.99 | |||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 29.44 | 1:00.71 | 1:00.71 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 30.85 | 1:03.50 | 2:04.21 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 29.70 | 1:02.23 | 3:06.44 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.82 | 1:00.77 | 4:07.21 | ||||||
2 | Stm Piger | 2002 | 565 | 4:11.73 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:17.54 | |||||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.16 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 30.64 | 1:04.87 | 2:09.68 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 29.33 | 1:01.87 | 3:11.55 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 28.07 | 1:00.18 | 4:11.73 | ||||||
3 | Vs Piger | 2002 | 556 | 4:13.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:20.00 | |||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 28.90 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 31.15 | 1:07.59 | 2:07.67 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 29.77 | 1:02.61 | 3:10.28 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.03 | 1:02.82 | 4:13.10 | ||||||
4 | Horsens Piger | 2002 | 545 | 4:14.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:26.14 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 30.57 | 1:02.09 | 1:02.09 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 30.50 | 1:04.10 | 2:06.19 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 31.15 | 1:04.77 | 3:10.96 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 30.36 | 1:03.80 | 4:14.76 | ||||||
5 | Team Awesome | 2002 | 526 | 4:17.94 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:22.00 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 31.30 | 1:04.69 | 1:04.69 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.73 | 1:06.31 | 2:11.00 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.17 | 1:03.09 | 3:14.09 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 30.44 | 1:03.85 | 4:17.94 | ||||||
6 | Aalborg Piger 2 | 2002 | 520 | 4:18.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:22.56 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.51 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 30.37 | 1:04.19 | 2:07.73 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 20.77 | 1:06.45 | 3:14.18 | ||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 30.91 | 1:04.63 | 4:18.81 | ||||||
7 | Esbjerg Piger 1 | 2002 | 514 | 4:19.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:22.55 | |||||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 29.63 | 1:02.00 | 1:02.00 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 31.05 | 1:04.80 | 2:06.80 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 31.43 | 1:06.47 | 3:13.27 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 31.14 | 1:06.61 | 4:19.88 | ||||||
8 | Thisted Piger | 2002 | 509 | 4:20.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:28.02 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 29.82 | 1:02.07 | 1:02.07 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.21 | 1:03.39 | 2:05.46 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 32.13 | 1:07.28 | 3:12.74 | ||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 32.02 | 1:07.98 | 4:20.72 | ||||||
9 | Sto Penguins | 2002 | 500 | 4:22.22 | ||||||
Swim Team Odense | 4:24.28 | |||||||||
Anna Broe | 2002 | 31.48 | 1:06.18 | 1:06.18 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.71 | 1:03.64 | 2:09.82 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 31.04 | 1:05.73 | 3:15.55 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 31.84 | 1:06.67 | 4:22.22 | ||||||
10 | Odder Piger | 2002 | 492 | 4:23.67 | ||||||
Odder Svømmeklub | 4:26.00 | |||||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 29.95 | 1:03.69 | 1:03.69 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 29.36 | 1:01.52 | 2:05.21 | ||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 32.03 | 1:08.96 | 3:14.17 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 33.46 | 1:09.50 | 4:23.67 | ||||||
11 | Ksk Girls Kolding | 2004 | 450 | 4:31.60 | ||||||
Kolding SK | 4:43.02 | |||||||||
Cecilie Batz | 2003 | 32.43 | 1:07.77 | 1:07.77 | ||||||
Karoline Bauer | 2002 | 31.99 | 1:07.00 | 2:14.77 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 32.22 | 1:07.52 | 3:22.29 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 32.77 | 1:09.31 | 4:31.60 | ||||||
12 | Team Great | 2002 | 449 | 4:31.91 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:36.00 | |||||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 31.96 | 1:07.85 | 1:07.85 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.98 | 1:08.11 | 2:15.96 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 31.93 | 1:07.56 | 3:23.52 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 32.56 | 1:08.39 | 4:31.91 | ||||||
13 | Piger Agf | 2002 | 436 | 4:34.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:31.50 | |||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 30.88 | 1:05.08 | 1:05.08 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.95 | 1:07.23 | 2:12.31 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 33.97 | 1:12.16 | 3:24.47 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 32.84 | 1:10.02 | 4:34.49 | ||||||
14 | Aalborg Piger 3 | 2002 | 433 | 4:35.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:39.67 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 31.71 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 32.99 | 1:08.25 | 2:15.03 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 34.28 | 1:09.57 | 3:24.60 | ||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 33.38 | 1:10.50 | 4:35.10 | ||||||
15 | Sto Dolphins | 2002 | 431 | 4:35.49 | ||||||
Swim Team Odense | 4:39.82 | |||||||||
Alma Burgaard | 2003 | 33.08 | 1:07.93 | 1:07.93 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 32.16 | 1:08.27 | 2:16.20 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 33.25 | 1:11.14 | 3:27.34 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 32.40 | 1:08.15 | 4:35.49 | ||||||
16 | Rsk Piger | 2002 | 416 | 4:38.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 4:30.80 | |||||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 32.42 | 1:09.30 | 1:09.30 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 32.49 | 1:10.09 | 2:19.39 | ||||||
Katrine B. Hansen | 2002 | 33.73 | 1:11.85 | 3:31.24 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 32.52 | 1:07.65 | 4:38.89 | ||||||
17 | Aarhus Swim Piger | 2002 | 377 | 4:48.04 | ||||||
Aarhus Swim | 4:51.74 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 34.35 | 1:10.91 | 1:10.91 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 34.74 | 1:14.73 | 2:25.64 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.70 | 1:07.63 | 3:33.27 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 34.85 | 1:14.77 | 4:48.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 12, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge | 2001 | 543 | 3:44.61 | ||||||
Aarhus Swim | 3:49.33 | |||||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 26.72 | 55.58 | 55.58 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 26.44 | 56.70 | 1:52.28 | ||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 27.96 | 57.88 | 2:50.16 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.87 | 54.45 | 3:44.61 | ||||||
2 | Team Awesome | 2001 | 527 | 3:46.93 | ||||||
Elite Swim Vejle | 3:50.00 | |||||||||
Mads Sørensen | 2001 | 26.71 | 56.38 | 56.38 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 26.49 | 57.12 | 1:53.50 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 26.32 | 56.03 | 2:49.53 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 26.92 | 57.40 | 3:46.93 | ||||||
3 | Esbjerg Drenge 1 | 2001 | 520 | 3:47.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:51.26 | |||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 28.53 | 59.80 | 59.80 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 25.37 | 54.30 | 1:54.10 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 27.17 | 57.85 | 2:51.95 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.54 | 55.90 | 3:47.85 | ||||||
4 | Vs Drenge | 2001 | 516 | 3:48.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:55.50 | |||||||||
Chris Lund Rasmussen | 2001 | 26.71 | 56.07 | 56.07 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 27.54 | 57.97 | 1:54.04 | ||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 27.69 | 58.61 | 2:52.65 | ||||||
Johan Nielsen | 2001 | 26.58 | 55.85 | 3:48.50 | ||||||
5 | Aalborg Drenge 1 | 2001 | 508 | 3:49.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:51.99 | |||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 28.02 | 58.69 | 58.69 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 27.10 | 56.87 | 1:55.56 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 27.80 | 57.63 | 2:53.19 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 26.81 | 56.40 | 3:49.59 | ||||||
6 | Drenge 1 Agf | 2001 | 486 | 3:53.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:55.70 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.72 | 58.34 | 58.34 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 27.69 | 57.41 | 1:55.75 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.38 | 57.78 | 2:53.53 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 27.94 | 59.61 | 3:53.14 | ||||||
7 | Team Great | 2001 | 434 | 4:02.09 | ||||||
Elite Swim Vejle | 4:09.00 | |||||||||
Emil Kragh | 2001 | 28.90 | 58.90 | 58.90 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 29.41 | 1:02.15 | 2:01.05 | ||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 28.73 | 59.95 | 3:01.00 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 28.83 | 1:01.09 | 4:02.09 | ||||||
8 | Sto Sharks | 2001 | 426 | 4:03.59 | ||||||
Swim Team Odense | 4:02.43 | |||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.54 | 59.96 | 59.96 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 30.19 | 1:04.17 | 2:04.13 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 26.94 | 56.86 | 3:00.99 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 29.49 | 1:02.60 | 4:03.59 | ||||||
9 | Tiger Sharks | 2001 | 425 | 4:03.78 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 4:06.52 | |||||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 30.37 | 1:04.02 | 1:04.02 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 27.85 | 58.86 | 2:02.88 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 31.09 | 1:04.96 | 3:07.84 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 26.90 | 55.94 | 4:03.78 | ||||||
10 | Silkeborg Drenge | 2001 | 408 | 4:06.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:11.70 | |||||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 30.31 | 1:02.38 | 1:02.38 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 26.95 | 56.72 | 1:59.10 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 30.35 | 1:04.04 | 3:03.14 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 30.71 | 1:03.84 | 4:06.98 | ||||||
11 | Aalborg Drenge 2 | 2001 | 407 | 4:07.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:15.22 | |||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 29.00 | 1:00.89 | 1:00.89 | ||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 27.13 | 57.95 | 1:58.84 | ||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 30.64 | 1:06.86 | 3:05.70 | ||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 28.67 | 1:01.64 | 4:07.34 | ||||||
12 | Odder Drenge | 2001 | 397 | 4:09.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | 4:13.00 | |||||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 28.24 | 58.83 | 58.83 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 32.05 | 1:07.37 | 2:06.20 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 28.95 | 1:01.29 | 3:07.49 | ||||||
Benjamin B Nielsen | 2001 | 29.83 | 1:01.83 | 4:09.32 | ||||||
13 | Ksk Boys Kolding | 2002 | 396 | 4:09.53 | ||||||
Kolding SK | 4:12.40 | |||||||||
William Ohrt | 2002 | 30.91 | 1:04.61 | 1:04.61 | ||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 30.68 | 1:03.68 | 2:08.29 | ||||||
William Svarer | 2002 | 29.60 | 1:02.62 | 3:10.91 | ||||||
Rasmus Hald | 2001 | 28.36 | 58.62 | 4:09.53 | ||||||
14 | Drenge 2 Agf | 2001 | 363 | 4:16.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:16.30 | |||||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 29.61 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 30.22 | 1:03.70 | 2:06.72 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 30.51 | 1:04.36 | 3:11.08 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 30.86 | 1:05.71 | 4:16.79 | ||||||
15 | Hsk Drenge | 2001 | 357 | 4:18.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 4:17.59 | |||||||||
Benjamin Peruchon | 2001 | 27.66 | 57.39 | 57.39 | ||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 31.44 | 1:05.61 | 2:03.00 | ||||||
Benjamin Friis | 2002 | 33.83 | 1:09.98 | 3:12.98 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 30.85 | 1:05.22 | 4:18.20 | ||||||
16 | Sto Orcas | 2001 | 325 | 4:26.57 | ||||||
Swim Team Odense | 4:26.65 | |||||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 30.87 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 31.80 | 1:06.61 | 2:11.15 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 31.99 | 1:06.98 | 3:18.13 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 32.08 | 1:08.44 | 4:26.57 | ||||||
- | Horsens Drenge | 2002 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:13.72 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.67 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 32.38 | 1:09.15 | 2:08.76 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 32.45 | 1:08.51 | 3:17.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 552 | 32.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.31 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 527 | 32.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.11 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 516 | 32.88 | ||||||
Kolding SK | 35.08 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 507 | 33.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.40 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 496 | 33.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | 475 | 33.80 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.84 | |||||||||
7 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 465 | 34.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
8 | Aurelia Pedersen | 2004 | 442 | 34.62 | ||||||
Odense Svømme Klub | 36.13 | |||||||||
9 | Clara Skrydstrup | 2004 | 437 | 34.74 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.29 | |||||||||
10 | Nicoline Dyrman | 2004 | 430 | 34.94 | ||||||
Aars Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
11 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 403 | 35.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
12 | Ida Juul Grønning | 2004 | 403 | 35.71 | ||||||
Odense Svømme Klub | 37.00 | |||||||||
13 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 402 | 35.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
14 | Eva Hjort | 2004 | 401 | 35.77 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.72 | |||||||||
15 | Mia Hvarre | 2004 | 399 | 35.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.16 | |||||||||
16 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 396 | 35.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.23 | |||||||||
17 | Freja Friborg | 2004 | 391 | 36.06 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.29 | |||||||||
18 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 388 | 36.16 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
19 | Anna Toft Petersen | 2004 | 384 | 36.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
20 | Elma Gabela | 2004 | 375 | 36.55 | ||||||
Kolding SK | 39.72 | |||||||||
21 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 373 | 36.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
22 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 363 | 36.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
23 | Laura Marie Dige | 2004 | 356 | 37.19 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.59 | |||||||||
24 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 345 | 37.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.69 | |||||||||
25 | Victoria Underbjerg | 2004 | 336 | 37.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.05 | |||||||||
26 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 327 | 38.27 | ||||||
O.S.L.F. | 39.66 | |||||||||
27 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 319 | 38.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.52 | |||||||||
28 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 307 | 39.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.12 | |||||||||
29 | Astrid Hassing | 2004 | 306 | 39.12 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 38.45 | |||||||||
30 | Frida Saks Justesen | 2004 | 305 | 39.15 | ||||||
Lyseng IF | 38.66 | |||||||||
31 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 305 | 39.18 | ||||||
Swim Team Neptun | 44.65 | |||||||||
32 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 301 | 39.34 | ||||||
Odense Svømme Klub | 39.89 | |||||||||
33 | Mathilde Møller | 2004 | 292 | 39.76 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
34 | Helga Bak | 2004 | 291 | 39.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.49 | |||||||||
35 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 290 | 39.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.61 | |||||||||
36 | Kathrine Weide | 2004 | 277 | 40.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
37 | Martha Bjerg | 2004 | 268 | 40.90 | ||||||
Lyseng IF | 41.58 | |||||||||
38 | Ida Kristensen | 2004 | 201 | 44.96 | ||||||
Frem Odense | 54.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 503 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 31.02 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 498 | 30.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
3 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 479 | 30.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.73 | |||||||||
4 | Nikolai Sander | 2003 | 456 | 30.91 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.36 | |||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 452 | 31.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.98 | |||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 429 | 31.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.55 | |||||||||
7 | Mathias Knudsen | 2003 | 424 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.15 | |||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 423 | 31.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.46 | |||||||||
9 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 421 | 31.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.85 | |||||||||
10 | Alex Søndergaard | 2003 | 397 | 32.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
11 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 369 | 33.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.62 | |||||||||
12 | Emil Lykke Grann | 2003 | 362 | 33.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
13 | Christian Kornum | 2003 | 361 | 33.42 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.05 | |||||||||
14 | Thor Brunsgaard | 2003 | 352 | 33.68 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
15 | Kasper Johnsen | 2003 | 348 | 33.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
16 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 348 | 33.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.26 | |||||||||
17 | Christopher Z. Christense | 2003 | 341 | 34.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
18 | Victor Nygaard | 2003 | 339 | 34.10 | ||||||
O.S.L.F. | 36.25 | |||||||||
19 | Mads Stamholt | 2003 | 335 | 34.25 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.09 | |||||||||
20 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 334 | 34.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.66 | |||||||||
21 | Frederik Venø Elling | 2003 | 333 | 34.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
22 | Marius Gystad | 2003 | 329 | 34.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
23 | Christian Johannesen | 2003 | 307 | 35.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
24 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 304 | 35.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
25 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 304 | 35.38 | ||||||
Odense Svømme Klub | 36.55 | |||||||||
26 | Daniel Østerballe | 2003 | 301 | 35.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.88 | |||||||||
26 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 301 | 35.51 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
28 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 294 | 35.78 | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.50 | |||||||||
29 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 293 | 35.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.39 | |||||||||
30 | Victor Abel Brandi | 2003 | 291 | 35.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
31 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 281 | 36.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.83 | |||||||||
32 | Sune Schaarup | 2003 | 263 | 37.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.58 | |||||||||
33 | Oliver Fenger | 2003 | 258 | 37.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.40 | |||||||||
34 | Tobias Svenningsen | 2003 | 257 | 37.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
35 | Markus Toft | 2003 | 243 | 38.10 | ||||||
TST Svømning | 38.48 | |||||||||
36 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 239 | 38.33 | ||||||
O.S.L.F. | 39.24 | |||||||||
37 | Jakob Riisgaard | 2003 | 223 | 39.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 757 | 1:13.64 | 2:32.06 | 4:01.84 | 5:10.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:10.78 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 744 | 1:13.93 | 2:31.94 | 4:01.81 | 5:12.61 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:12.47 | |||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 738 | 1:16.72 | 2:36.88 | 4:03.60 | 5:13.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | 721 | 1:12.02 | 2:28.87 | 4:03.19 | 5:15.98 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:26.46 | |||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 709 | 1:14.31 | 2:33.65 | 4:07.26 | 5:17.68 | |||
Odder Svømmeklub | 5:31.98 | |||||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | 695 | 1:13.80 | 2:33.70 | 4:08.02 | 5:19.82 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:22.15 | |||||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 672 | 1:20.41 | 2:40.61 | 4:11.95 | 5:23.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:49.89 | |||||||||
8 | Emilie Krog | 2002 | 666 | 1:15.82 | 2:37.24 | 4:11.89 | 5:24.46 | |||
Durup IF | 5:23.87 | |||||||||
9 | Sascha Lausten | 2002 | 660 | 1:15.19 | 2:40.02 | 4:12.84 | 5:25.32 | |||
Herning Svømmeklub | 5:22.96 | |||||||||
10 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 642 | 1:16.68 | 2:42.99 | 4:14.35 | 5:28.44 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:36.19 | |||||||||
11 | Astrid Nielsen | 2002 | 622 | 1:14.70 | 2:42.99 | 4:16.11 | 5:31.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:38.41 | |||||||||
12 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 621 | 1:22.00 | 2:43.48 | 4:19.31 | 5:32.06 | |||
Herning Svømmeklub | 5:40.14 | |||||||||
13 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 616 | 1:21.92 | 2:50.64 | 4:15.52 | 5:32.89 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:52.26 | |||||||||
14 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 611 | 1:17.67 | 2:44.96 | 4:18.52 | 5:33.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:34.99 | |||||||||
15 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 610 | 1:16.84 | 2:41.70 | 4:19.46 | 5:34.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.69 | |||||||||
16 | Caroline Liboriussen | 2002 | 583 | 1:18.02 | 2:44.01 | 4:23.52 | 5:39.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:41.39 | |||||||||
17 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 582 | 1:23.98 | 2:53.38 | 4:23.96 | 5:39.21 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:43.68 | |||||||||
18 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 581 | 1:19.74 | 2:46.20 | 4:24.80 | 5:39.48 | |||
DeltaSwim | 5:34.50 | |||||||||
19 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 576 | 1:16.64 | 2:44.44 | 4:24.60 | 5:40.52 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:42.81 | |||||||||
20 | Isabella Bach | 2002 | 576 | 1:16.47 | 2:38.50 | 4:21.68 | 5:40.55 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:33.90 | |||||||||
21 | Heidi Glintborg | 2002 | 557 | 1:25.31 | 2:46.73 | 4:26.69 | 5:44.19 | |||
O.S.L.F. | 5:35.39 | |||||||||
22 | Lærke Als | 2002 | 554 | 1:25.71 | 2:52.33 | 4:29.51 | 5:44.82 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:57.44 | |||||||||
23 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 554 | 1:23.14 | 2:48.40 | 4:29.06 | 5:44.84 | |||
Thisted Svømmeklub | 6:00.61 | |||||||||
24 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 540 | 1:25.34 | 2:49.87 | 4:30.95 | 5:47.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 538 | 1:28.70 | 2:57.39 | 4:28.22 | 5:48.30 | |||
Herning Svømmeklub | 5:53.18 | |||||||||
26 | Thilde Timmermand | 2002 | 520 | 1:17.72 | 2:46.42 | 4:33.27 | 5:52.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:46.99 | |||||||||
27 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 518 | 1:21.21 | 2:46.20 | 4:30.04 | 5:52.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:48.64 | |||||||||
28 | Anna Broe | 2002 | 515 | 1:21.26 | 2:47.42 | 4:32.58 | 5:53.35 | |||
O.S.L.F. | 6:01.82 | |||||||||
29 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 514 | 1:20.05 | 2:49.40 | 4:31.88 | 5:53.50 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Katrine B. Hansen | 2002 | 513 | 1:24.25 | 2:50.67 | 4:31.18 | 5:53.88 | |||
Ringe Svømme Klub | 6:01.16 | |||||||||
31 | Maiken Hougaard | 2002 | 507 | 1:28.25 | 3:02.26 | 4:36.05 | 5:55.23 | |||
Auning Svømmeklub | 6:04.98 | |||||||||
32 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 503 | 1:25.61 | 2:56.69 | 4:41.06 | 5:56.06 | |||
Odder Svømmeklub | 5:57.56 | |||||||||
33 | Julie B. Andersen | 2002 | 501 | 1:23.73 | 2:53.60 | 4:34.66 | 5:56.75 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Karen Hazell Brink | 2002 | 494 | 1:25.15 | 2:55.45 | 4:42.53 | 5:58.36 | |||
O.S.L.F. | 5:56.72 | |||||||||
35 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 493 | 1:23.64 | 2:54.14 | 4:35.77 | 5:58.47 | |||
Struer Svømmeklub | 5:57.71 | |||||||||
36 | Jasmin Jespersen | 2002 | 480 | 1:28.93 | 3:01.28 | 4:39.70 | 6:01.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:56.17 | |||||||||
37 | Caroline Mogensen | 2002 | 466 | 1:23.20 | 2:59.97 | 4:44.52 | 6:05.43 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 462 | 1:28.87 | 2:55.98 | 4:38.84 | 6:06.47 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Natasja Muncrief | 2002 | 443 | 1:28.79 | 2:58.47 | 4:49.63 | 6:11.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:01.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 797 | 1:08.07 | 2:21.25 | 3:35.07 | 4:40.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:52.86 | |||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 754 | 1:03.76 | 2:17.87 | 3:42.84 | 4:46.10 | |||
Herning Svømmeklub | 4:45.27 | |||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 725 | 1:06.44 | 2:20.42 | 3:43.77 | 4:49.81 | |||
Lyseng IF | 5:30.81 | |||||||||
4 | Mads Sørensen | 2001 | 724 | 1:08.17 | 2:25.58 | 3:46.92 | 4:50.04 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:55.89 | |||||||||
5 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 723 | 1:07.82 | 2:21.62 | 3:44.17 | 4:50.16 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:57.18 | |||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 712 | 1:02.32 | 2:16.32 | 3:44.91 | 4:51.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:56.94 | |||||||||
7 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 703 | 1:07.11 | 2:24.39 | 3:44.20 | 4:52.89 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:51.22 | |||||||||
8 | Daniel Jensen | 2001 | 690 | 1:03.40 | 2:20.46 | 3:49.03 | 4:54.64 | |||
DeltaSwim | 5:11.02 | |||||||||
9 | Emil Kragh | 2001 | 667 | 1:08.19 | 2:27.67 | 3:49.74 | 4:58.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:03.43 | |||||||||
10 | Oliver Frølund | 2001 | 660 | 1:08.85 | 2:27.21 | 3:52.73 | 4:59.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:01.70 | |||||||||
11 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 659 | 1:09.60 | 2:26.66 | 3:54.22 | 4:59.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:06.68 | |||||||||
12 | Christian Bonde | 2001 | 657 | 1:10.50 | 2:26.99 | 3:51.78 | 4:59.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:09.11 | |||||||||
13 | Johan Nielsen | 2001 | 656 | 1:09.82 | 2:24.85 | 3:51.66 | 4:59.67 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:00.50 | |||||||||
14 | Rasmus Hald | 2001 | 651 | 1:08.47 | 2:24.13 | 3:53.11 | 5:00.49 | |||
Kolding SK | 5:01.01 | |||||||||
15 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 645 | 1:10.97 | 2:28.49 | 3:54.50 | 5:01.46 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:04.48 | |||||||||
16 | Mathias Rasmussen | 2001 | 643 | 1:09.34 | 2:25.00 | 3:53.43 | 5:01.67 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:02.07 | |||||||||
17 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 631 | 1:07.40 | 2:25.28 | 3:55.04 | 5:03.62 | |||
Odense Svømme Klub | 4:59.40 | |||||||||
18 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 627 | 1:09.10 | 2:21.27 | 3:53.06 | 5:04.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:00.90 | |||||||||
19 | Jakob Grene | 2001 | 614 | 1:09.40 | 2:29.34 | 3:54.14 | 5:06.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:12.04 | |||||||||
20 | Benjamin Peruchon | 2001 | 613 | 1:09.25 | 2:25.52 | 3:57.50 | 5:06.53 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:05.21 | |||||||||
21 | Anders Rasmussen | 2001 | 606 | 1:09.26 | 2:25.56 | 3:56.81 | 5:07.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:04.30 | |||||||||
22 | Marius Nørgaard | 2001 | 602 | 1:10.24 | 2:25.59 | 3:57.73 | 5:08.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thomas Schiby | 2001 | 599 | 1:11.52 | 2:28.82 | 3:55.91 | 5:08.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:34.68 | |||||||||
24 | Anders Vestergaard | 2001 | 596 | 1:10.48 | 2:31.31 | 3:59.10 | 5:09.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:11.88 | |||||||||
25 | Magnus Funder | 2001 | 591 | 1:10.20 | 2:28.61 | 4:01.27 | 5:10.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:14.94 | |||||||||
26 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 590 | 1:07.92 | 2:32.00 | 3:56.29 | 5:10.55 | |||
Herning Svømmeklub | 5:20.92 | |||||||||
27 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 589 | 1:09.70 | 2:29.93 | 4:00.26 | 5:10.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:12.68 | |||||||||
28 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 586 | 1:14.00 | 2:37.01 | 4:00.76 | 5:11.24 | |||
Svømmeklubben Opnør | 5:27.24 | |||||||||
29 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 583 | 1:13.23 | 2:31.24 | 3:59.62 | 5:11.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:16.26 | |||||||||
30 | Luis Velasquez | 2001 | 568 | 1:09.44 | 2:30.44 | 4:02.18 | 5:14.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:13.91 | |||||||||
31 | Magnus V. Ancker | 2001 | 555 | 1:17.66 | 2:38.44 | 4:02.70 | 5:16.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:42.09 | |||||||||
32 | Alexander Stær | 2001 | 553 | 1:12.16 | 2:33.49 | 4:01.96 | 5:17.18 | |||
Swim Team Neptun | 5:26.36 | |||||||||
33 | Magnus A H Christensen | 2001 | 548 | 1:06.83 | 2:28.66 | 4:04.46 | 5:18.15 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:24.14 | |||||||||
34 | Oliver Mølby | 2001 | 543 | 1:17.99 | 2:37.61 | 4:10.78 | 5:19.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:20.00 | |||||||||
35 | Victor Bjerre | 2001 | 536 | 1:14.84 | 2:38.75 | 4:14.24 | 5:20.62 | |||
Herning Svømmeklub | 5:27.48 | |||||||||
36 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 533 | 1:15.12 | 2:35.28 | 4:08.84 | 5:21.24 | |||
Odder Svømmeklub | 6:01.50 | |||||||||
37 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 532 | 1:13.20 | 2:28.33 | 4:06.20 | 5:21.36 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:33.48 | |||||||||
38 | Johann Kristian Møller | 2001 | 514 | 1:14.91 | 2:35.92 | 4:13.53 | 5:25.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:23.21 | |||||||||
39 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 509 | 1:16.46 | 2:40.89 | 4:11.65 | 5:26.22 | |||
Odder Svømmeklub | 7:23.20 | |||||||||
40 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 504 | 1:20.42 | 2:39.64 | 4:14.02 | 5:27.10 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:24.11 | |||||||||
41 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 504 | 1:13.01 | 2:35.80 | 4:10.87 | 5:27.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:36.39 | |||||||||
42 | Mads Frydenholm | 2001 | 493 | 1:18.86 | 2:39.11 | 4:17.69 | 5:29.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:39.44 | |||||||||
43 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 491 | 1:19.28 | 2:41.97 | 4:17.00 | 5:30.07 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
44 | Carl M Gadegaard | 2001 | 489 | 1:20.39 | 2:46.04 | 4:15.04 | 5:30.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:31.43 | |||||||||
45 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 474 | 1:15.48 | 2:35.75 | 4:21.55 | 5:34.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:33.61 | |||||||||
46 | Christian Hovmark | 2001 | 470 | 1:19.57 | 2:50.08 | 4:20.10 | 5:34.80 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:31.72 | |||||||||
47 | Oliver Veile | 2001 | 437 | 1:18.93 | 2:40.19 | 4:26.79 | 5:43.15 | |||
Durup IF | 5:32.53 | |||||||||
- | Lawrence Langley | 2001 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 675 | 34.10 | 1:10.27 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 651 | 32.73 | 1:11.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 633 | 33.13 | 1:11.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.66 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 625 | 33.85 | 1:12.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.18 | |||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | 620 | 32.92 | 1:12.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.44 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 617 | 34.11 | 1:12.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.97 | |||||||||
7 | My Phuong Bui | 2003 | 588 | 33.45 | 1:13.57 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.92 | |||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 585 | 34.92 | 1:13.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.14 | |||||||||
9 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 580 | 34.39 | 1:13.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
10 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 578 | 33.85 | 1:13.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
11 | Caroline Broholm | 2003 | 578 | 33.92 | 1:13.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.58 | |||||||||
12 | Louise Houe Andersen | 2003 | 571 | 33.82 | 1:14.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.46 | |||||||||
13 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 558 | 33.94 | 1:14.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.30 | |||||||||
14 | Lærke Høgsted | 2003 | 557 | 34.57 | 1:14.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.96 | |||||||||
15 | Ella Christiansen | 2003 | 535 | 35.17 | 1:15.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.17 | |||||||||
16 | Signe Thomsen | 2003 | 534 | 35.53 | 1:15.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.23 | |||||||||
17 | Anna Bull Kramer | 2003 | 526 | 35.55 | 1:16.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.36 | |||||||||
18 | Cecilie Batz | 2003 | 525 | 36.57 | 1:16.38 | |||||
Kolding SK | 1:21.14 | |||||||||
19 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 518 | 35.76 | 1:16.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.31 | |||||||||
20 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 513 | 37.14 | 1:17.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.47 | |||||||||
21 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 511 | 35.44 | 1:17.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.11 | |||||||||
22 | Sarah Bundgaard | 2003 | 509 | 35.64 | 1:17.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.46 | |||||||||
23 | Emilie Egerup | 2003 | 506 | 38.05 | 1:17.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
24 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 506 | 36.66 | 1:17.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
25 | Christine Krogh | 2003 | 504 | 37.05 | 1:17.45 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.20 | |||||||||
26 | Mia Borgensgaard | 2003 | 503 | 35.10 | 1:17.47 | |||||
TST Svømning | 1:20.94 | |||||||||
27 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 502 | 34.21 | 1:17.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:22.04 | |||||||||
28 | Josefine Heuer | 2003 | 499 | 35.22 | 1:17.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.24 | |||||||||
29 | Selma Pruzljanin | 2003 | 497 | 37.41 | 1:17.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.43 | |||||||||
30 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 491 | 38.95 | 1:18.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.74 | |||||||||
31 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 486 | 36.97 | 1:18.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.61 | |||||||||
32 | Line Lyskjær | 2003 | 485 | 36.79 | 1:18.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.71 | |||||||||
33 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 477 | 36.61 | 1:18.89 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
34 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 475 | 34.65 | 1:18.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.71 | |||||||||
35 | Michelle Philipsen | 2003 | 469 | 35.38 | 1:19.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:19.08 | |||||||||
36 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 467 | 36.19 | 1:19.44 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
37 | Johanne A Andersson | 2003 | 459 | 38.56 | 1:19.90 | |||||
Frem Odense | 1:22.62 | |||||||||
38 | Maibritt Christensen | 2003 | 455 | 37.45 | 1:20.10 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:20.88 | |||||||||
39 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 454 | 38.06 | 1:20.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.70 | |||||||||
40 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 454 | 37.41 | 1:20.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.26 | |||||||||
41 | Holly Lønne Turner | 2003 | 452 | 36.52 | 1:20.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:20.94 | |||||||||
42 | Camilla Kjær | 2003 | 437 | 36.83 | 1:21.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.82 | |||||||||
43 | Alma Burgaard | 2003 | 437 | 37.71 | 1:21.21 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:21.32 | |||||||||
43 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 437 | 38.67 | 1:21.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:27.63 | |||||||||
45 | Freja Romanski | 2003 | 422 | 38.60 | 1:22.18 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.09 | |||||||||
46 | Caroline Lysgaard | 2003 | 414 | 40.80 | 1:22.66 | |||||
Lyseng IF | 1:21.51 | |||||||||
47 | Jenny Cao | 2003 | 396 | 39.84 | 1:23.95 | |||||
Frem Odense | 1:20.90 | |||||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 608 | 34.59 | 1:12.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.78 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 561 | 36.70 | 1:14.74 | |||||
Kolding SK | 1:18.11 | |||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 554 | 34.93 | 1:15.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.13 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 534 | 34.42 | 1:15.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.60 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 527 | 33.96 | 1:16.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.01 | |||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 511 | 35.19 | 1:17.08 | |||||
Kolding SK | 1:17.93 | |||||||||
7 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 502 | 36.11 | 1:17.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 500 | 37.05 | 1:17.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 491 | 38.35 | 1:18.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 489 | 35.07 | 1:18.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
11 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 489 | 36.25 | 1:18.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.01 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 488 | 36.27 | 1:18.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
13 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 484 | 37.01 | 1:18.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.81 | |||||||||
14 | Aurelia Pedersen | 2004 | 468 | 36.12 | 1:19.39 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:19.66 | |||||||||
15 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 453 | 36.82 | 1:20.22 | |||||
O.S.L.F. | 1:20.63 | |||||||||
16 | Nicoline Dyrman | 2004 | 451 | 37.89 | 1:20.36 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:21.86 | |||||||||
17 | Laura Marie Dige | 2004 | 448 | 38.01 | 1:20.54 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.82 | |||||||||
18 | Freja Friborg | 2004 | 442 | 37.25 | 1:20.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.48 | |||||||||
19 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 437 | 36.15 | 1:21.24 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.44 | |||||||||
20 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 436 | 38.78 | 1:21.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.02 | |||||||||
21 | Mia Hvarre | 2004 | 430 | 37.53 | 1:21.63 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:21.31 | |||||||||
22 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 429 | 39.71 | 1:21.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
23 | Mathilde Møller | 2004 | 423 | 39.76 | 1:22.09 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.75 | |||||||||
24 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 422 | 38.36 | 1:22.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
25 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 420 | 38.85 | 1:22.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.55 | |||||||||
26 | Eva Hjort | 2004 | 412 | 37.48 | 1:22.82 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.96 | |||||||||
27 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 409 | 39.15 | 1:23.04 | |||||
Swim Team Neptun | 1:25.78 | |||||||||
28 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 391 | 39.26 | 1:24.27 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
29 | Martha Bjerg | 2004 | 387 | 40.75 | 1:24.56 | |||||
Lyseng IF | 1:26.17 | |||||||||
30 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 383 | 40.27 | 1:24.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.09 | |||||||||
31 | Clara Skrydstrup | 2004 | 378 | 36.98 | 1:25.24 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.97 | |||||||||
32 | Frida Saks Justesen | 2004 | 371 | 39.50 | 1:25.75 | |||||
Lyseng IF | 1:26.25 | |||||||||
33 | Astrid Hassing | 2004 | 364 | 37.98 | 1:26.29 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:24.72 | |||||||||
34 | Helga Bak | 2004 | 360 | 38.81 | 1:26.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.96 | |||||||||
35 | Kathrine Weide | 2004 | 359 | 41.64 | 1:26.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
36 | Ida Kristensen | 2004 | 356 | 42.01 | 1:26.92 | |||||
Frem Odense | 1:27.80 | |||||||||
37 | Victoria Underbjerg | 2004 | 343 | 40.79 | 1:28.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.58 | |||||||||
38 | Ida Juul Grønning | 2004 | 339 | 39.26 | 1:28.37 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:26.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 693 | 29.59 | 1:03.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 677 | 29.31 | 1:04.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 596 | 30.00 | 1:06.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.32 | |||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 592 | 31.44 | 1:06.94 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.95 | |||||||||
5 | Simon Perzynski | 2002 | 576 | 31.95 | 1:07.54 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.78 | |||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 569 | 31.40 | 1:07.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.33 | |||||||||
7 | Mingus Okkerholm | 2002 | 562 | 32.92 | 1:08.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 555 | 31.03 | 1:08.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
9 | Artúr Jegesi | 2002 | 550 | 30.90 | 1:08.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.31 | |||||||||
10 | Joachim Hjertmann | 2002 | 547 | 31.94 | 1:08.69 | |||||
Lyseng IF | 1:10.91 | |||||||||
11 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 547 | 30.32 | 1:08.70 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.30 | |||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 544 | 31.89 | 1:08.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.51 | |||||||||
13 | Filip Cederstrøm | 2002 | 534 | 32.53 | 1:09.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.34 | |||||||||
14 | Casper Brinch | 2002 | 521 | 32.76 | 1:09.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:11.57 | |||||||||
15 | Mathias Pedersen | 2002 | 519 | 31.38 | 1:09.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.37 | |||||||||
16 | Andreas Blaaberg | 2002 | 506 | 32.80 | 1:10.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.67 | |||||||||
17 | William Svarer | 2002 | 503 | 32.92 | 1:10.65 | |||||
Kolding SK | 1:14.08 | |||||||||
18 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 498 | 33.61 | 1:10.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
19 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 497 | 33.04 | 1:10.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.71 | |||||||||
20 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 494 | 33.83 | 1:11.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.38 | |||||||||
21 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 494 | 32.85 | 1:11.10 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.12 | |||||||||
22 | Oskar Allerslev | 2002 | 492 | 33.39 | 1:11.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.59 | |||||||||
23 | William Ohrt | 2002 | 481 | 34.48 | 1:11.71 | |||||
Kolding SK | 1:14.04 | |||||||||
24 | Joshua Dannevang | 2002 | 479 | 34.98 | 1:11.82 | |||||
Kolding SK | 1:13.70 | |||||||||
25 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 477 | 32.06 | 1:11.91 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:15.26 | |||||||||
26 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 476 | 33.13 | 1:11.96 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:10.17 | |||||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | 476 | 33.48 | 1:11.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
28 | William Vig Stærmose | 2002 | 471 | 34.34 | 1:12.22 | |||||
Frem Odense | 1:13.68 | |||||||||
29 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 470 | 32.64 | 1:12.27 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
30 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 465 | 33.32 | 1:12.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.83 | |||||||||
31 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 463 | 35.51 | 1:12.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
32 | Oliver Hallenborg | 2002 | 460 | 35.42 | 1:12.81 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:16.63 | |||||||||
33 | Christian Ottosen | 2002 | 454 | 34.20 | 1:13.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.08 | |||||||||
34 | Ruben Nørgaard | 2002 | 436 | 34.38 | 1:14.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
35 | Sander Linde | 2002 | 427 | 35.67 | 1:14.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.95 | |||||||||
36 | Anton Leth | 2002 | 427 | 36.72 | 1:14.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.48 | |||||||||
37 | Tobias Boström | 2002 | 426 | 34.00 | 1:14.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
38 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 418 | 32.55 | 1:15.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.67 | |||||||||
39 | Benjamin Friis | 2002 | 416 | 36.05 | 1:15.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.41 | |||||||||
40 | Emil Frydenholm | 2002 | 406 | 34.86 | 1:15.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.34 | |||||||||
41 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 405 | 35.05 | 1:15.92 | |||||
Frem Odense | 1:16.00 | |||||||||
42 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 397 | 35.55 | 1:16.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.14 | |||||||||
- | Jakob Tietgen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | 1:09.33 | |||||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 555 | 31.58 | 1:08.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.55 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 547 | 31.59 | 1:08.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.29 | |||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 545 | 32.45 | 1:08.80 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:09.30 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 480 | 32.54 | 1:11.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.09 | |||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 466 | 34.80 | 1:12.49 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.80 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 454 | 32.12 | 1:13.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.87 | |||||||||
7 | Nikolai Sander | 2003 | 453 | 33.28 | 1:13.16 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:14.52 | |||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 446 | 33.42 | 1:13.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.33 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 437 | 34.31 | 1:14.02 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:14.52 | |||||||||
10 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 429 | 35.40 | 1:14.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.06 | |||||||||
11 | Mads Stamholt | 2003 | 427 | 34.83 | 1:14.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
12 | Daniel Damsbo | 2003 | 427 | 34.53 | 1:14.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.49 | |||||||||
13 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 424 | 34.49 | 1:14.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
14 | Emil Lykke Grann | 2003 | 413 | 35.36 | 1:15.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
15 | Frederik Venø Elling | 2003 | 402 | 34.56 | 1:16.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
16 | Christian Johannesen | 2003 | 400 | 36.68 | 1:16.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
17 | Marius Gystad | 2003 | 399 | 37.07 | 1:16.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
18 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 396 | 36.23 | 1:16.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
19 | Oliver Fenger | 2003 | 395 | 36.10 | 1:16.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.09 | |||||||||
20 | Christopher Z. Christense | 2003 | 393 | 36.38 | 1:16.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
21 | Mathias Knudsen | 2003 | 391 | 34.29 | 1:16.85 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.07 | |||||||||
22 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 382 | 36.94 | 1:17.46 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.35 | |||||||||
23 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 381 | 35.49 | 1:17.48 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
24 | Alex Søndergaard | 2003 | 381 | 33.82 | 1:17.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
25 | Victor Abel Brandi | 2003 | 377 | 36.16 | 1:17.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
26 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 376 | 36.44 | 1:17.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
27 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 376 | 36.13 | 1:17.86 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:20.04 | |||||||||
28 | Daniel Østerballe | 2003 | 372 | 35.75 | 1:18.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.44 | |||||||||
29 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 372 | 35.73 | 1:18.10 | |||||
O.S.L.F. | 1:20.07 | |||||||||
30 | Kasper Johnsen | 2003 | 359 | 36.17 | 1:19.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
31 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 357 | 37.96 | 1:19.18 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.76 | |||||||||
32 | Sune Schaarup | 2003 | 336 | 38.85 | 1:20.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.28 | |||||||||
33 | Jakob Riisgaard | 2003 | 329 | 38.96 | 1:21.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
34 | Markus Toft | 2003 | 309 | 40.45 | 1:23.06 | |||||
TST Svømning | 1:27.67 | |||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.48 | |||||||||
- | Thor Brunsgaard | 2003 | DSQ | Ej samt. berø. v/75m | ||||||
Swim Team Neptun | 1:18.88 | |||||||||
- | Tobias Svenningsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 773 | 30.68 | 1:02.97 | 1:35.64 | 2:08.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.80 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 742 | 31.18 | 1:04.30 | 1:37.27 | 2:09.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.09 | |||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 699 | 32.01 | 1:06.29 | 1:40.11 | 2:12.46 | |||
Odder Svømmeklub | 2:14.07 | |||||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 698 | 31.76 | 1:05.90 | 1:39.60 | 2:12.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.07 | |||||||||
5 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 698 | 31.97 | 1:06.32 | 1:40.18 | 2:12.51 | |||
Herning Svømmeklub | 2:14.33 | |||||||||
6 | Karoline Sørensen | 2002 | 676 | 31.97 | 1:06.38 | 1:41.06 | 2:13.91 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:16.16 | |||||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | 673 | 31.48 | 1:05.75 | 1:40.42 | 2:14.10 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:13.82 | |||||||||
8 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 655 | 31.93 | 1:06.93 | 1:41.57 | 2:15.34 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:14.27 | |||||||||
9 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 653 | 31.71 | 1:06.55 | 1:41.76 | 2:15.44 | |||
DeltaSwim | 2:14.46 | |||||||||
10 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 649 | 31.88 | 1:06.55 | 1:41.51 | 2:15.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.44 | |||||||||
11 | Thea Søe Bach | 2002 | 644 | 32.50 | 1:07.55 | 1:42.42 | 2:16.11 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.46 | |||||||||
12 | Emilie Krog | 2002 | 642 | 32.35 | 1:07.31 | 1:42.13 | 2:16.23 | |||
Durup IF | 2:20.53 | |||||||||
13 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 637 | 31.46 | 1:05.81 | 1:41.11 | 2:16.60 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
14 | Astrid Nielsen | 2002 | 628 | 32.24 | 1:07.26 | 1:42.81 | 2:17.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.01 | |||||||||
15 | Sascha Lausten | 2002 | 619 | 33.63 | 1:09.01 | 1:43.80 | 2:17.88 | |||
Herning Svømmeklub | 2:20.43 | |||||||||
16 | Isabella Bach | 2002 | 617 | 32.80 | 1:07.84 | 1:43.52 | 2:18.05 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:18.52 | |||||||||
17 | Caroline Liboriussen | 2002 | 594 | 33.12 | 1:09.39 | 1:45.68 | 2:19.78 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.12 | |||||||||
18 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 593 | 33.14 | 1:08.83 | 1:44.67 | 2:19.90 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:19.72 | |||||||||
19 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 591 | 32.25 | 1:08.46 | 1:44.81 | 2:20.03 | |||
Odder Svømmeklub | 2:27.97 | |||||||||
20 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 574 | 33.90 | 1:10.09 | 1:46.52 | 2:21.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.50 | |||||||||
21 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 571 | 32.69 | 1:08.36 | 1:45.68 | 2:21.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.25 | |||||||||
22 | Frederikke Kruse | 2002 | 568 | 32.37 | 1:08.85 | 1:45.77 | 2:21.94 | |||
Herning Svømmeklub | 2:21.26 | |||||||||
23 | Karen Hazell Brink | 2002 | 564 | 33.18 | 1:09.21 | 1:46.00 | 2:22.21 | |||
O.S.L.F. | 2:22.73 | |||||||||
24 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 558 | 32.17 | 1:08.06 | 1:45.38 | 2:22.75 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:23.22 | |||||||||
25 | Karoline Bauer | 2002 | 555 | 32.84 | 1:09.12 | 1:46.60 | 2:22.99 | |||
Kolding SK | 2:34.24 | |||||||||
26 | Thilde Timmermand | 2002 | 547 | 33.04 | 1:09.74 | 1:47.48 | 2:23.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.77 | |||||||||
27 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 546 | 33.94 | 1:11.25 | 1:47.70 | 2:23.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.39 | |||||||||
28 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 538 | 32.45 | 1:08.87 | 1:46.73 | 2:24.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.51 | |||||||||
29 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 536 | 33.68 | 1:10.13 | 1:47.61 | 2:24.70 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:27.33 | |||||||||
30 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 518 | 34.92 | 1:13.00 | 1:50.10 | 2:26.37 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.79 | |||||||||
31 | Heidi Glintborg | 2002 | 517 | 34.07 | 1:12.12 | 1:49.98 | 2:26.46 | |||
O.S.L.F. | 2:30.92 | |||||||||
32 | Jasmin Jespersen | 2002 | 506 | 34.62 | 1:11.72 | 1:49.93 | 2:27.47 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.17 | |||||||||
33 | Caroline Mogensen | 2002 | 493 | 34.19 | 1:12.22 | 1:51.24 | 2:28.74 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.07 | |||||||||
34 | Anna Broe | 2002 | 493 | 35.26 | 1:12.60 | 1:50.97 | 2:28.80 | |||
O.S.L.F. | 2:31.02 | |||||||||
35 | Natasja Muncrief | 2002 | 491 | 34.24 | 1:12.64 | 1:51.81 | 2:28.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:31.16 | |||||||||
36 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 475 | 35.21 | 1:13.59 | 1:52.62 | 2:30.64 | |||
Herning Svømmeklub | 2:31.11 | |||||||||
37 | Julie B. Andersen | 2002 | 463 | 35.09 | 1:13.84 | 1:53.31 | 2:31.96 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:33.66 | |||||||||
38 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 462 | 34.16 | 1:12.79 | 1:52.42 | 2:32.04 | |||
Struer Svømmeklub | 2:34.91 | |||||||||
39 | Katrine B. Hansen | 2002 | 437 | 35.10 | 1:14.80 | 1:56.68 | 2:34.83 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 437 | 34.46 | 1:14.97 | 1:54.77 | 2:34.91 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:47.51 | |||||||||
41 | Maiken Hougaard | 2002 | 431 | 36.28 | 1:16.43 | 1:57.12 | 2:35.57 | |||
Auning Svømmeklub | 2:36.76 | |||||||||
42 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 419 | 35.78 | 1:15.69 | 1:56.80 | 2:37.07 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:34.54 | |||||||||
- | Lærke Als | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:26.08 | |||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 660 | 31.62 | 1:05.52 | 1:40.80 | 2:14.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.53 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 644 | 31.89 | 1:06.15 | 1:41.50 | 2:16.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:17.68 | |||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 634 | 32.04 | 1:07.83 | 1:44.46 | 2:16.82 | |||
Herning Svømmeklub | 2:19.78 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 614 | 32.13 | 1:06.64 | 1:42.24 | 2:18.25 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:18.35 | |||||||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | 610 | 31.81 | 1:06.56 | 1:42.91 | 2:18.57 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:22.48 | |||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 596 | 31.61 | 1:07.11 | 1:43.52 | 2:19.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.03 | |||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 596 | 33.03 | 1:09.30 | 1:45.73 | 2:19.66 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:24.69 | |||||||||
8 | Cecilie Christiansen | 2003 | 584 | 32.84 | 1:08.18 | 1:44.37 | 2:20.61 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:25.15 | |||||||||
9 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 578 | 32.06 | 1:07.42 | 1:43.94 | 2:21.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:19.08 | |||||||||
10 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 576 | 33.68 | 1:10.01 | 1:46.25 | 2:21.22 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:24.45 | |||||||||
11 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 571 | 32.83 | 1:09.06 | 1:46.18 | 2:21.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.38 | |||||||||
12 | Ella Christiansen | 2003 | 565 | 33.05 | 1:08.88 | 1:45.33 | 2:22.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:28.65 | |||||||||
13 | My Phuong Bui | 2003 | 557 | 32.87 | 1:09.76 | 1:47.52 | 2:22.80 | |||
O.S.L.F. | 2:33.76 | |||||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 554 | 33.54 | 1:09.05 | 1:46.31 | 2:23.06 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:22.95 | |||||||||
15 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 551 | 32.52 | 1:08.71 | 1:45.18 | 2:23.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:27.34 | |||||||||
16 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 550 | 32.79 | 1:08.97 | 1:46.36 | 2:23.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.96 | |||||||||
17 | Anna Bull Kramer | 2003 | 548 | 32.67 | 1:08.85 | 1:45.69 | 2:23.62 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:27.87 | |||||||||
18 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 538 | 33.01 | 1:10.00 | 1:47.69 | 2:24.49 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:27.75 | |||||||||
19 | Line Lyskjær | 2003 | 514 | 34.09 | 1:12.39 | 1:50.40 | 2:26.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.97 | |||||||||
20 | Selma Pruzljanin | 2003 | 506 | 34.30 | 1:12.10 | 1:50.12 | 2:27.52 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:29.44 | |||||||||
21 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 505 | 34.86 | 1:12.45 | 1:50.79 | 2:27.57 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:29.83 | |||||||||
22 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 501 | 33.61 | 1:11.38 | 1:50.52 | 2:27.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.25 | |||||||||
23 | Mia Borgensgaard | 2003 | 497 | 34.53 | 1:12.16 | 1:51.02 | 2:28.37 | |||
TST Svømning | 2:32.71 | |||||||||
24 | Josefine Heuer | 2003 | 496 | 33.43 | 1:10.50 | 1:49.20 | 2:28.47 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.80 | |||||||||
25 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 490 | 34.53 | 1:13.01 | 1:52.44 | 2:29.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:31.32 | |||||||||
26 | Sarah Bundgaard | 2003 | 486 | 34.03 | 1:12.32 | 1:51.28 | 2:29.45 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.77 | |||||||||
27 | Cecilie Batz | 2003 | 478 | 35.75 | 1:15.08 | 1:54.19 | 2:30.35 | |||
Kolding SK | 2:45.01 | |||||||||
28 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 470 | 35.26 | 1:14.03 | 1:52.56 | 2:31.20 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:39.22 | |||||||||
29 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 467 | 35.62 | 1:14.12 | 1:53.50 | 2:31.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:33.21 | |||||||||
30 | Emilie Egerup | 2003 | 466 | 36.01 | 1:15.21 | 1:54.26 | 2:31.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:00.55 | |||||||||
31 | Alma Burgaard | 2003 | 464 | 36.51 | 1:15.35 | 1:54.15 | 2:31.76 | |||
Odense Svømme Klub | 2:30.77 | |||||||||
32 | Signe Thomsen | 2003 | 462 | 34.84 | 1:13.43 | 1:52.76 | 2:31.98 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:32.45 | |||||||||
33 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 451 | 35.80 | 1:15.22 | 1:54.77 | 2:33.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.01 | |||||||||
34 | Caroline Broholm | 2003 | 448 | 33.64 | 1:13.21 | 1:54.50 | 2:33.54 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Freja Romanski | 2003 | 435 | 35.65 | 1:15.83 | 1:56.40 | 2:35.11 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:35.18 | |||||||||
36 | Amalie Kristensen | 2003 | 428 | 36.83 | 1:16.94 | 1:57.82 | 2:35.99 | |||
Herning Svømmeklub | 2:37.46 | |||||||||
37 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 427 | 36.30 | 1:16.68 | 1:56.79 | 2:36.03 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.10 | |||||||||
38 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 427 | 35.75 | 1:14.91 | 1:55.41 | 2:36.11 | |||
Odder Svømmeklub | 2:41.39 | |||||||||
39 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 425 | 36.46 | 1:16.48 | 1:57.29 | 2:36.28 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.79 | |||||||||
40 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 423 | 36.41 | 1:16.46 | 1:57.36 | 2:36.52 | |||
Odder Svømmeklub | 3:57.34 | |||||||||
41 | Christine Krogh | 2003 | 422 | 36.04 | 1:15.58 | 1:56.03 | 2:36.71 | |||
O.S.L.F. | 2:31.72 | |||||||||
42 | Holly Lønne Turner | 2003 | 417 | 35.91 | 1:16.71 | 1:57.97 | 2:37.34 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:49.52 | |||||||||
43 | Maibritt Christensen | 2003 | 410 | 37.15 | 1:18.15 | 1:59.41 | 2:38.13 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:39.95 | |||||||||
44 | Camilla Kjær | 2003 | 408 | 35.88 | 1:16.54 | 1:57.93 | 2:38.49 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
45 | Johanne A Andersson | 2003 | 401 | 36.57 | 1:17.21 | 1:58.48 | 2:39.32 | |||
Frem Odense | 2:43.52 | |||||||||
46 | Caroline Lysgaard | 2003 | 331 | 38.11 | 1:22.22 | 2:07.71 | 2:49.86 | |||
Lyseng IF | 3:02.98 | |||||||||
47 | Michelle Philipsen | 2003 | 306 | 38.12 | 1:22.07 | 2:07.88 | 2:54.32 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:47.40 | |||||||||
- | Jenny Cao | 2003 | Akut syg | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 804 | 27.99 | 57.01 | 1:26.38 | 1:56.11 | |||
Herning Svømmeklub | 1:54.97 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 727 | 28.82 | 59.36 | 1:30.06 | 2:00.11 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:03.24 | |||||||||
3 | Oliver Frølund | 2001 | 709 | 28.93 | 59.96 | 1:30.80 | 2:01.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:02.78 | |||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 703 | 28.66 | 59.65 | 1:30.73 | 2:01.44 | |||
Lyseng IF | 2:01.24 | |||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 702 | 27.06 | 57.90 | 1:29.84 | 2:01.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.99 | |||||||||
6 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 692 | 28.28 | 59.31 | 1:31.20 | 2:02.10 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:03.31 | |||||||||
7 | Mads Sørensen | 2001 | 685 | 28.45 | 59.86 | 1:31.20 | 2:02.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:03.54 | |||||||||
8 | Lawrence Langley | 2001 | 679 | 28.04 | 58.61 | 1:30.85 | 2:02.88 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:02.15 | |||||||||
9 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 678 | 28.37 | 59.08 | 1:31.02 | 2:02.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:04.40 | |||||||||
10 | Christian Bonde | 2001 | 667 | 28.82 | 59.66 | 1:31.44 | 2:03.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.66 | |||||||||
11 | Daniel Jensen | 2001 | 652 | 27.89 | 59.93 | 1:33.62 | 2:04.53 | |||
DeltaSwim | 2:05.23 | |||||||||
12 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 644 | 28.40 | 59.85 | 1:32.37 | 2:05.07 | |||
Odense Svømme Klub | 2:02.59 | |||||||||
13 | Benjamin Peruchon | 2001 | 642 | 28.76 | 1:00.36 | 1:33.43 | 2:05.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:06.16 | |||||||||
14 | Johan Nielsen | 2001 | 640 | 29.41 | 1:01.16 | 1:33.34 | 2:05.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:09.26 | |||||||||
15 | Mathias Rasmussen | 2001 | 639 | 29.44 | 1:01.01 | 1:33.26 | 2:05.36 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:06.73 | |||||||||
16 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 633 | 29.38 | 1:00.97 | 1:33.69 | 2:05.76 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:06.48 | |||||||||
17 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 619 | 28.57 | 1:00.69 | 1:33.95 | 2:06.73 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:13.80 | |||||||||
18 | Marius Nørgaard | 2001 | 612 | 29.33 | 1:01.99 | 1:34.83 | 2:07.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.50 | |||||||||
19 | Magnus Funder | 2001 | 612 | 29.37 | 1:01.92 | 1:34.93 | 2:07.19 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:04.89 | |||||||||
20 | Thomas Schiby | 2001 | 609 | 29.92 | 1:02.24 | 1:34.85 | 2:07.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.86 | |||||||||
21 | Emil Kragh | 2001 | 603 | 30.32 | 1:02.91 | 1:35.61 | 2:07.84 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:10.50 | |||||||||
22 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 602 | 29.49 | 1:02.37 | 1:35.43 | 2:07.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:07.59 | |||||||||
23 | Johann Kristian Møller | 2001 | 602 | 29.84 | 1:02.57 | 1:35.92 | 2:07.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.62 | |||||||||
24 | Oliver Mølby | 2001 | 601 | 29.28 | 1:02.24 | 1:35.37 | 2:07.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.14 | |||||||||
25 | Rasmus Hald | 2001 | 600 | 28.87 | 1:01.50 | 1:36.47 | 2:08.04 | |||
Kolding SK | 2:07.43 | |||||||||
26 | Victor Bjerre | 2001 | 587 | 30.39 | 1:03.75 | 1:36.44 | 2:08.95 | |||
Herning Svømmeklub | 2:05.40 | |||||||||
27 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 587 | 30.42 | 1:03.39 | 1:36.48 | 2:08.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:12.99 | |||||||||
28 | Anders Rasmussen | 2001 | 584 | 28.74 | 1:02.05 | 1:36.20 | 2:09.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:05.85 | |||||||||
28 | Anders Vestergaard | 2001 | 584 | 30.01 | 1:03.12 | 1:36.65 | 2:09.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.80 | |||||||||
30 | Jakob Grene | 2001 | 583 | 29.62 | 1:02.70 | 1:36.08 | 2:09.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.56 | |||||||||
31 | Luis Velasquez | 2001 | 569 | 30.68 | 1:02.98 | 1:36.62 | 2:10.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.21 | |||||||||
32 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 559 | 29.99 | 1:03.13 | 1:37.37 | 2:11.11 | |||
Odder Svømmeklub | 2:13.77 | |||||||||
33 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 551 | 30.83 | 1:04.51 | 1:38.77 | 2:11.74 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:20.57 | |||||||||
34 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 547 | 30.06 | 1:03.55 | 1:38.44 | 2:12.05 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:10.80 | |||||||||
35 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 537 | 29.86 | 1:03.57 | 1:38.32 | 2:12.82 | |||
Herning Svømmeklub | 2:19.95 | |||||||||
36 | Alexander Stær | 2001 | 536 | 31.51 | 1:05.95 | 1:40.51 | 2:12.95 | |||
Swim Team Neptun | 2:13.79 | |||||||||
37 | Mads Frydenholm | 2001 | 526 | 30.45 | 1:04.49 | 1:39.49 | 2:13.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:12.62 | |||||||||
38 | Magnus A H Christensen | 2001 | 523 | 31.18 | 1:05.64 | 1:39.93 | 2:14.03 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:13.23 | |||||||||
39 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 513 | 31.98 | 1:06.72 | 1:41.58 | 2:14.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.04 | |||||||||
40 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 511 | 32.08 | 1:07.16 | 1:41.33 | 2:15.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:14.54 | |||||||||
41 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 508 | 31.59 | 1:06.74 | 1:42.08 | 2:15.32 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:15.52 | |||||||||
42 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 506 | 33.09 | 1:07.45 | 1:41.98 | 2:15.50 | |||
Odder Svømmeklub | 2:19.38 | |||||||||
43 | Magnus V. Ancker | 2001 | 505 | 30.28 | 1:05.24 | 1:41.07 | 2:15.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.16 | |||||||||
44 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 495 | 32.78 | 1:08.35 | 1:42.84 | 2:16.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.57 | |||||||||
45 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 488 | 30.24 | 1:04.62 | 1:41.95 | 2:17.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.06 | |||||||||
46 | Oliver Veile | 2001 | 470 | 31.73 | 1:07.11 | 1:44.05 | 2:18.85 | |||
Durup IF | 2:17.39 | |||||||||
47 | Christian Hovmark | 2001 | 465 | 31.67 | 1:07.69 | 1:44.16 | 2:19.41 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:25.93 | |||||||||
48 | Carl M Gadegaard | 2001 | 450 | 33.25 | 1:09.74 | 1:45.78 | 2:20.88 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.00 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 698 | 28.85 | 1:00.16 | 1:30.83 | 2:01.76 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:02.80 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 626 | 29.50 | 1:01.70 | 1:34.44 | 2:06.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.48 | |||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 621 | 29.20 | 1:01.67 | 1:34.99 | 2:06.58 | |||
Lyseng IF | 2:09.73 | |||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 620 | 29.62 | 1:01.55 | 1:34.32 | 2:06.63 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:10.17 | |||||||||
5 | Julius Henriksen | 2002 | 617 | 30.02 | 1:03.11 | 1:35.96 | 2:06.86 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:09.86 | |||||||||
6 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 605 | 30.19 | 1:02.68 | 1:35.55 | 2:07.68 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:08.49 | |||||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | 583 | 29.90 | 1:02.52 | 1:35.65 | 2:09.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.18 | |||||||||
8 | Gustav Stahl | 2002 | 576 | 29.01 | 1:01.33 | 1:35.93 | 2:09.81 | |||
Odense Svømme Klub | 2:10.39 | |||||||||
9 | Jakob Tietgen | 2002 | 568 | 29.67 | 1:03.27 | 1:37.16 | 2:10.36 | |||
Frem Odense | 2:13.03 | |||||||||
10 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 538 | 30.41 | 1:04.28 | 1:38.72 | 2:12.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.46 | |||||||||
11 | Simon Perzynski | 2002 | 537 | 30.59 | 1:04.08 | 1:38.52 | 2:12.86 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.79 | |||||||||
12 | Andreas Blaaberg | 2002 | 536 | 30.15 | 1:04.15 | 1:39.23 | 2:12.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.62 | |||||||||
13 | William Vig Stærmose | 2002 | 528 | 31.62 | 1:06.08 | 1:40.52 | 2:13.60 | |||
Frem Odense | 2:13.89 | |||||||||
14 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 525 | 30.83 | 1:05.09 | 1:39.96 | 2:13.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.44 | |||||||||
15 | Mingus Okkerholm | 2002 | 522 | 30.63 | 1:04.79 | 1:40.07 | 2:14.08 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:16.06 | |||||||||
16 | Oskar Allerslev | 2002 | 508 | 31.50 | 1:06.13 | 1:41.43 | 2:15.35 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:17.58 | |||||||||
17 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 500 | 30.71 | 1:05.94 | 1:41.43 | 2:16.00 | |||
Odense Svømme Klub | 2:15.79 | |||||||||
18 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 499 | 31.73 | 1:06.40 | 1:41.61 | 2:16.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:17.00 | |||||||||
19 | Emil Frydenholm | 2002 | 498 | 31.60 | 1:05.82 | 1:41.14 | 2:16.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.90 | |||||||||
20 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 498 | 30.18 | 1:05.60 | 1:41.12 | 2:16.22 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:20.63 | |||||||||
21 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 490 | 31.26 | 1:06.29 | 1:42.44 | 2:17.00 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:20.27 | |||||||||
22 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 488 | 32.44 | 1:08.04 | 1:43.65 | 2:17.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.36 | |||||||||
23 | Filip Cederstrøm | 2002 | 487 | 30.68 | 1:05.10 | 1:41.27 | 2:17.20 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:27.28 | |||||||||
24 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 485 | 31.92 | 1:07.49 | 1:42.87 | 2:17.45 | |||
Odder Svømmeklub | 2:19.25 | |||||||||
25 | Oliver L Nelander | 2002 | 478 | 32.15 | 1:07.33 | 1:43.12 | 2:18.14 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:18.93 | |||||||||
26 | Casper Brinch | 2002 | 475 | 32.11 | 1:07.27 | 1:42.47 | 2:18.35 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:17.82 | |||||||||
27 | Joshua Dannevang | 2002 | 475 | 31.77 | 1:07.58 | 1:43.90 | 2:18.42 | |||
Kolding SK | 2:19.55 | |||||||||
28 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 471 | 32.15 | 1:07.43 | 1:43.77 | 2:18.78 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:17.65 | |||||||||
29 | William Ohrt | 2002 | 468 | 32.60 | 1:08.62 | 1:44.08 | 2:19.07 | |||
Kolding SK | 2:20.01 | |||||||||
30 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 468 | 31.93 | 1:07.40 | 1:43.62 | 2:19.08 | |||
Odense Svømme Klub | 2:24.05 | |||||||||
31 | William Svarer | 2002 | 466 | 31.99 | 1:07.40 | 1:44.00 | 2:19.23 | |||
Kolding SK | 2:15.63 | |||||||||
32 | Tobias Boström | 2002 | 460 | 32.24 | 1:07.68 | 1:44.04 | 2:19.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.71 | |||||||||
33 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 456 | 32.11 | 1:08.44 | 1:44.59 | 2:20.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.35 | |||||||||
34 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 453 | 32.24 | 1:07.40 | 1:44.15 | 2:20.60 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:26.78 | |||||||||
35 | Ruben Nørgaard | 2002 | 449 | 32.91 | 1:09.88 | 1:46.44 | 2:21.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.92 | |||||||||
36 | Asbjørn Guldager | 2002 | 439 | 32.95 | 1:10.28 | 1:48.02 | 2:22.05 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:31.72 | |||||||||
37 | Oliver Hallenborg | 2002 | 426 | 33.85 | 1:11.47 | 1:48.26 | 2:23.46 | |||
Odense Svømme Klub | 2:22.99 | |||||||||
38 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 413 | 33.29 | 1:11.38 | 1:49.13 | 2:24.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:24.47 | |||||||||
39 | Christian Ottosen | 2002 | 400 | 33.15 | 1:10.01 | 1:47.80 | 2:26.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.51 | |||||||||
40 | Sander Linde | 2002 | 398 | 32.92 | 1:10.01 | 1:48.79 | 2:26.82 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:28.36 | |||||||||
41 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 395 | 33.89 | 1:11.87 | 1:50.67 | 2:27.13 | |||
Frem Odense | 2:27.56 | |||||||||
42 | Anton Leth | 2002 | 391 | 34.26 | 1:12.28 | 1:51.71 | 2:27.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:48.16 | |||||||||
43 | Benjamin Friis | 2002 | 376 | 34.76 | 1:13.62 | 1:52.77 | 2:29.59 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:27.00 | |||||||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | DNF | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:16.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 557 | 31.74 | 1:05.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 549 | 32.42 | 1:06.23 | |||||
Kolding SK | 1:10.34 | |||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 549 | 31.70 | 1:06.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.16 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 548 | 31.70 | 1:06.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.33 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 534 | 31.92 | 1:06.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | 525 | 32.52 | 1:07.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.82 | |||||||||
7 | Sarah Carugati | 2004 | 522 | 32.28 | 1:07.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.72 | |||||||||
8 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 510 | 32.60 | 1:07.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.49 | |||||||||
9 | Cille Christensen | 2004 | 498 | 32.87 | 1:08.45 | |||||
Kolding SK | 1:09.35 | |||||||||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | 489 | 32.74 | 1:08.87 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:10.08 | |||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 485 | 34.19 | 1:09.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
12 | Freja Friborg | 2004 | 482 | 33.43 | 1:09.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.34 | |||||||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 474 | 33.56 | 1:09.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
14 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 467 | 33.66 | 1:09.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.09 | |||||||||
15 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 458 | 34.36 | 1:10.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.32 | |||||||||
16 | Helga Bak | 2004 | 448 | 33.87 | 1:10.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.72 | |||||||||
17 | Martha Bjerg | 2004 | 444 | 35.01 | 1:11.09 | |||||
Lyseng IF | 1:13.33 | |||||||||
18 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 434 | 34.78 | 1:11.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.89 | |||||||||
18 | Mia Hvarre | 2004 | 434 | 35.15 | 1:11.63 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:13.16 | |||||||||
20 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 433 | 34.41 | 1:11.67 | |||||
O.S.L.F. | 1:11.61 | |||||||||
21 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 431 | 34.08 | 1:11.78 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
22 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 416 | 35.62 | 1:12.64 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.24 | |||||||||
23 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 410 | 35.93 | 1:13.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.69 | |||||||||
24 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 403 | 35.07 | 1:13.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.83 | |||||||||
25 | Laura Marie Dige | 2004 | 398 | 35.20 | 1:13.74 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.20 | |||||||||
26 | Mathilde Møller | 2004 | 397 | 35.39 | 1:13.81 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.26 | |||||||||
27 | Nicoline Dyrman | 2004 | 394 | 35.19 | 1:13.98 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:22.62 | |||||||||
28 | Clara Skrydstrup | 2004 | 386 | 34.98 | 1:14.46 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.28 | |||||||||
29 | Astrid Hassing | 2004 | 372 | 34.66 | 1:15.43 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:22.63 | |||||||||
30 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 370 | 36.46 | 1:15.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.83 | |||||||||
31 | Frida Saks Justesen | 2004 | 369 | 36.41 | 1:15.59 | |||||
Lyseng IF | 1:16.30 | |||||||||
32 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 367 | 35.72 | 1:15.72 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:16.72 | |||||||||
33 | Victoria Underbjerg | 2004 | 359 | 36.31 | 1:16.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
34 | Ida Juul Grønning | 2004 | 352 | 36.25 | 1:16.83 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:16.96 | |||||||||
35 | Ida Kristensen | 2004 | 332 | 37.98 | 1:18.36 | |||||
Frem Odense | 1:16.96 | |||||||||
36 | Kathrine Weide | 2004 | 325 | 38.11 | 1:18.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.17 | |||||||||
- | Ane Kirstine Granild | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.38 | |||||||||
- | Eva Hjort | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 520 | 29.57 | 1:01.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.73 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 503 | 29.66 | 1:01.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.52 | |||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 495 | 30.58 | 1:02.04 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:03.88 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 495 | 29.92 | 1:02.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.57 | |||||||||
5 | Mathias Knudsen | 2003 | 478 | 30.19 | 1:02.76 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:04.82 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 469 | 30.19 | 1:03.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.48 | |||||||||
7 | Nikolai Sander | 2003 | 458 | 30.31 | 1:03.64 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:03.73 | |||||||||
8 | Victor Nygaard | 2003 | 457 | 30.34 | 1:03.72 | |||||
O.S.L.F. | 1:03.64 | |||||||||
9 | Mads Stamholt | 2003 | 450 | 30.73 | 1:04.06 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.26 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 441 | 31.16 | 1:04.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.18 | |||||||||
11 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 439 | 31.10 | 1:04.57 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
12 | Alex Søndergaard | 2003 | 433 | 31.02 | 1:04.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.64 | |||||||||
13 | Christian Kornum | 2003 | 429 | 31.21 | 1:05.07 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:05.33 | |||||||||
14 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 428 | 31.49 | 1:05.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
15 | Frederik Venø Elling | 2003 | 420 | 32.11 | 1:05.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
16 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 417 | 31.62 | 1:05.68 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.50 | |||||||||
17 | Daniel Damsbo | 2003 | 416 | 31.76 | 1:05.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.62 | |||||||||
18 | Christopher Z. Christense | 2003 | 413 | 32.39 | 1:05.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
19 | Thor Brunsgaard | 2003 | 409 | 31.46 | 1:06.11 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.53 | |||||||||
20 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 408 | 32.07 | 1:06.18 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.04 | |||||||||
21 | Marius Gystad | 2003 | 406 | 32.30 | 1:06.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
22 | Victor Abel Brandi | 2003 | 396 | 31.66 | 1:06.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.38 | |||||||||
23 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 382 | 32.56 | 1:07.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
24 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 381 | 33.69 | 1:07.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.32 | |||||||||
25 | Christian Johannesen | 2003 | 376 | 32.52 | 1:07.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
26 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 371 | 32.49 | 1:08.31 | |||||
O.S.L.F. | 1:10.74 | |||||||||
27 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 368 | 32.84 | 1:08.50 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
28 | Daniel Østerballe | 2003 | 365 | 33.95 | 1:08.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.89 | |||||||||
29 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 353 | 32.99 | 1:09.42 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:10.34 | |||||||||
30 | Kasper Johnsen | 2003 | 351 | 33.27 | 1:09.55 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
31 | Oliver Fenger | 2003 | 347 | 32.99 | 1:09.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.93 | |||||||||
32 | Valdemar Wichmann | 2003 | 339 | 32.52 | 1:10.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.83 | |||||||||
33 | Tobias Svenningsen | 2003 | 332 | 34.26 | 1:10.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.14 | |||||||||
34 | Jakob Riisgaard | 2003 | 327 | 34.11 | 1:11.20 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
35 | Sune Schaarup | 2003 | 310 | 35.35 | 1:12.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.38 | |||||||||
36 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 304 | 34.87 | 1:12.94 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.96 | |||||||||
37 | Markus Toft | 2003 | 299 | 35.51 | 1:13.38 | |||||
TST Svømning | 1:19.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2002 | 539 | 2:05.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.53 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 34.33 | 1:06.87 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 30.60 | 1:37.47 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 27.94 | 2:05.41 | |||||||
2 | Stm Piger | 2002 | 533 | 2:05.85 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 2:09.01 | |||||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 35.50 | 1:08.32 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 30.41 | 1:38.73 | |||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 27.12 | 2:05.85 | |||||||
3 | Horsens Piger | 2002 | 507 | 2:07.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:22.35 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 37.04 | 1:07.72 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 31.57 | 1:39.29 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 28.66 | 2:07.95 | |||||||
4 | Hsc Piger 1 | 2002 | 472 | 2:11.03 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 2:14.73 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 36.59 | 1:08.77 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 32.67 | 1:41.44 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.59 | 2:11.03 | |||||||
5 | Vs Piger | 2002 | 470 | 2:11.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:13.00 | |||||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 35.83 | 1:09.86 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 32.74 | 1:42.60 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 28.63 | 2:11.23 | |||||||
6 | Thisted Piger | 2002 | 465 | 2:11.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:12.34 | |||||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 36.53 | 1:11.73 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 31.72 | 1:43.45 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 28.32 | 2:11.77 | |||||||
7 | Aalborg Piger 2 | 2002 | 456 | 2:12.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.98 | |||||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 37.87 | 1:12.18 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 30.83 | 1:43.01 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.57 | 2:12.58 | |||||||
8 | Esbjerg Piger 1 | 2002 | 444 | 2:13.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.07 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 37.65 | 1:14.74 | |||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 30.77 | 1:45.51 | |||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 28.29 | 2:13.80 | |||||||
9 | Piger Agf | 2002 | 441 | 2:14.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:13.40 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 38.61 | 1:12.31 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 32.77 | 1:45.08 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 28.97 | 2:14.05 | |||||||
10 | Team Awesome | 2002 | 434 | 2:14.81 | ||||||
Elite Swim Vejle | 2:16.00 | |||||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 39.19 | 1:13.30 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 31.37 | 1:44.67 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 30.14 | 2:14.81 | |||||||
11 | Odder Piger | 2002 | 427 | 2:15.53 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:16.00 | |||||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 41.09 | 1:16.43 | |||||||
Marie Christensen | 2002 | 30.89 | 1:47.32 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 28.21 | 2:15.53 | |||||||
12 | Ksk Girls Kolding | 2004 | 426 | 2:15.63 | ||||||
Kolding SK | 2:22.47 | |||||||||
Karoline Bauer | 2002 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 38.12 | 1:11.84 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 32.84 | 1:44.68 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 30.95 | 2:15.63 | |||||||
13 | Sto Penguins | 2002 | 423 | 2:15.93 | ||||||
Swim Team Odense | 2:21.04 | |||||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 38.68 | 1:13.68 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 33.51 | 1:47.19 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.74 | 2:15.93 | |||||||
14 | Rsk Piger | 2002 | 387 | 2:20.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:20.77 | |||||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 39.19 | 1:15.37 | |||||||
Katrine B. Hansen | 2002 | 33.88 | 1:49.25 | |||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 30.81 | 2:20.06 | |||||||
15 | Team Great | 2002 | 380 | 2:20.89 | ||||||
Elite Swim Vejle | 2:22.00 | |||||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Ella Christiansen | 2003 | 39.98 | 1:15.85 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 33.31 | 1:49.16 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.73 | 2:20.89 | |||||||
16 | Aalborg Piger 3 | 2002 | 362 | 2:23.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.79 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 41.49 | 1:18.20 | |||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 33.14 | 1:51.34 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 31.81 | 2:23.15 | |||||||
17 | Aarhus Swim Piger | 2002 | 352 | 2:24.48 | ||||||
Aarhus Swim | 2:29.14 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 38.51 | 1:15.02 | |||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 35.68 | 1:50.70 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 33.78 | 2:24.48 | |||||||
18 | Sto Dolphins | 2002 | 345 | 2:25.46 | ||||||
Swim Team Odense | 2:27.59 | |||||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 43.27 | 1:21.07 | |||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 34.31 | 1:55.38 | |||||||
Anna Broe | 2002 | 30.08 | 2:25.46 | |||||||
19 | Smuts Labre Larver | 2003 | 344 | 2:25.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:30.34 | |||||||||
Signe Thomsen | 2003 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 41.45 | 1:18.15 | |||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 34.99 | 1:53.14 | |||||||
Michelle Philipsen | 2003 | 32.55 | 2:25.69 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 09 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge | 2001 | 472 | 1:52.66 | ||||||
Aarhus Swim | 1:55.75 | |||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 29.03 | 29.03 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 29.57 | 58.60 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 27.00 | 1:25.60 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 27.06 | 1:52.66 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2001 | 441 | 1:55.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.87 | |||||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 31.98 | 1:03.09 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.03 | 1:30.12 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 25.11 | 1:55.23 | |||||||
3 | Esbjerg Drenge 1 | 2001 | 420 | 1:57.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.72 | |||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 32.94 | 1:04.33 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 26.86 | 1:31.19 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 25.97 | 1:57.16 | |||||||
4 | Team Awesome | 2001 | 419 | 1:57.23 | ||||||
Elite Swim Vejle | 1:59.00 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 32.33 | 1:02.22 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 28.85 | 1:31.07 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 26.16 | 1:57.23 | |||||||
5 | Drenge 1 Agf | 2001 | 416 | 1:57.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:58.20 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 32.43 | 1:02.57 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 28.60 | 1:31.17 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 26.33 | 1:57.50 | |||||||
6 | Vs Drenge | 2001 | 400 | 1:59.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:01.00 | |||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 33.14 | 1:03.92 | |||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 29.27 | 1:33.19 | |||||||
Chris Lund Rasmussen | 2001 | 25.82 | 1:59.01 | |||||||
7 | Hsc Drenge 1 | 2002 | 375 | 2:01.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 2:03.54 | |||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 33.62 | 1:05.15 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 29.52 | 1:34.67 | |||||||
Julius Henriksen | 2002 | 27.00 | 2:01.67 | |||||||
8 | Team Great | 2001 | 345 | 2:05.08 | ||||||
Elite Swim Vejle | 2:08.00 | |||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 34.36 | 1:07.76 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 30.06 | 1:37.82 | |||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 27.26 | 2:05.08 | |||||||
9 | Tiger Sharks | 2001 | 340 | 2:05.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 2:08.32 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 34.19 | 1:08.16 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 28.78 | 1:36.94 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 28.69 | 2:05.63 | |||||||
10 | Sto Sharks | 2001 | 337 | 2:06.07 | ||||||
Swim Team Odense | 2:04.96 | |||||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 36.65 | 1:09.41 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 28.84 | 1:38.25 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 27.82 | 2:06.07 | |||||||
11 | Drenge 2 Agf | 2001 | 331 | 2:06.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:06.80 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 35.64 | 1:08.62 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 30.15 | 1:38.77 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 28.02 | 2:06.79 | |||||||
12 | Ksk Boys Kolding | 2002 | 326 | 2:07.41 | ||||||
Kolding SK | 2:10.37 | |||||||||
William Svarer | 2002 | 33.95 | 33.95 | |||||||
William Ohrt | 2002 | 36.53 | 1:10.48 | |||||||
Rasmus Hald | 2001 | 27.70 | 1:38.18 | |||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 29.23 | 2:07.41 | |||||||
13 | Aalborg Drenge 2 | 2001 | 321 | 2:08.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.12 | |||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 39.16 | 1:11.21 | |||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 30.27 | 1:41.48 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 26.56 | 2:08.04 | |||||||
14 | Silkeborg Drenge | 2001 | 321 | 2:08.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:08.03 | |||||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 35.28 | 1:09.21 | |||||||
Oliver Frølund | 2001 | 29.49 | 1:38.70 | |||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 29.44 | 2:08.14 | |||||||
15 | Hsk Drenge | 2001 | 309 | 2:09.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:09.94 | |||||||||
Benjamin Peruchon | 2001 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 39.52 | 1:09.75 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 29.82 | 1:39.57 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 30.09 | 2:09.66 | |||||||
16 | Horsens Drenge | 2002 | 307 | 2:10.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:18.04 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 39.04 | 1:09.53 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 29.49 | 1:39.02 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 31.05 | 2:10.07 | |||||||
17 | Odder Drenge | 2001 | 292 | 2:12.16 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 36.56 | 1:09.33 | |||||||
Benjamin B Nielsen | 2001 | 31.82 | 1:41.15 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 31.01 | 2:12.16 | |||||||
18 | Sto Orcas | 2001 | 260 | 2:17.36 | ||||||
Swim Team Odense | 2:13.55 | |||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 38.22 | 1:15.20 | |||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 30.77 | 1:45.97 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 31.39 | 2:17.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 09 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 744 | 32.25 | 1:08.96 | 1:52.29 | 2:26.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:26.56 | |||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 728 | 32.87 | 1:09.71 | 1:54.31 | 2:27.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.99 | |||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 703 | 32.35 | 1:08.79 | 1:54.10 | 2:29.03 | |||
Odder Svømmeklub | 2:34.09 | |||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 694 | 32.36 | 1:11.13 | 1:54.95 | 2:29.69 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.22 | |||||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | 687 | 32.24 | 1:09.25 | 1:55.69 | 2:30.19 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.35 | |||||||||
6 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 655 | 33.85 | 1:12.80 | 1:57.13 | 2:32.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.74 | |||||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | 653 | 32.54 | 1:12.01 | 1:57.05 | 2:32.79 | |||
Herning Svømmeklub | 2:33.85 | |||||||||
8 | Isabella Bach | 2002 | 641 | 33.77 | 1:12.18 | 1:58.73 | 2:33.73 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:36.23 | |||||||||
9 | Emilie Krog | 2002 | 627 | 34.07 | 1:13.16 | 1:59.51 | 2:34.88 | |||
Durup IF | 2:32.11 | |||||||||
10 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 626 | 34.89 | 1:15.48 | 2:00.16 | 2:34.90 | |||
Herning Svømmeklub | 2:36.39 | |||||||||
11 | Astrid Nielsen | 2002 | 612 | 32.83 | 1:15.42 | 2:00.23 | 2:36.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.97 | |||||||||
12 | Thea Søe Bach | 2002 | 608 | 34.65 | 1:13.96 | 2:01.25 | 2:36.47 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:34.20 | |||||||||
13 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 601 | 34.08 | 1:16.17 | 2:00.23 | 2:37.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.43 | |||||||||
14 | Emilie Knudsen | 2002 | 583 | 32.63 | 1:12.66 | 2:00.25 | 2:38.69 | |||
Herning Svømmeklub | 2:44.15 | |||||||||
15 | Caroline Liboriussen | 2002 | 580 | 34.61 | 1:15.83 | 2:04.50 | 2:38.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.15 | |||||||||
16 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 571 | 34.88 | 1:15.22 | 2:03.93 | 2:39.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.64 | |||||||||
17 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 555 | 34.71 | 1:16.23 | 2:03.90 | 2:41.24 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:46.68 | |||||||||
18 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 550 | 35.49 | 1:15.01 | 2:03.43 | 2:41.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.49 | |||||||||
19 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 549 | 35.47 | 1:16.07 | 2:05.31 | 2:41.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.31 | |||||||||
20 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 537 | 36.58 | 1:19.43 | 2:05.63 | 2:43.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.70 | |||||||||
21 | Karoline Bauer | 2002 | 532 | 34.84 | 1:13.63 | 2:05.78 | 2:43.57 | |||
Kolding SK | 3:02.57 | |||||||||
22 | Heidi Glintborg | 2002 | 530 | 37.52 | 1:17.62 | 2:06.18 | 2:43.78 | |||
O.S.L.F. | 2:45.10 | |||||||||
23 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 529 | 35.20 | 1:17.80 | 2:07.18 | 2:43.86 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:47.02 | |||||||||
24 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 523 | 35.84 | 1:16.60 | 2:07.27 | 2:44.48 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:45.47 | |||||||||
25 | Thilde Timmermand | 2002 | 514 | 33.34 | 1:16.63 | 2:08.58 | 2:45.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.58 | |||||||||
26 | Julie B. Andersen | 2002 | 512 | 36.70 | 1:19.34 | 2:07.36 | 2:45.62 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:46.65 | |||||||||
27 | Anna Broe | 2002 | 507 | 34.93 | 1:15.45 | 2:06.63 | 2:46.17 | |||
O.S.L.F. | 2:45.30 | |||||||||
28 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 505 | 37.87 | 1:18.98 | 2:09.76 | 2:46.43 | |||
Odder Svømmeklub | 2:39.34 | |||||||||
29 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 504 | 37.10 | 1:17.65 | 2:05.97 | 2:46.49 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:48.56 | |||||||||
30 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 503 | 40.59 | 1:24.29 | 2:08.13 | 2:46.67 | |||
Herning Svømmeklub | 2:45.46 | |||||||||
31 | Karen Hazell Brink | 2002 | 502 | 36.52 | 1:18.95 | 2:10.30 | 2:46.72 | |||
O.S.L.F. | 2:45.45 | |||||||||
32 | Maja Johansen | 2002 | 495 | 37.29 | 1:18.99 | 2:08.44 | 2:47.53 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:54.48 | |||||||||
33 | Caroline Mogensen | 2002 | 481 | 35.75 | 1:20.23 | 2:10.86 | 2:49.19 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:47.41 | |||||||||
34 | Katrine B. Hansen | 2002 | 476 | 36.58 | 1:19.84 | 2:09.89 | 2:49.78 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:46.51 | |||||||||
35 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 474 | 37.90 | 1:19.65 | 2:11.91 | 2:49.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:47.39 | |||||||||
36 | Lærke Als | 2002 | 473 | 39.59 | 1:21.97 | 2:11.27 | 2:50.07 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:47.24 | |||||||||
37 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 467 | 36.41 | 1:19.54 | 2:11.28 | 2:50.83 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:48.26 | |||||||||
38 | Jasmin Jespersen | 2002 | 460 | 39.49 | 1:24.08 | 2:12.46 | 2:51.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.05 | |||||||||
39 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 455 | 38.30 | 1:22.58 | 2:13.10 | 2:52.31 | |||
Struer Svømmeklub | 2:50.81 | |||||||||
40 | Maiken Hougaard | 2002 | 454 | 40.18 | 1:26.26 | 2:13.69 | 2:52.44 | |||
Auning Svømmeklub | 2:45.88 | |||||||||
41 | Natasja Muncrief | 2002 | 446 | 37.23 | 1:18.59 | 2:14.22 | 2:53.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:49.13 | |||||||||
- | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DSQ | udsvøm på mave 50m | ||||||
DeltaSwim | 2:49.47 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 660 | 33.50 | 1:13.92 | 1:56.35 | 2:32.24 | |||
Herning Svømmeklub | 2:33.65 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 649 | 34.31 | 1:13.84 | 1:58.79 | 2:33.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:37.72 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 649 | 32.16 | 1:10.81 | 1:57.58 | 2:33.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.87 | |||||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 641 | 33.84 | 1:12.02 | 1:58.08 | 2:33.73 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.62 | |||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 640 | 33.86 | 1:13.00 | 1:57.57 | 2:33.77 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.29 | |||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 618 | 34.87 | 1:12.91 | 1:58.76 | 2:35.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.43 | |||||||||
7 | Cecilie Christiansen | 2003 | 609 | 34.00 | 1:11.51 | 1:59.54 | 2:36.36 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:38.47 | |||||||||
8 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 585 | 34.62 | 1:15.91 | 2:01.73 | 2:38.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.60 | |||||||||
9 | Karoline Lagoni | 2003 | 576 | 34.69 | 1:16.77 | 2:03.47 | 2:39.25 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.00 | |||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 572 | 33.77 | 1:14.18 | 2:03.36 | 2:39.65 | |||
O.S.L.F. | 2:46.66 | |||||||||
11 | Louise Houe Andersen | 2003 | 539 | 32.87 | 1:11.93 | 2:03.81 | 2:42.89 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:45.63 | |||||||||
12 | Lærke Høgsted | 2003 | 537 | 35.05 | 1:16.82 | 2:04.95 | 2:43.01 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:42.03 | |||||||||
13 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 530 | 32.81 | 1:13.43 | 2:06.76 | 2:43.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.06 | |||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 528 | 34.56 | 1:17.86 | 2:05.12 | 2:43.92 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:46.96 | |||||||||
15 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 527 | 35.28 | 1:17.91 | 2:06.59 | 2:44.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.03 | |||||||||
16 | Ella Christiansen | 2003 | 523 | 35.60 | 1:17.26 | 2:06.31 | 2:44.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:50.60 | |||||||||
17 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 516 | 37.08 | 1:18.05 | 2:07.09 | 2:45.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.26 | |||||||||
18 | Christine Krogh | 2003 | 516 | 36.62 | 1:20.66 | 2:06.65 | 2:45.28 | |||
O.S.L.F. | 2:47.29 | |||||||||
19 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 513 | 38.68 | 1:20.89 | 2:03.98 | 2:45.60 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:45.43 | |||||||||
20 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 502 | 38.34 | 1:22.78 | 2:08.01 | 2:46.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:50.23 | |||||||||
21 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 501 | 35.89 | 1:16.36 | 2:10.01 | 2:46.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:45.96 | |||||||||
22 | Sarah Bundgaard | 2003 | 499 | 35.80 | 1:17.03 | 2:09.52 | 2:47.08 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:51.67 | |||||||||
23 | Line Lyskjær | 2003 | 491 | 36.24 | 1:20.12 | 2:08.99 | 2:47.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.66 | |||||||||
24 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 487 | 37.81 | 1:19.15 | 2:09.44 | 2:48.39 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:58.75 | |||||||||
25 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 485 | 37.21 | 1:20.54 | 2:09.28 | 2:48.64 | |||
Odder Svømmeklub | 2:52.90 | |||||||||
26 | Josefine Heuer | 2003 | 483 | 36.00 | 1:17.97 | 2:10.47 | 2:48.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:47.45 | |||||||||
27 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 472 | 34.16 | 1:16.25 | 2:11.42 | 2:50.19 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:54.20 | |||||||||
28 | Emilie Egerup | 2003 | 471 | 38.55 | 1:23.48 | 2:10.48 | 2:50.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:54.46 | |||||||||
29 | Cecilie Batz | 2003 | 471 | 37.73 | 1:21.32 | 2:09.03 | 2:50.31 | |||
Kolding SK | 2:53.49 | |||||||||
30 | Signe Thomsen | 2003 | 463 | 37.76 | 1:20.88 | 2:09.98 | 2:51.36 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:48.23 | |||||||||
31 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 453 | 37.70 | 1:21.70 | 2:10.94 | 2:52.58 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.89 | |||||||||
32 | Camilla Kjær | 2003 | 452 | 35.95 | 1:20.88 | 2:13.25 | 2:52.73 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:54.03 | |||||||||
33 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 449 | 39.79 | 1:22.39 | 2:13.73 | 2:53.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:50.55 | |||||||||
34 | Freja Romanski | 2003 | 449 | 39.02 | 1:24.27 | 2:14.54 | 2:53.10 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:53.59 | |||||||||
35 | Alma Burgaard | 2003 | 444 | 36.16 | 1:21.64 | 2:16.59 | 2:53.71 | |||
Odense Svømme Klub | 2:51.23 | |||||||||
36 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 438 | 38.35 | 1:24.56 | 2:15.69 | 2:54.52 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.67 | |||||||||
37 | Amalie Kristensen | 2003 | 430 | 42.96 | 1:28.18 | 2:18.51 | 2:55.62 | |||
Herning Svømmeklub | 2:54.42 | |||||||||
38 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 421 | 37.96 | 1:22.25 | 2:15.34 | 2:56.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:56.92 | |||||||||
39 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 417 | 37.74 | 1:21.14 | 2:15.42 | 2:57.32 | |||
Odder Svømmeklub | 2:58.61 | |||||||||
40 | Johanne A Andersson | 2003 | 416 | 40.19 | 1:27.80 | 2:15.18 | 2:57.54 | |||
Frem Odense | 2:53.76 | |||||||||
41 | Maibritt Christensen | 2003 | 409 | 38.59 | 1:24.82 | 2:16.11 | 2:58.55 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:56.93 | |||||||||
42 | Caroline Lysgaard | 2003 | 378 | 45.15 | 1:31.75 | 2:20.32 | 3:03.26 | |||
Lyseng IF | 3:01.53 | |||||||||
43 | Jenny Cao | 2003 | 374 | 42.09 | 1:27.35 | 2:19.28 | 3:03.86 | |||
Frem Odense | 2:54.43 | |||||||||
44 | Michelle Philipsen | 2003 | 373 | 40.74 | 1:27.38 | 2:20.16 | 3:04.05 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:01.99 | |||||||||
- | Holly Lønne Turner | 2003 | DSQ | Asynkron arme 121m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 3:24.41 | |||||||||
- | Mia Borgensgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TST Svømning | 2:49.51 | |||||||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:48.26 | |||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 569 | 36.16 | 1:19.31 | 2:03.88 | 2:39.90 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:48.92 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 563 | 37.34 | 1:20.42 | 2:04.97 | 2:40.52 | |||
Kolding SK | 2:48.87 | |||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 558 | 34.03 | 1:15.83 | 2:05.25 | 2:40.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:43.43 | |||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 523 | 34.05 | 1:18.41 | 2:06.79 | 2:44.46 | |||
Kolding SK | 2:45.67 | |||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 521 | 37.20 | 1:17.67 | 2:07.86 | 2:44.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:47.11 | |||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 505 | 35.65 | 1:16.29 | 2:06.86 | 2:46.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.18 | |||||||||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 484 | 39.91 | 1:24.71 | 2:09.29 | 2:48.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:49.65 | |||||||||
8 | Sarah Carugati | 2004 | 483 | 34.47 | 1:15.17 | 2:09.25 | 2:48.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:48.97 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 479 | 35.68 | 1:19.35 | 2:10.74 | 2:49.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.54 | |||||||||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | 477 | 36.36 | 1:19.12 | 2:10.87 | 2:49.67 | |||
Odense Svømme Klub | 2:53.16 | |||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 458 | 38.76 | 1:22.19 | 2:12.63 | 2:51.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:57.92 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 457 | 35.41 | 1:23.51 | 2:12.60 | 2:51.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.64 | |||||||||
13 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 434 | 41.92 | 1:25.46 | 2:15.25 | 2:55.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:02.73 | |||||||||
14 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 434 | 40.35 | 1:23.75 | 2:15.96 | 2:55.07 | |||
Swim Team Neptun | 3:00.25 | |||||||||
15 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 432 | 41.45 | 1:23.82 | 2:15.13 | 2:55.34 | |||
O.S.L.F. | 2:54.51 | |||||||||
16 | Mia Hvarre | 2004 | 431 | 39.16 | 1:22.79 | 2:15.32 | 2:55.40 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:53.40 | |||||||||
17 | Laura Marie Dige | 2004 | 428 | 38.70 | 1:23.63 | 2:11.72 | 2:55.84 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:56.84 | |||||||||
18 | Nicoline Dyrman | 2004 | 422 | 36.53 | 1:22.88 | 2:13.05 | 2:56.65 | |||
Aars Svømmeklub | 2:56.92 | |||||||||
19 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 420 | 38.02 | 1:20.62 | 2:14.87 | 2:56.95 | |||
Odder Svømmeklub | 3:04.39 | |||||||||
20 | Eva Hjort | 2004 | 414 | 37.56 | 1:22.96 | 2:13.91 | 2:57.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:08.17 | |||||||||
21 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 410 | 40.26 | 1:25.17 | 2:16.53 | 2:58.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:00.23 | |||||||||
22 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 405 | 38.40 | 1:22.28 | 2:19.75 | 2:59.04 | |||
Herning Svømmeklub | 2:57.79 | |||||||||
23 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 404 | 41.34 | 1:27.21 | 2:17.77 | 2:59.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:58.48 | |||||||||
24 | Martha Bjerg | 2004 | 394 | 43.45 | 1:28.06 | 2:21.71 | 3:00.77 | |||
Lyseng IF | 3:02.33 | |||||||||
25 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 392 | 41.67 | 1:26.52 | 2:23.46 | 3:01.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.77 | |||||||||
26 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 390 | 39.03 | 1:23.98 | 2:18.14 | 3:01.36 | |||
Odense Svømme Klub | 3:02.30 | |||||||||
27 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 390 | 40.42 | 1:27.85 | 2:22.47 | 3:01.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.27 | |||||||||
28 | Victoria Underbjerg | 2004 | 387 | 37.52 | 1:26.78 | 2:20.12 | 3:01.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:22.46 | |||||||||
29 | Freja Friborg | 2004 | 387 | 38.68 | 1:24.63 | 2:22.25 | 3:01.85 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
30 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 384 | 41.79 | 1:28.71 | 2:23.07 | 3:02.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:05.13 | |||||||||
31 | Mathilde Møller | 2004 | 378 | 41.98 | 1:28.36 | 2:20.61 | 3:03.21 | |||
Swim Team Neptun | 3:03.13 | |||||||||
32 | Kathrine Weide | 2004 | 377 | 41.68 | 1:28.05 | 2:21.71 | 3:03.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:07.32 | |||||||||
33 | Clara Skrydstrup | 2004 | 373 | 36.23 | 1:23.95 | 2:20.37 | 3:04.11 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:08.68 | |||||||||
34 | Astrid Hassing | 2004 | 351 | 41.53 | 1:28.28 | 2:26.40 | 3:07.79 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:12.83 | |||||||||
35 | Ida Kristensen | 2004 | 334 | 46.39 | 1:35.99 | 2:27.24 | 3:10.96 | |||
Frem Odense | 3:28.36 | |||||||||
36 | Frida Saks Justesen | 2004 | 327 | 43.35 | 1:32.66 | 2:30.90 | 3:12.37 | |||
Lyseng IF | 3:13.04 | |||||||||
37 | Ida Juul Grønning | 2004 | 320 | 39.02 | 1:28.92 | 2:30.20 | 3:13.81 | |||
Odense Svømme Klub | 3:07.07 | |||||||||
- | Emma Kutsko Jensen | 2004 | Akut syg | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 770 | 30.65 | 1:04.97 | 1:40.95 | 2:11.82 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:15.56 | |||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 733 | 28.46 | 1:03.06 | 1:43.52 | 2:13.98 | |||
Herning Svømmeklub | 2:14.86 | |||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 711 | 29.29 | 1:04.14 | 1:43.64 | 2:15.36 | |||
Lyseng IF | 2:24.28 | |||||||||
4 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 701 | 29.13 | 1:04.65 | 1:42.90 | 2:16.01 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:17.48 | |||||||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | 687 | 29.42 | 1:05.38 | 1:45.23 | 2:16.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:19.39 | |||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 664 | 27.62 | 1:02.23 | 1:45.91 | 2:18.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.27 | |||||||||
7 | Daniel Jensen | 2001 | 641 | 28.80 | 1:05.03 | 1:49.01 | 2:20.11 | |||
DeltaSwim | 2:20.70 | |||||||||
8 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 641 | 30.31 | 1:06.93 | 1:48.02 | 2:20.13 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:24.69 | |||||||||
9 | Johan Nielsen | 2001 | 640 | 30.66 | 1:06.38 | 1:47.72 | 2:20.15 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:19.45 | |||||||||
10 | Oliver Frølund | 2001 | 631 | 30.74 | 1:06.59 | 1:48.06 | 2:20.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:21.50 | |||||||||
11 | Benjamin Peruchon | 2001 | 625 | 29.86 | 1:04.71 | 1:49.15 | 2:21.31 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:21.60 | |||||||||
12 | Lawrence Langley | 2001 | 624 | 31.40 | 1:09.81 | 1:49.88 | 2:21.41 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:21.12 | |||||||||
13 | Mathias Rasmussen | 2001 | 616 | 30.94 | 1:07.15 | 1:49.27 | 2:22.00 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.04 | |||||||||
14 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 608 | 30.23 | 1:06.10 | 1:49.88 | 2:22.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.38 | |||||||||
15 | Anders Vestergaard | 2001 | 605 | 30.94 | 1:07.33 | 1:50.13 | 2:22.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.63 | |||||||||
16 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 601 | 30.87 | 1:07.58 | 1:51.09 | 2:23.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.98 | |||||||||
17 | Rasmus Hald | 2001 | 598 | 30.20 | 1:07.93 | 1:50.94 | 2:23.42 | |||
Kolding SK | 2:26.75 | |||||||||
18 | Thomas Schiby | 2001 | 597 | 30.04 | 1:06.30 | 1:48.53 | 2:23.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.22 | |||||||||
19 | Anders Rasmussen | 2001 | 593 | 30.47 | 1:05.82 | 1:50.79 | 2:23.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:24.20 | |||||||||
20 | Christian Bonde | 2001 | 583 | 31.68 | 1:08.78 | 1:52.64 | 2:24.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.20 | |||||||||
21 | Magnus Funder | 2001 | 581 | 31.19 | 1:07.01 | 1:51.18 | 2:24.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:22.33 | |||||||||
22 | Jakob Grene | 2001 | 581 | 32.12 | 1:10.46 | 1:50.52 | 2:24.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.28 | |||||||||
23 | Marius Nørgaard | 2001 | 576 | 32.15 | 1:06.64 | 1:51.57 | 2:25.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.88 | |||||||||
24 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 575 | 30.74 | 1:06.96 | 1:51.63 | 2:25.30 | |||
Odense Svømme Klub | 2:21.87 | |||||||||
25 | Oliver Mølby | 2001 | 555 | 32.63 | 1:09.83 | 1:54.75 | 2:27.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.09 | |||||||||
26 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 554 | 32.59 | 1:13.22 | 1:53.59 | 2:27.11 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:32.98 | |||||||||
27 | Alexander Stær | 2001 | 551 | 32.17 | 1:10.15 | 1:52.69 | 2:27.34 | |||
Swim Team Neptun | 2:30.94 | |||||||||
28 | Magnus V. Ancker | 2001 | 546 | 32.59 | 1:12.86 | 1:51.04 | 2:27.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.81 | |||||||||
29 | Johann Kristian Møller | 2001 | 536 | 31.62 | 1:09.86 | 1:55.04 | 2:28.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:29.74 | |||||||||
30 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 527 | 32.14 | 1:09.09 | 1:55.37 | 2:29.57 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.97 | |||||||||
31 | Victor Bjerre | 2001 | 523 | 32.51 | 1:13.87 | 1:57.96 | 2:29.93 | |||
Herning Svømmeklub | 2:34.92 | |||||||||
32 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 512 | 33.72 | 1:11.41 | 1:56.27 | 2:31.01 | |||
Odder Svømmeklub | 2:28.84 | |||||||||
33 | Luis Velasquez | 2001 | 512 | 32.14 | 1:11.20 | 1:56.38 | 2:31.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.51 | |||||||||
34 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 503 | 33.80 | 1:11.75 | 1:57.16 | 2:31.89 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:33.26 | |||||||||
35 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 503 | 32.32 | 1:09.51 | 1:55.92 | 2:31.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.25 | |||||||||
36 | Magnus A H Christensen | 2001 | 498 | 30.51 | 1:09.71 | 1:57.39 | 2:32.39 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:35.03 | |||||||||
37 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 480 | 35.53 | 1:13.91 | 1:59.04 | 2:34.24 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:36.63 | |||||||||
38 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 477 | 34.46 | 1:15.36 | 1:59.66 | 2:34.56 | |||
Odder Svømmeklub | 2:34.40 | |||||||||
39 | Mads Frydenholm | 2001 | 471 | 34.83 | 1:12.96 | 2:00.69 | 2:35.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.48 | |||||||||
40 | Carl M Gadegaard | 2001 | 458 | 35.74 | 1:17.68 | 2:01.06 | 2:36.75 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:37.54 | |||||||||
41 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 439 | 33.83 | 1:12.77 | 2:04.21 | 2:38.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.18 | |||||||||
42 | Christian Hovmark | 2001 | 425 | 35.66 | 1:19.80 | 2:03.90 | 2:40.72 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:40.66 | |||||||||
43 | Oliver Veile | 2001 | 408 | 33.81 | 1:13.32 | 2:06.84 | 2:42.87 | |||
Durup IF | 2:42.43 | |||||||||
- | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | DSQ | Neddykket v/afs. ryg | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:27.55 | |||||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | DSQ | Ej sam. berø. v/125m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.52 | |||||||||
- | Oliver Widemann Bache | 2001 | DSQ | Ej samt. berør v/125 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:18.99 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 684 | 29.70 | 1:04.69 | 1:45.00 | 2:17.12 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:19.39 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 645 | 29.25 | 1:04.83 | 1:46.70 | 2:19.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.62 | |||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 593 | 31.05 | 1:08.98 | 1:50.41 | 2:23.78 | |||
Odense Svømme Klub | 2:27.85 | |||||||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | 558 | 31.43 | 1:10.84 | 1:52.01 | 2:26.71 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.56 | |||||||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | 555 | 31.90 | 1:08.56 | 1:54.14 | 2:27.00 | |||
Frem Odense | 2:29.31 | |||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 540 | 30.32 | 1:08.69 | 1:54.39 | 2:28.34 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:35.64 | |||||||||
7 | Joachim Hjertmann | 2002 | 538 | 31.76 | 1:09.37 | 1:54.90 | 2:28.49 | |||
Lyseng IF | 2:30.93 | |||||||||
8 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 534 | 33.02 | 1:09.55 | 1:54.17 | 2:28.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.96 | |||||||||
9 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 515 | 32.96 | 1:13.02 | 1:58.53 | 2:30.67 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.47 | |||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 515 | 33.03 | 1:12.20 | 1:54.21 | 2:30.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.05 | |||||||||
11 | Artúr Jegesi | 2002 | 509 | 32.23 | 1:09.37 | 1:56.46 | 2:31.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.21 | |||||||||
12 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 504 | 32.92 | 1:13.78 | 1:56.07 | 2:31.76 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:37.89 | |||||||||
13 | Casper Brinch | 2002 | 499 | 32.96 | 1:12.20 | 1:57.03 | 2:32.25 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:35.38 | |||||||||
14 | Andreas Blaaberg | 2002 | 499 | 32.41 | 1:09.95 | 1:57.56 | 2:32.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:32.14 | |||||||||
15 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 497 | 31.53 | 1:10.03 | 1:55.72 | 2:32.50 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:35.25 | |||||||||
16 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 493 | 34.08 | 1:15.22 | 1:57.51 | 2:32.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.44 | |||||||||
17 | Filip Cederstrøm | 2002 | 492 | 32.22 | 1:12.79 | 1:55.25 | 2:32.99 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:33.23 | |||||||||
18 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 485 | 34.32 | 1:12.49 | 1:59.77 | 2:33.79 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:37.85 | |||||||||
19 | Oskar Allerslev | 2002 | 484 | 36.29 | 1:14.11 | 2:00.07 | 2:33.88 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:37.98 | |||||||||
20 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 480 | 31.74 | 1:11.56 | 1:57.80 | 2:34.29 | |||
Odense Svømme Klub | 2:31.45 | |||||||||
21 | William Ohrt | 2002 | 479 | 35.61 | 1:15.26 | 1:58.89 | 2:34.42 | |||
Kolding SK | 2:37.05 | |||||||||
22 | Oliver L Nelander | 2002 | 467 | 34.07 | 1:13.38 | 1:59.05 | 2:35.75 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:38.08 | |||||||||
23 | William Svarer | 2002 | 465 | 32.48 | 1:12.27 | 2:00.03 | 2:35.90 | |||
Kolding SK | 2:36.97 | |||||||||
24 | Joshua Dannevang | 2002 | 459 | 33.73 | 1:16.46 | 2:01.10 | 2:36.59 | |||
Kolding SK | 2:43.76 | |||||||||
25 | Christian Ottosen | 2002 | 456 | 34.38 | 1:13.82 | 1:58.51 | 2:36.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:39.88 | |||||||||
26 | William Vig Stærmose | 2002 | 454 | 35.93 | 1:13.53 | 2:01.63 | 2:37.21 | |||
Frem Odense | 2:35.24 | |||||||||
27 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 449 | 35.13 | 1:13.76 | 2:02.33 | 2:37.76 | |||
Odder Svømmeklub | 2:42.66 | |||||||||
28 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 437 | 36.26 | 1:20.00 | 2:03.14 | 2:39.13 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:44.56 | |||||||||
29 | Oliver Hallenborg | 2002 | 427 | 37.56 | 1:19.59 | 2:02.43 | 2:40.39 | |||
Odense Svømme Klub | 2:36.78 | |||||||||
30 | Ruben Nørgaard | 2002 | 424 | 33.08 | 1:15.28 | 2:03.79 | 2:40.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
31 | Benjamin Friis | 2002 | 411 | 37.58 | 1:19.41 | 2:05.49 | 2:42.45 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:46.76 | |||||||||
32 | Sander Linde | 2002 | 411 | 36.42 | 1:18.07 | 2:06.31 | 2:42.49 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 407 | 34.02 | 1:12.86 | 2:05.58 | 2:42.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.18 | |||||||||
34 | Emil Frydenholm | 2002 | 404 | 34.96 | 1:15.08 | 2:06.81 | 2:43.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.81 | |||||||||
35 | Tobias Boström | 2002 | 403 | 35.29 | 1:17.98 | 2:08.55 | 2:43.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.69 | |||||||||
36 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 397 | 34.44 | 1:16.17 | 2:06.43 | 2:44.33 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:45.27 | |||||||||
37 | Anton Leth | 2002 | 396 | 39.69 | 1:24.70 | 2:07.37 | 2:44.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:01.99 | |||||||||
38 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 394 | 37.84 | 1:17.56 | 2:07.32 | 2:44.71 | |||
Frem Odense | 2:46.86 | |||||||||
- | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Akut syg | |||||||
Odense Svømme Klub | 2:37.27 | |||||||||
- | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | DSQ | Ej samt. berø. 25m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:35.32 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 550 | 32.20 | 1:10.21 | 1:52.28 | 2:27.42 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:32.54 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 538 | 31.83 | 1:10.20 | 1:53.60 | 2:28.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.01 | |||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 522 | 32.46 | 1:11.70 | 1:55.17 | 2:30.07 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:30.03 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 464 | 32.27 | 1:11.99 | 1:59.17 | 2:36.07 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:39.73 | |||||||||
5 | Daniel Damsbo | 2003 | 462 | 33.52 | 1:14.17 | 2:00.96 | 2:36.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.58 | |||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 451 | 35.42 | 1:14.09 | 2:02.59 | 2:37.47 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:42.24 | |||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 441 | 34.93 | 1:17.79 | 2:01.80 | 2:38.74 | |||
O.S.L.F. | 2:36.36 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 437 | 35.53 | 1:15.13 | 2:03.25 | 2:39.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:43.94 | |||||||||
9 | Valdemar Wichmann | 2003 | 419 | 33.24 | 1:14.98 | 2:00.85 | 2:41.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:48.37 | |||||||||
10 | Thor Brunsgaard | 2003 | 418 | 34.38 | 1:12.93 | 2:05.35 | 2:41.50 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
11 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 418 | 37.41 | 1:18.90 | 2:03.31 | 2:41.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:45.13 | |||||||||
12 | Mathias Knudsen | 2003 | 413 | 33.68 | 1:13.76 | 2:06.15 | 2:42.20 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:55.89 | |||||||||
13 | Mads Stamholt | 2003 | 408 | 34.39 | 1:16.07 | 2:05.38 | 2:42.81 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:42.08 | |||||||||
14 | Alex Søndergaard | 2003 | 404 | 34.92 | 1:17.96 | 2:07.06 | 2:43.46 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.04 | |||||||||
15 | Emil Lykke Grann | 2003 | 403 | 36.02 | 1:17.95 | 2:07.64 | 2:43.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:46.67 | |||||||||
16 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 396 | 35.06 | 1:18.61 | 2:08.07 | 2:44.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.41 | |||||||||
17 | Oliver Fenger | 2003 | 384 | 37.56 | 1:20.96 | 2:07.50 | 2:46.16 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:55.58 | |||||||||
18 | Marius Gystad | 2003 | 384 | 37.01 | 1:21.75 | 2:08.76 | 2:46.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:49.25 | |||||||||
19 | Daniel Østerballe | 2003 | 375 | 36.23 | 1:17.24 | 2:08.76 | 2:47.53 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.03 | |||||||||
20 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 371 | 33.30 | 1:11.55 | 2:06.24 | 2:48.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:40.72 | |||||||||
21 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 365 | 37.15 | 1:18.99 | 2:12.40 | 2:48.98 | |||
Odense Svømme Klub | 2:50.12 | |||||||||
22 | Sune Schaarup | 2003 | 363 | 39.82 | 1:23.20 | 2:10.80 | 2:49.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:51.76 | |||||||||
23 | Victor Abel Brandi | 2003 | 357 | 36.84 | 1:20.51 | 2:09.32 | 2:50.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.83 | |||||||||
24 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 357 | 39.86 | 1:20.14 | 2:12.48 | 2:50.31 | |||
O.S.L.F. | 2:50.52 | |||||||||
25 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 354 | 38.90 | 1:20.62 | 2:10.29 | 2:50.70 | |||
Aars Svømmeklub | 2:51.77 | |||||||||
26 | Kasper Johnsen | 2003 | 353 | 35.60 | 1:19.20 | 2:11.20 | 2:50.86 | |||
Odder Svømmeklub | 3:01.60 | |||||||||
27 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 344 | 36.41 | 1:17.54 | 2:12.64 | 2:52.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:48.47 | |||||||||
28 | Tobias Svenningsen | 2003 | 344 | 38.53 | 1:24.23 | 2:12.53 | 2:52.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.85 | |||||||||
29 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 342 | 38.85 | 1:22.78 | 2:14.33 | 2:52.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.30 | |||||||||
30 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 333 | 36.89 | 1:23.89 | 2:11.94 | 2:54.18 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:57.84 | |||||||||
31 | Jakob Riisgaard | 2003 | 320 | 41.32 | 1:26.22 | 2:16.14 | 2:56.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:00.86 | |||||||||
32 | Christopher Z. Christense | 2003 | 314 | 35.92 | 1:20.95 | 2:16.39 | 2:57.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:52.83 | |||||||||
33 | Markus Toft | 2003 | 274 | 39.99 | 1:31.25 | 2:23.18 | 3:05.98 | |||
TST Svømning | 3:09.67 | |||||||||
- | Nikolai Sander | 2003 | DNF | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:44.92 | |||||||||
- | Christian Johannesen | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:53.72 | |||||||||
- | Christian Kornum | 2003 | DSQ | Afsæt på mave 75m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 3:14.74 | |||||||||
- | Jacob Lyse Søe | 2003 | DSQ | En hånd i vend. 25m | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:49.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 594 | 35.14 | 1:12.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.93 | |||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 577 | 36.39 | 1:13.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.12 | |||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 535 | 36.60 | 1:15.22 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.53 | |||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 531 | 36.26 | 1:15.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.27 | |||||||||
5 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 511 | 37.05 | 1:16.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.00 | |||||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | 481 | 37.87 | 1:17.92 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.03 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 477 | 38.32 | 1:18.16 | |||||
Kolding SK | 1:18.93 | |||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 470 | 40.63 | 1:18.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 463 | 38.76 | 1:18.93 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 463 | 38.47 | 1:18.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
11 | Aurelia Pedersen | 2004 | 452 | 39.46 | 1:19.58 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:20.04 | |||||||||
12 | Elma Gabela | 2004 | 448 | 40.51 | 1:19.79 | |||||
Kolding SK | 1:22.49 | |||||||||
13 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 447 | 39.88 | 1:19.86 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.94 | |||||||||
14 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 434 | 39.65 | 1:20.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.24 | |||||||||
15 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 425 | 40.31 | 1:21.23 | |||||
Swim Team Neptun | 1:24.32 | |||||||||
16 | Mia Hvarre | 2004 | 420 | 40.19 | 1:21.51 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:19.29 | |||||||||
17 | Astrid Hassing | 2004 | 417 | 39.71 | 1:21.71 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:23.38 | |||||||||
18 | Freja Friborg | 2004 | 402 | 40.99 | 1:22.72 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.86 | |||||||||
19 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 402 | 39.95 | 1:22.77 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:22.36 | |||||||||
20 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 396 | 41.33 | 1:23.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.70 | |||||||||
21 | Clara Skrydstrup | 2004 | 395 | 39.98 | 1:23.26 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:26.19 | |||||||||
22 | Martha Bjerg | 2004 | 391 | 41.29 | 1:23.53 | |||||
Lyseng IF | 1:24.45 | |||||||||
23 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 390 | 40.51 | 1:23.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
24 | Laura Marie Dige | 2004 | 389 | 41.32 | 1:23.65 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.11 | |||||||||
25 | Nicoline Dyrman | 2004 | 387 | 41.10 | 1:23.76 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:26.86 | |||||||||
26 | Eva Hjort | 2004 | 382 | 40.87 | 1:24.14 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.70 | |||||||||
27 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 373 | 41.99 | 1:24.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.68 | |||||||||
28 | Mathilde Møller | 2004 | 360 | 42.04 | 1:25.87 | |||||
Swim Team Neptun | 1:29.68 | |||||||||
29 | Kathrine Weide | 2004 | 358 | 42.20 | 1:26.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.29 | |||||||||
30 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 356 | 42.70 | 1:26.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.06 | |||||||||
31 | Victoria Underbjerg | 2004 | 342 | 42.25 | 1:27.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
32 | Frida Saks Justesen | 2004 | 331 | 43.84 | 1:28.30 | |||||
Lyseng IF | 1:30.38 | |||||||||
33 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 324 | 43.05 | 1:28.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.16 | |||||||||
34 | Ida Kristensen | 2004 | 315 | 44.75 | 1:29.76 | |||||
Frem Odense | 1:30.27 | |||||||||
35 | Ida Juul Grønning | 2004 | 292 | 44.21 | 1:31.98 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:32.89 | |||||||||
- | Emma Kutsko Jensen | 2004 | Akut syg | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.21 | |||||||||
- | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 699 | 33.84 | 1:08.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.70 | |||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 689 | 33.08 | 1:09.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.13 | |||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 651 | 34.36 | 1:10.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.56 | |||||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | 613 | 35.75 | 1:11.90 | |||||
O.S.L.F. | 1:12.60 | |||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 584 | 36.33 | 1:13.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.51 | |||||||||
6 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 576 | 36.18 | 1:13.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.79 | |||||||||
7 | Emma Stecher | 2003 | 574 | 35.40 | 1:13.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
8 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 567 | 36.20 | 1:13.80 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.55 | |||||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 549 | 37.10 | 1:14.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.07 | |||||||||
10 | Josefine Heuer | 2003 | 541 | 36.43 | 1:14.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.46 | |||||||||
11 | Louise Houe Andersen | 2003 | 540 | 37.02 | 1:14.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
12 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 539 | 36.97 | 1:15.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.58 | |||||||||
13 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 537 | 37.02 | 1:15.14 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.20 | |||||||||
14 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 533 | 35.99 | 1:15.32 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:30.52 | |||||||||
15 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 531 | 36.73 | 1:15.43 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
16 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 525 | 37.15 | 1:15.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.97 | |||||||||
17 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 511 | 37.84 | 1:16.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.40 | |||||||||
18 | Anna Bull Kramer | 2003 | 498 | 37.32 | 1:17.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
19 | Lærke Høgsted | 2003 | 496 | 38.04 | 1:17.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.28 | |||||||||
20 | Signe Thomsen | 2003 | 495 | 37.87 | 1:17.19 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:16.26 | |||||||||
21 | Selma Pruzljanin | 2003 | 492 | 38.17 | 1:17.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
22 | Ella Christiansen | 2003 | 492 | 37.78 | 1:17.36 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.60 | |||||||||
23 | Sarah Bundgaard | 2003 | 489 | 37.60 | 1:17.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.47 | |||||||||
24 | Karoline Lagoni | 2003 | 486 | 37.79 | 1:17.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
25 | Cecilie Batz | 2003 | 473 | 38.71 | 1:18.38 | |||||
Kolding SK | 1:32.36 | |||||||||
26 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 470 | 38.73 | 1:18.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.18 | |||||||||
27 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 461 | 38.79 | 1:19.04 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
28 | Mia Borgensgaard | 2003 | 447 | 39.24 | 1:19.87 | |||||
TST Svømning | 1:22.58 | |||||||||
29 | Christine Krogh | 2003 | 444 | 39.90 | 1:20.07 | |||||
O.S.L.F. | 1:20.19 | |||||||||
30 | Amalie Kristensen | 2003 | 442 | 39.80 | 1:20.17 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.46 | |||||||||
31 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 428 | 39.88 | 1:21.06 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.91 | |||||||||
32 | Line Lyskjær | 2003 | 426 | 40.31 | 1:21.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.05 | |||||||||
33 | Maibritt Christensen | 2003 | 425 | 39.96 | 1:21.21 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:23.51 | |||||||||
34 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 423 | 39.85 | 1:21.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.86 | |||||||||
35 | Camilla Kjær | 2003 | 421 | 39.73 | 1:21.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.11 | |||||||||
36 | Holly Lønne Turner | 2003 | 420 | 40.56 | 1:21.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:22.22 | |||||||||
37 | Jenny Cao | 2003 | 418 | 40.51 | 1:21.65 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
38 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 411 | 40.06 | 1:22.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.87 | |||||||||
39 | Michelle Philipsen | 2003 | 408 | 39.77 | 1:22.35 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:19.96 | |||||||||
40 | Freja Romanski | 2003 | 401 | 39.84 | 1:22.84 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:24.92 | |||||||||
41 | Alma Burgaard | 2003 | 397 | 41.13 | 1:23.07 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:24.04 | |||||||||
42 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 396 | 41.01 | 1:23.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.44 | |||||||||
43 | Emilie Egerup | 2003 | 393 | 40.98 | 1:23.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.31 | |||||||||
44 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 378 | 41.58 | 1:24.44 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.57 | |||||||||
45 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 369 | 41.43 | 1:25.13 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.31 | |||||||||
46 | Johanne A Andersson | 2003 | 368 | 41.76 | 1:25.20 | |||||
Frem Odense | 1:34.20 | |||||||||
47 | Caroline Lysgaard | 2003 | 362 | 42.09 | 1:25.65 | |||||
Lyseng IF | 1:44.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 507 | 33.77 | 1:08.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 506 | 33.41 | 1:08.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.19 | |||||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 479 | 34.64 | 1:09.87 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 479 | 34.08 | 1:09.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.66 | |||||||||
5 | Thor Brunsgaard | 2003 | 471 | 34.58 | 1:10.27 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.49 | |||||||||
6 | Malthe Elkjær | 2003 | 464 | 34.75 | 1:10.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:12.27 | |||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 444 | 34.36 | 1:11.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.73 | |||||||||
8 | Mathias Knudsen | 2003 | 444 | 35.29 | 1:11.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.96 | |||||||||
9 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 438 | 43.57 | 1:12.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.84 | |||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 433 | 35.20 | 1:12.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.44 | |||||||||
11 | Alex Søndergaard | 2003 | 410 | 35.37 | 1:13.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.96 | |||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 400 | 35.95 | 1:14.22 | |||||
O.S.L.F. | 1:14.66 | |||||||||
13 | Christian Kornum | 2003 | 387 | 36.13 | 1:15.06 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.40 | |||||||||
14 | Daniel Østerballe | 2003 | 386 | 36.74 | 1:15.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.19 | |||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 385 | 35.84 | 1:15.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.03 | |||||||||
16 | Nikolai Sander | 2003 | 372 | 36.14 | 1:16.00 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:16.01 | |||||||||
17 | Kasper Johnsen | 2003 | 358 | 37.62 | 1:16.99 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
18 | Emil Lykke Grann | 2003 | 358 | 38.42 | 1:17.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
19 | Daniel Damsbo | 2003 | 356 | 37.44 | 1:17.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.08 | |||||||||
20 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 347 | 38.94 | 1:17.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
21 | Mads Stamholt | 2003 | 343 | 38.14 | 1:18.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.86 | |||||||||
22 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 342 | 37.98 | 1:18.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.82 | |||||||||
23 | Sune Schaarup | 2003 | 335 | 39.16 | 1:18.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.40 | |||||||||
24 | Victor Nygaard | 2003 | 329 | 38.52 | 1:19.18 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.46 | |||||||||
25 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 321 | 38.62 | 1:19.86 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:18.17 | |||||||||
26 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 318 | 39.05 | 1:20.07 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:19.60 | |||||||||
27 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 316 | 39.25 | 1:20.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.62 | |||||||||
28 | Victor Abel Brandi | 2003 | 314 | 39.22 | 1:20.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.96 | |||||||||
29 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 296 | 40.24 | 1:22.01 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:27.01 | |||||||||
30 | Marius Gystad | 2003 | 290 | 40.04 | 1:22.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
31 | Christopher Z. Christense | 2003 | 289 | 41.19 | 1:22.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.99 | |||||||||
32 | Oliver Fenger | 2003 | 281 | 41.81 | 1:23.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.66 | |||||||||
33 | Jakob Riisgaard | 2003 | 277 | 41.49 | 1:23.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.92 | |||||||||
34 | Christian Johannesen | 2003 | 277 | 41.32 | 1:23.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.47 | |||||||||
35 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 270 | 41.51 | 1:24.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.20 | |||||||||
36 | Tobias Svenningsen | 2003 | 262 | 41.72 | 1:25.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
- | Markus Toft | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 25m | ||||||
TST Svømning | 1:44.22 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 621 | 30.99 | 1:04.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 613 | 31.54 | 1:04.38 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 587 | 31.96 | 1:05.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.15 | |||||||||
4 | Mathias Pedersen | 2002 | 578 | 31.60 | 1:05.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.33 | |||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 546 | 32.34 | 1:06.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 521 | 32.89 | 1:07.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.06 | |||||||||
7 | Jakob Tietgen | 2002 | 516 | 33.67 | 1:08.18 | |||||
Frem Odense | 1:08.04 | |||||||||
8 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 513 | 32.92 | 1:08.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.47 | |||||||||
9 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 511 | 33.73 | 1:08.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.31 | |||||||||
10 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 509 | 32.95 | 1:08.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.47 | |||||||||
11 | Gustav Stahl | 2002 | 487 | 34.17 | 1:09.50 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:09.22 | |||||||||
12 | Andreas Blaaberg | 2002 | 469 | 34.78 | 1:10.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.63 | |||||||||
13 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 467 | 34.25 | 1:10.48 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:09.17 | |||||||||
14 | William Vig Stærmose | 2002 | 467 | 35.11 | 1:10.49 | |||||
Frem Odense | 1:10.48 | |||||||||
15 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 464 | 33.75 | 1:10.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.51 | |||||||||
16 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 461 | 34.68 | 1:10.80 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.00 | |||||||||
17 | Simon Perzynski | 2002 | 456 | 34.61 | 1:11.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.99 | |||||||||
18 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 452 | 35.28 | 1:11.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.67 | |||||||||
19 | Joachim Hjertmann | 2002 | 450 | 34.81 | 1:11.34 | |||||
Lyseng IF | 1:13.09 | |||||||||
20 | Casper Brinch | 2002 | 448 | 35.39 | 1:11.48 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:11.44 | |||||||||
21 | Oskar Allerslev | 2002 | 445 | 34.81 | 1:11.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.95 | |||||||||
22 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 444 | 35.43 | 1:11.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.84 | |||||||||
23 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 428 | 35.82 | 1:12.57 | |||||
Frem Odense | 1:14.02 | |||||||||
24 | Christian Ottosen | 2002 | 418 | 35.56 | 1:13.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.36 | |||||||||
25 | Oliver L Nelander | 2002 | 415 | 36.19 | 1:13.28 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
26 | William Svarer | 2002 | 413 | 34.80 | 1:13.45 | |||||
Kolding SK | 1:14.62 | |||||||||
27 | Ruben Nørgaard | 2002 | 408 | 35.39 | 1:13.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.54 | |||||||||
28 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 405 | 36.42 | 1:13.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
29 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 402 | 35.59 | 1:14.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.92 | |||||||||
30 | William Ohrt | 2002 | 401 | 36.61 | 1:14.15 | |||||
Kolding SK | 1:17.16 | |||||||||
31 | Asbjørn Guldager | 2002 | 399 | 35.67 | 1:14.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.01 | |||||||||
32 | Filip Cederstrøm | 2002 | 398 | 35.94 | 1:14.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.85 | |||||||||
33 | Emil Frydenholm | 2002 | 392 | 1:14.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
34 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 377 | 37.22 | 1:15.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.84 | |||||||||
35 | Tobias Boström | 2002 | 365 | 36.89 | 1:16.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
36 | Sander Linde | 2002 | 347 | 37.80 | 1:17.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.01 | |||||||||
37 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 336 | 38.46 | 1:18.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.77 | |||||||||
38 | Joshua Dannevang | 2002 | 331 | 38.10 | 1:19.04 | |||||
Kolding SK | 1:19.30 | |||||||||
39 | Oliver Hallenborg | 2002 | 330 | 38.57 | 1:19.12 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:19.27 | |||||||||
40 | Benjamin Friis | 2002 | 326 | 39.51 | 1:19.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.84 | |||||||||
- | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Akut syg | |||||||
Odense Svømme Klub | 1:09.12 | |||||||||
- | Anton Leth | 2002 | DSQ | Ej forts . bev. 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.22 | |||||||||
- | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 782 | 33.37 | 1:08.71 | 1:45.00 | 2:22.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:24.80 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 728 | 34.47 | 1:11.17 | 1:48.50 | 2:25.43 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.85 | |||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 720 | 34.81 | 1:11.52 | 1:48.94 | 2:25.93 | |||
Odder Svømmeklub | 2:26.19 | |||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 712 | 34.91 | 1:11.44 | 1:49.26 | 2:26.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.08 | |||||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | 688 | 35.26 | 1:12.56 | 1:50.67 | 2:28.14 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.70 | |||||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | 666 | 35.67 | 1:14.17 | 1:52.55 | 2:29.75 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:34.01 | |||||||||
7 | Karoline Bauer | 2002 | 663 | 35.01 | 1:12.12 | 1:51.13 | 2:30.01 | |||
Kolding SK | 2:30.67 | |||||||||
8 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 652 | 34.52 | 1:12.80 | 1:52.34 | 2:30.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.33 | |||||||||
9 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 641 | 35.83 | 1:13.67 | 1:52.76 | 2:31.70 | |||
Herning Svømmeklub | 2:30.45 | |||||||||
10 | Emilie Knudsen | 2002 | 641 | 35.37 | 1:13.67 | 1:52.85 | 2:31.73 | |||
Herning Svømmeklub | 2:35.98 | |||||||||
11 | Emilie Krog | 2002 | 626 | 35.35 | 1:14.56 | 1:54.25 | 2:32.91 | |||
Durup IF | 2:31.41 | |||||||||
12 | Sascha Lausten | 2002 | 610 | 37.68 | 1:16.28 | 1:55.55 | 2:34.26 | |||
Herning Svømmeklub | 2:42.04 | |||||||||
13 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 593 | 37.68 | 1:17.73 | 1:57.25 | 2:35.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.59 | |||||||||
14 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 589 | 38.13 | 1:17.11 | 1:56.75 | 2:36.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 576 | 37.15 | 1:17.47 | 1:58.07 | 2:37.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.82 | |||||||||
16 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 574 | 37.07 | 1:16.98 | 1:57.80 | 2:37.43 | |||
Odder Svømmeklub | 2:38.76 | |||||||||
17 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 569 | 37.18 | 1:17.57 | 1:57.97 | 2:37.87 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:36.96 | |||||||||
18 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 566 | 37.39 | 1:17.63 | 1:57.95 | 2:38.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.22 | |||||||||
19 | Heidi Glintborg | 2002 | 559 | 37.96 | 1:18.51 | 1:59.38 | 2:38.81 | |||
O.S.L.F. | 2:37.66 | |||||||||
20 | Maja Johansen | 2002 | 543 | 37.49 | 1:17.65 | 1:58.95 | 2:40.34 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:38.33 | |||||||||
21 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 539 | 36.63 | 1:16.59 | 1:58.55 | 2:40.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.50 | |||||||||
22 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 537 | 38.34 | 1:19.50 | 2:00.81 | 2:40.97 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:39.30 | |||||||||
23 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 532 | 38.25 | 1:19.24 | 2:00.63 | 2:41.42 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.10 | |||||||||
24 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 520 | 38.76 | 1:19.86 | 2:02.00 | 2:42.62 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:46.90 | |||||||||
25 | Caroline Liboriussen | 2002 | 520 | 39.12 | 1:20.63 | 2:02.05 | 2:42.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:45.62 | |||||||||
25 | Katrine B. Hansen | 2002 | 520 | 38.53 | 1:19.47 | 2:01.41 | 2:42.69 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:41.53 | |||||||||
27 | Astrid Nielsen | 2002 | 515 | 38.84 | 1:19.96 | 2:02.02 | 2:43.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.23 | |||||||||
28 | Anna Broe | 2002 | 507 | 38.49 | 1:20.39 | 2:02.82 | 2:44.01 | |||
O.S.L.F. | 2:53.10 | |||||||||
29 | Frederikke Kruse | 2002 | 494 | 39.39 | 1:21.36 | 2:03.76 | 2:45.41 | |||
Herning Svømmeklub | 2:44.93 | |||||||||
30 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 493 | 39.15 | 1:20.80 | 2:03.32 | 2:45.52 | |||
DeltaSwim | 2:47.17 | |||||||||
31 | Thilde Timmermand | 2002 | 492 | 38.99 | 1:21.26 | 2:03.96 | 2:45.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.90 | |||||||||
32 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 492 | 39.35 | 1:21.22 | 2:03.92 | 2:45.69 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:56.02 | |||||||||
33 | Lærke Als | 2002 | 478 | 39.47 | 1:21.63 | 2:04.98 | 2:47.24 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:50.67 | |||||||||
34 | Natasja Muncrief | 2002 | 477 | 38.39 | 1:20.62 | 2:04.05 | 2:47.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.19 | |||||||||
35 | Karen Hazell Brink | 2002 | 475 | 39.90 | 1:21.92 | 2:05.41 | 2:47.69 | |||
O.S.L.F. | 3:26.97 | |||||||||
36 | Julie B. Andersen | 2002 | 467 | 40.89 | 1:23.37 | 2:06.74 | 2:48.60 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:48.36 | |||||||||
37 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 466 | 39.60 | 1:22.41 | 2:06.21 | 2:48.75 | |||
Struer Svømmeklub | 2:56.09 | |||||||||
38 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 461 | 39.12 | 1:21.95 | 2:06.21 | 2:49.33 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:48.54 | |||||||||
39 | Caroline Mogensen | 2002 | 423 | 40.68 | 1:25.36 | 2:11.19 | 2:54.22 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Maiken Hougaard | 2002 | 388 | 43.51 | 1:29.42 | 2:15.51 | 2:59.35 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmin Jespersen | 2002 | DSQ | Ej fort. bev. v/25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anders Rasmussen | 2001 | 687 | 33.16 | 1:07.46 | 1:41.84 | 2:15.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:15.18 | |||||||||
2 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 686 | 32.42 | 1:06.50 | 1:41.03 | 2:15.60 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.05 | |||||||||
3 | Thomas Schiby | 2001 | 685 | 32.36 | 1:06.84 | 1:42.07 | 2:15.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.77 | |||||||||
4 | Magnus Funder | 2001 | 684 | 32.39 | 1:07.04 | 1:42.54 | 2:15.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:18.59 | |||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 683 | 32.99 | 1:08.10 | 1:42.77 | 2:15.78 | |||
Lyseng IF | 2:23.08 | |||||||||
6 | Benjamin Peruchon | 2001 | 680 | 31.57 | 1:05.83 | 1:41.01 | 2:15.96 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:17.87 | |||||||||
7 | Jens Sørensen | 2001 | 677 | 30.62 | 1:05.37 | 1:41.23 | 2:16.18 | |||
Herning Svømmeklub | 4:16.43 | |||||||||
8 | Marius Nørgaard | 2001 | 667 | 31.83 | 1:06.14 | 1:41.73 | 2:16.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.73 | |||||||||
9 | Martin H. Abel | 2001 | 662 | 32.30 | 1:06.68 | 1:42.03 | 2:17.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.67 | |||||||||
10 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 644 | 32.02 | 1:06.82 | 1:42.46 | 2:18.47 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:20.04 | |||||||||
11 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 635 | 32.99 | 1:08.12 | 1:43.68 | 2:19.14 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.33 | |||||||||
12 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 633 | 33.29 | 1:08.11 | 1:43.87 | 2:19.27 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.67 | |||||||||
13 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 627 | 33.38 | 1:08.30 | 1:44.09 | 2:19.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.64 | |||||||||
14 | Rasmus Hald | 2001 | 625 | 32.86 | 1:09.02 | 1:45.21 | 2:19.87 | |||
Kolding SK | 2:23.93 | |||||||||
15 | Johan Nielsen | 2001 | 625 | 33.03 | 1:07.99 | 1:43.99 | 2:19.88 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.33 | |||||||||
16 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 623 | 32.66 | 1:08.17 | 1:44.59 | 2:20.02 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.00 | |||||||||
17 | Mathias Rasmussen | 2001 | 621 | 34.25 | 1:09.62 | 1:45.18 | 2:20.18 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:20.91 | |||||||||
18 | Anders Vestergaard | 2001 | 616 | 33.49 | 1:08.84 | 1:44.96 | 2:20.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.43 | |||||||||
19 | Daniel Jensen | 2001 | 606 | 32.43 | 1:08.71 | 1:47.26 | 2:21.28 | |||
DeltaSwim | 2:25.73 | |||||||||
20 | Oliver Frølund | 2001 | 605 | 33.99 | 1:09.34 | 1:45.24 | 2:21.42 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.17 | |||||||||
21 | Mads Sørensen | 2001 | 587 | 32.65 | 1:09.02 | 1:46.63 | 2:22.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:27.10 | |||||||||
22 | Oliver Mølby | 2001 | 568 | 35.66 | 1:13.12 | 1:49.06 | 2:24.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.50 | |||||||||
23 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 565 | 34.77 | 1:12.34 | 1:48.93 | 2:24.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.47 | |||||||||
24 | Mads Frydenholm | 2001 | 564 | 33.74 | 1:10.15 | 1:47.70 | 2:24.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.17 | |||||||||
25 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 558 | 33.95 | 1:10.39 | 1:48.07 | 2:25.22 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:24.31 | |||||||||
26 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 553 | 33.84 | 1:10.57 | 1:49.01 | 2:25.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.93 | |||||||||
27 | Christian Bonde | 2001 | 544 | 36.01 | 1:13.34 | 1:50.73 | 2:26.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.84 | |||||||||
28 | Jakob Grene | 2001 | 543 | 34.63 | 1:11.44 | 1:49.34 | 2:26.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.12 | |||||||||
29 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 539 | 35.63 | 1:12.41 | 1:50.00 | 2:26.91 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:24.45 | |||||||||
30 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 532 | 35.05 | 1:12.21 | 1:50.38 | 2:27.57 | |||
Odense Svømme Klub | 2:22.52 | |||||||||
31 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 525 | 34.78 | 1:12.53 | 1:50.55 | 2:28.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.89 | |||||||||
32 | Luis Velasquez | 2001 | 519 | 34.26 | 1:11.66 | 1:50.88 | 2:28.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
33 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 505 | 36.20 | 1:15.55 | 1:53.78 | 2:30.19 | |||
Herning Svømmeklub | 2:36.19 | |||||||||
34 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 502 | 35.00 | 1:12.62 | 1:51.68 | 2:30.41 | |||
Odder Svømmeklub | 2:44.89 | |||||||||
35 | Magnus V. Ancker | 2001 | 501 | 35.90 | 1:14.29 | 1:52.76 | 2:30.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.20 | |||||||||
36 | Alexander Stær | 2001 | 494 | 34.95 | 1:13.15 | 1:53.12 | 2:31.28 | |||
Swim Team Neptun | 2:31.74 | |||||||||
37 | Magnus A H Christensen | 2001 | 487 | 35.80 | 1:14.38 | 1:53.59 | 2:31.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
38 | Johann Kristian Møller | 2001 | 485 | 34.91 | 1:12.46 | 1:52.67 | 2:32.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:30.90 | |||||||||
39 | Lawrence Langley | 2001 | 469 | 35.90 | 1:14.46 | 1:54.54 | 2:33.90 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:25.70 | |||||||||
40 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 464 | 35.98 | 1:14.47 | 1:54.87 | 2:34.41 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:29.65 | |||||||||
41 | Oliver Veile | 2001 | 453 | 36.81 | 1:16.01 | 1:56.43 | 2:35.66 | |||
Durup IF | 2:28.25 | |||||||||
42 | Victor Bjerre | 2001 | 452 | 37.02 | 1:16.17 | 1:56.07 | 2:35.77 | |||
Herning Svømmeklub | 2:47.67 | |||||||||
43 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 447 | 36.90 | 1:16.61 | 1:57.04 | 2:36.37 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:48.65 | |||||||||
44 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 438 | 38.80 | 1:18.57 | 1:59.28 | 2:37.42 | |||
Odder Svømmeklub | 3:29.23 | |||||||||
45 | Carl M Gadegaard | 2001 | 428 | 37.79 | 1:17.28 | 1:58.14 | 2:38.69 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
46 | Christian Hovmark | 2001 | 341 | 41.65 | 1:25.56 | 2:08.57 | 2:51.18 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:04.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 31, 4x200m IM Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2002 | 10:15.40 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:11.60 | |||||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:11.33 | 2:29.66 | 2:29.66 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:11.70 | 2:34.77 | 5:04.43 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:12.02 | 2:33.88 | 7:38.31 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 1:14.81 | 2:37.09 | 10:15.40 | ||||||
2 | Stm Piger | 2002 | 10:22.96 | |||||||
Swim Team Midtjylland | 10:26.91 | |||||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 1:16.76 | 2:33.52 | 2:33.52 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 1:21.88 | 2:44.42 | 5:17.94 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 1:13.07 | 2:33.50 | 7:51.44 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:10.67 | 2:31.52 | 10:22.96 | ||||||
3 | Thisted Piger | 2002 | 10:26.20 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 10:34.53 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 1:11.73 | 2:34.11 | 2:34.11 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 1:11.94 | 2:32.33 | 5:06.44 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 1:19.18 | 2:39.49 | 7:45.93 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 1:13.81 | 2:40.27 | 10:26.20 | ||||||
4 | Esbjerg Piger 1 | 2002 | 10:30.77 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:31.80 | |||||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:15.21 | 2:35.02 | 2:35.02 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 1:15.51 | 2:37.41 | 5:12.43 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 1:14.35 | 2:42.87 | 7:55.30 | ||||||
Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 1:11.40 | 2:35.47 | 10:30.77 | ||||||
5 | Vs Piger | 2002 | 10:32.19 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 10:42.00 | |||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 1:11.20 | 2:31.24 | 2:31.24 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 1:11.99 | 2:34.33 | 5:05.57 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:15.30 | 2:42.34 | 7:47.91 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 1:13.68 | 2:44.28 | 10:32.19 | ||||||
6 | Hsc Piger 1 | 2002 | 10:47.86 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 10:54.33 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 1:12.45 | 2:37.79 | 2:37.79 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:12.98 | 2:37.26 | 5:15.05 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:21.64 | 2:44.97 | 8:00.02 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 1:15.07 | 2:47.84 | 10:47.86 | ||||||
7 | Team Awesome | 2002 | 10:49.95 | |||||||
Elite Swim Vejle | 11:01.00 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:14.90 | 2:37.98 | 2:37.98 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:13.80 | 2:43.51 | 5:21.49 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 1:14.79 | 2:45.38 | 8:06.87 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:15.24 | 2:43.08 | 10:49.95 | ||||||
8 | Piger Agf | 2002 | 10:56.53 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 11:09.10 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:16.58 | 2:43.49 | 2:43.49 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:16.39 | 2:42.56 | 5:26.05 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:17.01 | 2:47.33 | 8:13.38 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:16.60 | 2:43.15 | 10:56.53 | ||||||
9 | Sto Penguins | 2002 | 11:03.09 | |||||||
Swim Team Odense | 11:02.51 | |||||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 1:18.37 | 2:48.89 | 2:48.89 | ||||||
Anna Broe | 2002 | 1:13.82 | 2:43.69 | 5:32.58 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 1:19.02 | 2:49.65 | 8:22.23 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 1:12.72 | 2:40.86 | 11:03.09 | ||||||
10 | Team Great | 2002 | 11:13.15 | |||||||
Elite Swim Vejle | 11:27.00 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:19.49 | 2:49.52 | 2:49.52 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 1:17.32 | 2:50.70 | 5:40.22 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 1:24.11 | 2:51.50 | 8:31.72 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 1:17.26 | 2:41.43 | 11:13.15 | ||||||
- | Sto Dolphins | 2002 | DSQ | Ryglig. efter 775m | ||||||
Swim Team Odense | 11:26.19 | |||||||||
Christine Krogh | 2003 | 1:20.40 | 2:44.12 | 2:44.12 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 1:23.43 | 2:56.27 | 5:40.39 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 1:21.13 | 2:52.71 | 8:33.10 | ||||||
- | Aarhus Swim Piger | 2002 | DSQ | En hånd i ven. v/325 | ||||||
Aarhus Swim | 12:06.60 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:20.94 | 2:49.53 | 2:49.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 10 april 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 april 2016 |
Løb 32, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge | 2001 | 9:13.18 | |||||||
Aarhus Swim | 9:28.05 | |||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 1:05.01 | 2:17.41 | 2:17.41 | ||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 1:08.28 | 2:25.97 | 4:43.38 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 1:04.40 | 2:16.72 | 7:00.10 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 1:05.18 | 2:13.08 | 9:13.18 | ||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2001 | 9:23.04 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:39.91 | |||||||||
Christian Bonde | 2001 | 1:08.49 | 2:21.53 | 2:21.53 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 1:06.68 | 2:20.48 | 4:42.01 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 1:07.28 | 2:22.59 | 7:04.60 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 1:04.14 | 2:18.44 | 9:23.04 | ||||||
3 | Vs Drenge | 2001 | 9:25.09 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 9:32.00 | |||||||||
Chris Lund Rasmussen | 2001 | 1:06.65 | 2:20.40 | 2:20.40 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 1:05.83 | 2:19.71 | 4:40.11 | ||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 1:07.83 | 2:27.58 | 7:07.69 | ||||||
Johan Nielsen | 2001 | 1:04.31 | 2:17.40 | 9:25.09 | ||||||
4 | Team Awesome | 2001 | 9:27.11 | |||||||
Elite Swim Vejle | 9:27.00 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:07.59 | 2:23.04 | 2:23.04 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 1:05.55 | 2:22.22 | 4:45.26 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 1:07.49 | 2:26.99 | 7:12.25 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 1:05.02 | 2:14.86 | 9:27.11 | ||||||
5 | Esbjerg Drenge 1 | 2001 | 9:36.91 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:51.08 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 1:04.75 | 2:19.89 | 2:19.89 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 1:08.01 | 2:22.01 | 4:41.90 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 1:09.67 | 2:27.11 | 7:09.01 | ||||||
Luis Velasquez | 2001 | 1:07.90 | 2:27.90 | 9:36.91 | ||||||
6 | Hsc Drenge 1 | 2002 | 9:59.77 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 10:03.84 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 1:12.59 | 2:32.75 | 2:32.75 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 1:09.95 | 2:31.65 | 5:04.40 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 1:09.28 | 2:32.05 | 7:36.45 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 1:08.18 | 2:23.32 | 9:59.77 | ||||||
7 | Tiger Sharks | 2001 | 10:03.79 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 10:12.97 | |||||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 1:05.50 | 2:18.49 | 2:18.49 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 1:12.14 | 2:32.37 | 4:50.86 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 1:13.29 | 2:36.06 | 7:26.92 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 1:14.00 | 2:36.87 | 10:03.79 | ||||||
8 | Team Great | 2001 | 10:04.76 | |||||||
Elite Swim Vejle | 10:19.00 | |||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 1:12.51 | 2:31.59 | 2:31.59 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 1:13.30 | 2:32.88 | 5:04.47 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 1:10.32 | 2:29.70 | 7:34.17 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 1:12.76 | 2:30.59 | 10:04.76 | ||||||
9 | Drenge 2 Agf | 2001 | 10:20.60 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:23.80 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 1:08.79 | 2:29.75 | 2:29.75 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:13.39 | 2:39.36 | 5:09.11 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 1:13.50 | 2:39.42 | 7:48.53 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:13.11 | 2:32.07 | 10:20.60 | ||||||
10 | Silkeborg Drenge | 2001 | 10:20.86 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:28.18 | |||||||||
Oliver Frølund | 2001 | 1:08.23 | 2:23.03 | 2:23.03 | ||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 1:13.62 | 2:38.26 | 5:01.29 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 1:19.79 | 2:39.48 | 7:40.77 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 1:16.11 | 2:40.09 | 10:20.86 | ||||||
11 | Aalborg Drenge 2 | 2001 | 10:23.65 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:23.22 | |||||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 1:07.38 | 2:24.68 | 2:24.68 | ||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 1:11.66 | 2:33.03 | 4:57.71 | ||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 1:14.83 | 2:38.07 | 7:35.78 | ||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 1:19.07 | 2:47.87 | 10:23.65 | ||||||
- | Sto Orcas | 2001 | Akut syg | |||||||
Swim Team Odense | 10:54.69 | |||||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | |||||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | |||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | |||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | |||||||||
- | Drenge 1 Agf | 2001 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:47.20 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 1:07.07 | 2:22.63 | 2:22.63 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 1:07.24 | 2:21.81 | 4:44.44 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 1:11.13 | 2:27.66 | 7:12.10 | ||||||
- | Sto Sharks | 2001 | DSQ | 2 Flyben eft. 500m | ||||||
Swim Team Odense | 9:57.53 | |||||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 1:08.46 | 2:22.96 | 2:22.96 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 1:09.45 | 2:25.07 | 4:48.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 10 april 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |