Resultat för DGI Landsmesterskab 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:00 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rita Hauge | 1965 | DGI Østjylland | 35.55 | 1:15.24 | 1:56.94 | 2:37.78 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elisabeth Melchiorsen | 1975 | DGI Østjylland | 42.62 | 1:30.29 | 2:18.22 | 3:03.89 | |||
2 | Line Eske | 1967 | DGI Østjylland | 49.89 | 1:46.37 | 2:47.94 | 3:48.30 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 38.09 | 1:21.66 | 2:08.41 | 2:52.30 | |||
2 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 44.85 | 1:33.76 | 2:23.92 | 3:10.87 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 31.17 | 1:05.03 | 1:40.36 | 2:15.62 | |||
2 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 31.42 | 1:05.99 | 1:41.56 | 2:17.16 | |||
3 | Anne Holm | 1999 | DGI Storstrømmen | 33.09 | 1:08.34 | 1:44.63 | 2:19.33 | |||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | DGI Midtjylland | 36.11 | 1:14.74 | 1:54.12 | 2:34.02 | |||
5 | Freja Brogaard | 1999 | DGI Sydøstjylland | 35.36 | 1:14.43 | 1:56.08 | 2:36.91 | |||
6 | Benedikte Bang From | 1996 | DGI Storstrømmen | 37.69 | 1:17.84 | 1:59.90 | 2:38.68 | |||
7 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 36.68 | 1:17.68 | 2:00.95 | 2:39.96 | |||
8 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 34.51 | 1:13.07 | 1:56.85 | 2:42.66 | |||
9 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 37.31 | 1:19.63 | 2:04.09 | 2:48.39 | |||
10 | Rikke Blach | 1997 | DGI Nordjylland | 40.33 | 1:24.41 | 2:09.53 | 2:52.39 | |||
11 | Anne-Line Kjær | 1998 | DGI Østjylland | 39.61 | 1:24.81 | 2:10.91 | 2:55.27 | |||
12 | Amalie Jensen | 1998 | DGI Storstrømmen | 41.79 | 1:29.74 | 2:20.36 | 3:09.34 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 33.62 | 1:10.19 | 1:48.80 | 2:26.80 | |||
2 | Sofie Bruun Boye | 2001 | DGI Midtjylland | 35.20 | 1:14.22 | 1:53.98 | 2:32.43 | |||
3 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.33 | 1:18.03 | 1:58.76 | 2:37.64 | |||
4 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.43 | 1:15.42 | 1:57.31 | 2:37.91 | |||
5 | Natasja N. Løland | 2000 | DGI Østjylland | 36.30 | 1:16.74 | 1:58.14 | 2:38.13 | |||
6 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 35.32 | 1:16.01 | 1:59.69 | 2:40.75 | |||
7 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | 38.68 | 1:19.69 | 2:01.08 | 2:41.81 | |||
8 | Maria Bang From | 2000 | DGI Storstrømmen | 36.61 | 1:17.48 | 2:00.22 | 2:42.54 | |||
9 | Emmely Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.96 | 1:19.07 | 2:01.22 | 2:42.57 | |||
10 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.35 | 1:18.60 | 2:03.42 | 2:44.15 | |||
11 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 37.47 | 1:19.66 | 2:03.85 | 2:44.33 | |||
12 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.95 | 1:18.07 | 2:01.75 | 2:45.14 | |||
13 | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.50 | 1:20.11 | 2:04.66 | 2:47.46 | |||
14 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 37.71 | 1:20.88 | 2:06.87 | 2:51.85 | |||
15 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.50 | 1:22.29 | 2:09.08 | 2:52.62 | |||
16 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 39.97 | 1:24.71 | 2:10.23 | 2:52.66 | |||
17 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 38.52 | 1:23.20 | 2:09.48 | 2:53.09 | |||
18 | Astrid Rosenmeyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.45 | 1:27.03 | 2:12.76 | 2:54.30 | |||
19 | Andrea R. Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | 40.23 | 1:26.14 | 2:15.54 | 3:00.02 | |||
20 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.89 | 1:29.40 | 2:18.42 | 3:07.66 | |||
21 | Maiken Marker | 2001 | DGI Sydvest | 40.68 | 1:28.27 | 2:19.59 | 3:07.99 | |||
22 | Maja Svane | 2001 | DGI Østjylland | 44.21 | 1:33.18 | 3:09.30 | ||||
23 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 42.56 | 1:32.24 | 2:23.32 | 3:10.40 | |||
24 | Anna Cathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 42.86 | 1:33.75 | 2:28.37 | 3:14.39 | |||
25 | Michelle Dupont | 2001 | DGI Sydvest | 43.48 | 1:36.11 | 2:29.88 | 3:21.07 | |||
26 | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 44.80 | 1:38.74 | 2:36.60 | 3:32.88 | |||
27 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 49.18 | 1:47.19 | 2:47.04 | 3:37.11 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 34.36 | 1:10.11 | 1:47.57 | 2:23.10 | |||
2 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 35.27 | 1:14.37 | 1:53.91 | 2:32.45 | |||
3 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 35.34 | 1:15.18 | 1:55.86 | 2:33.18 | |||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 35.68 | 1:16.03 | 1:56.91 | 2:34.32 | |||
5 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 35.46 | 1:15.62 | 1:56.15 | 2:35.85 | |||
6 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 35.80 | 1:16.28 | 1:58.16 | 2:37.23 | |||
7 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.91 | 1:18.11 | 2:00.78 | 2:39.55 | |||
8 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 36.82 | 1:19.68 | 2:04.48 | 2:44.59 | |||
9 | Sara Farag | 2003 | Dgi Sønderjylland | 37.57 | 1:20.47 | 2:04.83 | 2:45.10 | |||
10 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 39.47 | 1:21.75 | 2:05.42 | 2:48.25 | |||
11 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 38.52 | 1:22.80 | 2:08.05 | 2:52.13 | |||
12 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 39.57 | 1:25.15 | 2:11.88 | 2:52.35 | |||
13 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 40.07 | 1:25.50 | 2:11.63 | 2:54.74 | |||
14 | Marie Lund Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 42.54 | 1:29.47 | 2:16.11 | 2:58.63 | |||
15 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 39.99 | 1:26.58 | 2:14.40 | 2:58.70 | |||
16 | Anna Christensen | 2003 | DGI Storstrømmen | 38.69 | 1:23.62 | 2:59.90 | ||||
17 | Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 39.90 | 1:27.22 | 2:15.37 | 3:00.12 | |||
18 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 39.54 | 1:26.06 | 2:14.99 | 3:00.73 | |||
19 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 39.94 | 1:27.32 | 2:15.92 | 3:01.57 | |||
20 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 42.12 | 1:29.02 | 2:17.02 | 3:01.98 | |||
21 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 41.37 | 1:29.97 | 2:20.59 | 3:07.44 | |||
22 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 45.61 | 1:34.29 | 2:24.52 | 3:09.01 | |||
23 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 42.94 | 1:31.72 | 2:23.63 | 3:10.92 | |||
24 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 40.31 | 1:32.02 | 2:25.36 | 3:20.23 | |||
25 | Britt Stoffelen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 39.08 | 1:25.53 | 2:20.19 | 3:20.26 | |||
- | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | DNF | ||||||
- | Katrine Høtoft | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Kempel Christense | 2004 | DGI Østjylland | 37.58 | 1:18.94 | 2:00.62 | 2:39.51 | |||
2 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 36.12 | 1:17.93 | 1:59.46 | 2:39.84 | |||
3 | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | 36.67 | 1:19.81 | 2:04.37 | 2:46.58 | |||
4 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 38.09 | 1:20.69 | 2:06.15 | 2:49.62 | |||
5 | Nanna Bütikofer | 2004 | Dgi Sønderjylland | 37.84 | 1:21.95 | 2:08.94 | 2:51.56 | |||
6 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 37.63 | 1:21.75 | 2:08.42 | 2:52.05 | |||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 38.89 | 1:24.18 | 2:11.32 | 2:55.85 | |||
8 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 38.52 | 1:24.10 | 2:12.24 | 2:56.34 | |||
9 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 40.01 | 1:26.26 | 2:13.11 | 2:56.55 | |||
10 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.36 | 1:25.48 | 2:12.54 | 2:57.86 | |||
11 | Laura Vedel Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 41.17 | 1:27.76 | 2:15.30 | 2:58.98 | |||
12 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 39.79 | 1:27.65 | 2:15.46 | 2:59.31 | |||
13 | Klara Wagner | 2004 | DGI Storstrømmen | 40.11 | 1:25.61 | 2:17.06 | 3:02.87 | |||
14 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 41.13 | 1:28.72 | 2:18.56 | 3:05.98 | |||
15 | Linea Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 43.09 | 1:33.29 | 2:21.56 | 3:06.48 | |||
16 | Emma Neve Germansen | 2004 | DGI Østjylland | 39.73 | 1:26.79 | 2:18.96 | 3:08.11 | |||
17 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 43.90 | 1:33.80 | 2:23.97 | 3:09.04 | |||
18 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.77 | 1:32.17 | 2:22.50 | 3:09.95 | |||
19 | Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | DGI Nordjylland | 43.43 | 1:36.81 | 2:34.90 | 3:28.34 | |||
20 | Louisa Christensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 42.18 | 1:37.42 | 2:35.27 | 3:28.85 | |||
21 | Caroline Møller Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 46.87 | 1:41.80 | 2:41.24 | 3:35.31 | |||
22 | Alberte Dreist | 2004 | DGI Østjylland | 49.61 | 1:48.21 | 2:47.25 | 3:45.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:00 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Peter Laursen | 1974 | DGI Nordjylland | 32.60 | 1:08.77 | 1:44.88 | 2:21.37 | |||
2 | Jesper Christensen | 1968 | DGI Sydvest | 34.98 | 1:14.69 | 1:56.03 | 2:38.80 | |||
3 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 36.40 | 1:16.90 | 1:59.13 | 2:39.02 | |||
4 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 36.87 | 1:17.35 | 1:59.55 | 2:41.67 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 36.39 | 1:17.58 | 2:01.00 | 2:45.63 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | DGI Storstrømmen | 31.54 | 1:05.93 | 1:42.44 | 2:17.45 | |||
2 | Martin Simonsen | 1985 | DGI Fyn | 31.49 | 1:08.70 | 1:48.42 | 2:26.58 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 1:57.79 | ||||||
2 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DGI Storstrømmen | 2:09.26 | ||||||
3 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 29.54 | 1:02.17 | 1:36.36 | 2:09.55 | |||
4 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 2:10.06 | ||||||
5 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 30.95 | 1:06.33 | 1:41.95 | 2:16.61 | |||
6 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 32.29 | 1:08.47 | 1:44.22 | 2:18.10 | |||
7 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 33.50 | 1:08.79 | 1:45.18 | 2:20.46 | |||
8 | Christian Stender | 1999 | DGI Fyn | 32.23 | 1:07.91 | 1:45.31 | 2:22.55 | |||
9 | Niklas Christian Jensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 32.99 | 1:09.65 | 1:47.71 | 2:23.45 | |||
10 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 30.01 | 1:05.14 | 1:43.45 | 2:23.92 | |||
11 | Rasmus D. Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 33.48 | 1:12.14 | 1:51.53 | 2:27.90 | |||
12 | Mathias S. Madsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 33.79 | 1:11.72 | 1:50.74 | 2:30.96 | |||
13 | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | 34.65 | 1:12.99 | 1:54.57 | 2:32.81 | |||
14 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 35.97 | 1:17.52 | 2:01.00 | 2:40.81 | |||
15 | Jeremy Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 32.38 | 1:13.17 | 2:01.39 | 2:48.65 | |||
16 | Philip Urbak | 1998 | DGI Østjylland | 35.41 | 1:18.90 | 2:51.00 | ||||
- | Emil Holm | 1996 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 2:10.49 | ||||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 30.43 | 1:03.44 | 1:37.34 | 2:10.92 | |||
3 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 29.42 | 1:03.14 | 1:38.46 | 2:13.86 | |||
4 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.07 | 1:05.43 | 1:40.56 | 2:14.34 | |||
5 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 31.54 | 1:06.19 | 1:42.29 | 2:14.68 | |||
6 | Laurits Holm | 2000 | DGI Storstrømmen | 31.80 | 1:07.32 | 1:42.94 | 2:15.86 | |||
7 | Sebastian Leimbeck | 2001 | DGI Midtjylland | 31.25 | 1:06.57 | 1:42.91 | 2:18.08 | |||
8 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | DGI Storstrømmen | 32.08 | 1:07.07 | 1:44.20 | 2:19.06 | |||
9 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 32.63 | 1:09.84 | 1:47.93 | 2:22.30 | |||
10 | André Iversen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 33.29 | 1:09.66 | 1:47.61 | 2:22.96 | |||
11 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 32.55 | 1:09.39 | 1:47.14 | 2:24.73 | |||
12 | Kasper Kjær | 2000 | DGI Østjylland | 32.83 | 1:10.31 | 1:48.85 | 2:25.38 | |||
13 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | DGI Midtjylland | 35.08 | 1:13.88 | 1:52.21 | 2:27.13 | |||
14 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.83 | 1:10.08 | 1:49.45 | 2:28.89 | |||
15 | Jens Peder Danielsen | 2001 | DGI Sydvest | 32.78 | 1:10.61 | 1:50.33 | 2:28.98 | |||
16 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 34.71 | 1:12.92 | 1:51.12 | 2:29.14 | |||
17 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 32.93 | 1:11.56 | 1:52.88 | 2:32.49 | |||
18 | Sofus Christensen | 2000 | DGI Storstrømmen | 33.39 | 1:12.67 | 1:54.38 | 2:34.24 | |||
19 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 34.18 | 1:14.95 | 1:56.59 | 2:35.09 | |||
20 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 36.34 | 1:16.96 | 1:58.90 | 2:39.29 | |||
21 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 38.15 | 1:20.45 | 2:04.11 | 2:45.20 | |||
22 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.85 | 1:17.00 | 2:02.61 | 2:47.04 | |||
23 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 35.36 | 1:17.42 | 2:04.55 | 2:51.68 | |||
24 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 39.33 | 1:24.72 | 2:13.19 | 2:58.53 | |||
25 | Nicklas Holmgaard | 2001 | DGI Østjylland | 38.99 | 1:30.65 | 2:27.45 | 3:19.43 | |||
26 | Nicolai Hedegaard | 2001 | DGI Sydøstjylland | 44.90 | 1:37.21 | 2:29.11 | 3:20.83 | |||
- | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Andreas Graversen | 2000 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:08.49 | ||||||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 31.72 | 1:07.05 | 1:43.36 | 2:19.03 | |||
3 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 32.23 | 1:08.33 | 1:46.01 | 2:22.65 | |||
4 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 32.25 | 1:08.58 | 1:46.67 | 2:23.05 | |||
5 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | DGI Storstrømmen | 35.55 | 1:14.98 | 1:55.60 | 2:30.08 | |||
6 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 36.08 | 1:16.78 | 1:57.48 | 2:35.58 | |||
7 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 35.12 | 1:16.38 | 1:59.15 | 2:37.44 | |||
8 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 37.92 | 1:20.98 | 2:05.03 | 2:44.01 | |||
9 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 37.25 | 1:19.44 | 2:04.18 | 2:44.16 | |||
10 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 36.33 | 1:17.99 | 2:03.60 | 2:45.41 | |||
11 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 37.52 | 1:20.72 | 2:04.71 | 2:46.16 | |||
12 | Oscar Kongsted | 2002 | DGI Storstrømmen | 38.43 | 1:19.62 | 2:04.64 | 2:47.44 | |||
13 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 36.44 | 1:18.17 | 2:03.65 | 2:48.09 | |||
14 | Christoffer Holm Hedehus | 2002 | DGI Østjylland | 36.75 | 1:22.12 | 2:08.09 | 2:49.79 | |||
15 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 39.27 | 1:23.10 | 2:09.79 | 2:53.97 | |||
16 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 38.41 | 1:24.66 | 2:12.16 | 2:55.27 | |||
17 | Andreas Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.33 | 1:24.16 | 2:11.57 | 2:57.75 | |||
18 | Nikodem Galazka | 2002 | DGI Sydvest | 39.51 | 1:25.16 | 2:12.59 | 2:58.28 | |||
19 | Frederik Bols Faarup | 2003 | DGI Østjylland | 39.05 | 1:25.31 | 2:12.84 | 2:58.96 | |||
20 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 38.61 | 1:23.94 | 2:12.47 | 2:59.32 | |||
21 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DGI Nordjylland | 40.80 | 1:26.91 | 2:15.54 | 2:59.85 | |||
22 | Dennis Hansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 41.46 | 1:28.13 | 2:15.96 | 3:00.59 | |||
23 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 38.11 | 1:24.25 | 2:14.21 | 3:03.69 | |||
24 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 41.70 | 1:29.37 | 2:17.53 | 3:04.09 | |||
25 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 42.38 | 1:30.49 | 2:18.80 | 3:04.88 | |||
26 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 41.41 | 1:27.91 | 2:16.48 | 3:05.25 | |||
27 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 43.11 | 1:32.68 | 2:24.35 | 3:10.08 | |||
28 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 39.71 | 1:27.18 | 2:20.36 | 3:11.71 | |||
29 | Magnus Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | 41.73 | 1:30.87 | 2:22.34 | 3:12.73 | |||
30 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 41.89 | 1:32.58 | 2:24.77 | 3:13.57 | |||
31 | Oscar Xu | 2003 | DGI Storstrømmen | 44.09 | 1:35.49 | 2:28.30 | 3:17.94 | |||
32 | Lauritz S. Vestergaard | 2002 | DGI Østjylland | 44.29 | 1:39.45 | 2:34.72 | 3:25.94 | |||
- | Magnus Dyg Holme | 2002 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.70 | 1:12.78 | 1:52.77 | 2:30.41 | |||
2 | Emil Neumann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 35.56 | 1:15.39 | 1:56.55 | 2:35.48 | |||
3 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 36.90 | 1:16.76 | 1:58.05 | 2:36.66 | |||
4 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 36.10 | 1:16.49 | 1:57.83 | 2:37.53 | |||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 36.81 | 1:20.12 | 2:06.13 | 2:51.84 | |||
6 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 40.84 | 1:25.57 | 2:10.56 | 2:52.31 | |||
7 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 39.43 | 1:23.72 | 2:09.73 | 2:53.17 | |||
8 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.48 | 1:23.56 | 2:09.62 | 2:55.07 | |||
9 | Joakim Schnack | 2004 | DGI Storstrømmen | 40.05 | 1:26.00 | 2:13.56 | 2:55.61 | |||
10 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 39.70 | 1:26.51 | 2:14.72 | 2:57.60 | |||
11 | Malthe Spanggaard | 2004 | DGI Nordjylland | 40.09 | 1:26.74 | 2:16.38 | 3:02.58 | |||
12 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 43.24 | 1:31.57 | 2:20.20 | 3:04.13 | |||
13 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 41.69 | 1:30.00 | 2:20.56 | 3:12.25 | |||
14 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | DGI Nordjylland | 43.56 | 1:38.72 | 2:36.87 | 3:32.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyll. Water Mafia | 1999 | DGI Nordjylland | 4:55.60 | ||||||
Martha Moeslund | 1998 | 35.15 | 1:12.67 | 1:12.67 | ||||||
Emma Kjær | 1999 | 38.22 | 1:21.42 | 2:34.09 | ||||||
Janni Andreasen | 1997 | 35.78 | 1:18.74 | 3:52.83 | ||||||
Anne Nielsen | 1999 | 29.74 | 1:02.77 | 4:55.60 | ||||||
2 | Orient Piger1 | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 5:15.57 | ||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 38.82 | 1:22.05 | 1:22.05 | ||||||
Clara Sofie Egeberg | 1998 | 41.12 | 1:27.23 | 2:49.28 | ||||||
Nina Madsen Teller | 1999 | 33.37 | 1:14.79 | 4:04.07 | ||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 34.28 | 1:11.50 | 5:15.57 | ||||||
3 | Grp5 Piger 1 | 1992 | DGI Østjylland | 5:32.02 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 34.76 | 1:12.47 | 1:12.47 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 44.52 | 1:34.93 | 2:47.40 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 39.21 | 1:29.56 | 4:16.96 | ||||||
Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | 35.24 | 1:15.06 | 5:32.02 | ||||||
4 | Grp5 Piger 2 | 1992 | DGI Østjylland | 6:20.79 | ||||||
Maria Windahl Hansen | 1998 | 48.53 | 1:39.56 | 1:39.56 | ||||||
Anne-Line Kjær | 1998 | 44.17 | 1:34.62 | 3:14.18 | ||||||
Josefine M Olesen | 1999 | 50.07 | 1:47.48 | 5:01.66 | ||||||
Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 37.48 | 1:19.13 | 6:20.79 | ||||||
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyll. Deadly Pirates | 2000 | DGI Nordjylland | 5:05.47 | ||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 37.45 | 1:15.80 | 1:15.80 | ||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 42.64 | 1:33.17 | 2:48.97 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 30.75 | 1:09.82 | 3:58.79 | ||||||
Maria Kornum | 2001 | 31.99 | 1:06.68 | 5:05.47 | ||||||
2 | Midtjyske Piger | 2000 | DGI Midtjylland | 5:25.60 | ||||||
Kirsten Q. Noro | 2000 | 40.29 | 1:24.10 | 1:24.10 | ||||||
Lærke Meyer | 2000 | 41.08 | 1:28.93 | 2:53.03 | ||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 35.39 | 1:19.82 | 4:12.85 | ||||||
Sofie Bruun Boye | 2001 | 34.40 | 1:12.75 | 5:25.60 | ||||||
3 | Piger1 Sønderjylland Gr.6 | 2000 | Dgi Sønderjylland | 5:30.49 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 37.83 | 1:17.38 | 1:17.38 | ||||||
Katrine Jensen | 2001 | 46.78 | 1:39.86 | 2:57.24 | ||||||
Katrine Risberg Hansen | 2001 | 36.96 | 1:22.56 | 4:19.80 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 33.92 | 1:10.69 | 5:30.49 | ||||||
4 | Orient Piger2 | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 5:36.79 | ||||||
Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 41.37 | 1:24.07 | 1:24.07 | ||||||
Ida Hecht-Nielsen | 2001 | 51.60 | 1:48.59 | 3:12.66 | ||||||
Alison Lodal Hinklon | 2001 | 33.68 | 1:15.19 | 4:27.85 | ||||||
Karoline Jensen | 2001 | 32.90 | 1:08.94 | 5:36.79 | ||||||
5 | Gruppe 6 Sydøst Piger 2 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 5:36.91 | ||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 40.66 | 1:22.73 | 1:22.73 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 37.93 | 1:23.68 | 2:46.41 | ||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 40.69 | 1:31.51 | 4:17.92 | ||||||
Astrid Rosenmeyer | 2001 | 38.28 | 1:18.99 | 5:36.91 | ||||||
6 | Piger 1 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 5:39.16 | ||||||
Emmely Andersen | 2001 | 41.50 | 1:26.58 | 1:26.58 | ||||||
Mathilde Olsen | 2001 | 42.22 | 1:29.92 | 2:56.50 | ||||||
Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 40.39 | 1:29.21 | 4:25.71 | ||||||
Maria Bang From | 2000 | 34.77 | 1:13.45 | 5:39.16 | ||||||
7 | Fynske Piger Gr. 6 | 2000 | DGI Fyn | 5:45.46 | ||||||
Eva Schousboe | 2000 | 42.52 | 1:30.13 | 1:30.13 | ||||||
Lea Mahato | 2000 | 46.51 | 1:39.91 | 3:10.04 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 36.32 | 1:19.38 | 4:29.42 | ||||||
Ellen Hjøllund Klinge | 2000 | 35.45 | 1:16.04 | 5:45.46 | ||||||
8 | Piger 2 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 5:46.63 | ||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 41.35 | 1:25.21 | 1:25.21 | ||||||
Maria Farø Jakobsen | 2000 | 41.93 | 1:32.28 | 2:57.49 | ||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 41.30 | 1:32.97 | 4:30.46 | ||||||
Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 35.14 | 1:16.17 | 5:46.63 | ||||||
9 | Nordjyll. Thunder Bombs | 2000 | DGI Nordjylland | 5:53.79 | ||||||
Sidse Månsson | 2000 | 40.02 | 1:23.75 | 1:23.75 | ||||||
Nanna Eriksen | 2001 | 45.98 | 1:37.39 | 3:01.14 | ||||||
Anine B. Mariegaard | 2001 | 42.43 | 1:38.89 | 4:40.03 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 35.03 | 1:13.76 | 5:53.79 | ||||||
10 | Piger 2 Sønderjylland Gr6 | 2000 | Dgi Sønderjylland | 5:56.53 | ||||||
Josefine Fleggaard | 2001 | 41.73 | 1:26.77 | 1:26.77 | ||||||
Freja Schjøtt | 2001 | 47.98 | 1:43.77 | 3:10.54 | ||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 40.37 | 1:29.93 | 4:40.47 | ||||||
Nethe Pedersen | 2001 | 35.04 | 1:16.06 | 5:56.53 | ||||||
11 | Appelsinerne Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 6:04.97 | ||||||
Amalie Christoffersen | 2001 | 42.11 | 1:25.63 | 1:25.63 | ||||||
Marie Kjær Christensen | 2000 | 46.19 | 1:37.61 | 3:03.24 | ||||||
Christine Clemmensen | 2001 | 41.18 | 1:30.55 | 4:33.79 | ||||||
Michelle Dupont | 2001 | 41.73 | 1:31.18 | 6:04.97 | ||||||
12 | Grp6 Piger 2 | 2000 | DGI Østjylland | 6:18.04 | ||||||
Clara Victoria Søderberg | 2000 | 44.97 | 1:37.14 | 1:37.14 | ||||||
Ingrid Kyed | 2000 | 46.57 | 1:38.59 | 3:15.73 | ||||||
Emma Rosquist Andersen | 2001 | 41.32 | 1:33.00 | 4:48.73 | ||||||
Tina Ida Henriksen | 2000 | 42.86 | 1:29.31 | 6:18.04 | ||||||
13 | Bananerne Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 6:28.41 | ||||||
Sofie Højberg Hygum | 2001 | 41.60 | 1:27.07 | 1:27.07 | ||||||
Sara Bonde Christensen | 2000 | 49.01 | 1:46.73 | 3:13.80 | ||||||
Sabiha Hansen | 2001 | 47.18 | 1:49.16 | 5:02.96 | ||||||
Maiken Marker | 2001 | 40.29 | 1:25.45 | 6:28.41 | ||||||
- | Grp6 Piger 1 | 2000 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevæg75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 4, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Swimming Cobras | 1999 | DGI Nordjylland | 4:29.54 | ||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 32.38 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 36.67 | 1:18.50 | 2:25.59 | ||||||
Magnus Lerche | 1999 | 28.17 | 1:01.56 | 3:27.15 | ||||||
Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | 30.31 | 1:02.39 | 4:29.54 | ||||||
2 | Fynske Drenge Gr. 5 | 1992 | DGI Fyn | 4:40.36 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 37.84 | 1:17.19 | 1:17.19 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 33.20 | 1:13.77 | 2:30.96 | ||||||
Jacob Terndrup Heiden | 1996 | 31.60 | 1:08.30 | 3:39.26 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 29.26 | 1:01.10 | 4:40.36 | ||||||
3 | Gruppe 5 Sydøst Drenge 1 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 4:42.58 | ||||||
Christian Bylling Jensen | 1999 | 35.66 | 1:13.68 | 1:13.68 | ||||||
Hannibal Krogh Lund | 1993 | 34.72 | 1:14.30 | 2:27.98 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 32.26 | 1:11.92 | 3:39.90 | ||||||
Alexander Roe | 1997 | 29.71 | 1:02.68 | 4:42.58 | ||||||
4 | Grp5 Drenge 1 | 1992 | DGI Østjylland | 4:43.34 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 32.81 | 1:06.75 | 1:06.75 | ||||||
Frederik Iburg | 1995 | 38.83 | 1:21.27 | 2:28.02 | ||||||
Rasmus Kaavé | 1999 | 35.02 | 1:16.37 | 3:44.39 | ||||||
Steffen Trier Nielsen | 1996 | 27.69 | 58.95 | 4:43.34 | ||||||
5 | Orient Herrer | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 4:45.34 | ||||||
Marcus Højengaard | 1999 | 32.25 | 1:06.52 | 1:06.52 | ||||||
Joakim Jakobsen | 1994 | 34.42 | 1:13.50 | 2:20.02 | ||||||
Hans Henrik Havn | 1992 | 30.36 | 1:07.12 | 3:27.14 | ||||||
Nicolai Tingman Møller | 2001 | 37.70 | 1:18.20 | 4:45.34 | ||||||
6 | Grp5 Drenge 2 | 1992 | DGI Østjylland | 5:24.01 | ||||||
Andreas Rasmussen | 1999 | 39.26 | 1:19.72 | 1:19.72 | ||||||
Jesper Møller Madsen | 1996 | 38.40 | 1:24.38 | 2:44.10 | ||||||
Jeremy Jensen | 1994 | 37.87 | 1:31.86 | 4:15.96 | ||||||
Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 30.79 | 1:08.05 | 5:24.01 | ||||||
- | Dreng 1 Storstrømmen Gr.5 | 1992 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 4, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Dreng 1 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 4:29.12 | ||||||
Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 34.15 | 1:10.71 | 1:10.71 | ||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 35.65 | 1:17.08 | 2:27.79 | ||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 28.70 | 1:03.40 | 3:31.19 | ||||||
Emil Compen | 2000 | 27.08 | 57.93 | 4:29.12 | ||||||
2 | Grp6 Drenge 1 | 2000 | DGI Østjylland | 4:37.13 | ||||||
Jakob Sanggaard | 2000 | 34.08 | 1:10.91 | 1:10.91 | ||||||
Jonas Melchiorsen | 2001 | 37.01 | 1:20.36 | 2:31.27 | ||||||
Thorbjørn U. Hansen | 2000 | 30.97 | 1:06.61 | 3:37.88 | ||||||
Christian Windahl Hansen | 2000 | 27.93 | 59.25 | 4:37.13 | ||||||
3 | Nordjyll. Ice Mashers | 2000 | DGI Nordjylland | 4:52.65 | ||||||
Laurits Mark Jensen | 2001 | 36.89 | 1:17.49 | 1:17.49 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 36.06 | 1:18.33 | 2:35.82 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 33.15 | 1:12.64 | 3:48.46 | ||||||
David Johansen | 2001 | 30.01 | 1:04.19 | 4:52.65 | ||||||
4 | Drenge Gr. 6 Sønderjylland | 2000 | Dgi Sønderjylland | 5:00.54 | ||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 38.46 | 1:20.11 | 1:20.11 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 34.99 | 1:13.92 | 2:34.03 | ||||||
André Iversen | 2001 | 36.27 | 1:21.55 | 3:55.58 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 31.36 | 1:04.96 | 5:00.54 | ||||||
5 | Dreng 2 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 5:08.66 | ||||||
Sofus Christensen | 2000 | 38.42 | 1:18.48 | 1:18.48 | ||||||
Laurits Holm | 2000 | 43.66 | 1:31.67 | 2:50.15 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 34.96 | 1:15.82 | 4:05.97 | ||||||
Søren G. Nielsen | 2000 | 29.96 | 1:02.69 | 5:08.66 | ||||||
6 | Fynske Drenge Gr. 6 | 2000 | DGI Fyn | 5:18.70 | ||||||
Christian Storgaard | 2000 | 41.37 | 1:26.75 | 1:26.75 | ||||||
Erwan Marslund | 2001 | 41.29 | 1:29.14 | 2:55.89 | ||||||
Anders Lund Holgersen | 2000 | 32.72 | 1:17.10 | 4:12.99 | ||||||
Kristoffer Thomsen | 2000 | 29.63 | 1:05.71 | 5:18.70 | ||||||
7 | Gruppe 6 Sydøst Drenge 1 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 5:29.86 | ||||||
Niels Christian Hansen | 2001 | 40.59 | 1:21.04 | 1:21.04 | ||||||
Nicolai Hedegaard | 2001 | 43.42 | 1:31.57 | 2:52.61 | ||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 37.71 | 1:24.08 | 4:16.69 | ||||||
Frederik W. Frost-Jensen | 2001 | 34.61 | 1:13.17 | 5:29.86 | ||||||
8 | Grp6 Drenge2 | 2000 | DGI Østjylland | 5:30.87 | ||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 39.61 | 1:19.83 | 1:19.83 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 41.79 | 1:29.15 | 2:48.98 | ||||||
Christian Linaa Dirdal | 2001 | 38.97 | 1:25.95 | 4:14.93 | ||||||
Oliver Persson | 2001 | 36.49 | 1:15.94 | 5:30.87 | ||||||
9 | Citronerne Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 5:38.82 | ||||||
Jonas Larsen | 2001 | 40.52 | 1:23.29 | 1:23.29 | ||||||
Jens Peder Danielsen | 2001 | 41.84 | 1:29.01 | 2:52.30 | ||||||
Andreas Poulsen | 2000 | 47.46 | 1:42.35 | 4:34.65 | ||||||
Boje Fokkink | 2001 | 29.94 | 1:04.17 | 5:38.82 | ||||||
10 | Nordjyll. Wild Spiders | 2000 | DGI Nordjylland | 5:46.50 | ||||||
Rasmus Storgaard | 2001 | 37.54 | 1:18.60 | 1:18.60 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 43.16 | 1:33.15 | 2:51.75 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 42.76 | 1:37.39 | 4:29.14 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 35.96 | 1:17.36 | 5:46.50 | ||||||
11 | Dadlerne Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 5:59.07 | ||||||
Daniel Eg Larsen | 2001 | 43.92 | 1:31.45 | 1:31.45 | ||||||
Nikolai Grinderslev | 2001 | 45.51 | 1:38.77 | 3:10.22 | ||||||
Kristian Jessen | 2001 | 39.72 | 1:32.65 | 4:42.87 | ||||||
Marcus Brink Thomsen | 2001 | 33.07 | 1:16.20 | 5:59.07 | ||||||
- | Gruppe 6 Sydøst Drenge 2 | 2000 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 5, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Mix Gr. 5 Sønderjylland | 1999 | Dgi Sønderjylland | 4:53.36 | ||||||
Litten Fleggaard | 1997 | 38.57 | 1:19.45 | 1:19.45 | ||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 38.87 | 1:23.79 | 2:43.24 | ||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 28.78 | 1:02.82 | 3:46.06 | ||||||
Mathias S. Madsen | 1999 | 32.19 | 1:07.30 | 4:53.36 | ||||||
2 | Mix Storstrømmen Gr.5 | 1992 | DGI Storstrømmen | 4:55.99 | ||||||
Emil Holm | 1996 | 33.29 | 1:09.02 | 1:09.02 | ||||||
Anne Holm | 1999 | 42.45 | 1:28.37 | 2:37.39 | ||||||
Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 33.00 | 1:12.85 | 3:50.24 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 30.74 | 1:05.75 | 4:55.99 | ||||||
3 | Grp5 Mix 1 | 1992 | DGI Østjylland | 5:24.67 | ||||||
Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | 43.51 | 1:29.80 | 1:29.80 | ||||||
Kristoffer Jensen | 1994 | 39.18 | 1:22.32 | 2:52.12 | ||||||
Nikolaj Hjorth Becker | 1998 | 33.82 | 1:17.32 | 4:09.44 | ||||||
Laura B. R. Andersen | 1999 | 35.64 | 1:15.23 | 5:24.67 | ||||||
4 | Fynsk Mix Gr. 5 | 1992 | DGI Fyn | 5:28.29 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 42.19 | 1:26.60 | 1:26.60 | ||||||
Christian Stender | 1999 | 37.50 | 1:20.72 | 2:47.32 | ||||||
Villads Holmen | 1998 | 38.87 | 1:25.99 | 4:13.31 | ||||||
Nadja Skov Haffejee | 1998 | 35.87 | 1:14.98 | 5:28.29 | ||||||
5 | Nordjyll. Rubber Ducks | 1999 | DGI Nordjylland | 5:31.83 | ||||||
Rikke Blach | 1997 | 45.27 | 1:31.50 | 1:31.50 | ||||||
Jonas D. Nielsen | 2002 | 36.60 | 1:19.35 | 2:50.85 | ||||||
Mads Hald | 1996 | 36.60 | 1:27.38 | 4:18.23 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 35.20 | 1:13.60 | 5:31.83 | ||||||
6 | Gruppe 5 Sydøst Mix | 1992 | DGI Sydøstjylland | 5:34.92 | ||||||
Cecilie Schneider | 1997 | 46.04 | 1:39.27 | 1:39.27 | ||||||
Freja Brogaard | 1999 | 44.69 | 1:34.51 | 3:13.78 | ||||||
Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 34.31 | 1:16.80 | 4:30.58 | ||||||
Niklas Christian Jensen | 1997 | 31.64 | 1:04.34 | 5:34.92 | ||||||
7 | Grp5 Mix 2 | 1992 | DGI Østjylland | 6:14.65 | ||||||
Amalie Mathiesen | 2001 | 44.82 | 1:35.52 | 1:35.52 | ||||||
Freja Gram | 2001 | 51.24 | 1:52.31 | 3:27.83 | ||||||
Philip Urbak | 1998 | 40.92 | 1:35.62 | 5:03.45 | ||||||
Joachim Urbak | 1999 | 32.61 | 1:11.20 | 6:14.65 | ||||||
Løb 5, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Midt Mix | 2000 | DGI Midtjylland | 4:58.25 | ||||||
Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 35.06 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Caroline Beck | 1998 | 41.69 | 1:29.48 | 2:42.49 | ||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 28.82 | 1:03.93 | 3:46.42 | ||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 34.23 | 1:11.83 | 4:58.25 | ||||||
2 | Nordjyll. Blue Cyborgs | 2000 | DGI Nordjylland | 5:19.51 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 37.28 | 1:16.71 | 1:16.71 | ||||||
Jens Kristian Jensen | 2001 | 43.29 | 1:32.15 | 2:48.86 | ||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 34.13 | 1:16.29 | 4:05.15 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 35.97 | 1:14.36 | 5:19.51 | ||||||
3 | Grp6 Mix 2 | 2000 | DGI Østjylland | 5:26.79 | ||||||
Naia Eske Jensen | 2001 | 42.14 | 1:25.23 | 1:25.23 | ||||||
Lasse Funder Berg | 2000 | 36.73 | 1:19.94 | 2:45.17 | ||||||
Lauge Ladefoged | 2000 | 42.51 | 1:29.69 | 4:14.86 | ||||||
Natasja N. Løland | 2000 | 34.25 | 1:11.93 | 5:26.79 | ||||||
4 | Grp6 Mix 1 | 2000 | DGI Østjylland | 5:28.68 | ||||||
Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | 43.20 | 1:29.82 | 1:29.82 | ||||||
Johanne Breum Holm | 2000 | 44.08 | 1:33.80 | 3:03.62 | ||||||
Kasper Kjær | 2000 | 36.76 | 1:19.86 | 4:23.48 | ||||||
Ole Skouvig Pedersen | 2000 | 30.99 | 1:05.20 | 5:28.68 | ||||||
5 | Nordjyll. Sprint Team | 2000 | DGI Nordjylland | 6:12.70 | ||||||
Karoline Toftelund | 2001 | 44.15 | 1:30.17 | 1:30.17 | ||||||
Daniel Madsen | 2003 | 47.48 | 1:45.20 | 3:15.37 | ||||||
Sofie M. Christensen | 2002 | 44.03 | 1:38.35 | 4:53.72 | ||||||
Tim Groen | 2001 | 35.78 | 1:18.98 | 6:12.70 | ||||||
- | Fynsk Mix Gr. 6 | 2000 | DGI Fyn | DSQ | 2 flybensparkv bryst | |||||
Camilla Hansen | 2000 | 45.52 | 1:34.38 | 1:34.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp1-4 Damer | 1965 | DGI Østjylland | 2:52.40 | ||||||
Rita Hauge | 1965 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Line Eske | 1967 | 52.59 | 1:34.97 | |||||||
Anette Elgaard | 1983 | 43.24 | 2:18.21 | |||||||
Louise Damborg | 1982 | 34.19 | 2:52.40 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Killer Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:20.95 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 39.21 | 1:14.29 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 33.28 | 1:47.57 | |||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 33.38 | 2:20.95 | |||||||
2 | Grp7 Piger 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:21.72 | ||||||
Julie Liao Wienke | 2003 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 39.60 | 1:18.46 | |||||||
Sofie S. Vegener | 2002 | 30.42 | 1:48.88 | |||||||
Anna Victoria Bohlbro | 2002 | 32.84 | 2:21.72 | |||||||
3 | Piger1 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:22.35 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 37.96 | 1:16.12 | |||||||
Mie Petersen | 2002 | 35.34 | 1:51.46 | |||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 30.89 | 2:22.35 | |||||||
4 | Nordjyll. Hot Fighters | 2002 | DGI Nordjylland | 2:27.07 | ||||||
Signe Thomsen | 2003 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 41.03 | 1:17.52 | |||||||
Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 38.28 | 1:55.80 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 31.27 | 2:27.07 | |||||||
5 | Lady Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:36.64 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 42.59 | 1:22.54 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 37.82 | 2:00.36 | |||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 36.28 | 2:36.64 | |||||||
6 | Piger 1 Storstrømmen Gr.7 | 2002 | DGI Storstrømmen | 2:37.05 | ||||||
Monique Bang From | 2002 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Emma Schnack | 2002 | 50.79 | 1:29.32 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 31.98 | 2:01.30 | |||||||
Anna Christensen | 2003 | 35.75 | 2:37.05 | |||||||
7 | Piger2 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:37.39 | ||||||
Sara Farag | 2003 | 41.01 | 41.01 | |||||||
Olivia Chapman Johannsen | 2003 | 41.66 | 1:22.67 | |||||||
Ida K. Nielsen | 2002 | 40.23 | 2:02.90 | |||||||
Josephine S. Johansen | 2003 | 34.49 | 2:37.39 | |||||||
8 | Nordj. Lightning Rockets | 2002 | DGI Nordjylland | 2:38.90 | ||||||
Laura Madsen | 2002 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Cecilie Prior | 2002 | 42.99 | 1:23.22 | |||||||
Sofie Aastrup | 2002 | 41.39 | 2:04.61 | |||||||
Luna Bloch Johnson | 2003 | 34.29 | 2:38.90 | |||||||
9 | Gruppe 7 Sydøst Piger 2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:44.20 | ||||||
Cecilie Meier | 2003 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Laura Pedersen | 2003 | 51.52 | 1:34.35 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 38.66 | 2:13.01 | |||||||
Carla Jensen | 2002 | 31.19 | 2:44.20 | |||||||
10 | Fynske Piger Gr. 7 | 2002 | DGI Fyn | 2:44.59 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 43.17 | 43.17 | |||||||
Amalie Frikke-Salling | 2002 | 44.78 | 1:27.95 | |||||||
Nathalie Knudsen | 2003 | 39.56 | 2:07.51 | |||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 37.08 | 2:44.59 | |||||||
11 | Høgene Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:45.77 | ||||||
Liv Kousgaard | 2003 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Freja Kruse | 2004 | 48.86 | 1:31.55 | |||||||
Emma Gade | 2002 | 36.81 | 2:08.36 | |||||||
Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | 37.41 | 2:45.77 | |||||||
12 | Grp7 Piger 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:52.59 | ||||||
Ida Marie Paulli | 2003 | 49.76 | 49.76 | |||||||
Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | 45.00 | 1:34.76 | |||||||
Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | 41.85 | 2:16.61 | |||||||
Emilie Theilade | 2003 | 35.98 | 2:52.59 | |||||||
13 | Orient Piger3 | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 2:56.78 | ||||||
Signe Grøndahl | 2003 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Kamille Hjort Arndal | 2002 | 47.38 | 1:31.14 | |||||||
Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 43.83 | 2:14.97 | |||||||
Frederikke Mortensen | 2003 | 41.81 | 2:56.78 | |||||||
14 | Gruppe 7 Sydøst Piger 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 3:01.92 | ||||||
Alberte Jung Ryhl | 2003 | 43.81 | 43.81 | |||||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 53.88 | 1:37.69 | |||||||
Marie Clausen | 2003 | 44.83 | 2:22.52 | |||||||
Cecilie Sørensen | 2003 | 39.40 | 3:01.92 | |||||||
15 | Isfuglene Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 3:06.13 | ||||||
Josefine Amorsen | 2002 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Trine Tanggaard | 2003 | 53.14 | 1:41.29 | |||||||
Nadja Bonde Christensen | 2002 | 45.54 | 2:26.83 | |||||||
Victoria Hansen | 2003 | 39.30 | 3:06.13 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Rocky Fireballs | 2004 | DGI Nordjylland | 2:39.94 | ||||||
Linea Sørensen | 2004 | 43.42 | 43.42 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 43.63 | 1:27.05 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 36.36 | 2:03.41 | |||||||
Mie Holst Nielsen | 2004 | 36.53 | 2:39.94 | |||||||
2 | Piger 1 Storstrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:42.67 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 47.30 | 1:27.60 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 41.82 | 2:09.42 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 33.25 | 2:42.67 | |||||||
3 | Grp8 Piger 1 | 2004 | DGI Østjylland | 2:50.70 | ||||||
Sofia Illum Kirkeby | 2004 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Marie Work Jespersen | 2004 | 48.16 | 1:30.10 | |||||||
Laura Vedel Larsen | 2005 | 44.94 | 2:15.04 | |||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 35.66 | 2:50.70 | |||||||
4 | Piger1 Sønderjylland Gr8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | 2:51.00 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Liv F. Skov-Petersen | 2005 | 49.50 | 1:33.69 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 41.93 | 2:15.62 | |||||||
Nanna Bütikofer | 2004 | 35.38 | 2:51.00 | |||||||
5 | Diving Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:58.28 | ||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 44.16 | 44.16 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 54.53 | 1:38.69 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 43.40 | 2:22.09 | |||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 36.19 | 2:58.28 | |||||||
6 | Nordj. Pink Hurricanes | 2004 | DGI Nordjylland | 3:00.33 | ||||||
Anne Gilling-Iskov | 2004 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | 52.63 | 1:35.42 | |||||||
Clara Behrendt Nørgaard | 2005 | 47.79 | 2:23.21 | |||||||
Sarah Brix | 2004 | 37.12 | 3:00.33 | |||||||
7 | Fynske Piger Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | 3:05.11 | ||||||
Freja Schwertfeger | 2004 | 49.81 | 49.81 | |||||||
Ella Ussing | 2004 | 47.23 | 1:37.04 | |||||||
Sofie Lykke Greve | 2004 | 45.61 | 2:22.65 | |||||||
Johanne Rindum | 2004 | 42.46 | 3:05.11 | |||||||
8 | Gruppe 8 Sydøst Piger 2 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 3:10.93 | ||||||
Sofie Marie Damsø | 2004 | 51.07 | 51.07 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 48.68 | 1:39.75 | |||||||
Maiken Hansen | 2005 | 51.62 | 2:31.37 | |||||||
Signe Rosenmeyer | 2005 | 39.56 | 3:10.93 | |||||||
9 | Piger2 Sønderjylland Gr8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | 3:12.27 | ||||||
Freya Berg Holberg | 2005 | 47.27 | 47.27 | |||||||
Sofie Vind Jensen | 2004 | 49.79 | 1:37.06 | |||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 54.07 | 2:31.13 | |||||||
Amalie Hede Kristensen | 2005 | 41.14 | 3:12.27 | |||||||
10 | Grp8 Piger 2 | 2004 | DGI Østjylland | 3:42.79 | ||||||
Ida Tilsted | 2004 | 52.15 | 52.15 | |||||||
Alberte Dreist | 2004 | 1:04.19 | 1:56.34 | |||||||
Silje Oestergaard Jensen | 2004 | 58.37 | 2:54.71 | |||||||
Jane Andersen | 2004 | 48.08 | 3:42.79 | |||||||
- | Piger 2 Storstrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | ulovlig badehætte | |||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 46.76 | 46.76 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 51.54 | 1:38.30 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 44.70 | 2:23.00 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Water Rockets | 2006 | DGI Nordjylland | 3:22.89 | ||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 48.54 | 48.54 | |||||||
Emilia W Ganzevoort | 2006 | 53.73 | 1:42.27 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 55.95 | 2:38.22 | |||||||
Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | 44.67 | 3:22.89 | |||||||
2 | Grp9 Piger 1 | 2006 | DGI Østjylland | 3:48.10 | ||||||
Olga K. Christiansen | 2006 | 54.02 | 54.02 | |||||||
Nanna Vestergård | 2006 | 58.16 | 1:52.18 | |||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 1:08.18 | 3:00.36 | |||||||
Olivia Tilsted | 2006 | 47.74 | 3:48.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp1-4 Herrer | 1985 | DGI Østjylland | 2:09.40 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 37.62 | 1:09.91 | |||||||
Alexander Kristensen | 1989 | 28.95 | 1:38.86 | |||||||
Tore Kirkeby | 1987 | 30.54 | 2:09.40 | |||||||
2 | Nordjylland Extremes | 1991 | DGI Nordjylland | 2:11.54 | ||||||
Jens Peter Laursen | 1974 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Dan Møller Nielsen | 1988 | 36.43 | 1:10.96 | |||||||
Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | 31.79 | 1:42.75 | |||||||
Thomas Sønderskov | 1974 | 28.79 | 2:11.54 | |||||||
3 | Oldboys Fra Fyn | 1990 | DGI Fyn | 2:20.01 | ||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 40.67 | 1:18.36 | |||||||
Martin Simonsen | 1985 | 31.92 | 1:50.28 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.73 | 2:20.01 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge1 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:14.75 | ||||||
Frederik Zachariassen | 2002 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 34.54 | 1:11.00 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.91 | 1:43.91 | |||||||
Zacharias H. Svendsen | 2002 | 30.84 | 2:14.75 | |||||||
2 | Nordjyll. Black Ninjas | 2002 | DGI Nordjylland | 2:18.99 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 40.01 | 1:14.92 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 33.53 | 1:48.45 | |||||||
Matias Kjær | 2002 | 30.54 | 2:18.99 | |||||||
3 | Grp7 Drenge 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:20.98 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 42.36 | 1:19.66 | |||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 30.52 | 1:50.18 | |||||||
Viktor Snoghøj | 2002 | 30.80 | 2:20.98 | |||||||
4 | Tiger Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:24.19 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 42.73 | 1:17.73 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 34.01 | 1:51.74 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 32.45 | 2:24.19 | |||||||
5 | Nordjyll. Zulu Fighters | 2002 | DGI Nordjylland | 2:31.04 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 40.37 | 40.37 | |||||||
Jonas D. Nielsen | 2002 | 41.87 | 1:22.24 | |||||||
Magnus Hald | 2002 | 37.56 | 1:59.80 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 31.24 | 2:31.04 | |||||||
6 | Gruppe 7 Sydøst Drenge 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:34.31 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 44.08 | 1:22.14 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 37.68 | 1:59.82 | |||||||
Mattias Hansen | 2003 | 34.49 | 2:34.31 | |||||||
7 | Kolibrierne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:43.76 | ||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Nikodem Galazka | 2002 | 46.64 | 1:27.30 | |||||||
Victor Harfot Richardy | 2002 | 43.02 | 2:10.32 | |||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 33.44 | 2:43.76 | |||||||
8 | Fynske Drenge Gr. 7 | 2002 | DGI Fyn | 2:52.42 | ||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Tobias Stokholm | 2002 | 46.27 | 1:30.30 | |||||||
Louis Schou | 2002 | 44.00 | 2:14.30 | |||||||
Lucas Fig | 2002 | 38.12 | 2:52.42 | |||||||
9 | Drenge2 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:52.47 | ||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 44.48 | 44.48 | |||||||
Emil Winther | 2006 | 49.03 | 1:33.51 | |||||||
Anders Christensen | 2002 | 44.10 | 2:17.61 | |||||||
Dennis Hansen | 2002 | 34.86 | 2:52.47 | |||||||
10 | Lærkerne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:53.33 | ||||||
Frederik Munk Nyhus | 2003 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Casper Andersen | 2003 | 47.77 | 1:29.02 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 46.86 | 2:15.88 | |||||||
Martin Uhre Skousen | 2002 | 37.45 | 2:53.33 | |||||||
11 | Grp7 Drenge 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:54.85 | ||||||
Markus Friis Hansen | 2003 | 46.24 | 46.24 | |||||||
Jeppe K. Rasmussen | 2002 | 45.05 | 1:31.29 | |||||||
Magnus Schmidt | 2002 | 49.42 | 2:20.71 | |||||||
Christoffer Holm Hedehus | 2002 | 34.14 | 2:54.85 | |||||||
- | Dreng 1 Storstrømmen Gr.7 | 2002 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Victor Compen | 2003 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 43.26 | 1:28.46 | |||||||
Oscar Kongsted | 2002 | 39.02 | 2:07.48 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Rocket Ducks | 2004 | DGI Nordjylland | 2:40.01 | ||||||
Sofus Hollen Damvad | 2004 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Kris Jensen | 2004 | 48.85 | 1:30.37 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 33.85 | 2:04.22 | |||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 35.79 | 2:40.01 | |||||||
2 | Rubber Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:47.49 | ||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 48.10 | 48.10 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 42.34 | 1:30.44 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 38.27 | 2:08.71 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 38.78 | 2:47.49 | |||||||
3 | Grp8 Drenge 1 | 2004 | DGI Østjylland | 3:04.60 | ||||||
Casper Krogh Særkjær | 2005 | 44.74 | 44.74 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 55.78 | 1:40.52 | |||||||
Oliver K. Christensen | 2004 | 46.83 | 2:27.35 | |||||||
Christian Sejer Sørensen | 2004 | 37.25 | 3:04.60 | |||||||
4 | Grp8 Drenge 2 | 2004 | DGI Østjylland | 3:36.87 | ||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 47.22 | 47.22 | |||||||
Nicolaj Pank Holm | 2004 | 1:00.98 | 1:48.20 | |||||||
Frederik Gadegaard | 2005 | 58.12 | 2:46.32 | |||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 50.55 | 3:36.87 | |||||||
- | Dreng 1 Storstrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 44.76 | 44.76 | |||||||
Joakim Schnack | 2004 | 57.72 | 1:42.48 | |||||||
- | Drenge1 Sønderjylland Gr.8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
- | Fynske Drenge Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | DSQ | svøm på maven | |||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 45.54 | 45.54 | |||||||
Alex Fogt | 2004 | 53.10 | 1:38.64 | |||||||
Laust Lundgaard | 2004 | 54.28 | 2:32.92 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp9 Drenge 1 | 2006 | DGI Østjylland | 3:07.45 | ||||||
Jonathan Wohlfeld Hornbæk | 2006 | 47.58 | 47.58 | |||||||
Esben Frimand | 2006 | 55.59 | 1:43.17 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 40.85 | 2:24.02 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 43.43 | 3:07.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Titans | 1991 | DGI Nordjylland | 2:35.34 | ||||||
Michael Vangsted | 1979 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Stine Dyrman | 1975 | 44.23 | 1:21.17 | |||||||
Preben Hansen | 1967 | 35.09 | 1:56.26 | |||||||
Lone Riisgaard-Jensen | 1967 | 39.08 | 2:35.34 | |||||||
2 | Grp1-4 Mix | 1965 | DGI Østjylland | 2:42.53 | ||||||
Elisabeth Melchiorsen | 1975 | 45.79 | 45.79 | |||||||
Rikke Danielsen | 1976 | 45.65 | 1:31.44 | |||||||
Michael Kaas Christensen | 1991 | 38.96 | 2:10.40 | |||||||
Peter Henningsen | 1971 | 32.13 | 2:42.53 | |||||||
3 | Rollator Banden | 1959 | DGI Sydøstjylland | 3:22.77 | ||||||
Rina Damsgaard | 1956 | 1:02.10 | 1:02.10 | |||||||
Poul Erik Hansen | 1953 | 57.95 | 2:00.05 | |||||||
Majbrit Ditlevsen | 1956 | 45.83 | 2:45.88 | |||||||
Arne Christoffersen | 1964 | 36.89 | 3:22.77 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Night Sharks | 2002 | DGI Nordjylland | 2:30.04 | ||||||
Sara Falch | 2002 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 44.10 | 1:20.78 | |||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 36.05 | 1:56.83 | |||||||
Magnus Anderson | 2002 | 33.21 | 2:30.04 | |||||||
2 | Grp7 Mix 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:35.27 | ||||||
Kasper Due Svendsen | 2002 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Maja Volke | 2002 | 46.57 | 1:23.78 | |||||||
Maja Brandi Bukballe | 2002 | 39.77 | 2:03.55 | |||||||
Gustav Funder Skovdam | 2002 | 31.72 | 2:35.27 | |||||||
3 | Gruppe 7 Sydøst Mix 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:38.13 | ||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 44.39 | 1:24.41 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 38.48 | 2:02.89 | |||||||
Anton B. Nielsen | 2003 | 35.24 | 2:38.13 | |||||||
4 | Nordjyll. Flying Muffins | 2002 | DGI Nordjylland | 2:48.39 | ||||||
Andreas Strøm Hansen | 2002 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Victoria Bjerre | 2003 | 49.44 | 1:31.17 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 39.66 | 2:10.83 | |||||||
Helene Naur Moth | 2002 | 37.56 | 2:48.39 | |||||||
5 | Grp7 Mix 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:50.15 | ||||||
Mads Berentzen | 2002 | 45.69 | 45.69 | |||||||
Elena Wendt Haugset | 2002 | 47.34 | 1:33.03 | |||||||
Cecilie Høgfeldt | 2002 | 42.18 | 2:15.21 | |||||||
Mikkel Dannesboe | 2003 | 34.94 | 2:50.15 | |||||||
6 | Mix Gr7 Sønderjylland | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:57.61 | ||||||
Tobias G. Sørensen | 2003 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 49.56 | 1:31.34 | |||||||
Emil Winther | 2006 | 50.43 | 2:21.77 | |||||||
Britt Stoffelen | 2002 | 35.84 | 2:57.61 | |||||||
7 | Musvitterne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 3:14.67 | ||||||
Amanda Slaikjær | 2003 | 50.59 | 50.59 | |||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 48.76 | 1:39.35 | |||||||
Oliver S. Johnsen | 2002 | 48.31 | 2:27.66 | |||||||
Amanda Lund Nielsen | 2003 | 47.01 | 3:14.67 | |||||||
- | Gruppe 7 Sydøst Mix 2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej oplyst navne | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp8 Mix 1 | 2004 | DGI Østjylland | 2:55.94 | ||||||
Josefine Hornbæk | 2004 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Camilla Liao Wienke | 2005 | 53.18 | 1:36.48 | |||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 42.28 | 2:18.76 | |||||||
Alexander Løland | 2004 | 37.18 | 2:55.94 | |||||||
2 | Nordjylland Destroyers | 2004 | DGI Nordjylland | 2:59.31 | ||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 48.86 | 48.86 | |||||||
Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 46.60 | 1:35.46 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 42.53 | 2:17.99 | |||||||
Mathias Madsen | 2004 | 41.32 | 2:59.31 | |||||||
3 | Nordj. Drifting Dolphins | 2004 | DGI Nordjylland | 3:15.39 | ||||||
Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 51.90 | 51.90 | |||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 55.46 | 1:47.36 | |||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 45.35 | 2:32.71 | |||||||
Caroline Møller Jensen | 2004 | 42.68 | 3:15.39 | |||||||
4 | Fynsk Mix Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | 3:27.21 | ||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 45.77 | 45.77 | |||||||
Kapser Storm | 2004 | 1:03.11 | 1:48.88 | |||||||
Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | 54.43 | 2:43.31 | |||||||
Xander Termansen | 2005 | 43.90 | 3:27.21 | |||||||
- | Grp8 Mix 2 | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig bevægels | |||||
Sofie Egholm | 2004 | 48.95 | 48.95 | |||||||
Jakob Frimand | 2004 | 56.14 | 1:45.09 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Grp9 Mix 1 | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig bevægels | |||||
Stine Østergaard Jensen | 2006 | 58.11 | 58.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 36.03 | 1:14.95 | 1:53.98 | 2:32.51 | |||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | DGI Midtjylland | 38.25 | 1:17.81 | 1:57.22 | 2:37.59 | |||
3 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 39.51 | 1:22.65 | 2:06.94 | 2:49.94 | |||
4 | Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | DGI Østjylland | 44.25 | 1:33.43 | 2:24.24 | 3:13.71 | |||
5 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 45.58 | 1:36.44 | 2:30.50 | 3:22.59 | |||
6 | Cecilie Schneider | 1997 | DGI Sydøstjylland | 48.62 | 1:44.77 | 2:45.34 | 3:42.48 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 37.16 | 1:17.54 | 1:59.19 | 2:38.42 | |||
2 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 38.83 | 1:20.22 | 2:00.69 | 2:40.75 | |||
3 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 39.00 | 1:19.81 | 2:01.41 | 2:41.71 | |||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.85 | 1:20.76 | 2:04.06 | 2:45.45 | |||
5 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 39.60 | 1:22.32 | 2:05.61 | 2:46.46 | |||
6 | Anna Harbo | 2000 | DGI Østjylland | 40.55 | 1:24.06 | 2:09.05 | 2:52.43 | |||
7 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | DGI Østjylland | 40.59 | 1:25.10 | 2:10.52 | 2:53.56 | |||
8 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.11 | 1:25.92 | 2:14.07 | 2:57.12 | |||
9 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | 43.85 | 1:29.14 | 2:15.13 | 2:58.67 | |||
10 | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 42.81 | 1:28.34 | 2:15.26 | 3:00.89 | |||
11 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 44.36 | 1:32.23 | 2:19.88 | 3:03.75 | |||
12 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 45.02 | 1:32.44 | 2:21.85 | 3:09.44 | |||
13 | Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | DGI Østjylland | 44.79 | 1:33.52 | 3:11.93 | ||||
14 | Maja Kuld Petersen | 2001 | DGI Nordjylland | 49.93 | 1:45.39 | 2:44.15 | 3:40.17 | |||
15 | Sara Bonde Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 1:48.71 | 2:48.15 | 3:43.95 | ||||
- | Clara Victoria Søderberg | 2000 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 39.78 | 1:22.36 | 2:05.95 | 2:48.50 | |||
2 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 40.43 | 1:23.81 | 2:07.69 | 2:49.06 | |||
3 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 42.08 | 1:27.85 | 2:13.62 | 2:56.06 | |||
4 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 42.07 | 1:27.31 | 2:13.04 | 2:56.50 | |||
5 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 39.59 | 1:24.56 | 2:11.35 | 2:57.17 | |||
6 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | DGI Midtjylland | 42.68 | 1:27.94 | 2:13.70 | 2:58.42 | |||
7 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 42.59 | 1:29.12 | 2:16.96 | 3:01.28 | |||
8 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.44 | 1:30.44 | 2:18.57 | 3:04.50 | |||
9 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 43.38 | 1:30.59 | 2:18.87 | 3:05.12 | |||
10 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 43.85 | 1:31.44 | 2:20.20 | 3:06.85 | |||
11 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 47.14 | 1:37.20 | 2:26.94 | 3:14.11 | |||
12 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.40 | 1:34.66 | 2:25.87 | 3:15.99 | |||
13 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 46.51 | 1:39.26 | 2:31.11 | 3:20.55 | |||
14 | Julie Malina Schmidt | 2003 | DGI Østjylland | 46.74 | 1:38.95 | 2:31.72 | 3:24.71 | |||
15 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 50.98 | 1:46.64 | 2:42.42 | 3:37.31 | |||
16 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 52.80 | 1:50.21 | 3:46.00 | ||||
17 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 1:08.13 | 1:57.02 | 3:54.60 | ||||
18 | Ida Marie Paulli | 2003 | DGI Østjylland | 53.43 | 1:58.20 | 3:01.00 | 3:57.39 | |||
- | Anna Emilie Mortensen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | på mave i vend25m | |||||
- | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Nete Kirial | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | v 175m om på mave | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | 40.05 | 1:23.95 | 2:08.42 | 2:49.38 | |||
2 | Alberte Kempel Christense | 2004 | DGI Østjylland | 42.00 | 1:26.69 | 2:12.47 | 2:55.11 | |||
3 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | DGI Nordjylland | 47.42 | 1:38.58 | 2:31.60 | 3:19.21 | |||
4 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 47.74 | 1:40.11 | 3:23.71 | ||||
5 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 48.10 | 1:40.99 | 2:35.18 | 3:26.92 | |||
6 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 51.15 | 1:44.89 | 2:40.29 | 3:32.83 | |||
7 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 49.46 | 1:50.41 | 2:49.31 | 3:44.74 | |||
8 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 57.83 | 2:02.11 | 3:05.54 | 4:06.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 45.26 | 1:32.70 | 2:21.86 | 3:08.85 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Vangsted | 1979 | DGI Nordjylland | 40.45 | 1:22.22 | 2:08.93 | 2:52.17 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 34.78 | 1:13.04 | 1:50.87 | 2:27.49 | |||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 36.04 | 1:13.46 | 1:52.19 | 2:29.61 | |||
3 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 37.85 | 1:19.23 | 2:02.36 | 2:46.95 | |||
4 | Rasmus Grøn | 1999 | DGI Nordjylland | 44.92 | 1:35.49 | 2:27.97 | 3:16.53 | |||
- | Jakob L. Nielsen | 1999 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt ved 175m | |||||
- | Mads Hald | 1996 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Sanggaard | 2000 | DGI Østjylland | 36.60 | 1:15.75 | 1:56.16 | 2:34.98 | |||
2 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 35.22 | 1:14.05 | 1:54.86 | 2:35.05 | |||
3 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.08 | 1:16.34 | 1:56.76 | 2:35.32 | |||
4 | Martin Madsen | 2001 | DGI Midtjylland | 39.23 | 1:21.29 | 2:04.99 | 2:46.97 | |||
5 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 39.58 | 1:22.84 | 2:06.34 | 2:49.47 | |||
6 | Niels Christian Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.83 | 1:28.88 | 2:14.67 | 2:57.81 | |||
7 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 42.16 | 1:28.80 | 2:17.25 | 3:04.82 | |||
8 | Ditlev Knagaard | 2000 | DGI Østjylland | 46.52 | 2:28.43 | 3:16.72 | ||||
9 | Andreas Graversen | 2000 | DGI Østjylland | 45.86 | 1:35.69 | 2:29.05 | 3:17.87 | |||
10 | Nicolai Hedegaard | 2001 | DGI Sydøstjylland | 48.70 | 3:30.34 | |||||
11 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 48.50 | 3:32.12 | |||||
- | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 36.57 | 1:14.89 | 1:54.10 | 2:31.96 | |||
2 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 35.48 | 1:14.74 | 1:55.30 | 2:33.94 | |||
3 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 39.16 | 1:21.53 | 2:05.31 | 2:48.07 | |||
4 | Frederik Zachariassen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 43.26 | 1:30.55 | 2:15.90 | 3:00.94 | |||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 45.02 | 1:31.17 | 2:18.22 | 3:01.46 | |||
6 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.91 | 1:34.84 | 2:26.12 | 3:14.47 | |||
7 | Frederik Munk Nyhus | 2003 | DGI Sydvest | 46.12 | 1:37.11 | 2:30.18 | 3:16.99 | |||
8 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 46.26 | 1:37.56 | 2:29.50 | 3:20.05 | |||
9 | Frederik Bæk Jakobsen | 2002 | DGI Nordjylland | 45.55 | 1:37.28 | 2:31.36 | 3:22.01 | |||
10 | Daniel Gravers Christense | 2002 | DGI Sydvest | 50.19 | 1:44.14 | 3:34.77 | ||||
11 | Marius B. R. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 55.97 | 1:53.52 | 2:53.50 | 3:52.63 | |||
12 | Frederik Bøgebjerg Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 59.96 | 2:08.95 | 3:17.86 | 4:26.63 | |||
- | Frederik Bols Faarup | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | afslut på mave | |||||
- | Frederik Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | ej afslut op ryg 200 | |||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Nioclai Høgh-Rasmussen | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 42.85 | 1:29.01 | 2:15.47 | 3:00.84 | |||
2 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 50.19 | 1:45.49 | 2:41.50 | 3:37.47 | |||
3 | Simon Ulsøe | 2004 | DGI Sydvest | 55.22 | 1:57.55 | 2:57.97 | 3:51.68 | |||
4 | Kristian Weber Johansen | 2005 | DGI Østjylland | 57.60 | 2:00.47 | 3:03.67 | 4:03.44 | |||
- | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | udsvøm på mave 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 35.22 | 1:16.19 | 1:59.57 | 2:43.54 | |||
2 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 37.33 | 1:21.67 | 2:10.46 | 3:00.71 | |||
3 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | DGI Østjylland | 46.62 | 1:41.91 | 2:40.05 | 3:37.75 | |||
4 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 53.94 | 1:55.68 | 3:01.12 | 4:06.29 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 36.76 | 1:21.92 | 2:09.70 | 2:57.02 | |||
2 | Frida B. Nielsen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 38.21 | 1:24.21 | 2:13.42 | 3:01.07 | |||
3 | Katrine Risberg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 40.06 | 1:29.08 | 2:19.18 | 3:06.02 | |||
4 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 41.59 | 1:29.84 | 2:21.37 | 3:09.39 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.38 | 1:18.45 | 2:03.87 | 2:51.05 | |||
2 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DGI Nordjylland | 41.14 | 1:29.80 | 2:20.40 | 3:09.28 | |||
3 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 40.44 | 1:29.86 | 2:26.27 | 3:23.79 | |||
4 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 45.09 | 1:41.83 | 2:38.91 | 3:32.47 | |||
5 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 46.38 | 1:43.35 | 2:42.65 | 3:43.63 | |||
- | Carolina D. Agerbæk | 2002 | DGI Østjylland | DNF | ||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 52.58 | 1:59.19 | 3:09.40 | 4:16.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 33.53 | 1:14.45 | 1:58.33 | 2:42.11 | |||
2 | Christian Bylling Jensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 35.19 | 1:17.49 | 2:02.87 | 2:46.85 | |||
3 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 34.71 | 1:17.28 | 2:03.37 | 2:48.65 | |||
4 | Jesper Møller Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 35.65 | 1:19.48 | 2:06.75 | 2:55.46 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Dynesen | 2000 | DGI Storstrømmen | 32.85 | 1:11.15 | 1:49.12 | 2:24.09 | |||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 37.12 | 1:20.44 | 2:06.58 | 2:47.50 | |||
3 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.12 | 1:17.77 | 2:03.73 | 2:48.41 | |||
4 | Emil Compen | 2000 | DGI Storstrømmen | 37.03 | 2:49.49 | |||||
5 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 35.50 | 1:18.81 | 2:06.49 | 2:53.63 | |||
6 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.23 | 1:22.46 | 2:10.24 | 2:57.94 | |||
7 | Jens Kristian Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.08 | 2:19.10 | 3:13.39 | ||||
8 | Lauge Ladefoged | 2000 | DGI Østjylland | 33.93 | 3:32.83 | |||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 42.88 | 2:24.58 | 3:10.66 | ||||
2 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 43.91 | 1:36.37 | 3:20.94 | ||||
3 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 52.09 | 1:53.99 | 3:56.41 | ||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 53.81 | 4:03.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1956 | DGI Sydøstjylland | 49.38 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Dyrman | 1975 | DGI Nordjylland | 45.33 | ||||||
2 | Line Eske | 1967 | DGI Østjylland | 53.41 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Dgi Sønderjylland | 37.85 | ||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | DGI Midtjylland | 39.00 | ||||||
3 | Ida Marie Nielsen | 1995 | DGI Midtjylland | 39.85 | ||||||
4 | Anne Holm | 1999 | DGI Storstrømmen | 40.78 | ||||||
5 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 41.44 | ||||||
6 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 42.71 | ||||||
7 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 43.26 | ||||||
8 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 43.31 | ||||||
9 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 43.89 | ||||||
10 | Anne-Line Kjær | 1998 | DGI Østjylland | 43.96 | ||||||
11 | Charlotte Lysdal | 1999 | DGI Fyn | 49.50 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 38.64 | ||||||
2 | Emma L. U. Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 39.91 | ||||||
3 | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | 40.15 | ||||||
4 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | DGI Østjylland | 41.89 | ||||||
5 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | DGI Storstrømmen | 41.99 | ||||||
6 | Johanne Breum Holm | 2000 | DGI Østjylland | 42.79 | ||||||
7 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 43.38 | ||||||
8 | Mathilde Olsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 43.53 | ||||||
9 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 44.13 | ||||||
10 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 44.58 | ||||||
11 | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | 44.65 | ||||||
12 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 46.15 | ||||||
13 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 48.40 | ||||||
14 | Amalie Laursen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 49.66 | ||||||
15 | Clara Victoria Søderberg | 2000 | DGI Østjylland | 50.22 | ||||||
16 | Maiken Marker | 2001 | DGI Sydvest | 51.84 | ||||||
17 | Maja Kuld Petersen | 2001 | DGI Nordjylland | 51.96 | ||||||
18 | Michelle Dupont | 2001 | DGI Sydvest | 51.97 | ||||||
19 | Anna Cathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 53.78 | ||||||
- | Bianca Skjerning | 2001 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 38.15 | ||||||
2 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 39.63 | ||||||
3 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 41.00 | ||||||
4 | Olivia Chapman Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.40 | ||||||
5 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 42.88 | ||||||
6 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 43.37 | ||||||
7 | Liv Kousgaard | 2003 | DGI Sydvest | 43.40 | ||||||
8 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 43.84 | ||||||
9 | Monique Bang From | 2002 | DGI Storstrømmen | 43.98 | ||||||
10 | Kimia Lotfipour | 2003 | DGI Østjylland | 44.72 | ||||||
11 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 45.45 | ||||||
12 | Anna Victoria Bohlbro | 2002 | DGI Østjylland | 45.61 | ||||||
13 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 46.68 | ||||||
14 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 46.77 | ||||||
15 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 46.81 | ||||||
16 | Kamilla Thornvig | 2002 | DGI Østjylland | 47.21 | ||||||
17 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 47.30 | ||||||
18 | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | 47.67 | ||||||
19 | Hannah Jensen | 2003 | DGI Fyn | 47.73 | ||||||
20 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 47.82 | ||||||
21 | Helene Naur Moth | 2002 | DGI Nordjylland | 48.12 | ||||||
22 | Elena Wendt Haugset | 2002 | DGI Østjylland | 48.42 | ||||||
23 | Emma Tingager Jacobsen | 2002 | DGI Fyn | 48.76 | ||||||
24 | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DGI Østjylland | 48.80 | ||||||
25 | SIF F Pedersen | 2003 | DGI Fyn | 48.91 | ||||||
26 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.00 | ||||||
27 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 49.19 | ||||||
28 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 49.73 | ||||||
29 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 49.80 | ||||||
30 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 49.85 | ||||||
31 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 49.86 | ||||||
32 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 50.06 | ||||||
33 | Laura Dalgaard | 2002 | DGI Sydøstjylland | 50.39 | ||||||
34 | Julie Madsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 53.95 | ||||||
35 | Amanda Lund Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 54.80 | ||||||
36 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 54.95 | ||||||
37 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 57.20 | ||||||
- | Lærke Kongsfelt | 2003 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej hovedspring v. st | |||||
- | Nicoline Bech | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Ussing | 2004 | DGI Fyn | 46.71 | ||||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 46.79 | ||||||
3 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 47.02 | ||||||
4 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 47.55 | ||||||
5 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 48.29 | ||||||
6 | Nanna Bütikofer | 2004 | Dgi Sønderjylland | 48.33 | ||||||
7 | Helena Bolther Rugaard | 2004 | DGI Østjylland | 48.84 | ||||||
8 | Liv F. Skov-Petersen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 48.92 | ||||||
9 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 49.16 | ||||||
10 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 49.17 | ||||||
11 | Ida Melchiorsen | 2004 | DGI Østjylland | 51.08 | ||||||
12 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | 51.17 | ||||||
13 | Camilla Liao Wienke | 2005 | DGI Østjylland | 51.20 | ||||||
14 | Mathilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 51.21 | ||||||
15 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 51.40 | ||||||
16 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 51.53 | ||||||
17 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 51.73 | ||||||
18 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 52.52 | ||||||
19 | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | 52.57 | ||||||
20 | Freya Berg Holberg | 2005 | Dgi Sønderjylland | 52.65 | ||||||
21 | Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | DGI Nordjylland | 52.86 | ||||||
22 | Stephanie Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 53.07 | ||||||
23 | Anne K. Christiansen | 2004 | DGI Østjylland | 53.37 | ||||||
24 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 54.03 | ||||||
25 | Julie Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 54.92 | ||||||
26 | Marie Laursen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 55.80 | ||||||
27 | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | 55.96 | ||||||
28 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 57.59 | ||||||
29 | Selma Hørlyck Finnerup | 2004 | DGI Fyn | 57.69 | ||||||
30 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 58.71 | ||||||
31 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 59.04 | ||||||
32 | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | 1:10.86 | ||||||
- | Agnes Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | 1 hånd v afslutning | |||||
- | Sofie Vind Jensen | 2004 | Dgi Sønderjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia W Ganzevoort | 2006 | DGI Nordjylland | 53.11 | ||||||
2 | Mejse Jakobsen | 2007 | DGI Storstrømmen | 58.42 | ||||||
3 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 1:00.52 | ||||||
4 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | DGI Nordjylland | 1:02.63 | ||||||
5 | Mai Lindum Waltoft | 2007 | DGI Østjylland | 1:02.71 | ||||||
6 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 1:03.58 | ||||||
7 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | DGI Nordjylland | 1:06.53 | ||||||
8 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 1:11.24 | ||||||
9 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 1:13.96 | ||||||
10 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:17.11 | ||||||
- | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Leonora Lorenzen | 2006 | DGI Sydvest | DSQ | ej rørt ved vending | |||||
- | Nanna Vestergård | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | ej udadvendt fødder | |||||
- | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | asynkron bent | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej rørt ved 25m | |||||
- | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | DSQ | for mange flyben | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Sønderskov | 1974 | DGI Nordjylland | 36.88 | ||||||
2 | Jesper Christensen | 1968 | DGI Sydvest | 40.15 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Willadsen | 1982 | DGI Sydvest | 43.60 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dan Møller Nielsen | 1988 | DGI Nordjylland | 36.57 | ||||||
2 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 37.46 | ||||||
3 | Peter Albeck | 1985 | DGI Fyn | 43.72 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 33.52 | ||||||
2 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | DGI Sydøstjylland | 34.16 | ||||||
3 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 34.34 | ||||||
4 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 34.36 | ||||||
5 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.63 | ||||||
6 | Emil Holm | 1996 | DGI Storstrømmen | 37.57 | ||||||
7 | Jesper Møller Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 38.77 | ||||||
8 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 38.90 | ||||||
9 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 39.79 | ||||||
10 | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | 41.20 | ||||||
11 | Rasmus Grøn | 1999 | DGI Nordjylland | 43.46 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 33.01 | ||||||
2 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.28 | ||||||
3 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.04 | ||||||
4 | Andreas Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.04 | ||||||
5 | Lasse Funder Berg | 2000 | DGI Østjylland | 36.50 | ||||||
6 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.71 | ||||||
7 | Kristian Jessen | 2001 | DGI Sydvest | 40.10 | ||||||
8 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 41.34 | ||||||
9 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | DGI Fyn | 42.15 | ||||||
10 | Anders Mikkelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 42.45 | ||||||
11 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 43.45 | ||||||
12 | Nikolai Grinderslev | 2001 | DGI Sydvest | 44.07 | ||||||
13 | Søren Toft | 2001 | DGI Østjylland | 44.37 | ||||||
14 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 44.74 | ||||||
15 | Mathias Hartung | 2001 | DGI Fyn | 45.47 | ||||||
16 | Ditlev Knagaard | 2000 | DGI Østjylland | 46.57 | ||||||
17 | Sebastian Lauridsen | 2001 | DGI Østjylland | 46.83 | ||||||
18 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 50.56 | ||||||
- | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Dgi Sønderjylland | 34.80 | ||||||
2 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 38.31 | ||||||
3 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 38.76 | ||||||
4 | Markus Toft | 2003 | DGI Østjylland | 38.79 | ||||||
5 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 39.49 | ||||||
6 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DGI Østjylland | 40.83 | ||||||
7 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DGI Østjylland | 41.59 | ||||||
8 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 44.59 | ||||||
9 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.67 | ||||||
10 | Tobias Stokholm | 2002 | DGI Fyn | 46.37 | ||||||
11 | Casper Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 46.42 | ||||||
12 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 46.66 | ||||||
13 | Simon Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 47.14 | ||||||
14 | Nikodem Galazka | 2002 | DGI Sydvest | 47.37 | ||||||
15 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 47.44 | ||||||
16 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 48.51 | ||||||
17 | Daniel Madsen | 2003 | DGI Nordjylland | 48.58 | ||||||
18 | Mikkel Langkjær | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.60 | ||||||
19 | Oscar Xu | 2003 | DGI Storstrømmen | 49.27 | ||||||
20 | Asger Breum Holm | 2003 | DGI Østjylland | 49.59 | ||||||
21 | Marius B. R. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 49.90 | ||||||
22 | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | 49.96 | ||||||
23 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 50.06 | ||||||
24 | Martin Uhre Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 50.38 | ||||||
25 | Markus Jessen | 2003 | DGI Sydvest | 51.36 | ||||||
26 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 51.56 | ||||||
27 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 53.86 | ||||||
28 | Victor Harfot Richardy | 2002 | DGI Sydvest | 54.70 | ||||||
- | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig rørt mål | |||||
- | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
- | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Dgi Sønderjylland | 47.61 | ||||||
2 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 48.81 | ||||||
3 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 49.22 | ||||||
4 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 51.20 | ||||||
5 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 51.54 | ||||||
6 | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | 51.86 | ||||||
7 | Frederik Vernersen | 2005 | DGI Nordjylland | 53.71 | ||||||
8 | Oliver K. Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 53.80 | ||||||
9 | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | 54.53 | ||||||
10 | Jonas Gaur | 2005 | DGI Østjylland | 54.91 | ||||||
11 | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | 55.71 | ||||||
12 | Jalte Kowal Jensen | 2004 | DGI Fyn | 57.09 | ||||||
13 | Nicolaj Pank Holm | 2004 | DGI Østjylland | 1:00.93 | ||||||
14 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 1:01.00 | ||||||
15 | Kapser Storm | 2004 | DGI Fyn | 1:01.04 | ||||||
16 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | DGI Nordjylland | 1:01.28 | ||||||
17 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 1:05.16 | ||||||
- | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | DSQ | craw tag ved udvøm | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Winther | 2006 | Dgi Sønderjylland | 50.78 | ||||||
2 | Jonathan Wohlfeld Hornbæk | 2006 | DGI Østjylland | 57.83 | ||||||
3 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 58.47 | ||||||
4 | Philip Myrup | 2007 | DGI Østjylland | 1:01.07 | ||||||
5 | Hjalte Møller | 2007 | DGI Storstrømmen | 1:01.60 | ||||||
6 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 1:04.16 | ||||||
- | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig rørt 25m | |||||
- | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig arme | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Melchiorsen | 1975 | DGI Østjylland | 48.83 | 1:47.88 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 48.28 | 1:47.65 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 34.18 | 1:12.97 | |||||
2 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 34.17 | 1:13.24 | |||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 35.91 | 1:17.49 | |||||
4 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 35.84 | 1:18.09 | |||||
5 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 36.50 | 1:19.04 | |||||
6 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 37.65 | 1:24.41 | |||||
7 | Freja Brogaard | 1999 | DGI Sydøstjylland | 39.14 | 1:25.51 | |||||
8 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 41.90 | 1:30.59 | |||||
9 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | DGI Østjylland | 45.21 | 1:37.38 | |||||
10 | Milla Bauer | 1997 | DGI Sydøstjylland | 42.30 | 1:39.72 | |||||
11 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 46.90 | 1:47.75 | |||||
12 | Josefine M Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 49.34 | 1:48.00 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 33.98 | 1:12.20 | |||||
2 | Frida B. Nielsen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 35.58 | 1:17.12 | |||||
3 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 37.01 | 1:17.81 | |||||
4 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 35.25 | 1:17.89 | |||||
5 | Anna Harbo | 2000 | DGI Østjylland | 37.99 | 1:21.66 | |||||
6 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 37.65 | 1:22.01 | |||||
7 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.75 | 1:25.75 | |||||
8 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.61 | 1:26.87 | |||||
9 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.24 | 1:28.32 | |||||
10 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 41.59 | 1:30.72 | |||||
11 | Ellen Hjøllund Klinge | 2000 | DGI Fyn | 43.16 | 1:35.79 | |||||
12 | Camilla Hansen | 2000 | DGI Fyn | 50.33 | 1:46.71 | |||||
13 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 57.53 | 2:08.85 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 32.72 | 1:11.93 | |||||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 35.21 | 1:15.38 | |||||
3 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 38.77 | 1:22.38 | |||||
4 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 37.64 | 1:23.40 | |||||
5 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 41.19 | 1:25.93 | |||||
6 | Sara Farag | 2003 | Dgi Sønderjylland | 40.83 | 1:28.96 | |||||
7 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 40.76 | 1:29.24 | |||||
8 | Ida K. Nielsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 41.86 | 1:33.05 | |||||
9 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 42.28 | 1:33.30 | |||||
10 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 42.32 | 1:33.53 | |||||
11 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 43.25 | 1:38.07 | |||||
12 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 46.54 | 1:41.19 | |||||
13 | Emma Schnack | 2002 | DGI Storstrømmen | 45.70 | 1:41.50 | |||||
14 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 46.44 | 1:42.92 | |||||
15 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 46.47 | 1:44.84 | |||||
16 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 46.81 | 1:45.01 | |||||
17 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 46.00 | 1:45.10 | |||||
18 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 48.18 | 1:45.49 | |||||
19 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 47.55 | 1:48.81 | |||||
20 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 53.19 | 1:54.98 | |||||
21 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 54.24 | 1:55.40 | |||||
22 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 53.04 | 1:56.02 | |||||
23 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 54.98 | 1:58.59 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 36.79 | 1:22.97 | |||||
2 | Karoline Prang Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 43.35 | 1:35.52 | |||||
3 | Laura Vedel Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 44.36 | 1:39.41 | |||||
4 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | DGI Nordjylland | 47.53 | 1:45.30 | |||||
5 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 47.97 | 1:45.89 | |||||
6 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 48.39 | 1:47.89 | |||||
7 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 50.63 | 1:49.04 | |||||
8 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 53.56 | 1:53.91 | |||||
9 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 58.49 | 2:09.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 42.44 | 1:34.91 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 32.15 | 1:07.93 | |||||
2 | Frederik Eg Larsen | 1987 | DGI Fyn | 39.12 | 1:29.68 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 29.69 | 1:02.94 | |||||
2 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 29.44 | 1:03.12 | |||||
3 | Jakob Vingborg | 1998 | DGI Midtjylland | 29.72 | 1:04.39 | |||||
4 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 30.37 | 1:05.98 | |||||
5 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 30.80 | 1:08.17 | |||||
6 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 31.05 | 1:08.34 | |||||
7 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 31.84 | 1:08.73 | |||||
8 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DGI Storstrømmen | 32.67 | 1:10.97 | |||||
9 | Christian Bylling Jensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 33.66 | 1:12.31 | |||||
10 | Johannes Larsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 33.70 | 1:12.33 | |||||
11 | Rasmus D. Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 34.45 | 1:14.41 | |||||
12 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 35.17 | 1:16.08 | |||||
13 | Nikolaj Hjorth Becker | 1998 | DGI Østjylland | 35.79 | 1:19.60 | |||||
14 | Niklas Christian Jensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 37.77 | 1:21.68 | |||||
15 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 36.73 | 1:22.09 | |||||
16 | Philip Urbak | 1998 | DGI Østjylland | 39.93 | 1:28.05 | |||||
17 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 38.56 | 1:28.44 | |||||
18 | Mathias S. Madsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 39.07 | 1:28.61 | |||||
19 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 41.27 | 1:30.93 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Dynesen | 2000 | DGI Storstrømmen | 29.90 | 1:03.45 | |||||
2 | Sebastian Leimbeck | 2001 | DGI Midtjylland | 31.85 | 1:09.07 | |||||
3 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | DGI Midtjylland | 35.80 | 1:14.83 | |||||
4 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 35.72 | 1:15.27 | |||||
5 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.34 | 1:16.34 | |||||
6 | Kasper Kjær | 2000 | DGI Østjylland | 35.36 | 1:16.61 | |||||
7 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.12 | 1:16.62 | |||||
8 | André Iversen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 36.14 | 1:18.65 | |||||
9 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | DGI Storstrømmen | 35.63 | 1:19.19 | |||||
10 | Jens Kristian Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.28 | 1:19.92 | |||||
11 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 37.97 | 1:23.84 | |||||
12 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 42.47 | 1:32.85 | |||||
13 | Lauge Ladefoged | 2000 | DGI Østjylland | 42.30 | 1:35.05 | |||||
- | Laurits Holm | 2000 | DGI Storstrømmen | DSQ | crawl efter vending | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 36.40 | 1:17.82 | |||||
2 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 40.83 | 1:30.86 | |||||
3 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.10 | 1:40.24 | |||||
4 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 47.25 | 1:42.29 | |||||
- | Frederik Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig bevægels | |||||
- | Magnus Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig bevægels | |||||
- | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 35.67 | 1:15.76 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 38.68 | 1:24.85 | |||||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 44.23 | 1:39.41 | |||||
4 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 55.13 | 1:55.07 | |||||
- | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | fremfører arm un van | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:01.32 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lone Riisgaard-Jensen | 1967 | DGI Nordjylland | 48.41 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 32.17 | ||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | DGI Midtjylland | 35.26 | ||||||
3 | Tanja H Nielsen | 1996 | DGI Storstrømmen | 36.72 | ||||||
4 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 38.81 | ||||||
5 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | DGI Østjylland | 41.39 | ||||||
6 | Rikke Blach | 1997 | DGI Nordjylland | 43.69 | ||||||
7 | Andrea Knudsen | 1999 | DGI Fyn | 50.50 | ||||||
8 | Amalie Jensen | 1998 | DGI Storstrømmen | 51.33 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 34.00 | ||||||
2 | Freya Bloch Johnson | 2000 | DGI Nordjylland | 34.65 | ||||||
3 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 36.01 | ||||||
4 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 37.09 | ||||||
5 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 37.22 | ||||||
6 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 37.88 | ||||||
7 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 38.20 | ||||||
8 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 38.22 | ||||||
9 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 38.81 | ||||||
10 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 39.19 | ||||||
11 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | 39.30 | ||||||
12 | Amalie Christoffersen | 2001 | DGI Sydvest | 39.76 | ||||||
13 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 39.82 | ||||||
14 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 40.60 | ||||||
15 | Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | DGI Østjylland | 40.73 | ||||||
16 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 41.73 | ||||||
17 | Maria Bang From | 2000 | DGI Storstrømmen | 42.29 | ||||||
18 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 42.38 | ||||||
19 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.41 | ||||||
20 | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 43.15 | ||||||
21 | Andrea R. Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | 43.49 | ||||||
22 | Maja Svane | 2001 | DGI Østjylland | 45.45 | ||||||
23 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 47.15 | ||||||
24 | Line Juel Jakobsen | 2001 | DGI Fyn | 50.15 | ||||||
25 | Mia Sophie Schmidt | 2001 | DGI Sydvest | 53.27 | ||||||
26 | Randi Uglebjerg Nielsen | 2001 | DGI Fyn | 55.48 | ||||||
- | Annemette Olesen | 2001 | DGI Fyn | DSQ | afslut på mave | |||||
- | Camilla Hansen | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 35.63 | ||||||
2 | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.50 | ||||||
3 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 36.92 | ||||||
4 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 37.60 | ||||||
5 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 38.75 | ||||||
6 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 40.82 | ||||||
7 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 41.02 | ||||||
8 | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | 41.30 | ||||||
9 | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | 41.66 | ||||||
10 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 42.58 | ||||||
11 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 43.33 | ||||||
12 | Helene Naur Moth | 2002 | DGI Nordjylland | 43.73 | ||||||
13 | Anna Emilie Mortensen | 2003 | DGI Østjylland | 43.77 | ||||||
14 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 43.79 | ||||||
15 | Julie Malina Schmidt | 2003 | DGI Østjylland | 45.28 | ||||||
16 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 45.47 | ||||||
17 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 46.08 | ||||||
18 | Emilie Theilade | 2003 | DGI Østjylland | 46.11 | ||||||
19 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 46.37 | ||||||
20 | Josefine Amorsen | 2002 | DGI Sydvest | 46.74 | ||||||
21 | Anna Christensen | 2003 | DGI Storstrømmen | 46.94 | ||||||
22 | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DGI Østjylland | 47.14 | ||||||
23 | Mathilde Christensen | 2002 | DGI Fyn | 47.65 | ||||||
24 | Julie Madsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 47.81 | ||||||
25 | Amanda Lund Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 57.25 | ||||||
26 | Liv Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 1:08.99 | ||||||
- | Linea Theilgaard Knudsen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Mathilde Vangsted | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | udsvøm på mave | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Neve Germansen | 2004 | DGI Østjylland | 41.81 | ||||||
2 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 42.75 | ||||||
3 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 43.08 | ||||||
4 | Mie Holst Nielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 43.66 | ||||||
5 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 44.10 | ||||||
6 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | DGI Storstrømmen | 44.60 | ||||||
7 | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | 45.21 | ||||||
8 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 45.29 | ||||||
9 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 46.43 | ||||||
10 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 47.42 | ||||||
11 | Liv F. Skov-Petersen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 47.53 | ||||||
12 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 47.85 | ||||||
13 | Clara Behrendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 47.98 | ||||||
14 | Freya Berg Holberg | 2005 | Dgi Sønderjylland | 48.19 | ||||||
15 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 48.68 | ||||||
16 | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | 48.98 | ||||||
17 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 49.89 | ||||||
18 | Sofie Egholm | 2004 | DGI Østjylland | 49.92 | ||||||
19 | Agnes Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | 50.56 | ||||||
20 | Sofie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 50.79 | ||||||
21 | Selma Hørlyck Finnerup | 2004 | DGI Fyn | 51.12 | ||||||
22 | Frida Ropass Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 51.48 | ||||||
23 | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | 51.59 | ||||||
24 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 52.38 | ||||||
25 | Sofie Vind Jensen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 55.34 | ||||||
- | Ane Hjavard-Larsen | 2004 | DGI Fyn | DSQ | udsvøm på mave | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Dgi Sønderjylland | 43.07 | ||||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 45.68 | ||||||
3 | Emilia W Ganzevoort | 2006 | DGI Nordjylland | 48.40 | ||||||
4 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 48.90 | ||||||
5 | Nanna Vestergård | 2006 | DGI Østjylland | 51.68 | ||||||
6 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 52.33 | ||||||
7 | Aia Caroline Abel | 2006 | DGI Nordjylland | 53.78 | ||||||
8 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | DGI Nordjylland | 54.58 | ||||||
9 | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DGI Nordjylland | 55.11 | ||||||
10 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 56.29 | ||||||
11 | Sara Holst Gregersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 57.26 | ||||||
12 | Mejse Jakobsen | 2007 | DGI Storstrømmen | 57.40 | ||||||
13 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:00.16 | ||||||
14 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | DGI Nordjylland | 1:00.37 | ||||||
15 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 1:02.73 | ||||||
16 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 1:03.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torben Eisland-Schmidt | 1958 | Dgi Sønderjylland | 54.98 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Peter Laursen | 1974 | DGI Nordjylland | 34.46 | ||||||
2 | Søren Nordahl Hansen | 1970 | DGI Midtjylland | 35.13 | ||||||
3 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 40.48 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Vangsted | 1979 | DGI Nordjylland | 36.77 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Gram Hansen | 1990 | DGI Fyn | 38.53 | ||||||
2 | Martin Simonsen | 1985 | DGI Fyn | 38.81 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 33.69 | ||||||
2 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 35.45 | ||||||
3 | Mads Hald | 1996 | DGI Nordjylland | 37.47 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Sanggaard | 2000 | DGI Østjylland | 32.98 | ||||||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 33.93 | ||||||
3 | Laurits Mark Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 34.34 | ||||||
4 | Sofus Christensen | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.62 | ||||||
5 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 35.23 | ||||||
6 | Rasmus Storgaard | 2001 | DGI Nordjylland | 35.81 | ||||||
7 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 36.20 | ||||||
8 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 36.66 | ||||||
9 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 37.97 | ||||||
10 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 39.04 | ||||||
11 | Mikkel Fondt | 2000 | DGI Fyn | 41.30 | ||||||
12 | Sebastian Lauridsen | 2001 | DGI Østjylland | 41.80 | ||||||
13 | Andreas Graversen | 2000 | DGI Østjylland | 44.27 | ||||||
14 | Oskar Thomassen | 2001 | DGI Østjylland | 45.23 | ||||||
15 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 47.02 | ||||||
16 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 47.91 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 35.20 | ||||||
2 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 36.23 | ||||||
3 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 37.76 | ||||||
4 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 38.04 | ||||||
5 | Frederik Zachariassen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 38.12 | ||||||
6 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 39.49 | ||||||
7 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 39.57 | ||||||
8 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.09 | ||||||
9 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | DGI Storstrømmen | 40.24 | ||||||
10 | Anders Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 40.30 | ||||||
11 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 41.00 | ||||||
12 | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | 41.81 | ||||||
13 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 42.34 | ||||||
14 | Frederik Munk Nyhus | 2003 | DGI Sydvest | 42.39 | ||||||
15 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 42.76 | ||||||
16 | Thomas Schmidt | 2002 | Dgi Sønderjylland | 42.99 | ||||||
17 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.25 | ||||||
18 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 43.30 | ||||||
19 | Frederik Bæk Jakobsen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.63 | ||||||
20 | Mikkel Brinck | 2003 | DGI Østjylland | 44.38 | ||||||
21 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 44.71 | ||||||
22 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 44.89 | ||||||
23 | Simon Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 45.42 | ||||||
24 | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | 46.44 | ||||||
25 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 46.71 | ||||||
26 | Nikolaj Høgh | 2003 | DGI Østjylland | 47.69 | ||||||
27 | Daniel Gravers Christense | 2002 | DGI Sydvest | 48.05 | ||||||
28 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 49.51 | ||||||
- | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.70 | ||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 41.16 | ||||||
3 | Sofus Hollen Damvad | 2004 | DGI Nordjylland | 41.69 | ||||||
4 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 42.14 | ||||||
5 | Joakim Schnack | 2004 | DGI Storstrømmen | 43.26 | ||||||
6 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 43.44 | ||||||
7 | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | 44.07 | ||||||
8 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 45.74 | ||||||
9 | Simon Ulsøe | 2004 | DGI Sydvest | 47.13 | ||||||
10 | Oliver K. Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 48.47 | ||||||
11 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 49.04 | ||||||
12 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | DGI Nordjylland | 49.08 | ||||||
13 | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | 49.22 | ||||||
14 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | DGI Sydøstjylland | 49.87 | ||||||
15 | Kristian Weber Johansen | 2005 | DGI Østjylland | 50.74 | ||||||
16 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | DGI Nordjylland | 51.21 | ||||||
17 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | DGI Nordjylland | 51.71 | ||||||
18 | Magnus Tranegård Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 52.47 | ||||||
19 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 53.08 | ||||||
20 | Frederik Vernersen | 2005 | DGI Nordjylland | 53.85 | ||||||
21 | Nicolaj Pank Holm | 2004 | DGI Østjylland | 56.08 | ||||||
22 | Jonas Rose | 2004 | DGI Fyn | 56.76 | ||||||
23 | Nicklas Bryld | 2005 | DGI Fyn | 1:10.57 | ||||||
- | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | DGI Østjylland | 41.52 | ||||||
2 | Jonathan Wohlfeld Hornbæk | 2006 | DGI Østjylland | 48.58 | ||||||
3 | Hjalte Møller | 2007 | DGI Storstrømmen | 50.92 | ||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 52.92 | ||||||
5 | Philip Myrup | 2007 | DGI Østjylland | 1:10.55 | ||||||
6 | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | 1:10.88 | ||||||
7 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 1:11.98 | ||||||
- | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | svøm på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Dgi Sønderjylland | 39.83 | 1:24.94 | 2:10.52 | 2:56.66 | |||
2 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 40.72 | 1:25.98 | 2:12.36 | 2:58.61 | |||
3 | Maiken Jakobsen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 41.62 | 1:28.18 | 2:16.26 | 3:05.78 | |||
4 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 45.26 | 1:34.96 | 2:27.73 | 3:20.72 | |||
5 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 47.48 | 1:40.44 | 2:35.95 | 3:27.57 | |||
6 | Cecilie Schneider | 1997 | DGI Sydøstjylland | 53.40 | 1:54.98 | 2:59.32 | 4:02.42 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma L. U. Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 41.81 | 1:28.28 | 2:15.25 | 3:01.38 | |||
2 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 43.38 | 1:32.84 | 2:23.65 | 3:12.61 | |||
3 | Johanne Breum Holm | 2000 | DGI Østjylland | 47.48 | 1:41.02 | 2:35.28 | 3:26.43 | |||
4 | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | 46.43 | 1:39.48 | 2:34.25 | 3:26.73 | |||
5 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 47.24 | 1:40.63 | 2:34.88 | 3:28.72 | |||
6 | Line Juel Jakobsen | 2001 | DGI Fyn | 51.95 | 1:49.38 | 2:48.29 | 3:46.39 | |||
7 | Tina Ida Henriksen | 2000 | DGI Østjylland | 51.88 | 1:49.69 | 2:50.34 | 3:47.67 | |||
8 | Freja Gram | 2001 | DGI Østjylland | 52.51 | 1:53.56 | 2:55.95 | 3:56.46 | |||
- | Lea Mahato | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 41.06 | 1:26.96 | 2:13.83 | 3:00.41 | |||
2 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 42.51 | 1:30.21 | 2:19.11 | 3:07.66 | |||
3 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 43.64 | 1:31.48 | 2:21.14 | 3:10.99 | |||
4 | Freja Romanski | 2003 | DGI Nordjylland | 44.25 | 1:34.10 | 2:24.76 | 3:15.19 | |||
5 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | DGI Midtjylland | 44.51 | 1:34.11 | 2:25.02 | 3:15.52 | |||
6 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 45.64 | 1:36.51 | 2:28.28 | 3:18.14 | |||
7 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 46.70 | 1:40.56 | 2:35.02 | 3:26.69 | |||
8 | Liv Kousgaard | 2003 | DGI Sydvest | 47.38 | 1:42.14 | 2:37.42 | 3:29.29 | |||
9 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 46.65 | 1:40.20 | 2:35.18 | 3:30.79 | |||
10 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 48.12 | 1:43.77 | 2:41.06 | 3:33.21 | |||
11 | Sara Farag | 2003 | Dgi Sønderjylland | 48.72 | 1:45.23 | 2:40.37 | 3:33.75 | |||
12 | Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 48.72 | 1:44.47 | 2:40.98 | 3:35.62 | |||
13 | Kimia Lotfipour | 2003 | DGI Østjylland | 47.23 | 1:43.68 | 2:41.99 | 3:38.83 | |||
14 | Emma Tingager Jacobsen | 2002 | DGI Fyn | 52.03 | 1:47.79 | 2:44.49 | 3:39.76 | |||
15 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 49.48 | 1:45.84 | 2:44.11 | 3:42.94 | |||
16 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 51.65 | 1:49.49 | 2:50.25 | 3:48.84 | |||
17 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 53.21 | 1:52.42 | 2:53.59 | 3:49.68 | |||
18 | Agnes Astrup-Jensen | 2003 | DGI Østjylland | 50.21 | 1:49.59 | 2:49.47 | 3:49.96 | |||
19 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | DGI Nordjylland | 51.56 | 1:49.55 | 2:51.20 | 3:51.76 | |||
20 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 53.68 | 1:53.94 | 2:54.26 | 3:52.31 | |||
21 | Kamilla Thornvig | 2002 | DGI Østjylland | 52.98 | 1:52.59 | 2:53.64 | 3:54.28 | |||
22 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 53.75 | 1:53.96 | 2:57.09 | 3:56.88 | |||
23 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 55.52 | 1:56.59 | 2:59.94 | 4:04.57 | |||
24 | Amanda Slaikjær | 2003 | DGI Sydvest | 56.15 | 2:00.40 | 3:06.41 | 4:11.83 | |||
25 | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 56.92 | 2:04.18 | 3:11.69 | 4:18.92 | |||
- | Elena Wendt Haugset | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | crawlben ved start | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 43.40 | 1:32.08 | 2:21.81 | 3:11.19 | |||
2 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 47.55 | 1:43.96 | 2:39.45 | 3:34.93 | |||
3 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 50.26 | 1:45.61 | 2:42.28 | 3:41.37 | |||
4 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 51.46 | 1:48.80 | 2:47.58 | 3:42.92 | |||
5 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 50.70 | 1:49.00 | 2:48.67 | 3:44.69 | |||
6 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 52.65 | 1:49.53 | 2:48.88 | 3:48.15 | |||
7 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 52.11 | 1:50.39 | 2:49.46 | 3:48.22 | |||
8 | Ida Melchiorsen | 2004 | DGI Østjylland | 53.68 | 1:55.55 | 2:56.20 | 3:56.79 | |||
9 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 52.79 | 1:54.09 | 2:58.10 | 3:57.40 | |||
10 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 55.74 | 1:57.47 | 2:59.73 | 4:00.73 | |||
11 | Anne K. Christiansen | 2004 | DGI Østjylland | 55.62 | 1:57.67 | 3:00.88 | 4:00.82 | |||
12 | Caroline Møller Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 58.81 | 2:09.76 | 3:21.00 | 4:28.29 | |||
- | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | crawlben v 175m | |||||
- | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
- | Selma Hørlyck Finnerup | 2004 | DGI Fyn | DSQ | crawlarmtag ved 25m | |||||
- | Weronicka L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Torben Eisland-Schmidt | 1958 | Dgi Sønderjylland | DSQ | ej samtidig ber. 150 | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 41.58 | 1:31.27 | 2:22.88 | 3:12.50 | |||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | DGI Sydøstjylland | 36.96 | 1:18.15 | 1:59.83 | 2:41.03 | |||
2 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 36.42 | 1:17.37 | 1:59.87 | 2:42.14 | |||
3 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 38.74 | 1:22.38 | 2:06.14 | 2:48.51 | |||
4 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.25 | 1:22.25 | 2:06.50 | 2:50.65 | |||
5 | Frederik Iburg | 1995 | DGI Østjylland | 40.26 | 1:25.05 | 2:10.60 | 2:55.01 | |||
6 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 39.56 | 1:24.66 | 2:10.85 | 2:56.38 | |||
7 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 41.16 | 1:26.70 | 2:12.99 | 2:59.69 | |||
8 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 42.51 | 1:30.69 | 2:18.44 | 3:05.36 | |||
9 | Philip Urbak | 1998 | DGI Østjylland | 45.04 | 1:36.98 | 2:30.13 | 3:23.30 | |||
10 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 47.26 | 1:40.94 | 2:34.47 | 3:25.89 | |||
- | Marcus Busk | 1996 | DGI Fyn | DNF | ||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 36.58 | 1:15.99 | 1:54.34 | 2:32.22 | |||
2 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 36.91 | 1:17.81 | 1:59.21 | 2:40.18 | |||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.21 | 1:17.42 | 1:59.71 | 2:43.42 | |||
4 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 40.27 | 1:26.39 | 2:13.19 | 2:56.80 | |||
5 | Martin Madsen | 2001 | DGI Midtjylland | 40.80 | 1:28.15 | 2:15.38 | 3:00.56 | |||
6 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 43.06 | 1:31.32 | 2:20.64 | 3:07.91 | |||
7 | Mads Sørensen | 2000 | DGI Østjylland | 41.59 | 1:32.09 | 2:21.99 | 3:09.35 | |||
8 | Simon G. Jensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 44.55 | 1:35.27 | 2:25.92 | 3:14.71 | |||
9 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 46.70 | 1:40.14 | 2:34.78 | 3:24.97 | |||
10 | Kristian Jessen | 2001 | DGI Sydvest | 46.29 | 1:39.52 | 2:34.57 | 3:29.10 | |||
11 | Nikolai Grinderslev | 2001 | DGI Sydvest | 47.49 | 1:44.37 | 2:42.36 | 3:34.99 | |||
12 | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | 52.15 | 1:52.02 | 2:55.26 | 3:54.13 | |||
13 | Nicklas Holmgaard | 2001 | DGI Østjylland | 54.06 | 1:57.49 | 3:01.60 | 3:59.91 | |||
14 | Jens Bouwens | 2001 | DGI Østjylland | 53.55 | 1:59.40 | 3:04.39 | 4:08.99 | |||
- | Mathias Hartung | 2001 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Dgi Sønderjylland | 35.03 | 1:15.12 | 1:56.82 | 2:38.77 | |||
2 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 40.98 | 1:27.38 | 2:14.59 | 2:59.65 | |||
3 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 40.54 | 1:27.63 | 2:15.45 | 3:02.95 | |||
4 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 41.99 | 1:30.04 | 2:19.33 | 3:09.94 | |||
5 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DGI Østjylland | 43.16 | 1:32.81 | 2:22.68 | 3:12.22 | |||
6 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 41.28 | 1:31.32 | 2:23.35 | 3:15.20 | |||
7 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 46.62 | 1:37.88 | 2:28.86 | 3:17.96 | |||
8 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 47.33 | 1:39.08 | 2:30.28 | 3:19.88 | |||
9 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 46.35 | 1:39.77 | 2:33.29 | 3:25.99 | |||
10 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 46.95 | 1:42.12 | 2:40.46 | 3:37.08 | |||
11 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DGI Nordjylland | 49.84 | 1:46.96 | 2:44.61 | 3:38.05 | |||
12 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 48.60 | 1:44.26 | 2:43.43 | 3:42.84 | |||
13 | Daniel Madsen | 2003 | DGI Nordjylland | 51.01 | 1:47.78 | 2:46.82 | 3:44.52 | |||
14 | Marius B. R. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 53.15 | 1:50.92 | 2:49.95 | 3:48.65 | |||
15 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 52.87 | 1:52.53 | 2:51.19 | 3:48.87 | |||
16 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 53.31 | 1:52.30 | 2:54.15 | 3:54.17 | |||
17 | Markus Jessen | 2003 | DGI Sydvest | 56.48 | 1:58.18 | 2:59.24 | 3:56.48 | |||
18 | Lauritz S. Vestergaard | 2002 | DGI Østjylland | 59.18 | 2:03.08 | 3:07.55 | 4:10.26 | |||
- | Tobias Stokholm | 2002 | DGI Fyn | DNF | ||||||
- | Casper Andersen | 2003 | DGI Sydvest | DSQ | ass. arme udsv. 150m | |||||
- | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | udsv. ryg 150m | |||||
- | Mads Vittrup Christensen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig ber. 100 | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | 55.26 | 1:57.52 | 3:01.13 | 4:00.37 | |||
2 | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | 56.60 | 1:58.17 | 3:00.59 | 4:01.38 | |||
3 | Jonas Gaur | 2005 | DGI Østjylland | 1:02.07 | 2:11.52 | 3:21.07 | 4:27.32 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rita Hauge | 1965 | DGI Østjylland | 31.22 | ||||||
2 | Majbrit Ditlevsen | 1956 | DGI Sydøstjylland | 40.00 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Dyrman | 1975 | DGI Nordjylland | 36.60 | ||||||
2 | Elisabeth Melchiorsen | 1975 | DGI Østjylland | 38.84 | ||||||
3 | Lone Riisgaard-Jensen | 1967 | DGI Nordjylland | 38.89 | ||||||
4 | Line Eske | 1967 | DGI Østjylland | 43.96 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 33.45 | ||||||
2 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 39.78 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 28.35 | ||||||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 29.07 | ||||||
3 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 29.37 | ||||||
4 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 31.55 | ||||||
5 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 31.66 | ||||||
6 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 31.87 | ||||||
7 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 31.95 | ||||||
8 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 34.07 | ||||||
9 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 34.35 | ||||||
10 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | DGI Østjylland | 34.79 | ||||||
11 | Rikke Blach | 1997 | DGI Nordjylland | 36.61 | ||||||
12 | Charlotte Lysdal | 1999 | DGI Fyn | 36.96 | ||||||
13 | Andrea Knudsen | 1999 | DGI Fyn | 38.53 | ||||||
14 | Amalie Jensen | 1998 | DGI Storstrømmen | 39.68 | ||||||
- | Anne Holm | 1999 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Dam | 2001 | DGI Sydøstjylland | 29.96 | ||||||
2 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 30.45 | ||||||
3 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 30.51 | ||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 30.89 | ||||||
5 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 30.92 | ||||||
6 | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | 32.57 | ||||||
7 | Mathilde Olsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 33.16 | ||||||
8 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 33.51 | ||||||
9 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 33.60 | ||||||
10 | Natasja N. Løland | 2000 | DGI Østjylland | 33.62 | ||||||
11 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 33.72 | ||||||
12 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 33.82 | ||||||
13 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 33.97 | ||||||
14 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 34.34 | ||||||
15 | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 34.35 | ||||||
16 | Maria Bang From | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.44 | ||||||
17 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 34.69 | ||||||
18 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 34.85 | ||||||
19 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 34.86 | ||||||
20 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 35.28 | ||||||
21 | SIF Kaas Kristensen | 2000 | DGI Fyn | 35.43 | ||||||
22 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 35.57 | ||||||
23 | Anna Cathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 35.61 | ||||||
24 | Amalie Christoffersen | 2001 | DGI Sydvest | 36.14 | ||||||
25 | Maja Svane | 2001 | DGI Østjylland | 36.31 | ||||||
26 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 36.64 | ||||||
27 | Maja Kuld Petersen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.21 | ||||||
28 | Tina Ida Henriksen | 2000 | DGI Østjylland | 37.37 | ||||||
29 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 39.38 | ||||||
30 | Freja Gram | 2001 | DGI Østjylland | 40.29 | ||||||
30 | Maiken Marker | 2001 | DGI Sydvest | 40.29 | ||||||
32 | Amalie Laursen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.30 | ||||||
33 | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 42.11 | ||||||
34 | Mia Sophie Schmidt | 2001 | DGI Sydvest | 47.37 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 28.55 | ||||||
2 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 29.85 | ||||||
3 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 30.43 | ||||||
4 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DGI Nordjylland | 30.79 | ||||||
5 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 31.31 | ||||||
6 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 31.34 | ||||||
7 | Monique Bang From | 2002 | DGI Storstrømmen | 31.54 | ||||||
8 | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | 31.97 | ||||||
9 | Anna Victoria Bohlbro | 2002 | DGI Østjylland | 32.10 | ||||||
10 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 33.16 | ||||||
11 | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | 33.31 | ||||||
12 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 33.34 | ||||||
13 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 33.76 | ||||||
14 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 33.85 | ||||||
15 | Olivia Chapman Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 34.17 | ||||||
16 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 34.21 | ||||||
17 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | DGI Østjylland | 34.43 | ||||||
18 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 35.12 | ||||||
19 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 35.31 | ||||||
20 | Anna Christensen | 2003 | DGI Storstrømmen | 35.43 | ||||||
21 | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | 35.62 | ||||||
22 | Luna Bloch Johnson | 2003 | DGI Nordjylland | 35.65 | ||||||
23 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 35.67 | ||||||
24 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 35.72 | ||||||
25 | Britt Stoffelen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 35.78 | ||||||
26 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 36.35 | ||||||
27 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 36.47 | ||||||
28 | Emilie Theilade | 2003 | DGI Østjylland | 36.48 | ||||||
29 | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | 36.69 | ||||||
30 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 36.75 | ||||||
31 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 36.98 | ||||||
32 | Mathilde Vangsted | 2003 | DGI Østjylland | 37.11 | ||||||
33 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 38.54 | ||||||
34 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 39.01 | ||||||
35 | Josefine Amorsen | 2002 | DGI Sydvest | 39.07 | ||||||
36 | Nicoline Bech | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.47 | ||||||
37 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.05 | ||||||
38 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 40.79 | ||||||
39 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 42.05 | ||||||
40 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 45.25 | ||||||
41 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 46.58 | ||||||
42 | Amanda Lund Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 49.67 | ||||||
- | Lærke Kongsfelt | 2003 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej hovedspring | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 32.73 | ||||||
2 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 33.92 | ||||||
3 | Klara Wagner | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.93 | ||||||
4 | Nanna Bütikofer | 2004 | Dgi Sønderjylland | 35.14 | ||||||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.22 | ||||||
6 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 36.05 | ||||||
7 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 36.78 | ||||||
8 | Emma Neve Germansen | 2004 | DGI Østjylland | 36.86 | ||||||
9 | Anna Rahbek Juelsgaard | 2004 | DGI Fyn | 37.22 | ||||||
10 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 37.42 | ||||||
11 | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | 37.64 | ||||||
12 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 37.83 | ||||||
13 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 38.08 | ||||||
14 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 38.29 | ||||||
15 | Sofie Marie Damsø | 2004 | DGI Sydøstjylland | 38.50 | ||||||
16 | Agnes Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | 38.89 | ||||||
17 | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | 38.97 | ||||||
18 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 39.58 | ||||||
18 | Stephanie Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 39.58 | ||||||
20 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 39.68 | ||||||
21 | Helena Bolther Rugaard | 2004 | DGI Østjylland | 39.79 | ||||||
22 | Silje Oestergaard Jensen | 2004 | DGI Østjylland | 40.15 | ||||||
23 | Johanne Rindum | 2004 | DGI Fyn | 40.28 | ||||||
24 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.65 | ||||||
25 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 41.18 | ||||||
26 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 41.54 | ||||||
27 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 41.59 | ||||||
28 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 42.19 | ||||||
29 | Freya Berg Holberg | 2005 | Dgi Sønderjylland | 42.63 | ||||||
30 | Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | DGI Nordjylland | 42.65 | ||||||
31 | Sofie Vind Jensen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 43.11 | ||||||
32 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 43.18 | ||||||
33 | Liv F. Skov-Petersen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 43.47 | ||||||
34 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 44.35 | ||||||
35 | Julie Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 48.67 | ||||||
36 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | 51.29 | ||||||
37 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 51.77 | ||||||
38 | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | 1:04.23 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Dgi Sønderjylland | 38.50 | ||||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 38.54 | ||||||
3 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 39.76 | ||||||
4 | Emilia W Ganzevoort | 2006 | DGI Nordjylland | 41.07 | ||||||
5 | Nanna Vestergård | 2006 | DGI Østjylland | 42.73 | ||||||
6 | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DGI Nordjylland | 44.54 | ||||||
7 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 45.34 | ||||||
8 | Aia Caroline Abel | 2006 | DGI Nordjylland | 49.00 | ||||||
9 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | DGI Nordjylland | 49.11 | ||||||
10 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 49.13 | ||||||
11 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 49.92 | ||||||
12 | Mejse Jakobsen | 2007 | DGI Storstrømmen | 50.74 | ||||||
13 | Leonora Lorenzen | 2006 | DGI Sydvest | 51.52 | ||||||
14 | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | DGI Nordjylland | 52.80 | ||||||
15 | Sara Holst Gregersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 53.27 | ||||||
16 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 53.86 | ||||||
17 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 58.55 | ||||||
18 | Mai Lindum Waltoft | 2007 | DGI Østjylland | 1:01.57 | ||||||
19 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | DGI Østjylland | 2:32.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Nielsen | 1964 | DGI Nordjylland | 33.32 | ||||||
2 | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | 37.77 | ||||||
3 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 47.99 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Peter Laursen | 1974 | DGI Nordjylland | 28.45 | ||||||
2 | Thomas Sønderskov | 1974 | DGI Nordjylland | 29.51 | ||||||
3 | Keld Danielsen | 1970 | DGI Sydvest | 31.52 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Vangsted | 1979 | DGI Nordjylland | 28.96 | ||||||
2 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 31.29 | ||||||
3 | Michael Willadsen | 1982 | DGI Sydvest | 39.76 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 26.74 | ||||||
2 | Alexander Kristensen | 1989 | DGI Østjylland | 26.89 | ||||||
3 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | DGI Storstrømmen | 27.57 | ||||||
4 | Stefan Gram Hansen | 1990 | DGI Fyn | 31.19 | ||||||
5 | Frederik Eg Larsen | 1987 | DGI Fyn | 36.44 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 25.14 | ||||||
2 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 25.43 | ||||||
3 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 26.05 | ||||||
4 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 26.20 | ||||||
5 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 26.82 | ||||||
6 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 27.31 | ||||||
7 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 27.34 | ||||||
8 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 27.79 | ||||||
9 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 28.40 | ||||||
10 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DGI Storstrømmen | 28.49 | ||||||
11 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 28.52 | ||||||
12 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 28.82 | ||||||
13 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 29.01 | ||||||
14 | Christian Bohlbro | 1997 | DGI Østjylland | 29.14 | ||||||
15 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 29.47 | ||||||
16 | Mikkel Rager | 1999 | DGI Østjylland | 30.84 | ||||||
- | Emil Holm | 1996 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 26.31 | ||||||
2 | Lasse Funder Berg | 2000 | DGI Østjylland | 27.44 | ||||||
3 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 27.86 | ||||||
4 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | DGI Storstrømmen | 27.94 | ||||||
5 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 28.34 | ||||||
6 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 28.75 | ||||||
7 | Laurits Holm | 2000 | DGI Storstrømmen | 28.83 | ||||||
8 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 28.87 | ||||||
9 | Laurits Mark Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 28.92 | ||||||
10 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 28.94 | ||||||
11 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 29.02 | ||||||
12 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 29.16 | ||||||
13 | Sofus Christensen | 2000 | DGI Storstrømmen | 29.68 | ||||||
14 | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | 30.28 | ||||||
15 | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 30.45 | ||||||
16 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 30.61 | ||||||
17 | Søren Toft | 2001 | DGI Østjylland | 30.89 | ||||||
18 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | DGI Sydøstjylland | 31.09 | ||||||
19 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 31.48 | ||||||
20 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 32.65 | ||||||
21 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.75 | ||||||
22 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 34.77 | ||||||
23 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 34.86 | ||||||
24 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 36.31 | ||||||
25 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.07 | ||||||
- | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Dgi Sønderjylland | 28.58 | ||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | DGI Nordjylland | 29.38 | ||||||
3 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 29.58 | ||||||
4 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 29.91 | ||||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 30.18 | ||||||
6 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 30.29 | ||||||
7 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 31.12 | ||||||
8 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 31.27 | ||||||
9 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 31.43 | ||||||
10 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | DGI Storstrømmen | 31.84 | ||||||
11 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DGI Østjylland | 31.91 | ||||||
12 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 32.28 | ||||||
13 | Tobias Stokholm | 2002 | DGI Fyn | 32.70 | ||||||
14 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 33.07 | ||||||
15 | Frederik Zachariassen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 33.22 | ||||||
16 | Nikodem Galazka | 2002 | DGI Sydvest | 33.79 | ||||||
17 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 34.43 | ||||||
18 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 34.93 | ||||||
19 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 35.04 | ||||||
20 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 35.08 | ||||||
21 | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | 35.38 | ||||||
22 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 35.62 | ||||||
23 | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | 35.66 | ||||||
24 | Frederik Bols Faarup | 2003 | DGI Østjylland | 35.71 | ||||||
25 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 35.87 | ||||||
26 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 36.18 | ||||||
27 | Simon Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 36.28 | ||||||
28 | Anton Gold | 2002 | DGI Sydøstjylland | 37.10 | ||||||
29 | Thomas Schmidt | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.62 | ||||||
30 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 37.81 | ||||||
30 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 37.81 | ||||||
32 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 38.21 | ||||||
33 | Martin Uhre Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 38.49 | ||||||
34 | Rasmus Hjorth | 2003 | DGI Sydvest | 38.54 | ||||||
35 | Oscar Xu | 2003 | DGI Storstrømmen | 39.01 | ||||||
36 | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | 39.06 | ||||||
37 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 39.67 | ||||||
38 | Mikkel Langkjær | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.20 | ||||||
- | Oscar Kongsted | 2002 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 32.01 | ||||||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 32.96 | ||||||
3 | Joakim Schnack | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.11 | ||||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 35.07 | ||||||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 35.29 | ||||||
6 | Sofus Hollen Damvad | 2004 | DGI Nordjylland | 35.47 | ||||||
7 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 35.64 | ||||||
8 | Malthe Spanggaard | 2004 | DGI Nordjylland | 37.40 | ||||||
9 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 37.79 | ||||||
10 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 38.13 | ||||||
11 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 38.46 | ||||||
12 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 39.11 | ||||||
13 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 39.75 | ||||||
14 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 40.14 | ||||||
15 | Magnus Tranegård Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.29 | ||||||
16 | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | 40.35 | ||||||
17 | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | 40.39 | ||||||
18 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 40.58 | ||||||
19 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | DGI Nordjylland | 40.71 | ||||||
20 | Nicolaj Pank Holm | 2004 | DGI Østjylland | 40.98 | ||||||
21 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | DGI Nordjylland | 41.77 | ||||||
22 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 41.79 | ||||||
23 | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | 42.43 | ||||||
24 | Jonas Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 43.18 | ||||||
25 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.49 | ||||||
- | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt ved 25m | |||||
- | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | DGI Østjylland | 36.56 | ||||||
2 | Emil Winther | 2006 | Dgi Sønderjylland | 41.38 | ||||||
3 | Hjalte Møller | 2007 | DGI Storstrømmen | 42.01 | ||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 43.23 | ||||||
5 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DGI Nordjylland | 43.24 | ||||||
6 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 44.35 | ||||||
7 | Jonathan Wohlfeld Hornbæk | 2006 | DGI Østjylland | 44.40 | ||||||
8 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 44.44 | ||||||
9 | Nicolai Klejs Jørgensen | 2006 | DGI Fyn | 50.03 | ||||||
10 | Philip Myrup | 2007 | DGI Østjylland | 55.92 | ||||||
11 | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | 59.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:04.76 | 2:17.47 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 34.65 | 1:10.82 | |||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | DGI Midtjylland | 36.18 | 1:15.63 | |||||
3 | Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | DGI Østjylland | 43.24 | 1:29.30 | |||||
4 | Rikke Blach | 1997 | DGI Nordjylland | 44.54 | 1:30.82 | |||||
5 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 43.64 | 1:31.79 | |||||
6 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | DGI Østjylland | 49.60 | 1:39.33 | |||||
7 | Cecilie Schneider | 1997 | DGI Sydøstjylland | 47.72 | 1:40.29 | |||||
8 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 48.95 | 1:40.36 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 35.44 | 1:13.89 | |||||
2 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 36.52 | 1:14.39 | |||||
3 | Freya Bloch Johnson | 2000 | DGI Nordjylland | 36.11 | 1:15.13 | |||||
4 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 37.09 | 1:15.55 | |||||
5 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 37.26 | 1:15.77 | |||||
6 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 37.61 | 1:17.01 | |||||
7 | Sofie Bruun Boye | 2001 | DGI Midtjylland | 37.58 | 1:17.99 | |||||
8 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.84 | 1:20.73 | |||||
9 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | DGI Østjylland | 39.68 | 1:21.08 | |||||
10 | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.47 | 1:22.08 | |||||
11 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 41.15 | 1:24.50 | |||||
12 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.71 | 1:24.58 | |||||
13 | Emmely Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 40.55 | 1:24.88 | |||||
14 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | 41.55 | 1:25.24 | |||||
15 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 41.44 | 1:25.29 | |||||
16 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 41.44 | 1:25.68 | |||||
17 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 42.98 | 1:25.98 | |||||
18 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 41.93 | 1:26.37 | |||||
19 | Amalie Christoffersen | 2001 | DGI Sydvest | 43.18 | 1:26.60 | |||||
20 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 42.97 | 1:28.21 | |||||
21 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 1:28.60 | ||||||
22 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 44.15 | 1:29.13 | |||||
23 | Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | DGI Østjylland | 42.87 | 1:29.49 | |||||
24 | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | 44.35 | 1:31.13 | |||||
25 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 45.88 | 1:31.97 | |||||
26 | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 45.03 | 1:33.91 | |||||
27 | Camilla Hansen | 2000 | DGI Fyn | 46.49 | 1:33.99 | |||||
28 | Andrea R. Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | 44.73 | 1:34.01 | |||||
29 | Clara Victoria Søderberg | 2000 | DGI Østjylland | 46.57 | 1:36.82 | |||||
- | Amalie Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 35.70 | 1:12.78 | |||||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 35.43 | 1:12.94 | |||||
3 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 37.33 | 1:16.41 | |||||
4 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.99 | 1:22.41 | |||||
5 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 40.27 | 1:23.62 | |||||
6 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 42.07 | 1:24.91 | |||||
7 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 41.37 | 1:25.52 | |||||
8 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 40.92 | 1:25.60 | |||||
9 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 42.94 | 1:26.97 | |||||
10 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 44.88 | 1:30.00 | |||||
11 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 43.35 | 1:30.45 | |||||
12 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 45.99 | 1:31.03 | |||||
13 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 44.51 | 1:31.09 | |||||
14 | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | 44.96 | 1:31.61 | |||||
15 | Liv Kousgaard | 2003 | DGI Sydvest | 44.53 | 1:32.27 | |||||
16 | Luna Bloch Johnson | 2003 | DGI Nordjylland | 52.26 | 1:32.31 | |||||
17 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 45.83 | 1:33.51 | |||||
18 | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | 46.78 | 1:35.12 | |||||
19 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 45.81 | 1:35.94 | |||||
20 | Anna Emilie Mortensen | 2003 | DGI Østjylland | 47.51 | 1:36.20 | |||||
21 | Julie Malina Schmidt | 2003 | DGI Østjylland | 1:37.67 | ||||||
22 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.68 | 1:38.15 | |||||
23 | Marie Lund Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 49.97 | 1:39.82 | |||||
24 | Katrine Høtoft | 2002 | DGI Østjylland | 49.60 | 1:42.66 | |||||
25 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 53.57 | 1:49.43 | |||||
- | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | 39.29 | 1:19.46 | |||||
2 | Alberte Kempel Christense | 2004 | DGI Østjylland | 42.30 | 1:26.04 | |||||
3 | Linea Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 42.82 | 1:30.67 | |||||
4 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 45.00 | 1:31.26 | |||||
5 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 1:31.43 | ||||||
6 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 44.82 | 1:32.63 | |||||
7 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | DGI Nordjylland | 46.29 | 1:34.15 | |||||
8 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 46.90 | 1:35.07 | |||||
9 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | DGI Storstrømmen | 49.13 | 1:39.12 | |||||
10 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 49.82 | 1:39.66 | |||||
11 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 49.23 | 1:40.20 | |||||
12 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 48.73 | 1:40.41 | |||||
13 | Clara Behrendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 50.52 | 1:41.42 | |||||
14 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 50.75 | 1:42.55 | |||||
15 | Louisa Christensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 49.05 | 1:43.96 | |||||
16 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 52.24 | 1:44.21 | |||||
17 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 57.56 | 1:58.72 | |||||
18 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 58.99 | 2:06.31 | |||||
19 | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | 2:15.91 | ||||||
- | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | afslut på mave | |||||
- | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Peter Laursen | 1974 | DGI Nordjylland | 37.03 | 1:16.04 | |||||
2 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 41.63 | 1:25.09 | |||||
3 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 45.28 | 1:29.60 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Vangsted | 1979 | DGI Nordjylland | 40.29 | 1:21.23 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 32.42 | 1:06.16 | |||||
2 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 36.47 | 1:13.27 | |||||
3 | Christian Bylling Jensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 36.49 | 1:14.48 | |||||
4 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 37.78 | 1:17.36 | |||||
5 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 39.51 | 1:19.81 | |||||
6 | Marcus Busk | 1996 | DGI Fyn | 52.22 | 1:48.32 | |||||
- | Jakob L. Nielsen | 1999 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Leimbeck | 2001 | DGI Midtjylland | 33.21 | 1:08.14 | |||||
2 | Emil Compen | 2000 | DGI Storstrømmen | 33.71 | 1:09.42 | |||||
3 | Jakob Sanggaard | 2000 | DGI Østjylland | 34.21 | 1:10.61 | |||||
4 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.65 | 1:11.91 | |||||
5 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | DGI Midtjylland | 36.75 | 1:13.50 | |||||
6 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 38.22 | 1:16.88 | |||||
7 | Laurits Mark Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.93 | 1:19.15 | |||||
8 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 38.69 | 1:20.02 | |||||
9 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 40.69 | 1:21.67 | |||||
10 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 41.10 | 1:24.30 | |||||
11 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 41.93 | 1:26.39 | |||||
12 | Ditlev Knagaard | 2000 | DGI Østjylland | 43.60 | 1:30.56 | |||||
13 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 44.32 | 1:30.64 | |||||
14 | Oskar Thomassen | 2001 | DGI Østjylland | 49.28 | 1:42.35 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Dgi Sønderjylland | 34.83 | 1:10.86 | |||||
2 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 34.93 | 1:11.94 | |||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 35.98 | 1:13.05 | |||||
4 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 40.16 | 1:21.02 | |||||
5 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 40.03 | 1:22.67 | |||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.51 | 1:22.91 | |||||
7 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 41.36 | 1:25.15 | |||||
8 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 42.93 | 1:26.58 | |||||
9 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 43.09 | 1:26.78 | |||||
10 | Anders Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 43.65 | 1:27.92 | |||||
11 | Frederik Munk Nyhus | 2003 | DGI Sydvest | 43.75 | 1:29.01 | |||||
12 | Anton B. Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.73 | 1:31.02 | |||||
13 | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | 45.07 | 1:32.06 | |||||
14 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 44.36 | 1:32.73 | |||||
15 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 45.61 | 1:34.01 | |||||
16 | Mikkel Brinck | 2003 | DGI Østjylland | 46.27 | 1:35.16 | |||||
17 | Frederik Bæk Jakobsen | 2002 | DGI Nordjylland | 47.49 | 1:36.39 | |||||
18 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 49.78 | 1:38.09 | |||||
19 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.65 | 1:39.14 | |||||
20 | Nioclai Høgh-Rasmussen | 2003 | DGI Nordjylland | 48.46 | 1:40.19 | |||||
21 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 48.18 | 1:41.89 | |||||
22 | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | 49.73 | 1:43.65 | |||||
23 | Nikolaj Høgh | 2003 | DGI Østjylland | 50.87 | 1:44.17 | |||||
24 | Daniel Gravers Christense | 2002 | DGI Sydvest | 51.57 | 1:45.41 | |||||
25 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 51.21 | 1:45.47 | |||||
26 | Markus Jessen | 2003 | DGI Sydvest | 52.76 | 1:45.82 | |||||
- | Frederik Bøgebjerg Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofus Hollen Damvad | 2004 | DGI Nordjylland | 44.88 | 1:32.23 | |||||
2 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 44.58 | 1:34.23 | |||||
3 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 45.86 | 1:35.10 | |||||
4 | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | 46.96 | 1:35.59 | |||||
5 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 50.87 | 1:42.35 | |||||
6 | Oliver K. Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 50.90 | 1:43.30 | |||||
7 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 52.36 | 1:49.40 | |||||
8 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | DGI Nordjylland | 54.25 | 1:49.98 | |||||
9 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 1:50.44 | ||||||
10 | Kristian Weber Johansen | 2005 | DGI Østjylland | 54.42 | 1:51.04 | |||||
- | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1956 | DGI Sydøstjylland | 46.75 | 1:40.37 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Dyrman | 1975 | DGI Nordjylland | 43.07 | 1:32.63 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 42.51 | 1:27.87 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 35.14 | 1:14.80 | |||||
2 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.17 | 1:15.48 | |||||
3 | Caroline Beck | 1998 | DGI Midtjylland | 36.53 | 1:16.22 | |||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 34.21 | 1:17.40 | |||||
5 | Maiken Jakobsen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 37.47 | 1:19.40 | |||||
6 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.72 | 1:21.64 | |||||
7 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 39.20 | 1:22.60 | |||||
8 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 37.09 | 1:22.70 | |||||
9 | Benedikte Bang From | 1996 | DGI Storstrømmen | 40.38 | 1:25.53 | |||||
10 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 37.68 | 1:25.63 | |||||
11 | Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | DGI Østjylland | 41.78 | 1:26.55 | |||||
12 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 39.17 | 1:27.97 | |||||
13 | Charlotte Lysdal | 1999 | DGI Fyn | 45.56 | 1:37.25 | |||||
- | Andrea Knudsen | 1999 | DGI Fyn | DSQ | ej samtidig ben | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 33.78 | 1:14.22 | |||||
2 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 35.63 | 1:18.10 | |||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.75 | 1:19.19 | |||||
4 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 39.23 | 1:20.17 | |||||
5 | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | 38.01 | 1:20.50 | |||||
6 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 35.82 | 1:21.34 | |||||
7 | Freya Bloch Johnson | 2000 | DGI Nordjylland | 35.69 | 1:21.40 | |||||
8 | Katrine Risberg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.35 | 1:23.51 | |||||
9 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 37.54 | 1:23.62 | |||||
10 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | DGI Storstrømmen | 39.13 | 1:24.12 | |||||
11 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 39.19 | 1:24.91 | |||||
12 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 40.16 | 1:25.18 | |||||
13 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 39.61 | 1:26.09 | |||||
14 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 40.39 | 1:26.97 | |||||
15 | Johanne Breum Holm | 2000 | DGI Østjylland | 44.07 | 1:27.98 | |||||
16 | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | 42.74 | 1:29.40 | |||||
17 | Amalie Christoffersen | 2001 | DGI Sydvest | 40.57 | 1:29.51 | |||||
18 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 43.20 | 1:29.53 | |||||
19 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 41.52 | 1:29.65 | |||||
20 | Astrid Rosenmeyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.92 | 1:29.67 | |||||
21 | Lea Mahato | 2000 | DGI Fyn | 43.08 | 1:29.93 | |||||
22 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 42.43 | 1:30.29 | |||||
23 | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 42.40 | 1:31.29 | |||||
24 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 42.84 | 1:32.18 | |||||
25 | Sara Bonde Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 44.39 | 1:37.11 | |||||
26 | Maja Kuld Petersen | 2001 | DGI Nordjylland | 49.84 | 1:41.12 | |||||
27 | Michelle Dupont | 2001 | DGI Sydvest | 49.75 | 1:45.05 | |||||
- | Amalie Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig ben fly | |||||
- | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 34.23 | 1:14.75 | |||||
2 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 37.81 | 1:19.31 | |||||
3 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DGI Nordjylland | 38.15 | 1:21.47 | |||||
4 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 40.48 | 1:21.48 | |||||
5 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 38.70 | 1:22.39 | |||||
6 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.16 | 1:23.72 | |||||
7 | Freja Romanski | 2003 | DGI Nordjylland | 39.85 | 1:24.07 | |||||
8 | Anna Victoria Bohlbro | 2002 | DGI Østjylland | 40.12 | 1:25.13 | |||||
9 | Monique Bang From | 2002 | DGI Storstrømmen | 41.55 | 1:25.16 | |||||
10 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 38.20 | 1:26.39 | |||||
11 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 41.97 | 1:26.57 | |||||
12 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.13 | 1:26.85 | |||||
13 | Ida K. Nielsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 42.85 | 1:27.44 | |||||
14 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 41.54 | 1:28.85 | |||||
15 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 41.63 | 1:31.00 | |||||
16 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 44.26 | 1:31.67 | |||||
17 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 45.18 | 1:32.18 | |||||
18 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 44.24 | 1:32.32 | |||||
19 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 44.04 | 1:33.51 | |||||
20 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 42.99 | 1:33.92 | |||||
21 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 44.47 | 1:34.11 | |||||
22 | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | 44.45 | 1:34.88 | |||||
23 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 42.75 | 1:34.98 | |||||
24 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 45.47 | 1:35.19 | |||||
25 | Luna Bloch Johnson | 2003 | DGI Nordjylland | 43.86 | 1:35.75 | |||||
26 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.43 | 1:36.83 | |||||
27 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.97 | 1:37.89 | |||||
28 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 46.87 | 1:38.47 | |||||
29 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 48.53 | 1:41.75 | |||||
30 | Julie Madsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 48.92 | 1:42.00 | |||||
31 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 47.46 | 1:42.09 | |||||
32 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 51.70 | 1:43.02 | |||||
33 | Emma Tingager Jacobsen | 2002 | DGI Fyn | 51.39 | 1:43.03 | |||||
34 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 51.71 | 1:45.20 | |||||
35 | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.47 | 1:45.39 | |||||
36 | Amanda Slaikjær | 2003 | DGI Sydvest | 52.90 | 1:51.92 | |||||
37 | Amanda Lund Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 56.83 | 1:57.44 | |||||
- | Emma Schnack | 2002 | DGI Storstrømmen | DSQ | ej samtidig ben fly | |||||
- | Linea Theilgaard Knudsen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig arme fly | |||||
- | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 39.42 | 1:21.86 | |||||
2 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 41.43 | 1:24.79 | |||||
3 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 40.68 | 1:25.10 | |||||
4 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 39.28 | 1:28.53 | |||||
5 | Nanna Bütikofer | 2004 | Dgi Sønderjylland | 44.04 | 1:29.35 | |||||
6 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 44.09 | 1:33.62 | |||||
7 | Laura Vedel Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 42.85 | 1:34.99 | |||||
8 | Mie Holst Nielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 44.65 | 1:35.47 | |||||
9 | Karoline Prang Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 46.12 | 1:36.11 | |||||
10 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 47.44 | 1:36.29 | |||||
11 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 46.32 | 1:39.07 | |||||
12 | Louisa Christensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 47.54 | 1:42.53 | |||||
13 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 48.35 | 1:43.14 | |||||
14 | Freya Berg Holberg | 2005 | Dgi Sønderjylland | 50.19 | 1:43.68 | |||||
15 | Stephanie Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 48.82 | 1:44.89 | |||||
16 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 52.12 | 1:47.32 | |||||
17 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 47.57 | 1:48.87 | |||||
18 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 52.08 | 1:49.54 | |||||
19 | Sofie Marie Damsø | 2004 | DGI Sydøstjylland | 50.96 | 1:49.79 | |||||
20 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 53.41 | 1:50.20 | |||||
21 | Silje Oestergaard Jensen | 2004 | DGI Østjylland | 53.39 | 1:50.25 | |||||
22 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 54.13 | 1:51.42 | |||||
23 | Caroline Møller Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 56.04 | 1:54.02 | |||||
24 | Julie Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 57.17 | 1:58.37 | |||||
- | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | ej syncron arme fly | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Dgi Sønderjylland | 44.42 | 1:37.83 | |||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 44.39 | 1:38.08 | |||||
3 | Emilia W Ganzevoort | 2006 | DGI Nordjylland | 48.19 | 1:45.02 | |||||
4 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 52.53 | 1:48.86 | |||||
5 | Aia Caroline Abel | 2006 | DGI Nordjylland | 55.91 | 2:00.97 | |||||
6 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 1:03.66 | 2:12.07 | |||||
7 | Sara Holst Gregersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 1:03.93 | 2:14.60 | |||||
- | Sara Gilling-Iskov | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | crawl ben i fly | |||||
- | Sara Hyldahl-Rishøj | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | udsvøm på mave 25m | |||||
- | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Torben Eisland-Schmidt | 1958 | Dgi Sønderjylland | 1:03.23 | 2:05.84 | |||||
2 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 1:12.89 | 2:27.13 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Nordahl Hansen | 1970 | DGI Midtjylland | 34.80 | 1:15.07 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 38.95 | 1:22.93 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | DGI Nordjylland | 34.12 | 1:13.57 | |||||
2 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 36.52 | 1:18.29 | |||||
3 | Martin Simonsen | 1985 | DGI Fyn | 38.59 | 1:18.35 | |||||
4 | Peter Albeck | 1985 | DGI Fyn | 42.86 | 1:32.31 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 29.75 | 1:04.22 | |||||
2 | Jakob Vingborg | 1998 | DGI Midtjylland | 30.86 | 1:07.54 | |||||
3 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 31.61 | 1:08.35 | |||||
4 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 32.84 | 1:08.88 | |||||
5 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 33.07 | 1:11.73 | |||||
6 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 36.71 | 1:15.32 | |||||
7 | Jesper Møller Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 34.28 | 1:15.66 | |||||
8 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 34.08 | 1:17.56 | |||||
9 | Mads Hald | 1996 | DGI Nordjylland | 36.49 | 1:20.72 | |||||
- | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | DSQ | doppelt arm un vand | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 30.54 | 1:06.68 | |||||
2 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 31.60 | 1:08.72 | |||||
3 | Lasse Funder Berg | 2000 | DGI Østjylland | 32.54 | 1:12.70 | |||||
4 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 33.71 | 1:13.13 | |||||
5 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 34.83 | 1:14.56 | |||||
6 | Søren G. Nielsen | 2000 | DGI Storstrømmen | 36.27 | 1:15.51 | |||||
7 | Martin Madsen | 2001 | DGI Midtjylland | 38.50 | 1:17.14 | |||||
8 | André Iversen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 36.45 | 1:17.60 | |||||
9 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.34 | 1:17.73 | |||||
10 | Jens Peder Danielsen | 2001 | DGI Sydvest | 36.77 | 1:17.89 | |||||
11 | Jens Kristian Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.38 | 1:18.66 | |||||
12 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 36.49 | 1:18.73 | |||||
13 | Frederik W. Frost-Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.76 | 1:19.83 | |||||
14 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 37.91 | 1:20.79 | |||||
15 | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 38.30 | 1:22.30 | |||||
16 | Simon G. Jensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 38.73 | 1:22.63 | |||||
17 | Søren Toft | 2001 | DGI Østjylland | 38.51 | 1:23.26 | |||||
18 | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | 38.03 | 1:24.21 | |||||
19 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | DGI Fyn | 39.47 | 1:25.13 | |||||
20 | Kristian Jessen | 2001 | DGI Sydvest | 41.93 | 1:26.72 | |||||
21 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 38.55 | 1:27.82 | |||||
22 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 43.37 | 1:28.23 | |||||
23 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 42.14 | 1:29.47 | |||||
24 | Anders Mikkelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 44.38 | 1:30.73 | |||||
25 | Sebastian Lauridsen | 2001 | DGI Østjylland | 44.50 | 1:33.72 | |||||
26 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 47.87 | 1:35.69 | |||||
27 | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | 47.52 | 1:36.74 | |||||
- | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig bev arme | |||||
- | Jakob Dynesen | 2000 | DGI Storstrømmen | DSQ | afslut på ryg på mav | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolai Sander | 2003 | DGI Nordjylland | 33.87 | 1:14.52 | |||||
2 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.68 | 1:14.89 | |||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 35.45 | 1:16.20 | |||||
4 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 35.27 | 1:18.23 | |||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 36.86 | 1:19.71 | |||||
6 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 37.56 | 1:21.95 | |||||
7 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 39.78 | 1:22.79 | |||||
8 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DGI Østjylland | 39.99 | 1:23.77 | |||||
9 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | DGI Nordjylland | 38.97 | 1:25.12 | |||||
10 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 41.35 | 1:26.76 | |||||
11 | Dennis Hansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 41.14 | 1:27.40 | |||||
12 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 41.39 | 1:27.83 | |||||
13 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 43.21 | 1:29.34 | |||||
14 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.99 | 1:33.54 | |||||
15 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 44.61 | 1:35.18 | |||||
16 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 45.37 | 1:36.80 | |||||
17 | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | 45.73 | 1:39.63 | |||||
18 | Mikkel Brinck | 2003 | DGI Østjylland | 48.93 | 1:41.95 | |||||
19 | Victor Harfot Richardy | 2002 | DGI Sydvest | 47.08 | 1:42.99 | |||||
20 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 47.36 | 1:43.82 | |||||
21 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 51.31 | 1:45.67 | |||||
22 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 49.33 | 1:47.78 | |||||
23 | Rasmus Hjorth | 2003 | DGI Sydvest | 58.87 | 1:56.71 | |||||
- | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig arme fly | |||||
- | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | ej samtidig ben bry | |||||
- | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | crawl ben i fly | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 41.57 | 1:26.32 | |||||
2 | Emil Neumann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 42.96 | 1:28.75 | |||||
3 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 41.80 | 1:31.06 | |||||
4 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 45.29 | 1:33.93 | |||||
5 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 44.83 | 1:34.58 | |||||
6 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Dgi Sønderjylland | 45.75 | 1:34.69 | |||||
7 | Malthe Spanggaard | 2004 | DGI Nordjylland | 45.79 | 1:34.87 | |||||
8 | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | 45.17 | 1:39.12 | |||||
9 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 47.88 | 1:39.16 | |||||
10 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 47.79 | 1:41.37 | |||||
11 | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | 52.59 | 1:46.42 | |||||
12 | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | 52.89 | 1:48.31 | |||||
13 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 53.63 | 1:52.01 | |||||
14 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 54.35 | 1:53.51 | |||||
15 | Simon Ulsøe | 2004 | DGI Sydvest | 51.29 | 1:55.80 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Per Odrich | 2006 | DGI Østjylland | 41.21 | 1:30.61 | |||||
2 | Emil Winther | 2006 | Dgi Sønderjylland | 48.01 | 1:39.64 | |||||
3 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 57.36 | 1:56.57 | |||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 57.41 | 2:05.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:14 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 33.17 | 1:12.68 | 1:59.65 | 2:36.54 | |||
2 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 35.85 | 1:15.96 | 2:04.45 | 2:39.54 | |||
3 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 35.84 | 1:17.12 | 2:02.75 | 2:41.45 | |||
4 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 34.64 | 1:16.62 | 2:10.86 | 2:48.30 | |||
5 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Dgi Sønderjylland | 36.84 | 1:23.11 | 2:07.79 | 2:49.70 | |||
6 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 35.95 | 1:19.85 | 2:11.63 | 2:49.90 | |||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | DGI Midtjylland | 37.01 | 1:18.82 | 2:10.05 | 2:50.06 | |||
8 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 36.53 | 1:21.15 | 2:10.71 | 2:50.45 | |||
9 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.39 | 1:23.16 | 2:13.29 | 2:53.97 | |||
10 | Benedikte Bang From | 1996 | DGI Storstrømmen | 38.79 | 1:25.31 | 2:17.52 | 2:59.30 | |||
11 | Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | DGI Østjylland | 42.15 | 1:31.33 | 2:28.44 | 3:10.44 | |||
12 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 41.47 | 1:31.03 | 2:29.72 | 3:16.88 | |||
13 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | DGI Østjylland | 46.01 | 1:42.28 | 2:39.60 | 3:24.31 | |||
14 | Josefine M Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 49.45 | 1:46.13 | 2:53.52 | 3:37.95 | |||
- | Milena Christensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma L. U. Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 36.31 | 1:20.99 | 2:07.86 | 2:45.54 | |||
2 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.27 | 1:21.13 | 2:09.97 | 2:48.98 | |||
3 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 36.40 | 1:21.05 | 2:14.87 | 2:52.73 | |||
4 | Sofie Bruun Boye | 2001 | DGI Midtjylland | 39.23 | 1:21.82 | 2:14.78 | 2:52.86 | |||
5 | Frida B. Nielsen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.15 | 1:21.76 | 2:12.83 | 2:53.63 | |||
6 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.66 | 1:28.19 | 2:16.73 | 2:55.57 | |||
7 | Ida Lerche | 2001 | DGI Fyn | 37.33 | 1:20.09 | 2:15.15 | 2:56.32 | |||
8 | Katrine Risberg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.38 | 1:23.54 | 2:19.33 | 2:58.54 | |||
9 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.64 | 1:24.70 | 2:17.89 | 2:58.60 | |||
10 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 42.52 | 1:29.00 | 2:20.16 | 2:59.67 | |||
11 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 39.39 | 1:22.56 | 2:19.70 | 3:00.09 | |||
12 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 41.14 | 1:26.22 | 2:21.24 | 3:00.92 | |||
13 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 40.70 | 1:25.26 | 2:19.70 | 3:03.14 | |||
14 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 44.58 | 1:31.44 | 2:25.33 | 3:05.94 | |||
15 | Astrid Rosenmeyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | 47.75 | 1:34.51 | 2:31.58 | 3:12.21 | |||
16 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 45.75 | 1:35.01 | 2:38.19 | 3:20.85 | |||
17 | Ellen Hjøllund Klinge | 2000 | DGI Fyn | 43.92 | 1:37.17 | 2:35.87 | 3:22.05 | |||
18 | Line Juel Jakobsen | 2001 | DGI Fyn | 51.19 | 1:46.59 | 2:45.45 | 3:31.85 | |||
19 | Sara Bonde Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 50.21 | 1:49.02 | 2:48.77 | 3:41.19 | |||
20 | Freja Gram | 2001 | DGI Østjylland | 54.06 | 1:55.60 | 2:55.10 | 3:42.42 | |||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.18 | 1:16.69 | 2:07.60 | 2:45.05 | |||
2 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.66 | 1:19.14 | 2:07.33 | 2:46.65 | |||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 39.51 | 1:23.98 | 2:11.75 | 2:49.51 | |||
4 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 36.56 | 1:18.31 | 2:12.23 | 2:51.25 | |||
5 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.56 | 1:20.66 | 2:13.02 | 2:53.23 | |||
6 | Freja Romanski | 2003 | DGI Nordjylland | 41.45 | 1:26.58 | 2:17.00 | 2:56.02 | |||
7 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 40.42 | 1:25.54 | 2:17.49 | 2:56.21 | |||
8 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | DGI Midtjylland | 44.14 | 1:28.51 | 2:17.74 | 2:59.01 | |||
9 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 40.93 | 1:28.77 | 2:20.79 | 3:00.06 | |||
10 | Sara Farag | 2003 | Dgi Sønderjylland | 40.00 | 1:26.51 | 2:20.45 | 3:01.24 | |||
11 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 40.48 | 1:26.24 | 2:20.87 | 3:03.14 | |||
12 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 42.85 | 1:31.64 | 2:25.32 | 3:07.64 | |||
13 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 42.80 | 1:31.42 | 2:27.00 | 3:08.67 | |||
14 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 42.80 | 1:34.53 | 2:26.53 | 3:10.69 | |||
15 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.46 | 1:32.64 | 2:29.85 | 3:12.58 | |||
16 | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | 42.98 | 1:32.42 | 2:29.37 | 3:13.08 | |||
17 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 40.91 | 1:30.95 | 2:27.65 | 3:14.68 | |||
18 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 44.58 | 1:35.07 | 2:40.94 | 3:23.21 | |||
19 | Emma Schnack | 2002 | DGI Storstrømmen | 45.55 | 1:38.06 | 2:38.66 | 3:26.68 | |||
20 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 44.17 | 1:35.28 | 2:35.24 | 3:26.80 | |||
21 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 45.17 | 1:37.01 | 2:43.78 | 3:30.57 | |||
22 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | DGI Østjylland | 48.43 | 1:45.61 | 2:47.10 | 3:33.92 | |||
23 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | DGI Nordjylland | 47.86 | 1:42.12 | 2:42.16 | 3:33.98 | |||
24 | Julie Madsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 52.57 | 1:44.78 | 2:48.41 | 3:36.10 | |||
25 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 43.89 | 1:39.86 | 2:49.06 | 3:36.96 | |||
26 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 54.21 | 1:50.02 | 2:54.09 | 3:40.77 | |||
27 | Nete Kirial | 2003 | DGI Østjylland | 52.33 | 1:44.44 | 2:58.87 | 3:46.21 | |||
28 | Ida Marie Paulli | 2003 | DGI Østjylland | 55.09 | 1:56.81 | 3:12.69 | 4:06.54 | |||
- | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | forkert vending | |||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Kempel Christense | 2004 | DGI Østjylland | 43.66 | 1:28.33 | 2:21.37 | 3:00.25 | |||
2 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 44.08 | 1:29.34 | 2:20.67 | 3:03.13 | |||
3 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 46.75 | 1:38.37 | 2:33.82 | 3:19.18 | |||
4 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 45.83 | 1:36.38 | 2:36.95 | 3:20.92 | |||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 47.45 | 1:36.24 | 2:36.95 | 3:21.89 | |||
6 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 48.99 | 1:41.15 | 2:39.31 | 3:22.38 | |||
7 | Karoline Prang Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 45.42 | 1:37.12 | 2:37.00 | 3:24.50 | |||
8 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | DGI Nordjylland | 48.92 | 1:40.83 | 2:42.50 | 3:27.90 | |||
9 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | DGI Midtjylland | 49.62 | 1:38.54 | 2:41.84 | 3:29.50 | |||
10 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 50.24 | 1:44.73 | 2:43.29 | 3:30.96 | |||
11 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 48.64 | 1:44.10 | 2:46.45 | 3:36.22 | |||
12 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 54.00 | 1:47.06 | 2:49.41 | 3:37.42 | |||
13 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 53.67 | 1:47.56 | 2:53.14 | 3:42.16 | |||
14 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 52.79 | 1:49.36 | 2:54.13 | 3:43.16 | |||
15 | Silje Oestergaard Jensen | 2004 | DGI Østjylland | 57.09 | 2:02.80 | 3:10.75 | 4:01.40 | |||
16 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 54.54 | 1:59.30 | 3:11.37 | 4:14.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:14 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:41 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Nordahl Hansen | 1970 | DGI Midtjylland | 35.24 | 1:18.81 | 2:12.14 | 2:55.24 | |||
2 | Anders Pedersen | 1976 | DGI Sydøstjylland | 36.01 | 1:23.08 | 2:12.55 | 2:57.54 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Vingborg | 1998 | DGI Midtjylland | 29.87 | 1:06.82 | 1:50.69 | 2:24.89 | |||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 31.25 | 1:07.97 | 1:56.05 | 2:29.66 | |||
3 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 34.35 | 1:17.09 | 2:04.69 | 2:41.74 | |||
4 | Frederik Iburg | 1995 | DGI Østjylland | 35.70 | 1:21.19 | 2:06.62 | 2:42.14 | |||
5 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 33.18 | 1:16.73 | 2:08.44 | 2:43.66 | |||
6 | Alexander Roe | 1997 | DGI Sydøstjylland | 34.62 | 1:16.73 | 2:06.43 | 2:45.44 | |||
7 | Christian Bohlbro | 1997 | DGI Østjylland | 35.31 | 1:21.20 | 2:12.55 | 2:52.77 | |||
8 | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | 37.86 | 1:22.76 | 2:18.72 | 2:55.78 | |||
9 | Mathias S. Madsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 38.63 | 1:21.83 | 2:17.84 | 2:56.46 | |||
10 | Jeremy Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 38.47 | 1:27.48 | 2:26.43 | 3:11.67 | |||
11 | Rasmus Grøn | 1999 | DGI Nordjylland | 46.68 | 1:38.15 | 2:31.35 | 3:17.11 | |||
12 | Jakob L. Nielsen | 1999 | DGI Østjylland | 46.72 | 1:39.40 | 2:40.69 | 3:22.53 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 31.90 | 1:10.62 | 1:53.65 | 2:27.44 | |||
2 | Jakob Dynesen | 2000 | DGI Storstrømmen | 31.10 | 1:10.45 | 1:54.87 | 2:30.04 | |||
3 | Emil Compen | 2000 | DGI Storstrømmen | 32.05 | 1:10.48 | 1:57.03 | 2:31.74 | |||
4 | Sebastian Leimbeck | 2001 | DGI Midtjylland | 31.73 | 1:10.15 | 1:57.35 | 2:32.44 | |||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 35.03 | 1:13.04 | 1:59.56 | 2:33.26 | |||
6 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 33.37 | 1:12.54 | 1:59.74 | 2:34.02 | |||
7 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 33.71 | 1:14.60 | 2:02.71 | 2:37.60 | |||
8 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 36.77 | 1:16.88 | 2:04.61 | 2:38.25 | |||
9 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 34.24 | 1:16.78 | 2:02.38 | 2:38.82 | |||
10 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.72 | 1:20.94 | 2:11.85 | 2:49.25 | |||
11 | Laurits Mark Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.20 | 1:20.91 | 2:12.24 | 2:49.39 | |||
12 | Jakob Sanggaard | 2000 | DGI Østjylland | 33.43 | 1:14.06 | 2:07.32 | 2:49.86 | |||
13 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 41.77 | 1:24.35 | 2:15.06 | 2:52.95 | |||
14 | Niels Christian Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.30 | 1:26.16 | 2:17.13 | 2:57.09 | |||
15 | Mads Sørensen | 2000 | DGI Østjylland | 40.99 | 1:29.67 | 2:20.43 | 3:00.59 | |||
16 | Rasmus Storgaard | 2001 | DGI Nordjylland | 37.42 | 1:21.28 | 2:19.50 | 3:01.50 | |||
17 | Sebastian Lauridsen | 2001 | DGI Østjylland | 48.13 | 1:37.35 | 2:35.98 | 3:20.44 | |||
18 | Andreas Graversen | 2000 | DGI Østjylland | 49.32 | 1:41.79 | 2:39.98 | 3:23.87 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Dgi Sønderjylland | 31.45 | 1:11.84 | 1:51.73 | 2:26.81 | |||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 36.60 | 1:16.33 | 2:03.94 | 2:39.13 | |||
3 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DGI Østjylland | 38.04 | 1:24.42 | 2:19.82 | 3:00.80 | |||
4 | Casper Fink | 2003 | Dgi Sønderjylland | 46.26 | 1:30.19 | 2:22.82 | 3:01.14 | |||
5 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 44.66 | 1:35.33 | 2:28.23 | 3:10.89 | |||
6 | Dennis Hansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 42.79 | 1:31.90 | 2:26.66 | 3:13.25 | |||
7 | Frederik Zachariassen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 49.37 | 1:36.62 | 2:32.81 | 3:14.48 | |||
8 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 48.59 | 1:39.44 | 2:35.79 | 3:19.26 | |||
9 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 50.11 | 1:43.68 | 2:44.35 | 3:27.08 | |||
10 | Daniel Madsen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.46 | 1:40.76 | 2:38.78 | 3:29.76 | |||
11 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 59.25 | 1:50.14 | 2:50.23 | 3:33.85 | |||
12 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 50.09 | 1:45.39 | 2:45.78 | 3:34.38 | |||
13 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 51.52 | 1:49.04 | 2:48.98 | 3:37.74 | |||
14 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 51.12 | 1:53.25 | 2:51.06 | 3:39.34 | |||
- | Andreas Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | 2 arme u vand 125m | |||||
- | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig ben brys | |||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 44.11 | 1:35.67 | 2:33.22 | 3:16.62 | |||
2 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 53.79 | 1:48.71 | 2:45.69 | 3:29.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:41 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyll. Water Mafia | 1999 | DGI Nordjylland | 4:23.34 | ||||||
Anne Nielsen | 1999 | 29.06 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Janni Andreasen | 1997 | 33.06 | 1:09.92 | 2:11.48 | ||||||
Emma Kjær | 1999 | 31.57 | 1:07.20 | 3:18.68 | ||||||
Martha Moeslund | 1998 | 30.42 | 1:04.66 | 4:23.34 | ||||||
2 | Orient Piger1 | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 4:36.90 | ||||||
Nina Madsen Teller | 1999 | 32.40 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 33.34 | 1:09.97 | 2:20.03 | ||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 31.34 | 1:05.53 | 3:25.56 | ||||||
Clara Sofie Egeberg | 1998 | 33.33 | 1:11.34 | 4:36.90 | ||||||
3 | Piger 1 Storstrømmen Gr.5 | 1992 | DGI Storstrømmen | 4:39.28 | ||||||
Anne Holm | 1999 | 32.98 | 1:06.20 | 1:06.20 | ||||||
Julie Farø Jakobsen | 1997 | 33.69 | 1:12.06 | 2:18.26 | ||||||
Benedikte Bang From | 1996 | 36.41 | 1:15.08 | 3:33.34 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 31.53 | 1:05.94 | 4:39.28 | ||||||
4 | Grp5 Piger 1 | 1992 | DGI Østjylland | 4:52.57 | ||||||
Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | 35.72 | 1:16.51 | 1:16.51 | ||||||
Laura B. R. Andersen | 1999 | 36.07 | 1:15.14 | 2:31.65 | ||||||
Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | 36.14 | 1:16.81 | 3:48.46 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 30.01 | 1:04.11 | 4:52.57 | ||||||
5 | Gruppe 5 Sydøst Piger 1 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 5:07.03 | ||||||
Freja Brogaard | 1999 | 34.08 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Cecilie Schneider | 1997 | 41.58 | 1:28.90 | 2:39.94 | ||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 36.68 | 1:17.47 | 3:57.41 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 33.82 | 1:09.62 | 5:07.03 | ||||||
6 | Grp5 Piger 2 | 1992 | DGI Østjylland | 5:25.66 | ||||||
Josefine M Olesen | 1999 | 41.72 | 1:25.69 | 1:25.69 | ||||||
Maria Windahl Hansen | 1998 | 35.87 | 1:19.04 | 2:44.73 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 39.64 | 1:23.93 | 4:08.66 | ||||||
Anne-Line Kjær | 1998 | 37.18 | 1:17.00 | 5:25.66 | ||||||
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyll. Deadly Pirates | 2000 | DGI Nordjylland | 4:27.39 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 30.58 | 1:05.81 | 1:05.81 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 32.01 | 1:07.49 | 2:13.30 | ||||||
Maria Kornum | 2001 | 32.37 | 1:07.09 | 3:20.39 | ||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 32.39 | 1:07.00 | 4:27.39 | ||||||
2 | Grp6 Piger 1 | 2000 | DGI Østjylland | 4:42.79 | ||||||
Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | 33.02 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Annika Jacobsen | 2001 | 34.95 | 1:12.60 | 2:22.49 | ||||||
Natasja N. Løland | 2000 | 33.26 | 1:11.82 | 3:34.31 | ||||||
Anna Harbo | 2000 | 33.74 | 1:08.48 | 4:42.79 | ||||||
3 | Midtjyske Piger | 2000 | DGI Midtjylland | 4:47.79 | ||||||
Lærke Meyer | 2000 | 33.48 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Sofie Bruun Boye | 2001 | 34.27 | 1:13.09 | 2:23.62 | ||||||
Kirsten Q. Noro | 2000 | 34.91 | 1:17.13 | 3:40.75 | ||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 31.78 | 1:07.04 | 4:47.79 | ||||||
4 | Gruppe 6 Sydøst Piger 2 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 4:51.81 | ||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 33.78 | 1:11.37 | 1:11.37 | ||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 39.16 | 1:20.96 | 2:32.33 | ||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 33.87 | 1:12.70 | 3:45.03 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 31.36 | 1:06.78 | 4:51.81 | ||||||
5 | Piger1 Sønderjylland Gr.6 | 2000 | Dgi Sønderjylland | 4:54.01 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 34.77 | 1:12.27 | 1:12.27 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 33.20 | 1:09.35 | 2:21.62 | ||||||
Katrine Risberg Hansen | 2001 | 36.14 | 1:16.26 | 3:37.88 | ||||||
Katrine Jensen | 2001 | 35.15 | 1:16.13 | 4:54.01 | ||||||
6 | Piger 1 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 4:55.46 | ||||||
Mathilde Olsen | 2001 | 35.41 | 1:13.77 | 1:13.77 | ||||||
Maria Farø Jakobsen | 2000 | 35.42 | 1:14.43 | 2:28.20 | ||||||
Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 35.05 | 1:12.53 | 3:40.73 | ||||||
Maria Bang From | 2000 | 35.63 | 1:14.73 | 4:55.46 | ||||||
7 | Piger 2 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 4:59.56 | ||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 34.85 | 1:12.00 | 1:12.00 | ||||||
Emmely Andersen | 2001 | 34.82 | 1:14.04 | 2:26.04 | ||||||
Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 36.48 | 1:18.65 | 3:44.69 | ||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 35.86 | 1:14.87 | 4:59.56 | ||||||
8 | Nordjyll. Thunder Bombs | 2000 | DGI Nordjylland | 5:03.69 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 35.72 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Sidse Månsson | 2000 | 33.96 | 1:13.76 | 2:28.64 | ||||||
Anine B. Mariegaard | 2001 | 37.86 | 1:20.16 | 3:48.80 | ||||||
Nanna Eriksen | 2001 | 36.20 | 1:14.89 | 5:03.69 | ||||||
9 | Piger 2 Sønderjylland Gr6 | 2000 | Dgi Sønderjylland | 5:06.45 | ||||||
Josefine Fleggaard | 2001 | 36.73 | 1:17.40 | 1:17.40 | ||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 34.76 | 1:14.03 | 2:31.43 | ||||||
Nethe Pedersen | 2001 | 36.14 | 1:17.77 | 3:49.20 | ||||||
Freja Schjøtt | 2001 | 36.50 | 1:17.25 | 5:06.45 | ||||||
10 | Orient Piger2 | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 5:07.67 | ||||||
Karoline Jensen | 2001 | 33.23 | 1:09.83 | 1:09.83 | ||||||
Ida Hecht-Nielsen | 2001 | 44.81 | 1:36.11 | 2:45.94 | ||||||
Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 37.51 | 1:17.29 | 4:03.23 | ||||||
Alison Lodal Hinklon | 2001 | 30.81 | 1:04.44 | 5:07.67 | ||||||
11 | Jordbærrene Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 5:15.90 | ||||||
Rikke M. Christensen | 2000 | 36.41 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Marie Kjær Christensen | 2000 | 35.95 | 1:15.51 | 2:31.09 | ||||||
Michelle Dupont | 2001 | 41.03 | 1:29.74 | 4:00.83 | ||||||
Christine Clemmensen | 2001 | 35.12 | 1:15.07 | 5:15.90 | ||||||
12 | Grp6 Piger 2 | 2000 | DGI Østjylland | 5:17.96 | ||||||
Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | 36.82 | 1:17.40 | 1:17.40 | ||||||
Clara Victoria Søderberg | 2000 | 40.14 | 1:27.00 | 2:44.40 | ||||||
Johanne Breum Holm | 2000 | 37.07 | 1:16.10 | 4:00.50 | ||||||
Naia Eske Jensen | 2001 | 37.93 | 1:17.46 | 5:17.96 | ||||||
13 | Gruppe 6 Sydøst Piger 1 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 5:22.48 | ||||||
Astrid Rosenmeyer | 2001 | 38.90 | 1:19.21 | 1:19.21 | ||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 35.90 | 1:17.02 | 2:36.23 | ||||||
Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | 41.50 | 1:26.76 | 4:02.99 | ||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 37.82 | 1:19.49 | 5:22.48 | ||||||
14 | Kirsebærrene Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 5:24.51 | ||||||
Sofie Højberg Hygum | 2001 | 35.54 | 1:14.81 | 1:14.81 | ||||||
Mie Schack Poulsen | 2001 | 39.09 | 1:22.51 | 2:37.32 | ||||||
Sabiha Hansen | 2001 | 41.82 | 1:28.56 | 4:05.88 | ||||||
Amalie Christoffersen | 2001 | 37.47 | 1:18.63 | 5:24.51 | ||||||
- | Fynske Piger Gr. 6 | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Viktorija Thomsen | 2001 | 36.77 | 1:18.63 | 1:18.63 | ||||||
SIF Kaas Kristensen | 2000 | 37.23 | 1:17.99 | 2:36.62 | ||||||
Amalie Faigh Sørensen | 2000 | 41.07 | 1:25.47 | 4:02.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Swimming Cobras | 1999 | DGI Nordjylland | 3:59.01 | ||||||
Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | 29.64 | 1:01.43 | 1:01.43 | ||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 31.41 | 1:04.31 | 2:05.74 | ||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 27.11 | 57.79 | 3:03.53 | ||||||
Magnus Lerche | 1999 | 26.20 | 55.48 | 3:59.01 | ||||||
2 | Dreng 1 Storstrømmen Gr.5 | 1992 | DGI Storstrømmen | 4:06.18 | ||||||
Emil Holm | 1996 | 27.68 | 57.45 | 57.45 | ||||||
Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 28.66 | 1:00.30 | 1:57.75 | ||||||
Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | 29.05 | 1:01.98 | 2:59.73 | ||||||
Viktor Eibye | 2001 | 31.15 | 1:06.45 | 4:06.18 | ||||||
3 | Grp5 Drenge 1 | 1992 | DGI Østjylland | 4:07.92 | ||||||
Steffen Trier Nielsen | 1996 | 28.30 | 59.60 | 59.60 | ||||||
Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 31.01 | 1:06.73 | 2:06.33 | ||||||
Thomas Grosen | 1997 | 29.67 | 1:04.10 | 3:10.43 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 27.54 | 57.49 | 4:07.92 | ||||||
4 | Gruppe 5 Sydøst Drenge 1 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 4:08.50 | ||||||
Hannibal Krogh Lund | 1993 | 29.26 | 1:01.41 | 1:01.41 | ||||||
Christian Bylling Jensen | 1999 | 29.34 | 1:02.54 | 2:03.95 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 29.50 | 1:02.99 | 3:06.94 | ||||||
Alexander Roe | 1997 | 30.12 | 1:01.56 | 4:08.50 | ||||||
5 | Fynske Drenge Gr. 5 | 1992 | DGI Fyn | 4:09.56 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 29.37 | 1:01.93 | 1:01.93 | ||||||
Jacob Terndrup Heiden | 1996 | 30.66 | 1:04.20 | 2:06.13 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 30.41 | 1:03.19 | 3:09.32 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 28.63 | 1:00.24 | 4:09.56 | ||||||
6 | Orient Herrer | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 4:23.99 | ||||||
Joakim Jakobsen | 1994 | 29.24 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Nicolai Tingman Møller | 2001 | 36.71 | 1:19.12 | 2:20.69 | ||||||
Victor ????? | 1995 | 30.16 | 1:04.00 | 3:24.69 | ||||||
Marcus Højengaard | 1999 | 28.25 | 59.30 | 4:23.99 | ||||||
7 | Gruppe 5 Sydøst Drenge 2 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 4:24.65 | ||||||
Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 32.43 | 1:07.50 | 1:07.50 | ||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 31.88 | 1:07.95 | 2:15.45 | ||||||
Niklas Christian Jensen | 1997 | 31.37 | 1:04.74 | 3:20.19 | ||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 30.62 | 1:04.46 | 4:24.65 | ||||||
8 | Grp5 Drenge 2 | 1992 | DGI Østjylland | 4:29.74 | ||||||
Kristoffer Jensen | 1994 | 30.62 | 1:04.01 | 1:04.01 | ||||||
Joachim Urbak | 1999 | 33.74 | 1:11.17 | 2:15.18 | ||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 32.10 | 1:07.22 | 3:22.40 | ||||||
Nikolaj Hjorth Becker | 1998 | 31.49 | 1:07.34 | 4:29.74 | ||||||
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Dreng 1 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 3:54.83 | ||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 28.87 | 59.50 | 59.50 | ||||||
Emil Compen | 2000 | 27.54 | 57.33 | 1:56.83 | ||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 27.45 | 57.99 | 2:54.82 | ||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 28.71 | 1:00.01 | 3:54.83 | ||||||
2 | Dreng 2 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 4:08.24 | ||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 29.98 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 29.82 | 1:02.95 | 2:04.91 | ||||||
Laurits Holm | 2000 | 30.21 | 1:02.06 | 3:06.97 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 29.98 | 1:01.27 | 4:08.24 | ||||||
3 | Grp6 Drenge 1 | 2000 | DGI Østjylland | 4:12.87 | ||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 32.68 | 1:08.79 | 1:08.79 | ||||||
Thorbjørn U. Hansen | 2000 | 28.51 | 59.76 | 2:08.55 | ||||||
Ole Skouvig Pedersen | 2000 | 30.36 | 1:04.47 | 3:13.02 | ||||||
Christian Windahl Hansen | 2000 | 27.32 | 59.85 | 4:12.87 | ||||||
4 | Nordjyll. Ice Mashers | 2000 | DGI Nordjylland | 4:14.51 | ||||||
David Johansen | 2001 | 30.73 | 1:04.57 | 1:04.57 | ||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 30.50 | 1:04.55 | 2:09.12 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 30.23 | 1:03.49 | 3:12.61 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 29.81 | 1:01.90 | 4:14.51 | ||||||
5 | Nektarinerne Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 4:27.92 | ||||||
Jens Peder Danielsen | 2001 | 31.71 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Jonas Larsen | 2001 | 31.07 | 1:08.04 | 2:14.62 | ||||||
Kristian Jessen | 2001 | 31.60 | 1:10.17 | 3:24.79 | ||||||
Boje Fokkink | 2001 | 30.16 | 1:03.13 | 4:27.92 | ||||||
6 | Drenge Gr. 6 Sønderjylland | 2000 | Dgi Sønderjylland | 4:29.38 | ||||||
Casper Fink | 2003 | 35.67 | 1:13.71 | 1:13.71 | ||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 22.04 | 1:13.29 | 2:27.00 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 29.48 | 1:01.60 | 3:28.60 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 29.39 | 1:00.78 | 4:29.38 | ||||||
7 | Gruppe 6 Sydøst Drenge 1 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 4:34.68 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 30.54 | 1:03.24 | 1:03.24 | ||||||
Frederik W. Frost-Jensen | 2001 | 33.75 | 1:12.07 | 2:15.31 | ||||||
Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | 33.72 | 1:10.58 | 3:25.89 | ||||||
Niels Christian Hansen | 2001 | 33.17 | 1:08.79 | 4:34.68 | ||||||
8 | Nordjyll. Wild Spiders | 2000 | DGI Nordjylland | 4:44.60 | ||||||
Rasmus Storgaard | 2001 | 32.67 | 1:11.19 | 1:11.19 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 36.57 | 1:17.18 | 2:28.37 | ||||||
Jens Kristian Jensen | 2001 | 31.60 | 1:05.74 | 3:34.11 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 33.63 | 1:10.49 | 4:44.60 | ||||||
9 | Fynske Drenge Gr. 6 | 2000 | DGI Fyn | 4:49.14 | ||||||
Rasmus Storm | 2001 | 34.83 | 1:10.99 | 1:10.99 | ||||||
Mathias Hartung | 2001 | 35.76 | 1:14.98 | 2:25.97 | ||||||
Jacob Kærslund Larsen | 2000 | 35.54 | 1:14.25 | 3:40.22 | ||||||
Erwan Marslund | 2001 | 32.65 | 1:08.92 | 4:49.14 | ||||||
10 | Grp6 Drenge2 | 2000 | DGI Østjylland | 4:49.82 | ||||||
Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | 33.22 | 1:09.32 | 1:09.32 | ||||||
Ditlev Knagaard | 2000 | 34.77 | 1:14.96 | 2:24.28 | ||||||
Oliver Persson | 2001 | 35.00 | 1:13.00 | 3:37.28 | ||||||
Mathias Ringtved | 2001 | 33.51 | 1:12.54 | 4:49.82 | ||||||
11 | Mandarinerne Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 5:14.23 | ||||||
Daniel Eg Larsen | 2001 | 35.11 | 1:15.39 | 1:15.39 | ||||||
Andreas Poulsen | 2000 | 36.84 | 1:19.72 | 2:35.11 | ||||||
Nikolai Grinderslev | 2001 | 40.04 | 1:23.23 | 3:58.34 | ||||||
Marcus Brink Thomsen | 2001 | 33.98 | 1:15.89 | 5:14.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Mix Gr. 5 Sønderjylland | 1999 | Dgi Sønderjylland | 4:18.63 | ||||||
Jasmin Fasel | 1996 | 31.34 | 1:03.63 | 1:03.63 | ||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 34.96 | 1:13.43 | 2:17.06 | ||||||
Mathias S. Madsen | 1999 | 31.63 | 1:06.60 | 3:23.66 | ||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 26.53 | 54.97 | 4:18.63 | ||||||
2 | Nordjyll. Rubber Ducks | 1999 | DGI Nordjylland | 4:47.35 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 30.46 | 1:03.96 | 1:03.96 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 35.45 | 1:14.37 | 2:18.33 | ||||||
Rikke Blach | 1997 | 37.82 | 1:19.70 | 3:38.03 | ||||||
Mads Hald | 1996 | 31.68 | 1:09.32 | 4:47.35 | ||||||
3 | Fynsk Mix Gr. 5 | 1992 | DGI Fyn | 4:48.66 | ||||||
Christian Stender | 1999 | 30.78 | 1:05.41 | 1:05.41 | ||||||
Nadja Skov Haffejee | 1998 | 34.75 | 1:14.47 | 2:19.88 | ||||||
Charlotte Lysdal | 1999 | 40.34 | 1:24.80 | 3:44.68 | ||||||
Frederik Klüver | 1998 | 29.30 | 1:03.98 | 4:48.66 | ||||||
4 | Grp5 Mix 1 | 1992 | DGI Østjylland | 4:50.40 | ||||||
Jeremy Jensen | 1994 | 31.65 | 1:11.99 | 1:11.99 | ||||||
Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 37.69 | 1:18.49 | 2:30.48 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 35.61 | 1:17.29 | 3:47.77 | ||||||
Andreas Rasmussen | 1999 | 29.85 | 1:02.63 | 4:50.40 | ||||||
5 | Grp5 Mix 2 | 1992 | DGI Østjylland | 4:54.08 | ||||||
Mikkel Rager | 1999 | 31.33 | 1:06.95 | 1:06.95 | ||||||
Andrea R. Mathiesen | 2001 | 36.05 | 1:18.28 | 2:25.23 | ||||||
Maja Svane | 2001 | 40.23 | 1:22.73 | 3:47.96 | ||||||
Rasmus Kaavé | 1999 | 32.15 | 1:06.12 | 4:54.08 | ||||||
Løb 31, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Grp6 Mix 1 | 2000 | DGI Østjylland | 4:26.70 | ||||||
Lasse Funder Berg | 2000 | 30.07 | 1:03.30 | 1:03.30 | ||||||
Emma Rosquist Andersen | 2001 | 34.53 | 1:13.71 | 2:17.01 | ||||||
Emma L. U. Jensen | 2000 | 32.41 | 1:08.03 | 3:25.04 | ||||||
Kasper Kjær | 2000 | 29.17 | 1:01.66 | 4:26.70 | ||||||
2 | Fynsk Mix Gr. 6 | 2000 | DGI Fyn | 4:34.81 | ||||||
Kristoffer Thomsen | 2000 | 30.24 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 33.35 | 1:10.11 | 2:15.15 | ||||||
Eva Schousboe | 2000 | 36.03 | 1:16.81 | 3:31.96 | ||||||
Anders Lund Holgersen | 2000 | 29.34 | 1:02.85 | 4:34.81 | ||||||
3 | Nordjyll. Blue Cyborgs | 2000 | DGI Nordjylland | 4:38.84 | ||||||
Laurits Mark Jensen | 2001 | 31.86 | 1:05.66 | 1:05.66 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 35.23 | 1:13.54 | 2:19.20 | ||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 33.28 | 1:10.96 | 3:30.16 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 33.38 | 1:08.68 | 4:38.84 | ||||||
4 | Grp6 Mix 2 | 2000 | DGI Østjylland | 5:06.35 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 33.85 | 1:10.74 | 1:10.74 | ||||||
Tina Ida Henriksen | 2000 | 42.88 | 1:30.29 | 2:41.03 | ||||||
Ingrid Kyed | 2000 | 37.02 | 1:17.44 | 3:58.47 | ||||||
Jakob Sanggaard | 2000 | 32.22 | 1:07.88 | 5:06.35 | ||||||
5 | Nordjyll. Sprint Team | 2000 | DGI Nordjylland | 5:13.90 | ||||||
Josephine Strøm Hansen | 2000 | 37.01 | 1:17.32 | 1:17.32 | ||||||
Tim Groen | 2001 | 35.58 | 1:18.67 | 2:35.99 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 40.71 | 1:23.70 | 3:59.69 | ||||||
Karoline Toftelund | 2001 | 34.85 | 1:14.21 | 5:13.90 | ||||||
- | Midt Mix | 2000 | DGI Midtjylland | DSQ | tilmeldt forkert årg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp1-4 Damer | 1965 | DGI Østjylland | 2:23.12 | ||||||
Louise Damborg | 1982 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Elisabeth Melchiorsen | 1975 | 37.94 | 1:11.68 | |||||||
Anette Elgaard | 1983 | 40.43 | 1:52.11 | |||||||
Rita Hauge | 1965 | 31.01 | 2:23.12 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Killer Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:04.09 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Sara Gade | 2002 | 30.63 | 1:00.55 | |||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 32.00 | 1:32.55 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 31.54 | 2:04.09 | |||||||
2 | Piger1 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:07.12 | ||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Mie Petersen | 2002 | 33.43 | 1:03.77 | |||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 33.41 | 1:37.18 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 29.94 | 2:07.12 | |||||||
3 | Gruppe 7 Sydøst Piger 2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:07.83 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 30.97 | 1:04.05 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 32.69 | 1:36.74 | |||||||
Carla Jensen | 2002 | 31.09 | 2:07.83 | |||||||
4 | Nordjyll. Hot Fighters | 2002 | DGI Nordjylland | 2:08.09 | ||||||
Signe Thomsen | 2003 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 33.63 | 1:05.92 | |||||||
Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 31.17 | 1:37.09 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 31.00 | 2:08.09 | |||||||
5 | Grp7 Piger 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:09.96 | ||||||
Anna Victoria Bohlbro | 2002 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Julie Liao Wienke | 2003 | 33.14 | 1:05.59 | |||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 36.21 | 1:41.80 | |||||||
Sofie S. Vegener | 2002 | 28.16 | 2:09.96 | |||||||
6 | Piger 1 Storsrømmen Gr.7 | 2002 | DGI Storstrømmen | 2:12.40 | ||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Emma Schnack | 2002 | 35.68 | 1:06.62 | |||||||
Monique Bang From | 2002 | 30.30 | 1:36.92 | |||||||
Anna Christensen | 2003 | 35.48 | 2:12.40 | |||||||
7 | Nordj. Lightning Rockets | 2002 | DGI Nordjylland | 2:22.84 | ||||||
Karen Pedersen | 2002 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Sofie Horsbøll | 2002 | 34.97 | 1:10.54 | |||||||
Sille Lindberg | 2003 | 38.76 | 1:49.30 | |||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 33.54 | 2:22.84 | |||||||
8 | Papegøjerne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:26.15 | ||||||
Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Josefine Amorsen | 2002 | 39.63 | 1:16.23 | |||||||
Victoria Hansen | 2003 | 40.74 | 1:56.97 | |||||||
Emma Gade | 2002 | 29.18 | 2:26.15 | |||||||
9 | Grp7 Piger 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:34.88 | ||||||
Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | 43.05 | 1:18.75 | |||||||
Mathilde Vangsted | 2003 | 38.03 | 1:56.78 | |||||||
Nete Kirial | 2003 | 38.10 | 2:34.88 | |||||||
10 | Gruppe 7 Sydøst Piger 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:35.65 | ||||||
Nicoline Bech | 2003 | 39.63 | 39.63 | |||||||
Matilde Baltsersen | 2003 | 38.74 | 1:18.37 | |||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 41.23 | 1:59.60 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 36.05 | 2:35.65 | |||||||
- | Fynske Piger Gr. 7 | 2002 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lady Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Orient Piger3 | 2002 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej hovedspring | |||||
- | Piger2 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Rocky Fireballs | 2004 | DGI Nordjylland | 2:20.02 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Sarah Brix | 2004 | 36.56 | 1:08.74 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 34.39 | 1:43.13 | |||||||
Mie Holst Nielsen | 2004 | 36.89 | 2:20.02 | |||||||
2 | Grp8 Piger 1 | 2004 | DGI Østjylland | 2:22.18 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 36.40 | 1:11.12 | |||||||
Karen K. H. Hagensen | 2004 | 37.21 | 1:48.33 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 33.85 | 2:22.18 | |||||||
3 | Piger 1 Storsrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:22.31 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 34.78 | 1:10.81 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 37.68 | 1:48.49 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 33.82 | 2:22.31 | |||||||
4 | Piger1 Sønderjylland Gr8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | 2:24.34 | ||||||
Nanna Bütikofer | 2004 | 35.23 | 35.23 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 38.50 | 1:13.73 | |||||||
Lea Winther | 2004 | 37.80 | 1:51.53 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 32.81 | 2:24.34 | |||||||
5 | Diving Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:30.93 | ||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 37.43 | 1:13.63 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 39.66 | 1:53.29 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 37.64 | 2:30.93 | |||||||
6 | Piger 2 Storsrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:36.95 | ||||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 39.35 | 1:19.64 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 36.64 | 1:56.28 | |||||||
Lærke Sander Vestergaard | 2005 | 40.67 | 2:36.95 | |||||||
7 | Nordj. Pink Hurricanes | 2004 | DGI Nordjylland | 2:38.69 | ||||||
Agnes Lyndrup | 2004 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 38.16 | 1:17.96 | |||||||
Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | 43.14 | 2:01.10 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 37.59 | 2:38.69 | |||||||
8 | Fynske Piger Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | 2:46.55 | ||||||
Johanne Rindum | 2004 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Fanny Blomgren Larsen | 2004 | 42.08 | 1:22.99 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 42.45 | 2:05.44 | |||||||
Freja Schwertfeger | 2004 | 41.11 | 2:46.55 | |||||||
9 | Piger2 Sønderjylland Gr8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | 2:48.05 | ||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Sofie Vind Jensen | 2004 | 42.05 | 1:22.23 | |||||||
Freya Berg Holberg | 2005 | 44.79 | 2:07.02 | |||||||
Liv F. Skov-Petersen | 2005 | 41.03 | 2:48.05 | |||||||
10 | Gruppe 8 Sydøst Piger 1 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:55.39 | ||||||
Signe Rosenmeyer | 2005 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Marie Laursen | 2004 | 54.83 | 1:33.82 | |||||||
Caroline K. Sørensen | 2004 | 38.97 | 2:12.79 | |||||||
Maiken Hansen | 2005 | 42.60 | 2:55.39 | |||||||
- | Grp8 Piger 2 | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Water Rockets | 2006 | DGI Nordjylland | 2:53.08 | ||||||
Emilia W Ganzevoort | 2006 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | |||||||||
Sara Gilling-Iskov | 2006 | 1:24.64 | 1:24.64 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 1:28.44 | 2:53.08 | |||||||
2 | Grp9 Piger 1 | 2006 | DGI Østjylland | 3:15.15 | ||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 54.13 | 54.13 | |||||||
Stine Østergaard Jensen | 2006 | 54.46 | 1:48.59 | |||||||
Olga K. Christiansen | 2006 | 45.26 | 2:33.85 | |||||||
Nanna Vestergård | 2006 | 41.30 | 3:15.15 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp1-4 Herrer | 1985 | DGI Østjylland | 1:53.19 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 26.48 | 26.48 | |||||||
Tore Kirkeby | 1987 | 30.58 | 57.06 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 29.55 | 1:26.61 | |||||||
Alexander Kristensen | 1989 | 26.58 | 1:53.19 | |||||||
2 | Nordjylland Extremes | 1991 | DGI Nordjylland | 1:57.93 | ||||||
Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Preben Hansen | 1967 | 29.14 | 58.76 | |||||||
Dan Møller Nielsen | 1988 | 30.26 | 1:29.02 | |||||||
Thomas Sønderskov | 1974 | 28.91 | 1:57.93 | |||||||
3 | Oldboys Fra Fyn | 1990 | DGI Fyn | 2:00.58 | ||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.92 | 1:00.33 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 31.28 | 1:31.61 | |||||||
Martin Simonsen | 1985 | 28.97 | 2:00.58 | |||||||
4 | Orkanen Sydvest | 1966 | DGI Sydvest | 2:08.72 | ||||||
Brian Christensen | 1971 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Jesper Christensen | 1968 | 32.98 | 1:07.37 | |||||||
Keld Danielsen | 1970 | 31.64 | 1:39.01 | |||||||
Thomas Ulsøe | 1968 | 29.71 | 2:08.72 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Black Ninjas | 2002 | DGI Nordjylland | 1:58.80 | ||||||
Christian Kornum | 2003 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Matias Kjær | 2002 | 30.70 | 1:01.10 | |||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 28.87 | 1:29.97 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 28.83 | 1:58.80 | |||||||
2 | Grp7 Drenge 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:01.18 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Viktor Snoghøj | 2002 | 31.35 | 1:01.43 | |||||||
Gustav Funder Skovdam | 2002 | 31.65 | 1:33.08 | |||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 28.10 | 2:01.18 | |||||||
3 | Drenge1 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:03.37 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Frederik Zachariassen | 2002 | 33.34 | 1:01.51 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 33.75 | 1:35.26 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 28.11 | 2:03.37 | |||||||
4 | Tiger Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:05.43 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 32.61 | 1:03.02 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 30.38 | 1:33.40 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 32.03 | 2:05.43 | |||||||
5 | Gruppe 7 Sydøst Drenge 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:09.77 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Anton Gold | 2002 | 35.62 | 1:06.16 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 33.39 | 1:39.55 | |||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 30.22 | 2:09.77 | |||||||
6 | Tranerne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:11.85 | ||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 31.46 | 1:03.82 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 35.25 | 1:39.07 | |||||||
Nikodem Galazka | 2002 | 32.78 | 2:11.85 | |||||||
7 | Dreng 1 Storsrømmen Gr.7 | 2002 | DGI Storstrømmen | 2:15.59 | ||||||
Johannes Frimodt-Møller | 2002 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 33.93 | 1:05.78 | |||||||
Oscar Kongsted | 2002 | 32.34 | 1:38.12 | |||||||
Victor Compen | 2003 | 37.47 | 2:15.59 | |||||||
8 | Fynske Drenge Gr. 7 | 2002 | DGI Fyn | 2:20.43 | ||||||
Tobias Stokholm | 2002 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Louis Schou | 2002 | 36.61 | 1:09.21 | |||||||
Lucas Fig | 2002 | 37.16 | 1:46.37 | |||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 34.06 | 2:20.43 | |||||||
9 | Nordjyll. Zulu Fighters | 2002 | DGI Nordjylland | 2:24.28 | ||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Simon Madsen | 2002 | 34.79 | 1:09.39 | |||||||
Frederik Bæk Jakobsen | 2002 | 35.94 | 1:45.33 | |||||||
Victor Haunstrup | 2003 | 38.95 | 2:24.28 | |||||||
10 | Drenge2 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:25.18 | ||||||
Dennis Hansen | 2002 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Thomas Schmidt | 2002 | 37.92 | 1:13.31 | |||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 37.68 | 1:50.99 | |||||||
Anders Christensen | 2002 | 34.19 | 2:25.18 | |||||||
11 | Uglerne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:26.14 | ||||||
Frederik Munk Nyhus | 2003 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Martin Uhre Skousen | 2002 | 38.06 | 1:12.87 | |||||||
Victor Harfot Richardy | 2002 | 37.08 | 1:49.95 | |||||||
Oliver S. Johnsen | 2002 | 36.19 | 2:26.14 | |||||||
12 | Gruppe 7 Sydøst Drenge 2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:29.44 | ||||||
Anton B. Nielsen | 2003 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 37.58 | 1:14.50 | |||||||
Andreas Nissen | 2003 | 39.37 | 1:53.87 | |||||||
Mattias Hansen | 2003 | 35.57 | 2:29.44 | |||||||
13 | Grp7 Drenge 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:33.90 | ||||||
Mads Vittrup Christensen | 2003 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Mikkel Dannesboe | 2003 | 35.66 | 1:14.76 | |||||||
Frederik Bols Faarup | 2003 | 38.94 | 1:53.70 | |||||||
Asger Breum Holm | 2003 | 40.20 | 2:33.90 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dreng 1 Storsrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:19.05 | ||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 37.42 | 1:09.49 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 35.47 | 1:44.96 | |||||||
Joakim Schnack | 2004 | 34.09 | 2:19.05 | |||||||
2 | Nordjyll. Rocket Ducks | 2004 | DGI Nordjylland | 2:20.33 | ||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Kris Jensen | 2004 | 37.23 | 1:12.69 | |||||||
Sofus Hollen Damvad | 2004 | 37.37 | 1:50.06 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 30.27 | 2:20.33 | |||||||
3 | Rubber Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:25.41 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 33.68 | 1:07.61 | |||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 39.89 | 1:47.50 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 37.91 | 2:25.41 | |||||||
4 | Drenge1 Sønderjylland Gr.8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | 2:31.29 | ||||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Philip Emborg Andreasen | 2005 | 41.96 | 1:20.23 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 37.46 | 1:57.69 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 33.60 | 2:31.29 | |||||||
5 | Grp8 Drenge 1 | 2004 | DGI Østjylland | 2:33.52 | ||||||
Alexander Løland | 2004 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Jakob Frimand | 2004 | 39.75 | 1:16.44 | |||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 38.51 | 1:54.95 | |||||||
Christian Sejer Sørensen | 2004 | 38.57 | 2:33.52 | |||||||
6 | Grp8 Drenge 2 | 2004 | DGI Østjylland | 2:50.73 | ||||||
Kristian Weber Johansen | 2005 | 44.05 | 44.05 | |||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 40.47 | 1:24.52 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 44.75 | 2:09.27 | |||||||
Nicolaj Pank Holm | 2004 | 41.46 | 2:50.73 | |||||||
7 | Nordjyll. Dream Express | 2004 | DGI Nordjylland | 2:54.27 | ||||||
Tobias B. Lauridsen | 2004 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 41.99 | 1:23.09 | |||||||
Magnus Horsbøll | 2005 | 45.53 | 2:08.62 | |||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 45.65 | 2:54.27 | |||||||
8 | Fynske Drenge Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | 2:58.91 | ||||||
Jonathan Cline | 2005 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Xander Termansen | 2005 | 41.97 | 1:26.90 | |||||||
Kapser Storm | 2004 | 53.02 | 2:19.92 | |||||||
Alex Fogt | 2004 | 38.99 | 2:58.91 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp9 Drenge 1 | 2006 | DGI Østjylland | 2:50.91 | ||||||
Jonathan Wohlfeld Hornbæk | 2006 | 44.50 | 44.50 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 44.24 | 1:28.74 | |||||||
Esben Frimand | 2006 | 46.28 | 2:15.02 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 35.89 | 2:50.91 | |||||||
2 | Grp9 Drenge 2 | 2006 | DGI Østjylland | 3:44.49 | ||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 55.14 | 55.14 | |||||||
Philip Myrup | 2007 | 55.23 | 1:50.37 | |||||||
Sophus Henningsen | 2007 | 1:10.32 | 3:00.69 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 43.80 | 3:44.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Titans | 1991 | DGI Nordjylland | 2:24.65 | ||||||
Bo Damvad | 1967 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Stine Dyrman | 1975 | 36.87 | 1:09.87 | |||||||
Lone Riisgaard-Jensen | 1967 | 38.83 | 1:48.70 | |||||||
Michael Nielsen | 1964 | 35.95 | 2:24.65 | |||||||
2 | Grp1-4 Mix | 1965 | DGI Østjylland | 2:29.20 | ||||||
Michael Kaas Christensen | 1991 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Line Eske | 1967 | 44.02 | 1:18.49 | |||||||
Britt Frimand | 1972 | 38.72 | 1:57.21 | |||||||
Peter Henningsen | 1971 | 31.99 | 2:29.20 | |||||||
3 | Rollator Banden | 1959 | DGI Sydøstjylland | 3:05.88 | ||||||
Arne Christoffersen | 1964 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Rina Damsgaard | 1956 | 1:02.69 | 1:40.23 | |||||||
Poul Erik Hansen | 1953 | 45.56 | 2:25.79 | |||||||
Majbrit Ditlevsen | 1956 | 40.09 | 3:05.88 | |||||||
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Night Sharks | 2002 | DGI Nordjylland | 2:13.03 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Sara Falch | 2002 | 32.45 | 1:04.28 | |||||||
Louise Hove | 2002 | 33.76 | 1:38.04 | |||||||
Magnus Anderson | 2002 | 34.99 | 2:13.03 | |||||||
2 | Grp7 Mix 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:13.31 | ||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Emilie Theilade | 2003 | 36.41 | 1:09.72 | |||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 33.30 | 1:43.02 | |||||||
Kasper Due Svendsen | 2002 | 30.29 | 2:13.31 | |||||||
3 | Mix Gr7 Sønderjylland | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:21.00 | ||||||
Zacharias H. Svendsen | 2002 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 40.80 | 1:12.69 | |||||||
Tobias G. Sørensen | 2003 | 33.13 | 1:45.82 | |||||||
Britt Stoffelen | 2002 | 35.18 | 2:21.00 | |||||||
4 | Grp7 Mix 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:25.04 | ||||||
Magnus Schmidt | 2002 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Ida Frøsig Stengaard | 2002 | 37.31 | 1:14.04 | |||||||
Anna Maja Lund | 2002 | 34.23 | 1:48.27 | |||||||
Markus Friis Hansen | 2003 | 36.77 | 2:25.04 | |||||||
5 | Nordjyll. Flying Muffins | 2002 | DGI Nordjylland | 2:25.26 | ||||||
Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Emma Rask Sørensen | 2003 | 35.86 | 1:11.78 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 38.24 | 1:50.02 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 35.24 | 2:25.26 | |||||||
6 | Ørnene Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:39.31 | ||||||
Marcus Øhlenschlæger | 2003 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Freja Kruse | 2004 | 41.97 | 1:21.53 | |||||||
Nadja Bonde Christensen | 2002 | 38.28 | 1:59.81 | |||||||
Rasmus Hjorth | 2003 | 39.50 | 2:39.31 | |||||||
7 | Vipstjertene Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:48.80 | ||||||
Casper Andersen | 2003 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Trine Tanggaard | 2003 | 48.21 | 1:27.19 | |||||||
Amanda Lund Nielsen | 2003 | 46.58 | 2:13.77 | |||||||
Lukas Bonde Christensen | 2002 | 35.03 | 2:48.80 | |||||||
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynsk Mix Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | 2:30.38 | ||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Sofie Lykke Greve | 2004 | 36.26 | 1:13.72 | |||||||
Laust Lundgaard | 2004 | 39.68 | 1:53.40 | |||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 36.98 | 2:30.38 | |||||||
2 | Nordjylland Destroyers | 2004 | DGI Nordjylland | 2:38.10 | ||||||
Anne Gilling-Iskov | 2004 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Mathias Madsen | 2004 | 42.76 | 1:19.22 | |||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 42.71 | 2:01.93 | |||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 36.17 | 2:38.10 | |||||||
3 | Grp8 Mix 1 | 2004 | DGI Østjylland | 2:43.47 | ||||||
Oliver K. Christensen | 2004 | 43.24 | 43.24 | |||||||
Emma Rosenven | 2004 | 41.98 | 1:25.22 | |||||||
Emma Neve Germansen | 2004 | 36.34 | 2:01.56 | |||||||
Casper Krogh Særkjær | 2005 | 41.91 | 2:43.47 | |||||||
4 | Sydøstjylland Gr 8 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 2:47.33 | ||||||
Sofie Marie Damsø | 2004 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Magnus Tranegård Andersen | 2005 | 41.08 | 1:20.06 | |||||||
Kirstine Buch | 2005 | 52.40 | 2:12.46 | |||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 34.87 | 2:47.33 | |||||||
5 | Grp8 Mix 2 | 2004 | DGI Østjylland | 2:51.01 | ||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 48.83 | 48.83 | |||||||
Mathilde Thomsen | 2004 | 41.46 | 1:30.29 | |||||||
Marie Work Jespersen | 2004 | 39.25 | 2:09.54 | |||||||
Frederik Gadegaard | 2005 | 41.47 | 2:51.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:06.51 | 2:18.31 | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Dyrman | 1975 | DGI Nordjylland | 47.26 | 1:41.73 | |||||
2 | Line Eske | 1967 | DGI Østjylland | 56.85 | 2:02.09 | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Dgi Sønderjylland | 39.02 | 1:23.19 | |||||
2 | Ida Marie Nielsen | 1995 | DGI Midtjylland | 40.32 | 1:25.46 | |||||
3 | Maiken Jakobsen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 41.44 | 1:26.99 | |||||
4 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 43.38 | 1:31.00 | |||||
5 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 43.42 | 1:32.95 | |||||
6 | Freja Brogaard | 1999 | DGI Sydøstjylland | 44.27 | 1:33.59 | |||||
7 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 44.08 | 1:34.29 | |||||
8 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 44.48 | 1:34.90 | |||||
9 | Anne-Line Kjær | 1998 | DGI Østjylland | 44.95 | 1:35.24 | |||||
10 | Milena Christensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 45.59 | 1:35.42 | |||||
11 | Charlotte Lysdal | 1999 | DGI Fyn | 51.41 | 1:48.72 | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 38.94 | 1:21.78 | |||||
2 | Trine Dam | 2001 | DGI Sydøstjylland | 38.61 | 1:23.78 | |||||
3 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 40.15 | 1:25.42 | |||||
4 | Emma L. U. Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 40.76 | 1:25.69 | |||||
5 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.80 | 1:29.41 | |||||
6 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 43.16 | 1:30.50 | |||||
7 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | DGI Østjylland | 42.99 | 1:31.60 | |||||
8 | Mathilde Olsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 43.35 | 1:31.94 | |||||
9 | Johanne Breum Holm | 2000 | DGI Østjylland | 44.00 | 1:32.93 | |||||
10 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 43.49 | 1:33.27 | |||||
11 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 44.84 | 1:34.90 | |||||
12 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 44.77 | 1:35.05 | |||||
13 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 45.57 | 1:35.53 | |||||
14 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | DGI Storstrømmen | 43.46 | 1:35.67 | |||||
15 | Lea Mahato | 2000 | DGI Fyn | 45.28 | 1:36.09 | |||||
16 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 46.77 | 1:38.53 | |||||
17 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 47.22 | 1:38.61 | |||||
18 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 46.96 | 1:39.11 | |||||
19 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 48.11 | 1:39.36 | |||||
20 | Ellen Hjøllund Klinge | 2000 | DGI Fyn | 47.61 | 1:39.79 | |||||
21 | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 47.87 | 1:40.13 | |||||
22 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 48.65 | 1:43.99 | |||||
23 | Tina Ida Henriksen | 2000 | DGI Østjylland | 50.47 | 1:44.87 | |||||
24 | Sara Bonde Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 49.95 | 1:47.36 | |||||
25 | Line Juel Jakobsen | 2001 | DGI Fyn | 51.00 | 1:47.92 | |||||
26 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 50.75 | 1:48.50 | |||||
27 | Clara Victoria Søderberg | 2000 | DGI Østjylland | 51.10 | 1:49.42 | |||||
- | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
- | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | starter med crawl | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 40.42 | 1:24.27 | |||||
2 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 41.05 | 1:27.11 | |||||
3 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 42.94 | 1:29.85 | |||||
4 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 43.23 | 1:29.99 | |||||
5 | Olivia Chapman Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.90 | 1:30.37 | |||||
6 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 42.18 | 1:31.10 | |||||
7 | Freja Romanski | 2003 | DGI Nordjylland | 43.65 | 1:32.86 | |||||
8 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 44.57 | 1:34.55 | |||||
9 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 45.29 | 1:35.48 | |||||
10 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 45.72 | 1:35.63 | |||||
11 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 46.27 | 1:36.13 | |||||
12 | Ida K. Nielsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 45.89 | 1:37.25 | |||||
13 | Liv Kousgaard | 2003 | DGI Sydvest | 46.00 | 1:37.45 | |||||
14 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 46.39 | 1:37.63 | |||||
15 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 47.44 | 1:39.93 | |||||
16 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 48.81 | 1:42.43 | |||||
17 | Kimia Lotfipour | 2003 | DGI Østjylland | 48.45 | 1:43.30 | |||||
18 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 49.46 | 1:44.10 | |||||
19 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 49.71 | 1:45.04 | |||||
20 | Elena Wendt Haugset | 2002 | DGI Østjylland | 49.15 | 1:45.07 | |||||
21 | SIF F Pedersen | 2003 | DGI Fyn | 48.49 | 1:45.29 | |||||
22 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 50.64 | 1:45.80 | |||||
23 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 50.75 | 1:45.90 | |||||
24 | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DGI Østjylland | 49.54 | 1:45.93 | |||||
25 | Laura Mai Stephansen | 2003 | DGI Midtjylland | 49.03 | 1:46.27 | |||||
26 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 49.26 | 1:46.29 | |||||
27 | Emma Tingager Jacobsen | 2002 | DGI Fyn | 51.92 | 1:46.68 | |||||
28 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 51.85 | 1:48.52 | |||||
29 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 51.39 | 1:48.54 | |||||
30 | Laura Dalgaard | 2002 | DGI Sydøstjylland | 52.09 | 1:50.11 | |||||
31 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 51.28 | 1:50.19 | |||||
32 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 54.47 | 1:54.05 | |||||
33 | Emilie Theilade | 2003 | DGI Østjylland | 53.56 | 1:55.29 | |||||
34 | Amanda Slaikjær | 2003 | DGI Sydvest | 54.52 | 1:55.68 | |||||
35 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 56.62 | 1:58.06 | |||||
36 | Annika Bruus | 2003 | DGI Fyn | 57.20 | 2:00.31 | |||||
37 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 54.18 | 2:03.92 | |||||
- | Britt Stoffelen | 2002 | Dgi Sønderjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lærke Kongsfelt | 2003 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej hovedspring | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 41.77 | 1:28.49 | |||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 46.68 | 1:37.02 | |||||
3 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 47.59 | 1:42.32 | |||||
4 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 49.60 | 1:42.89 | |||||
5 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 49.29 | 1:44.87 | |||||
6 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 49.85 | 1:45.13 | |||||
7 | Sofie Vind Jensen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 50.88 | 1:48.36 | |||||
8 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 49.52 | 1:48.90 | |||||
9 | Liv F. Skov-Petersen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 53.47 | 1:49.17 | |||||
10 | Helena Bolther Rugaard | 2004 | DGI Østjylland | 50.49 | 1:49.23 | |||||
11 | Clara Behrendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 52.60 | 1:50.99 | |||||
12 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 53.42 | 1:51.84 | |||||
13 | Anne K. Christiansen | 2004 | DGI Østjylland | 54.17 | 1:52.33 | |||||
14 | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | 53.26 | 1:52.44 | |||||
15 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | 52.69 | 1:52.47 | |||||
16 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | DGI Midtjylland | 52.94 | 1:53.07 | |||||
17 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 54.58 | 1:53.27 | |||||
18 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 54.68 | 1:54.29 | |||||
19 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 55.38 | 1:54.32 | |||||
20 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 54.02 | 1:54.64 | |||||
21 | Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | DGI Nordjylland | 54.78 | 1:56.48 | |||||
22 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 55.85 | 1:56.50 | |||||
23 | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | 56.75 | 1:59.88 | |||||
24 | Marie Laursen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 55.98 | 2:00.89 | |||||
25 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 59.72 | 2:04.59 | |||||
- | Ida Melchiorsen | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | 2 armtag u vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Keld Danielsen | 1970 | DGI Sydvest | 41.68 | 1:30.36 | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 46.23 | 1:40.28 | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dan Møller Nielsen | 1988 | DGI Nordjylland | 36.78 | 1:18.88 | |||||
2 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 38.42 | 1:23.83 | |||||
3 | Peter Albeck | 1985 | DGI Fyn | 45.85 | 1:38.27 | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 34.34 | 1:12.59 | |||||
2 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | DGI Sydøstjylland | 34.92 | 1:13.85 | |||||
3 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 34.63 | 1:14.31 | |||||
4 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 36.00 | 1:17.64 | |||||
5 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 37.35 | 1:18.24 | |||||
6 | Frederik Iburg | 1995 | DGI Østjylland | 38.79 | 1:20.21 | |||||
7 | Christian Stender | 1999 | DGI Fyn | 38.33 | 1:21.75 | |||||
8 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 39.59 | 1:22.80 | |||||
9 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 40.46 | 1:24.39 | |||||
10 | Alexander Roe | 1997 | DGI Sydøstjylland | 38.79 | 1:24.56 | |||||
11 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 39.13 | 1:25.60 | |||||
12 | Philip Urbak | 1998 | DGI Østjylland | 44.28 | 1:33.42 | |||||
13 | Marcus Busk | 1996 | DGI Fyn | 48.10 | 1:43.75 | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 34.22 | 1:11.11 | |||||
2 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 35.54 | 1:13.83 | |||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.88 | 1:14.19 | |||||
4 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.95 | 1:14.97 | |||||
5 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 36.97 | 1:18.05 | |||||
6 | Andreas Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.51 | 1:20.60 | |||||
7 | Martin Madsen | 2001 | DGI Midtjylland | 39.93 | 1:23.54 | |||||
8 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | DGI Midtjylland | 41.38 | 1:26.18 | |||||
9 | Mads Sørensen | 2000 | DGI Østjylland | 41.08 | 1:26.35 | |||||
10 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 40.82 | 1:26.37 | |||||
11 | Jens Peder Danielsen | 2001 | DGI Sydvest | 41.10 | 1:28.28 | |||||
12 | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | 41.01 | 1:28.56 | |||||
13 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 44.32 | 1:31.46 | |||||
14 | Simon G. Jensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 43.34 | 1:31.82 | |||||
15 | Nikolai Grinderslev | 2001 | DGI Sydvest | 44.33 | 1:35.10 | |||||
16 | Anders Mikkelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 45.00 | 1:36.02 | |||||
17 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | DGI Fyn | 45.66 | 1:36.05 | |||||
18 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 46.19 | 1:36.72 | |||||
19 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 45.32 | 1:38.63 | |||||
20 | Mathias Hartung | 2001 | DGI Fyn | 47.09 | 1:40.93 | |||||
21 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 48.74 | 1:46.21 | |||||
22 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 51.66 | 1:46.48 | |||||
23 | Nicklas Holmgaard | 2001 | DGI Østjylland | 51.58 | 1:53.83 | |||||
24 | Jens Bouwens | 2001 | DGI Østjylland | 52.84 | 1:55.97 | |||||
25 | Nicolai Hedegaard | 2001 | DGI Sydøstjylland | 57.85 | 2:02.95 | |||||
- | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | DSQ | to armt. u.v. 25 m | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Dgi Sønderjylland | 35.74 | 1:14.85 | |||||
2 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 38.55 | 1:22.90 | |||||
3 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 40.63 | 1:24.52 | |||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 41.34 | 1:25.54 | |||||
5 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.40 | 1:26.61 | |||||
6 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 41.31 | 1:27.74 | |||||
7 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DGI Østjylland | 42.82 | 1:30.44 | |||||
8 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 44.49 | 1:30.66 | |||||
9 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 43.39 | 1:32.78 | |||||
10 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 44.69 | 1:33.70 | |||||
11 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 44.37 | 1:34.08 | |||||
12 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 45.31 | 1:34.68 | |||||
13 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 43.54 | 1:35.32 | |||||
14 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 45.18 | 1:38.11 | |||||
15 | Casper Fink | 2003 | Dgi Sønderjylland | 47.05 | 1:38.53 | |||||
16 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 47.51 | 1:39.41 | |||||
17 | Tobias Stokholm | 2002 | DGI Fyn | 49.24 | 1:42.35 | |||||
18 | Anton B. Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.06 | 1:42.56 | |||||
19 | Casper Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 47.75 | 1:43.55 | |||||
20 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 48.48 | 1:43.79 | |||||
21 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 50.24 | 1:44.43 | |||||
22 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 51.06 | 1:45.97 | |||||
23 | Marius B. R. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 51.74 | 1:47.07 | |||||
24 | Asger Breum Holm | 2003 | DGI Østjylland | 50.86 | 1:47.52 | |||||
25 | Martin Uhre Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 50.71 | 1:48.72 | |||||
26 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 53.12 | 1:50.86 | |||||
27 | Markus Jessen | 2003 | DGI Sydvest | 54.49 | 1:51.92 | |||||
28 | Thomas Schmidt | 2002 | Dgi Sønderjylland | 54.52 | 1:52.67 | |||||
29 | Frederik Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | 58.10 | 2:02.12 | |||||
30 | Frederik Bøgebjerg Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 59.76 | 2:05.78 | |||||
31 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 59.06 | 2:05.94 | |||||
- | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | DSQ | 2 benspark 50m | |||||
- | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | to arm. u.v. 25m | |||||
- | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | 2 armtag un van 75m | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 43.01 | 1:31.49 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 43.96 | 1:31.81 | |||||
3 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Dgi Sønderjylland | 50.75 | 1:45.96 | |||||
4 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 53.46 | 1:51.29 | |||||
5 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 54.44 | 1:53.20 | |||||
6 | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | 55.22 | 1:57.11 | |||||
7 | Jonas Gaur | 2005 | DGI Østjylland | 56.82 | 2:01.62 | |||||
8 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 1:04.58 | 2:20.78 | |||||
- | Frederik Vernersen | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 44.06 | ||||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 31.80 | ||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | DGI Midtjylland | 33.20 | ||||||
3 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 34.58 | ||||||
4 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 35.51 | ||||||
5 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 36.90 | ||||||
6 | Benedikte Bang From | 1996 | DGI Storstrømmen | 38.49 | ||||||
7 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 42.27 | ||||||
8 | Josefine M Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 45.33 | ||||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 31.11 | ||||||
2 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 31.95 | ||||||
3 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 33.46 | ||||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | DGI Nordjylland | 33.85 | ||||||
5 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 34.52 | ||||||
6 | Katrine Risberg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.47 | ||||||
7 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.99 | ||||||
8 | Julie Nedergaard Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.40 | ||||||
9 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 37.55 | ||||||
10 | Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | DGI Østjylland | 38.44 | ||||||
11 | Natasja N. Løland | 2000 | DGI Østjylland | 38.99 | ||||||
12 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 39.38 | ||||||
13 | Lea Mahato | 2000 | DGI Fyn | 39.75 | ||||||
14 | SIF Kaas Kristensen | 2000 | DGI Fyn | 41.32 | ||||||
15 | Anna Cathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 43.77 | ||||||
16 | Camilla Hansen | 2000 | DGI Fyn | 43.80 | ||||||
17 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 45.06 | ||||||
18 | Amalie Laursen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 49.89 | ||||||
19 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 56.98 | ||||||
20 | Mia Sophie Schmidt | 2001 | DGI Sydvest | 58.74 | ||||||
21 | Anna Haue Jensen | 2001 | DGI Fyn | 1:00.09 | ||||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 35.21 | ||||||
2 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 38.27 | ||||||
3 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 38.88 | ||||||
4 | Anna Victoria Bohlbro | 2002 | DGI Østjylland | 39.22 | ||||||
5 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 39.36 | ||||||
6 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 39.47 | ||||||
7 | Ida K. Nielsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 39.88 | ||||||
8 | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | 40.09 | ||||||
9 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 41.31 | ||||||
10 | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | 41.37 | ||||||
11 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 41.94 | ||||||
12 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 42.40 | ||||||
13 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | DGI Midtjylland | 42.74 | ||||||
14 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.65 | ||||||
15 | Emma Schnack | 2002 | DGI Storstrømmen | 43.66 | ||||||
16 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 44.80 | ||||||
17 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | DGI Østjylland | 45.18 | ||||||
18 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 45.68 | ||||||
19 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | DGI Nordjylland | 45.84 | ||||||
20 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 45.97 | ||||||
21 | Laura Mai Stephansen | 2003 | DGI Midtjylland | 47.29 | ||||||
22 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 48.07 | ||||||
23 | Nicoline Bech | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.79 | ||||||
24 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.83 | ||||||
25 | Mathilde Christensen | 2002 | DGI Fyn | 50.56 | ||||||
26 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 54.37 | ||||||
27 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 54.76 | ||||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 35.31 | ||||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 39.17 | ||||||
3 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 40.12 | ||||||
4 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 41.46 | ||||||
5 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 42.15 | ||||||
6 | Karoline Prang Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 42.26 | ||||||
7 | Laura Vedel Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 42.41 | ||||||
8 | Mie Holst Nielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 44.63 | ||||||
9 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 46.32 | ||||||
10 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 46.34 | ||||||
11 | Helena Bolther Rugaard | 2004 | DGI Østjylland | 46.71 | ||||||
12 | Sofie Marie Damsø | 2004 | DGI Sydøstjylland | 46.73 | ||||||
13 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 47.61 | ||||||
14 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 49.08 | ||||||
15 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 51.16 | ||||||
16 | Louisa Christensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 51.38 | ||||||
17 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 51.61 | ||||||
18 | Silje Oestergaard Jensen | 2004 | DGI Østjylland | 52.92 | ||||||
19 | Clara Behrendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 53.55 | ||||||
20 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 53.56 | ||||||
21 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 55.16 | ||||||
22 | Alberte Dreist | 2004 | DGI Østjylland | 57.46 | ||||||
23 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 57.65 | ||||||
- | Klara Wagner | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 41.72 | ||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Dgi Sønderjylland | 48.60 | ||||||
3 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:04.44 | ||||||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | DGI Nordjylland | 1:05.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Sønderskov | 1974 | DGI Nordjylland | 33.27 | ||||||
2 | Jesper Christensen | 1968 | DGI Sydvest | 38.58 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 36.26 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Simonsen | 1985 | DGI Fyn | 30.76 | ||||||
2 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | DGI Storstrømmen | 31.45 | ||||||
3 | Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | DGI Nordjylland | 31.82 | ||||||
4 | Frederik Eg Larsen | 1987 | DGI Fyn | 37.62 | ||||||
5 | Michael Kaas Christensen | 1991 | DGI Østjylland | 39.04 | ||||||
- | Johnny Jensen | 1985 | DGI Sydøstjylland | DSQ | havde ur på | |||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 28.63 | ||||||
2 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 29.84 | ||||||
3 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 30.05 | ||||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 31.48 | ||||||
5 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 31.54 | ||||||
6 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 32.03 | ||||||
7 | Nikolaj Hjorth Becker | 1998 | DGI Østjylland | 32.22 | ||||||
8 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 32.62 | ||||||
9 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 33.20 | ||||||
10 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 34.77 | ||||||
11 | Jeremy Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 34.83 | ||||||
12 | Stefan S. Sørensen | 1993 | DGI Nordjylland | 37.57 | ||||||
13 | Rasmus Grøn | 1999 | DGI Nordjylland | 45.16 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Funder Berg | 2000 | DGI Østjylland | 30.73 | ||||||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 31.70 | ||||||
3 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 31.91 | ||||||
4 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 32.00 | ||||||
5 | Kasper Kjær | 2000 | DGI Østjylland | 32.26 | ||||||
6 | Jens Kristian Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.27 | ||||||
7 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.39 | ||||||
8 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.62 | ||||||
9 | Søren G. Nielsen | 2000 | DGI Storstrømmen | 32.76 | ||||||
10 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 33.13 | ||||||
11 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.01 | ||||||
12 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 34.55 | ||||||
13 | Søren Toft | 2001 | DGI Østjylland | 35.18 | ||||||
14 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 35.52 | ||||||
15 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.28 | ||||||
16 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 36.46 | ||||||
17 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | DGI Fyn | 36.79 | ||||||
18 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 36.97 | ||||||
19 | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 37.53 | ||||||
20 | Frederik W. Frost-Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 38.48 | ||||||
21 | Mathias Hartung | 2001 | DGI Fyn | 39.44 | ||||||
22 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 39.57 | ||||||
23 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 39.73 | ||||||
24 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 41.64 | ||||||
25 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 43.66 | ||||||
26 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 45.85 | ||||||
27 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 46.04 | ||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 30.49 | ||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | DGI Nordjylland | 31.36 | ||||||
3 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.80 | ||||||
4 | Oscar Kongsted | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.96 | ||||||
5 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 39.25 | ||||||
6 | Dennis Hansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 40.86 | ||||||
7 | Daniel Madsen | 2003 | DGI Nordjylland | 42.54 | ||||||
8 | Anders Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 43.52 | ||||||
9 | Victor Harfot Richardy | 2002 | DGI Sydvest | 43.65 | ||||||
10 | Casper Fink | 2003 | Dgi Sønderjylland | 44.03 | ||||||
11 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 44.64 | ||||||
12 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 45.02 | ||||||
13 | Magnus Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | 46.32 | ||||||
14 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 46.56 | ||||||
15 | Thomas Schmidt | 2002 | Dgi Sønderjylland | 47.65 | ||||||
16 | Anton Gold | 2002 | DGI Sydøstjylland | 49.13 | ||||||
17 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 49.36 | ||||||
18 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 49.63 | ||||||
19 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 50.60 | ||||||
20 | Mikkel Langkjær | 2003 | DGI Sydøstjylland | 53.26 | ||||||
21 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 53.61 | ||||||
22 | Frederik Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | 56.41 | ||||||
- | Nioclai Høgh-Rasmussen | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.01 | ||||||
2 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 36.81 | ||||||
3 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 41.91 | ||||||
4 | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | 43.27 | ||||||
5 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | DGI Sydøstjylland | 49.88 | ||||||
6 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | DGI Nordjylland | 52.33 | ||||||
7 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 53.43 | ||||||
8 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 56.05 | ||||||
9 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 1:02.86 | ||||||
- | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | crawl ved udsvøm | |||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | DGI Østjylland | 41.15 | ||||||
2 | Emil Winther | 2006 | Dgi Sønderjylland | 49.09 | ||||||
3 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 52.54 | ||||||
- | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | DSQ | ej sam arme v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rita Hauge | 1965 | DGI Østjylland | 33.14 | 1:09.72 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Melchiorsen | 1975 | DGI Østjylland | 41.77 | 1:24.97 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 35.87 | 1:15.21 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 29.05 | 1:00.86 | |||||
2 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 30.76 | 1:03.56 | |||||
3 | Anne Holm | 1999 | DGI Storstrømmen | 31.41 | 1:03.96 | |||||
4 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 31.24 | 1:04.14 | |||||
5 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 31.52 | 1:04.97 | |||||
6 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 31.26 | 1:05.51 | |||||
7 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 32.34 | 1:07.77 | |||||
8 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 33.37 | 1:10.54 | |||||
9 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 34.13 | 1:10.75 | |||||
10 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 33.31 | 1:10.81 | |||||
11 | Ida Marie Nielsen | 1995 | DGI Midtjylland | 34.39 | 1:11.16 | |||||
12 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 35.59 | 1:12.70 | |||||
13 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 34.82 | 1:13.20 | |||||
14 | Milena Christensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 35.19 | 1:13.60 | |||||
15 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 35.93 | 1:14.97 | |||||
16 | Anne-Line Kjær | 1998 | DGI Østjylland | 37.30 | 1:16.47 | |||||
17 | Milla Bauer | 1997 | DGI Sydøstjylland | 37.38 | 1:17.77 | |||||
18 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 37.39 | 1:18.02 | |||||
19 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | DGI Østjylland | 37.55 | 1:20.13 | |||||
20 | Josefine M Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 40.03 | 1:22.82 | |||||
21 | Amalie Jensen | 1998 | DGI Storstrømmen | 42.20 | 1:28.42 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 30.99 | 1:04.62 | |||||
2 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 31.91 | 1:05.95 | |||||
3 | Trine Dam | 2001 | DGI Sydøstjylland | 32.28 | 1:06.33 | |||||
4 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 31.78 | 1:07.05 | |||||
5 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 32.59 | 1:07.57 | |||||
6 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.47 | 1:07.76 | |||||
7 | Sofie Bruun Boye | 2001 | DGI Midtjylland | 32.90 | 1:08.07 | |||||
8 | Anna Harbo | 2000 | DGI Østjylland | 33.15 | 1:08.35 | |||||
9 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 32.43 | 1:09.03 | |||||
10 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 33.16 | 1:09.50 | |||||
11 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 33.87 | 1:09.77 | |||||
12 | Ida Lerche | 2001 | DGI Fyn | 33.26 | 1:09.94 | |||||
13 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 33.27 | 1:10.19 | |||||
14 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.23 | 1:10.29 | |||||
15 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 34.32 | 1:10.95 | |||||
16 | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | 34.58 | 1:11.40 | |||||
17 | Natasja N. Løland | 2000 | DGI Østjylland | 34.76 | 1:11.44 | |||||
18 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.10 | 1:12.66 | |||||
19 | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.69 | 1:13.47 | |||||
20 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 36.02 | 1:13.55 | |||||
21 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 35.69 | 1:14.09 | |||||
22 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.77 | 1:14.57 | |||||
23 | Mathilde Olsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 36.20 | 1:14.86 | |||||
24 | Maria Bang From | 2000 | DGI Storstrømmen | 35.90 | 1:15.32 | |||||
25 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 36.32 | 1:15.42 | |||||
26 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.78 | 1:15.62 | |||||
27 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 36.12 | 1:16.24 | |||||
28 | Ellen Hjøllund Klinge | 2000 | DGI Fyn | 36.87 | 1:16.73 | |||||
29 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 37.02 | 1:16.79 | |||||
30 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 36.97 | 1:16.93 | |||||
31 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.00 | 1:17.27 | |||||
32 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.59 | 1:17.75 | |||||
33 | SIF Kaas Kristensen | 2000 | DGI Fyn | 38.46 | 1:18.32 | |||||
34 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 38.94 | 1:18.45 | |||||
35 | Andrea R. Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | 37.39 | 1:18.75 | |||||
36 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.67 | 1:19.85 | |||||
37 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 37.54 | 1:20.11 | |||||
38 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.00 | 1:21.47 | |||||
39 | Maiken Marker | 2001 | DGI Sydvest | 41.82 | 1:26.56 | |||||
40 | Michelle Dupont | 2001 | DGI Sydvest | 41.97 | 1:30.42 | |||||
41 | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 46.14 | 1:37.11 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 29.78 | 1:02.87 | |||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 31.49 | 1:05.81 | |||||
3 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 31.85 | 1:05.86 | |||||
4 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 32.58 | 1:07.34 | |||||
5 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DGI Nordjylland | 32.15 | 1:07.90 | |||||
6 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 32.56 | 1:08.33 | |||||
7 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 33.09 | 1:08.58 | |||||
8 | Monique Bang From | 2002 | DGI Storstrømmen | 33.15 | 1:08.94 | |||||
9 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 33.85 | 1:09.54 | |||||
10 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 33.62 | 1:09.80 | |||||
11 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.67 | 1:11.30 | |||||
12 | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.28 | 1:11.60 | |||||
13 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 34.62 | 1:12.51 | |||||
14 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.07 | 1:13.43 | |||||
15 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 36.50 | 1:14.80 | |||||
16 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 35.82 | 1:14.91 | |||||
17 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 37.26 | 1:15.10 | |||||
18 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 36.18 | 1:15.66 | |||||
19 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 38.16 | 1:16.29 | |||||
20 | Olivia Chapman Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 37.32 | 1:16.43 | |||||
21 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.72 | 1:16.74 | |||||
22 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 37.88 | 1:18.14 | |||||
23 | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | 39.03 | 1:19.50 | |||||
24 | Britt Stoffelen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.83 | 1:19.59 | |||||
25 | Anna Christensen | 2003 | DGI Storstrømmen | 1:19.87 | ||||||
26 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 39.62 | 1:22.32 | |||||
27 | Marie Lund Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 41.13 | 1:22.82 | |||||
28 | Luna Bloch Johnson | 2003 | DGI Nordjylland | 38.32 | 1:23.04 | |||||
29 | Anna Emilie Mortensen | 2003 | DGI Østjylland | 39.02 | 1:23.20 | |||||
30 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 39.79 | 1:23.82 | |||||
31 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 40.05 | 1:24.12 | |||||
32 | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.35 | 1:24.60 | |||||
33 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 42.72 | 1:25.62 | |||||
34 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.24 | 1:25.94 | |||||
35 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 41.14 | 1:26.21 | |||||
36 | Josefine Amorsen | 2002 | DGI Sydvest | 41.76 | 1:28.00 | |||||
37 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 42.70 | 1:28.30 | |||||
38 | SIF F Pedersen | 2003 | DGI Fyn | 42.29 | 1:30.63 | |||||
39 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 42.01 | 1:31.55 | |||||
40 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.30 | 1:32.50 | |||||
41 | Amanda Slaikjær | 2003 | DGI Sydvest | 48.56 | 1:42.23 | |||||
42 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 51.38 | 1:51.25 | |||||
- | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 34.14 | 1:11.93 | |||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | 35.33 | 1:12.98 | |||||
3 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 36.63 | 1:15.26 | |||||
4 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 36.87 | 1:18.09 | |||||
5 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 37.59 | 1:20.18 | |||||
6 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 38.77 | 1:20.24 | |||||
7 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 39.02 | 1:20.79 | |||||
8 | Klara Wagner | 2004 | DGI Storstrømmen | 40.20 | 1:21.45 | |||||
9 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 39.61 | 1:22.91 | |||||
10 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.18 | 1:23.35 | |||||
11 | Mie Holst Nielsen | 2004 | DGI Nordjylland | 40.69 | 1:23.61 | |||||
12 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 40.36 | 1:25.56 | |||||
13 | Marie Work Jespersen | 2004 | DGI Østjylland | 41.52 | 1:26.05 | |||||
14 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 41.85 | 1:26.65 | |||||
15 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 40.36 | 1:26.96 | |||||
16 | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | 40.83 | 1:27.21 | |||||
17 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 42.10 | 1:28.05 | |||||
18 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | DGI Midtjylland | 41.64 | 1:28.41 | |||||
19 | Emma Neve Germansen | 2004 | DGI Østjylland | 41.44 | 1:28.47 | |||||
20 | Stephanie Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 41.87 | 1:28.59 | |||||
21 | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | 42.95 | 1:29.05 | |||||
22 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 44.63 | 1:31.57 | |||||
23 | Agnes Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | 44.46 | 1:33.96 | |||||
24 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 43.68 | 1:34.24 | |||||
25 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 43.15 | 1:34.26 | |||||
26 | Sofie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 47.04 | 1:38.13 | |||||
27 | Johanne Rindum | 2004 | DGI Fyn | 1:38.75 | ||||||
28 | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | 59.17 | 2:00.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | 39.71 | 1:33.65 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Nordahl Hansen | 1970 | DGI Midtjylland | 30.90 | 1:05.03 | |||||
2 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 31.95 | 1:06.47 | |||||
3 | Anders Pedersen | 1976 | DGI Sydøstjylland | 32.99 | 1:09.52 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 32.29 | 1:08.90 | |||||
2 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 32.77 | 1:09.56 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 28.61 | 59.33 | |||||
2 | Alexander Kristensen | 1989 | DGI Østjylland | 28.21 | 59.58 | |||||
3 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | DGI Storstrømmen | 29.06 | 1:02.59 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 26.56 | 54.45 | |||||
2 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 26.91 | 54.83 | |||||
3 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 27.73 | 57.47 | |||||
4 | Emil Holm | 1996 | DGI Storstrømmen | 27.91 | 57.84 | |||||
5 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 28.45 | 59.13 | |||||
6 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DGI Storstrømmen | 28.96 | 59.65 | |||||
7 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 28.43 | 59.91 | |||||
8 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 29.18 | 1:00.39 | |||||
9 | Alexander Roe | 1997 | DGI Sydøstjylland | 28.80 | 1:00.52 | |||||
10 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 29.17 | 1:01.68 | |||||
11 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 30.43 | 1:03.61 | |||||
12 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 30.77 | 1:04.17 | |||||
13 | Niklas Christian Jensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 31.21 | 1:04.65 | |||||
14 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 30.53 | 1:04.92 | |||||
15 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 31.24 | 1:05.34 | |||||
16 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 31.96 | 1:06.61 | |||||
17 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 31.53 | 1:07.20 | |||||
18 | Johannes Larsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 32.35 | 1:07.23 | |||||
19 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 32.54 | 1:07.96 | |||||
20 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 31.80 | 1:08.00 | |||||
21 | Mikkel Rager | 1999 | DGI Østjylland | 32.14 | 1:08.62 | |||||
22 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 31.42 | 1:08.78 | |||||
23 | Christian Stender | 1999 | DGI Fyn | 32.61 | 1:09.11 | |||||
24 | Jeremy Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 31.97 | 1:10.09 | |||||
- | Mathias S. Madsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Compen | 2000 | DGI Storstrømmen | 27.52 | 57.35 | |||||
2 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 28.43 | 58.52 | |||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 28.56 | 58.93 | |||||
4 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | DGI Storstrømmen | 29.16 | 1:00.14 | |||||
5 | Laurits Holm | 2000 | DGI Storstrømmen | 29.70 | 1:00.19 | |||||
6 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 29.79 | 1:00.92 | |||||
7 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 30.03 | 1:01.67 | |||||
8 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 30.02 | 1:01.91 | |||||
9 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 29.75 | 1:02.33 | |||||
10 | Kasper Kjær | 2000 | DGI Østjylland | 29.43 | 1:02.44 | |||||
11 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 30.18 | 1:02.51 | |||||
12 | Søren G. Nielsen | 2000 | DGI Storstrømmen | 30.97 | 1:02.91 | |||||
13 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 31.32 | 1:04.90 | |||||
14 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 31.27 | 1:04.93 | |||||
15 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 31.24 | 1:05.61 | |||||
16 | Sofus Christensen | 2000 | DGI Storstrømmen | 31.21 | 1:06.06 | |||||
17 | Jens Peder Danielsen | 2001 | DGI Sydvest | 31.86 | 1:06.11 | |||||
18 | André Iversen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 32.72 | 1:06.97 | |||||
19 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.53 | 1:07.02 | |||||
20 | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | 32.18 | 1:08.04 | |||||
21 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 33.77 | 1:08.13 | |||||
22 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | DGI Sydøstjylland | 32.53 | 1:08.21 | |||||
23 | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 31.84 | 1:08.49 | |||||
24 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 32.85 | 1:08.80 | |||||
25 | Niels Christian Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 32.81 | 1:09.01 | |||||
26 | Frederik W. Frost-Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 33.65 | 1:09.78 | |||||
27 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 33.72 | 1:09.80 | |||||
28 | Kristian Jessen | 2001 | DGI Sydvest | 32.82 | 1:10.08 | |||||
29 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 33.92 | 1:10.11 | |||||
30 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 34.30 | 1:11.38 | |||||
30 | Simon G. Jensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 34.04 | 1:11.38 | |||||
32 | Rasmus Storgaard | 2001 | DGI Nordjylland | 33.30 | 1:11.55 | |||||
33 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 34.67 | 1:14.76 | |||||
34 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.45 | 1:15.56 | |||||
35 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 35.58 | 1:15.73 | |||||
36 | Anders Mikkelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.56 | 1:17.75 | |||||
37 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 38.83 | 1:21.28 | |||||
38 | Nikolai Grinderslev | 2001 | DGI Sydvest | 40.53 | 1:24.28 | |||||
39 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.75 | 1:25.11 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Dgi Sønderjylland | 29.21 | 59.93 | |||||
2 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 30.71 | 1:03.55 | |||||
3 | Nikolai Sander | 2003 | DGI Nordjylland | 30.29 | 1:03.73 | |||||
4 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 31.29 | 1:05.53 | |||||
5 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 31.33 | 1:06.13 | |||||
6 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 32.33 | 1:06.98 | |||||
7 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | DGI Storstrømmen | 33.59 | 1:09.20 | |||||
8 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 33.38 | 1:10.08 | |||||
9 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 33.73 | 1:10.34 | |||||
10 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 33.70 | 1:10.81 | |||||
11 | Oscar Kongsted | 2002 | DGI Storstrømmen | 34.18 | 1:11.43 | |||||
12 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DGI Østjylland | 34.47 | 1:11.58 | |||||
13 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 34.62 | 1:12.58 | |||||
14 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 34.03 | 1:12.77 | |||||
15 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 35.21 | 1:12.82 | |||||
16 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 35.24 | 1:13.12 | |||||
17 | Casper Fink | 2003 | Dgi Sønderjylland | 35.36 | 1:13.24 | |||||
18 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 36.29 | 1:14.11 | |||||
19 | Anders Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 36.99 | 1:15.37 | |||||
20 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 36.98 | 1:15.63 | |||||
21 | Nikodem Galazka | 2002 | DGI Sydvest | 37.53 | 1:15.86 | |||||
22 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 35.75 | 1:16.77 | |||||
23 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.59 | 1:17.88 | |||||
24 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 37.22 | 1:17.92 | |||||
25 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 38.94 | 1:18.20 | |||||
26 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.57 | 1:18.72 | |||||
27 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 37.16 | 1:18.83 | |||||
28 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 38.43 | 1:20.59 | |||||
29 | Magnus Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | 39.53 | 1:21.73 | |||||
30 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 37.13 | 1:22.22 | |||||
31 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 40.24 | 1:22.40 | |||||
32 | Anton Gold | 2002 | DGI Sydøstjylland | 37.81 | 1:23.28 | |||||
33 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.52 | 1:24.05 | |||||
34 | Anton B. Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.20 | 1:24.39 | |||||
35 | Andreas Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.89 | 1:24.49 | |||||
36 | Martin Uhre Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 1:26.03 | ||||||
37 | Oscar Xu | 2003 | DGI Storstrømmen | 41.89 | 1:26.28 | |||||
38 | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | 40.99 | 1:29.48 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Neumann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 34.81 | 1:11.86 | |||||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.25 | 1:12.28 | |||||
3 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 35.31 | 1:14.61 | |||||
4 | Joakim Schnack | 2004 | DGI Storstrømmen | 37.90 | 1:15.97 | |||||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 37.66 | 1:18.36 | |||||
6 | Malthe Spanggaard | 2004 | DGI Nordjylland | 36.85 | 1:19.32 | |||||
7 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 37.70 | 1:19.79 | |||||
8 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 38.36 | 1:20.42 | |||||
9 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 39.12 | 1:21.34 | |||||
10 | Sofus Hollen Damvad | 2004 | DGI Nordjylland | 38.58 | 1:22.72 | |||||
11 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Dgi Sønderjylland | 42.48 | 1:24.82 | |||||
12 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 41.14 | 1:26.45 | |||||
13 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 41.96 | 1:28.32 | |||||
14 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 41.27 | 1:30.10 | |||||
15 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 43.45 | 1:30.86 | |||||
16 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | DGI Nordjylland | 44.07 | 1:32.61 | |||||
17 | Magnus Tranegård Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.79 | 1:32.75 | |||||
18 | Nicolaj Pank Holm | 2004 | DGI Østjylland | 43.85 | 1:32.76 | |||||
19 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 43.24 | 1:32.91 | |||||
20 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | DGI Nordjylland | 43.10 | 1:33.33 | |||||
21 | Kristian Weber Johansen | 2005 | DGI Østjylland | 45.37 | 1:35.68 | |||||
22 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | DGI Nordjylland | 44.52 | 1:35.86 | |||||
23 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 47.91 | 1:41.95 | |||||
24 | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | 48.26 | 1:43.22 | |||||
25 | Simon Ulsøe | 2004 | DGI Sydvest | 46.52 | 1:44.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:31 |