Tulokset Dronksim
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Triton Lag 1 | 2005 | Simklubben Triton | 2:48.73 | ||||||
Maja Björnström | 2005 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Victor Borg | 2005 | 46.97 | 1:25.68 | |||||||
Anna Stenberg | 2005 | 37.98 | 2:03.66 | |||||||
Sebastian Strand | 2005 | 45.07 | 2:48.73 | |||||||
2 | SS Delfin Lag 1 Mix Md | 2005 | Simsällskapet Delfin | 2:50.42 | ||||||
Viola Berntsson | 2005 | 43.75 | 43.75 | |||||||
Jonna Möller | 2005 | 41.00 | 1:24.75 | |||||||
Hugo Johnsson | 2005 | 48.79 | 2:13.54 | |||||||
Selma Seipp | 2005 | 36.88 | 2:50.42 | |||||||
3 | Trelleborg Sim | 2005 | Trelleborg Sim | 3:11.59 | ||||||
Seth Nillund | 2005 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Hanna Plym | 2005 | 52.07 | 1:32.17 | |||||||
Rasmus Lundström | 2006 | 45.01 | 2:17.18 | |||||||
Tilde Heij Wahlström | 2005 | 54.41 | 3:11.59 | |||||||
4 | SK Triton Lag 2 | 2005 | Simklubben Triton | 3:13.31 | ||||||
Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Albin Nyholm | 2007 | 50.76 | 1:30.32 | |||||||
Isa Ståhl | 2006 | 44.69 | 2:15.01 | |||||||
Jonathan Olofsson | 2006 | 58.30 | 3:13.31 | |||||||
- | SK Triton Lag 3 | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 2, 25m Bröstsim Fl 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Nordström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 23.67 | ||||||
2 | Sophia Schüttert | 2006 | Simklubben Triton | 26.89 | ||||||
3 | Alma Holmqvist | 2006 | Simklubben Triton | 26.99 | ||||||
4 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 27.23 | ||||||
5 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 27.31 | ||||||
6 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 27.36 | ||||||
7 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 28.63 | ||||||
8 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 28.80 | ||||||
9 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 29.06 | ||||||
10 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 29.15 | ||||||
11 | Elisa Raminmajd | 2006 | Simklubben Sydsim | 29.45 | ||||||
12 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 30.04 | ||||||
13 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 31.13 | ||||||
14 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 31.45 | ||||||
15 | Matilda Persson | 2006 | Simklubben Triton | 31.66 | ||||||
16 | Klara Kingberg | 2006 | Simklubben Triton | 33.80 | ||||||
- | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Bröstsim Fl 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 23.59 | ||||||
2 | Julia Horvat | 2005 | Simklubben Triton | 25.49 | ||||||
3 | Moa Hedlund | 2005 | Simklubben Triton | 25.80 | ||||||
4 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 26.35 | ||||||
5 | Lovisa Jönsson | 2005 | Simklubben Triton | 28.32 | ||||||
6 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 28.33 | ||||||
7 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 30.00 | ||||||
8 | Saga Rausek Nielsen | 2005 | Simklubben Triton | 32.58 | ||||||
- | Fanny Sendrup | 2005 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Alicia Holmberg Gyllarp | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Alva Åhström | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Thyra Larsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 3, 25m Bröstsim Po 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Milo Norberg Randowo | 2006 | Ystads Simsällskap | 26.65 | ||||||
2 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 27.09 | ||||||
3 | Isak Jarebrant | 2006 | Simklubben Triton | 28.44 | ||||||
4 | Zach Widstrand | 2006 | Simklubben Triton | 28.86 | ||||||
5 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 29.26 | ||||||
6 | Hannes Bengtsson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 32.54 | ||||||
- | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Bröstsim Po 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 25.99 | ||||||
2 | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | 26.14 | ||||||
3 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 26.24 | ||||||
4 | Viggo Grönevik | 2005 | Simklubben Triton | 28.57 | ||||||
5 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 28.83 | ||||||
6 | Oliver Stahlbom | 2005 | Simklubben Triton | 29.68 | ||||||
7 | Robert Szabo | 2005 | Simklubben Triton | 32.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 4, 50m Bröstsim Fl 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Jungklaus Consulting AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.67 | ||||||
2 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 54.12 | ||||||
3 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 54.25 | ||||||
4 | Nea Claesson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 57.02 | ||||||
5 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 57.12 | ||||||
6 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 57.19 | ||||||
7 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:00.45 | ||||||
- | Alva Andersson | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Fl 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Jungklaus Consulting AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 49.79 | ||||||
2 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 50.27 | ||||||
2 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 50.27 | ||||||
4 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 51.58 | ||||||
5 | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 52.42 | ||||||
6 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 52.96 | ||||||
7 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 57.82 | ||||||
8 | Lovisa Le Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 57.92 | ||||||
9 | Frida Elofsson | 2005 | Simklubben Triton | 57.97 | ||||||
10 | Hanna Plym | 2005 | Trelleborg Sim | 58.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 5, 50m Bröstsim Po 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 56.89 | ||||||
2 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 57.15 | ||||||
3 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:01.48 | ||||||
4 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 1:03.92 | ||||||
- | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Po 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 52.66 | ||||||
2 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 1:00.90 | ||||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 1:05.25 | ||||||
- | Matthias Johansson | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 6, 25m Frisim Fl 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 18.23 | ||||||
2 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 20.47 | ||||||
3 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 20.71 | ||||||
4 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 20.77 | ||||||
5 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 21.31 | ||||||
6 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 21.50 | ||||||
7 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 21.83 | ||||||
8 | Nea Claesson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 22.24 | ||||||
9 | Emelie Djuric | 2006 | Landskrona Simsällskap | 22.82 | ||||||
10 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 22.89 | ||||||
11 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 22.99 | ||||||
12 | Alma Holmqvist | 2006 | Simklubben Triton | 23.24 | ||||||
13 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 23.26 | ||||||
14 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 23.68 | ||||||
15 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 23.88 | ||||||
16 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 24.04 | ||||||
17 | Elisa Raminmajd | 2006 | Simklubben Sydsim | 24.20 | ||||||
18 | Matilda Persson | 2006 | Simklubben Triton | 24.47 | ||||||
19 | Alva Andersson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 25.33 | ||||||
20 | Sophia Schüttert | 2006 | Simklubben Triton | 25.53 | ||||||
21 | Emmi Haine | 2006 | Simklubben Triton | 25.97 | ||||||
22 | Klara Kingberg | 2006 | Simklubben Triton | 30.65 | ||||||
Gren 6, 25m Frisim Fl 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Holmberg Gyllarp | 2005 | Simklubben Triton | 17.81 | ||||||
2 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 18.09 | ||||||
3 | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 19.32 | ||||||
4 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 20.07 | ||||||
5 | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | 21.21 | ||||||
6 | Thyra Larsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 22.05 | ||||||
7 | Moa Hedlund | 2005 | Simklubben Triton | 22.39 | ||||||
8 | Julia Horvat | 2005 | Simklubben Triton | 22.62 | ||||||
9 | Lovisa Jönsson | 2005 | Simklubben Triton | 23.09 | ||||||
10 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 26.12 | ||||||
- | Fanny Sendrup | 2005 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 7, 25m Frisim Po 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 22.56 | ||||||
2 | Zach Widstrand | 2006 | Simklubben Triton | 22.96 | ||||||
3 | Milo Norberg Randowo | 2006 | Ystads Simsällskap | 23.10 | ||||||
4 | Isak Jarebrant | 2006 | Simklubben Triton | 23.72 | ||||||
5 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | 25.06 | ||||||
6 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Triton | 26.75 | ||||||
7 | Hannes Bengtsson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 29.04 | ||||||
8 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 35.47 | ||||||
Gren 7, 25m Frisim Po 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | 18.00 | ||||||
2 | Sebastian Strand | 2005 | Simklubben Triton | 21.82 | ||||||
3 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 22.52 | ||||||
4 | Oliver Stahlbom | 2005 | Simklubben Triton | 24.53 | ||||||
5 | Robert Szabo | 2005 | Simklubben Triton | 25.36 | ||||||
6 | Viggo Grönevik | 2005 | Simklubben Triton | 25.80 | ||||||
7 | Matthias Johansson | 2005 | Simklubben Triton | 37.29 | ||||||
- | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 8, 50m Frisim Fl 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.73 | ||||||
2 | Tilda Nordström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 40.06 | ||||||
3 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 43.84 | ||||||
4 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 45.44 | ||||||
5 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 46.16 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Fl 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 37.11 | ||||||
2 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 38.30 | ||||||
3 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 38.60 | ||||||
4 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 40.24 | ||||||
5 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 41.12 | ||||||
6 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 41.96 | ||||||
7 | Hanna Plym | 2005 | Trelleborg Sim | 45.18 | ||||||
8 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 46.91 | ||||||
9 | Lovisa Le Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 53.96 | ||||||
10 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 56.23 | ||||||
- | Alva Åhström | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 9, 50m Frisim Po 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 44.56 | ||||||
2 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 46.70 | ||||||
3 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 47.70 | ||||||
4 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 48.96 | ||||||
5 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 49.09 | ||||||
6 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 50.89 | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Po 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 40.51 | ||||||
2 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.74 | ||||||
3 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 43.03 | ||||||
4 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 47.53 | ||||||
5 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 50.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 10, 25m Fjärilsim Fl 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 22.42 | ||||||
2 | Tilda Nordström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 23.12 | ||||||
3 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 23.69 | ||||||
4 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 23.85 | ||||||
5 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 24.07 | ||||||
6 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 24.93 | ||||||
7 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 25.55 | ||||||
8 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 25.97 | ||||||
9 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 27.68 | ||||||
10 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 28.74 | ||||||
Gren 10, 25m Fjärilsim Fl 10 oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 19.00 | ||||||
2 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 19.61 | ||||||
3 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 20.99 | ||||||
4 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 21.60 | ||||||
5 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 22.52 | ||||||
6 | Alicia Holmberg Gyllarp | 2005 | Simklubben Triton | 22.73 | ||||||
7 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 23.08 | ||||||
8 | Hanna Plym | 2005 | Trelleborg Sim | 24.77 | ||||||
9 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 25.39 | ||||||
10 | Lovisa Le Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 26.40 | ||||||
- | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 11, 25m Fjärilsim Po 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 23.45 | ||||||
2 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 27.80 | ||||||
3 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 28.62 | ||||||
4 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 34.03 | ||||||
- | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 11, 25m Fjärilsim Po 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | 21.72 | ||||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 22.65 | ||||||
3 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 25.79 | ||||||
4 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 28.73 | ||||||
- | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 12, 25m Ryggsim Fl 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Panduro Hobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 23.52 | ||||||
2 | Ida Husby | 2006 | Simklubben Lödde | 24.07 | ||||||
3 | Amanda Dihle | 2006 | Simklubben Lödde | 24.55 | ||||||
4 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 24.70 | ||||||
5 | Emmi Haine | 2006 | Simklubben Triton | 24.77 | ||||||
6 | Thowe Eliasson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 25.32 | ||||||
7 | Alma Holmqvist | 2006 | Simklubben Triton | 26.16 | ||||||
8 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 26.47 | ||||||
9 | Ia Pettersson | 2008 | Landskrona Simsällskap | 26.73 | ||||||
10 | Nea Claesson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 27.10 | ||||||
11 | Matilda Persson | 2006 | Simklubben Triton | 27.48 | ||||||
12 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 29.25 | ||||||
13 | Elisa Raminmajd | 2006 | Simklubben Sydsim | 29.43 | ||||||
14 | Klara Kingberg | 2006 | Simklubben Triton | 30.41 | ||||||
- | Sophia Schüttert | 2006 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Alva Andersson | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 12, 25m Ryggsim Fl 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Panduro Hobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 21.76 | ||||||
2 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 22.72 | ||||||
3 | Alicia Holmberg Gyllarp | 2005 | Simklubben Triton | 23.92 | ||||||
4 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 24.65 | ||||||
5 | Julia Horvat | 2005 | Simklubben Triton | 26.21 | ||||||
6 | Frida Elofsson | 2005 | Simklubben Triton | 27.13 | ||||||
7 | Lovisa Le Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 27.65 | ||||||
8 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 28.48 | ||||||
9 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 28.93 | ||||||
10 | Thyra Larsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 30.20 | ||||||
11 | Saga Rausek Nielsen | 2005 | Simklubben Triton | 31.23 | ||||||
12 | Emilia Ljunggren | 2005 | Simklubben Triton | 32.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 13, 25m Ryggsim Po 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | 25.06 | ||||||
2 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 26.10 | ||||||
3 | Rasmus Lundström | 2006 | Trelleborg Sim | 26.48 | ||||||
4 | Isak Jarebrant | 2006 | Simklubben Triton | 27.65 | ||||||
5 | Sam Bengtsson Nimander | 2008 | Simklubben Triton | 27.92 | ||||||
6 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Triton | 28.88 | ||||||
7 | Milo Norberg Randowo | 2006 | Ystads Simsällskap | 29.26 | ||||||
8 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 31.06 | ||||||
9 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 32.43 | ||||||
Gren 13, 25m Ryggsim Po 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | 21.55 | ||||||
2 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 22.34 | ||||||
3 | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | 26.28 | ||||||
4 | Oliver Stahlbom | 2005 | Simklubben Triton | 27.13 | ||||||
4 | Viggo Grönevik | 2005 | Simklubben Triton | 27.13 | ||||||
6 | Robert Szabo | 2005 | Simklubben Triton | 29.11 | ||||||
7 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 30.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 14, 50m Ryggsim Fl 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 50.03 | ||||||
2 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.71 | ||||||
3 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.96 | ||||||
4 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 53.05 | ||||||
5 | Tilda Nordström | 2006 | Simsällskapet Delfin | 55.13 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Fl 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 46.43 | ||||||
2 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.20 | ||||||
3 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 49.24 | ||||||
4 | Hanna Plym | 2005 | Trelleborg Sim | 49.66 | ||||||
5 | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 51.90 | ||||||
- | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 15, 50m Ryggsim Po 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: W&Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 51.08 | ||||||
2 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 1:03.15 | ||||||
- | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Po 10 oy, Finaler 10 år |
Sponsor: W&Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.60 | ||||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 52.08 | ||||||
3 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 55.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 16, 100m Medley Fl 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.34 | 1:34.83 | |||||
2 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 53.35 | 1:54.92 | |||||
3 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 55.71 | 1:59.23 | |||||
4 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 56.60 | 2:00.42 | |||||
- | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Medley Fl 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 50.82 | 1:41.31 | |||||
2 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 48.66 | 1:41.55 | |||||
3 | Anna Stenberg | 2005 | Simklubben Triton | 48.63 | 1:43.57 | |||||
4 | Alicia Holmberg Gyllarp | 2005 | Simklubben Triton | 52.89 | 1:48.11 | |||||
5 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 53.48 | 1:49.46 | |||||
6 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 57.99 | 1:54.88 | |||||
- | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
- | Hanna Plym | 2005 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 17, 100m Medley Po 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: W&Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 1:00.07 | 2:03.65 | |||||
Gren 17, 100m Medley Po 10oy, Finaler 10 år |
Sponsor: W&Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 51.06 | 1:49.12 | |||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 54.47 | 1:58.84 | |||||
3 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 1:01.24 | 2:07.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 18, 4X25m Medley Mixed, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | SS Delfin Lag 1 Mix Md | 2005 | Simsällskapet Delfin | 1:29.50 | ||||||
Viola Berntsson | 2005 | |||||||||
Hugo Johnsson | 2005 | 50.53 | 50.53 | |||||||
Selma Seipp | 2005 | |||||||||
Jonna Möller | 2005 | 1:29.50 | 1:29.50 | |||||||
2 | SK Triton Lag 1 | 2005 | Simklubben Triton | 1:30.43 | ||||||
Victor Borg | 2005 | |||||||||
Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | 47.65 | 47.65 | |||||||
Maja Björnström | 2005 | |||||||||
Sebastian Strand | 2005 | 1:30.43 | 1:30.43 | |||||||
3 | SK Triton Lag 2 | 2005 | Simklubben Triton | 1:37.01 | ||||||
Viggo Grönevik | 2005 | |||||||||
Frida Elofsson | 2005 | 53.80 | 53.80 | |||||||
Anna Stenberg | 2005 | |||||||||
Albin Nyholm | 2007 | 1:37.01 | 1:37.01 | |||||||
4 | SK Triton Lag 4 | 2005 | Simklubben Triton | 1:40.92 | ||||||
Zach Widstrand | 2006 | |||||||||
Lovisa Jönsson | 2005 | 53.11 | 53.11 | |||||||
Alicia Holmberg Gyllarp | 2005 | |||||||||
Oliver Stahlbom | 2005 | 1:40.92 | 1:40.92 | |||||||
5 | Trelleborg Sim | 2005 | Trelleborg Sim | 1:41.50 | ||||||
Hanna Plym | 2005 | |||||||||
Tilde Heij Wahlström | 2005 | 53.70 | 53.70 | |||||||
Seth Nillund | 2005 | |||||||||
Jonatan Bååth | 2006 | 1:41.50 | 1:41.50 | |||||||
6 | SK Triton Lag 3 | 2005 | Simklubben Triton | 1:45.86 | ||||||
Jens Magnusson | 2005 | |||||||||
Sophia Schüttert | 2006 | 53.66 | 53.66 | |||||||
Isa Ståhl | 2006 | |||||||||
Jonathan Olofsson | 2006 | 1:45.86 | 1:45.86 | |||||||
- | SK Triton Lag 5 | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Viktor Lövberg | 2007 | |||||||||
Isak Jarebrant | 2006 | 59.10 | 59.10 | |||||||
- | SK Triton Lag 6 | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | SS Delfin Lag 1 Mix Md | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 19, 4X50m Medley Mixed, Finaler 11 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Triton Lag 1 | 2004 | Simklubben Triton | 2:54.49 | ||||||
Maja Blomliden | 2004 | 1:34.64 | 1:34.64 | |||||||
Markus Qvarfordh | 2004 | 42.55 | 2:17.19 | |||||||
Mica Nolén | 2004 | 37.30 | 2:54.49 | |||||||
Jacob Palmqvist | 2004 | 2:54.49 | ||||||||
2 | Landskrona Simsällskap | 2004 | Landskrona Simsällskap | 3:02.48 | ||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 48.49 | 48.49 | |||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 52.23 | 1:40.72 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 42.10 | 2:22.82 | |||||||
Ella Röiseth | 2005 | 39.66 | 3:02.48 | |||||||
3 | SK Triton Lag 2 | 2004 | Simklubben Triton | 3:09.22 | ||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 50.85 | 50.85 | |||||||
Tyra Öhlin | 2004 | 53.42 | 1:44.27 | |||||||
Isabel Persson | 2004 | 43.61 | 2:27.88 | |||||||
Theo Ceplitis | 2004 | 41.34 | 3:09.22 | |||||||
4 | SK Triton Lag 3 | 2004 | Simklubben Triton | 3:30.34 | ||||||
Lucas Gyllenskiöld | 2004 | 58.72 | 58.72 | |||||||
Ebba Ringström | 2004 | 51.60 | 1:50.32 | |||||||
Malin Olofsson | 2004 | 49.65 | 2:39.97 | |||||||
Kasper Marcusson Madsen | 2004 | 50.37 | 3:30.34 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 20, 50m Bröstsim Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Levin Ohlsson Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 45.69 | ||||||
2 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.75 | ||||||
3 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 47.54 | ||||||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 51.10 | ||||||
5 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 51.89 | ||||||
6 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 52.18 | ||||||
7 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 53.57 | ||||||
8 | Juliet Groby Nilsson | 2004 | Simklubben Triton | 53.91 | ||||||
8 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 53.91 | ||||||
10 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 53.97 | ||||||
11 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 53.99 | ||||||
11 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 53.99 | ||||||
13 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 54.12 | ||||||
14 | Ida Lindström | 2004 | Simklubben Triton | 54.86 | ||||||
15 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 55.41 | ||||||
16 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 55.78 | ||||||
17 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 56.79 | ||||||
18 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.98 | ||||||
19 | Julia Oskarsson | 2004 | Simklubben Triton | 59.07 | ||||||
20 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:02.30 | ||||||
21 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:02.62 | ||||||
22 | Alice Haagman | 2004 | Trelleborg Sim | 1:10.59 | ||||||
23 | Alva Rosenqvist | 2004 | Simklubben Triton | 1:11.68 | ||||||
- | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 21, 100m Bröstsim Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Panduro Hobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 49.32 | 1:42.12 | |||||
2 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.40 | 1:42.75 | |||||
3 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 50.41 | 1:49.02 | |||||
4 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 56.16 | 1:58.65 | |||||
5 | Ines Hed | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:07.20 | 2:23.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 22, 50m Bröstsim Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: W&Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 46.44 | ||||||
2 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.77 | ||||||
3 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.28 | ||||||
4 | Theo Ceplitis | 2004 | Simklubben Triton | 53.17 | ||||||
5 | Kasper Marcusson Madsen | 2004 | Simklubben Triton | 59.21 | ||||||
6 | Zeb Helgeson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:04.92 | ||||||
7 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 1:20.31 | ||||||
- | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 23, 100m Bröstsim Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Palmqvist | 2004 | Simklubben Triton | 53.64 | 1:50.36 | |||||
2 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 52.82 | 1:51.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 24, 50m Frisim Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.65 | ||||||
2 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 36.92 | ||||||
3 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 37.56 | ||||||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 38.03 | ||||||
5 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.14 | ||||||
6 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.38 | ||||||
7 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.22 | ||||||
8 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 42.26 | ||||||
9 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.63 | ||||||
10 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 43.09 | ||||||
11 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.17 | ||||||
12 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 44.75 | ||||||
13 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 45.40 | ||||||
14 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 46.34 | ||||||
15 | Elin Olsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.53 | ||||||
16 | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | 49.82 | ||||||
17 | Alice Haagman | 2004 | Trelleborg Sim | 50.00 | ||||||
18 | Ines Hed | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.18 | ||||||
19 | Alva Rosenqvist | 2004 | Simklubben Triton | 51.78 | ||||||
20 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 52.60 | ||||||
21 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 53.84 | ||||||
22 | Alma af Forselles Möller | 2004 | Simklubben Triton | 54.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 25, 100m Frisim Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 38.17 | 1:20.79 | |||||
2 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 39.80 | 1:24.73 | |||||
3 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 40.38 | 1:27.87 | |||||
4 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 40.85 | 1:28.65 | |||||
5 | Julia Oskarsson | 2004 | Simklubben Triton | 43.97 | 1:32.88 | |||||
6 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.74 | 1:32.94 | |||||
7 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 47.83 | 1:41.18 | |||||
8 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 51.20 | 1:53.40 | |||||
9 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 55.59 | 2:02.44 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 26, 50m Frisim Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Palmqvist | 2004 | Simklubben Triton | 36.17 | ||||||
2 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.38 | ||||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 41.68 | ||||||
4 | Theo Ceplitis | 2004 | Simklubben Triton | 42.50 | ||||||
5 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 45.61 | ||||||
6 | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | 47.40 | ||||||
7 | Zeb Helgeson | 2004 | Simklubben Sydsim | 51.47 | ||||||
8 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 1:04.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 27, 100m Frisim Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.36 | 1:26.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 28, 25m Fjärilsim Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Ultra Clean AB i Malmö |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 18.38 | ||||||
2 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 19.43 | ||||||
3 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 20.70 | ||||||
4 | Julia Oskarsson | 2004 | Simklubben Triton | 20.92 | ||||||
5 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 21.21 | ||||||
6 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 21.58 | ||||||
7 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 22.68 | ||||||
8 | Ida Lindström | 2004 | Simklubben Triton | 23.18 | ||||||
9 | Juliet Groby Nilsson | 2004 | Simklubben Triton | 23.70 | ||||||
10 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 24.51 | ||||||
11 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 25.26 | ||||||
12 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 25.31 | ||||||
13 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 25.88 | ||||||
14 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 31.24 | ||||||
- | Alma af Forselles Möller | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 29, 50m Fjärilsim Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 43.07 | ||||||
2 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 44.01 | ||||||
3 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 44.36 | ||||||
4 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 48.41 | ||||||
5 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 49.22 | ||||||
6 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 50.05 | ||||||
7 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 50.35 | ||||||
8 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 50.36 | ||||||
9 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 51.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 30, 25m Fjärilsim Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Palmqvist | 2004 | Simklubben Triton | 19.43 | ||||||
2 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 20.57 | ||||||
3 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 21.67 | ||||||
4 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 24.95 | ||||||
5 | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | 28.52 | ||||||
- | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Zeb Helgeson | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 32, 50m Ryggsim Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 44.51 | ||||||
2 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 44.61 | ||||||
3 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 45.54 | ||||||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.62 | ||||||
5 | Julia Oskarsson | 2004 | Simklubben Triton | 46.19 | ||||||
6 | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | 46.75 | ||||||
7 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 46.91 | ||||||
8 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 47.44 | ||||||
9 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 48.13 | ||||||
10 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 48.61 | ||||||
11 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 50.70 | ||||||
12 | Juliet Groby Nilsson | 2004 | Simklubben Triton | 52.77 | ||||||
13 | Alva Rosenqvist | 2004 | Simklubben Triton | 53.87 | ||||||
14 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 54.03 | ||||||
15 | Magdalena Hansson | 2004 | Simklubben Triton | 55.50 | ||||||
16 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 55.52 | ||||||
17 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 57.39 | ||||||
18 | Ines Hed | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.11 | ||||||
19 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.34 | ||||||
- | Elin Olsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 33, 100m Ryggsim Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 41.85 | 1:26.22 | |||||
2 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 46.31 | 1:36.25 | |||||
3 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 49.59 | 1:44.78 | |||||
4 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 51.57 | 1:45.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 34, 50m Ryggsim Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Levin Ohlsson Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 44.87 | ||||||
2 | Jacob Palmqvist | 2004 | Simklubben Triton | 45.23 | ||||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 48.85 | ||||||
4 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.98 | ||||||
5 | Zeb Helgeson | 2004 | Simklubben Sydsim | 54.11 | ||||||
6 | Viggo Ståhlberg | 2004 | Simklubben Triton | 54.98 | ||||||
7 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 57.41 | ||||||
8 | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | 58.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 35, 100m Ryggsim Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.52 | 1:38.37 | |||||
2 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 51.11 | 1:46.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 36, 100m Medley Fl 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.92 | 1:34.55 | |||||
2 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.80 | 1:37.14 | |||||
3 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 46.48 | 1:38.49 | |||||
4 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 45.80 | 1:41.24 | |||||
5 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 45.69 | 1:41.94 | |||||
6 | Julia Oskarsson | 2004 | Simklubben Triton | 46.91 | 1:43.07 | |||||
7 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 49.52 | 1:43.52 | |||||
8 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 53.28 | 1:46.08 | |||||
9 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 53.43 | 1:49.04 | |||||
10 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 53.44 | 1:49.94 | |||||
11 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 53.71 | 1:50.30 | |||||
12 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 1:00.86 | 2:00.33 | |||||
- | Juliet Groby Nilsson | 2004 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Ebba Ringström | 2004 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 37, 100m Medley Po 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Levin Ohlsson Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Palmqvist | 2004 | Simklubben Triton | 45.39 | 1:33.69 | |||||
2 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 43.16 | 1:34.41 | |||||
3 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 48.94 | 1:43.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 11 år |
Sponsor: Lokaltidningen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Triton Lag 1 | 2004 | Simklubben Triton | 2:32.22 | ||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 41.31 | 41.31 | |||||||
Isabel Persson | 2004 | 37.72 | 1:19.03 | |||||||
Jacob Palmqvist | 2004 | 37.80 | 1:56.83 | |||||||
Mica Nolén | 2004 | 35.39 | 2:32.22 | |||||||
2 | Landskrona Simsällskap | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:40.94 | ||||||
Emma Hassling | 2004 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 42.59 | 1:22.08 | |||||||
Ella Röiseth | 2005 | 40.07 | 2:02.15 | |||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 38.79 | 2:40.94 | |||||||
3 | SK Triton Lag 2 | 2004 | Simklubben Triton | 2:43.95 | ||||||
Markus Qvarfordh | 2004 | 43.15 | 43.15 | |||||||
Ebba Ringström | 2004 | 37.76 | 1:20.91 | |||||||
Julia Oskarsson | 2004 | 41.17 | 2:02.08 | |||||||
Theo Ceplitis | 2004 | 41.87 | 2:43.95 | |||||||
4 | SK Triton Lag 3 | 2004 | Simklubben Triton | 3:21.17 | ||||||
Maja Blomliden | 2004 | 41.01 | 41.01 | |||||||
Tyra Öhlin | 2004 | 42.31 | 1:23.32 | |||||||
Kasper Marcusson Madsen | 2004 | 50.67 | 2:13.99 | |||||||
Lucas Gyllenskiöld | 2004 | 1:07.18 | 3:21.17 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 31 januari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 39, 200m Medley Fl 12, Finaler 12 år |
Sponsor: W&Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.91 | 1:22.29 | 2:11.35 | 2:47.54 | |||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 36.73 | 1:18.14 | 2:10.30 | 2:48.30 | |||
3 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 40.23 | 1:26.83 | 2:17.67 | 2:58.63 | |||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.85 | 1:26.11 | 2:19.19 | 3:01.06 | |||
5 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.93 | 1:26.66 | 2:22.58 | 3:08.71 | |||
6 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 41.30 | 1:30.43 | 2:27.05 | 3:13.39 | |||
7 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.22 | 1:33.03 | 2:31.80 | 3:13.76 | |||
8 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 47.08 | 1:33.86 | 2:32.44 | 3:14.06 | |||
9 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.25 | 1:33.21 | 2:30.79 | 3:14.37 | |||
10 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 47.30 | 1:35.19 | 2:33.77 | 3:17.86 | |||
11 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.85 | 1:31.26 | 2:32.51 | 3:18.01 | |||
12 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 44.96 | 1:39.25 | 2:39.75 | 3:30.75 | |||
13 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 52.24 | 1:46.41 | 2:43.09 | 3:30.79 | |||
14 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 53.95 | 1:44.04 | 2:46.90 | 3:37.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 40, 200m Medley Po 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.75 | 1:17.74 | 2:11.62 | 2:47.86 | |||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 37.09 | 1:21.65 | 2:18.92 | 2:59.07 | |||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 40.34 | 1:31.42 | 2:26.02 | 3:09.83 | |||
4 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.39 | 1:32.79 | 2:33.80 | 3:21.97 | |||
5 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.03 | 1:51.40 | 2:53.85 | 3:42.10 | |||
- | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 41, 200m Medley Fl 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 37.37 | 1:21.49 | 2:14.88 | 2:54.12 | |||
2 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.24 | 1:20.62 | 2:19.22 | 3:01.39 | |||
3 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.17 | 1:26.31 | 2:23.80 | 3:04.11 | |||
4 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 43.85 | 1:30.48 | 2:30.58 | 3:11.75 | |||
- | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 42, 200m Medley Po 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Levin Ohlsson Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 36.56 | 1:18.30 | 2:06.79 | 2:45.29 | |||
2 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 38.76 | 1:21.94 | 2:15.53 | 2:54.59 | |||
3 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.34 | 1:21.36 | 2:15.53 | 2:56.00 | |||
4 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 40.04 | 1:24.36 | 2:19.39 | 2:59.57 | |||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 41.70 | 1:28.85 | 2:25.78 | 3:02.18 | |||
6 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.13 | 1:47.02 | 2:45.15 | 3:40.59 | |||
- | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 43, 100m Bröstsim Fl 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 43.07 | 1:29.64 | |||||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 42.38 | 1:29.67 | |||||
3 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.24 | 1:32.14 | |||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 44.73 | 1:33.11 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.32 | 1:34.75 | |||||
6 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.63 | 1:37.36 | |||||
7 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 46.54 | 1:37.58 | |||||
8 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 46.71 | 1:40.60 | |||||
9 | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | 48.47 | 1:43.90 | |||||
10 | Sonja Stadler | 2003 | Trelleborg Sim | 49.68 | 1:46.90 | |||||
11 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 51.97 | 1:46.92 | |||||
12 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.82 | 1:47.45 | |||||
13 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 51.62 | 1:47.79 | |||||
14 | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.70 | 1:49.16 | |||||
15 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 52.05 | 1:49.35 | |||||
16 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 53.14 | 1:52.44 | |||||
17 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 53.44 | 1:53.75 | |||||
18 | Tina Leiner | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.23 | 1:55.52 | |||||
19 | Sigrid Westergren | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.86 | 2:00.37 | |||||
20 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 54.06 | 2:02.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 44, 100m Bröstsim Po 12, Finaler 12 år |
Sponsor: W&Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 42.93 | 1:31.15 | |||||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.66 | 1:35.41 | |||||
3 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 46.86 | 1:39.87 | |||||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 47.45 | 1:40.73 | |||||
5 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | 52.22 | 1:50.62 | |||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 51.96 | 1:51.54 | |||||
7 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.17 | 1:54.04 | |||||
8 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 54.71 | 1:58.67 | |||||
9 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 55.50 | 2:00.33 | |||||
10 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 56.99 | 2:00.84 | |||||
11 | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.33 | 2:01.43 | |||||
12 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.97 | 2:15.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 45, 100m Bröstsim Fl 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Panduro Hobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 43.55 | 1:32.64 | |||||
2 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.86 | 1:34.87 | |||||
3 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 46.01 | 1:37.56 | |||||
4 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 47.93 | 1:41.36 | |||||
5 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.46 | 1:42.95 | |||||
6 | Astrid Hofwander | 2002 | Ystads Simsällskap | 54.58 | 1:56.62 | |||||
- | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 46, 100m Bröstsim Po 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Levin Ohlsson Måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.66 | 1:34.72 | |||||
2 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 45.52 | 1:34.78 | |||||
3 | Pontus Larsson | 2002 | Simklubben Triton | 45.36 | 1:37.39 | |||||
4 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.38 | 1:38.25 | |||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 47.06 | 1:40.93 | |||||
6 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 46.50 | 1:42.27 | |||||
7 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 52.72 | 1:50.68 | |||||
8 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.55 | 2:01.36 | |||||
9 | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.51 | 2:07.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 47, 100m Frisim Fl 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 31.73 | 1:06.05 | |||||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.47 | 1:08.30 | |||||
3 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.58 | 1:11.69 | |||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 35.17 | 1:14.13 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.94 | 1:15.51 | |||||
6 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.25 | 1:15.98 | |||||
7 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.39 | 1:17.05 | |||||
8 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.43 | 1:17.26 | |||||
9 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.12 | 1:17.61 | |||||
10 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 36.63 | 1:17.83 | |||||
11 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.24 | 1:17.99 | |||||
12 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.98 | 1:20.82 | |||||
13 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 36.85 | 1:20.86 | |||||
14 | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.01 | 1:24.24 | |||||
15 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.86 | 1:24.28 | |||||
16 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.22 | 1:26.49 | |||||
17 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 42.04 | 1:28.73 | |||||
18 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 41.69 | 1:29.28 | |||||
19 | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | 42.80 | 1:29.62 | |||||
20 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.06 | 1:30.12 | |||||
21 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.39 | 1:34.43 | |||||
22 | Sonja Stadler | 2003 | Trelleborg Sim | 45.52 | 1:37.37 | |||||
23 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 45.79 | 1:41.40 | |||||
24 | Tina Leiner | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.55 | 1:48.49 | |||||
25 | Sigrid Westergren | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.42 | 1:54.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 48, 100m Frisim Po 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.74 | 1:06.08 | |||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 33.67 | 1:11.49 | |||||
3 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.25 | 1:19.55 | |||||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 39.56 | 1:19.88 | |||||
5 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.49 | 1:20.48 | |||||
6 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 38.87 | 1:20.86 | |||||
7 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.60 | 1:25.83 | |||||
8 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | 42.01 | 1:29.64 | |||||
9 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.13 | 1:32.02 | |||||
10 | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.43 | 1:34.09 | |||||
11 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.27 | 1:35.46 | |||||
12 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 44.85 | 1:35.96 | |||||
13 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.09 | 1:37.85 | |||||
14 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 47.21 | 1:43.39 | |||||
15 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 46.50 | 1:46.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 49, 100m Frisim Fl 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 31.12 | 1:05.54 | |||||
2 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.42 | 1:09.10 | |||||
3 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 36.30 | 1:14.88 | |||||
4 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.76 | 1:14.92 | |||||
5 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.64 | 1:18.24 | |||||
6 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 37.94 | 1:18.62 | |||||
7 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 39.99 | 1:24.93 | |||||
8 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 40.37 | 1:28.63 | |||||
9 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 45.73 | 1:34.62 | |||||
10 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 48.29 | 1:46.14 | |||||
11 | Astrid Hofwander | 2002 | Ystads Simsällskap | 50.39 | 1:46.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 50, 100m Frisim Po 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Ultra Clean AB i Malmö |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 31.70 | 1:06.38 | |||||
2 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 33.33 | 1:08.52 | |||||
3 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 34.48 | 1:12.20 | |||||
4 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.16 | 1:15.11 | |||||
5 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.99 | 1:16.37 | |||||
6 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 36.49 | 1:17.39 | |||||
7 | Pontus Larsson | 2002 | Simklubben Triton | 36.76 | 1:18.48 | |||||
8 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.79 | 1:22.32 | |||||
9 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 40.09 | 1:25.25 | |||||
10 | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.14 | 1:32.47 | |||||
11 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.24 | 1:36.86 | |||||
12 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.68 | 1:42.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 51, 4X100m Medley Mixed, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Triton Lag 1 | 2002 | Simklubben Triton | 5:21.80 | ||||||
Linus Forsgren | 2003 | 39.26 | 1:21.19 | 1:21.19 | ||||||
Siri Bokander | 2003 | 42.51 | 1:30.78 | 2:51.97 | ||||||
Thor Grandin | 2002 | 38.73 | 1:23.44 | 4:15.41 | ||||||
Felicia Lejox | 2002 | 31.09 | 1:06.39 | 5:21.80 | ||||||
2 | SK Sydsim | 2002 | Simklubben Sydsim | 5:32.01 | ||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 41.51 | 1:25.66 | 1:25.66 | ||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 41.56 | 1:29.63 | 2:55.29 | ||||||
Emma Cerutti | 2002 | 35.86 | 1:23.70 | 4:18.99 | ||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 34.00 | 1:13.02 | 5:32.01 | ||||||
3 | Mkk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:41.82 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 39.25 | 1:23.01 | 1:23.01 | ||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 47.99 | 1:42.07 | 3:05.08 | ||||||
David Falk | 2003 | 34.16 | 1:18.52 | 4:23.60 | ||||||
Jasin Bajram | 2003 | 36.24 | 1:18.22 | 5:41.82 | ||||||
4 | Trelleborg Sim | 2003 | Trelleborg Sim | 5:42.93 | ||||||
Oscar Klittbo | 2002 | 39.25 | 1:19.62 | 1:19.62 | ||||||
Erik Olsson | 2002 | 52.94 | 1:54.00 | 3:13.62 | ||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 37.02 | 1:23.79 | 4:37.41 | ||||||
Ester Eilertsson | 2003 | 31.42 | 1:05.52 | 5:42.93 | ||||||
5 | SK Triton Lag 3 | 2002 | Simklubben Triton | 6:11.39 | ||||||
Arvid Nilsson | 2003 | 44.29 | 2:16.83 | 2:16.83 | ||||||
Pontus Larsson | 2002 | 53.20 | 1:41.47 | 3:58.30 | ||||||
Julia Stenström | 2002 | 59.79 | 1:35.00 | 5:33.30 | ||||||
Nina Nolén | 2002 | 38.09 | 6:11.39 | |||||||
- | SK Triton Lag 2 | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 52, 200m Frisim Fl 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 34.30 | 1:12.02 | 1:50.42 | 2:28.02 | |||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 35.34 | 1:15.57 | 1:56.96 | 2:36.48 | |||
3 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 35.60 | 1:15.99 | 1:57.41 | 2:36.49 | |||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.55 | 1:17.19 | 1:59.47 | 2:41.32 | |||
5 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 38.40 | 1:23.27 | 2:08.19 | 2:50.05 | |||
6 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 38.00 | 1:21.54 | 2:07.32 | 2:51.42 | |||
7 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.61 | 1:33.78 | 2:25.24 | 3:14.56 | |||
8 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 44.48 | 1:35.43 | 2:27.37 | 3:15.20 | |||
9 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 43.68 | 1:35.48 | 2:27.92 | 3:15.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 53, 200m Frisim Po 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.14 | 1:10.61 | 1:50.00 | 2:25.54 | |||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 35.41 | 1:17.21 | 1:59.93 | 2:40.56 | |||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 40.25 | 1:25.20 | 2:10.53 | 2:53.72 | |||
4 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 42.34 | 1:28.73 | 2:15.59 | 2:56.02 | |||
5 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 47.62 | 1:46.74 | 2:46.86 | 3:43.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 54, 400m Frisim Fl 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 1:09.89 | 2:27.86 | 3:48.07 | 5:08.02 | |||
2 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:15.01 | 2:36.99 | 4:00.73 | 5:23.06 | |||
3 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:15.03 | 2:40.18 | 4:06.65 | 5:29.16 | |||
4 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:19.81 | 2:47.18 | 4:15.80 | 5:40.73 | |||
5 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 1:31.72 | 3:15.09 | 4:59.21 | 6:42.65 | |||
6 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 1:38.11 | 3:21.42 | 5:09.09 | 6:57.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 55, 400m Frisim Po 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 1:15.47 | 2:37.74 | 4:00.16 | 5:19.50 | |||
2 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 1:16.44 | 2:41.90 | 4:08.06 | 5:31.36 | |||
3 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 1:18.28 | 2:46.86 | 4:14.97 | 5:39.62 | |||
4 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:19.30 | 2:48.06 | 4:17.88 | 5:42.69 | |||
5 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:28.51 | 3:06.69 | 4:45.60 | 6:23.81 | |||
6 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 1:35.28 | 3:19.70 | 5:03.45 | 6:43.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 56, 50m Fjärilsim Fl 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 35.54 | ||||||
2 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 36.03 | ||||||
3 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.81 | ||||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 38.02 | ||||||
5 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.17 | ||||||
6 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.34 | ||||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.53 | ||||||
8 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 39.54 | ||||||
9 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.41 | ||||||
10 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.07 | ||||||
11 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.59 | ||||||
12 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 41.94 | ||||||
13 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 44.19 | ||||||
14 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.98 | ||||||
15 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.18 | ||||||
16 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 48.29 | ||||||
17 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 48.53 | ||||||
18 | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | 51.69 | ||||||
19 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 54.26 | ||||||
20 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 56.91 | ||||||
21 | Tina Leiner | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 57, 50m Fjärilsim Po 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.34 | ||||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 35.68 | ||||||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.12 | ||||||
4 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 42.78 | ||||||
5 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 42.80 | ||||||
6 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.89 | ||||||
7 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.82 | ||||||
8 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | 49.82 | ||||||
9 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 54.73 | ||||||
- | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 58, 100m Fjärilsim Fl 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.54 | 1:19.98 | |||||
2 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 38.30 | 1:27.36 | |||||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 41.11 | 1:28.10 | |||||
4 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 42.06 | 1:34.66 | |||||
5 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 45.29 | 1:37.82 | |||||
- | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 59, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 34.23 | 1:14.61 | |||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 35.65 | 1:18.01 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 60, 100m Ryggsim Fl 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Ultra Clean i Malmö AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 38.08 | 1:17.51 | |||||
2 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 40.35 | 1:21.65 | |||||
3 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.28 | 1:21.76 | |||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 40.62 | 1:21.78 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.80 | 1:22.22 | |||||
6 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.24 | 1:24.85 | |||||
7 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.01 | 1:25.04 | |||||
8 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.65 | 1:25.27 | |||||
9 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.90 | 1:28.18 | |||||
10 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 42.88 | 1:28.93 | |||||
11 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 44.75 | 1:32.45 | |||||
12 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.20 | 1:32.47 | |||||
13 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 48.94 | 1:37.91 | |||||
14 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 47.07 | 1:38.81 | |||||
15 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.09 | 1:41.48 | |||||
16 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.72 | 1:45.22 | |||||
17 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 51.53 | 1:46.60 | |||||
18 | Tina Leiner | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.71 | 1:52.72 | |||||
- | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 61, 100m Ryggsim Po 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.23 | 1:14.74 | |||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 39.06 | 1:21.68 | |||||
3 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 44.40 | 1:28.89 | |||||
4 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 47.47 | 1:37.80 | |||||
5 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 52.46 | 1:49.11 | |||||
6 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.54 | 1:49.28 | |||||
7 | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.58 | 1:50.79 | |||||
8 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 54.46 | 1:54.96 | |||||
9 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.30 | 1:59.86 | |||||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 59.55 | 2:00.95 | |||||
- | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 62, 100m Ryggsim Fl 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Lunds Golvmontage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 38.24 | 1:18.89 | |||||
2 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.23 | 1:23.16 | |||||
3 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.25 | 1:25.17 | |||||
4 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 42.00 | 1:26.53 | |||||
5 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 44.34 | 1:30.67 | |||||
6 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 48.20 | 1:36.83 | |||||
7 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 48.89 | 1:42.13 | |||||
8 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 55.58 | 1:54.53 | |||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 63, 100m Ryggsim Po 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Eladministration |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 36.40 | 1:14.60 | |||||
2 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 37.72 | 1:17.73 | |||||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 40.03 | 1:21.87 | |||||
4 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.20 | 1:28.71 | |||||
5 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.23 | 1:33.35 | |||||
6 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.94 | 1:47.20 | |||||
- | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Dronksim | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Sk Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 31 januari 2015 |
Gren 64, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Triton Lag 1 | 2002 | Simklubben Triton | 4:39.84 | ||||||
Thor Grandin | 2002 | 33.30 | 1:08.88 | 1:08.88 | ||||||
Siri Bokander | 2003 | 36.48 | 1:14.84 | 2:23.72 | ||||||
Felicia Lejox | 2002 | 31.26 | 1:06.71 | 3:30.43 | ||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 32.65 | 1:09.41 | 4:39.84 | ||||||
2 | SK Sydsim | 2002 | Simklubben Sydsim | 4:58.61 | ||||||
Emma Cerutti | 2002 | 34.31 | 1:11.59 | 1:11.59 | ||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 34.23 | 1:13.69 | 2:25.28 | ||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 33.09 | 1:11.21 | 3:36.49 | ||||||
Jesper Franzén | 2002 | 38.00 | 1:22.12 | 4:58.61 | ||||||
3 | Trelleborg Sim | 2003 | Trelleborg Sim | 5:01.94 | ||||||
Ester Eilertsson | 2003 | 33.21 | 1:08.23 | 1:08.23 | ||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 34.78 | 1:12.60 | 2:20.83 | ||||||
Oscar Klittbo | 2002 | 34.98 | 1:15.18 | 3:36.01 | ||||||
Erik Olsson | 2002 | 39.86 | 1:25.93 | 5:01.94 | ||||||
4 | SK Triton Lag 2 | 2002 | Simklubben Triton | 5:13.66 | ||||||
Nina Nolén | 2002 | 36.67 | 1:16.96 | 1:16.96 | ||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 36.47 | 1:20.34 | 2:37.30 | ||||||
Linus Forsgren | 2003 | 33.82 | 1:12.34 | 3:49.64 | ||||||
Arvid Nilsson | 2003 | 39.97 | 1:24.02 | 5:13.66 | ||||||
5 | Mkk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:23.90 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 35.01 | 1:14.23 | 1:14.23 | ||||||
David Falk | 2003 | 31.42 | 1:06.03 | 2:20.26 | ||||||
Adna Curan | 2003 | 41.80 | 1:34.69 | 3:54.95 | ||||||
Alexander Kulagowski | 2002 | 40.79 | 1:28.95 | 5:23.90 | ||||||
6 | SK Triton Lag 3 | 2002 | Simklubben Triton | 6:11.29 | ||||||
Malin Pålsson | 2002 | 38.54 | 1:21.13 | 1:21.13 | ||||||
Oskar Lövberg | 2003 | 43.54 | 1:31.97 | 2:53.10 | ||||||
Julia Stenström | 2002 | 42.22 | 1:32.92 | 4:26.02 | ||||||
Neo Palenmark | 2003 | 47.95 | 1:45.27 | 6:11.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 01 februari 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 16:40 |