Results for Regionsmesterskab Regionsyddanmark 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | 487 | 33.27 | ||||||
H2Odense | 33.56 | |||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 429 | 34.71 | ||||||
H2Odense | 35.08 | |||||||||
3 | Caroline R. Andersen | 2004 | 286 | 39.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Ovesen | 2004 | 273 | 40.31 | ||||||
DeltaSwim | 47.16 | |||||||||
5 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 157 | 48.44 | ||||||
DeltaSwim | 49.46 | |||||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | 39.97 | EXTRA | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 39.06 | |||||||||
- | Mathilde Baltsersen | 2003 | 41.13 | EXTRA | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 40.92 | |||||||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 37.26 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 505 | 32.87 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.91 | |||||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | 404 | 35.41 | ||||||
Kolding SK | 35.12 | |||||||||
3 | Anna Rønn | 2005 | 372 | 36.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.49 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 362 | 36.73 | ||||||
H2Odense | 36.23 | |||||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | 325 | 38.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.02 | |||||||||
6 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 315 | 38.46 | ||||||
H2Odense | 39.67 | |||||||||
7 | Sophie Kronborg | 2005 | 291 | 39.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.98 | |||||||||
8 | Louisa Christensen | 2005 | 249 | 41.59 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.51 | |||||||||
9 | Frederikke Riber | 2005 | 249 | 41.60 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
10 | Mille Lindeblad | 2005 | 226 | 42.92 | ||||||
DeltaSwim | 50.42 | |||||||||
11 | Maiken Hansen | 2005 | 179 | 46.38 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 44.11 | |||||||||
- | Silke Bruun Svensen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.05 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 394 | 35.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.56 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 324 | 38.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.99 | |||||||||
3 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 274 | 40.27 | ||||||
Kolding SK | 42.23 | |||||||||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | 248 | 41.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.16 | |||||||||
5 | Louise Horne Levin | 2006 | 230 | 42.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 50.04 | |||||||||
6 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 223 | 43.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.75 | |||||||||
7 | Karoline Hellesøe | 2006 | 221 | 43.25 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 49.44 | |||||||||
8 | Christine Mols | 2006 | 164 | 47.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 50.74 | |||||||||
9 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 128 | 51.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.63 | |||||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | DNS | |||||||
H2Odense | 53.56 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 336 | 37.65 | ||||||
Kolding SK | 38.41 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 216 | 43.61 | ||||||
Kolding SK | 48.19 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 200 | 44.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.23 | |||||||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | 179 | 46.38 | ||||||
Kolding SK | 48.70 | |||||||||
5 | Frida Ploug | 2007 | 141 | 50.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.86 | |||||||||
6 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | 122 | 52.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.26 | |||||||||
7 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 119 | 53.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 577 | 28.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
2 | Daniel Damsbo | 2003 | 510 | 29.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
3 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 372 | 32.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.92 | |||||||||
4 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 360 | 32.98 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 336 | 33.74 | ||||||
H2Odense | 36.32 | |||||||||
6 | Malte Lyck Falk | 2003 | 333 | 33.84 | ||||||
DeltaSwim | 41.19 | |||||||||
7 | Casper Bang Clausen | 2003 | 328 | 34.03 | ||||||
H2Odense | 35.84 | |||||||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 327 | 34.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
9 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 318 | 34.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
10 | Mattias Hansen | 2003 | 297 | 35.15 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 34.24 | |||||||||
11 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 288 | 35.53 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 36.80 | |||||||||
- | Nils Paaske Hansen | 2002 | 38.79 | EXTRA | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.24 | |||||||||
- | Varjan Sivakumar | 2003 | DSQ | 1hå v berør | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.11 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 531 | 28.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.13 | |||||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 500 | 29.56 | ||||||
H2Odense | 29.68 | |||||||||
3 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 410 | 31.59 | ||||||
Kolding SK | 32.81 | |||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 343 | 33.50 | ||||||
H2Odense | 32.79 | |||||||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 268 | 36.39 | ||||||
Kolding SK | 38.05 | |||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 249 | 37.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
7 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 239 | 37.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.05 | |||||||||
8 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 222 | 38.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.43 | |||||||||
9 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 154 | 43.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 335 | 33.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.02 | |||||||||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 313 | 34.56 | ||||||
H2Odense | 35.81 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 276 | 36.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.68 | |||||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | 229 | 38.36 | ||||||
Kolding SK | 38.83 | |||||||||
5 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 222 | 38.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | 195 | 40.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.40 | |||||||||
7 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 194 | 40.51 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 180 | 41.53 | ||||||
DeltaSwim | 48.36 | |||||||||
9 | Rasmus S. Johannsen | 2005 | 179 | 41.63 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.14 | |||||||||
10 | Sofus Funder | 2005 | 163 | 42.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 197 | 40.32 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.62 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 182 | 41.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.17 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 151 | 44.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.28 | |||||||||
4 | Christian N. Christensen | 2006 | 138 | 45.32 | ||||||
Kolding SK | 43.50 | |||||||||
5 | Casper Batz | 2006 | 127 | 46.58 | ||||||
Kolding SK | 52.61 | |||||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | 126 | 46.79 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
7 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 108 | 49.19 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | 107 | 49.35 | ||||||
H2Odense | 57.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kristensen | 2004 | 438 | 34.34 | 1:16.97 | |||||
DeltaSwim | 1:16.80 | |||||||||
2 | Mia Hvarre | 2004 | 405 | 37.00 | 1:19.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.32 | |||||||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 324 | 37.92 | 1:25.13 | |||||
H2Odense | 1:25.54 | |||||||||
4 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 287 | 40.56 | 1:28.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.37 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 359 | 36.28 | 1:22.24 | |||||
Kolding SK | 1:22.33 | |||||||||
2 | Emilie Moberg | 2005 | 342 | 38.30 | 1:23.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.13 | |||||||||
3 | Sarah Hansen | 2005 | 283 | 37.98 | 1:29.03 | |||||
Kolding SK | 1:36.76 | |||||||||
4 | Johanne Heilmann | 2005 | 266 | 42.75 | 1:30.86 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 245 | 42.91 | 1:33.43 | |||||
DeltaSwim | 1:51.81 | |||||||||
6 | Victoria Richards | 2005 | 215 | 44.30 | 1:37.54 | |||||
DeltaSwim | 1:51.91 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 502 | 34.43 | 1:13.59 | |||||
H2Odense | 1:19.72 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 246 | 41.91 | 1:33.23 | |||||
Kolding SK | 1:28.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 526 | 30.39 | 1:05.01 | |||||
H2Odense | 1:03.76 | |||||||||
2 | Oliver Fenger | 2003 | 479 | 31.40 | 1:07.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
3 | August B Bjerregaard | 2003 | 341 | 34.63 | 1:15.10 | |||||
H2Odense | 1:17.86 | |||||||||
4 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 264 | 38.11 | 1:21.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.88 | |||||||||
5 | Andreas Nissen | 2003 | 243 | 37.31 | 1:24.09 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:25.77 | |||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Neumann | 2004 | 305 | 34.92 | 1:17.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.04 | |||||||||
2 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 269 | 37.30 | 1:21.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.81 | |||||||||
3 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 256 | 36.08 | 1:22.63 | |||||
Kolding SK | 1:32.08 | |||||||||
4 | Vania Danilkin | 2004 | 222 | 38.77 | 1:26.58 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Lasse Thulstrup | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mads Iversen | 2004 | DSQ | ej samt berør | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 188 | 41.91 | 1:31.59 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Damsgaard | 2006 | 126 | 45.27 | 1:44.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:15.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 621 | 33.40 | 1:11.89 | 1:52.06 | 2:31.08 | |||
Kolding SK | 2:36.10 | |||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 520 | 34.76 | 1:15.61 | 1:58.17 | 2:40.26 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:41.71 | |||||||||
3 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 464 | 35.77 | 1:17.82 | 2:01.99 | 2:46.43 | |||
Kolding SK | 2:51.35 | |||||||||
4 | Elma Gabela | 2004 | 388 | 36.40 | 1:23.59 | 2:12.37 | 2:56.63 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 384 | 36.69 | 1:21.06 | 2:08.75 | 2:57.28 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | 375 | 35.45 | 1:21.36 | 2:10.85 | 2:58.71 | |||
H2Odense | 3:09.21 | |||||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 3:45.53 | |||||||||
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Johansen | 2006 | 155 | 49.31 | 1:52.67 | 2:56.28 | 3:59.82 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sune Schaarup | 2003 | 390 | 35.65 | 1:16.41 | 1:58.81 | 2:40.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:33.03 | |||||||||
2 | Simon Sandal | 2003 | 233 | 39.07 | 1:26.06 | 2:19.73 | 3:10.67 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 662 | 34.04 | 1:10.15 | |||||
Kolding SK | 1:11.79 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 645 | 33.08 | 1:10.73 | |||||
Kolding SK | 1:12.03 | |||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 587 | 35.02 | 1:12.98 | |||||
H2Odense | 1:12.77 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 581 | 33.90 | 1:13.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.07 | |||||||||
5 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 578 | 34.82 | 1:13.36 | |||||
Kolding SK | 1:13.98 | |||||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 513 | 35.24 | 1:16.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
7 | Karoline Kristensen | 2004 | 502 | 34.66 | 1:16.92 | |||||
DeltaSwim | 1:21.51 | |||||||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | 491 | 35.30 | 1:17.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.86 | |||||||||
9 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 466 | 37.04 | 1:18.85 | |||||
H2Odense | 1:18.89 | |||||||||
10 | Ida Juul Grønning | 2004 | 440 | 37.00 | 1:20.36 | |||||
H2Odense | 1:19.29 | |||||||||
11 | Melanie Petersen | 2004 | 440 | 36.53 | 1:20.37 | |||||
Kolding SK | 1:19.97 | |||||||||
12 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 428 | 37.67 | 1:21.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
13 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 408 | 38.21 | 1:22.40 | |||||
H2Odense | 1:24.23 | |||||||||
14 | Caroline R. Andersen | 2004 | 402 | 40.01 | 1:22.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.05 | |||||||||
15 | Louise Ovesen | 2004 | 307 | 40.89 | 1:30.57 | |||||
DeltaSwim | 1:47.11 | |||||||||
16 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 205 | 48.19 | 1:43.64 | |||||
DeltaSwim | 1:38.56 | |||||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | 39.47 | 1:26.53 | EXTRA | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:25.93 | |||||||||
- | Mathilde Baltsersen | 2003 | 40.59 | 1:29.29 | EXTRA | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:29.83 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 540 | 35.09 | 1:15.04 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.30 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 481 | 36.59 | 1:18.02 | |||||
H2Odense | 1:18.46 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 463 | 36.94 | 1:18.98 | |||||
Kolding SK | 1:18.62 | |||||||||
4 | Johanne Heilmann | 2005 | 436 | 38.22 | 1:20.61 | |||||
Kolding SK | 1:25.83 | |||||||||
5 | Emilie Moberg | 2005 | 425 | 37.63 | 1:21.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.86 | |||||||||
6 | Anna Rønn | 2005 | 416 | 37.59 | 1:21.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.08 | |||||||||
7 | Anna Ryet | 2005 | 406 | 39.81 | 1:22.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.85 | |||||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | 401 | 37.54 | 1:22.90 | |||||
Kolding SK | 1:23.49 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 390 | 38.24 | 1:23.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.54 | |||||||||
10 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 359 | 38.41 | 1:26.01 | |||||
H2Odense | 1:30.89 | |||||||||
11 | Sophie Kronborg | 2005 | 338 | 40.43 | 1:27.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.81 | |||||||||
12 | Louisa Christensen | 2005 | 337 | 40.12 | 1:27.83 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.00 | |||||||||
13 | Sarah Hansen | 2005 | 335 | 39.98 | 1:27.95 | |||||
Kolding SK | 1:31.64 | |||||||||
14 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 289 | 41.11 | 1:32.44 | |||||
DeltaSwim | 1:32.20 | |||||||||
- | Maiken Hansen | 2005 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:36.06 | |||||||||
- | Silke Bruun Svensen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.83 | |||||||||
- | Frederikke Riber | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 1:31.56 | |||||||||
- | Mille Lindeblad | 2005 | DSQ | 1 hå v vend 75m | ||||||
DeltaSwim | 1:36.56 | |||||||||
- | Victoria Richards | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 1:33.08 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 439 | 37.30 | 1:20.41 | |||||
H2Odense | 1:23.85 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 438 | 37.19 | 1:20.47 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.38 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 397 | 40.00 | 1:23.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.79 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 336 | 41.59 | 1:27.86 | |||||
Kolding SK | 1:27.89 | |||||||||
5 | Sophia Jochumsen | 2006 | 332 | 41.66 | 1:28.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.33 | |||||||||
6 | Karoline Hellesøe | 2006 | 311 | 41.97 | 1:30.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.97 | |||||||||
7 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 280 | 41.96 | 1:33.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.68 | |||||||||
8 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 277 | 43.58 | 1:33.74 | |||||
Kolding SK | 1:35.00 | |||||||||
9 | Louise Horne Levin | 2006 | 272 | 43.56 | 1:34.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.60 | |||||||||
10 | Christine Mols | 2006 | 265 | 46.69 | 1:35.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.99 | |||||||||
11 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 232 | 46.92 | 1:39.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:43.74 | |||||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:54.22 | |||||||||
- | Freja Johansen | 2006 | DSQ | 1hå v vend 75m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.61 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 402 | 39.28 | 1:22.83 | |||||
Kolding SK | 1:25.86 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 281 | 46.28 | 1:33.30 | |||||
Kolding SK | 1:36.69 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 255 | 44.34 | 1:36.40 | |||||
Kolding SK | 1:39.87 | |||||||||
4 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 207 | 47.22 | 1:43.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.79 | |||||||||
5 | Frida Ploug | 2007 | 171 | 50.03 | 1:50.11 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:52.93 | |||||||||
6 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 171 | 54.02 | 1:50.14 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:49.72 | |||||||||
7 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | 164 | 50.51 | 1:51.65 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:55.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 642 | 30.71 | 1:04.14 | |||||
H2Odense | 1:05.83 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 615 | 30.44 | 1:05.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.94 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 555 | 31.95 | 1:07.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
4 | Daniel Damsbo | 2003 | 519 | 32.16 | 1:08.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 509 | 32.09 | 1:09.30 | |||||
H2Odense | 1:15.02 | |||||||||
6 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 491 | 33.13 | 1:10.14 | |||||
H2Odense | ||||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 469 | 33.87 | 1:11.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.05 | |||||||||
8 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 423 | 35.66 | 1:13.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.95 | |||||||||
9 | Casper Bang Clausen | 2003 | 419 | 34.77 | 1:13.91 | |||||
H2Odense | 1:12.94 | |||||||||
10 | August B Bjerregaard | 2003 | 390 | 34.00 | 1:15.72 | |||||
H2Odense | 1:15.88 | |||||||||
11 | Malte Lyck Falk | 2003 | 381 | 35.64 | 1:16.31 | |||||
DeltaSwim | 1:23.77 | |||||||||
12 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 375 | 35.91 | 1:16.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
13 | Mattias Hansen | 2003 | 341 | 35.72 | 1:19.20 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:21.09 | |||||||||
14 | Andreas Nissen | 2003 | 321 | 39.11 | 1:20.78 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:22.62 | |||||||||
15 | Varjan Sivakumar | 2003 | 315 | 38.74 | 1:21.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.71 | |||||||||
16 | Simon Sandal | 2003 | 314 | 39.55 | 1:21.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.78 | |||||||||
17 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 288 | 38.86 | 1:23.75 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:22.20 | |||||||||
- | Nils Paaske Hansen | 2002 | 39.44 | 1:33.70 | EXTRA | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:32.77 | |||||||||
- | Sune Schaarup | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.63 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 558 | 31.62 | 1:07.23 | |||||
H2Odense | 1:09.75 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 539 | 30.79 | 1:07.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.46 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 462 | 33.51 | 1:11.56 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.27 | |||||||||
4 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 428 | 33.30 | 1:13.39 | |||||
Kolding SK | 1:15.36 | |||||||||
5 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 398 | 34.77 | 1:15.23 | |||||
Kolding SK | 1:17.82 | |||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 395 | 36.92 | 1:15.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.77 | |||||||||
7 | Emil Neumann | 2004 | 391 | 34.42 | 1:15.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.21 | |||||||||
8 | Lasse Thulstrup | 2004 | 380 | 36.43 | 1:16.37 | |||||
Kolding SK | 1:17.04 | |||||||||
9 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 375 | 35.31 | 1:16.75 | |||||
H2Odense | 1:13.86 | |||||||||
10 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 321 | 39.06 | 1:20.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
11 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 319 | 38.58 | 1:20.98 | |||||
Kolding SK | 1:21.49 | |||||||||
12 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 309 | 38.88 | 1:21.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.41 | |||||||||
13 | Vania Danilkin | 2004 | 276 | 39.69 | 1:24.97 | |||||
Kolding SK | 1:26.87 | |||||||||
14 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 267 | 39.05 | 1:25.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.97 | |||||||||
15 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 243 | 42.80 | 1:28.67 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.77 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 336 | 36.43 | 1:19.60 | |||||
H2Odense | 1:23.34 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 325 | 38.14 | 1:20.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.48 | |||||||||
3 | Thor Majgård | 2005 | 305 | 37.31 | 1:22.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.64 | |||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 298 | 37.89 | 1:22.84 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.04 | |||||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 283 | 38.60 | 1:24.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
6 | Sofus Funder | 2005 | 270 | 40.48 | 1:25.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.15 | |||||||||
7 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 266 | 39.84 | 1:26.01 | |||||
DeltaSwim | 1:23.72 | |||||||||
8 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 243 | 42.12 | 1:28.62 | |||||
DeltaSwim | 1:30.20 | |||||||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | 213 | 41.13 | 1:32.59 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.35 | |||||||||
10 | Rasmus S. Johannsen | 2005 | 212 | 41.77 | 1:32.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.88 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 200 | 41.10 | 1:34.49 | |||||
DeltaSwim | 1:51.48 | |||||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DSQ | brystlig vend50m | ||||||
Kolding SK | 1:24.74 | |||||||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 260 | 41.35 | 1:26.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.64 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 231 | 39.74 | 1:30.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.36 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 228 | 41.52 | 1:30.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.88 | |||||||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | 221 | 45.18 | 1:31.44 | |||||
DeltaSwim | 1:33.88 | |||||||||
5 | Ludvig L. Møller | 2006 | 199 | 45.03 | 1:34.66 | |||||
H2Odense | 1:44.47 | |||||||||
6 | Christian N. Christensen | 2006 | 182 | 45.91 | 1:37.56 | |||||
Kolding SK | 1:39.87 | |||||||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | 178 | 45.67 | 1:38.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.75 | |||||||||
8 | Casper Batz | 2006 | 166 | 46.71 | 1:40.59 | |||||
Kolding SK | 1:48.57 | |||||||||
9 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 161 | 46.69 | 1:41.57 | |||||
H2Odense | 1:49.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 409 | 37.45 | ||||||
H2Odense | 40.85 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louisa Christensen | 2005 | 302 | 41.45 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.09 | |||||||||
2 | Victoria Richards | 2005 | 252 | 44.00 | ||||||
DeltaSwim | 45.49 | |||||||||
- | Maiken Hansen | 2005 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 44.32 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 364 | 38.94 | ||||||
H2Odense | 39.40 | |||||||||
2 | Louise Horne Levin | 2006 | 279 | 42.57 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.00 | |||||||||
3 | Christine Mols | 2006 | 213 | 46.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.48 | |||||||||
4 | Freja Johansen | 2006 | 193 | 48.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.27 | |||||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | DNS | |||||||
H2Odense | 48.78 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 198 | 47.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.80 | |||||||||
2 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | 161 | 51.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.41 | |||||||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 156 | 51.57 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 57.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mattias Hansen | 2003 | 371 | 35.23 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 35.81 | |||||||||
2 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 264 | 39.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 246 | 40.40 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 39.28 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 517 | 31.54 | ||||||
H2Odense | 34.69 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 459 | 32.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 287 | 38.37 | ||||||
H2Odense | 41.38 | |||||||||
4 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 270 | 39.14 | ||||||
Kolding SK | 37.63 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 284 | 38.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.46 | |||||||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 266 | 39.33 | ||||||
DeltaSwim | 37.40 | |||||||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | 257 | 39.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
4 | Sofus Funder | 2005 | 220 | 41.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.53 | |||||||||
5 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 215 | 42.24 | ||||||
DeltaSwim | 47.51 | |||||||||
6 | Rasmus S. Johannsen | 2005 | 197 | 43.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.75 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 216 | 42.17 | ||||||
DeltaSwim | 41.80 | |||||||||
2 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 183 | 44.52 | ||||||
H2Odense | 44.24 | |||||||||
3 | Ludvig L. Møller | 2006 | 148 | 47.78 | ||||||
H2Odense | 50.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 582 | 35.05 | 1:12.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | 523 | 36.67 | 1:14.91 | |||||
H2Odense | 1:14.28 | |||||||||
3 | Karoline Kristensen | 2004 | 471 | 37.75 | 1:17.57 | |||||
DeltaSwim | 1:19.64 | |||||||||
4 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 396 | 40.31 | 1:22.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.30 | |||||||||
5 | Ida Juul Grønning | 2004 | 390 | 39.49 | 1:22.56 | |||||
H2Odense | 1:21.96 | |||||||||
6 | Caroline R. Andersen | 2004 | 376 | 41.44 | 1:23.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.27 | |||||||||
7 | Louise Ovesen | 2004 | 309 | 41.83 | 1:29.27 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
8 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 245 | 46.63 | 1:36.42 | |||||
DeltaSwim | 1:35.71 | |||||||||
- | Mathilde Baltsersen | 2003 | 44.02 | 1:29.58 | EXTRA | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:31.13 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 456 | 38.48 | 1:18.40 | |||||
Kolding SK | 1:15.03 | |||||||||
2 | Emilie Moberg | 2005 | 419 | 39.73 | 1:20.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | 407 | 41.32 | 1:21.44 | |||||
Kolding SK | 1:23.36 | |||||||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | 391 | 39.71 | 1:22.49 | |||||
Kolding SK | 1:23.08 | |||||||||
5 | Anna Rønn | 2005 | 357 | 40.91 | 1:25.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.29 | |||||||||
6 | Anna Ryet | 2005 | 355 | 42.24 | 1:25.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.93 | |||||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | 340 | 42.96 | 1:26.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.15 | |||||||||
8 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 333 | 43.02 | 1:27.01 | |||||
DeltaSwim | 1:31.81 | |||||||||
9 | Sophie Kronborg | 2005 | 329 | 42.99 | 1:27.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.10 | |||||||||
10 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 328 | 42.30 | 1:27.46 | |||||
H2Odense | 1:30.54 | |||||||||
11 | Sarah Hansen | 2005 | 312 | 42.97 | 1:28.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Frederikke Riber | 2005 | 309 | 1:29.20 | 1:29.20 | |||||
DeltaSwim | 1:32.31 | |||||||||
13 | Mille Lindeblad | 2005 | 292 | 43.59 | 1:30.95 | |||||
DeltaSwim | 1:35.38 | |||||||||
- | Silke Bruun Svensen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.47 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | 351 | 42.25 | 1:25.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.28 | |||||||||
2 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 312 | 44.71 | 1:28.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.70 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 307 | 43.80 | 1:29.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.89 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 287 | 45.45 | 1:31.46 | |||||
Kolding SK | 1:36.28 | |||||||||
5 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 253 | 46.59 | 1:35.38 | |||||
Kolding SK | 1:35.10 | |||||||||
- | Olivia Hemmeløff | 2006 | DSQ | ej fort bevæg75m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:41.76 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 320 | 42.85 | 1:28.17 | |||||
Kolding SK | 1:26.91 | |||||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | 248 | 46.08 | 1:36.05 | |||||
Kolding SK | 1:36.62 | |||||||||
3 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 224 | 50.64 | 1:39.38 | |||||
Kolding SK | 1:49.77 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 145 | 54.60 | 1:54.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:57.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 514 | 33.10 | 1:07.79 | |||||
H2Odense | 1:06.64 | |||||||||
2 | August B Bjerregaard | 2003 | 463 | 34.13 | 1:10.20 | |||||
H2Odense | 1:12.93 | |||||||||
3 | Casper Bang Clausen | 2003 | 360 | 37.08 | 1:16.33 | |||||
H2Odense | 1:13.44 | |||||||||
4 | Varjan Sivakumar | 2003 | 279 | 40.26 | 1:23.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.98 | |||||||||
5 | Andreas Nissen | 2003 | 267 | 41.08 | 1:24.31 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:24.04 | |||||||||
- | Nils Paaske Hansen | 2002 | 44.23 | 1:33.84 | EXTRA | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:34.01 | |||||||||
- | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | DSQ | ej fort bevæg25m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 568 | 32.05 | 1:05.57 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.68 | |||||||||
2 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 339 | 37.96 | 1:17.87 | |||||
Kolding SK | 1:18.79 | |||||||||
3 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 316 | 38.99 | 1:19.75 | |||||
Kolding SK | 1:20.68 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 310 | 39.22 | 1:20.22 | |||||
Kolding SK | 1:22.40 | |||||||||
5 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 296 | 40.34 | 1:21.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
6 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 282 | 40.48 | 1:22.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.86 | |||||||||
7 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 241 | 42.40 | 1:27.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.85 | |||||||||
8 | Vania Danilkin | 2004 | 214 | 44.47 | 1:30.71 | |||||
Kolding SK | 1:49.13 | |||||||||
9 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 197 | 44.20 | 1:33.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.23 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 302 | 40.30 | 1:20.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.93 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 281 | 40.54 | 1:22.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.05 | |||||||||
3 | Thor Majgård | 2005 | 277 | 40.49 | 1:23.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.68 | |||||||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 261 | 42.03 | 1:24.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
5 | Daniel Busk | 2005 | 224 | 43.44 | 1:29.39 | |||||
Kolding SK | 1:28.68 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 280 | 40.05 | 1:22.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.55 | |||||||||
2 | Julius Schier | 2006 | 210 | 44.80 | 1:31.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.89 | |||||||||
3 | Casper Batz | 2006 | 202 | 45.90 | 1:32.52 | |||||
Kolding SK | 1:36.05 | |||||||||
4 | Christian N. Christensen | 2006 | 171 | 48.36 | 1:37.75 | |||||
Kolding SK | 1:37.62 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 138 | 50.45 | 1:45.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 660 | 35.06 | 1:13.44 | 1:51.57 | 2:29.33 | |||
H2Odense | 2:28.24 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 623 | 36.34 | 1:14.78 | 1:54.49 | 2:32.18 | |||
Kolding SK | 2:34.78 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 616 | 36.62 | 1:15.76 | 1:55.30 | 2:32.77 | |||
Kolding SK | 2:36.80 | |||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 609 | 36.36 | 1:15.17 | 1:55.34 | 2:33.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
5 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 552 | 36.69 | 1:17.21 | 1:58.59 | 2:38.43 | |||
Kolding SK | 2:37.74 | |||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 502 | 39.59 | 1:20.33 | 2:02.64 | 2:43.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:41.45 | |||||||||
7 | Melanie Petersen | 2004 | 499 | 39.45 | 1:20.73 | 2:02.70 | 2:43.85 | |||
Kolding SK | 2:47.87 | |||||||||
8 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 436 | 40.57 | 1:24.20 | 2:08.70 | 2:51.36 | |||
H2Odense | 3:11.69 | |||||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | DSQ | mavelig v afslut | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:00.14 | |||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 513 | 39.08 | 1:19.78 | 2:01.56 | 2:42.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:49.33 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 439 | 41.14 | 1:23.79 | 2:07.59 | 2:51.00 | |||
H2Odense | 3:06.80 | |||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 446 | 39.69 | 1:22.88 | 2:07.57 | 2:50.09 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:51.51 | |||||||||
- | Karoline Hellesøe | 2006 | DSQ | ej fort bevæg25m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:20.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 566 | 34.30 | 1:11.16 | 1:48.24 | 2:23.94 | |||
H2Odense | 2:29.94 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 555 | 33.48 | 1:10.53 | 1:48.23 | 2:24.88 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.55 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 531 | 35.12 | 1:12.69 | 1:50.43 | 2:27.00 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Damsbo | 2003 | 509 | 35.83 | 1:13.97 | 1:51.90 | 2:29.05 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.18 | |||||||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 449 | 36.55 | 1:15.47 | 1:55.63 | 2:35.48 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.37 | |||||||||
6 | Sune Schaarup | 2003 | 422 | 38.05 | 1:18.47 | 1:59.15 | 2:38.62 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.34 | |||||||||
7 | Malte Lyck Falk | 2003 | 316 | 40.29 | 1:25.19 | 2:10.94 | 2:54.63 | |||
DeltaSwim | 2:51.71 | |||||||||
8 | Simon Sandal | 2003 | 273 | 42.47 | 1:31.41 | 2:18.37 | 3:03.39 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 399 | 38.95 | 1:19.86 | 2:01.13 | 2:41.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.77 | |||||||||
2 | Emil Neumann | 2004 | 361 | 39.94 | 2:05.94 | 2:47.15 | 2:47.15 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:00.00 | |||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 366 | 38.98 | 1:20.51 | 2:03.70 | 2:46.33 | |||
H2Odense | 2:55.41 | |||||||||
2 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 242 | 45.85 | 1:33.94 | 2:22.33 | 3:10.92 | |||
DeltaSwim | 3:05.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 492 | 38.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.61 | |||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 476 | 39.28 | ||||||
H2Odense | 44.07 | |||||||||
3 | Karoline Kristensen | 2004 | 400 | 41.62 | ||||||
DeltaSwim | 48.29 | |||||||||
4 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 397 | 41.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.22 | |||||||||
5 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 314 | 45.12 | ||||||
H2Odense | 48.10 | |||||||||
- | Mathilde Baltsersen | 2003 | 49.67 | EXTRA | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 49.59 | |||||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 44.85 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Ryet | 2005 | 387 | 42.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilie Moberg | 2005 | 359 | 43.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.60 | |||||||||
3 | Frederikke Riber | 2005 | 326 | 44.54 | ||||||
DeltaSwim | 47.12 | |||||||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | 298 | 45.93 | ||||||
Kolding SK | 45.35 | |||||||||
5 | Maiken Hansen | 2005 | 242 | 49.19 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 48.11 | |||||||||
6 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 220 | 50.82 | ||||||
DeltaSwim | 1:00.82 | |||||||||
7 | Mille Lindeblad | 2005 | 192 | 53.18 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 366 | 42.89 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.91 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 346 | 43.66 | ||||||
H2Odense | 44.72 | |||||||||
3 | Ane Christensen | 2006 | 302 | 45.70 | ||||||
Kolding SK | 47.07 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 241 | 49.29 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 53.78 | |||||||||
5 | Louise Horne Levin | 2006 | 192 | 53.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.70 | |||||||||
6 | Julija Bliucukis | 2006 | 171 | 55.20 | ||||||
H2Odense | 1:00.63 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 316 | 45.04 | ||||||
Kolding SK | 45.99 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 309 | 45.34 | ||||||
Kolding SK | 46.07 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 233 | 49.85 | ||||||
Kolding SK | 48.65 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 137 | 59.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.59 | |||||||||
5 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | 127 | 1:00.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 536 | 33.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
2 | Daniel Damsbo | 2003 | 383 | 37.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.28 | |||||||||
3 | Malte Lyck Falk | 2003 | 324 | 40.07 | ||||||
DeltaSwim | 41.11 | |||||||||
4 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 301 | 41.07 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 40.73 | |||||||||
5 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 283 | 41.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.22 | |||||||||
- | Andreas Nissen | 2003 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 45.35 | |||||||||
- | Nils Paaske Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 52.02 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 409 | 37.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.27 | |||||||||
2 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 387 | 37.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.80 | |||||||||
3 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 344 | 39.30 | ||||||
Kolding SK | 40.22 | |||||||||
4 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 269 | 42.61 | ||||||
Kolding SK | 47.30 | |||||||||
5 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 190 | 47.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.85 | |||||||||
- | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | DSQ | 2armtag u va start | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 44.98 | |||||||||
- | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 39.58 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 280 | 42.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.82 | |||||||||
2 | Daniel Busk | 2005 | 277 | 42.20 | ||||||
Kolding SK | 42.71 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 263 | 42.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.55 | |||||||||
4 | Thor Majgård | 2005 | 213 | 46.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.81 | |||||||||
5 | Rasmus S. Johannsen | 2005 | 157 | 50.97 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 50.54 | |||||||||
6 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 151 | 51.68 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
7 | Max Venborg Kromann | 2005 | 146 | 52.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.48 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 250 | 43.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.03 | |||||||||
2 | Ludvig L. Møller | 2006 | 211 | 46.20 | ||||||
H2Odense | 48.02 | |||||||||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | 182 | 48.57 | ||||||
Kolding SK | 54.82 | |||||||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 173 | 49.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.12 | |||||||||
5 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 158 | 50.86 | ||||||
H2Odense | 56.92 | |||||||||
6 | Casper Batz | 2006 | 146 | 52.28 | ||||||
Kolding SK | 54.94 | |||||||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | 130 | 54.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 57.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 558 | 38.37 | 1:22.00 | |||||
H2Odense | 1:22.24 | |||||||||
2 | Mia Hvarre | 2004 | 470 | 41.26 | 1:26.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.73 | |||||||||
3 | Caroline R. Andersen | 2004 | 386 | 44.25 | 1:32.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.95 | |||||||||
4 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 319 | 46.85 | 1:38.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:43.92 | |||||||||
5 | Louise Ovesen | 2004 | 247 | 50.67 | 1:47.49 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
6 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 190 | 55.89 | 1:57.44 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 471 | 41.28 | 1:26.78 | |||||
H2Odense | 1:27.09 | |||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 453 | 41.02 | 1:27.89 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.90 | |||||||||
3 | Ellen Jensen | 2005 | 452 | 41.09 | 1:27.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.25 | |||||||||
4 | Johanne Heilmann | 2005 | 429 | 42.09 | 1:29.49 | |||||
Kolding SK | 1:32.20 | |||||||||
5 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 425 | 42.90 | 1:29.77 | |||||
Kolding SK | 1:32.13 | |||||||||
6 | Laura Frost Rainer | 2005 | 376 | 44.02 | 1:33.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.02 | |||||||||
7 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 314 | 47.33 | 1:39.33 | |||||
H2Odense | 1:44.21 | |||||||||
8 | Louisa Christensen | 2005 | 283 | 47.89 | 1:42.81 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:50.52 | |||||||||
9 | Sophie Kronborg | 2005 | 277 | 49.20 | 1:43.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:56.35 | |||||||||
10 | Victoria Richards | 2005 | 275 | 48.74 | 1:43.71 | |||||
DeltaSwim | 1:45.06 | |||||||||
11 | Sarah Hansen | 2005 | 256 | 50.95 | 1:46.27 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | 312 | 47.66 | 1:39.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.86 | |||||||||
2 | Christine Mols | 2006 | 251 | 49.85 | 1:46.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:46.75 | |||||||||
3 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 251 | 50.95 | 1:46.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:48.95 | |||||||||
4 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 243 | 51.03 | 1:48.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:12.82 | |||||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 160 | 57.33 | 2:04.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:07.71 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 197 | 53.09 | 1:55.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:09.73 | |||||||||
2 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 157 | 59.30 | 2:05.06 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:12.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 630 | 33.16 | 1:10.75 | |||||
H2Odense | 1:09.47 | |||||||||
2 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 508 | 35.89 | 1:16.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.21 | |||||||||
3 | Casper Bang Clausen | 2003 | 433 | 37.75 | 1:20.18 | |||||
H2Odense | 1:21.20 | |||||||||
4 | August B Bjerregaard | 2003 | 343 | 40.85 | 1:26.59 | |||||
H2Odense | 1:38.02 | |||||||||
5 | Mattias Hansen | 2003 | 239 | 44.61 | 1:37.62 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:42.99 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 521 | 35.41 | 1:15.34 | |||||
H2Odense | 1:20.12 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 445 | 37.83 | 1:19.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.55 | |||||||||
3 | Lasse Thulstrup | 2004 | 325 | 40.65 | 1:28.18 | |||||
Kolding SK | 1:29.44 | |||||||||
4 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 311 | 40.81 | 1:29.45 | |||||
Kolding SK | 1:31.38 | |||||||||
5 | Emil Neumann | 2004 | 293 | 43.18 | 1:31.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.07 | |||||||||
6 | Valdemar Stahl | 2004 | 292 | 42.51 | 1:31.40 | |||||
H2Odense | 1:34.63 | |||||||||
7 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 262 | 44.21 | 1:34.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.46 | |||||||||
8 | Vania Danilkin | 2004 | 254 | 45.07 | 1:35.69 | |||||
Kolding SK | 1:37.66 | |||||||||
9 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 226 | 46.86 | 1:39.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.42 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 239 | 46.64 | 1:37.62 | |||||
H2Odense | 1:41.96 | |||||||||
2 | Sofus Funder | 2005 | 208 | 46.59 | 1:42.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.52 | |||||||||
3 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 207 | 49.27 | 1:42.54 | |||||
DeltaSwim | 1:44.83 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 206 | 46.69 | 1:42.55 | |||||
DeltaSwim | 1:43.92 | |||||||||
2 | Julius Schier | 2006 | 149 | 54.11 | 1:54.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:53.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 675 | 37.95 | 1:21.14 | 2:04.36 | 2:46.55 | |||
Kolding SK | 2:53.80 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 665 | 38.74 | 1:22.31 | 2:05.33 | 2:47.34 | |||
Kolding SK | 2:53.18 | |||||||||
3 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 564 | 39.55 | 1:24.69 | 2:10.46 | 2:56.78 | |||
Kolding SK | 3:02.03 | |||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 449 | 42.47 | 1:31.74 | 2:21.30 | 3:10.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:22.86 | |||||||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 430 | 44.38 | 1:33.39 | 2:23.65 | 3:13.53 | |||
H2Odense | 3:27.90 | |||||||||
6 | Melanie Petersen | 2004 | 379 | 45.49 | 1:36.06 | 2:28.49 | 3:21.79 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | 47.22 | 1:41.24 | 2:37.21 | 3:33.53 | EXTRA | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:40.01 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 445 | 43.78 | 1:31.93 | 2:21.36 | 3:11.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:17.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Fenger | 2003 | 600 | 35.77 | 1:15.72 | 1:55.93 | 2:36.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.85 | |||||||||
2 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 554 | 36.58 | 1:16.51 | 1:57.85 | 2:40.32 | |||
H2Odense | ||||||||||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 477 | 37.73 | 1:21.05 | 2:04.29 | 2:48.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:50.34 | |||||||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 453 | 38.13 | 1:21.64 | 2:06.14 | 2:51.41 | |||
H2Odense | 3:13.91 | |||||||||
5 | Simon Sandal | 2003 | 324 | 43.48 | 1:33.19 | 2:23.07 | 3:11.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:16.36 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 293 | 43.49 | 1:33.88 | 2:25.76 | 3:18.12 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:19.18 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 234 | 49.11 | 1:42.22 | 2:38.20 | 3:33.47 | |||
DeltaSwim | 3:36.72 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 287 | 44.60 | 1:35.94 | 2:28.09 | 3:19.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:30.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 672 | 31.59 | 1:11.97 | 1:55.72 | 2:30.03 | |||
Kolding SK | 2:30.77 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 629 | 34.11 | 1:15.42 | 1:58.52 | 2:33.40 | |||
Kolding SK | 2:32.51 | |||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 607 | 33.06 | 1:13.06 | 1:59.42 | 2:35.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.87 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 583 | 36.81 | 1:17.38 | 2:01.52 | 2:37.30 | |||
H2Odense | 2:37.05 | |||||||||
5 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 568 | 34.45 | 1:15.71 | 2:01.78 | 2:38.69 | |||
Kolding SK | 2:37.20 | |||||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 525 | 36.93 | 1:16.52 | 2:06.07 | 2:42.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.63 | |||||||||
7 | Karoline Kristensen | 2004 | 511 | 34.69 | 1:16.95 | 2:06.64 | 2:44.39 | |||
DeltaSwim | 2:47.45 | |||||||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | 503 | 36.63 | 1:18.61 | 2:07.28 | 2:45.28 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.59 | |||||||||
9 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 472 | 37.92 | 1:21.59 | 2:12.31 | 2:48.81 | |||
H2Odense | 2:50.58 | |||||||||
10 | Ida Juul Grønning | 2004 | 442 | 35.67 | 1:19.60 | 2:12.28 | 2:52.52 | |||
H2Odense | 2:53.84 | |||||||||
11 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 425 | 39.86 | 1:23.31 | 2:15.12 | 2:54.79 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:59.63 | |||||||||
12 | Melanie Petersen | 2004 | 414 | 42.28 | 1:22.49 | 2:15.36 | 2:56.37 | |||
Kolding SK | 2:55.13 | |||||||||
13 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 400 | 40.77 | 1:25.29 | 2:17.85 | 2:58.37 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:00.73 | |||||||||
14 | Caroline R. Andersen | 2004 | 372 | 43.72 | 1:29.38 | 2:22.83 | 3:02.74 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:07.16 | |||||||||
15 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 357 | 39.35 | 1:27.05 | 2:21.54 | 3:05.25 | |||
H2Odense | 3:02.63 | |||||||||
16 | Louise Ovesen | 2004 | 279 | 43.26 | 1:35.15 | 2:34.55 | 3:21.17 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
17 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 232 | 50.94 | 1:44.30 | 2:48.44 | 3:33.76 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | 41.02 | 1:29.73 | 2:26.33 | 3:08.91 | EXTRA | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:04.09 | |||||||||
- | Mathilde Baltsersen | 2003 | 43.51 | 1:30.98 | 2:31.06 | 3:15.00 | EXTRA | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:15.27 | |||||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:48.84 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 521 | 34.55 | 1:16.71 | 2:06.93 | 2:43.34 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:40.06 | |||||||||
2 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 474 | 37.47 | 1:20.63 | 2:10.53 | 2:48.54 | |||
Kolding SK | 2:47.63 | |||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 456 | 38.06 | 1:22.84 | 2:11.22 | 2:50.79 | |||
H2Odense | 2:52.96 | |||||||||
4 | Emilie Moberg | 2005 | 441 | 38.28 | 1:21.78 | 2:14.14 | 2:52.67 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.83 | |||||||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | 403 | 41.86 | 1:26.53 | 2:17.11 | 2:57.91 | |||
Kolding SK | 2:59.09 | |||||||||
6 | Anna Rønn | 2005 | 398 | 40.04 | 1:26.45 | 2:18.08 | 2:58.69 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:01.28 | |||||||||
7 | Anna Ryet | 2005 | 391 | 39.91 | 1:26.10 | 2:19.51 | 2:59.78 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:02.00 | |||||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | 387 | 38.79 | 1:25.64 | 2:19.45 | 3:00.39 | |||
Kolding SK | 3:00.29 | |||||||||
9 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 364 | 39.86 | 1:26.23 | 2:21.92 | 3:04.05 | |||
H2Odense | 3:17.43 | |||||||||
10 | Laura Frost Rainer | 2005 | 350 | 41.18 | 1:27.12 | 2:21.48 | 3:06.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:00.33 | |||||||||
11 | Sophie Kronborg | 2005 | 339 | 41.23 | 1:28.28 | 2:24.90 | 3:08.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:16.70 | |||||||||
12 | Frederikke Riber | 2005 | 328 | 45.21 | 1:35.14 | 2:28.84 | 3:10.50 | |||
DeltaSwim | 3:27.09 | |||||||||
13 | Sarah Hansen | 2005 | 319 | 41.71 | 1:32.11 | 2:30.17 | 3:12.38 | |||
Kolding SK | 3:21.86 | |||||||||
14 | Louisa Christensen | 2005 | 309 | 42.82 | 1:31.84 | 2:30.39 | 3:14.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:17.02 | |||||||||
15 | Victoria Richards | 2005 | 294 | 45.13 | 1:34.85 | 2:32.05 | 3:17.63 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
16 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 278 | 44.13 | 1:31.95 | 2:35.73 | 3:21.34 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
17 | Mille Lindeblad | 2005 | 251 | 49.46 | 1:40.46 | 2:45.50 | 3:28.17 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Maiken Hansen | 2005 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:36.07 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 479 | 35.10 | 1:18.26 | 2:09.50 | 2:47.94 | |||
H2Odense | 3:05.43 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 445 | 39.24 | 1:22.49 | 2:14.10 | 2:52.15 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:05.04 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 339 | 45.03 | 1:31.34 | 2:27.25 | 3:08.40 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:18.32 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 326 | 43.56 | 1:33.70 | 2:27.69 | 3:10.86 | |||
Kolding SK | 3:10.82 | |||||||||
5 | Karoline Hellesøe | 2006 | 296 | 46.30 | 1:33.89 | 2:34.06 | 3:17.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 288 | 45.67 | 1:35.18 | 2:34.20 | 3:18.88 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:23.26 | |||||||||
7 | Louise Horne Levin | 2006 | 276 | 47.05 | 1:37.49 | 2:37.52 | 3:21.91 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:47.99 | |||||||||
8 | Christine Mols | 2006 | 236 | 50.47 | 1:45.34 | 2:46.52 | 3:32.63 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julija Bliucukis | 2006 | 226 | 47.44 | 1:41.32 | 2:44.22 | 3:35.54 | |||
H2Odense | 3:58.13 | |||||||||
10 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 223 | 52.35 | 1:45.80 | 2:47.30 | 3:36.63 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:10.25 | |||||||||
11 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 176 | 59.33 | 1:58.55 | 3:04.79 | 3:54.17 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | DSQ | svøm crawl130m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:03.58 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 370 | 41.14 | 1:30.20 | 2:23.37 | 3:03.09 | |||
Kolding SK | 3:07.02 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 289 | 45.89 | 1:40.06 | 2:33.46 | 3:18.79 | |||
Kolding SK | 3:28.83 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 238 | 49.92 | 1:41.79 | 2:41.03 | 3:31.93 | |||
Kolding SK | 3:36.34 | |||||||||
4 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 185 | 52.17 | 1:50.99 | 2:57.66 | 3:50.69 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:12.40 | |||||||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 156 | 1:00.36 | 2:01.33 | 3:09.92 | 4:03.79 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:10.62 | |||||||||
6 | Frida Ploug | 2007 | 148 | 55.45 | 2:01.76 | 3:14.53 | 4:08.34 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | 140 | 1:01.96 | 2:03.41 | 3:17.39 | 4:12.89 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 642 | 30.84 | 1:08.88 | 1:47.01 | 2:19.82 | |||
H2Odense | 2:19.90 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 594 | 29.97 | 1:07.75 | 1:49.22 | 2:23.47 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.74 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 588 | 32.29 | 1:10.39 | 1:50.87 | 2:23.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.85 | |||||||||
4 | Daniel Damsbo | 2003 | 559 | 30.98 | 1:09.70 | 1:53.37 | 2:26.36 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.37 | |||||||||
5 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 509 | 34.66 | 1:13.23 | 1:55.49 | 2:31.03 | |||
H2Odense | ||||||||||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 491 | 34.49 | 1:12.33 | 1:58.33 | 2:32.88 | |||
H2Odense | 2:42.40 | |||||||||
7 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 461 | 35.25 | 1:14.72 | 1:59.42 | 2:36.06 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.41 | |||||||||
8 | August B Bjerregaard | 2003 | 438 | 35.85 | 1:14.22 | 2:02.05 | 2:38.75 | |||
H2Odense | 2:50.63 | |||||||||
9 | Casper Bang Clausen | 2003 | 435 | 36.95 | 1:17.21 | 2:03.08 | 2:39.09 | |||
H2Odense | 2:42.32 | |||||||||
10 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 419 | 36.67 | 1:18.66 | 2:02.23 | 2:41.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.71 | |||||||||
11 | Malte Lyck Falk | 2003 | 370 | 36.18 | 1:20.71 | 2:11.35 | 2:47.96 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
12 | Andreas Nissen | 2003 | 342 | 38.15 | 1:22.14 | 2:12.84 | 2:52.35 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:07.17 | |||||||||
13 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 331 | 34.82 | 1:19.37 | 2:12.61 | 2:54.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:52.66 | |||||||||
14 | Simon Sandal | 2003 | 324 | 38.92 | 1:29.41 | 2:18.26 | 2:55.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:08.72 | |||||||||
15 | Mattias Hansen | 2003 | 311 | 35.93 | 1:21.12 | 2:18.47 | 2:57.94 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:57.35 | |||||||||
16 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 256 | 39.88 | 1:26.67 | 2:20.81 | 3:09.76 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:07.39 | |||||||||
- | Nils Paaske Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:25.96 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 584 | 31.21 | 1:09.69 | 1:52.12 | 2:24.29 | |||
H2Odense | 2:31.06 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 521 | 30.44 | 1:07.75 | 1:55.72 | 2:29.83 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:34.42 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 519 | 32.83 | 1:11.78 | 1:55.51 | 2:30.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.74 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 432 | 38.04 | 1:19.19 | 2:04.65 | 2:39.47 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.83 | |||||||||
5 | Emil Neumann | 2004 | 414 | 35.32 | 1:16.88 | 2:07.04 | 2:41.83 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:47.25 | |||||||||
6 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 410 | 34.56 | 1:16.50 | 2:04.33 | 2:42.31 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Lasse Thulstrup | 2004 | 399 | 36.78 | 1:19.43 | 2:06.40 | 2:43.81 | |||
Kolding SK | 2:46.11 | |||||||||
8 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 376 | 35.00 | 1:20.79 | 2:09.57 | 2:47.12 | |||
H2Odense | 3:04.00 | |||||||||
9 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 360 | 36.01 | 1:18.49 | 2:11.59 | 2:49.47 | |||
Kolding SK | 2:47.43 | |||||||||
10 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 353 | 37.20 | 1:21.87 | 2:15.13 | 2:50.67 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:57.14 | |||||||||
11 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 316 | 39.41 | 1:26.88 | 2:18.38 | 2:56.97 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:00.05 | |||||||||
12 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 290 | 40.42 | 1:25.04 | 2:22.45 | 3:02.12 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:11.80 | |||||||||
13 | Vania Danilkin | 2004 | 282 | 40.36 | 1:29.90 | 2:23.21 | 3:03.89 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:53.90 | |||||||||
- | Valdemar Stahl | 2004 | DSQ | asykron armt vend125 | ||||||
H2Odense | 3:41.25 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 350 | 36.15 | 1:19.53 | 2:13.36 | 2:51.04 | |||
H2Odense | 3:00.40 | |||||||||
2 | Thor Majgård | 2005 | 341 | 37.05 | 1:20.80 | 2:13.77 | 2:52.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:59.43 | |||||||||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 339 | 41.10 | 1:24.67 | 2:15.01 | 2:52.87 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 298 | 38.63 | 1:23.66 | 2:18.25 | 3:00.54 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:07.27 | |||||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 282 | 40.22 | 1:25.49 | 2:20.57 | 3:03.90 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:07.16 | |||||||||
6 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 267 | 42.85 | 1:32.50 | 2:26.55 | 3:07.30 | |||
DeltaSwim | 3:09.15 | |||||||||
7 | Daniel Busk | 2005 | 262 | 42.98 | 1:31.39 | 2:23.77 | 3:08.48 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 237 | 47.99 | 1:34.82 | 2:33.58 | 3:14.71 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
9 | Sofus Funder | 2005 | 228 | 45.94 | 1:35.18 | 2:32.94 | 3:17.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:30.99 | |||||||||
10 | Max Venborg Kromann | 2005 | 215 | 44.32 | 1:32.27 | 2:36.15 | 3:21.31 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:24.38 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 195 | 44.31 | 1:33.39 | 2:41.39 | 3:27.84 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Winther | 2006 | 266 | 43.83 | 1:33.86 | 2:26.48 | 3:07.53 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:17.37 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 249 | 44.07 | 1:29.18 | 2:30.34 | 3:11.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jakob Kristensen | 2006 | 216 | 49.11 | 1:38.20 | 2:36.47 | 3:20.86 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
4 | Julius Schier | 2006 | 210 | 47.11 | 1:35.72 | 2:38.96 | 3:22.64 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:39.71 | |||||||||
5 | Christian N. Christensen | 2006 | 189 | 49.01 | 1:44.87 | 2:48.34 | 3:30.02 | |||
Kolding SK | 3:36.42 | |||||||||
6 | Casper Batz | 2006 | 187 | 51.76 | 1:42.51 | 2:46.34 | 3:30.81 | |||
Kolding SK | 3:44.63 | |||||||||
7 | Ludvig L. Møller | 2006 | 178 | 52.68 | 1:46.18 | 2:43.44 | 3:34.07 | |||
H2Odense | 3:43.31 | |||||||||
8 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 171 | 53.01 | 1:46.13 | 2:49.98 | 3:37.21 | |||
H2Odense | ||||||||||
9 | Tobias Damsgaard | 2006 | 157 | 45.07 | 1:44.05 | 2:54.14 | 3:43.19 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:14.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 606 | 29.28 | ||||||
H2Odense | 30.46 | |||||||||
2 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 510 | 31.02 | ||||||
H2Odense | 31.50 | |||||||||
3 | Ida Juul Grønning | 2004 | 495 | 31.33 | ||||||
H2Odense | 31.36 | |||||||||
4 | Caroline R. Andersen | 2004 | 479 | 31.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.98 | |||||||||
- | Mathilde Baltsersen | 2003 | 33.19 | EXTRA | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 34.53 | |||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 605 | 29.30 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.92 | |||||||||
2 | Louisa Christensen | 2005 | 419 | 33.12 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.53 | |||||||||
3 | Mille Lindeblad | 2005 | 405 | 33.50 | ||||||
DeltaSwim | 33.77 | |||||||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | 386 | 34.02 | ||||||
Kolding SK | 33.99 | |||||||||
5 | Maiken Hansen | 2005 | 246 | 39.54 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.24 | |||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 414 | 33.26 | ||||||
H2Odense | 33.56 | |||||||||
2 | Christine Mols | 2006 | 340 | 35.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.78 | |||||||||
3 | Louise Horne Levin | 2006 | 283 | 37.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.43 | |||||||||
4 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 244 | 39.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.38 | |||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | 200 | 42.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.41 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 182 | 43.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.04 | |||||||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 171 | 44.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 467 | 28.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
2 | August B Bjerregaard | 2003 | 426 | 29.27 | ||||||
H2Odense | 30.13 | |||||||||
3 | Mattias Hansen | 2003 | 378 | 30.46 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 30.57 | |||||||||
4 | Andreas Nissen | 2003 | 367 | 30.78 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 34.32 | |||||||||
- | Nils Paaske Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 32.52 | |||||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 527 | 27.28 | ||||||
H2Odense | 28.35 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 439 | 28.98 | ||||||
H2Odense | 30.75 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 391 | 30.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
4 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 369 | 30.71 | ||||||
Kolding SK | 31.64 | |||||||||
5 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 255 | 34.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.68 | |||||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofus Funder | 2005 | 275 | 33.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
2 | Max Venborg Kromann | 2005 | 267 | 34.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
3 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 265 | 34.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
- | Rasmus S. Johannsen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.80 | |||||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ludvig L. Møller | 2006 | 203 | 37.49 | ||||||
H2Odense | 38.05 | |||||||||
2 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 198 | 37.79 | ||||||
H2Odense | 40.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 603 | 30.74 | 1:03.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.69 | |||||||||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | 595 | 30.88 | 1:03.91 | |||||
H2Odense | 1:06.49 | |||||||||
3 | Karoline Kristensen | 2004 | 541 | 31.69 | 1:05.98 | |||||
DeltaSwim | 1:06.38 | |||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 504 | 32.31 | 1:07.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 473 | 33.14 | 1:09.00 | |||||
H2Odense | 1:10.75 | |||||||||
6 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 447 | 33.82 | 1:10.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.28 | |||||||||
7 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 350 | 35.91 | 1:16.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.29 | |||||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | 36.55 | 1:16.82 | EXTRA | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:17.03 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 436 | 33.67 | 1:10.90 | |||||
H2Odense | 1:10.56 | |||||||||
2 | Emilie Moberg | 2005 | 408 | 34.48 | 1:12.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
3 | Anna Ryet | 2005 | 403 | 35.35 | 1:12.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.76 | |||||||||
4 | Frederikke Riber | 2005 | 367 | 35.80 | 1:15.06 | |||||
DeltaSwim | 1:15.77 | |||||||||
5 | Sophie Kronborg | 2005 | 333 | 37.26 | 1:17.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.14 | |||||||||
6 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 315 | 36.86 | 1:18.95 | |||||
DeltaSwim | 1:17.41 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 387 | 35.60 | 1:13.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | 351 | 37.04 | 1:16.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
3 | Ane Christensen | 2006 | 325 | 37.26 | 1:18.14 | |||||
Kolding SK | 1:19.05 | |||||||||
4 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 200 | 42.44 | 1:31.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.31 | |||||||||
5 | Julija Bliucukis | 2006 | 195 | 43.06 | 1:32.60 | |||||
H2Odense | 1:39.16 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 359 | 36.25 | 1:15.64 | |||||
Kolding SK | 1:16.05 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 284 | 39.14 | 1:21.78 | |||||
Kolding SK | 1:24.03 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 245 | 40.59 | 1:25.91 | |||||
Kolding SK | 1:33.07 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 165 | 44.46 | 1:37.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 480 | 29.94 | 1:02.04 | |||||
H2Odense | ||||||||||
2 | Malte Lyck Falk | 2003 | 449 | 30.55 | 1:03.44 | |||||
DeltaSwim | 1:06.04 | |||||||||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 448 | 30.52 | 1:03.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.58 | |||||||||
4 | Casper Bang Clausen | 2003 | 439 | 30.83 | 1:03.94 | |||||
H2Odense | 1:07.03 | |||||||||
5 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 381 | 32.08 | 1:07.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.65 | |||||||||
6 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 281 | 34.47 | 1:14.13 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:12.88 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 551 | 27.98 | 59.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.40 | |||||||||
2 | Valdemar Stahl | 2004 | 317 | 34.03 | 1:11.22 | |||||
H2Odense | 1:10.93 | |||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 284 | 34.95 | 1:13.89 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.91 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 339 | 33.73 | 1:09.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.07 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 302 | 33.85 | 1:12.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.98 | |||||||||
3 | Thor Majgård | 2005 | 296 | 35.29 | 1:12.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 282 | 35.71 | 1:14.04 | |||||
DeltaSwim | 1:12.80 | |||||||||
5 | Daniel Busk | 2005 | 268 | 35.94 | 1:15.29 | |||||
Kolding SK | 1:18.10 | |||||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 268 | 36.04 | 1:15.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.77 | |||||||||
7 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 241 | 38.70 | 1:18.03 | |||||
DeltaSwim | 1:18.63 | |||||||||
8 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 187 | 41.03 | 1:24.91 | |||||
DeltaSwim | 1:26.80 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 261 | 35.96 | 1:15.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.45 | |||||||||
2 | Emil Winther | 2006 | 237 | 36.99 | 1:18.50 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.28 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 228 | 37.41 | 1:19.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.96 | |||||||||
4 | Christian N. Christensen | 2006 | 219 | 39.01 | 1:20.51 | |||||
Kolding SK | 1:25.51 | |||||||||
5 | Casper Batz | 2006 | 185 | 40.76 | 1:25.22 | |||||
Kolding SK | 1:27.41 | |||||||||
- | Tobias Damsgaard | 2006 | DSQ | ej berør vend25m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 647 | 31.43 | 1:06.26 | 1:41.17 | 2:14.43 | |||
Kolding SK | 2:13.41 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 604 | 32.05 | 1:06.98 | 1:42.44 | 2:17.49 | |||
Kolding SK | 2:14.95 | |||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 512 | 33.47 | 1:10.67 | 1:48.20 | 2:25.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.01 | |||||||||
4 | Melanie Petersen | 2004 | 480 | 33.99 | 1:11.54 | 1:50.26 | 2:28.50 | |||
Kolding SK | 2:25.91 | |||||||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 368 | 36.25 | 1:18.10 | 2:01.01 | 2:42.24 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Louise Ovesen | 2004 | 299 | 37.80 | 1:21.65 | 2:07.72 | 2:53.70 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
7 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 259 | 40.53 | 1:27.00 | 2:15.20 | 3:02.41 | |||
DeltaSwim | 2:59.72 | |||||||||
- | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 2:21.36 | |||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 444 | 35.16 | 1:13.88 | 1:54.01 | 2:32.42 | |||
Kolding SK | 2:29.39 | |||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 405 | 35.67 | 1:15.53 | 1:56.92 | 2:37.13 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:59.12 | |||||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | 346 | 39.60 | 1:21.86 | 2:04.83 | 2:45.53 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 341 | 36.85 | 1:19.68 | 2:03.80 | 2:46.33 | |||
H2Odense | 2:51.90 | |||||||||
4 | Sarah Hansen | 2005 | 341 | 38.10 | 1:20.53 | 2:04.80 | 2:46.33 | |||
Kolding SK | 3:45.76 | |||||||||
6 | Laura Frost Rainer | 2005 | 303 | 38.38 | 1:22.86 | 2:08.52 | 2:53.11 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.15 | |||||||||
7 | Victoria Richards | 2005 | 281 | 39.30 | 1:25.24 | 2:12.48 | 2:57.39 | |||
DeltaSwim | 3:01.82 | |||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 457 | 34.11 | 1:12.73 | 1:52.39 | 2:30.89 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.69 | |||||||||
2 | Karoline Hellesøe | 2006 | 292 | 38.12 | 1:23.38 | 2:10.26 | 2:55.11 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:00.11 | |||||||||
3 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 263 | 41.05 | 1:27.33 | 2:14.63 | 3:01.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:06.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 604 | 29.19 | 1:01.75 | 1:34.35 | 2:06.90 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:07.03 | |||||||||
2 | Daniel Damsbo | 2003 | 574 | 29.77 | 1:03.08 | 1:36.81 | 2:09.06 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:09.25 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 559 | 30.76 | 1:04.18 | 1:38.28 | 2:10.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:14.93 | |||||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | 541 | 30.28 | 1:04.86 | 1:39.62 | 2:11.62 | |||
H2Odense | 2:10.23 | |||||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 531 | 31.17 | 1:05.02 | 1:39.26 | 2:12.47 | |||
H2Odense | 2:22.40 | |||||||||
6 | Sune Schaarup | 2003 | 480 | 32.16 | 1:07.63 | 1:43.02 | 2:17.02 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.60 | |||||||||
7 | Simon Sandal | 2003 | 311 | 35.51 | 1:17.43 | 1:58.76 | 2:38.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:09.92 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Neumann | 2004 | 477 | 32.15 | 1:07.52 | 1:43.31 | 2:17.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:20.19 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 437 | 32.73 | 1:09.06 | 1:46.27 | 2:21.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.18 | |||||||||
3 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 390 | 33.56 | 1:11.86 | 1:50.60 | 2:26.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 388 | 33.80 | 1:11.25 | 1:49.14 | 2:27.12 | |||
Kolding SK | 2:27.28 | |||||||||
5 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 357 | 31.16 | 1:11.50 | 1:52.71 | 2:31.25 | |||
Kolding SK | 2:42.95 | |||||||||
6 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 332 | 34.96 | 1:15.18 | 1:56.81 | 2:34.95 | |||
Kolding SK | 2:31.36 | |||||||||
7 | Vania Danilkin | 2004 | 269 | 36.45 | 1:20.00 | 2:05.08 | 2:46.13 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:38.67 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 367 | 34.53 | 1:12.93 | 1:52.57 | 2:29.83 | |||
H2Odense | 2:39.61 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 250 | 38.59 | 1:22.86 | 2:07.99 | 2:50.21 | |||
DeltaSwim | 3:00.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 101, 4X50m Butterflyben Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esv Mix 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:26.04 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 39.05 | 1:12.31 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 33.89 | 1:46.20 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 39.84 | 2:26.04 | |||||||
2 | H2Odense Hold 3 | 0 | H2Odense | 2:35.45 | ||||||
Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 38.62 | 1:15.00 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 41.57 | 1:56.57 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 38.88 | 2:35.45 | |||||||
3 | Esv Mix 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:36.73 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 40.17 | 1:18.73 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 40.38 | 1:59.11 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 37.62 | 2:36.73 | |||||||
4 | H2Odense Hold 1 | 0 | H2Odense | 2:39.88 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 41.54 | 41.54 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 40.42 | 1:21.96 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 42.52 | 2:04.48 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 35.40 | 2:39.88 | |||||||
5 | H2Odense Hold 2 | 0 | H2Odense | 2:47.39 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 42.38 | 42.38 | |||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 40.37 | 1:22.75 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 40.47 | 2:03.22 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 44.17 | 2:47.39 | |||||||
6 | Martins Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | 2:49.35 | ||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 47.12 | 47.12 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 42.26 | 1:29.38 | |||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 44.70 | 2:14.08 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 35.27 | 2:49.35 | |||||||
7 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:01.69 | ||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 51.41 | 51.41 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 49.75 | 1:41.16 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 45.50 | 2:26.66 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 35.03 | 3:01.69 | |||||||
8 | Anjas Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | 3:03.44 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 53.33 | 1:33.84 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 45.67 | 2:19.51 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 43.93 | 3:03.44 | |||||||
9 | Sønderborg | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:09.46 | ||||||
Emil Winther | 2006 | 53.82 | 53.82 | |||||||
Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 48.45 | 1:42.27 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 43.28 | 2:25.55 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 43.91 | 3:09.46 | |||||||
10 | Esv Mix 4 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:18.60 | ||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 1:03.27 | 1:49.15 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 47.59 | 2:36.74 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 41.86 | 3:18.60 | |||||||
11 | Esv Mix 5 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:20.06 | ||||||
Varjan Sivakumar | 2003 | 50.81 | 50.81 | |||||||
Laura Vibe Hansen | 2006 | 54.58 | 1:45.39 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 47.88 | 2:33.27 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 46.79 | 3:20.06 | |||||||
12 | Deltamix 2 | 0 | DeltaSwim | 3:21.64 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 52.53 | 1:32.84 | |||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 57.61 | 2:30.45 | |||||||
Louise Ovesen | 2004 | 51.19 | 3:21.64 | |||||||
13 | Deltamix 1 | 0 | DeltaSwim | 3:36.37 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 47.03 | 47.03 | |||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 52.46 | 1:39.49 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 55.11 | 2:34.60 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:01.77 | 3:36.37 | |||||||
14 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:38.72 | ||||||
Freja Johansen | 2006 | 1:07.00 | 1:07.00 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 50.31 | 1:57.31 | |||||||
Louise Horne Levin | 2006 | 48.61 | 2:45.92 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 52.80 | 3:38.72 | |||||||
15 | Calle Canin Kolding | 0 | Kolding SK | 3:39.93 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 45.41 | 45.41 | |||||||
Casper Batz | 2006 | 1:03.37 | 1:48.78 | |||||||
Sarah Hansen | 2005 | 48.92 | 2:37.70 | |||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 1:02.23 | 3:39.93 | |||||||
16 | H2Odense Hold 4 | 0 | H2Odense | 3:41.99 | ||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 43.16 | 43.16 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 1:09.80 | 1:52.96 | |||||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 57.13 | 2:50.09 | |||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 51.90 | 3:41.99 | |||||||
- | Esv Mix 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Mads Iversen | 2004 | |||||||||
Silke Bruun Svensen | 2005 | |||||||||
Sune Schaarup | 2003 | |||||||||
Emilie Moberg | 2005 | DNS | ||||||||
- | Rsk 4 | 0 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | de Vilde Kaniner | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DSQ | brysttag v75m | |||||
Mattias Hansen | 2003 | 42.21 | 42.21 | |||||||
- | Rasmus Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 41.22 | 41.22 | |||||||
- | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | brysttag v175m | |||||
Anna Ryet | 2005 | 54.42 | 54.42 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 54.60 | 1:49.02 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 1:03.48 | 2:52.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 102, 4X50m Sjov Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esv Mix 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:04.99 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 48.10 | 1:32.20 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 48.09 | 2:20.29 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 44.70 | 3:04.99 | |||||||
2 | Esv Mix 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:23.07 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 48.65 | 48.65 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 52.74 | 1:41.39 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 51.77 | 2:33.16 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 49.91 | 3:23.07 | |||||||
3 | H2Odense Hold 1 | 0 | H2Odense | 3:34.62 | ||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 48.32 | 48.32 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 55.27 | 1:43.59 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 1:00.61 | 2:44.20 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 50.42 | 3:34.62 | |||||||
4 | Martins Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | 3:37.31 | ||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 51.32 | 51.32 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:00.85 | 1:52.17 | |||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 52.05 | 2:44.22 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 53.09 | 3:37.31 | |||||||
5 | H2Odense Hold 2 | 0 | H2Odense | 3:44.30 | ||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 51.52 | 51.52 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 57.46 | 1:48.98 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 55.21 | 2:44.19 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 1:00.11 | 3:44.30 | |||||||
6 | H2Odense Hold 4 | 0 | H2Odense | 3:45.99 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 51.08 | 51.08 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 56.53 | 1:47.61 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 55.37 | 2:42.98 | |||||||
Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 1:03.01 | 3:45.99 | |||||||
7 | H2Odense Hold 3 | 0 | H2Odense | 3:49.63 | ||||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 56.94 | 56.94 | |||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 53.64 | 1:50.58 | |||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 1:00.86 | 2:51.44 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 58.19 | 3:49.63 | |||||||
8 | Sønderborg | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:49.98 | ||||||
Louisa Christensen | 2005 | 53.87 | 53.87 | |||||||
Rasmus S. Johannsen | 2005 | 58.22 | 1:52.09 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 59.85 | 2:51.94 | |||||||
Emil Winther | 2006 | 58.04 | 3:49.98 | |||||||
9 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:52.83 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 57.31 | 57.31 | |||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 1:02.75 | 2:00.06 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 57.59 | 2:57.65 | |||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 55.18 | 3:52.83 | |||||||
10 | Esv Mix 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:57.26 | ||||||
Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 57.96 | 57.96 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 1:03.84 | 2:01.80 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 57.70 | 2:59.50 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 57.76 | 3:57.26 | |||||||
11 | Esv Mix 4 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:57.48 | ||||||
Simon Sandal | 2003 | 1:02.02 | 1:02.02 | |||||||
Laura Vibe Hansen | 2006 | 57.27 | 1:59.29 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:06.49 | 3:05.78 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 51.70 | 3:57.48 | |||||||
12 | de Vilde Kaniner | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 4:01.42 | ||||||
Mattias Hansen | 2003 | 57.40 | 57.40 | |||||||
Mathilde Baltsersen | 2003 | 1:02.55 | 1:59.95 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 1:01.45 | 3:01.40 | |||||||
Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 1:00.02 | 4:01.42 | |||||||
13 | Anjas Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | 4:01.44 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 54.61 | 54.61 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 1:03.90 | 1:58.51 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 1:01.84 | 3:00.35 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 1:01.09 | 4:01.44 | |||||||
14 | Deltamix 1 | 0 | DeltaSwim | 4:15.28 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 55.90 | 55.90 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 1:09.17 | 2:05.07 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 1:08.00 | 3:13.07 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 1:02.21 | 4:15.28 | |||||||
15 | Esv Mix 5 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:15.52 | ||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 1:00.10 | 1:00.10 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 1:04.59 | 2:04.69 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 1:03.65 | 3:08.34 | |||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 1:07.18 | 4:15.52 | |||||||
16 | Deltamix 2 | 0 | DeltaSwim | 4:24.80 | ||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 53.25 | 53.25 | |||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 1:10.48 | 2:03.73 | |||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 1:17.12 | 3:20.85 | |||||||
Louise Ovesen | 2004 | 1:03.95 | 4:24.80 | |||||||
17 | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:29.77 | ||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 1:03.49 | 1:03.49 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 1:16.20 | 2:19.69 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 59.15 | 3:18.84 | |||||||
Anna Ryet | 2005 | 1:10.93 | 4:29.77 | |||||||
18 | Calle Canin Kolding | 0 | Kolding SK | 4:35.99 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 1:08.44 | 1:08.44 | |||||||
Casper Batz | 2006 | 1:11.77 | 2:20.21 | |||||||
Sarah Hansen | 2005 | 1:09.38 | 3:29.59 | |||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 1:06.40 | 4:35.99 | |||||||
19 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:52.72 | ||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 1:12.80 | 1:12.80 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 1:09.20 | 2:22.00 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 1:06.76 | 3:28.76 | |||||||
Louise Horne Levin | 2006 | 1:23.96 | 4:52.72 | |||||||
- | Rasmus Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | DNS | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | |||||||||
Daniel Busk | 2005 | |||||||||
Karla Kristensen | 2005 | |||||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |