Tulokset Limfjords Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:49 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.01 | 1:02.19 | 1:34.10 | 2:06.57 | |||
2 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 32.82 | 1:09.93 | 1:46.94 | 2:24.04 | |||
3 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.22 | 1:11.78 | 1:50.23 | 2:29.03 | |||
4 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.22 | 1:14.15 | 1:54.72 | 2:35.55 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.23 | 1:00.81 | 1:33.23 | 2:05.17 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.22 | 1:04.21 | 1:37.95 | 2:11.43 | |||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 31.24 | 1:05.04 | 1:39.70 | 2:13.46 | |||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.39 | 1:05.61 | 1:40.82 | 2:15.64 | |||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.36 | 1:06.50 | 1:41.21 | 2:15.82 | |||
6 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.70 | 1:05.89 | 1:41.00 | 2:16.37 | |||
7 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.05 | 1:07.22 | 1:42.71 | 2:17.74 | |||
8 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 32.21 | 1:07.17 | 1:43.53 | 2:18.89 | |||
9 | Mia Seehausen | 2001 | Aarhus Swim | 31.76 | 1:06.52 | 1:42.59 | 2:19.11 | |||
10 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 32.60 | 1:08.29 | 1:44.73 | 2:20.23 | |||
11 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.87 | 1:07.24 | 1:44.85 | 2:22.78 | |||
12 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.17 | 1:09.67 | 1:46.84 | 2:23.33 | |||
13 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.79 | 1:09.41 | 1:46.80 | 2:23.39 | |||
14 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.88 | 1:09.38 | 1:47.65 | 2:24.39 | |||
15 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 32.07 | 1:08.76 | 1:47.27 | 2:24.88 | |||
16 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.06 | 1:09.03 | 1:46.69 | 2:25.58 | |||
17 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.50 | 1:12.15 | 1:49.74 | 2:25.78 | |||
18 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | 1:11.40 | 1:49.55 | 2:27.44 | |||
19 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.92 | 1:13.88 | 1:52.52 | 2:29.98 | |||
20 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.74 | 1:11.41 | 1:51.19 | 2:30.08 | |||
21 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.09 | 1:13.32 | 1:52.59 | 2:30.16 | |||
22 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.57 | 1:11.89 | 1:51.25 | 2:30.29 | |||
23 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.34 | 1:11.99 | 1:51.57 | 2:30.49 | |||
24 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.52 | 1:12.81 | 1:51.64 | 2:30.93 | |||
25 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.88 | 1:16.00 | 1:57.04 | 2:35.05 | |||
26 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.33 | 1:16.56 | 1:57.15 | 2:36.29 | |||
27 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.43 | 1:14.96 | 1:56.94 | 2:36.93 | |||
28 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 36.82 | 1:17.63 | 1:57.46 | 2:37.51 | |||
29 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.34 | 1:16.13 | 1:57.54 | 2:37.72 | |||
30 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.50 | 1:16.96 | 1:58.00 | 2:38.23 | |||
31 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 37.23 | 1:19.26 | 2:02.95 | 2:44.48 | |||
32 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.30 | 1:23.38 | 2:08.57 | 2:53.07 | |||
33 | Frida Svendsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.74 | 1:22.92 | 2:08.16 | 2:53.69 | |||
34 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.41 | 1:26.95 | 2:16.43 | 3:04.16 | |||
- | Mia Kristensen | 2001 | Durup IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.53 | 1:10.26 | 1:47.88 | 2:23.56 | |||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.49 | 1:10.74 | 1:48.47 | 2:24.83 | |||
3 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | Aarhus Swim | 33.59 | 1:10.57 | 1:47.95 | 2:25.12 | |||
4 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.81 | 1:10.80 | 1:48.44 | 2:25.42 | |||
5 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 33.66 | 1:11.42 | 1:49.49 | 2:26.97 | |||
6 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.30 | 1:11.23 | 1:50.23 | 2:29.26 | |||
7 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 34.86 | 1:12.90 | 1:51.79 | 2:30.15 | |||
8 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 33.46 | 1:11.21 | 1:51.39 | 2:31.93 | |||
9 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.23 | 1:11.56 | 1:52.38 | 2:32.13 | |||
10 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 35.50 | 1:14.68 | 1:55.17 | 2:33.86 | |||
11 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.77 | 1:15.16 | 1:55.02 | 2:34.64 | |||
12 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.20 | 1:16.00 | 1:56.79 | 2:36.11 | |||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.50 | 1:16.96 | 1:57.43 | 2:36.35 | |||
14 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 1:58.29 | 2:36.39 | 2:36.39 | ||||
15 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:55.36 | 2:36.45 | 2:36.45 | ||||
16 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:37.10 | ||||||
17 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.06 | 1:16.68 | 1:57.79 | 2:37.80 | |||
18 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.43 | 1:17.18 | 1:58.53 | 2:38.05 | |||
19 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.45 | 1:18.06 | 1:59.03 | 2:39.39 | |||
20 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 2:41.65 | ||||||
21 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.86 | 1:20.05 | 2:01.40 | 2:41.83 | |||
22 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.23 | 1:18.15 | 2:01.55 | 2:43.51 | |||
23 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.96 | 1:19.95 | 2:03.31 | 2:44.99 | |||
24 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.08 | 1:19.77 | 2:03.16 | 2:45.26 | |||
25 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.88 | 1:19.73 | 2:03.48 | 2:45.91 | |||
26 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.41 | 1:19.91 | 2:05.92 | 2:50.48 | |||
27 | Lærke Hjaltson | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.24 | 1:26.61 | 2:14.31 | 3:01.55 | |||
28 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.04 | 1:23.81 | 2:14.40 | 3:03.89 | |||
29 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.50 | 1:27.87 | 3:05.56 | ||||
30 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 43.18 | 1:33.56 | 2:26.59 | 3:17.53 | |||
31 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.72 | 1:32.98 | 2:26.53 | 3:20.89 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 36.00 | 1:16.24 | 1:57.67 | 2:38.51 | |||
2 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.30 | 1:19.27 | 2:02.56 | 2:43.40 | |||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.34 | 1:21.43 | 2:05.68 | 2:46.33 | |||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.67 | 1:22.78 | 2:07.96 | 2:50.94 | |||
5 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.24 | 1:24.32 | 2:08.90 | 2:51.95 | |||
6 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.40 | 1:22.38 | 2:09.20 | 2:55.30 | |||
7 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:28.30 | 2:17.45 | 3:00.41 | ||||
8 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.26 | 2:14.77 | 3:03.43 | ||||
9 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 40.49 | 1:27.86 | 2:17.36 | 3:04.10 | |||
10 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:33.81 | 2:23.26 | 3:11.23 | ||||
11 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 42.90 | 1:33.02 | 2:26.94 | 3:20.45 | |||
12 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.59 | 1:45.23 | 2:38.43 | 3:25.36 | |||
13 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.90 | 1:45.93 | 2:39.54 | 3:29.32 | |||
14 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:50.32 | 2:53.79 | 3:56.66 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:49 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.74 | 55.11 | 1:23.93 | 1:52.93 | |||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.59 | 56.13 | 1:26.28 | 1:56.01 | |||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.69 | 58.30 | 1:27.48 | 1:56.74 | |||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.27 | 56.91 | 1:27.46 | 1:57.41 | |||
5 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.11 | 1:00.93 | 1:32.67 | 2:03.54 | |||
6 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.64 | 1:00.28 | 1:32.55 | 2:04.92 | |||
7 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.45 | 1:01.05 | 1:32.92 | 2:05.26 | |||
8 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.43 | 1:00.26 | 1:33.26 | 2:05.77 | |||
9 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.70 | 1:01.18 | 1:33.79 | 2:07.22 | |||
10 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.83 | 1:02.42 | 1:35.22 | 2:08.39 | |||
11 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.15 | 1:02.66 | 1:36.08 | 2:10.29 | |||
12 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 29.90 | 1:03.18 | 1:39.05 | 2:14.42 | |||
13 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 32.70 | 1:10.99 | 1:49.28 | 2:24.73 | |||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.02 | 1:11.70 | 1:53.66 | 2:33.97 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.68 | 59.02 | 1:30.22 | 2:01.43 | |||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | Aarhus Swim | 29.16 | 1:00.61 | 1:32.15 | 2:03.17 | |||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 29.28 | 1:01.37 | 1:33.73 | 2:05.51 | |||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.01 | 1:02.44 | 1:34.81 | 2:06.81 | |||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 28.91 | 1:01.63 | 1:35.22 | 2:07.73 | |||
6 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.34 | 1:05.16 | 1:39.32 | 2:12.58 | |||
7 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.10 | 1:06.02 | 1:41.70 | 2:16.24 | |||
8 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.65 | 1:06.71 | 1:43.09 | 2:18.33 | |||
9 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.71 | 1:06.56 | 1:42.68 | 2:18.64 | |||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.84 | 1:07.54 | 1:43.52 | 2:18.94 | |||
11 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.11 | 1:06.41 | 1:43.53 | 2:21.42 | |||
12 | Viktor Christensen | 2001 | Frem Odense | 31.90 | 1:07.92 | 1:45.97 | 2:21.62 | |||
13 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.30 | 1:05.35 | 1:43.81 | 2:21.98 | |||
14 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.00 | 1:08.58 | 1:46.99 | 2:23.06 | |||
15 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.99 | 1:10.58 | 1:47.59 | 2:23.12 | |||
16 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 33.77 | 1:11.36 | 1:48.35 | 2:23.87 | |||
17 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.74 | 1:09.60 | 1:49.58 | 2:27.01 | |||
18 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.87 | 1:13.11 | 1:52.69 | 2:30.67 | |||
19 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 33.97 | 1:12.43 | 1:52.16 | 2:31.03 | |||
20 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 36.56 | 1:20.58 | 2:06.34 | 2:51.37 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 32.50 | 1:09.97 | 1:49.38 | 2:25.71 | |||
2 | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.97 | 1:10.44 | 1:50.00 | 2:28.54 | |||
3 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.71 | 1:13.88 | 1:52.96 | 2:30.28 | |||
4 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.52 | 1:15.66 | 1:54.79 | 2:32.17 | |||
5 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.48 | 1:16.71 | 1:56.80 | 2:32.77 | |||
6 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.06 | 1:13.49 | 1:54.42 | 2:33.22 | |||
7 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.46 | 1:14.83 | 1:55.20 | 2:34.74 | |||
8 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.25 | 1:16.99 | 1:57.97 | 2:36.38 | |||
9 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 35.82 | 1:19.20 | 2:01.95 | 2:41.09 | |||
10 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.03 | 1:17.68 | 2:00.63 | 2:42.77 | |||
11 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.04 | 1:17.62 | 2:00.37 | 2:43.02 | |||
12 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.01 | 1:20.32 | 2:07.13 | 2:51.10 | |||
13 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.51 | 1:25.23 | 2:10.63 | 2:53.88 | |||
14 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.16 | 1:31.44 | 2:22.72 | 3:10.64 | |||
15 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 45.56 | 1:36.47 | 2:24.88 | 3:21.51 | |||
16 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 43.52 | 1:37.26 | 2:33.94 | 3:26.88 | |||
17 | William Mikkelsen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 46.11 | 1:41.46 | 2:40.44 | 3:36.57 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 34.18 | 1:13.41 | 1:54.31 | 2:35.13 | |||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 33.96 | 1:13.56 | 1:55.52 | 2:35.52 | |||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.96 | 1:17.84 | 2:00.92 | 2:44.02 | |||
4 | Emil Østergaard | 2005 | Durup IF | 37.47 | 1:21.55 | 2:09.89 | 2:56.78 | |||
5 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 41.60 | 1:29.49 | 2:15.95 | 2:59.43 | |||
6 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.31 | 1:27.88 | 2:16.58 | 3:03.92 | |||
7 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 43.31 | 1:32.07 | 2:21.52 | 3:06.46 | |||
8 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.17 | 1:27.30 | 2:17.15 | 3:06.97 | |||
9 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 40.38 | 1:28.72 | 2:19.20 | 3:07.84 | |||
10 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.36 | 1:29.39 | 2:20.50 | 3:09.20 | |||
11 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 42.39 | 1:32.49 | 2:22.50 | 3:13.24 | |||
12 | Ryan Nørgaard | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 45.92 | 1:40.60 | 2:34.51 | 3:23.77 | |||
13 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.18 | 1:39.10 | 2:33.22 | 3:27.11 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Aarhus Swim | 37.34 | 1:17.03 | |||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 37.79 | 1:18.92 | |||||
3 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.29 | 1:18.99 | |||||
4 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 38.15 | 1:19.37 | |||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.53 | 1:19.87 | |||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.25 | 1:22.28 | |||||
7 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.81 | 1:22.33 | |||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.28 | 1:23.10 | |||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 41.70 | 1:27.02 | |||||
10 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 41.02 | 1:30.26 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 34.85 | 1:13.05 | |||||
2 | Line Johannsen | 2001 | Aarhus Swim | 35.56 | 1:13.21 | |||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.79 | 1:19.25 | |||||
4 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.12 | 1:20.43 | |||||
5 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.04 | 1:21.25 | |||||
6 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.74 | 1:21.77 | |||||
7 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.12 | 1:21.89 | |||||
8 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.99 | 1:22.13 | |||||
9 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.51 | 1:23.05 | |||||
10 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 38.82 | 1:23.16 | |||||
11 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.19 | 1:23.58 | |||||
12 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.42 | 1:24.87 | |||||
13 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.93 | 1:25.59 | |||||
14 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.54 | 1:25.95 | |||||
15 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.29 | 1:26.54 | |||||
16 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 41.84 | 1:27.63 | |||||
17 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 42.89 | 1:28.35 | |||||
18 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 41.86 | 1:28.40 | |||||
19 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.43 | 1:29.85 | |||||
20 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 42.69 | 1:30.34 | |||||
21 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.96 | 1:30.82 | |||||
22 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.37 | 1:31.59 | |||||
23 | Frida Svendsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 46.31 | 1:35.24 | |||||
24 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.36 | 1:38.72 | |||||
25 | Stine Højby Møller | 2002 | Svømmeklubben Koral | 50.09 | 1:45.96 | |||||
26 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 49.72 | 1:48.73 | |||||
- | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Aarhus Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.49 | 1:21.48 | |||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.58 | 1:23.54 | |||||
3 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 41.30 | 1:28.03 | |||||
4 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 42.99 | 1:29.99 | |||||
5 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.66 | 1:31.59 | |||||
6 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.13 | 1:32.81 | |||||
7 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.32 | 1:34.33 | |||||
8 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.82 | 1:34.67 | |||||
9 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.74 | 1:34.91 | |||||
10 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 46.05 | 1:35.60 | |||||
11 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 46.94 | 1:36.99 | |||||
12 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.81 | 1:38.19 | |||||
13 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.95 | 1:39.45 | |||||
14 | Natasha Børsting | 2004 | Aarhus Swim | 45.74 | 1:39.61 | |||||
15 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.45 | 1:39.62 | |||||
16 | Ida Kristensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.55 | 1:39.79 | |||||
17 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.11 | 1:45.45 | |||||
18 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 51.21 | 1:45.60 | |||||
19 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.17 | 1:49.05 | |||||
20 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 52.13 | 1:50.72 | |||||
21 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 54.08 | 1:52.60 | |||||
- | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | DSQ | Ej samt.berøring 75m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 42.62 | 1:31.54 | |||||
2 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 45.05 | 1:33.37 | |||||
3 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.62 | 1:35.52 | |||||
4 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 47.63 | 1:37.10 | |||||
5 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.60 | 1:39.49 | |||||
6 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 50.16 | 1:41.42 | |||||
7 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.40 | 1:42.02 | |||||
8 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 49.98 | 1:44.53 | |||||
9 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.05 | 1:44.74 | |||||
10 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 49.93 | 1:44.82 | |||||
11 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.59 | 1:45.84 | |||||
12 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.02 | 1:45.98 | |||||
13 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.06 | 1:47.04 | |||||
14 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.46 | 1:47.20 | |||||
15 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 54.98 | 1:51.57 | |||||
16 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 54.58 | 1:52.54 | |||||
17 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 53.82 | 1:52.98 | |||||
18 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 54.60 | 1:53.12 | |||||
19 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 55.28 | 1:54.04 | |||||
20 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 56.66 | 1:55.07 | |||||
21 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 58.36 | 1:58.18 | |||||
22 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 58.72 | 2:00.40 | |||||
23 | Lærke R. Danielsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.13 | 2:05.83 | |||||
24 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 58.31 | 2:06.16 | |||||
25 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:04.35 | 2:18.86 | |||||
26 | Sofie Zimmermann | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:06.64 | 2:26.45 | |||||
- | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd vending 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.97 | 1:05.44 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.41 | 1:06.04 | |||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.24 | 1:07.68 | |||||
4 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.22 | 1:09.58 | |||||
5 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.46 | 1:11.63 | |||||
6 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.38 | 1:14.86 | |||||
7 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.89 | 1:19.01 | |||||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 42.57 | 1:29.70 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 32.75 | 1:06.14 | |||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Aarhus Swim | 31.67 | 1:06.36 | |||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.02 | 1:08.18 | |||||
4 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.53 | 1:10.58 | |||||
5 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.21 | 1:11.81 | |||||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.47 | 1:14.13 | |||||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.95 | 1:14.70 | |||||
8 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.87 | 1:16.46 | |||||
9 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 36.35 | 1:17.35 | |||||
10 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.30 | 1:17.36 | |||||
11 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.38 | 1:22.97 | |||||
12 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 40.87 | 1:26.07 | |||||
13 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.53 | 1:27.68 | |||||
14 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 42.55 | 1:28.54 | |||||
15 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 42.91 | 1:29.05 | |||||
16 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 43.94 | 1:31.87 | |||||
- | Christian Langgaard Rahbe | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 1 hånd vending 50m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 41.97 | 1:26.86 | |||||
2 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 41.45 | 1:27.02 | |||||
3 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.68 | 1:28.11 | |||||
4 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 42.87 | 1:28.18 | |||||
5 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 45.17 | 1:31.58 | |||||
6 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.50 | 1:34.75 | |||||
7 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 46.39 | 1:37.03 | |||||
8 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 47.09 | 1:38.15 | |||||
9 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.01 | 1:40.45 | |||||
10 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 47.51 | 1:40.91 | |||||
11 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 47.77 | 1:41.64 | |||||
12 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 50.80 | 1:42.83 | |||||
13 | Asbjørn Dahl | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 56.38 | 1:55.51 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.33 | 1:27.43 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.06 | 1:31.84 | |||||
3 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 44.94 | 1:34.43 | |||||
4 | Philip Vesterby | 2005 | Thisted Svømmeklub | 46.07 | 1:34.75 | |||||
5 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 47.52 | 1:37.93 | |||||
6 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.88 | 1:41.56 | |||||
7 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 50.18 | 1:41.87 | |||||
8 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 49.85 | 1:47.48 | |||||
9 | Emil Uldahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 54.61 | 1:50.91 | |||||
10 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 53.82 | 1:52.20 | |||||
11 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 53.03 | 1:52.46 | |||||
12 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 52.11 | 1:53.49 | |||||
13 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 55.01 | 1:53.68 | |||||
14 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 57.42 | 1:57.21 | |||||
15 | Marthinus Sørensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 55.00 | 1:57.90 | |||||
16 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 1:02.46 | 2:13.79 | |||||
- | Anders Stendahl Andreasen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.71 | ||||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.14 | ||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 30.36 | ||||||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.75 | ||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.31 | ||||||
6 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.67 | ||||||
7 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.09 | ||||||
8 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 35.79 | ||||||
9 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.32 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 28.90 | ||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.72 | ||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 29.85 | ||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | Aarhus Swim | 30.56 | ||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | Aarhus Swim | 30.99 | ||||||
6 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.08 | ||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.34 | ||||||
8 | Sascha Lausten | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.35 | ||||||
9 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 31.59 | ||||||
10 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 32.54 | ||||||
11 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.96 | ||||||
12 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.16 | ||||||
13 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.47 | ||||||
14 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.60 | ||||||
15 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.74 | ||||||
16 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.94 | ||||||
17 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.43 | ||||||
18 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.48 | ||||||
19 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.73 | ||||||
20 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.33 | ||||||
21 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.55 | ||||||
22 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 35.59 | ||||||
23 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.72 | ||||||
24 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.82 | ||||||
25 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.96 | ||||||
26 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.22 | ||||||
27 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.47 | ||||||
28 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.80 | ||||||
29 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 38.56 | ||||||
30 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.38 | ||||||
31 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.60 | ||||||
32 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 40.99 | ||||||
33 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.07 | ||||||
34 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.80 | ||||||
35 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.38 | ||||||
36 | Stine Højby Møller | 2002 | Svømmeklubben Koral | 42.63 | ||||||
37 | Mathilde Løyche | 2002 | Durup IF | 46.54 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.25 | ||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.42 | ||||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.39 | ||||||
4 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 35.56 | ||||||
5 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.64 | ||||||
6 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | Aarhus Swim | 35.77 | ||||||
7 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.45 | ||||||
8 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.37 | ||||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.22 | ||||||
9 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.22 | ||||||
11 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.83 | ||||||
12 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.53 | ||||||
13 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.62 | ||||||
14 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.95 | ||||||
15 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 41.29 | ||||||
16 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.52 | ||||||
17 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.56 | ||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.40 | ||||||
19 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.43 | ||||||
20 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.92 | ||||||
21 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.21 | ||||||
22 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 50.02 | ||||||
- | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 34.03 | ||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 36.64 | ||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 37.19 | ||||||
4 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.47 | ||||||
5 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.84 | ||||||
6 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.20 | ||||||
7 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.79 | ||||||
8 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.26 | ||||||
9 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.55 | ||||||
10 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.18 | ||||||
11 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 42.38 | ||||||
12 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 42.87 | ||||||
13 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.62 | ||||||
14 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.60 | ||||||
15 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.14 | ||||||
16 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 47.89 | ||||||
17 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.41 | ||||||
18 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.53 | ||||||
19 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 51.37 | ||||||
20 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 55.43 | ||||||
21 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 56.84 | ||||||
22 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 1:02.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.91 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.14 | ||||||
3 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 26.90 | ||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.86 | ||||||
5 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.12 | ||||||
6 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.25 | ||||||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.43 | ||||||
8 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.88 | ||||||
9 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.91 | ||||||
10 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.72 | ||||||
11 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 30.63 | ||||||
12 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 32.02 | ||||||
13 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.43 | ||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.39 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.05 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.31 | ||||||
3 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.18 | ||||||
4 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Aarhus Swim | 29.37 | ||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.78 | ||||||
6 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.02 | ||||||
7 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.32 | ||||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.09 | ||||||
9 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.30 | ||||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 32.39 | ||||||
11 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.70 | ||||||
12 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 37.99 | ||||||
13 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.32 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 33.06 | ||||||
2 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.57 | ||||||
3 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.24 | ||||||
4 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 35.53 | ||||||
5 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 35.96 | ||||||
6 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.83 | ||||||
7 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.91 | ||||||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.00 | ||||||
9 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.72 | ||||||
10 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.94 | ||||||
11 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.52 | ||||||
12 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 38.56 | ||||||
13 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.72 | ||||||
14 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 40.16 | ||||||
15 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.44 | ||||||
16 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.58 | ||||||
17 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.00 | ||||||
18 | Mads Buch Jensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.87 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 34.23 | ||||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.46 | ||||||
3 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.96 | ||||||
4 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 36.28 | ||||||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 38.26 | ||||||
6 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.49 | ||||||
7 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.28 | ||||||
8 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.42 | ||||||
9 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 45.54 | ||||||
10 | Emil Uldahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 45.71 | ||||||
11 | Ryan Nørgaard | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 46.14 | ||||||
12 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 47.73 | ||||||
13 | Emil Østergaard | 2005 | Durup IF | 48.22 | ||||||
14 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 49.15 | ||||||
15 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 49.72 | ||||||
16 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 52.80 | ||||||
17 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 53.16 | ||||||
18 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 57.05 | ||||||
19 | Anders Stendahl Andreasen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.61 | 1:07.43 | |||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.14 | 1:12.05 | |||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.25 | 1:13.81 | |||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.16 | 1:15.77 | |||||
5 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.87 | 1:16.00 | |||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.62 | 1:17.09 | |||||
7 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.19 | 1:18.66 | |||||
8 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.32 | 1:20.62 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.71 | 1:04.56 | |||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.25 | 1:06.10 | |||||
3 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 33.20 | 1:08.38 | |||||
4 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | 1:09.32 | |||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.41 | 1:10.85 | |||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | Aarhus Swim | 35.17 | 1:12.17 | |||||
7 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 35.58 | 1:12.89 | |||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 36.16 | 1:12.95 | |||||
9 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.51 | 1:13.71 | |||||
10 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.61 | 1:15.32 | |||||
11 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.04 | 1:15.55 | |||||
12 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.96 | 1:16.29 | |||||
13 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.86 | 1:16.55 | |||||
14 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.84 | 1:16.97 | |||||
15 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.23 | 1:17.86 | |||||
16 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.52 | 1:18.51 | |||||
17 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.30 | 1:18.98 | |||||
18 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.06 | 1:19.78 | |||||
19 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.58 | 1:19.83 | |||||
20 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.30 | 1:21.37 | |||||
21 | Mia Kristensen | 2001 | Durup IF | 42.03 | 1:25.50 | |||||
22 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.81 | 1:28.92 | |||||
23 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 43.47 | 1:32.85 | |||||
- | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 75m | |||||
- | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.96 | 1:13.95 | |||||
2 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 35.33 | 1:14.28 | |||||
3 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.91 | 1:16.55 | |||||
4 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.46 | 1:16.89 | |||||
5 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.76 | 1:21.03 | |||||
6 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 38.93 | 1:21.16 | |||||
7 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.99 | 1:23.67 | |||||
8 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 41.31 | 1:23.88 | |||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.33 | 1:24.40 | |||||
10 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 41.36 | 1:24.98 | |||||
11 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 41.27 | 1:25.06 | |||||
12 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.22 | 1:27.56 | |||||
13 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.51 | 1:27.79 | |||||
14 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 41.94 | 1:28.13 | |||||
15 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.33 | 1:29.94 | |||||
16 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 44.78 | 1:30.41 | |||||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 45.37 | 1:32.75 | |||||
18 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 44.52 | 1:33.74 | |||||
19 | Lærke Hjaltson | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.83 | 1:34.41 | |||||
20 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.87 | 1:34.97 | |||||
21 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 49.11 | 1:40.20 | |||||
22 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 50.81 | 1:42.97 | |||||
- | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | DSQ | EFB 50m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.59 | 1:27.19 | |||||
2 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.80 | 1:28.23 | |||||
3 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.69 | 1:31.84 | |||||
4 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 45.99 | 1:32.32 | |||||
5 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.24 | 1:34.15 | |||||
6 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 46.18 | 1:35.31 | |||||
7 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 46.07 | 1:35.43 | |||||
8 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 48.33 | 1:37.97 | |||||
9 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 47.84 | 1:38.67 | |||||
10 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 50.07 | 1:44.71 | |||||
11 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 54.99 | 1:51.27 | |||||
12 | Lærke R. Danielsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 56.32 | 1:51.39 | |||||
13 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 56.08 | 1:53.44 | |||||
14 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.31 | 1:58.05 | |||||
15 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 57.69 | 1:58.32 | |||||
- | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | På maven i mål | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.65 | 58.88 | |||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | Aarhus Swim | 29.56 | 59.59 | |||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.11 | 1:01.50 | |||||
4 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.64 | 1:03.01 | |||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.16 | 1:07.23 | |||||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.58 | 1:11.32 | |||||
7 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 37.02 | 1:13.76 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.62 | 1:04.45 | |||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.06 | 1:04.70 | |||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Aarhus Swim | 31.93 | 1:04.94 | |||||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.87 | 1:05.02 | |||||
5 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 31.81 | 1:05.06 | |||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.65 | 1:07.13 | |||||
7 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 33.69 | 1:07.56 | |||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.93 | 1:08.88 | |||||
9 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 34.23 | 1:09.65 | |||||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 34.07 | 1:09.74 | |||||
11 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.85 | 1:12.02 | |||||
12 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.11 | 1:13.39 | |||||
13 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.13 | 1:13.87 | |||||
14 | Viktor Christensen | 2001 | Frem Odense | 38.30 | 1:18.17 | |||||
15 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 39.50 | 1:18.79 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.47 | 1:16.73 | |||||
2 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 37.75 | 1:18.40 | |||||
3 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.01 | 1:19.13 | |||||
4 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.09 | 1:22.29 | |||||
5 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.46 | 1:22.32 | |||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.73 | 1:25.60 | |||||
7 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.46 | 1:25.73 | |||||
8 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.05 | 1:27.36 | |||||
9 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 42.90 | 1:27.56 | |||||
10 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.66 | 1:29.35 | |||||
11 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.41 | 1:30.63 | |||||
12 | Asbjørn Dahl | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 45.11 | 1:33.24 | |||||
13 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 46.53 | 1:33.86 | |||||
14 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.62 | 1:39.54 | |||||
15 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 49.43 | 1:40.33 | |||||
16 | William Mikkelsen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 50.47 | 1:44.82 | |||||
17 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 54.84 | 1:49.31 | |||||
18 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 52.05 | 1:50.47 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.34 | 1:17.36 | |||||
2 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.96 | 1:20.26 | |||||
3 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.69 | 1:20.87 | |||||
4 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.24 | 1:23.97 | |||||
5 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 41.77 | 1:24.44 | |||||
6 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.75 | 1:31.27 | |||||
7 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.66 | 1:35.92 | |||||
8 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.91 | 1:40.89 | |||||
9 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 52.44 | 1:46.80 | |||||
10 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 54.67 | 1:54.87 | |||||
- | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Marthinus Sørensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.06 | 1:09.79 | 1:53.30 | 2:28.71 | |||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.77 | 1:12.98 | 1:58.26 | 2:33.77 | |||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.66 | 1:12.91 | 1:59.62 | 2:37.24 | |||
4 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.18 | 1:17.08 | 2:03.35 | 2:41.16 | |||
5 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 36.75 | 1:20.40 | 2:05.52 | 2:41.40 | |||
6 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 37.38 | 1:23.14 | 2:05.34 | 2:42.41 | |||
7 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.47 | 1:22.34 | 2:11.12 | 2:49.17 | |||
8 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.64 | 1:20.74 | 2:11.91 | 2:50.47 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.80 | 1:11.14 | 1:56.35 | 2:31.32 | |||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.86 | 1:15.20 | 2:02.87 | 2:37.69 | |||
3 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.88 | 1:17.93 | 2:03.64 | 2:37.76 | |||
4 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.71 | 1:16.56 | 2:01.75 | 2:38.01 | |||
5 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.46 | 1:15.28 | 2:03.47 | 2:39.88 | |||
6 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.76 | 1:18.13 | 2:03.88 | 2:40.86 | |||
7 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.26 | 1:18.58 | 2:05.83 | 2:41.01 | |||
8 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Aarhus Swim | 37.11 | 1:18.69 | 2:06.27 | 2:41.25 | |||
9 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 37.11 | 1:19.27 | 2:07.43 | 2:44.48 | |||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.03 | 1:23.70 | 2:06.58 | 2:46.03 | |||
11 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 39.04 | 1:20.07 | 2:07.95 | 2:46.29 | |||
12 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.78 | 1:20.00 | 2:09.82 | 2:48.63 | |||
13 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.57 | 1:23.46 | 2:12.48 | 2:51.11 | |||
14 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.23 | 1:21.34 | 2:13.20 | 2:54.27 | |||
15 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.56 | 1:23.03 | 2:13.63 | 2:55.48 | |||
16 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.42 | 1:29.40 | 2:20.23 | 3:00.17 | |||
17 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.30 | 1:26.64 | 2:20.61 | 3:03.07 | |||
18 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.24 | 1:29.89 | 2:22.17 | 3:03.29 | |||
19 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 39.16 | 1:27.51 | 2:22.98 | 3:03.84 | |||
20 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 43.33 | 1:31.75 | 2:26.86 | 3:07.51 | |||
21 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.65 | 1:32.91 | 2:28.94 | 3:10.33 | |||
22 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.36 | 1:32.29 | 2:31.52 | 3:15.26 | |||
23 | Frida Svendsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 45.75 | 1:34.25 | 2:32.09 | 3:18.52 | |||
24 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 45.03 | 1:33.76 | 2:31.28 | 3:19.36 | |||
25 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 49.97 | 1:42.96 | 2:41.29 | 3:23.45 | |||
- | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | EFB 75m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.97 | 1:18.61 | 2:03.30 | 2:41.64 | |||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.53 | 1:18.14 | 2:07.88 | 2:44.52 | |||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 38.48 | 1:23.91 | 2:07.65 | 2:44.60 | |||
4 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.84 | 1:21.11 | 2:14.82 | 2:52.19 | |||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 37.86 | 1:24.89 | 2:12.75 | 2:52.74 | |||
6 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.53 | 1:23.08 | 2:14.11 | 2:53.18 | |||
7 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.11 | 1:21.05 | 2:16.00 | 2:54.34 | |||
8 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.25 | 1:24.65 | 2:16.27 | 2:54.47 | |||
9 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.44 | 1:25.10 | 2:19.61 | 3:00.21 | |||
10 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 45.67 | 1:31.35 | 2:22.90 | 3:00.78 | |||
11 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.30 | 1:28.59 | 2:23.59 | 3:01.54 | |||
12 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.83 | 1:30.81 | 2:23.01 | 3:03.82 | |||
13 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.49 | 1:28.41 | 2:24.33 | 3:04.18 | |||
14 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.20 | 1:34.62 | 2:26.49 | 3:05.38 | |||
15 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.28 | 1:34.69 | 2:24.57 | 3:06.34 | |||
16 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.01 | 1:31.79 | 2:25.54 | 3:06.59 | |||
17 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.92 | 1:30.89 | 2:25.61 | 3:06.92 | |||
18 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 44.28 | 1:34.51 | 2:30.40 | 3:09.54 | |||
19 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.92 | 1:37.43 | 2:29.05 | 3:09.64 | |||
20 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.04 | 1:33.61 | 2:29.18 | 3:11.47 | |||
21 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.94 | 1:30.05 | 2:28.09 | 3:11.83 | |||
22 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.01 | 1:35.18 | 2:29.32 | 3:12.01 | |||
23 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.96 | 1:36.18 | 2:31.43 | 3:12.72 | |||
24 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 47.11 | 1:36.36 | 2:35.55 | 3:17.85 | |||
25 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 48.06 | 1:35.25 | 2:33.39 | 3:18.24 | |||
26 | Ida Kristensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.50 | 1:38.63 | 2:34.04 | 3:21.06 | |||
- | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | EFB 75m | |||||
- | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 75m | |||||
- | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 40.95 | 1:26.22 | 2:17.44 | 2:55.28 | |||
2 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 39.13 | 1:25.21 | 2:19.98 | 2:59.83 | |||
3 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.71 | 1:31.07 | 2:21.41 | 3:03.61 | |||
4 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 40.40 | 1:28.86 | 2:25.59 | 3:07.36 | |||
5 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.43 | 1:32.31 | 2:27.64 | 3:07.37 | |||
6 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.28 | 1:31.03 | 2:28.12 | 3:10.79 | |||
7 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 47.99 | 1:32.50 | 2:29.85 | 3:13.00 | |||
8 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.91 | 1:36.41 | 2:35.36 | 3:18.92 | |||
8 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.41 | 1:37.77 | 2:32.94 | 3:18.92 | |||
10 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.20 | 1:38.76 | 2:36.47 | 3:20.13 | |||
11 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 44.01 | 1:36.11 | 2:37.40 | 3:22.30 | |||
12 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.56 | 1:37.27 | 2:37.46 | 3:23.32 | |||
13 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 49.01 | 1:38.67 | 2:41.01 | 3:24.44 | |||
14 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 48.45 | 1:40.82 | 2:42.94 | 3:27.05 | |||
15 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.45 | 1:42.24 | 2:41.76 | 3:27.86 | |||
16 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.86 | 1:40.93 | 2:45.10 | 3:28.63 | |||
17 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.99 | 1:42.18 | 2:43.92 | 3:30.39 | |||
18 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.99 | 1:43.44 | 2:47.97 | 3:35.86 | |||
19 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 53.08 | 1:45.61 | 2:50.64 | 3:40.69 | |||
20 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 56.46 | 1:49.80 | 2:55.56 | 3:42.84 | |||
21 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.57 | 1:47.29 | 2:54.96 | 3:49.54 | |||
22 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.39 | 1:59.33 | 3:07.31 | 3:56.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.72 | 1:01.83 | 1:39.44 | 2:10.65 | |||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.75 | 1:05.79 | 1:42.84 | 2:13.25 | |||
3 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.68 | 1:07.08 | 1:46.48 | 2:17.73 | |||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.44 | 1:04.11 | 1:47.47 | 2:18.24 | |||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.23 | 1:08.19 | 1:46.91 | 2:18.37 | |||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.80 | 1:06.01 | 1:49.39 | 2:21.20 | |||
7 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.69 | 1:08.50 | 1:51.74 | 2:24.34 | |||
8 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.25 | 1:13.12 | 1:56.76 | 2:29.38 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.87 | 1:06.84 | 1:45.86 | 2:16.44 | |||
2 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.99 | 1:12.24 | 1:50.04 | 2:26.80 | |||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.49 | 1:09.07 | 1:56.88 | 2:29.24 | |||
4 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.68 | 1:14.75 | 1:54.66 | 2:30.37 | |||
5 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.59 | 1:13.28 | 1:56.46 | 2:32.54 | |||
6 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.36 | 1:12.80 | 1:59.26 | 2:32.60 | |||
7 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.15 | 1:15.82 | 2:00.54 | 2:34.96 | |||
8 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.59 | 1:13.79 | 1:58.89 | 2:36.83 | |||
9 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.22 | 1:17.48 | 2:03.23 | 2:40.35 | |||
10 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.89 | 1:19.59 | 2:07.98 | 2:43.26 | |||
11 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.87 | 1:15.93 | 2:05.89 | 2:43.80 | |||
12 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 39.60 | 1:22.09 | 2:13.74 | 2:51.57 | |||
13 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.28 | 1:24.37 | 2:14.39 | 2:53.10 | |||
14 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.92 | 1:27.46 | 2:15.89 | 2:53.90 | |||
15 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 41.52 | 1:29.63 | 2:24.40 | 3:07.66 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 36.06 | 1:19.78 | 2:03.42 | 2:40.52 | |||
2 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 42.02 | 1:23.51 | 2:13.90 | 2:48.94 | |||
3 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 40.16 | 1:23.89 | 2:11.96 | 2:51.35 | |||
4 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.55 | 1:22.74 | 2:14.16 | 2:52.56 | |||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 40.11 | 1:25.20 | 2:16.14 | 2:55.30 | |||
6 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 41.72 | 1:28.58 | 2:20.71 | 2:57.37 | |||
7 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.98 | 1:30.21 | 2:18.66 | 2:58.15 | |||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.76 | 1:26.18 | 2:18.92 | 2:58.64 | |||
9 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.60 | 1:27.61 | 2:21.15 | 2:59.86 | |||
10 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.00 | 1:26.23 | 2:23.55 | 3:03.69 | |||
11 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.12 | 1:29.63 | 2:22.90 | 3:05.67 | |||
12 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.44 | 1:34.80 | 2:26.63 | 3:07.94 | |||
13 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 45.59 | 1:31.81 | 2:27.18 | 3:10.18 | |||
14 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 48.04 | 1:39.50 | 2:45.49 | 3:28.20 | |||
- | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Rygliggende e/ 100m | |||||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | Udsvøm på mave 75m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.60 | 1:18.20 | 2:10.90 | 2:46.54 | |||
2 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 38.67 | 1:24.27 | 2:16.03 | 2:56.71 | |||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.94 | 1:29.01 | 2:21.81 | 3:02.83 | |||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.67 | 1:30.92 | 2:26.29 | 3:08.43 | |||
5 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 45.09 | 1:34.16 | 2:28.63 | 3:13.68 | |||
6 | Emil Uldahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 49.78 | 1:42.14 | 2:39.72 | 3:25.11 | |||
7 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 55.90 | 1:44.47 | 2:42.52 | 3:25.54 | |||
8 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 53.28 | 1:44.36 | 2:45.15 | 3:27.43 | |||
9 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.33 | 1:48.34 | 2:44.12 | 3:32.54 | |||
10 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 48.43 | 1:43.18 | 2:48.60 | 3:34.42 | |||
11 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 55.86 | 1:47.50 | 2:49.84 | 3:37.90 | |||
12 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.22 | 1:46.76 | 2:55.47 | 3:44.30 | |||
13 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 59.12 | 1:56.11 | 3:04.00 | 3:51.71 | |||
14 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.29 | 1:59.96 | 3:06.01 | 3:58.93 | |||
- | Anders Stendahl Andreasen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Crawlben v/25m | |||||
- | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 125m | |||||
- | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Aarhus Swim | 36.02 | ||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 36.46 | ||||||
3 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 36.50 | ||||||
4 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 37.18 | ||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.32 | ||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.49 | ||||||
7 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 39.63 | ||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.88 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 33.27 | ||||||
2 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.94 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.08 | ||||||
4 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.50 | ||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.59 | ||||||
6 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.62 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.73 | ||||||
8 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 37.04 | ||||||
9 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 37.16 | ||||||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.49 | ||||||
11 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.97 | ||||||
12 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.00 | ||||||
13 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.57 | ||||||
14 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.62 | ||||||
15 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 38.98 | ||||||
16 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.17 | ||||||
17 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.37 | ||||||
18 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 40.63 | ||||||
19 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.86 | ||||||
20 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.07 | ||||||
21 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.27 | ||||||
22 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.88 | ||||||
23 | Mathilde Løyche | 2002 | Durup IF | 58.45 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.45 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.63 | ||||||
3 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.72 | ||||||
4 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.84 | ||||||
5 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.87 | ||||||
6 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.19 | ||||||
7 | Natasha Børsting | 2004 | Aarhus Swim | 44.94 | ||||||
8 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.10 | ||||||
9 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 45.25 | ||||||
10 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.69 | ||||||
11 | Ida Kristensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.46 | ||||||
12 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.38 | ||||||
13 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 49.08 | ||||||
14 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 51.45 | ||||||
15 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 52.29 | ||||||
16 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.83 | ||||||
- | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej smat.berøring 25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.02 | ||||||
2 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.76 | ||||||
3 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 47.02 | ||||||
4 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.56 | ||||||
5 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 48.01 | ||||||
6 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.88 | ||||||
7 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 54.58 | ||||||
8 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 54.96 | ||||||
9 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.98 | ||||||
10 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 57.52 | ||||||
11 | Lærke R. Danielsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 59.22 | ||||||
12 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 59.26 | ||||||
13 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.12 | ||||||
14 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:06.71 | ||||||
15 | Sofie Zimmermann | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:08.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.28 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.66 | ||||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.65 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.90 | ||||||
5 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.25 | ||||||
6 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.34 | ||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | Aarhus Swim | 33.63 | ||||||
8 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.64 | ||||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.71 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Aarhus Swim | 30.61 | ||||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.44 | ||||||
3 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.31 | ||||||
4 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.01 | ||||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.34 | ||||||
6 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 34.58 | ||||||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.01 | ||||||
8 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.46 | ||||||
9 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.59 | ||||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 39.82 | ||||||
11 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.00 | ||||||
12 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 40.32 | ||||||
13 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 41.06 | ||||||
14 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 41.44 | ||||||
15 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.75 | ||||||
16 | Christian Langgaard Rahbe | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.93 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 39.38 | ||||||
2 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.80 | ||||||
3 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 40.95 | ||||||
4 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.60 | ||||||
5 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 44.28 | ||||||
6 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 46.17 | ||||||
7 | Mads Buch Jensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 51.73 | ||||||
8 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 52.12 | ||||||
9 | Asbjørn Dahl | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 53.40 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.59 | ||||||
2 | Philip Vesterby | 2005 | Thisted Svømmeklub | 42.71 | ||||||
3 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 45.88 | ||||||
4 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.32 | ||||||
5 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 48.27 | ||||||
6 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.27 | ||||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 52.10 | ||||||
8 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 52.33 | ||||||
9 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 55.10 | ||||||
10 | Marthinus Sørensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 56.08 | ||||||
11 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 1:00.29 | ||||||
12 | Ryan Nørgaard | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.49 | ||||||
- | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.14 | 59.62 | |||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.84 | 1:01.73 | |||||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.54 | 1:03.58 | |||||
4 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.95 | 1:05.25 | |||||
5 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.24 | 1:07.33 | |||||
6 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Aarhus Swim | 32.50 | 1:08.07 | |||||
7 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 32.92 | 1:09.76 | |||||
8 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.19 | 1:10.50 | |||||
9 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.39 | 1:11.70 | |||||
10 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.06 | 1:11.83 | |||||
11 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 36.39 | 1:16.60 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Johannsen | 2001 | Aarhus Swim | 29.15 | 59.94 | |||||
2 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.23 | 1:02.87 | |||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.17 | 1:02.90 | |||||
4 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 29.90 | 1:02.91 | |||||
5 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.74 | 1:03.10 | |||||
6 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.81 | 1:04.74 | |||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 31.72 | 1:05.10 | |||||
8 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.50 | 1:05.15 | |||||
9 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.56 | 1:05.72 | |||||
10 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 31.79 | 1:06.45 | |||||
11 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.64 | 1:07.00 | |||||
12 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.05 | 1:07.10 | |||||
13 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.58 | 1:07.17 | |||||
14 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.15 | 1:07.39 | |||||
15 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.47 | 1:07.62 | |||||
16 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.01 | 1:08.32 | |||||
17 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.40 | 1:08.69 | |||||
18 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.64 | 1:08.89 | |||||
19 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.91 | 1:08.92 | |||||
20 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.33 | 1:09.48 | |||||
21 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.84 | 1:10.08 | |||||
22 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.78 | 1:10.56 | |||||
23 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.22 | 1:10.84 | |||||
24 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.43 | 1:11.56 | |||||
25 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.64 | 1:11.73 | |||||
26 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.35 | 1:11.83 | |||||
27 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.66 | 1:11.85 | |||||
28 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 34.77 | 1:11.93 | |||||
29 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.29 | 1:12.10 | |||||
30 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.73 | 1:12.76 | |||||
31 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.84 | 1:13.52 | |||||
32 | Mia Kristensen | 2001 | Durup IF | 34.85 | 1:13.55 | |||||
33 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 35.97 | 1:13.94 | |||||
34 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.19 | 1:14.98 | |||||
35 | Frida Svendsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.79 | 1:16.65 | |||||
36 | Stine Højby Møller | 2002 | Svømmeklubben Koral | 35.73 | 1:16.95 | |||||
37 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 36.68 | 1:17.34 | |||||
38 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.91 | 1:17.86 | |||||
39 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.37 | 1:17.99 | |||||
40 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.86 | 1:19.06 | |||||
41 | Mathilde Løyche | 2002 | Durup IF | 42.33 | 1:32.03 | |||||
- | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Aarhus Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.47 | 1:04.82 | |||||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.17 | 1:05.90 | |||||
3 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | Aarhus Swim | 32.52 | 1:06.75 | |||||
4 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.79 | 1:08.94 | |||||
5 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 33.13 | 1:09.07 | |||||
6 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.50 | 1:09.30 | |||||
7 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 34.27 | 1:09.99 | |||||
8 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.10 | 1:10.08 | |||||
9 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.05 | 1:10.09 | |||||
10 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.38 | 1:10.82 | |||||
11 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 34.04 | 1:11.31 | |||||
12 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.35 | 1:11.51 | |||||
13 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.69 | 1:11.54 | |||||
14 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 34.51 | 1:11.95 | |||||
15 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.35 | 1:12.16 | |||||
16 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.67 | 1:12.20 | |||||
17 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.98 | 1:12.44 | |||||
18 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 35.58 | 1:12.86 | |||||
19 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 36.12 | 1:14.51 | |||||
20 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.36 | 1:14.72 | |||||
21 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.57 | 1:16.16 | |||||
22 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.72 | 1:16.79 | |||||
23 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.90 | 1:17.22 | |||||
24 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.93 | 1:18.04 | |||||
25 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 37.61 | 1:18.83 | |||||
26 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.36 | 1:19.87 | |||||
27 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.27 | 1:19.92 | |||||
28 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.61 | 1:20.35 | |||||
29 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.56 | 1:22.83 | |||||
30 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 40.68 | 1:23.13 | |||||
31 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.66 | 1:23.54 | |||||
32 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.71 | 1:24.68 | |||||
33 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.67 | 1:25.11 | |||||
34 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 41.64 | 1:27.56 | |||||
35 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 41.54 | 1:28.41 | |||||
36 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.16 | 1:28.67 | |||||
37 | Natasha Børsting | 2004 | Aarhus Swim | 41.87 | 1:32.61 | |||||
38 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 43.42 | 1:32.83 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 36.22 | 1:13.21 | |||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.89 | 1:13.53 | |||||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.42 | 1:14.05 | |||||
4 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.29 | 1:14.80 | |||||
5 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.84 | 1:15.25 | |||||
6 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.84 | 1:16.47 | |||||
7 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.83 | 1:17.60 | |||||
8 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 38.44 | 1:19.49 | |||||
9 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.32 | 1:20.12 | |||||
10 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.51 | 1:20.96 | |||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.71 | 1:21.01 | |||||
12 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.98 | 1:21.02 | |||||
13 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 40.14 | 1:22.96 | |||||
14 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.81 | 1:23.17 | |||||
15 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | 1:23.43 | |||||
16 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 39.29 | 1:23.54 | |||||
17 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 40.29 | 1:23.57 | |||||
18 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.58 | 1:23.70 | |||||
19 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.91 | 1:25.50 | |||||
20 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 40.11 | 1:26.04 | |||||
21 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.24 | 1:26.21 | |||||
22 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.41 | 1:26.94 | |||||
23 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 41.72 | 1:28.43 | |||||
24 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.10 | 1:30.81 | |||||
25 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.27 | 1:33.96 | |||||
26 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.10 | 1:34.64 | |||||
27 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.73 | 1:37.77 | |||||
28 | Lærke R. Danielsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.87 | 1:38.10 | |||||
29 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 52.41 | 1:43.15 | |||||
30 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 50.31 | 1:45.63 | |||||
31 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 50.75 | 1:48.72 | |||||
32 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.29 | 1:52.93 | |||||
33 | Sofie Zimmermann | 2005 | Struer Svømmeklub | 53.26 | 1:59.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.45 | 52.11 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.92 | 53.26 | |||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | Aarhus Swim | 27.57 | 55.10 | |||||
4 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 27.52 | 56.18 | |||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.84 | 57.67 | |||||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.99 | 57.94 | |||||
7 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.50 | 58.11 | |||||
8 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.33 | 58.38 | |||||
9 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.30 | 58.91 | |||||
10 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 28.59 | 59.12 | |||||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.17 | 59.58 | |||||
12 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.14 | 59.59 | |||||
13 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 31.48 | 1:04.97 | |||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.96 | 1:06.28 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.43 | 56.72 | |||||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 27.93 | 56.94 | |||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.66 | 56.96 | |||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Aarhus Swim | 28.27 | 57.55 | |||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 27.98 | 57.83 | |||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 28.51 | 58.69 | |||||
7 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 28.78 | 58.90 | |||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.57 | 59.56 | |||||
9 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.85 | 1:00.03 | |||||
10 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.27 | 1:01.21 | |||||
11 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.36 | 1:02.65 | |||||
12 | Viktor Christensen | 2001 | Frem Odense | 30.14 | 1:03.45 | |||||
13 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.40 | 1:03.49 | |||||
14 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.87 | 1:04.19 | |||||
15 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.57 | 1:04.36 | |||||
16 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 30.55 | 1:04.55 | |||||
17 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 31.66 | 1:05.03 | |||||
18 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 31.91 | 1:05.71 | |||||
19 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.64 | 1:05.99 | |||||
20 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.32 | 1:09.34 | |||||
21 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 32.92 | 1:09.60 | |||||
22 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.69 | 1:10.08 | |||||
23 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.23 | 1:11.61 | |||||
24 | Christian Langgaard Rahbe | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.26 | 1:14.16 | |||||
25 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.28 | 1:14.18 | |||||
26 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.47 | 1:17.93 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 31.57 | 1:04.68 | |||||
2 | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.21 | 1:05.52 | |||||
3 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | 1:08.20 | |||||
4 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 32.58 | 1:08.47 | |||||
5 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.32 | 1:09.16 | |||||
6 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.24 | 1:09.40 | |||||
7 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 33.21 | 1:09.78 | |||||
8 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 33.91 | 1:10.28 | |||||
9 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.52 | 1:10.46 | |||||
10 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.12 | 1:10.60 | |||||
11 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.89 | 1:10.64 | |||||
12 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.05 | 1:13.30 | |||||
13 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 34.82 | 1:13.92 | |||||
14 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.17 | 1:16.04 | |||||
15 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.04 | 1:16.24 | |||||
16 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 34.41 | 1:16.25 | |||||
17 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.34 | 1:16.64 | |||||
18 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.06 | 1:17.30 | |||||
19 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.93 | 1:18.90 | |||||
19 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.63 | 1:18.90 | |||||
21 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.37 | 1:18.96 | |||||
22 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.20 | 1:20.66 | |||||
23 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.41 | 1:22.24 | |||||
24 | Asbjørn Dahl | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 40.87 | 1:22.66 | |||||
25 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 41.46 | 1:25.25 | |||||
26 | Mads Buch Jensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.61 | 1:26.67 | |||||
27 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.06 | 1:28.74 | |||||
28 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.80 | 1:29.10 | |||||
29 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 43.88 | 1:34.23 | |||||
30 | William Mikkelsen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 45.48 | 1:34.80 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.38 | 1:10.79 | |||||
2 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.22 | 1:12.15 | |||||
3 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.60 | 1:12.21 | |||||
4 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.79 | 1:12.71 | |||||
5 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.33 | 1:13.21 | |||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.97 | 1:13.27 | |||||
7 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 36.28 | 1:13.64 | |||||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 35.49 | 1:14.97 | |||||
9 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 38.82 | 1:18.88 | |||||
10 | Emil Østergaard | 2005 | Durup IF | 37.85 | 1:21.05 | |||||
11 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.14 | 1:21.23 | |||||
12 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 39.39 | 1:21.70 | |||||
13 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.33 | 1:22.99 | |||||
14 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 40.41 | 1:23.41 | |||||
15 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 40.79 | 1:24.13 | |||||
16 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.12 | 1:25.44 | |||||
17 | Philip Vesterby | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.69 | 1:25.70 | |||||
18 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.08 | 1:26.51 | |||||
19 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | Svømmeklubben Koral | 40.18 | 1:27.28 | |||||
20 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 42.16 | 1:28.10 | |||||
21 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.18 | 1:28.82 | |||||
22 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 42.29 | 1:31.45 | |||||
23 | Emil Uldahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 44.12 | 1:31.49 | |||||
24 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.98 | 1:31.99 | |||||
25 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 44.44 | 1:33.10 | |||||
26 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 45.46 | 1:33.93 | |||||
27 | Ryan Nørgaard | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 45.49 | 1:34.42 | |||||
28 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.24 | 1:36.22 | |||||
29 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 45.12 | 1:37.61 | |||||
30 | Marthinus Sørensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 50.46 | 1:44.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | 2:17.81 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 37.15 | 1:11.48 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 34.51 | 1:45.99 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 31.82 | 2:17.81 | |||||||
2 | Lines Piger 1 | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:24.97 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 42.39 | 1:17.28 | |||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 33.69 | 1:50.97 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 34.00 | 2:24.97 | |||||||
3 | Hsc Piger 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:30.21 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 43.82 | 1:24.58 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 36.15 | 2:00.73 | |||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 29.48 | 2:30.21 | |||||||
4 | Aalborg Piger 1 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.93 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 41.56 | 1:23.14 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 34.76 | 1:57.90 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 34.03 | 2:31.93 | |||||||
5 | Horsens Piger 3 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:33.24 | ||||||
Stinne Holst Gregersen | 2003 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Camilla Falck | 2003 | 42.05 | 1:19.80 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 42.50 | 2:02.30 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 30.94 | 2:33.24 | |||||||
6 | Hsc Piger 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:34.06 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | |||||||||
Emilie Kristiansen | 2003 | |||||||||
Laura Løh | 2005 | 2:34.06 | 2:34.06 | |||||||
7 | Hønsegården 3 | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:34.38 | ||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 1:23.94 | 1:59.92 | |||||||
Julie Nyvang Jensen | 2003 | 35.23 | 2:35.15 | |||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 2:34.38 | ||||||||
8 | Silkeborg Piger 2 | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:38.64 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 41.62 | 41.62 | |||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 46.35 | 1:27.97 | |||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 35.76 | 2:03.73 | |||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 34.91 | 2:38.64 | |||||||
9 | Babi Girls | 2003 | Struer Svømmeklub | 2:43.21 | ||||||
Anna Pedersen | 2001 | 42.05 | 42.05 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 43.95 | 1:26.00 | |||||||
Nanna Svensgaard | 2004 | 43.99 | 2:09.99 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 33.22 | 2:43.21 | |||||||
10 | Lines Piger 2 | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:47.34 | ||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 52.11 | 1:34.09 | |||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 35.20 | 2:09.29 | |||||||
Freja Bjørn | 2005 | 38.05 | 2:47.34 | |||||||
11 | Horsens Piger 5 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:51.94 | ||||||
Signe Kristensen | 2006 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Amalie Marie Wienberg | 2005 | 48.39 | 1:32.79 | |||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 41.57 | 2:14.36 | |||||||
Ida Marie Jørgensen | 2005 | 37.58 | 2:51.94 | |||||||
12 | Silkeborg Piger 3 | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:54.02 | ||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 45.72 | 45.72 | |||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | |||||||||
Freja Buchholt Kristensen | 2005 | |||||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 2:54.02 | 2:54.02 | |||||||
13 | Koral Piger 1 1 Ld | 2003 | Svømmeklubben Koral | 2:58.17 | ||||||
Kirstine Buch | 2005 | 44.66 | 44.66 | |||||||
Rosa Marie Schousboe | 2005 | 46.22 | 1:30.88 | |||||||
Stine Højby Møller | 2002 | 42.81 | 2:13.69 | |||||||
Sara Holst Gregersen | 2006 | 44.48 | 2:58.17 | |||||||
14 | Stm Damer 2 | 2003 | Herning Svømmeklub | 2:59.63 | ||||||
Lærke Hjaltson | 2004 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 46.73 | 1:30.50 | |||||||
Teresa Juel Winther | 2005 | 52.40 | 2:22.90 | |||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 36.73 | 2:59.63 | |||||||
15 | Silkeborg Piger 4 | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 3:15.89 | ||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 46.09 | 46.09 | |||||||
Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 57.52 | 1:43.61 | |||||||
Elea Amalie Poulsen | 2006 | 52.60 | 2:36.21 | |||||||
Silke Maria Pjengaard | 2005 | 39.68 | 3:15.89 | |||||||
16 | Aalborg Piger 2 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 3:29.94 | ||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 53.23 | 53.23 | |||||||
Lærke R. Danielsen | 2007 | 57.61 | 1:50.84 | |||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 57.58 | 2:48.42 | |||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 41.52 | 3:29.94 | |||||||
- | Struer Damer 3 | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | 42.27 | 42.27 | |||||||
Sofie Zimmermann | 2005 | 1:19.51 | 2:01.78 | |||||||
- | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | Aarhus Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Astrid Crone Jespersen | 2002 | 37.76 | 37.76 | |||||||
Natasha Børsting | 2004 | |||||||||
Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | |||||||||
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aarhus Swim Piger 1 | 2000 | Aarhus Swim | 2:03.09 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 33.22 | 1:05.44 | |||||||
Mia Seehausen | 2001 | 29.71 | 1:35.15 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | 27.94 | 2:03.09 | |||||||
2 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:05.58 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Trine Dam | 2001 | 35.64 | 1:07.61 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.39 | 1:37.00 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 28.58 | 2:05.58 | |||||||
3 | Mortens Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:06.41 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 35.15 | 1:09.04 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 28.63 | 1:37.67 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 28.74 | 2:06.41 | |||||||
4 | Hsc Kindergarden Rød Stue | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:09.13 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 38.21 | 1:11.61 | |||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.22 | 1:40.83 | |||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 28.30 | 2:09.13 | |||||||
5 | Hønsegården 1 | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:12.52 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 36.92 | 1:10.12 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 32.82 | 1:42.94 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.58 | 2:12.52 | |||||||
6 | Horsens Piger 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:13.39 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | |||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | |||||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 2:13.39 | 2:13.39 | |||||||
7 | Poseidon Piger 3 | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:18.05 | ||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Olivia Poulsen | 2001 | |||||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | |||||||||
Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 2:18.05 | 2:18.05 | |||||||
8 | Horsens Piger 4 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:21.62 | ||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 38.60 | 38.60 | |||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 37.83 | 1:16.43 | |||||||
Ida Sund | 2002 | 33.01 | 1:49.44 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 32.18 | 2:21.62 | |||||||
9 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 2:22.19 | ||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Klea Christensen | 2001 | 37.84 | 1:13.04 | |||||||
Sofie Astrup | 2001 | 38.21 | 1:51.25 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 30.94 | 2:22.19 | |||||||
10 | Hønsegården 2 | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:22.24 | ||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Anette Poulsen | 1999 | 39.06 | 1:16.34 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 34.65 | 1:50.99 | |||||||
Therese Mardal | 2002 | 31.25 | 2:22.24 | |||||||
11 | Stm Damer 1 | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:23.44 | ||||||
Signe Bach | 2002 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Laura Gam | 2001 | 39.76 | 1:16.61 | |||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 34.41 | 1:51.02 | |||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 32.42 | 2:23.44 | |||||||
12 | Isk Killer Babes | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:24.00 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | |||||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | |||||||||
Agnete Riis | 2003 | 2:24.00 | 2:24.00 | |||||||
13 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:28.46 | ||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Selma Lindberg | 2003 | 44.09 | 1:20.67 | |||||||
Amalie Skov | 1999 | 35.00 | 1:55.67 | |||||||
Nicoline Møldrup | 2004 | 32.79 | 2:28.46 | |||||||
14 | Sksv Piger 1 | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 2:29.56 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 43.36 | 1:18.50 | |||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 37.34 | 1:55.84 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 33.72 | 2:29.56 | |||||||
15 | Horsens Piger 6 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:30.87 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 38.10 | 1:14.92 | |||||||
Nanna Sund | 2000 | 34.45 | 1:49.37 | |||||||
Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 41.50 | 2:30.87 | |||||||
16 | Koral Piger 1 Ld | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:39.73 | ||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 41.64 | 41.64 | |||||||
Freya Holm | 2003 | 52.08 | 1:33.72 | |||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 34.11 | 2:07.83 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 31.90 | 2:39.73 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lines Drenge | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:12.53 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 34.54 | 1:06.81 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 35.06 | 1:41.87 | |||||||
Søren Have | 2004 | 30.66 | 2:12.53 | |||||||
2 | Hsc Drenge 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:16.81 | ||||||
Mads Drechsler | 2005 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Mads Lund | 2002 | 35.71 | 1:13.81 | |||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 31.33 | 1:45.14 | |||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 31.67 | 2:16.81 | |||||||
3 | Wannabemen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:16.96 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 36.35 | 1:12.70 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 34.17 | 1:46.87 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 30.09 | 2:16.96 | |||||||
4 | Poseidon Drenge 3 | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:21.88 | ||||||
Rasmus Rytter | 2004 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Noah Brendholdt | 2004 | 41.70 | 1:20.34 | |||||||
Magnus Alexandersen | 2002 | 31.17 | 1:51.51 | |||||||
Anton Poulsen | 2004 | 30.37 | 2:21.88 | |||||||
5 | Aalborg Drenge 1 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.18 | ||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 42.08 | 1:17.84 | |||||||
Inas Ilic | 2005 | 36.93 | 1:54.77 | |||||||
Casper Johannesen | 2004 | 31.41 | 2:26.18 | |||||||
6 | Isk Tiger Sharks | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:28.45 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 40.77 | 40.77 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 41.57 | 1:22.34 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 32.27 | 1:54.61 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 33.84 | 2:28.45 | |||||||
7 | Horsens Drenge 3 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:29.50 | ||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Mads Berthold Schultz | 2005 | |||||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | |||||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 2:29.50 | 2:29.50 | |||||||
8 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 2:37.95 | ||||||
Malte P Iversen | 2004 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Mikkel Pedersen | 2004 | 45.06 | 1:25.89 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 37.83 | 2:03.72 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 34.23 | 2:37.95 | |||||||
9 | Hsc Drenge 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:39.82 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 49.95 | 1:29.53 | |||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 36.85 | 2:06.38 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 33.44 | 2:39.82 | |||||||
10 | Silkeborg Drenge 1 | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.84 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | 51.60 | 1:32.34 | |||||||
Magnus Søgaard | 2003 | 37.42 | 2:09.76 | |||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 33.08 | 2:42.84 | |||||||
11 | Stm Herrer 2 | 2003 | Herning Svømmeklub | 2:59.61 | ||||||
Mads Simonsen | 2005 | 43.86 | 43.86 | |||||||
Mads Jeppesen | 2006 | 49.98 | 1:33.84 | |||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 47.93 | 2:21.77 | |||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 37.84 | 2:59.61 | |||||||
12 | Aalborg Drenge 3 | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 3:07.13 | ||||||
Lau de Zee | 2006 | 48.01 | 48.01 | |||||||
Emil Uldahl | 2005 | |||||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | |||||||||
Asbjørn Dahl | 2004 | 3:07.13 | 3:07.13 | |||||||
13 | Aalborg Drenge 4 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 3:24.90 | ||||||
Marthinus Sørensen | 2006 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Storm Jensen | 2007 | |||||||||
William Bundgaard | 2007 | |||||||||
Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | 3:24.90 | 3:24.90 | |||||||
- | Wannabemen 2 | 2003 | Thisted Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sksv Drenge 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Simon Finch | 2002 | 46.75 | 1:20.84 | |||||||
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Drenge 1 1 Lh | 1986 | Horsens Svømmeklub | 1:45.52 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 29.86 | 56.91 | |||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 24.04 | 1:20.95 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 24.57 | 1:45.52 | |||||||
2 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2000 | Aarhus Swim | 1:50.66 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 29.92 | 57.62 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.24 | 1:24.86 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.80 | 1:50.66 | |||||||
3 | Mortens Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:52.05 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 27.12 | 27.12 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 32.42 | 59.54 | |||||||
David Hjort | 2000 | 26.66 | 1:26.20 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 25.85 | 1:52.05 | |||||||
4 | Hsc Kindergarde Grøn Stue | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:53.19 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Kasper Laursen | 1998 | 31.25 | 1:00.05 | |||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 27.04 | 1:27.09 | |||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 26.10 | 1:53.19 | |||||||
5 | Horsens Drenge 2 1 Lh | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:55.94 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 31.80 | 1:01.32 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 28.98 | 1:30.30 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 25.64 | 1:55.94 | |||||||
6 | Sønderborg Sks | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:01.48 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 31.85 | 1:02.40 | |||||||
André Iversen | 2001 | 31.71 | 1:34.11 | |||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 27.37 | 2:01.48 | |||||||
7 | Stm Herrer 1 | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:01.91 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 35.24 | 1:05.14 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 28.69 | 1:33.83 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 28.08 | 2:01.91 | |||||||
8 | Mortens Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:03.64 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 33.03 | 1:05.50 | |||||||
Ehab Basha | 2000 | 58.14 | 2:03.64 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 2:03.64 | ||||||||
9 | Frem Herrer | 2002 | Frem Odense | 2:09.33 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 33.29 | 33.29 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 37.23 | 1:10.52 | |||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 29.89 | 1:40.41 | |||||||
Viktor Christensen | 2001 | 28.92 | 2:09.33 | |||||||
10 | Koral Drenge 1 Lh | 1992 | Svømmeklubben Koral | 2:15.77 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 41.09 | 1:17.48 | |||||||
Nicklas Christian Jensen | 1997 | 32.11 | 1:49.59 | |||||||
Alexander Roe | 1997 | 26.18 | 2:15.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:21 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.54 | 1:02.91 | |||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.67 | 1:12.62 | |||||
3 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.43 | 1:14.41 | |||||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.81 | 1:14.59 | |||||
5 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.76 | 1:16.90 | |||||
6 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.65 | 1:16.92 | |||||
7 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.42 | 1:20.14 | |||||
8 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 37.69 | 1:20.33 | |||||
9 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 39.78 | 1:27.15 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | Aarhus Swim | 30.98 | 1:06.80 | |||||
2 | Line Johannsen | 2001 | Aarhus Swim | 32.02 | 1:07.37 | |||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.91 | 1:09.71 | |||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 33.37 | 1:10.99 | |||||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 33.98 | 1:12.66 | |||||
6 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.02 | 1:12.92 | |||||
7 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.73 | 1:15.87 | |||||
8 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.56 | 1:16.86 | |||||
9 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.04 | 1:16.96 | |||||
10 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.27 | 1:18.51 | |||||
11 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.50 | 1:19.11 | |||||
12 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.60 | 1:21.84 | |||||
13 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.76 | 1:21.98 | |||||
14 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.83 | 1:25.32 | |||||
15 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.72 | 1:27.97 | |||||
16 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.81 | 1:39.55 | |||||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.58 | 1:19.21 | |||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 36.98 | 1:19.55 | |||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 38.20 | 1:20.41 | |||||
4 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | Aarhus Swim | 38.41 | 1:21.96 | |||||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.56 | 1:23.39 | |||||
6 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.41 | 1:25.67 | |||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.31 | 1:26.10 | |||||
8 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.68 | 1:26.61 | |||||
9 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 40.27 | 1:28.60 | |||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.23 | 1:30.53 | |||||
11 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.97 | 1:31.81 | |||||
12 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 43.17 | 1:36.79 | |||||
13 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.31 | 1:37.18 | |||||
14 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 46.10 | 1:38.47 | |||||
15 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 46.00 | 1:42.76 | |||||
16 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 48.55 | 1:46.04 | |||||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.54 | 1:47.43 | |||||
18 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.27 | 1:52.68 | |||||
19 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 50.70 | 1:55.47 | |||||
- | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej samt.berøring 75m | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 37.77 | 1:20.86 | |||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.81 | 1:25.88 | |||||
3 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.92 | 1:34.49 | |||||
4 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.68 | 1:35.37 | |||||
5 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.13 | 1:42.86 | |||||
6 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 51.93 | 1:49.11 | |||||
7 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 55.23 | 1:52.76 | |||||
8 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.51 | 1:57.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:21 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:36 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.80 | 57.79 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.95 | 58.18 | |||||
3 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.80 | 59.39 | |||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.84 | 1:01.23 | |||||
5 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.82 | 1:02.50 | |||||
6 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.18 | 1:02.54 | |||||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.82 | 1:04.93 | |||||
8 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.66 | 1:05.95 | |||||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.20 | 1:08.06 | |||||
10 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.89 | 1:10.39 | |||||
11 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 34.51 | 1:15.35 | |||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.21 | 1:17.97 | |||||
- | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej samt.berøring 50m | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 29.89 | 1:01.14 | |||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.15 | 1:01.74 | |||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.94 | 1:01.89 | |||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Aarhus Swim | 30.74 | 1:03.89 | |||||
5 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Aarhus Swim | 31.38 | 1:05.29 | |||||
6 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.53 | 1:08.76 | |||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.56 | 1:10.54 | |||||
8 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.14 | 1:11.62 | |||||
9 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.90 | 1:12.34 | |||||
10 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.06 | 1:13.32 | |||||
11 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.34 | 1:14.80 | |||||
12 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.30 | 1:16.11 | |||||
13 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.31 | 1:17.75 | |||||
14 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.75 | 1:20.47 | |||||
15 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.11 | 1:20.57 | |||||
16 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.35 | 1:31.55 | |||||
- | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.19 | 1:17.58 | |||||
2 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.87 | 1:19.81 | |||||
3 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 38.65 | 1:23.90 | |||||
4 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 40.78 | 1:25.37 | |||||
5 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 39.18 | 1:25.52 | |||||
6 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 39.68 | 1:26.62 | |||||
7 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.41 | 1:28.60 | |||||
8 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.26 | 1:29.08 | |||||
9 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 43.83 | 1:33.51 | |||||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.57 | 1:34.19 | |||||
11 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.00 | 1:34.34 | |||||
12 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.29 | 1:34.81 | |||||
13 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 47.26 | 1:44.85 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.65 | 1:24.86 | |||||
2 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 40.38 | 1:28.87 | |||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.55 | 1:28.91 | |||||
4 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | Svømmeklubben Koral | 44.64 | 1:37.89 | |||||
5 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 48.95 | 1:44.99 | |||||
6 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.35 | 1:55.40 | |||||
- | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Ej smat.berøring 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:36 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.35 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.66 | ||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 32.53 | ||||||
4 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.31 | ||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.07 | ||||||
6 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Aarhus Swim | 37.11 | ||||||
7 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.31 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.17 | ||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.11 | ||||||
3 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 31.93 | ||||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.19 | ||||||
5 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.59 | ||||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 33.87 | ||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | ||||||
8 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.22 | ||||||
9 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.84 | ||||||
10 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.59 | ||||||
11 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.75 | ||||||
12 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.77 | ||||||
13 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.86 | ||||||
14 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.03 | ||||||
15 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.17 | ||||||
16 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Aarhus Swim | 36.18 | ||||||
17 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.24 | ||||||
18 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.30 | ||||||
19 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.40 | ||||||
20 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.69 | ||||||
21 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.70 | ||||||
22 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 38.17 | ||||||
23 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.62 | ||||||
24 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 39.02 | ||||||
25 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.91 | ||||||
26 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.13 | ||||||
27 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.91 | ||||||
28 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 41.02 | ||||||
29 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.18 | ||||||
30 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 42.58 | ||||||
31 | Mathilde Løyche | 2002 | Durup IF | 47.98 | ||||||
- | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Neddykket i mål | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 34.04 | ||||||
2 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 34.85 | ||||||
3 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.63 | ||||||
4 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.38 | ||||||
5 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.42 | ||||||
6 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.77 | ||||||
7 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 39.03 | ||||||
8 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 39.20 | ||||||
9 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.85 | ||||||
10 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.20 | ||||||
11 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.29 | ||||||
12 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.83 | ||||||
13 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 41.37 | ||||||
14 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.47 | ||||||
15 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 41.72 | ||||||
16 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 41.97 | ||||||
17 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.01 | ||||||
18 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.33 | ||||||
19 | Lærke Hjaltson | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.45 | ||||||
20 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.93 | ||||||
21 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 45.14 | ||||||
22 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 45.29 | ||||||
23 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 45.32 | ||||||
- | Natasha Børsting | 2004 | Aarhus Swim | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.68 | ||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 38.23 | ||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 38.98 | ||||||
4 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.24 | ||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 39.40 | ||||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 40.10 | ||||||
7 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.29 | ||||||
8 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 40.86 | ||||||
9 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 40.87 | ||||||
10 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.08 | ||||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 41.52 | ||||||
12 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 42.74 | ||||||
13 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 42.77 | ||||||
14 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.46 | ||||||
15 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.53 | ||||||
16 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.68 | ||||||
17 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.87 | ||||||
18 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.99 | ||||||
19 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.17 | ||||||
20 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 45.97 | ||||||
21 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 46.46 | ||||||
22 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 47.25 | ||||||
23 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.18 | ||||||
24 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.25 | ||||||
25 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 48.47 | ||||||
26 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.46 | ||||||
27 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.88 | ||||||
28 | Lærke R. Danielsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 51.24 | ||||||
29 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 52.02 | ||||||
30 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 52.58 | ||||||
31 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 52.85 | ||||||
32 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 53.24 | ||||||
33 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 58.32 | ||||||
- | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 25m | |||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 25m | |||||
- | Sofie Zimmermann | 2005 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.97 | ||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | Aarhus Swim | 27.58 | ||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.63 | ||||||
4 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.20 | ||||||
5 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.79 | ||||||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.26 | ||||||
7 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 41.39 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 29.26 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.83 | ||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.10 | ||||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.97 | ||||||
5 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 31.32 | ||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.65 | ||||||
7 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.81 | ||||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.08 | ||||||
9 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.20 | ||||||
10 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.59 | ||||||
11 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.96 | ||||||
12 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.12 | ||||||
13 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.26 | ||||||
14 | Viktor Christensen | 2001 | Frem Odense | 35.55 | ||||||
15 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.99 | ||||||
16 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 36.04 | ||||||
17 | Christian Langgaard Rahbe | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.56 | ||||||
18 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.77 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 34.81 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.20 | ||||||
3 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.75 | ||||||
4 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.77 | ||||||
5 | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 36.35 | ||||||
6 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.60 | ||||||
7 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.96 | ||||||
8 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.04 | ||||||
9 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.41 | ||||||
10 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.90 | ||||||
11 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.27 | ||||||
12 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.64 | ||||||
13 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.25 | ||||||
14 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.69 | ||||||
15 | Asbjørn Dahl | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 42.34 | ||||||
16 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.76 | ||||||
17 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 43.64 | ||||||
18 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.22 | ||||||
19 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.55 | ||||||
20 | Mads Buch Jensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.24 | ||||||
21 | William Mikkelsen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 48.03 | ||||||
- | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.64 | ||||||
2 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.52 | ||||||
3 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 38.51 | ||||||
4 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 38.75 | ||||||
5 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 39.42 | ||||||
6 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.87 | ||||||
7 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 41.36 | ||||||
8 | Emil Østergaard | 2005 | Durup IF | 42.00 | ||||||
9 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.22 | ||||||
10 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 43.73 | ||||||
11 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.25 | ||||||
12 | Emil Uldahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 44.59 | ||||||
13 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.21 | ||||||
14 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.34 | ||||||
15 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 45.49 | ||||||
16 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 45.85 | ||||||
17 | Ryan Nørgaard | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 46.60 | ||||||
18 | Anders Stendahl Andreasen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 49.75 | ||||||
19 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 49.88 | ||||||
20 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 51.50 | ||||||
21 | Marthinus Sørensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 54.00 | ||||||
22 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 54.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Aarhus Swim | 37.89 | 1:19.80 | 2:02.10 | 2:43.48 | |||
2 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 2:49.10 | ||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 40.15 | 1:24.14 | 2:07.67 | 2:50.74 | |||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.80 | 1:23.71 | 2:08.22 | 2:53.21 | |||
5 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 40.81 | 1:25.00 | 2:10.63 | 2:56.70 | |||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.42 | 1:27.34 | 2:15.69 | 3:01.59 | |||
7 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 45.48 | 1:32.90 | 2:22.63 | 3:12.42 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Johannsen | 2001 | Aarhus Swim | 37.41 | 1:18.35 | 1:59.10 | 2:39.52 | |||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 37.58 | 1:16.92 | 1:58.51 | 2:40.19 | |||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.84 | 1:21.38 | 2:02.81 | 2:43.47 | |||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.75 | 1:19.10 | 2:02.36 | 2:45.48 | |||
5 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 40.31 | 1:22.87 | 2:52.06 | ||||
6 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.57 | 1:26.22 | 2:10.44 | 2:53.70 | |||
7 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 39.50 | 1:22.99 | 2:09.41 | 2:54.06 | |||
8 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.53 | 1:23.78 | 2:09.74 | 2:54.33 | |||
9 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.89 | 1:24.92 | 2:11.09 | 2:54.86 | |||
10 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.29 | 1:26.91 | 2:13.70 | 2:59.23 | |||
11 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 40.56 | 1:27.74 | 2:13.36 | 2:59.60 | |||
12 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.11 | 1:27.20 | 2:14.94 | 3:00.09 | |||
13 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.52 | 1:28.36 | 2:15.95 | 3:03.11 | |||
14 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.97 | 1:29.81 | 2:17.10 | 3:03.33 | |||
15 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.67 | 1:28.01 | 2:17.03 | 3:04.45 | |||
16 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 42.22 | 1:30.05 | 2:17.01 | 3:04.54 | |||
17 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.37 | 1:27.85 | 2:16.70 | 3:05.39 | |||
18 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.01 | 1:32.25 | 2:22.86 | 3:13.25 | |||
19 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.80 | 1:31.87 | 2:22.31 | 3:13.92 | |||
20 | Frida Svendsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 48.13 | 1:42.19 | 2:36.16 | 3:30.58 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.39 | 1:27.27 | 2:13.62 | 2:57.52 | |||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.88 | 1:27.16 | 2:13.23 | 2:58.76 | |||
3 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.25 | 1:34.79 | 2:24.52 | 3:12.20 | |||
4 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.29 | 1:34.84 | 2:24.16 | 3:13.08 | |||
5 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:21.09 | ||||||
6 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.23 | 1:38.09 | 2:30.46 | 3:22.72 | |||
7 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 48.61 | 1:40.50 | 2:33.04 | 3:24.28 | |||
8 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 47.25 | 1:41.21 | 2:35.30 | 3:27.17 | |||
9 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 46.99 | 1:39.73 | 2:33.71 | 3:27.79 | |||
10 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.97 | 1:39.65 | 2:36.19 | 3:33.54 | |||
11 | Ida Kristensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 49.26 | 1:47.53 | 2:46.47 | 3:44.57 | |||
- | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | Retter briller 120m | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 44.80 | 1:35.74 | 2:29.61 | 3:18.74 | |||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.33 | 1:37.86 | 2:32.29 | 3:25.76 | |||
3 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 48.14 | 1:40.55 | 2:34.34 | 3:26.60 | |||
4 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 3:33.80 | ||||||
5 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.84 | 1:44.77 | 2:40.49 | 3:34.41 | |||
6 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.45 | 1:47.89 | 2:44.23 | 3:39.84 | |||
7 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 51.86 | 1:51.12 | 2:50.22 | 3:42.52 | |||
8 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 52.80 | 1:51.13 | 2:49.44 | 3:43.07 | |||
9 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 51.49 | 1:51.79 | 2:50.62 | 3:44.72 | |||
10 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.37 | 1:48.66 | 2:49.42 | 3:46.22 | |||
11 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.28 | 1:51.46 | 2:50.33 | 3:48.17 | |||
12 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.35 | 1:49.49 | 3:48.24 | ||||
13 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 55.79 | 1:57.80 | 3:01.34 | 4:02.96 | |||
14 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 57.72 | 2:02.62 | 3:05.28 | 4:06.57 | |||
15 | Lærke R. Danielsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.46 | 2:12.51 | 3:21.82 | 4:27.20 | |||
16 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.22 | 2:11.94 | 3:23.08 | 4:32.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.31 | 1:10.97 | 1:48.55 | 2:24.54 | |||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.90 | 1:12.42 | 1:51.87 | 2:31.37 | |||
3 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.38 | 1:13.56 | 1:54.01 | 2:33.98 | |||
4 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 42.75 | 1:33.58 | 2:26.45 | 3:21.38 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Aarhus Swim | 33.10 | 1:08.74 | 1:44.79 | 2:21.06 | |||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.72 | 1:12.12 | 1:49.82 | 2:26.81 | |||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Aarhus Swim | 34.26 | 1:13.00 | 1:51.97 | 2:30.14 | |||
4 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.21 | 1:13.27 | 1:53.33 | 2:32.61 | |||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.85 | 1:16.28 | 1:56.73 | 2:37.57 | |||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.98 | 1:16.92 | 1:59.38 | 2:41.39 | |||
7 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 37.29 | 1:19.55 | 2:02.55 | 2:43.38 | |||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.49 | 1:25.00 | 2:11.09 | 2:55.95 | |||
9 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.78 | 1:24.34 | 2:10.15 | 2:56.76 | |||
10 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 43.31 | 1:32.14 | 2:25.06 | 3:13.57 | |||
11 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 45.03 | 1:33.83 | 2:24.11 | 3:15.55 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 37.91 | 1:20.70 | 2:04.27 | 2:47.99 | |||
2 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 42.79 | 1:29.57 | 2:15.94 | 3:02.33 | |||
3 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.27 | 1:31.53 | 2:20.45 | 3:08.17 | |||
4 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 47.64 | 1:39.25 | 2:31.25 | 3:21.96 | |||
5 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 48.21 | 1:39.56 | 2:34.15 | 3:27.68 | |||
6 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.71 | 1:45.07 | 2:40.16 | 3:34.69 | |||
7 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 48.37 | 1:44.85 | 2:41.70 | 3:36.65 | |||
- | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej samt.berøring 75m | |||||
- | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej samt.berøring175m | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Vesterby | 2005 | Thisted Svømmeklub | 46.78 | 1:38.22 | 2:32.11 | 3:21.29 | |||
2 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 49.28 | 1:42.48 | 2:37.44 | 3:31.23 | |||
3 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.64 | 1:45.80 | 2:43.46 | 3:39.05 | |||
4 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 54.22 | 1:55.94 | 2:56.45 | 3:52.24 | |||
5 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 52.19 | 1:51.96 | 2:52.69 | 3:52.36 | |||
6 | Emil Uldahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 56.35 | 1:56.51 | 2:59.38 | 3:57.46 | |||
7 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.70 | 1:52.42 | 2:55.35 | 3:58.28 | |||
8 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 57.82 | 1:59.48 | 3:01.57 | 4:01.65 | |||
9 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 54.11 | 1:55.55 | 2:56.47 | 4:03.89 | |||
10 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 58.44 | 2:02.74 | 3:06.23 | 4:08.57 | |||
11 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.81 | 2:09.58 | 3:18.58 | 4:27.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.15 | 1:09.68 | |||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.29 | 1:12.54 | |||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.85 | 1:14.02 | |||||
4 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.34 | 1:16.57 | |||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.40 | 1:17.17 | |||||
6 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 34.98 | 1:17.54 | |||||
7 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 37.37 | 1:19.90 | |||||
8 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.62 | 1:19.95 | |||||
9 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.97 | 1:22.34 | |||||
10 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 37.97 | 1:27.78 | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 31.65 | 1:07.19 | |||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.70 | 1:10.99 | |||||
3 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.62 | 1:12.75 | |||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.99 | 1:12.79 | |||||
5 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.22 | 1:13.92 | |||||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 35.61 | 1:13.94 | |||||
7 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.77 | 1:14.55 | |||||
8 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.08 | 1:14.60 | |||||
9 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Aarhus Swim | 36.17 | 1:15.14 | |||||
10 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 35.89 | 1:15.79 | |||||
11 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.90 | 1:15.87 | |||||
12 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.72 | 1:16.02 | |||||
13 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.78 | 1:16.14 | |||||
14 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.14 | 1:16.83 | |||||
15 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.49 | 1:17.18 | |||||
16 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.81 | 1:17.54 | |||||
17 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.23 | 1:17.78 | |||||
18 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.38 | 1:17.86 | |||||
19 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.72 | 1:18.04 | |||||
20 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.06 | 1:18.37 | |||||
21 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 37.50 | 1:19.10 | |||||
22 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.58 | 1:19.14 | |||||
23 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | 1:19.18 | |||||
24 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.87 | 1:20.19 | |||||
25 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.30 | 1:20.81 | |||||
26 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 38.02 | 1:20.85 | |||||
27 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.67 | 1:21.42 | |||||
28 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.49 | 1:21.74 | |||||
29 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.10 | 1:22.78 | |||||
30 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.49 | 1:23.10 | |||||
31 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.18 | 1:24.04 | |||||
32 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 42.16 | 1:24.66 | |||||
33 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.87 | 1:24.92 | |||||
34 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 40.47 | 1:25.33 | |||||
35 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.11 | 1:25.64 | |||||
36 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.55 | 1:25.87 | |||||
37 | Frida Svendsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 40.55 | 1:26.07 | |||||
38 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 42.96 | 1:26.44 | |||||
39 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.02 | 1:30.35 | |||||
40 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 44.24 | 1:33.88 | |||||
41 | Stine Højby Møller | 2002 | Svømmeklubben Koral | 46.26 | 1:34.07 | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | Aarhus Swim | 37.01 | 1:17.36 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 38.46 | 1:17.59 | |||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.56 | 1:20.35 | |||||
4 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 37.27 | 1:21.13 | |||||
5 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.42 | 1:21.30 | |||||
6 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 37.84 | 1:21.71 | |||||
7 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.68 | 1:21.76 | |||||
8 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 38.60 | 1:21.99 | |||||
9 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.29 | 1:22.33 | |||||
10 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 38.96 | 1:22.61 | |||||
11 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.39 | 1:23.05 | |||||
12 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 39.56 | 1:23.11 | |||||
13 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.26 | 1:23.68 | |||||
14 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 39.95 | 1:23.99 | |||||
15 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 41.67 | 1:25.18 | |||||
16 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.62 | 1:25.39 | |||||
17 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.41 | 1:25.52 | |||||
18 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.69 | 1:25.78 | |||||
19 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.00 | 1:26.96 | |||||
20 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.80 | 1:27.28 | |||||
21 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.75 | 1:27.46 | |||||
22 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.95 | 1:28.11 | |||||
23 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 42.60 | 1:28.13 | |||||
24 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.36 | 1:28.44 | |||||
25 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.14 | 1:28.58 | |||||
26 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.10 | 1:28.59 | |||||
27 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 41.48 | 1:28.73 | |||||
28 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.63 | 1:29.47 | |||||
29 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 42.95 | 1:29.54 | |||||
30 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.96 | 1:30.81 | |||||
31 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.85 | 1:31.70 | |||||
32 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.25 | 1:32.00 | |||||
33 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.83 | 1:33.37 | |||||
34 | Natasha Børsting | 2004 | Aarhus Swim | 44.60 | 1:34.19 | |||||
35 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.76 | 1:34.22 | |||||
36 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 44.06 | 1:35.04 | |||||
37 | Lærke Hjaltson | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.27 | 1:35.25 | |||||
38 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 44.96 | 1:35.79 | |||||
39 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 47.65 | 1:37.12 | |||||
40 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 46.74 | 1:37.75 | |||||
41 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 42.70 | 1:38.23 | |||||
42 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 47.81 | 1:42.21 | |||||
- | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afsl.ryg mave 50m | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 38.99 | 1:21.37 | |||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 39.95 | 1:22.69 | |||||
3 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 40.05 | 1:23.44 | |||||
4 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.23 | 1:24.93 | |||||
5 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.76 | 1:25.72 | |||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 39.57 | 1:26.52 | |||||
7 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.54 | 1:26.94 | |||||
8 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 42.25 | 1:28.22 | |||||
9 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.57 | 1:28.44 | |||||
10 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.42 | 1:30.06 | |||||
11 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.48 | 1:30.29 | |||||
12 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 45.25 | 1:33.35 | |||||
13 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.88 | 1:34.48 | |||||
14 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.53 | 1:34.62 | |||||
15 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.93 | 1:34.65 | |||||
16 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.50 | 1:34.67 | |||||
17 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 45.47 | 1:35.71 | |||||
18 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 42.79 | 1:36.04 | |||||
19 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 49.90 | 1:36.73 | |||||
20 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.49 | 1:37.48 | |||||
21 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.56 | 1:38.55 | |||||
22 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 46.66 | 1:40.47 | |||||
23 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 45.81 | 1:40.53 | |||||
24 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 50.80 | 1:41.25 | |||||
25 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 46.06 | 1:41.53 | |||||
26 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.99 | 1:42.21 | |||||
27 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 48.12 | 1:42.86 | |||||
28 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.77 | 1:49.81 | |||||
29 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 53.30 | 1:50.36 | |||||
30 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.11 | 2:00.23 | |||||
30 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 58.15 | 2:00.23 | |||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afsl.ryg mave 50m | |||||
- | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afsl.ryg mave 50m | |||||
- | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg mave 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.99 | 58.56 | |||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.97 | 1:00.37 | |||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | Aarhus Swim | 28.06 | 1:02.55 | |||||
4 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.81 | 1:04.44 | |||||
5 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.51 | 1:04.77 | |||||
6 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.20 | 1:04.83 | |||||
7 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.57 | 1:04.84 | |||||
8 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | 1:06.77 | |||||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.15 | 1:08.11 | |||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.51 | 1:08.81 | |||||
11 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.28 | 1:09.72 | |||||
12 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.98 | 1:09.91 | |||||
13 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 32.37 | 1:10.50 | |||||
14 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.30 | 1:11.04 | |||||
15 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 37.30 | 1:20.90 | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.19 | 1:03.30 | |||||
2 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.77 | 1:05.23 | |||||
3 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.53 | 1:07.30 | |||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.75 | 1:07.59 | |||||
5 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.90 | 1:08.02 | |||||
6 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 32.35 | 1:08.94 | |||||
7 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.23 | 1:09.30 | |||||
8 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.52 | 1:10.16 | |||||
9 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.65 | 1:11.55 | |||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.63 | 1:12.80 | |||||
11 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.33 | 1:12.92 | |||||
12 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.06 | 1:13.42 | |||||
13 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.42 | 1:13.80 | |||||
14 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 35.21 | 1:13.98 | |||||
15 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.09 | 1:14.83 | |||||
16 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.49 | 1:15.10 | |||||
17 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.73 | 1:15.21 | |||||
18 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 1:15.59 | ||||||
19 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 36.39 | 1:17.72 | |||||
20 | Viktor Christensen | 2001 | Frem Odense | 35.49 | 1:17.85 | |||||
21 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.54 | 1:19.98 | |||||
22 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 37.44 | 1:20.23 | |||||
23 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.60 | 1:21.30 | |||||
24 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.73 | 1:21.34 | |||||
25 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 40.17 | 1:22.13 | |||||
26 | Christian Langgaard Rahbe | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:23.75 | ||||||
- | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 75m | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.27 | 1:16.25 | |||||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 36.31 | 1:16.47 | |||||
3 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.54 | 1:19.19 | |||||
4 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.35 | 1:19.63 | |||||
5 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 35.69 | 1:19.80 | |||||
6 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.84 | 1:20.21 | |||||
7 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.30 | ||||||
8 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.73 | 1:20.49 | |||||
9 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 39.51 | 1:20.51 | |||||
10 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.13 | 1:21.40 | |||||
11 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.39 | 1:21.42 | |||||
12 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 39.83 | 1:22.45 | |||||
13 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:22.60 | ||||||
14 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 39.68 | 1:23.14 | |||||
15 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 37.99 | 1:23.19 | |||||
16 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.04 | 1:24.14 | |||||
17 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.61 | 1:24.48 | |||||
18 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 40.08 | 1:24.92 | |||||
19 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.05 | 1:25.21 | |||||
20 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:25.78 | ||||||
21 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 39.51 | 1:25.95 | |||||
22 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.62 | 1:25.99 | |||||
23 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.83 | 1:26.74 | |||||
24 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.65 | 1:26.94 | |||||
25 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.08 | 1:31.02 | |||||
26 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.99 | 1:31.30 | |||||
27 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.77 | 1:31.90 | |||||
28 | Mads Buch Jensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.45 | 1:38.18 | |||||
29 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 47.68 | 1:38.26 | |||||
30 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.00 | 1:40.54 | |||||
31 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.13 | 1:44.16 | |||||
32 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 58.27 | 1:49.10 | |||||
- | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Flyben 75m | |||||
- | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Crawl armtag e/start | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.98 | 1:17.68 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.49 | 1:21.24 | |||||
3 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 38.97 | 1:22.19 | |||||
4 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:23.63 | ||||||
5 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.97 | 1:23.89 | |||||
6 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.72 | 1:24.02 | |||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.93 | 1:25.00 | |||||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 41.40 | 1:27.69 | |||||
9 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 43.68 | 1:30.03 | |||||
10 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 47.54 | 1:35.04 | |||||
11 | Emil Østergaard | 2005 | Durup IF | 44.26 | 1:35.50 | |||||
12 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 49.46 | 1:38.52 | |||||
13 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.21 | 1:40.27 | |||||
14 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.54 | 1:40.37 | |||||
15 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 47.91 | 1:41.10 | |||||
16 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | Svømmeklubben Koral | 49.05 | 1:43.02 | |||||
17 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 48.98 | 1:43.82 | |||||
18 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 53.50 | 1:45.75 | |||||
19 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 52.38 | 1:45.94 | |||||
20 | Ryan Nørgaard | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 48.96 | 1:46.35 | |||||
21 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.81 | 1:49.13 | |||||
- | Anders Stendahl Andreasen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Rettet briller 5m | |||||
- | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 75m | |||||
- | Philip Vesterby | 2005 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Afslut.ryg mave 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.27 | 1:11.14 | 1:49.24 | 2:25.95 | |||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.76 | 1:13.54 | 1:50.49 | 2:26.07 | |||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 35.96 | 1:13.80 | 1:51.46 | 2:28.58 | |||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 36.49 | 1:15.01 | 1:54.64 | 2:34.35 | |||
5 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.12 | 1:20.20 | 2:00.67 | 2:40.88 | |||
6 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.38 | 1:21.83 | 2:05.29 | 2:49.66 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.44 | 1:08.36 | 1:43.55 | 2:20.32 | |||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.86 | 1:09.70 | 1:46.30 | 2:23.51 | |||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.68 | 1:13.72 | 1:52.10 | 2:29.46 | |||
4 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 36.23 | 1:14.10 | 1:53.22 | 2:29.77 | |||
5 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.13 | 1:15.94 | 1:55.91 | 2:36.21 | |||
6 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 37.27 | 1:17.41 | 1:57.45 | 2:36.69 | |||
7 | Mia Seehausen | 2001 | Aarhus Swim | 36.58 | 1:15.90 | 1:56.62 | 2:37.87 | |||
8 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 38.74 | 1:19.78 | 2:00.90 | 2:40.15 | |||
9 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.20 | 1:20.73 | 2:02.97 | 2:43.68 | |||
10 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.20 | 1:18.86 | 2:01.88 | 2:44.12 | |||
11 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.02 | 1:21.51 | 2:04.37 | 2:46.08 | |||
12 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.52 | 1:21.10 | 2:04.14 | 2:46.68 | |||
13 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.12 | 1:21.76 | 2:05.79 | 2:49.09 | |||
14 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.45 | 1:24.44 | 2:08.54 | 2:51.92 | |||
15 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.19 | 1:27.78 | 2:14.90 | 3:02.01 | |||
16 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.52 | 1:37.72 | 2:28.89 | 3:18.46 | |||
- | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB 125m | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.49 | 1:18.11 | 1:58.73 | 2:38.42 | |||
2 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.27 | 1:18.56 | 1:59.75 | 2:39.42 | |||
3 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.24 | 1:18.48 | 2:00.04 | 2:41.45 | |||
4 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 38.89 | 1:21.03 | 2:04.61 | 2:45.23 | |||
5 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.68 | 1:21.96 | 2:04.92 | 2:46.78 | |||
6 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.37 | 1:24.18 | 2:09.57 | 2:52.87 | |||
7 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 40.80 | 1:26.10 | 2:12.95 | 2:58.67 | |||
8 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 43.47 | 1:28.21 | 2:13.94 | 2:59.27 | |||
9 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.14 | 1:28.48 | 2:14.90 | 3:00.79 | |||
10 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 43.68 | 1:30.99 | 2:18.69 | 3:03.50 | |||
11 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 45.85 | 1:34.69 | 2:22.78 | 3:08.91 | |||
12 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.17 | 1:34.29 | 2:24.74 | 3:14.24 | |||
13 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 47.78 | 1:39.35 | 2:32.23 | 3:20.96 | |||
14 | Lærke Hjaltson | 2004 | Herning Svømmeklub | 49.50 | 1:42.63 | 2:34.88 | 3:26.20 | |||
- | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | DSQ | EFB 175m | |||||
- | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 75m | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.49 | 1:28.48 | 2:14.81 | 2:59.23 | |||
2 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.25 | 1:32.46 | 2:20.60 | 3:05.67 | |||
3 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 44.37 | 1:32.14 | 2:20.68 | 3:06.40 | |||
4 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.83 | 1:33.73 | 2:24.76 | 3:12.19 | |||
5 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 44.24 | 1:33.80 | 2:23.56 | 3:13.10 | |||
6 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.79 | 1:41.45 | 2:33.29 | 3:21.94 | |||
7 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 53.00 | 1:47.42 | 2:39.36 | 3:28.86 | |||
8 | Lærke R. Danielsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 55.83 | 1:55.17 | 2:53.36 | 3:48.74 | |||
9 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 58.20 | 1:59.49 | 2:58.36 | 3:49.67 | |||
10 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 56.24 | 2:00.48 | 3:02.65 | 4:02.03 | |||
11 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 58.80 | 2:01.21 | 3:03.04 | 4:03.46 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.25 | 1:05.54 | 1:36.99 | 2:08.41 | |||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.87 | 1:11.53 | 1:47.38 | 2:22.24 | |||
3 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.39 | 1:11.16 | 1:47.43 | 2:23.03 | |||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.92 | 1:13.44 | 1:52.45 | 2:29.74 | |||
5 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.86 | 1:16.27 | 1:56.69 | 2:36.39 | |||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.53 | 1:10.11 | 1:45.86 | 2:18.52 | |||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.13 | 1:09.43 | 1:45.07 | 2:18.58 | |||
3 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 34.86 | 1:11.51 | 1:48.48 | 2:24.25 | |||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 35.07 | 1:13.18 | 1:51.97 | 2:30.14 | |||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.22 | 1:14.03 | 1:54.51 | 2:34.82 | |||
6 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 37.73 | 1:18.46 | 1:57.41 | 2:36.05 | |||
7 | Jonas L. Werther | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 38.04 | 1:18.85 | 1:59.59 | 2:39.34 | |||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 38.74 | 1:18.80 | 1:59.72 | 2:38.31 | |||
2 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 37.48 | 1:18.19 | 1:59.60 | 2:41.22 | |||
3 | Mikkel Pedersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 43.40 | 1:28.70 | 2:14.47 | 2:59.93 | |||
4 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 45.73 | 1:35.60 | 2:26.09 | 3:14.65 | |||
5 | Asbjørn Dahl | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 48.51 | 1:40.04 | 2:30.59 | 3:18.55 | |||
6 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 51.76 | 1:47.53 | 2:42.80 | 3:35.73 | |||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.02 | 1:20.41 | 2:02.78 | 2:42.95 | |||
2 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.24 | 1:25.77 | 2:10.89 | 2:55.75 | |||
3 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.32 | 1:32.22 | 2:22.52 | 3:09.95 | |||
4 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 52.04 | 1:39.36 | 2:29.22 | 3:19.67 | |||
5 | Emil Uldahl | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 49.25 | 1:41.04 | 2:32.89 | 3:20.71 | |||
6 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 50.03 | 1:41.91 | 2:32.79 | 3:22.99 | |||
7 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 50.22 | 1:42.29 | 2:36.11 | 3:27.11 | |||
8 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 54.25 | 1:52.27 | 2:50.26 | 3:47.53 | |||
9 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 57.85 | 2:01.69 | 3:05.92 | 4:07.26 | |||
10 | Marthinus Sørensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 59.54 | 2:05.72 | 3:13.03 | 4:12.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.09 | ||||||
2 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.35 | ||||||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.48 | ||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.91 | ||||||
5 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Aarhus Swim | 30.96 | ||||||
6 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.03 | ||||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.44 | ||||||
8 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 31.53 | ||||||
9 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 32.91 | ||||||
10 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 33.05 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 27.43 | ||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | Aarhus Swim | 27.84 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.82 | ||||||
4 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 28.87 | ||||||
5 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.34 | ||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | Aarhus Swim | 29.38 | ||||||
7 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.41 | ||||||
8 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 29.66 | ||||||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.73 | ||||||
10 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 29.74 | ||||||
11 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.78 | ||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.96 | ||||||
13 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.10 | ||||||
14 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 30.11 | ||||||
15 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.16 | ||||||
16 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.25 | ||||||
17 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.32 | ||||||
18 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.34 | ||||||
19 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.39 | ||||||
20 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.67 | ||||||
21 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Aarhus Swim | 30.72 | ||||||
22 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.87 | ||||||
23 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.02 | ||||||
24 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.07 | ||||||
25 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.15 | ||||||
26 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.18 | ||||||
27 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 31.27 | ||||||
28 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.28 | ||||||
29 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.42 | ||||||
29 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.42 | ||||||
31 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.48 | ||||||
32 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.67 | ||||||
33 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.86 | ||||||
34 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 31.88 | ||||||
35 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.91 | ||||||
36 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.08 | ||||||
37 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.29 | ||||||
38 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.46 | ||||||
39 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.53 | ||||||
40 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.57 | ||||||
41 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.60 | ||||||
42 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.67 | ||||||
43 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.88 | ||||||
44 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.92 | ||||||
45 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.98 | ||||||
46 | Frida Svendsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.03 | ||||||
47 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 33.09 | ||||||
48 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.24 | ||||||
49 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.61 | ||||||
50 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 33.70 | ||||||
51 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 33.78 | ||||||
52 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 34.08 | ||||||
53 | Stine Højby Møller | 2002 | Svømmeklubben Koral | 34.60 | ||||||
54 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.10 | ||||||
55 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.59 | ||||||
56 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.38 | ||||||
57 | Mathilde Løyche | 2002 | Durup IF | 39.85 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.57 | ||||||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.65 | ||||||
3 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 31.07 | ||||||
4 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.30 | ||||||
5 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | Aarhus Swim | 31.51 | ||||||
6 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.52 | ||||||
7 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 31.88 | ||||||
8 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 32.60 | ||||||
9 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.77 | ||||||
10 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.79 | ||||||
11 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 32.92 | ||||||
12 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.95 | ||||||
13 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.02 | ||||||
13 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 33.02 | ||||||
15 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.09 | ||||||
16 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.11 | ||||||
17 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.12 | ||||||
18 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 33.14 | ||||||
19 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.66 | ||||||
20 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 33.80 | ||||||
21 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.98 | ||||||
22 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.07 | ||||||
23 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.13 | ||||||
24 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.21 | ||||||
25 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.86 | ||||||
26 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.53 | ||||||
27 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.57 | ||||||
28 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.74 | ||||||
29 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.89 | ||||||
30 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.02 | ||||||
31 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.32 | ||||||
32 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.63 | ||||||
33 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 37.11 | ||||||
34 | Ida Kristensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.25 | ||||||
35 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.57 | ||||||
36 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.02 | ||||||
37 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 38.43 | ||||||
38 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 38.50 | ||||||
39 | Natasha Børsting | 2004 | Aarhus Swim | 38.64 | ||||||
40 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.95 | ||||||
41 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.93 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.41 | ||||||
2 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 32.51 | ||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 33.80 | ||||||
4 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 33.86 | ||||||
5 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 33.89 | ||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.15 | ||||||
7 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 34.18 | ||||||
8 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 34.28 | ||||||
9 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.61 | ||||||
10 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 34.94 | ||||||
11 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.99 | ||||||
12 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 35.37 | ||||||
13 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.46 | ||||||
14 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.55 | ||||||
15 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.70 | ||||||
16 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.03 | ||||||
17 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.05 | ||||||
18 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.80 | ||||||
19 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 37.07 | ||||||
20 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.10 | ||||||
21 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.55 | ||||||
22 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.90 | ||||||
23 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 38.07 | ||||||
24 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.70 | ||||||
25 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.94 | ||||||
26 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 40.11 | ||||||
27 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.23 | ||||||
28 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 40.43 | ||||||
29 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.48 | ||||||
30 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.50 | ||||||
31 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.55 | ||||||
32 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.83 | ||||||
33 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.14 | ||||||
34 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.22 | ||||||
35 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.44 | ||||||
36 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 48.76 | ||||||
37 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 48.77 | ||||||
38 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 48.81 | ||||||
39 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 50.41 | ||||||
40 | Sofie Zimmermann | 2005 | Struer Svømmeklub | 51.03 | ||||||
- | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 24.15 | ||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 24.15 | ||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | Aarhus Swim | 25.45 | ||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.11 | ||||||
5 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 26.13 | ||||||
6 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 26.85 | ||||||
7 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 26.86 | ||||||
8 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.15 | ||||||
9 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.66 | ||||||
10 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.92 | ||||||
11 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.03 | ||||||
12 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 29.24 | ||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.14 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Aarhus Swim | 26.10 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 26.14 | ||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | Aarhus Swim | 26.23 | ||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 26.27 | ||||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.56 | ||||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 26.59 | ||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 26.69 | ||||||
8 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 26.70 | ||||||
9 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 26.96 | ||||||
10 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 27.37 | ||||||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.54 | ||||||
12 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.24 | ||||||
13 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.45 | ||||||
14 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.57 | ||||||
15 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.59 | ||||||
16 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 28.64 | ||||||
17 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.72 | ||||||
18 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.78 | ||||||
19 | Viktor Christensen | 2001 | Frem Odense | 28.80 | ||||||
20 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 29.36 | ||||||
21 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.39 | ||||||
22 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.41 | ||||||
23 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.78 | ||||||
24 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.81 | ||||||
25 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.82 | ||||||
26 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.24 | ||||||
27 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 30.46 | ||||||
28 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.95 | ||||||
29 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 32.31 | ||||||
30 | Christian Langgaard Rahbe | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.76 | ||||||
31 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.85 | ||||||
32 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.92 | ||||||
33 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.51 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 30.25 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.63 | ||||||
3 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 30.71 | ||||||
4 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 31.21 | ||||||
5 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.71 | ||||||
6 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 31.91 | ||||||
7 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.04 | ||||||
8 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 32.08 | ||||||
9 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 32.14 | ||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.18 | ||||||
11 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 32.23 | ||||||
12 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 32.76 | ||||||
13 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.84 | ||||||
14 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 32.97 | ||||||
15 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.24 | ||||||
16 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 33.41 | ||||||
17 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.73 | ||||||
18 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.46 | ||||||
19 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 34.66 | ||||||
20 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.71 | ||||||
21 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.06 | ||||||
22 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.54 | ||||||
23 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.90 | ||||||
24 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.93 | ||||||
25 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.00 | ||||||
26 | Asbjørn Dahl | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.13 | ||||||
27 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.35 | ||||||
28 | Mads Buch Jensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.45 | ||||||
29 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 40.81 | ||||||
30 | William Mikkelsen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.92 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.31 | ||||||
2 | Gustav Hoxer | 2005 | Thisted Svømmeklub | 32.38 | ||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 32.68 | ||||||
4 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 33.19 | ||||||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 33.35 | ||||||
6 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 33.79 | ||||||
7 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 35.79 | ||||||
8 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 36.70 | ||||||
9 | Emil Østergaard | 2005 | Durup IF | 36.91 | ||||||
10 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 36.94 | ||||||
11 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.24 | ||||||
12 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.39 | ||||||
12 | Philip Vesterby | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.39 | ||||||
14 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | Svømmeklubben Koral | 38.15 | ||||||
15 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 38.25 | ||||||
16 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 38.61 | ||||||
17 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.20 | ||||||
18 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.29 | ||||||
19 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 39.52 | ||||||
20 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 39.61 | ||||||
21 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.81 | ||||||
22 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 39.93 | ||||||
23 | Ryan Nørgaard | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 40.25 | ||||||
24 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.32 | ||||||
25 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.78 | ||||||
26 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 40.97 | ||||||
27 | Anders Stendahl Andreasen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.59 | ||||||
28 | Marthinus Sørensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 43.91 | ||||||
29 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.63 | ||||||
- | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 29, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lines Piger 1 | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:05.38 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 31.27 | 1:02.63 | |||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 29.59 | 1:32.22 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 33.16 | 2:05.38 | |||||||
2 | Horsens Piger 3 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:05.74 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 30.89 | 1:00.42 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 34.07 | 1:34.49 | |||||||
Stinne Holst Gregersen | 2003 | 31.25 | 2:05.74 | |||||||
3 | Babi Girls | 2003 | Struer Svømmeklub | 2:06.02 | ||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 31.71 | 1:02.48 | |||||||
Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | 32.79 | 1:35.27 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 30.75 | 2:06.02 | |||||||
4 | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | 2:08.17 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 32.35 | 1:03.91 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 32.56 | 1:36.47 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 31.70 | 2:08.17 | |||||||
5 | Hsc Piger 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:13.72 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 33.36 | 1:03.84 | |||||||
Emilie Kristiansen | 2003 | 34.08 | 1:37.92 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 35.80 | 2:13.72 | |||||||
6 | Sksv Piger 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 2:16.04 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Amalie Holst | 2004 | 33.60 | 1:07.45 | |||||||
Frida Svendsen | 2002 | 32.37 | 1:39.82 | |||||||
Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 36.22 | 2:16.04 | |||||||
7 | Isk Piger 2 | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:17.84 | ||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 34.26 | 1:07.71 | |||||||
Laura Mai Stephansen | 2003 | 35.77 | 1:43.48 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 34.36 | 2:17.84 | |||||||
8 | Hønsegården 3 | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:17.96 | ||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 35.26 | 1:08.68 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 36.34 | 1:45.02 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 32.94 | 2:17.96 | |||||||
9 | Hsc Piger 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:18.23 | ||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 31.82 | 1:05.50 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 37.01 | 1:42.51 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 35.72 | 2:18.23 | |||||||
10 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | Aarhus Swim | 2:19.90 | ||||||
Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Natasha Børsting | 2004 | 38.21 | 1:10.02 | |||||||
Mette Aagesen Jensen | 2004 | 36.78 | 1:46.80 | |||||||
Astrid Crone Jespersen | 2002 | 33.10 | 2:19.90 | |||||||
11 | Silkeborg Piger 2 | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:20.09 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 33.59 | 1:09.96 | |||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 34.99 | 1:44.95 | |||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 35.14 | 2:20.09 | |||||||
12 | Lines Piger 2 | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:24.31 | ||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 37.07 | 37.07 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 29.80 | 1:06.87 | |||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 39.44 | 1:46.31 | |||||||
Freja Bjørn | 2005 | 38.00 | 2:24.31 | |||||||
12 | Aalborg Piger 1 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 2:24.31 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 36.86 | 1:11.06 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 34.95 | 1:46.01 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 38.30 | 2:24.31 | |||||||
14 | Silkeborg Piger 3 | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:25.15 | ||||||
Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | |||||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | |||||||||
Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | 2:25.15 | 2:25.15 | |||||||
15 | Horsens Piger 5 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:25.49 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Nanna Sund | 2000 | 31.37 | 1:04.05 | |||||||
Ida Marie Jørgensen | 2005 | 36.98 | 1:41.03 | |||||||
Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | 44.46 | 2:25.49 | |||||||
16 | Horsens Piger 6 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:31.92 | ||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Signe Kristensen | 2006 | 37.02 | 1:14.26 | |||||||
Amalie Marie Wienberg | 2005 | 41.48 | 1:55.74 | |||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 36.18 | 2:31.92 | |||||||
17 | Stm Damer 2 | 2003 | Herning Svømmeklub | 2:36.03 | ||||||
Clara Jensen | 2005 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Karoline Bang-Larsen | 2005 | |||||||||
Laura Pedersen | 2004 | |||||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 2:36.03 | 2:36.03 | |||||||
18 | Silkeborg Piger 4 | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:43.09 | ||||||
Silke Maria Pjengaard | 2005 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 39.56 | 1:19.98 | |||||||
Elea Amalie Poulsen | 2006 | 46.04 | 2:06.02 | |||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 37.07 | 2:43.09 | |||||||
19 | Koral Piger 1 1 Ld | 2003 | Svømmeklubben Koral | 2:51.10 | ||||||
Freya Holm | 2003 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 45.68 | 1:23.05 | |||||||
Rosa Marie Schousboe | 2005 | 47.29 | 2:10.34 | |||||||
Kirstine Buch | 2005 | 40.76 | 2:51.10 | |||||||
20 | Aalborg Piger 2 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 2:56.16 | ||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Lærke R. Danielsen | 2007 | 43.00 | 1:28.26 | |||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 45.89 | 2:14.15 | |||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 42.01 | 2:56.16 | |||||||
Løb 29, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aarhus Swim Piger 1 | 2000 | Aarhus Swim | 1:51.36 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 27.26 | 55.43 | |||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 55.93 | 1:51.36 | |||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:51.36 | ||||||||
2 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:52.98 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 27.78 | 56.97 | |||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 28.36 | 1:25.33 | |||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 27.65 | 1:52.98 | |||||||
3 | Mortens Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:55.06 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 28.75 | 56.63 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 29.78 | 1:26.41 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 28.65 | 1:55.06 | |||||||
4 | Hønsegården 1 | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:58.79 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.64 | 59.71 | |||||||
Therese Mardal | 2002 | 31.18 | 1:30.89 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 27.90 | 1:58.79 | |||||||
5 | Horsens Piger 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:01.30 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 31.05 | 1:00.79 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 30.82 | 1:31.61 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.69 | 2:01.30 | |||||||
6 | Hønsegården 2 | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:08.52 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Anette Poulsen | 1999 | 31.64 | 1:03.84 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 31.73 | 1:35.57 | |||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 32.95 | 2:08.52 | |||||||
7 | Horsens Piger 4 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:08.86 | ||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Ida Sund | 2002 | 32.50 | 1:02.73 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 32.79 | 1:35.52 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 33.34 | 2:08.86 | |||||||
8 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:09.59 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 33.75 | 1:03.77 | |||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 32.35 | 1:36.12 | |||||||
Selma Lindberg | 2003 | 33.47 | 2:09.59 | |||||||
9 | Koral Piger 1 Ld | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:15.32 | ||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 21.67 | 55.27 | |||||||
Stine Højby Møller | 2002 | 47.34 | 1:42.61 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 32.71 | 2:15.32 | |||||||
10 | Struer Damer 2 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:19.48 | ||||||
Klea Christensen | 2001 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Sofie Astrup | 2001 | 33.79 | 1:05.12 | |||||||
Anna Pedersen | 2001 | 38.68 | 1:43.80 | |||||||
Nanna Svensgaard | 2004 | 35.68 | 2:19.48 | |||||||
- | Isk Killer Babes | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Sara Gade | 2002 | 31.04 | 1:02.02 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 31.64 | 1:33.66 | |||||||
- | Stm Damer 1 | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Signe Bach | 2002 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 30, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wannabemen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:59.63 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 30.23 | 58.34 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 30.96 | 1:29.30 | |||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 30.33 | 1:59.63 | |||||||
2 | Lines Drenge | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:01.71 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 32.94 | 32.94 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 29.61 | 1:02.55 | |||||||
Søren Have | 2004 | 31.01 | 1:33.56 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 28.15 | 2:01.71 | |||||||
3 | Aalborg Drenge 1 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:08.14 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 32.40 | 1:04.59 | |||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 31.48 | 1:36.07 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 32.07 | 2:08.14 | |||||||
4 | Horsens Drenge 3 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:11.19 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 26.48 | 26.48 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 33.58 | 1:00.06 | |||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 29.60 | 1:29.66 | |||||||
Mads Berthold Schultz | 2005 | 41.53 | 2:11.19 | |||||||
5 | Wannabemen 2 | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:12.73 | ||||||
Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Gustav Hansen | 2004 | 33.56 | 1:07.35 | |||||||
Gustav Hoxer | 2005 | 32.87 | 1:40.22 | |||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 32.51 | 2:12.73 | |||||||
6 | Hsc Drenge 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:12.85 | ||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 32.75 | 1:05.55 | |||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 34.43 | 1:39.98 | |||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 32.87 | 2:12.85 | |||||||
7 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 2:18.31 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 34.58 | 1:09.09 | |||||||
Malte P Iversen | 2004 | 33.83 | 1:42.92 | |||||||
Mikkel Pedersen | 2004 | 35.39 | 2:18.31 | |||||||
8 | Silkeborg Drenge 1 | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:18.96 | ||||||
Magnus Søgaard | 2003 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | 39.03 | 1:13.58 | |||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 32.27 | 1:45.85 | |||||||
Kasper Hansen | 2004 | 33.11 | 2:18.96 | |||||||
9 | Aalborg Drenge 3 | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 2:35.13 | ||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Emil Uldahl | 2005 | 38.78 | 1:15.64 | |||||||
Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | 43.15 | 1:58.79 | |||||||
Asbjørn Dahl | 2004 | 36.34 | 2:35.13 | |||||||
10 | Stm Herrer 2 | 2003 | Herning Svømmeklub | 2:35.79 | ||||||
Laurits Romvig Schou | 2004 | 42.81 | 42.81 | |||||||
Asger Schnieber Klausen | 2005 | 41.62 | 1:24.43 | |||||||
Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 34.51 | 1:58.94 | |||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 36.85 | 2:35.79 | |||||||
11 | Sksv Drenge 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 2:37.03 | ||||||
Sebastian Stoltenborg | 2004 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 39.02 | 1:21.93 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 41.01 | 2:02.94 | |||||||
Simon Finch | 2002 | 34.09 | 2:37.03 | |||||||
12 | Wannabemen 3 | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:37.78 | ||||||
Kristian Kjær | 2005 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Philip Vesterby | 2005 | 38.94 | 1:12.00 | |||||||
William Mikkelsen | 2004 | 43.94 | 1:55.94 | |||||||
William Hansen | 2006 | 41.84 | 2:37.78 | |||||||
13 | Aalborg Drenge 4 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 2:46.91 | ||||||
Ryan Nørgaard | 2006 | 40.86 | 40.86 | |||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 42.63 | 1:23.49 | |||||||
Anders Stendahl Andreasen | 2007 | 42.08 | 2:05.57 | |||||||
Storm Jensen | 2007 | 41.34 | 2:46.91 | |||||||
- | Struer Herrer 2 | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Drenge 1 1 Lh | 1986 | Horsens Svømmeklub | 1:37.01 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 26.30 | 26.30 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 24.68 | 50.98 | |||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 23.34 | 1:14.32 | |||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 22.69 | 1:37.01 | |||||||
2 | Mortens Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.77 | ||||||
David Hjort | 2000 | 25.99 | 25.99 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 23.62 | 49.61 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 26.18 | 1:15.79 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 25.98 | 1:41.77 | |||||||
3 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2000 | Aarhus Swim | 1:42.50 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 25.80 | 25.80 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 25.48 | 51.28 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.62 | 1:16.90 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 25.60 | 1:42.50 | |||||||
4 | Horsens Drenge 2 1 Lh | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:44.96 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 25.97 | 25.97 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 26.03 | 52.00 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 26.99 | 1:18.99 | |||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 25.97 | 1:44.96 | |||||||
5 | Mortens Drenge 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:48.56 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.04 | 27.04 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 27.17 | 54.21 | |||||||
Ehab Basha | 2000 | 26.39 | 1:20.60 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 27.96 | 1:48.56 | |||||||
6 | Frem Herrer | 0 | Frem Odense | 1:53.10 | ||||||
Viktor Christensen | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 27.14 | 56.75 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 29.83 | 1:26.58 | |||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 26.52 | 1:53.10 | |||||||
7 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:01.16 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 28.68 | 56.89 | |||||||
Mikkel Søby | 2001 | 29.13 | 1:26.02 | |||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 35.14 | 2:01.16 | |||||||
8 | Isk Tiger Sharks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:02.67 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 30.95 | 59.89 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 30.90 | 1:30.79 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 31.88 | 2:02.67 | |||||||
- | Koral Drenge 1 Lh | 1992 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
Anton B. Nielsen | 2003 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 28.62 | 59.50 | |||||||
Nicklas Christian Jensen | 1997 | 29.26 | 1:28.76 | |||||||
- | Stm Herrer 1 | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 25.39 | 25.39 | |||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 28.41 | 53.80 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |