Results for DM-L/DJM-L & Danish Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.16 | 1:02.90 | 1:39.45 | 2:09.37 | |||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.81 | 1:02.01 | 1:38.03 | 2:10.57 | |||
3 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 27.63 | 1:01.49 | 1:39.36 | 2:10.67 | |||
4 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | 1:00.68 | 1:39.09 | 2:11.71 | |||
5 | Jacob Carstensen | 1978 | West Swim Esbjerg | 28.18 | 1:03.10 | 1:41.86 | 2:12.21 | |||
6 | Jon Thonesen | 1986 | Svømmeklubben Syd | 27.99 | 1:02.90 | 1:42.48 | 2:12.53 | |||
7 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.93 | 1:03.55 | 1:43.26 | 2:13.37 | |||
8 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.28 | 1:03.85 | 1:42.79 | 2:13.74 | |||
9 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.34 | 1:02.41 | 1:43.66 | 2:14.01 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 28.32 | 1:03.08 | 1:43.19 | 2:14.26 | |||
11 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.31 | 1:02.56 | 1:43.25 | 2:14.65 | |||
12 | Tino Mandrup Vennike | 1990 | Herlev Svømning | 27.62 | 1:03.31 | 1:44.46 | 2:15.09 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.57 | 1:03.62 | 1:43.31 | 2:15.27 | |||
14 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 29.47 | 1:05.34 | 1:44.62 | 2:16.23 | |||
15 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 27.82 | 1:04.27 | 1:43.75 | 2:16.33 | |||
16 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 28.12 | 1:01.27 | 1:44.78 | 2:16.34 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 28.10 | 1:05.69 | 1:43.55 | 2:16.44 | |||
18 | Kristian Thomsen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.00 | 1:05.90 | 1:45.96 | 2:17.21 | |||
19 | Rasmus Sefeld | 1989 | Farum Svømmeklub | 28.19 | 1:06.39 | 1:46.11 | 2:17.49 | |||
20 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 30.07 | 1:06.72 | 1:45.03 | 2:18.20 | |||
21 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.31 | 1:04.69 | 1:45.50 | 2:18.28 | |||
22 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.53 | 1:05.86 | 1:43.87 | 2:18.36 | |||
23 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 29.85 | 1:08.95 | 1:46.34 | 2:18.45 | |||
24 | Kenneth Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 30.81 | 1:07.35 | 1:45.81 | 2:18.94 | |||
25 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 28.98 | 1:04.18 | 1:46.05 | 2:19.13 | |||
26 | Emil Cortes Andre | 1990 | Greve Svømmeklub | 30.62 | 1:08.59 | 1:45.84 | 2:19.36 | |||
27 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 29.58 | 1:04.43 | 1:47.28 | 2:19.65 | |||
28 | Nicolai Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 28.52 | 1:05.35 | 1:45.92 | 2:20.42 | |||
29 | Kristoffer Codam | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 28.69 | 1:05.54 | 1:48.01 | 2:21.18 | |||
30 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.93 | 1:04.79 | 1:47.43 | 2:21.22 | |||
31 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 29.86 | 1:07.07 | 1:48.48 | 2:21.67 | |||
32 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.76 | 1:08.74 | 1:48.64 | 2:21.76 | |||
33 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 28.43 | 1:04.37 | 1:49.07 | 2:21.94 | |||
34 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.92 | 1:05.45 | 1:49.36 | 2:21.99 | |||
35 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 30.87 | 1:10.12 | 1:49.09 | 2:22.03 | |||
36 | Teiz Mølgaard | 1992 | Greve Svømmeklub | 29.44 | 1:06.81 | 1:48.51 | 2:22.30 | |||
37 | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | 29.66 | 1:08.30 | 1:48.67 | 2:22.39 | |||
38 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 30.57 | 1:09.91 | 1:48.96 | 2:22.51 | |||
39 | Morten Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Syd | 30.57 | 1:10.04 | 1:48.05 | 2:22.74 | |||
40 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.89 | 1:09.94 | 1:48.63 | 2:23.12 | |||
41 | Johnas Johansen | 1986 | Helsingør Svømmeklub | 29.09 | 1:07.80 | 1:48.58 | 2:23.13 | |||
42 | Emil Skovfoged | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.76 | 1:04.90 | 1:50.39 | 2:23.40 | |||
43 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.03 | 1:06.39 | 1:49.29 | 2:23.54 | |||
44 | Patrick Christensen | 1985 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.53 | 1:08.13 | 1:48.91 | 2:23.60 | |||
45 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 28.52 | 1:06.63 | 1:49.13 | 2:23.69 | |||
46 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 29.35 | 1:06.65 | 1:50.56 | 2:23.94 | |||
47 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.71 | 1:07.71 | 1:51.33 | 2:24.09 | |||
48 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 30.28 | 1:07.33 | 1:50.59 | 2:24.57 | |||
49 | Mikkel Wagner | 1991 | Herlev Svømning | 31.31 | 1:08.62 | 1:51.35 | 2:24.81 | |||
50 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 29.91 | 1:06.62 | 1:51.50 | 2:24.83 | |||
51 | Tobias Kragholm | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 31.39 | 1:10.20 | 1:51.17 | 2:25.56 | |||
52 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.89 | 1:08.59 | 1:52.83 | 2:26.04 | |||
53 | Jonathan Nielsen | 1991 | Farum Svømmeklub | 30.99 | 1:08.98 | 1:51.44 | 2:26.11 | |||
54 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.04 | 1:06.97 | 1:54.05 | 2:26.60 | |||
55 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | 1:08.60 | 1:50.87 | 2:27.69 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Carstensen | 1978 | West Swim Esbjerg | 27.30 | 59.59 | 1:35.08 | 2:04.14 | |||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.19 | 58.67 | 1:34.52 | 2:04.86 | |||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.75 | 1:00.21 | 1:38.14 | 2:09.36 | |||
4 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.61 | 1:04.34 | 1:40.51 | 2:10.37 | |||
5 | Jon Thonesen | 1986 | Svømmeklubben Syd | 28.30 | 1:03.03 | 1:43.22 | 2:12.80 | |||
6 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 28.19 | 1:02.62 | 1:41.07 | 2:12.82 | |||
7 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.64 | 1:04.43 | 1:43.53 | 2:13.72 | |||
8 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.53 | 1:04.60 | 1:43.66 | 2:14.52 | |||
9 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 28.18 | 1:03.08 | 1:40.96 | 2:12.78 | |||
10 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 28.40 | 1:03.58 | 1:43.59 | 2:14.16 | |||
11 | Rasmus Sefeld | 1989 | Farum Svømmeklub | 30.48 | 1:07.11 | 1:45.54 | 2:15.36 | |||
12 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 29.15 | 1:08.12 | 1:44.15 | 2:16.20 | |||
13 | Kristian Thomsen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.74 | 1:05.74 | 1:45.23 | 2:16.44 | |||
14 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.06 | 1:04.23 | 1:45.00 | 2:16.46 | |||
15 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.09 | 1:04.39 | 1:45.12 | 2:17.52 | |||
16 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 30.33 | 1:07.81 | 1:46.55 | 2:18.24 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.97 | 1:00.20 | 1:32.85 | 2:06.56 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 29.99 | 1:01.88 | 1:34.54 | 2:07.31 | |||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 29.82 | 1:02.18 | 1:34.89 | 2:07.46 | |||
4 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.37 | 1:02.78 | 1:35.66 | 2:07.86 | |||
5 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.35 | 1:01.67 | 1:34.48 | 2:07.93 | |||
6 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 30.03 | 1:02.21 | 1:34.79 | 2:08.05 | |||
7 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 29.73 | 1:01.34 | 1:34.82 | 2:08.84 | |||
8 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.67 | 1:02.48 | 1:35.81 | 2:09.25 | |||
9 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.95 | 1:03.74 | 1:36.71 | 2:09.43 | |||
10 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 29.80 | 1:02.59 | 1:36.14 | 2:09.99 | |||
11 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.90 | 1:04.02 | 1:37.50 | 2:10.55 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.92 | 1:04.05 | 1:38.17 | 2:10.67 | |||
13 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 31.38 | 1:04.59 | 1:38.17 | 2:11.60 | |||
14 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.00 | 1:03.98 | 1:37.97 | 2:11.80 | |||
15 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.34 | 1:04.51 | 1:38.69 | 2:12.08 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 30.53 | 1:03.20 | 1:37.25 | 2:12.10 | |||
17 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 30.97 | 1:03.90 | 1:38.26 | 2:12.33 | |||
18 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 30.82 | 1:04.42 | 1:38.60 | 2:12.92 | |||
19 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.66 | 1:03.85 | 1:38.40 | 2:13.12 | |||
20 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.07 | 1:03.90 | 1:38.85 | 2:13.14 | |||
21 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.79 | 1:04.20 | 1:38.41 | 2:13.21 | |||
22 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 30.71 | 1:04.91 | 1:39.68 | 2:13.87 | |||
23 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.21 | 1:04.48 | 1:39.37 | 2:13.95 | |||
24 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.61 | 1:05.39 | 1:39.86 | 2:14.38 | |||
25 | Mona Simonsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 30.53 | 1:04.34 | 1:39.65 | 2:14.81 | |||
26 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.79 | 1:04.84 | 1:39.78 | 2:14.97 | |||
27 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.45 | 1:06.25 | 1:40.58 | 2:15.05 | |||
28 | Camilla Jacobsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.97 | 1:06.00 | 1:40.58 | 2:15.08 | |||
29 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.04 | 1:05.18 | 1:40.63 | 2:15.68 | |||
30 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF af 1939 | 31.59 | 1:05.62 | 1:40.86 | 2:15.74 | |||
31 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.13 | 1:06.17 | 1:41.40 | 2:16.04 | |||
32 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 31.22 | 1:05.29 | 1:40.72 | 2:16.08 | |||
33 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 31.84 | 1:05.69 | 1:40.85 | 2:16.24 | |||
34 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 30.65 | 1:04.77 | 1:40.44 | 2:16.35 | |||
35 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 32.72 | 1:06.42 | 1:41.57 | 2:16.54 | |||
36 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 31.69 | 1:06.67 | 1:41.68 | 2:16.60 | |||
37 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.57 | 1:06.22 | 1:41.73 | 2:16.89 | |||
38 | Pernille Juel | 1994 | Næstved IF | 31.55 | 1:05.44 | 1:41.27 | 2:17.08 | |||
39 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.93 | 1:04.69 | 1:40.41 | 2:17.14 | |||
40 | Maiken Steen-Andersen | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 32.42 | 1:06.73 | 1:41.86 | 2:17.15 | |||
41 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.18 | 1:04.93 | 1:41.04 | 2:17.34 | Deltager ikke i finalen | ||
42 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 31.56 | 1:06.11 | 1:41.65 | 2:17.45 | |||
43 | Julie Langhorn | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 30.96 | 1:06.69 | 1:42.91 | 2:18.06 | |||
44 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.77 | 1:06.05 | 1:42.39 | 2:18.20 | |||
45 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 31.41 | 1:05.90 | 1:42.01 | 2:18.36 | |||
46 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 31.53 | 1:05.79 | 1:41.64 | 2:19.16 | |||
47 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 31.31 | 1:06.14 | 1:42.56 | 2:19.81 | |||
48 | Kristine Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 31.82 | 1:06.66 | 1:43.65 | 2:20.34 | |||
49 | Lea Wiencke | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.67 | 1:06.93 | 1:44.00 | 2:20.78 | |||
50 | Laura Tvermoes | 1993 | Farum Svømmeklub | 31.70 | 1:07.46 | 1:45.02 | 2:22.78 | |||
51 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 33.45 | 1:09.76 | 1:48.38 | 2:26.86 | |||
52 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.75 | 1:09.46 | 1:48.33 | 2:27.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 2 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 29.64 | 1:01.26 | 1:33.09 | 2:05.00 | |||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.06 | 1:00.96 | 1:33.56 | 2:05.03 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 30.31 | 1:02.59 | 1:34.92 | 2:06.80 | |||
4 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.78 | 1:02.38 | 1:34.92 | 2:07.32 | |||
5 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.59 | 1:03.24 | 1:35.91 | 2:07.71 | |||
6 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.84 | 1:02.87 | 1:35.81 | 2:08.46 | |||
7 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 29.66 | 1:01.90 | 1:35.02 | 2:08.90 | |||
8 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.34 | 1:02.95 | 1:36.33 | 2:09.55 | |||
9 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 30.66 | 1:02.91 | 1:35.88 | 2:09.18 | |||
10 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.96 | 1:03.82 | 1:37.30 | 2:09.94 | |||
11 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 30.25 | 1:03.30 | 1:37.07 | 2:10.30 | |||
12 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.55 | 1:03.26 | 1:36.93 | 2:10.58 | |||
13 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 30.93 | 1:04.10 | 1:38.08 | 2:12.09 | |||
14 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 31.72 | 1:05.56 | 1:39.54 | 2:12.56 | |||
15 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.28 | 1:04.82 | 1:38.73 | 2:12.66 | |||
16 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 30.82 | 1:04.44 | 1:39.10 | 2:14.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 3 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jon Rud (1986) 3:49.96 2008-03-18 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 3:56.02 1995-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Glæsner | 1988 | Allerød Svømmeklub | 55.93 | 1:55.13 | 2:55.36 | 3:55.53 | |||
2 | Pál Joensen | 1990 | Suðuroyar Svimjifelag | 56.70 | 1:56.65 | 2:57.53 | 3:57.17 | |||
3 | Jon Rud | 1986 | West Swim Esbjerg | 57.61 | 1:59.53 | 3:00.85 | 4:01.72 | |||
4 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 58.14 | 2:00.44 | 3:03.02 | 4:04.87 | |||
5 | Troels Madsen | 1989 | Herlev Svømning | 58.23 | 2:00.24 | 3:03.57 | 4:06.49 | |||
6 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 58.53 | 2:01.64 | 3:05.65 | 4:06.79 | |||
7 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 59.29 | 2:01.11 | 3:04.48 | 4:07.90 | |||
8 | Martin Wagner | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.62 | 2:01.58 | 3:04.73 | 4:08.32 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 58.54 | 2:01.23 | 3:05.35 | 4:08.53 | |||
10 | Nicklas Luplau | 1989 | Køge Svømmeklub | 59.79 | 2:03.20 | 3:07.69 | 4:11.11 | |||
11 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 1:00.18 | 2:03.13 | 3:06.81 | 4:11.21 | |||
12 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 59.67 | 2:03.40 | 3:08.07 | 4:12.86 | |||
13 | Martin Saugstrup | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:00.94 | 2:04.99 | 3:10.29 | 4:14.63 | |||
14 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 1:00.25 | 2:04.55 | 3:10.28 | 4:15.01 | |||
15 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 1:00.55 | 2:05.44 | 3:11.04 | 4:15.97 | |||
16 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 58.68 | 2:02.52 | 3:08.44 | 4:16.03 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:01.90 | 2:06.33 | 3:11.27 | 4:16.10 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Sune Thonesen | 1983 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.11 | 2:07.52 | 3:12.88 | 4:17.30 | |||
19 | Simon Salinas | 1985 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.50 | 2:06.04 | 3:12.01 | 4:17.46 | |||
20 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 1:00.91 | 2:07.35 | 3:14.19 | 4:20.94 | |||
21 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.39 | 2:06.58 | 3:13.87 | 4:21.11 | |||
22 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.14 | 2:05.16 | 3:12.95 | 4:21.44 | |||
23 | Magnus Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 1:01.34 | 2:07.49 | 3:14.60 | 4:21.60 | |||
24 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:01.12 | 2:07.51 | 3:15.60 | 4:22.86 | |||
25 | Martin Madsen | 1990 | Greve Svømmeklub | 1:02.41 | 2:08.20 | 3:15.86 | 4:22.94 | |||
26 | Jacob Petersen Bach | 1987 | Farum Svømmeklub | 1:02.48 | 2:08.72 | 3:16.26 | 4:22.99 | |||
27 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 1:03.16 | 2:10.77 | 3:19.06 | 4:23.84 | |||
28 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:03.07 | 2:10.24 | 3:17.49 | 4:23.97 | |||
29 | Oliver Bjørner Søe | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.58 | 2:09.48 | 3:17.53 | 4:25.42 | |||
30 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 1:03.76 | 2:11.21 | 3:18.93 | 4:25.68 | |||
31 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:04.21 | 2:12.37 | 3:20.66 | 4:27.38 | |||
32 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.22 | 2:08.55 | 3:18.29 | 4:28.19 | |||
33 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.68 | 2:12.60 | 3:21.27 | 4:29.30 | |||
34 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.81 | 2:09.52 | 3:19.79 | 4:29.52 | |||
35 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.49 | 2:09.41 | 3:19.04 | 4:29.55 | |||
36 | Joachim Petersen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.72 | 2:11.15 | 3:21.09 | 4:30.46 | |||
37 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.84 | 2:14.60 | 3:24.46 | 4:34.47 | |||
38 | Frederik Jarfelt | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.59 | 2:15.61 | 3:30.78 | 4:45.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jon Rud (1986) 3:49.96 2008-03-18 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 3:56.02 1995-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Glæsner | 1988 | Allerød Svømmeklub | 56.96 | 1:56.35 | 2:53.85 | 3:51.90 | |||
2 | Pál Joensen | 1990 | Suðuroyar Svimjifelag | 56.76 | 1:56.48 | 2:55.97 | 3:54.50 | |||
3 | Jon Rud | 1986 | West Swim Esbjerg | 57.05 | 1:57.36 | 2:59.40 | 4:01.83 | |||
4 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 59.31 | 2:01.82 | 3:04.07 | 4:04.20 | |||
5 | Troels Madsen | 1989 | Herlev Svømning | 59.11 | 2:00.90 | 3:04.40 | 4:06.62 | |||
6 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 59.56 | 2:03.10 | 3:06.93 | 4:07.94 | |||
7 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 59.63 | 2:02.77 | 3:07.00 | 4:08.17 | |||
8 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:00.09 | 2:03.23 | 3:08.14 | 4:13.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.58 2008-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.97 | ||||||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.34 | ||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.42 | ||||||
4 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.44 | ||||||
5 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 29.11 | ||||||
7 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 29.50 | ||||||
8 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 29.63 | ||||||
9 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 29.64 | ||||||
10 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 29.65 | ||||||
11 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 29.77 | ||||||
11 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.77 | ||||||
13 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | Suðuroyar Svimjifelag | 29.80 | ||||||
14 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.85 | ||||||
15 | Josephine Uhrbrand | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 29.90 | ||||||
16 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 29.93 | ||||||
17 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 30.14 | ||||||
18 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 30.26 | ||||||
18 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 30.26 | ||||||
20 | Pernille Juel | 1994 | Næstved IF | 30.31 | ||||||
21 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 30.33 | ||||||
22 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 30.52 | ||||||
23 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.55 | ||||||
24 | Natasha Gottschalck | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 30.60 | ||||||
25 | Maja Tingberg Kruse | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 30.76 | ||||||
26 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 30.79 | ||||||
27 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.86 | ||||||
27 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.86 | ||||||
29 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.87 | ||||||
30 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.91 | ||||||
31 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 30.97 | ||||||
32 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.98 | ||||||
33 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.99 | ||||||
34 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 31.11 | ||||||
35 | Emilie Egesborg | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 31.28 | ||||||
36 | Emma Aabroe | 1994 | GI-40 Hermes | 31.53 | ||||||
37 | Karoline Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.57 | ||||||
38 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 31.61 | ||||||
39 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.63 | ||||||
39 | Marianne Duijm | 1993 | Jyllinge Gundsømagle IF | 31.63 | ||||||
41 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.71 | ||||||
42 | Nadine Holtorp | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.76 | ||||||
43 | Katrine Axelsen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.87 | ||||||
44 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 31.96 | ||||||
45 | Iben T. Johansen | 1989 | Aalborg Svømmeklub | 32.75 | ||||||
46 | Anna Birkbak | 1990 | Svendborg Svømme Klub | 32.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 4 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.58 2008-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.13 | ||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.36 | ||||||
3 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.42 | ||||||
4 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.44 | ||||||
5 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 28.89 | ||||||
6 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 29.47 | ||||||
7 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 29.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 29.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | Suðuroyar Svimjifelag | 29.83 | ||||||
10 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.84 | ||||||
11 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 29.92 | ||||||
12 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 29.93 | ||||||
13 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 30.05 | ||||||
14 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 30.08 | ||||||
15 | Josephine Uhrbrand | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 30.14 | ||||||
16 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 30.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 4 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.58 2008-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.33 | Dansk Rekord - Senior | |||||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.01 | ||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.29 | ||||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.59 | ||||||
5 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 29.08 | ||||||
6 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 29.45 | ||||||
7 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.65 | ||||||
8 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | Suðuroyar Svimjifelag | 29.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 5 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 26.39 | ||||||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.43 | ||||||
3 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.57 | ||||||
4 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 27.95 | ||||||
5 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 28.03 | ||||||
6 | Daniel Nielsen | 1986 | Farum Svømmeklub | 28.05 | ||||||
7 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 28.19 | ||||||
8 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 28.42 | ||||||
9 | Christian Blach | 1986 | Albertslund IF | 28.61 | ||||||
10 | Kristian Outinen | 1983 | Helsingør Svømmeklub | 28.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.02 | ||||||
12 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 29.14 | ||||||
13 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 29.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 29.42 | ||||||
15 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 29.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 29.52 | ||||||
17 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.53 | ||||||
18 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 29.59 | ||||||
19 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 29.61 | ||||||
20 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.62 | ||||||
21 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 29.86 | ||||||
22 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 29.93 | ||||||
22 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 29.93 | ||||||
24 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 29.96 | ||||||
25 | Jonathan Mills | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.97 | ||||||
26 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.12 | ||||||
26 | Morten Køhler | 1991 | Odense Svømme Klub | 30.12 | ||||||
28 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 30.14 | ||||||
28 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 30.14 | ||||||
30 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 30.26 | ||||||
31 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.38 | ||||||
32 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 30.45 | ||||||
32 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.45 | ||||||
34 | Martin T. Nielsen | 1990 | Frem Odense | 30.47 | ||||||
35 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.64 | ||||||
36 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.66 | ||||||
37 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 30.70 | ||||||
38 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.71 | ||||||
39 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.82 | ||||||
40 | Emil Skovfoged | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 30.89 | ||||||
41 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.93 | ||||||
42 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 30.95 | ||||||
42 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.95 | ||||||
44 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.97 | ||||||
45 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 31.04 | ||||||
46 | Johnas Johansen | 1986 | Helsingør Svømmeklub | 31.05 | ||||||
46 | Jonas Skall Hansen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
48 | Nikolai Ryberg | 1990 | Slangerup Svømmeklub | 31.18 | ||||||
49 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 31.24 | ||||||
50 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.25 | ||||||
50 | Mikkel Bruun | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 31.25 | ||||||
52 | Martin Lund-Larsen | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 31.31 | ||||||
53 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 31.43 | ||||||
54 | Ask T. Nordestgaard | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 31.44 | ||||||
55 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 31.53 | ||||||
56 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 31.54 | ||||||
57 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 32.14 | ||||||
58 | Thomas Skotte | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 32.22 | ||||||
59 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 32.23 | ||||||
60 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.26 | ||||||
61 | Anders Jensen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 32.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 5 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 26.01 | ||||||
2 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 26.09 | ||||||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.43 | ||||||
4 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 27.82 | ||||||
5 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.83 | ||||||
6 | Daniel Nielsen | 1986 | Farum Svømmeklub | 27.90 | ||||||
7 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 28.00 | ||||||
8 | Christian Blach | 1986 | Albertslund IF | 28.56 | ||||||
9 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 29.03 | ||||||
10 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 29.06 | ||||||
11 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 29.08 | ||||||
12 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 29.27 | ||||||
13 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.33 | ||||||
14 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 29.34 | ||||||
15 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 29.58 | ||||||
16 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 30.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 25.94 | ||||||
2 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 26.42 | ||||||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.14 | ||||||
4 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 27.40 | ||||||
5 | Daniel Nielsen | 1986 | Farum Svømmeklub | 27.68 | ||||||
6 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 27.75 | ||||||
7 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.79 | ||||||
8 | Christian Blach | 1986 | Albertslund IF | 28.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 6 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 33.43 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 34.66 | ||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.91 | ||||||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 35.14 | ||||||
5 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 35.54 | ||||||
6 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 35.66 | ||||||
7 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.77 | ||||||
8 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 35.79 | ||||||
9 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 35.81 | ||||||
10 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.88 | ||||||
11 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 35.95 | ||||||
12 | Maria Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | 36.38 | ||||||
13 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.47 | ||||||
14 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 36.64 | ||||||
14 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.64 | ||||||
16 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.65 | ||||||
17 | Anna Aagaard | 1990 | West Swim Esbjerg | 36.73 | ||||||
18 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.77 | ||||||
19 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 36.78 | ||||||
20 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 36.86 | ||||||
20 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 36.86 | ||||||
22 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 36.90 | ||||||
23 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Delta Swim | 36.92 | ||||||
24 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.96 | ||||||
25 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 37.00 | ||||||
26 | Mie Thorup | 1986 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.02 | ||||||
27 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.07 | ||||||
28 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 37.14 | ||||||
29 | Ditte Damgaard | 1993 | Kalundborg SK | 37.15 | ||||||
30 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.18 | ||||||
31 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 37.27 | ||||||
32 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.30 | ||||||
33 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.31 | ||||||
34 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 37.48 | ||||||
35 | Louise Fleron | 1990 | GI-40 Hermes | 37.77 | ||||||
36 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 37.80 | ||||||
37 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.84 | ||||||
38 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.85 | ||||||
39 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 37.92 | ||||||
40 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 37.97 | ||||||
41 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svømning | 38.22 | ||||||
42 | Malene B. Schmidt | 1991 | Bov IF | 38.52 | ||||||
43 | Yalda Ghaznavi | 1992 | Køge Svømmeklub | 38.58 | ||||||
44 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 38.73 | ||||||
45 | Malene Johansson | 1992 | Farum Svømmeklub | 38.75 | ||||||
46 | Natasha Gottschalck | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 38.86 | ||||||
47 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 39.14 | ||||||
48 | Josefine Rytter | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.37 | ||||||
49 | Maria Brinkkjær | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 39.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 6 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.93 | ||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 34.96 | ||||||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 35.13 | ||||||
4 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 35.34 | ||||||
5 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.42 | ||||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | ||||||
7 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 35.76 | ||||||
8 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 35.81 | ||||||
9 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 36.05 | ||||||
9 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.05 | ||||||
11 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.07 | ||||||
12 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.08 | ||||||
13 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 36.24 | ||||||
14 | Maria Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | 36.26 | ||||||
15 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.64 | ||||||
16 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 6 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.97 | ||||||
2 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 35.02 | ||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.14 | ||||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.39 | ||||||
5 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 35.52 | ||||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.57 | ||||||
7 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 36.14 | ||||||
8 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 36.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 7 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.35 | 1:00.37 | 1:33.11 | 2:06.99 | |||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.00 | 1:00.92 | 1:34.13 | 2:08.13 | |||
3 | Andreas Holkjær | 1990 | Allerød Svømmeklub | 28.62 | 1:00.92 | 1:34.41 | 2:08.19 | |||
4 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 29.34 | 1:01.84 | 1:34.94 | 2:08.26 | |||
5 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 28.55 | 1:01.13 | 1:35.30 | 2:08.53 | |||
6 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.61 | 1:00.86 | 1:34.06 | 2:08.91 | |||
7 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 27.81 | 1:01.03 | 1:34.88 | 2:09.43 | |||
8 | Tobias Düring | 1989 | Herlev Svømning | 28.61 | 1:01.37 | 1:35.75 | 2:11.17 | |||
9 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 27.78 | 1:01.25 | 1:36.02 | 2:11.40 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Mads Jensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 28.72 | 1:01.04 | 1:35.21 | 2:11.82 | |||
11 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 28.08 | 1:00.80 | 1:35.51 | 2:12.00 | |||
12 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.47 | 1:02.09 | 1:36.13 | 2:12.32 | |||
12 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.77 | 1:01.43 | 1:36.05 | 2:12.32 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Kristoffer Codam | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 28.84 | 1:01.37 | 1:36.34 | 2:13.35 | |||
15 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 29.47 | 1:03.05 | 1:37.24 | 2:13.75 | |||
16 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.91 | 1:04.83 | 1:38.95 | 2:14.38 | |||
17 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.63 | 1:03.56 | 1:38.63 | 2:14.44 | |||
18 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.51 | 1:03.11 | 1:38.31 | 2:15.10 | |||
19 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 30.20 | 1:03.97 | 1:39.24 | 2:15.16 | |||
20 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 31.42 | 1:06.59 | 1:41.40 | 2:15.77 | |||
21 | Pierre Houdet | 1989 | Gentofte Svømme Klub | 30.27 | 1:04.62 | 1:40.38 | 2:16.27 | |||
22 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 29.85 | 1:04.49 | 1:40.62 | 2:17.73 | |||
23 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 31.26 | 1:06.19 | 1:41.37 | 2:18.29 | |||
24 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 29.72 | 1:03.57 | 1:40.01 | 2:18.67 | Deltager ikke i finalen | ||
25 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.59 | 1:05.75 | 1:42.28 | 2:20.00 | |||
26 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 31.40 | 1:07.14 | 1:43.36 | 2:20.59 | |||
27 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 31.69 | 1:07.74 | 1:44.84 | 2:22.22 | |||
28 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 30.57 | 1:05.71 | 1:42.81 | 2:22.34 | |||
28 | Jacob Petersen Bach | 1987 | Farum Svømmeklub | 31.61 | 1:07.44 | 1:44.91 | 2:22.34 | |||
30 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 29.77 | 1:04.56 | 1:42.12 | 2:24.57 | |||
31 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 31.94 | 1:09.16 | 1:46.86 | 2:25.01 | |||
32 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 30.99 | 1:07.21 | 1:45.65 | 2:25.32 | |||
33 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 31.98 | 1:09.08 | 1:46.44 | 2:25.50 | |||
34 | Martin Madsen | 1990 | Greve Svømmeklub | 31.74 | 1:08.27 | 1:46.41 | 2:26.84 | |||
35 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.86 | 1:06.43 | 1:47.31 | 2:27.28 | |||
36 | Kasper Ege Street | 1989 | Svømmeklubben MK 31 | 30.59 | 1:07.32 | 1:46.57 | 2:27.77 | |||
37 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 31.09 | 1:07.97 | 1:47.19 | 2:28.72 | |||
38 | Piet Løje | 1991 | Svømmeklubben Syd | 32.50 | 1:10.28 | 1:50.07 | 2:29.57 | |||
39 | Bjarke Rasmussen | 1992 | Jyllinge Gundsømagle IF | 32.40 | 1:10.14 | 1:50.20 | 2:30.76 | |||
40 | Jonathan Binner Becktor | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 31.51 | 1:08.95 | 1:48.75 | 2:32.63 | |||
41 | Casper Skov | 1989 | Vallensbæk IF af 1939 | 31.27 | 1:08.14 | 1:49.08 | 2:32.88 | |||
42 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 36.50 | 1:19.11 | 2:03.26 | 2:48.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 7 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 27.30 | 58.74 | 1:31.17 | 2:04.92 | |||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.45 | 59.18 | 1:32.54 | 2:05.26 | |||
3 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 27.99 | 59.88 | 1:32.16 | 2:05.61 | |||
4 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.81 | 59.75 | 1:32.99 | 2:08.13 | |||
5 | Andreas Holkjær | 1990 | Allerød Svømmeklub | 28.70 | 1:01.60 | 1:35.51 | 2:09.43 | |||
6 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.25 | 1:02.29 | 1:35.94 | 2:09.98 | |||
7 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.94 | 1:01.78 | 1:35.74 | 2:10.13 | |||
8 | Tobias Düring | 1989 | Herlev Svømning | 28.55 | 1:01.90 | 1:36.57 | 2:13.11 | |||
9 | Mads Jensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 28.41 | 1:01.34 | 1:35.05 | 2:10.95 | |||
10 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.94 | 1:03.12 | 1:37.24 | 2:12.03 | |||
10 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 28.97 | 1:02.26 | 1:36.41 | 2:12.03 | |||
12 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.17 | 1:03.95 | 1:38.81 | 2:14.02 | |||
13 | Kristoffer Codam | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 29.65 | 1:02.93 | 1:37.97 | 2:14.21 | |||
14 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.46 | 1:02.96 | 1:38.02 | 2:14.94 | |||
15 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 28.57 | 1:02.43 | 1:38.63 | 2:15.61 | |||
16 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.47 | 1:04.14 | 1:40.02 | 2:16.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Fri Handicap Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.89 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 27.95 | ||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 29.43 | ||||||
3 | Christian Bundgaard | 1971 | U.S.G | 30.27 | ||||||
4 | Jim Pedersen | 1986 | Allerød Svømmeklub | 32.21 | ||||||
5 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 32.22 | ||||||
6 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 33.02 | ||||||
7 | Ole Kann | 1987 | Allerød Svømmeklub | 40.03 | ||||||
8 | Jonas Larsen | 1992 | Swim Team Tåstrup | 48.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 10 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 50m Fri Handicap Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.62 2008-03-23 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Lassen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.40 | ||||||
2 | Louise Pedersen | 1979 | Vest-Brøndby | 38.03 | ||||||
3 | Susan Hansen | 1991 | Maribo Svømmeforening | 38.18 | ||||||
4 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | Haslev Svømmeklub | 42.45 | ||||||
5 | Karina Lauridsen | 1976 | Swim Team Esbjerg | 45.98 | ||||||
6 | Louise Andreasen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 48.56 | ||||||
7 | Tanja Bendt | 1987 | Allerød Svømmeklub | 52.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 11 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:26.96 2005-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Sædding-Guldager IF (1900) 3:33.57 1995-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Wes Herrer | 0 | West Swim Esbjerg | 3:29.53 | ||||||
Jon Rud | 1986 | 25.36 | 52.09 | 52.09 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 24.63 | 51.47 | 1:43.56 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.25 | 53.12 | 2:36.68 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 25.30 | 52.85 | 3:29.53 | ||||||
2 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:31.13 | ||||||
Johan Peen | 1988 | 25.48 | 52.78 | 52.78 | ||||||
Mathias Gydesen | 1988 | 24.65 | 52.81 | 1:45.59 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 24.76 | 52.09 | 2:37.68 | ||||||
Thomas Lianee | 1985 | 24.86 | 53.45 | 3:31.13 | ||||||
3 | Vat Herrer 1 | 0 | VAT | 3:34.31 | ||||||
Jakob Andkjær | 1985 | 24.08 | 50.93 | 50.93 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 25.90 | 54.90 | 1:45.83 | ||||||
Christian Erichsen | 1990 | 26.46 | 54.65 | 2:40.48 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.48 | 53.83 | 3:34.31 | ||||||
4 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:35.47 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 26.39 | 54.65 | 54.65 | ||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 25.22 | 52.89 | 1:47.54 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 25.84 | 54.33 | 2:41.87 | ||||||
Daniel Svendsen | 1990 | 25.97 | 53.60 | 3:35.47 | ||||||
5 | Silkeborg Herrer | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 3:37.52 | ||||||
Michael Poulsen | 1981 | 25.79 | 54.33 | 54.33 | ||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 25.33 | 54.40 | 1:48.73 | ||||||
Jesper Andersen | 1989 | 24.92 | 53.74 | 2:42.47 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 25.75 | 55.05 | 3:37.52 | ||||||
6 | Aalborg Herrer Senior | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:38.94 | ||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 25.72 | 54.26 | 54.26 | ||||||
Peter Sørensen | 1988 | 26.36 | 55.34 | 1:49.60 | ||||||
Palle Gordon | 1987 | 26.12 | 54.26 | 2:43.86 | ||||||
Emil Skovfoged | 1992 | 25.92 | 55.08 | 3:38.94 | ||||||
7 | Hold Sen1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:39.24 | ||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 26.14 | 55.30 | 55.30 | ||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 25.57 | 54.36 | 1:49.66 | ||||||
Peter Skotte | 1991 | 26.51 | 55.73 | 2:45.39 | ||||||
Jesper Kristensen | 1982 | 25.02 | 53.85 | 3:39.24 | ||||||
8 | Gsc Herrer 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:39.74 | ||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 26.35 | 54.47 | 54.47 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 25.14 | 52.88 | 1:47.35 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 26.64 | 55.86 | 2:43.21 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 26.46 | 56.53 | 3:39.74 | ||||||
9 | Agf 1 Senior Drenge | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:41.78 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 27.28 | 56.64 | 56.64 | ||||||
Ruben Arent | 1989 | 25.37 | 53.93 | 1:50.57 | ||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 27.01 | 55.93 | 2:46.50 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 25.89 | 55.28 | 3:41.78 | ||||||
10 | Hold Sen2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:45.17 | ||||||
Mikkel Bruun | 1987 | 26.65 | 55.71 | 55.71 | ||||||
Sune Thonesen | 1983 | 26.37 | 55.39 | 1:51.10 | ||||||
Thomas Skotte | 1988 | 26.72 | 57.18 | 2:48.28 | ||||||
Magnus Iversen | 1991 | 27.00 | 56.89 | 3:45.17 | ||||||
11 | Sto 95 Herrer | 0 | STO 95 | 3:45.77 | ||||||
Martin T. Nielsen | 1990 | 27.68 | 58.25 | 58.25 | ||||||
Lars Wermuth | 1993 | 27.20 | 57.74 | 1:55.99 | ||||||
Stephan Norman Østergaard | 1989 | 26.17 | 54.08 | 2:50.07 | ||||||
Morten Køhler | 1991 | 26.64 | 55.70 | 3:45.77 | ||||||
12 | Herning Killerwhales Hr | 1990 | Herning Svømmeklub | 3:47.12 | ||||||
Martin Duedahl | 1985 | 27.72 | 57.43 | 57.43 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 26.10 | 56.22 | 1:53.65 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 26.51 | 55.51 | 2:49.16 | ||||||
Casper Andersen | 1987 | 27.30 | 57.96 | 3:47.12 | ||||||
13 | Gti Herrer 1 | 0 | GTI | 3:47.46 | ||||||
Jonas Westergaard | 1990 | 26.80 | 56.29 | 56.29 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 27.42 | 58.10 | 1:54.39 | ||||||
Teiz Mølgaard | 1992 | 27.34 | 57.59 | 2:51.98 | ||||||
Lasse Offersen | 1989 | 25.84 | 55.48 | 3:47.46 | ||||||
14 | Søllerød Herrer | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 3:49.26 | ||||||
Martin Bertelsen | 1989 | 27.18 | 57.90 | 57.90 | ||||||
Jeppe Jensen | 1992 | 26.80 | 57.18 | 1:55.08 | ||||||
Patrick Christensen | 1985 | 27.87 | 57.22 | 2:52.30 | ||||||
Magnus K. Johannesen | 1987 | 27.07 | 56.96 | 3:49.26 | ||||||
15 | Gentofte Herrer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 3:49.86 | ||||||
Otto Linnet | 1988 | 26.25 | 55.00 | 55.00 | ||||||
Oliver Bjørner Søe | 1991 | 26.90 | 57.01 | 1:52.01 | ||||||
Tobias Kragholm | 1992 | 26.71 | 57.33 | 2:49.34 | ||||||
Pierre Houdet | 1989 | 28.67 | 1:00.52 | 3:49.86 | ||||||
16 | Vat Herrer 2 | 0 | VAT | 3:53.22 | ||||||
Morten Møller | 1992 | 27.59 | 58.72 | 58.72 | ||||||
Emil Eller | 1991 | 28.02 | 57.84 | 1:56.56 | ||||||
Anders Lykke Larsen | 1992 | 28.07 | 59.60 | 2:56.16 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 27.24 | 57.06 | 3:53.22 | ||||||
17 | Gti Herrer 2 | 0 | GTI | 3:53.57 | ||||||
Martin Madsen | 1990 | 28.39 | 58.78 | 58.78 | ||||||
Emil Cortes Andre | 1990 | 27.98 | 58.24 | 1:57.02 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 27.88 | 58.24 | 2:55.26 | ||||||
Magnus Mouritsen | 1992 | 27.77 | 58.31 | 3:53.57 | ||||||
18 | Gsc Herrer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:55.96 | ||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 28.25 | 59.21 | 59.21 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 27.35 | 58.10 | 1:57.31 | ||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 29.36 | 1:01.91 | 2:59.22 | ||||||
Christian Rasmussen | 1989 | 26.74 | 56.74 | 3:55.96 | ||||||
19 | Hovedstaden Herrer | 0 | Swim Team Hovedstaden | 3:57.90 | ||||||
Kasper Ege Street | 1989 | 28.23 | 59.38 | 59.38 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 27.93 | 58.71 | 1:58.09 | ||||||
Mads Jensen | 1991 | 27.99 | 58.87 | 2:56.96 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 28.18 | 1:00.94 | 3:57.90 | ||||||
- | Kvik Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Swim Team Esbjerg | 0 | Swim Team Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Steffan Hansen | 1990 | 28.19 | 57.69 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:28.88 2008-03-21 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:05.23 | 2:14.28 | 3:22.31 | 4:30.69 | 9:02.39 | ||
5:38.69 | 6:47.23 | 7:55.50 | ||||||||
2 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 1:05.50 | 2:14.43 | 3:23.13 | 4:31.93 | 9:07.18 | ||
5:40.05 | 6:49.41 | 7:58.72 | ||||||||
3 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.59 | 2:14.68 | 3:24.89 | 4:35.17 | 9:16.48 | ||
5:44.70 | 6:54.99 | 8:06.33 | ||||||||
4 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 1:07.27 | 2:17.36 | 3:27.03 | 4:37.79 | 9:19.04 | ||
5:47.87 | 6:58.58 | 8:09.17 | ||||||||
5 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.30 | 2:16.59 | 3:26.64 | 4:37.51 | 9:19.88 | ||
5:48.07 | 6:59.07 | 8:10.01 | ||||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:07.37 | 2:18.28 | 3:29.76 | 4:41.10 | 9:25.25 | ||
5:52.33 | 7:03.90 | 8:15.39 | ||||||||
7 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:07.33 | 2:17.77 | 3:29.01 | 4:40.32 | 9:25.92 | ||
5:51.89 | 7:03.52 | 8:15.19 | ||||||||
8 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.08 | 2:16.39 | 3:28.36 | 4:40.52 | 9:32.47 | ||
5:52.59 | 7:06.35 | 8:19.94 | ||||||||
9 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:08.75 | 2:21.40 | 3:33.63 | 4:46.26 | 9:33.67 | Deltager ikke i finalen | |
5:58.45 | 7:10.72 | 8:22.89 | ||||||||
10 | Caroline Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:08.28 | 2:19.82 | 3:31.19 | 4:42.86 | 9:35.20 | ||
5:55.16 | 7:07.92 | 8:21.41 | ||||||||
11 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.37 | 2:20.37 | 3:33.25 | 4:45.35 | 9:37.32 | ||
5:58.84 | 7:12.67 | 8:25.77 | ||||||||
12 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.97 | 2:17.94 | 3:29.74 | 4:42.63 | 9:38.13 | ||
5:55.96 | 7:09.61 | 8:23.96 | ||||||||
13 | Camilla Jacobsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:09.30 | 2:21.84 | 3:35.03 | 4:49.35 | 9:41.13 | ||
6:02.35 | 7:15.79 | 8:29.26 | ||||||||
14 | Cecilie Franck | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:09.90 | 2:23.21 | 3:36.92 | 4:50.78 | 9:41.58 | ||
6:04.04 | 7:17.30 | 8:30.61 | ||||||||
15 | Matilde Riis | 1988 | Køge Svømmeklub | 1:08.48 | 2:19.05 | 3:31.50 | 4:45.76 | 9:42.51 | ||
6:01.40 | 7:16.16 | 8:29.71 | ||||||||
16 | Maiken Steen-Andersen | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.17 | 2:22.35 | 3:35.20 | 4:48.79 | 9:43.30 | ||
6:02.41 | 7:16.34 | 8:29.91 | ||||||||
17 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.70 | 2:20.34 | 3:34.11 | 4:48.66 | 9:43.48 | ||
6:03.20 | 7:16.85 | 8:31.08 | ||||||||
18 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 1:07.77 | 2:20.59 | 3:34.53 | 4:48.78 | 9:46.09 | ||
6:02.76 | 7:17.32 | 8:31.64 | ||||||||
19 | Marianne Juhl | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:09.50 | 2:22.61 | 3:36.54 | 4:50.78 | 9:48.08 | ||
6:05.80 | 7:20.35 | 8:34.94 | ||||||||
20 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.96 | 2:21.42 | 3:34.66 | 4:49.51 | 9:49.81 | ||
6:03.85 | 7:19.50 | 8:34.92 | ||||||||
21 | Terese Gerdts | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:09.62 | 2:22.74 | 3:36.57 | 4:51.12 | 9:50.96 | ||
6:05.49 | 7:21.32 | 8:37.16 | ||||||||
22 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:09.29 | 2:22.83 | 3:37.02 | 4:52.04 | 9:54.63 | ||
6:07.49 | 7:23.54 | 8:39.58 | ||||||||
23 | Ditte Damgaard | 1993 | Kalundborg SK | 1:09.02 | 2:23.75 | 3:39.25 | 4:54.86 | 9:59.91 | ||
6:11.30 | 7:27.89 | 8:44.20 | ||||||||
24 | Isabel Brylow | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 1:10.65 | 2:25.90 | 3:41.47 | 4:57.21 | 10:00.36 | ||
6:12.89 | 7:28.80 | 8:44.66 | ||||||||
25 | Lea Hoffmann | 1991 | Delta Swim | 1:11.60 | 2:27.62 | 3:42.86 | 4:58.56 | 10:01.57 | ||
6:14.23 | 7:30.49 | 8:47.00 | ||||||||
26 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.55 | 2:28.73 | 3:44.78 | 5:01.38 | 10:05.68 | ||
6:18.26 | 7:35.00 | 8:51.46 | ||||||||
27 | Lea Wiencke | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:10.62 | 2:26.33 | 3:42.69 | 4:59.90 | 10:07.59 | ||
6:17.70 | 7:34.44 | 8:51.58 | ||||||||
28 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:11.45 | 2:27.61 | 3:45.01 | 5:02.47 | 10:10.30 | ||
6:19.98 | 7:37.67 | 8:54.93 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:28.88 2008-03-21 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 1:02.33 | 2:08.78 | 3:15.23 | 4:22.38 | 8:51.61 | ||
5:29.65 | 6:37.49 | 7:45.68 | ||||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:03.30 | 2:11.49 | 3:19.89 | 4:28.86 | 9:02.20 | ||
5:37.57 | 6:46.22 | 7:54.80 | ||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:04.64 | 2:12.87 | 3:21.35 | 4:30.08 | 9:03.89 | ||
5:38.79 | 6:47.77 | 7:56.68 | ||||||||
4 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 1:04.54 | 2:12.83 | 3:21.67 | 4:30.59 | 9:11.45 | ||
5:39.73 | 6:49.63 | 8:00.57 | ||||||||
5 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 1:05.62 | 2:14.58 | 3:24.54 | 4:34.66 | 9:16.00 | ||
5:45.04 | 6:55.91 | 8:06.94 | ||||||||
6 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.24 | 2:16.66 | 3:26.57 | 4:37.07 | 9:19.22 | ||
5:47.51 | 6:57.75 | 8:09.03 | ||||||||
7 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.34 | 2:16.85 | 3:27.69 | 4:39.17 | 9:23.00 | ||
5:49.83 | 7:01.04 | 8:12.38 | ||||||||
8 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:07.95 | 2:18.53 | 3:29.43 | 4:40.82 | 9:27.77 | ||
5:52.44 | 7:04.08 | 8:16.36 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 13 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 25.15 | ||||||
2 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 25.23 | ||||||
3 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 25.58 | ||||||
4 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 25.60 | ||||||
5 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 25.61 | ||||||
6 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 25.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.10 | ||||||
8 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 26.13 | ||||||
9 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.25 | ||||||
10 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 26.32 | ||||||
11 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 26.49 | ||||||
12 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.57 | ||||||
13 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 26.60 | ||||||
14 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 26.65 | ||||||
15 | Kristian Outinen | 1983 | Helsingør Svømmeklub | 26.68 | ||||||
16 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 26.70 | ||||||
17 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 26.75 | ||||||
18 | Alexander Westh | 1982 | Hillerød Svømmeklub | 26.79 | ||||||
19 | Anders Kilen | 1975 | U.S.G | 26.81 | ||||||
20 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.89 | ||||||
21 | Daniel Nielsen | 1986 | Farum Svømmeklub | 27.05 | ||||||
22 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.11 | ||||||
23 | Rasmus Sefeld | 1989 | Farum Svømmeklub | 27.16 | ||||||
24 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 27.21 | ||||||
24 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.21 | ||||||
26 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.24 | ||||||
27 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 27.25 | ||||||
28 | Laust Helmig | 1986 | Helsingør Svømmeklub | 27.34 | ||||||
29 | Martin T. Nielsen | 1990 | Frem Odense | 27.35 | ||||||
30 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.36 | ||||||
31 | Mikkel Bruun | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 27.37 | ||||||
32 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.53 | ||||||
33 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 27.54 | ||||||
34 | Tobias Düring | 1989 | Herlev Svømning | 27.60 | ||||||
35 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.61 | ||||||
36 | Mads Jensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 27.62 | ||||||
37 | Pierre Houdet | 1989 | Gentofte Svømme Klub | 27.63 | ||||||
38 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.64 | ||||||
39 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 27.69 | ||||||
40 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.71 | ||||||
41 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 27.72 | ||||||
42 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.74 | ||||||
43 | Teiz Mølgaard | 1992 | Greve Svømmeklub | 27.76 | ||||||
44 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 27.77 | ||||||
45 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 27.79 | ||||||
46 | Kristoffer Codam | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 27.81 | ||||||
47 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.93 | ||||||
48 | Tobias Melton Axelsen | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 27.95 | ||||||
49 | Kasper Ege Street | 1989 | Svømmeklubben MK 31 | 27.96 | ||||||
50 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.00 | ||||||
51 | Morten Køhler | 1991 | Odense Svømme Klub | 28.08 | ||||||
52 | Jonas Skall Hansen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 28.16 | ||||||
53 | Jonathan Binner Becktor | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 28.17 | ||||||
54 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.18 | ||||||
55 | Casper Skov | 1989 | Vallensbæk IF af 1939 | 28.21 | ||||||
56 | Johnas Johansen | 1986 | Helsingør Svømmeklub | 28.54 | ||||||
56 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 28.54 | ||||||
58 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 28.62 | ||||||
59 | Mathias Andersen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 28.63 | ||||||
60 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 28.86 | ||||||
61 | Martin Lund-Larsen | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 29.07 | ||||||
62 | Piet Løje | 1991 | Svømmeklubben Syd | 29.17 | ||||||
63 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 29.36 | ||||||
64 | Thomas Skotte | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 29.64 | ||||||
- | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 13 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 24.17 | ||||||
2 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 25.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 25.25 | ||||||
4 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 25.60 | ||||||
5 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 25.80 | ||||||
6 | Kristian Outinen | 1983 | Helsingør Svømmeklub | 25.81 | ||||||
6 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 25.81 | ||||||
8 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.90 | ||||||
9 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 26.17 | ||||||
10 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 26.35 | ||||||
11 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 26.40 | ||||||
12 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.44 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.57 | ||||||
14 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 26.58 | ||||||
15 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 26.61 | ||||||
16 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 26.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 23.55 | Dansk Rekord - Senior | |||||
2 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 25.14 | ||||||
3 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 25.18 | ||||||
4 | Kristian Outinen | 1983 | Helsingør Svømmeklub | 25.38 | ||||||
5 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 25.53 | ||||||
6 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 25.77 | ||||||
7 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 25.87 | ||||||
- | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | DSQ | mere end 15 m u.vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 14 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.38 | 1:04.34 | |||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.44 | 1:04.93 | |||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.26 | 1:07.36 | |||||
4 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 33.03 | 1:07.50 | |||||
5 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 32.75 | 1:07.71 | |||||
6 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 32.17 | 1:07.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 33.27 | 1:08.16 | |||||
8 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.77 | 1:08.55 | |||||
8 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 32.97 | 1:08.55 | |||||
10 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.04 | 1:09.47 | |||||
11 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 33.33 | 1:09.61 | |||||
12 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 33.49 | 1:09.78 | |||||
13 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 34.03 | 1:09.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.76 | 1:10.07 | |||||
15 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.06 | 1:10.12 | |||||
16 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 34.18 | 1:10.47 | |||||
17 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 34.18 | 1:10.49 | |||||
18 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.21 | 1:10.94 | |||||
19 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 34.03 | 1:11.01 | |||||
20 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.34 | 1:11.08 | |||||
20 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 34.70 | 1:11.08 | |||||
22 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.50 | 1:11.13 | |||||
23 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 33.58 | 1:11.23 | |||||
24 | Natascha Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.80 | 1:11.40 | |||||
25 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 34.29 | 1:11.50 | |||||
26 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 34.65 | 1:11.67 | |||||
27 | Julie Christiansen | 1993 | Greve Svømmeklub | 34.69 | 1:11.70 | |||||
27 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 33.98 | 1:11.70 | |||||
29 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 35.29 | 1:12.06 | |||||
30 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 34.48 | 1:12.14 | |||||
31 | Kristine Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 35.29 | 1:12.36 | |||||
32 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 34.31 | 1:12.37 | |||||
32 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.78 | 1:12.37 | |||||
34 | Sarah Lorentzen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.92 | 1:12.57 | |||||
35 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | Ishøj Svømme Klub | 34.76 | 1:12.70 | |||||
36 | Tina Flaskager | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 35.00 | 1:12.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
37 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 34.93 | 1:12.77 | |||||
38 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 35.11 | 1:12.88 | |||||
39 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.21 | 1:12.89 | |||||
40 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.57 | 1:12.96 | |||||
41 | Stine Malle | 1990 | Herning Svømmeklub | 35.71 | 1:13.19 | |||||
42 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.31 | 1:13.49 | |||||
43 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 35.29 | 1:13.79 | |||||
44 | Sidsel Henriksen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 35.95 | 1:13.81 | |||||
45 | Mona Simonsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 35.98 | 1:14.07 | |||||
46 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 35.49 | 1:14.16 | |||||
47 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 35.97 | 1:14.19 | |||||
48 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 35.80 | 1:14.34 | |||||
49 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 36.36 | 1:14.53 | |||||
50 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 35.79 | 1:14.63 | |||||
51 | Laura Tvermoes | 1993 | Farum Svømmeklub | 36.44 | 1:14.80 | |||||
52 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 36.01 | 1:14.96 | |||||
53 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.69 | 1:15.39 | |||||
54 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 37.07 | 1:15.76 | |||||
55 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Bov IF | 36.25 | 1:15.92 | |||||
56 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.57 | 1:15.95 | |||||
57 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 36.60 | 1:16.22 | |||||
58 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.94 | 1:17.52 | |||||
59 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 38.16 | 1:18.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 14 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.56 | 1:04.38 | |||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.63 | 1:05.10 | |||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.48 | 1:07.03 | |||||
4 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 32.72 | 1:07.44 | |||||
5 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 33.05 | 1:07.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.66 | 1:07.63 | |||||
7 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 32.97 | 1:08.40 | |||||
8 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.06 | 1:09.57 | |||||
8 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 33.60 | 1:09.57 | |||||
10 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:09.70 | |||||
11 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 34.02 | 1:09.97 | |||||
12 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.13 | 1:10.11 | |||||
13 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 34.12 | 1:10.36 | |||||
14 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 33.93 | 1:10.37 | |||||
15 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 34.34 | 1:11.02 | |||||
16 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.03 | 1:11.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.12 | 1:03.75 | |||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.34 | 1:03.89 | |||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 31.96 | 1:06.13 | |||||
4 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 32.16 | 1:07.47 | |||||
5 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 33.22 | 1:07.77 | |||||
6 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 32.97 | 1:07.82 | |||||
7 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.39 | 1:10.18 | |||||
8 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 34.13 | 1:10.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.53 | 1:04.38 | |||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 30.49 | 1:05.93 | |||||
3 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Syd | 31.61 | 1:06.57 | |||||
4 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.22 | 1:06.60 | |||||
5 | Christian Hansen | 1986 | Farum Svømmeklub | 31.38 | 1:06.82 | |||||
6 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.34 | 1:06.93 | |||||
7 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 31.46 | 1:07.13 | |||||
8 | Jesper Kristensen | 1982 | Lyngby Svømmeklub | 31.63 | 1:07.77 | |||||
9 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 31.93 | 1:07.83 | |||||
10 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 32.13 | 1:08.35 | |||||
11 | Mathias Andersen | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 31.96 | 1:08.54 | |||||
12 | Jon Pommersgaard | 1990 | Nakskov Svømme Klub | 32.41 | 1:08.72 | |||||
13 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.13 | 1:08.79 | |||||
14 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.26 | 1:08.99 | |||||
15 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 32.47 | 1:09.61 | |||||
16 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 32.81 | 1:09.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Jesper Hansen | 1989 | Farum Svømmeklub | 32.75 | 1:09.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.54 | 1:10.01 | |||||
19 | Nicolai Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 32.33 | 1:10.09 | |||||
20 | Emil Cortes Andre | 1990 | Greve Svømmeklub | 33.27 | 1:10.11 | |||||
21 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 32.18 | 1:10.19 | |||||
22 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 32.63 | 1:10.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
23 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.87 | 1:10.35 | |||||
24 | Kenneth Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 32.79 | 1:10.36 | |||||
25 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.80 | 1:10.44 | |||||
26 | Morten Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Syd | 33.10 | 1:10.56 | |||||
27 | Rasmus Sefeld | 1989 | Farum Svømmeklub | 34.30 | 1:10.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
28 | Alex Søgaard | 1986 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.57 | 1:10.61 | |||||
29 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 33.24 | 1:11.15 | |||||
30 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 33.01 | 1:11.35 | |||||
31 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.11 | 1:11.38 | |||||
32 | Sebastian Storm | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.45 | 1:11.49 | |||||
33 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 33.28 | 1:11.53 | |||||
34 | Tobias Kragholm | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 33.27 | 1:11.91 | |||||
34 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 32.93 | 1:11.91 | |||||
36 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | Roskilde Svømning | 32.47 | 1:11.99 | |||||
37 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 33.65 | 1:12.11 | |||||
38 | Brian Lagoni | 1985 | Horsens Svømmeklub | 32.19 | 1:12.38 | |||||
39 | Johnas Johansen | 1986 | Helsingør Svømmeklub | 34.00 | 1:13.37 | |||||
40 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | 1:13.46 | |||||
41 | Christian Christensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 33.60 | 1:13.63 | |||||
42 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.54 | 1:13.76 | |||||
43 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 34.21 | 1:14.06 | |||||
44 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 34.58 | 1:14.12 | |||||
45 | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | 34.74 | 1:14.17 | |||||
46 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 34.46 | 1:14.31 | |||||
47 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 34.48 | 1:14.47 | |||||
48 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 35.22 | 1:14.70 | |||||
49 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 34.53 | 1:14.99 | |||||
50 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.86 | 1:15.26 | |||||
51 | Mads Lyng | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.81 | 1:15.66 | |||||
52 | Alexander B. Ottesen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 35.63 | 1:15.97 | |||||
53 | Christian Bundgaard | 1971 | U.S.G | 36.79 | 1:17.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 15 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.67 | 1:04.97 | |||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Syd | 31.04 | 1:05.80 | |||||
3 | Christian Hansen | 1986 | Farum Svømmeklub | 31.02 | 1:06.02 | |||||
4 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 30.66 | 1:06.26 | |||||
5 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 30.92 | 1:06.47 | |||||
6 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.27 | 1:07.20 | |||||
7 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.31 | 1:07.98 | |||||
8 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 31.95 | 1:08.06 | |||||
9 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 32.16 | 1:08.62 | |||||
10 | Jon Pommersgaard | 1990 | Nakskov Svømme Klub | 32.57 | 1:09.41 | |||||
11 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.19 | 1:09.49 | |||||
12 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 32.31 | 1:09.62 | |||||
13 | Mathias Andersen | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 33.19 | 1:10.00 | |||||
14 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.70 | 1:10.21 | |||||
15 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.57 | 1:10.32 | |||||
- | Jesper Kristensen | 1982 | Lyngby Svømmeklub | 30.55 | DSQ | 1 hd i vending | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.45 | 1:04.40 | |||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Syd | 30.88 | 1:06.04 | |||||
3 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 30.59 | 1:06.52 | |||||
4 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 30.92 | 1:06.53 | |||||
5 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.29 | 1:06.86 | |||||
6 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.16 | 1:07.07 | |||||
7 | Christian Hansen | 1986 | Farum Svømmeklub | 31.03 | 1:07.19 | |||||
8 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 31.84 | 1:07.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 27.87 | 57.63 | |||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 28.09 | 57.88 | |||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.31 | 58.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.13 | 58.99 | |||||
5 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.72 | 59.25 | |||||
6 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 28.34 | 59.33 | |||||
7 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 29.30 | 59.70 | |||||
8 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | 59.89 | |||||
9 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.23 | 59.93 | |||||
10 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.12 | 59.99 | |||||
11 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 29.21 | 1:00.53 | |||||
12 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.47 | 1:00.54 | |||||
12 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.47 | 1:00.54 | |||||
14 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.77 | 1:00.66 | |||||
15 | Maja Tingberg Kruse | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 28.78 | 1:00.93 | |||||
16 | Anna Aagaard | 1990 | West Swim Esbjerg | 29.49 | 1:01.03 | |||||
17 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 29.71 | 1:01.22 | |||||
18 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 29.64 | 1:01.26 | |||||
19 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 30.09 | 1:01.31 | |||||
20 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | Suðuroyar Svimjifelag | 29.30 | 1:01.36 | |||||
21 | Pernille Juel | 1994 | Næstved IF | 29.65 | 1:01.41 | |||||
22 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 29.43 | 1:01.59 | |||||
23 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 29.67 | 1:01.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
24 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.77 | 1:01.74 | |||||
25 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.98 | 1:02.03 | |||||
26 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 29.67 | 1:02.10 | |||||
27 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.15 | 1:02.17 | |||||
28 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 29.94 | 1:02.20 | |||||
29 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 30.01 | 1:02.29 | |||||
30 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svømning | 30.42 | 1:02.38 | |||||
31 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 29.78 | 1:02.40 | |||||
32 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.22 | 1:02.54 | |||||
33 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 30.52 | 1:02.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
34 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 29.66 | 1:02.62 | |||||
35 | Ida Lau | 1986 | Roskilde Svømning | 30.10 | 1:02.70 | |||||
36 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.43 | 1:02.81 | |||||
37 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.29 | 1:02.84 | |||||
38 | Julie Langhorn | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 30.35 | 1:02.86 | |||||
39 | Maja Sofie Hansen | 1991 | Ishøj Svømme Klub | 30.02 | 1:02.87 | |||||
40 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF af 1939 | 30.50 | 1:02.93 | |||||
41 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 30.07 | 1:02.97 | |||||
42 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.58 | 1:03.00 | |||||
43 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 29.63 | 1:03.06 | |||||
44 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 30.87 | 1:03.10 | |||||
45 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.01 | 1:03.21 | |||||
46 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 30.45 | 1:03.41 | |||||
47 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 30.68 | 1:03.47 | |||||
48 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.34 | 1:03.61 | |||||
49 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.02 | 1:03.64 | |||||
49 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 30.45 | 1:03.64 | |||||
51 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.50 | 1:03.70 | |||||
52 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.90 | 1:03.72 | |||||
53 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub | 30.85 | 1:03.80 | |||||
54 | Sabrina Krumbæk Jørgensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.78 | 1:04.20 | |||||
55 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 31.16 | 1:04.23 | |||||
56 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.15 | 1:04.37 | |||||
57 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 31.27 | 1:04.69 | |||||
58 | Birka Månsson | 1992 | Svømmeklubben MK 31 | 31.01 | 1:04.73 | |||||
59 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.17 | 1:05.32 | |||||
60 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 32.03 | 1:05.42 | |||||
61 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 32.32 | 1:05.92 | |||||
62 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.71 | 1:05.96 | |||||
63 | Nadine Holtorp | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.49 | 1:06.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 16 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 27.52 | 57.56 | |||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 27.87 | 57.93 | |||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.03 | 58.81 | |||||
4 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 28.62 | 59.39 | |||||
5 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.49 | 59.62 | |||||
6 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 28.85 | 59.96 | |||||
7 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 28.93 | 59.97 | |||||
8 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.38 | 1:00.24 | |||||
9 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.86 | 1:00.39 | |||||
10 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.01 | 1:00.55 | |||||
11 | Maja Tingberg Kruse | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 29.18 | 1:01.12 | |||||
12 | Anna Aagaard | 1990 | West Swim Esbjerg | 29.59 | 1:01.13 | |||||
13 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.80 | 1:01.14 | |||||
14 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.56 | 1:01.21 | |||||
15 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 29.66 | 1:01.72 | |||||
- | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 16 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 27.79 | 57.22 | |||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 27.90 | 58.01 | |||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.99 | 58.47 | |||||
4 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 28.24 | 58.86 | |||||
5 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 28.82 | 59.48 | |||||
6 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.45 | 59.69 | |||||
7 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 29.15 | 1:00.16 | |||||
8 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.37 | 1:00.87 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jon Rud | 1986 | West Swim Esbjerg | 26.28 | 54.35 | 1:22.73 | 1:51.64 | |||
2 | Jacob Carstensen | 1978 | West Swim Esbjerg | 26.74 | 55.46 | 1:24.83 | 1:54.02 | |||
3 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 26.83 | 55.62 | 1:24.96 | 1:54.23 | |||
4 | Birkir Már Jónsson | 1987 | Irb Iceland | 26.81 | 55.37 | 1:25.39 | 1:56.09 | |||
5 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 27.11 | 56.58 | 1:27.17 | 1:56.72 | |||
6 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.81 | 56.07 | 1:26.46 | 1:57.09 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.39 | 56.98 | 1:26.68 | 1:57.09 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 27.17 | 56.77 | 1:27.24 | 1:57.14 | |||
9 | Nicklas Luplau | 1989 | Køge Svømmeklub | 27.64 | 57.31 | 1:27.84 | 1:57.41 | |||
10 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 27.58 | 57.74 | 1:27.80 | 1:57.60 | |||
11 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 26.96 | 56.47 | 1:26.85 | 1:57.68 | |||
12 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.21 | 58.11 | 1:28.48 | 1:58.15 | |||
13 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.06 | 58.43 | 1:28.57 | 1:58.41 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.75 | 57.05 | 1:28.72 | 1:58.73 | |||
15 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.54 | 57.55 | 1:28.18 | 1:58.81 | |||
16 | Martin Wagner | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.52 | 57.21 | 1:28.18 | 1:58.90 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 27.11 | 57.15 | 1:27.85 | 1:58.92 | |||
18 | Jon Thonesen | 1986 | Svømmeklubben Syd | 28.28 | 58.25 | 1:28.59 | 1:59.35 | Deltager ikke i finalen | ||
19 | Simon Salinas | 1985 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.75 | 57.92 | 1:28.96 | 1:59.54 | |||
20 | Troels Madsen | 1989 | Herlev Svømning | 27.76 | 57.99 | 1:28.86 | 1:59.67 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Martin Saugstrup | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.95 | 58.12 | 1:28.99 | 2:00.37 | Deltager ikke i finalen | ||
22 | Sune Thonesen | 1983 | Lyngby Svømmeklub | 27.94 | 57.83 | 1:28.70 | 2:00.41 | |||
23 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 28.23 | 58.19 | 1:29.14 | 2:00.42 | |||
24 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 27.83 | 58.56 | 1:29.55 | 2:00.57 | |||
25 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.39 | 58.88 | 1:29.96 | 2:00.60 | |||
26 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.72 | 57.94 | 1:29.61 | 2:00.78 | |||
27 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 28.09 | 57.80 | 1:28.92 | 2:00.81 | |||
28 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 27.86 | 58.87 | 1:30.09 | 2:00.95 | |||
29 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 28.31 | 58.93 | 1:30.38 | 2:01.45 | |||
30 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.06 | 58.40 | 1:29.95 | 2:01.47 | |||
31 | Morten Køhler | 1991 | Odense Svømme Klub | 27.96 | 59.08 | 1:30.69 | 2:01.58 | |||
32 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 27.70 | 57.96 | 1:29.36 | 2:01.81 | |||
33 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 27.59 | 59.01 | 1:31.00 | 2:01.86 | |||
34 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 28.94 | 58.78 | 1:30.82 | 2:02.24 | |||
35 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 28.11 | 58.61 | 1:30.20 | 2:02.26 | |||
36 | Tino Mandrup Vennike | 1990 | Herlev Svømning | 27.67 | 58.32 | 1:30.10 | 2:02.41 | Deltager ikke i finalen | ||
37 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 28.44 | 59.27 | 1:31.42 | 2:03.35 | |||
38 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 27.83 | 59.01 | 1:31.40 | 2:03.67 | |||
39 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 28.05 | 58.79 | 1:30.82 | 2:03.79 | |||
40 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 29.22 | 1:00.72 | 1:32.55 | 2:04.01 | |||
41 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 28.09 | 59.59 | 1:32.31 | 2:04.08 | |||
42 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.71 | 1:00.81 | 1:32.86 | 2:04.78 | |||
43 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.91 | 1:00.63 | 1:33.53 | 2:04.85 | |||
44 | Joachim Petersen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.60 | 1:00.25 | 1:33.15 | 2:05.15 | |||
45 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 29.74 | 1:01.77 | 1:34.00 | 2:05.23 | |||
46 | Oliver Bjørner Søe | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 28.93 | 1:00.22 | 1:32.96 | 2:05.29 | |||
47 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 29.73 | 1:01.54 | 1:33.64 | 2:05.50 | |||
48 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.58 | 1:00.07 | 1:33.11 | 2:05.62 | |||
49 | Thomas Steenberg | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.24 | 59.69 | 1:32.73 | 2:06.36 | |||
50 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 29.11 | 1:00.50 | 1:33.91 | 2:07.39 | |||
51 | Jonathan Nielsen | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.56 | 1:02.36 | 1:36.50 | 2:10.26 | |||
52 | Patrick Christensen | 1985 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.53 | 1:02.12 | 1:36.16 | 2:10.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jon Rud | 1986 | West Swim Esbjerg | 26.38 | 54.14 | 1:22.17 | 1:50.28 | |||
2 | Jacob Carstensen | 1978 | West Swim Esbjerg | 26.21 | 54.08 | 1:22.06 | 1:50.36 | |||
3 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 27.07 | 56.19 | 1:25.74 | 1:54.91 | |||
4 | Birkir Már Jónsson | 1987 | Irb Iceland | 26.67 | 55.43 | 1:25.30 | 1:55.85 | |||
5 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 27.13 | 56.74 | 1:26.66 | 1:56.77 | |||
6 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 27.15 | 56.54 | 1:27.05 | 1:56.82 | |||
7 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 27.14 | 57.00 | 1:27.14 | 1:57.01 | |||
8 | Nicklas Luplau | 1989 | Køge Svømmeklub | 27.61 | 57.43 | 1:27.61 | 1:57.28 | |||
9 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.11 | 58.34 | 1:28.60 | 1:58.22 | |||
10 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.21 | 58.41 | 1:29.03 | 1:58.32 | |||
11 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 27.23 | 56.97 | 1:27.52 | 1:58.38 | |||
12 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 28.24 | 58.85 | 1:29.27 | 1:59.75 | |||
13 | Sune Thonesen | 1983 | Lyngby Svømmeklub | 28.04 | 58.46 | 1:29.29 | 2:00.19 | |||
14 | Simon Salinas | 1985 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.17 | 58.93 | 1:29.97 | 2:00.39 | |||
15 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 28.70 | 58.60 | 1:29.36 | 2:00.45 | |||
16 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.23 | 58.83 | 1:30.15 | 2:01.36 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 19 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 100m Fri Handicap Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Lassen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 34.85 | 1:13.27 | |||||
2 | Susan Hansen | 1991 | Maribo Svømmeforening | 37.58 | 1:20.41 | |||||
3 | Nadja Joy Tønnesen | 1987 | Haslev Svømmeklub | 39.53 | 1:23.63 | |||||
4 | Louise Pedersen | 1979 | Vest-Brøndby | 39.68 | 1:25.87 | |||||
5 | Karina Lauridsen | 1976 | Swim Team Esbjerg | 45.06 | 1:34.51 | |||||
6 | Louise Andreasen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 52.67 | 1:54.46 | |||||
7 | Tanja Bendt | 1987 | Allerød Svømmeklub | 54.93 | 2:08.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 20 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 100m Fri Handicap Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 28.86 | 1:00.82 | |||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 30.23 | 1:03.85 | |||||
3 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 33.59 | 1:07.82 | |||||
4 | Christian Bundgaard | 1971 | U.S.G | 33.48 | 1:10.02 | |||||
5 | Keld Rishøj | 1988 | Thisted Svømmeklub | 35.08 | 1:14.92 | |||||
6 | Jim Pedersen | 1986 | Allerød Svømmeklub | 34.08 | 1:16.29 | |||||
7 | Ole Kann | 1987 | Allerød Svømmeklub | 41.06 | 1:31.58 | |||||
8 | Jonas Larsen | 1992 | Swim Team Tåstrup | 50.99 | 1:48.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:16.07 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1900) 8:42.00 2007-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:30.40 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 1:02.39 | 2:06.56 | 2:06.56 | ||||||
Emilie Hilsted | 1991 | 1:01.59 | 2:07.33 | 4:13.89 | ||||||
Kristine Skou | 1988 | 1:02.18 | 2:08.47 | 6:22.36 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 1:02.02 | 2:08.04 | 8:30.40 | ||||||
2 | Wes Damer | 0 | West Swim Esbjerg | 8:36.05 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 1:02.04 | 2:09.62 | 2:09.62 | ||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 59.70 | 2:07.48 | 4:17.10 | ||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 1:04.01 | 2:14.40 | 6:31.50 | ||||||
Micha Østergaard | 1987 | 1:00.24 | 2:04.55 | 8:36.05 | ||||||
3 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 8:45.40 | ||||||
Michelle B. Strandskov | 1991 | 1:03.59 | 2:08.79 | 2:08.79 | ||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 1:03.06 | 2:13.42 | 4:22.21 | ||||||
Trine Friis | 1990 | 1:03.34 | 2:10.52 | 6:32.73 | ||||||
Emilie Hahne | 1993 | 1:03.65 | 2:12.67 | 8:45.40 | ||||||
4 | Gsc Damer 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:51.25 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 1:04.03 | 2:11.65 | 2:11.65 | ||||||
Tenna Larsson | 1989 | 1:04.92 | 2:15.79 | 4:27.44 | ||||||
Laura Brink Pedersen | 1992 | 1:03.46 | 2:10.77 | 6:38.21 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 1:03.92 | 2:13.04 | 8:51.25 | ||||||
5 | Helsingør Damer | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 8:53.58 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 1:03.17 | 2:09.99 | 2:09.99 | ||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 1:03.96 | 2:13.63 | 4:23.62 | ||||||
Natasha Gottschalck | 1987 | 1:04.06 | 2:13.71 | 6:37.33 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 1:03.83 | 2:16.25 | 8:53.58 | ||||||
6 | Herning Killerwhales Da | 1992 | Herning Svømmeklub | 8:56.61 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 1:04.55 | 2:12.78 | 2:12.78 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 1:02.75 | 2:09.89 | 4:22.67 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 1:04.43 | 2:16.99 | 6:39.66 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 1:03.29 | 2:16.95 | 8:56.61 | ||||||
7 | Syd Damer :-) | 1990 | Svømmeklubben Syd | 9:04.83 | ||||||
Karen Nielsen | 1990 | 1:05.41 | 2:13.50 | 2:13.50 | ||||||
Katja Løje | 1993 | 1:07.02 | 2:18.77 | 4:32.27 | ||||||
Cecilie Franck | 1991 | 1:06.35 | 2:17.65 | 6:49.92 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 1:04.21 | 2:14.91 | 9:04.83 | ||||||
8 | Sto 95 Damer | 0 | STO 95 | 9:05.57 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 1:04.21 | 2:13.33 | 2:13.33 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 1:02.87 | 2:11.26 | 4:24.59 | ||||||
Mathilde Egelund | 1991 | 1:07.39 | 2:22.09 | 6:46.68 | ||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 1:06.01 | 2:18.89 | 9:05.57 | ||||||
9 | Vat Piger | 0 | VAT | 9:07.12 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 1:05.91 | 2:16.50 | 2:16.50 | ||||||
Christine Pedersen | 1993 | 1:06.83 | 2:20.64 | 4:37.14 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 1:04.70 | 2:14.29 | 6:51.43 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 1:05.46 | 2:15.69 | 9:07.12 | ||||||
10 | Aalborg Dame Senior | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:09.85 | ||||||
Ann-Louise Nielsen | 1993 | 1:06.24 | 2:19.89 | 2:19.89 | ||||||
Sofie Lunden Nielsen | 1992 | 1:06.48 | 2:17.83 | 4:37.72 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 1:04.76 | 2:14.60 | 6:52.32 | ||||||
Charlotte Tomra | 1992 | 1:06.57 | 2:17.53 | 9:09.85 | ||||||
11 | Silkeborg Damer | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 9:12.35 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 1:06.66 | 2:17.72 | 2:17.72 | ||||||
Tina Flaskager | 1986 | 1:05.66 | 2:16.04 | 4:33.76 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 1:09.40 | 2:22.81 | 6:56.57 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 1:05.52 | 2:15.78 | 9:12.35 | ||||||
12 | Gti Damer | 0 | GTI | 9:18.51 | ||||||
Julie Christiansen | 1993 | 1:06.34 | 2:18.41 | 2:18.41 | ||||||
Emilie Ormstrup | 1993 | 1:04.65 | 2:15.57 | 4:33.98 | ||||||
Maja Sofie Hansen | 1991 | 1:06.38 | 2:19.14 | 6:53.12 | ||||||
Sofie Kisbye Høj | 1992 | 1:09.15 | 2:25.39 | 9:18.51 | ||||||
13 | Gsc Damer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 9:23.62 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 1:07.24 | 2:21.24 | 2:21.24 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 1:06.78 | 2:18.63 | 4:39.87 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 1:08.70 | 2:21.91 | 7:01.78 | ||||||
Josefine Rytter | 1994 | 1:08.51 | 2:21.84 | 9:23.62 | ||||||
14 | Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 9:30.96 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 1:04.71 | 2:15.50 | 2:15.50 | ||||||
Tine Trolle | 1991 | 1:07.95 | 2:22.18 | 4:37.68 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 1:10.10 | 2:26.63 | 7:04.31 | ||||||
Lene Rasmussen | 1989 | 1:08.92 | 2:26.65 | 9:30.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 15:12.10 2007-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:01.00 | 2:04.97 | 3:09.76 | 4:15.15 | 16:10.42 | ||
5:20.53 | 6:25.61 | 7:30.82 | 8:36.22 | |||||||
9:40.03 | 10:45.15 | 11:50.81 | 12:56.43 | |||||||
14:02.25 | 15:07.68 | |||||||||
2 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:00.90 | 2:05.31 | 3:10.34 | 4:15.64 | 16:16.35 | ||
5:20.93 | 6:26.30 | 7:31.70 | 8:37.13 | |||||||
9:42.82 | 10:49.02 | 11:54.30 | 13:00.11 | |||||||
14:06.31 | 15:11.95 | |||||||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.36 | 2:06.24 | 3:12.18 | 4:18.69 | 16:20.25 | ||
5:25.18 | 6:31.55 | 7:37.81 | 8:43.74 | |||||||
9:48.79 | 10:54.39 | 12:00.00 | 13:05.65 | |||||||
14:11.33 | 15:16.83 | |||||||||
4 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:01.12 | 2:05.33 | 3:10.45 | 4:16.54 | 16:24.83 | ||
5:22.90 | 6:29.41 | 7:35.82 | 8:41.98 | |||||||
9:48.34 | 10:54.51 | 12:00.51 | 13:06.26 | |||||||
14:12.31 | 15:18.61 | |||||||||
5 | Troels Madsen | 1989 | Herlev Svømning | 1:01.56 | 2:06.37 | 3:11.97 | 4:17.28 | 16:25.29 | ||
5:23.38 | 6:29.54 | 7:36.12 | 8:42.64 | |||||||
9:49.37 | 10:55.83 | 12:02.07 | 13:08.78 | |||||||
14:15.07 | 15:21.45 | |||||||||
6 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 1:02.92 | 2:08.57 | 3:13.95 | 4:20.18 | 16:26.52 | ||
5:26.94 | 6:33.14 | 7:39.58 | 8:44.68 | |||||||
9:50.69 | 10:56.62 | 12:03.23 | 13:09.84 | |||||||
14:16.79 | 15:23.00 | |||||||||
7 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:02.95 | 2:09.23 | 3:15.14 | 4:20.69 | 16:29.65 | ||
5:26.84 | 6:32.83 | 7:38.91 | 8:45.07 | |||||||
9:51.23 | 10:57.60 | 12:03.85 | 13:10.03 | |||||||
14:16.55 | 15:23.21 | |||||||||
8 | Nicklas Luplau | 1989 | Køge Svømmeklub | 1:03.19 | 2:09.96 | 3:16.83 | 4:23.06 | 16:30.71 | ||
5:29.54 | 6:35.75 | 7:42.14 | 8:48.73 | |||||||
9:55.70 | 11:02.63 | 12:09.53 | 13:16.29 | |||||||
14:22.51 | 15:27.57 | |||||||||
9 | Martin Wagner | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.77 | 2:07.75 | 3:14.07 | 4:20.28 | 16:38.37 | ||
5:26.15 | 6:32.34 | 7:38.39 | 8:45.17 | |||||||
9:52.25 | 10:59.32 | 12:06.82 | 13:15.01 | |||||||
14:23.32 | 15:31.76 | |||||||||
10 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 1:02.12 | 2:08.40 | 3:15.93 | 4:23.11 | 16:51.24 | ||
5:30.24 | 6:37.74 | 7:45.89 | 8:54.00 | |||||||
10:02.12 | 11:10.42 | 12:19.08 | 13:27.12 | |||||||
14:35.26 | 15:43.70 | |||||||||
11 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:06.50 | 2:15.30 | 3:24.63 | 4:32.22 | 16:54.68 | Deltager ikke i finalen | |
5:40.36 | 6:48.49 | 7:56.33 | 9:03.73 | |||||||
10:11.13 | 11:18.16 | 12:26.01 | 13:33.87 | |||||||
14:41.60 | 15:49.01 | |||||||||
12 | Magnus Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 1:03.53 | 2:10.57 | 3:18.19 | 4:26.27 | 16:56.21 | ||
5:33.75 | 6:41.49 | 7:49.84 | 8:57.93 | |||||||
10:05.96 | 11:14.62 | 12:23.11 | 13:31.71 | |||||||
14:40.43 | 15:48.93 | |||||||||
13 | Jacob Petersen Bach | 1987 | Farum Svømmeklub | 1:02.96 | 2:09.29 | 3:16.34 | 4:24.04 | 17:00.36 | ||
5:32.31 | 6:40.60 | 7:49.20 | 8:57.87 | |||||||
10:06.62 | 11:16.00 | 12:25.38 | 13:34.28 | |||||||
14:43.99 | 15:53.45 | |||||||||
14 | Martin Madsen | 1990 | Greve Svømmeklub | 1:05.82 | 2:14.37 | 3:22.14 | 4:29.97 | 17:03.67 | ||
5:38.14 | 6:46.44 | 7:55.26 | 9:03.34 | |||||||
10:11.84 | 11:20.52 | 12:28.48 | 13:36.83 | |||||||
14:45.79 | 15:55.27 | |||||||||
15 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:06.28 | 2:15.65 | 3:25.20 | 4:34.63 | 17:11.79 | ||
5:44.44 | 6:54.20 | 8:03.49 | 9:12.47 | |||||||
10:21.15 | 11:30.10 | 12:38.65 | 13:46.94 | |||||||
14:55.72 | 16:04.30 | |||||||||
16 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:05.23 | 2:14.73 | 3:24.26 | 4:33.24 | 17:14.92 | ||
5:42.75 | 6:51.93 | 8:01.18 | 9:10.29 | |||||||
10:19.52 | 11:28.97 | 12:38.10 | 13:47.53 | |||||||
14:57.11 | 16:06.77 | |||||||||
17 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 1:01.99 | 2:09.12 | 3:17.43 | 4:26.84 | 17:14.98 | Deltager ikke i finalen | |
5:36.58 | 6:46.34 | 7:55.83 | 9:05.64 | |||||||
10:15.89 | 11:25.91 | 12:35.98 | 13:46.22 | |||||||
14:56.75 | 16:06.78 | |||||||||
18 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:02.67 | 2:09.59 | 3:17.65 | 4:26.11 | 17:19.73 | ||
5:34.00 | 6:41.63 | 7:50.48 | 8:59.91 | |||||||
10:10.14 | 11:20.46 | 12:31.57 | 13:43.01 | |||||||
14:55.48 | 16:07.97 | |||||||||
19 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 1:05.35 | 2:15.62 | 3:25.84 | 4:35.97 | 17:29.98 | ||
5:46.04 | 6:56.16 | 8:06.37 | 9:16.71 | |||||||
10:27.76 | 11:38.69 | 12:49.09 | 14:00.21 | |||||||
15:10.58 | 16:21.25 | |||||||||
20 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 1:05.90 | 2:14.81 | 3:23.47 | 4:32.20 | 17:34.10 | ||
5:41.13 | 6:50.32 | 7:59.43 | 9:09.79 | |||||||
10:20.79 | 11:31.80 | 12:43.71 | 13:56.06 | |||||||
15:08.77 | 16:21.32 | |||||||||
21 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 1:05.93 | 2:15.44 | 3:24.94 | 4:34.30 | 17:44.24 | ||
5:43.94 | 6:54.77 | 8:06.05 | 9:18.88 | |||||||
10:30.81 | 11:43.09 | 12:55.05 | 14:06.20 | |||||||
15:18.12 | 16:31.37 | |||||||||
22 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.25 | 2:16.40 | 3:27.82 | 4:40.28 | 17:47.78 | ||
5:52.55 | 7:05.85 | 8:18.62 | 9:30.72 | |||||||
10:42.70 | 11:54.18 | 13:05.57 | 14:17.26 | |||||||
15:28.77 | 16:39.92 | |||||||||
23 | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 1:07.88 | 2:20.11 | 3:33.87 | 4:45.42 | 17:51.48 | ||
5:57.59 | 7:10.58 | 8:23.43 | 9:34.66 | |||||||
10:46.52 | 11:57.09 | 13:07.53 | 14:18.20 | |||||||
15:29.87 | 16:41.59 | |||||||||
24 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:05.47 | 2:16.18 | 3:26.67 | 4:37.42 | 17:57.50 | ||
5:48.51 | 7:00.09 | 8:12.52 | 9:25.11 | |||||||
10:38.37 | 11:51.81 | 13:05.79 | 14:19.31 | |||||||
15:32.18 | 16:44.56 | |||||||||
25 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.08 | 2:14.10 | 3:25.80 | 4:38.14 | 18:03.65 | ||
5:51.75 | 7:04.97 | 8:17.89 | 9:31.44 | |||||||
10:45.99 | 12:00.50 | 13:14.50 | 14:27.61 | |||||||
15:42.19 | 16:54.90 | |||||||||
26 | Kenneth Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.05 | 2:17.85 | 3:29.41 | 4:42.52 | 18:10.88 | ||
5:55.78 | 7:09.82 | 8:24.21 | 9:38.43 | |||||||
10:51.54 | 12:05.95 | 13:19.87 | 14:34.12 | |||||||
15:47.57 | 17:00.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 22 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 15:12.10 2007-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | Suðuroyar Svimjifelag | 58.51 | 2:00.14 | 3:01.56 | 4:03.58 | 15:20.13 | ||
5:05.37 | 6:07.20 | 7:08.88 | 8:10.76 | |||||||
9:12.20 | 10:13.88 | 11:15.37 | 12:17.16 | |||||||
13:18.48 | 14:19.91 | |||||||||
2 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:00.69 | 2:04.35 | 3:08.54 | 4:12.97 | 16:03.75 | ||
5:17.61 | 6:22.16 | 7:26.49 | 8:30.96 | |||||||
9:35.78 | 10:40.29 | 11:45.42 | 12:50.67 | |||||||
13:55.91 | 15:00.65 | |||||||||
3 | Nicklas Luplau | 1989 | Køge Svømmeklub | 1:00.63 | 2:04.24 | 3:08.79 | 4:13.91 | 16:10.93 | ||
5:19.24 | 6:24.94 | 7:30.47 | 8:36.25 | |||||||
9:42.06 | 10:48.04 | 11:53.61 | 12:59.78 | |||||||
14:05.26 | 15:09.59 | |||||||||
4 | Troels Madsen | 1989 | Herlev Svømning | 1:00.33 | 2:04.11 | 3:08.89 | 4:13.74 | 16:12.14 | ||
5:18.54 | 6:23.37 | 7:28.70 | 8:34.07 | |||||||
9:39.64 | 10:45.44 | 11:50.97 | 12:57.07 | |||||||
14:03.00 | 15:08.44 | |||||||||
5 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 1:02.38 | 2:07.02 | 3:11.73 | 4:17.45 | 16:24.59 | ||
5:22.89 | 6:28.43 | 7:34.07 | 8:40.42 | |||||||
9:47.47 | 10:53.95 | 12:00.75 | 13:07.54 | |||||||
14:14.25 | 15:21.16 | |||||||||
6 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:01.32 | 2:05.94 | 3:11.56 | 4:17.49 | 16:25.40 | ||
5:23.09 | 6:29.02 | 7:34.55 | 8:40.95 | |||||||
9:47.26 | 10:53.66 | 12:00.16 | 13:06.87 | |||||||
14:13.65 | 15:20.67 | |||||||||
7 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:00.78 | 2:05.45 | 3:11.08 | 4:16.63 | 16:28.04 | ||
5:22.47 | 6:28.21 | 7:33.72 | 8:39.68 | |||||||
9:45.34 | 10:51.67 | 11:58.60 | 13:06.02 | |||||||
14:13.31 | 15:21.13 | |||||||||
8 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.99 | 2:07.85 | 3:14.17 | 4:20.60 | 16:34.02 | ||
5:27.32 | 6:34.11 | 7:40.86 | 8:47.67 | |||||||
9:54.57 | 11:01.59 | 12:08.66 | 13:15.84 | |||||||
14:20.80 | 15:26.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 59.18 2008-06-15 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 28.66 | 59.59 | |||||
2 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.79 | 1:00.26 | |||||
3 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 29.71 | 1:02.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.20 | 1:02.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 30.63 | 1:04.38 | |||||
6 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.77 | 1:05.17 | |||||
7 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 30.83 | 1:05.21 | |||||
8 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.69 | 1:05.49 | |||||
9 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 30.68 | 1:05.95 | |||||
10 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.43 | 1:06.25 | |||||
11 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 30.82 | 1:06.58 | |||||
12 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 31.59 | 1:06.63 | |||||
13 | Natasha Gottschalck | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 31.48 | 1:06.97 | |||||
14 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.41 | 1:07.16 | |||||
15 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 31.30 | 1:07.37 | |||||
16 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 30.66 | 1:07.63 | |||||
17 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 31.45 | 1:08.15 | |||||
18 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.87 | 1:08.23 | |||||
18 | Pernille Juel | 1994 | Næstved IF | 30.86 | 1:08.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
20 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.64 | 1:08.52 | |||||
21 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.53 | 1:08.58 | |||||
22 | Josephine Uhrbrand | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 32.76 | 1:08.63 | |||||
23 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 32.01 | 1:08.90 | |||||
24 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 32.31 | 1:08.94 | |||||
25 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | Suðuroyar Svimjifelag | 31.59 | 1:09.19 | |||||
26 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 32.19 | 1:09.44 | |||||
27 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 32.24 | 1:09.45 | |||||
28 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 32.37 | 1:09.47 | |||||
29 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 32.82 | 1:09.49 | |||||
30 | Maja Sofie Hansen | 1991 | Ishøj Svømme Klub | 32.91 | 1:09.76 | |||||
31 | Karoline Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.98 | 1:10.11 | |||||
32 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.39 | 1:10.12 | |||||
33 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.91 | 1:10.15 | |||||
34 | Emma Aabroe | 1994 | GI-40 Hermes | 32.63 | 1:10.73 | |||||
35 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 32.67 | 1:10.80 | |||||
36 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 32.36 | 1:10.86 | |||||
37 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF af 1939 | 32.27 | 1:10.87 | |||||
37 | Camilla Jacobsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.46 | 1:10.87 | |||||
39 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.27 | 1:11.05 | |||||
40 | Emilie Egesborg | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 33.09 | 1:11.25 | |||||
41 | Katrine Axelsen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.38 | 1:11.31 | |||||
42 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.39 | 1:11.33 | |||||
43 | Caroline Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 34.00 | 1:11.39 | |||||
44 | Louise Koch Rasmussen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.50 | 1:11.65 | |||||
45 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.84 | 1:11.99 | |||||
46 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 33.24 | 1:12.39 | |||||
47 | Anna Birkbak | 1990 | Svendborg Svømme Klub | 33.90 | 1:12.69 | |||||
48 | Terese Gerdts | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.90 | 1:12.85 | |||||
49 | Marianne Duijm | 1993 | Jyllinge Gundsømagle IF | 33.91 | 1:12.96 | |||||
50 | Julie Damberg | 1992 | Greve Svømmeklub | 33.87 | 1:13.40 | |||||
51 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 34.66 | 1:13.99 | |||||
52 | Line Fyrstenborg | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 34.18 | 1:14.00 | |||||
53 | Cecilie Christiansen | 1992 | Farum Svømmeklub | 34.91 | 1:14.08 | |||||
54 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 34.03 | 1:14.10 | |||||
55 | Trine Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 34.54 | 1:15.84 | |||||
56 | Iben T. Johansen | 1989 | Aalborg Svømmeklub | 33.86 | 1:16.29 | |||||
57 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 36.03 | 1:16.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 23 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 59.18 2008-06-15 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.60 | 58.27 | Dansk Rekord - Senior | ||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 27.94 | 59.81 | |||||
3 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.44 | 1:02.60 | |||||
4 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 30.57 | 1:04.50 | |||||
5 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 30.67 | 1:04.58 | |||||
6 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.26 | 1:05.21 | |||||
7 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 29.93 | 1:05.25 | |||||
8 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 30.54 | 1:05.33 | |||||
9 | Natasha Gottschalck | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 30.83 | 1:05.35 | |||||
10 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.72 | 1:06.40 | |||||
11 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 30.81 | 1:06.85 | |||||
12 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 31.27 | 1:06.87 | |||||
13 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.11 | 1:06.98 | |||||
14 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 31.27 | 1:07.51 | |||||
15 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 31.15 | 1:08.55 | |||||
16 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 31.53 | 1:09.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 23 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 59.18 2008-06-15 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 27.46 | 58.87 | |||||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.94 | 1:01.69 | |||||
3 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 29.77 | 1:03.49 | |||||
4 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 30.14 | 1:03.98 | |||||
5 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 29.94 | 1:05.50 | |||||
6 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.53 | 1:06.01 | |||||
7 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 30.08 | 1:06.04 | |||||
8 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 30.55 | 1:06.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 25.59 | 51.94 | |||||
2 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 26.08 | 52.02 | |||||
3 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 25.06 | 52.05 | |||||
4 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.38 | 52.38 | |||||
5 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 25.77 | 52.65 | |||||
6 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 25.60 | 53.08 | |||||
7 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 25.95 | 53.52 | |||||
7 | Tino Mandrup Vennike | 1990 | Herlev Svømning | 26.10 | 53.52 | |||||
9 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 25.93 | 53.76 | |||||
10 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 25.82 | 54.03 | |||||
11 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 25.79 | 54.29 | |||||
12 | Michael Poulsen | 1981 | Silkeborg Svømmeklub | 25.81 | 54.30 | |||||
13 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 26.09 | 54.37 | |||||
14 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 26.13 | 54.49 | |||||
15 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 25.96 | 54.51 | |||||
16 | Jacob Carstensen | 1978 | West Swim Esbjerg | 26.47 | 54.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 26.16 | 54.56 | |||||
18 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.11 | 54.57 | |||||
19 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.44 | 54.62 | |||||
20 | Rasmus Sefeld | 1989 | Farum Svømmeklub | 26.32 | 54.65 | |||||
21 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 26.36 | 54.85 | |||||
22 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 26.57 | 54.88 | |||||
23 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.42 | 54.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
24 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 27.02 | 54.92 | |||||
25 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 26.89 | 55.20 | |||||
26 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 26.63 | 55.33 | |||||
27 | Martin Saugstrup | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.74 | 55.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
28 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 26.11 | 55.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
29 | Johan Seistrup | 1989 | Delta Swim | 26.41 | 55.53 | |||||
30 | Morten Køhler | 1991 | Odense Svømme Klub | 27.07 | 55.66 | |||||
31 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 26.68 | 55.73 | |||||
32 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 26.94 | 55.76 | |||||
33 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 26.54 | 55.84 | |||||
34 | Christian Erichsen | 1990 | Albertslund IF | 27.51 | 55.85 | |||||
35 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.33 | 56.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
36 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 26.82 | 56.04 | |||||
37 | Mikkel Bruun | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 26.74 | 56.05 | |||||
38 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 26.88 | 56.21 | |||||
39 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.31 | 56.23 | |||||
39 | Nicklas Luplau | 1989 | Køge Svømmeklub | 26.98 | 56.23 | |||||
41 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 26.60 | 56.55 | |||||
42 | Kasper Linddal | 1986 | Nyborg Svømmeklub | 26.68 | 56.65 | |||||
43 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.33 | 56.72 | |||||
44 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.88 | 56.73 | |||||
45 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 27.25 | 56.74 | |||||
46 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 26.87 | 56.90 | |||||
47 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 27.42 | 57.08 | |||||
48 | Magnus K. Johannesen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 26.92 | 57.16 | |||||
49 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 27.65 | 57.41 | |||||
50 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 27.32 | 57.43 | |||||
51 | Oliver Bjørner Søe | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 27.90 | 57.48 | |||||
52 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.61 | 57.74 | |||||
53 | Thomas Steenberg | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 27.63 | 57.83 | |||||
54 | Bjarke Rasmussen | 1992 | Jyllinge Gundsømagle IF | 28.00 | 57.85 | |||||
55 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.11 | 58.42 | |||||
56 | Nicolai Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 27.75 | 58.68 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 24 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 23.73 | 49.57 | |||||
2 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 25.20 | 51.54 | |||||
3 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 25.56 | 52.50 | |||||
4 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 25.38 | 53.06 | |||||
5 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.76 | 53.31 | |||||
6 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 25.63 | 53.56 | |||||
7 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 25.96 | 53.77 | |||||
8 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.86 | 53.78 | |||||
9 | Michael Poulsen | 1981 | Silkeborg Svømmeklub | 25.89 | 54.09 | |||||
10 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 26.07 | 54.10 | |||||
11 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 25.79 | 54.12 | |||||
12 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 26.19 | 54.33 | |||||
13 | Tino Mandrup Vennike | 1990 | Herlev Svømning | 26.39 | 54.37 | |||||
14 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 26.15 | 54.63 | |||||
15 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 26.30 | 54.76 | |||||
16 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 32.84 | 1:08.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 24 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 24.24 | 50.47 | |||||
2 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 23.53 | 50.59 | |||||
3 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 24.88 | 51.62 | |||||
4 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.70 | 52.97 | |||||
5 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 25.64 | 53.33 | |||||
6 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 26.07 | 53.46 | |||||
7 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 25.39 | 53.80 | |||||
8 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.72 | 53.85 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 38.02 | 1:19.27 | 1:58.81 | 2:38.32 | |||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 36.14 | 1:18.16 | 1:59.27 | 2:39.94 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 37.02 | 1:18.50 | 1:59.32 | 2:40.05 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 37.61 | 1:19.74 | 2:01.45 | 2:43.07 | |||
5 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 37.73 | 1:19.86 | 2:01.93 | 2:44.12 | |||
6 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.63 | 1:19.01 | 2:00.94 | 2:44.86 | |||
7 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 38.78 | 1:20.42 | 2:02.90 | 2:45.68 | |||
8 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.37 | 1:18.04 | 2:01.76 | 2:46.58 | |||
9 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.02 | 1:19.61 | 2:02.37 | 2:47.18 | |||
10 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 38.47 | 1:19.27 | 2:01.99 | 2:47.94 | |||
11 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.60 | 1:20.55 | 2:03.59 | 2:48.04 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 38.33 | 1:20.33 | 2:03.91 | 2:48.68 | |||
13 | Tina Flaskager | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 39.62 | 1:23.11 | 2:06.63 | 2:49.87 | |||
14 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.78 | 1:22.09 | 2:05.80 | 2:50.00 | |||
15 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.11 | 1:21.53 | 2:06.05 | 2:50.32 | |||
16 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 38.62 | 1:21.78 | 2:05.92 | 2:50.45 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 38.32 | 1:21.71 | 2:05.76 | 2:50.55 | |||
18 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.13 | 1:23.62 | 2:07.93 | 2:51.08 | |||
19 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 38.71 | 1:21.98 | 2:05.91 | 2:51.10 | |||
20 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 38.73 | 1:23.07 | 2:07.31 | 2:51.32 | |||
21 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 38.19 | 1:21.79 | 2:06.67 | 2:51.47 | |||
22 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 39.21 | 1:24.09 | 2:07.65 | 2:51.99 | |||
23 | Louise Fleron | 1990 | GI-40 Hermes | 39.47 | 1:23.28 | 2:07.85 | 2:52.34 | |||
24 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 39.89 | 1:23.93 | 2:08.11 | 2:52.39 | |||
25 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 38.21 | 1:21.67 | 2:05.96 | 2:52.47 | |||
26 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.90 | 1:24.09 | 2:08.51 | 2:53.12 | |||
26 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f. | 39.87 | 1:23.54 | 2:08.07 | 2:53.12 | |||
28 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.82 | 1:21.82 | 2:07.34 | 2:53.21 | |||
29 | Mie Thorup | 1986 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.12 | 1:23.02 | 2:07.83 | 2:53.67 | |||
30 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Delta Swim | 39.45 | 1:23.47 | 2:09.34 | 2:54.10 | |||
31 | Ditte Damgaard | 1993 | Kalundborg SK | 38.08 | 1:21.31 | 2:08.00 | 2:54.73 | |||
32 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.16 | 1:23.94 | 2:09.61 | 2:54.96 | |||
33 | Josefine Rytter | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.05 | 1:24.61 | 2:09.79 | 2:55.58 | |||
34 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.75 | 1:25.09 | 2:10.56 | 2:55.72 | |||
35 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.33 | 1:23.52 | 2:09.55 | 2:55.82 | |||
36 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 41.17 | 1:25.56 | 2:10.70 | 2:55.89 | |||
37 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 37.89 | 1:22.44 | 2:08.57 | 2:56.30 | |||
38 | Kimmie Thorsen | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 39.69 | 1:24.75 | 2:10.62 | 2:56.52 | |||
39 | Charlotte Tomra | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 39.87 | 1:24.24 | 2:10.20 | 2:56.54 | |||
40 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 39.79 | 1:24.15 | 2:10.26 | 2:56.83 | |||
41 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 40.23 | 1:25.60 | 2:11.23 | 2:58.19 | |||
42 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.85 | 1:23.92 | 2:13.34 | 3:02.35 | |||
43 | Yalda Ghaznavi | 1992 | Køge Svømmeklub | 43.13 | 1:31.48 | 2:17.58 | 3:04.81 | |||
44 | Maria Brinkkjær | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 40.32 | 1:25.76 | 2:13.87 | 3:04.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 34.00 | 1:11.86 | 1:50.86 | 2:30.32 | |||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 38.21 | 1:20.79 | 2:02.52 | 2:43.89 | |||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 37.73 | 1:19.84 | 2:02.06 | 2:44.64 | |||
4 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 38.29 | 1:20.23 | 2:02.25 | 2:44.70 | |||
5 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 38.21 | 1:19.75 | 2:02.07 | 2:44.76 | |||
6 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.79 | 1:19.89 | 2:02.80 | 2:45.80 | |||
7 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 38.39 | 1:20.82 | 2:03.72 | 2:46.20 | |||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.30 | 1:20.06 | 2:04.47 | 2:48.98 | |||
9 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.47 | 1:21.44 | 2:05.75 | 2:49.24 | |||
10 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 37.66 | 1:19.88 | 2:04.16 | 2:49.43 | |||
11 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.86 | 1:22.07 | 2:05.96 | 2:49.83 | |||
12 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 38.31 | 1:21.49 | 2:05.81 | 2:50.39 | |||
13 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 39.53 | 1:23.61 | 2:07.58 | 2:51.24 | |||
14 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.69 | 1:23.78 | 2:08.28 | 2:51.58 | |||
15 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 38.91 | 1:22.50 | 2:06.86 | 2:52.49 | |||
16 | Tina Flaskager | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 42.14 | 1:28.20 | 2:13.12 | 2:58.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 26 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 29.37 | 1:01.39 | 1:33.69 | 2:05.37 | |||
2 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 29.83 | 1:02.27 | 1:35.01 | 2:07.72 | |||
3 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 30.12 | 1:02.95 | 1:35.92 | 2:08.77 | |||
4 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.33 | 1:04.04 | 1:36.41 | 2:09.20 | |||
5 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.65 | 1:03.77 | 1:37.83 | 2:11.78 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 31.57 | 1:05.45 | 1:38.86 | 2:12.22 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.91 | 1:05.21 | 1:39.45 | 2:12.89 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.67 | 1:05.46 | 1:39.84 | 2:13.46 | |||
9 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 30.99 | 1:05.47 | 1:41.32 | 2:14.41 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 31.55 | 1:05.53 | 1:40.13 | 2:14.41 | |||
11 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 31.78 | 1:05.99 | 1:40.38 | 2:14.67 | |||
12 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.62 | 1:05.82 | 1:41.03 | 2:15.23 | |||
13 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 32.34 | 1:06.35 | 1:41.08 | 2:15.64 | |||
14 | Christian Erichsen | 1990 | Albertslund IF | 33.47 | 1:09.34 | 1:44.14 | 2:17.68 | |||
15 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 32.18 | 1:06.69 | 1:42.01 | 2:17.78 | |||
15 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 33.57 | 1:08.62 | 1:43.45 | 2:17.78 | |||
17 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 33.19 | 1:08.75 | 1:43.79 | 2:18.40 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Jonathan Mills | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.36 | 1:07.84 | 1:42.99 | 2:18.82 | |||
19 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 33.09 | 1:08.70 | 1:44.46 | 2:21.14 | |||
20 | Andreas Holkjær | 1990 | Allerød Svømmeklub | 33.22 | 1:08.95 | 1:45.11 | 2:21.22 | |||
21 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.17 | 1:09.61 | 1:45.85 | 2:21.38 | |||
22 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.19 | 1:07.57 | 1:44.69 | 2:21.44 | |||
23 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 33.18 | 1:08.74 | 1:45.27 | 2:21.73 | |||
24 | Emil Skovfoged | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 32.53 | 1:08.58 | 1:45.67 | 2:22.16 | |||
25 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 33.45 | 1:09.65 | 1:46.37 | 2:22.38 | |||
26 | Anders Jensen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 34.25 | 1:10.53 | 1:46.89 | 2:22.64 | |||
27 | Peter Schultz | 1976 | U.S.G | 32.85 | 1:07.71 | 1:44.58 | 2:22.95 | |||
28 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 32.57 | 1:08.93 | 1:45.82 | 2:23.24 | Deltager ikke i finalen | ||
29 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.10 | 1:10.70 | 1:47.40 | 2:23.78 | |||
30 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 33.16 | 1:09.57 | 1:47.90 | 2:25.33 | |||
31 | Nikolai Ryberg | 1990 | Slangerup Svømmeklub | 34.00 | 1:10.64 | 1:48.05 | 2:25.81 | |||
32 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 33.28 | 1:10.88 | 1:48.12 | 2:25.99 | |||
33 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.57 | 1:09.42 | 1:48.26 | 2:26.26 | |||
34 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 34.37 | 1:10.56 | 1:48.18 | 2:26.37 | |||
35 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 35.43 | 1:12.56 | 1:49.93 | 2:26.91 | |||
36 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 33.43 | 1:11.70 | 1:51.05 | 2:27.69 | |||
37 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.07 | 1:08.88 | 1:47.86 | 2:27.70 | |||
38 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 33.73 | 1:11.55 | 1:49.90 | 2:27.97 | |||
39 | Thomas Skotte | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 33.46 | 1:10.01 | 1:48.50 | 2:28.74 | |||
40 | Ask T. Nordestgaard | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 36.01 | 1:14.54 | 1:54.13 | 2:32.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 28.80 | 1:00.41 | 1:32.45 | 2:03.89 | |||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | 1:01.76 | 1:34.31 | 2:06.46 | |||
3 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 29.63 | 1:01.22 | 1:33.37 | 2:06.83 | |||
4 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 30.24 | 1:02.95 | 1:35.58 | 2:08.64 | |||
5 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 31.65 | 1:06.46 | 1:41.09 | 2:13.48 | |||
6 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.88 | 1:05.77 | 1:40.56 | 2:13.97 | |||
7 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 31.85 | 1:06.14 | 1:40.75 | 2:14.87 | |||
8 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 32.81 | 1:09.27 | 1:46.60 | 2:23.89 | |||
9 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 32.19 | 1:06.40 | 1:40.90 | 2:15.33 | |||
10 | Christian Erichsen | 1990 | Albertslund IF | 32.52 | 1:07.43 | 1:41.73 | 2:16.04 | |||
11 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 31.51 | 1:05.88 | 1:42.37 | 2:18.74 | |||
12 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 32.91 | 1:07.94 | 1:43.39 | 2:19.36 | |||
13 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.32 | 1:08.08 | 1:44.10 | 2:20.41 | |||
14 | Jonathan Mills | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.36 | 1:07.96 | 1:44.40 | 2:21.05 | |||
15 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 33.19 | 1:09.27 | 1:46.24 | 2:22.80 | |||
16 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.77 | 1:10.66 | 1:47.56 | 2:23.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 27 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 400m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:40.34 2008-06-14 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 4:58.43 1988-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:06.58 | 2:26.78 | 3:50.68 | 4:57.74 | Dansk Rekord - Junior | ||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:09.11 | 2:28.01 | 3:52.72 | 5:01.57 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Tina Flaskager | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.88 | 2:34.83 | 4:03.58 | 5:16.31 | |||
4 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 1:13.10 | 2:38.93 | 4:05.84 | 5:16.40 | |||
5 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.39 | 2:33.95 | 4:04.23 | 5:17.04 | |||
6 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 1:13.35 | 2:38.03 | 4:09.85 | 5:18.70 | |||
7 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.05 | 2:35.44 | 4:08.02 | 5:18.77 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 1:13.01 | 2:34.53 | 4:06.56 | 5:18.96 | |||
9 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:12.10 | 2:31.18 | 4:07.62 | 5:20.74 | |||
10 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 1:10.79 | 2:30.41 | 4:05.23 | 5:21.34 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.56 | 2:29.65 | 4:07.35 | 5:21.46 | |||
12 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.84 | 2:36.88 | 4:11.02 | 5:22.31 | |||
13 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svømning | 1:13.42 | 2:37.58 | 4:07.44 | 5:22.47 | |||
14 | Caroline Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:12.24 | 2:36.22 | 4:12.04 | 5:22.92 | |||
15 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 1:13.25 | 2:39.28 | 4:13.01 | 5:24.15 | |||
16 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.48 | 2:39.72 | 4:12.26 | 5:24.20 | |||
17 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 1:12.66 | 2:31.12 | 4:10.13 | 5:24.47 | |||
18 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:14.11 | 2:35.43 | 4:12.34 | 5:24.59 | |||
19 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:10.88 | 2:35.99 | 4:10.18 | 5:24.77 | |||
20 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 1:15.79 | 2:36.49 | 4:13.03 | 5:25.15 | |||
21 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:12.57 | 2:33.50 | 4:11.04 | 5:26.04 | |||
22 | Matilde Riis | 1988 | Køge Svømmeklub | 1:14.21 | 2:39.50 | 4:13.82 | 5:26.20 | |||
23 | Kristine Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.87 | 2:34.00 | 4:13.77 | 5:27.33 | |||
24 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 1:15.09 | 2:41.39 | 4:13.68 | 5:27.65 | |||
25 | Mie Lønne | 1992 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.83 | 2:38.04 | 4:13.51 | 5:27.72 | |||
26 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF af 1939 | 1:14.24 | 2:38.60 | 4:14.58 | 5:28.74 | |||
27 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.58 | 2:34.15 | 4:16.92 | 5:29.16 | |||
28 | Charlotte Tomra | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:18.38 | 2:41.56 | 4:14.62 | 5:29.21 | |||
29 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.49 | 2:39.06 | 4:18.52 | 5:29.95 | Deltager ikke i finalen | ||
30 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.39 | 2:36.60 | 4:11.36 | 5:30.03 | |||
31 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.27 | 2:37.66 | 4:15.84 | 5:30.60 | |||
32 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:18.10 | 2:42.05 | 4:18.13 | 5:31.42 | |||
33 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.43 | 2:42.68 | 4:16.63 | 5:32.09 | |||
34 | Marianne Duijm | 1993 | Jyllinge Gundsømagle IF | 1:18.16 | 2:44.04 | 4:17.93 | 5:32.46 | |||
35 | Marianne Juhl | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:16.81 | 2:44.35 | 4:21.73 | 5:33.69 | |||
36 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:15.23 | 2:42.82 | 4:16.59 | 5:35.02 | |||
37 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.90 | 2:38.87 | 4:19.07 | 5:35.74 | |||
38 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.52 | 2:48.85 | 4:19.75 | 5:36.65 | |||
39 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.60 | 2:45.40 | 4:24.18 | 5:37.50 | |||
40 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.69 | 2:42.28 | 4:19.96 | 5:37.79 | |||
41 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.82 | 2:47.61 | 4:24.57 | 5:39.09 | |||
42 | Line Fyrstenborg | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.79 | 2:44.75 | 4:23.84 | 5:39.40 | |||
43 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 1:17.75 | 2:49.69 | 4:21.02 | 5:44.05 | |||
44 | Celina Dreisig | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 1:18.92 | 2:46.43 | 4:26.75 | 5:47.65 | |||
45 | Lene Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 1:23.65 | 2:55.22 | 4:33.38 | 5:54.78 | |||
46 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.13 | 2:48.40 | 4:36.01 | 5:56.34 | |||
- | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hd i vend 300m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:40.34 2008-06-14 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 4:58.43 1988-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:06.44 | 2:26.36 | 3:50.90 | 4:57.25 | Dansk Rekord - Junior | ||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 1:13.77 | 2:38.44 | 4:04.36 | 5:12.36 | |||
3 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.45 | 2:32.47 | 4:02.59 | 5:14.85 | |||
4 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:13.60 | 2:32.72 | 4:06.82 | 5:16.10 | |||
5 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.43 | 2:30.06 | 4:07.15 | 5:17.62 | |||
6 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 1:13.17 | 2:34.23 | 4:07.79 | 5:19.68 | |||
7 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 1:13.25 | 2:38.10 | 4:11.43 | 5:20.09 | |||
8 | Tina Flaskager | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.59 | 2:33.37 | 4:03.52 | 5:22.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 03 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 7:32.75 2005-03-22 |
Dansk Rekord Junior: Sædding-Guldager IF (1900) 7:47.49 1995-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 7:31.99 | DR - 1. sv. DR | |||||
Mads Glæsner | 1988 | 52.51 | 1:48.51 | 1:48.51 | ||||||
Emil Dall-Nielsen | 1984 | 53.96 | 1:52.55 | 3:41.06 | ||||||
Andreas Holkjær | 1990 | 56.52 | 1:55.90 | 5:36.96 | ||||||
Johan Peen | 1988 | 55.62 | 1:55.03 | 7:31.99 | ||||||
2 | Wes Herrer | 0 | West Swim Esbjerg | 7:32.03 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 53.67 | 1:50.29 | 1:50.29 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 56.57 | 1:57.85 | 3:48.14 | ||||||
Jon Rud | 1986 | 52.99 | 1:50.42 | 5:38.56 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 54.73 | 1:53.47 | 7:32.03 | ||||||
3 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 7:51.21 | ||||||
Frederik Siem Pedersen | 1991 | 56.01 | 1:55.69 | 1:55.69 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 56.98 | 1:59.36 | 3:55.05 | ||||||
Anders Lie | 1991 | 57.31 | 1:57.97 | 5:53.02 | ||||||
Jonas Hansen | 1991 | 56.66 | 1:58.19 | 7:51.21 | ||||||
4 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:54.99 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 57.10 | 1:58.58 | 1:58.58 | ||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 56.53 | 1:58.11 | 3:56.69 | ||||||
Simon Salinas | 1985 | 56.70 | 1:58.04 | 5:54.73 | ||||||
Daniel Svendsen | 1990 | 56.84 | 2:00.26 | 7:54.99 | ||||||
5 | Gsc Herrer 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 8:02.16 | ||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 57.06 | 1:59.90 | 1:59.90 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 57.33 | 2:00.04 | 3:59.94 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 59.52 | 2:04.43 | 6:04.37 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 56.60 | 1:57.79 | 8:02.16 | ||||||
6 | Gti Herrer 1 | 0 | GTI | 8:03.98 | ||||||
Lasse Offersen | 1989 | 56.65 | 1:56.52 | 1:56.52 | ||||||
Jonas Westergaard | 1990 | 58.74 | 2:00.44 | 3:56.96 | ||||||
Martin Madsen | 1990 | 58.87 | 2:04.08 | 6:01.04 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 59.35 | 2:02.94 | 8:03.98 | ||||||
7 | Vat Herrer 1 | 0 | VAT | 8:05.42 | ||||||
Anders Jensen | 1987 | 57.30 | 2:00.23 | 2:00.23 | ||||||
Christian Erichsen | 1990 | 59.70 | 2:03.20 | 4:03.43 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 58.08 | 2:01.28 | 6:04.71 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 59.08 | 2:00.71 | 8:05.42 | ||||||
8 | Silkeborg Herrer | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 8:08.45 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 59.23 | 2:04.07 | 2:04.07 | ||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 58.69 | 1:59.40 | 4:03.47 | ||||||
David Adelskov | 1987 | 1:00.08 | 2:05.33 | 6:08.80 | ||||||
Jesper Andersen | 1989 | 57.93 | 1:59.65 | 8:08.45 | ||||||
9 | Hold Sen | 0 | Lyngby Svømmeklub | 8:08.95 | ||||||
Sune Thonesen | 1983 | 57.73 | 1:58.98 | 1:58.98 | ||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 57.25 | 2:02.39 | 4:01.37 | ||||||
Magnus Iversen | 1991 | 59.05 | 2:05.08 | 6:06.45 | ||||||
Peter Skotte | 1991 | 58.03 | 2:02.50 | 8:08.95 | ||||||
10 | Aalborg Herrer Senior | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:09.22 | ||||||
Patrick Butler | 1990 | 1:00.02 | 2:06.67 | 2:06.67 | ||||||
Palle Gordon | 1987 | 57.06 | 1:56.64 | 4:03.31 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 59.09 | 2:01.52 | 6:04.83 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 59.68 | 2:04.39 | 8:09.22 | ||||||
11 | Sto 95 Herrer | 0 | STO 95 | 8:15.87 | ||||||
Stephan Norman Østergaard | 1989 | 56.12 | 1:57.88 | 1:57.88 | ||||||
Morten Køhler | 1991 | 57.96 | 2:01.57 | 3:59.45 | ||||||
Lars Wermuth | 1993 | 59.62 | 2:05.66 | 6:05.11 | ||||||
Martin T. Nielsen | 1990 | 1:01.40 | 2:10.76 | 8:15.87 | ||||||
12 | Gti Herrer 2 | 0 | GTI | 8:24.25 | ||||||
Teiz Mølgaard | 1992 | 1:00.09 | 2:06.61 | 2:06.61 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 1:00.01 | 2:05.56 | 4:12.17 | ||||||
Emil Cortes Andre | 1990 | 1:00.26 | 2:05.25 | 6:17.42 | ||||||
Magnus Mouritsen | 1992 | 1:01.18 | 2:06.83 | 8:24.25 | ||||||
13 | Vat Herrer 2 | 0 | VAT | 8:57.01 | ||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 1:01.77 | 2:11.80 | 2:11.80 | ||||||
Emil Eller | 1991 | 1:05.42 | 2:14.87 | 4:26.67 | ||||||
Anders Lykke Larsen | 1992 | 1:05.43 | 2:15.05 | 6:41.72 | ||||||
Morten Møller | 1992 | 1:04.96 | 2:15.29 | 8:57.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 30 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.62 2008-03-23 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.58 | ||||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 26.68 | ||||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.28 | ||||||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.34 | ||||||
5 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 27.44 | ||||||
6 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 27.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | Suðuroyar Svimjifelag | 27.55 | ||||||
8 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.68 | ||||||
9 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 27.69 | ||||||
10 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 27.81 | ||||||
11 | Maja Tingberg Kruse | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 27.86 | ||||||
12 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 27.91 | ||||||
13 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.04 | ||||||
14 | Pernille Juel | 1994 | Næstved IF | 28.09 | ||||||
15 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.34 | ||||||
15 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.34 | ||||||
17 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 28.37 | ||||||
18 | Ida Lau | 1986 | Roskilde Svømning | 28.46 | ||||||
19 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 28.48 | ||||||
19 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 28.48 | ||||||
21 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 28.64 | ||||||
22 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 28.71 | ||||||
23 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.72 | ||||||
24 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 28.80 | ||||||
25 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.81 | ||||||
26 | Maja Sofie Hansen | 1991 | Ishøj Svømme Klub | 28.83 | ||||||
26 | Anna Aagaard | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.83 | ||||||
28 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 28.84 | ||||||
28 | Julie Langhorn | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 28.84 | ||||||
30 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.87 | ||||||
31 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.94 | ||||||
31 | Josephine Uhrbrand | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 28.94 | ||||||
33 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 28.98 | ||||||
34 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.99 | ||||||
35 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 29.01 | ||||||
36 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.04 | ||||||
37 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.06 | ||||||
38 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.16 | ||||||
39 | Emilie Egesborg | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 29.17 | ||||||
40 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 29.18 | ||||||
41 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 29.24 | ||||||
42 | Anette Hansen | 1988 | Swim Team Esbjerg | 29.25 | ||||||
43 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.29 | ||||||
44 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 29.30 | ||||||
45 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.35 | ||||||
46 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.39 | ||||||
46 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.39 | ||||||
48 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 29.44 | ||||||
49 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.48 | ||||||
50 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF af 1939 | 29.50 | ||||||
51 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 29.55 | ||||||
52 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.62 | ||||||
53 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 29.66 | ||||||
54 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.68 | ||||||
55 | Birka Månsson | 1992 | Svømmeklubben MK 31 | 29.72 | ||||||
56 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 29.74 | ||||||
56 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.74 | ||||||
58 | Sabrina Krumbæk Jørgensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.77 | ||||||
59 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.78 | ||||||
60 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.81 | ||||||
61 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 29.84 | ||||||
62 | Laura Tvermoes | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.95 | ||||||
63 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 29.98 | ||||||
64 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | ||||||
65 | Nadine Holtorp | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.16 | ||||||
65 | Helena Stanbury | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.16 | ||||||
67 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 30.20 | ||||||
68 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 30.43 | ||||||
69 | Lea Wiencke | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.82 | ||||||
- | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 30 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.62 2008-03-23 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.69 | ||||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 26.72 | ||||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 26.81 | ||||||
4 | Maja Tingberg Kruse | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 27.31 | ||||||
5 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 27.36 | ||||||
6 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.43 | ||||||
7 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | Suðuroyar Svimjifelag | 27.48 | ||||||
8 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 27.52 | ||||||
9 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 27.85 | ||||||
10 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.88 | ||||||
11 | Pernille Juel | 1994 | Næstved IF | 28.10 | ||||||
12 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 28.16 | ||||||
13 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 28.19 | ||||||
14 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 28.31 | ||||||
15 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.35 | ||||||
16 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 28.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 30 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.62 2008-03-23 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.90 | Dansk Rekord - Senior | |||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 26.40 | ||||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 26.57 | ||||||
4 | Maja Tingberg Kruse | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 26.93 | ||||||
5 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 27.14 | ||||||
6 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.21 | ||||||
7 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 27.59 | ||||||
8 | Shaila Millum Garðarnar | 1984 | Suðuroyar Svimjifelag | 27.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 29.08 | Dansk Rekord - Senior | |||||
2 | Mathias Andersen | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 30.09 | ||||||
3 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.32 | ||||||
4 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | Roskilde Svømning | 30.43 | ||||||
5 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Syd | 30.48 | ||||||
6 | Rasmus Sefeld | 1989 | Farum Svømmeklub | 30.53 | ||||||
7 | Jesper Kristensen | 1982 | Lyngby Svømmeklub | 30.57 | ||||||
8 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 30.70 | ||||||
9 | Kristian Outinen | 1983 | Helsingør Svømmeklub | 30.73 | ||||||
10 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 31.06 | ||||||
11 | Jon Pommersgaard | 1990 | Nakskov Svømme Klub | 31.28 | ||||||
12 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 31.31 | ||||||
12 | Brian Lagoni | 1985 | Horsens Svømmeklub | 31.31 | ||||||
14 | Thomas Saugstrup | 1990 | West Swim Esbjerg | 31.34 | ||||||
15 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.41 | ||||||
15 | Nicolai Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 31.41 | ||||||
17 | Alex Søgaard | 1986 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.48 | ||||||
18 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 31.50 | ||||||
19 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.65 | ||||||
20 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 31.67 | ||||||
21 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.90 | ||||||
22 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 31.92 | ||||||
23 | Jesper Hansen | 1989 | Farum Svømmeklub | 31.94 | ||||||
24 | Tobias Kragholm | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 31.95 | ||||||
25 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 32.04 | ||||||
26 | Sebastian Storm | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.08 | ||||||
27 | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | 32.24 | ||||||
28 | Tino Mandrup Vennike | 1990 | Herlev Svømning | 32.26 | ||||||
29 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 32.34 | ||||||
30 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.35 | ||||||
31 | Kenneth Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 32.43 | ||||||
32 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.49 | ||||||
33 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 32.55 | ||||||
34 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 32.65 | ||||||
35 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.68 | ||||||
36 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 32.73 | ||||||
37 | Emil Cortes Andre | 1990 | Greve Svømmeklub | 32.83 | ||||||
38 | Magnus K. Johannesen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.96 | ||||||
39 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 33.08 | ||||||
40 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.20 | ||||||
41 | Mads Sørensen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 33.22 | ||||||
42 | Christian Christensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 33.25 | ||||||
43 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 33.37 | ||||||
44 | Jonathan Nielsen | 1991 | Farum Svømmeklub | 33.42 | ||||||
45 | Mads Lyng | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.50 | ||||||
46 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 33.53 | ||||||
47 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 33.90 | ||||||
48 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 34.03 | ||||||
49 | Johan Seistrup | 1989 | Delta Swim | 34.09 | ||||||
50 | Ole Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 34.13 | ||||||
51 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.41 | ||||||
52 | Alexander B. Ottesen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 34.99 | ||||||
53 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 36.80 | ||||||
- | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 31 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 29.76 | ||||||
2 | Kristian Outinen | 1983 | Helsingør Svømmeklub | 30.02 | ||||||
3 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Syd | 30.08 | ||||||
4 | Mathias Andersen | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 30.16 | ||||||
5 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.17 | ||||||
6 | Jesper Kristensen | 1982 | Lyngby Svømmeklub | 30.28 | ||||||
7 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | Roskilde Svømning | 30.31 | ||||||
8 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 30.52 | ||||||
9 | Rasmus Sefeld | 1989 | Farum Svømmeklub | 30.65 | ||||||
10 | Jon Kærsgaard | 1984 | Horsens Svømmeklub | 31.14 | ||||||
11 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 31.20 | ||||||
12 | Jon Pommersgaard | 1990 | Nakskov Svømme Klub | 31.27 | ||||||
13 | Nicolai Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 31.36 | ||||||
14 | Brian Lagoni | 1985 | Horsens Svømmeklub | 31.37 | ||||||
15 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.55 | ||||||
- | Thomas Saugstrup | 1990 | West Swim Esbjerg | DSQ | Flyben i start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 31 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 29.24 2006-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.48 2006-06-18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Outinen | 1983 | Helsingør Svømmeklub | 29.23 | ||||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 29.48 | ||||||
3 | Jesper Kristensen | 1982 | Lyngby Svømmeklub | 30.05 | ||||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Syd | 30.16 | ||||||
5 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | Roskilde Svømning | 30.39 | ||||||
6 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.48 | ||||||
7 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 30.56 | ||||||
8 | Mathias Andersen | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 30.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.15 | ||||||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.76 | ||||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.92 | ||||||
4 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 31.40 | ||||||
5 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 31.50 | ||||||
6 | Annine Johansen | 1984 | Helsingør Svømmeklub | 31.53 | ||||||
7 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 31.54 | ||||||
8 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 32.11 | ||||||
10 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 32.17 | ||||||
11 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 32.29 | ||||||
12 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 32.34 | ||||||
13 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 32.43 | ||||||
14 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.46 | ||||||
15 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 32.57 | ||||||
16 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 32.70 | ||||||
17 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 32.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
18 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 32.81 | ||||||
19 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.86 | ||||||
20 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 32.89 | ||||||
21 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.07 | ||||||
22 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.08 | ||||||
23 | Stine Malle | 1990 | Herning Svømmeklub | 33.13 | ||||||
24 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.16 | ||||||
25 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | Ishøj Svømme Klub | 33.26 | ||||||
26 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 33.30 | ||||||
27 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 33.32 | ||||||
28 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.45 | ||||||
29 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 33.47 | ||||||
30 | Natascha Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.54 | ||||||
30 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.54 | ||||||
32 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.55 | ||||||
33 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 33.57 | ||||||
34 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | ||||||
35 | Josephine Uhrbrand | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 33.70 | ||||||
36 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.73 | ||||||
37 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 33.74 | ||||||
38 | Sarah Lorentzen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.81 | ||||||
38 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 33.81 | ||||||
40 | Pernille Juel | 1994 | Næstved IF | 33.96 | ||||||
41 | Julie Christiansen | 1993 | Greve Svømmeklub | 34.04 | ||||||
42 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 34.07 | ||||||
43 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.09 | ||||||
44 | Maja Sofie Hansen | 1991 | Ishøj Svømme Klub | 34.10 | ||||||
45 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.12 | ||||||
46 | Kristine Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 34.14 | ||||||
46 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.14 | ||||||
48 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 34.16 | ||||||
49 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.18 | ||||||
50 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 34.24 | ||||||
51 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub | 34.31 | ||||||
52 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 34.42 | ||||||
53 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.49 | ||||||
54 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 34.56 | ||||||
55 | Birka Månsson | 1992 | Svømmeklubben MK 31 | 34.69 | ||||||
56 | Sidsel Henriksen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 34.70 | ||||||
57 | Christine Bjerre | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 34.81 | ||||||
58 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 34.86 | ||||||
59 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 35.03 | ||||||
60 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 35.08 | ||||||
61 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 35.13 | ||||||
62 | Kimmie Ritzau | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 35.18 | ||||||
63 | Bolette Lisbygd | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.30 | ||||||
64 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.33 | ||||||
65 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Bov IF | 35.35 | ||||||
66 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 35.71 | ||||||
67 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 36.01 | ||||||
68 | Iben T. Johansen | 1989 | Aalborg Svømmeklub | 36.05 | ||||||
69 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 36.53 | ||||||
70 | Trine Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 36.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 32 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.91 | ||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.22 | ||||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.65 | ||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 30.87 | ||||||
5 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 31.25 | ||||||
6 | Annine Johansen | 1984 | Helsingør Svømmeklub | 31.41 | ||||||
7 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 31.73 | ||||||
8 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 32.08 | ||||||
9 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 32.10 | ||||||
10 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 32.27 | ||||||
11 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 32.34 | ||||||
12 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.74 | ||||||
13 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 32.79 | ||||||
14 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 32.86 | ||||||
15 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 32.98 | ||||||
16 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 33.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 32 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.67 | ||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.09 | ||||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.72 | ||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsømagle IF | 31.08 | ||||||
5 | Annine Johansen | 1984 | Helsingør Svømmeklub | 31.16 | ||||||
6 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 31.35 | ||||||
7 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 31.57 | ||||||
8 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 32.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 400m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:20.98 2002-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Holkjær | 1990 | Allerød Svømmeklub | 1:03.22 | 2:17.61 | 3:36.81 | 4:39.48 | |||
2 | Mads Jensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.38 | 2:14.08 | 3:34.84 | 4:40.99 | |||
3 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 1:04.04 | 2:18.34 | 3:37.53 | 4:41.49 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Jacob Carstensen | 1978 | West Swim Esbjerg | 1:01.54 | 2:18.26 | 3:37.71 | 4:41.77 | |||
5 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.45 | 2:17.36 | 3:40.20 | 4:42.68 | |||
6 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.43 | 2:13.87 | 3:37.28 | 4:44.19 | |||
7 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 1:04.61 | 2:19.69 | 3:41.61 | 4:45.59 | |||
8 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.95 | 2:18.23 | 3:40.72 | 4:47.05 | |||
9 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 1:05.91 | 2:22.23 | 3:41.59 | 4:47.08 | |||
10 | Morten Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Syd | 1:04.35 | 2:21.50 | 3:39.47 | 4:50.61 | |||
11 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:05.48 | 2:23.25 | 3:46.37 | 4:54.84 | |||
12 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:06.88 | 2:25.21 | 3:47.01 | 4:56.19 | |||
13 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 1:08.10 | 2:23.17 | 3:48.33 | 4:56.85 | |||
14 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:10.81 | 2:30.06 | 3:49.19 | 4:58.67 | |||
15 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:05.13 | 2:22.05 | 3:52.39 | 4:59.21 | |||
16 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.28 | 2:25.56 | 3:48.99 | 5:00.39 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Martin Madsen | 1990 | Greve Svømmeklub | 1:07.20 | 2:28.60 | 3:54.69 | 5:01.35 | |||
18 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 1:05.58 | 2:22.47 | 3:52.82 | 5:01.79 | |||
19 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.18 | 2:28.25 | 3:55.26 | 5:03.33 | |||
20 | Magnus Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 1:10.14 | 2:28.54 | 3:57.42 | 5:03.80 | |||
21 | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | 1:07.25 | 2:28.98 | 3:52.03 | 5:04.01 | |||
22 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 1:05.47 | 2:23.03 | 3:57.17 | 5:05.71 | |||
23 | Mikkel Wagner | 1991 | Herlev Svømning | 1:08.66 | 2:26.45 | 3:55.29 | 5:06.53 | |||
24 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.79 | 2:29.80 | 3:55.99 | 5:07.42 | |||
25 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.52 | 2:31.85 | 3:56.36 | 5:07.43 | |||
26 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.33 | 2:29.09 | 4:00.34 | 5:08.30 | |||
27 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:09.52 | 2:26.65 | 4:02.86 | 5:18.67 | |||
28 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 1:09.67 | 2:29.71 | 4:08.70 | 5:21.32 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 33 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 400m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:20.98 2002-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Carstensen | 1978 | West Swim Esbjerg | 1:00.41 | 2:14.15 | 3:26.94 | 4:26.99 | |||
2 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.08 | 2:16.97 | 3:40.01 | 4:40.23 | |||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.85 | 2:15.09 | 3:37.65 | 4:40.57 | |||
4 | Andreas Holkjær | 1990 | Allerød Svømmeklub | 1:03.52 | 2:18.49 | 3:38.70 | 4:41.31 | |||
5 | Mads Jensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.77 | 2:13.79 | 3:35.61 | 4:41.41 | |||
6 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 1:05.49 | 2:20.98 | 3:42.60 | 4:45.62 | |||
7 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 1:06.68 | 2:22.15 | 3:41.74 | 4:45.78 | |||
8 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.68 | 2:18.64 | 3:41.02 | 4:46.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.43 | 1:14.84 | |||||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 34.51 | 1:14.85 | |||||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 35.49 | 1:15.69 | |||||
4 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 36.72 | 1:16.66 | |||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.05 | 1:16.69 | |||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.60 | 1:17.68 | |||||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 36.71 | 1:17.82 | |||||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.91 | 1:18.23 | |||||
9 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 37.11 | 1:18.65 | |||||
10 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.56 | 1:18.78 | |||||
11 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.44 | 1:19.00 | |||||
12 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.83 | 1:19.19 | |||||
13 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svømning | 37.39 | 1:19.34 | |||||
14 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 37.54 | 1:19.53 | |||||
15 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 38.14 | 1:19.62 | |||||
16 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 37.06 | 1:19.65 | |||||
17 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.12 | 1:19.76 | |||||
18 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.82 | 1:19.81 | |||||
19 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.52 | 1:19.96 | |||||
20 | Maria Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | 37.51 | 1:20.01 | |||||
21 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 37.17 | 1:20.06 | |||||
22 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 37.25 | 1:20.55 | |||||
23 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 38.43 | 1:20.90 | |||||
24 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.51 | 1:21.03 | |||||
24 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.66 | 1:21.03 | |||||
26 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 37.67 | 1:21.13 | |||||
27 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 37.74 | 1:21.16 | |||||
28 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 37.54 | 1:21.20 | |||||
28 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 38.93 | 1:21.20 | |||||
30 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.50 | 1:21.27 | |||||
31 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.60 | 1:21.28 | |||||
32 | Louise Fleron | 1990 | GI-40 Hermes | 38.87 | 1:21.45 | |||||
32 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.33 | 1:21.45 | |||||
34 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 38.12 | 1:21.47 | |||||
34 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f. | 38.78 | 1:21.47 | |||||
36 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 39.09 | 1:21.52 | |||||
36 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Delta Swim | 38.29 | 1:21.52 | |||||
38 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 38.31 | 1:21.90 | |||||
39 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 37.58 | 1:22.08 | |||||
40 | Ditte Damgaard | 1993 | Kalundborg SK | 38.06 | 1:22.31 | |||||
41 | Louise Koch Rasmussen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 39.50 | 1:22.51 | |||||
42 | Kimmie Thorsen | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 38.66 | 1:22.62 | |||||
43 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 38.88 | 1:23.22 | |||||
44 | Charlotte Tomra | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 39.47 | 1:23.35 | |||||
45 | Karoline Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 39.20 | 1:23.43 | |||||
46 | Malene Johansson | 1992 | Farum Svømmeklub | 39.30 | 1:23.46 | |||||
47 | Josefine Rytter | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.72 | 1:23.49 | |||||
48 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.13 | 1:23.60 | |||||
49 | Malene B. Schmidt | 1991 | Bov IF | 39.18 | 1:23.87 | |||||
50 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 38.57 | 1:23.94 | |||||
51 | Yalda Ghaznavi | 1992 | Køge Svømmeklub | 39.35 | 1:23.95 | |||||
52 | Julie Damberg | 1992 | Greve Svømmeklub | 39.54 | 1:24.06 | |||||
53 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 39.55 | 1:24.27 | |||||
54 | Maria Brinkkjær | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 39.45 | 1:25.04 | |||||
55 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 40.12 | 1:25.48 | |||||
56 | Celina Dreisig | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 39.87 | 1:26.35 | |||||
57 | Sabrina Krumbæk Jørgensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 41.22 | 1:27.22 | |||||
58 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 41.59 | 1:29.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 34 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 33.82 | 1:13.12 | |||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.16 | 1:15.55 | |||||
3 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.30 | 1:16.10 | |||||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 36.03 | 1:16.23 | |||||
5 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 36.04 | 1:17.13 | |||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.30 | 1:17.47 | |||||
7 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 36.42 | 1:17.98 | |||||
8 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 36.87 | 1:17.99 | |||||
9 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.90 | 1:18.27 | |||||
10 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 37.54 | 1:18.47 | |||||
11 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.88 | 1:18.61 | |||||
12 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.24 | 1:18.77 | |||||
13 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 37.46 | 1:18.82 | |||||
14 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 37.17 | 1:19.50 | |||||
15 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 37.12 | 1:19.86 | |||||
16 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svømning | 37.34 | 1:19.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.62 | 1:14.41 | |||||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 33.37 | 1:14.80 | |||||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 35.83 | 1:15.69 | |||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.55 | 1:16.13 | |||||
5 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 36.51 | 1:16.41 | |||||
6 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 36.33 | 1:17.30 | |||||
7 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.72 | 1:18.12 | |||||
- | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | DSQ | Flyben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 27.56 | 56.23 | Dansk Rekord - Senior | ||||
2 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.55 | 58.93 | |||||
3 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 28.51 | 59.20 | |||||
4 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 28.76 | 1:00.02 | |||||
5 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 28.95 | 1:00.15 | |||||
6 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.28 | 1:00.37 | |||||
7 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 29.73 | 1:01.11 | |||||
8 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 29.86 | 1:01.67 | |||||
9 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 29.88 | 1:01.94 | |||||
10 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 30.35 | 1:02.16 | |||||
11 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.44 | 1:02.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.98 | 1:03.00 | |||||
13 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.66 | 1:03.03 | |||||
14 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 30.30 | 1:03.14 | |||||
15 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 30.49 | 1:03.20 | |||||
16 | Jonathan Mills | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.79 | 1:03.26 | |||||
17 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 30.77 | 1:03.82 | |||||
18 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 30.38 | 1:03.85 | |||||
19 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 31.25 | 1:03.89 | |||||
20 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 30.66 | 1:04.34 | |||||
21 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.17 | 1:04.93 | |||||
22 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.91 | 1:05.37 | |||||
23 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 31.15 | 1:05.43 | |||||
24 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 31.24 | 1:05.54 | |||||
25 | Nikolai Ryberg | 1990 | Slangerup Svømmeklub | 31.49 | 1:05.55 | |||||
26 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 31.16 | 1:05.61 | |||||
27 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.93 | 1:05.67 | |||||
28 | Patrick Butler | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 31.30 | 1:05.99 | |||||
29 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 32.02 | 1:06.00 | |||||
30 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.17 | 1:06.05 | |||||
31 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 32.47 | 1:06.12 | |||||
32 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.66 | 1:06.19 | |||||
33 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 32.09 | 1:06.22 | |||||
33 | Emil Skovfoged | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 31.73 | 1:06.22 | |||||
35 | Kasper Linddal | 1986 | Nyborg Svømmeklub | 31.51 | 1:06.38 | |||||
36 | Jonas Skall Hansen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 31.66 | 1:06.63 | |||||
36 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 32.45 | 1:06.63 | |||||
38 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 32.35 | 1:07.06 | |||||
39 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.18 | 1:07.47 | |||||
40 | Alexander Westh | 1982 | Hillerød Svømmeklub | 32.11 | 1:07.50 | |||||
41 | Anders Jensen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 33.16 | 1:07.51 | |||||
42 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 33.00 | 1:07.68 | |||||
43 | Martin Lund-Larsen | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 32.38 | 1:08.20 | |||||
44 | Ask T. Nordestgaard | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 33.04 | 1:09.21 | |||||
45 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 35.21 | 1:13.35 | |||||
- | Christian Blach | 1986 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 35 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 27.22 | 55.87 | Dansk Rekord - Senior | ||||
2 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 28.49 | 59.12 | |||||
3 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 28.76 | 59.80 | |||||
4 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.06 | 59.85 | |||||
5 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.72 | 1:00.26 | |||||
6 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 29.58 | 1:00.48 | |||||
7 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 29.82 | 1:01.04 | |||||
8 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 29.73 | 1:01.49 | |||||
9 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 30.27 | 1:01.53 | |||||
10 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 30.38 | 1:02.45 | |||||
11 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.10 | 1:02.70 | |||||
12 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.79 | 1:03.15 | |||||
13 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 31.07 | 1:04.36 | |||||
14 | Jonathan Mills | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.01 | 1:04.47 | |||||
15 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 31.52 | 1:04.60 | |||||
16 | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | 31.18 | 1:04.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 56.40 2008-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 26.93 | 55.94 | |||||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.03 | 58.63 | |||||
3 | Anders Jensen | 1987 | Vallensbæk IF af 1939 | 28.61 | 58.70 | |||||
4 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.24 | 1:00.21 | |||||
5 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 29.52 | 1:00.59 | |||||
6 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 29.22 | 1:01.14 | |||||
7 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 29.50 | 1:01.21 | |||||
8 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 29.89 | 1:02.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:09.44 2008-06-15 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lotte Friis | 1988 | Allerød Svømmeklub | 1:02.99 | 2:09.19 | 3:16.00 | 4:22.56 | |||
2 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 1:04.17 | 2:12.09 | 3:19.84 | 4:27.37 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:02.59 | 2:10.46 | 3:19.58 | 4:27.44 | |||
4 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.15 | 2:10.73 | 3:20.05 | 4:29.32 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 1:05.64 | 2:14.26 | 3:22.91 | 4:30.43 | |||
6 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 1:05.26 | 2:13.42 | 3:22.53 | 4:30.67 | |||
7 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 1:05.72 | 2:15.37 | 3:23.77 | 4:32.06 | |||
8 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:03.98 | 2:12.64 | 3:22.59 | 4:32.20 | |||
9 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.41 | 2:13.00 | 3:23.94 | 4:33.35 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.82 | 2:13.93 | 3:24.21 | 4:34.37 | |||
11 | Mona Simonsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 1:04.71 | 2:14.39 | 3:24.72 | 4:34.62 | |||
12 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:06.21 | 2:15.78 | 3:25.64 | 4:35.51 | |||
13 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 1:07.00 | 2:17.06 | 3:27.07 | 4:35.55 | |||
14 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 1:04.82 | 2:15.36 | 3:26.43 | 4:35.84 | |||
15 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:05.23 | 2:15.15 | 3:25.28 | 4:36.63 | |||
16 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:07.50 | 2:18.02 | 3:28.28 | 4:37.29 | |||
17 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.68 | 2:16.13 | 3:27.54 | 4:37.64 | |||
18 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.82 | 2:17.51 | 3:29.15 | 4:40.69 | |||
19 | Caroline Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:06.26 | 2:16.77 | 3:28.51 | 4:41.17 | |||
20 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF af 1939 | 1:07.20 | 2:18.75 | 3:30.26 | 4:41.18 | |||
21 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.70 | 2:18.41 | 3:29.77 | 4:41.21 | |||
22 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.66 | 2:20.49 | 3:32.33 | 4:43.18 | |||
23 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.15 | 2:16.66 | 3:30.53 | 4:43.67 | |||
24 | Maiken Steen-Andersen | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.72 | 2:18.31 | 3:30.90 | 4:43.68 | |||
25 | Matilde Riis | 1988 | Køge Svømmeklub | 1:06.94 | 2:20.26 | 3:32.40 | 4:43.79 | |||
26 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF af 1939 | 1:07.21 | 2:19.51 | 3:32.61 | 4:45.04 | |||
27 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 1:05.66 | 2:18.34 | 3:31.38 | 4:45.10 | |||
28 | Marianne Juhl | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:08.49 | 2:20.85 | 3:34.04 | 4:45.13 | |||
29 | Cecilie Franck | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:08.87 | 2:21.30 | 3:33.93 | 4:45.34 | |||
30 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.57 | 2:19.34 | 3:32.62 | 4:45.51 | |||
31 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.70 | 2:20.37 | 3:33.47 | 4:45.75 | |||
32 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 1:08.65 | 2:22.74 | 3:34.79 | 4:46.40 | |||
33 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 1:07.54 | 2:20.10 | 3:34.13 | 4:47.17 | |||
34 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 1:07.08 | 2:19.62 | 3:33.82 | 4:47.50 | |||
35 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 1:07.10 | 2:19.79 | 3:34.29 | 4:47.70 | |||
36 | Camilla Jacobsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:08.58 | 2:21.80 | 3:34.78 | 4:48.03 | |||
37 | Terese Gerdts | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:07.65 | 2:20.18 | 3:34.42 | 4:48.27 | |||
38 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.58 | 2:22.51 | 3:37.57 | 4:49.94 | |||
39 | Mie Lønne | 1992 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.05 | 2:21.88 | 3:36.75 | 4:51.00 | |||
40 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 1:10.04 | 2:23.97 | 3:37.63 | 4:51.69 | |||
41 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 1:09.56 | 2:25.40 | 3:40.37 | 4:55.29 | |||
42 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.32 | 2:22.05 | 3:39.15 | 4:56.29 | |||
43 | Lea Wiencke | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:09.02 | 2:23.97 | 3:40.72 | 4:57.34 | |||
- | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 36 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:09.44 2008-06-15 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lotte Friis | 1988 | Allerød Svømmeklub | 1:01.20 | 2:05.15 | 3:09.34 | 4:12.41 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:02.38 | 2:07.38 | 3:13.10 | 4:17.77 | |||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:01.67 | 2:08.74 | 3:16.65 | 4:23.20 | |||
4 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.75 | 2:12.91 | 3:21.84 | 4:28.96 | |||
5 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 1:05.46 | 2:14.27 | 3:22.68 | 4:29.05 | |||
6 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 1:05.39 | 2:14.06 | 3:23.48 | 4:31.74 | |||
7 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 1:05.28 | 2:14.52 | 3:23.09 | 4:31.87 | |||
8 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.64 | 2:14.89 | 3:24.78 | 4:34.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 25.40 | 54.57 | |||||
2 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 26.70 | 57.47 | |||||
3 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.30 | 57.72 | |||||
4 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 26.81 | 57.81 | |||||
5 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 26.22 | 57.92 | |||||
6 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 27.32 | 57.93 | |||||
7 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.35 | 58.00 | |||||
8 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.48 | 58.07 | |||||
9 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 26.45 | 58.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.45 | 58.52 | |||||
11 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.03 | 58.93 | |||||
12 | Pierre Houdet | 1989 | Gentofte Svømme Klub | 27.68 | 59.06 | |||||
13 | Tobias Düring | 1989 | Herlev Svømning | 27.35 | 59.16 | |||||
14 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 27.05 | 59.38 | |||||
15 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 28.07 | 59.67 | |||||
16 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 27.56 | 59.69 | |||||
17 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.97 | 59.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.69 | 59.82 | |||||
19 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 28.62 | 59.84 | |||||
20 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.56 | 59.93 | |||||
21 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 27.92 | 59.95 | |||||
22 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 28.03 | 1:00.12 | |||||
23 | Jesper Andersen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.16 | 1:00.18 | |||||
24 | Kristoffer Codam | 1990 | Lyngby Svømmeklub | 27.91 | 1:00.32 | |||||
25 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 28.43 | 1:00.67 | |||||
26 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.07 | 1:00.88 | |||||
27 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.65 | 1:01.11 | |||||
28 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 28.70 | 1:01.35 | |||||
29 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 27.38 | 1:01.36 | |||||
30 | Mads Jensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 28.59 | 1:01.53 | |||||
31 | Laust Helmig | 1986 | Helsingør Svømmeklub | 28.00 | 1:01.59 | |||||
32 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.30 | 1:01.77 | |||||
33 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 27.95 | 1:01.80 | |||||
34 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 28.38 | 1:01.87 | |||||
35 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 28.52 | 1:01.93 | |||||
36 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 28.43 | 1:01.96 | |||||
37 | Stefan B. Høgild | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.85 | 1:01.99 | |||||
38 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 28.96 | 1:02.25 | |||||
39 | Martin T. Nielsen | 1990 | Frem Odense | 28.38 | 1:02.28 | |||||
40 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 29.66 | 1:02.41 | |||||
41 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 28.33 | 1:02.74 | |||||
42 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 29.13 | 1:02.77 | |||||
43 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.35 | 1:03.04 | |||||
44 | Piet Løje | 1991 | Svømmeklubben Syd | 29.32 | 1:03.08 | |||||
45 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.87 | 1:03.12 | |||||
46 | Kasper Ege Street | 1989 | Svømmeklubben MK 31 | 28.59 | 1:03.29 | |||||
47 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.28 | 1:03.76 | |||||
48 | Jonathan Binner Becktor | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 28.38 | 1:04.37 | |||||
49 | Teiz Mølgaard | 1992 | Greve Svømmeklub | 29.13 | 1:04.48 | |||||
50 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.83 | 1:06.05 | |||||
- | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 37 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 26.18 | 56.60 | |||||
2 | Mathias Gydesen | 1988 | Allerød Svømmeklub | 26.41 | 56.63 | |||||
3 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 25.87 | 56.71 | |||||
4 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.07 | 57.28 | |||||
5 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 26.47 | 57.48 | |||||
6 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 27.13 | 58.06 | |||||
7 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 26.66 | 58.36 | |||||
8 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.78 | 58.49 | |||||
9 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.40 | 58.65 | |||||
10 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 28.20 | 59.47 | |||||
11 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.90 | 59.48 | |||||
12 | Tobias Düring | 1989 | Herlev Svømning | 27.66 | 59.72 | |||||
13 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 27.73 | 59.90 | |||||
14 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.42 | 1:00.13 | |||||
15 | Pierre Houdet | 1989 | Gentofte Svømme Klub | 28.06 | 1:00.19 | |||||
16 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.25 | 1:00.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 37 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 25.74 | 56.13 | |||||
2 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 26.42 | 56.52 | |||||
3 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 26.26 | 57.14 | |||||
4 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.01 | 57.47 | |||||
5 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 27.10 | 57.65 | |||||
6 | Johan Peen | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 26.00 | 58.40 | |||||
7 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.24 | 58.76 | |||||
8 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.83 | 58.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 38 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 1500m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 16:09.39 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:07.32 | 2:18.15 | 3:29.77 | 4:41.59 | 17:47.40 | ||
5:53.18 | 7:04.70 | 8:16.20 | 9:27.87 | |||||||
10:39.84 | 11:51.95 | 13:03.75 | 14:16.14 | |||||||
15:28.16 | 16:39.02 | |||||||||
2 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.66 | 2:18.56 | 3:30.15 | 4:42.03 | 17:49.40 | ||
5:53.86 | 7:05.47 | 8:16.94 | 9:28.93 | |||||||
10:40.88 | 11:52.53 | 13:04.14 | 14:15.15 | |||||||
15:27.04 | 16:39.47 | |||||||||
3 | Matilde Riis | 1988 | Køge Svømmeklub | 1:08.43 | 2:19.67 | 3:31.21 | 4:42.47 | 17:49.46 | ||
5:53.74 | 7:04.81 | 8:16.15 | 9:27.83 | |||||||
10:39.61 | 11:51.57 | 13:03.41 | 14:15.23 | |||||||
15:27.09 | 16:39.24 | |||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:08.80 | 2:21.30 | 3:33.72 | 4:46.84 | 17:50.52 | ||
5:59.54 | 7:10.21 | 8:21.09 | 9:32.12 | |||||||
10:44.24 | 11:56.08 | 13:05.12 | 14:15.92 | |||||||
15:27.34 | 16:39.21 | |||||||||
5 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:09.48 | 2:20.80 | 3:32.15 | 4:43.94 | 17:51.98 | ||
5:55.29 | 7:07.14 | 8:18.91 | 9:30.29 | |||||||
10:41.59 | 11:53.35 | 13:05.00 | 14:16.93 | |||||||
15:28.71 | 16:40.96 | |||||||||
6 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 1:08.30 | 2:20.91 | 3:33.72 | 4:46.47 | 17:56.66 | ||
5:59.57 | 7:10.87 | 8:22.21 | 9:33.39 | |||||||
10:45.24 | 11:57.30 | 13:09.42 | 14:21.06 | |||||||
15:33.27 | 16:45.69 | |||||||||
7 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.98 | 2:16.26 | 3:27.03 | 4:38.26 | 17:57.70 | Deltager ikke i finalen | |
5:49.65 | 7:01.34 | 8:12.91 | 9:24.91 | |||||||
10:36.96 | 11:49.41 | 13:01.63 | 14:15.36 | |||||||
15:29.74 | 16:44.42 | |||||||||
8 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 1:09.91 | 2:23.51 | 3:37.73 | 4:51.58 | 18:10.36 | ||
6:05.45 | 7:18.93 | 8:32.48 | 9:45.48 | |||||||
10:58.09 | 12:10.59 | 13:22.52 | 14:34.85 | |||||||
15:47.27 | 16:59.33 | |||||||||
9 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:10.30 | 2:23.26 | 3:36.65 | 4:49.38 | 18:14.68 | ||
6:02.53 | 7:15.78 | 8:29.23 | 9:42.82 | |||||||
10:55.98 | 12:08.71 | 13:21.75 | 14:35.27 | |||||||
15:48.78 | 17:02.62 | |||||||||
10 | Caroline Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:10.00 | 2:22.86 | 3:35.69 | 4:48.27 | 18:17.61 | Deltager ikke i finalen | |
6:01.22 | 7:13.85 | 8:26.56 | 9:39.32 | |||||||
10:52.85 | 12:07.02 | 13:20.71 | 14:35.35 | |||||||
15:50.03 | 17:04.47 | |||||||||
11 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 1:07.36 | 2:20.18 | 3:33.97 | 4:47.84 | 18:20.84 | Deltager ikke i finalen | |
6:01.96 | 7:16.13 | 8:29.99 | 9:44.30 | |||||||
10:57.99 | 12:12.13 | 13:26.05 | 14:40.27 | |||||||
15:54.18 | 17:07.85 | |||||||||
12 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.73 | 2:21.85 | 3:35.16 | 4:49.11 | 18:29.40 | ||
6:03.41 | 7:17.42 | 8:31.86 | 9:47.00 | |||||||
11:01.77 | 12:17.17 | 13:31.90 | 14:46.59 | |||||||
16:00.90 | 17:15.67 | |||||||||
13 | Marianne Juhl | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:09.97 | 2:23.31 | 3:37.39 | 4:51.14 | 18:31.32 | ||
6:04.78 | 7:18.86 | 8:33.12 | 9:47.14 | |||||||
11:01.78 | 12:17.00 | 13:31.62 | 14:47.43 | |||||||
16:02.41 | 17:17.56 | |||||||||
14 | Maiken Steen-Andersen | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.77 | 2:25.18 | 3:39.60 | 4:54.39 | 18:31.36 | ||
6:08.33 | 7:22.68 | 8:36.75 | 9:51.32 | |||||||
11:05.68 | 12:20.15 | 13:34.37 | 14:49.06 | |||||||
16:03.75 | 17:18.15 | |||||||||
15 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.24 | 2:21.52 | 3:34.46 | 4:46.85 | 18:31.88 | ||
6:00.01 | 7:13.84 | 8:27.93 | 9:42.68 | |||||||
10:58.12 | 12:13.48 | 13:30.40 | 14:45.81 | |||||||
16:01.31 | 17:16.85 | |||||||||
16 | Cecilie Franck | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:09.75 | 2:23.52 | 3:37.25 | 4:52.00 | 18:39.66 | ||
6:06.94 | 7:22.54 | 8:38.02 | 9:53.60 | |||||||
11:09.29 | 12:25.48 | 13:40.81 | 14:56.07 | |||||||
16:11.69 | 17:26.81 | |||||||||
17 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.82 | 2:24.36 | 3:38.40 | 4:52.86 | 18:41.49 | ||
6:07.67 | 7:22.54 | 8:37.90 | 9:53.46 | |||||||
11:09.12 | 12:23.85 | 13:39.22 | 14:54.66 | |||||||
16:10.77 | 17:26.83 | |||||||||
18 | Julie Christiansen | 1993 | Greve Svømmeklub | 1:12.40 | 2:27.84 | 3:43.59 | 4:59.52 | 18:44.21 | ||
6:15.04 | 7:29.77 | 8:44.55 | 9:59.65 | |||||||
11:14.29 | 12:28.81 | 13:43.52 | 14:58.58 | |||||||
16:14.01 | 17:29.12 | |||||||||
19 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:10.11 | 2:24.50 | 3:38.86 | 4:53.78 | 18:54.42 | ||
6:09.22 | 7:24.99 | 8:40.93 | 9:57.38 | |||||||
11:14.04 | 12:30.47 | 13:47.12 | 15:03.95 | |||||||
16:21.42 | 17:38.44 | |||||||||
20 | Ditte Damgaard | 1993 | Kalundborg SK | 1:08.57 | 2:22.48 | 3:38.10 | 4:54.36 | 19:06.07 | ||
6:10.46 | 7:27.13 | 8:43.35 | 10:00.92 | |||||||
11:18.12 | 12:36.36 | 13:54.85 | 15:13.11 | |||||||
16:31.27 | 17:48.82 | |||||||||
21 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.32 | 2:26.03 | 3:42.90 | 4:59.68 | 19:06.87 | ||
6:17.52 | 7:34.56 | 8:52.49 | 10:10.52 | |||||||
11:28.13 | 12:47.19 | 14:03.53 | 15:20.85 | |||||||
16:35.94 | 17:52.02 | |||||||||
22 | Lea Hoffmann | 1991 | Delta Swim | 1:12.25 | 2:28.69 | 3:45.23 | 5:01.93 | 19:07.21 | ||
6:18.52 | 7:34.93 | 8:51.67 | 10:08.30 | |||||||
11:25.34 | 12:42.14 | 13:59.49 | 15:16.83 | |||||||
16:34.42 | 17:51.71 | |||||||||
23 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 1:10.09 | 2:25.68 | 3:41.23 | 4:56.11 | 19:09.32 | ||
6:11.62 | 7:27.47 | 8:43.88 | 10:01.79 | |||||||
11:20.28 | 12:39.12 | 13:56.93 | 15:15.54 | |||||||
16:34.60 | 17:52.71 | |||||||||
24 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.01 | 2:29.85 | 3:46.78 | 5:02.71 | 19:10.33 | ||
6:19.53 | 7:37.01 | 8:53.59 | 10:10.83 | |||||||
11:27.72 | 12:44.99 | 14:02.67 | 15:20.17 | |||||||
16:37.74 | 17:55.13 | |||||||||
25 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:10.53 | 2:25.75 | 3:42.07 | 4:58.81 | 19:11.91 | ||
6:15.57 | 7:32.93 | 8:50.26 | 10:07.90 | |||||||
11:25.79 | 12:44.79 | 14:02.94 | 15:21.52 | |||||||
16:39.81 | 17:57.97 | |||||||||
26 | Isabel Brylow | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 1:10.35 | 2:26.58 | 3:43.21 | 5:00.24 | 19:15.01 | ||
6:17.22 | 7:35.03 | 8:52.42 | 10:09.90 | |||||||
11:27.33 | 12:45.02 | 14:02.61 | 15:20.58 | |||||||
16:38.76 | 17:56.90 | |||||||||
27 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.20 | 2:27.70 | 3:44.99 | 5:04.03 | 19:49.24 | ||
6:22.98 | 7:41.60 | 9:01.59 | 10:22.19 | |||||||
11:41.43 | 13:02.50 | 14:23.72 | 15:45.33 | |||||||
17:07.19 | 18:28.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 38 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 1500m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 16:09.39 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | Holstebro Svømme Club | 1:07.09 | 2:17.76 | 3:28.24 | 4:39.26 | 17:34.66 | ||
5:50.28 | 7:01.33 | 8:12.21 | 9:23.50 | |||||||
10:34.43 | 11:45.83 | 12:56.00 | 14:06.50 | |||||||
15:16.54 | 16:27.15 | |||||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 1:07.59 | 2:18.08 | 3:28.59 | 4:39.63 | 17:39.87 | ||
5:50.64 | 7:01.73 | 8:12.67 | 9:23.78 | |||||||
10:35.31 | 11:46.59 | 12:57.81 | 14:09.17 | |||||||
15:20.81 | 16:32.56 | |||||||||
3 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 1:07.16 | 2:17.50 | 3:28.44 | 4:39.10 | 17:40.79 | ||
5:50.26 | 7:00.97 | 8:12.19 | 9:23.69 | |||||||
10:34.70 | 11:46.09 | 12:57.45 | 14:08.75 | |||||||
15:20.33 | 16:31.98 | |||||||||
4 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:08.97 | 2:20.82 | 3:32.95 | 4:44.39 | 17:49.42 | ||
5:55.37 | 7:06.03 | 8:17.02 | 9:28.07 | |||||||
10:39.52 | 11:51.35 | 13:03.14 | 14:15.45 | |||||||
15:27.13 | 16:39.01 | |||||||||
5 | Matilde Riis | 1988 | Køge Svømmeklub | 1:07.83 | 2:19.13 | 3:31.24 | 4:43.33 | 17:57.81 | ||
5:55.59 | 7:07.56 | 8:18.67 | 9:30.27 | |||||||
10:42.00 | 11:54.48 | 13:06.86 | 14:19.46 | |||||||
15:32.44 | 16:45.21 | |||||||||
6 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 1:09.38 | 2:22.22 | 3:35.64 | 4:49.02 | 18:07.86 | ||
6:02.21 | 7:15.09 | 8:28.35 | 9:41.40 | |||||||
10:54.63 | 12:07.64 | 13:20.34 | 14:33.06 | |||||||
15:45.48 | 16:57.66 | |||||||||
7 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:07.83 | 2:19.55 | 3:31.87 | 4:44.39 | 18:08.31 | ||
5:56.97 | 7:10.24 | 8:23.63 | 9:37.01 | |||||||
10:50.85 | 12:04.61 | 13:17.96 | 14:31.26 | |||||||
15:44.91 | 16:57.52 | |||||||||
8 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.53 | 2:16.80 | 3:27.50 | 4:38.92 | 18:12.60 | ||
5:51.38 | 7:04.51 | 8:18.40 | 9:32.48 | |||||||
10:46.78 | 12:01.17 | 13:16.05 | 14:31.11 | |||||||
15:45.63 | 16:58.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 39 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.89 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 22.87 | ||||||
2 | Poul Alexander Kutscher | 1977 | Uruguay | 23.33 | ||||||
3 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 23.94 | ||||||
4 | Michael Poulsen | 1981 | Silkeborg Svømmeklub | 24.11 | ||||||
5 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 24.30 | ||||||
6 | Anders Kilen | 1975 | U.S.G | 24.36 | ||||||
7 | Mads Sune Rasmussen | 1990 | Herlev Svømning | 24.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 24.47 | ||||||
9 | Jesper Kristensen | 1982 | Lyngby Svømmeklub | 24.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 24.62 | ||||||
11 | Martin Hersom Hansen | 1986 | Lyngby Svømmeklub | 24.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Frederik Wørmer | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Alexander Westh | 1982 | Hillerød Svømmeklub | 24.72 | ||||||
14 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 24.74 | ||||||
15 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.75 | ||||||
16 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 24.78 | ||||||
17 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 24.79 | ||||||
18 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | Køge Svømmeklub | 24.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
19 | Daniel Nielsen | 1986 | Farum Svømmeklub | 24.89 | ||||||
20 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svømme Klub | 24.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
21 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerød Svømmeklub | 24.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
22 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.06 | ||||||
23 | Johan Seistrup | 1989 | Delta Swim | 25.09 | ||||||
24 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 25.15 | ||||||
25 | Tino Mandrup Vennike | 1990 | Herlev Svømning | 25.20 | ||||||
26 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.23 | ||||||
27 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 25.35 | ||||||
28 | Dennis Kinnerup | 1988 | Silkeborg Svømmeklub | 25.36 | ||||||
29 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 25.40 | ||||||
30 | Kenneth Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 25.43 | ||||||
31 | Philip Dreyer | 1990 | Holstebro Svømme Club | 25.47 | ||||||
32 | Casper Skov | 1989 | Vallensbæk IF af 1939 | 25.50 | ||||||
32 | Mikkel Bruun | 1987 | Lyngby Svømmeklub | 25.50 | ||||||
32 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 25.50 | ||||||
35 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 25.51 | ||||||
36 | Magnus K. Johannesen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 25.52 | ||||||
37 | Kasper Linddal | 1986 | Nyborg Svømmeklub | 25.56 | ||||||
38 | Rasmus Sefeld | 1989 | Farum Svømmeklub | 25.57 | ||||||
39 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 25.60 | ||||||
40 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.61 | ||||||
41 | Christian Ritzau | 1990 | Frederikssund Svømmeklub | 25.63 | ||||||
42 | Brian Lagoni | 1985 | Horsens Svømmeklub | 25.64 | ||||||
43 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 25.66 | ||||||
44 | Michael Rasch | 1985 | Nyborg Svømmeklub | 25.68 | ||||||
45 | Jakob Vinkler Mortensen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 25.69 | ||||||
46 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.72 | ||||||
47 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 25.73 | ||||||
48 | Martin Saugstrup | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.74 | ||||||
49 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 25.77 | ||||||
50 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 25.79 | ||||||
50 | Morten Køhler | 1991 | Odense Svømme Klub | 25.79 | ||||||
52 | Emil Skovfoged | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 25.80 | ||||||
53 | Andreas Ortmann | 1991 | Allerød Svømmeklub | 25.83 | ||||||
53 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 25.83 | ||||||
55 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 25.84 | ||||||
56 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 25.87 | ||||||
57 | Mads Andersen | 1990 | Svømmeklubben Sønderborg | 25.90 | ||||||
58 | Mads Bygballe | 1991 | Horsens Svømmeklub | 26.02 | ||||||
59 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 26.03 | ||||||
60 | Nicolai Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 26.10 | ||||||
61 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 26.18 | ||||||
62 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.21 | ||||||
63 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 26.22 | ||||||
64 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.24 | ||||||
65 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 26.28 | ||||||
66 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 26.34 | ||||||
67 | Tobias Kragholm | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 26.35 | ||||||
68 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 26.38 | ||||||
69 | Mads Sørensen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 26.41 | ||||||
70 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 26.42 | ||||||
71 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.48 | ||||||
72 | Thomas Steenberg | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 26.58 | ||||||
73 | Bjarke Rasmussen | 1992 | Jyllinge Gundsømagle IF | 26.59 | ||||||
74 | Claus Liltorp | 1991 | Ikast Svømmeklub | 26.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 39 (Semifinaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.89 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Poul Alexander Kutscher | 1977 | Uruguay | 22.83 | ||||||
2 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 23.15 | ||||||
3 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 23.19 | ||||||
4 | Michael Poulsen | 1981 | Silkeborg Svømmeklub | 24.00 | ||||||
5 | Anders Kilen | 1975 | U.S.G | 24.20 | ||||||
6 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 24.34 | ||||||
7 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 24.38 | ||||||
8 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 24.55 | ||||||
9 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | Køge Svømmeklub | 24.70 | ||||||
10 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 24.72 | ||||||
11 | Alexander Westh | 1982 | Hillerød Svømmeklub | 24.73 | ||||||
12 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 24.93 | ||||||
13 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.04 | ||||||
14 | Tino Mandrup Vennike | 1990 | Herlev Svømning | 25.09 | ||||||
15 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.31 | ||||||
16 | Johan Seistrup | 1989 | Delta Swim | 25.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.47 2007-11-30 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.89 2003-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | Vallensbæk IF af 1939 | 22.62 | ||||||
2 | Poul Alexander Kutscher | 1977 | Uruguay | 22.97 | ||||||
3 | Flori Lang | 1983 | Uster Wallisellen | 23.26 | ||||||
4 | Michael Poulsen | 1981 | Silkeborg Svømmeklub | 23.88 | ||||||
5 | Anders Kilen | 1975 | U.S.G | 24.17 | ||||||
6 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 24.28 | ||||||
7 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 24.45 | ||||||
8 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 24.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 40 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:12.74 2008-06-15 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 29.07 | 1:06.31 | 1:45.50 | 2:19.05 | |||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.79 | 1:10.32 | 1:49.44 | 2:22.08 | |||
3 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 30.10 | 1:08.39 | 1:50.35 | 2:23.77 | |||
4 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 31.17 | 1:09.02 | 1:51.38 | 2:26.11 | |||
5 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.23 | 1:12.41 | 1:54.12 | 2:27.02 | |||
6 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.53 | 1:05.84 | 1:52.75 | 2:27.65 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 32.37 | 1:12.39 | 1:56.53 | 2:29.65 | |||
8 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 32.05 | 1:10.06 | 1:54.07 | 2:29.78 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.68 | 1:12.86 | 1:57.08 | 2:30.07 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 33.18 | 1:10.88 | 1:54.54 | 2:30.15 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 31.25 | 1:10.99 | 1:55.36 | 2:30.25 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 33.11 | 1:12.65 | 1:55.06 | 2:30.51 | |||
13 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 31.59 | 1:11.29 | 1:57.66 | 2:31.16 | |||
14 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.42 | 1:11.49 | 1:57.86 | 2:31.31 | |||
15 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.89 | 1:14.92 | 1:58.34 | 2:31.41 | |||
16 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 32.60 | 1:11.56 | 1:57.91 | 2:31.65 | |||
17 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.70 | 1:11.96 | 1:55.94 | 2:32.10 | |||
18 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.19 | 1:12.00 | 1:59.60 | 2:32.37 | |||
19 | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.24 | 1:10.51 | 1:57.28 | 2:32.48 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svømning | 33.09 | 1:12.01 | 1:56.22 | 2:32.52 | |||
21 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 32.80 | 1:14.79 | 1:58.37 | 2:33.20 | |||
22 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 31.26 | 1:11.23 | 1:57.85 | 2:33.22 | Deltager ikke i finalen | ||
23 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.39 | 1:12.52 | 1:58.25 | 2:33.43 | Deltager ikke i finalen | ||
24 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.24 | 1:16.29 | 1:57.48 | 2:33.51 | |||
25 | Tina Flaskager | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 32.13 | 1:11.82 | 1:56.34 | 2:33.52 | |||
26 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.41 | 1:12.99 | 1:58.11 | 2:33.75 | Deltager ikke i finalen | ||
27 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.58 | 1:11.94 | 1:59.46 | 2:34.12 | Deltager ikke i finalen | ||
28 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.16 | 1:11.98 | 1:59.10 | 2:34.51 | |||
29 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.84 | 1:12.02 | 1:57.25 | 2:34.68 | |||
30 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.99 | 1:11.39 | 1:59.23 | 2:34.79 | |||
31 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.65 | 1:14.63 | 1:59.71 | 2:34.86 | |||
32 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 33.68 | 1:13.57 | 1:59.31 | 2:35.03 | |||
32 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 33.68 | 1:12.80 | 1:59.83 | 2:35.03 | |||
34 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.40 | 1:15.17 | 1:59.19 | 2:35.08 | |||
35 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 33.65 | 1:13.12 | 1:58.39 | 2:35.09 | |||
36 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.99 | 1:11.37 | 1:58.97 | 2:35.49 | |||
37 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:10.82 | 1:59.57 | 2:35.85 | |||
38 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.54 | 1:13.64 | 2:01.86 | 2:36.50 | |||
39 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 33.21 | 1:15.55 | 2:01.07 | 2:36.72 | |||
40 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 32.39 | 1:13.36 | 2:00.13 | 2:36.90 | |||
41 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.12 | 1:13.70 | 1:59.48 | 2:37.28 | |||
42 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 34.42 | 1:17.38 | 2:00.94 | 2:37.62 | Deltager ikke i finalen | ||
43 | Mie Lønne | 1992 | Holbæk Svømme Klub | 34.13 | 1:14.79 | 2:01.41 | 2:37.99 | |||
44 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f. | 35.08 | 1:18.76 | 2:02.62 | 2:38.39 | |||
45 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 32.46 | 1:13.53 | 2:04.01 | 2:38.51 | |||
46 | Emily Ellekær | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 33.29 | 1:14.39 | 2:00.58 | 2:38.59 | |||
47 | Anja Bonde Bøjesen | 1986 | Herning Svømmeklub | 32.81 | 1:14.00 | 2:00.44 | 2:38.65 | |||
48 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF af 1939 | 34.02 | 1:15.17 | 2:01.59 | 2:39.20 | |||
49 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 35.11 | 1:19.37 | 2:02.75 | 2:40.02 | |||
50 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 33.68 | 1:16.92 | 2:03.43 | 2:41.97 | |||
51 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 34.91 | 1:14.48 | 2:05.50 | 2:42.76 | |||
52 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 35.72 | 1:19.90 | 2:04.49 | 2:44.55 | |||
- | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | DSQ | Flyben ef. v. 100m | |||||
- | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Flyben i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 40 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:12.74 2008-06-15 |
Dansk Rekord Junior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:19.89 2000-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hjorth-Hansen | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 28.50 | 1:03.03 | 1:41.69 | 2:13.77 | |||
2 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 29.49 | 1:05.28 | 1:44.10 | 2:16.40 | |||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.48 | 1:09.98 | 1:50.80 | 2:24.52 | |||
4 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 31.72 | 1:09.69 | 1:52.50 | 2:27.76 | |||
5 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 31.88 | 1:12.56 | 1:54.53 | 2:28.33 | |||
6 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 31.57 | 1:10.49 | 1:56.86 | 2:29.51 | |||
7 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 32.26 | 1:12.44 | 1:57.06 | 2:30.00 | |||
8 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 32.95 | 1:12.47 | 1:55.63 | 2:30.70 | |||
9 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.01 | 1:10.77 | 1:56.44 | 2:30.00 | |||
10 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 32.88 | 1:11.41 | 1:57.44 | 2:30.76 | |||
11 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svømning | 33.01 | 1:13.61 | 1:56.80 | 2:30.79 | |||
12 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.80 | 1:12.05 | 1:56.18 | 2:31.20 | |||
13 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.49 | 1:12.75 | 1:59.90 | 2:32.39 | |||
14 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.62 | 1:14.12 | 1:58.14 | 2:32.42 | |||
15 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 32.94 | 1:15.02 | 1:59.50 | 2:34.61 | |||
16 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.49 | 1:16.95 | 1:58.20 | 2:35.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 41 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 800m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:59.43 2007-03-27 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | Suðuroyar Svimjifelag | 57.46 | 1:58.32 | 2:59.32 | 4:01.02 | 8:06.69 | ||
5:03.08 | 6:05.08 | 7:06.60 | ||||||||
2 | Mads Glæsner | 1988 | Allerød Svømmeklub | 55.24 | 1:54.31 | 2:56.24 | 3:58.41 | 8:07.11 | ||
5:01.03 | 6:03.20 | 7:05.40 | ||||||||
3 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:00.71 | 2:03.92 | 3:08.23 | 4:12.66 | 8:28.32 | ||
5:17.03 | 6:21.90 | 7:25.99 | ||||||||
4 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 59.93 | 2:02.88 | 3:07.26 | 4:11.90 | 8:28.80 | ||
5:16.38 | 6:21.66 | 7:26.20 | ||||||||
5 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:00.53 | 2:05.25 | 3:10.56 | 4:16.76 | 8:33.75 | ||
5:22.49 | 6:28.83 | 7:33.30 | ||||||||
6 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.16 | 2:04.40 | 3:09.60 | 4:14.93 | 8:34.00 | Deltager ikke i finalen | |
5:20.58 | 6:26.11 | 7:31.13 | ||||||||
7 | Martin Wagner | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.94 | 2:04.32 | 3:09.48 | 4:14.88 | 8:35.20 | ||
5:20.52 | 6:25.88 | 7:31.22 | ||||||||
8 | Nicklas Luplau | 1989 | Køge Svømmeklub | 59.50 | 2:03.21 | 3:08.09 | 4:14.14 | 8:35.66 | ||
5:20.06 | 6:26.45 | 7:32.30 | ||||||||
9 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 1:03.03 | 2:07.64 | 3:13.05 | 4:18.57 | 8:35.85 | ||
5:23.43 | 6:28.11 | 7:33.24 | ||||||||
10 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:01.91 | 2:07.34 | 3:13.33 | 4:19.54 | 8:42.50 | ||
5:25.70 | 6:31.44 | 7:37.94 | ||||||||
11 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:01.63 | 2:06.94 | 3:13.18 | 4:19.24 | 8:44.70 | Deltager ikke i finalen | |
5:25.68 | 6:32.53 | 7:39.05 | ||||||||
12 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 1:01.31 | 2:07.03 | 3:13.87 | 4:20.77 | 8:47.26 | ||
5:27.71 | 6:35.60 | 7:43.02 | ||||||||
13 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 1:02.57 | 2:07.76 | 3:13.21 | 4:20.19 | 8:48.01 | ||
5:27.24 | 6:35.32 | 7:42.84 | ||||||||
14 | Troels Madsen | 1989 | Herlev Svømning | 1:01.73 | 2:07.41 | 3:13.93 | 4:21.08 | 8:49.58 | ||
5:28.27 | 6:35.67 | 7:43.56 | ||||||||
15 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.44 | 2:09.77 | 3:15.06 | 4:21.87 | 8:50.35 | Deltager ikke i finalen | |
5:28.13 | 6:37.07 | 7:44.82 | ||||||||
16 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 1:02.00 | 2:08.68 | 3:15.37 | 4:22.97 | 8:51.75 | ||
5:30.49 | 6:38.21 | 7:45.91 | ||||||||
17 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:03.25 | 2:09.53 | 3:16.75 | 4:24.24 | 8:52.04 | ||
5:31.94 | 6:39.62 | 7:46.86 | ||||||||
18 | Mads Jensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.43 | 2:08.16 | 3:14.91 | 4:22.43 | 8:53.11 | ||
5:29.97 | 6:38.18 | 7:46.05 | ||||||||
19 | Martin Madsen | 1990 | Greve Svømmeklub | 1:04.18 | 2:10.51 | 3:17.25 | 4:24.46 | 8:54.29 | ||
5:31.47 | 6:39.42 | 7:47.23 | ||||||||
20 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 1:02.87 | 2:10.34 | 3:17.82 | 4:25.49 | 8:54.96 | ||
5:33.30 | 6:40.58 | 7:48.59 | ||||||||
21 | Magnus Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 1:04.19 | 2:11.11 | 3:17.99 | 4:25.68 | 8:55.31 | ||
5:33.47 | 6:41.28 | 7:49.16 | ||||||||
22 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.04 | 2:06.32 | 3:12.78 | 4:20.98 | 8:55.96 | ||
5:30.20 | 6:39.84 | 7:49.29 | ||||||||
23 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:03.02 | 2:10.42 | 3:17.97 | 4:26.04 | 8:56.47 | ||
5:33.34 | 6:41.51 | 7:49.76 | ||||||||
24 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | Frem Odense | 1:01.38 | 2:07.49 | 3:13.91 | 4:21.46 | 8:57.43 | ||
5:30.06 | 6:39.86 | 7:50.00 | ||||||||
25 | Jacob Petersen Bach | 1987 | Farum Svømmeklub | 1:02.79 | 2:09.44 | 3:17.51 | 4:25.39 | 8:58.11 | ||
5:34.16 | 6:42.38 | 7:51.70 | ||||||||
26 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:03.50 | 2:11.08 | 3:19.26 | 4:27.41 | 8:58.20 | ||
5:35.37 | 6:43.26 | 7:51.13 | ||||||||
27 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.94 | 2:11.41 | 3:19.96 | 4:28.47 | 9:09.36 | ||
5:38.09 | 6:48.67 | 7:59.37 | ||||||||
28 | Jacob Holst | 1991 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.52 | 2:13.02 | 3:23.58 | 4:35.23 | 9:16.78 | ||
5:45.67 | 6:57.39 | 8:08.53 | ||||||||
29 | Sune Thonesen | 1983 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.40 | 2:10.05 | 3:20.22 | 4:32.02 | 9:20.45 | ||
5:43.15 | 6:57.31 | 8:07.00 | ||||||||
30 | Mikkel Knudsen | 1990 | Svømmeklubben S 68 | 1:02.88 | 2:10.23 | 3:18.49 | 4:29.24 | 9:22.02 | ||
5:41.42 | 6:54.55 | 8:08.10 | ||||||||
31 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:06.19 | 2:17.33 | 3:28.24 | 4:39.60 | 9:29.45 | ||
5:51.65 | 7:04.45 | 8:17.15 | ||||||||
- | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:59.43 2007-03-27 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mads Glæsner | 1988 | Allerød Svømmeklub | 55.10 | 1:53.56 | 2:51.24 | 3:48.39 | 7:58.86 | DR både 400 og 800m | |
4:55.13 | 5:58.46 | 7:01.30 | ||||||||
2 | Pál Joensen | 1990 | Suðuroyar Svimjifelag | 55.92 | 1:55.78 | 2:56.55 | 3:57.95 | 7:58.97 | ||
4:59.12 | 6:00.40 | 7:00.74 | ||||||||
3 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:00.31 | 2:04.26 | 3:08.67 | 4:13.44 | 8:31.37 | ||
5:18.32 | 6:23.38 | 7:28.68 | ||||||||
4 | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | 1:01.79 | 2:06.21 | 3:11.04 | 4:16.14 | 8:32.43 | ||
5:20.91 | 6:25.97 | 7:30.52 | ||||||||
5 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 1:00.41 | 2:04.70 | 3:09.54 | 4:14.79 | 8:34.02 | ||
5:19.69 | 6:24.90 | 7:30.44 | ||||||||
6 | Nicklas Luplau | 1989 | Køge Svømmeklub | 1:00.41 | 2:03.96 | 3:08.84 | 4:14.19 | 8:38.24 | ||
5:20.64 | 6:27.39 | 7:33.35 | ||||||||
7 | Martin Wagner | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.71 | 2:05.89 | 3:11.26 | 4:16.56 | 8:38.89 | ||
5:22.69 | 6:28.52 | 7:35.25 | ||||||||
8 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:02.06 | 2:07.67 | 3:14.05 | 4:20.68 | 8:40.14 | ||
5:27.04 | 6:32.78 | 7:38.24 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 05 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 3:49.88 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Lyngby Svømmeklub (1900) 4:01.55 2002-07-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:48.12 | Dansk Rekord - Senior | |||||
Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 27.62 | 57.54 | 57.54 | ||||||
Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 27.21 | 56.29 | 1:53.83 | ||||||
Lotte Friis | 1988 | 27.41 | 57.51 | 2:51.34 | ||||||
Louise Jansen | 1984 | 27.46 | 56.78 | 3:48.12 | ||||||
2 | Wes Damer | 0 | West Swim Esbjerg | 3:57.51 | ||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 27.87 | 58.21 | 58.21 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 27.42 | 58.47 | 1:56.68 | ||||||
Anna Aagaard | 1990 | 28.46 | 59.77 | 2:56.45 | ||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 29.00 | 1:01.06 | 3:57.51 | ||||||
3 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:58.75 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 29.78 | 1:01.92 | 1:01.92 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 26.30 | 54.67 | 1:56.59 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 28.81 | 1:00.66 | 2:57.25 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 29.42 | 1:01.50 | 3:58.75 | ||||||
4 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:59.24 | ||||||
Emilie Hilsted | 1991 | 29.23 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 29.01 | 1:00.67 | 2:01.08 | ||||||
Michelle B. Strandskov | 1991 | 28.55 | 59.04 | 3:00.12 | ||||||
Kristine Skou | 1988 | 28.27 | 59.12 | 3:59.24 | ||||||
5 | Sto Damer 1 | 0 | STO 95 | 4:04.69 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 28.63 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 28.95 | 1:01.16 | 2:00.89 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 29.03 | 1:01.47 | 3:02.36 | ||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 30.03 | 1:02.33 | 4:04.69 | ||||||
6 | Gsc Damer 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:07.05 | ||||||
Tenna Larsson | 1989 | 29.60 | 1:00.76 | 1:00.76 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 29.36 | 1:02.37 | 2:03.13 | ||||||
Laura Brink Pedersen | 1992 | 30.01 | 1:02.68 | 3:05.81 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 29.45 | 1:01.24 | 4:07.05 | ||||||
7 | Herning Killerwhales Da | 1992 | Herning Svømmeklub | 4:08.31 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 30.06 | 1:02.82 | 1:02.82 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 29.44 | 1:01.52 | 2:04.34 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 30.16 | 1:03.57 | 3:07.91 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 28.43 | 1:00.40 | 4:08.31 | ||||||
8 | Helsingør Damer | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 4:08.63 | ||||||
Caroline Grønlund | 1993 | 30.09 | 1:03.43 | 1:03.43 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 29.53 | 1:01.72 | 2:05.15 | ||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 30.24 | 1:02.64 | 3:07.79 | ||||||
Josephine Grønning | 1991 | 28.44 | 1:00.84 | 4:08.63 | ||||||
9 | Syd Damer :-) | 1990 | Svømmeklubben Syd | 4:10.26 | ||||||
Karen Nielsen | 1990 | 29.81 | 1:01.41 | 1:01.41 | ||||||
Katja Løje | 1993 | 29.71 | 1:02.90 | 2:04.31 | ||||||
Cecilie Franck | 1991 | 30.21 | 1:03.96 | 3:08.27 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 29.45 | 1:01.99 | 4:10.26 | ||||||
10 | Gentofte Damer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:12.44 | ||||||
Josephine Uhrbrand | 1991 | 30.83 | 1:03.89 | 1:03.89 | ||||||
Stine Dahl Vest | 1994 | 29.18 | 1:01.41 | 2:05.30 | ||||||
Emilie Egesborg | 1992 | 29.95 | 1:02.03 | 3:07.33 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 30.32 | 1:05.11 | 4:12.44 | ||||||
11 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:13.95 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 28.56 | 58.69 | 58.69 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 31.61 | 1:04.63 | 2:03.32 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 31.29 | 1:06.16 | 3:09.48 | ||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 30.04 | 1:04.47 | 4:13.95 | ||||||
12 | Vat Piger | 0 | VAT | 4:14.85 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 30.27 | 1:03.04 | 1:03.04 | ||||||
Rósa Vikingsdottír | 1993 | 32.23 | 1:06.56 | 2:09.60 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 30.48 | 1:02.49 | 3:12.09 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 30.10 | 1:02.76 | 4:14.85 | ||||||
13 | Gti Damer | 0 | GTI | 4:15.28 | ||||||
Maja Sofie Hansen | 1991 | 29.99 | 1:02.89 | 1:02.89 | ||||||
Emilie Ormstrup | 1993 | 30.59 | 1:03.13 | 2:06.02 | ||||||
Julie Christiansen | 1993 | 30.79 | 1:04.26 | 3:10.28 | ||||||
Sofie Kisbye Høj | 1992 | 31.14 | 1:05.00 | 4:15.28 | ||||||
14 | Hovedstaden Damer | 0 | Swim Team Hovedstaden | 4:16.11 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 31.14 | 1:05.67 | 1:05.67 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 30.16 | 1:02.91 | 2:08.58 | ||||||
Birka Månsson | 1992 | 30.23 | 1:04.47 | 3:13.05 | ||||||
Louise Delani | 1984 | 29.22 | 1:03.06 | 4:16.11 | ||||||
15 | Silkeborg Damer | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 4:17.29 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 31.29 | 1:05.08 | 1:05.08 | ||||||
Signe Olsen | 1990 | 30.50 | 1:03.76 | 2:08.84 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 30.72 | 1:04.04 | 3:12.88 | ||||||
Tina Flaskager | 1986 | 30.78 | 1:04.41 | 4:17.29 | ||||||
16 | Damer Frederikssund | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 4:17.48 | ||||||
Line Andersen | 1991 | 30.59 | 1:03.62 | 1:03.62 | ||||||
Louise Hedelund | 1992 | 30.53 | 1:05.48 | 2:09.10 | ||||||
Line Fyrstenborg | 1992 | 31.45 | 1:05.14 | 3:14.24 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 30.27 | 1:03.24 | 4:17.48 | ||||||
17 | Gsc Damer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:17.87 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 30.43 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 30.76 | 1:04.44 | 2:07.46 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 30.44 | 1:04.20 | 3:11.66 | ||||||
Josefine Rytter | 1994 | 32.05 | 1:06.21 | 4:17.87 | ||||||
18 | Søllerød Damer | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:18.28 | ||||||
Marie Lensbjerg | 1991 | 30.48 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Lea Wiencke | 1992 | 31.04 | 1:05.61 | 2:09.94 | ||||||
Vibe Lyng Frandsen | 1993 | 30.33 | 1:04.09 | 3:14.03 | ||||||
Louise Koch Rasmussen | 1987 | 30.92 | 1:04.25 | 4:18.28 | ||||||
19 | Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:18.74 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 30.11 | 1:02.75 | 1:02.75 | ||||||
Tine Trolle | 1991 | 30.06 | 1:03.44 | 2:06.19 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 32.20 | 1:07.62 | 3:13.81 | ||||||
Lene Rasmussen | 1989 | 31.12 | 1:04.93 | 4:18.74 | ||||||
20 | Sto Damer 2 | 0 | STO 95 | 4:19.21 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 30.44 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Helene Nielsen | 1993 | 30.99 | 1:04.88 | 2:08.30 | ||||||
Mathilde Egelund | 1991 | 31.41 | 1:05.13 | 3:13.43 | ||||||
Line Møller Pedersen | 1989 | 31.20 | 1:05.78 | 4:19.21 | ||||||
21 | Triton Vejle Pi | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:23.44 | ||||||
Helena Stanbury | 1990 | 31.41 | 1:05.90 | 1:05.90 | ||||||
Simone Martinsen | 1994 | 29.31 | 1:02.70 | 2:08.60 | ||||||
Mai Nyholm | 1993 | 32.27 | 1:07.97 | 3:16.57 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 31.94 | 1:06.87 | 4:23.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 44 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 2:08.11 2000-09-19 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Micha Østergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 29.89 | 1:03.95 | 1:39.07 | 2:14.99 | |||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 30.77 | 1:05.43 | 1:41.51 | 2:19.45 | |||
3 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 31.97 | 1:08.02 | 1:45.57 | 2:23.44 | |||
4 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 31.93 | 1:08.30 | 1:46.19 | 2:25.20 | |||
5 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 31.94 | 1:09.38 | 1:47.29 | 2:25.26 | |||
6 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 31.11 | 1:06.90 | 1:44.77 | 2:25.58 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 32.52 | 1:10.26 | 1:48.69 | 2:27.71 | |||
8 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 31.94 | 1:08.98 | 1:47.85 | 2:27.87 | |||
9 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 32.50 | 1:10.54 | 1:49.88 | 2:29.06 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.19 | 1:09.07 | 1:48.18 | 2:29.30 | |||
11 | Caroline Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 33.38 | 1:10.79 | 1:49.73 | 2:30.22 | |||
12 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 33.11 | 1:11.38 | 1:50.90 | 2:31.20 | |||
13 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 34.02 | 1:12.08 | 1:52.02 | 2:31.66 | |||
14 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.35 | 1:12.32 | 1:51.04 | 2:31.84 | Deltager ikke i finalen | ||
15 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 34.10 | 1:12.94 | 1:52.77 | 2:32.90 | |||
16 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 34.59 | 1:12.95 | 1:52.42 | 2:33.16 | |||
17 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.49 | 1:12.33 | 1:52.11 | 2:33.39 | |||
18 | Camilla Jacobsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.19 | 1:11.20 | 1:51.52 | 2:33.92 | |||
19 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.28 | 1:13.98 | 1:54.52 | 2:35.81 | |||
20 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 34.63 | 1:13.97 | 1:55.20 | 2:36.83 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.87 | 1:11.24 | 1:52.54 | 2:37.15 | |||
22 | Emma Aabroe | 1994 | GI-40 Hermes | 33.40 | 1:12.92 | 1:54.75 | 2:38.22 | |||
23 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.44 | 1:14.38 | 1:55.89 | 2:38.36 | |||
24 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.60 | 1:11.04 | 1:53.67 | 2:38.42 | |||
25 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.32 | 1:14.03 | 1:56.25 | 2:38.82 | |||
26 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.30 | 1:14.14 | 1:56.48 | 2:39.06 | |||
27 | Terese Gerdts | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.89 | 1:13.64 | 1:56.11 | 2:39.53 | |||
28 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 36.18 | 1:17.54 | 1:59.59 | 2:40.06 | |||
29 | Louise Koch Rasmussen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.85 | 1:14.91 | 1:56.59 | 2:40.44 | |||
30 | Katrine Axelsen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.02 | 1:14.22 | 1:56.03 | 2:40.87 | |||
31 | Marianne Juhl | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.91 | 1:15.37 | 1:57.31 | 2:40.91 | |||
32 | Cecilie Christiansen | 1992 | Farum Svømmeklub | 35.93 | 1:16.44 | 1:58.45 | 2:41.38 | |||
33 | Christine Bjerre | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 35.43 | 1:16.19 | 1:59.17 | 2:42.26 | |||
33 | Anna Birkbak | 1990 | Svendborg Svømme Klub | 35.23 | 1:16.28 | 1:58.92 | 2:42.26 | |||
35 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 35.09 | 1:15.76 | 1:58.67 | 2:42.27 | |||
36 | Line Fyrstenborg | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 35.05 | 1:15.62 | 1:58.48 | 2:42.33 | |||
37 | Julie Christiansen | 1993 | Greve Svømmeklub | 35.49 | 1:15.99 | 1:58.89 | 2:43.35 | |||
38 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | Jyllinge Gundsømagle IF | 35.80 | 1:15.65 | 1:58.65 | 2:44.21 | |||
39 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 35.49 | 1:17.35 | 1:59.94 | 2:45.54 | |||
40 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f. | 36.64 | 1:18.45 | 2:01.59 | 2:45.94 | |||
41 | Trine Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 35.93 | 1:18.35 | 2:04.19 | 2:49.89 | |||
42 | Julie Damberg | 1992 | Greve Svømmeklub | 36.82 | 1:19.32 | 2:04.96 | 2:52.55 | |||
- | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 44 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 200m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 2:08.11 2000-09-19 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Micha Østergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 28.95 | 1:01.94 | 1:35.05 | 2:08.72 | |||
2 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 30.65 | 1:06.00 | 1:42.08 | 2:19.36 | |||
3 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f. | 31.19 | 1:05.76 | 1:42.22 | 2:20.44 | |||
4 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 31.87 | 1:08.32 | 1:45.99 | 2:24.31 | |||
5 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 32.16 | 1:09.72 | 1:48.54 | 2:27.38 | |||
6 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 32.18 | 1:09.62 | 1:48.40 | 2:28.52 | |||
7 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.86 | 1:10.77 | 1:49.96 | 2:29.42 | |||
8 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 32.33 | 1:09.80 | 1:50.77 | 2:32.95 | |||
9 | Nanna M. Christiansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.17 | 1:10.27 | 1:49.17 | 2:28.45 | |||
10 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 33.40 | 1:12.22 | 1:51.02 | 2:31.07 | |||
11 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.28 | 1:12.05 | 1:51.43 | 2:32.02 | |||
12 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 34.75 | 1:13.63 | 1:53.04 | 2:32.41 | |||
13 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 33.57 | 1:12.28 | 1:52.49 | 2:33.03 | |||
14 | Caroline Harms-Tefke | 1992 | Farum Svømmeklub | 34.06 | 1:11.98 | 1:52.96 | 2:33.40 | |||
15 | Sofie Thorsø | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.36 | 1:12.72 | 1:52.84 | 2:35.19 | |||
16 | Camilla Jacobsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.65 | 1:11.64 | 1:52.30 | 2:35.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 45 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.42 | 1:06.61 | 1:42.44 | 2:18.60 | |||
2 | Jesper Kristensen | 1982 | Lyngby Svømmeklub | 32.20 | 1:09.39 | 1:47.70 | 2:26.28 | |||
3 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Syd | 32.38 | 1:09.73 | 1:48.15 | 2:26.67 | |||
4 | Morten Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Syd | 33.62 | 1:11.05 | 1:49.20 | 2:27.78 | |||
5 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 32.65 | 1:09.71 | 1:47.99 | 2:27.98 | |||
6 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 32.97 | 1:10.51 | 1:49.32 | 2:28.94 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 33.59 | 1:12.11 | 1:51.14 | 2:28.99 | |||
8 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 32.89 | 1:10.61 | 1:48.93 | 2:29.18 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.76 | 1:12.21 | 1:51.40 | 2:30.20 | |||
10 | Kenneth Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 33.61 | 1:11.43 | 1:49.74 | 2:30.23 | |||
11 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.06 | 1:11.46 | 1:51.02 | 2:30.76 | |||
12 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 36.17 | 1:14.78 | 1:52.53 | 2:31.57 | |||
13 | Jon Pommersgaard | 1990 | Nakskov Svømme Klub | 33.87 | 1:12.39 | 1:52.17 | 2:32.72 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.69 | 1:13.87 | 1:53.43 | 2:33.20 | |||
15 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.16 | 1:13.08 | 1:52.95 | 2:33.27 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Emil Cortes Andre | 1990 | Greve Svømmeklub | 36.19 | 1:14.02 | 1:52.45 | 2:33.40 | |||
17 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | 33.69 | 1:13.12 | 1:53.16 | 2:33.55 | |||
18 | Andreas Holkjær | 1990 | Allerød Svømmeklub | 34.78 | 1:13.85 | 1:53.94 | 2:34.01 | |||
19 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.85 | 1:13.31 | 1:53.94 | 2:35.15 | |||
20 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 34.86 | 1:14.40 | 1:54.12 | 2:35.23 | |||
21 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.77 | 1:14.09 | 1:54.76 | 2:36.45 | |||
22 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 34.34 | 1:14.44 | 1:55.10 | 2:36.54 | |||
23 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 36.23 | 1:15.42 | 1:55.43 | 2:36.63 | |||
24 | Peter Sørensen | 1988 | Aalborg Svømmeklub | 34.54 | 1:14.11 | 1:54.90 | 2:36.68 | |||
25 | Kristian Thomsen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.96 | 1:12.34 | 1:53.74 | 2:36.80 | Deltager ikke i finalen | ||
26 | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | 35.28 | 1:15.21 | 1:56.29 | 2:37.80 | |||
27 | Nicolai Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 34.05 | 1:14.81 | 1:55.96 | 2:38.31 | |||
28 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 34.78 | 1:14.90 | 1:56.74 | 2:39.12 | |||
29 | Sebastian Storm | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.96 | 1:15.27 | 1:56.82 | 2:39.47 | Deltager ikke i finalen | ||
30 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 34.66 | 1:14.96 | 1:57.31 | 2:39.48 | |||
31 | Johnas Johansen | 1986 | Helsingør Svømmeklub | 35.47 | 1:16.10 | 1:57.27 | 2:39.78 | |||
32 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.99 | 1:16.44 | 1:58.07 | 2:39.90 | |||
33 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.83 | 1:15.92 | 1:57.32 | 2:40.16 | |||
34 | Alex Søgaard | 1986 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.32 | 1:12.27 | 1:55.14 | 2:40.50 | Deltager ikke i finalen | ||
35 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 35.04 | 1:16.75 | 1:59.15 | 2:40.91 | |||
36 | Christian Christensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 35.36 | 1:16.09 | 1:58.02 | 2:41.11 | |||
36 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.36 | 1:16.34 | 1:58.45 | 2:41.11 | |||
38 | Tobias Kragholm | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 35.35 | 1:15.95 | 1:57.87 | 2:41.58 | |||
39 | Mathias Andersen | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 35.44 | 1:16.97 | 2:00.48 | 2:43.38 | |||
40 | Alexander B. Ottesen | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 35.36 | 1:15.57 | 1:57.43 | 2:43.95 | |||
41 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 35.83 | 1:18.07 | 2:01.00 | 2:45.73 | |||
42 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 36.63 | 1:19.42 | 2:04.26 | 2:48.70 | |||
- | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | flyben ved 100m | |||||
- | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Flyben f.p.out | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:12.83 2008-03-20 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.10 | 1:06.00 | 1:41.75 | 2:18.61 | |||
2 | Jesper Kristensen | 1982 | Lyngby Svømmeklub | 31.47 | 1:08.08 | 1:45.47 | 2:24.80 | |||
3 | Morten Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Syd | 32.75 | 1:09.79 | 1:47.88 | 2:25.84 | |||
4 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 32.35 | 1:09.58 | 1:48.40 | 2:28.55 | |||
5 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Syd | 32.52 | 1:09.74 | 1:48.83 | 2:28.61 | |||
6 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 33.73 | 1:12.40 | 1:51.04 | 2:29.56 | |||
7 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.40 | 1:11.92 | 1:52.36 | 2:33.82 | |||
8 | Kenneth Nielsen | 1991 | Ringsted Svømme Klub | 34.16 | 1:14.69 | 1:53.44 | 2:33.92 | |||
9 | Emil Cortes Andre | 1990 | Greve Svømmeklub | 34.67 | 1:12.92 | 1:51.33 | 2:30.71 | |||
10 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 33.51 | 1:12.01 | 1:50.75 | 2:30.77 | |||
11 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 34.24 | 1:13.42 | 1:52.05 | 2:32.00 | |||
12 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 33.50 | 1:13.29 | 1:53.45 | 2:34.94 | |||
13 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 34.97 | 1:14.29 | 1:55.45 | 2:36.09 | |||
14 | Andreas Holkjær | 1990 | Allerød Svømmeklub | 35.25 | 1:15.12 | 1:55.34 | 2:36.18 | |||
15 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.45 | 1:14.96 | 1:56.95 | 2:39.04 | |||
- | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | flyben eft. vd. 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 46 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.12 | 1:06.80 | 1:42.94 | 2:19.28 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 35.51 | 1:12.11 | 1:48.69 | 2:24.30 | |||
3 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.61 | 1:10.71 | 1:47.78 | 2:24.36 | |||
4 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 33.83 | 1:10.41 | 1:47.58 | 2:24.37 | |||
5 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 34.18 | 1:11.12 | 1:48.79 | 2:25.21 | |||
6 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 34.62 | 1:11.52 | 1:48.78 | 2:26.29 | |||
7 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.38 | 1:11.40 | 1:50.08 | 2:27.90 | |||
8 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 34.86 | 1:12.30 | 1:50.36 | 2:27.91 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 34.16 | 1:11.25 | 1:49.68 | 2:28.12 | |||
10 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 34.13 | 1:11.46 | 1:50.40 | 2:28.57 | |||
11 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.73 | 1:13.56 | 1:51.61 | 2:28.99 | |||
12 | Natascha Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.82 | 1:14.24 | 1:52.41 | 2:30.80 | |||
13 | Kristine Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 35.45 | 1:13.84 | 1:52.78 | 2:31.25 | |||
14 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 35.07 | 1:13.10 | 1:52.63 | 2:31.99 | |||
15 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 35.51 | 1:13.71 | 1:53.62 | 2:32.71 | |||
16 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.00 | 1:13.93 | 1:53.80 | 2:32.93 | |||
17 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 35.13 | 1:13.36 | 1:53.28 | 2:33.12 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.86 | 1:14.18 | 1:53.91 | 2:33.15 | |||
19 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.98 | 1:14.49 | 1:54.29 | 2:33.19 | |||
20 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 36.01 | 1:15.19 | 1:54.59 | 2:33.81 | |||
21 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | 1:14.94 | 1:54.65 | 2:33.82 | |||
22 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 36.34 | 1:15.43 | 1:55.24 | 2:34.32 | |||
23 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.68 | 1:15.17 | 1:54.99 | 2:34.47 | |||
24 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.07 | 1:15.90 | 1:55.78 | 2:35.04 | |||
25 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.02 | 1:15.44 | 1:55.49 | 2:35.15 | |||
26 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.68 | 1:15.34 | 1:55.23 | 2:35.23 | |||
27 | Mona Simonsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 36.06 | 1:14.89 | 1:55.47 | 2:36.34 | |||
28 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.45 | 1:19.08 | 1:58.16 | 2:36.50 | |||
29 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 37.19 | 1:16.78 | 1:57.01 | 2:36.75 | |||
30 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 35.43 | 1:14.76 | 1:55.68 | 2:36.79 | |||
31 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.12 | 1:16.48 | 1:57.01 | 2:36.80 | |||
32 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 37.05 | 1:16.79 | 1:57.03 | 2:37.28 | |||
33 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | Holstebro Svømme Club | 36.82 | 1:16.26 | 1:56.92 | 2:37.34 | |||
34 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 37.61 | 1:17.60 | 1:57.52 | 2:37.38 | |||
35 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.77 | 1:15.39 | 1:56.30 | 2:37.42 | |||
36 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 35.05 | 1:14.57 | 1:56.36 | 2:37.47 | |||
37 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 35.38 | 1:14.91 | 1:55.73 | 2:37.48 | |||
38 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 36.46 | 1:15.24 | 1:56.07 | 2:37.74 | |||
39 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.97 | 1:18.08 | 1:58.58 | 2:38.63 | |||
40 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub | 37.29 | 1:17.09 | 1:57.93 | 2:38.69 | |||
41 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.03 | 1:15.20 | 1:56.59 | 2:38.75 | |||
42 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 37.87 | 1:17.63 | 1:58.54 | 2:38.94 | |||
43 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF af 1939 | 37.83 | 1:17.61 | 1:58.67 | 2:39.72 | |||
44 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.19 | 1:16.94 | 1:59.01 | 2:40.03 | |||
45 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.09 | 1:17.52 | 1:58.81 | 2:40.19 | |||
46 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.05 | 1:18.74 | 1:59.90 | 2:40.39 | |||
47 | Tine Trolle | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 36.76 | 1:16.98 | 1:58.79 | 2:40.76 | |||
48 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.21 | 1:18.81 | 2:00.01 | 2:41.38 | |||
49 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 37.34 | 1:18.18 | 1:59.88 | 2:41.50 | |||
50 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 36.16 | 1:16.58 | 2:00.05 | 2:42.26 | |||
51 | Emily Ellekær | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 38.70 | 1:18.94 | 2:00.71 | 2:42.43 | |||
52 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Bov IF | 37.63 | 1:18.80 | 2:00.63 | 2:42.85 | |||
53 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 37.40 | 1:18.63 | 2:00.71 | 2:42.88 | |||
54 | Isabel Brylow | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 38.36 | 1:19.60 | 2:02.17 | 2:44.36 | |||
- | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | DSQ | svøm p.bryst v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 46 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 2:11.15 2004-08-20 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.49 | 1:06.96 | 1:42.59 | 2:18.01 | |||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | West Swim Esbjerg | 32.84 | 1:07.63 | 1:43.41 | 2:18.37 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 34.66 | 1:10.89 | 1:46.94 | 2:22.53 | |||
4 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 34.20 | 1:11.21 | 1:48.32 | 2:24.64 | |||
5 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | Holstebro Svømme Club | 34.55 | 1:11.24 | 1:48.65 | 2:25.65 | |||
6 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 34.82 | 1:11.84 | 1:49.65 | 2:26.74 | |||
7 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.15 | 1:12.64 | 1:51.41 | 2:29.52 | |||
8 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 35.21 | 1:12.96 | 1:52.26 | 2:31.03 | |||
9 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 35.53 | 1:13.08 | 1:51.06 | 2:27.98 | |||
10 | Line Gregersen | 1994 | O.s.l.f. | 35.23 | 1:13.46 | 1:52.62 | 2:31.72 | |||
11 | Natascha Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.13 | 1:13.22 | 1:52.66 | 2:32.96 | |||
12 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.61 | 1:14.18 | 1:53.89 | 2:33.46 | |||
13 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 35.49 | 1:14.06 | 1:53.50 | 2:33.71 | |||
14 | Kristine Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 35.83 | 1:14.69 | 1:54.03 | 2:33.77 | |||
15 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 36.62 | 1:15.59 | 1:56.00 | 2:35.23 | |||
16 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.78 | 1:15.15 | 1:55.62 | 2:35.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 49 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 49, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:46.94 2007-07-12 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1988) 3:53.45 2006-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:49.66 | ||||||
Mathias Gydesen | 1988 | 27.27 | 56.37 | 56.37 | ||||||
Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 30.22 | 1:06.17 | 2:02.54 | ||||||
Emil Dall-Nielsen | 1984 | 25.28 | 54.86 | 2:57.40 | ||||||
Johan Peen | 1988 | 24.83 | 52.26 | 3:49.66 | ||||||
2 | Wes Herrer | 0 | West Swim Esbjerg | 3:52.28 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 28.72 | 59.87 | 59.87 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 29.58 | 1:03.11 | 2:02.98 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 26.08 | 57.76 | 3:00.74 | ||||||
Jon Rud | 1986 | 24.82 | 51.54 | 3:52.28 | ||||||
3 | Vat Herrer 1 | 0 | VAT | 3:55.07 | ||||||
Anders Jensen | 1987 | 28.90 | 59.72 | 59.72 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 31.86 | 1:07.98 | 2:07.70 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 26.99 | 57.74 | 3:05.44 | ||||||
Jakob Andkjær | 1985 | 23.74 | 49.63 | 3:55.07 | ||||||
4 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:58.23 | ||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 28.36 | 58.75 | 58.75 | ||||||
Daniel Svendsen | 1990 | 30.56 | 1:06.16 | 2:04.91 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 27.15 | 59.42 | 3:04.33 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 25.53 | 53.90 | 3:58.23 | ||||||
5 | Hold Sen1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:59.34 | ||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 30.59 | 1:03.48 | 1:03.48 | ||||||
Jesper Kristensen | 1982 | 30.80 | 1:06.64 | 2:10.12 | ||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 25.39 | 55.94 | 3:06.06 | ||||||
Peter Skotte | 1991 | 25.22 | 53.28 | 3:59.34 | ||||||
6 | Aalborg Herrer Senior | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:02.97 | ||||||
Palle Gordon | 1987 | 29.98 | 1:00.82 | 1:00.82 | ||||||
Peter Sørensen | 1988 | 31.43 | 1:09.33 | 2:10.15 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 27.47 | 59.08 | 3:09.23 | ||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 24.87 | 53.74 | 4:02.97 | ||||||
7 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:03.62 | ||||||
Thomas Lianee | 1985 | 29.88 | 1:01.15 | 1:01.15 | ||||||
Andreas Holkjær | 1990 | 32.65 | 1:09.78 | 2:10.93 | ||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 27.19 | 59.80 | 3:10.73 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 25.13 | 52.89 | 4:03.62 | ||||||
8 | Gsc Herrer 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:05.12 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 30.47 | 1:03.04 | 1:03.04 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 32.03 | 1:10.31 | 2:13.35 | ||||||
Christian Rasmussen | 1989 | 27.03 | 58.83 | 3:12.18 | ||||||
Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 24.89 | 52.94 | 4:05.12 | ||||||
9 | Kvik Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:07.53 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 29.63 | 1:00.34 | 1:00.34 | ||||||
Alex Søgaard | 1986 | 30.64 | 1:09.69 | 2:10.03 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 28.32 | 1:02.24 | 3:12.27 | ||||||
Simon Salinas | 1985 | 26.27 | 55.26 | 4:07.53 | ||||||
10 | Gti Herrer 1 | 0 | GTI | 4:08.67 | ||||||
Lasse Offersen | 1989 | 30.25 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 32.04 | 1:09.45 | 2:10.90 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 28.36 | 1:01.79 | 3:12.69 | ||||||
Jonas Westergaard | 1990 | 26.25 | 55.98 | 4:08.67 | ||||||
11 | Gentofte Herrer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:08.71 | ||||||
Otto Linnet | 1988 | 31.52 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Mathias Andersen | 1991 | 30.45 | 1:07.20 | 2:11.37 | ||||||
Pierre Houdet | 1989 | 27.19 | 1:00.25 | 3:11.62 | ||||||
Tobias Kragholm | 1992 | 26.57 | 57.09 | 4:08.71 | ||||||
12 | Silkeborg Herrer | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 4:09.49 | ||||||
Jonas Skall Hansen | 1990 | 31.47 | 1:07.03 | 1:07.03 | ||||||
David Adelskov | 1987 | 30.62 | 1:07.38 | 2:14.41 | ||||||
Jesper Andersen | 1989 | 27.30 | 59.72 | 3:14.13 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 26.43 | 55.36 | 4:09.49 | ||||||
13 | Herning Killerwhales Hr | 1990 | Herning Svømmeklub | 4:11.81 | ||||||
Martin Duedahl | 1985 | 30.75 | 1:04.03 | 1:04.03 | ||||||
Mads Pedersen | 1991 | 32.09 | 1:09.43 | 2:13.46 | ||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 28.71 | 1:01.69 | 3:15.15 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 26.33 | 56.66 | 4:11.81 | ||||||
14 | Swim Team Esbjerg | 1992 | Swim Team Esbjerg | 4:12.58 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 31.27 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Steffan Hansen | 1990 | 31.76 | 1:09.55 | 2:14.15 | ||||||
Lasse K. Hansen | 1989 | 27.59 | 1:00.71 | 3:14.86 | ||||||
Morten Hansen | 1993 | 27.17 | 57.72 | 4:12.58 | ||||||
15 | Hovedstaden Herrer | 0 | Swim Team Hovedstaden | 4:14.24 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 31.63 | 1:05.54 | 1:05.54 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 32.37 | 1:12.15 | 2:17.69 | ||||||
Mads Jensen | 1991 | 26.99 | 59.53 | 3:17.22 | ||||||
Kasper Ege Street | 1989 | 26.24 | 57.02 | 4:14.24 | ||||||
16 | Gti Herrer 2 | 0 | GTI | 4:15.87 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 32.07 | 1:06.14 | 1:06.14 | ||||||
Emil Cortes Andre | 1990 | 32.79 | 1:09.06 | 2:15.20 | ||||||
Martin Madsen | 1990 | 29.64 | 1:03.75 | 3:18.95 | ||||||
Teiz Mølgaard | 1992 | 26.97 | 56.92 | 4:15.87 | ||||||
17 | Hold Sen2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:18.58 | ||||||
Magnus Iversen | 1991 | 31.69 | 1:06.80 | 1:06.80 | ||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 33.77 | 1:15.01 | 2:21.81 | ||||||
Kristoffer Codam | 1990 | 28.02 | 1:01.18 | 3:22.99 | ||||||
Mikkel Bruun | 1987 | 26.81 | 55.59 | 4:18.58 | ||||||
18 | Gsc Herrer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:20.00 | ||||||
Thor Andersen | 1992 | 32.62 | 1:06.70 | 1:06.70 | ||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 33.88 | 1:13.09 | 2:19.79 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 29.10 | 1:03.52 | 3:23.31 | ||||||
Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 26.39 | 56.69 | 4:20.00 | ||||||
19 | Søllerød Herrer | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:23.98 | ||||||
Frederik Højholt | 1990 | 33.00 | 1:07.83 | 1:07.83 | ||||||
Magnus K. Johannesen | 1987 | 33.70 | 1:14.73 | 2:22.56 | ||||||
Martin Bertelsen | 1989 | 29.09 | 1:03.36 | 3:25.92 | ||||||
Jeppe Jensen | 1992 | 27.00 | 58.06 | 4:23.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Resultat Løb 50 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 06 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 50, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 4:15.47 2005-03-27 |
Dansk Rekord Junior: AGF (1900) 4:30.83 2007-07-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Nordsjælland 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:19.15 | ||||||
Michelle B. Strandskov | 1991 | 33.47 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Julie Hjorth-Hansen | 1984 | 32.98 | 1:10.16 | 2:19.22 | ||||||
Josephine Emilie Thomsen | 1990 | 29.29 | 1:02.83 | 3:22.05 | ||||||
Louise Jansen | 1984 | 27.34 | 57.10 | 4:19.15 | ||||||
2 | Sto Damer 1 | 0 | STO 95 | 4:21.28 | ||||||
Line Møller Pedersen | 1989 | 32.42 | 1:07.35 | 1:07.35 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 32.90 | 1:12.63 | 2:19.98 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 29.10 | 1:02.75 | 3:22.73 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 27.56 | 58.55 | 4:21.28 | ||||||
3 | Agf 2 Senior Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:27.29 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 31.32 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 35.23 | 1:16.26 | 2:20.52 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 30.89 | 1:07.16 | 3:27.68 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 28.31 | 59.61 | 4:27.29 | ||||||
4 | Sigma Nordsjælland 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:36.72 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 34.15 | 1:09.83 | 1:09.83 | ||||||
Emilie Hilsted | 1991 | 36.89 | 1:19.86 | 2:29.69 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 30.79 | 1:07.60 | 3:37.29 | ||||||
Kristine Skou | 1988 | 28.36 | 59.43 | 4:36.72 | ||||||
5 | Herning Killerwhales Da | 1992 | Herning Svømmeklub | 4:37.00 | ||||||
Stine Malle | 1990 | 34.40 | 1:12.75 | 1:12.75 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 35.93 | 1:16.94 | 2:29.69 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 29.28 | 1:05.24 | 3:34.93 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 29.19 | 1:02.07 | 4:37.00 | ||||||
6 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:39.97 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 35.07 | 1:13.58 | 1:13.58 | ||||||
Helena Pedersen | 1991 | 35.59 | ||||||||
Mia Gersly | 1991 | 3:01.57 | 3:38.01 | 3:38.01 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 29.27 | 1:01.96 | 4:39.97 | ||||||
7 | Gentofte Damer | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:41.66 | ||||||
Josephine Uhrbrand | 1991 | 35.70 | 1:13.77 | 1:13.77 | ||||||
Olivia Ane Frey | 1994 | 37.69 | 1:19.86 | 2:33.63 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 30.57 | 1:06.12 | 3:39.75 | ||||||
Stine Dahl Vest | 1994 | 29.65 | 1:01.91 | 4:41.66 | ||||||
8 | Gsc Damer 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:42.14 | ||||||
Maika Larsson | 1993 | 34.82 | 1:12.41 | 1:12.41 | ||||||
Tenna Larsson | 1989 | 37.63 | 1:19.89 | 2:32.30 | ||||||
Laura Brink Pedersen | 1992 | 31.97 | 1:09.07 | 3:41.37 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 29.08 | 1:00.77 | 4:42.14 | ||||||
9 | Hovedstaden Damer | 0 | Swim Team Hovedstaden | 4:42.29 | ||||||
Birka Månsson | 1992 | 35.33 | 1:13.42 | 1:13.42 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 36.82 | 1:18.45 | 2:31.87 | ||||||
Emma Aabroe | 1994 | 31.42 | 1:09.13 | 3:41.00 | ||||||
Louise Delani | 1984 | 29.05 | 1:01.29 | 4:42.29 | ||||||
10 | Sto Damer 2 | 0 | STO 95 | 4:44.44 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 33.35 | 1:08.50 | 1:08.50 | ||||||
Mathilde Egelund | 1991 | 38.10 | 1:20.64 | 2:29.14 | ||||||
Helene Nielsen | 1993 | 32.54 | 1:12.67 | 3:41.81 | ||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 29.68 | 1:02.63 | 4:44.44 | ||||||
11 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:45.09 | ||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 35.48 | 1:13.27 | 1:13.27 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 38.20 | 1:21.77 | 2:35.04 | ||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 32.63 | 1:09.71 | 3:44.75 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.05 | 1:00.34 | 4:45.09 | ||||||
12 | Gti Damer | 0 | GTI | 4:47.75 | ||||||
Julie Christiansen | 1993 | 35.58 | 1:13.76 | 1:13.76 | ||||||
Emilie Ormstrup | 1993 | 36.32 | 1:17.29 | 2:31.05 | ||||||
Maja Sofie Hansen | 1991 | 31.36 | 1:09.27 | 3:40.32 | ||||||
Julie Damberg | 1992 | 32.22 | 1:07.43 | 4:47.75 | ||||||
13 | Silkeborg Damer | 1986 | Silkeborg Svømmeklub | 4:47.88 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 35.45 | 1:14.40 | 1:14.40 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 38.68 | 1:21.33 | 2:35.73 | ||||||
Tina Flaskager | 1986 | 30.44 | 1:08.81 | 3:44.54 | ||||||
Signe Olsen | 1990 | 29.81 | 1:03.34 | 4:47.88 | ||||||
14 | Hold Sen | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:48.37 | ||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 34.61 | 1:13.16 | 1:13.16 | ||||||
Anna Klüver Jepsen | 1993 | 37.17 | 1:21.29 | 2:34.45 | ||||||
Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 32.77 | 1:11.51 | 3:45.96 | ||||||
Bettina Caspersen | 1992 | 29.28 | 1:02.41 | 4:48.37 | ||||||
15 | Gsc Damer 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:48.44 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 34.87 | 1:12.92 | 1:12.92 | ||||||
Josefine Rytter | 1994 | 39.17 | 1:23.25 | 2:36.17 | ||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 32.06 | 1:09.83 | 3:46.00 | ||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 29.73 | 1:02.44 | 4:48.44 | ||||||
16 | Søllerød Damer | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:51.22 | ||||||
Vibe Lyng Frandsen | 1993 | 36.34 | 1:16.03 | 1:16.03 | ||||||
Frederikke Hall | 1992 | 37.39 | 1:19.55 | 2:35.58 | ||||||
Louise Koch Rasmussen | 1987 | 33.36 | 1:11.84 | 3:47.42 | ||||||
Marie Lensbjerg | 1991 | 29.33 | 1:03.80 | 4:51.22 | ||||||
17 | Damer Frederikssund | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 4:52.01 | ||||||
Cathrine Kallestrup | 1993 | 36.68 | 1:14.93 | 1:14.93 | ||||||
Kimmie Thorsen | 1992 | 38.68 | 1:22.45 | 2:37.38 | ||||||
Line Andersen | 1991 | 32.77 | 1:10.94 | 3:48.32 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 30.13 | 1:03.69 | 4:52.01 | ||||||
18 | Syd Damer :-) | 1990 | Svømmeklubben Syd | 4:52.66 | ||||||
Katja Løje | 1993 | 34.62 | 1:11.01 | 1:11.01 | ||||||
Karen Nielsen | 1990 | 41.28 | 1:26.35 | 2:37.36 | ||||||
Cecilie Franck | 1991 | 33.40 | 1:12.55 | 3:49.91 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 29.91 | 1:02.75 | 4:52.66 | ||||||
19 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:55.60 | ||||||
Sarah Lorentzen | 1992 | 34.70 | 1:12.99 | 1:12.99 | ||||||
Malene Eskildsen | 1994 | 39.72 | 1:24.91 | 2:37.90 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 33.37 | 1:12.59 | 3:50.49 | ||||||
Martine Bender | 1994 | 30.51 | 1:05.11 | 4:55.60 | ||||||
- | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 34.69 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
Malene Johansson | 1992 | 2:34.44 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |