Program för Vårsimiaden 2024 Katrineholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Vårsimiaden 2024 Katrineholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Duveholmsbadet |
Arrangör: |
Katrineholms Simsällskp |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 maj 2024 till den 5 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed 12 oy
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Ellmark |
10 |
NYKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Melin Westlund |
10 |
VÄSTERÅS |
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ameen Fattal |
10 |
VÄSTERÅS |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eliza Olsson Charusta |
10 |
VÄSTERÅS |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Berggren |
10 |
VÄSTERÅS |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicki Blomden |
10 |
VÄSTERÅS |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Moberg Egerås |
10 |
VÄSTERÅS |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed 12 oy |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melanie Sorbe |
9 |
ESKILSTUNA |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edda Barnekow |
11 |
VÄSTERÅS |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Götz |
12 |
UPSALA S |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Dahl |
12 |
VÄSTERÅS |
55.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Allie Abrahamsson |
12 |
VÄSTERÅS |
55.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Friberg |
12 |
UPSALA S |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Eliasson |
10 |
VÄSTERÅS |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed 12 oy |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stina Bolin |
12 |
UPSALA S |
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Överstam |
12 |
VÄSTERÅS |
55.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Lindström |
10 |
ESKILSTUNA |
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ikshu Yajaman |
12 |
VÄSTERÅS |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Kratz |
11 |
UPSALA S |
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rakel Collby |
12 |
UPSALA S |
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilda Engström |
12 |
STRÄNGNÄS |
55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed 12 oy |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Taksha Yajaman |
12 |
VÄSTERÅS |
52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elena Martinelli |
12 |
VÄSTERÅS |
51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Tillenius |
12 |
VÄSTERÅS |
51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilta Thulin |
11 |
VÄSTERÅS |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kornelia Wessén |
11 |
VÄSTERÅS |
51.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petter Eliasson |
12 |
VÄSTERÅS |
51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Åhr |
11 |
UPSALA S |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed 12 oy |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Haverstad |
10 |
VÄSTERÅS |
49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Metzendorf |
12 |
UPSALA S |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isa Claesson |
11 |
STRÄNGNÄS |
47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelis Eklund |
11 |
VÄSTERÅS |
46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eldar Nibon |
12 |
UPSALA S |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amandus Grahn |
10 |
VÄSTERÅS |
47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Andersson |
11 |
VÄSTERÅS |
49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed 12 oy |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Andersson |
11 |
VÄSTERÅS |
46.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naljirmaa Enktur |
12 |
VÄSTERÅS |
46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Lo Backlund |
12 |
ESKILSTUNA |
46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Sjöman |
11 |
VÄSTERÅS |
43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnéa Undhjem |
12 |
STRÄNGNÄS |
45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Volodymyr Turpak |
12 |
UPSALA S |
46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Raha Faryabi |
12 |
VÄSTERÅS |
46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed 12 oy |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Lindskog |
12 |
UPSALA S |
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Novis Claesson |
12 |
STRÄNGNÄS |
42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sally Drew |
12 |
VÄSTERÅS |
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eira Bäärnhielm Thaing |
12 |
STRÄNGNÄS |
41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnéa Wikén |
11 |
STRÄNGNÄS |
41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Mörtstrand |
11 |
VÄSTERÅS |
42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Ahlgren |
12 |
UPSALA S |
42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emina Velic |
12 |
STRÄNGNÄS |
43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-05 09:03:54 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|