Program för Paraswim Open Falkenberg 2024
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
50m Fjärilsim Herrar N5-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
37.14 |
S |
N16 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
30.66 |
|
N16 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
34.83 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Snavar Kristmannsson |
2006 |
Team Para Island |
ISL |
28.01 |
|
N16 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:09.09 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:37 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50m Fjärilsim Damer N5-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Micheal Felipe Dyrholm Mortensen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:17.28 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:23.55 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:35.21 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:38 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50m Frisim Herrar S1-S14 försök, final S1-S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
29.12 |
S |
S9 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
30.24 |
S |
S9 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Hildebrand |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:19.04 |
S |
S2 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
44.39 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
46.49 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
26.62 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Højrup Borch |
|
Team Para Danmark |
DEN |
27.46 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
27.57 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Persson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
29.21 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
29.80 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
30.47 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Snorrason |
1995 |
Team Para Island |
ISL |
45.77 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Emanuel Olsson |
1964 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:00.83 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Stefán Skarphéðinsson |
1988 |
Team Para Island |
ISL |
1:04.49 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:05.15 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
16 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:09.78 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:10.14 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Edquist |
1990 |
Idrottsklubben NocOut.se |
SWE |
|
|
S8 |
|
|
|
|
|
19 |
|
Niklas Jakobsen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marius Alfred Andersen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:39:38 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50m Frisim Damer, S1-S14 försök, final S1-S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
35.22 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicola St Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
35.88 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.09 |
S |
S10 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Sejr Hansen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
32.61 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
39.24 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
40.63 |
|
S7,EFT |
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Høgh |
|
Team Para Danmark |
DEN |
38.29 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
|
Team Para Danmark |
DEN |
42.86 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Eilenberger |
|
Team Para Danmark |
DEN |
44.44 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
45.42 |
S |
S10 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
28.63 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
33.93 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Sveinsdóttir Sigriður |
2001 |
Team Para Island |
ISL |
34.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
36.87 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
38.17 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
39.68 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
40.01 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
18 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Kristianstads SLS |
SWE |
40.27 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
41.85 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Zennertun |
1997 |
Örebro Simallians |
SWE |
44.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
21 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
47.80 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Langballe Andersen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:05.98 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:10.31 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
24 |
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:13.49 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
25 |
|
Rishika Jansson |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:41.56 |
|
S4 |
|
|
|
|
|
26 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:00.70 |
S |
S3 |
|
|
|
|
|
27 |
|
Sandra Ottosson |
1987 |
Klippans Simsällskap |
SWE |
3:10.64 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
28 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Camilla Klestrup Hansen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Madeline Skovhus |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:39:59 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50m Ryggsim Herrar N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
59.53 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:21.42 |
S |
S6 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Danielsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:13.72 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nis Heide Pinnerup |
|
Team Para Danmark |
DEN |
39.29 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustaw Hietikko |
1998 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N5-7 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Johansson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
1:02.96 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Kimmehed |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:01.21 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Texas Kuusela |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
47.52 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
48.05 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Roug Nielsen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Persson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Milo Sörensen |
2009 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
53.49 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:10.75 |
S |
N11-13 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Valentin |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:38 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m Ryggsim Herrar S1-S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:10.05 |
S |
S5 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Hildebrand |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:17.11 |
S |
S2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:39:59 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Ryggsim Damer N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Antonia Delic Johansson |
2007 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
54.51 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Gustafsson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:51.92 |
|
N1-4 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Gustafsson |
2004 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Hannerfors |
2008 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Johansson |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:58.31 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Kuusela |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
57.98 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Lousie Lindholm |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
40.48 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Melinder |
2012 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:28.67 |
S |
N8-10 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:21.32 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Olsson |
1967 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
|
|
N14,EFT |
|
|
|
|
|
14 |
|
Fia Prans |
2007 |
Rättviks simförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Eva Rosted |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sveinsdóttir Sigriður |
2001 |
Team Para Island |
ISL |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Stekovic |
1995 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
18 |
|
My Svensson |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
55.71 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
20 |
|
Paulina Termander |
1997 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Zennertun |
1997 |
Örebro Simallians |
SWE |
57.76 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
22 |
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:15.82 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:38 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Ryggsim Damer S1-S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Rishika Jansson |
1999 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:40.93 |
S |
S4 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:01.09 |
S |
S3 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sandra Ottosson |
1987 |
Klippans Simsällskap |
SWE |
4:09.48 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:39:59 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Medley Herrar SM5-SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
2:31.01 |
S |
SM14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
2:33.82 |
S |
SM14 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:50.98 |
S |
SM9 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:45.67 |
S |
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:39:59 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200m Medley Damer SM5-SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
2:29.64 |
S |
SM14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Sejr Hansen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
2:55.00 |
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
3:50.89 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
4:15.57 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Madeline Skovhus |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:39:59 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
50m Bröstsim Herrar N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
53.67 |
|
N16 |
|
|
|
|
|
2 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:08.10 |
S |
SB6 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:41.82 |
S |
SB5 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
35.85 |
S |
N16 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
41.07 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustaw Hietikko |
1998 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:43.32 |
S |
N5-7 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Johansson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
56.52 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Kimmehed |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:08.44 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Snavar Kristmannsson |
2006 |
Team Para Island |
ISL |
42.00 |
|
N16 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Texas Kuusela |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
48.50 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
58.08 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Roug Nielsen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Snorrason |
1995 |
Team Para Island |
ISL |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
47.27 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
16 |
|
Milo Sörensen |
2009 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
17 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
52.28 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:04.41 |
S |
N11-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:38 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:00 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
50m Bröstsim Damer N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Antonia Delic Johansson |
2007 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Gustafsson |
2004 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Hannerfors |
2008 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:23.26 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Johansson |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:31.70 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Klestrup Hansen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:23.19 |
S |
SB6 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:22.66 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Eva Olsson |
1967 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:18.51 |
|
N14,EFT |
|
|
|
|
|
11 |
|
Fia Prans |
2007 |
Rättviks simförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:11.71 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Stekovic |
1995 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
14 |
|
My Svensson |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:11.36 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Paulina Termander |
1997 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Zennertun |
1997 |
Örebro Simallians |
SWE |
57.69 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
17 |
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:24.47 |
S |
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:39 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
50m Bröstsim Damer SB1-SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Micheal Felipe Dyrholm Mortensen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:00 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Ryggsim Herrar N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:35.21 |
S |
N16 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Danielsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nis Heide Pinnerup |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:24.70 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:39 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Ryggsim Herrar S1-S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:04.00 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
1:12.12 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:18.81 |
S |
S9 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:20.19 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Højrup Borch |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:25.03 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:46.00 |
S |
S6 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Conrad Hildebrand |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:39.65 |
S |
S2 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:53.73 |
S |
S6 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:34.78 |
S |
S5 |
|
|
|
|
|
10 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
2:06.77 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:11.19 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
2:27.70 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:00 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Ryggsim Damer N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Maja Gustafsson |
2004 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lousie Lindholm |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Rosted |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
My Svensson |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:39 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Ryggsim Damer S1-S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:11.94 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicola St Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:26.64 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:27.50 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:17.92 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:42.44 |
S |
S7,EFT |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sveinsdóttir Sigriður |
2001 |
Team Para Island |
ISL |
1:29.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Sejr Hansen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:31.88 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:35.25 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:36.01 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Høgh |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:40.62 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
1:42.20 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Eilenberger |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:49.72 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:51.89 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:55.21 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
|
Team Para Danmark |
DEN |
2:06.73 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:02.03 |
S |
S10 |
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:06.35 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
18 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
2:08.84 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Langballe Andersen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
2:32.21 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sandra Ottosson |
1987 |
Klippans Simsällskap |
SWE |
|
|
S3 |
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
22 |
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:01 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Frisim Herrar N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
34.46 |
S |
N16 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
28.07 |
S |
N16 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Danielsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
50.54 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaw Hietikko |
1998 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N5-7 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Johansson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
55.85 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Kimmehed |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
56.52 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Snavar Kristmannsson |
2006 |
Team Para Island |
ISL |
27.99 |
|
N16 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Texas Kuusela |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
41.82 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
38.85 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Roug Nielsen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Persson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.63 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Milo Sörensen |
2009 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
46.74 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
44.36 |
|
N11-13 |
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Valentin |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:39 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50m Frisim Damer N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Antonia Delic Johansson |
2007 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Gustafsson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:20.45 |
S |
N1-4 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Gustafsson |
2004 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Hannerfors |
2008 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:05.43 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Johansson |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Kuusela |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
46.94 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Lousie Lindholm |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Melinder |
2012 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
58.69 |
|
N8-10 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
48.38 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Eva Olsson |
1967 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
|
|
N14,EFT |
|
|
|
|
|
12 |
|
Fia Prans |
2007 |
Rättviks simförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Rosted |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:05.10 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Stekovic |
1995 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
16 |
|
My Svensson |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
50.79 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
17 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:04.98 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
18 |
|
Paulina Termander |
1997 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:46 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Bröstsim Herrar N4-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:00.37 |
S |
N16 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nis Heide Pinnerup |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:44.16 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Johansson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
2:09.63 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Texas Kuusela |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:50.98 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:09.82 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Roug Nielsen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milo Sörensen |
2009 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:03.88 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:38.08 |
S |
N11-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:46 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100m Bröstsim Herrar SB4-SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:22.70 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:24.37 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:45.90 |
S |
SB6 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:29.91 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:40.15 |
S |
SB8 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Snorrason |
1995 |
Team Para Island |
ISL |
1:56.41 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:44.15 |
S |
SB4 |
|
|
|
|
|
8 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
2:28.12 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
2:38.12 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Emanuel Olsson |
1964 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
3:24.64 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Igor Gonchar - Andersson |
1974 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
|
|
SB5 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
|
|
SB5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:01 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
100m Bröstsim Damer N4-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Antonia Delic Johansson |
2007 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Gustafsson |
2004 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Hannerfors |
2008 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:09.48 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:51.16 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
6 |
|
My Svensson |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Paulina Termander |
1997 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:46 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Bröstsim Damer SB4-SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:19.57 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:51.79 |
S |
SB6 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:50.48 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:57.02 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Høgh |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:58.52 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
2:00.42 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Eilenberger |
|
Team Para Danmark |
DEN |
2:03.77 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:05.02 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
|
Team Para Danmark |
DEN |
2:06.73 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Zennertun |
1997 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:20.93 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
3:02.75 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:31.90 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:41.59 |
S |
SB14 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Klestrup Hansen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Johansson-Brodén |
2010 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Langballe Andersen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Micheal Felipe Dyrholm Mortensen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:02 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Frisim Herrar N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:20.60 |
S |
N16 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
58.97 |
S |
N16 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Danielsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:53.81 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nis Heide Pinnerup |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:15.00 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustaw Hietikko |
1998 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
N5-7 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Johansson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
2:41.68 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Kimmehed |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Snavar Kristmannsson |
2006 |
Team Para Island |
ISL |
1:00.44 |
|
N16 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Texas Kuusela |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:30.08 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:32.55 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Persson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.79 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:55.04 |
|
N14 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:40.87 |
S |
N11-13 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Valentin |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:46 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
100m Frisim Herrar S1-S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
58.21 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
59.44 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:04.34 |
S |
S9 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Højrup Borch |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:02.44 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:07.59 |
S |
S9 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Persson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
1:04.75 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:05.14 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:06.35 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:24.16 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Conrad Hildebrand |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:44.31 |
S |
S2 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:43.39 |
S |
S6 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:42.86 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Edquist |
1990 |
Idrottsklubben NocOut.se |
SWE |
1:41.67 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Snorrason |
1995 |
Team Para Island |
ISL |
1:39.97 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Emanuel Olsson |
1964 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
2:12.59 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
16 |
|
Stefán Skarphéðinsson |
1988 |
Team Para Island |
ISL |
2:14.44 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
|
John Apelqvist |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
2:21.34 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
18 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:23.46 |
S |
S5 |
|
|
|
|
|
19 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
2:45.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
20 |
|
Erik Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
3:53.07 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
21 |
|
Igor Gonchar - Andersson |
1974 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
|
|
S5,EFT |
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Alfred Andersen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niklas Jakobsen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:02 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
100m Frisim Damer N1-N16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Emma Gustafsson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N1-4 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:36.67 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Johansson |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Kuusela |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:43.59 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lousie Lindholm |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N15 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Melinder |
2012 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
N8-10 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:58.81 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Eva Olsson |
1967 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
|
|
N14,EFT |
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Rosted |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
N16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:31.06 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Stekovic |
1995 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
N14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
My Svensson |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:00.81 |
S |
N14 |
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:32.22 |
S |
N15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:47 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
100m Frisim Damer S1-S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:01.12 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicola St Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:17.64 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:18.19 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.70 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:24.20 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Sejr Hansen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:12.56 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:14.57 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sveinsdóttir Sigriður |
2001 |
Team Para Island |
ISL |
1:16.94 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:30.70 |
|
S7,EFT |
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:22.00 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:23.21 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
|
Saga Høgh |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:24.82 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:25.20 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
14 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:26.66 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:30.71 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
1:31.07 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:43.54 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Eilenberger |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:40.65 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:42.49 |
S |
S10 |
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Zennertun |
1997 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:50.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
21 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:52.34 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:30.98 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
23 |
|
Annie Zerbe Andersson |
2011 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
2:40.28 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:42.04 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
25 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
4:15.47 |
S |
S3 |
|
|
|
|
|
26 |
|
Alice Johansson-Brodén |
2010 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Langballe Andersen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:03 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Frisim Damer S1-S5, S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
2:08.27 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
3:00.80 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
3:05.69 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
3:18.74 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
3:23.74 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Madeline Skovhus |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:03 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
200m Frisim Herrar S1-S5, S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
2:09.21 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
2:18.93 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:24.28 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:24.35 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Højrup Borch |
|
Team Para Danmark |
DEN |
2:26.00 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Conrad Hildebrand |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
5:28.68 |
S |
S2 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Snavar Kristmannsson |
2006 |
Team Para Island |
ISL |
2:11.36 |
|
N16 |
|
|
|
|
|
8 |
|
Nis Heide Pinnerup |
|
Team Para Danmark |
DEN |
2:55.26 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
5:22.83 |
S |
S5 |
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Alfred Andersen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:03 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
400m Frisim Damer S6-S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
5:53.32 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Sejr Hansen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
5:20.72 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
5:23.37 |
S |
S10 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
6:15.01 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:04 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
400m Frisim Herrar S6-S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
4:46.88 |
S |
S9 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:04 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100m Fjärilsim Damer S8-S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:09.88 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sveinsdóttir Sigriður |
2001 |
Team Para Island |
ISL |
1:43.50 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:57.07 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Eilenberger |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Madeleine Højer Ringgaard |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:04 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
100m Fjärilsim Herrar S8-S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:08.73 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:18.25 |
S |
S9 |
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:20.18 |
S |
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Persson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
1:27.44 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
|
Snavar Kristmannsson |
2006 |
Team Para Island |
ISL |
1:02.24 |
|
N16 |
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:38.55 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
|
Nis Heide Pinnerup |
|
Team Para Danmark |
DEN |
1:41.03 |
|
N15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:04 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
50m Fjärilsim Damer S1-S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
55.62 |
S |
S7 |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Langballe Andersen |
|
Team Para Danmark |
DEN |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:04 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paraswim Open Falkenberg 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Klitterbadet |
Arrangör: |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 18 maj 2024 till den 19 maj 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
50m Fjärilsim Herrar S1-S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
34.95 |
S |
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-05-07 12:40:04 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|