Program för HärnöRace 2024
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 13/4 Klockan 10.30 (Insim kl. 09.00-10.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Härnösands Simhall |
Arrangör: |
Härnösand Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 apr 2024 till den 14 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Herrar A - C
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Widells Golv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Häggström |
12 |
HÄRNÖSAND |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jovan Öhlen |
13 |
HÄRNÖSAND |
46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paulus Ojmaya |
15 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Lauri |
13 |
Ö-VIKS ASS |
40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Olsson |
15 |
NJURUNDA |
38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morgan Kemppe |
16 |
UMEÅ SS |
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Duco Huig |
13 |
HÄRNÖSAND |
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Henze |
14 |
UMEÅ SS |
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Douglas Stenling |
13 |
NJURUNDA |
40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ljungberg |
33 |
SUNDSVALL |
36.91 |
|
S14 |
|
2 |
|
Felix Lundström |
18 |
Ö-VIKS ASS |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Kotnarowski |
13 |
SK ÄGIR |
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Lindgren |
14 |
NJURUNDA |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Hedlund Wigell |
12 |
NJURUNDA |
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Karlsson |
15 |
UMEÅ SS |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dante Rombouts |
18 |
HÄRNÖSAND |
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
16 |
SUNDSVALL |
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Linnér |
15 |
NJURUNDA |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Viklander |
17 |
HÄRNÖSAND |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Davyd Filonych |
17 |
SUNDSVALL |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Gardfors |
19 |
Ö-VIKS ASS |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Loke Karlsson |
15 |
NJURUNDA |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Phoenix Stenling |
14 |
NJURUNDA |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-13 09:36:40 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|