Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
DÅM-K gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
22 januar 2011 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:53 |
|
|
Arrangør |
Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 januar 2011 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer |
Finaler (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
9844AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:18.15 |
91 |
2 |
Xenia Bonnen Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
25m |
1:14.27 |
103 |
3 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
9766AC |
AALBORG |
|
25m |
1:12.86 |
128 |
4 |
Rebekka Gustafson |
1997 |
9792AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.58 |
203 |
5 |
Marie Louise L. Petersen |
1998 |
9828AG |
GI40HERMES |
|
25m |
1:17.80 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
73 |
1 |
Tatjana Hansen |
1997 |
9724AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:12.42 |
55 |
2 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.58 |
211 |
3 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
9754AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:09.89 |
63 |
4 |
Cecilie Christensen |
1997 |
9782AD |
KVIK |
|
25m |
1:10.90 |
160 |
5 |
Mie Ødegaard |
1997 |
9714AF |
KØGE |
|
25m |
1:11.88 |
201 |
6 |
Martha Othmar Haskiel |
1997 |
9774AO |
GI40HERMES |
|
25m |
1:12.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Christina Blaaberg |
1998 |
9832AL |
TEMPO |
|
25m |
1:15.42 |
167 |
2 |
Karen Gjerløff |
1998 |
9862AD |
JYLLINGE |
|
25m |
1:12.57 |
253 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:07.00 |
84 |
4 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
TRITON B |
|
25m |
1:09.45 |
171 |
5 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:12.77 |
8 |
6 |
Signe Bjerre |
1998 |
9854AB |
FR.SUND |
|
25m |
1:17.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
9788AB |
AGF |
|
25m |
1:09.03 |
254 |
2 |
Maja Hjuler |
1997 |
9754AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:06.96 |
237 |
3 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.52 |
16 |
4 |
Helena Storr-Hansen |
1997 |
9768AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.88 |
162 |
5 |
Mille Kjær Hindhede |
1997 |
9734AE |
HERNING |
|
25m |
1:08.70 |
110 |
6 |
Kristina Delff Andersen |
1997 |
9732AL |
KORSØR |
|
25m |
1:09.89 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
12:53 |
|