Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
ØstJunior/Senior Langbane
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride Badet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer
|
Finale 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NR |
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
(DEN) |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
DR |
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
KØGE |
4:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
3 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
STT |
4:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
4 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
GENTOFTE |
4:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
5 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
KVIK |
4:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
6 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
MK31 |
4:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Finale 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
1 |
|
Emil Olsen |
2006 |
STT |
4:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
ALLERØD |
4:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
3 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
KØGE |
4:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
4 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
HOVEDSTAD |
4:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
5 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
HELSINGE |
4:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
HOVEDSTAD |
4:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
7 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
GENTOFTE |
4:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
8 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI-TUNE |
4:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Finale 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
1 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
SØLLERØD |
4:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
2 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
GENTOFTE |
4:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
3 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
HOLBÆK |
4:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
ALLERØD |
4:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
5 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
STT |
4:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
6 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
STT |
4:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
7 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
HVIDOVRE |
4:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
8 |
|
Philip Rindum |
2005 |
TRITON B |
4:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Finale 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
1 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
KVIK |
4:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
KØGE |
4:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
3 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI-TUNE |
4:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
4 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
GLADSAXE |
4:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
5 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
HOLBÆK |
4:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
6 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
SØLLERØD |
4:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
7 |
|
David Arneskov |
2002 |
HOLBÆK |
4:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
8 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
HØRSHOLM |
4:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 16:14.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|