Startliste for KVIK Årgangs- og Børne Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Pia Mercado |
2010 |
SOLRØD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
3 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
KØGE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
4 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
VEJLE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
LYNGBY |
3:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
2 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
STT |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
3 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
KØGE |
3:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
4 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
LYNGBY |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Marie Borch |
2011 |
ROSKILDE |
3:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
LYNGBY |
3:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
VEJLE |
3:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
3 |
|
Nia Sommer |
2010 |
KØGE |
3:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
LYNGBY |
3:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
KØGE |
3:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
6 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
HOLBÆK |
3:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
1 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
ROSKILDE |
3:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
2 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
VEJLE |
3:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
3 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
VEJLE |
3:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
STT |
3:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Ellen Fenger |
2009 |
LYNGBY |
3:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
6 |
|
Alma Neesen |
2010 |
STT |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
STT |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
2 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
VEJLE |
2:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
LYNGBY |
2:56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
4 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
VEJLE |
2:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
5 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
NÆSTVED |
2:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
6 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
STT |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
NÆSTVED |
2:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
KØGE |
2:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
|
Ella Palmund |
2008 |
ROSKILDE |
2:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
4 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
LYNGBY |
2:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
5 |
|
Ida Larsen |
2009 |
KVIK |
2:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
6 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
VEJLE |
2:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer |
Final 11-12 år, 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
1 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
LYNGBY |
2:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
LYNGBY |
2:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
3 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
LYNGBY |
2:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
NÆSTVED |
2:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
LYNGBY |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
6 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
LYNGBY |
2:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer |
Final 13-15 år, 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
LYNGBY |
2:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
2 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
VEJLE |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
3 |
|
Amalie Møller |
2007 |
STT |
2:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
4 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
STT |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
5 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
STT |
2:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
6 |
|
Lina Louardi |
2009 |
KVIK |
2:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 07:59.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|