Ohjelma Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
100m Perhosuinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
47.78 |
|
Caeleb Dressel |
|
USA |
|
11/21/2020 |
|
|
EE |
48.48 |
|
Evgeny Korotyshkin |
|
RUS |
Berlin (GER) |
11/15/2009 |
|
|
SE |
50.88 |
|
Riku Pöytäkivi |
1993 |
HSS |
Tampere (FIN) |
12/14/2019 |
|
|
SMKE |
50.88 |
|
Riku Pöytäkivi |
1993 |
HSS (FIN) |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
NSE |
52.94 |
|
Sergey Kuznetsov |
2000 |
Cetus |
Tampere (FIN) |
12/8/2018 |
|
|
NSMKE |
52.61 |
|
Sergey Kuznetsov |
2000 |
Cetus (FIN) |
Oulu (FIN) |
1/1/2017 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
468 |
|
Anton Herrala |
1993 |
TaTu Tampere |
FIN |
52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
286 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
183 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
718 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
FIN |
53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
182 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
35 |
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
476 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
FIN |
55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
620 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
590 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
733 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
228 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
471 |
|
Tony Eriksson |
1995 |
TaTu Tampere |
FIN |
55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
594 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
513 |
|
Arttu Mäenpää |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
496 |
|
Jaakko Kuusisto |
2000 |
Åbo Simklubb |
FIN |
56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
483 |
|
Efim Romanov |
2002 |
TaTu Tampere |
FIN |
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
618 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
592 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
473 |
|
Juho Seppälä |
1999 |
TaTu Tampere |
FIN |
56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
466 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
FIN |
57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
482 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
FIN |
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
177 |
|
Leo Mikkonen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
377 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
671 |
|
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
FIN |
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
619 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
625 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
325 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
484 |
|
Alexander Malyshkov |
2004 |
TaTu Tampere |
FIN |
58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
422 |
|
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
Porin Uimaseura |
FIN |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
288 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
380 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
93 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
807 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
741 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
734 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
365 |
|
Mikael Nurmela |
2002 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
27 |
|
Eemeli Raninen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
101 |
|
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
158 |
|
Kristian Johansson |
1969 |
Cetus Espoo |
FIN |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
342 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
758 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
503 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
755 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
148 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
97 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
691 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
376 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
419 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
150 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
579 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
125 |
|
Max Emil Robert Helseth Dahl |
2005 |
Simmis Grani |
FIN |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
752 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
145 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
477 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
89 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
282 |
|
Joel Paukkonen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
565 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
481 |
|
Atte Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
682 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
217 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
215 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
438 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
744 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
685 |
|
Otso Mäkivuokko |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
808 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
140 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:02.41 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
67 |
423 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
702 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
527 |
|
Petteri Lepola |
2003 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
411 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
102 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
298 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
700 |
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
407 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-19 08:09:27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|