Ohjelma Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
100m Perhosuinti Naiset 17 and younger |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
54.59 |
|
Kelsi Dahlia |
|
USA (USA) |
(NED) |
12/3/2021 |
|
|
EE |
54.61 |
|
Sarah Shöström |
|
SWE (SWE) |
Doha (QAT) |
12/7/2014 |
|
|
SE |
57.64 |
|
Emilia Pikkarainen |
1992 |
VanVe (FIN) |
Espoo (FIN) |
2/3/2013 |
|
|
SMKE |
57.64 |
|
Emilia Pikkarainen |
1992 |
VanVe |
Espoo |
1/1/2013 |
|
|
NSE |
57.73 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS |
Tampere (FIN) |
12/15/2019 |
|
|
NSMKE |
57.94 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
738 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
792 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
FIN |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
544 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
462 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
537 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
46 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
114 |
|
Annukka Pihkamäki |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
38 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
451 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
512 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
636 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
800 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
FIN |
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
210 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
751 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
638 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
795 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
FIN |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
316 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
385 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
194 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
139 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
743 |
|
Ida Töyrylä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
375 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
340 |
|
Meri Elo |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
317 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
546 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
545 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
85 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
516 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
312 |
|
Aino Tamminen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
745 |
|
Noora Kylmämetsä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
536 |
|
Matilda Laitinen |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
273 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
639 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
672 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
FIN |
1:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
554 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
FIN |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
528 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
511 |
|
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
50 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
679 |
|
Hanni Koski |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
505 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
680 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
95 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
531 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
213 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
576 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
211 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
558 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
FIN |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
532 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
529 |
|
Anni Frusti |
2007 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
553 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
FIN |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
40 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
142 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
270 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
266 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
708 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
436 |
|
Rita Heinonen |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-19 08:09:04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|