Program för Höstsimiaden 2021, Åkersberga
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
796 |
2 |
|
Alva Lönnerstam |
2010 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
3 |
|
Elsa Wahlén |
2010 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
557 |
4 |
|
Lina Korventie |
2010 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
873 |
1 |
|
Maja Szylak Nicander |
2010 |
ÄLVSJÖ SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
801 |
2 |
|
Olivia Vikbladh |
2010 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
697 |
3 |
|
Sara Bitskinashvili |
2010 |
VÄSBY SS |
54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
798 |
4 |
|
Penny Ryan |
2010 |
SS04 |
55.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
5 |
|
Antonia Rudeanu |
2010 |
DANDERYD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
857 |
6 |
|
Sibel Agir |
2010 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
1 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
NORRTÄLJE |
52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
2 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
NORRTÄLJE |
51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
603 |
3 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
TÄBY SIM |
49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
629 |
4 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
TÄBY SIM |
50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
5 |
|
Siri Porelius |
2010 |
TUREBERG |
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
860 |
6 |
|
Sara Svensson |
2010 |
SPIF SF |
54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
724 |
1 |
|
Ida Renholm |
2010 |
VÄSBY SS |
49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
2 |
|
Clara Sartor |
2010 |
SKURU IK |
49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
561 |
3 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
TYRESÖ SS |
48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
715 |
4 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
VÄSBY SS |
48.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
716 |
5 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
VÄSBY SS |
49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
624 |
6 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
TÄBY SIM |
49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
1 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
TÄBY SIM |
46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
2 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
TÄBY SIM |
46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
731 |
3 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
VÄSBY SS |
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
4 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
TÄBY SIM |
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
714 |
5 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
VÄSBY SS |
46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
6 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
TYRESÖ SS |
47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
627 |
1 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
TÄBY SIM |
45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
797 |
2 |
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
SS04 |
44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
872 |
3 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
ÄLVSJÖ SF |
42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
821 |
4 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
SS04 |
44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
5 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
TÄBY SIM |
44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
751 |
6 |
|
Moa Sparf |
2010 |
ÅKERSBERGA |
45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
1 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
SKURU IK |
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
600 |
2 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
TÄBY SIM |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
727 |
3 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
VÄSBY SS |
36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
721 |
4 |
|
Claire Luo |
2010 |
VÄSBY SS |
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
728 |
5 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
VÄSBY SS |
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
593 |
6 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
TÄBY SIM |
42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 13:12:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|