Ohjelma Finnish Open GP
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finnish Open Grand Prix 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Aaltoalvari |
Organizer: |
Swimming Jyväskylä |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 20, 2021 to Nov 21, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Selkäuinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
235 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
359 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
532 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
460 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
548 |
|
Emma Gschwentner |
1997 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
436 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
589 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
FIN |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
233 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
429 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
319 |
|
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
125 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
195 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
466 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
48 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
612 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:05.02 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
16 |
150 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
387 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
358 |
|
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
214 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
405 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
335 |
|
Claudia Åvist |
1997 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
360 |
|
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
60 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
508 |
|
Emma Nieminen |
1996 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
343 |
|
Netta Nyberg |
2001 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
369 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
561 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
FIN |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
318 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
490 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
FIN |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
361 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
83 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
444 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
529 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
446 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
550 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
FIN |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
566 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
FIN |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
141 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
276 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
465 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
312 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
87 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
494 |
|
Marilla Parhiala |
2000 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
118 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
499 |
|
Ella-Maija Syväniemi |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
11 |
|
Lotta Lehtoila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
530 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
493 |
|
Venla Sofia Suihkonen |
2002 |
Octopus Lohja |
FIN |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
56 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
449 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
527 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
571 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
FIN |
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
143 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
64 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
114 |
|
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
366 |
|
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
464 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
149 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
442 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
404 |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
304 |
|
Aada Viitamäki |
2003 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
385 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
582 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
1:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
488 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
FIN |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
411 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
119 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
410 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
65 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
246 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
462 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
120 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
492 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
FIN |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
219 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
322 |
|
Sabina Rakhimova |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
70 |
|
Iida Savulahti |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
115 |
|
Helmi Tossavainen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
602 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:10.97 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
77 |
144 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
417 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
482 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
585 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
295 |
|
Veera Varsanpää |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
136 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
365 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
255 |
|
Oona Keula |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
521 |
|
Sofia Martinkauppi |
2003 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
293 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
174 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
134 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
376 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
273 |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
145 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
247 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
393 |
|
Ella Alanko |
2003 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
600 |
|
Salla Rantala |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:12.35 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-20 09:11:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|