Program för Adventsdoppet 3.0
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 dec 2022 till den 10 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar 11 år-oy
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
1 |
|
Eric Hulteberg |
2014 |
VELLINGE-N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
2 |
|
Erik Berglund |
2013 |
HS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
3 |
|
Anton Eriksson |
2011 |
SJÖBO SS |
57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
4 |
|
Daniil Avotin |
2012 |
LANDSKRONA |
53.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
5 |
|
Bosse Wagner |
2012 |
LANDSKRONA |
57.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
6 |
|
Svante Burnesson |
2012 |
LANDSKRONA |
1:00.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
7 |
|
Nathan Vriezekolk |
2013 |
HS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
8 |
|
Ebbe Månsson |
2012 |
KSLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar 11 år-oy |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
1 |
|
Albin Nilsson |
2011 |
TRELLEBORG |
52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
2 |
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
SK RAN |
51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
3 |
|
Love Kronwall |
2011 |
HS |
50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
4 |
|
Isak Hjertstrand |
2012 |
HS |
50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
5 |
|
Daniel Tymoshchuk |
2012 |
HS |
50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
6 |
|
Lukas Toft |
2012 |
HS |
51.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
7 |
|
Arvid Orre |
2013 |
HS |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
8 |
|
Max Rosvall |
2012 |
HS |
53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar 11 år-oy |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
1 |
|
Axel Hulteberg |
2012 |
VELLINGE-N |
48.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
2 |
|
Anton Aldenius |
2011 |
SK RAN |
48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Arjun Samaddar |
2012 |
HS |
47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
512 |
4 |
|
Oscar Thim |
2011 |
KSLS |
46.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
5 |
|
Timofey Beinik |
2011 |
SK RAN |
46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
6 |
|
Morris Alsalim |
2012 |
SK RAN |
47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
7 |
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
VELLINGE-N |
48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
8 |
|
Axel Carlsson |
2011 |
SK HAJEN |
49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Ryggsim Herrar 11 år-oy |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
1 |
|
Pedro Jonsson Soto |
2012 |
KSLS |
44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
2 |
|
László Scherer |
2012 |
ÖSTERLEN |
43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
|
Noah Olofsson |
2012 |
SJÖBO SS |
42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
495 |
4 |
|
Casper Huasson |
2011 |
RINGSJÖ SK |
39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Andreas Joves |
2011 |
HS |
39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
6 |
|
Oskar Berg |
2012 |
RINGSJÖ SK |
43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
7 |
|
Alexander Nilryd |
2011 |
YSTADS SS |
43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
8 |
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
SK RAN |
45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-10 13:44:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|