Startliste for Sigma Cup 2021 - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer
|
Indledende heat 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
2 |
|
David Pereira |
2008 |
SØLLERØD |
37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
VI39 |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
4 |
|
Otto Rud Wiberg |
2008 |
HELSINGØR |
35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende heat 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
GLADSAXE |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
|
August Ibsen |
2008 |
VI39 |
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
3 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
VI39 |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
4 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
LYNGBY |
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
SKANDERBOR |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
6 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
ALLERØD |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende heat 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
1 |
|
William Stenå Pedersen |
2008 |
HELSINGØR |
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
2 |
|
Thor Andersen |
2007 |
SØLLERØD |
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
3 |
|
Luka Kepser |
2007 |
VI39 |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
HERLEV |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
5 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
BIRKERØD |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
6 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
BIRKERØD |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende heat 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
ALLERØD |
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
2 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
LYNGBY |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Aksel Kirkelund |
2007 |
HERLEV |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
4 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
HELSINGØR |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
5 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
HERLEV |
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
6 |
|
Luca de Masi |
2008 |
HELSINGØR |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende heat 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
LYNGBY |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
HORSENS |
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
3 |
|
Magne Andersen |
2007 |
BRÆDSTRUP |
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
4 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
GLADSAXE |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
5 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
SØLLERØD |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
6 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
AGF |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende heat 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
1 |
|
William Bendixen |
2007 |
GLADSAXE |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
2 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
SØLLERØD |
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
HELSINGØR |
25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
SKOVBAKKEN |
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
5 |
|
Marcus Munk |
2007 |
HELSINGØR |
27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
6 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
GLADSAXE |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende heat 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
VIBORG |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
LYNGBY |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
3 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
GLADSAXE |
25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
4 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
VIBORG |
25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
5 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
GLADSAXE |
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
6 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
GLADSAXE |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende heat 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
GLADSAXE |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
2 |
|
Rio Halawi |
2008 |
HERLEV |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
HELSINGØR |
25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
5 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
ALLERØD |
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
6 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
HERLEV |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2021 16:05.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|