Startliste for Sigma Cup 2021 - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer
|
Finale 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Ea Havgaard |
2007 |
HELSINGØR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
3 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
VI39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
HELSINGØR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
1 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
SØLLERØD |
3:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
LYNGBY |
3:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
HERNING |
3:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
LYNGBY |
3:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
5 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
VI39 |
3:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
LYNGBY |
3:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
2 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
LYNGBY |
2:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
LYNGBY |
2:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
4 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
HELSINGØR |
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
5 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
ALLERØD |
2:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
6 |
|
Wilma Berg |
2008 |
LYNGBY |
3:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Alberte Stub |
2008 |
BIRKERØD |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Karen Markussen |
2007 |
ALLERØD |
2:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
HELSINGØR |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
4 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
ST-NEPTUN |
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Karla Rekling |
2008 |
BIRKERØD |
2:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
6 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
SØLLERØD |
2:48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer |
Finale 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
ALLERØD |
2:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
|
Rosa Crone |
2008 |
LYSENG |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
HERLEV |
2:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
ALLERØD |
2:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
5 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
BJERRE HER |
2:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
HORSENS |
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 08:34.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|