Program för UGP 3 2021, Stockholm (Norrtälje)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Simhall |
Arrangör: |
SDF |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
3 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
4 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
VÄSBY SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
5 |
|
Emily Yao |
2005 |
LIDINGÖ SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
2 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
3 |
|
Clara Elander |
2008 |
TÄBY SIM |
1:46.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
4 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
ÅSF |
1:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
5 |
|
Alfdis Areskoug |
2004 |
NORRTÄLJE |
1:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
6 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:33.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
2 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
NORRTÄLJE |
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
3 |
|
Agnes Arver |
2006 |
TÄBY SIM |
1:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
4 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
TÄBY SIM |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
5 |
|
Nina Zhang |
2008 |
TÄBY SIM |
1:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
6 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
TÄBY SIM |
1:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
7 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
TÄBY SIM |
1:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
8 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
TÄBY SIM |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
1:25.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
2 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
TÄBY SIM |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
3 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
TÄBY SIM |
1:20.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
4 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
TÄBY SIM |
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
5 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
TÄBY SIM |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
DANDERYD |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
7 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
TÄBY SIM |
1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
8 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
TÄBY SIM |
1:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
1 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
DANDERYD |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
3 |
|
Olivia Allert |
2007 |
TÄBY SIM |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
4 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
VÄSBY SS |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
5 |
|
Emma Arnö |
2008 |
TUREBERG |
1:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
6 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
TÄBY SIM |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
7 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
TÄBY SIM |
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
390 |
8 |
|
Rose Li |
2006 |
TÄBY SIM |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
1 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
TÄBY SIM |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
2 |
|
Vera Popova |
2006 |
TUREBERG |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
3 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
TUREBERG |
1:08.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
TÄBY SIM |
1:06.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
5 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
TÄBY SIM |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
6 |
|
Hanna Gong |
2007 |
TÄBY SIM |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
7 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
NORRTÄLJE |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
DANDERYD |
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 08:21:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|