Program för Sim à Lund - GUL Challenge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 27 nov Insim 7.45 Start 9.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
3 |
|
Edvin Yngvesson |
13 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
4 |
|
Hugo Jeppsson |
13 |
KARLSKRONA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
5 |
|
Hugo Olofsson |
13 |
KARLSKRONA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
2 |
|
Noah Tsiparis |
13 |
SK TRITON |
3:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
3 |
|
Oscar Samberg |
13 |
SK SYDSIM |
3:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Melvin Delfin |
13 |
SK LÖDDE |
3:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Albin Hedvall |
14 |
SS DELFIN |
3:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
6 |
|
Alfred Freijs |
13 |
SK SYDSIM |
3:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
7 |
|
Lucas Helski |
13 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
1 |
|
Leo Eriksson |
13 |
SK LÖDDE |
3:02.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
|
Victor Andersson |
14 |
KARLSKRONA |
2:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Riccardo Byggeth |
14 |
KARLSKRONA |
2:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
4 |
|
Finn Nillund |
13 |
VELLINGE-N |
2:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
5 |
|
Noah Zhang |
13 |
POSEIDON |
2:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
6 |
|
Melvin Falk |
13 |
MKK |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
7 |
|
David Kjellander Hansen |
13 |
SK SYDSIM |
2:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
8 |
|
Marius Kruse |
13 |
MKK |
3:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
1 |
|
Rasmus Mårtensson |
15 |
SK TRITON |
2:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
2 |
|
Dag Bäckerud |
14 |
MKK |
2:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
3 |
|
Ville Nordqvist |
17 |
S 71 |
2:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
4 |
|
Lucas Lennartsson |
13 |
VELLINGE-N |
2:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
Maxx Broberg |
14 |
HS |
2:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
6 |
|
Hugo Prössel |
15 |
VELLINGE-N |
2:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
7 |
|
Oliver Bergstedt |
15 |
KARLSHAMN |
2:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
8 |
|
Zack Östman |
14 |
MKK |
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
1 |
|
Arthur Ekman |
14 |
POSEIDON |
2:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
|
Felix Hoffmann |
14 |
KARLSKRONA |
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
3 |
|
Simon Frank |
14 |
YSTADS SS |
2:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Melvin Losvall |
15 |
HS |
2:29.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
5 |
|
Jonatan Bååth |
15 |
VELLINGE-N |
2:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
6 |
|
Axel Carlius |
15 |
POSEIDON |
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
7 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
13 |
SK SYDSIM |
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
8 |
|
Gabriel Ekelund |
15 |
KSLS |
2:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1 |
|
Noah Brylski |
13 |
KSLS |
2:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
2 |
|
Edvard Levau |
17 |
POSEIDON |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
3 |
|
Anton Bäckman |
18 |
VÄRNAMO SS |
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
4 |
|
Valentin Alberge |
28 |
KLIPPAN |
2:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
5 |
|
Albin Tallbäck |
16 |
VÄRNAMO SS |
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
6 |
|
Victor Borg |
16 |
SK TRITON |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
7 |
|
Oliver Björk |
14 |
SK LÖDDE |
2:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
8 |
|
Erik Komstedt |
16 |
SK SYDSIM |
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-26 21:19:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|