Program för UGP 3 2021, Lund
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag FM
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevall |
Arrangör: |
Skånesim/Poseidon |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
14 |
LANDSKRONA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
|
David Kjellander Hansen |
13 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
4 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
13 |
YSTADS SS |
3:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Fabian Fridh |
13 |
ESLÖVS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Ozzy Melin |
15 |
KSLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1 |
|
Melvin Carlsson |
16 |
KSLS |
3:13.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
2 |
|
Hampus Losell |
16 |
KIVIKS SK |
3:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Arthur Ekman |
14 |
POSEIDON |
3:10.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
4 |
|
Joel Eidenhag |
14 |
ÄNGELHOLM |
3:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Alexander Ljungdahl |
15 |
ÄNGELHOLM |
3:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
6 |
|
Alexander Zhang |
14 |
POSEIDON |
3:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
7 |
|
Henry Palm |
13 |
LANDSKRONA |
3:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
8 |
|
Oscar Samberg |
13 |
SK SYDSIM |
3:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Theo Muscalu |
14 |
POSEIDON |
2:44.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Malte Ljunggren |
15 |
KSLS |
2:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
3 |
|
Anthon Huasson |
17 |
RINGSJÖ SK |
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Jacob Olsson |
15 |
KSLS |
2:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
5 |
|
Vincent Hua |
17 |
RINGSJÖ SK |
2:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
6 |
|
Nayan Ljungholm |
16 |
POSEIDON |
2:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
7 |
|
Erik Komstedt |
16 |
SK SYDSIM |
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
8 |
|
Emil Flodmark |
15 |
ÄNGELHOLM |
2:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-15 20:37:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|