Program för DM 2021 Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
81 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:51.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
51 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:52.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
213 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:52.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
28 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:54.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
52 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:55.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
206 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:55.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
80 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:57.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
12 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:57.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
55 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:58.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
184 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
SWE |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
225 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:58.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
258 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:59.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
46 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:00.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
221 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:00.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
141 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:01.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
266 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:01.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
14 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:01.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
269 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:02.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
64 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:02.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
142 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:03.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
78 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:03.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
90 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:03.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
83 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:03.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
255 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:04.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
11 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:04.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
256 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:04.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
57 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:04.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
8 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:04.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
164 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
174 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
84 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-10 13:25:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|