Program för DM 2021 Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Spårvägen Simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
217 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:00.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
218 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:04.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:08.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
216 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:10.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
31 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:10.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
102 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:10.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
33 |
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:11.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:12.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
103 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:12.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
96 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:13.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
10 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:14.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
86 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:14.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
29 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:16.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
60 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:16.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
145 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:17.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
36 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:17.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:18.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
13 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:19.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
32 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
169 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
40 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
270 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
2:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
283 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:37.67 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-10 13:25:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|