Startliste for Åbne Københavnske Masters
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Formiddag kl. 9.30
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Åbne Københavnske Masters |
|
Udskriftsdato |
06 november 2010 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
07:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-11-06 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
423 |
2 |
Sverre Bryne |
1919 |
90-94 |
Oslo IL |
|
25m |
1:17.01 |
142 |
3 |
Denis Larsson |
1935 |
75-79 |
MÄLARHÖJD |
|
25m |
59.00 |
229 |
4 |
Joachim Thamm |
1937 |
70-74 |
BARSING |
|
25m |
1:02.02 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
73 |
1 |
Erik Skjoldstrup |
1944 |
65-69 |
RINGSTED |
|
25m |
56.39 |
182 |
2 |
Jørgen Frederiksen |
1944 |
65-69 |
OSK |
|
25m |
47.00 |
230 |
3 |
Günter Busche |
1951 |
55-59 |
BARSING |
|
25m |
43.43 |
149 |
4 |
Anders Thule |
1962 |
45-49 |
HØRSHOLM |
|
25m |
45.00 |
428 |
5 |
Allan Andersson |
1929 |
80-84 |
SK RAN |
|
25m |
50.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Lars Dahlqvist |
1945 |
65-69 |
HS |
|
25m |
42.04 |
483 |
2 |
Håkon Nordvik |
1958 |
50-54 |
RO-MA |
|
25m |
40.00 |
195 |
3 |
Lennart Sjöholm |
1954 |
55-59 |
HS |
|
25m |
37.93 |
268 |
4 |
Bo Toresäter |
1944 |
65-69 |
ELFSBORG |
|
25m |
38.82 |
410 |
5 |
Ronnie Paleski |
1942 |
65-69 |
POLISENS |
|
25m |
41.00 |
233 |
6 |
Steen Andrew Elborne |
1957 |
50-54 |
ALLERØD |
|
25m |
43.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
Anders Ryli |
1968 |
40-44 |
Sande SK |
|
25m |
36.25 |
282 |
2 |
Jess Brink |
1966 |
40-44 |
GSK |
|
25m |
36.00 |
22 |
3 |
Ebbe Rasmussen |
1949 |
60-64 |
U.S.G |
|
25m |
35.50 |
305 |
4 |
Christian Børresen |
1970 |
40-44 |
Haldens SK |
|
25m |
35.75 |
396 |
5 |
Øystein Grytten |
1958 |
50-54 |
SØRLANDET |
|
25m |
36.20 |
235 |
6 |
Olav Ryan |
1951 |
55-59 |
ALLERØD |
|
25m |
37.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Thomas Struss |
1963 |
45-49 |
BARSING |
|
25m |
35.35 |
193 |
2 |
Lars Ericsson |
1966 |
40-44 |
HS |
|
25m |
35.08 |
514 |
3 |
Arne Strid |
1969 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
25m |
35.00 |
422 |
4 |
Thomas Wikberg |
1967 |
40-44 |
Oslo IL |
|
25m |
35.03 |
420 |
5 |
Jan Haakonsen |
1955 |
55-59 |
Oslo IL |
|
25m |
35.33 |
284 |
6 |
Preben Sørensen |
1957 |
50-54 |
GSK |
|
25m |
35.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Lars Lund |
1966 |
40-44 |
BIRKERØD |
|
25m |
34.50 |
84 |
2 |
Stefan Hawunger |
1956 |
50-54 |
SK LAXEN |
|
25m |
34.50 |
534 |
3 |
Clas-Frederik Antonsson |
1977 |
30-34 |
VARBERG |
|
25m |
34.00 |
478 |
4 |
Haakon Larsen |
1976 |
30-34 |
RO-MA |
|
25m |
34.26 |
333 |
5 |
Gustav Heiberg |
1959 |
50-54 |
Lambertset |
|
25m |
34.50 |
400 |
6 |
Frank Carstensen |
1955 |
55-59 |
SØRLANDET |
|
25m |
35.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Karl Justh |
1957 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
33.90 |
107 |
2 |
Audun Nilsen |
1983 |
25-29 |
TEAM MSK |
|
25m |
32.80 |
533 |
3 |
Henrik Antonsson |
1982 |
25-29 |
VARBERG |
|
25m |
32.50 |
538 |
4 |
Richard Gimsér |
1968 |
40-44 |
YSTADS SS |
|
25m |
32.65 |
121 |
5 |
Aron Wohlström |
1980 |
30-34 |
LANDSKRONA |
|
25m |
33.07 |
67 |
6 |
Martin Andersen |
1975 |
35-39 |
RINGSTED |
|
25m |
34.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
448 |
1 |
Holger Mundt |
1960 |
50-54 |
ROSTOCK |
|
25m |
32.20 |
81 |
2 |
Jonas Anderud |
1971 |
35-39 |
SK LAXEN |
|
25m |
32.03 |
335 |
3 |
Kristian Tennebø |
1975 |
35-39 |
Lambertset |
|
25m |
31.93 |
32 |
4 |
Søren Jensen |
1975 |
35-39 |
U.S.G |
|
25m |
31.97 |
365 |
5 |
Peter Liljegren |
1969 |
40-44 |
MKK |
|
25m |
32.08 |
511 |
6 |
Per Gustafsson |
1964 |
45-49 |
TÄBY SIM |
|
25m |
32.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
210 |
1 |
Thomas Eriksen |
1975 |
35-39 |
KVIK |
|
25m |
31.00 |
371 |
2 |
Jan Nordanger |
1959 |
50-54 |
MKK |
|
25m |
30.61 |
357 |
3 |
Rudi Dollmayer |
1966 |
40-44 |
MKK |
|
25m |
29.60 |
433 |
4 |
Lenny Persson |
1977 |
30-34 |
SK RAN |
|
25m |
30.50 |
300 |
5 |
Jørgen Berg |
1965 |
45-49 |
Haldens SK |
|
25m |
30.70 |
191 |
6 |
Thomas Landin |
1973 |
35-39 |
HS |
|
25m |
31.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
06 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
07:38 |
|