Program för NUSS äldre och yngre (50m) 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 Söndag den 4/7 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
NUSS äldre och yngre (50m) 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jul 2021 till den 4 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 70, 200m Medley Flickor 16-20
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:21.13 |
|
Rebecka Palm |
1990 |
Linköpings ASS (SWE) |
Linköping (SWE) |
2012-07-06 |
|
|
|
2:25.42 |
|
Sara Tydén |
1989 |
Kalmar SS (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2004-07-02 |
|
|
|
2:33.87 |
|
Elin Podéus |
1997 |
Norrköpings KK (SWE) |
Norrköping (SWE) |
2010-07-02 |
|
|
|
2:46.44 |
|
Jeanette Reinert |
1996 |
Helsingborgs SS (SWE) |
Linköping (SWE) |
2007-06-18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Amanda Wärn |
2004 |
FINSPÅNG |
3:20.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
4 |
|
Esther Mira Nath |
2005 |
LASS |
3:02.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
5 |
|
Emma Rosenström |
2005 |
LASS |
3:08.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 70, 200m Medley Flickor 16-20 |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
1 |
|
Erika Svennberg |
2005 |
ÖSA |
2:53.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
2 |
|
Elsa Berge Kleber |
2004 |
ELFSBORG |
2:45.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
3 |
|
Kajsa Månsson |
2003 |
VÄXJÖ SS |
2:43.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
4 |
|
Linnea Hyvönen |
2005 |
ELFSBORG |
2:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
5 |
|
Frida Holmqvist |
2005 |
LASS |
2:42.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
6 |
|
Moa Olehag-Fornander |
2005 |
LASS |
2:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
7 |
|
Maja Strümpel |
2005 |
KALMAR SS |
2:48.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
8 |
|
Sarah Nilsson |
2003 |
ELFSBORG |
2:54.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 70, 200m Medley Flickor 16-20 |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
1 |
|
Agnes Sjö |
2004 |
VÄXJÖ SS |
2:39.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
2 |
|
Ella Harrysson |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:37.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
3 |
|
Elin Cronqvist |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:36.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
4 |
|
Tilda Arthursson |
2003 |
VÄXJÖ SS |
2:34.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
5 |
|
Lovisa Svensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
2:35.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Ida Jonsson |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
7 |
|
Alva Johannesson |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
8 |
|
Sofia Marcusson |
2005 |
KALMAR SS |
2:41.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 70, 200m Medley Flickor 16-20 |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1 |
|
Emmie Davis |
2002 |
JÖNKÖPING |
2:34.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
2 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
ÖSA |
2:31.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Natalie Stjärnås |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:28.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
4 |
|
Wilma Holmertz |
2003 |
LASS |
2:28.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
5 |
|
Hilma Ihreborn |
2005 |
VÄRNAMO SS |
2:28.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
6 |
|
Darja Koutchinskaia |
2003 |
LASS |
2:31.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
7 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
ÖSA |
2:33.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
8 |
|
Sofia Wallin |
2005 |
LASS |
2:34.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-03 18:33:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|