Startliste for Aalborg Cup fredag afsnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 22 | Bruun Line Jørgensen | 1995 | AALBORG | 9544AF | 25 m | 1:57.89 | |
2 | 8 | Sol Snæfridur | 2000 | AALBORG | 0082AL | 25 m | 1:58.42 | |
3 | 18 | Ottesen Camilla | 2000 | AALBORG | 0032AE | 25 m | 2:00.72 | |
4 | 9 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 25 m | 2:03.99 | |
5 | 17 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 25 m | 2:06.05 | |
6 | 1 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 2:08.14 | |
7 | 19 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:13.44 | |
8 | 27 | Brinkmann Victoria Amdi | 2007 | AALBORG | 0758AG | 25 m | ||
9 | 30 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 25 m | ||
10 | 31 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 25 m | ||
11 | 32 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 25 m | ||
12 | 37 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 25 m | ||
13 | 41 | Russo Luanna | 2006 | AALBORG | 0604AM | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Løb 2, 100m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 25 | Bach Helena Rosendahl | 2000 | HOLSTEBRO | 0074AM | 25 m | ||
2 | 28 | Larsen Alma Bach | 2006 | AALBORG | 0674AR | 25 m | ||
3 | 29 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 25 m | ||
4 | 34 | Romanski Freja | 2003 | AALBORG | 0308AI | 25 m | ||
5 | 35 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | ||
6 | 36 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 25 m | ||
7 | 38 | Frøslev Kristiane | 2007 | AALBORG | 0784AI | 25 m | ||
8 | 39 | Gjelstrup Line | 2006 | AALBORG | 0658AC | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 33 | Romanski Fenja | 2005 | AALBORG | 0598AH | 25 m | ||
2 | 42 | Bager Matilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 40 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 25 m | ||
2 | 43 | Mejdahl Stine | 2005 | AALBORG | 0548AT | 25 m | ||
3 | 52 | Kirkegaard Amalie | 2007 | AALBORG | 0768AN | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 20 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 25 m | 2:22.21 | |
2 | 25 | Bach Helena Rosendahl | 2000 | HOLSTEBRO | 0074AM | 25 m | ||
3 | 38 | Frøslev Kristiane | 2007 | AALBORG | 0784AI | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Løb 6, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 18 | Ottesen Camilla | 2000 | AALBORG | 0032AE | 25 m | 56.09 | |
2 | 1 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 25 m | 57.47 | |
3 | 6 | Fogh Laura | 2003 | AGF | 0352AI | 25 m | 1:00.41 | |
4 | 27 | Brinkmann Victoria Amdi | 2007 | AALBORG | 0758AG | 25 m | ||
5 | 28 | Larsen Alma Bach | 2006 | AALBORG | 0674AR | 25 m | ||
6 | 29 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 25 m | ||
7 | 30 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 25 m | ||
8 | 31 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 25 m | ||
9 | 32 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 25 m | ||
10 | 33 | Romanski Fenja | 2005 | AALBORG | 0598AH | 25 m | ||
11 | 34 | Romanski Freja | 2003 | AALBORG | 0308AI | 25 m | ||
12 | 36 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 25 m | ||
13 | 37 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 25 m | ||
14 | 40 | Thisted Louise Lie | 2005 | AALBORG | 0578AC | 25 m | ||
15 | 41 | Russo Luanna | 2006 | AALBORG | 0604AM | 25 m | ||
16 | 42 | Bager Matilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 25 m | ||
17 | 43 | Mejdahl Stine | 2005 | AALBORG | 0548AT | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Løb 7, 200m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 22 | Bruun Line Jørgensen | 1995 | AALBORG | 9544AF | 25 m | 2:14.76 | |
2 | 9 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 25 m | 2:16.59 | |
3 | 8 | Sol Snæfridur | 2000 | AALBORG | 0082AL | 25 m | 2:22.99 | |
4 | 17 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 2:27.25 | |
5 | 20 | Kristensen Karoline L. | 2003 | AALBORG | 0326AQ | 25 m | 2:31.69 | |
6 | 35 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 25 m | ||
7 | 39 | Gjelstrup Line | 2006 | AALBORG | 0658AC | 25 m | ||
8 | 52 | Kirkegaard Amalie | 2007 | AALBORG | 0768AN | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 14 | Bromer Viktor B. | 1993 | AALBORG | 9337AB | 25 m | 1:46.76 | |
2 | 11 | Blanch Nicolas | 1997 | AALBORG | 9779AA | 25 m | 1:47.57 | |
3 | 2 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 25 m | 1:49.54 | |
4 | 3 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 1:55.13 | |
5 | 12 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 25 m | 1:55.31 | |
6 | 7 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 25 m | 1:57.81 | |
7 | 4 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AGF | 0279AJ | 25 m | 1:58.73 | |
8 | 23 | Nørfjand Rasmus | 2000 | HOLSTEBRO | 0043AP | 25 m | ||
9 | 24 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | ||
10 | 45 | Johannesen Casper | 2004 | AALBORG | 0429AH | 25 m | ||
11 | 48 | Jørgensen Marcus Juul | 2006 | AALBORG | 0635AJ | 25 m | ||
12 | 49 | Kristensen Mikkel K. | 2005 | AALBORG | 0519AJ | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Løb 9, 100m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 5 | Schultz Kasper | 1995 | AGF | 9557AI | 25 m | 57.76 | |
2 | 16 | Hougaard Andreas | 2000 | AALBORG | 0007AO | 25 m | 1:01.12 | |
3 | 44 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 25 m | ||
4 | 46 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 25 m | ||
5 | 47 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 25 m | ||
6 | 50 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 25 m | ||
7 | 51 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 15 | Skrydstrup Aksel | 2001 | AALBORG | 0155AH | 25 m | 2:13.65 | |
2 | 26 | Jakobsen Mikkel Thagaard | 2000 | HOLSTEBRO | 0007AN | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 3 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 25 m | 2:01.30 | |
2 | 13 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 25 m | 2:07.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 2 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 25 m | 2:01.91 | |
2 | 12 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 2:07.58 | |
3 | 47 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 14 | Bromer Viktor B. | 1993 | AALBORG | 9337AB | 25 m | 51.06 | |
2 | 21 | Langley Lawrence | 2001 | AALBORG | 0125AI | 25 m | 52.54 | |
3 | 16 | Hougaard Andreas | 2000 | AALBORG | 0007AO | 25 m | 53.16 | |
4 | 4 | Lasthein Wilfred Hove | 2002 | AGF | 0279AJ | 25 m | 55.31 | |
5 | 7 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 50 m | 56.15 | |
6 | 13 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 57.04 | |
7 | 23 | Nørfjand Rasmus | 2000 | HOLSTEBRO | 0043AP | 25 m | ||
8 | 26 | Jakobsen Mikkel Thagaard | 2000 | HOLSTEBRO | 0007AN | 25 m | ||
9 | 44 | Knakkergaard Asgar | 2004 | AALBORG | 0421AL | 25 m | ||
10 | 48 | Jørgensen Marcus Juul | 2006 | AALBORG | 0635AJ | 25 m | ||
11 | 49 | Kristensen Mikkel K. | 2005 | AALBORG | 0519AJ | 25 m | ||
12 | 50 | Kobbelgaard Morten H. | 2005 | AALBORG | 0587AG | 25 m | ||
13 | 51 | Jacobsen Sebastian | 2004 | AALBORG | 0465AJ | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Løb 14, 200m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 11 | Blanch Nicolas | 1997 | AALBORG | 9779AA | 25 m | 2:01.48 | |
2 | 10 | Laursen Mathias Lindberg | 2003 | AALBORG | 0359AJ | 25 m | 2:08.27 | |
3 | 24 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 25 m | ||
4 | 45 | Johannesen Casper | 2004 | AALBORG | 0429AH | 25 m | ||
5 | 46 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 november 2020 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |