Startliste for IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
P12,13,14,15,16 100m SU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
7 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
174 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
122 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
FIN |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
177 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
387 |
|
Jan Voloshin |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
FIN |
1:19.97 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:23.64 |
|
|
|
181 |
|
Matti Klümper |
2008 |
FIN |
|
|
7 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:23.94 |
|
|
|
38 |
|
Adam Isaev |
2008 |
FIN |
|
|
8 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:24.88 |
|
|
|
223 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
FIN |
|
|
9 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:25.35 |
|
LATE |
|
408 |
|
Eino Lantto |
2008 |
FIN |
|
|
10 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:25.95 |
|
|
|
32 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
FIN |
|
|
11 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:25.96 |
|
LATE |
|
425 |
|
Onni Harja |
2008 |
FIN |
|
|
12 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:26.58 |
|
|
|
272 |
|
Alex Stickler |
2008 |
FIN |
|
|
13 |
|
|
|
|
Simmis Grani |
|
1:26.80 |
|
|
|
111 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
FIN |
|
|
14 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:28.86 |
|
|
|
46 |
|
Ahti Parviainen |
2008 |
FIN |
|
|
15 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:30.49 |
|
|
|
15 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
FIN |
|
|
16 |
|
|
|
|
HTU Stadi |
|
1:33.54 |
|
|
|
89 |
|
Leo Kervinen |
2008 |
FIN |
|
|
17 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
1:34.40 |
|
|
|
377 |
|
Danil Sulkonen |
2008 |
FIN |
|
|
18 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:36.75 |
|
|
|
40 |
|
Ilkka Itkonen |
2008 |
FIN |
|
|
19 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:45.80 |
|
|
|
55 |
|
Klaus Tuomala |
2008 |
FIN |
|
|
20 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:48.38 |
|
|
|
43 |
|
Cole Wagner |
2008 |
FIN |
|
|
21 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
65 |
|
Santeri Komulainen |
2008 |
FIN |
|
|
22 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
LATE |
|
421 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
FIN |
|
|
23 |
262 |
|
Lauri Csere |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
13 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:06.91 |
|
|
|
226 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
FIN |
|
|
2 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:09.35 |
|
|
|
19 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
FIN |
|
|
3 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:12.24 |
|
|
|
184 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
FIN |
|
|
4 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:12.39 |
|
|
|
5 |
|
Eetu Autio |
2007 |
FIN |
|
|
5 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
1:12.57 |
|
|
|
367 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
FIN |
|
|
6 |
|
|
|
|
Simmis Grani |
|
1:13.35 |
|
|
|
107 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
FIN |
|
|
7 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:15.17 |
|
|
|
202 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
FIN |
|
|
8 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:15.63 |
|
LATE |
|
400 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
FIN |
|
|
9 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:16.48 |
|
|
|
16 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
FIN |
|
|
10 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
1:17.97 |
|
|
|
376 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
FIN |
|
|
11 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:20.02 |
|
|
|
208 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
FIN |
|
|
12 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:20.09 |
|
|
|
197 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
FIN |
|
|
13 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:20.33 |
|
LATE |
|
398 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
FIN |
|
|
14 |
|
|
|
|
Simmis Grani |
|
1:24.70 |
|
|
|
123 |
|
Joona Korte |
2007 |
FIN |
|
|
15 |
|
|
|
|
Helsingin Uimarit |
|
1:26.20 |
|
|
|
97 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
FIN |
|
|
16 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:26.61 |
|
|
|
207 |
|
Tommy Palm |
2007 |
FIN |
|
|
17 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:29.70 |
|
|
|
185 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
FIN |
|
|
18 |
194 |
|
Eemil Hujala |
|
Cetus Espoo |
|
1:30.10 |
|
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
19 |
37 |
|
Rudi Stolt |
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:34.15 |
|
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
20 |
101 |
|
Matias Pontalti |
|
Helsingin Uimarit |
|
1:38.84 |
|
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
21 |
130 |
|
Aleksanteri Hakala |
|
Simmis Grani |
|
1:46.46 |
|
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
22 |
350 |
|
Luukas Ojanperä |
|
Gladius Kirkkonummi |
|
1:56.31 |
|
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
23 |
447 |
|
Julius Törrönen |
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
LATE |
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
24 |
213 |
|
Adolf Kaisla |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
69 |
|
Aleksanteri Peltonen |
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
14 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:02.47 |
|
|
|
221 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
FIN |
|
|
2 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
1:07.71 |
|
|
|
369 |
|
Matias Kukkonen |
2006 |
FIN |
|
|
3 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:08.04 |
|
|
|
27 |
|
Christian Nummi |
2006 |
FIN |
|
|
4 |
|
|
|
|
Simmis Grani |
|
1:10.23 |
|
|
|
106 |
|
Johan Hujanen |
2006 |
FIN |
|
|
5 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:12.93 |
|
|
|
175 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
FIN |
|
|
6 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:14.22 |
|
|
|
166 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
FIN |
|
|
7 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
1:15.46 |
|
|
|
357 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
FIN |
|
|
8 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:15.78 |
|
|
|
191 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
FIN |
|
|
9 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:16.35 |
|
LATE |
|
396 |
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
FIN |
|
|
10 |
92 |
|
Lasse Niemi |
|
Helsingin Uimarit |
|
1:18.10 |
|
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
11 |
386 |
|
Daniel Guzhov |
|
Vanders |
|
1:21.25 |
|
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
12 |
356 |
|
Nikita Shishinin |
|
ORCA Helsinki |
|
1:21.77 |
|
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
13 |
193 |
|
Aarne Nuutinen |
|
Cetus Espoo |
|
1:21.80 |
|
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
14 |
405 |
|
Anton Eino Mikael Ahonen |
|
Cetus Espoo |
|
1:22.82 |
|
LATE |
|
|
2006 |
FIN |
|
|
15 |
215 |
|
Jermu Jääskö |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
298 |
|
Manan Khalil |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
15 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:04.91 |
|
|
|
164 |
|
Teo Mattelmäki |
2005 |
FIN |
|
|
2 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:11.56 |
|
|
|
138 |
|
Eeli Partanen |
2005 |
FIN |
|
|
3 |
|
|
|
|
ORCA Helsinki |
|
1:12.15 |
|
|
|
358 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
FIN |
|
|
4 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:14.76 |
|
|
|
154 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
FIN |
|
|
5 |
|
|
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:15.67 |
|
|
|
18 |
|
Otto Tuominen |
2005 |
FIN |
|
|
6 |
|
|
|
|
Simmis Grani |
|
1:16.95 |
|
|
|
104 |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
FIN |
|
|
7 |
|
|
|
|
Cetus Espoo |
|
1:22.91 |
|
|
|
179 |
|
Totte Teittinen |
2005 |
FIN |
|
|
16 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
78 |
|
Tino Kaukonen |
2004 |
HTU Stadi |
FIN |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Matteus Einiö |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
148 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-30 13.45.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|