Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 23-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 30-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 23-03-2012 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 463 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 55.61 | |
2 | 291 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 56.08 | |
3 | 30 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 57.02 | |
4 | 382 | Howardsen Maj | 1997 | SØLLERØD | 9798AD | 50 m | 57.57 | EFT |
5 | 114 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 57.96 | |
6 | 326 | Tabor Schastine | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 50 m | 58.12 | |
7 | 352 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 58.17 | |
8 | 130 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | ISHØJ | 0222AA | 50 m | 58.36 | |
9 | 187 | Hansen Marina Heller | 1994 | SØLLERØD | 9404AL | 50 m | 58.55 | |
10 | 10 | Wiuff Cecilie | 2000 | A6JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 58.61 | |
11 | 224 | Stenbækgård Freja | 2003 | HELSINGØR | 0306AJ | 50 m | 59.07 | |
12 | 123 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 50 m | 59.19 | |
13 | 88 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 59.20 | |
14 | 228 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 50 m | 59.24 | |
15 | 86 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 59.70 | |
16 | 363 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 59.76 | |
17 | 294 | Helmark Cecilie Carøe | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 59.83 | |
18 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 59.90 | |
19 | 281 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:00.35 | |
20 | 28 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 1:00.67 | |
21 | 422 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 1:00.75 | |
22 | 313 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 1:00.94 | |
23 | 159 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 1:00.96 | |
24 | 143 | Tversted Martha Vitus | 2002 | HØRSHOLM | 0202AE | 50 m | 1:01.06 | |
25 | 427 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 1:01.12 | |
26 | 414 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:01.20 | |
27 | 416 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:01.20 | |
28 | 421 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 50 m | 1:01.30 | |
29 | 94 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 1:01.34 | |
30 | 194 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 1:01.35 | |
31 | 124 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:01.42 | |
32 | 164 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 1:01.43 | |
33 | 375 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 1:01.45 | |
34 | 299 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:01.63 | |
35 | 142 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 1:01.99 | |
36 | 275 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:02.03 | |
37 | 121 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:02.13 | |
38 | 42 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 50 m | 1:02.16 | |
39 | 221 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 50 m | 1:02.19 | |
40 | 325 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 50 m | 1:02.26 | |
41 | 267 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:02.33 | |
42 | 227 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 1:02.78 | |
43 | 215 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 1:02.88 | |
44 | 214 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 50 m | 1:02.91 | |
45 | 61 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 1:03.07 | |
46 | 420 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 50 m | 1:03.12 | |
47 | 337 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 50 m | 1:03.30 | |
48 | 72 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 50 m | 1:03.33 | |
49 | 434 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 1:03.33 | |
50 | 428 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 50 m | 1:03.43 | |
51 | 211 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 50 m | 1:03.47 | |
52 | 70 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:03.53 | |
53 | 172 | Munch Natacha | 2005 | HVIDOVRE | 0506AD | 50 m | 1:03.71 | |
54 | 407 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 50 m | 1:03.81 | |
55 | 230 | Madsen Olivia Ida | 2003 | HELSINGØR | 0316BH | 50 m | 1:03.96 | |
56 | 268 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 50 m | 1:03.99 | |
57 | 419 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 50 m | 1:04.02 | |
58 | 423 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 50 m | 1:04.05 | |
59 | 239 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 50 m | 1:04.22 | |
60 | 170 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 1:04.36 | |
61 | 405 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 50 m | 1:05.05 | |
62 | 34 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 1:05.38 | |
63 | 140 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 1:05.50 | |
64 | 257 | Svendsen Mathilde | 2004 | GREVE | 0472AQ | 50 m | 1:06.60 | |
65 | 75 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 1:06.71 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:44 |