Program för Umestänket 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
PASS 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
NM Kval |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
57.83 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS (SWE) |
Hangzhou (CHN) |
2018-12-11 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
87 |
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
186 |
|
Erik Fahlander |
2003 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
88 |
|
Felix Luthman |
2004 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
104 |
|
Unai Izarra |
2003 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
30 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
236 |
|
Arvid Holmlund |
2004 |
Dorotea IF |
SWE |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
248 |
|
Hubert Konopka |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
70 |
|
Melwin Magnusson |
2005 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
195 |
|
Frank Sienkiewicz |
2006 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
1:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
121 |
|
Samuel Henze |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
226 |
|
Noel Sullivan |
2005 |
IKSU Simning |
SWE |
1:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
77 |
|
Philip Sandström |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
1:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
122 |
|
Johan Dellbring |
2005 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
131 |
|
Axel Lindberg |
2006 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
74 |
|
Elliot Lundberg |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
1:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
252 |
|
Rasmus Prinsback |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
1:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
137 |
|
Theodore Brändström |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
216 |
|
Arne Björk |
2008 |
IKSU Simning |
SWE |
1:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
55 |
|
Johannes Persson |
2008 |
Piteå Sim |
SWE |
1:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
61 |
|
Emanuel Hammerin |
2008 |
Piteå Sim |
SWE |
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
187 |
|
Felix De Santana |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
2:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
218 |
|
Gunnar Ekström |
2008 |
IKSU Simning |
SWE |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
217 |
|
August Grundberg |
2008 |
IKSU Simning |
SWE |
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
222 |
|
Milton Hammarström |
2008 |
IKSU Simning |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
81 |
|
Kevin Andersson |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
197 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
170 |
|
William Mostén |
2006 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
176 |
|
Viktor Hvid Persson |
2007 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-23 07:38:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|