Startliste for Umestänket 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
PASS 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM Kval |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
22.97 |
|
Lars Frölander |
1974 |
Sundsvalls SS (SWE) |
New York |
2001-10-20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
0 |
|
Elvin Stödberg |
2005 |
HÖRNEFORS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
1 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Leo Nordberg |
2006 |
UMEÅ SS |
47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
3 |
|
Melvin Hellström |
2008 |
UMEÅ SS |
39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
4 |
|
Melwin Magnusson |
2005 |
SKELLEFTEÅ |
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
5 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
HÖGAKUSTEN |
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Theodore Brändström |
2009 |
UMEÅ SS |
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
7 |
|
Johannes Persson |
2008 |
PITEÅ SIM |
47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
8 |
|
Daniel Larsson |
2002 |
BJÖRNA IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Butterfly |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
0 |
|
Philip Sandström |
2006 |
SKELLEFTEÅ |
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
1 |
|
Måns Hallgren |
2006 |
UMEÅ SS |
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
2 |
|
Edvin Lideskog |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
3 |
|
Axel Fällman |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
33.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
William Lundmark |
2004 |
SKELLEFTEÅ |
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
5 |
|
Erik Palm |
2005 |
HÖGAKUSTEN |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Erik Andersson |
2006 |
LULEÅ SS |
33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
7 |
|
Unai Izarra |
2003 |
UMEÅ SS |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
8 |
|
Felix De Santana |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
9 |
|
Samuel Henze |
2008 |
UMEÅ SS |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Butterfly |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
0 |
|
Frank Sienkiewicz |
2006 |
Ö-VIKS ASS |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
HÄRNÖSAND |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
2 |
|
Felix Luthman |
2004 |
UMEÅ SS |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
UMEÅ SS |
27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
4 |
|
Felix Bengs Stattin |
2002 |
UMEÅ SS |
25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
5 |
|
Emil Dahlberg |
1997 |
IKSU |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
6 |
|
Ji An Wang |
2003 |
LULEÅ SS |
28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
7 |
|
Robin Andersson |
2003 |
UMEÅ SS |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
8 |
|
Lamine Siafi |
1984 |
UMEÅ SS |
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
9 |
|
Jakob Nyström |
2003 |
UMEÅ SS |
32.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-22 15:25:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|