Startliste for NUSS Yngre & Äldre
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 juli 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:05 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-07-02 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 12-13 |
Finaler (3) |
12 - 13 år: Linus Junefeldt 1:09.47 2004-07-01 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
110 |
1 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
25m |
1:20.91 |
227 |
2 |
Daniel Engelson |
1998 |
AE4198 |
LASS |
|
25m |
1:19.55 |
163 |
3 |
Gustaf Mild |
1997 |
AE6397 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:19.49 |
551 |
4 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:18.39 |
335 |
5 |
Alexander Frost |
1997 |
AM5997 |
NKK |
|
25m |
1:18.92 |
350 |
6 |
Anton Karlsson |
1997 |
AK6597 |
NKK |
|
25m |
1:19.50 |
200 |
7 |
Kristoffer Loo |
1997 |
AH0197 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:19.98 |
367 |
8 |
Axel Podéus |
1997 |
AC7597 |
NKK |
|
25m |
1:21.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Axel Bååthe |
1997 |
|
SKURU IK |
|
25m |
1:18.29 |
528 |
2 |
Oscar Sjöblad |
1997 |
AM6397 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:17.57 |
518 |
3 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:17.10 |
160 |
4 |
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:16.00 |
172 |
5 |
Eric Gustafsson |
1997 |
AG5397 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:16.50 |
475 |
6 |
Sean Johansson |
1997 |
AO1197 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.24 |
375 |
7 |
Hugo Rydberg |
1998 |
AA8798 |
NKK |
|
25m |
1:18.13 |
74 |
8 |
Alfred Lindén |
1997 |
AN6797 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:18.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Markus Malm |
1997 |
AE7397 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:13.35 |
182 |
2 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
AG5597 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:12.58 |
486 |
3 |
David Wimmerstedt |
1997 |
AI6997 |
UPSALA S |
|
25m |
1:10.94 |
254 |
4 |
Carl Norlander |
1997 |
AH5397 |
LASS |
|
25m |
1:10.16 |
312 |
5 |
William Myrlander |
1997 |
AA1197 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:10.73 |
357 |
6 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
25m |
1:11.10 |
95 |
7 |
Hannes Hjärne |
1997 |
AF7797 |
SKURU IK |
|
25m |
1:13.22 |
349 |
8 |
David Josefsson |
1997 |
AM6997 |
NKK |
|
25m |
1:13.91 |
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
02 juli 2010 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:05 |
|