Program för UGP2 2019-2020 & SUSS, Borlänge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag 25/1 kl. 16.00 ( Insim kl. 14.50-15.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Maserhallen |
Arrangör: |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Svenska Ungdomssimspelen 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Jean Mir Hassan |
2006 |
BORLÄNGE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4 |
|
Axel Haglund |
2007 |
BORLÄNGE |
52.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
5 |
|
Hunor Pázsit |
2011 |
BOLLNÄS SS |
1:00.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
2 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
BORLÄNGE |
50.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
|
Samuel Eriksson |
2006 |
BORLÄNGE |
49.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
4 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
GÄVLE SS |
48.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
5 |
|
Isac Forsman |
2006 |
VAIK SK |
48.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Osama Bahssas |
2005 |
BORLÄNGE |
50.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1 |
|
Eric Viker |
2008 |
FALUN |
48.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
2 |
|
Axel Krysén |
2007 |
LUDVIKA SS |
47.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Alfred Gustafsson |
2005 |
LUDVIKA SS |
45.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
GÄVLE SS |
44.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Elias Vestbro |
2007 |
LUDVIKA SS |
45.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
BORLÄNGE |
46.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
7 |
|
Axel Pagard |
2006 |
HARNÄS SKU |
47.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Viggo Brodin |
2005 |
GÄVLE SS |
43.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
BORLÄNGE |
43.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
3 |
|
David Cederlöf |
2006 |
LUDVIKA SS |
41.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
4 |
|
Albin Glaas |
2006 |
HARNÄS SKU |
37.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
5 |
|
William Österberg |
2003 |
FAGERSTA |
41.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
6 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
FALUN |
41.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
BOLLNÄS SS |
43.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
1 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
SS MORA |
35.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
BOLLNÄS SS |
34.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Marcus Tägtström |
2002 |
BORLÄNGE |
32.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4 |
|
Martin Schön |
2003 |
BOLLNÄS SS |
31.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
GÄVLE SS |
32.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
6 |
|
Albin Östlund |
2004 |
GÄVLE SS |
33.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
7 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
GÄVLE SS |
35.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 15:16:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|