Startliste for Norrländska Mästerskapen 2019, kortbana
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 2 Lördag 14/12 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Norrländska mästerskapen 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Härnösands Simhall |
Arrangör: |
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 dec 2019 till den 15 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer
|
Heat 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
NJURUNDA |
1:37.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
NJURUNDA |
1:31.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
4 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
SK ÄGIR |
1:30.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
5 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
NJURUNDA |
1:31.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
6 |
|
Elin Öberg |
2004 |
UMEÅ SS |
1:35.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
7 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
UMEÅ SS |
1:45.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
1 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
UMEÅ SS |
1:30.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
SK ÄGIR |
1:26.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
3 |
|
Maja Modin |
2008 |
NJURUNDA |
1:25.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
4 |
|
Ebba Vedman |
2002 |
HÖGAKUSTEN |
1:23.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
5 |
|
Alice Nyström |
2005 |
UMEÅ SS |
1:24.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Felicia Svan |
2007 |
BUREÅ SS |
1:26.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
7 |
|
Alva Gustavsson |
2006 |
UMEÅ SS |
1:27.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
1 |
|
Ellen Larsson |
2001 |
SKELLEFTEÅ |
1:23.44 |
25m |
S10 - 0 |
|
105 |
2 |
|
Kajsa Waller |
2005 |
SKELLEFTEÅ |
1:21.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
|
Ella Heed |
2005 |
HÄRNÖSAND |
1:18.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
4 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
SK ÄGIR |
1:17.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Wilja Edin |
2006 |
NJURUNDA |
1:18.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
6 |
|
Irene Nasta |
2004 |
SK ÄGIR |
1:19.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
7 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
HÄRNÖSAND |
1:21.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
1 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
SUNDSVALL |
1:17.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
1:13.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
3 |
|
Hedda Ferm |
2002 |
UMEÅ SS |
1:10.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
NJURUNDA |
1:04.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
5 |
|
Clara Bergh |
2004 |
SÖDERHAMN |
1:08.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
6 |
|
Wilma Henriksson |
2001 |
UMEÅ SS |
1:11.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
7 |
|
Vilma Fagerström |
2005 |
UMEÅ SS |
1:14.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
1 |
|
Kajsa Söderlind |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
1:16.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
2 |
|
Emma Haglund |
2003 |
UMEÅ SS |
1:12.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
3 |
|
Junia Eklund |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:09.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
4 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
1:04.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
5 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
NJURUNDA |
1:07.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
6 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
NJURUNDA |
1:11.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
7 |
|
Julia Blomqvist |
2005 |
UMEÅ SS |
1:14.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer |
Heat 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:14.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
2 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
1:11.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
3 |
|
Linnea Öhlund |
2001 |
UMEÅ SS |
1:08.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
4 |
|
Maja Byström |
2003 |
UMEÅ SS |
1:04.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
5 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
1:06.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Wilma Wenden |
2002 |
BUREÅ SS |
1:10.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
7 |
|
Emelie Ohlin |
2003 |
UMEÅ SS |
1:13.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-14 08:48:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|