Program för Vinterneptuniaden 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 insim 14:30-15:20 start 15:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Delicato |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
2 |
|
Vilgot Blanck |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
3:27.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
3 |
|
Loe Rönngren |
2005 |
SPIF SF |
3:15.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
447 |
4 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
WISBY SS |
3:12.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
5 |
|
Rasmus Öst |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
3:15.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
6 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
3:17.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
7 |
|
Kristian Kasper |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
3:48.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
0 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
SK NEPTUN |
3:04.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
445 |
1 |
|
Malte Lyth |
2008 |
WISBY SS |
3:04.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
2 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:58.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
3 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
2:51.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
4 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:43.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
5 |
|
Malte Norberg |
2003 |
SK NEPTUN |
2:45.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
6 |
|
Linus Nordström |
2005 |
WISBY SS |
2:55.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
7 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
GUSTAVSBER |
2:59.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
8 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
3:04.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
9 |
|
Ludwig Höijer |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
3:06.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
0 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
WISBY SS |
2:41.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
1 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
SKK |
2:39.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
2 |
|
Gustav Storell |
2006 |
SÖDERTÖRN |
2:37.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
3 |
|
Markus Annas |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
2:35.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
4 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
2:29.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
5 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
SKURU IK |
2:32.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:36.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
7 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:38.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
8 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
SK NEPTUN |
2:39.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
9 |
|
William Hamilton |
2006 |
SKK |
2:42.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
0 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
SPIF SF |
2:27.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
1 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
SK NEPTUN |
2:27.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
2 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
2:25.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
3 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:25.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
4 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
SK NEPTUN |
2:24.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
5 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:25.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
6 |
|
Isac Rune |
2003 |
TÄBY SIM |
2:25.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
7 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
SK NEPTUN |
2:26.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
8 |
|
Einar Styrman |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:27.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
9 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:29.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
0 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
2:23.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
1 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
2:22.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
2 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:21.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
SK NEPTUN |
2:16.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
2:10.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
SK NEPTUN |
2:11.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:17.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
7 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:22.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
8 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:23.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
9 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
2:23.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 14:38:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|