Program för Vinterneptuniaden 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Delicato |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
228 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
2:10.44 |
|
|
|
|
|
2 |
85 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
Simklubben Neptun |
1999 |
AG9599 |
50m |
2:11.15 |
|
|
|
|
|
3 |
105 |
|
Wiggo Frohde |
Simklubben Neptun |
2000 |
AX3300 |
50m |
2:16.76 |
|
|
|
|
|
4 |
236 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
5 |
243 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
50m |
2:21.25 |
|
|
|
|
|
6 |
47 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
2:22.25 |
|
|
|
|
|
7 |
436 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
2:22.43 |
|
|
|
|
|
8 |
365 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
50m |
2:23.13 |
|
|
|
|
|
9 |
53 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
2:23.44 |
|
|
|
|
|
10 |
453 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
2:23.52 |
|
|
|
|
|
11 |
109 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
50m |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
12 |
354 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
50m |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
13 |
50 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
2:25.58 |
|
|
|
|
|
14 |
427 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
2:25.71 |
|
|
|
|
|
15 |
452 |
|
Philip Bentzer |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AH6701 |
50m |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
16 |
113 |
|
Jakob Rasmuson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP9103 |
50m |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
17 |
110 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
2:27.00 |
|
|
|
|
|
18 |
240 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
2:27.81 |
|
|
|
|
|
19 |
477 |
|
Pijus Guvenius |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AO0303 |
50m |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
20 |
371 |
|
Tobias Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AI7105 |
50m |
2:29.05 |
|
|
|
|
|
21 |
51 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
2:29.33 |
|
|
|
|
|
22 |
217 |
|
Adrian Ekström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AV6104 |
50m |
2:32.08 |
|
|
|
|
|
23 |
235 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
24 |
49 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
2:36.95 |
|
|
|
|
|
25 |
377 |
|
Gustav Storell |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AL4106 |
50m |
2:37.57 |
|
|
|
|
|
26 |
29 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
2:38.81 |
|
|
|
|
|
27 |
296 |
|
Jonatan Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AB1106 |
50m |
2:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
183 |
|
Bulut Chalashkan |
Simklubben Neptun |
2006 |
AW4306 |
50m |
2:39.76 |
|
|
|
|
|
29 |
437 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
2:41.58 |
|
|
|
|
|
30 |
312 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM2706 |
50m |
2:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
245 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
2:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
96 |
|
Malte Norberg |
Simklubben Neptun |
2003 |
AI7903 |
50m |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
317 |
|
Casper Runfjäll |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AJ7102 |
50m |
2:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
439 |
|
Linus Nordström |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AM0505 |
50m |
2:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
263 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
2:58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
39 |
|
Joel Aggefors |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AY3903 |
50m |
2:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
445 |
|
Malte Lyth |
Wisby Simsällskap |
2008 |
AE2108 |
50m |
3:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
73 |
|
Ludvig Aronsson |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AW0105 |
50m |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
140 |
|
Milton Eriksson |
Simklubben Neptun |
2007 |
AC8307 |
50m |
3:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
278 |
|
Ludwig Höijer |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AR6506 |
50m |
3:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
447 |
|
Hilmer Bergman |
Wisby Simsällskap |
2007 |
AL8107 |
50m |
3:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
262 |
|
Rasmus Öst |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AE3507 |
50m |
3:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
515 |
|
Loe Rönngren |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AY6705 |
50m |
3:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
385 |
|
Moritz Karlsson |
Södertörns Simsällskap |
2008 |
AC8908 |
50m |
3:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
264 |
|
Vilgot Blanck |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AF1307 |
50m |
3:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
283 |
|
Kristian Kasper |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AQ7107 |
50m |
3:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-02 14:25:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|