Program för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 10 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m frisim pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
1 |
|
Victor Karell |
2003 |
NORRTÄLJE |
4:52.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
2 |
|
Isak Ekman |
2004 |
SÖDERTÖRN |
4:44.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
440 |
3 |
|
Simon Seel |
2003 |
TÄBY SIM |
4:33.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
4 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
SÖDERTÖRN |
4:27.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
640 |
5 |
|
Jan Salentin |
2004 |
SPIF SF |
4:30.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
6 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
4:35.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
7 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
SKURU IK |
4:44.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
8 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
4:57.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
1 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
4:25.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
2 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
4:24.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
3 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
4:24.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
626 |
4 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
SPIF SF |
4:23.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
5 |
|
Ted Wiker |
2004 |
SKURU IK |
4:23.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
441 |
6 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
TÄBY SIM |
4:24.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
7 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
4:25.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
8 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
4:27.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
1 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
4:18.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
2 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
SK NEPTUN |
4:16.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
3 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
TUREBERG |
4:15.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
4 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
SK NEPTUN |
4:13.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
5 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
4:15.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
6 |
|
Linus Areblad |
2004 |
VÄSBY SS |
4:16.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
7 |
|
Morris Martin |
2004 |
SK NEPTUN |
4:17.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
8 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
4:19.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 08:06:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|