Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (6) |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 22-09-2000 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 10-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 52.95 26-07-2019 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
149 |
2 |
Daniel Hornsá |
2004 |
0493AS |
HADERSLEV |
|
50m |
1:11.50 |
325 |
3 |
Emil Neumann |
2004 |
0465AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:06.71 |
55 |
4 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
ODDER |
|
50m |
1:06.37 |
423 |
5 |
Jonathan Nejmann |
2004 |
0423AO |
H2Odense |
|
50m |
1:06.69 |
306 |
6 |
Andreas Torp |
2004 |
0409AA |
NORD |
|
50m |
1:07.48 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
0 |
Simon Sandal |
2003 |
0325AQ |
VEJLE |
|
50m |
1:06.01 |
376 |
1 |
Johannes Forsbæk |
2004 |
0483AP |
VIBORG |
|
50m |
1:04.97 |
224 |
2 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
AGF |
|
50m |
1:04.81 |
20 |
3 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:04.03 |
72 |
4 |
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
LYSENG |
|
50m |
1:02.77 |
210 |
5 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
50m |
1:03.16 |
333 |
6 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
50m |
1:04.11 |
294 |
7 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
AABYBRO |
|
50m |
1:04.94 |
169 |
8 |
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.68 |
298 |
9 |
Axel Hvam |
2003 |
0349AQ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:06.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
0 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
0393AJ |
ESBJERG |
|
50m |
1:02.08 |
367 |
1 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
50m |
1:01.61 |
51 |
2 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
1:01.10 |
30 |
3 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.03 |
412 |
4 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
50m |
1:01.00 |
7 |
5 |
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
0059AO |
PINGVINEN |
|
50m |
1:01.02 |
386 |
6 |
Mikkel Riis |
2002 |
0257AR |
VIBORG |
|
50m |
1:01.04 |
8 |
7 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
PINGVINEN |
|
50m |
1:01.47 |
315 |
8 |
Jeppe Egholm |
2003 |
0331AP |
S 68 |
|
50m |
1:01.91 |
336 |
9 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
THISTED |
|
50m |
1:02.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
0 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
1:00.22 |
286 |
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
0359AJ |
AALBORG |
|
50m |
59.44 |
135 |
2 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
HOLSTEBRO |
|
50m |
59.04 |
263 |
3 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
57.57 |
205 |
4 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
55.78 |
245 |
5 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
AGF |
|
50m |
56.99 |
165 |
6 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
58.31 |
348 |
7 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
50m |
59.35 |
411 |
8 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
59.90 |
264 |
9 |
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
AALBORG |
|
50m |
1:00.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
0 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:00.15 |
322 |
1 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
59.42 |
119 |
2 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
HORSENS |
|
50m |
58.47 |
410 |
3 |
Mathias Bech |
1996 |
9633AQ |
H2Odense |
|
50m |
57.47 |
339 |
4 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
55.61 |
136 |
5 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
56.40 |
160 |
6 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
57.84 |
357 |
7 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
50m |
59.15 |
331 |
8 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
59.71 |
356 |
9 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
VEJLE |
|
50m |
1:00.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
0 |
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
HORSENS |
|
50m |
59.94 |
378 |
1 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
59.41 |
163 |
2 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
58.39 |
241 |
3 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
50m |
57.44 |
161 |
4 |
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
ESBJERG |
|
50m |
53.71 |
226 |
5 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
50m |
56.06 |
312 |
6 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
50m |
57.66 |
167 |
7 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
50m |
59.14 |
44 |
8 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
50m |
59.70 |
207 |
9 |
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
DELTA |
|
50m |
1:00.63 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:32 |
|