Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 04-07-2018 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
0 |
Alexander Mortensen |
2004 |
0487AB |
HERNING |
|
50m |
4:55.43 |
422 |
1 |
Mathias E. Kristiansen |
2004 |
0445AQ |
H2Odense |
|
50m |
4:38.76 |
279 |
2 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
50m |
4:36.21 |
365 |
3 |
Sune Schaarup |
2003 |
0359AG |
VEJLE |
|
50m |
4:35.62 |
327 |
4 |
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
THISTED |
|
50m |
4:33.27 |
170 |
5 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
0333AI |
ESBJERG |
|
50m |
4:33.47 |
111 |
6 |
Nicklas B. Christensen |
2002 |
0205AR |
HORSENS |
|
50m |
4:36.05 |
325 |
7 |
Emil Neumann |
2004 |
0465AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:37.77 |
43 |
8 |
Mads Himmelstrup Andersen |
2004 |
0495AG |
RINGE |
|
50m |
4:50.27 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
0 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
0421AL |
AALBORG |
|
50m |
4:31.24 |
333 |
1 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
50m |
4:28.92 |
66 |
2 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
0481AH |
LYSENG |
|
50m |
4:28.36 |
26 |
3 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
50m |
4:21.83 |
401 |
4 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
4:20.22 |
167 |
5 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
50m |
4:20.83 |
44 |
6 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
50m |
4:27.80 |
272 |
7 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
4:28.82 |
31 |
8 |
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
SILKEBORG |
|
50m |
4:30.57 |
210 |
9 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
50m |
4:32.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
421 |
0 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
50m |
4:19.05 |
153 |
1 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
4:15.02 |
265 |
2 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
4:14.91 |
323 |
3 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:10.20 |
131 |
4 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:08.64 |
245 |
5 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
AGF |
|
50m |
4:09.52 |
70 |
6 |
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
LYSENG |
|
50m |
4:13.16 |
102 |
7 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
4:14.93 |
382 |
8 |
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
VIBORG |
|
50m |
4:17.00 |
322 |
9 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:19.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
0 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
4:06.38 |
229 |
1 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
4:03.27 |
33 |
2 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
4:00.44 |
67 |
3 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
3:56.76 |
165 |
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
3:49.85 |
339 |
5 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
3:52.11 |
411 |
6 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
4:00.41 |
162 |
7 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
ESBJERG |
|
50m |
4:00.60 |
341 |
8 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
VEJLE |
|
50m |
4:06.31 |
357 |
9 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
VEJLE |
|
50m |
4:08.05 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:26 |
|