Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (6) |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 24-03-2012 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
129 |
1 |
Maja Fjordside Jensen |
2005 |
0548AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:14.41 |
17 |
2 |
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:14.10 |
201 |
3 |
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
0542AQ |
DELTA |
|
50m |
1:13.17 |
295 |
4 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
AABYBRO |
|
50m |
1:12.85 |
73 |
5 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
50m |
1:13.13 |
1 |
6 |
Cassandra Spring |
2005 |
0546AR |
PINGVINEN |
|
50m |
1:13.34 |
144 |
7 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
50m |
1:14.15 |
390 |
8 |
Maria Østergaard Nielsen |
2004 |
0474AS |
VIBORG |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
0 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:12.66 |
278 |
1 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
50m |
1:12.26 |
176 |
2 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
50m |
1:12.06 |
127 |
3 |
Sofie Bjerre |
2005 |
0514AN |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:11.59 |
53 |
4 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
50m |
1:11.46 |
283 |
5 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
AALBORG |
|
50m |
1:11.58 |
59 |
6 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
50m |
1:11.67 |
80 |
7 |
Melanie Petersen |
2004 |
0414AN |
KOLDING |
|
50m |
1:12.15 |
79 |
8 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
50m |
1:12.27 |
132 |
9 |
Mille Broholm Brixen |
2005 |
0504AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:12.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
0 |
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
50m |
1:10.68 |
218 |
1 |
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
AGF |
|
50m |
1:10.47 |
48 |
2 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
50m |
1:10.34 |
206 |
3 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
50m |
1:10.28 |
345 |
4 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
50m |
1:10.08 |
209 |
5 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
DELTA |
|
50m |
1:10.10 |
196 |
6 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
50m |
1:10.29 |
145 |
7 |
Clara Jensen |
2005 |
0596AI |
HERNING |
|
50m |
1:10.44 |
116 |
8 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
HORSENS |
|
50m |
1:10.59 |
244 |
9 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
AGF |
|
50m |
1:11.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
0 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
1:09.36 |
392 |
1 |
Tereza Duchoslavova |
2000 |
0006BI |
VIBORG |
|
50m |
1:08.73 |
234 |
2 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
AGF |
|
50m |
1:07.71 |
233 |
3 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
AGF |
|
50m |
1:06.22 |
104 |
4 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
1:03.82 |
181 |
5 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.42 |
21 |
6 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:07.34 |
242 |
7 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
AGF |
|
50m |
1:08.16 |
352 |
8 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
50m |
1:08.86 |
175 |
9 |
Femke Iris Keulen |
2005 |
0582AS |
ESBJERG |
|
50m |
1:10.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
0 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
0536AH |
H2Odense |
|
50m |
1:08.97 |
318 |
1 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
50m |
1:08.64 |
99 |
2 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
1:07.47 |
22 |
3 |
Annabella Bing Lauritzen |
2005 |
0586AG |
SILKEBORG |
|
50m |
1:06.19 |
164 |
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
ESBJERG |
|
50m |
1:03.73 |
110 |
5 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
HORSENS |
|
50m |
1:05.35 |
403 |
6 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:06.99 |
399 |
7 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:08.10 |
375 |
8 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
VIBORG |
|
50m |
1:08.85 |
178 |
9 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
50m |
1:09.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
0 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
AGF |
|
50m |
1:08.87 |
89 |
1 |
Signe Vestergaard Jensen |
2005 |
0538AM |
IKAST |
|
50m |
1:08.21 |
280 |
2 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
50m |
1:07.46 |
117 |
3 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
HORSENS |
|
50m |
1:05.87 |
330 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
1:02.81 |
275 |
5 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
50m |
1:04.61 |
266 |
6 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
1:06.71 |
268 |
7 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
50m |
1:07.96 |
69 |
8 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
50m |
1:08.74 |
133 |
9 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:09.54 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:59 |
|