Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 38
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
21:21 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
2 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
25m |
|
265 |
3 |
Jacob Michael Madsen |
2006 |
0663AQ |
VÆRLØSE |
|
50m |
3:01.87 |
272 |
4 |
Jonathan Rasmussen |
2006 |
0617AD |
VI39 |
|
50m |
3:24.19 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Christian Alexander Nimb |
2006 |
0679AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:54.89 |
203 |
2 |
Jens Krogh Hermansen |
2006 |
0675AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:43.04 |
17 |
3 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
A6JYLLINGE |
|
50m |
2:38.16 |
76 |
4 |
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:42.28 |
183 |
5 |
Nicklas Reinstrup |
2006 |
0655AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:44.28 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:34.87 |
78 |
2 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
25m |
2:29.79 |
52 |
3 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:29.08 |
104 |
4 |
Andreas Hammer Dohn |
2006 |
0659AC |
LYNGBY |
|
25m |
2:29.24 |
101 |
5 |
Kasper Feld Sørensen |
2002 |
0239AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:34.30 |
85 |
6 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:36.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Magnus Kiemer |
2005 |
0505AM |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:27.08 |
209 |
2 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:26.27 |
211 |
3 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:23.03 |
227 |
4 |
Bjørn Sandbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:24.35 |
90 |
5 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:26.67 |
65 |
6 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:28.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:22.38 |
57 |
2 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:15.21 |
153 |
3 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:08.36 |
150 |
4 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:12.88 |
196 |
5 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:20.25 |
151 |
6 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
21:21 |
|