Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
21:21 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:11.39 |
24 |
2 |
Liva Gydesen |
2005 |
0568AZ |
A6 LAKSEN |
|
25m |
1:10.85 |
139 |
3 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:08.36 |
51 |
4 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:10.07 |
252 |
5 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:11.00 |
260 |
6 |
Clara Øvergård Ottosen |
2005 |
0508BA |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:33.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.35 |
255 |
2 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:05.88 |
253 |
3 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:05.76 |
262 |
4 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:05.85 |
50 |
5 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:05.92 |
234 |
6 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
25m |
1:04.91 |
157 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.57 |
241 |
3 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.98 |
237 |
4 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.38 |
36 |
5 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
A6 SLANGE |
|
25m |
1:04.82 |
87 |
6 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:04.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6JYLLINGE |
|
50m |
1:03.41 |
149 |
2 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.11 |
111 |
3 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.04 |
12 |
4 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
A6JYLLINGE |
|
50m |
1:03.07 |
247 |
5 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.31 |
169 |
6 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0316BH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:03.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.97 |
107 |
2 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.58 |
158 |
3 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:01.89 |
246 |
4 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.95 |
146 |
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.71 |
10 |
6 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
A6JYLLINGE |
|
25m |
1:02.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:01.37 |
154 |
2 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.57 |
20 |
3 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6JYLLINGE |
|
25m |
58.55 |
11 |
4 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6JYLLINGE |
|
25m |
59.40 |
96 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.09 |
291 |
6 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:01.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.34 |
160 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.46 |
99 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
57.63 |
19 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
A6JYLLINGE |
|
50m |
58.93 |
170 |
5 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:00.93 |
48 |
6 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.28 |
64 |
2 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.39 |
2 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6JYLLINGE |
|
25m |
56.85 |
100 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
58.86 |
35 |
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 SLANGE |
|
25m |
1:00.60 |
97 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.55 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
21:21 |
|