Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
21:21 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Molly E. Schmidt-Nielsen |
2007 |
0732AS |
HELSINGØR |
|
25m |
1:50.57 |
133 |
2 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:43.77 |
176 |
3 |
Anna Bay-Jensen |
2006 |
0618AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:42.46 |
30 |
4 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
A6 SLANGE |
|
25m |
1:43.14 |
268 |
5 |
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:44.11 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:39.69 |
140 |
2 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:37.38 |
185 |
3 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.33 |
218 |
4 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:30.61 |
274 |
5 |
Maja Andersen |
2007 |
0748AP |
VI39 |
|
25m |
1:37.82 |
123 |
6 |
Alma Hartmann Jensen |
2007 |
0744AT |
LYNGBY |
|
25m |
1:41.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.76 |
135 |
2 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.39 |
168 |
3 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.01 |
236 |
4 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.23 |
32 |
5 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
A6 SLANGE |
|
25m |
1:27.72 |
188 |
6 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.61 |
277 |
2 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
25m |
1:21.07 |
201 |
3 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.04 |
204 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.25 |
186 |
5 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.17 |
130 |
6 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:25.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Anna Andersen |
2007 |
0732AK |
VI39 |
|
25m |
1:22.57 |
177 |
2 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.75 |
275 |
3 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
25m |
1:17.88 |
206 |
4 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.01 |
106 |
5 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.91 |
273 |
6 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
25m |
1:25.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.23 |
115 |
2 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.41 |
29 |
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
A6 SLANGE |
|
25m |
1:12.93 |
45 |
4 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.08 |
118 |
5 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.69 |
6 |
6 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
A6JYLLINGE |
|
25m |
1:24.16 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
21:21 |
|