Program för Sigma Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
13:49 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
243 |
2 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
50m |
34.53 |
56 |
3 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
29.02 |
78 |
4 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
29.35 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
50m |
28.62 |
232 |
2 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
28.14 |
116 |
3 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
27.98 |
174 |
4 |
Lucas T. Mortensen |
2004 |
0431AN |
HELSINGØR |
|
50m |
27.98 |
8 |
5 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
A6JYLLINGE |
|
25m |
28.44 |
85 |
6 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
28.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
0481AB |
A6JYLLINGE |
|
25m |
27.59 |
128 |
2 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
26.01 |
155 |
3 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
23.96 |
293 |
4 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
25.24 |
58 |
5 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
26.47 |
159 |
6 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Kasper Feld Sørensen |
2002 |
0239AG |
LYNGBY |
|
50m |
27.07 |
244 |
2 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
50m |
25.90 |
120 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
23.92 |
153 |
4 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
25.21 |
15 |
5 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
A6JYLLINGE |
|
25m |
26.23 |
173 |
6 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
0345AP |
HELSINGØR |
|
50m |
27.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
50m |
26.88 |
150 |
2 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
25.63 |
57 |
3 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
25m |
23.73 |
151 |
4 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
24.91 |
13 |
5 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
A6JYLLINGE |
|
50m |
26.15 |
109 |
6 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
27.65 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
13:49 |
|