2020-10-22   11:40:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Allerød Open 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  31 januar 2020   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 19:24 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
251  Federico Chiappini  2008  0811AC  GENTOFTE    25m   
238  Hubert Fosbøl  2007  0793AC  GLADSAXE    25m   
118  Rasmus Helmark  2008  0857AI  ISHØJ    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Anders Christensen  2008  0891AF  GENTOFTE    25m   
138  Anton Magnussen  2006  0619AP  HØRSHOLM    25m   
285  Marcus Albjerg  2009  0953AF  TRITON B    25m   
253  Valther B. Wadstrøm  2008  0811AG  GENTOFTE    25m   
266  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  0885AH  GENTOFTE    25m   
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
302  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  0741AH  TUNE    50m  1:37.02 
226  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  1:30.83 
117  Frederik William Holm  2007  0727AE  ISHØJ    25m  1:24.36 
141  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  0559AD  HØRSHOLM    50m  1:28.27 
232  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    25m  1:34.50 
254  Vincent W. Takla  2008  0863AF  GENTOFTE    25m  1:46.59 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Viktor Kristiansen  2006  0661AP  SLAGELSE    25m  1:20.52 
313  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m  1:17.47 
231  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    25m  1:16.51 
301  Marius Hedvang Segato  2007  0791AD  TUNE    25m  1:16.80 
200  Victor Bjørneborg  2007  0729AD  GREVE    50m  1:18.84 
89  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  1:21.22 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  1:12.86 
Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  1:09.68 
230  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    25m  1:08.16 
59  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    25m  1:08.42 
Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  SLAGELSE    25m  1:12.42 
190  Sebastian Roesen Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    25m  1:15.61 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark